לא שווה לו

הנעל קרסה. ואיתה הקונצפט החובבני

כל האינדיקציות הן שציון וויליאמסון לא נפצע קשה מדי. הניקס יכולים להמשיך ולהפסיד בנחת ולהכין עצמם להגרלת הדרפט. אבל הדיון הוא מעניין. הרבה שחקני NBA אומרים לוויליאמסון להשבית את עצמו עכשיו. זה פשוט: אתה לא הולך ומסכן מאות מליונים כדי להביא אליפות לקבוצה חובבנית. ויש כמובן דעות שאם הצטרפת לקבוצה אתה צריך לסיים איתה את העונה, אם אתה יכול, וטענות שיכול היה להפצע גם באימון. דמוקרטיה במיטבה. 

מה שהופך את העניין לקצת מפולפל יותר הוא שהוא נפצע בגלל שנעל ׳נייקי׳ קרסה. מי שתפר אותה לא עשה עבודה טובה מספיק. מניית ׳נייקי׳ ירדה באחוז – שזה קצת יותר ממיליארד דולר. אם הייתי ציני הייתי אומר שתאגיד רציני צריך לקנוס את מי שאחראי. נניח שבועיים משכורת. במקרה של הפועל שתפר את הנעל זה משהו כמו 28 דולר. אבל זה כמובן מקומם. כי ככל שחוקי החובבנות היו תמיד מקוממים זה הרבה יותר מקומם שארגון מסחרי מקצועני מעסיק חובבנים. קבוצת הכדורסל של דיוק היא ארגון לעשיית כסף בדיוק כמו ברצלונה או מנצ׳סטר יונייטד. אולי יותר דומה לברצלונה – כי הכסף הולך למוסד ציבורי – אבל בשום דרך וצורה לא ארגון חובבני. 

זה מחזיר אותי לאחת ההצדקות הכי מקוממות לחובבנות במכללות. הטענה היא שילדים עניים מקבלים חינוך ששוויו עשרות אלפי דולרים. האמת היא הפוכה בדיוק: החינוך הזה לא באמת כל כך יקר לאספקה. מכללות העילית של אמריקה הקיפו עצמן בחומת תשלום של עשרות אלפי דולרים בשנה כדי לחסום את השכבות החלשות באמריקה מלהגיע למוסדות הללו. זאת כאשר תעודת הסיום של קולג׳ כזה נותנת יתרון עצום בשוק העבודה. 

המכללות בגלל אינטרס כלכלי נותנות לכמה ילדים עניים לטפס על החומה הזו בכדי לעשות כסף. והן מצפות שמישהו יריע להן על כך. אני אמחא כפיים אם ציון וויליאמסון יחזור לשחק. זה ימחיש שהוא ספורטאי אמיתי. אבל משהו בתוכי מאד מקווה שציון וויליאמסון יחליט לשבת. שיגיד לדיוק, וגם ל׳נייקי׳ שהעסקה שלהם פשוט לא משתלמת.

תינוקות באזבי-53-כוננות מוגברת לקראת ליברפול
חידון מספר 649: מעצמות הענפים

44 Comments

אלכס 22 בפברואר 2019

הסיבה היחידה שבגללה הם בנו את החומה הזו היא שהממשלה ערבה לכל הלוואות הסטודנטים – קרי רווח ללא סיכון. מה הפלא שבנקים, אוניברסיטאות וכל מה שביניהם יעלו את המחיר כל עוד יש כאלו שמוכנים לשלם.

אבל +1 ענק לכל שאר הטקסט.

איציק 22 בפברואר 2019

אני מתקשה להאמין שיש את מי לקנוס על הנעל. אין אף עובד שתפר אותה. כשל במכונה או באיכות החומר או כל דבר אחר. זו לא חללית שבודקים אותה מיליון פעם גם באמצעות מכשור וגם אנשים מסתובבים. חבל שקרה, אבל זה כנראה קורה לכל נעל ספורט, אר שהפעם זה קרה למישהו "חשוב" ולכן שומעים על כך. אם זה היה קורה לילד בפארק, אף אחד לא היה שומע על זה, והמנייה של נייקי הייתה ממשיכה לצמוח.
לגבי מה שקורה בקולג'ים, כנראה שבפוסט כזה קצר אפילו אתה לא מסוגל לתאר את כל המסחרה שהולכת שם.

אלכס 22 בפברואר 2019

אין כל כך את מי להאשים, אבל זה לא מכונות. עלות קנייה, תחזוקה ושינוי התבניות הרבה יותר גבוהה מאיזה ילד שניים שתופרים בבנגלדש.

דורפן 22 בפברואר 2019

אם תביט בפרסומות תגלה שנעל נייקי היא פאר היצירה ופרי תכנון מדעי עאלק. סנדלר סיני תפר. אם היה פוגש בציון לפני שתפר היה רואה בחור חזק וגדול ותופר יותר טוב. אבל אנחנו חיים בעולם בו הסנדלר כבר לא פוגש את הלקוח.

איציק 22 בפברואר 2019

אני עדיין לא מבין את הרעש. מעבורת מתפוצצת בחלל; טיל עם לויין מתפוצץ כמה שניות אחרי השיגור; צוללת גרעינית עובדת במצולות; כור גרעיני נסדק; מכם מזג אוויר מפסיק לתפקד; חברות רכבים מחזירות פסי יצור שלמים. לכל המערות הללו יש בקרת תהליכים מוקפדת ומתוחכמת בהרבה אפילו מנעלי נייקי. תקלות קורות בנעלים ובג'ינסים; במכוניות ובשבבים. ההבדל הוא שזה קרה לפוטנציאל גדול בפריים טיים. אני בטוח שיש עוד עשרות נעלי נייק שזה קורה להם רק לא שומעים על זה. ההבדל הוא רק בטיימינג ולא מעצם המקרה עצמו. זה לא קשור לילד סיני שתופר אותם או פס יצור, תקלות קורות!!! השאלה היא מה קצב התלות ולא עצם התקלות, ואני מניח שקצב התקלות בנעלי נייקי לא גבוה מאלו של אדידס, ניו באלנס או אסיקס. סתם תפסו טרמפ על משהו שולי.

דוד 22 בפברואר 2019

אכן, התכנון המדעי הזה הרס את העולם..
געגועים באמת לדור שבו הסנדלר בפינת הרחוב היה תופר לנו את הנעל.

אביאל 22 בפברואר 2019

דורפן – אם הסנדלר היה צריך לפגוש את הלקוח, ובכן, להרבה מאוד אנשים לא היו נעליים, אבל ככה זה משנות סוציאלסטיות מזויפות, הן תמיד ישאירו את הפריבילג עם הנעליים ואת העניים מאחור, רק כדי שהראשונים ירגישו טוב עם עצמם.

אדם 22 בפברואר 2019

כי זה מאוד קשור למשנות סוציאליסטיות. ואם כבר מתעסקים בתיאוריה אזתיאורטית לפריבילג הייתה אותה סבירות להשיג את הנעליים כי הוא היה עומד באותו התור לאותו הסנדלר.

אביאל 23 בפברואר 2019

אדם – בהחלט קשור, תקרא את תומאס סואל – יסודות הכלכלה ותראה עשרות דוגמאות למחקרים אמפיריים שמראים בדיוק את זה, בינתיים אותו ״ניצול״ מערבי גרם ל200 מיליון סינים לעלות למעמד הביניים בזמן חסר תקדים מבחינה היסטורית או בקצרה, יתרון יחסי. העובדות מראות שה״ניצול״ עובר למקומות אחרים בעולם ומקדם אותם, ראה במיוחד וייטנאם ולאוס, זה היופי בקפיטליזם, מייצר תמיד שיווי משקל חדש ומגדיל את העוגה, במקום לחלק את הקיים מחדש.
אתה כנראה לא מבין מה פרביליגה אומרת, היא אומרת שהעניים בכלל לא יגשו לסנדלר, רק הפריבלגים.

כספרי 24 בפברואר 2019

זה השקר של הקפיטליזם..
1. העובדה שאפשר להגדיל עוגה…ס"ה החומר והאנרגיה ביקום קבועים ולא משתנים…ורק האדם ממציא יש מאין…סופה של כל פרמידה כזו לקרוס.
2. ההתיחסות לכלכלה (או סוציולוגיה או פסיכולוגיה) כמדע אמפירי (לזאת שותפים גם אבות הסוציליזאם) רק הפיזיקה (ונגזרותיה הכימיה והביולוגיה) היא מדע אמפירי מוחלט…המדעים הנקראים "מדעי" החברה הם סך של ספקולציות שבאות לתמוך בתאוריות…אני לא טוען שמדובר בשדות שלילים אבל אין בהם יותר מדע מפילוסופיה או ספרות.
3. בסופו של דבר ישנה מציאות אוביקטיבית (שנחוות באופן סוביקטיבי ע"י כל אדם בנפרד) ושום ספקולציה לא תשנה את זה שהאדם הביא את המציאות הזו אל סף קריסה…

איציק 24 בפברואר 2019

יש לך הוכחה שסך האנרגיה והחומר ביקום קבועים? אני מניח שיש פיזיקאים שפחות בטוחים בזה ועדיין מתלבטים.
ואם מדובר בכדור הארץ, כמות האנרגיה שיש לה, רוח, שמש, מים, כל-כך גדול שאנו לא מנצלים פרומיל שלהם אז בהחלט ניתן להגדיל את עוגת השימוש בה ללא הגבלה, לפחות עד שהשמש תשרוף את הכדור שלנו.

אביאל 25 בפברואר 2019

כספרי – אתה יודע, בדרך כלל אני לא טורח לענות לבדיחות כאלה, אבל בכל זאת, אתה התגובה הזו לא היתה כותב בלי קפיטליזם, סביר להניח שהיית נפטר כתינוק ומת בגיל 40, אבל תמשיך לספר לעצמך סיפורים.
בהחלט אפשר להגדיל את העוגה, יש לאיזה אינספור הוכחות אמפיריות, איך אתה מסביר את זה העלייה הניכרת ברמת החיים של בני האדם ב300 השנים האחרונות ? תלמד קצת פילוסופיה של המדע (מעודכנת) ותראה שקודם כל אתה צודק, המדעים שהזכרת אם לא אמפיריים אבל הם שואפים לאמפיריות מדעית ואם תשווה מחקרים מכל עשור תראה שיש התקדמות ניכרת, יחד עם התפתחות טכנולוגית ומחקרית.
בקשר לסעיף הטיפשי מכולם, סף הקריסה של המציאות, בני האדם מעולם לא חיו כל כך הרבה זמן, בכל כך הרבה רווחה, בכל כך הרבה שקט (אתה חיים בשנים הכי בטוחות לחיות בהן), מעולם לא היו כל כך מעט רעבים וחולים, אם זו הקריסה שאתה מתאר זה מבורך.
אגב, מצחיק שליגלגת קודם על מידת האמפיריות של הסוציאליזם, יותר נכון מרקסיזם ואז אתה משתמש באותה הטענה שכל האידיאלוגיה הזו מבוססת עליה (וניסתה להציג עצמה, כאמור כמדעית) שהקפיטליזם קורס לתוך עצמו, שום אידיאולוגיה כלכלית אחרת לא קידמה את בני האדם כמו הקפיטליזם, אתה מוזמן להגר לונצואלה או קובה ותודיע לנו איך הולך.

פרינס מרסר 24 בפברואר 2019

היו היה עולם שבו הסנדלר פגש בלקוח.
עולם ללא מלחמות, ללא רעב, ללא מעמדות. עכשיו מה שנשאר זה אתלטים מסכנים שמקבלים זעזועי מוח ונקרעות להם הנעלים. אני לא יכול לחכות לדרבי הפועלים של צפון אנגליה בליגה שאין לה קשר לכל הגועל הזה כדי לשכוח.

עודד 22 בפברואר 2019

זה לא לגמרי מדויק לגבי התשלום. קבוצות כמו דיוק בנויות על שחקנים שמקבלים מילגה מלאה, ואז ההצדקה של חינוך, תעודה וכו' היא נכונה, לפחות בעיקרון (כמובן ששחקן טוב מספיק לא יסיים ארבע שנים של קולג'). הם גם טוענים שהם מלמדים כדורסל, אבל זה בהחלט במחלוקת. אין ספק שיש הרבה מאוד ניצול במודל שלהם. קצת ישן, אבל קארים עדיין שווה קריאה – https://www.jacobinmag.com/2014/11/college-athletes-of-the-world-unite/

דובינסקי 22 בפברואר 2019

גם אני חשבתי שזה יכול להיות מקרה מבחן מעניין לגבי השיטה אם היה מדובר בפציעה משביתת קריירה.

דורפן 22 בפברואר 2019

זה מתפתח לפארסה. דיוק הודיעו שהוא דיי טו דיי. ספורטאי חובב – לכאורה מלומד צעיר שרק מחזק קצת את הגוף שלו בעיסוק בספורט – נמצא תחת לחץ היסטרי של תאגיד להשתתף במשחק

דובינסקי 22 בפברואר 2019

אני ראיתי את זה בשידור חי. זה באמת רגע גדול, כי זה קרה לשחק שיש סביבו הכי הרבה באז, במשחק הכי גדול של המכללות, בפריים טיים של 21:00 שעון מזרח כשלמעשה אין שום דבר אחר מרתק בספורט באותו יום, חצי דקה מתחית המשחק, מטרים מאובמה שבעצמו מזהה את זה שהנעל התפוצצה. זאת שיחת היום באמריקה, כולל השאלה לגבי כדאיות השיטה. יכול להיות שעבורו ועבור דומיו השיטה לא כדאית. אצלנו בול בול (בן של מאנוט) הודיע על סיום עונת הפרשמן במכללות אחרי 9 משחקים כשנפצע ברגל. יתמקד בהחלמה ובהכנות לדראפט. אני לא בטוח שעבור כל הכדורסלנים שמכוונים לדראפט השיטה הנוכחית לא עובדת, אבל אין ספק שבאוניברסיטאות הגדולות הם לא מרוויחים את החלק היחסי שהם מכניסים. לפחות פה הם לא מסתכנים בנזק מוחי ארוך טווח.

אבו צ'יצ'ריטה 25 בפברואר 2019

סליחה על השטחיות, אבל לבן של מאנוט בול (זכותו תגן עלינו) קוראים בול?

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2019

הסיבה שהלימודים כל כך יקרים בארהב היא הלוואות הסטודנטים. כמו במקרה של ביטוחי הבריאות יש פה שיטה שיצאה מפרופורציה לחלוטין ואף אחד לא יודע איך משתלטים עליה חזרה. במסגרת השיטה האיומה הזאת, מלגות ספורט הן בהחלט משהו שתורם לשכבות החלשות – מה שלא משנה את העובדה שיש פה ניצול שהגיע הזמן שייפסק. כולם מבינים את זה ובסוף יבוא השינוי

אביאל 22 בפברואר 2019

אריאל – הלימודים יקרים בגלל ההלוואות ? ממתי הלוואות קבועות את רמת המחיר ? אי אפשר ללמוד בלי הלוואה ?

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2019

היום לא ניתן ללמוד בלי הלוואה, לא. כשהמחיר לילד בן 18 הוא 40 אלף דולר בשנה אין לך כמעט דרך לממן את זה בלי הלוואת סטודנטים. ובגלל שכולם לוקחים נוצר היזון חוזר שבו המכללות מעלות את המחיר והסטודנטים נאלצים לקחת הלוואה כדי ללמוד. זה די מהידועות, יש היום בועה ענקית של הלוואות סטודנטים ברמה של עשרות מיליארדים.

איציק 22 בפברואר 2019

את זה אתה כותב על המכללות הציבוריות?
נראה לי שהמחירים שאתה מציג זה למוסדות שנמצאות בטופ כך שלא כל-כך הרבה צריכים לקחת הלוואות כאלו גבוהות. ממה שאני מבין, יש די הרבה מוסדות ולא רעים שבין 7.5-15 אלף דולר לשנה. לא שזה מעט, אבל עדיין מאד רחוק. בנוסף לכך, כמה מהכוכבים הספורטאים שעליהם מדובר באמת עומדים בדרישות קבלה אקדמיות למוסדות של 40 אלף? או שאין דרישות קבלה וכל מי שיכול לשלם יכול להתחיל ללמוד ואז החזק שורד?

אביאל 23 בפברואר 2019

אריאל – כמו שאיציק אמר, אתה מדבר על האוניבריסטאות הפרטיות ובהתאמה היוקרתיות יותר, מן הסתם לא כולם הולכים לשם ומן הסתם מי שידו אינו משגת הולך למוסדות ציבוריים או כאמור משתמש בהלוואות. אבל אנחנו יודעים היטב מי הולך לרוב לאוניבריסטאות היוקרתיות, בני המעמד הגבוה שאין להם בעיה לשלם.

ברקוביץ 23 בפברואר 2019

הנה הסבר לא רע
https://www.youtube.com/watch?v=P8pjd1QEA0c

כספרי 24 בפברואר 2019

כל הרעיון של ארה"ב (למה מדינה אחת השתלטה על שם של יבשת?) יצא משליטה. הגוף כבר תוקף את העצמו…הג'ינג'י הוא רק חלק מהסימפטום…אבל עדיין כאלה שבטוחים שהוא נושא הבשורה…איך אמר פעם מישהו "אתם כבר מתים, אתם רק עוד לא יודעים את זה"

רון 22 בפברואר 2019

פוסט של חצי הכוס הריקה.
ספורט המכללות הוא אבן היסוד לתרבות הספורט האמריקאית. המודל המוצלח הזה הביא את טובי הספורטאים בעולם.
אתה מסתכל על הקצפת שבקצפת ומצהיר שזה ניצול חד כיווני.. הרוב הגורף של ספורטאי המכללות מגיע מאוכלוסיה ש (כנראה) לא הייתה זוכה להשכלה על תיכונית ללא הכישרון האתלטי שלה.
מפעלי הכסף גם מתורגמים למעבדות מחקר, מתקני ספורט לשאר הסטודנטים ומניח שלא רק לשם עשיית כסף.
ברור שלא הכל טהור כאן, אבל גם הצד השני בהחלט נהנה מהמודל.

איברה 22 בפברואר 2019

רון, אם אני מבין נכון הטענה היא שהצד השני שנהנה הוא מיעוט קטן שמשמש עלה תאנה. שיש כמה עשרות אלפים שנהנים כמו שתיארת ועוד הרבה יותר שלא אתלטים וגם עניים והם עומדים מחוץ לחומת המכללות.

דורפן 22 בפברואר 2019

רון – עשרות ספורטאים זוכים להשכלה מעולה שמדינה עשירה למדי אמורה ממילא לספק לאוכלוסיה. תאמין לי – גם באוניברסיטאות בגרמניה מצליחים ללמוד ואחר להיות מהנדסים ורופאים סבירים – בלי קבוצות כדורסל שיממנו תלמידים.

7even 22 בפברואר 2019

דורפן – יש סיכוי שמתישהו עניין התגובות הלא משורשרות בסלולר יסודר ?
זה ככה כבר חצי שנה בערך. יש צפי כלשהו?

ניינר / ווריור 22 בפברואר 2019

הפעם נייקי יצאו מזה איכשהו. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם ציון היה קורע רצועה או משהו בגלל הפאקינג נעל. מצד שני, נעל שנקראת על שם פול (פלייאוף פי) ג'ורג', איזה טוב יכול לצאת ממנה?

אריק האחר 22 בפברואר 2019

יש היום כתבה של ניצן פלד בישראל היום על הנושא .
שווה קריאה .
שבת שלום וסוף שבוע מבורך

Matipool 22 בפברואר 2019

ניצן פלד שווה קריאה באופן עקרוני. כתב יפה מאד לפני האולסטאר על מייקל ולברון.

רק ביבי! 22 בפברואר 2019

יש פה בעייתיות רבה אבל כל הספורט המקצועני האמאיקאי מסתמך על הקולג׳ים- לטיפוח לימוד וסינון ספורטאים. ובגלל זה הם הכי מצליחים. מניח שלציון זה פחות קריטי אבל לרוב המקצוענים זה בעצם הסטאז׳ לקריירה שלהם.
צריכים למצוא דרך לשלם בצורה נאותה אבל לא להחליף את כל השיטה. אין אח ורע לבפורט הקולג׳ים האמריקאי

Matipool 22 בפברואר 2019

הניק זה בגלל מייק ביבי או ביבי ביבי? ריאקציה לאיחוד כחול לבן?

רק ביבי! 22 בפברואר 2019

בגלל לוקאקו /:

רן הנרגן 22 בפברואר 2019

רונן אני לא מסכים איתך שהמילגות הן כיסוי למנגנון ניצול. בכל שנה הקולגים מחלקים, רק בכדורסל כמה אלפי מילגות שמאפשרות למי שמסיים 4 להשלים תואר אקדמי ולעיתים יותר של מוסד אקדמי מכובד על כל המשתמע מכך.

מתוך האלפים יש קבוצה קטנה, פחות ממאה שעבורם שנת משחק בקולג מיותר. גם מהם רק עבור 10 או 20 היתה יכולה אופציה להשתכר סכומי כסף גדולים. כל האחרים טוב היה להם לו סיימו את כל 4 שנות הלימוד או לפחות 3.

הסיבה שציון ודומיו, בניגוד לקובי למשל, נאלצים לשהות שנה בקולג קשורה בראש ובראשונה לאדם סילבר ושאר מנהלי הנבא שאינם מעוניינים בשחקנים בוסריים שמגדילים את הסיכוי לטעות בבחירות הדראפט.

מבחינת הקולגים, למעט מתי מעט של מקרים, ציון כבר אמרנו, אין לשחקן בודד השפעה על אחוזי הצפיה במשחקים כך שלדעתי גם לקולגים יש אינטרס שציון ודומיו ידלגו עליהם.

איציק 22 בפברואר 2019

תקנו אותי אם אני טועה, אבל רוב הספורטאים שמסיימים 4 שנות לימוד, מסיימים שהייה של 4 שנים בקולג' לצורך משחק ותקווה שאיזה דראפט ייקח אותם ולא באמת לומדים. הקולג' נותן להם במתנה תעודה על השרות לטובת המכללה אך לימודים אמתיים רובם לא עושים ואפילו לא יודעים לאילו קורסים הם רשומים. בשבילם זה הכל אותו דבר, פיקציה. בברה"מ היה פחות או יותר אותו דבר, אך לפחות לא סיפרו לעם שהם באמת לומדים, אלה משרתים את המדינה ולכן נותנים להם תעודת מהנדס ודרגות קצונה בזכות זה. כאן מנסים להיות בלי ולהרגיש עם. עבודה בעיניים ברוב המקרים. כך שאני לא ממש מבין אילו אוכלוסיות עניות יוצאות מהמעגל עבור אלו שלא מצאו פרנסה בספורט עם תום הלימודים.

רן הנרגן 22 בפברואר 2019

אני לא בטוח שאתה צודק שרובם סתם מבזבז את הזמן וההזדמנות אבל זה לא משנה לטענת הניצול. הם מקבלים את האפשרות ללמוד לתואר אקדמאי וגם מקבלים סיוע בלימודים במידה והם מתקשים – מי שזורק את ההזדמנות לפח לא יכול לטעון לניצול

איציק 22 בפברואר 2019

להבנתי, זה הסכם לא כתוב שהם זורקים את ההזדמנות לפח כי אין להם באמת אפשרות (זמן ויכולת – גם אם זה מחוסר הכנה בגילאים הצעירים יותר או מחוסר התאמה מבחינת יכולת) ללמוד את התואר ברצינות. המערכת מצפה שתגיד "למדתי," הם יספרו שהוא "למד." וכולם מבסוטים.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2019

אתה טועה, ובגדול

איציק 22 בפברואר 2019

פרט ונמק.
זה קל לכתוב את זה, אבל ממה שאני שומע ממכרים שמרצים/הרצו בארה"ב מספרים שזה המצב, ואם המרצה לא מעביר את הספורטאי אז כל המחלקה מאבדת את המנוים למשחקי הקבוצה. אם הספורטאים היו סטודנטים כל כך טובים לא היה צריך את המקל והגזר הזה.

אלון 22 בפברואר 2019

הנבא מכריח שחקנים לשחק שנה בקולג (או אירופה) או לשבת שנה בחוץ. שנה הבאה הם גם יוכלו לשחק בליגת הפיתוח תמורת משכורת מינימום. החוקים במכללות ברורים ואם בחרת לשחק אז למה אתה מתלונן שלא משלמים לך?
אף שחקן לא יבחר שנה הבאה לשחק בגרושים בליגת הפיתוח מול יציעים ריקים שהוא יכול להיות בפריים טיים ב ESPN מול יציעים מלאים. במקרה של ציון, השנה הזאת משתלמת מאוד כלכלית כי הוא יקבל פי שתיים בחסיות מכל רוקי אחר מה שלא היה קורה אם היה בוחר לשבת שנה בצד.

Zen 23 בפברואר 2019

אחחחח הימים הטובים בהם הסנדלר היה מודד ידנית את כף רגלו של הלקוח וחי עד גיל 40…

את העובדה שאתה סאקר של רטוריקה מרקסיסטית (אם לא full blown marxist בעצמך) כבר ידעתי.
להתייחס לכדורסלני המכללות באמריקה כמנוצלים – וואו. באמת שאפו על הלוליינות.

בכל מקרה למזלך ולמזלם של שאר חובבי הספורט, הבריאות והשפע הבלתי נתפס שמספק לנו הקפיטליזם, אנשים בעלי השפעה הם קצת פחות סאקרים, ומרקסיסטים יישארו כדי לספק לנו אתנחתאות קומיות ו/או תרבותיות

Comments closed