צרפת ובעיקר גרמניה

תוצאות הקבוצות הגרמניות כן מייצגות את מצב הכדורגל בגרמניה

לצרפת וגרמניה לא יהיו נציגות ברבע הגמר אבל בסיטואציה שונה לחלוטין. לצרפת אין מסורת גדולה בכדורגל קבוצות, ליון הייתה בתמונה עד הדקה ה-77 מול ברצלונה הערב ופסז׳ הייתה טובה מיונייטד. לעומת שלוש הקבוצות הגרמניות ספגו באופן די חסר תקדים תבוסה של 17-3 מקבוצות שלושת המקומות הראשונים בפרמייר ליג. זו הייתה המחשה למה שאני רואה בבונדסליגה בסופי שבועות. כדורגל הבונדסליגה הוא חכם ויצירתי טקטית אבל ברחבות יש טיילת. 

אבל יותר חשוב: מועדוני צרפת לא מתחרים בצמרת האירופית הגבוהה כי מיטב השחקנים הצרפתים לא משחקים בצרפת. הליגה הצרפתית מייצגת את העתיד של הכדורגל הצרפתי – לא את המיטב בו והרבה שחקנים צרפתים מצויינים עוד נותרו במפעל. מלבד הפארסה הפריזאי, הצלחה של קבוצה צרפתית בליגת האלופות היא בונוס נאה לבית החרושת לשחקנים שם.

לעומת בסגל גרמניה האחרון היו רק חמישה שחקנים שמשחקים מחוץ לגרמניה. זה מה שיש. תוצאות הקבוצות הגרמניות כן מייצגות את מצב הכדורגל בגרמניה.

ההיבריס, הלוזר, הווינר
(לא) איש המשחק

53 Comments

אופיר 14 במרץ 2019

יפה. כנראה שבאיירן הצליחו בסופו של דבר לחסל שם את הליגה.

no propaganda 14 במרץ 2019

ממש לא באיירן, זו טענה ממש לא מבוססת. הדבר היחיד שבאיירן הרסה זה את עצמה עם רכישות של שחקנים בינוניים עם ואי החלפת שחקנים מבוגרים.
מה שהרס את הבונדסליגה זה:
א. הכסף של הפרמייר ליג, שכרגע מפוצצת בשחקנים שכיכבו בגרמניה:
ארסנל: סוקרטיס, מחיטאריאן, אוזיל, אובאמיימג, לנו, קולסנאץ, שאקה – 7 שחקני הרכב פחות או יותר שכיכבו בקבוצות הצמרת של הבונדסליגה
סיטי: דה ברויינה, גונדואן, קומפאני, סאנה
ליברפול: פירמינו, מאטיפ קייטה
יש עוד כמה שחקנים כמו סון בטוטנהאם.
כל אלה היו כוכבים בבונדסליגה ורובם (מלבד פירמינו) שיחקו בליגת האלופות. אם הם היו נשארים בבונדסליגה היא הייתה ממשיכה לפרוח.
וזה עוד כמובן לא כולל את שאר היבשת.
בארסה: טר שטגן, דמבלה, וידאל
ריאל: קארבחאל, קרוס
פסז': קהרר, ברנאט, דראקסלר
יובנטוס: חדירה, ברצאלי, מנדזוקיץ
ויש עוד לא מעט. שים לב שכל השחקנים האלה היו כוכבים בבונדסליגה ושיחקו בליגת האלופות, זו לא סתם רשימה.

באיירן עשו כמה טעויות כמו להתקמצן על דה ברויינה אבל הבעיה היא העיקר כספית.
ב. היה לגרמניה דור זהב שלא עשה מספיק אבל בכל זאת הנבחרת הייתה בטופ לאורך זמן לא מבוטל, עכשיו המצב פחות טוב וזה מתבטא גם בליגה. יש שחקנים צעירים מבטיחים(קימיץ, האברץ) אבל זה לא המצב של לפני 5-6 שנים, הדברים האלה מעגליים.

אריק האחר 14 במרץ 2019

No propagnda
תגובה מנומקת מפורטת וידענית
פשוט מעולה
תודה

ארז 14 במרץ 2019

מצטרף

אופיר 14 במרץ 2019

מקבל את הטענה שלך. אז כנראה שמבנה הבעלות ההיפסטרי בשורש ה-"בעייה". נראה לי שרוב הגרמנים ימשיכו להעדיף קהילתיות ומחירי כרטיסים נמוכים, גם במחיר רמה נמוכה יותר (נכתבים באתר הזה טורים אינספור על ליגה למקומות עבודה במזרח התיכון).

Lord Anthony 14 במרץ 2019

אתה לא יכול לקחת כמעט 15 שנים של העברות ולבנות מזה טיעון כאילו הליגה הגרמנית לא מספיק עשירה כדי לשמור על הכוכבים שלה.
בייחוד כשמכניסים בצורה דמגוגית שמות כמו של ברצאלי, וידאל ודה ברויינה. לא כל שחקן ששיחק דקה וחצי בנוער בבונדסליגה (ע"ע קרבאחל וקומפני) עזב את הליגה הגרמנית בעקבות הכסף הגדול בליגה האנגלית.
השליטה של באיירן, תוך כדי החלשה מתמדת של היריבות שלה לליגה משאירה לכל השחקנים שגדלים בה רק מסלול התקדמות אחד – לצאת לליגות בכירות יותר. המעבר של "כוכבים" מהבונדסליגה לליגה האנגלית הוא למעשה עניין די חדש, כאשר למרות שבכל השנים היה טיפטוף של שחקנים לאנגליה המעבר העיקרי של כוכבים היה דווקא לספרד בדגש על ריאל וברצלונה, אבל לא רק, ורק משם לאנגליה.

no propaganda 14 במרץ 2019

קארבחאל שיחק 2 עונות בלברקוזן בליגת האלופות. קומפאני שיחק בהמבורג כשהיא הייתה קבוצת צמרת, כל שחקן ברשימה הזאת נקנה ככוכב. וידאל היה כוכב בלברקוזן לפני שניקנה ליובנטוס וברצאלי היה בוולפסבורג שזכתה באליפות ושיחקה בליגת האלופות.
מכל השחקנים שציינתי מהליגה האנגלית יש שחקן בודד שעבר בספרד(אוזיל). בקיצור הדמגוגיה היא דווקא בצד שלך.

יתרה מכך(אין לי כרגע זמן לבדוק), אני לא אופתע אם ליברפול רכשה יותר שחקנים מהליגה האנגלית מאשר באיירן מהגרמנית ב5 השנים האחרונות. בבאיירן שזכתה באלופות ב2013 שיחקו 4-5 שחקני בית בהרכב וגם היום יש 3 כאלה, זה כל כך רחוק ממה שאתה מתאר.

אין שום סיבה ששחקן יעבור משאלקה שארסנל חוץ מכסף, אני כבר לא מדבר על מעבר מדורטמומד לארסנל כמו של אובמאיינג.

וממש לא לקחתי 15 שנה של העברות, לקחתי את אלה שמשחקים כרגע, היו עוד רבים וטובים או פחות אבל כאלה שכיכבו בבונדסליגה ונרכשו לאנגליה, כמה דוגמאות:
דמבה בה, פאפיס סיסה, שורלה, מרקו מארין, שינג'י קאגאווה.
גם כל אלה נרכשו ככוכבים אבל לא משחקים שם עכשיו אז לא ציינתי

Lord Anthony 14 במרץ 2019

קרבאחל שיחק בדיוק עונה אחת בלוורקוזן, הוא הגיע לשם לשם אחרי שלא היה לו מקום בסגל של ריאל וחזר אחרי שנה בעקבות סעיף ביי-באק שהיה לו בחוזה אחרי שהוכיח את עצמו בקבוצת בוגרים. ריאל עושה את זה עם הרבה מאוד שחקנים. הוא לא הגיע כוכב מריאל ולא חזר כוכב לריאל.
כנ"ל לגבי קומפני שהגיע בגיל 20 להמבורג ואחרי שתי עונות, כשאחרונה מסתיימת בנובמבר בגלל פציעה, עזב לסיטי – הגיע להמבורג כפוטנציאל גדול ועזב את המבורג כפוטנציאל קצת פחות גדול למנצ'סטר סיטי של טרום עידן השייח'ים.
וידאל אולי היה כוכב בלברקוזן, אבל הוא היה כוכב עוד יותר גדול ביובנטוס, והתחשב בכך שהוא הגיע אליהם בגיל 24 והעביר את שנו השיא שלו ביובנטוס.
ברצאלי אולי זכה באליפות עם וולסבורג אבל להפוך אותו לכוכב זאת גניבת דעת, הוא עזב את איטליה כקפטן של קבוצה משיפולי הצמרת (פאלרמו) ועבר לגרמניה לשחק בקבוצה משיפולי הצמרת בגרמניה. העובדה שבמקרה וולפסבורג זכתה באליפות בעונה הראשונה שלו במועדון, הישג שהיא לא התקרבה אליו מאז, לא הופכת אותו לכוכב, בדיוק להיפך, בייחוד לאור העובדה שהוא נמכר כמעט בחינם ליובנטוס אחרי שוולסבורג כמעט ירדה ליגה באותה העונה.
דה ברויינה שיחק שתי עונות בגרמניה, אחת כמושאל מצ'לסי והשנייה כתחנת מעבר בין צ'לסי למנצ'סטר סיטי.
אפשר להמשיך ולעבור שם, שם ולהראות שרוב השחקנים שדיברת עליהם שיחקו בגרמניה כתחנת מעבר, בין אם בתחילת הקריירה שלהם ובין אם כהתאוששות מתקופה רעה במועדון צמרת אחד בדרך למועדון צמרת אחר. העובדה שלשחקן יש בעברו עונה או יותר בבונדסליגה היא לא באמת בסיס שאפשר לפתח לפיו תיאוריות.
בודדים שחקני הצמרת שיצאו מהליגה הגרמנית ככוכבים, ורובם עם כבר מצאו את עצמם בריאל מדריד (אוזיל, קרוס, שהין וכד').
אכן בחמש השנים האחרונות ליברפול רכשה יותר שחקנים מקבוצות אנגליות מאשר באיירן מקבוצות גרמניות, אבל לא בהפרש גדול, ובטח לא שחקנים באותו קנה המידה כמו אלו שבאיירן רכשו מהירבות שלה בצמרת (בעיקר דורטמונד אבל לא רק).
כשמתסכלים רק על מספרים מבלי לנסות להבין את הקונטקסט שלהם נורא קל לפתח תיאוריות.

no propaganda 15 במרץ 2019

טוב זה כבר שממש דמגוגיה. כאילו בא קרבאחאל שלא ראב משחק בחיים שלו בריאל ואז שיחק בהרכב הראשון של קבוצה בליגת האלופות שהגיע להצלבה ונקנה בחזרה בסעיף ביי באק כי שיחק מצויין. בא ברצאלי מקבוצת כלום הגיע לוולפסבורג וזכה באליפות ואז שיחק בליגת האלופות ונרכש ע"י יובנטוס.
וידאל היה כוכב בלברקוזן, זה שביובנטוס הוא היה אפילו יותר טוב בכלל לא קשור, הנקודה היא שקנו שחקנים שהיו בטופ של הבונדסליגה כשהם בטופ. דה ברויינה נקנה כשחקן השנה בבונדסליגה ואם באיירן לא היו קמצנים היה גם נשאר בבונדסליגה. כשאתה אומר תחנת מעבר אתה בעצם אומר תחנת מעבר לכסף שהפרמייר ליג או הקבוצות הגדולות באירופה וזה נכון בדיוק מהסיבה שבבונדסליגה אין מספיק כסף כדי להחזיק את הכוכבים שלה

Lord Anthony 15 במרץ 2019

לא, הנקודה היא שהבונדסליגה, למעט באיירן מינכן, היא לא ליגה שמגיעים אליה כוכבים בשיא הקריירה שלהם. מגיעים אליה שחקנים עם פוטנציאל כדי להתניע את הקריירה שלהם, או לאושש אותה, קצת כמו הליגה הצרפתית אבל עם יותר קהל ויותר כסף.
אף קבוצה בליגה הגרמנית (למעט אולי דורטמונד) לא מצליחה לשמור על יציבות, מה שאומר פחות כסף ופחות יכולת לתכנן לעתיד, כשקבוצות עוברות מהופעות בליגת האלופות להתמודדות נגד הירידה (מזכיר לך עוד ליגה?), וכתוצאה מזה גם לא מצליחות לייצר לעצמן יציבות באירופה (ע"ע וולפסבורג) עם כל המשמעויות (המקצועיות והפיננסיות) שנגזרות מכך. בחמש השנים האחרונות הליגה הגרמנית שלחה יותר קבוצות שונות לליגת האלופות מכל ליגה אחרת, ויש סיכוי סביר שבעונה הבאה יתווסף שם נוסף לרשימה.
כלומר זה לא רק שהפיתוי הכלכלי בגרמניה לא כזה גדול בהשוואה לאנגליה או לגדולות בספרד, אלא שגם הפיתוי המקצועי, איך נגיד את זה, לא מהמשובחים.
ולמה כל זה קורה? בגלל שהבונדסליגה היא ליגה של קבוצה אחת, שמקפידה לשתות את כל השחקנים המבטיחים ולעיתים גם ממש את הכוכבים (ולפעמים גם המאמנים) של המתחרות שלה בגרמניה. מה שיוצר מצב שכוכבים אמיתיים לא באמת גדלים בבונדסליגה, לא רק כי היא פחות עשירה אלא גם ואולי בעיקר מכיוון שהיא לא מסוגלת לספק להם עתיד מקצועי ואתגר אמיתי. העובדה ששחקן מככב בבונדסליגה היא נקודת הפתיחה של הקריירה, לא נקודת השיא.

dk 15 במרץ 2019

לדעתי זה יותר סיבה ותוצאה, בבונדסליגה אין כסף לשאר הקבוצות ולכן הן לא מגיעות לרמה יציבה כולל אירופה.

עמית הלבבי 14 במרץ 2019

הזימונים של יוגי לב לא מייצגים את הכדורגל הגרמני. תשאלו את לירוי סאנה.

דורפן 14 במרץ 2019

זו בעיה צדדית. הנבחרת

ממן 14 במרץ 2019

כן אבל כמה כבר שחקנים גרמנים גדולים היום שמשחקים מחוץ לגרמניה אתה מכיר

no propaganda 14 במרץ 2019

כאילו בלי להכנס להגדרה של גדולים:
סאנה, דרקסלר, קהרר, גונדואן, קרוס, חדירה, צ'אן, טר שטגן, אוזיל, מוסטפי, לנו, רודיגר – כולם משחקים בקבוצות טופ, הרב בהרכב הפותח

ממן 14 במרץ 2019

סאנה ודאי, הוא כבר נכתב פה וכבר נשפכו אלפי מילים מוצדקות על אי הזימון שלו. מעבר לכך – לתגובה שלי היה סיום תלוי באויר שלא נכתב: "כמה שחקנים גרמנים גדולים…. אתה מכיר" – שלא זומנו לנבחרת? לכן קרוס וכו' לא רלוונטים. הכוונה, מה שאתה רואה זה מה שיש.

no propaganda 14 במרץ 2019

יש עוד כמה שלא זומנו אבל הנקודה שלך ברורה ונכונה

ניק 14 במרץ 2019

גם בסיטי הוא רחוק מלהיות באנקר בהרכב.
אם מנדי לא היה פצוע כל הזמן אז הוא כנראה היה רואה אפילו פחות דשא (כן זה לא אותה עמדה אבל זה מה שפפ אמר בעונה הראשונה שלו).

Matipool 14 במרץ 2019

זה די מדהים שהוא לא באנקר בהרכב. הוא וסטרלינג (כנראה השחקן האהוב על פפ והמשתפר ביותר אצלו) הם שחקני האגף הכי טובים שם עם כל הכבוד למחרז וברנרדו סילבה שהוא נפלא בעצמו ומשחק גם בתפקידים אחרים (אגב – ברנרדו סילבה הוא דוגמא לשחקן שלא הגיע כשחקן הרכב ואם הם יזכו באליפות, מגיע לו קרדיט עצום. אחד כמוהו בליברפול והיינו מסתכלים עליהם מלמעלה במרחק בטוח).

שי 14 במרץ 2019

פפ אמר שמנדי מאפשר לו לשחק עם אגוארו וז'סוס ביחד. עניין של שיטת משחק. כשמנדי פצוע אפילו אגוארו לא באנקר בהרכב.

Matipool 14 במרץ 2019

זה היה בעונה שעברה. העונה אגוארו באנקר מארץ הבאנקרים.

שלמה 14 במרץ 2019

נקודה בולטת מאד היא רמת השוערים,
אדרסון, אליסון, לוריס, דה חאה
הם שוערים ברמה הרבה יותר גבוהה
מבופון, בורקי הבינוני, נוייר שבירידה,
ושוער שאלקה,
הבלמים הומלס, וטיאגו סילבה
מעבר לשיאם, על הגנת דורטמונד
אין טעם להרחיב,
את האנגליות מאמנים מאמנים מהטופ
העולמי, בניגוד לגרמניות,
באיירן תתחדש הקיץ, והיא תחזור.

Jhkj 14 במרץ 2019

אתלטיקו עפה עם מי שהם כנראה הבלם והשוער הטובים בעולם, ריאל עפה עם מי שהיה הקונצנזוס לבלם הטוב בעולם ואם שוער טופ 5. לא הכל קם ונופל על בלמים שוערים. חושב שההבדל הבאמת מהותי שהקפיץ את אנגליה לעומת גרמניה, צרפת, איטליה והשנה גם ספרד הוא המאמנים, קלופ, פפ ופוט'צינו הרימו את הליגה האנגלית

אלכס 14 במרץ 2019

מה בדיוק עשה אובאלק בחייו בכדי להיות זכאי לתואר הזה? איזשהו אליפות אירופה עם סלובניה במימד מקביל או משהו?
מילא גודין, עליו עוד אפשר להתווכח, אם כי אני חושב שוואן-דייק יותר מגוון, פחות כסחן, ויותר טוב.
ואף אחד לא חשב שראמוס הבלם הטוב בעולם…המלוכלך ביותר בעולם, ללא ספק. קורטואה בשיאו(כמו במונדיאל) אכן טופ 5. ועדיין אני מסכים שלא הכל נופל על שוערים ובלמים, ובהחלט מסכים שרמת המאמנים בפרמיירליג היא מצויינת.

ארז 14 במרץ 2019

ראמוס לא שיחק בגומלין מול איאקס…

Jhkj 14 במרץ 2019

אובלאק מלך השערים הנקיים של אירופה, הדיח קבוצות מליגת האלופות בעצמו (תשאל את באיירן), ולא מפשל הרבה פעמים ברגעי אמת כמו דה חאה.
ואן דייק מוכשר מגודין, אבל עוד לא חכם ומנוסה כמו גודין, גודין כרגע הוא הפויול של הדור הנוכחי שלא צריך להיות מהיר או אתלטי כי הוא פשוט יודע איפה הכדור יהיה והוא בדרך כלל הכי חכם על המגרש. ואן דייק לדעתי יתפוס את המקום הראשון בקרוב מאוד, כבר עכשיו הוא בעונה יותר טובה.
ראמוס הוא הקונצנזוס, אתה יכול להסכים או לא להסכים, אני בין היתר גם לא מסכים, אני כמו שאמרתי חושב שגודין טוב יותר, אבל במשך שנות הזכייה של ריאל כולם היללו ואמרה הבלם הטוב בעולם.
בנוגע למאמנים בפריימרליג, לדעתי רק בצמרת המאמנים טובים, אבל זה מה שאתה רואה בליגת האלופות. קבוצת 6-20 ספרדיות בדרך כלל מאומנות יותר מהאנגליות, טכניות יותר ומנצחות במשחקים ביניהם באירופה.

Matipool 14 במרץ 2019

לוריס לא מספיק יציב בשביל להיחשב בטופ שבטופ. לצד משחקים גדולים, יש לו נפילות שלא תראה בד״כ אצל דה חאה, אליסון, אדרסון, טר שטגן וכו׳.

אמיתי 14 במרץ 2019

מסקנה קצת מרחיקת לכת. באיירן חסרה כישרון על המגרש והספסל והיא בתקופת מעבר מבחינת הסגל (ריברי-מה זה זה?). זו עדיין רק עונה אחת.
באופן כללי ההיקש מהתוצאות באירופה על מצב הליגה/כדורגל במדינה מסויימת הוא לא נכון. דווקא העונה יש בגרמניה מירוץ אליפות אחרי שנים- ייתכן שגם זה חלק מהסיבה לכך שדורטמונד ובאיירן בחוץ.
ובאופן כללי- הצלחת האנגליות בצ׳מפיונס השנה אומרת שהשנה הפריימרליג היא הליגה הטובה בעולם? לא ממש לדעתי..

אמיתי 14 במרץ 2019

*באופן פרטני

Matipool 14 במרץ 2019

איזו ליגה יותר טובה/ מלהיבה / מותחת / מעניינת העונה?
אין שום דבר שם בחוץ שמתקרב לפריימרליג.

אמיתי 14 במרץ 2019

זה נכון תמיד. אבל ההצלחה באירופה איננה מה שנותן לזה תוקף. הקושי שבה דווקא כן

Jhkj 14 במרץ 2019

איכות קבוצות, כדורגל ספרד יותר טובה, והשנה לשם שינוי מירוץ האליפות בפריימר ליג צמוד, אבל שנה שעברה סיטי עשתה את הליגה הזו למאוד משמעממת, ואפילו

אמיתי 14 במרץ 2019

אומר זאת כך, בתקווה לא לפתוח שירשורפלצת, זכייה בפריימרליג- ברוב רובן של העונות- הוא הישג גדול מבחה ליגה. זה פשוט יותר קשה זה הכל. ומהרבה סיבות. טייק איט אור ליב איט

Jhkj 14 במרץ 2019

תלוי למי, לסיטי לעומת ברצלונה בוודאי,זכייה של הוואסקה תהיה יותר מטורפת מזכיה של קרדיף.
ועדיין לא מבין איך זה קשור למה שאמרתי

אמיתי 14 במרץ 2019

קושי=איכות
כסף=איכות
חלוקה יותר צודקת של זכויות שידור=תחרותיות=עניין

Jhkj 14 במרץ 2019

לאורך השנים יותר קבוצות לוקחות אליפות, אבל זה כי בכל שנה רק קבוצה אחת עד שלוש, השנה שלוש, באליפות של לסטר אפס קבוצות באנגליה היו טובות מספיק לקחת אליפות.
האיכות של קבוצות הביניים בספרד נמוכה מכדי לקחת אליפות, אבל הקבוצות כמו למשל: סוסיאדד, בטיס, אספניול, סביליה, ולנסיה, בילבאו, ויאריאל הן טובות בהרבה מהווסטהאם והאברטונים של הליגה האנגלית, הליגה האירופית מראה את זה כל פעם מחדש.
יתר על כן גם בעונה מטורפת בה ברצלונה מפסידה רק פעם אחת, קבוצת תחתית כמו לבאנטה עושה את זה בכשהיא מתעלה על ברצלונה התקפית, כי בספרד גם הקבוצות הכי גרועות מספיק טובות כדי להפתיע את בארסה, לעומת זאת אם תבדוק מאזן פנימי בין קבוצות אנגליות לספרדיות, אפילו קבוצות הצמרת האנגליות לרוב לא מצליחות לנצח קבוצות ספרדיות.
אז הליגה האנגלית איכותית יותר? לא. הליגה האנגלית מעניינת יותר? כל שנה אלופה אחרת מינואר ורוב המשחקים עם כדורגל פחות טוב, אז כנראה שגם לא.

אמיתי 14 במרץ 2019

שוב.
איכות זה תחרות. זה כסף. זה גם עניין. זה המאמנים והשחקנים הטובים בעולם. אין משמעות לליגות האירופיות במובן הזה.
גם לא לכל מיני ספקולציות סטייל לאבנטה טובה מווסטהאם.
לפני עשור האנגליות לכאורה שלטו באירופה. גם אז זה לא היה סימן שהפריימרליג טובה יותר.
יש רק שתי קבוצות בשלוש ארבע השנים שהיו מרשימות- שיטי על האליפות וריאל על הצ׳מפיונס. בארסה גם לא מרשימה את אוהדיה משום מה.
מיציתי ברשותך. לא אישי. יום טוב

Dr.van nostrand 14 במרץ 2019

זה עניין של טעם ונסיבות, מטיפול.נצחון של ליברפול באיתיחאד והליגה האנגלית לא מעניינת אף אחד מינואר.
עכשיו נראה צמוד בטבלה.
אבל כמה עוד משחקים יש בין שתי מועמדות לאליפות? – נכון מאוד, אין.

ניק 14 במרץ 2019

ביירן באמת חלשה. אני כבר שנתיים חושב שהם חייבים חאריש רציני בקישור ההתקפי ומעלה. אין שם כמעט כשרון ברמת הכוח אדם וזה לא יהיה פשוט מבחינתם כי הם לא קבוצה שישימו עכשיו 250 מיליון בחלון אחד.

לגבי צרפת – מדברים על איך פריז הרסה שם את התחרות אבל צריך לזכור שגם ליון לקחה שם 7 אליפויות רצופות לפני עשור.

כספרי 14 במרץ 2019

ליון לקחה 7 אליפויות בלי להרוג את התחרות…בלי מיליארדים מאחוריה

אריק 14 במרץ 2019

אחרי הפסדים של סיטי וליברפול במחזור הראשון אמרת שמגזימים בעוצמה של הפרמייר ליג אחרי השמינית אני חושב שממעיטים
רמה אחרת איכותית וודאי שמבחינת עומק.
אני די בטוח שצלסי ואולי אפילו ארסנל גם היו עוברות את פורטו ואייאקס

אחד העם 14 במרץ 2019

יופי של תמונה
יש אתר מפות שבו כל מדינה צבועה בצבעי הדגל?

דודו פ. 14 במרץ 2019

הליגה הגרמנית מהנה לצפייה כי הקבוצות משחקות התקפית ורואים הרבה שערים, אבל אין שם הגנות ושוערים ברמה גבוהה. שני המאמנים הגרמנים הבכירים מאמנים בליגות אחרות וגם מאמנים אחרים מתחילים לעשות את הדרך החוצה. הנבחרת במשבר רציני, יוגי לב חי על תהילת המונדיאל אבל כבר לא רלוונטי לכדורגל הנוכחי. הדור הותיק כבר בצלילה (מולר, קרוס, אוזיל, בואטנג, הומלס, נוייר) והדור הצעיר לא מספיק מוכשר לטופ העולמי (מלבד טר שטגן ואולי קימיך, אין היום שחקן גרמני שהוא טופ 5 בעולם בתפקיד שלו).
לגבי באיירן, הם היו צריכים כבר לפני שנתיים להתחיל לבנות מחדש את הקבוצה אבל נרדמו לגמרי. אם ייקחו אליפות בגרמניה זה רק כי דורטמונד לא מספיק מוכשרת לסחוב עונה שלמה. לבנדובסקי כבר די מזמן לא לרמות האלה. בשביל הליגה הגרמנית נטולת ההגנות זה עוד טוב, אבל ראינו כמה הוא חסר אונים בצ'מפיונס ליג או במונדיאל. ריברי ורובן כבר מזמן היו צריכים לעזוב או לפחות להפוך לשחקנים שוליים. מולר בצניחה חופשית כמו גם נוייר. צריך לבנות שם קבוצה חדשה לגמרי.

ישראל 14 במרץ 2019

(לדודו פ.)
אין שני מאמנים גרמנים בכירים. יש את קלופ.
טוכל הוא מיצג שווא.

משה 14 במרץ 2019

מסכים, לא הצלחתי להבין איך טוכל מיצב את עצמו כמאמן על עם קרוב לאפס הישגים.

רני 14 במרץ 2019

אתה מתכוון ללבנדובסקי שכבש 8 שערים בשלב הבתים ומוביל את טבלת הכובשים בליגת האלופות השנה ? בכל ערימת הקשקושים של הצמד שפיגלר גינזבורג נאמר דבר אחד של טעם, בעניין השפעת החיסרון של מולר על לבנדובסקי.

ק. 14 במרץ 2019

אני חושב שהבעיה העיקרית של באיירן, מעבר לזה שהם צריכים למשיך ולהשלים תקופת מעבר, זה שהקישור שלה הוא שחקנים טובים, ואפשר לעבור שחקן שחקן, אבל לא מהשורה הראשונה. זה מספיק לליגה הגרמנית אבל מול קבוצות איכותיות שמפעילות לחץ על הנעת הכדור, זה פשוט לא מספיק. גם מול אייאקס בבתים מאוד התקשו

no propaganda 14 במרץ 2019

אתה באיחור של כמה שנים אבל צודק בהחלט. זאת הבעיה של באיירן כבר כמה זמן(מאז ששוויני עזב), וזה מתדרדר משנה לשנה, בגדול כרגע רק טוליסו הוא שחקן ברמה הנכונה וגם הוא מדגדג בצד התחתון שלה. גורצקה הוא פוטנציאל אבל לא יותר. טיאגו הוא הדוגמה המייצגת שלחקן שיכול לשחק רק מול קבוצות נחותות. מרטינז לא חזר מהפציגה וסנצ'ז כבר כנראה לא יהיה כוכב. באיירן עדין משלמת על הקמצנות של ההנהלה בעניין דה ברויינה.

העניין הוא שזה נכון כבר כמה שני פלוס מינוס אבל כרגע גם הקיצוניים בינוניים מאוד והבלמים במינימום בכושר מזעזע ונוייר לא בפוקוס. מה שנשאר מהקבוצה זה בגדול המגנים המצויינים(אלאבה וקימיץ) ולבנדובסקי שהוא מעולה אבל בדרך כלל לא שחקן של מאני טיים. מולר כרגע במצב לא ברור.

Zork 14 במרץ 2019

בסופו של דבר מסתבר שכל מערכת בלתי תחרותית לא יכולה לשאוף לאורך זמן להצטיינות. וזה נכון גם למערכת הבריאה, הספורטיבית והקהילתית של הכדורגל הגרמני.
באופן ממוקד יותר, נדמה לי שההחלטה של באיירן לבנות את עצמה טלאים טלאים שהיא אוספת מתוך הליגה, כוכב מפה שחקן משם, למעשה תוך העדפת ייבוש היריבות שלה על פני שיבוח הכישרון שלה עצמה, היא מכת מחץ חזקה מידי ליכולת התחרותיות של הבונדסליגה באירופה.

no propaganda 14 במרץ 2019

לבאיירן יש לט פחות שחקני בית מכל קבוצה גדולה אחרת, 3 בהרכב הפותח, זה יפה מאוד.הטעות של באיירן היא לתת לקבוצות גדולות מהיבשת לקנות כוכבי בונדסליגה, כשדה ברויינה הוא הדוגמא הכי כואבת. גם המכירה של קרוס הייתה טעות פאטאלית.

מצד שני כמובן שתחרות כמו שהייתה לפני 5 שנים גרמה לשיפור מאוד רציני בקבוצה וייתכן שיקח הרבה זמן להגיע לשם שוב

Dr.van nostrand 14 במרץ 2019

זורק,
אם דורטמונד ובאיירן עוברות..היו מדברים לגמרי אחרת. לא שהדברים שנאמרים אינם נכונים.

למי אכפת תחרותיות בכדורגל?
ליברפול וסיטי רצות ראש בראש בטבלה בלבד, זה לא שייפגשו עוד במסגרת הליגה.
הסיפור הוא מי תפסיד פחות נקודות מול קבוצות שרובן המוחלט סיים את העונה כבר לפני דצמבר.

לא מדבר אלי המעשיות האלה

Comments closed