ההפסד לפסז׳.

משחק לא באמת משמעותי

לשים דברים בקונטקסט אני לא מאושר אבל לא הייתי שרוי באיזשהי אופטימיות מלכתחילה. ואני באמת לא עוסק ״בהנמכת ציפיות״. אבל לשים דברים בקונטקסט: כפי שחשבתי, קבוצה עם כוח אדם עצום ומנוסה מתכוננת כבר חודשיים למשחק מול קבוצה שעסוקה בשיקום הריסות בתנועה. מאמן נבון למד בצורה מצויינת את החולשות של יונייטד והיו לו כלים יוצאים מהכלל לנצל זאת. יריבה כזו מבחינת יונייטד, היא עניין לשנה הבאה, לא צריך לדבר על שנות בניה ארוכות, ומשחק הליגה הבא הוא מבחן יותר משמעותי.

בכל זאת היה משחק:

הפער בין הקבוצות בלט בעיקר בשני אזורים שהם לא בלתי ידועים. אולי שלושה.

החשוב ביותר בעיני – ניהול משחק. הררה ומאטיץ הם שניהם מחלצי כדורים. פול פוגבה כוח התקפי אינדוודואלי עצום. אין שם מישהו עם התכנית הכללית ואיזשהי שליטה בקצב המשחק. זה אפילו לא תיק על שחקן. אין את השחקן שזה סט התכונות שלו. אין לי שום בעיה ששחקן כזה לא נרכש בחלון ההעברות האחרון – כי זו רכישה או רכישות מאד מאד קריטים לעתיד המועדון.

התחום השני הוא אולי מי שהתקשורת תהפוך לעניין העיקרי: ההגנה. אני לא ממהר להפיל כאן תיקים. המשחק התנהל ברובו בשליטה של פסז׳ ותחת לחץ כזה טעויות מתרחשות. זה גם עניין של כוח אדם.

והתחום השלישי הוא נסיון. השופט, שלא היה בלתי הוגן, שלף שישה צהובים בחצי השעה הראשונה של משחק מאד שקט ודי ידידותי. הוא עשה זאת בשוויוניות. הוא לא הפלה אף אחד. אבל זה הצריך הסתגלות וכמובן שהנסיון הגדול של שחקני פסז׳ שיחק תפקיד.

המשחק היה משמעותי, רק למי שלא הבין את כל הדברים הללו לפני כן. כלומר ספק אם הייתה לו משמעות מיוחדת.


וזה נכתב לפני המשחק:

היום ב-11 בלילה נדע טוב בהרבה איפה יונייטד נמצאת יחסית לקבוצות הבכירות באירופה. ולמרות ההעדרויות הרבות בשורות סן ז׳רמן גם הפסד ביותר משער הוא אפשרית ריאלית. הסיבה העיקרית לתחושה שלי: אחד קיליאן אמבפה. משימה כמעט בלתי אפשרית לכל הגנה. מי שיירש את ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו כשחקן הכי טוב בכדורגל. ואני לא אומר זאת בפסימיות. אני מצפה מפוגבה, ראשפורד וטוטו מרשיאל להיות בטופ-10 העולמי. ימים טובים יבואו. אבל לא בטוח שהיום. ככה זה בכדורגל.

סלחו לי שאני לא פותח בעיסוק ביונייטד. אני מעריך שבשנתיים הקרובות אמבפה יעזוב את קבוצתו – משום שהליגה הצרפתית לא מספקת מספיק התנגדות ראויה לשחקן ברמתו. אני לא רואה אותו זוכה בבלון ד׳אור מתוך הליגה הזו. באופן רגיל הייתי אומר שהוא יעבור בוודאות לריאל או בארסה. אבל מי יודע? אולי אם יונייטד תחזור לצמרת הגבוהה ובמקביל להרחבת הנוכחות הצרפתית והדוברת צרפתית (ולצורך העניין, אם לשים דברים על השולחן כמו שהם, גם הנוכחות השחורה). אולי מתוך המרקם הקבוצתי בתוספת כסף עצום תהיה סיטואציה להתחרות על שירותיו?

בחור מופלא. מספר שחקנים תרמו כסף לחיפושים האוויריים אחר אמיליאנו סאלה. אחרי שגופתו של הקולגה נמצאה- אמבפה הוסיף לתרום גם לחיפוש אחר גופת הטייס שטרם נמצאה. והוא נוזל דרך הגנות. ואם להחזיר את הנראטיב ל״לילה אירופאי גדול באולד טראפורד״ – בואו של קיליאן אמבפה הוא רגע כזה.

*

עוד אני כותב ולא מגיע ליונייטד, מגיעה הידיעה על מותו של גורדון בנקס. אחד מגדולי שוערי אנגליה, אלוף העולם,שוער העונה של פיפ״א שש פעמים. גם נבחר על ידי פיפֿ״א לשוער השני בטיבו במאה העשרים אחרי לב יאשין ולפני דינו זוף.

אבל כל זה ממחיש את הפער בין סטטיסטיקה לזכרונות באזור הדמדומים הנקרא ״אגדיות״. ההצלה מפלה. סביר שהיא לא הגדולה בהיסטוריה. אבל היא מפלה. היא בשידור ישיר במונדיאל הראשון בו כל משחק משודר ישירות לעולם כולו. והיא תשאר לכן ההצלה המונומנטלית מכולן.

הריעו לגורדון בנקס.

ריו פרדיננד צייץ השבוע ' We've got our UNITED BACK’. 

יונייטד היא המועדון. לא הקבוצה. הקבוצה – ואת זה נגלה ב-2-3 המשחקים הקרובים יותר מאשר קודם לכן – היא במרחק כלשהו מהרצוי. אבל זה הסדר הנכון של הדברים. תתקנו את המועדון – הקבוצה כבר תסתדר. ולכן החששות שלי מהמשחק הערב הן קטנים מאד. אני רק חושש שאולי נפסיד. אני לא חושש ממה יהיה עם יונייטד. מאקסודוס של השחקנים המבטיחים. אנחנו מועדון שעמד מרחק חלון העברות אחד מחורבן אמיתי. השחקנים שמביאים לכם את הכדורגל המרענן של השבועות האחרונים הם השחקנים שעמדו להיות מגורשים בבושת פנים.

ולכן היום יש לי רק דאגות קלים לגבי חוזקה של הקבוצה. אין לי שום חששות לגבי הקבוצה שתעלה למגרש ולגבי הקבוצה שתרד ממנו. היא תתחזק ותלך ותגיע במצב מצויין לעונה הבאה. את החיסורים והכושר הלא מרשים לאחרונה של פסז׳ אני לוקח בערבון מוגבל. פסז בחודשיים האחרונים מתכוננת רק למשחק הזה. יונייטד חיה משבת לשבת גם אם יוצא יום שלישי. 

מהבחינה הטקטית – פסז׳ טובה בהתקפה מאשר בהגנה ולכן כמובן שצריך לתקוף. כמובן שדייב ייאלץ להמשיך לבנות את הקייס שלו לשוער המאה ה-21 ומכיוון שישחקו עוד 70 שנים אחרי פרישתו אני ממליץ לו לא להיות שאנן. אני חושב שהניצחון היום יהיה לאמיצים. ונקווה שאמיצים יסעו לפאריס לא רק בכדי להנות משכיות האמנות של המוזיאו ד׳אורסי. 

תיקו מול סכנין
נובחים בירוק-114-ספיישל אייל משומר

114 Comments

Tom 12 בפברואר 2019

ללא קבאני וניימאר המשימות ההגנתיות של יונייטד פשוטות בהרבה.
אל תנמיך ציפיות כל תוצאה מלבד נצחון תהיה כישלון

Guss 12 בפברואר 2019

כדאי להזכיר – קבוצה עם וראטי, דרקסלר, די מאריה, ודני אלבס בהחלט מסוגלת למצוא שחקן מהיר וזריז כמו אמבפה ברחבה כמה פעמים במשחק. וכשהכדור אצל אמבפה ברחבה, הכל מסוכן. גם בלי ניימאר וקבאני זאת קבוצה מעולה. אולי לא קבוצה גדולה, אבל עדיין מעולה.
וגם אם תבנה קייס שבסגלים הנוכחיים יונייטד עדיפה (ואני לא בטוח בכלל בזה), המרחק בין 2 הסגלים הוא קטן. תיקו או הפסד הוא לא בהכרח כישלון לקבוצה שהיעד המרכזי שלה הוא מאבק על המקום הרביעי מול ארסנל וצ'לסי. עוד לא הגענו לנקודה בה בוחנים את המאמן או הסגל רק על פי משחק אחד.

אבי 2 12 בפברואר 2019

בהקשר לתגובה של Tom, מתנצל, אבל קבוצה שמשופעת בכוכבי כדורגל, ומכניסה לרוטציה עקב הפציעות את הכישרון הכי גדול של המאנשפט (דרקסלר – כשנקנה בזמנו), לא יכולה פתאום להפוך לאנדרדוג. הגדרת "כישלון" להדחה של יונייטד מול פאריז היא פשוט לא לקרוא נכון את המציאות.

matipool 12 בפברואר 2019

1.הרעתי לגורדון בנקס.
2. הימור בטוח על ניצחון שלכם. איך דברים משתנים בחודשיים (אם קבאני וניימאר היו כשירים, הייתי הולך על פ.ס.ז' למרות הכושר הטוב שלכם).
3. יפה מאד מה שאמבפה עשה למען סאלה והטייס.
4. כשאתה כותב על פוגבה, ראשפורד ומרשיאל שיהיו טופ 10 עולמי, אתה מתכוון לכל אחד בעמדה שלו או בטופ 10 כללי של כל העמדות?

דורפן 12 בפברואר 2019

בחלק הקדמי של המגרש – ופוגבה כבר בכולן

Matipool 12 בפברואר 2019

במציאות הכדורגל העכשווי, יומרני משהו לחשוב שיונייטד תחזיק שלושה מתוך טופ עשר עולמי של שחקני החלק הקדמי במגרש.
גם אם אתה מדבר על עוד שנה שנתיים נניח, עדיין זה לא סביר.
רשימה חלקית: מסי, אמבפה, ניימאר, הזאר, קיין, סלאח (אישית, אני חושב שגם למאנה ופירמינו אין מה להוריד את הראש ליד ראשפורד ומרשיאל), דה ברוינה, אגוארו, סאנה, סטרלינג (כן כן. תשאלו את פפ), אולי קוטיניו יחזור לעצמו, גריזמן, לבנדובסקי ויש בטח עוד מלא שחקנים שאני לא עוקב אחריהם בליגות באיטליה, גרמניה, צרפת וכו׳.

ק. 12 בפברואר 2019

מניח שהוא יהיה, אבל נראה לי זאת טיפה היסחפות בעקבות החודשיים הנהדרים תחת סולשיאר. בוא נראה קצת המשכיות ועקביות.
מניח שתוך שנה שנתיים יהיה ש בכל מקרה

יואב 12 בפברואר 2019

שום דבר הוא לא כישלון העונה. גם לא להשיג את מקום 4. אנחנו באיזור, זה נכון אבל בעיקר ניצלנו ממש על הבאזר או כמו שרונן כתב- היינו רחוקים חלון אחד מקטסטרופה. בפרספקטיבה הזאת, יש לנו רק מה להרוויח אפילו אם זה רק לדעת באמת את החוסרים. לפני אולה זה היה חוסר אחד ענקי שגרם גם לטובי המומחים לפקפק בכישרון המוכח והעצום של חלק מהשחקנים. עכשיו יש אור שמש והכל ברור ונהיר תחת קרנייה.

יואב 12 בפברואר 2019

נ.ב
פסז קבוצת כדורגל טובה יותר מיונייטד נכון לעכשיו.

שלמה 12 בפברואר 2019

המבחן הגדול ביותר של סולשייאר,
פסז׳ למרות מצבה כיום היא קבוצת על,
אמבפה לבדו יכול להכריע קבוצה,
פסז׳ היא קבוצה ברמה של ליוורפול, וסיטי,
יונייטד עדיין לא התמודדה עם קבוצות עם
קבוצות שהזכרתי,
התוצאה היום חשובה מאד לקראת הגומלין
שיתקיים בעוד 3 שבועות, משום שעד אז הם יגיעו
בהרכב בריא, וחזק יותר, ועוד בביתם.

אדם 12 בפברואר 2019

אני רק שמח שיש ציפייה למשחק מעניין ולא להעברת זמן מיותרת

אמיתי 12 בפברואר 2019

אסור לבוא שאננים. למרות שהם מליגה חלשה ועל אף שהם ממדינה מתרפסת. בלי רחמים!

יעקב 12 בפברואר 2019

בדיוק כמו שאמרת על אגדיות – דה חאה לא ייזכר בשום צורה כשוער הגדול של המאה ה21. מחסור ברגעים מונומנטליים במונדיאל/יורו. אתה יודע מה, בליגת האלופות אפילו. עם כל הכבוד (ויש הרבה) ליכולת שלו בליגה האנגלית, לא מספיק הופעות גדולות במשחקים מכוננים. איפה הוא ואיפה קסיאס

Guss 12 בפברואר 2019

יעקב, כל הכבוד על היכולת לנבא את העתיד. באמת. דה חאה בן 28, יש לו כנראה עוד כ-10 שנים ברמות הגבוהות ביותר, ואתה כבר קבעת מה (לא) יהיו הישגיו העתידיים. זה משהו שרוב הפרשנים בדר"כ עושים בסוף קריירה, אבל אתה – נביא בעירו!
קסיאס זכה ביורו כשהיה בן 27, צעיר רק בשנה מדה חאה היום. לדה חאה יש עוד לפחות 2-3 טורנירי יורו (עם נבחרת ספרדית מאוד מוכשרת), ובין 1 ל-2 מונדיאלים. וכאמור, כנראה עוד כ-10 שנים ברמות הגבוהות בקבוצה, בסיכוי טוב לשחק בשלבים הגבוהים של הצ'מפיונס.

בופון, שכנראה ייספר קצת גבוה מקסיאס ברישומי ההיסטוריה (או לכל הפחות בעמדה שווה לו) לא זכה ביורו, לא זכה בצ'מפיונס, ורק פעם אחת במונדיאל.

יעקב 12 בפברואר 2019

אין סיבה מקצועית שבופון נחשב ברישומי ההיסטוריה (לטענתך, כן?) יותר מקסיאס. בופון הוא פשוט ג'נטלמן ואדם מאוד אהוב בעולם הכדורגל וזה הוסיף למעלותיו כשוער. איקר קסיאס במשך יותר מעשור הפגין יציבות ויכולת בלתי נתפסת כמעט, שרק אנגלופילים שלא צופים בליגה הספרדית פספסו, בכל מפגש ראש בראש עם בופון (נגיד דו קרב פנדלים ביורו, משחקי צמפיונס) יצא עם ידו על העליונה עם יכולת מרשימה, שלא נדבר על גמר מונדיאל שהציל את ספרד, וכנל לגבי גמר ליגת אלופות בריאל עוד בתחילת דרכו. אין סיבה אובייקטיבית (תארים, יכולת, התעלות במשחקים גדולים) להעדיף את בופון עליו.

ובנוגע לדה חאה- אני לא נביא וכך גם אתה לא נביא, סטטיסטית הסיכוי שלו לזכות במונדיאל לא גבוה, כי זה.. מונדיאל, כך שאם אתה מנבא לו הצלחה אדירה במונדיאלים זה מגוחך בדיוק כמו לנבא לו כישלון. מעבר לזה, ניכר שיש לו בעיה מנטלית במעמד הנבחרת, אם זה לא ישתנה יכולתו בנבחרת לא תיטב.

*הכותב הינו מעריץ גדול של בופון, דה חאה וקסיאס.

רונן דורפן 12 בפברואר 2019

בופון טוב בהרבה מקסיאס לטעמי. קסיאס היה מציל ושוער קו נפלא אבל מנהיג מאד בינוני להגנה. במידה מסוימת זו גם הבעיה של דה חיאה – אבל רמת ההצלות של היא מעל רוב מה שנראה.

יעקב 12 בפברואר 2019

מסכים לגבי הנהגת ההגנה.
אבל באופן מסורתי אני חושב שהשוערים בספרד נמוכים יותר, בעלי משחק רגל טוב יותר והגנת קו שער טובה יותר, מאשר מנהיגים ווקאליים ושולטים בגובה.
באיטליה שבה ההגנה היא אומנות ומתייחסים אליה בכובד ראש, ולא כאיזה נדבך שולי במשחק, מצב ששוער נמצא בתיאום מושלם עם הבלמים שלו יהיה יותר שכיח.

רוצה לומר שסגנון המשחק ותפיסת המשחק השונים, מולידים שוערים שונים.

Jhkj 13 בפברואר 2019

בקו לפני קסיאס היו מנהיגים כמו היירו לאורך השנים. זה כמו להאשים את ואלדס שהוא לא היה מנהיג ההגנה כשבאותה הגנה היה את פויול

אדם 12 בפברואר 2019

קסיאס היה שוער מעולה ועדיין אני לוקח את ואן דר סאר של סוף הקריירה לפניו.

עוד מתן אחד 12 בפברואר 2019

לטעמי דה חאה לא פחות מוכשר מקסיאס אבל הוא צריך עוד רגעים בטופ של הכדורגל.
בופון ברמה אחרת לגמרי גם סטטיסטית.

רמי 12 בפברואר 2019

אני חושב שבאי הכי קרוב בלהגן מול אמבפה ב 1:1, אבל מקווה שלא נגיע להרבה מצבים כאלה. פסג בלי פציעות יותר טובה, ונבנתה בצורה יותר עמוקה בכל העמדות. פציעות זה חלק מהמשחק. אני מרגיש טוב לגבי ניצחון, אבל זו עדיין תהיה הפתעה חיובית.

ינאי 12 בפברואר 2019

רונן, האם כשקבוצה זוכה בליגת האלופות, המדינה שלה מקבלת עוד נציגה בשנה הבאה אם הקבוצה בטופ 4?

כלומר, אם חו"ח ליברפול או סיטי יזכו בליגת האלופות, האם הקבוצה במקום החמישי גם תשתתף שנה הבאה?

פשוט צריך לדעת כדי למפות את האינטרסים…

רונן דורפן 12 בפברואר 2019

רק אם הקבוצה הזוכה לא העפילה גם דרך הליגה. אם קבוצה מהמדינה שלא סיימה טופ 4 זוכה באלופות או אופ״א מקבלים עוד נציגה. אבל זה מוגבל לתוספת אחת בלבד. כלומר אם מקום 5 זוכה באליפות ומקום 7 באופ״א – מקום 4 מאבד את המקום שלו.

רונן דורפן 12 בפברואר 2019

ולהסיר ספק – שום דבר טוב שקורה לליברפול או סיטי לא טוב לנו.

Guss 12 בפברואר 2019

"ום דבר טוב שקורה לליברפול או סיטי לא טוב לנו" זאת אמירה שנכונה תמיד. אמת קיומית. טרנסצנדנטלית אפילו

ינאי 12 בפברואר 2019

נרגעתי. כבר שקלתי לרצות בנצחון של ליברפול.
מה שאני שונא בליברפול זה שהיא גורמת לי לשמוח בנצחונות של קבוצות מאוסות כמו ריאל או ביירן.

רומן 12 בפברואר 2019

יש לי הרגשה חזקה לרעידת אדמה היום באול טראפורד.
איזה 5-0 כזה של מאניו, במשחק בלתי נתפס של פוגבה וראשפורד.

יוסי מזרחי 12 בפברואר 2019

איזה ממזר אתה רומן, אם זה יקרה תוכל להגיד אמרתי לכם, אם לא תגיד צוחקים, מה ההתרגשות….
ואחרי הכל אני מרגיש טוב ויש לי הרגשה שזה יהיה יותר קרוב לראשון מאשר לשני….

רומן 12 בפברואר 2019

יוסי, זה מה שאני מרגיש..

טרנטה 13 בפברואר 2019

תבוא כל יום.

רומן 13 בפברואר 2019

לאן עפתי..
ליגה אחרת פסז'.

מתן 12 בפברואר 2019

פסז' אמנם בלי ניימאר וקבאני, אבל עדיין יש לה מספיק כלים התקפיים כדי להביך את ההגנה הבינונית מינוס שלנו פעם אחר פעם. הדרך היחידה שלנו לצאת בשלום מהמשחק הזה (לספוג עד שער אחד), היא לתקוף בכל הכח וללחוץ אותם ככה שהם לא יעזו לעלות עם הרבה שחקנים (וגם אז אמבפה יכול לפרק אותנו במתפרצות).
אנחנו עדיין האנדרדוג, אבל לגמרי יכולים לנצח היום וגם לעלות לרבע. לראשונה אחרי יותר מדי זמן – אנחנו יונייטד – והמטרה היא לנצח כל משחק בלי שום רגשי נחיתות.

טל המנצ'סטרי 12 בפברואר 2019

די מריה, כמה התבאסתי ששמעתי על ההגרלה לפני כמה חודשים, המחשבה הראשונה שעלתה לי בראש היתה לעזעזל, דווקא מולו שנעוף.
טוב, מי חשב אז שיש לנו סיכוי לעשות משהו עם מוריניו?

די מריה, שכיר חרב מהזן הגרוע ביותר שהוכיח כי לא היה ראוי ללבוש את החולצה האדומה.
נכשל כישלון חרוץ באנגליה בגלל שלא היה מסוגל להתמודד עם פיזיות של מגנים שאמור היה לקרקס, כשלא היה לו את האופי להילחם מול אשלי יאנג, רק אשלי יאנג לאחר שהאנגלי לקח לו את המקום בהרכב.

הימים עברו ואנחנו במקום אחר.
מתרגשים, מאמינים ובוטחים במנג'ר שלנו, בפעם הראשונה מזה 5 וחצי שנים שאפשר להגיד את זה בפה מלא ולהאמין לכל מילה, בוטחים במנג'ר שלנו.

מי שרוצה להצטרף אלי ולעוד כמה שדים אדומים בפאב אידיאה בראשון לציון מוזמן.

Jhkj 13 בפברואר 2019

די מאריה נזרק מריאל אחרי שהביא להם את ליגת האלופות בכוחות עצמו, חתכו אותו בביקורת ביונייטד תוך כמה משחקים, וכל זה כשהוא אחד השחקנים הכי מוכשרים בעולם שרק נלחם על הצאנס שלו והיה הגורם השני בחשיבותו בהצלחה הרבה של ארגנטינה בשנים האחרונות. מה שקרה היום זו הנקמה המושלמת לרצח אופי שנעשה לו לאורך שנים בהם ניצח את בבמות הכי חשובות . לא ידעתי בעד מי אני היום עד שראיתי את היחס של האוהדים של יונייטד נגד די מאריה, ואמוס די מאריה!

דורון (אחר) 12 בפברואר 2019

היה לי העונג לצפות בקיליאן אמבפה במשחק העליה של צרפת למונדיאל נגד בלרוס בסטאד דה פראנס לפני שנה וקצת, ואפילו שהוא עלה רק במחצית השניה והתקיך את השער הרחוק מאיתנו, היה ברור שהוא בכמה רמות מעל שאר השחקנים (שכוללים את גריזמן וזי'רו, בין השאר). משהו לספר לנכדים.
והיום זו בעצם הפעם הראשונה מזה כמה שנים שאני באמת מחכה ומצפה למשחק של יונייטד בליגת האלופות. איזה כיף!

ארז 12 בפברואר 2019

יש סיכוי וצריך ואפשר לבוא לשחק. אחרי הכל, זאת לא סיביליה.

רומן 12 בפברואר 2019

מה יהיה ההרכב לדעתכם?
יאנג, שואו, ג'ונס, לינדלוף; פוגבה, מאטיץ, הררה; ראשפורד, מארשיאל ולינגארד?
או דאלוט מגן ויאנג מעליו על חשבון לינגארד?
או בכלל לוקאקו במקום לינגארד?

אדם 12 בפברואר 2019

מאמין שלינגארד ישחק

southport 12 בפברואר 2019

אלכסיס במקום לינגארד

יוסי מזרחי 12 בפברואר 2019

רק להיבט אחד של הדברים.
מה שחשוב היום יותר מהתוצאה זו הדרך שבה נשחק וניראה.
זה מה שישדר עוצמה אפילו אם התוצאה לא תהיה בהתאמה. צריך לעלות בכל הכח ולתת הופעה שתזכיר לכולם מי זו יונייטד, גם ברגעים פחות נוחים.
ואם זה יקרה, התוצאה תהיה בהתאם.

אבי התל אביבי 12 בפברואר 2019

היר היר

אבי התל אביבי 12 בפברואר 2019

פוסט יפה ונכון.
מזמן (שש שנים) לא חיכיתי ככה למשחק באלופות, ואני כמובן לא מיוחד בזה.
מקווה לניצחון, וגם מאמין, אבל מה שלא יהיה, ימים טובים.

אריק 12 בפברואר 2019

חזרנו לחיים. לא משנה התוצאה ולא משנה מה יונייטד תשיג, האהדה חזרה לחיים, אפשר פשוט לצפות ולרצות שהכל יסתדר ואם לא אז לא בלי שיקולים של תוצאה והופעות מוצלחות של שחקנים ספיצפיים.
ובלי לחשוש מקלוז אפ על המנג'ר, סתם לראות את הקבוצה מול מבחן קשה בערב אירופי.
כמה לא מובן מאליו…

יעקב 12 בפברואר 2019

אשלי יאנג באמת מנסה.
אבל מתי פעם אחרונה הוא הרים כדור שהגיע לשחקן של יוניטד

איתמר 12 בפברואר 2019

אין סיבה לאכזבה.
יונייטד (עדיין) לא שייכת לליגה של הגדולות.
אווירה טובה וחיוכים הם לא תחליף לשחקנים איכותיים שחסרים ליונייטד ביותר מדי עמדות.
מתחילת המשחק ניכרו הפערים בטכניקה, במהירות, בהנעת הכדור, בתנועה ללא כדור.
עכשיו אפשר יהיה לחזור ולהתרכז בניסיון להשיג את המקום הרביעי.

מתן 13 בפברואר 2019

קשה לי לתאר עד כמה אני שונא את סאנצ'ז. מחצית שלמה הוא מטייל על המגרש בחוסר אכפתיות ורק מחכה שהמשחק ייגמר והוא יוכל לחזור הביתה. יש הרבה שחקנים שלא מספיק טובים, אבל הוא צריך לעוף הרבה לפניהם.

דני - Long Island 13 בפברואר 2019

כן, הוא ממש לא שם… מעבר לזה הקישור שלנו לא יכול להתחרות איתם כרגע ואז להתקפה אין הרבה סיכוי… ערב נהדר של כדורגל עם כל הבעיות והמגבלות

שלמה 13 בפברואר 2019

פסז׳ גדולה על יונייטד, לילה קשה,
פוגבה הורחק מכה קשה לשחקן, וערב שמח לחלאה
לא אנקוב בשמו,
השאלה היא ההשפעה על ההמשך,
מדובר במכה מוראלית קשה שאין לי ספק
תשפיע להמשך, הלוואי ואתבדה,
בשני נגד צ׳לסי, ראשון לאחר מכן ליוורפול
אלו המשחקים אשר יקבעו את המשך הדרך,
אם צ׳לסי תפטר את סארי היא ודאי תתאושש
ואז המאבק יהיה הרבה יותר קשה.

יעקב 13 בפברואר 2019

יאנג.מאטה..לינגראד..באי..לא מספיק טובים.
הררה ומאטיץ נהדרים אבל לא ברמה של הטופ.

אבל סולשקיאר הפסיד את המשחק גם טקטית..
טוכל הגיע מוכן לצד שמאל של יוניטד.
בסהכ נראה שסולשקיאר כמו פרגסון מתאים לליגה האנגלית אבל טקטית מול הגדולות של ארופה גם פרגוסון נכשל בד"כ.
מוריניו לא היה משיג יותר.
זכור המשחק הבייתי מול יובנטוס שהיה צריך להיגמר בחמישיה.

אייב 13 בפברואר 2019

מה עדיף? 'היה צריך להיגמר בחמישייה' ולסיים עם 1-0, או לקבל שניים?
שזאוס יעזור לנו במפגש בפריז בלי פוגבה ועם הקהל הצרפתי הנפלא.

no propaganda 13 בפברואר 2019

יצא לי להיות במשחק של פריז, הקהל שלהם רגיל לגמרי אפילו קצת אנמי

יואב 13 בפברואר 2019

אז על סמך משחק אחד של אולה הגעת למסקנה "העמוקה" הזאת ועל הדרך גם גימדת בקטנה את פרגי (4 תארים אירופאים)? סחתיין עליך.

no propaganda 13 בפברואר 2019

מראש אומר שאני לא רוצה לגמד את פרגי.
4 תאירם אירופים זה לא הרבה יחסית לכמות השנים שהוא אימן בטופ של הטופ והשתתף במפעלים.

איתמר 13 בפברואר 2019

שני המשחקים הקרובים נגד צ׳לסי בגביע ונגד ליברפול בליגה עשויים להכריע את גורלו של סולשיאר.
בכל מקרה, מי שקיבל את ההחלטה להימנע מהכרזה על מינויו הקבוע של סולשיאר עשה את הדבר הנכון (לשם שינוי).

גלעד בלום 13 בפברואר 2019

מה יש לכם מדי מריה? אחלה שחקן, למהשכיר חרב מהסוג הכי גרוע? מה כבר עשה? הוא מצליח בפאריז וגם בריאל לא היה ממש גרוע

דני - Long Island 13 בפברואר 2019

די מריה לא הסיפור – הוא בסדר… נפלא הוא לא. הפסדנו לקבוצה טובה יותר וגם הפסדנו להם טקטית… אין שום סיבה לקפוץ על המאמן – גם הוא לומד בתהליך. בקיץ צריך רכש כפי שכולם כאן יודעים… עדיין ערב יפה של כדורגל – חוץ מהאדום של פוגבה

החתול במגפיים 13 בפברואר 2019

זאת בדיוק הנקודה.

הוא הצליח בכל מקום ששיחק חוץ מאשר ביונייטד.

זה מה שכואב להם.

יואב 13 בפברואר 2019

טל המנצסטרי הסביר יפה למעלה את היחס המוצדק לדי מאריה.

no propaganda 13 בפברואר 2019

הביאו את די מאריה למאמן שמשחק את הכדורגל הכי לא מתאים לדי מריה ואז האוהדים מתלוננים. לדי מריה אין מה לעשות בקבוצה שמשחקת רק לרוחב חוץ מלהרים קרנות

Jhkj 13 בפברואר 2019

די מאריה נזרק מריאל אחרי שהביא להם את ליגת האלופות בכוחות עצמו, חתכו אותו בביקורת ביונייטד תוך כמה משחקים, וכל זה כשהוא אחד השחקנים הכי מוכשרים בעולם שרק נלחם על הצאנס שלו והיה הגורם השני בחשיבותו בהצלחה הרבה של ארגנטינה בשנים האחרונות. מה שקרה היום זו הנקמה המושלמת לרצח אופי שנעשה לו לאורך שנים בהם ניצח את בבמות הכי חשובות . לא ידעתי בעד מי אני היום עד שראיתי את היחס של האוהדים של יונייטד נגד די מאריה, ואמוס די מאריה!

דני - Long Island 13 בפברואר 2019

פסג פשוט טובים יותר… אין נקמה ולא כלום , זאת קבוצה שזורמת כבר מספר שנים – להזכירך: לא ראיתי גביע אלופות בארון שלהם, just saying

Jhkj 13 בפברואר 2019

א. זה היה תגובה לעקיצה שנאמרה קודם על די מאריה שגלשה לכאן.
ב. שני בישולים מול הקהל ששורק בוז באולד טראפורד, אם לא נקמה אז קארמה.
ג. לא הבנתי את הקשר לזה שפסז לא זכו?

דנידין 13 בפברואר 2019

הפסד צפוי אבל התבאסתי מהדרך. מטיץ׳ וקינג דויד וזהו. כל היתר שום דבר. אלכסיס פשוט לא בשבילנו, קיבל את הזדמנות חייו ולא עשה פשוט כלום חוץ מלאבד כדורים. גם לינגרד לא היה טוב, שלוש מסירות גרועות שלו מנעו מצבים קורצים.

אדם 13 בפברואר 2019

מאטיץ' היה סבבה אבל אם הוא לא נרדם בקרן יש מצב סביר שזה לא נגמר בהפסד

פרסלני 13 בפברואר 2019

התחושה שלי שהפער שראינו אתמול, במהירות, בעמידה וביכולת גדול,l על עונה אחת. זה בוודאי עניין של יותר משחקן אחד או שניים ובעיקר יצירת שיטה.
אבל אולי יש בזה משהו שפסז חייה את המשחק הזה כבר זמן מה וזה לא מייצג באמת את הפערים האדירים שראינו אתמול.
טרומן פה נימר 5:0. איזה כשלון מפואר! אם ליפול ההימור אז רק ככה.

צור שפי 13 בפברואר 2019

אחרי שצפיתי במשחק – לא בטוח שאמבפה יעזוב לקבוצה אחרת. לפחות דבר אחד ברור – את הבלון הוא יכול לקבל גם בקבוצתו הנוכחית אם היא תזכה בצ'מפיונס. לפי ליל אמש זו לא משימה בלתי אפשרית.
אגב, מה המומחים (בלי מרכאות) כאן חושבים על ההיעדרות של ניימאר וקוואני. האם היא פוגעת בקבוצה או דווקא תורמת לה?

ק. 13 בפברואר 2019

בדיוק צור. הבלון הוא פרס על טורנירים יוקרתיים, לא על עונת כדורגל

no propaganda 13 בפברואר 2019

כי רק בטורנירים כאלה יש את הרמה הנדרשת כדי לראות מי טוב יותר.
הרי בשכונה זה לא ממש משנה מי בא לשחק מסי, ניימאר, רונאלדו או ערן זהבי, כולם יפרקו.

ק. 14 בפברואר 2019

אתה אומר שכל עונה יש 38 משחקים שלא מעידים על כלום. תרשה לי לא להסכים

ניק 13 בפברואר 2019

* אז אנחנו עוד לא שם, משחק באמת מזעזע שלנו בכל רמה (ניהולית ועמדתית). התגובה ביום שני היא חשובה מאוד כרגע.
* פריז לא כל כך הרשימה אותי האמת, אמנם מבחינה טקטית הם היו מושלמים, באמת עבודת אומן של טוכל, אבל מבחינת יכולת הם היו מאוד לא מדוייקים התקפית ואני רואה אותם מתקשים מאוד מול כל קבוצה טובה.
* כשראיתי את ההרכבים חשבתי לעצמי שיש לנו יתרון עצום בספסל, אבל הספסל הזה הרג אותנו. אי אפשר להפיל את התיק עליהם בכזה משחק, אבל אני בספק שכל 3 המחליפים נגעו בכדור יותר מ10-15 פעמים במצטבר.
* כל הטכנולוגיה בעולם לא תציל את הכדורגל משופטים חמורים.

פרסלני 13 בפברואר 2019

אני חושב שאתה מחמיר עם פסז.
לא הרשימו? הם שיחקו הילוך שני. בוא נאמר ש4:0 לא היה מקפח וזה הדבר היחידי שאמבפה לא נפטר ממנו (ואני שמח שלא נפטר, כסתם אוהב כדורגל) זה רוח השעשוע. האחד על אחד שלו מול דה-גיאה ב2:0, שהוא בעט ברשלנות מין דרדלה שכאילו הוציאה את השוער גדול, יכול להרתיח אדם רגיל עד שהוא רואה את החיוך של הילד הזה. גם כל העקבים המוזרים שלו.
ולא רק זה – אכן אני חושד באפקט יואינג. הם נראים הרבה יותר מגובשים בלי שני הכוכבים הפצועים.

ניק 13 בפברואר 2019

לא יודע כמה זה הילוך שני או היכולת שלהם נגד מישהיא שהיא לא מונפיליי.
גם לא מבין על איזה 4-0 אתה מדבר. אמבפה שם גול אחד והגיע לעוד מצב וחצי והיה להם את הגול בקרן. מעבר לזה לא היו להם הזדמנויות.

JM 13 בפברואר 2019

טוכל עשה בית ספר למר סולשיאר.
למוריניו זה לא היה קורה.
סולשיאר לא הכין שום תכנית לעצור את מה שטוכל עושה כבר חודשיים עם הקבוצה שלו. מעבר ל3 בלמים עם הכדור.

ניק 13 בפברואר 2019

מוריניו היה מכין את הקבוצה לאיך לעצור את פסג, לא איך לשחק נגדה מה שהיה מבטיח לנו 0-0 משעמם (לא שהמשחק אתמול היה מרתק מדי אבל עדיין).

JM 13 בפברואר 2019

היית יותר שמח עם 0-0 אתמול אני חושב

יואב 13 בפברואר 2019

Jm
היה קורה נורא יותר למוריניו. קרה לו למען האמת, מול סיביליה הצנועה בתקציבה.
מדהים שמוריניו עדיין מוזכר כרפרנס לאיזשהיא מיומנות טקטית או ווינריות. היי, אין שם כלום, החוף ריק. מה נדרש כדי להבין את הבייסיק הזה מלבד זוג עיניים?

JM 13 בפברואר 2019

עובדות אחי…. עובדות…

יואב 13 בפברואר 2019

סיביליה זאת עובדה. שחקנים מדוכאים ממנו- זאת עובדה. יכולת מחרידה עד לפני חודשיים- עובדה. מה גורם לך לחשוב שזה היה נראה אחרת איתו? אין לנו כדור בדולח כמובן אבל פסז עוברת את יונייטד עם מוריניו או בלעדיו. ואתה יודע, גלגל פה למעלה ותראה שרשמתי את זה בזמן אמת- פסז טובה הרבה יותר.
לא נשאר כלום מהאיש האגדי הזה, אפילו לא טאקטיקה מבריקה. עצוב אבל זאת המציאות.

JM 13 בפברואר 2019

העניין הוא כזה… בעשרה המשחקים האחרונים אמרתם / אמרו שמוריניו הייתה הבעיה. יש קבוצה טובה וכשרונית עם סגל מעולה והנה סולשאר מוציא ממנה הכל. אבל אחרי אתמול חזרתם לחורים שהייתם לפני הצביעות והטיפשות. מוריניו לא היה נקי מטעויות בקדנציה, עשה לא מעט.
אחרי אתמול שוב ראיתי ( והאנשים האחרים שכן מבינים קצת ולא שאר החיים בסרט כמו אוהדים כמוך)
שמוריניו ידע על מה הוא מדבר בקיץ.

יש מצב שפריס הייתה מנצחת גם עם מוריניו על הקווים. אבל אני בטוח שמוריניו היה יודע להעמיד את הקבוצה הרבה יותר טוב מסולשאר שכולי כבוד אליו.

עכשיו, להגיד על מוריניו שתם זמנו… זה פיגור. אני מצטער. אין לי דרך אחרת להגיב על זה.

יואב 13 בפברואר 2019

אני לא אוהב את השפה והסגנון שלך אז בבקשה, תתבטא מכובד יותר. לאיזה חור חזרתי אם כתבתי אתמול שפסז פיבוריטית מובהקת? איפה ראית אותי מתלהב מידי? כתבתי שעכשיו נוכל לדעת באמת את החסרונות כי בימי מוריניו, היתה חשיכה של אדם קטן ונקמן שהכדורגל ברח ממנו הלאה והוא היה בדרך להשמיד גם את הכישרון שכן שיש. עכשיו בלי קשר, אם אתה לא מבין את זה, תעבור לדוקים או שתחזור לחור ממנו באת דביל.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

JM

אתה יודע מה הכיף שלנו והעונש שלך, אנחנו אוהדים קבוצה, מועדון ואתה אוהד איש מקצוע אחד בודד שבמקרה הוא גם מיושן, מעייף וכבר מזמן לא כל-כך מנצח.
לעולמים הקדנציה שלו באולד טראפורד תהיה עם אות קין על המצח, הפשלונר הכי גדול, יותר ממוייס, יותר מואן חאל בהתחשב בזמן ובכסף שקיבל, בקבוצה שהיתה לו.
אתה וכמוך בכל פעם שיונייטד תפסיד תבואו לספר לנו על כמה הוא היה עושה טוב יותר, על כמה טעינו, על כמה אנחנו גרועים כי האמת מרתיחה אותך.
אתה מתקשה להתמודד איתה ובגלל זה התגובות הלא שפויות שלך, הלכת לאיבוד ואתה מחפש להאחז באיזה משהו שבזכותו העולם שוב יריע לאהוב ליבך אבל לא, זה לא יקרה.

העבודה של מוריניו ביונייטד היא כזו שבכל בית ספר למאמנים מקדישים לה שיעורים מיוחדים של מה לא לעשות.
המיושן הגיע למועדון שעל דגלו חרוט כדורגל התקפי ומהנה והוא חשב שיכול להצליח בו עם כדורגל הגנתי, מסורס ומשעמם.
המיושן הסתכסך שוב עם שחקני כדורגל כישרוניים רק בגלל האגו שלו, כזה שהרס לו במקומות אחרים.
המיושן הציג עבודת אימון חובבנית, רעה ועכשיו אנחנו מתחילים לאסוף את השברים.

אנחנו נהיה שם בלב ובנשמה במשחק הבא של יונייטד ואתה תחכה כמו מסכן לג'וב הבא של מוריניו שכבר לעולם לא יהיה במועדונים בסדרי גודל של יונייטד, כי הוא כבר לא מתאים לרמה הזו, מקצועית ואנושית.

שלמה 13 בפברואר 2019

JM הוא טרול,

עם מוריניו היינו היום מקום 4 ?
בחלומות.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

שלמה,

מדהים, אנשים מגיעים בלי שום מטרה להתדיין אלא רק במטרה לחרחר ריב ולהרוס.
במקום להציג דעה, כל דעה בצורה עניינית ולבנות דיון, מגיעים להטריל כי פשוט לא מסוגלים אחרת.

מוריניו אמר שמקום רביעי יהיה בגדר נס, סלושיאר הוכיח לו שלא צריך ניסים אלא רק לגעת אחרת בשחקנים ולעודד אותם לשחק כדורגל אחר שכולל בתוכו התקפה, התקפה והתקפה.

שלמה 13 בפברואר 2019

אוהדי צ׳לסקי, וארסנל כועסים מאד
על פיטורי מוריניו, זה פגע בהם,
גם אוהדי ליוורפול, וסיטי למרות שיונייטד
אינה מאיימת עליהם כועסים,
הם רצו שנישאר בבוץ, והחרה של החלאה,
הם אומרים לי במפורש למה למה
פיטרתם אותו, כל כך נהננו לראות אותכם סובלים,
נקווה לימים שמחים.

אמיתי 13 בפברואר 2019

משחק מאכזב. תוצאה הגיונית.
בסוף חסר לנו כדורגל בשביל הרמות האלה. אבל. זה אחלה שכר לימוד- בייחוד ברמה הטאקטית והיכולת לשלוט בקצב.
העובדה שמאטיץ והררה היו ממש בסדר מראה לדעתי שהבעיה היא ברמה הקבוצתית. זה לא חיסרון של שחקן בעמדה זו או אחרת.
פסדר. יש את הליגה!

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

בכדי לתאר את ההרגשה הבוקר יש רק מילה אחת, חרא.
בלי למצוא מילים נקיות, פשוט חרא.

אבל, אחרי שלוקח אוויר וחושב בראש צלול, אני חושב שעצם העובדה
שאנחנו כל-כך מאוכזבים ומרגישים רע, זה בדיוק השינוי לטובה שעובר עלינו.
כי זה לא היתה סתם אמונה עיוורת שיכולים לנצח את פריס סן ז'רמן (אני גם משאיר כמה אחוזים בודדים למהפך, למדנו שאי אפשר להגיד בלתי אפשרי בכדורגל) אלא אמונה שהתחזקה בזכות שינוי חיובי של כדורגל שונה וגישה שונה שראינו במהלך החודש וחצי האחרונים.

אני לא רואה סיבה לזלזל בניצחונות שהשגנו בתקופה האחרונה רק כי אתמול פגשנו קבוצה חזקה שהיתה גדולה עלינו בכמה מידות.
אני גם לא חושב שיש מקום להכניס את השאלה של האם סולשיאר בכל זאת מתאים רק בגלל שאתמול קיבלנו שיעור וככה אני מסתכל על ההפסד אתמול, שיעור או שכר לימוד שהקבוצה צריכה היתה לעבור בכדי ללמוד, לתקן ולהפוך להיות לטובה יותר וזה כולל את כולם.

זה כולל את סולשיאר כי מנג'רים טובים הופכים להיות לטובים יותר גם כשיודעים ללמוד ממפלות.
הוא בעצמו אמר לפני מספר שבועות שהוא ילמד על עצמו ויהפוך להיות למנג'ר טוב יותר לאחר הפסדים וזו ראייה נכונה ומופקחת.
זה כולל שחקנים ובעיקר הצעירים ואני אוהב לחזור כל פעם לאותה דוגמא שבה רוני ורונאלדו היו חלק מהקבוצה שקיבלה בראש ממילאן באמצע שנות ה 2000 רק בכדי להבין ולדעת טוב יותר מה הרף הגבוה באירופה, לאן הם צריכים לשאוף וכמה יש להם עוד להתקדם בכדי להגיע לשם.
הם עשו זאת וגם ראשפורד ומרסיאל יעשו זאת.
עם כל הכבוד לזכייה שלנו ביחד איתם בליגה האירופאית, הנה ההבדלים בין מפעל שהוא סוג של גביע הליגה אפילו מבחינת קושי ברוב המשחקים לעומת הבמה הגדולה והקשה באמת.

קרדיט לפריס סן ז'רמן, הם היו פנטסטים.
סגרו אתמול מצויין, לא נבהלו מהחוזקים שלנו, שלטו ללא עוררין במגרש, היו מסוכנים בחלק ההתקפי ובאו לתקוף, בלי מחשבות של נתגונן ונוציא תוצאה טובה בחוץ בכדי שיהיה לנו סיכוי במשחק הבית אלא באו אפילו לנסות ולגמור את שלב שמינית הגמר כבר במשחק הראשון והם נתנו לעצמם חתיכת פור לקראת המשחק השני.

אני לא מתרגש מהעובדה שסולשיאר לא ניסה לעשות איזו הפתעה מיוחדת אתמול.
עלה ההרכב החזק ביותר ושיחקנו במערך שבו היה לנו נוח ומצליח יותר תחתיו.
לפעמים לא חייבים לנסות ולהיות אובר מתוחכמים אלא לשחק עם המוכר וטוב ולקוות שזה יהיה מספיק טוב ונוכחנו לדעת שמול קבוצה בסדר גודל של סן ז'רמן העכשווית זה לא מספיק טוב ואנחנו עדיין לא שם ברמה הגבוהה של אירופה.

אני לא חושב שהיתה איזו טעות מיוחדת של סולשיאר בעובדה שהכניס את אלכסיס רגע לפני סיום המחצית וכאילו לא השאיר איזה אלמנט של הפתעה לטוכל בכל הנוגע למי היה מכניס במקום לינגארד הפצוע.
אפשר לחשוב שהיו לנו איזה אופציות מיוחדות שטוכל לא יכול היה לצפות להן.

צריכים גם להיות הוגנים עם סולשיאר, 2 פציעות של שחקני מפתח כבר במחצית הראשונה, זה מכה מקצועית וגם לא משאיר מקום ליותר מדי שינויים שיכולים היו לעשות שינוי.
בדיעבד האם היה כדאי להכניס את לוקאקו במקום מאטה ואז להזיז את ראשפורד ימינה? אולי, אבל תמיד קל בדיעבד ואני לא הייתי רוצה לראות את ראשפורד זז ימינה אלא שמנסים למצוא פיתרון לבעיה שנוצרת תוך כדי תנועה ביחד עם שמירה על הבסיס של ראשפורד חלוץ אחרת לעולם לא נלמד.

האם הפיתרון של מאטה לצד ימין זה פיתרון או אופציה שאפשר להמשיך להשתמש או לדבוק בה מעבר לסיום העונה הזו? לא, לא ושוב פעם לא.
הייתי שמח אם ננסה יותר עד לסיום העונה אופציות אחרות, אלכסיס (זה יקרה?) צ'ונג ואפילו דלוט כשיש מאחוריו מגן וכל עוד לינגארד פצוע או משיקולי רוטציה.

מעבר לעובדה שפריס סן ז'רמן קבוצה טובה יותר, מאומנת יותר,
אני עדיין חושב שיותר מדי שחקנים שלנו אתמול שיחקו מתחת לרמתם וכל אחד מסיבה שונה.

מרסיאל, עוד לפני הפציעה הוא פשוט לא היה במשחק ולא עשה תנועה בלי כדור בכדי לנסות ולהיות מעורב.
ההרגשה שלי היא שהוא קיבל אתמול פיק ברכיים וזה בסדר, ללמוד לדעת איך להתמודד מנטלית טוב יותר בפעם הבאה עם משחק דורשני שכזה.

ראשפורד, ניסה להיות מעורב יותר אבל נתקל בהגנה שסגרה נהדר והפתיעה גם בפיזיות שלה, התסכול שלו אתמול זה רווח לעתיד.

גם פוגבה נתקל אתמול בסגירה מושלמת עליו אבל עוד לפני היתה לי הרגשה שהוא חיפש מדי את המסירות הקלות והנוחות ולא היה לו את האומץ לנסות ולעשות אחרת.
בן 25 אבל גם הוא עבר שיעור של איך צריך לקחת על עצמו הרבה יותר ולהתפתח יותר כשחקן ואם מבקש להיות השחקן המוביל בקבוצה הזו.

לוק שואו, זה היה המבחן האירופאי הכי גדול שהוא נתקל בו עד היום בקריירה ובדיוק כמו שאר הצעירים, ראה וילמד איך בצד השני פועל מגן שמאלי אינטנסבי נון סטופ.

לינגארד, אם מישהו רוצה דוגמא מדוע הוא כל-כך נחוץ ומשפיע לטובה על הקבוצה הנוכחית אז קיבל זאת (שוב) כאשר ליגארד יצא.
קודם לכן הוא היחיד שניסה להשפיע קדימה, פריצות בטוחות עם הכדור, ניסיון לפעול ולהפעיל אחרים.
העובדה שיאנג התקשה עוד יותר מול הצד השמאלי של סן ז'רמן במחצית השנייה היתה גם כי מאטה לא יכול לתת את החיפוי ועזרה כפי שלינגארד מעניק למגן שעל הקו שלו.

השני זה הררה, עם הכי הרבה ביטחון ורוגע כשקיבל כדור במרכז השדה אתמול.
מי שבלט לרעה לצידו היה מאטיץ'.
הוא דווקא החל הכי טוב את המשחק מאטיץ', אבל לאחר 15-20 דקות ראינו לאט לאט איך הכבדות שלו היא משהו שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו בעונה הבאה בעמדה הזו.
הוא פחות נייד, מאחר בסגירות, איטי בשחרור הכדור קדימה (3-4 נגיעות בכדור בכל פעם לפני מסירה) והסגירה בהגנה בקרן שהובילה לשער שלהם, לצערי ראינו את זה קורה במספר כדורים נייחים העונה כשהשערים היו רשומים עליו.

לגבי דה חאה, שילמנו בשער הראשון היה הנטייה שלו להיות תקוע על קו השער בקרנות.
אם היה עושה צעד אפילו קדימה, היה לו סיכוי מצויין לקחת את כדור ההגבה של די מריה.
כמה דקות לאחר מכן בקרן נוספת הוא כן יצא ונתקל בראשפורד, אבל כנראה הבין שחייב לצאת יותר לכדורים הללו.
עקב אכילס ידוע שלו ובעצם היחיד מבחינת התפקוד שלו, אפשר לחיות עם זה כמובן.

עם הראש קדימה ליום שני.

אמיתי 13 בפברואר 2019

ה״הפתעה״ הטאקטית הייתה הלחץ הגבוהה ושליחת הרבה שחקנים למעלה כשהכדור אצל הצפרדעים. זה היה נראה רעיון טוב אבל גם הלחץ לא היה אפקטיבי מספיק גם לא היינו מדוייקים במתפרצות וגם ההגנה שלנו לא מספיק מהירה/מאורגנת בשביל סוג המשחק הזה. ע״ע השער השני

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

אמיתי

זה לא משהו שלא ראינו קודם לכן, למשל נגד טוטנהאם וארסנל. מהר מאוד הפסקנו עם הלחץ הגבוה, אולי כהוראה ואולי כי פשוט זה לא הסתדר מול היכולת שלהם להניע כדור תוך כדי ששוברים את הלחץ הזה.

אמיתי 13 בפברואר 2019

לא זכור לי קו הגנה כזה גבוהה ולחץ כזה מול ארסנל/טוטנהאם. מה גם שהם לא ברמת הפריזאיים. אני הופתעתי. בגדול זה רעיון נכון ויפה לדעתי מול קבוצה דומיננטית מאיתנו. עדיף מבונקר

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

עם לינגארד כ 9 מזוייף, במשך 60 דקות ראשונות ב 2 המשחקים עשינו שם לחץ על ה 16 שלהם.
מעדיף גם אני לשלם מחיר היום בעד שנתקדם כקבוצה בהמשך.

matipool 13 בפברואר 2019

לוק שואו ראה איך פועל מגן שמאלי מודרני, דינמי ואינטנסיבי נון סטופ גם לפני חודשיים באנפילד.

אמוץ כהן-פז 13 בפברואר 2019

דווקא משחק חשוב, אפילו חשוב מאוד.
׳סוף סוף׳ הפסדנו תחת סולשיאר, זו משקולת שהוסרה ועכשיו נוכל לראות כיצד הקבוצה תגיב.

אמיר המקורי 13 בפברואר 2019

יש לא מעט אוהדים שאיבדו פרופורציות בחודש וחצי האחרון,טוב שהגיע המשחק הזה ע"מ שיבינו מה מקומנו האמיתי ביבשת.
זה לא כוחות,לפחות לא נכון לאתמול לעכשיו,באה קבוצה שנבנית כבר כמה שנים(מי סופר)בתקציבי ענק ועם שחקנים מעולים.
מהצד השני(שלנו)יש קבוצה שהתחילה לשחק כדורגל ראוי לפני חודש וחצי לאחר 6 עונות של כדורגל דל ויש שיאמרו מזעזע.
הדבר הבולט ביותר היה בצד הטכני,קבוצה אחת בה הכדור עובר במהירות מרגל לרגל וקבוצה שניה בה זה נראה גמלוני ומאולץ.
ליונייטד יש 4 שחקנים ששייכים לצמרת האירופאית, לצרפתים יש בסגל פי 3 מהמספר הזה,כל מה שהספיק מול קבוצות מרכז טבלה בפרמייר לא מספיק מול האירופאיות הבכירות,לדוגמה אתמול ראינו את אלכסיס,מבחינתי שחקן גמור,לעומתו דה מריה באותו הגיל אבל חי נושם בועט ומבשל,ראינו גם את ההבדל בין לוק שואו האוברייטד המפואר שלנו שקיבל רק לאחרונה פרס מטורף של שדרוג שכר וחוזה חדש,בצד השני ראינו מגן שמאלי מודרני שלא מפסיק לרוץ על הקו ולתמוך בהתקפה.
כנ"ל בקישור, אם מאטיץ והררה(נפלא יהיה לשמור אותם בסגל הרחב )לא נזכה בעתיד בתארים,כמובן שגם עם 4 הבלמים שלנו ששייכים כולם לקבוצות מהסוג של אברטון ודומותיה לא נוכל להגיע לכלום,למרות שלא שיחק אתמול לא מצליח להבין איך סולשייאר מיהר לתת חוזה חדש לשחקן שחצי משנות הקריירה שלו היה פצוע ובחצי השני לא ממש התגלה כעילוי לשון המעטה.
בקיצור,נמתין לעוד 2 חלונות של קיץ, המטרה, בלמים,מגינים, קשרים ורצוי עושי משחק,יש בשוק כמה מציאות,שחקנים נפלאים שא ממש מסתדרים במועדונים בהם הם חיים כרגע, בתור התחלה תנו לנו איסקו כזה בקישור ואהיה מרוצה.

Lord Anthony 13 בפברואר 2019

המשחק אתמול לא גילה לנו שום דבר חדש. יונייטד פשוט לא מספיק עמוקה כדי להתחרות בשתי מסגרות. אחרי שגם מרשיאל וגם לינגארד נפצעו המשחק נגמר.
אין מה לעשות מטוכל כזה גאון טקטי. התרומה של סנצ'ס ומאטה לא מתקרבת לזו של לינגארד ומרשיאל, וברגע שהחילופים האלו ניכפו על סולשיאר, ליונייטד כבר לא היה מה למכור.

ניק 13 בפברואר 2019

מה זה אומר לא עמוקה?
לוקאקו, סאנצז, מאטה ופרד זה ספסל שהרבה קבוצות באירופה יכולות לחלום עליו. אז נכון שזה יותר שמות מיכולת כרגע אבל עדיין – בסוף אתה לא יכול להביא שחקני על שישבו על הספסל.
פריז כן עמוקה? כשבלם משחק קשר אחורי והקשר הימני שלך הוא מגן בן 38 אז אני לא רואה פה איזה עומק מטורף.
פריז נתנו משחק טקטי מעולה, היכולת שלהם עם הכדור הייתה לא יותר מסבירה.

יואב 13 בפברואר 2019

ניק, לא מספיק איכותית בעומק שלה. זה דיי ברור. למי שבאמת טוב ביונייטד, אין באמת מחליף ממש טוב. שחטת את הררה ומאטיץ כי אין לך באמת מחליפים טובים שם. לא מדבר על מרסיאל וג'סי.
אם פסז משחקת ומאלתרת ככה עם פציעות- אז היא סופר עמוקה וזה בלי קשר לזה שהיא טובה יותר כאינדבדואלים וכתלכיד.

Lord Anthony 13 בפברואר 2019

אולי הרבה קבוצות באירופה יכולות לחלום על הספסל של יונייטד, אבל כולן משחקות בליגה האירופית במקרה הטוב.
אם לשחקן כמו ג'סי לינגארד אין מחליף ראוי על הספסל אז כנראה שיש בעיית עומק.
הבעייה נובעת בעיקר מכך שלמרות שנדמה שיש רשימת שמות מפוארת על הספסל רובם המוחלט לא מסוגל לשחק את הכדורגל שיונייטד של סולשיאר משחקת.

קורא 13 בפברואר 2019

גם לפני שני החילופים יונייטד לא נראתה קרובה לליגה הזו, וזו האכזבה. אחרי המחמאות לסולשיאר בליגה, הפעם הוא כשל טקטית.

שלמה 13 בפברואר 2019

סגל השחקנים של יונייטד אינו מספיק טוב,
כל כך פשוט,
כל אוהד מתחיל מגיל 6 יודע זאת,
הבעיה היא ניהול, ניהול, וניהול,
המועדון מסרב לשחרר את השחקנים הבינונים,
פיל ג׳ונס, כריס סמולינג, אריק באיי, אשלי יאנג,
מתיאו דרמיאן, מרכוס רוחו,
ובצעד מרגיז מאריך את חוזיהם, שוב, ושוב,
אלכסיס, ולוקאקו אינם מתאימים ליונייטד,
לינדלוף, שואו, מאטיץ׳, הררה, לינגארד
הם שחקני סגל טובים,
רק דה חאה, פוגבה, מרסיאל, וראשפורד
הם מהטופ העולמי,

אלכסיס שחקן גמור, הן בברצלונה, ארסנל, וכיום
ביונייטד אינו שחקן אהוד בחדר ההלבשה,
הוא מתבודד, ודיכאוני,
שכרו הגבוה עירער את חדר ההלבשה,
דה חאה תוהה בפני ההנהלה איך אלכסיס
מרויח חצי מיליון, ולו לא מוכנים לשלם 350 אלף פאונד,
סוכנו של פוגבה שואל איך אלכסיס מרויח
כפול מהקליינט שלו,
חייבים להיפטר ממנו, ואפילו להשלים
חלק משכרו בקבוצה אחרת,
אחרת מי יקח אותו,

לסיכום, כפי שנאמר באנגליה
הכדורגל העולמי ברח ליונייטד,
הסיבה: ניהול

יואב 13 בפברואר 2019

להבדיל אלף הבדלות, המשחק אתמול קצת הזכיר לי את הקיר שנקרא יובה, שיונייטד התנפצה עליו לא פעם, למדה, הבינה ובסוף יכולה לה. יובה היתה הבאנצ' מארק לאן צריך להגיע.

ניק 13 בפברואר 2019

יש לה 2 באנץ מארקיות בליגה כרגע.
לא צריך ללכת רחוק.

יואב 13 בפברואר 2019

מה לעשות? לי זה הזכיר את יובה כי מדובר בכדורגל שונה, איכויות אחרות- יותר חכם ושקול, פחות רגשי. בבית באולד טארפורד, אני אתן קרב הגון לשתי ההקבוצות שציינת.

dn 13 בפברואר 2019

“סולשיאר קיבל מנה יפה של מציאות בליגת האלופות”, הוסיפו ב”הרלאד”, “הרנסנס תחתיו הוא ללא ספק הישג בכל הנוגע לזירה המקומית, אך כשזה מגיע לענייני ליגת האלופות – זו הייתה עוד הוכחה שהאליטות של הכדורגל העולמי כבר מזמן ברחו למנצ’סטר. היא לא בליגה הזאת”.

יואב 13 בפברואר 2019

לגמרי ידוע מראש. השם יונייטד לעיתים מסנוור וכן גורם לחלום, אבל היא לא שם כרגע לכל מי שמבין מה שהוא רואה עוד לפני שריקת הפתיחה.

דונאדוני 13 בפברואר 2019

לא אותה רמה בכלל. מה יש לנתח?!
קבוצה דרג א' באירופה (בלי שני כוכבים שלה) מול קבוצה דרג ג' באירופה.
העליונות הטקטית שפסז' הראתה על יונייטד היא תעודת עניות לסולשיאר. יונייטד לא הגיעו למצב אחד בבית.
זה נראה כמו פסז' פורטו יותר מאשר פסז' יונייטד (כפי שיונייטד מצטיירת אצל כמה).
יונייטד חייבת להביא רביעיית הגנה חדשה (לפחות שלושה), קשר במקום מאטיץ', וחלוץ מטרה.
בלי זה הם לא באמת יהיו ברמות הגבוהות.
בקשר לסולשיאר? ניתן לו עוד זמן כמובן, אבל חייב להתאפס ולבוא יותר מוכן, בעתיד לא יתנו לו הנחות.
רק שחקני וורלד קלאס יביאו אותך לרמת וורלד קלאס. כדאי שיונייטד יפנימו.

אמיתי 13 בפברואר 2019

בקשר לסיפא שלך- ליברפול (טפי) הגיעו לגמר עונה שעברה עם שניים- שלושה וורלד קלאס. יותר משחקני עילית צריך שיטה טובה שמתאימה להם.
וכמובן קצת נסחפת אבל מילא

no propaganda 13 בפברואר 2019

פסז' היו עדיפים טקטית גם על ליברפול בשני המשחקים השנה שזה הרבה יותר קשה. יש שם מצ'אפ טוב לפסז' אבל עדיין זה לא טריוויאלי. לעומת זאת נאפולי דווקא היו עדיפים על פריז בשני המשחקים.

אוהד 13 בפברואר 2019

אני לא חושב שהם היו עדיפים במשחק הראשון ואפילו לא שווים.

משה 13 בפברואר 2019

המשחק הראשון היה 3:2 שהרגיש כמו 4:0. השליטה של ליברפול הייתה מוחלטת ובכל פרמטר. כמה דקות של ריפיון ופסז׳ השוותה. הם לא היו עדיפים בשום צורה.

matipool 13 בפברואר 2019

ההבדל בין שתי המחציות הוא פחות או יותר ההבדל בין מרשיאל ולינגארד לסאנצ'ס ומאטה. ככה פשוט.
מאחל להם בריאות אבל רק עוד שבועיים..

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2019

מרסיאל היה השחקן הכי לא פעיל של יונייטד במחצית הראשונה. ההבדל עם ובלי לינגארד בהחלט הורגש.

no propaganda 13 בפברואר 2019

אני חושב שמהמשחק הוא עוד ראיה לכך שמרסיאל לא יהיה בטופ 10 התקפה גם בעוד 5 שנים. כמובן דברים משתנים אבל כרגע אין שום דבר שמרמז על יכולות כאלה.

שלמה 13 בפברואר 2019

לאחר צפייה נוספת במשחק המדכא,
כן אני מזוכיסט,
איני בטוח במאת האחוזים שהבעיה רק
בחומר השחקנים,
לדעתי הקרב הוכרע על ידי המאמנים,
טוכל היה גדול על סולשייאר,
חוסר הנסיון, וההכנה למשחק לקתה בחסר,
לעומת טוכל אשר הגיע מוכן, ושיתק את פוגבה,
ועוד שינויים טקטים אשר הוא ביצע.

יואב 13 בפברואר 2019

הם קבוצה יותר טובה (משמעותית) וזה כולל ומורכב מעדיפות גם בעמדת מאמן. ברור שזה בילד אין. ביג סופרייז…

Comments closed