התוכנה (דג׳וקוביץ׳)

איש לא שיחק ברמה הזו

נדאל תפר מחדש את המשחק שלו לקראת העונה הנוכחית לא כל כך במטרה לזכות באליפות אוסטרליה אלא במטרה להאריך את הקריירה שלו. ומהבחינה הזו משחק ההגשה והרשת שלו הם פתרון נכון מאד. רק שהבעיה היא שזה לא הטניס שהביא אותו למעמדו ההיסטורי. והיום התכנית הזו נשלחה לבדיקת מעבדה. ונמצאה לא מספיקה. זה היה הגמר החלש בקריירה שלו. איש לא ראה את זה בא.

אבל את הניצחון המוחץ של דג׳וקוביץ׳ היום יש לראות בקונטקסט הנכון. נדאל פשוט השמיד את צמרת השחקנים הצעירים בטורניר הזה לפני שנתקל בו. דג׳וקוביץ בן 31 ושוקל 75 קילוגרם. נע בקלות. ממעט לעלות לרשת, גם לא צריך ראלים ארוכים, ובקושי צריך להמר על משהו שהוא יותר מהחבטות הסטנדרטיות שלו. את המשבר הגדול בקריירה שלו – משבר הזוי של ניהול – הוא עבר. הוא ללא יריב. לפחות על המגרש הזה. אם רוג׳ר פדרר צפה בזה – לא אתפלא אם לגבי סיכויי השיא שלו תמך דווקא בנדאל.

הייתה תקופה באמצע שנות התשעים בה קספרוב ניהל מלחמת חורמה במחשבים. ובשלבים שונים המחשב נחל ניצחון היסטורי במשחק ואחר כך ניצחון היסטורי בסדרה. היום יש מספר תוכנות שחמט עם מד כושר מעל 3200 ומעליהן תכנת האלפה-זירו באזור ה-3500. שום בן אנוש לא הגיע ל2900. נובאק דג׳וקוביץ׳ קצת מזכיר לי את התכנה הזו. לפעמים אתה נותן נגדו חבטה נכונה – אבל נדמה ששום חבטה לא מטה לטובתך את הנקודה. אם הכדור במשחק והוא יקבל עוד חבטה – אין לך שום יתרון. לא ראיתי דומיננטיות כזו על מגרשים קשים.

סטוקפיש מפסידה כשיש הפסקת חשמל.

משיגנע
נובאק דיוקוביץ' אלוף אוסטרליה-סיכום הגמר-אורח:אלון עידן

21 Comments

תבורי 27 בינואר 2019

יכול להיות שצריך יריב חזק כדי שיהיה גמר חזק.

אלון3131 27 בינואר 2019

בתור אוהד ומעריץ של פדרר תמיד אעדיף את הסגנון המהפכני והאטרקטיבי שלו, והוא ללא ספק עדיין בעל הקריירה המרשימה ביותר והוא הטניסאי הנערץ ביותר בכל הזמנים.

אבל אני חושב שהיום הוכרז סופית מי הוא שחקן הטניס הגדול בכל הזמנים, אין שחקן בהיסטוריה של הטניס שלקח כמות כזאת של סלאמים מול תחרות כל כך קשה ועם כל כך הרבה ניצחונות במעמדים הגדולים מול יריבו הגדולים ביותר. מדהים.

גם על נאדל אין מילים, אבל נכון להיום הוא צריך להחשב טניסאי החימר הגדול ביותר בפער אינסופי והטניסאי ה3 הגדול בכל הזמנים סה"כ.

וודר 27 בינואר 2019

צריך קצת לדייק לגבי הניצחונות שהשיג מול יריביו הגדולים.
זה נכון שהוא ניצח לא מעט מפגשים ראש בראש מול פדרר ונדאל, אבל גם חשוב לזכור שאת רוב הניצחונות הללו הוא השיג בשנים הפחות טובות שלהם וכבר שהם די בשלהי הקריירה שלהם, אם כי עדיין משחקים נהדר. למעשה רק נדאל ופדרר שיחקו די במקביל מבחינת הגיל והפיק בקריירה.

עומרי 27 בינואר 2019

הפער מפדרר עדיין גדול מדי. בנוסף, פדרר מבוגר מנולה בפאקינג 6 שנים ועדיין ניצח אותו בהמון מפגשי ראש בראש בסלאמים בעשור הנוכחי.

אלון3131 27 בינואר 2019

פעם אחרונה שפדרר ניצח את נובאק בגראנד סלאם היה ב2012 בווימבלדון, מאז הפסיד לו 3 פעמים בגמר ועוד פעם בחצי גמר.

שוב ברור שאם נובאק פורש מחר אז אי אפשר להגיד חד משמעית שהוא הגדול בכל הזמנים, וכנראה לא יהיה תשובה חד משמעית לשאלה הזאת לעולם. אבל כמו שזה נראה כרגע אם הדומיננטיות ההיסטורית שלו על משטחים קשים מול נאדל וההזדקנות הבלתי נמנעת של פדרר, לא רואה מה מונע ממנו להגיע ללפחות 17-19 סלאמים אם לא מעל 20 עד גיל 35-36. ואז תשאל השאלה, אולי לפדרר יש סלאם אחד או שניים יותר מדיוקו, אבל מי התמודד בשדה קשה יותר?

רומן 27 בינואר 2019

מה עם פיסטול פיט? איך דורפן אומר? אתה יכול לנצח רק את היריבים שלך, ולאורך הקריירה שלו אף יריב שלו אפילו לא דגדג אותו.

אור 27 בינואר 2019

יש לך זיכרון סלקטיבי כנראה.

רומן 27 בינואר 2019

מי דגדג אותו מחוץ לחימר? מי מחזיק מאזן סביר מולו?
אני רק אומר שאסור להוציא אותו מהדיון של הגדול מכולם.
דג'וקוביץ' אכן כרגע בדרך לשם.

יאלו 27 בינואר 2019

דג'וקוביץ עבר פציעה קשה במרפק שאילצה אותו לשנות את הצורה בה הוא מגיש. זה היה הרבה מעבר למשבר ניהול.
עד לפני שנה, היו רגעים שנדמה שהקררירה שלו לקראת סופה. בעקשנות והתמדה הוא פילס את דרכו חזרה לצמרת עד שהגיעה הזכייה המפתיעה בווימבלדון.
טניס הוא ספורט שמדגיש יכולות מנטליות ועמידה בלחצים, ובזה דג'וקוביץ ראשון בכל הזמנים כמעט ללא עוררין.

איציק 27 בינואר 2019

אני לא יודע היכן ממוקם ג'וקוביץ' היסטורית, אבל כנראה מאד גבוה. ואחרי כל זאת, מבחינה מנטלית לא הייתי ממהר להוריד את בורג מראש ההר.
ראיתי את הגמר היום, והיה קצת עצוב. נראה לי שנדל מול נולה בא עם רגשות נחיתות והפסד מנטלי מראש. משהו כמו שתקופה די ארוכה היה לפדרר מול נדאל.

קואלה בר 27 בינואר 2019

לא שראיתי את זה בא, אבל לפני המשחק ראיתי באיזה מקום שכתבו שדיוקוביץ ניצח בשבעה המפגשים האחרונים מול נאדל במגרשים קשים, ונאדל לא השיג אפילו מערכה. למעשה הכי הרבה שהצליח זה 4 משחקונים…

קובי 27 בינואר 2019

יותר שמלרפא יש בעיה מנטלית מול נולה (ויש לו כפי שהתחלת המשחק הזה לימדה אותנו),
יש לו בעיה סגנונית קשה מאוד מולו, שלאורך השנים נדמה שרק הולכת ומחריפה.
אתה לעולם לא רואה את רפא אבוד על מגרש הטניס, מאבד אמונה, רק נגד נולה.
נולה שיחק היום טניס באמת ברמה מדהימה, ככל הנראה שגם בשיאו נדאל היה מפסיד היום אבל הקלות, אוי הקלות.
אם נחשוב בצורה רציונלית על עולם הטניס ב2-3 שנים הקרובות, זה ברור שהצעירים עם כל ההלל לא קרובים לרמה, היחידים שיכולים לקחת לנולה תארים זה הוא עצמו ורפא על חימר.
הדרך שלו לפסגה נראית קרובה מתמיד.

שחר התל אביבי 27 בינואר 2019

ראיתי אותו בלייב מנצח בחצי גמר המאסטרס האחרון את אנדרסון. הוא היה 2 רמות מעל השחקן מס' 4 בעולם. לקח פחות או יותר כל ראלי שהיה במשחק.
אם הכל בסדר הוא יכול לסיים עם 20-22 סלאמים את הקריירה, אולי אפילו קצת מעבר

כספרי 27 בינואר 2019

המדהים שגם נולה וגם נאדל חצו את השלושים וכשמסתכלים אחורה אין שום סימן באופק מי יהיה השליט הבא

ניר 27 בינואר 2019

לא הייתי ממהר לצאת בהצהרות, רגע לפני שקיעתו היה דיבור זהה על נולה, וכמה חודשים אחרי היה נראה שהוא לא יקח עוד סלאם אחד, ועכשיו לפתע נראה שהוא בלתי עציר לשנים הקרובות.

הטניס נזיל מאד, עדיין נולה רחוק מפדרר וגם אל נדאל יש לו כברת דרך לעשות.

אבל ללא ספק כרגע הוא המרשים ביותר, נפגש ברולאן גארוס…

אלעד ב.א. 27 בינואר 2019

שיכורים מהניצחון…

תמיד זה כך. פדרר השיג את ה- 15 שלו בווימבלדון 2009 כשהיה בין 28(!) ובאוסטרליה 2010 השיג את ה- 16 שלו בתצוגת טניס מפרקת כולל הגמר (נגד מארי).
עכשיו, נולה, אוטוטו בן 32, נראה בלתי עציר. גם פדרר נראה כך אחרי אוסטרליה 2010. אני זוכר שמקנרו אמר לאחר הגמר שהוא בקלות יגיע ל- 20 סלאמים וכולנו זוכרים איך זה המשיך: שנתיים וחצי של בצורת עד ווימבלדון 2012 ואז עוד 4 וחצי שנים קשות במדבר עד ההבלחה של אוסטרליה 2017 ומה שבא בעקבותיה.

לאט עם המסקנות. גם נולה מתבגר ומה שנראה עכשיו מאוד טריוויאלי הוא גם מאוד נזיל.

אמיתי 27 בינואר 2019

+1 לך ולניר. מדוייק

אלכס דוקורסקי 28 בינואר 2019

מסכים גם עם ניר ואלעד.
אחלה פוסט.

איציק 28 בינואר 2019

אני דווקא חושב שנולה יגיע לפחות ל-30 גראנד סלמים. הוא הרי שולט בסבב כמה רמות מעל כולם, אז זו לא תהייה בעיה בשבילו. 4 שנים של שליטה, זה עוד 16 תארים ואז עוד שנים בשנה והוא ב-30. לא נראה שמישהו יפריע לו ב-6-7 שנים הקרובות. אין מישהו באופק.

אמיתי 28 בינואר 2019

חזרת ציני מתמיד מהחל״ת? ((-:

איציק 28 בינואר 2019

זו הכנה ליציאה לשבתון ;)

Comments closed