התיקו עם צ׳לסי אחרי פודקאסט עם טל הרמן

משחק שלא שינה את דעתי כמעט על אף שחקן

כן, יונייטד סבלה מחוסר מזל. מחצית באמת מצויינת, הייתה ראויה כנראה אפילו ליתרון שני שערים, ואז שער כתוצאה מטעות קטסטרופלית של דויד דה חיאה.

שזה חוסר מזל שקורה ל-2-3 קבוצות מדי שבוע בכל ליגה מקצוענית.

והספיק כדי לשבור את רוחם של השחקנים.

הם עלו למחצית השניה לא מרוכזים וכמעט לא הצליחו לחבר התקפה אחת ראוייה.

ולהרבה מהם הוא רק סמלי לחוסר הצורך בהם בעתיד הקבוצה.

נזכיר שהיה לפני המשחק פודקאסט על העונה הבאה – שלי עם טל הרמן..

ויש גם סאונדקלאוד

הפודקאסט עוסק בעונה הבאה והמשחק האמת לא שינה אצלי דבר בשיפוט של השחקנים:

אשלי יאנג, מאטיץ׳ והררה שיחקו במחוייבות גדולהאבל הם לא שחקני כדורגל ברמה גבוהה (כיום).

מאטה ולוקאקו נתנו הרבה דמיון ומאמץ בפתיחהאבל נגמר להם האוויר. אני לא יודע למה זה קורה ללוקאקו בגילו. אולי בשינוי משטר האימונים מישהו מהם יכול להמשיך – בעיקר בגלל שקשה להחליף יותר מדי שחקנים. 

פוגבה היה אפתי. אני מבין את הרצון להשתמש בו כל עוד היה סיכוי לטופ-4. עכשיו אם יודעים שהוא עוזב אפשר להמשיך בלעדיו. 

המקרה העצוב הוא אריק באיי, שהראה סימני חיים אבל דווקא הוא נפצע היום קשה.

מי ששייכים לעתיד הם ראשפורד שנע מצויין אבל לא קיבל החלטות ממש טובות, לינדלוף ששיחק בסדר,  ולוק שואו עשה את עבודתו ההגנתית וגם בישל שערלמגן זה יום עבודה יוצא מהכלל.

מבין המחליפים אלכסיס גמור ומקטומיני מלא רוח קרב לקראת עתיד טוב הצפוי לו בקבוצה. רוחו פצע שחקן יריב מרכזי ואז כמעט כבש שער ניצחון. עקרונית זו תרומה אבל אני לא אשבח אותה כי בשיפוט סביר הוא מורחק

אני רוצה להתלונן על השיפוט – ולא מהזווית של הקבוצות, כי השיפוט לא דפק שום קבוצה. השיפוט למעשה כמעט לא היה קיים. הגיע הזמן ששופטים יתנו את הדין על משחקים שברוח ספורטיבית סבירה בין הקבוצות נפצעים כל כך הרבה שחקנים בגלל מתירנות יתר.

וזה נכתב לפני המשחק:

את המשחק מול צ׳לסי היום אני מקדם עם פודקאסט עם טל הרמן – שהוא חלק מסדרת הפודקאסטים שלי וגם שלו. והיו רגעים בפודקאסט שתהיתי לגבי האופטימיות שלו. לגבי העונה הבא הוא בונה על שילוב ארבעה שחקני נוער בליגה בה דרך בדוקה לשיפור היא מציאת שחקן רעב ומצליח בן 25 אחרי עונה טובה בליגה הצרפתית. הוא בונה על תרומה התקפית של מקטומיני. וכמובן על שיפור מהיר אצל ראשפורד.

ויש גם סאונדקלאוד

אני מסתכל על מנצ׳סטר יונייטד הנוכחית – מניח שפוגבה ולוקאקו יעזבו – ומניח שיש סכנה אמיתית שהקבוצה תתקע במרכז הטבלה בעונה הבאה. ואני לא מדבר על שולי הטופ 6. מאיפה למשל יגיעו 70-80 גולים? שיפור אצל ראשפורד זו עוד יחסית ההנחה הסבירה. ההנחה האחרת היא ששחקני רכש יבקיעו ויבשלו שערים רבים. אבל אנחנו לא בכדורגל מאתמול- הרבה שחקני רכש מתקשים.

ולמרות כל אלו לא צריך לפחד. אין דרך אחרת. צריך לתת לסולשיאר לבנות מנצ׳סטר יונייטד בדיוק בתבנית שהוא מכיר (דנו גם במנהל מקצועי אפשרי – אין שום סתירה). והדיעה שלי היא שאם הוא לא רוצה להכשל הרכש של הקיץ הקרוב צריך להיות יסודות הבניין. בקניית הבלם ובקניית המגן הימני אסור לו להכשל. גם לא בקניית הקשר המרכזי. בכדי שיונייטד תוכל לעסוק בפרוייקטים של שילוב וקידום שחקנים מבריקים – היא צריכה הגנה מרושעת והיא צריכה להיות מסוגלת להחזיק בכדור לתקופות בכדי להרגיע משחק. אני לא מדבר על מנצ׳סטר סיטי אפילו. אני מדבר על קבוצות אפ-סטרט כמו וולבס, ווטפורד ו-ווסטהאם שכבר עושות זאת.

כי יש גם בעיה אחרת: ירושת הוותיקים של סולשיאר היא בעייתית מאד. מאטה, אלכסיס, מאטיץ׳, הררה, יאנג – במקרה הטוב הם דמויות חברתיות טובות. מנהיגות אמיתית במגרש אין שם. צריך לשקול גם שחקן עם מנהיגות אמיתית – גם אם במסגרת עיסקה אפשרית על פוגבה.

תוך כדי הדברים הבנתי כמה זה מסובך. אבל אין דרך אחרת.

התער של וולוורדה
מכוער אבל די יפה

54 Comments

טל המנצ'סטרי 28 באפריל 2019

אומנם אני אופטימיסט חסר תקנה אבל כן, אני מאמין גדול בצעירים, בחוסר הפחד שלהם, ברעב להוכיח את העולם.
מעבר לכישרון באמת יוצא דופן של כמה מהם (גרינווד) הם שחקנים הרבה יותר חכמים מאשר כמה שחקני סגל ראשון שיש לנו, אני מרגיש בטוח יותר עם שחקנים שחושבים ומבינים כמו שצריך את המשחק על פני פיזיות חסרה בנקודת הזמן הזו בלבד.

אני בוטח בסולשיאר שידע לטפח ולקדם אותם נכון, גם כי הוא כשחקן צמח מלמטה, גם כי למד מאלכס פרגוסון איך עושים זאת נכון עם צעירים, זו היתה זכות להיות שם לראות זאת מקרוב.

אני מקשיב לאיש ועל הביקורת שלו על איך אנחנו משחקים, סוף סוף מישהו שנוגע בנקודות הנכונות, לא מתבייש לשים אותן על השולחן ולהגיד שזה לא מספיק טוב.
הוא לא מכוון בכלל לכדורגל של לשלוח כדורים ארוכים לזלאטן, ללוקאקו ואחרים, לכן הדגש וחיפוש שחקני רכש יהיה לדפוס שחקנים נוחים יותר עם הכדור ברגל, שמניעים כדור נכון יותר ומהר יותר, בגלל זה השחקן הראשון שבחר למכור היה פלאייני.

אני אוהב את זה שאולה מדבר על קבוצה שתהיה שלמה יותר עוד שנתיים, בלי הבטחות סרק על אליפות בעונה הבאה, הוא מציאותי, חושב ומתכנן קדימה, קודמיו לא עשו ואולי גם לא רצו לעשות זאת.

לכן, רכש חשוב, מקצועית ואופי של מי שיגיעו, אבל הכל קודם כל מתחיל במנצח על המקהלה וזה סולשיאר ואיתו זה פשוט מרגיש לי נכון בלב ובבטן.

ק. 28 באפריל 2019

עוד לא הקשבתי לפודקאסט ואני רואה הרבה הרבה פחות מכם את יונייטד.
שאלה: אין מצב שכל רצף התוצאות הרעות של ה-9-10 משחקים האחרונים התחיל בפציעה של הררה? עושה רושם אתם חסרים ניידות ודינמיות במרכז המגרש, למרות שמקטומיניי עושה רושם של שחקן אמצע לא רע (גם לא טופ כמובן).
מול סיטי, גם בחלקים הטובים של יונייטד, היה נראה שהקבוצה לא מאומנת /מיומנת התקפית ולא ממש יודעים מה לעשות עם הכדור בחצי של היריב. אולי זה היה רק פרסונאלי (יאנג, לינגארד)

טל המנצ'סטרי 28 באפריל 2019

הררה היה שותף לחלק מההפסדים. אפשר בהחלט שהפציעה שלו בחלק האחר השפיע, גם כי פרד נוטה לאבד לא מעט כדורים שהררה יודע לא לאבד ולהרוויח, אבל זה הרבה מעבר לחיסרון של שחקן כזה או אחר.

ק. 28 באפריל 2019

זה אני מניח שנכון (מה שמתחבר פה גם לטקסט). גם לתזמון של ההודעה על המינוי של סולשיאר אולי הייתה השפעה על המתח הכללי (לפחות מבחינת התוצאות מאז), למרות שנראה היה נכון לעשות זאת בזמנו

ניק 28 באפריל 2019

עם כל הכבוד להררה הוא רחוק שנות אור מלהיות שחקן שובר שיוויון של 10 נצחונות מול 7 הפסדים.
יכול להיות שחלק מהעניין הוא זה שפתאום השחקנים הבינו שיש להם על מה לשחק – רבע גמר רביע, רבע גמר אלופות וטופ 4 בליגה, והתחילו קצת לרעוד להם הרגליים.

שלמה 28 באפריל 2019

כל כך הרבה רומנטיקה, אולי נאיביות,
האוהדים פה בישראל חושבים בשביל מיליוני
אוהדי מנצ׳סטר יונייטד בעולם,
אנו פה החכמים הנבונים יודעים טוב יותר מכולם
מה טוב ליונייטד,
סולשייאר (אוהב אותו מאד) בכלל יסיים את העונה הבאה ?
האם סולשייאר יקבל גב לבצע את משנתו ?
מקטומיניי זה שחקן לקבוצה גדולה ?
הרבה נעלמים.

דני - Long Island 28 באפריל 2019

רומנטיקה זה נפלא
אולה חייב לקבל זמן ולהוכיח את עצמ7 בחלון הקרוב בבחירה נכונה
ניסינו את השמות הגדולים באימון – קדחת
מקטומיניי – ילד חזק שאפתן, מתאמץ ולוחם …בנוי עבור יונייטד – יש סיכוי
היום, לאחר ההפסד של ארסנל – יש על מה להלחם ועל מה לחלום – אין תירוצים להיום

אבי התל אביבי 28 באפריל 2019

מה, הם הפסידו

שלמה 28 באפריל 2019

המשחק היום פוטנציאל לתיקו אפס,
או 1:1
יונייטד מתקשה מאד בכיבוש,
ומתקשה עוד יותר לשמור על שער נקי.

טל המנצ'סטרי 28 באפריל 2019

התגובות פה בין האוהדים בישראל זהות להלך הרוח באנגליה.
לא הבנתי את הקטע של אנחנו החכמים ויודעים יותר טוב מכולם או חושבים בשביל כולם.

שלמה 28 באפריל 2019

אני אהיה במשחק הבית האחרון נגד קארדיף
כמובן בתקווה שהמשחק יהיה בעל משמעות
ואראה לאוהדים את מה שכתבת,
ואחזור אליך בתשובה,
אין מושג על אלו אוהדים אתה מדבר.

טל המנצ'סטרי 28 באפריל 2019

חברים שלי משם שהכרתי כשגרתי במנצ'סטר, הם שם בכל משחק, לא רק בזה האחרון של העונה.

יואב 28 באפריל 2019

שלמה,
נשמח לשמוע מה הם חושבים. עדכן אותנו בבקשה, זה חשוב לי.

כספרי 29 באפריל 2019

זה כנראה יהיה משחק משמעותי לקרדיף…

matipool 29 באפריל 2019

אמן. זה אומר שלברייטון יהיה על מה להילחם מול סיטי.

Adam 28 באפריל 2019

אני חושב שהבסיס הכי בריא שיונייטד יכולה להסתמך עליו (הן מבחינת יציבות הסגל והן מבחינת קיימות פיננסית מבחינת הרכש) הוא בניית סגל שמבוסס על שלד בריטי. כל שחקן בריטי שיכול לשפר את ההרכב הראשון בעמדות הדחופות (מגן ימני, קשר אחורי, בלם וקיצוני ימני) הוא שחקן סגל לתקופה של 8-10 שנים בפוטנציה.
נדיר מאד ששחקנים בריטים בכירים מחליפים קבוצות בטופ 4, נדיר עוד יותר שהם יעזבו לריאל או ברסה.. רכש נוסח ואן ביסאקה, רייס/דייר וזאהה למשל זה רכש שיכול לחסוך השקעות עתידיות רבות – יונייטד צריכה קודם לחפש את מי שיכול לחזק אותה מהפרמיירליג.

רוני י. 28 באפריל 2019

עכשיו תשאל את עצמך למה אותם שחקנים "בריטים" נוטים לא להחליף קבוצות.

Adam 28 באפריל 2019

לא ירדתי אל סוף דעתך.
תסתכל על סיטי- יש סיבה שתחפש שחקנים בעמדות של ווקר וסטרלינג? אם הם יימכרו זה לא במחירים הרבה יותר גבוהים מהמחירים בהם נרכשו וקרוב לוודאי שזה לא לאחת מארבע הגדולות?
בעשור האחרון השם הבריטי הכי גדול שעבר מאנגליה זה גארת בייל- גם בסכום ממש גבוהה וגם כי דניאל לוי לא רצה למכור לאחת הגדולות באנגליה. יש הרבה איכות שאפשר לקנות באנגליה ואני לא חושב שהם לא נמכרים כי הם פחות טובים.

jhkj 29 באפריל 2019

הם גם פחות טובים וגם לא מתאימים לליגות אחרות, לרוב השחקנים האנגלים אין מה למכור בספרד או איטליה כי לא מגדלים אותה בצורה שתתאים, זה מתבטא גם בעובדה שקבוצות אנגליות מפסידות בדרך כלל לספרדיות

Adam 29 באפריל 2019

קבוצות אנגליות מפסידות לספרדיות בגלל פערי איכות נקודתיים בין הקבוצות.. זה בכלל לא יכול להעיד על הפרשי איכות בין הליגות. (מה לעשות שבמשך עשור מסי ורונאלדו שיחקו בספרד? רק תוציא את מסי מברצלונה וכבר מחקת כמעט לחלוטין את הטענה שספרדיות טובות מהאנגליות.

-באנגליה יש יותר ספרדים מאשר בריטים בספרד בעיקר בגלל כוח הקנייה של האנגליות. וולבס, ווסטהאם וטוטנהאם יכולות לקנות מה שבטיס, לבאנטה וולנסיה לא יכולות.

-אם שחקן מתאים לליגה האנגלית אין סיבה שלא יתאים לליגה אחרת. לא רואה מישהו שיכול לטעון שהארי קיין יבקיע פחות באיטליה, גרמניה או ספרד מאשר באנגליה.. או למה שבלם וולשי כמו וויליאמס שיכול להסתדר יול קיין, אגוארו ולוקאקו, לא יוכל להסתדר מול חלוצים מליגות אחרות.. יש הרבה דוגמאות של שחקנים שנכשלו באנגליה והצליחו במקומות אחרים: קרספו, קאנוטה, פורלאן, סולדאדו וורון למשל, מאשר להיפך.. אומנם לא היו הרבה אנגלים בעשור וחצי האחרונים ששיחקו בחו"ל כדי שהטענה שלי תוכח כנכונה אבל זה שוב בגלל שהגדולות של אנגליה שמרו לעצמם את הבריטים הטובים ביותר.

Jhkj 29 באפריל 2019

חמש עשרה המשחקים האחרונים באירופה בין אנגליות לספרדיות הספרדיות ניצחו. סביליה ארבע המשחקים האחרונים שלה מול אנגליות, מול יונייטד וליברפול לא הפסידה אחד, ולנסיה העונה תיקו וניצחון על יונייטד. הוצאתי בשבילך לא רק את מסי אלא את כל ברצלונה אתלטיקו וריאל, הליגה הספרדית יותר איכותית, שחקן בסלטה ויגו, ג'ירונה או ויאריאל טוב פי כמה משחקן בברנלי, ברייטון, או בורנמות

Jhkj 29 באפריל 2019

דרך אגב, זה משתנה לחלוטין מליגה ליגה, קיין הוא לא דוגמא כי הוא האנגלי הכי טוב הנדרסון יהיה מובטל בלה ליגה כי הוא שחקן של כדורגל אנגלי, הוא לא טכני מספיק לשחק בספרד. וולקוט למשל זה שחקן שהמהירות שלו והיכולות שלו לחרוך שטחים פתוחים הייתה חסרת משמעות בצפיפות של איטליה. וולקוט הוא המודל האנגלי הקלאסי לשחקן התקפה,בדרך כלל השחקנים האנגלים היחידים שהצליחו מחוץ לאנגליה היו יחידי הסגולה שהיו טכניים מספיק כמו בקהאם ומקנמן. אואן לעומת זאת לא

matipool 30 באפריל 2019

אואן לא קיבל את ההזדמנות שלו בגלל ראול ורונאלדו המקורי. הוא היה אז שחקן על שיכול להצליח בכל מקום.
יאגו אספאס שמככב שנים בספרד כולל מלך השערים בליגה שמחוץ למסי ורונאלדו ומחזיק את סלטה ויגו על הגב שלו, לא הצליח אפילו לחמם את הספסל בליברפול.

Adam 30 באפריל 2019

אני מצטט:

From 1994 to 2003, Spanish sides won 24 of 44 matches, with 12 draws. From the 2003-04 season to 2010-11, England won 20 times to 14 Spain wins, with 21 draws — the Premier League’s best period against La Liga. (It’s been nearly even since, with England winning 11, Spain 12 and 11 draws.)

However, even that is a bit misleading. The span from 2003-2011 saw the leagues match up 18 times in the knockout rounds — both leagues won nine of those.

חוזר לטענה שלי.. אלמלא מסי ורונאלדו, כל העליונות הזו של ספרדיות על אנגליות לא הייתה מחזיקה מים. זה שולנסיה או סביליה ניצחו את יונייטד זה תעודת עניות ליונייטד ולא סימן ששתיהן יותר איכותיות ממנה.. זה כמו לטעון שיונייטד יותר איכותית מפ.ס.ז כי היא ניצחה אותה 3-1 ברבע גמר האלופות ועוד עם הרכב של ילדים.

הינדרסון היה מובטל בספרד? לא חושב. גם לא חושב שאופי המשחק באנגליה מאפשר לך להראות כמה טכני אתה יחסית לקצב היותר איטי בספרד.. עד לשנות מסי-רונאלדו מספר הזוכות בין איטליה, אנגליה וספרד בליגת האלופות היה ממש צמוד בין 11-12 זכיות בין כל אחת מהמדינות.. זה מסי ורונאלדו שגרמו לפתיחת הפער הזו מצד ספרד לשאר הליגות.

Jhkj 30 באפריל 2019

בנוגע למה שאתה אומר על מסי ורונאלדו, העניין הוא שלספרד יש גם הרבה יותר זכיות בליגה האירופית, אני לא אומר שספרד הכי טובה מאז ומעולם, אני אומר שבשנים האחרונות האיכות של שחקן הפריימרליג הממוצע ירדה ביחס לשחקן בלה ליגה , זו במידה מסוימת
אני מסכים איתך שזה עובד גם הפוך, יאגו אספס ודייגו פורלאן הן דוגמאות מצוינות גם לזה,. אני חושב שטכניקה זה כמו יסודות בכדורסל, זה לא מבטיח הצלחה, אבל זה עוזר להגיע לשם, קון ופאברגס הם דוגמאות מצוינות לשחקנים שהתאימו את המשחק שלהם לפריימר ליג ועדיין שחקנים מאוד טכנים. אני חושב שבאנגליה כעת גם יש תנועה בכיוון ההפוך והיום עם השתלטות מאמני הלה ליגה על הפריימר ליג השחקנים האנגלים שגדלים יותר טכנים עם שחקנים כמו ראהים סטרלינג, סאנצ'ו, טריפייר.

בנוגע למטיפול, הוא הביא את סלטה ויגו לחצי גמר אירופית, הוא כדורגלן מצליח גם בזירות הנייטרליות, אני מסכים איתך שהוא לא ברמה של ליברפול ולא מתאים לכדורגל האנגלי כי כמו שאמרתי, לפעמים זה עובד גם הפוך, אבל אני לא משווה אותו לליברפול אני משווה אותו לקבוצה האנגלית במקום זהה בטבלה, שחקן מבארנלי, בורנמות או סאותהמפטון

אמוץ כהן-פז 28 באפריל 2019

סולשיאר תמים?…
להבנתי הצנועה סולשיאר לא קיבל את המינוי הקבוע, הוא -לקח- אותו.
בעל הטור כתב פה לא מזמן שאלכס פרגוסון היה ׳דיקטטור שמקשיב לכולם׳, בדרכו שלו, סולשיאר יעשה את אותו הדבר (או שייכשל).
גם לי נראה שרצוי שהחיזוק יגיע מתוך הליגה האנגלית כדי להקטין את ההימור בשלב הייצוב.

איתמר 28 באפריל 2019

אם דה חאה היה בעונה סבירה, יונייטד כבר היתה מבטיחה את המקום בטופ 4.
ההחלטה להשאיר אותו בהרכב ולא להוריד אותו לספסל למשחק או שניים רק מעצימה את הדעיכה שלו.
וזו היתה מחצית טובה של יונייטד.

קפיצי 29 באפריל 2019

עונה סבירה? כמה קצר הזכרון.

אם לא דה חאה, מנצ׳סטר לא היו מגיעים למחזור 36 עם סיכוי לארבע הראשונות.

פטריק קים 28 באפריל 2019

שלושת העסקים של סולשיאר הרגו אותו בחודש האחרון.
דה חאה שעלה לנו במספר לא מבוטל של שערים, פוגבה בינוניות מזכרת ומרשפורד בחוסר יכולת.
כל השאר לא יכולים לסחוב קבוצה לרביעיית הצמרת לבטח שהמאמן לא אשם באישיות החלודה של כאבים הללו.

פטריק קים 28 באפריל 2019

שלושת האסים של סולשיאר הרגו אותו בחודש האחרון.
דה חאה שעלה לנו במספר לא מבוטל של שערים, פוגבה בינוניות מזכרת ומרשפורד בחוסר יכולת.
כל השאר לא יכולים לסחוב קבוצה לרביעיית הצמרת לבטח שהמאמן לא אשם באישיות החלודה של האסים הללו.

אמיתי 28 באפריל 2019

אם רוחו ממשיך עונה הבאה אני לא מחדש מנוי

ארז 28 באפריל 2019

רוחו שרתה על דה חאה

matipool 29 באפריל 2019

טוב!

אסף the kop 28 באפריל 2019

טל
לפחות ביבי לקח בגדול השנה.

איתי 28 באפריל 2019

כל דקה שפוגבה לובש אדום זה דקה שלא תחזור אלינו.
לגרש,להעיף, לבער ולמחוק מהארכיונים.
אוברייטד מקצועית שטוב רק שהולך ואישיות מבחילה.

יונתן פ. 28 באפריל 2019

המחצית השנייה חידדה בצורה מובהקת את הבעיה העיקרית:
זו חבורה של שחקנים בכושר גופני נחות מרוב הקבוצות היריבות, ובנוסף רובם עצלנים.
עד שזה לא ישתנה הקבוצה הזו לא תגיע לשום מקום

אמיתי 28 באפריל 2019

זה היה שילוב של מוריניו וואן חאל- החזקת כדור סתמית חוסר יכולת לשמור על שער נקי וסוג של אפרוריות מתסכלת. שופט שרוק כבר..

holden 28 באפריל 2019

דורפן, אני אנצל הבמה שלך , פעם לפני הרבה שנים יחסית כתבתי 2 סיפורים, אחד מהם אמיתי השני ממש לא,
גם ככה לא אטרקציה לכתוב על מנצ'סטר, יש טעויות כתיב ובעיקר פיסוק תקין, אבל זה הייתי אני ,

הראשון נקרא : צלילי המזרח,

עוד פעם הבנזונה לועס לי בורקס פטריות מול העינים"
טוב בעצם למה אני כבר יכול לצפות שאני מופיע במועדון ים תיכוני בטבריה…..
בטח לא לאיזה טברייני שישלוף עם היד של הגורמט צדפה שלוקה וירווה את צימאונו בסוביניון בלאן של סאנסר…..
תמיד ידעתי שיש לי קול נעים וחוש מוזיקאלי מעל הממוצע והחלטתי לעשות עם זה משהו
בתחילה התאמנתי בדירות צפופות כאלו כמו שתמיד מראים בביוגראפיות של אמנים דגולים בתחילת דרכם….רק שבמקרה שלי זה תמיד נגמר בלחמניות ושוקו תמיד ולא באורגיות שמפניות ושאר דאווין.
עם הזמן שעבר ניכסתי לי כמה מאניירות….
רכשתי בפולגת חליפות לבנות וחולצות שחורות שיהוו ניגוד מושלם….את השיער הפקדתי בידי מעצב שיער נחשב.
מה אגיד ,בקימור נכנסתי לאט לאט לדמות..
יש משהו מחשמל בצעידה הזו לעבר הבמה שאתה ממש חש בעשרות או יותר זוגות עיניים שממש חורכות את גווך….
מצד אחד זה יוצר תלות ומחוייבות ומאידך זה מדרבן אותך ונותן לך להישאר ער וקופצני תמיד.
לא יודע למה אבל תמיד זה לוקח מספר שניות עד שמספר פרחות תולות בי עיניי עגל מעריצות,טוב בעצם שאני חושב על זה אז במקומות שאני מופיע מספר הקסקוסות הוא מעל הממוצע.
תמיד אני דואג שתהיה לידי כוס אולד פאשן עמוסה בויסקי טוב….זה לא הכי בריא לכבד אבל זה מוסיף למראה הערס המזמר שלי….טוב נו זה גם משחרר אותי קצת.
עם הימים שחלפו צברתי לי עדת מעריצים שמלווה אותי כמעט לכל מקום,זכורה לי אפילו הצעה למופע פרטי בדירה של איזו בלונדית….
זוכר איך הרכנתי ראש כלפיה ולחשתח לה ממש מקרוב:
"מצטער גברתי אבל אני לא מתערבב עם מעריצות"(זה משפט ששמעתי שזמרים גדולים תמיד אומרים}
לא יכול להסביר בדיוק את ההרגשה הזו אבל באמת שזה נחמד ומרגש להופיע בפני אנשים שלבושים בבגדי השבת שלהם ולראות איך הם משתחררים אט אט כל אחד והקצב שלו….
תמיד יש את הנשים האלה שטוחבות לו פון בנייר מקומט או שסתם שולחות לי קריצה רבת משמעות…
ואני לצערי כלל לא אוהב פרחות,,,,טוב כנראה שאני צריך להחליף את הרפרטואר לשירי ארץ ישראל הישנה והטובה…..ואז או אז אולי סופסופ אוכל להשפריץ על משקפיים של איזו חננת מחשבים.
השני -האיש בעל הנעל הלבנה:,

געתי לחוף הים בדיוק בשעה שתיכננתי להגיע
זו שעה שכזו שמשאירה לי עדיין כמה דקות "להרוג"
בוא נגיד שזה בדיוק יספיק לי לשתות דרינק או שניים,להספיק לבקש ממרים או מדודו מסטיק בניחוח אקליפטוס שינטרל ולו במעט את הריח ויפיג מעט את החששות שלי לקראת הפגישה
באתי במראה הערס המודרני
ולא אני לא מתכוון לגופייה לבנה ולתחתון לבן שמבצבץ לו מהמותניים(את זה אני משאיר לנערות מתבגרות)
נעלתי את המוקסינים הלבנות
מכנס ברמודה בהיר מפשתן שעשה היטב את העבודה
החולצה השחורה שרקומה ומעוטרת בפרחים בצבע וורוד היוותה ניגוד מושלם למכנס
כל שנותר לי היה לוודא שמשקפי הפראדה יהיו מונחות בצורה שכזו שכל מי שמבין באיכות יזהה אותה ומייד(חסר לי שלא,השקעתי כמעט שבע שטרות אדומים ובוהקים)
ניהלתי לי שיחת חולין עם אחד הברנשים הקבועים של החוף,בזווית עיניי הבחנתי בכתם זפת טורדני שהתעקש לשבת דווקא בקצה הנעל הלבנה שלי.
(כנראה שמוקסין בצבע לבן מתאימות יותר לקאן או למיאמי שבפלורידה יותר מאשר לחוף בת-גלים)
טפיחה קלה על כתפי החזירה אותי למציאות
היא הרכינה במעט את ראשה ולחשה לי בקול מבוייש:
"אתה ממתין פה הרבה "?
"לא,האמת שלא ",עניתי בחיפזון מהול בנימוס
פסענו לנו לאורך קו המים(כמובן שהנעליים היו בידי ופסעתי יחף)
מי שראה אותנו למרחוק בטוח לא חשב שאני איזה סרסור שמלבן עניינים עם הנערה שלי
הגברת שאיתי ששביס עיטר את ראשה לא נראתה בדיוק כמו נערה עובדת וזה בלשון המעטה.
היא הגיעה הנה מעיר פרברים שמאוכלסת על ידי חרדים.
זו עיר שבבחירות האחרונות התחלקו בה הקולות שווה בשווה:ש"ס מול אגודת ישראל
העיר הזו למעשה מחולקת פעמיים
פעם על ידי חלוקתה לספרדים ואשכנזים
פעם על ידי חלוקה לחרדים וחילונים
אבל לא אתיימר להיכנס כאן לגיאופוליטיקה של העיר של הגברת
רק התכוונתי לאמר שהמראה של שנינו פוסעים מעדנות על קו החוף לא היה מראה טבעי במיוחד
מענין מה חושבים לעצמם העוברים ושבים
אני חשבתי כיצד גופה הלבנבן יכרע תחת גופי
והרהבתי עוז לדמיין כיצד היא תלחש לה בסערת הגוף:
"הולדן אוי אוי וויזמיר איטס גיט"
היא שידרה מין נקיון שכזה
נקיון שאי אפשר להצביע עליו במדויק,אבל שאתה רואה אותה אתה יודע שהוא שם וקיים
סיפרה לי שבעלה האברך לא עושה את מלאכתו בלילות
ואמרה שהיא מתה להרגיש קצת כמו רחב
לא יודע למה אבל שהיא הזכירה לי את יריחו ורחב הזונה פרצתי מיד בצחוק משוחרר
הרי אם היא מזכירה נשכחות מהתנ"ך אני בטח אמור לגלם את דמותו של לוט או אחד מהמופרעים הללו שלגמו יין מכדי חרס ,התהוללו בלילות שמולם פיזזו נערות עם טוגות לבנות
לאחר שיחת נימוסין קלילה שייטנו לנו במכונית מעט דרומה….
הים היה מלא במפרשיות בשלל צבעים….
הרוח בידרה את שיערה וגרמה לה להיראות חושנית יותר ויותר….
לרגע היה נדמה לי שהיא מאדימה או מסמיקה מהתרגשות
כמו בתיזמון מוזר התנגן לו ברדיו אחד השירים של נערי החוף
במהרה הגענו למחוז חפצנו
מלון דירות מפואר ויוקרתי שניצב כמו אובליסק על חופה של עירי
שדרה של דקלים פיארה את חזיתו
לרגע דימיתי שאני בפתיחה של פסטיבל קאן…
אבל אז נדחף איזה מוכר שלגונים עם ארגז מקלקר ורצועת בד אלכסונית שתלויה על כתפו והרעים בקולו הצרוד:
"קרטיב לימון לאדון"
אז הבנתי שאני לא באמת בקאן
בכל מקרה לאחר הליך רישום טרחני ומעיק עלינו לאחד החדרים בקומה העליונה……חדר שחלון ענקי כאילו וקורע את הים לשניים…..
הכחול המופלא הזה תמיד מרגיע אותי
רק סלסלת הפירות שניצבה דוממת על השידה הייתה עדות למעשיה של הגברת עם השביס ולאיש עם הנעליים הלבנות בידיו

אריק 28 באפריל 2019

התקרבנו ב90 דקות נוספות לסוף העונה.

ליאב 28 באפריל 2019

זהו סגל השחקנים היקר בתולדות המועדון ויחד עם זאת עם האופי החלש והנרפה ביותר שהיה לו מזה 3.5 עשורים. הסגל שמוריניו ירש מואן חאל ו״שיפר״ ואז הוריש ל סולשיאר שווה מקום 4 ביום טוב וביום רע מקומות 7-8. שחקנים אנמיים ללא מחויבות. גם ברצף החיובי מיד לאחר חילופי המאמנים היתה תחושה באוויר שזה יתרסק וכשזה יקרה זה יהיה כואב ויחד עם זאת, נורת אזהרה על המצב העגום. כדי לשחק על משהו בליגת האלופות ולא לעוף בבושת פנים בשלב המוקדמות/ הבתים צריך קבוצה ראויה וכדי שסולשיאר יזכה לבנות קבוצה כזו, עדיף להתמקד בבניה והשקעה בליגה. אנחנו רחוקים שנות אור מסיטי וליברפול והמטרה היא בניית סגל חזק ותחרות אמיתית בליגה.

אמיר המקורי 29 באפריל 2019

הנה סיכום העונה שלי במילה אחת שכולל את אחרון השחקנים בקצה הספסל ועד ליושב ראש ההנהלה והבעלים, לוזרים !!!

טל המנצ'סטרי 29 באפריל 2019

"לא יכולתי לעשות עם זה כלום
אתה שומע לא יכולתי לעשות מזה כלום
זה היה אצלי בידיים
ולא יכולתי לעשות עם זה כלום.
ולא יכולתי לעשות מזה משהו
אתה שומע יכולתי לגמגם
מה רציתי להגיד
יכולתי להרגיש הכי רע שאפשר.
ופתאום אתה עומד כמו ילד קטן
בסינור לצוואר וחוזר על השאלה
מה עשית עם זה שואלים
לאן בזבזת את כל זה, היה לך סיכוי
ואתה תצטרך להתחיל הכל מחדש"

* מילים: יונה וולך

אני מתנחם שזו היתה הפעם האחרונה בעונה הרעה הזו שהרגשנו את הבוקס בבטן בדמות אכזבה נוספת.
יום הכדורגל אתמול התחיל כל-כך טוב עם ההפסד של ארסנל ומשם זה היה תלוי בנו ורק בנו לקחת את ההזדמנות האחרונה ב 2 ידיים בכל הנוגע לטופ 4, אבל יש גבול כמה אפשר לתת מבלי לדעת לקחת.

בדומה למשחק הגביע בסטמפורד ברידג' אותו ניצחנו 2-0, סולשיאר עלה עם מערך היהלום כאשר מאטה היה בקצה לפני ראשפורד ולוקאקו.
בנוסף סולשיאר עלה בהרכב עם שלושה שחקנים יוצאי צ'לסי, מאטיץ' מאטה (מזל טוב ליום ההולדת) ולוקאקו.
אם מאחורי זה היה דפוס חשיבה של לשחקנים תמיד יש איזה אקסטרה דרייב להוכיח לאקסית מהעבר כמה טובים כאשר פוגשים אותה אזי היתה זו מחשבה לעניין.
מאחור קיבלנו בהפתעה את באיי לאחר תקופה ארוכה, קיבלנו את אותו השחקן שהכרנו קודם לכן אבל נשאיר את זה לשלב הציונים.

המחצית הראשונה הזכירה את זו נגד סיטי במחזור הקודם, עמדנו וסגרנו נכון הגנתית אבל התקפית הפתענו לטובה כאשר היינו הרבה יותר חדים ומסוכנים.
הכדורגל שלנו היה מהיר וקצבי, הנענו כדור במסודר כמו שצריך, הרבה בזכות התוספת של הררה ומאטה שנוחים יותר עם הכדור והקבוצה כולה היתה שם דרוכה ולוחמנית.
זה לא היה כדורגל גדול אבל אלו כן היו אלה 45 הדקות הטובות ביותר שלנו כקבוצה מזה מספר שבועות.
הבעיה היא שגם לאחר מחצית כזו ירדנו עם בעיטה לאזור שמתחת לחגורה בדמות שער כל-כך מיותר.

המחצית השנייה הכילה בתוכה את שלל הבעיות שלנו.
החל מכושר גופני לקוי של הקבוצה כפי שסולשיאר העיד עליו לאחר ההפסד לאברטון.
בגלל הפסקנו לראות תנועה אין סופית מצד השחקנים.
בגלל זה ראינו יותר פעולות ומסירות לא מדויקות, הפסדים במאבקי כוח
וזה השתלב עם הקושי המנטלי שלנו להתאושש ממכה כמו זו שקיבלנו בדמות שער השוויון.
מאכזב מאוד שפעם נוספת לא הצלחנו לשנות פאזה תוך כדי המחצית השנייה.
שלא ידענו להפעיל איזה מכבש של לחץ אין סופי בכדי להשיג את השער המיוחל.
שלא שיחקנו חכם ובעיקר שראינו פעם נוספת איך שחקנים נעלמים תחת הלחץ וציפיות, איך הם טעו עם הכדור או התרחקו ממנו ברגעי האמת.

אני לא מאמין שמיקום סופי כזה או אחר בטבלה תמיד נאמן למציאות.
המקום השני למשל בעונה שעברה היה שקרי לגמרי, אבל העונה?
וזה לא משנה מה היריבות שלנו עשו וגם לא אם ברוב העונה שיחקנו תחת מוריניו ובחלק האחרון תחת סולשיאר, מנצ'סטר יונייטד של העונה לא ראויה לסיים במקום שמוביל לליגה של הגדולות באירופה.

זו המציאות ומכאן אפשר רק לנסות להתחיל לתקן את הנזקים ולבנות מחדש.

ציונים:

דה חאה, בבית הספר שבו גדלתי והתעצבתי כאוהד למדתי על שלא זורקים לכלבים שחקן שהביא מכל טוב ברגע הראשון שהוא מזייף.
אומנם זה מתסכל ומעצבן שדווקא בשבועות האחרונים כאשר כל נקודה שיחקה תפקיד קריטי במאבק על הטופ 4, שדווקא אז דה חאה פישל מספר פעמים ועלה לנו בנקודות.
מצד שני, אנחנו באמת יכולים לבוא אליו בטענות לאחר שבמשך כמה שנים טובות הוא השאיר אותנו עם הראש מעל למים?
אם יש סיבה שואן חאל ומוריניו לא עפו לאחר עונה או גג עונה וחצי זה בזכות דה חאה, לא אף אחד אחר, כי הוא הציג יכולת שלא מהעולם הזה.

אבל אני לא עיוור, אני לוקח בחשבון שיש בעייתיות מסוימת עם החוזה שלו.
מצד אחד הוא הרוויח ביושר את הזכות לקבל את החוזה הגבוה ביותר בקבוצה.
מצד שני מאוד יכול להיות שהדרישות שלו די מוגזמות ועם כל הכבוד ההנהלה רוצה להתיישר ולתקן טעויות שנעשו בעבר עם חוזים לשחקנים (אלכסיס) וצריכים להתחיל מנקודה מסוימת וזו ממש במקרה נופלת על דה חאה שאולי יצטרך להתפשר על קצת פחות ממה שדורש.

יש את החשש שאם לא נחתום איתו על חוזה חדש אולי הוא יעדיף לעזוב למקום אחר, ביובנטוס אני חושב מאוד ישמחו להביא שוער ברמה עולמית, משהו שחסר להם.
אם כך יהיה, אכבד את ההחלטה של דה חאה ואאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך.
מי שלא רוצה להישאר ביונייטד רק בגלל עניין כספי, מוזמן להמשיך הלאה.

ואולי יש שם משהו אחר שלאו דווקא קשור לכסף?
הוא לא חתם על חוזה עד היום גם בגלל בעיות משפחתיות שלא קשורות בכלל לכסף או רצון לעזוב את יונייטד.

כמו כן, אני יכול להבין את אלה שמאותתים עם תמרור אזהרה ושואלים, האם זה רק כושר רגעי כתוצאה מחוסר ביטחון?
או שאולי יש סיכוי שאנחנו רואים פה מקרה ג'ו הארט שעד לפני כמה עונות היה אחד המניות הכי בטוחות כשוער כדורגל בקבוצה אלופה (סיטי) והיום אין לו אפילו מקום להיות שוער ראשון בקבוצת תחתית בפרמייר ליג ושצריך גם לקחת את האופציה הזו בחשבון.

הדבר הראשון הכי חשוב לעשות כרגע זה לחבק את דה חאה ולתת לו לשחק בהרכב ב 2 המשחקים הנותרים בליגה.
למרות השערים שספגנו באשמתו הישירה, למרות שנכנס ללופ של חוסר ביטחון.
זו החוכמה, ככה אפשר לנסות להרוויח שחקנים מחדש ואם יש מישהו שהרוויח ביושר שנהיה סבלניים כלפיו זה דה חאה.
לאחר מכן בקיץ, אלוהים גדול, נשב ונשוחח.

יאנג ושואו, כמו כל הקבוצה, במחצית הראשונה הרבה יותר תזזיתיים ותומכים גם התקפית, בטח שואו עם תנועה ובישול שער מצויין.
במחצית השנייה נחלשו אבל הגנתית לא הפקירו או היו אשמים.

לינדלוף, לא ממש הרגשתי אותו ובדרך כלל שאומרים זאת על בלם זה משהו חיובי, לא טעה.

באיי, היו 2 סיטואציות במשחק שהיו באיי המוכר לנו לכל דבר והן די בעייתיות.
היה מצב אחד שבו באיי סגר נכון, חילץ נכון כדור בתוך הרחבה והשתחרר מלחץ של שחקן תוך כדי סיבוב ושליטה נהדרת בכדור.
במקום להמשיך קדימה הוא מיד לאחר מכן עשה סיבוב נוסף לאחור, מתחכם ומסוכן ובעצם הרס את כל הפעולה הטובה שעשה שנייה קודם לכן.
המצב השני, אולי 2 דקות לפני הפציעה שלו, באיי זינק משום לתיקול על סף הרחבה כמו נינג'ה בלי שכל, זה יכול היה להיגמר באדום בלי בעיה.
2 הדוגמאות הללו זה דפוס קבוע שלו.

אני כואב את הפציעה שלו, אף פעם לא נעים לראות ואני לא יודע מה חומרת הפציעה בזמן שבו אני כותב את המילים הללו,
אבל מאוד מטרידה אותי המחשבה שבכל הזמן הזה שבאיי ישב בחוץ בגלל פציעה קודמת וראה כדורגל מהיציע, שהוא לא השכיל לחשוב וללמוד על איך הוא יכול לשפר את הטעויות האופייניות לו ברגע שיחזור לדשא.

מאטיץ', היה טוב ואגרסיבי במחצית הראשונה, דעך כמו כולם בשנייה.

מאטה, המחצית הראשונה היתה מהימים האלה שמאטה הוא סוג של "דוד סילבה" משלנו.
הנגיעות הקטנות, המסירות החדות, התנועה עם ובלי כדור וכמובן שער מצויין.
אבל בניגוד לסילבה, למאטה יש הנטייה להיעלם כל פעם מחדש.

הררה, פייטר היה ופייטר יישאר, האנרגיה שלו אתמול היתה מבורכת.
הוא אולי היחידי שניסה כל הזמן לדרבן ולנסות להפעיל את המשחק שלנו מחדש במחצית השנייה.
כל כדור שיצא לחוץ הוא סימן שיביאו לו אותו בחזרה מהר מהר בכדי שאפשר יהיה לצאת שוב לדרך.
איכשהו הוא כל הזמן מכניס את עצמו לבור מיותר עם צהוב מיותר.

פוגבה, במחצית הראשונה הוכיח את העליונות שיכולה להיות לו בזכות האתלטיות, פיזיות וטכניקה אישית, אבל בסופו של דבר זה היה עוד משחק גדול שבו פוגבה לא היה יציב, משחק שלצד פעולות טובות ראינו שוב פעם יותר מדי איבודי כדור מיותרים.
משחק נוסף שעבר לידו ולא שהוא היה שם השחקן המרכזי, במיוחד לא ברגעים שהקבוצה היתה חייבת איזה מישהו שייקח אחריות, יביא לרוגע ויצית את הדמיון.

ראשפורד, היה נמרץ במחצית הראשונה עם לא מעט תנועה שהשתלבה והשפיעה על המשחק ההתקפי שלנו במחצית הראשונה.
הוא היה חסר את הליטוש במסירה או פעולה אחרונה, לפעמים ניסה מדי בכוח ולכן לא השפיע כמו שיכול היה.
הפציעה בכתף תוך כדי המחצית הראשונה הוציאה אותו לאחר מכן מהמשחק,
הוא לא יכול היה להמשיך לרוץ או להיכנס למאבקי כוח כמו שצריך אבל לזכותו כל עוד היה על הדשא המשיך לשחק עם הלב.

לוקאקו, במחצית הראשונה הוא היה השחקן הכי טוב שלנו על הדשא.
מדויק במסירות, תנועה מצוינת, הכניס את הגוף שלו כמו שצריך למאבקי כוח וניצח אותם והיו לו מניות רבות בשער שכבשנו.
במחצית השנייה לוקאקו חזר להיות להיות לוקאקו…

אני חושב שאפשר היה לראות עליו בדיוק את בעיית הכושר הגופני שסולשיאר התייחס אליה.
בערך בדקה ה 30 הוא נתן פריצה על צד ימין ועבר בדהירה שלו איזה 2 שחקנים ושחרר כדור טוב להתקפה שהסתיימה בכדור קרן.
המצלמה התרכזה בו מיד לאחר מכן וגארי נוויל שהיה הפרשן של סקאיי לא יכול היה שלא לציין את העובדה שלוקאקו מתנשף בכבדות ומחזיק את הידיים על המותנים מותש כולו כאילו סיים ריצת מרתון ולא את הדקה ה 30 של משחק כדורגל.
במחצית השנייה לוקאקו חזר להיות מפוזר, לא יעיל, איבד כדורים, היה רשלני במסירות ובעיקר נתפס פעם אחר פעם בנבדל.
זה בדיוק תוצאה של כושר גופני לקוי כשהוא כבר היה עייף, לא מרוכז ולכן נפל בפעולות הכי פשוטות.

אלכסיס ומקטומיניי הכניסו אנרגיה והתלהבות, אבל היה זה דווקא הסקוטי הצעיר שגם הצליח גם להשפיע בכמה פעולות מצויינת, אם כשחילץ כדורים מאחור או כשיזם ותקף קדימה עם הכדור.

רוחו נכנס וניסה לזכות בכרטיס אדום ישיר, כהרגלו יש לציין.

סולשיאר לא ניסה לשלב יותר מדי שחקנים צעירים בתקופה האחרונה וכל עוד הוא לא היה חייב (כמו נגד פסז').
אני חושב שזו היתה החלטה מושכלת שמצד אחד כל עוד יש לנו סיכוי להיכנס לטופ 4 הוא העדיף ללכת על השחקנים ה"בטוחים" יותר.
אופציה נוספת היא שסולשיאר לא רצה להכניס את הצעירים אל תוך הסיטואציה הלא נוחה של המיני משבר שפוקד אותנו.
זו אומנות לדעת איך ומתי לשלב צעירים חסרי ניסיון, ולזרוק אותם למים העמוקים כשהקבוצה כולה כולל כל המנוסים לא בדיוק מצליחה לצוף כמו שצריך זה לא הדבר הכי חכם לעשות.

עכשיו כשאין לנו סיכוי באמת לסיים בטופ 4, אני מקווה שב 2 המשחקים הנותרים עד לסיום העונה שסולשיאר יעניק יותר דקות לשמות שאנחנו כל-כך רוצים לראות כשחקני סגל לכל דבר בעונה הבאה,
גרינווד, גארנר, צ'ונג, גומז, אולי גם אחרים.
שבכל זאת נסיים את העונה הזו עם איזה חיוך.

יריב ס. 29 באפריל 2019

מבלי לראות את המשחקים שלכם, אני מנסה להבין איך לקבוצה מקצוענית בישורת האחרונה של הליגה יש כושר גופני לקוי.
בכל קבוצת צמרת יש מערך שלם של אנשי כושר, תזונה ורפואה שתפקידם למנוע מצב כזה.
ואין כאן הסרת אחריות מטעם סולשקיאר? בכל זאת ארבעה חודשים בתפקיד

טל המנצ'סטרי 29 באפריל 2019

כושר גופני נבנה בתחילת העונה תחת תוכנית עבודה לעונה מלאה. סולשיאר קיבל את הקבוצה בכושר גופני לקוי וכזו שלא הורגלה לעשות המון תנועה תחת מוריניו. לתקן את זה בחלק האחרון של העונה כשיש עומס של משחקים זה פשוט בלתי אפשרי.

jhkj 29 באפריל 2019

אני חושב שבמסגרת ההכנות לעונה הבאה אגיע הזמן להתחיל לדבר על להחליף את דה חאה, סיטי, צלסי, ברסה, מצבו לא משתפר אלא מחמיר.

קפיצי 29 באפריל 2019

ואני חושב שבמסגרת ההכנות לעונה הבאה הגיע הזמן להתחיל לדבר על להחליף את כל האוהדים והמגיבים שקוראים להחליף את דה חאה. סיטי, צ׳לסי, ברסה- אם בגלל המשחקים נגדן אתם מוכנים להחליף אותו, אז מצבכם, והזכרון לטווח ארוך שלכם, לא משתפר אלא מחמיר.

Jhkj 29 באפריל 2019

והמונדיאל וסביליה עונה שעברה, אני יכול גם להמשיך. הוא לא מופיע למשחקים גדולים, אובלק בחיים לא עשה שטות כזו במשחק בגודל הזה,אובלק נתן את הופעות חייו בשלבים המכריעים של ליגת אלופות, במשחק האליפות מול ברצלונה למשל. נאבאס שוער פחות טוב ביום יום כשהמנון ליגת האלופות התנגן הביא לריאל ליגת האלופות בכוחות עצמו. האוהדים של ריאל צריכים להיות שמחים שהפקס לא אגיע.
הייתי מביא את אובלק או נאבאס אם הייתי יונייטד, למרות שאפשר לחיות עם דה חאה בשער יום יבוא ויונייטד תרצה לזכטת במשהו, ועד אז היא צריכה או שוער חדש או טיפול פסיכולוגי לנוכחי

Jhkj 29 באפריל 2019

מתקן, נאבאס לא זכה בכוחות עצמו אלא מנע הדחה במו ידיו פעם אחר פעם.

קפיצי 30 באפריל 2019

סביליה??????? במשחק הראשון הרשת הנקייה רשומה על שמו, שמונה הצלות. משחק התקפה פחדני ומחפיר.

עד הדקה ה74 בגומלין באולד טראפורד דה חאה שמר על רשת נקייה. נכון, בדקה ה78 הוא טעה וסביליה עלו ל2-0.

אבל רגע, כמה שערים הבקיעה הקבוצה במטרה לעבור את סביליה? ובאיזו דקה? נכון, לוקאקו בדקה 84, כשצריך עוד שניים כדי לעלות.

אז דה חאה אשם בהדחה מול סביליה? תמשיך לספר לעצמך סיפורים, אבל יותר טוב לעבוד על הזכרון לטווח ארוך.

Jhkj 30 באפריל 2019

קיים פער בין אשם בהפסד לטעה, אבל מה שאני אומר שדה חאה טועה הרבה ברגעי האמת בשנתיים האחרונות, נתתי חמש דוגמאות שזה המון ואני יכול למצוא יותר אם אחפש, אבל אלה היו אולי החמש הכי חשובים, ושוער שטועה באופן קבוע ברגעי האמת יש משהו מעבר לחוסר מזל, מה גם שרואים על דה חאה, הוא כמו קוורטרבק שאינטרספשן מוריד לו את הבטחון גורר עוד אינטרספשן.
אם יש משהו שאני לא זוכר אתה מוזמן להזכיר לי, אני זוכר גם משחקים עם ארבע עשרה עדיפות מול ארסנל, אבל זה לא שקול בחשיבות שלו, הבעיה היא שלי יש זיכרון קצר אלא שלדה חאה אין.
כרגע דה חאה הוא לא בדיוק הבעיה הכי גדולה של יונייטד, אבל אם הוא לא יתקן הראש עד שיונייטד תחזור לבמות הגדולות הוא והם ימשיכו לפשל בהם

קפיצי 1 במאי 2019

אתה סותר את עצמך. למה צריך להחליף אותו אם הוא לא הבעיה הכי גדולה של מנצ׳סטר? מהדברים שלך משתמע בבירור שדה חאה לא מופיע במעמדים גדולים ולכן איתו לא ניתן לזכות בתארים.

לדעתי, דה חאה בכלל לא בעיה, קטנה או גדולה. הבעיה היא באנשים שהתרגלו שדה חאה מפגין יכולת ברמה הגבוהה ביותר, לאורך שנים. בחלק ניכר מהמשחקים דה חאה חשוף למספר איומים גבוה לעבר השער שלו, ואת רוב רובם הוא מציל, לעתים בדרך שלא מהעולם הזה. בתוך כל זה, הוא גם שוגה לעתים רחוקות, אבל היחס בין ההצלות לשגיאות לא בר השוואה בכלל.

מנגד, הוא משחק בקבוצה שבשנים האחרונות משחקת כדורגל משעמם, לא התקפי ועם מיעוט הזדמנויות וכיבוש שערים בדרך כלל. קבוצה שלא כובשת בקצב של המתחרות שלה בטופ סיקס באנגליה או ברמות הגבוהות של אירופה. ככה אי אפשר לזכות בתארים, גם אם השוער לא טועה לעולם והשערים שהוא סופג אינם באשמתו או לא כתוצאה מטעות שלו.

העובדות הללו עיוותו להרבה אנשים את הפרספקטיבה והפרופורציה. התרגלנו שעונה סבירה של דה חאה היא משהו שכמעט כל שוער אחר היה מחשיב עונת שיא. לכן, שליש העונה האחרון גורם לאנשים לעשות לו עוול.

קפיצי 1 במאי 2019

מהם רגעי השיא של העונה שעברה שדה חאה טעה בהם ובגללו מנצ׳סטר לא זכתה בתארים?

ההדחה מול סביליה? תתקדם, הראיתי לך שאתה טועה בגדול.

גמר הגביע מול צ׳לסי? סליחה באמת שדה חאה לא עצר את הפנדל שג׳ונס גרם וגם לא הבקיע במקום כל שחקני ההתקפה שהחמיצו.

אליפות? יונייטד ספגה 28, כמעט כמו סיטי שספגה 27. יתר הטופ סיקס ספגו 36, 38, 38, 51.

לעומת זאת, יונייטד הבקיעה 68, בעוד סיטי הבקיעה 106. גם טוטנהאם, ליוורפול וארסנל הבקיעו יותר מיונייטד (74, 84, 74 בהתאמה). רק צ׳לסי הבקיעה פחות מיונייטד, 62.

הנה העובדות. הבעיה העיקרית של יונייטד היא במשחק ההתקפה. עכשיו אני מבין שזה או הזכרון שלך לטווח ארוך או שאתה פשוט כותב בלי להכיר את העובדות.

אה, ונבחרת ספרד במונדיאל? מול פורטוגל, כן, גול אחד של רונאלדו בגלל טעות אחת של דה חאה. השניים האחרים? פנדל וכדור חופשי.
מול אירן? שער נקי
מול מרוקו? השער הראשון ודאי לא באשמתו, השני גם לא.
שמינית מול רוסיה? ספג פנדל במשחק ולא עצר אף פנדל בבעיטות ההכרעה.
נכון, לא הופעת המאה. ספג ביקורת על חוסר יציבות. אבל שוב, הנה העובדות. ספרד לא הודחה בגלל אשמתו של דה חאה או חוסר יציבות שלו או טעות שלו. הם פשוט לא הבקיעו יותר שערים מהנבחרות האחרות (חוץ מאירן)
אגב, אתה זוכר שהייתה סערה סביב החלפת המאמן של נבחרת ספרד דקה לפני המונדיאל? איך זה בתור השפעה שלילית על כל הנבחרת?

בקיצור, אתה יכול להיתפס לטעות כזו או אחרת שלו. אבל ככה תמשיך להיכשל לראות את התמונה במלואה.

Jhkj 1 במאי 2019

בסדר, אבל אם משביחים שוער כדי להתחיל מראש, למקרה שהראש לא הסתדר, לאפונט או סבילאר נהדרים, אם תצליחו להניח יד על אובלק עכשיו זה גם נהדר עבורכם. זה כמו פרנקי דה יונג ובוסקטס.

העניין עם דה חאה לא השלושה חודשים האחרונים, ולא זה ששאר העונה נראית לי סביר, לדעתי הוא שוער היום יום השני בטיבו בעולם, אבל ברגעי השיא של העונה, ברגעי השיא של העונה שעברה וברגעי השיא עם הנבחרת הוא לא רק פחות טוב, אלא גם טועה באופן פעיל ופוגע באופן פעיל לקבוצה שלו, הוא חטף גולים לא שהוא לא אמור לקבל, אלא גם שקריוס לא אמור לקבל. ישלו את היכולת אבל בשלב זה אין לו את המנטליות, ועכשיו אולי זה לא חשוב אבל בעתיד זה יהיה קשה

קפיצי 1 במאי 2019

מהם רגעי השיא של העונה שעברה שדה חאה טעה בהם ובגללו מנצ׳סטר לא זכתה בתארים?

ההדחה מול סביליה? תתקדם, הראיתי לך שאתה טועה בגדול.

גמר הגביע מול צ׳לסי? סליחה באמת שדה חאה לא עצר את הפנדל שג׳ונס גרם וגם לא הבקיע במקום כל שחקני ההתקפה שהחמיצו.

אליפות? יונייטד ספגה 28, כמעט כמו סיטי שספגה 27. יתר הטופ סיקס ספגו 36, 38, 38, 51.

לעומת זאת, יונייטד הבקיעה 68, בעוד סיטי הבקיעה 106. גם טוטנהאם, ליוורפול וארסנל הבקיעו יותר מיונייטד (74, 84, 74 בהתאמה). רק צ׳לסי הבקיעה פחות מיונייטד, 62.

הנה העובדות. הבעיה העיקרית של יונייטד היא במשחק ההתקפה. עכשיו אני מבין שזה או הזכרון שלך לטווח ארוך או שאתה פשוט כותב בלי להכיר את העובדות.

אה, ונבחרת ספרד במונדיאל? מול פורטוגל, כן, גול אחד של רונאלדו בגלל טעות אחת של דה חאה. השניים האחרים? פנדל וכדור חופשי.
מול אירן? שער נקי
מול מרוקו? השער הראשון ודאי לא באשמתו, השני גם לא.
שמינית מול רוסיה? ספג פנדל במשחק ולא עצר אף פנדל בבעיטות ההכרעה.
נכון, לא הופעת המאה. ספג ביקורת על חוסר יציבות. אבל שוב, הנה העובדות. ספרד לא הודחה בגלל אשמתו של דה חאה או חוסר יציבות שלו או טעות שלו. הם פשוט לא הבקיעו יותר שערים מהנבחרות האחרות (חוץ מאירן)
אגב, אתה זוכר שהייתה סערה סביב החלפת המאמן של נבחרת ספרד דקה לפני המונדיאל? איך זה בתור השפעה שלילית על כל הנבחרת?

בקיצור, אתה יכול להיתפס לטעות כזו או אחרת שלו. אבל ככה תמשיך להיכשל לראות את התמונה במלואה.

Comments closed