ראשפורד כמשל

אנגליה עושה הכל נכון. ויונייטד בוגדת בדרך שלה

המצב של מנצ׳סטר יונייטד מעציב אותי מאד. אבל יש דברים אחרים שמדאיגים אותי. למשל החשש שנבחרת אנגליה תצליח. למעשה אין לי מה לדאוג יותר – כי היא כבר מצליחה. רק להתעצב. איך התחלפו היוצרות – המועדון שהיה המוסד המצליח בכדורגל האנגלי הוא עכשיו חוכא ואטלולה והנבחרת המגוחכת של לפני כמה שנים, היא נבחרת בינלאומית מכובדת מאד. 

ויש לי בטן מלאה על כך. 

והבטן המלאה היא שאנגליה עשתה זאת נכון. בנתה את הנבחרות הצעירות שזכו באליפויות עולם. והנבחרת הגיעה לאיזו נקודת איזון עם הפרמייר ליג. מוסד שפעם הפריע לנבחרת בכך שהוא גזל מקומות עבודה מאנגלים ועכשיו אנחנו רואים שיש לזה גם צד שני. האנגלים ששורדים את התחרות על ההרכב השתפרו טקטית. ותןפעה עוד יותר מבורכת – אנגלים שהבינו שאם בפרמייר ליג קשה לפרוץ יש ליגות אחרות. ג׳יידון סנצ׳ו והעונה הסנסציונית שלו בדורטמונד הוא רק הבולט בתופעה שמתרחבת. 

ומנצ׳סטר יונייטד החליטה שצריך אחרת. צריך להביא מנג׳רים שישנו כליל את הסגנון של המועדון. צריך לבסס את המועדון קודם כל על רכש יקר. צריך לנקות את האורוות מהשחקנים הוותיקים ומהידע המקצועי שהיה שם. 

ריאן גיגס – כן, אני אנקוב בשם כי הוא עשה את המאמצים הכי גדולים והוא הכי קשוח מאגדות העבר שלנו – כבר היה יכול להיות המנג׳ר. הוא כבר היה יכול להיות השנים הראשונות של הסתגלות לתפקיד. אפשר היה להקל עליו. עם השם והכסף של יונייטד אפשר להביא עוזר מהקליבר של קרלוש קירוש. כמובן ששחקנים טובים. אני לא מבטיח לכם שהוא היה גווארדיולה או זידאן. הוא לא היה נכשל כבר שלוש פעמים לעלות לליגת האלופות דרך הליגה. הוא לא היה נמצא כרגע עם הפרש שערים שלילי. הוא לא היה מדכא את ראשפורד. 

ראשפורד הוא משל.

אוטנטיות
איליי - פני השיש מסתירים לב ענק

52 Comments

אריק 18 בנובמבר 2018

יונייטד ניסתה להחליף זהות בהצלחה אינסטנט ויצאה קרחת מכל הצדדים.
התסכול שלי היום הוא בעיקר מהאוהדים. חלקם מוכנים לזרוק 120 שנות היסטוריה בשביל תואר (ספוילר – לא יהיה). חלקם נדבקים בתפלות לעניין של נאמנות למאמן שלא נאמן אליהם ולמועדון.
וכל עוד אלו לא יהיפכו לפחות מקומץ לא יבוא שינוי.

ניינר / ווריור 18 בנובמבר 2018

איזה משחק נהדר של שלושת האריות.

Zork 18 בנובמבר 2018

נבחרת אנגליה מוצלחת דווקא בגלל ירידת קרנו של השחקן האנגלי בפריימרליג. במהלך העשור הקודם ביקשה כל קבוצה אנגלית להתהדר במספר סמלים אנגליים, ששמם באמת נקשר בגורלו של המועדון. למפארד, ג'רארד, טרי, סקולס, רוני וכן הלאה. זה דווקא הוביל ליריבות ומחנאות בנבחרת, ולמלחמות אגו בסגנון מי הכי בכיר.

היום איש באנגליה לא חושב שהשחקן האנגלי יוביל את קבוצתו לצמרת. והיחידה שמנסה בשלומיאליות להמשיך בקו זה כושלת כל שנה מחדש, טוטנהאם. אבל לנבחרת אנגליה זה עשה רק טוב.

דורפן 18 בנובמבר 2018

טוטנהאם לא כושלת. תוך כדי בניית איצטדיון היא שומרת על המקום שלה בטופ-4 – השנה יהיה לה יותר קשה. ברזולוציה מפרישת פרגוסון ועד עכשיו סיטי טובה ממנה וצ׳לסי – עם משאבים יותר גדולים. ליברפול אולי עכשיו עוברת אותה. יונייטד וארסנל כושלות בהרבה

גיא זהר 18 בנובמבר 2018

יאמר לזכותו של סאותגייט שהוא לא מפחד לזרוק צעירים למים העמוקים. וקיין שהיה חלש, סוף סוף שבר את הבצורת. ואתם בטוחים שיש רק מודריץ' אחד?

טל המנצ'סטרי 18 בנובמבר 2018

ראשפורד היום לקח כדור, דרש את הכדור, ירד אחורה לקחת את הכדור ואז דהר ולקח על הגב שחקנים בכדור מהיר, צמוד לרגל, עם שיווי משקל וקדימה, לעומק, פעם ועוד פעם ועוד פעם.
זה בדרך כלל נגמר בעבירות, היו כמה פעמים שגם חילק מסירות ואם איבד, חזר לתקן ובעיקר, לא חשש לנסות שוב.

השקט וביטחון שראשפורד מקבל ביונייטד לא קיים כאשר הוא לובש את החולצה של יונייטד, אין לו את האוקיי לנסות ככה לבדו.

איבדנו את הדרך בפיטורים של מוייס, גם אם זו היתה עונה רעה שכללה גם טעויות אישיות שלו.
איבדנו את הדרך כי הרמנו ידיים מהר מדי לגבי הסבלנות שאפיינה אותנו.
מאז בחרנו במחליף הולנדי מבלי לבדוק את התאמתו לכדורגל האנגלי, כשהוא זרק לא מעט שחקני בית או שחקנים שהיו נאמנים ליונייטד (וולבק, נאני) תמורת שכירי חרב שהבולט בהם בכלל לא רצה לבוא (די מריה) והשני היה אחד שרק חזר מפציעה קשה וארוכה (פלקאו)
לאחריו עברנו לאחד שדפוס הפעולה שלו תמיד הוא של רש ועוד רכש ועוד רכש וזה מה שהוא מבקש לעשות גם בחוש ינואר הקרוב, בלי שום ניסיון להסתכל מעבר או אל עבר התמונה הגדולה ושנה/שנים קדימה.

אני מאוד מקווה שלא נצא במסע רכש בחלון העברות הקרוב, אני גם לא אבין את ההיגיון, הרי בשביל מה זה נחוץ? באליפות לא נזכה וסביר להניח שגם לא בליגת האלופות ואם המנג'ר לא מסוגל לקחת את הסגל הנוכחי לטופ 4 ובלי שום חיזוק נוסף אז חבל לכולנו על הזמן.

בנוער ובקבוצת המילואים מסתובבים כמה "ראשפורדים" נוספים, אני רואה אותם לא פעם בסופי שבוע, אם במשחקים מלאים או תקצירים, זה באמת מזכיר סוג של הדור של 92 מצד כמה שמות שם.
אוי לנו אם נחסום להם את הדרך בגלל עוד "פרות מוזהבות" מבחוץ כי מנסים לקצר תהליכים ולזכות בתואר כאילו הוא בלבד חזות הכל.

אני מת על ראשפורד, הוא אחד השחקנים היחידים היום שגורמים לי לשאוג בבית בלי שליטה כשהוא מנסה לעשות מהלכים שהכישרון נוטף שם, זה פשוט יוצא מהבטן, לבד.

אריק 19 בנובמבר 2018

גם לינגארד "ההצלחה" של מוריניו לפני ההצלחה שלו עם מרסיאל, נראה שחקן אחר מחוץ ליונייטד

יוסי מזרחי 19 בנובמבר 2018

נכון ולענין.

no propaganda 19 בנובמבר 2018

מוריניו הביא ליונייטד ב3 שנים 12 שחקנים, לא שונה משום מנג'ר אחר כולל פרגוסון. לא הייתי אומר שזה נחשב "רכש ועוד רכש ועוד רכש", לצורך העניין ואן חאל הביא 16 שחקנים בשניתים. מויז שכולם קראתי כאן לא פעם שהוא לא קיבל אישור לרכש, רכש 4 שחקנים שזה הממוצע של מוריניו. פרגוסון היה מביא 4-5 שחקנים כל שנה.
לא שאני בא להגן על מוירניו ביונייטד אבל הקטע שהוא רוכש אינסוף שחקנים זה יותר מראית עין. למעשה יונייטד ב3 שנים האלה רכשה הכי פחות שחקנים מכל הטופ 6(יחד עם טוטנהאם), ואין לי זמן לבדוק אבל יש מצב שזה תופס לכל הפרמייר ליג.

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

no propaganda

הוא רצה עוד, הוא רוצה גם עכשיו עוד.
העובדה שואן חאל הביא 16 בשנתיים רק מחזקת את הנקודה שלא זו הדרך.
פרגוסון הביא לא מעט שחקנים, לאקדמיה, לסגל הרחב וגם נקודתית לקבוצה הראשונה, תמיד היה שם תכנון ארוך טווח לגבי כמעט כל רכישה וזה הבדל עצום בין אסטרטג למי שמבקש כל הזמן להתעסק בפלסטרים.
מעבר לזה, אף אחד לא נגד רכישות, אבל אלו צריכים לבוא ביחד עם דברים נוספים, קידום של הקיימים, של הרכישות הקודמות, של שחקנים צעירים ועל בסיס כדורגל איכותי וטוב ולא בקו מחשבה שקודם מביאים את השחקנים (ועוד שחקנים) ועל זה נבנה את הבסיס.

no propaganda 19 בנובמבר 2018

הנקודה שלי היא שאי אפשר לאמר שמוריניו הוא מאמן שכולו לגבי רכש כשהוא בפועל קונה הכי מעט שחקנים(גם אם היו מאשרים לו עוד 2 שחקנים זה לא היה הרבה). בעברו מוריניו היה ידע להביא את השחקנים השחקנים הנקודתיים(מוטה ומיליטו לאינטר).
פפ וקלופ החליפו בגדול את כל הקבוצה בשנתיים, אז זה בסדר להחליף את הבסיס. הבעיה שנראה שמוריניו צריך להמציא את עצמו מחדש וזה עוד לא קרה

Guss 18 בנובמבר 2018

אני ממש אוהב את העבודה של סאות'גייט, והוא מסתמן יותר ויותר כהברקה, גם אם מקרית.
אם יש משהו שהמיני-קמפיין הזה בליגת האומות הראה, הוא זה שההצלחה של אנגליה במונדיאל לא היתה רק הבלחה, או תוצאה של הגרלה קלה גרידא, אלא בנייה מחדש של הנבחרת על יסודות יציבים ובריאים.
המשחק היום הראה אופי, המשחק מול ספרד הראה טונה של כישרון ויכולת. ובעיקר – ניצול המיטב מהסגל שעומד לרשותו.
נכון, חוליית הקישור בינונית להחריד, אבל סאות'גייט מכוון אותם לעבודה יעילה ופשוטה. סאות'גייט הוא לא פפ או קלופ, אבל הוא גם לא מנסה להיות כמוהם – לא להשליט סגנון משחק סופר-מורכב לנבחרת שמתאמנת מעט ביחד. מילנר הוא לא מודריץ', ודאייר הוא לא קונטה. אבל הם גם לא מנסים להיות אחרים, לא מנסים לעבור 3 שחקנים בכדרור, או לשלוח פס של 40 מטר. הם מתמקדים בלמנוע התקפות יריב בהגנה, ולהעביר את הכדור לאחד משחקני הקו הקדמי שנמצא על הגבול בין שליש האמצעי לשליש של היריבה – בדר"כ קיין או ראשפורד, שהם שולחים קדימה מסירות עומק בהסתמכות על המהירות האדירה והטכניקה של ראשפורד וסטרלינג, ועל העוצמה והדיוק של קיין. לחלופין הם יתפעלו את שחקני האגף שמתפקדים כקיצונים. בניגוד לכדורגל האנגלי הישן של מסירות ארוכות מאוד, יש פה התאמה ליכולות שכן יש בסגל. כמה פשוט, ככה עובד. בהתחשב שהבסיס של הסגל עדיין צעיר ועוד צפוי להשתפר, ובמקביל כשרונות מעולים צפויים להצטרף מהנבחרות הצעירות, אפשר להיות אופטימיים (בזהירות)

אוהד 19 בנובמבר 2018

מילנר הוא בהחלט לא מודריץ', אפילו לא הזיע אתמול.
לפחות לא על המגרש.

רומן 19 בנובמבר 2018

מילנר פרש מהנבחרת לפני כמה שנים.

Guss 19 בנובמבר 2018

התבלבלתי, התכוונתי לבארקלי כמובן.

קירקגור 18 בנובמבר 2018

וגם לינגארד… שחקן ששנה שעברה באמת התעלה מעל כל הציפיות ממנו, הצליחו לכבות גם אותו, יחד עם הררה, ובשביל מה ובשביל מי?

דודיק 18 בנובמבר 2018

רונן לבטח התכוון לארבעה שחקני מנצ'סטר סיטי שהיו היום בהרכב, ווקר, סטונס, דלף וסטרלינג, שהשתפרו מאז הגיעו לידיו של גוארדיולה

טל המנצ'סטרי 18 בנובמבר 2018

אין ספק.

סטונס היה נראה כמו מישהו שהכותרות + מחיר גדולים עליו בעונה הראשונה שלו תחת גווארדיולה.
אבל הם לא חיפשו למכור ולהחליף אותו ברכש חדש אלא עבדו עם הצעיר, בעונה שעברה וגם בתחילת העונה הזו הוא מאוד מאוד מרשים.
דלף שחקן לא רע בכלל, ברור שקשה לו מאוד להתמודד על הרכב במרכז הקישור שלו סיטי אבל שחקן סגל טוב ובעונה שעברה גם מילא את החלל שנשאר בעמדת המגן השמאלי והוא בכלל קשר.
לא שם גדול, לא השחקן הכי מלוטש אבל יודעים איך לשחק איתו נכון לטובת הקבוצה ולאורך עונה.
על סטרלינג מיותר לדבר, גם המשחק היום הבליט איך סטרלינג נראה שחקן אחר לגמרי כשהוא בסיטי לעומת נבחרת אנגליה, כנ"ל לגבי ווקר שהוא בוק לכל דבר, אתלט מהיר וחזק אבל בלי שכל וגם זה מספיק טוב בשביל גווארדיולה.

אופיר 18 בנובמבר 2018

אם רק היה להם פליימייקר איכותי, היו מבקיעים לפעמים גם ממשחק פתוח.

matipool 19 בנובמבר 2018

הוא לא בדיוק פליימייקר אבל אוקס המשופר מעונה שעברה בליברפול יכול לתת את השערים הללו ממשחק פתוח כפי שאדרסון והגנת סיטי יודעים. רק שיחזור במהרה ובריא.

kirma der faux 19 בנובמבר 2018

הזכייה בבית במפעל המוזר הזה עוזרת במשהו לנבחרת אנגליה?
הם הבטיחו עליה ליורו כבר ויכולים להריץ את הצעירים במוקדמות, או שזה רק מבטיח להם צ'אנס נוסף במידה וייכשלו?
מודה שאני עצלן מדי לקרוא את חוקי הפורמט מעבר לפסקה הראשונה.

אוהד 19 בנובמבר 2018

אם אני מבין נכון אז הם עלו לחצי גמר של הדרג שלהם.
אם הם מנצחים את הגמר אז הם עולים אוטומטית לאירו, למרות שהם בכל מקרה ישחקו במוקדמות.

כל הרעיון של הטורניר זה להוסיף עניין למשחקי הידידות של הנבחרות.
תשאל כל אוהד אנגלי בדקה ה 75 והוא היה אומר לך שזה סתם טורניר ובשביל מה צריך את זה ואף אחד לא יודע את החוקים.
תשאל כל אוהד אנגלי בדקה ה 90 והוא היה אומר לך שזה רעיון מעולה והם הולכים לזכות.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

ההבדל בין אנגליה ליונייטד מתחיל ונגמר בניהול. ביונייטד הניהול המקצועי לא קיים. אבל לנו יותר אוהדים והכנסות מהם!!
אין ממש קשר בין כושר של שחקן בנבחרת לזה בקבוצה. כשפוגבה מביא טורניר ענק זה בזכות דשאן. כשראשפורד לא מחבר מסירה במונדיאל זה מוריניו. לא להכול יש קורולציה ישרה.
ולקורא טל- תזכיר לי באיזו עמדה שיחק ראשפורד אתמול?

אמיתי 19 בנובמבר 2018

אגב היה דיון פה מזמן על הולנד- נראה שהם מצאו את התשובה- עם דפאי בכושר שיא (!) וקומאן כמאמן. נתנו משחק ענק מול צרפת. לא חושב שאם דפאי היה נשאר אצלנו והיינו מביאים את קומאן היינו נראים ככה

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

קיצוני שמאל וכמו שכתבתי לך מספר פעמים בעבר, העובדה שהוא יכול לתפקד גם שם ובהצלחה זה בזכות השחקן המגוון וכישרוני שהוא.
בנבחרת אנגליה יהיה קשה מאוד להזיז את הארי קיין מהחוד אלא אם כן נשחק עם 2 חלוצים או שראשפורד יוצב מתחת לקיין.
ביונייטד הוא חייב להיות בחוד לפני לוקאקו (גם אתמול אפשר היה לראות ובלי קשר לעמדה, הם לא באותו אזור חיוג מבחינת כישרון ויכולת עם כדור) משם גם יוכל לתת פייט לקיין בנבחרת.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

תראה. ההכרעה בויכוח בינינו נתונה לאנשי מקצוע (טובים יותר או פחות..) רובם מצדדים בעמדתי. אם כבר היחיד שנותן לראשפורד לשחק כחלוץ הוא מוריניו. לא בהצלחה יתרה לדעתי

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

רובם מצדדים בעמדתך…וואלה, ניצחת, נו באמת.
אני לא בונה את הדעה שלי על בסיס של מה אחרים אומרים, גם לא אנשי מקצוע. אני גם לא נותן להם להכריע עבורי, אנחנו מדברים כדורגל, לא פרוייקט הלביא.
כאחד שרואה, אוכל וחי כדורגל כבר למעלה מ 30 שנה, אני חושב שגם אני האוהד מהיציע יודע דבר או 2 על המשחק.
גם לא כל מי ששיחק בהצלחה את המשחק, מצליח לאחר מכן אם כמאמן או כפרשן, אז מה זה אומר?

אבל אם אתה רוצה אנשי מקצוע, בבקשה, אלן שירר, איאן רייט, עד כמה שזכור לי חלוצים בעברם ולא רעים בכלל, אלה בין היתר טוענים כי ראפשורד חייב לקבל עכשיו את עמדת החלוץ בכדי להמשיך ולהתפתח כחלוץ כי הוא קודם חלוץ ויש לו מעלות של חלוץ.

את מספר הפעמים שמוריניו נתן לראשפורד לשחק כחלוץ בשנתיים פלוס אפשר לספור על 2 ידיים…

אמיתי 19 בנובמבר 2018

לא טענתי שחו״ח עמדתך לא לגיטימית/שווה וכו. זה היה טיעון.
אגב ראשפורד פורח בדיוק בגלל שהגנות מתמקדות בחלוץ (קיין) ומשאירות לו שטחים. הוא לא חלוץ רחבה או משחק עם הגב.
בפעמים שהוא כן שיחק כחלוץ זה פחות עבד. לדעתי הוא כן מקבל קרדיט הוגן ויותר ממוריניו.
כתבתי כבר לפני זה- שחקנים צעירים בייחוד שחקני התקפה, נוטים להיות לא יציבים. ימים יגידו. אבל האחריות היא בסופו של דבר של ראשפורד כמו שהיא של אמבפה או דמבלה. רוב הזמן ברוב הקבוצות המצב הוא לא אידאלי

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

ראית את המשחק אתמול? ראית כמה שחקנים התמקדו בו כאשר קיבל את הכדור או החל לפעול?
היו שם בכל פעם שניים ושלושה שנעו לעברו, ניסו לסגור, עשו עבירות קודם לאחר שעבר אחד או 2 מהם, כולל על שטח קטן.
הוא לא חלוץ שמשחק עם הגב, הוא חלוץ שמשחק עם הפנים לשער ויש לו לא מעט שערי רחבה.

ב 60 משחקים שבהם שיחק כחלוץ (הרכב או שנכנס כמחליף) בכל המסגרות ומהרגע שעלה לקבוצה הראשונה
הוא כבש 26 שערים ובישל 8.
ב 47 משחקים שבהם שיחק כקיצון מצד שמאל הוא כבש עשרה שערים ובישל 8.
ב 15 משחקים שהבם שיחק כקיצון מצד ימין הוא כבש אחד ובישל 2.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

מהמקרים האלו (המאד נפוצים בכדורגל) שלא רק שסטטיסטיקה לא מספרת את הסיפור אחא מעוותת אותו. ואני גם מפקפק בדיוק שלה אבל מילא.
אתמול גם ראשפורד וגם סטרלינג ירדו קצת אחורה ואז הפתיעו את ההגנה שהתמקדה בקיין. ראשפורד עבר שחקנים באמצע אבל אחכ באופן יחסי היו לו שטחים. אותו הדבר סורלינג רק עם מסירות. היו שם חללים שנוצרו מהנוכחות של קיין.
אבל יותר מזה – אם ראשפורד משחק חלוץ גם את הפריצות (הלא אפקטיביות לרוב) האלו לא היה לו. בוא לא ניסחף ולא נשכח את ההחמצות שכן היו לו אתמול וגם ביונייטד. אי אפשר בהכל להאשים בחור פורטוגזי אחד. תשאיר גם קצת אחריות לשחקן עצמו

אמיתי 19 בנובמבר 2018

וטל- רק אתה ורומן ראיתם את המשחק. אפשר לקפל

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

אתה מפקפק בדיוק, אה אה, כלומר אני ממציא…הבנתי.

תמשיך לפקפק, אני אמשיך לראות את השורה התחתונה הכה ברורה גם מהמספרים היבשים, הבחור יודע לכבוש שערים ומי יודע כמה עוד היו לו אם היה משחק יותר בעמדה שבה צריך להתרכז לעשות את זה ולא לספק לאחר את המצבים.
אחרי הפורטוגלי המאוס אני מאמין שיגיע המנג'ר שיראה אחרת את הדברים.

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

לא לשכוח את ההחמצות שהיו לו אתמול, איזה החמצות בדיוק? אתה יכול לפרט.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

טל. אתה אוהב לקחת את הכיוון האישי במקום הענייני. מפקפק בסטטיסטיקה. לא ביושרה שלך. תביא קישור.
אין כמו מראה עיניים. ראשפורד לא גולר. לפחות לא עדיין. נמשיך להישאר חלוקים וההצעה להתערבות (ידידותית!) עומדת בעינה. לך תדע מי ומתי יגיע אחרי מוריניו. לא הייתי ממהר לבנות על העתיד כל עוד ההנהלה היא אותה אחת שמינתה את מוריניו. מי יודע אולי האליבי לחלק מהשחקנים יימשך

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

ניסיתי להביא את הקישור אבל המערכת חוסמת אפשרות להכניס, זה כותב לי
ERROR: Your comment appears to be spam.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

מאד נוח טל (;
תראה. בנבחרת צרפת פוגבה משחק באותה עמדה כמו אצלנו. כך גם ראשפורד וכך גם לינגארד שהוכנס אתמול בדיוק כמו שמוריניו מכניס אותו. הנטייה לראות את הכל בצורה חד צדדית מעוותת את המציאות. שחקנים כן אחראיים לכושרם. זה לעולם לא רק ״אשמת״ המנגר. הצלחת ראשפורד (אמן במהרה בימינו) תיזקף קודם כל לזכותו.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

אתמול? פיספס נגיחה מול שער חצי חשוף. והתעצבן בצדק. והחמיץ מול יובה. עזוב. הוא עושה פעולות טובות שבסופן הרבה פעמים החלטות או פעולות פחות טובות.
יאללה טל. מיציתי. כולי תקווה שראשפורד יצליח. עדיף כקיצוני ושתראה את האור.
יום טוב

matipool 19 בנובמבר 2018

אני מאד בעד הדעות והמחשבות של איאן רייט. הוא מהמר על אליפות של ליברפול מתחילת העונה ועדיין מחזיק בדעה זו למרות סיטי.

אמיתי 19 בנובמבר 2018

מ. ש. ל.

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

matipool

סיטי פייבוריטית ברורה, אבל נכון לעכשיו ליברפול חזק בתמונה.
יש עוד הרבה זמן והמון דברים יכולים לקרות, מה גם שלא מעט יהיה תלוי גם במי תמשיך רחוק יותר באירופה.

Srtest - ארטסט 19 בנובמבר 2018

חייב להעיר משהו בעניין הזה שקצת מתכתב עם המגיב שתמיד כותב על נחיצות בשינוי מבנה הליגות: אם ליברפול תנצח את סיטי ובסוף העונה בגלל איזה ניצחון על פולהאם כזו או אחרת סיטי תיקח אז יש כאן משהו דיי פגום. כן אני יודע שככה הדברים ובכל זאת. אומר בתור אוהד של פפ. בכל אופן לתת שביעיות ללבטנה… סליחה פולהאם לא אומר משהו יותר מדי…

טל המנצ'סטרי 19 בנובמבר 2018

וכשהוא שיחק חלוץ, רק חלוץ תחת ואן חאל (אם כבר מישהו שנתן לו לשחק בעמדה הזו) לאף אחד לא היו טענות, להיפך.

רומן 19 בנובמבר 2018

ראית את המשחק? ראשפורד לא זכורה לי בעיטה אחת שלו למסגרת.
בלי קשר משחק מעולה של אנגליה, מה שאמרתי גם במונדיאל לאנשים שרואים את אנגליה רק במונדיאל, כשהאנגלים משחקים בלי המשקולות על הרגליים הם משחקים כדורגל אדיר. איפה זה ואיפה הנבחרת האפורה והעצובה של המונדיאל שהתמסרה בין הבלמים ומסרה לשוער כדי שיעיף?
חוץ מסאנצ'ו מי משחק מחוץ לאנגליה?
אם ראשפורד לא היה אנגלי אף אחד לא היה מדבר עליו בכלל בתור שחקן רציני, הוא העתק הדבק של דמי וולבק.

יוסי מזרחי 19 בנובמבר 2018

רומן, אחת המלחמות שלי כאן ואצל טל בפיסבוק היא מול קיצוניות שמקדשת את האמונות ומתעלמת מעובדות.
לכן אני אומר לך שהביקורת שלך על ראשפורד, אין לה מקום לא במהות ולא בסגנון. הוא אולי לא היה משמעותי כמו שטל מתאר את ההופעה שלו באנגליה אבל בטח לא איזה סמרטוט כמו שמשתמע מהדברים שלך.
ראשפורד הוא הציר המרכזי של יונייטד בשנים הבאות ככל שמדובר בחלק הקדמי.
עם גישה אחרת מהמאמן שיבוא ועם קבוצה יותר מאוזנת ממה שיש לנו היום, נראה את אחד הכשרונות הטובים בדורו בטח באנגליה.

רומן 19 בנובמבר 2018

יוסי, לא אמרתי שום דבר מעליב.
מה כל כך מיוחד בראשפורד? אתה רואה אותו חלוץ 9 מוביל במאניו? הוא שחקן טוב אבל לא עילוי. מהיר, חזק, בועט טוב, אבל הוא לא חלוץ מוביל, לא גולר.
לא אגוארו/קיין/איקארדי/בנזמה/לבנדובסקי.
הוא לא יתן לך 25 גולים בעונה.
ובתור קיצוני הוא לא מספיק מלוטש, לא מספיק אלגנטי . קיצר אני רואה אותו ככלבויניק התקפי כמו וולבק, נכנס מכניס התלהבות, ונותן 8-10 גולים בעונה בשנים הקרובות, ואז מתגלגל לאנשהו אחר כשיונייטד תחזור להיות קבוצה שמורכבת משחקני וורלד קלאס.

יוסי מזרחי 19 בנובמבר 2018

לא אמרת שום דבר מעליב, זו לא הנקודה.
ההערכה המקצועית שלך את ראשפורד היא לדעתי מוטעית ומוטה באופן קיצוני.
ולשאלתך, כן, ראשפורד ישחק כחלוץ מרכזי ביונייטד אם כי כרגע לדעתי הוא צריך לשחק משמאל.

רומן 19 בנובמבר 2018

בוא נקווה שאני טועה, הוא נראה כמו בחור נהדר.

רומן 19 בנובמבר 2018

מילנר פרש מהנבחרת לפני כמה שנים.

טרנטה 19 בנובמבר 2018

ראשפורד לא פותח בשום קבוצת טופ עולמית. הוא שחקן נחמד ושוב דבר מעבר.
לא הבנתי למה מסתכלים על כדורגל נבחרות כמדד למשהו. יש עניין ומתח. וואלה יופי. אבל להסיק מכאן על עניינים מקצועיים זה לא נכון.

רומן 19 בנובמבר 2018

כדורגל נבחרות זה כיף. וגם נותן לנו זווית מאוד מעניינת על שחקנים.
שחקנים שרגילים לשחק בשיטה מסוימת שלרוב מראה רק את הצד היפה שלהם, פתאום צריכים לשחק ערומים בלי המייקאפ והפוטושופ, יש כאלה שפורחים בנטורל (לרוב כל מני שחקנים לטיניים שהלכו לאיבוד באירופה, קרלוס וולה למיניהם) ויש כאלה שנראים לא משהו בכלל בלי האיפור, מסי לדוגמא.

Srtest - ארטסט 19 בנובמבר 2018

כדורגל נבחרות הוא עדיין המקום שבו חדווה וגולמיות יכולות לנצח. בסופו של יום כדורגל המועדונים המהולל מבוסס על נבחרות אול-סטאר מבוססות שחיתות ופערים אדירים. מבחינת מה שמחבר אנשים לענף (לאו דווקא השרופים) יש בו יותר סיפורים. אפשר גם שם לראות שחקנים שמעמיסים קבוצות על הגב איפה שבד"כ, אם באירופה או באנביאיי – הם חוברים אחד לשני בימים האלה. משם גם ניתן לקחת נתונים סטטיסטיים יותר רלוונטיים.

טרנטה 19 בנובמבר 2018

לא אמרתי שלא כיף. יש מתח ענין וסיפורים בלי סוף. אבל הרמה נמוכה מאד למעט מספר בודד של נבחרות.
זה קצת כמו הופעה לעומת אלבום. בהופעה יש סוג של אנרגיה ויהיו אמנים שהם פרפורמרים אדירים אבל לעולם הביצוע שבאלבום יהיה טוב יותר (בעיני).
ולא כל כדורגל המועדונים הוא קבוצות אול סטאר שמתחרות זו בזו. יש מספר מאד קטן (כ10 בספירה זריזה) שיכולים באמת לקנות מה שבא להם וכל השאר צריכים להתנהל בתוך מסגרת כלשהי.

Comments closed