אולד סקול לוקה

לוקה מודריץ׳ זוכה בבלון

אני חושב שבמהלך העונה אנשים הבינו שההסתייגות מגדולתם של מסי ורונאלדו, משום שהם משחקים בקבוצות כל כך חזקות, ראויה להסתייגות משלה. ראינו מה קורה לריאל מדריד בלי רונאלדו. גם אי הצלחתו של מסי בנבחרת הלאומית קצת מקבלת פרופורציה בימים האחרונים. מדובר בהתאחדות שמתקשה בקיום משחק כדורגל.

אז שניהם, מה שקיבלו, ביושר קיבלו.

*

אבל הבחירה במודריץ׳ היא חזרה למושגי האולד-סקול של כוכב. מי שמרים נבחרת או אומה לקרב אדירים. במודריץ׳ היה משהו מכוכבי מזרח אירופה הישנים הישנים – את השער החצוף מול ארגנטינה אני רואה את בוניאק או האג׳י כובשים. ובניהול המשחק של מודריץ׳ יש הרבה מהמגנטיות של זידאן או סקולס בשיאם. שחקנים שהם שיטת המשחק של קבוצתם. שהם גם קצב המשחק.

אבל בקיץ הייתה בו גם ההירואיות של מראדונה וקרויף. קרואטיה פיגרה בשמינית, ופיגרה מול המארחת ברבע, ופיגרה מול אנגליה רבע שעה לסיום. ועם מודריץ׳ הם חזרו וחזרו וחזרו. הם חזרו גם מפיגור אכזרי בגמר. ומה שהכריע את מודריץ בסוף לא היה יריב אחד אלא עומק של אומת כדורגל גדולה. פי עשרה במספר שחקניה. נבחרת אתלטית ומגובשת, מלאת כשרון ומאוזנת לחלוטין. הוא לא נכנע ליריב. הוא נכנע לנחשול.

במונדיאל 2018 מודריץ׳ בידל עצמו מדור של שחקנים. דור שצריך דברים. צריך מנג׳ר מתאים. צריך שהפול בק יוחלף. צריך קיצוני שיפעילו אותו. צריכים – ואם יקבלו תראו מה הם יכולים. אז מודריץ׳ סיפר לנו סיפור ישן. לא מה צריך אלא מה אפשר. הוא כתב את סיפור קרואטיה בקיץ 2018 והסיפור הזה הוא מהגדולים שנכתבו.

תנו ליורגן לנצח
קשה זה הכי - עומר תבורי

102 Comments

יאיר אלון 3 בדצמבר 2018

שחקן מדהים לוקה, לא יודע אם הבחירה הראועה ביותר. עשה מונדיאל ענק עם קרואטיה שהוכיחה הרבה אופי אבל בוא לא נשכח שהחזרה הזאת מפיגור לא הספיקה לניצחון באף אחד מהמקרים אלא רק לפנדלים.
אפילו לשחקן הטורניר במונדיאל היו מועמדים לכל הפחות ראויים באותה מידה מבחינתי.

זה שבצרפת לא היה אף כוכב שהצליח לבלוט מעל כולם והוא גם זכה עם ריאל בצמפיונס הספיק לו לתואר היסטורי.
טוב בכל אופן שנשברה ההגמנויה המוגזמת של כריסטיאנו ורונאלדו. גם אם הייתי השנה הולך לפורטוגלי יש גם לו וגם לארגנטינאי לפחות בלון אחד או שניים בהם זכו על אף שלא היו הראויים ביותר.

יאיר אלון 4 בדצמבר 2018

ההגמנויה המוגזמת של כריסטיאנו ומסי כמובן*

יהודה ב״ד 5 בדצמבר 2018

עם כל הדרמה שקרואטיה עוררה, קבוצה שנצחה משחק אחד בלבד בשלבי ההכרעה בלי פנדלים זה עניין שמעלה מחשבות טורדות על גדולתה גם אם היא הגיע לגמר.

Srtest - ארטסט 5 בדצמבר 2018

מה שקרואטיה עשתה דומה כמעט למה שלסטר עשתה ומבחינה בינלאומית יושב באותו מקום כמו יוון ומתחתיהן במרחק לא רב – דנמרק. מכל הקבוצות האלה אילו שחקנים נבחרו למצטיינים? נדמה לי רק מחרז. אז מודריץ' הוא המחרז של הנבחרות בעונה האחרונה.

סימנטוב 4 בדצמבר 2018

קומתו לא גבהה הרבה מאז אבל הוא בהחלט התקדם
https://youtu.be/4XxFbRQgMNk

אוהד 4 בדצמבר 2018

ממש סיפור סינדרלה.
אפילו בהוליווד לא היו קונים את זה.
עבר ילדות במלחמה פסיכית (בניגוד להרבה מהכוכבים הקרואטים המשפחה שלו לא עזבה) ויצא מזה חזק מנטלית באופן בלתי רגיל.

פיש אנד צ'יפס 4 בדצמבר 2018

היה אנדרייטד שנים רבות,זוכה לעדנה לקראת הסוף,למרות השמועות על אריקסן שיחליפו,העונה בליגה הוא התחיל חלש…לא הבחירה הראויה ביותר לתואר

Jhkj 4 בדצמבר 2018

בעוד צרפת הייתה עסוקה בלהתגונן עם רוב שחקניה, מה שהכניע את את מודריץ' הוא מה שכניע את בלגיה ואורוגוואי ואת הבית המוקדם, ואת הסופרקאפ מול מודריץ, ואת הליגה האירופית ואת זה שאתלטיקו שסיימה בעונה שעברה ונמצאת העונה לפני ריאל ומודריץ, זה גריזמן, לא ברור לי איך שני הראשונים הם רונאלדו ומודריץ ולא גריזמן ומסי, הייתי מקבל כל זוכה מביניהם.

דובינסקי 4 בדצמבר 2018

יפה

ק. 4 בדצמבר 2018

כתבת יפה ואני מאוד אוהב את השחקן (בניגוד לקבוצתו…), אבל לדעתי הוא קיבל פיצוי על עונת 2017 שהגיע לו לזכות הרבה יותר מהזוכה.
ב2018 נתן מונדיאל הירואי כמו שכתבת (יחד עם שותפו לקישור שהטיין לא פחות), אבל עונת ליגה די חלשה יחסית לאיך שהחזיק את הקבוצה עונה לפני (עד החודשיים האחרונים שכל מטאטא ירה) – קבוצתו סיימה מקום 3(!) וגם באלופות היה טוב בעיקר בחודש האחרון.
אם הייתי מפרק את התואר למפעלים- כדורגל ליגות – מסי (אולי דה בריינה), צ'מפיונס-סלאח, מונדיאל- מודריץ'

יאיר אלון 4 בדצמבר 2018

אגב יצאו ממש בכיינים רונאלדו ומסי שלא הגיעו לטקס
700 פעם זכיתם ובאו לכבד אתכם מה כואב לכם לבוא לפרגן פעם אחת?

ניק 4 בדצמבר 2018

הייתי אומר סמרטוטים מפונקים חסרי יכולת פרגון

איציק 4 בדצמבר 2018

זה שלהם בטבו, ולא מכובד שלקחו להם ללא הסכמתם. אז למה שיבואו?

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

מזכיר איזו קבוצה של אוהדים שאח"כ מגינים על חוקים שמגינים על שחקני נשמה מקומיים…

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

*שנגד חוקים שמגינים…

אביעד 4 בדצמבר 2018

אפשר לדבר על כדורגלן אולד סקול וסיפור הירואי וכו'.
אבל לצערי, נראה לי שהמציאות פשוטה הרבה יותר. רונאלדו עזב את ריאל אז הקמפיין של פלורנטינו התמקד במודריץ'. לוקה זכה והמותג של ריאל מתחזק (זכייה רביעית ברצף של שחקן מריאל, לא?).

ברצלונה מן הסתם עשתה קמפיין למסי, אבל בהיעדר זכייה בצ'מפיונס או במונדיאל, הקייס שלו היה חלש יותר.

וזה ככה כבר איזה 15 שנים לפחות.

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

אבל בארסה לא נראתה טוב בעונה שעברה ולא נראית כל-כך טוב העונה. אי אפשר לקחת רק את הטוב (והמונדיאל לא מעניין מהבחינה של חוסר היכולת של מסי לקחת אותו – מעניין בעיקר נוכח העובדה שגם מודריץ' לא לקח אותו). מודריץ' היה מרכיב עיקרי בשתי קבוצות מוצלחות ביותר שאחת מצתה את כל מה שהיה בה והשנייה קרעה את אירופה 3 עונות ברצף. עושה רושם שיש כאלה שרוצים שהבלון ילך רק לשחקני התקפה. נדמה לי יש בליגה שלכם גם איזה קאנטה אחד שגם לו יש קייס. גם אנדרה איגואדלה זכה באמויפי ולא לברון למרות שברור מי הוא יותר אמויפי. בוא נגיד שברור שלמסי לא הגיע לסיים חמישי.

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

א. ברסה נראתה מעולה בשנה שעברה. פשוט הייתה לה פשלה חד פעמית בערב ההוא ברומא.
ב. ברסה זכתה בדאבל, בליגה שיש יגידו שהיא הטובה בעולם, ויש שיגידו שהיא השנייה בעולם.
ג. מסי זכה בנעל הזהב.
ד. מודריץ' לא היה השחקן הכי טוב בריאל ב-2018, ולדעתי גם לא בנבחרת במונדיאל. מודריץ' אף החטיא פנדל מכריע שאם זה היה מסי כולנו יודעים מה היו התגובות.
ה. מסי עף לצרפת, אלופת העולם. גם מודריץ' עף לצרפת. ההרכב של קרואטיה באותו מונדיאל היה טוב מההרכב של ארגנטינה באותו מונדיאל. ניצחונות על דנמרק, רוסיה, ואנגליה בפנדלים לא נותנים כדור זהב, מצטער. הציפייה ממסי לזכות במונדיאל הייתה סתם בלון שהשונאים עכשיו נהנים לפוצץ אותו. רונאלדו עף בשמינית ואף אחד לא חושב בכלל על לציין את זה. (ואני חושב שמסי נתן מונדיאל לא טוב, בטח ביחס אליו).
ו. אם יש מתחרה למסי, זה רונאלדו. לשים את מודריץ' ומסי באותו משפט זה עלבון לאינטלגנציה. גריזמן ווראן? בדיחה לא מצחיקה.
ז. תארים קבוצתיים יכולים להיות גורם תורם לבחירה, לא להיות המרכז שלה. תארים קבוצתיים נותנים לקבוצות הטובות, תאריים אישיים לשחקנים הטובים. ההנחה שהשחקן הטוב ביותר בהכרח משחק בקבוצה המעוטרת ביותר היא הנחה שגויה.
ח. אה, ואם לא שמת לב, אני חושב שמסי צריך לזכות (מ-2009 בכל שנה).

Jhkj 4 בדצמבר 2018

מסכים עם תשעים ותשע אחוז ממה שאמרת, אבל לדעתי גריזמן שני אם לא ראשון אם מחליטים שמונדיאל זה הכי חשוב, גריזמן הוביל בכוחות עצמו את נבחרת צרפת, לקח תואר אירופי, את הסופר קאפ האירופי (גם שם ניצח את מודריץ') וסיים את הליגה במקום השני מעל ריאל. לדעתי מגיע לו יותר ממודריץ'.

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

גריזמן לא הוביל את צרפת. הוא היה חלק מנבחרת מעולה שזכתה בצדק. אם כבר אז אמבפה היה חלק משמעותי יותר שם.
לקח תואר אירופי? סלח לי שאני מחשיב את העונה האירופית של אתלטיקו כלא מוצלחת. לעוף מליגת האלופות בבתים ולזכות בתואר שהוא הרבה מעל רמתך לא צריך לזכות בנקודות זכות.
מניח שגם ברסה/ריאל אם היו עפות בבתים היו יכולות לזכות בקלות יחסית בתואר הזה.
אם בוחרים לפי מונדיאל אז למה פשוט שהתואר לא ילך לMVP של המונדיאל אוטומטית? בלון ד'אור מיותר אם ככה.

Jhkj 4 בדצמבר 2018

הטיעון שלי הוא שגריזמן מקום שני.
לא הוביל את צרפת? כבש ובישל את השתיים אפס מול אורוגוואי, בישל את הניצחון מול בלגיה, היה השחקן הדומיננטי (גם עם גולים). בגמר, כבש מול אוסטרליה, היה זה שניצח את פרו, חוץ מהמשחק מול ארגנטינה גריזמן היה ההתקפה והשחקן הטוב בצרפת בכל משחק. הגנה הם הגנו בארבעים איש כי גריזמן ניהל את ההתקפה ואפשר להם. אתלטיקו ניצחה את ארסנל ומארסיי בדרך לתואר ואז ניצחה את ריאל בסופר קאפ, לא הישג כמו של ריאל, אבל הישג מכובד שכולל ניצחונות על קבוצות ברמה או מעל לרמה של רומא נגיד שהגיע לחצי גמר. והוא סיים בליגה מעל מודריץ, אחרי עונה יותר טובה בליגה, גריזמן מגיע מקום שני כי הוא לא עשה מה שמסי עשה, אבל בניגוד לשחקנים אחרים שנתנו עונות היסטוריות לעמדה שלהם כמו ג'ורדי אלבה, מודריץ' ובוסקטס, גריזמן היה השחקן המשמעותי ביותר בכל אחת מהקבוצות בהן היה, דרך אגב איך ג'ורדי ובוסקטס לא בטופ שלושים ובנזמה כן נשגב מבינתי.

ק. 4 בדצמבר 2018

איך בנזמה כן והם לא? זה פרס למפעלי גביע בלבד, מרבית המשחקים בעונה (הליגה) לא נחשבים. תראה את 5 הזכיות האחרונות (מסי אמנם זכה בטראבל, אבל כלל גם אלופות)

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

טוב אגיב טענה טענה… אולי תשתכנע אולי תתקבע.
1. אכן כבש ובישל מול אורוגוואי. כבש מול אוסטרליה גם, בפנדל.
2. בישל את שער הניצחון מול בלגיה בהרמת קרן. אומטיטי כבש (אגב לדעתי אומטיטי שחקן ההגנה הטוב של 2018).
3. הוא היה זה שניצח את פרו? פוגבה חטף, מסר לג'ירו, פגע בשחקן פרוואני, הגיע לאמבפה שכבש. אין ספק שגריזמן ניצח את פרו.. בוא נשקר למה לא?
4. השחקן "הדומיננטי" בגמר עם "הגולים" (גול, בפנדל שלא הוא סחט, אבל מה זה משנה, בוא ננפח את הטענות). סיים גם עם 0 בישולים. אבל אין ספק שה-4-2 רשום על שמו. כי הוא גריזמן הרי. ועל מי זה יהיה רשום אם לא על גריזמן. זה הרי בילד אין.
5. אתלטיקו ניצחה את מארסיי וארסנל! וואו! מארסיי ברור שהיא אימפריית כדורגל שאתלטיקו אמורה לעוף לה, נס שעברה. לא חושב שברסה וריאל היו עוברות אותה. כנ"ל ארסנל שנה שעברה, בלתי מנוצחת. אין מצב שברסה, ריאל, באיירן וסיטי היו מנצחות את ארסנל.
6. מזלזל ברומא אה? מזכיר לך שאתלטיקו סיימה שלישית בבית שרומא סיימה בו ראשונה. כנראה שלנצח את קרבאך מאזרבייג'ן (פעמיים!!) היה גדול עליו . גם מסי ורונאלדו לא היו יכולים על קרבאך. כנראה שעדיף לעוף בבתים לרומא כמו גריזמן מאשר לעוף ברבע לרומא כמו מסי, רק מגדיל את הסיכויים שלך למחמאות.
7. וזה שמסי גבר על גריזמן בליגה? לא רלבנטי נכון? גביע אופ"א זה מה שנחשב, לא ליגה ספרדית וגביע ספרדי. וגם בצ'מפיונס מסי הגיע רחוק יותר ועשה יותר מגריזמן.
8. סופרקאפ אירופאי? רק 2 קבוצות משתתפות שם, ככה שאין תחרות שווה עם כולם. נכבשו שם 6 שערים. גריזמן יצא מהמשחק בדקה 57, במצב של 1-1, כשהוא כובש או מבשל. נגמר 4-2 לאתלטיקו. גם את זה נלביש עליו ונגיד שהוא סחב אותם?

שורה תחתונה – הדבר היחיד שיש לגריזמן על מסי זה גביע עולמי. ואני אף מסכים שהוא נתן גביע עולמי יותר טוב ממסי. אבל מפה ועד להכריז עליו כאחד שנתן עונה טובה באתלטיקו גם? עונה יותר טובה ממסי?
מקווה שהעובדות שזרקתי פה יכניסו בך קצת שכל… כי אתה סתם מנפח ומסלף בשביל הטיעון שלך.

Jhkj 4 בדצמבר 2018

אני לא צריך שיכניסו לי שכל, אני בתור התחלה מקשיב לצד השני, אני כל הזמן אומר שלדעתי גריזמן שני אחרי מסי!

והוא שני כי הוא היה השחקן שהיה הכי משמעותי לקבוצה שלו שאינו מסי, בנבחרת ובקבוצה סך הכל, ושלאתלטיקו יחסית להתחלת עונה מחורבנת הייתה עונה מצוינת ולכן הוא ראוי למקום שני יותר ממודריץ רונאלדו או אמבפה.(למענך אדגיש שזו ולא אחרת הטענה)

אני לא מזלזל ברומא ולא אומר שליגה אירופית זה מה שהם צריכים לשאוף לו, אבל מאז שהם עפו ב-2017 הם נתנו עונת 2018 מצוינת. אתה לא מסכים איתי שהשחקן הכי חשוב של צרפת בזכייה הוא גריזמן? אתה חושב שאמבפה יותר חשוב ממנו או שהוא יותר חשוב מאומטיטי ווראן לצורך העניין? שההתקפה של צרפת הייתה עושה משהו במשחקים מול הקבוצות החכמות שסגרו מאחור בניגוד למאמן המטומטם של ארגנטינה בלי גריזמן? הוא היה הפליימייקר שלהם והאיש שלהם בהתקפה כשהם שיחקו עם שבע שחקני הגנה, הוא אפשר להם לשחק כל כך הגנתי וזה מה שניצח את בלגיה, אורוגוואי וקרואטיה, את צרפת המהירות ניצחה זה נכון אבל זה מה שקורה כשמאמן דביל משחק גבוה עם הבלמים שיש לארגנטינה. בנוגע לאתלטיקו, למי הייתה 2018 יותר טובה לדעתך אתלטיקו או ריאל, מי לדעתך הייתה יותר טובה, במהלך השנה הזו, ולמי היה יותר השפעה על זה גריזמן מודריץ או רונאלדו?
הסכמנו על המקום הראשון מזמן אני אומר שהדיון על גריזמן הוא לא בדיחה כי היה הטוב בבני האדם

Jhkj 4 בדצמבר 2018

בנוגע לנקודות שלך דרך אגב
1. 2. נכון ונכון אבל עדיין היה שם לעשות את הפעולות, כמו בכל המונדיאל הזה שהוכרע מנייחים, רק הוגן שהשחקן שלוקח מצבים נייחים במונדיאל הנייחים יהיה מלך השערים שלה דרך אגב חושב שזה בין אומטיטי לג'ורדי על שחקן ההגנה, אבל מאחר והם לא היו השחקנים הכי חשובים של הקבוצה שלהם הם לא מועמדים לזכייה בכדור הזהב.
3. מודה בטעותי
4. גול ראשון בישל לוראן מבעיטה חופשית שסחט (מי טועה בעובדות עכשיו?). הפנדל בגול השני והגול השלישי נגרמו כתוצאה מבלאגן ברחבה, גם מצבים נייחים
5.6. הטיעון הוא שארסנל ומארסיי זה גם לא בדיחה, ארסנל תסיים לפני רומא בליגה האנגלית ולדעתי גם בכל ליגה ניטרלית ואולי אפילו באיטלקית, בנוגע למארסי אני לא יודע, הבדלי הרמות לא כאלה גבוהה.
8.. אתה צודק גסופרקאפ משווה רק בין שתי קבוצות, ריאל ואתלטיקו, ואני השוויתי בין מודריץ לגריזמן שהשתתפו בו שניהם, נשמע לי מאוד הגיוני.

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

4. וראן לא כבש בגמר. זה היה עצמי של מנדז'וקיץ'.

כשתקפתי את הטענות שלך לא התכוונתי אליך אישית, ואם הייתי תקיף מידי אז מתנצל.
אבל אני תוקף יותר את הטענות הכלליות שגריזמן צריך להיות שם לפני מסי ולפני רונאלדו.

Jhkj 5 בדצמבר 2018

הבנתי אותך, אז לא ראיתי טוב את הגול, עדיין הוא זה שיצר את המהלך לגול. בכל מקרה לדעתי, למסי הכי מגיע וגריזמן מקום שני, רונאלדו לא הופיע בגמר, לא היה טוב בחצי גמר ולולא עזרת השופטים גם היה עף ברבע וסיים אחרי גריזמן בליגה ועשה הרבה פחות במונדיאל כשהוא מסיים את המונדיאל אחרי 94 דקות. בין רונאלדו למודריץ' אני לא יודע, בייל היה יותר טוב משניהם כששיחק בעונה שעברה במאני טיים של העונה

רומן 4 בדצמבר 2018

דונאדוני, במונדיאל, מבפה בא למסי הסתכל עליו מלמעלה ודרך עליו, כמו על פרעוש מציק.
עלבון לאינטלגנציה זה בכלל להזכיר את המקיא למרחקים ארוכים הזה כמועמד לבלון בשנה של המונדיאל. זה השנה של החבר'ה עם הביצים הגדולות, כאלה שמופעים ברגעי אמת.

Jhkj 4 בדצמבר 2018

כמו מודריץ ששם את כל הגולים והבישולים מהשמינית עד הגמר, אה לא? טוב הוא לפחות הכניס את הפנדלים שלו ברגעי האמת בניגוד למסי? אה לא?
אמבפה שכבש ברבע ובחצי לעומת זאת כן הופיעה ברגעי האמת, אה הוא לא עשה כלום ברבע ובחצי. אה לפחות הוא שם גול בגמר, אה בעצם המשחק היה כבר גמור בשלב הזה.
טוב רונאלדו בהחלט הופיעה ברגעי האמת, גם במונדיאל בו הכניע את אורוגוואי בנוקאאוט וגם בגמר ליגת האלופות בו כבש מול ליברפול ונראה נהדר, אה גם זה לא קרה?
אם אתה רוצה מישהו רק בגלל שהוא ווינר במונדיאל תן לסובשיץ' שניצח שתי דו קרבות פנדלים או רקיטיץ שגם שם את הפנדלים שלו וגם זכה בדאבל. אם אתה רוצה בגלל מישהו שהוא ווינר בליגת האלופות תן לבייל. כל השלושה שלמעלה לא היו בדיוק גדולים ברגעי האמת השנה

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

בעיקרון מסי נתן 2 בישולים במשחק… אבל ניחא…
You either die a hero, or live long enough to see yourself become the villain

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

אה ובקשר ל"כאלה שרוצים שהבלון ילך רק לשחקני התקפה"…
תנטרל את היכולת של מסי כחלוץ. כל הרגעים שהוא שיחק בהתקפה לא נחשבים.
בוא נסתכל על הפעולות של מודריץ' כקשר ושל מסי של קשר בלבד.
אני בטוח שאתה תמצא פערים אדירים בכל פרמטר לטובת מסי, לפחות בפן ההתקפי.

פרילי 4 בדצמבר 2018

מודריץ מוסר יותר טוב ממסי וטכניקת המסירה שלו גם קצת יותר טובה וגם ראיית המשחק שלו קצת יותר טובה,לפי דעתי (שזה פסיכי ברמות מסי מוסר ברמת דיוק קרובה מאוד לצאבי).
בכל מקרה פערי הרמות ביניהם במסירות הם מינוריים עד אפסיים והם גם לא באותו תפקיד.

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

זה מבוסס על משהו או סתם ככה בא לך לרשום?
לברון קלעי שלשות יותר טוב מקרי. הנה אמרתי, ונשארתי בחיים.
אם מודריץ' מוסר יותר טוב ועם ראיית משחק קצת יותר טובה, למה זה לא מתבטא בשום נתון סטטיסטי?
מודריץ' סתם לא מבשל כמו מסי? הוא סתם לא נותן מסירות לגול כמו מסי? אתה ראית את המסירות שמסי נותן? למודריץ ראיית משחק טובה יותר? לא מבין על פי מה אתה טוען את זה.

רומן 4 בדצמבר 2018

אתה ראית פעם את מסי נותן כדור עם הפאלש על 40 מטר? מסי מוסר מצוין בשטח קטן בתוך הרחבה, מודריץ' הוא מנוע זה תפקיד אחר לגמרי

Jhkj 4 בדצמבר 2018

הבישול בגול האחרון של ברסה לאלנייה בראשון היה מסירה ארבעים מטר מהשער, עשיתי ניסוי חיפשתי תקציר ברצלונה, הופיעה לי ברצלונה טוטנהאם והמשחק נפתח בגול ממסירה מהחצי של מסי לגורדי אלבה. מה שאתה אומר פשוט לא מגובה במציאות.

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

רומן, התשובה היא כן. לדעתי יש למסי בישולים ומסירות מפתח בכמות גדולה פי 10 ממודריץ'. רק מ-40 מטר ומעלה כמובן.
תגיד אתה ראית פעם משחק של ברצלונה? ג'ורדי אלבה מכיר? תשאל אותו אם הוא פעם קיבל כדור ממסי על 40 מטר. הוא יספר לך קצת. גם דויד וייה וניימאר ישמחו לתת עדות.
אגב, מודה, מודריץ' משתמש בפאלש יותר ממסי. זה קריטי למשהו?

רומן 5 בדצמבר 2018

דונאדוני, לא יודע אם אי פעם שיחקת כדורגל, אם כן שיחקת היית יודע שמסירה זה רק חלק מסט היכולות של קשר מרכזי. מסי יודע למסור , זה נכון אז מה? להגיד על מסי שהוא קשר יותר טוב ממודריץ' על סמך זה זה ממש חוסר הבנה בסיסי בכדורגל. קשר זה מנוע, זה מישהו שמחלץ, בא לקבל מההגנה, ודוחף קדימה, מישהו שכל הזמן בא לקבל , כל הזמן בתנועה, כל הזמן משתחרר. מסי אם היה צריך לשחק את העמדה של לוקה, היה כנראה גרוע מאוד גם במונחים של שחקן בליגה נמוכה בישראל.

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

לא יודע בן כמה אתה, אבל אתה אמור להכיר אותי, הייתי מספר 11 במילאן שזכתה בצ'מפיונס של 1994.
בכל אופן אני די בטוח שמסי יעשה את תפקיד הקשר טוב יותר מאשר מודריץ' את עמדת החלוץ.
עזוב מספרים וכאלה, לא צריך יותר מזוג עיניים כדי לדעת שמסי טוב ממודריץ'. גם בשנת 2018.
אם אתה לא חושב ככה, אז איש באמונתו יחיה.

רומן 5 בדצמבר 2018

פה אנחנו לא מתווכחים, ברור שמסי כדורגלן טוב ממודריץ'. פשוט ניסית להגיד קודם שהוא קשר טוב ממודריץ', וזה כבר מגוחך.

איציק 5 בדצמבר 2018

אז לא הבנתי, מסי הוא כדורגלן טוב, או יותר משהו כמו פרעוש מציק (לאו דווקא לפי התגובות פה אלה בכלל תגובות העבר). ואולי הוא לא שחקן טוב אלה רק טוב יותר מזה שזכה בבלון. הסתבכתי.

רומן 5 בדצמבר 2018

איציק, עזוב אתה לא אוהב כדורגל ואתה גם לא מצחיק, אז שחרר.

איציק 5 בדצמבר 2018

עזוב רומן, תפסיק לשקר.
אני כבר מתקן אותך מספר פעמים, ואתה לא לומד.
בנוסף, אני אוהב את הקונסיסטנטיות שלך, אז אני אחליט לשחרר או לא, ובטח לא אסמוך על עצתך כי היא ממש לא עקבית.
אז שחרר (ההמלצה שלי עקבית).

איציק 5 בדצמבר 2018

נ.ב.: אין חובה לאהוב משהו כדי להבין בו.

איציק 5 בדצמבר 2018

נ.ב.2: אין צורך להבין בכדורגל, כדי לראות חוסר עקביות מוחלטת בתגובות שלך, ולזה התייחסתי.

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

יפה, מרגש, נוגע, מעורר השראה, בלה, בלה, בלה.
יום עצוב לתואר שחקן השנה בעולם. איבד כל משמעות.
פשוט השתעממו לבחור במסי ורונאלדו אז חיפשו מחליף.
לא רואה סיבה אחת שקשורה לכדורגל שבגללה מודריץ' צריך להיות טופ1 ב-2018.
במונדיאל הוא אפילו לא היה השחקן הכי טוב בקבוצתו. החטיא פנדל מכריע לעומת ראקיטיץ' ששם את כל המכריעים. רביץ' ופריסיץ' גם היו ברמתו ותרמו באותה מידה לקבוצה. אני חושב שמודריץ' באופן כללי שחקן טוב מהם, אך לא במונדיאל הזה ספציפית.
פשוט שיקראו לזה "פרס השחקן הכי פופולרי בנבחרת/קבוצה שזכתה במונדיאל/ליגת האלופות" ושלום על ישראל.
גריזמן מקום שלישי? באמת? מישהו שמבין כדורגל באמת חושב את זה? הוא באמת היה כזה כזה טוב בצרפת ובאתלטיקו? אז צרפת זכתה, זה אומר שבהכרח הוא מהטובים בעולם? באתלטיקו הם בכלל עפו בבתים ובליגה הוא היה נחמד ותו לא.
מזל שבנזמה לא שיחק בצרפת, אם היו זוכים איתו הוא היה נבחר לשחקן השנה בעולם (הרי זכה באלופות ומונדיאל).
ואראן? הוא בלם טופ עולמי, אבל הוא לא בולט מעל בלמי טופ עולמי אחרים. הוא לא קנאברו ונסטה שהתגאו במשחקי הגנה הירואים. הוא בלם שקט שעושה עבודה טובה אבל נסחפו שם. שפר מזלו והוא משחק בריאל ובצרפת, אז יש לו מונדיאל ואלופות. אבל הקבוצה והנבחרת שלו סופגות לא מעט, מה שפוגע מאד בבחירה בו.

מודריץ' מגיע לגמר – הצלחה הירואית. מסי מגיע לגמר – כישלון.
רונאלדו בזמנו נבחר הרבה בזכות זה שהוא העלה את פורטוגל למונדיאל מפלייאוף המוקדמות.
מסי במופע הירואי העלה את ארגנטינה למונדיאל. אין התייחסות.
כמובן שכשמדובר במסי רף הציפיות שונה ולכן הוא סובל מהטייה שלילית באופן בחירת התואר.

מסי הוא פשוט ג'ורדן כבר 10 שנים. כנראה שאם אתה לא פורש באמצע אז נמאס לאנשים ממך.

ניק 4 בדצמבר 2018

פתחו את האפשרות לתגובות ממומנות בדה באזר??

ק. 4 בדצמבר 2018

+1 דונאדוני. על כל הרצף…
אי אפשר להגיד שלמודריץ' מגיע על 3 זכיות ברציפות של ריאל, בעונה מאוד לא מרשימה, כי בקבוצות טובות לוקחים תארים…הזכיה שלהם באלופות שנה קודם הייתה יותר מרשימה.
ואני חושב ששמעתי את לוינטל אומר את זה שמסי בנוסף לדאבל הוביל את 5 הליגות הבכירות בכמעט כל הקטגוריות הסטטיסטיות ההתקפיות, לא רק שערים אלא יצירת מצבים, כדרורים מוצלחים, מסירות מפתח ועוד, בלי לדבר על מראה עיניים. זה כבר כמה שנים שזה פרס הצטיינות במפעלי גביע בלבד

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

ג'ורדן כל עונה ששיחק החל משלב מסוים כשהיתה לו קבוצה תחרותית לקח אליפות שהיא שילוב בין ליגה לטורניר. מעניין האם ההשוואה שלך לג'ורדן קשורה לתארים או לא… כי אין ספק שג'ורדן היה אמויפי קבוע. כמו ווסטברוק.

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

כמעט אין עונה שלמסי אין אליפות או ליגת אלופות.
מסי מהכדורגלנים המעוטרים בהיסטוריה.
האם ג'ורדן זכה בכל שנה? לא. כנ"ל מסי.
ההבדל הוא שלמסי יש תחרות הרבה יותר קשה וטורנירי נוקאווט שהם אכזריים בהרבה.
לא השוואה מופרכת לאחד כמוני שחושב שמסי הוא הגדול בהיסטוריה.

איציק 4 בדצמבר 2018

הינה חזר הווסטברוק, האיש והמספרים, רק שהקבוצה משחקת בלעדיו טוב מאשר איתו (ובטח לא פחות טוב מאשר איתו). MVP שמשפר סטטיסטיקה בלי לשפר קבוצה. קטגוריה חדשה :-)

Srtest - ארטסט 5 בדצמבר 2018

אבל אתה אוהב את כל הווסטברוקים שמביאים לכאן לליגה.

איציק 5 בדצמבר 2018

לא אוהב לא אותו ולא את דומיו!!!
אפשר להתפאל מהביצועים שלו, אי אפשר להעריך את המשחק הקבוצתי שלו.
ואתה עוד שם אותו ואת ג'ורדן בנשימה אחת.

Srtest - ארטסט 5 בדצמבר 2018

גם עדי גורדון היה סוג של ווסטברוק.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

בוא ניתן את התואר למלך השערים של הליגה האטונית שכבש 50 שערים וזהו.
בכדורגל תארים הם חזות הכל, לפחות כל עוד מדובר על קבוצות ברמה שהיא בטופ.

רונאלדו ומסי קיבלו יחס מועדף למשך שנים בגלל שיטה קלוקלת שנותנת לפאן בויז(קפטנים ומאמנים של נבחרות זניחות) לבחור במקום מומחים. המופעים ההירואים של מסי ורונאלדו נגד שבדיה ואקוודור זה פשוט בדיחה. אנחנו מדברים על קבוצות שלא עלו למונדיאל!

דונאדוני 4 בדצמבר 2018

אתה מבין? הרגילו אותך לטוב. 50 שערים וזהו אה? כאילו שיש מישהו בהיסטוריה שעשה את זה.
רונאלדו הברזילאי, ריבאלדו, פיגו, אוואן, נדבד, שבצ'נקו זכו בבלון ד'אור בלי לזכות בליגת האלופות או במונדיאל.
אף אחד מהם לא מתקרב סטטיסטית למסי או רונאלדו.
אני מניח שגם אז זה היו פאן בויז.
מסי ורונאלדו במופעים הירואים מול שבדיה ואקוודור אה? מדבר על פאן בויז? נראה שאתה הייטר לא קטן.
הרי אין כמעט קבוצה באירופה שלא סבלה מנחת זרועם של שני אלה, אבל אתה פה בשביל להקטין אותם.
בוא תציין משחק אחד השנה שלדעתך מודריץ' היה בו שחקן המשחק? משחק שהרגשת שזה המשחק שלו. כמו רונאלדו מול יובה עם המספרת, כמו מסי מול צ'לסי או ריאל, כמו רונאלדו/מסי במלא משחקים בשנים האחרונות.
תן לי משחק אחד של מודריץ' שייזכר לשנים, שאתה אומר לעצמך שהוא זה שהכריע אותו.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

רונאלדו הברזילאי זכה אחרי שזכה במונדיאל והיה מלך השערים עם 8, כולל צמד בגמר
כל שאר האנשים שציינת זכו בשנים שלא היה מונדיאל וחלקם בעיקר אואן לא ממש ראויים לפרס.
אני לגמרי מסכים שסטטיסטית והכי חשוב הישגית אף אחד מהם לא מתקרב למסי ורונאלדו ועל כן מסי ורונאלדו ראויים לחלק מהפרסים שהם קיבלו. זה לא אומר שהם לא קיבלו פרסים שלא הגיעו להם(2010,2013,2014,2017 במינימום).
אני הייטר כי אני טוען שמופע הירואי עם ארגנטינה מול אקוואדור ועם פורטוגל מול שבדיה זה לא באמת הירואי? אני רוצה להזכיר שאלה נבחרות מפוצצות כשרון מול נבחרות שאת רב ההרכב אף אחד לא מכיר.
אני לא חושב שאני מקטין אותם כשאני אומר שהם קיבלו יותר כדורי זהב משמגיע להם.
לגבי מודריץ, שים לב שלא רשמתי כלום על הבחירה כי אני לא בטוח שהיא מדוייקת אבל הוא הולך להיזכר כמי שהביא את קרואטיה לגמר. ודאי יזכרו את המשחק מול ארגנטינה. וכן מה לעשות חלוצים שמים גולים וזה נחרט בזיכרון יותר ממישהו שהשתלט על מרכז המגרש. אני אישית אזכור את הגמר של ריאל מול יובה כשמודריץ וקרוס פשוט הרגו את יובה במרכז. אנשים יזכרו צמד של רונאלדו, אולי מישהו ייזכר שמנזוקיץ כבר במספרת, ככה זה אף אחד לא זוכר את מי שלא מבקיע, זה לא אומר שהוא פחות טוב.
דרך אגב מעבר למודריץ, הבכי הכי גדול לדורות הוא שצ'אבי נשאר בלי כדור זהב בגלל אותם הפאן בויז.

דונאדוני 5 בדצמבר 2018

זה בדיוק מה שאני אומר. זה יותר תואר של "מה נזכור", "מה ריגש", "מה פופולארי".
לדעתי זה צריך להיות מזוקק לנטו כדורגל.

no propaganda 5 בדצמבר 2018

גם אני חושב. השאלה מה זה נטו כדורגל. מבחינתי זה קודם כל זכיה בתארים כי כל השאר הוא סובייקטיבי מדי.
המונדיאל הוא כרגע התואר הכי חשוב ולכן צריך להיות לו משקל מכריע בבחירת הזוכה

פרסלני 4 בדצמבר 2018

כל מילה. בחירה ראויה ביותר.
מאחר והיה רק אירוע כדורגל משמעותי אחד השנה ומכיוון שהטורניר הזה ברטרוספקט האפיל על ארועים דומים לפחות ב20 השנים האחרונות ונתן טעם של פעם , היה ברור שמשם יצא הגיבור הגדול. מודריץ או גריזמן הייתה הבחירה שלי. מניח שבגלל הצמפיונס הכף נטתה. לחיי פראנס פוטבול

אמיתי 4 בדצמבר 2018

כתוב יפה. אחלה מודריץ והכל..
פרס סתמי לדעתי. בכדורגל תארים (קבוצתיים) הם מה שנישאר

איציק 4 בדצמבר 2018

ועדיין יש מי שאחראי שהתואר הקבוצתי יגיע לקבוצה ספציפית.
אתה רואה מה קורה בריאל בלי רונאלדו. גם איתו כנראה שהם לא היו במירוץ לאליפות, אבל בטח נראים טוב יותר.
כל תואר קבוצתי נסמך על שחקנים חשובים יותר ואפורים יותר (או חשובים פחות, ברי החלפה). הפרס צריך לבטא זאת.
ממבט על, נראה שבכול זאת אתה צודק, ולעתים קרובות זה נראה פרס של קומבינות.

אמיתי 4 בדצמבר 2018

זה פועל בשני מישורים לדעתי
– כדורגל הוא הרבה יותר נקרא לזה אבסטרקטי (אין הכוונה למפות החום של אלפסי. ההיפך) ולכן סטטיסטיקות כדורגל אינן מדד (לא שבכדורסל זה משו- חברשך ראסל מוסר דש) והניסיון לאמריקניזציה בכדורגל אינו מוצלח. קשה לכמת את התרומה של מודריץ ואיך היה מצליח בקבוצה אחרת. יעני זה לא שח.
שנית. היסטורית לתואר הזה אין ממש משמעות. קרוייף גדול בזכות התרומה למשחק עצמו וההישגים עם בארסה. וחוסר ההצלחה עם הולנד. בלון דאור פיצ׳יצ׳י ושאר ירקות זה טוב לחידון של דורפן ולעורכים בויקיפדיה. לפני עידן מסי ורונאלדו זו הייתה עוד שורה בעמוד האחורי של מדור הספורט

איציק 4 בדצמבר 2018

אני לא חושב שהבלון הזה ממש חשוב, ואני לא מחפש סטטיסטיקות (גם בכדורסל לא ממש מתרשם מהן). לגבי ראסל זה לא אני, היה (ואולי ישנו עדיין במגיבים) חולה ראסל ואוקלהומה, נא למסור לו את הד"ש. אני רק טוען שלמרות שהתארים הם קבוצתיים, עדיין לא כל השחקנים שווים, ויש כאלו שבברור תרמו יותר (קרויף דוגמה נהדרת). יש גם כאלו ששינו את המשחק, אבל הם נדירים בהרבה.

אמיתי 4 בדצמבר 2018

אגב מה שקורה בריאל זה נטו a lack of leadership

איציק 4 בדצמבר 2018

גם, וגם כאן כנראה חסרה ההשפעה של רונאלדו. ראמוס כנראה לא מספיק.

אמיתי 4 בדצמבר 2018

גם על הקווים

איציק 4 בדצמבר 2018

קו אחד ליתר דיוק ;)

ניק 4 בדצמבר 2018

בהחלט ראוי וצודק.
על מי שמתלונן על זה שלא מגיע לו שילך ויתסכל כמה שנים אחורה שאינייסטה זכה בתואר כשחקן השנה (או משהוא דומה) אך ורק על הגול שלו בגמר המונדיאל נגד הולנד, כשבאותה שנה סיינדר לקח טרבל עם אינטר והגיע לגמר המונדיאל.
אין מה לעשות, מונדיאל עדיין נחשב כגורם מאוד מכריע, לפחות תודעתית, בבחירות האלה.

ק. 4 בדצמבר 2018

ניק, בשביל זה יש שחקן הטורניר.
מודריץ' בעונת הקבוצות היה בינוני (עם כל הכוכבים לצידו סיימו מקום 3). לדעתי היה רמה נפרדת מהקבוצה שלו והיבשת שלקחו אליפות וזכיה מרשימה בצמפיונס ב2017

טל המנצ'סטרי 4 בדצמבר 2018

אני ממזמן איבדתי עניין בפרסים הללו אבל להבנתי פוגבה הגיע למקום ה 15, נהדר, יוריד אותו לקרקע?

בני תבורי 4 בדצמבר 2018

פוסט נהדר, הוא גם הדבר היחיד בערך שנזכור ממודריץ' אחרי פרישתו.

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

מה נזכור מבופון? מאלדיני?

בני תבורי 4 בדצמבר 2018

עובדה שזכרת

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

לא רואה תזכורת אחת בשום מקום לגבי מאלדיני. אחת. פתאום נתקלתי בו כשזלאטן דיבר על השחקנים הכי טובים שיצא לו לשחק איתם. לא זוכר מגן טוב ממנו. לא זוכר שחקן בעמדה של מודריץ' שעשה את מה שעשה. כמו להיות ויירה בלי הכוח והגודל ומצד שני כמו להיות קרויף בלי הרגעים הגדולים (מבחינת היכולת של רגעים מזוקקים להשפיע על קבוצה). מה נזכור מאינייסטה? ששיחק עם מסי והאימפריה של בארסה ועם ספרד הגדולה? תקרא לו סדרן עבודה אם בא לך (מאוד ישראלי). תפור עליו. ברגעים הגדולים אין מקאללה, אין איזה רגע דה-חיאה לבופון (כי הוא כל-כך עקבי), אפילו שוכחים את שבצ'נקו ובלי ואן-באסטן דיי הרבה חלקים של מילאן הגדולה. רונאלדיניו גרם לי לאהוב את המשחק אבל אטו היה לא פחות גדול באותם שנים. את ווסלי סניידר זוכרים באחת העונות הדומיננטיות אבר? בשביל זה יש פער בין ההמונים לבין כאלה שראו ואני אפילו לא מחשיב אותי אחד מהם.

XTS 4 בדצמבר 2018

"אני חושב שבמהלך העונה אנשים הבינו שההסתייגות מגדולתם של מסי ורונאלדו, משום שהם משחקים בקבוצות כל כך חזקות, ראויה להסתייגות משלה. ראינו מה קורה לריאל מדריד בלי רונאלדו. גם אי הצלחתו של מסי בנבחרת הלאומית קצת מקבלת פרופורציה בימים האחרונים. מדובר בהתאחדות שמתקשה בקיום משחק כדורגל."
1) האם מה שקורה לריאל העונה לא מעיד על חולשתו של מודריץ' בעיניך? האם אין לו חלק בזה? אתה כותב ששחקנים כמו רונאלדו רק צריכים וצריכים, אבל מה שמוכח כרגע ה שמודריץ' צריך את רונאלדו יותר מההיפך.
2) רק חצי מהמשפט שלמעלה נכון. אנו רואים שאין הסתייגות לגבי גדולתו של רונאלדו. אבל מסי? כל פעם שהוא נפצע ברצלונה משחקים את הכדורגל הכי גדול שלהם באותה עונה- זה קרה לפני שלוש שנים- כשניימאר וסוארס פרחו ובין היתר הביסו את ריאל 4-0 ללא מסי, וכעת העונה- שיחקו פשוט כדורגל מושלם לאותו חודש וחצי. מסי לעד יהיה שחקן שהקבוצה עושה אותו גדול. העובדה ששחקנים כמו דיבאלה, היגואין, די מריה,רוחו, מסרצרנו( ברבות השנים היו עוד כמו טבז, לאבצי,פאסטורה,ריקלמה,קאמביאסו… אני יכול להמשיך עד מחר) לא מספיק טובים בשבילו בנבחרת…

אמיתי 4 בדצמבר 2018

רוחו????
בכל מקרה צפה פגיעה מהאולטראס של בארסהמאניה סניף דה באזר

XTS 4 בדצמבר 2018

כן לגבי רוחו אולי הגזמתי קצת.. אבל אל תשכח שבמונדיאל 2014 הוא היה השחקן השני הטוב בארגנטינה(אחרי מסצרנו). ובנוסף העלה אותם לשמינית עם שער מכריע מול ניגריה במונדיאל האחרון. אז לפחות בנבחרת הוא יותר משפיע ממסי בקלות.
אוי בארסה מאניה סניף דה באזר זה מבריק :) :)

וודר 4 בדצמבר 2018

זה שאתה ממציא עובדות לגבי מסי עוד מילא, אבל לגבי רונאלדו, לפי התפיסה שלך אחת הסיבות להחלשות של ריאל ומודריץ כי אין להם את רונאלדו. נשים רגע בצד את העובדה שגם בעונה הקודמת הם הסריחו בליגה. אבל אם הוא כזה גדול ויותר משפיע איך זה שיובה לא דורסת את הליגה וכבר אין לו 20 שערים? הרי זה הוא שיכול להסתדר עם 10 חוטבי עצים והוא כבר ינצח את המשחק.
בוא קח הימור שלי, לא רק שהוא לא יתקרב להיות מלך השערים באלופות, יובה לא תזכה בצמפיונס וגם הליגה לא בטוח בכיס שלה.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

1. מודריץ הגיע עייף מאוד אחרי המונדיאל
2. העובדה שלא הביאו שום מחליף לרונאלדו היא קצת בעייתית
3. החליפו מאמן
4. ריאל עדיין לא עפו מליגת האלופות ואליפות זה משהו שהם לא ראו גם עם רונאלדו

Srtest - ארטסט 4 בדצמבר 2018

פורטוגל נתנה את המשחק הכי טוב שלה ביורו (עם ניצחון על צרפת – לא פחות) כשרונאלדו בתור מעודדת על הקווים. הזכייה הראשונה של ריאל היתה בגמר בזכות בייל ופוטו אופ של רונאלדו אחרי שהבקיע פנדל. מסי ומודריץ' ניגפו מול צרפת. רונאלדו ניגף מול הקבוצה שניגפה מול צרפת.

ק. 4 בדצמבר 2018

רונאלדו היה חלש ב3 מה4 גמרים בזכיות אחרונות של ריאל באלופות.

Matipool 4 בדצמבר 2018

גם הזכייה האחרונה של ריאל הייתה בזכות בייל (בנוסף לקאריוס ואיפון של ראמוס ה.. …ה).

וודר 4 בדצמבר 2018

מודריץ שחקן נהדר ואחד הטובים ביותר בתפקיד שלו בעולם, אם לא הטוב ביותר. אבל עדיין לא הגיוני שהוא זוכה בתואר בגלל שנת מונדיאל, בזמן שאנייסטה לא זכה ב2010 אחרי שלקח מונדיאל אלופות ואליפות, (בזמנו התואר הלך למסי ) .
זו עוד חותמת שידיו של פרס דואגות לריאל ולשחקנים שלו והכל מכור מראש.
ובלי קשר תפיסה הזויה שמשחקי טורניר גדול ככל שיהיה שיש לא מעט מזל והרבה פחות משחקים, משפיעים על יכולת של שנה שלמה של משחקים ועשייה. בשביל הטוב בטורניר מסוים יש בכל טורניר כזה את ה mvp שלו.
וכן תרצו או לא תרצו יש שני שחקנים שכבר עשור ברמה אחרת מהשאר, הטוב מבין שניהם זה כבר ויכוח שלא יגמר אף פעם. כל אחד עם האמת שלו.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

בדיוק בפוך, הזכיה של מסי ב2010 היא הטעות הגדולה. הזכיה של מודריץ מוצדקת יחסית אם כי הייתי נותן למישהו מנבחרת צרפת.

וודר 4 בדצמבר 2018

שוב לדעתי אין שום מקום לתת לטורניר להשפיע על עבודה של שנה שלמה. בטח שמדובר בלא מעט מזל כמו פנדלים,הגרלות וכו…זה כמו שתגיד שמגיע לשחקן יווני כזה או אחר על הזכיה ההיא ביורו.
אבל אם כבר הולכים לשיטה הזו, אז הזוי שמודריץ זוכה עם התירוץ "שנת מונדיאל" ואינייסטה על שנה שזכה בהכל כמעט לא קיבל את כדור הזהב, כי מה לעשות מסי טוב ממנו בתור שחקן. והתירוץ שאז נתנו שהפרס הולך לשחקן הטוב ביותר. ..שדרך אגב אני מסכים עם הרעיון וזהו בעצם מהות הפרס

no propaganda 4 בדצמבר 2018

כמו שכתבתי למטה הסיבה היחלידה שצ'אבי\אינייסטה לא זכו בכדור הזהב זה שינוי השיטה הקלוקל שהיה בין השנים 2010-2015 שבו איחדו את הפרס עם הזה של פיפא ונתנו לקפטנים ומאמנים לבחור.

כל תחרות היא טורניר. המונדיאל היא התחרות הכי קשה, מכל מיני סיבות. פחות זמן להתאמן, אי אפשר לקנות את כל העולם ואשתו לעזור לך, כמעט ואין מקום למשחקנים חלשים.
זכיה בליגה מסויימת, גם אם אתה השחקן הכי טוב בקבוצה לא אומרת יותר מדי(כשאתה שחקן של בארסה\באיירן\יובנטוס), יש מצב שהיו זוכים גם בלעדיך. רואים את זה בלא מעט מקרים שבהם, מסי\רונאלדו היו פצועים וזה לא פגע ביכולת של הקבוצה לצבור נקודות.

וודר 4 בדצמבר 2018

אתה מתעלם לחלוטין מעובדות ומספרים. אני מסכים איתך שלא כל שחקן שזוכה באליפות הליגה שלו צריך גם לזכות בכדור הזהב, אבל יש שחקן שתורם יותר ויש כזה שפחות. אפשר לא לאהוב את מסי, זה לחלוטין עניין של כל אחד ומה שהוא אוהב ומוצא יפה/מרגש בכדורגל. אבל מאז פפ ברצלונה היא מסי לטוב ולרע. כל מה שהיא השיגה זה בעיקר ובסופו של דבר בגללו כי הוא עשה את ההבדל ולא חסר דוגמאות או מספרים שיתמכו בזה.
טורניר זה קבוצה של משחקים שלרוב לא קובעים כלום ושום דבר בנוגע ליכולת של קבוצה או שחקן. אתה באמת מאמין שפורטוגל היתה הכי טובה באירופה כאשר זכתה? שלא לדבר על יוון.
הולנד של קרויף היתה טובה בהרבה ממה שהשיגה בסופו של דבר.
לא תמיד הזוכה פוגשת יריבות שבאמת מעידים על העוצמה שלה ושל השחקנים שלה. יש לא מעט מקרים שקבוצה מגיעה לגמרים עם משחקי תיקו או פנדלים. איפה נכנסת כאם בדיוק יכולת?
אם לא הרומנטיקה סביב גביע העולם והעניין שהוא מתרחש פעם בארבע שנים, מזמן אנשים היו מבנים שתכלס הוא אובררייטד מטורף. הרמה ששחקנים פוגשים גם בליגות הבכירות וגם באלופות עולה בהרבה על הרמה הכללית בטורנירים הבין לאומיים.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

אני ממש לא מסכים שברצלונה היא מסי. כמו שמישהו כבר כתב כאן הייתה תקופה של חודש וחצי כשמסי היה פצוע וברצלונה ניצח את כל המשחקים שלה עם סוארז וניימאר. כשברצלונה חטפה שנה שעברה מרומא זה לא היה בגלל מסי. ברצלונה היא קבוצה ומסי הוא שחקן בקבוצה הזאת.

אני לגמרי מאמין שיוון היו הכי טובים כשזכו וזה בזיון שאף יוני לא קיבל את כדור הזהב ובגדול גם פורטוגל עם סייג הגרלה מעוותת.
לא חושב שהולנד של קרויף הייתה טובה ממה שהשיגה, הגיעה לגמר מונדיאל והפסידה לנבחרת היסטורית אחרת. ודרך אגב הגיעה שוב לגמר מונדיאל בלי קרויף 4 שנים אחרי זה.
כן פנדלים הם בעיה, למזלינו גם צרפת גם גרמניה וגם ספרד לא נזקקו לפנדלים.
לא חושב שהרמה בליגות טובה מגביע העולם, בליגת האלופות כן אבל זה לא אומר שזה יותר קשה כי קונים לך כל מה שבא לך אז ההבדלים בין ברצלונה\ריאל\באיירן לסביליה\שאלקה\נאפולי הם הרבה יותר גדולים מההבדלים בין צרפת\גרמניה\ספרד לקרואטיה\פורטוגל וזה לטעמי אחד הדברים שמבדילים שחקנים גדולים מכאלה שמעולים מול קבוצות נחותות

שי ס. 4 בדצמבר 2018

לא הבנתי קמפיין המיתוג של כריסטיאנו ומסי כגדולים בהיסטוריה נגמר? תודה לאל, ואין מגיע ממודריץ לזכות בפרס הזה לאחר עשור שרק לשניים היה מותר לזכות בו.

no propaganda 4 בדצמבר 2018

הסיבה לזכיה של מודריץ היא שסוף סוף הפרס התפצל מפיפא ומבחירת המאמנים\קפטנים. בפועל זה המונדיאל הראשון שהיה מאז החזרה ב2016, זו גם הסיבה של חזרה למקובל בניגוד לבחירות מעריצים.

א.ה 4 בדצמבר 2018

מסי צריך לזכות כל שנה ובפער גדול.
כל בחירה אחרת לא רלוונטית

Jhkj 4 בדצמבר 2018

אשלים את מה שאמרו עם מה שנכון בנוגע למסי. מה אתה מגדיר לא מספיק, מרחק החמצה אחת של היגואין מזכייה במונדיאל? פנדל שלא נשרק מברך של נויר ללבאצי בפנים? מה זה לא מספיק? יש מונדיאל פעם בארבע שנים ובפעמיים בקריירה מתוך ששלוש שמסי אגיע בשיאו הוא הפסיד לאלופה ולא רק זה אלא גם היה הקבוצה הכי משכנעת מול האלופה. מעבר לזה שאתה זורק פה שמות כאילו המאמן הדביל נתן לכולם לשחק ולא פתח עם מזה ופרס במקומם. אתה גם מתעלם ממכך שמסצ'רנו הזדקן וכל שאר השחקנים לא נראו כל כך טוב בלי מסי בקמפיין המוקדמות

בנוגע לבארסה בלי מסי, שנה שעברה ברצלונה הפסידה משחק ליגה אחת, ללבאנטה, זה היה בלי מסי. היעדרות של מסי לא תגרום לקבוצה כמו בארסה להפסיק לשחק כדורגל ולהפסיד (כמו ששל רונאלדו לא, ריאל ראשון בבית שלה באלופות, במקום לא רע בליגה ומחליפה מאמן כל שני וחמישי) אלא שמסי הוא שחקן שמביא המון נקודות והופך הפסדים לניצחונות, ובארסה נוטה למעוד הרבה יותר בלעדיו, לראייה תסתכל כשהוא ישב בחוץ השנה מה קרה.

שי 4 בדצמבר 2018

אתה כנראה לא אוהד ריאל, אם אתה מתייחס למקום החמישי כ"מקום לא רע בליגה".

Jhkj 4 בדצמבר 2018

חמש נקודות מבארסה זה לגמרי הגיוני לקבוצה עם עם בעיית המאמנים של ריאל ובעיית הבנזמה של ריאל

צור שפי 4 בדצמבר 2018

האדם מטבעו אוהב גרויים חדשים ומחלקי הפרס מבינים את זה. אי אפשר לתת את הפרס כל שנה למסי/רונאלדו אפילו אם מהצד של נטו כדורגל זה מגיע לו/להם. הפוסט המצויין של רונן מזכיר למי שהיה צריך תזכורת שכדורגל הוא תמיד יותר מהנטו על המגרש, תמיד יש סיפורים שמעשירים את המשחק ולפעמים גם מאפילים עליו. טוב שמודריץ' זכה, קצת חבל לי על גריזמן, מקווה שגם זמנו יגיע.

שחר התל אביבי 4 בדצמבר 2018

צור, אם זו המשמעות של הבלון דאור, אז סבבה, יגוונו ויתנו פעם למודריץ', פעם לבייל, פעם לזה ופעם לההוא. אבל אם יש לזה משמעות של השחקן הכי טוב שיכול לקחת אותך הכי רחוק, זה מסי, עם קצת תחרות בחלק מהעונות מרונאלדו (שללא מסי, היה מגיע לו בהרבה מהעונות בלי יותר מדי תחרות)

שמואל 4 בדצמבר 2018

ןאף מילה על ראקטיץ-(שמשום מה כולם מתעלמים מהתרומה שלו9 שהיה חשוב לא פחות ולטעמי יותר טוב ממודריץ ברב המשחקים

XTS 4 בדצמבר 2018

כל התגובות של אוהדי בארסה המתוסכלים שמסלפות עובדות ומבלבלות בינן לבין דעות, רק מדגישה סממן אחד- פעם דה באזר היה אתר איכותי עם טיעונים רציניים, אך כבר לא. לאף אחד לא אכפת אם מסי השחקן האהוב עליכם בכל הזמנים. אני זוכר אילו דיונים רציניים היו עם אוהדי בארסה בעבר- תוהה בדרכים או גפן(שלעיתים נטה לרגשנות). היה כיף ולא הייתה תחושה של דעה VS עובדה כמו בדיונים עכשיו. מניח שיש סיבה שרוב המגיבים האיכותיים מפעם פרשו מלהגיב באתר(גיל גרינגרוז, תוהה ועוד).

רומן 4 בדצמבר 2018

בחירה קצת פופוליסטית, מין סוג של פרס על מפעל חיים, לאו דווקא על העונה הנוכחית. בוא נגיד שלשניידר הגיע פי אלף ממנו באליפות של אינטר .
שחקן השנה בעולם זה אחד מה 3
דה ברוינה/דוד סילבה/מוחמד סלאח.
אני הולך על סלאח, אף אחד לא הטריף וריגש את העולם כמו המצרי הקטן, כל בעיטה שלו נכנסה, כל דריבל הצליח, כל דבר שנגע בו היה לזהב. אם לא ראמוס ימח שמו וזכרו, הוא גם היה מניף את האלופות.

שחר התל אביבי 4 בדצמבר 2018

מסכים עם רוב התגובות של דונאדוני, לא תמיד עם הסגנון.
אוהב את הטורים שלך דורפן, הפעם פחות מסכים עם כמה דברים.

השאלה היא מה זה באלון דאור, האם זה לשחקן הכי טוב, שיכול לקחת את הקבוצה/נבחרת שלו הכי רחוק והוכיח את זה השנה? אז אני לא אוהד ברסה ולא מתעניין במיוחד בליגה הספרדית, אבל מסי בעשור האחרון היה צריך לזכות כל שנה, עם תחרות קלה מרונאלדו. כמו שלברון באנביאיי היה עדיף גם בשנתיים האחרונות על שני הזוכים באמויפי של העונה.
מסי הוא פשוט שחקן יותר טוב בדרגה או שתיים ממודריץ', גם השנה.
עד כאן העיקר מבחינתי,
והעניין המשני,
קרואטיה נבחרת דרג שני פלוס, חביבה מאד, ואכן נתנה משחק שוטף מול ארגנטינה בבית המוקדם, ואחר כך הסתדרה יפה פחות או יותר עם דנמרק, רוסיה (מחוזקת), ואנגליה הבינוניות. בגמר היתה שקולה למדי לצרפת השאננה והנינוחה, אבל הוכרעה בסוף. מסע מאד יפה, אבל לא אדיר.
ריאל בשלוש הזכיות בוא לא נשכח את השופטים מול יובנטוס, מול באיירן, וכמובן ראמוס ומעלליו (פציעת כתף על גבול המכוונת, זעזוע מוח על גבול המכוון לשוער, ומשהו שהושתק שקשור לנטילת חומרים אסורים).
נכון שמודריץ' היה טוב בליגת האלופות, אבל גם זה עוד לא עושה אותו מסי (או רונאלדו, או עוד כמה שחקנים) גם השנה לענ"ד

היסטוריון של ספורט 5 בדצמבר 2018

טוב קצת באיחור ובאריכות בתקווה שעוד רלוונטי .
כמה תובנות

1. הרבה עניין של הגדרה כשיש לפחות 3 הגדרות.
א. הגדרה ראשונה בשנת מונדיאל הזוכה צריך לבוא מאלופת העולם .
עד 2010 זו הייתה הגדרה כמעט מחייבת שכן היסטורית מחלוקת הפרס ועד מונדיאל 06 כולל. תמיד הזוכים (האירופאים עד 94 כי הפרס ניתן רק להם ).
היו מהנבחרת שזכתה בגביע העולם למעט חריג בודד יוהאן קרויף של 74 .
(66 צרלטון 82 רוסי 90 מתיאוס 98 זיזו 02 השמן ואפילו קנבארו ב 06 וכמובן איננו מדברים על שנות מונדיאל בהם זכו נבחרות דרום אמריקאיות עד השינוי של 95 שבו גם לא אירופאים יכלו לזכות בפרס).
בקיצור אם זו ההגדרה הרי שגרייזמן שהוגדר רשמית כגדול שחקני צרפת במונדיאל האחרון
(כדור הארד) יכול להרגיש עצמו מקופח ובקטנה גם אמפבה.

ב. הגדרה שנייה השחקן שזכה בתארים החשובים ביותר קרי אלופות ומונדיאל הוא צריך לזכות .
על פי הגדרה זו המקופח הוא רפאל וראן היחידי לאסוף את שני התארים הקבוצתיים החשובים ביותר .
אך למען ההגינות ההיסטורית טיעון זה לא מחזיק מים .
עד היום היו 3 שחקנים לקחת את התואר הכפול כולם אגב מריאל אך אף אחד לא לקח את כדור הזהב
המדובר בקרמבו 98 קרלוס 02 וחדירה 14.
בגדול זה נכון גם ביורו אם חריג אחד רונאלדו של 2016 שזכה בכדור הזהב לאחר שלקח יורו ואלופות אך 9 עשו זאת לפניו ואיתו ולא הניפו את כדור הזהב ( ואן ברוקלן קומאן דננברג ואן ארלה וקיפט מהולנד 88 אנלקה מצרפת וריאל 00 מאטה וטורס מצלסי וספרד 12 ופפה מריאל ופורטוגל 16 ).

ג. השחקן הכי טוב בליגות השונות לאורך כל העונה .
ואם כך המקופח הראשי הוא מסי ובקטנה סלאח .
למען ההגינות ההיסטורית כאלו היו רבים מזוכי כדור הזהב והמעניין הוא שחלקם לא לקחו אפילו אליפות מקומית (למשל באגיו 93 וואה 95 או אואן 01 )

2. ניתן כמובן לומר שהזוכה בשנת טורניר גדול הוא איזה שהוא שילוב כולל של עונה רגילה טובה אך גם מונדיאל איכותי משהו שנותן פרמטר כלשהו להכל .
אבל אז אנו נתקעים עם פרדוקס 2010
שנת 2010 הייתה בעיני דומה מאד למה שחווינו השנה הייתה זו שנת מונדיאל כמו השנה .
וב2010 לראשונה מאז קרויף 74 הזוכה לא הגיע מהנבחרת הזוכה (האירופאית) .
מה קרה ב 2010 ?
נדמה לי שלראשונה לא היה שחקן דומיננטי יחיד מהזוכה.
אז היו בספרד כמה שמות ראויים במידה שווה .
קסיאס השוער שלא ספג שער בנוקאאוט
אך גם אנייסטה כובש שער הניצחון בגמר
ויש שיגידו וייה מלך שערי אותו המונדיאל אבל שנעצר בשלבים המכריעים .
לאלה יהיו שיוסיפו את פויול הבלם שכבש את שער הניצחון בחצי הגמר
ואת הסמל של הכדורגל הספרדי ההוא צ'אבי.
גם אז היו בסביבה מסי ורונאלדו
וגם אז היה זוכה אלופות שסחף את נבחרותו המפתיעה לגמר העולמי (סניידר).
אז פורלאן הגיע המצטיין המונדיאל וגם מילטו הארגנטינאי של אינטר כובש הצמד בגמר היה צריך להיות מעומד לגיטימי ( באופן שערורייתי לא הוצג כמועמד).
והפרדוקס הוא כזה.
מסי של 2018 נתן עונה דומה מאד ל2010 מלכות שערים בספרד עם 34 שערים בדיוק כמו אז .( ונעל הזהב האירופאית בדיוק …)
אליפות בדיוק כמו אז .
הפעם הוא צירף גם גביע ואפילו שער מונדיאל .
בצד השני אז הוא הגיע שלב אחד גבוה יותר בטורנירים הגדולים (חצי גמר אלופות ורבע גמר מונדיאל לעומת רבע ושמינית העונה)
ואז הוא גם הוכתר כמלך שערי האלופות .
בקיצור דומה מאד אז זה הספיק למקום הראשון והפעם מחוץ לפודיום .

בצד השני אם נשווה בין סניידר למודריץ אני חושב שסניידר היה טוב משמעותית .
לצערו הוא לא זכה בהכרה טרם הפרס וכך בעוד מודריץ זוכה בכדור המונדיאל לפני הזאר אז הועדף מפסיד חצי הגמר פורלאן על סניידר שדורג שני .
באותו האופן שניידר לא נבחר למצטיין האלופות אלא מילטו מלך שערי המפעל בעוד ושניידר הסתפק רק בתואר קשר השנה .
בעוד מודריץ זכה בהכרה של המצטיין (של אופ"א) והקדים את רונאלדו הגם שרונאלדו נתן עונת אלופות פוריה בהרבה ממילטו 10 .
בכל אופן בהשוואה בין סניידר למודריץ עולה לטעמי הראשון כמעט בכל פרמטר .
בטח סטטיסטית.
אך לא רק סניידר היה שותף גם לדאבל האיטלקי בעוד מודריץ לא זכה באף תואר מקומי .
והמעניין הוא שסניידר לא דואג בפודיום.

3. הסיבות האפשריות לשינוי מגמה הזה.
א. היום נמאס לבוחרים ממסי ורונאלדו .
ב. פיצול הפרס .
אז כאמור הפרס היה משותף כולל את הקפטנים ןהמאמנים של כל נבחרות חבל בעוד היום הוא כולל רק עיתונאים .
מי שטען כאמור את טענה ב בתגובות צדק שכן בדקתי בזמנו את העניין ושניידר שלא הגיע כזכור לפודיום (שהיה מורכב ממסי צאבי ואנייסטה)
היה מסיים ראשון אם הדירוג היה משקף רק את עיתונאי העולם שבוחר הפראנס פוטבול .
(דבר זה קרה גם לריברי 2013 ).

4. מסקנות לחשיבות ההיסטורית של הזוכים.
(המסקנה הזו נכונה בעיני גם לזוכי אם וי פי נ.ב.א וכיוצ"ב. )
יהיו כאלו ואולי בצדק שיגידו שאין משמעות היסטורית לזוכים .
זה נכון חלקית בייחוד שאנו רואים שחקן כמו צאבי שלא זכה לעומת וואה או אואן שכן זכו .

אבל המסקנה שלי לפחות היא שיש שתי צורות לזכות בכדור הזהב .
1. בקונצנזוס מלא
2 בבחירת מחדל .
ניקח למשל את מסי שזכה ברצף בכדורי 09-12.
לכאורה 4 כדורים כך בעוד שלמשל ב 09 ו 11 הוא היה קונצנזוס בכל פרמטר אישי קבוצתי ותארים חשובים.
הרי שבין לבין הוא לקח את התואר כברירת מחדל מוחלטת (למשל כי לא היה שחקן בולט מעל כולם אצל אלופת העולם דאז ספרד).

לכן שאתם באים לבדוק גדולה היסטורית
אל תבדקו רק זוכה בפרס אלא גם ובעיקר את הקונצנזוס סביב בחריתו

ככל שיש קונצנזוס רחב (באחוז ההצבעות) כך ראוי לתת גדולה היסטורית ולהיפך.

חיימון 5 בדצמבר 2018

אמ;לק? סתם, סחתיין על ההשקעה. מסכים עם העיקר.
ההשקעה גורמת לרצות להתייחס, אז בבקשה:

בנוגע לסיפא, שים לב שמודריץ' זכה בקונצזוס. הפער היה גדול. לא היסטרי, אבל גדול.

בנוגע לסניידר, בפרספקטיבה של עשור, מזל שהוא לא זכה.
בימים האחרונים נטען שלא הגיוני שמודריץ' זוכה בתואר אישי ששחקנים כמו צ'אבי/פירלו/אינייסטה לא זכו בו מעולם.
אז על אחת כמה וכמה, לא היה סביר ששחקן בינוני משהו כמו סניידר היה זוכה.
על מודריץ' אפשר לומר שהוא אומנם לא היה האינדיבידואל הטוב ביותר השנה, אבל יש לו סיפור האישי והוא ראוי לפרס על "מפעל חיים". על סניידר בהחלט אי אפשר היה לומר את זה, לא ב-2010 ולא בפרספקטיבה.
לפני עונת הטרבל, סניידר שיחק שנתיים סבירות בריאל מדריד ונפלט משם לטובת שחקנים טובים יותר (צ'אבי אלונסו).
אחרי עונת הטרבל, סניידר היה שותף לשתי עונות חלשות באינטר (מקום שני, מקום שישי). לאחר מכן, בגיל 28, הוא נפלט לגלאטסראיי. לא בדיוק חומר לזוכה בלון ד'אור.
"התמזל מזלו" להיות שותף (בכיר) להצלחות קבוצתיות חד-פעמיות, במפעלי נוק-אאוט, שקרו שתיהן באותה השנה. לא כדור הזהב.

בשורה התחתונה, כדי לדסקס מי ראוי ומי פחות, צריך באמת קודם כל לקבוע את הקריטריונים.
לטעמי, לתת חשיבות גדולה מדי לקריטריון התארים הקבוצתיים, כולל מונדיאל, זה… משעמם. באנו לתת פרסים אינדיבידואליים על מצויינות אישית. את הפרסים הקבוצתיים כבר חילקנו.
ואגב, נושא אחד שבאמת לא ברור זה האם כדור הזהב מתייחס לשנה קלנדרית או לעונת כדורגל. רשמית, הוא מתייחס לשנה קלנדרית, אבל ברור שזה לא באמת המצב במציאות. יאללה, תשנו את זה כבר.

Comments closed