האדרספילד. מותן של הנחות המוצא האחרונות

אין שום נושא פתור בסגל הזה

החדשות הטובות הן שהמשבר הסתיים לעת עתה. כי העונה הסתיימה.

והחדשות הטובות האחרות שכל הנחות המוצא האופטימיות – העניינים שאפשר לבנות עליהם כביכול – צריכות להתאפסן. לא, לא כל שחקן צריך לעזוב. לא כולם איומים. אבל אפשר להפסיק עם כל מיני הנחות שהן יותר Wishful thinking מאשר מציאות.

למשל שמרכוס ראשפורד הוא כוכב גדול שפשוט צריך לתת לו את עמדת החלוץ המרכזי ללא תחרות. הוא חלוץ בתוך רוטציה של קבוצה בכירה. אולי יום אחד יהיה יותר.

למשל שלוק שואו הוא עמדה פתורה.

או שאפשר להתחיל עם ארבע החתמות איכותיות בקיץ הקרוב ואז עוד כמה בקיץ הבא. שום מספר שהוא פחות משש החתמות לא יספיק.

עוד הנחה בעניין הזהלמשל שאפשר לשלב שחקני אקדמיה בקלות – צריעה להעלם. שחקנים כמו צ׳ונג צריכים לקבל כמה הזדמנויות בשנה הבאהאין שום סרט שהוא שחקן קבוע או מחליף למרשיאלשכמובן גם הוא סימן שאלה. אין לנו שום אינדיקציה ששחקני האקדמיה הם טובים מכמה מבני גילם בעולם.

למשל שללינדלוף חסר רק בלם מוביל לצידו. חסרים לו כושר וחוסן גופני גם.

או שיש צורך להלחם בכל זאת על אנדר הררה. כמות האיבודים שלו די דומה לשל פוגבה.

או שאפשר להנות באיזשהי צורה מהנסיון של מאטה או אלכסיס בקבוצה צעירה. או ג׳ונס או יאנג.

שוב, אני לא אגיד שאין בקבוצה הזו שום ערך. שחקני כדורגל משתפרים עם מנהיגות וחברים טובים יותר לקבוצה. אבל אין בקבוצה שום באנקר. שום אזור או שחקן שאפשר לבטוח בהם.

וזה באופן פרדוקסלי צריך להקל על עבודת הבניה

כאמור, רק חדשות טובות!

ולפני המשחק:

יש לנו לא פעם נטיה להסתכל על משחקים של יונייטד, לזהות בעיות בתפקיד מסויים, ואז להחליט שזו עמדה קריטית מבחינת חיזוק לעונה הקרובה. אם אני מסתכל כך על ההרכב אני חושב למשל שבלם ומגן ימני ומתקיף כנף ימני וקשר מרכזי יצירתי מאחור הם בעדיפות גבוהה. 

אבל בעניין הזה שתי הערות. 

האחת היא שלא תמיד החוסרים הברורים פתירים רק בתפקוד של שחקן. ב-2006 היה נדמה שיונייטד נואשת לקשר דפנסיבי חזק ופיזי. במציאות הובא קאריק שהיה פחות פיסי אבל הוספה פיזיות בעמדות אחרות – וידיץ׳, אברה ופארק. 

ב-2012 היו חוסרים בכל רחבי המגרש. הובא רק רובין ואן פרסי. יש הרבה ספקולציות שזה נעשה משום שפרגוסון רצה לעזוב עם אליפות. אבל העובדה היא שזה עבד גם מקצועית – משום שזה חייב את היריב לתת ליונייטד הרבה הרבה יותר כבוד. 

ולכן סקורר בכיר ומוכח, במיוחד אם לוקאקו יעזוב, הוא תמיד אפשרות רצוייה ביותר. במיוחד אם יונייטד תהיה בתקופת בניה. 

העניין השני הוא שהתצורה הזו במידה רבה נבנתה בגלל הקישור שיש ליונייטד. שבמיטבו, המועט, הזהות שלו הייתה ״אחריות פלוס מסירות עומק מבריקות של פוגבה״. ובמירעו לא הייתה אחריות ופוגבה היה לא מעוניין.  חוסר זהות מוחלט מבחינה התקפית או הגנתית. שום דרכים בדוקות להגיע למצבי הבקעה. ועוד בונוסים: מעט מאד איום מרחוק, חסרונו של עושה משחק נוסף, חסרונו של בועט בעיטות נייחות לא ישירות אפקטיבי. 

ולכן סולשיאר יכול להסתכל על עונת הרכש הזו גם מכוון אחר. בניית קישור קוהורנטי כעדיפות ראשונה. אין לנו שום מושג לגבי המסגרת התקציבית בה יונייטד תפעל, אבל בניית קישור שלם עלולה לבוא על חשבון הימורים באזורים אחרים. למשל על טואנזבה כבלם. למשל החלטה שדאלוט בכל זאת הוא המגן הימני. למשל ויתור על קניית קיצוני ימני.

את הזהות הרצוייה אפשר להשיג בכמה דרכים. אפשר להעמיס בשחקנים פיסיים ולהביא נסיון. אפשר למצוא שחקן ייחודי – למשל פרננדיניו או קאנטה או קרוס  – שבאחת נותנים לדברים צורה. אם אתה נניח פוגע בזהותו של המודריץ׳ הבא – מצבך טוב. אפשר ללכת על שיטת משחק ייחודית ובלי שמות – כפי שעשה קלופ. אחרי שיש לך זהות – אתה לא רק מזהה חולשות, אתה מזהה פתרונות.

מה למדתי מהפוד עם שרן
דני

57 Comments

אריאל שתיל 5 במאי 2019

כרגיל, אני בעד להחזיר את ממפיס לעוד סיבוב התרשמות

דורפן 5 במאי 2019

אני מתרשם שמרשיאל ממש מבקש את זה…

אייב 5 במאי 2019

די להזנחת עמדת הקשר הימני. מבחינתי שיחזירו את נאני, אני עד כדי כך נואש. נמאס כבר לשחק רק מצד אחד.
לא מבין איך ליובה יש את בנרנרדסקי ודגלאס קוסטה ולנו את חואן מאטה, שהוא בכלל 10, וג'סי שהוא לא זה ולא זה.

יואב 5 במאי 2019

הבאת קאריק בזמנו היתה מאסטרקלאס של המאסטר. על רקע הבאתם של באלאק וסבצ'נקו לאלופה המכהנת שנתיים ברציפות, זה נראה לא כוחות. אמרתי אז לחבר אוהד צלסי- אבל תראה, רוני ורונאלדו התבגרו בעוד שנה. ונכון- היתה פיזיות בכל האיזורים האחרים במגרש.
אם מסתכלים על המודל שליברפול מייצגת, הוא הכי קרוב לשיחזור על ידי המתחרות. בתקציב, בקולקטיב, בפרסונליות של המנג'ר. וזה אומר המון המון עבודה במגרש האימונים.

ישרון 5 במאי 2019

אני לא כל כך בטוח שזה קל לשחזור, בגרמניה היו כמה קבוצות שניסו לחקות את דורטמונד שלו בהצלחה חלקית.
אצא מנקודת הנחה שסולישאר עומד בקריטריון השלישי ותקציב אינו הבעיה שלכם אבל הקולקטיב דורש שינוי רציני, אתה צריך סגל של "פועלים שחורים" כמו מילנר או ווינלדום לדוג' וגם כוכבים עם מינון אגו נמוך יחסית. פרמיניו כמובן הדוגמא הכי טובה זה למה קלופ כל כך אוהב אותו ושם אותו באנקר בהרכב. בליברפול הוא היה צריך כמה חלונות העברה להתאים את כל ההרכב לשיטה, לדעתי אתם לא מועדון סבלני מספיק בשביל זה.

ניק 5 במאי 2019

אני חושב שכבר היינו במצב של השחקנים הפיסיים עם מוריניו, זה פחות עבד לנו.
אני גם חושב שסהכ יהיה מספיק כסף הקיץ – יש כסף פנימי בעיקר אחרי עונה עם מעט מאוד רכש, יתפנה כסף ממשכורות של שחקנים שיעזבו (סאנצז,הררה) וימכרו שחקנים (פוגבה,דרמיין,רוחו, אולי לוקאקו) – גם ל5-6 שחקנים.
השאלה כמה ירצו לעשות מפץ גדול או לבנות בשלבים (חלונות העברה).

אופיר 5 במאי 2019

איך זה בדיוק עובד, העניין הזה של להעזיב את סאנצ'ז?

שי 5 במאי 2019

חותמים עסקה לרכישת שחקן אחר, ואז מוסיפים את אלכסיס כבונוס?

אופיר 5 במאי 2019

ומשלמים גם את השכר הפסיכי\שערורייתי\קומי שלו? כי אין אף מועדון בעולם שישלם לו חמישית מזה.

שי 6 במאי 2019

מסתבר שהוא יחטוף קיצוץ רציני בעקבות הכישלון להגיע לטופ 4… עדיין יהיה אוברפייד, אבל אולי ילמד מזה משהו.

אמיתי 6 במאי 2019

מה יש ללמוד? ניסה בכל הכוח.. נפצע או שפשוט לא השתלב

אריאל גרייזס 5 במאי 2019

יש ליונייטד שיטה שבה היא רוצה לשחק? יש לה דרך כלשהי? או שהיא פשוט רוכשת מכל הבא ליד ומקווה לטוב? כל עוד לא תוגדר הדרך – בין אם זה על ידי מנהל ספורטיבי או מאמן עם דרך מספיק ברורה (ממה שראיתי עד עכשיו, סולשייאר הוא לא כזה) שום דבר לא ישתנה. זאת קבוצה חסרת דרך לגמרי

אמיר המקורי 5 במאי 2019

כולם כבר יודעים כמה הסגל הזה דל בכישרון / בעייתי / מבוגר / עצלן, לפני שנתיים כשהגאון הפורטוגלי היה על הקווים קיוויתי,קיוותי שיביט מעבר לתעלה אל השכנה ממונאקו, אבל לזה שהיה פעם מזמן מיוחד זה לא בער, הוא מחפש בריונים ולא קוסמים כמו ברנאקדו סילבה ודומיו, עכשיו, יש שוב הזדמנות(בתקווה ששתי הספרדיות יבלעו את כל הכשרונות) להביט אל קבוצה שחצייה תפורק, אייקס, תנו לי נרס שכזה, או דה ליכט וואן דר ביק בקישור, דיי לביריונים, דיי למחפשי פנסיה, תביאו גם בעלי ניסיון כתוספת אבל כאלו שרוצים עדיין להינות מהמשחק, לא אלכסיסים, תנו לנו מהחומר של טאדיץ..

פיש אנד צ'יפס 5 במאי 2019

בלם אפשר להביא את קוליבאלי\דייאס מבנפיקה או ואראן שרוצה לעזוב.
מגן ימני נראה לי אידאלי להביא אנגלי כמו וואן ביסאקה שהרשים מאוד העונה.
קשר ימני עם רגל שמאל שנכנס כחלוץ לרחבה קשה למצוא ברמה ממש גבוהה.
לגבי עושה משחק באמצע,צריך להביא במקרה שפוגבה באמת עוזב.

גם הכל תלוי אם יונייטד תהיה באלופות או ליגה אירופית

דני - Long Island 5 במאי 2019

We call this: lack of quality!

שחר ע. 5 במאי 2019

קבוצה עצובה בלי כיוון ועתיד

פיש אנד צ'יפס 5 במאי 2019

יונייטד הזאת טובה בלבעוט בדלי,תיקו מול קבוצה שירדה מזמן ליגה עדיין מסמל שהדלקת ששמה מוריניו עברה אבל המחלה כמו וודוורד והדירקטורים עדיין מתפרצת לתקופות.
איזה לוזרים,אפילו שמעון פרס היה מתבייש.
עכשיו שיונייטד לא בטופ4 לא יהיה אפשר יהיה להביא שחקני וורלד קלאס

ניק 5 במאי 2019

אין פה שום לוזריות, גם אם ניצחון הסיכוי שלנו לטופ 4 היה אפסי. זה נטו הכבוד של השחקנים.
אם כבר לוזריות אז זה אצל טוטנהם צלסי וארסנל שגם היה להם פער נקודות אדיר עלינו וגם כשאנחנו בחודשיים עם 2 נצחונות ועדיין בקושי בקושי עוברים אותנו.

יואב 5 במאי 2019

בוודאי שיהיה אפשר. קרה מספיק פעמים בעבר.

ניר 5 במאי 2019

יונייטד נמצאת בבעיה שאותה הגדיור פעם המורה שלי לסוציולוגיה ״חדר מורים עייף״. מגיע מורה חדש מלא מוטיבציה לבית ספר, ותוך שנה עם המורים הוותיקים מאבד כל מוטיבציה וכל חשק לחיות. לצערי כל שחקן חדש שיגיע ייכנס לאווירת היונייטד הנוכחית. הפתרון של אותו מורה היה פשוט – החלפת כל חדר המורים במכה. לצערי זה לא פיתרון ישים ואני אפילו לא חושב שזה הפיתרון ליונייטד הנוכחית, אבל הבעיה היא אותה בעיה.

סימנטוב 5 במאי 2019

אופטימית חסר תקנה.

ניק 5 במאי 2019

פ.ס.ג 1- יונייטד 3.
אני באמת לא יכול לחשוב על מקבילה היסטורית למשחק שפירק במקביל 2 קבוצות בצורה כל כך דרסטית.

Matipool 5 במאי 2019

מעולה!

יריב ס. 5 במאי 2019

אני עדיין משוכנע שלפני כל עניין הסגל, החתמת המאמן הייתה נמהרת. אני לא רואה בסולשקיאר מאמן טופ שמסוגל להתמודד עם מאמנים כמו פפ, קלופ או פוצ'טינו. וכן ככזה שמסוגל למשוך ולנהל כוכבים, ויונייטד תמיד קונה כוכבים…
מודה שכמעט לא ראיתי את המשחקים שלכם בתקופתו, אבל לא היה קורה כלום אם היו ממתינים למאי ורואים איך הוא מתמודד עם משברים.
באיזה מקום הרגיש לי שברגע שהוא הוחתם, השחקנים הורידו את הרגל מהדוושה והפגרה התחילה.

DS 5 במאי 2019

הבעיה העיקרית של יונייטד היא ש(יש מצב) שהשם של יונייטד הופך בשנים האחרונות ממקום שבו שחקנים מגיעים כדי להגיע לגדולה לבית קברות לשחקנים, בעיקר כוכבים. ואולי כוכבים עושים עכשיו חושבים כמה פעמים ובודקים כל הצעה אחרת לפני שהם מסתכלים על הצעה מיונייטד. הסיכוי של יונייטד תלוי ביכולת שלהם לפגוע בול בשחקנים שהפריצה עוד לפניהם. סיכוי קלוש לדעתי, כי לבנות מערכת סקאוטינג טובה לוקח זמן. ההימור שלי זה שההליכה במדבר עוד ארוכה.

יוסי מזרחי 5 במאי 2019

ניתוח נכון וכואב. אין שום באנקר.
את פרשת דה חאה צריך לגמור מיד נשאר או הולך.מה שיהיה יהיה ויש לי הרגשה שנתקיים גם בלעדיו.
שואו מגלה סימני חוסר מחשבה וזה מזכיר לי משהו שאמר עליו אותו אחד שיש האוהבים לא להזכיר את שמו.
בלם הכי טוב שיש בשוק ובכל מחיר, מין דה ליכט כזה. צעיר הולנדי קשוח וגם מי שיכול לצמוח כמנהיג. יש כסף כמו חול ולא צריך להתקטנן.
על מספר שש לא צריך לבזבן כאן אלקטרונים.
לא הייתי ממהר לזרוק את לוקקו. אני מניח שטל לא יסכים איתי שראשפורד עוד צריך ללמוד ולהתקדם והוא צריך תחרות, אבל כשקראתי את דורפן בסיכום אני מבין שאני לא לבד.
אם אני סופר נכון ילכו מאיתנו בין שישה לשמונה שחקנים, וגם מספר שש, לכן ארבע החתמות לא יספיקו אם מדובר בהשקעה תשתיית. אם יביאו שחקנים מוכחים יכולים להסתפק בארבעה. אני לא סופר בסגל של העונה הבאה את הוותיקים שאולי ישארו כחונכים.
ויש לי עוד כאב בטן עמום שמתחיל לכרסם בבטחון שלי בהתאמה של אולה. בכל מקרה השבועות האחרונים מטרידים גם בגיזרה הזו.
והכי חשוב, ברוך שפטרנו.

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

אין לי כוח וגם לא בא לי לכתוב על הרע, גם ככה לא ראינו היום שום הבדל מהמשחקים בשבועות האחרונים.
לא רוצה לכתוב שוב נקודתית על הכישלונות והחוסרים של מספר שחקנים או של הקבוצה כקבוצה, גם שם אין חדש.
אני לא מוצא טעם בלעשות תחרות מי יורד כמה שיותר חזק על שואו או ג'ונס או מזלזל בציניות בסולשיאר.

אני אגע בכמה נקודות חיוביות, כן, היו גם כאלה וקודם שני שחקנים.

מקטומיניי, הוא כבש את השער הראשון במשחק הליגה נגד וולבס והפסדנו בו.
היום הוא כבש את השער הראשון במשחק וסיימנו בתיקו, אז לפחות עכשיו יש למה לצפות בפעם הבאה שהוא יכבוש שער ראשון, 3 נקודות בטוחות לאחר מכן…

אומנם השער שכבש היום היה גם תודות לשוער אבל זו היתה הצטרפות נוספת של מקטומיניי לאזור הרחבה, אל תוך הרחבה ובסיום התנועה שלו שבה הכין לעצמו את הכדור הוא ניפק בעיטה חזקה וטובה ברגל שמאל שזו לא הרגל החזקה שלו.

מעבר לשער, מאוד יכול להיות שמקטומיניי הולך להתפתח להיות שחקן שברוב הפעמים לא נשים לב אליו אבל לא בהקשר השלילי.
הוא שחקן שלא מחפש להסתבך לחינם ובגלל זה כמעט ולא מאבד כדורים מאבד כדורים.
הסגנון שלו לא מפריע לשטף המשחק אלא מכוון לפשטות הכי חכמה שיש בכדורגל, פס ותנועה.
בדומה למייקל קאריק או דארן פלטצר, הגיבורים ה"אלמוניים" של מרכז הקישור שלנו במשך לא מעט שנים, מקטומיניי מתאפיין כשחקן שקורא מצויין את המשחק.
בגלל זה הוא ממוקם לא פעם באזורים שבהם הוא אופציה לקבל כדור או בעמדה שבה הוא קרוב לשחקן יריב, קרוב לכדור או אירוע שאליו הוא יכול להצטרף בכל הנוגע לחילוץ של כדורים.
אם יש משהו שראינו אצל מקטומיניי החל מהרגע הראשון זה שהוא לא פוחד ממאבקי כוח, הוא חזק פיזית (גם בזכות המבנה שלו) ויכול להתחזק עוד יותר.

מקטומיניי לא רק משחרר כדור מהר, אם צריך הוא יודע לשמור מצויין על הכדור, לא מפחד לכדרר.

אם יש כמה נקודות אור בעונה הזו אזי זה הסקוטי שמזכיר שפעם המדינה ממנה הוא מגיע היתה ספקית אדירה של שחקנים נהדרים לליגה האגלית.

צ'ונג, כבר בשניות הראשונות שהוא נכנס היום לכר הדשא אפשר היה להרגיש בין שחקן רעב להוכיח, כזה שמחפש לאכול גם את הדשא אם צריך לעומת הקבוצה והמשחק הכבוי שלה.

לא ראיתי שום דבר חדש אצל צ'ונג שלא ראיתי ממנו במשחקי הנוער או מילואים וזה היה נהדר לראות, כי בלי שום פחד במה הוא המשיך לשחק כפי שיודע וזה לא שינה לו שמדובר בקבוצה הראשונה ומשחק פרמייר ליג.
צ'ונג שילב בין ניסיונות לרוץ עם כדור ולעבור שחקנים מצד אחד, ומצד שני התנועה שלו בלי כדור גרמה לזה שיכול היה לקבל אותם.
באחת מהן הפעמים כשקיבל מראשפורד על הקו הוא גם נתן יופי של פריצה לתוך הרחבה, הוא יכול היה לנסות ולהוציא לראשפורד כדור אחורנית והאמת היא שלא מעט שחקנים היו ממהרים לעשות זאת, לשחרר מסירה לשחקן הבכיר יותר,
אבל צ'ונג בחר אחרת והיה מספיק אמיץ ללכת עד הסוף ולשחרר בעיטה טובה מזווית לא הכי קלה.
אני אוהב את החוצפה החיובית הזו, יכול לספר המון.

נכון שלא כל פעולה הצליחה לו אבל ראינו שם שחקן יוזם, אני מכור לרעב וחוסר פחד של שחקנים צעירים.
אי אפשר להפסיד שם בתהליך של שילוב צעירים, רגע, לפני שתגידו לי בציניות, באמת? אז איך תסביר את דארן גיבסון או טום קלברלי למינהם?
ובכן, גם אם שחקן צעיר בסופו של דבר לא מצליח לקנות את מקומו בקבוצה הראשונה, הניסיון והזדמנות שקיבל זה בדיוק מה שמוכשרים אחרים במחלקת הנוער צריכים לראות.
הידיעה שאם הם ישקיעו ויתנו כל מה שהם יכולים לתת (כמובן, ביחד עם כישרון מסויים שצריכים להראות) הם יקבלו את ההזדמנות וזה אחד הדברים הכי בריאים שיכולים להיות בקבוצת כדורגל, בכל קבוצה.

ביחד עם צ'ונג מחכים עוד כמה פרוספקטים שיהיו חלק מהקבוצה הראשונה בעונה הבאה.
גם אני מאוד רציתי לראות אותם מקבלים יותר דקות בתקופה האחרונה אבל אני יכול להבין את הבחירה של סולשיאר לחכות עם זה.
כל עוד היה לנו סיכוי ממשי להגיע לליגת האלופות זו היתה בחירה מושכלת ללכת עם היותר מנוסים ובכירים.
אם תגידו לי שאני סותר את עצמי והרי כתבתי לא פעם שאין פחד או מה להפסיד עם ניסיון לשחק עם צעירים, אזי יש את החלק השני של התמונה או בחירה של סולשיאר.
כאשר אנחנו רואים את החולי של הקבוצה הזו, לא תמיד כדאי לזרוק צעירים לתוך מים עמוקים ומלוכלכים שכאלה.
בכדי שלא יהיו חלק מהכישלון, שלא יאשימו אותם ושחקנים צעירים בקלות יכולים להיות למטרה נוחה.
חכמה גדולה יש מאחורי ניסיון לקדם צעירים, לא לעשות זאת עם הרגש בלבד אלא לחפש לקדם נכון והרבה יותר בריא לעשות זאת בתקופה רגועה ונקייה יותר או כמובן בקבוצה בריאה וחזקה עם שחקנים בכירים שיכולים לגונן ולתמוך בהם.
גם כאשר אלכס פרגוסון בחר למכור את מארק יוז, פול אינס ואנדריי קונצ'לסקיס ולתת לצעירים (בקהאם, באט, סקולס ונוויל) את המקום שלהם, הוא עשה זאת כאשר היו בקבוצה מנהיגים דוגמת סטיב ברוס, בראיין מקלייר וכמובן אריק קאנטונה.
לצערי כרגע אין אצלנו אף פיגורה בכירה אחת בקבוצה שאני יכול להגיד עליה משהו דומה לאותם שמות מהעבר, אבל אמרתי שמתרכז רק בטוב אז נעזוב את זה.

בכל אופן, במשחק האחרון לעונה נגד קרדיף, כשכבר אין לנו על מה לשחק מלבד הרצון לסיים את העונה בכל זאת עם איזו תוצאה ותצוגה יפה, אני מאמין שסולשיאר יעניק ליותר צעירים דקות כסיפתח נוסף לקראת העתיד.

עוד משהו קטן לגבי סולשיאר.
אולי יותר מבמשחקים קודמים ובעיקר במחצית הראשונה היום, הוא כל הזמן היה על הקו, נחילק הוראות, ניסה לכוון ולדרבן.
כאב לי על עליו כשמספר פעמים במחצית השנייה כאשר המצלמה תפסה אותו מתיישב על הספסל בתסכול, אם לאחר הטעות של שואו או ההחטאה של ראשפורד.
אני לרגע לא מודאג איתו , אני מאמין ובוטח באיש וזה לא מגיע רק מהרגש שלי.
סולשיאר משדר רוגע וזה חלק חשוב באישיות של מנג'ר ואני בעיקר מקשיב לדברים שאומר, דברים שקולים ונכונים.
סולשיאר לא מסוג האנשים שיש הבדל בין מה שהפה שלהם מוציא לבין מה שקורה במציאות.
טובת המועדון לנגד עיניו והוא לרגע אחד לא ימרח אף אחד.
אם דברים לא יהיו כשורה, אם לא יקבל את הגיבוי, הוא לא ישאר ללכלך אלא פשוט יעזוב.
נכון לעכשיו הוא אומר כל מה שאני רוצה לשמוע.
יהיה רכש, יהיו שינויים וזה יהיה כחלק מתהליך שייקח זמן כי רוצים לעשות זאת נכון.
אני מחכה בקוצר רוח לקיץ לראות את הפעולות הראשונות לקראת העונה הבאה.

פיש אנד צ'יפס 5 במאי 2019

גבר איזה חפירה,תסכם ותגיע לפואנטה.לא מקבלים פה תשלום פר מילה

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

גבר, את הפיש אנד צ'יפס שלי אני אוהב עם רוטב גרייבי ומלח.

wazza 5 במאי 2019

וגם לא מכריחים אותך לקרוא

אסף the kop 5 במאי 2019

מתי נולדת, ב 2010 ?

ארז 5 במאי 2019

תרגיע

אבי 5 במאי 2019

יכול להיות שטוטנהאם ופ.ס.ז' בזבזו לנו עוד שנה או שתיים. בכך שהפסידו לנו ונטעו בנו את האשליה שסולשיאר הוא האיש. בכלל, מעניין לפענח מה בדיוק קרה שם ברצף הניצחונות המפואר שלו בהתחלה. ההקלה עם עזיבת מוריניו? ההתלהבות והצורך של השחקנים להרשים את המאמן החדש? מזל? עוד איזה מרכיב או שניים? שילוב של כל אלה?

אמיתי 5 במאי 2019

קודם כל- הרבה ממה שמוריניו אמר בתחילת ובמהלך העונה נאמר עי אחרים כאן עכשיו. זה לא פותר אותו מאחריות ולא אומר שהיה צריך להישאר אבל כנראה שבכל את הוא עדיין מבין משהו.
שנית. גרייזס צודק וכתבתי על זה לא מעט כאן. אין דרך אין שיטה. להגנתו של אולה אני חושב שהוא נפל קורבן להצלחה בראשית דרכו בליגה ולננס בפריז. זה הכניס לחץ למערכת והרגשה שחייבים להביא תוצאות על פני הקניית צורת משחק והכנסת צעירים בצורה רגועה. זה גם גרם לקבוצה לחזור למוכר והרע מתקופת מוריניו (העפת כדורים חסרי כתובת למעלה) ולמאמן לנסות פתרונות טקטיים ליריבות במקום להתרכז בקבוצה שלנו. חבל אבל אני כן מאמין שעם הכנה ללא לחץ ושחקנים לפי בחירתו אולה כן יכול למצוא שיטת משחק שתתאים לנו.
לדעתי לינדלוף שואו מקטומיניי וראשפורד הם עדיין באנקר. והם גם כולם יחסית צעירים. הנקודה על הקישור בפרגיים נכונה- שם המפתח קודם כל להגנה יותר טובה ואחכ לצורת משחק מודרנית (החזקת כדור ותנועה ללא כדור). כל החולייה האחורית תראה טוב יותר עם קשרים ניידים יותר.
לא נורא- לא הגיע לנו..

אבי התל אביבי 5 במאי 2019

עוד חדשות טובות כאלה ואבדנו….

אמיר המקורי 5 במאי 2019

יש כאן מגיבים שכותבים מגילות של פרשנויות מידי שבוע כבר כמה עונות,כולם יודעים מיהם,כשקוראים אותם זה מרגיש אני ואפסי עוד,הנחות על גבי הנחות הם עושים למועדון ולשחקני הסגל,כל מי שמעז(כמוני וכמה נוספים)לומר את האמת הכואבת והקשה(למשל,שזה סגל רע,שהמועדון חולה)צפוי לחטוף מהם(who cares),הם מגיני המועדון,חייליו הנאמנים,לפחות משמר המלכה כשעיניינו בממלכה..
היום כבר כולם יודעים כי זו עובדה,MUFC הוא מועדון כדורגל חולה,אלו מביננו שמבינים את המשחק זיהו את ההתדרדרות כבר לפני כמה עונות,הם ראו את כל הבעיות אצל כל שחקן ולא עשו לו הנחות רק כי הסר החתים אותו או כי הוא תפס שני משחקים טובים פה ושם,הם גם ראו את עבודת הסקאוטינג המבישה,את המאמנים ההזויים שקיבלו עשרות מליונים בתמורה להחרבת המועדון.
את כל הבעיות ראו גם כוכבי העבר שחלקם פרשנים,היה להם את האומץ לצאת כנגד המועדון וחלקם שילמו וגם ישלמו על זה מחיר בעתיד,עד,עד שהמשפחה האמריקאית הבזוייה רודפת הכסף תקבל את הכסף הגדול(והיא תקבל)עבורו היא עשתה את מהלך הרכישה,אין כאן אהבת כדורגל,אין כאן אהבת המועדון,זה ביזנס ציני וקר כדמותו של אד וודרוד.

יואב 5 במאי 2019

אמיר המקורי,
מי מחטיף לך? כאחד שקורא פה המון שנים, לא שמתי לב לשום תגובה עויינת אליך. וגם לא עויינת.

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

אהלן אמיר המקורי,

יש לי הרגשה שבדברי הביקורת שלך אתה מתייחס גם אלי.
עד כמה שידוע לי זו במה פומבית וכל אחד רשאי להביע בה את דעתו, ככזו גם אני מביע את שלי, לפעמים בקצרה ולפעמים מאריך במילים, תלוי במה יוצא לי מהלב ואני כותב קודם מהלב אבל גם כפי שאני מבין את משחק הכדורגל.
יש כאלה שמסכימים איתי, יש כאלה שלא והכל בסדר, מכבד כל דעה וב100 אחוז מהפעמים מי שלא מסכים איתי ומגיב לי עניינית אני עונה בכל הכבוד.
זה בסדר לא להסכים, זה חלק מהיופי וגם מה שמייצר דיון וזו הרי המטרה, לא?

לא זכור לי שאי פעם אסרתי על מישהו לכתוב פה, אין לי את הזכות והרי אני כמו כל אחד אחר, רק אורח.
לא זכור לי ש"החטפתי" למישהו וגם אם היו מקרים קיצוניים שהדברים עלו לטונים קצת גבוהים או צורמים, ידעתי לרדת למטה מהר כי בסופו של דבר כולנו אוהדים את אותה הקבוצה ושותפים לאותה האהבה.

אגב ויעיד על כך יואב ואולי גם אחרים שזוכרים, בעונת מוייס זעקתי שהדבר הכי גרוע לעשות זה לפטר אותו למרות הכל כי משם אנחנו נתדרדר בדיוק לאן שהגענו, למנג'רים שלא התאימו בתפיסתם למועדון, לא היו יכולים ולא רצו להתאים את עצמם למקום.
שנהפוך להיות כמו שאר העמים ושנראה רכבת שחקנים שבאה והולכת פעם אחר פעם עם אפס סבלנות ודרך, רק כי לא היו מסוגלים להתמודד עם מציאות חדשה וקשה מיד לאחר פרישתו של פרגוסון.
צדקתי שם ובדיוק כמו שצדקתי במקרים נוספים ובדיוק כמו שטעיתי בחלק מהפעמים גם כן, אבל להביע את דעתי מעולם לא התביישתי וגם אם זה נוגד דעה של אחרים.

אני לא יודע למה זה כל-כך מפריע לך, חבל שאתה כל-כך מריר ותוקפני, אבל זה אתה, לא אני.
אתה מוזמן לא לקרוא את ההודעות שלי או להגיב להן אם הן כל-כך מפריעות לך.

חג עצמאות שמח ובתקווה לימים שקטים יותר במדינת ישראל.

ניק 5 במאי 2019

טל היקר,
אל תיתן לכל מיני "קוראים" (בלי שמות גנאי) להפיל את רוחך!
תמשיך לכתוב פה, בקבוצת פייסבוק ולדבר בפודקסט שלך.
נכון גם לגבי התגובה של דג מלוח מלמעלה

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

תודה רבה ניק!

קרסקי 6 במאי 2019

שמעו, שמעו, תודה טל.

טל המנצ'סטרי 6 במאי 2019

צ'יירס מייט.

matipool 6 במאי 2019

לגמרי, טל. גם מהצד של היריבים "השונאים / שנואים".
אני נהנה ומשכיל לקרוא ולשמוע אותך ומקבל פרספקטיבות וזוויות מעניינות.
היו כמה פעמים העונה שאשכרה "השקעתי" יותר מארבעים דקות לשמוע את הפודקאסט שלך בענייני יונייטד ולא הצטערתי על זה.

טל המנצ'סטרי 6 במאי 2019

תודה matipool,
מעריך מאוד!

לכבוד הוא לי שאוהדים שהם לא של יונייטד ועוד כמוך, אוהד ליברפול, מאזינים לפודקאסט תינוקות באזבי!

יוסי מזרחי 6 במאי 2019

מסכים לדברים ואני רוצה להדגיש שאתה קצת נודניק…… :) תמשיך כך.
חג שמח לכולם אוהדים שלנו ואלה שלא היה להם מזל ונפלו למקומות אחרים.
אל תתנו לחיוך לרדת מהפנים, אחרי כל ירידה באה עליה
שוב,חג שמח .

טל המנצ'סטרי 6 במאי 2019

תודה יוסי

אני מזל אריה וככזה עקשן/נודניק.

אנחנו נחזור במהרה!

רומן 5 במאי 2019

אז מה? סולשיאר באמת ראוי לאמן את יונייטד?
מה יצא קצב צבירת הנקודות שלו, יותר טוב ממוריניו?
הלו, שיתעוררו שם בהנהלת יונייטד, סולשיאר בחור נחמד אבל זה נראה ענק עליו. אין שום דוגמא לשחקן עבר שהצליח במועדון צמרת באי פי אל בלי נסיון קודם.
קונטה, אלגרי הם האובוויוס. אבל אני לא מבין איך הם לא רואים שם את נונו סאנטו של וולבס, יאללה בהצלחה.

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

קצב צבירת הנקודות שלו עדיין טוב יותר מזה של מוריניו.
זידאן וגווארדיולה אחלה דוגמאות לשחקני עברת שהצליחו במועדוני צמרת בלי ניסיון קודם באמת, אם כבר סולשיאר צבר יותר ניסיון ושעות כדורגל בכמה מקומות מאשר הם בתחילת הדרך.

רומן 5 במאי 2019

אמרתי באנגליה, זה תחרות ברמה קצת אחרת. בספרד הכי נמוך שאתה נופל אם אתה מאמן ברסה או ריאל זה מקום שני, אם ממש ממש ממש לא היה לך מזל אז 3.

אמיתי 5 במאי 2019

דלגליש אבל אצל הרעים באייטיז

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

כמאמן שחקן, גם כן חתיכת המצאה…

אמיתי 5 במאי 2019

בתאכלס יותר קשה לא?

טל המנצ'סטרי 5 במאי 2019

כן, סוג של מוקש כי מצד אחד אתה חבר של כולם בחדר ההלבשה כי אתה שחקן ומצד שני אתה צריך גם להיות הבוס.
גם בראיין רובסון היה בתחילת הדרך מנג'ר שחקן של מידלסברו, אני חושב שהיו עוד כמה דוגמאות שכאלה אבל לא נרשמה שם הצלחה גדולה.

רומן 6 במאי 2019

לא סתם כתבתי אי פי אל…

שי 6 במאי 2019

כבר כמה שנים שיונייטד מנסה להימנע מלשלם שכר לימוד ורוצה לפתור את הבעיות כאן ועכשיו. זה לא הצליח. במקום להתמקד במאמנים מנוסים ושחקנים מוכחים, היא צריכה להתמקד בתהליך שהיא רוצה לעבור ובדרך שהקבוצה צריכה להיראות – התקפית, לא פוחדת לטעות, מבינה שיש לה דרך לעבור. במקום לחשוב את מי אפשר לקנות מאייאקס, לחשוב מה אפשר לאמץ ממחלקת הנוער שלהם. במקום לחשוב לאיזה קבוצה יש מאמן טוב שכדאי להביא, לחשוב מה הכלים הדרושים למאמן כדי שיצליח.
אם יונייטד לא תפחד ללכת בדרך הארוכה התוצאות הטובות יגיעו מהר משנדמה.

אמוץ כהן-פז 6 במאי 2019

משב רוח מרענן…
אני מעריך (ומקווה) שזו הסיבה להחתמת סולשיאר.

ליאב 5 במאי 2019

מתחיל לחשוש שאנחנו בדרך לגרסת יונייטד של די-מתאו בצ׳לסי רק בהיעדר תארים. בזמנו האיטלקי פוטר די בתחילת העונה העוקבת לזכיה בליגת האלופות והגביע האנגלי. אצלנו, אנחנו אחרי עונה רוויה מפחי נפש עם שביב תקווה של ריצה יפה בין אמצע דצמבר לתחילת מרץ. לא יודע כמה ההנהלה הקפריזית והלא מקצועית בתחום החשוב ביותר, שהוא הכדורגל עצמו, תהיה מוכנה לסבול פתיחת עונה חלשה.
חובת ההוכחה על סולשיאר שהוא מצליח לבנות סגל טוב יותר לעונה הבאה, אבל גם לא אתפלא אם יפוטר מהר מאוד לאחר תחילת העונה במידה והתוצאות לא תהיינה טובות.

Comments closed