האדרספילד. אפור אבל יונייטד

לוח שרטוט של קבוצה

היה לי הכשרון הייחודי לחיות באנגליה יותר מ-3.5 שנים – מיולי 2003 עד אפריל 2007. בתקופת אלכס פרגוסון ולא לחיות במדינה כשיונייטד מוכתרת אלופה. כך שראיתי את יונייטד בתצורה הכי אפורה שאפשר היה לדמיין אותה. אז. כלומר כמה סדרי גודל טוב יותר מהשנים האחרונות. וזו הזכירה לי הרבה הופעות מהתקופה ההיא. כלומר ״אנחנו אולי לא יונייטד אדירה, אבל אתם לא קבוצה שבכלל שייכת למגרש בו אנחנו משחקים״.

פשוט חזרה לכמה ערכים ישנים. השער הראשון נפל בגלל הגברה של הלחץ משום שזה לא מתקבל על הדעת לא להוביל על האדרספילד במחצית ובלם וקשר דפנסיבי יכולים להיות ברחבה החמש של היריב. השער השני הושג היו ליונייטד 3-4 שחקנים ברחבה. והשער השלישי היה כי צריך לקהל קצת פנטזיה לחג המולד. למרות שאת הפנטזיה האמיתית נתן דה חיאה בעצירה ההיא. עוצר נשימה. גם אנג׳ל גומז שותף.

יונייטד הייתה לא יותר מלוח שרטוט של קבוצה רצינית. כלומר לחצו וניסו לפרוץ במסירות קצרות את הרחבה ולא כל כך הצליחו. כי פרד היה חלש מאד, לינגארד מאד לא מרשים, את מאטה קל לנפנף וראשפורד היה רק אחד. כשיהיו מרשיאל ואלכסיס זה יכול להראות אחרת לגמרי. ומאד מסקרן אם ללוקאקו יש מקום בכדורגל כזה. ההגנה לא טובה.

אבל כשהערכים חיוביים אתה קוצר ערך. מאטיץ׳ נחוש להראות שיש לו מקום בשלטון החדש – זה לא מפתיע אותי כי הוא בחור עם אופי – והיום לדעתי היה המצטיין. פוגבה לפרקים נראה משועמם מחבריו הבאמת הרבה פחות טובים. קשה לי לשפוט אם הקהל אוהב אותו, אבל הוא מעריך אותו מאד ומצפה ממנו להמון. עד כדי כעס כשלא הוציא מסירה של 60 מטרים לראשפורד בזמן. כועסים אבל מצפים למסירה למרחק שמעטים השחקנים בעולם שבכלל חולמים למסור.

פס הקולל הוקדש כמובן לסולשיאר והמסר הוא כפול. ראשית, אין שחקן כיום שמצדיק אהדה מיוחדת. ושנית, ואת זה כדאי ששחקנים יפנימו: תהילה ביונייטד היא לנצח.

וזה נכתב לפני המשחק:

תדעו לכם שהכדורגל המודרני איבד את נשמתו והכל היום זה כסף ותאגידים ואיך אפשר להתחבר לכל השחקנים שכירי החרב הללו…. ובכן, שמתי הכל בצד ואני בדרכי מבודפשט לאולד טראפורד הבוקר. נסיעת כדורגל כמו שצריך עם ארבעה כלי תחבורה שונים ביום אחד. לכן גם טקסט הסיכום של המשחק יגיע מאוחר. מבחינתי התרחש פה תיקון שנדיר לראות אותו בספורט. קבוצה, גם אם לא התאגיד שמנהל אותה, הושבה לידי אוהדיה והמסורת שלה. ומבחינתי מנצ׳סטר יונייטד האמיתית משחקת את משחק הבית הראשון שלה מזה הרבה זמן.

ובינתיים מחשבות על הדרך.

באחד המשחקים הקרובים, אני מקווה שלא היום, מנצ׳סטר יונייטד תנחל מפלה או תשיג תוצאה לא טובה. כי יש לה לא מעט חסרונות וביניהם שהמנג׳ר חסר נסיון. אבל הנקודה היא כזו. מהמשחק הזה הקבוצה תלמד. היא תיגש להשתפר. היא לא תעסוק בשאלה כמה אליפויות קודמות לקח המנג׳ר. לא המנג׳ר יעמוד למבחן במשחקים עד סוף העונה אלא מנצ׳סטר יונייטד.

סולשיאר אומר את הדברים הנכונים – להחזיר את החיוך ולהחזיר את הדרך של יונייטד – ואני מרגיש שנמאס לו כבר לדבר והוא היה רוצה לעשות – אבל מה באמת הוא אמור לעשות כרגע? כלומר מה המטרות שלו כמנג׳ר זמני?

הוא צריך כמובן לנסות לזכות במקום הרביעי וגם לנסות לעבור סיבובי צ׳מפיונס. ובמקביל אנחנו רוצים לראות בסוף העונה חוות דעת אמיתית לגבי השחקנים במועדון. השחקנים של המשחק הראשון בקרדיף הם המקרה הקל. ברור שלינגארד וראשפורד נשארים. עם מרשיאל ופוגבה הצדדים צריכים להשתכנע שזה המקום שלהם ויש סיכוי טוב שזה יקרה. חבל מאד אם לא. אלו כשרונות מהנדירים.

מבין הבלמים והמגינים והקשרים הדפנסיבים צריך להיות איזשהו סינון כי אני מאמין שיהיה רכש מיידי באחת העמדות הללו.

אבל אז יש את ארבעת השחקנים הקדמיים שלא פתחו בשבוע שעבר. חואן מאטה, פרד, אלכסיס סנצ׳ז ורומלו לוקאקו. אצל ארבעת מפת ההערכות הולכת מ״שחקן בלוף שרק מועדון נאיווי קנה במחיר מוגזם״ עד ״שחקן וורלד קלאס אמיתי שהמנג׳ר שהיה פה עד לפני קצת יותר משבוע הרג״. הייתי מוסיף אליהם את פלאיני רק שההגדרות שלו הן בין ״שחקן עם סגנון שאסור שיהיה ביונייטד״ ל״שחקן עם אופי מהסוג שתמיד צריך ביונייטד״.

הפורומים שוצפים וגועשים בדיונים הללו. אבל עכשיו יש פורום אחר: סולשיאר,פילן, קאריק, מולנסטין מקקנה. כל האינדיקציות שמתייעצים עם פרגוסון. לתוך המיקס הזה, אולי להנהיג אותו, יגיע בקרוב מנהל מקצועי. אולי גם מנג׳ר אחר. האם הם טובים מספיק בכדי להתחרות בצמרת הכדורגל האירופאי והאנגלי? אני מקווה בשבילם. מגיע להם – הם כבר נתנו המון לתומכי הקבוצה. אבל נגמרו הימים שמנצ׳סטר יונייטד היא מכשיר לטובת אחרים. ואוהדים יכולים לאהוד ולא לעסוק בפנטזי מנג׳ר. זו הדרך.

תינוקות באזבי -45-החזרה של סולשיאר
נצחון על באר שבע

83 Comments

גיללתר 26 בדצמבר 2018

אשרי המאמין

Zen 26 בדצמבר 2018

איך באמת נוסעים מבודפשט למנצ'סטר?
לא היה יותר פשוט לטוס?

דורפן 26 בדצמבר 2018

הטיסה מוינה

איליה 26 בדצמבר 2018

מולנסטין חלק מצוות האימון?

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

לא, היו כנראה דיבורים לגביו אבל לא יצא לפועל.

דורפן 26 בדצמבר 2018

תיקנתי למקקנה. משום מה חשבתי ששמעתי את סולשיאר מדבר לגביו השבוע.

חיים 26 בדצמבר 2018

פילאני הוא שחקן עם יכולת שאסור שיהיה היונייטד.

אמוץ כהן-פז 26 בדצמבר 2018

ההבדל בין ״שחקן עם סגנון שאסור שיהיה ביונייטד״ ל״שחקן עם אופי מהסוג שתמיד צריך ביונייטד״ נמצא באופן בו המאמן משתמש בו.

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

מרגש!
תעשה חיים ונגעת בנקודה נכונה, גם כשיגיע משחק שבו נפסיד, זה יהיה בפרופורציה הרבה יותר שפויה כי התגובה להפסד מצד הצוות המקצועי יהיה הרבה יותר שפוי.

לא רוצה להתעורר מהחלום!

אמיתי 26 בדצמבר 2018

מסכים עם החלק הראשון. או ששמים את זה בצד או שעוזבים את הענף..
הידיעות על מעורבות של פרגי עושות צמרמורות. עדיף מאוחר (מבין למה הוא לא התערב עד עכשיו).
אני כן חושב שרכש כרגע, בלי מנגר ומנהל מקצועי קבועים, הם לא פיתרון. לתת צ׳אנסים להרבה שחקנים נראה לי יותר יונייטד כרגע.
אנחנו לא ממש באף מירוץ ובכל זאת יש התרגשות. אני חי עם זה מצויין.
תהנה

גרייזס 26 בדצמבר 2018

נזכרתי אתמול בחזרה של קני דלגליש לליברפול אחרי הפיטורים של הודג'סון. ההתרגשות בקרב אוהדי ליברפול היתה גדולה, קינג קני חוזר להציל את הממלכה! – משהו שמאוד דומה למה שרואים עכשיו אצל אוהדי יונייטד. דלגליש פוטר אחרי שנה וחצי בהחלטה שהיתה נכונה – הוא לא היה מספיק מעורה בכדורגל המודרני בשביל להיות מנג'ר בפריימרליג של היום (וגם – ועדת הרכש עשתה שם טעויות פנומנליות שעלו ביוקר) אבל בדיעבד החזרה שלו היתה הנקודה שממנה המועדון התחיל להתרומם בחזרה. זה לקח את העליה והנפילה של רוג'רס ואת הזמן שלקח לקלופ להשתיל את הפילוסופיה שלו ואלוהים יודע אם זה באמת יגמר באליפות אבל דלגליש היה האיש שבנקודת השפל של המועדון, בלי תקווה ובלי עתיד, לקח עליו את התפקיד עם מעט סיכויים להצלחה והתחיל את החזרה שלה לערכי הכדורגל שפעם היו לה.
אני בחיים לא אאחל בהצלחה ליונייטד ומאוד נהניתי לראות את מה שקרה להם בשנים האחרונות אבל סולשיאר עשוי להיות נקודת התפנית הזאת בשביל המועדון – לחזור ולהתחבר לאוהדים שלו קצת יותר ולהתרחק מתרבות הכסף קצת. זה עדיין רק שלב אחד וצריך להיות שינוי אמיתי אצל וודרוד כדי שהתהליך ימשיך אבל בהחלט יכול להתחבר לתקווה של אוהדי יונייטד אחרי השנים האחרונות.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2018

נכון
ומטעם פשוט. דלגליש לא היה עסוק בעצמו אלא ליברפול. וכמובן לא עשה סבוטז בהחלפתו

Srtest - ארטסט 26 בדצמבר 2018

אני עוד זוכר את דלגליש זוכה עם בלקבורן.

אריק 26 בדצמבר 2018

זה בדיוק זה. כמו שכבר כתבתי לך. אגב שנה וחצי מאוחר יותר נגעתם בתואר. כך שגם הדרך למועדונים כל כך עשירים לא אמורה להיות ארוכה מדי, אבל חייבים דרך וצריך לדעת לאן הולכים ולאן שואפים.

matipool 26 בדצמבר 2018

"עם מרשיאל וראשפורד הצדדים צריכים להשתכנע שזה המקום שלהם..". התכוונת למרשיאל ופוגבה.
אתם תביסו היום את האדרספילד ותעשו רצף יפה (מהמר על 3 ניצחונות ותיקו) עד למשחק מול טוטנהאם ושם הכל כבר יהיה פתוח.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2018

לפוגבה

סימנאוב 26 בדצמבר 2018

רוצה להאמין שוודי שיחרר קצת. מההיסטוריה הקצרה איתו עדיף לחכות קצת לפני שקובעים.

סימנטוב 26 בדצמבר 2018

טייפו בשם, ניצחתי אפילו את עצמי…

Selby 26 בדצמבר 2018

https://www.manchestereveningnews.co.uk/sport/football/transfer-news/solskjaer-woodward-transfer-january-news-15595392
וודוורד כבר התחיל לשים מקלות בגלגלים של סולשיאר. אם הוא לא נותן לו להחתים שחקנים בינואר זה אומר שהוא כבר יודע שהוא לא יהיה המנג'ר בעונה הבאה.

אבי התל אביבי 26 בדצמבר 2018

כל עוד הוא מוגדר זמני, זו מדיניות הגיונית ומתבקשת

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

אני לא חושב שזו תקיעת מקלות בגלגלים, אין מציאות בינואר ועדיף אפילו לעשות חושבים בקיץ לגבי איך משלבים מספר צעירים ומושאלים ולא לתפוס להם מקום בסגל ע"י רכש עכשווי.

רומן 26 בדצמבר 2018

בוא נחיה ונראה.. הפיטורים של מוריניו הגיעו לא במקרה לפני רצף משחקים קלים. קל להתפוצץ על קארדיף, שורה תחתונה לדעתי השחקנים של יונייטד פשוט לא מספיק טובים. מקום רביעי יהיה הצלחה מדהימה, לדעתי אין הרבה סיכוי. ווטפורד אברטון ובורנמוט זה היריבות של יונייטד על הטופ 6.

matipool 26 בדצמבר 2018

גם אני חשבתי / חושב כמוך שזה לא מקרי שהפיטורים הגיעו לפני הרצף הזה.

רומן 27 בדצמבר 2018

נכון בעיקר הם.
קבוצה מעולה.
אגב טוטנהאם זאת ההצגה ההכי טובה בעולם, אי אפשר לשבת במשחקים שלהם.
יש סיכוי אמיתי לאליפות שם.

ארז 26 בדצמבר 2018

פוסט מצוין שאני מזדהה איתו מאוד, תמונה נהדרת.
תיהנה.

matipool 26 בדצמבר 2018

רק במבט שני ואחרי שהחמאת לתמונה, קלטתי אותה לעומקה. נפלא. מי זה מס' 2?

ארז 26 בדצמבר 2018

לפי החזות (או הגבות, בשורוק ;)) דניס לואו או דאנקן אדוארדס. המספר לא מתאים לשניהם, עד כמה שאני זוכר (6 ו7). מה גם ש2 מיתולוגי במועדון לעמיות דעתי זה ג. נוויל. אנסה לבדוק.

ארז 26 בדצמבר 2018

Rafael (12/13 – 14/15), Gary Neville (94/95 – 10/11), John O'Kane (95/96), David May (94/95), Paul Parker (91/92 – 94/95), Lee Martin (88/89 – 93/94), Denis Irwin (90/91 – 92/93), Mal Donaghy (91/92), Clayton Blackmore (89/90 – 90/91), Viv Anderson (87/88 – 89/90), Billy Garton (88/89), John Sivebaek (86/87), Mike Duxbury (81/82 – 86/87), John Gidman (81/82 – 85/86), Jimmy Nicholl (76/77 – 80/81), Brian Greenhoff (78/79), Martin Buchan (73/74), Tony Young (73/74), Alex Forsyth (73/74), Shay Brennan (64/65 – 67/68), Tony Dunne (65/66)/

בקיצור, זקני יונייטד כאן, מי ממספרי 2 ההסטוריים בתמונה?
הוא עם הגב כמובן, לכן האתגר.
והחוכמה היא לא לעבור על התמונות (גם כך יש הקלה דרמטית לאחר פרסום הרשימה הנ"ל).

יואב 26 בדצמבר 2018

באמת מרגיש כמו דניס לאו.

Gil - Zimbabwe 26 בדצמבר 2018

Brennan?

קרסקי 26 בדצמבר 2018

דומה לבריאן גרינהוף לפי השיער ומבנה הגוף. הוא ברשימה לעיל. מדוע בחרו בו אינני יודע. אולי בגלל הופעה הירואית באיזה גמר גביע אנגלי אך אינני זוכר פרטים. ראיתי אותו משחק על המרקע כמה שנים. לאו קופץ מיד למחשבה אך אני בטוח שזה אינו הוא בגלל מבנה הגוף – לאו היה הרבה יותר רזה.

ארז 26 בדצמבר 2018

כן, זה מבנה של חוליה אחורית, בטח דאז…

יואב 26 בדצמבר 2018

תמונה עצומה אינדיד…

אריק האדום 26 בדצמבר 2018

כשנגיע למפלה/הפסד הראשונים של סולשיאר והוא יענה בראיון:
"It was another day in the history of Manchester United"
אז אני אהיה מאושר עד השמיים…

קירקגור 26 בדצמבר 2018

התכוונת למרשיאל ואלכסיס בשחקנים ששני הצדדים צריכים להשתכנע (או פוגבה)?
תעשה חיים ותביא נצחון

קרסקי 26 בדצמבר 2018

השמחה מוקדמת. לפי הידיעות המופיעים באתרים מסתבר שוודוורד מחזיק היטב ברסן. אחד הסימנים לכך שאיש מדור 92 לא נקרא לדגל. סקולס וגיגס הינם מועמדים מתאימים יותר מסולשאר לפחות כמאמן זמני, והללו הביעו את רצונם לאמן ביונייטד בעבר אך נדחו. (עד כה לא ראיתי מידע מדוע סולשאר פוטר מקרדיף לאחר תקופה קצרה – אם כי לא טרחתי במיוחד). מקריאת ספרו האוטוביוגרפי של פרגוסון עולה שראה בסקולס וגיגס מועמדים טבעיים לאימון. כבר הצביע כתב אחד באחד העתונים האנגלים שפרגוסון לא הקדיש לסולשאר בשני ספריו יותר מכמה שורות. האם סולשאר היה מועמד של פשרה בין וודוורד ובין פרגוסון, אם האחרון אכן חזר לפעול במועדון? שימו לב שבעניין חזרת פרגוסון כל כתבי העיתונים מדברים על סימנים, אותות, טביעת רגל, לחזרה כזו אך איש לא מדבר על מידע מוצק או רשמי.

מדובר פה על חזרה לשמירת הרצף ההיסטורי של המועדון. כיצד ישמר הרצף אם יובא מאמן מבין ה"גדולים" שמחליפים מועדונים בין קבוצות הצמרת האירופאיות כהחלפת גרביים. כשכל הקבוצה לא מורכבת משחקנים מקומיים והפנים הם לכיוון רכש מוצלח יותר, וגם רכישת מאמן שנראה על פניו מוצלח יותר מקבוצה אחרת שרצה לאליפות (פוצ'טינו שעושה כל מאמץ לא להכחיש כוונות אלו)?

יונתן פ 26 בדצמבר 2018

גם לטעמי השמחה מוקדמת מדי, זה לא שנתנו לו חוזה לשנתיים ואמרו לו בוא תחזיר את הקבוצה למקורות.
סיכוי סביר שבקיץ אדון וודוורד יחליט להביא עוד "שם מפוצץ" (נניח קונטה), ונחזור לשחק בפאנטזי מנג'ר.

אמיר המקורי 26 בדצמבר 2018

ללא קשר למה שיהיה עד סוף העונה הסגל עמוס(50%) בשחקנים בינוניים / פצועים כרוניים / בשלהיי הקריירה שיש לשחרר.
השחרור חייב להעשות מייד בסוף העונה,לאלו שיישארו+תוספות מהאקדמייה יש להביא בפינצטה שחקי רכש מוכחים.
ע"מ להחזיר עטרה ליושנה נזדקק לפחות ל 2-3 סבבים של חלון הרכש,אין קיצורי דרך.

Danny - Long Island 26 בדצמבר 2018

DDG Captain כבר דיברנו על זה

Danny - Long Island 26 בדצמבר 2018

פוגבה מתחיל לקבל את הטווח של סקולסי….

קרסקי 26 בדצמבר 2018

השוואת פוגבה לסקולס היא חילול השם…

אדם 26 בדצמבר 2018

ליוסי מזרחי, עכשיו זה די ברור שהיה צדק בדבריך על אשמת השחקנים ביכולת. אני עדיין חושב שלא מעט מזה על המאמן והדרישות שלו אבל אין ספק שגם בהם הייתה האשמה.

מתן 26 בדצמבר 2018

הרוח נכונה, הדרך טובה, כמות השערים מספקת בהחלט, אבל ההגנה עדיין לא ברמה הראויה. לא יכול להיות שיש לנו את השוער הטוב בעולם והקבוצה הזאת לא מצליחה לשמור על שער נקי נגד הקבוצות החלשות בליגה (ולהאדרספילד הגיע היום שער).

שלמה 26 בדצמבר 2018

השער מצמק מרגיז, אך נצחון ושלוש נקודות,
יונייטד מתקשה לשמור על שער נקי,
אני מצפה לשיפור בנושא,
מאטיץ׳ ופוגבה מספקים את הסחורה,
הבעיה היא שהטופ 4 בלתי אפשרי,
מאחר שקצב צבירת הנקודות של הגדולות
בשנים האחרונות גבוה, כך גם השנה,
לכן יהיה קשה להשיגם.

אמיתי 26 בדצמבר 2018

מדהים. זה כמו נס זה. כמה כייפ אחרי השייט..
אין ספק שהשחקנים שינו פאזה וברור עכשיו עד כמה הם לא שיחקו בשביל המנגר הקודם. אי אפשר להשאיר מנגר כשכל השחקנים נגדו. נשאר רק להצטער על התיזמון המאוחר.
חסר לנו חלוץ (מצטער טל). ראשפורד פורח כשהוא יוצא לצדדים. שם הגאונות שלו. אבל אז אין מי ש״יאכל נבלות״.
חג שמייח למי שחוגג

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

אמיתי,
מה לא היה בסדר במשחק החלוץ שהוא היום?
עושה תנועה לצדדים..נו, זה בדיוק חלק מהעבודה של חלוץ, מה אתה מעדיף שהוא יהיה תקוע וסטטי סטייל לוקאקו באמצע?
הוא עושה תנועה אין סופית לכל עבר אבל גם מסוכן בתוך הרחבה.
יש לך פה חלוץ סופר מגוון ואתה רוצה מה, לתקוע אותו בצד כקיצוני?
היציאה שלו החוצה לוקחת שחקני הגנה איתו ואז נשאר שטח לאחרים להצטרף פנימה, זה הביא את השער השני הנהדר היום, לכן זה תמיד חשוב שחלוץ יכבוש אבל אם הוא לא כובש אבל תורם לשערים בזכות תנועה ובעיקר, נגיעה ראשונה רכה, נקייה ויכולת מסירה טובה להמשיך את הרצף בהתקפה ולא לתקוע אותו, אז אני באמת לא מבין מה הבעיה.

אמיתי 26 בדצמבר 2018

העניין שהוא לא שיחק חלוץ. והיה מצויין בזה. זה לא שאלה של מי יהיה חלוץ כמו איפה ראשפורד משחק הכי יעיל.
כשנפגוש קבוצות יותר חזקות יכולת ניצול המצבים תהיה יותר קריטית. ראשפורד הוא אכן מגוון. הוא לא גולר זה הכל

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

עמדת המוצא היתה חלוץ כשמאטה היה מצד ימין ולינגארד משמאל. בזכות התנועה שלהם ללא כדור הם נעו לכל עבר, שלושתם וזה סגנון התקפי מסויים שבו אף אחד לא עומד ונשאר תקוע במקום. הבחור כבש כבר מספר שערים וביקש עוד כמה במשחקים האחרונים וכששיחק מהאמצע ואתה ממשיך לחפש במה הוא לא בסדר, הוא לא גולר, אוקיי, גם מארק יוז לא היה גולר של 30 גולים בעונה, היתה לך בעיה עם החלוץ שהיה וכשהתרומה שלו לקבוצה היתה כל-כך הרבה מעבר?
אתה מעדיף את לוקאקו הגולר של 30 שערים בעונה במקומו?

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

ואני אוסיף, הוא בעט היום מתוך הרחבה מצד ימין ומצד שמאל, הוא החל את המהלך ביחד עם מאטה מצד ימין ובישל כדור אדיר לדלוט מצד שמאל.
הוא כל הזמן עושה תנועת עומק ומחכה לכדורי עומק מהאמצע (פספסנו מספר פעמים את התזמון הנכון היום לחלק לו את הכדורים לשם) הכל מהכל, אז למה לדחוק אותו לצד בלבד?

אמיתי 26 בדצמבר 2018

אין כזה דבר בצד בלבד. הבעיה היא לא בראשפורד. הבעיה שאנחנו מחזיקים בכדור. עושים מהלכים יפים. מגיעים לרחבה. ואין למי למסור. אין מי שיעוט על ריבאונדים מבעיטות. אין חלוץ

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

בוודאי שיש למי למסור, אבל כשהאדרספילד צופפה מאחור רק חלוץ חכם יודע לא להישאר תקוע במקום אלא לנוע החוצה בכדי למשוך שחקנים ולפתוח שטח.
בסדר, אין חלוץ, תמשיך עם הסיסמאות.

אמיתי 26 בדצמבר 2018

המהלך שממחיש את הסיסמא שלי היה במחצית הראשונה כשראשפורד עבר מגן עם כדור בין הרגליים ונתן רוחב מהסרטים ומי היחיד שהיה שם? דאלוט..גם השערים באים מבעיטות מרחוק או מצבים נייחים.

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2018

זה המהלך שהמחיש לך כי חסר חלוץ? כי החלוץ היה זה שניפק את כדור הרוחב הנפלא?
אני ראיתי בזה מהלך קבוצתי נהדר, החלוץ יוצא החוצה, ירד למטה לקבל כדור, עבר את המגן הקלילות בין הרגליים והכניס רוחב נפלא למגן שהגיח קדימה וניצל את העובדה שההגנה שלהם חשבה שיכולה להיות שקטה כי החלוץ לא נמצא שם.
אני עייפתי מההישארות של לוקאקו בתוך הרחבה, מוקף שחקנים וכשהמשיך לבקש את הכדור עליו, מעבר לזה שהשליטה והשתלטות על הכדור לא ברמה גבוהה, זה היה שקוף, גרם למשחק שלנו להיות איטי ותקוע.
עכשיו יש חלוץ שמחפש את השער מכל זווית, מכל מקום ותורם לקבוצה עוד יותר ואי אפשר שלא לשים לב שבכל פעם שראשפורד העונה פתח מהאמצע (גם תחת מוריניו) כל אלה שלצידו ומאחוריו נהנו יותר והיו טובים ויעילים יותר.

אמיתי 26 בדצמבר 2018

היו עוד כמה מהלכים כאלו. ראשפורד טוב מדי בצד. לוידע אם לוקאקו זה הפיתרון אבל אם יהיה שיפור כמו אצל שאר הקבוצה וואלה זה שחקן אחר

דורפן 26 בדצמבר 2018

כשלוקאקו יחזור אני מקווה שישחק הרבה פחות דקות והרבה יותר אפקטיבי. רואה מצב לשים אותו לפעמים באגף – כפי שעשו עם רוני. רואה מצב שהוא לפני ראשפורד – כמו בנזמה עבור רונאלדו

אמיתי 26 בדצמבר 2018

אולי סאנצ׳ז

טל המנצ'סטרי 27 בדצמבר 2018

לוקאקו באגף? זה יהיה כמו פיל בחנות חרסינה.
לוקאקו הוא 9, האם אפשר לשחק איתו כפי שמשחקים עם ראשפורד (או לצורך העניין אפשר לשחק עם מרסיאל, אפילו אלכסיס) עם טריו מהיר ודינמי? אני בספק גדול, צריכים להיות אמיתיים, חוסר הנוחות שלו עם הכדור לא מאפשר שטף של משחק נקי.
ראשפורד כעשר מתחת ללוקאקו בסגנון משחק אחר של הקבוצה? לא פוסל זאת על הסף.

אבי התל אביבי 27 בדצמבר 2018

טל, אתה לא הוגן עם לוקאקו. תן לו תקופת חסד עם מאמן שהוא לא מוריניו. הוא היה תקוע ברחבה, כי מישהו תקע אותו ברחבה – אותו אחד שתקע את הבלמים ברחבה השניה.

פוגבה נראה לפעמים אבוד, כי לרוב לא הייתה לו אופציה פרט למסירות ארוכות ללוקאקו התקוע למעלה; עכשיו הוא פורח, וגם לוקאקו יפרח במשחק זורם עם הרבה תוקפים, למה אתה חושב שלא? הוא עשה, ועושה, את זה במקומות אחרים, ואגב הוא גם טוב באגף.

חביבי המורה – הוא, מאטיץ', פלאיני – לא אשמים בקללתו, ולא הוגן להפיל עליהם את הסגנון שלו.

עכשיו, ברור שאתה עושה את מאהבת ראשפורד, וזו לא סיבה מספקת. ראשפורד נהדר, והיה מצוין היום: נראה שצומח פה שחקן גדול. לא צריך לדרוך על לוקאקו בשביל לרומם אותו. זה לא פייר

טל המנצ'סטרי 27 בדצמבר 2018

אבי,

אני לא דורך על לוקאקו, הוא גולר ליגה טוב אבל הוא לא ולעולם לא יהיה חלוץ מהשורה הראשונה וצריכים לקבל החלטה מה אנחנו ואיך אנחנו רוצים שחלוץ של יונייטד יהיה.
כזה שתלוי אך ורק באלה שלצידו ובעיקר בא לידי ביטוי בסגנון משחק מסויים והכנסת כדורים או שאנחנו רוצים לקדם ולבנות על המגוונים הרבה יותר?

בדיוק כמו שפלאייני לא שחקן רע עם לא מעט פלוסים, האם אנחנו רוצים שהוא ימשיך להיות שחקן יונייטד או שמבינים כי למרות פלוסים מסויימים הוא מגביל יותר.

ראשפורד, גרינוווד הצעיר שמתפתח נהדר ובקרוב יהיה חייב להתחיל לקבל הרצה מסויימת, אלכסיס, גם מרסיאל, את כל אלה אני מעדיף לקדם בחוד מאשר את לוקאקו מהסיבה של מהירות, זריזות, טכניקה טובה בהרבה, תנועה הרבה יותר טובה וכשלשחקנים כאלה אפשר להתאים הרבה יותר סגנונות משחק.

לוקאקו עוד יקבל את הדקות שלו ויכבוש את השערים שלו, הוא לא חלוץ רע, אבל לאחר שנה וחצי וכשאנחנו מכירים את לוקאקו גם משנים עברו, יש שם תקרת זכוכית שלטעמי הגענו אליה, עם האחרים אפשר לשבור אותה ולהגיע גבוה הרבה יותר.

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2018

טל, אני חושב שיש מידה מסויימת של הקצנה בגישה שלך לשאלה לוקקו או ראשפורד כמרכזי.
אני מת על ראשפורד. כל מילה נוספת מיותרת.
בהינתן קבוצה יותר מאוזנת ומסודרת, יש לראשפורד מקום כמרכזי יחיד, נניח ב4 3 3 .
בהינתן אותו מצב של קבוצה מאוזנת שדוחפת קדימה ,שיש לה משחק אגפים אז יש גם ללוקקו מה לספק מפני שאז הקבוצה תעבוד ותייצר מצבים והוא לא ישוטט לבד בחצי למעלה בלי אספקת כדורים ובלי סיוע של אחרים.
לכל אחד מהשניים יש יתרונות על השני. במהירות זה בערך שווה, בשליטה וטכניקה אישית זה כמובן ראשפורד ובנתונים פיזיים זה לוקקו. למרות השוני, אני לא רואה יתרון מהותי של אחד על השני, ולא הייתי מודד רק עכשיו כשהשיטה הרגה את לוקקו.
שניהם יכולים לשחק גם בצד.זה משמאל וזה מימין, יש מצב שבו ישחקו אחד מתחת לשני במין 4 4 1 1, שיאפשר שילוב תכונות ועבודה של אחד עבור השני, מין יורק את קול. בקיצור צרות טובות. אני לא רוצה את לוקקו פחות על המגרש כמו שרונן מציע כי אין בזה מיקסום התועלת. המפתח ל 4 4 1 1 הוא קישור מרכזי אגרסיבי. אם נניח שפוגבה משורין, צריך לידו קשר אחורי שיוכל להחזיק את המרכז לבד, מין קנטה או סנצז של ארסנל. אם לקחת בחבון את העובדה ששניהם, ראשפורד ולוקקו שניהם לוחמים ועם תנועה מצויינת ועזרה גם אחורה כשצריך, זה יכול להיות מעניין.
.
אם הניתוח שלי נכון, אפילו בעיקרו, זה אומר שמספר שחקנים של היום לא יהיו בסגל העתידי, עוד לפני החיזוק מבפנים והשאלות שחוזרות הביתה.
לסיכום, אל תוציאו את לוקקו מהחשבון. אני חושב שהוא קלף מנצח בהינתן מצב של משחק שוטף, התקפי, עם שחקנים על הקו שנכנסים פנימה,ולא הייתי מתרגש או חושש.

טל המנצ'סטרי 27 בדצמבר 2018

יוסי, לוקאקו לא יכול לשחק כקיצוני לטעמי, פשוט לא.
לא כל שחקן שיש לו מהירות או כוח פריצה מתאים לשחק בכמה עמדות.
זה סוג של להזנות (לא במכוון, כמובן) את עמדת הקיצוני כי היא דורשת לא מעט, מעבר לפעולות עם הכדור אז גם תנועה ללא, עזרה למגן שעל הקו, יכולת לחתוך פנימה לאמצע ואז זה אומר להשתמש ברגל השנייה ועוד.
רוני היה שחקן סופר מגוון אז יכול היה לביא תועלת גם כששיחק שם לעיתים, גם ראשפורד כפי שראינו ב 3 העונות האחרונות, אבל זה תמיד יהיה מוגבל כי שחקנים קיצוניים וזה בדיוק כפי שקיצוני לא מתאים לשחק חלוץ.
וולקוט, אהרון לנון, סטרלינג, סופר מהירים, זריזים, אבל מישהו חשב לשים אותם 9 כעמדת מוצא קבועה? לא.

לוקאקו הוא חלוץ 9 טוב, גולר רחבה מצויין, באמת, אני לא פוסל לנסות להרוויח אותו אבל, זה לא יכול להמשיך ולהיותת כאשר הוא האופציה הראשונה או כשקו המחשבה הקבוצתי הוא קודם לשחק בכדי להוציא ממנו את המיטב כי הוא לא שחקן מספיק טוב בכדי להיות השחקן שעליו הקבוצה נשענת בעיקר.

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2018

טוב, אנחנו לא רואים את לוקקו באותו אור כלומר יש הבדלי גישה.
כשיהיה לנו עוד גיגס או כשנביא איזה קנצלסקיס צעיר, אז ישתנו התנאים. נכון שקיצוני במונחי יונייטד הגדולה זה מקצוע ייחודי, אבל אנחנו במציאות מסויימת וממנה צריך להפיק את המקסימום.
לכן, אני בניגוד אליך, יכול לראות את לוקקו כקיצוני מימין, לא כברירת מחדל אלא כעוד אופציה. יש לי הרגשה שמאמן עם פתיחות יחפש דרך להעזר בשניהם יחד. שים לב שאין חובה לשחק עם חלוץ אחד,( עם לא ב 3 5 2 ) אין כאן הפרעה למרסיאל כקיצוני שמאלי,ואתה יודע מה, שלושת אלה כשלישיה קדמית ,אחרי תיאום והבנה עיוורת שניתן לטפח זה משהו שלא כל קבוצה תוכל להעמיד.
שוב, אני רואה ורוצה את לוקקו בהרכב שלי וזה לא מייתר את ראשפורד, להערכתי רק יוסיף לשניהם.

אבי התל אביבי 27 בדצמבר 2018

טל, אין לי מה להוסיף, כי יוסי מזרחי כתב את דעתי טוב ממני.

רק שאל את עצמך אם כל ארבעת החלוצים מעונת הטרבל היו ״חלוצים מהשורה הראשונה״, האם כל אחד מהם ניחן במגע ראשון סטייל רומריו?
(ואני בכלל מתגעגע לטאץ׳ של ברבטוב; תן לי ברבטוב בגוף של לוקאקו, והגשמת את חלומותי…)

שנינו (כולנו) מושפעים גם מרגשות, ואני מודה שלמדתי לחבב את לוקאקו ושאני רוצה בטובתו. מוריניו עשה גם לו עוול, אבל עוול מסוג אחר.

טל המנצ'סטרי 27 בדצמבר 2018

אבי, כל אחד מחלוצי עונת הטרבל היה טוב וחכם יותר מלוקאקו, כל אחד בסגנונו.
טדי בוי היה איטי יותר בנועה אבל עם נגיעה רכה מאוד בכדור מוח כדורגל חריף, עד כדי כך שסקולס לאורך השנים, גם אחרי שטדי עזב, המשיך לדבר עליו בחדר ההלבשה, על גדולתו.
האחרים היו אולה, יורק וקול ואין מה להרחיב לגביהם.

שוב, לא אומר שלוקאקו חלוץ רע, הוא לא, הוא גולר טוב, אבל כאופציה ראשונה בהרכב מנצ'סטר יונייטד לא הייתי בוחר בו.

אמיתי 27 בדצמבר 2018

נקודה אחת שלי משמעותית בקשר ללוקאקו- הsportsmanship שלו. לפעמים זה שווה יותר מגולים. לא תמיד.

קירקגור 26 בדצמבר 2018

סוף סוף לא מפחדים לטעות.
ורק ככה משתפרים. אני בטוח שעד סוף השנה, קבלת ההחלטות והחדות של כל שחקן בסגל שיש לו חוצפה הולכות להשתפר. ראשפורד, לינגארד, מרשיאל, פוגבה, ולדעתי עוד נופתע מאלכסיס וגם מלוקאקו.
ובע"ה גם מגומז וצ'ונג.

אבישי 26 בדצמבר 2018

תהילה ביונייטד היא לנצח. אמן.

Yair 26 בדצמבר 2018

יש שחקן שמצדיק אהדה מיוחדת, הוא פשוט עומד בשער, והוא הטוב בעולם בתחומו

אמיתי 26 בדצמבר 2018

לגמרי

סימנטוב 26 בדצמבר 2018

לגמרי!!!

Srtest - ארטסט 26 בדצמבר 2018

אבל הוא לא גבר מקרין גבריות שמחזק את הביטחון העצמי של גברי העולם.

שלמה 26 בדצמבר 2018

נכון,
אך הגאון וודוורד מסרב להענות לדרישתו ל350.000£ לשבוע,
ולכן בקיץ הוא עשוי לעזוב/לההימכר.

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2018

הסר דאגה מליבך

יוסי מזרחי 26 בדצמבר 2018

עוד שלב בתהליך התאוששות שיקח זמן.
מתי אדע שחזרנו לעצמנו? אחרי חמישה משחקים רצופים בלי לקבל גול.
היו רגעים ששאגתי משמחה והיו כאלה ש, לא חשוב.
בסך הכל היה בסדר, אחרי הכל לצמצם מסיטי שש שנודות בפחות משבוע ועוד לפני ינואר…..
אני מקווה שרוצח קר מזג כמו ההוא שבא מנורווגיה,ידע ליצב את ההגנה.
אחרי הכל מי יודע יותר ממנו על הגנות פרוצות?

יוסי מזרחי 26 בדצמבר 2018

שש נקודות, ממש התרגשתי כשהקלדתי…..

קירקגור 27 בדצמבר 2018

1. איך אמר סולשיאר במסיבת העיתונאים (לא רק חזר החשק לראות משחקים, אלא גם הצמא לשמוע את דברי המאמן) –
"You don't change anything in one week but the mindset,"

2. הוא גם דיבר על החיוך של פוגבה, ואז זה הכה בי, שאם יש לפוגבה סיכוי לנסות להיות אגדה כאן, זה מה שהוא צריך – מאמן שמרשה לו לחייך.

3. בסוף בחירת התמונה שלך לפוסט הייתה הכי קארמתית – אפור אבל יונייטד.

4. כשזה זמן פציעות וממש ממש מציק לך שהם לא משחילים עוד איזה אחד – אז אתה יודע שמשהו חזר.

דובי 27 בדצמבר 2018

מוריניו גנב את ה i בראש המבנה שבתמונה?

רומן 27 בדצמבר 2018

אני אמנם ראיתי אתמול את המשחק של ליורפול, אבל בכל זאת קראתי שפוגבה נתן צמד, אז מה יש לכל הכוכבים פה להגיד נגד פוגבה עכשיו?

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2018

רק לשאול איך ראית את ליברפול ולא את פוגבה. סתם.

רומן 27 בדצמבר 2018

האמת שהתלבטתי רק בין ליברפול לטוטנהאם.

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2018

תמיד עדיף שידור חוזר שלנו.

S&M 27 בדצמבר 2018

לא נתפס שמוריניו מוחזק כ"מאמן הגנתי", וזו ההגנה שהוא הצליח להעמיד אחרי שנתיים וחצי של עבודה ורכש! השוער היה שם עוד קודם, וכל השאר זה נטו כישלון של מוריניו. אי אפשר להגיד שאין להם מוטיבציה, שהם עושים דווקא, שהם נגדו. זהו, הוא הלך, הם בשיא המוטיבציה, וזה מה שיש.
מביך כמה שהכישלון שלו מהדהד.

Comments closed