תופעת דורפן (10). שכר לימוד (עם ציפי שמילוביץ׳)

סיכום הרבע גמר

 

ציטטתי בפודאקסט את גלעד בלום שאמר לי פעם "שכשרון היא המהירות בה אתה לומד". והפלייאוף הזה אמר משהו על כשרון.

מייק ד׳אנטוני לא לומד מכלום. אני לא אגיד שהוא לא כשרוני – הוא פשוט לא מנסה ללמוד. הוא המציא את המשחק כפי שהוא צריך להיות משוחק וזו תמיד פציעה או שופטים או משהו אחר שמונעים מהאמת לצוף.

ניקולה יוקיץ׳ הגיב באופן פנטסטי לפלייאוף. הגיב חזק מאד להפסד הביתי לסן אנטוניו ובכלל נתן פלייאוף ראשון מהטובים שראיתי. אבל בסוף הידיים של דנבר התקררו ושל מקקלום רתחו. דנבר הם הקבוצה הצעירה ביותר בפלייאוף הזה ושתי סדרות נהדרות של שבעה משחקים לימדו אותם המון. אם אני אוהד דנבר, אני הולך למשטרה ומחזיר את הרובה.

ג׳ואל אמביד סיים את הפלייאוף בדמעות. סטיבן איי סמית׳ אמר על זה דבר מאד נכון: ״ברגע הזה מת הילד השטותניק ונולד הלוחם״.

ויאניס קיבל את המכה שלו. למד מקבוצת הפאר הבוסטונית מה זה כדורסל פלייאוף. הושפל, הבין מה זו פיזיות ומה זו הגנה ומה זו אגרסיבית אמיתית ו…..בתוך עשרים דקות למד את הנושא והחריב את בוסטון סלטיקס העכשווית.

ויש גם סאונדקלאוד

תינוקות באזבי --66- סיום עונה, חלוקת תעודות
הדילמה של טרי סטוטס

50 Comments

אלעדכ 14 במאי 2019

סטיבן איי סמית אומר משהו נכון אחת לעשור. מה שאמר על אמביד מדוייק, חכו עכשיו עוד עשר שנים.
התגובה של אמביד להפסד הוציאה אותי מאוד אופטימי. הוא הולך לתת בראש בעונה הבאה

דור 14 במאי 2019

מסכים לגבי אמביד. וסטיבן איי בלתי נסבל ושופך כל כך הרבה שטויות, אבל אני חושב שאיפשהו עמוק בפנים הוא מבין עניין

שמעון פנדלוביץ' 14 במאי 2019

האם יהיה שכר לימוד של השופטים והליגה שאישרו סל ניצחון של לאונרד שבברור(!!!) עשה צעדים בין קבלת הכדור לתחילת הכידרור?

הברזיליאני 14 במאי 2019

לגמרי לאבר בול של העיתונאות.

7even 14 במאי 2019

אנסה פה

רונן תגיד,
מתי
1. אפשר יהיה לקרוא תגובות בצורה תקינה מהסלולרי?
2. מתי האתר יעבוד מהר יותר לאחר שליחת תגובה?

המוד החדש באתר לדעתי כבר מעל שנה.

שחר התל אביבי 14 במאי 2019

אצל יוסטון, הבעיה היתה שהארדן הוא שחקן ענק אבל באופי הוא לא לברון. הוא לא בא לטרוף את הפרקט ברגע שדוראנט נפצע. הם המשיכו באותו קצב, ואולי אפילו קצת קפאו (לפחות ברבע האחרון של משחק 5). את הלברוניות הביא כריס פול ששיחק שאטרף וניסה לנצל את הרגע, אבל זה לא הספיק

שחר התל אביבי 14 במאי 2019

פילדלפיה צריכה להחליף מאמן, ויותר חשוב מזה לעשות טרייד על הרכז בן סימונס. אין להם מנהל משחק אמיתי (וזה עוד לפני חוסר הקליעה), ומעבר לזה סימונס אוהב לשחק בפוסט, וסותם את הצבע לאמביד שנאלץ לצאת לקשת ה 3. בצורה כזו זה לא ילך. נראה מה יעשו בקיץ.
***
ודנבר יש מצב שיהיו הדבר הבא, הם מאד צעירים, וראו שהם לוקחים קשה אי העפלה לגמר המערב (בפלייאוף הראשון שלהם)
***
ליאניס יש קבוצה טובה ומאמן טוב, אמור לעבור ב 5-6 משחקים את גמר המזרח

חיים הצהוב 14 במאי 2019

אפשר להביא רכז ולהעביר את סימוס לכנף שם הוא צריך לשחק, לא צריך לעשות טרייד על אולסטאר בשנה השנייה שלו

שחר התל אביבי 14 במאי 2019

אני לא יודע אם הוא באמת שווה אולסטאר, אבל זה שהוא היה שם יכול לתת לך הרבה בטרייד, לא שאני חושב שהם יעשו את זה.
בכל אופן אם הוא בכנף וללא קליעה, מה הוא יעשה? יצטרך להיכנס פנימה ושוב יסתום את הצבע לאמביד. קבוצה עם אמביד צריכה קלעים. הוא גם לא מאלה שיחכו בצד למסירה שתגיע פעם ב 5 התקפות, הוא צריך כדור ביד ולהרגיש שחקן מרכזי בקבוצה

ניינר / ווריור 14 במאי 2019

הם כבר הודיעו שבראון נשאר עוד עונה. השאלה הגדולה שם אם באטלר יישאר, בלעדיו אין להם מה למכור

איציק 14 במאי 2019

שקט, מה איתך, שחקן בן 22 שאתה לא יודע מה עובר עליו, איך הוא מתאמן ומה הוא עושה.
ככה אתה בא להרוס קריירה של שחקן בן 22 בלי לתת לו צ'אנס? ככה להרוס חלום?
בוש לך

אדם בן דוד 14 במאי 2019

איציק נשמע שלקחת ללב
אבל קבל דוז פואה על התגובה

איציק 14 במאי 2019

:-) :-) :-)
תודה לך
לך לפוסט http://debuzzer.com/shely/95457/#comment-1032630
קרא את השרשור של NoOne

אדם בן דוד 14 במאי 2019

זכרתי את זה משם
זה היה משעשע
אני איתך בדיון
מפתי שאדם שלא בדיוק חוסך שבטו בהערות לשחקנים כשהם נבחרים בדראפט בג'טס או מחרבים להם שוב את העונה נהיה דפנסיבי כשזה מגיע לאוסטרלי הבאמת חביב הזה

סמיר 14 במאי 2019

שאלה שאני לא בטוח לגביה, ללא ג״ס, יוסטון היא הקבוצה הכי טובה במערב? ואולי בכל הליגה?

ולגבי סטיבן איי, יש איזשהו נראטיב שהוא מנסה לרקום- בסוף זה מגיע לאחד על אחד של השחקן הכי טוב שלך, וקבוצה תמיד תפסיד לכוכב על. על כל ס״א, דטרויט וג״ס 2015 יש לו קובי, לברון ודוראנט להוכיח את הנקודה. וזה כנראה יותר חמישים חמישים ממה שהוא רוצה לטעון. אבל מבחינתו האינדיבדואל השחור חייב לנצח בעצמו ולהראות שהוא הוא הטוב ביותר.

הייתי מחבר לכך נקודה פוליטית/חברתית וזה הזלזול שלו (ושל אחרים) בשחקנים ״זרים״. כל העונה הוא טען שיאניס לא יעבוד בפלייאוף. הוא לא ידע לגבי דונצ׳יץ׳ לפני הדראפט. ותמיד טרח להזכיר את ג׳מאל מארי (שנשמע כמו שם של שחקן בהפועל ת״א) כדי לפאר את הנאגטס. בסופו של דבר הוא רצה לדבר על דוראנט, הארדן ולברון. את כריס פול הוא שם בדרגה של טופ חמש רכז טהור אי פעם(הגדרה לא ברורה היום). מעניין איפה הוא מדרג את נאש.

אבל באמת מעניינת הנקודה של יאניס שהוא האבא של הלא פריבליגים שלא מקבל כבוד של מישהו שבא מלמטה כמו שאר החבר׳ה שלו. ווי נואו וואט יאניס קן דו, הוא תמיד אומר. דו יו? כי אמרת שהוא יעוף מול בוסטון ופול פירס צדק

וזה תואם את עמדתו הפוליטית של סטיבן איי, שהיא עמדה של הרבה אפרו אמריקאים שהצליחו, רוצים שוויון בפריבילגיות של האדם הלבן האמריקאי. ובכל דבר גלובלי הם עדיין אמריקאים שלא מעניין אותם שיט פור שיט

7even 14 במאי 2019

סטיבן איי כזה פאתט שזה לא ייאומן כבר.
הוא הצ'ארלס בארקלי של ESPN – מדבר כ"כ הרבה שטויות שכבר לא דואגים להפריח אותן כשהן מתנפצות על מזח המציאות.

רוני 16 במאי 2019

המטרה שלו לבדר, לא להיות פרשן או לחפור בסטטיסטיקות ולהביא איזה תובנה מעניינת. והוא לא רע בזה, הקטע שלו על קוואמי בראון הוא היסטרי. גם בארקלי הוא בדרן, ותמיד היה. הוא זוכר שזה משחק לפני הכל ולוקח דברים בקלות.

איציק 14 במאי 2019

יש לי כמה הערות לגבי התוכן:
1. אני עדיין חושב שיוקיץ' לא מביא משהו חדש אלה גרסה חדשה של סבוניס, רק צעיר, בריא ופחות אתלטי, וזה הרבה מאד. הליגה לא יודעת לאכול אותו, ולא בטוח שתדע. אם הוא גם ישתפר קצת בהגנה זו תהייה חבילה שלמה, בלי ניתור אך אם המון יתרונות אחרים, במיוחד בין האוזניים.
2. הליגה הזו היא די זבל. לא מסכים אם הטענה שהליגה מעולה. אבל מה, היא הכנה נפלאה לפלאי-אוף נפלא. הליגה זה די להעביר את הזמן, בלי הגנות עם ניפוח סטטיסטיקות, יותר מידי משחקים ולכן צריך לתת לשחקנים לנוח כדי שלא יהיה עומס יתר. ומה קורה אם מישהו קנה כרטיס פעם בחיים, במיוחד כדי לראות כוכבים, והם לא משחקים בגלל חישוב עומסים. אם היה פצוע, היתי מבין, ולא מאחל פציעה לאף אחד. בכדורגל עושים רוטציה לפיזור עומסים. בכדורסל זה לא היה עד השנים האחרונות, וחבל שזה מה שקורה.
3. אני כופר בטענה שקובי הוא מח כדורסל מבריק מכול וכול. אם היה כזה היו לו עכשיו עוד כמה טבעות על הידיים. כישרון נטו היה לו, מה שהיה חסר, זה מוח כדורסל מבריק.
4. ציון נראה לי כגרסה חדשה של בלייק גריפין. מאד מקווה שלא יפצע, אבל גם גריפין הגיע כמפלצת פיזית עם ניתור לא מהעולם הזה. גריפין עם השנים פיתח המון דברים, החל מכדרור, קליעה גם משלוש, משחק גב לסל, ראיית משחק ובכלל הבנת משחק. אני חושב שזה צריך להיות הכיוון גם של ציון, להבין שהוא חייב לפתח המון דברים כדי להיות רלוונטי ולא סתם קוריוז של היי-ליטס. לדעתי אם גריפין לא היה נפצע כל-כך הרבה הוא היה מתפתח לשחק על הרבה מעבר למה שהוא היום בזכות היכולת להביא עוד ועוד דברים למגרש.
5. אני חושב שבבניית הקבוצה דני אינג' פספס חזק הפעם. אחרי שראה מה קרה בשנה שעברה הוא היה צריך לעשות פריש מיש על הבכירים, כלומר קיירי, ועל גורדון כדי לא לפגוע בכימיה שנוצרה, ללא קשר ליכולת של שני אלו. על גורדון אני מניח זה היה יותר מסובך כי הוא אחרי פציעה וחוזה ענק, אבל על קיירי היה אפשר למצוא משהו איכותי עם אגו נמוך בהרבה.

ניימן 14 במאי 2019

אני שונא פודקסטים בכללי, אבל מצאתי עצמי מאזין לזה שלך בקביעות. וכשציפי שמילוביץ׳ מגיעה, אז זה אפילו יותר משובח. אז קבלו ח"ח גדול. העברתם לי שעה של יום חופש קר וגשום בהנאה.

אבי 14 במאי 2019

בפוסט על קלופ ופפ אמרת שאתה לא שופט דברים ואנשים לפי השפיץ של הנעל, אבל אני מרגיש שזה מה שאתה עושה אם ד'אנטוני והארדן. לקחו קבוצה היסטורית לשישה משחקים צמודים מאין כמותם (וניצחו שניים מהם). שנה שעברה פספסו על פציעה של כריס פול ועל אפס מ-27 הזוי (סיכוי סטטיסטי של אחד לטריליון בערך). הרי אפילו במשחק השישי הארדן קלע יותר מקרי ונתן יותר אסיסטים וריבאונדים. אז הפסיד, נכון, גם בגלל שטויות של שחקן ספסל שהחטיא ואיבד שלושה כדורים בדקה וחצי (לא זוכר את שמו). מכאן ועד "אסור להשוות ביניהם" (להבדיל מהטענה שקרי יותר טוב, שאני מקבל) – המרחק רב.

7even 14 במאי 2019

שמע דנבר סיימו את המשחק אתמול עם 0 מ-16. אז אולי האחד לטריליון היה משתחזר שוב.

רונן דורפן 14 במאי 2019

אני כל השנה והרבה שנים חושב שדאנטוני זה בולשיט. עשר שנים של שפיץ של הנעל. אחרי 5 שנים ביוסטון מה הם רגעי הפלייאוף הגדולים של הארדן?

איציק 14 במאי 2019

0 מ-27 זה גדול. מסופק אם מישהו ישחזר את זה.

אבי 14 במאי 2019

לא יודע מה בדיוק ההגדרה שלך ל"רגעי פלייאוף" ואם זו הבחינה הנכונה לגדולה של שחקן. ממוצע נקודות בסדרה נגד ווריורס שלא נופל מקוין דוראנט הוא בעיני הופעת פלייאוף אפית. חבריו של הארדן לקבוצה, בטח בשקלול הפציעה של כריס פול בשנה שעברה ובשקלול ההזדקנות המסוימת של פול והוויתור על אריזה, טובים הרבה פחות מחבריו של קרי – ובכל זאת המאבק בשנתיים האחרונות בין שתי הקבוצות היה שקול (גם אם בסוף הווריורס הקדימו את הרוקטס בשפיץ של הנעל). ויש סתירה מסוימת בין שתי הטענות שלך, מפני שאם ד'אנטוני כל כך נופל מסטיב קר – אז אולי ההבדל בין קרי להארדן זה שקרי קיבל אימון יותר טוב.

איציק 14 במאי 2019

לא נראה לי, אבל גם אם דאנטוני הוא הסיבה, עדיין קרי יותר טוב מהארדן, תהי הסיבה אשר תהייה.
לגבי השקר של הסטטיסטיקה, הוא מצליח לעבוד עליך השקר הזה. הפוסט אומר זאת יפה מאד. יותר מידי אתה מייחס משמעות לנקודות. תסתכל מתי הוא קלע את הנקודות, באילו אחוזים, האם הזריקות שהוא לקח טובות. ובינתיים דיברנו רק על נקודות, אבל אין כמו מראה עיניים. ממליץ להשתמש בהן לפני שרצים לסטטיסטיקה.

דורפן 14 במאי 2019

ייתכן מאד שההבדל בין קארי להארדן הוא האימון. אז מה? אתה סך מה שעברת בכדורסל. אני לא עוסק בשאלות כמו ״מה היה קורה אם מייקל ג׳ורדן היה נולד באלסקה״. יש אלף יקומים בהם הארדן הוא הגדול בהיסטוריה. בנוכחי הוא שובק כל פלייאוף ברגע המתאים.

לקארי שתי הופעות גמר לא מרשימות. שתיים מעולות. ושורה ארוכה של סדרות מדהימות אחרות. אגב, הארדן שיתף פעם פעולה עם אחד קווין דוראנט. לא נותרו לי זכרונות מכך.

אבי 14 במאי 2019

הכוונה היא שהאימון הוא שגרם לווריורס לנצח (בקושי רב) את הרוקטס, ולא היתרון לכאורה שיש לקרי על הארדן. הארדן שיתף פעולה עם דוראנט בגיל שגם קרי לא הותיר בו חותם היסטורי. לאורך כל משחקי הפלייאוף, רושם קרי מספרים פחות טובים מאשר בעונה הסדירה. אני לא חושב שממוצע של 35 נקודות שהשיג הארדן נגד גולדן סטייט, שאתה כתבת באותו פוסט שהיא קבוצת הגנה אדירה, תומך בתיאור שלך את תפקודו של הארדן כשביקה. שוב, אפילו באותו משחק התעלות מפורסם של קרי, הארדן קלע יותר ממנו. הארדן שחקן היסטורי, נתן עונת התקפה הטובה ביותר מאז צ'מברליין, זולת עונה אחת של אותו מייקל ג'ורדן שלא נולד באלסקה, שבה שיקגו סיימו במאזן גרוע משל יוסטון.

איציק 14 במאי 2019

למה אתה מסתכל רק על נקודות?
למה לא להסתכל כמה זריקות הוא לוקח, איכות הזריקות, כמה זמן הוא מחזיק אצלו את הכדור מכלל זמן החזקת כדור של הקבוצה, וכמה הוא משתף אותם ומשתתף איתם (לא אסיסטים). אלו דברים שעושים שחקן ולא אלף זריקות כדי להגיע לסטטיסטיקה חסרת משמעות. וראינו איך הוא זרק כמו מטורף כדי להמשיך את סטטיסטיקת 30 נק' לפחות למשחק (סתם דוגמא לחוסר משמעות של סטטיסטיקה זו).

רונן דורפן 15 במאי 2019

אבי – אתה באמת חושב שהארדן היה נהנה בתוך החילופים ההגנתיים של גולדן סטייט. לעבוד כל כך קשה בלי הכדור?

אם נשים יעילות התקפית בצד – שאנשים לא חייבים לקבל את דעתי שיש פה פשוט ניפוח נתונים על ידי שיטת משחק – האם באמת שחקן יכול להחשב כגדול עם 6-7 ראשונות של הקריירה הוא פשוט לא שמר. אני לא מדבר על להיות טוב בהגנה – הוא פשוט לא שמר. אז בא בסוף מאמן והסביר לו והוא הסכים לשמור קצת – אבל האם מאמץ הגנתי שהוא יותר ממביך הוא דבר שצריך לחכות לו 6-7 שנים בהתפתחות של שחקן?

אורן 14 במאי 2019

כשהארדן שיתף איתו פעולה הוא היה אופציה שלישית בהתקפה אחרי דוראנט וווסטברוק, איך אפשר בכלל להשוות?
אגב, לא מבין את הביקורת על הארדן ויוסטון. לא סובל את הכדורסל המענה שלהם, אבל זו הקבוצה היחידה שמצליחה לאתגר את הווריורס בשנתיים האחרונות, הרבה יותר נניח מאלופת המזרח שקיבלה 8:1 על הראש

אבי 15 במאי 2019

רונן, אין ספק שהשיטה של גולדן סטייט מתאימה יותר לקרי (ובמידה רבה חייבת לו את קיומה) והשיטה של יוסטון מתאימה יותר להארדן (כנ"ל, שני המאמנים התאימו את השיטות לשחקנים ברשותם ולא רק הכתיבו להם שיטה). אם מוציאים את הארדן וקרי מהמשוואה – אני די בטוח שווריורס לוקחים את הסדרה 4-0 או 4-1 עם הפרש ממוצע דו-ספרתי. אם מחליפים את הארדן בקרי, ווריורס עם הארדן מנצחת לדעתי את רוקטס עם קרי. מבחינת הגנה, גם קרי הוא לא ג'ורדן או פיפן. עם זאת, באמת לא לעניין שלהארדן לקח שנים עד שהוא הבין שהוא צריך לתפקד בשני צדי המגרש. מצד שני, זה לא שהוא נזכר בזה, כמו דורון ג'מצי אגב, בגיל 34. כתבתי דוקטורט על יעקב שבתאי. עד גיל 43 הוא לא כתב דברים משמעותיים, אבל כיום הוא נחשב שני רק לעגנון למרות שהוציא רק שני רומנים גדולים. לכן אני יכול לסלוח להארדן שבזבז כמה שנים בהתחלה. אתית ואסתטית אני מעדיף את קרי עשרות מונים. אין ויכוח. כמו שאמרתי בתגובה הראשונה שלי שהתחילה את הדיון הזה, אני גם חושב שקרי שחקן יותר טוב. אבל זה לא שהארדן לא בדיון. נדמה לי שאתה מחמיר אתו. כדאי לזכור עוד משהו על הארדן: עד לפציעות של פול וקפלה, יוסטון היו עם מאזן שלילי ומחוץ לפלייאוף. רק אחר כך הארדן התחיל עם ההירו בול ועלה מממוצע סביר של 30 נקודות לממוצע של 40 נקודות בשליש האמצעי של העונה. המאזן של יוסטון רק השתפר מאז, ובשליש האמצעי הזה היה בין הארבע-חמישה הטובים בליגה, וזה כשהוא משחק עם שחקנים שבלעדיו גומרים באחד מחמשת המקומות האחרונים בליגה. ההירו בול שלו, על אף פגמיו האתיים והאסטתיים, עובד במבחן התוצאה, זה לא בגלל שהארדן אגואיסט.

איציק 15 במאי 2019

אני ממש לא בטוח שאם מחליפים בין הארדן לסטף גולדן לוקחת. הארדן מעקר את היתרונות האדירים של משחק קבוצתי ויכולת הביטוי של קליף איגי ושון. גרין כבר ילך איתו מכות ויהיו פיצוצים, ואני עוד לא מכניס את דוראנט למשוואה. סטף ביוסטון לא יפגע באף שחקן שלהם וכנראה אפילו ישפר אותם התקפית. בהגנה כמובן סטף טוב יותר מהארדן. הארדן אולי הבין שצריך להגן אך תרם הפנים זאת למשהו עקבי. אם תחליף גם מאמנים אז בכלל ליוסטון יתרון מכריע.

אבי 14 במאי 2019

ואם יש משהו שקרי פחות מצטיין בו, זולת אותה מחצית שנייה במשחק האחרון, זה התעלות בפלייאוף – זה בטח לא הקליים טו פיים שלו.

איציק 14 במאי 2019

שוב, רק אם מסתכלים בפריזמה הצרה של הסטטיסטיקה, לך לפוסט של גיל שלי: http://debuzzer.com/shely/95457/#comment-1032630
ראה את תגובתו של גיל לרוני. ממש לא רע בשביל שחקן שזה מה שקורה כשהוא לא מתעלה. וזה מספר רק קצה של התרומה שלו.

אבי 15 במאי 2019

ולגבי ד'אנטוני – ראיתי מה סטיב נאש ואמרה סטודמאייר עשו והשיגו אחרי שעזבו אותו. בלשון המעטה, לא השתכנעתי שהוא הבעיה

אבי 15 במאי 2019

כנ"ל טרבור אריזה העונה

Yavor 14 במאי 2019

עוד לא שמעתי וקראתי, אבל הערה קטנה על משהו שמציק לי בעין:
נכון לכתוב בכותרת "רבע הגמר", ולא "הרבע גמר" שנשמע קצת עילג.
תקנו אם אתם רוצים/יכולים. אם לא – אני כנראה אתגבר

איברה 15 במאי 2019

אני תמיד עוצר את עצמי מלהעיר על זה. תודה לך.
לא קצת עילג, פשוט שגיאה שהשתרשה בעברית (השפעת האנגלית?): במקרה של סמיכות (חצי גמר, בית פר) בעברית ה"א הידיעה צריך לבוא באבר השני: רבע הגמר, בית הספר, ליגת ה-NBA.
באנגלית היידוע (the) מוצב באיבר הראשון the semi final.
אבל בעברית עכשווית השגיאה הזו היא כבר לגמרי נורמה.
לכן גם אני מתגבר :)
מענין אותי לשמוע אם לכותבים, שזה תחום המומחיות שלהם, הערה מהסוג הזה מתקבלת באהדה או בעוינות.
ובמיוחד כותבים נהדרים כמו בעל הבלוג ואחרים בדה באזר.

איברה 15 במאי 2019

תיקונים: בית ספר, צריכה.
חבל שאי אפשר לערוך תגובות… :)

ניצן נ. 14 במאי 2019

ברודקאסט נהדר, תודה
אדביק כאן משהו שכתבתי בטוויטר וגם בפייסבוק של אוהדי הסיקסרס בארץ –
עכשיו, אחרי שעברו כמה שעות מהזריקה המדהימה של קוואי ושעונת האן בי איי הסתיימה רשמית, אני יכול באמת להגיד תודה לסיקסרס על עונה נהדרת ופלייאוף מהנה. הפלייאוף היה בשבילי נהדר כי קרה בי שינוי כאוהד. אחרי כל כך הרבה שנים בפרוסס וגם לפני כן, השנה הייתי אוהד בלי טיפה של ציניות. בלי הצחוק הממורמר של קבוצה מפסידה או קבוצת קצה בפלייאוף עם ירידות על השחקנים והמועדון. שוב אהדתי אותה בלי התנצלויות ואפילו מצאתי את עצמי מאמין באפשרות להגיע רחוק בפלייאוף. אמת, הראש נתן הסברים טובים למה הקבוצה לא תגיע רחוק אבל בבטן היתה תחושה טובה ולזה התגעגעתי כל כך.
יאללה, הסתיימה העונה, נפגש באימוני טרום עונה. שומע דיבורים על סדרות גמר. מישהו שמע משהו על זה?

יותם 15 במאי 2019

לא רואה סיבה שדאנתוני והארדן יישפטו באופן אחר מקר וקרי. בשני המקרים, הראשונים בנו שיטות משחק התקפה סביב השניים. אפשר להגיד שקרי טוב מהארדן, שגולדן סטייט משחקת יפה מיוסטון (שניהם נכונים), אבל לטעמי לא הוגן לשפוט את קרי גם כשיטה ואת הארדן רק כשחקן. דאנתוני בנה קבוצה שמשחקת בשיטה, ריכוזית אומנם, אבל כזו ששמה הרבה קלעי שלשות לקליעות פנויות והפכה סנטרים מוגבלים כמו קאפלה לכוח לגיטימי בליגה. גם כשהארדן ביום לא מדהים, האיום התמידי שהוא מספק גורם לכך שהשיטה עובדת באופן כללי (בדיוק כמו גולדן אגב). ההפסדים לגולדן סטייט, יותר שנה שעברה אבל גם השנה, הם לזכותה של יוסטון – בשני המקרים, הצליחה כמעט-לבטל פערי איכות לא קטנים, לגרום ליריבה ההיסטורית לצאת משיווי משקל ולשחק גועל נפש, ולהביא את כל המשחקים למרחק של פוזשנים בודדים. לפני שגומרים את הארדן, בואו נראה את שאר אלילי הליגה החדשים מתמודדים עם ג"ס…

איציק 15 במאי 2019

הנקודה היא שהארדן די כופה את השיטה, גם אם דאנטוני בונה מסביבה. גם כשהיה השחקן השישי באוקלהומה היה כזה שעולה, לוקח את הכדור ויורה, וצריך גם להודות ששם די הרבה נקודות על הלוח (מין מיקרוויב משודרג). הוא שחקן שהכל צריך לעבור דרכו ולהיות אצלו, אחרת הוא לא מעורב. זו צורת משחק שבסוף כמעט תמיד נופלת, וגם אם נראה שהוא קרוב זה לא עובד. כעובדה זה אף פעם לא הצליח. זו תחושה של הינה הצליח לאתגר, ואכן הצליח לאתגר אבל ברגע האמת זה לא עובד עד הסוף. אז כשאתה שם בייחד את אופן המשחק אותו כופה הארדן עם הלך המחשבה של דאנטוני כפי שהוא רואה את המשחק, משהו לא עובד עד הסוף.
אז אם אתה משווה לקרי, לקרי סט יכולות אחר מהארדן אשר מאפשר בייחד עם היכולת הפנומנלית שלו לשלב זאת עם שיתוף של כל האחרים (להבדיל מלמסור מסירה אחת אחרי שהחזיק 20 שניות בכדור). זה משתלב מעולה עם תפיסת הכדורסל של קאר. אז מה לעשות, יש לנו שני שחקנים שקיבלו את המאמן המתאים, אבל אחד מהם הוא שחקן הרבה יותר שלם כשחקן קבוצתי, לעומת האחר שהוא אינדיבידואליסט מעולה אך כנראה שבסופו של דבר לא יגיע לשום מקום מבחינת תארים קבוצתיים.

יותם 15 במאי 2019

מילים כמו "כפייה" הן נרטיביות. סטיב נאש כפה את השיטה בפיניקס?
והצורת משחק הזו אכן נופלת בסוף, כשהסוף בשנתיים האחרונות הוא משחק 6 או 7 צמוד ביותר מול קבוצה היסטורית וכשרונית יותר.
שאר הדברים שכתבת הם אסתטיקה, וכאן אני איתך. את אחת מהן בגדולתה כיף יותר לראות מהשנייה. אגב, בסדרות ביניהן הן משחקות מאוד דומה וגם כאן הכבוד לדאנתוני.

איציק 15 במאי 2019

"כפייה", יש לה קונוטציה שלילית, אבל לא בהכרח. זה היה המשחק גם באוקלהומה כשהוא היה על המגרש. וגם לברון כופה סוג של משחק, וגם ווסטברוק. לדעתי אמביד חייב לכפות את המשחק שמתאים לו כדי להוציא את המקסימום. כך שזה לאו דווקא שלילי. מה שכן, סגנון המשחק של הארדן (שהארדן כופה) יש לה תקרת זכוכית הרבה יותר נמוכה מזו של סגנון המשחק שקרי אולי לא כופה אך בטח מצטיין בו. לא סתם הם אולי יכולים להגיע למשחק 6 או 7 ולהיתקע בתקרת הזכוכית. בסגנון זה, פציעה אחת יכולה לגרום לא להפסיד גמר אזורי או גמר, אלה לא לעבור סיבוב. הסגנון שמשחקת גולדן סטייט יש מחליף לכל אחד במידת מה. נכון שפציעות של סטף ו/או איגי גרמו להפסד טבעת ובעיות שנה שעברה מול יוסטון. אך זה לא אותו דבר. תראה איך אוהדי יוסטון נתלים בפציעה של פול, למרות שהארדן היה, ואריזה וכל השאר.

יותם 15 במאי 2019

על חלק מהדברים נסכים שלא להסכים. גם בגולדן סטייט יש שחקנים שאינם ברי תחליף.
בכל אופן, רק שתי קבוצות הסתכלו בלבן של העין של גולדן סטייט בסדרות פלייאוף – אוקלהומה של דוראנט, קליבלנד ויוסטון.
ועל כך הקרדיט להן ולכוכביהן, לכל הפחות עד שיצליחו אחרים לאתגר במעט את הקבוצה מהמפרץ, שהיא המבחן האמיתי והקבוצה לנצח בליגה.

יותם 15 במאי 2019

זה יוצא שלוש קבוצות כמובן.

איציק 15 במאי 2019

אוקלהומה, קליבלנד ויוסטון לפי הספירה שלי זה שלוש קבוצות ;)

AdamB 15 במאי 2019

בהקשר להצלחה של שחקנים אמריקאים בפלייאוף – כדאי להזכיר שמאקולום, לילארד וקאוואי (וגם פול ג'ורג ) הם סוג של תוצר צד של המערכת האמריקאית. שלושתם שיחקו יותר מעונה אחת במכללות מהדרג השני,ונבחרו יחסית נמוך.
הסטייט אוף דה ארט של מערכת הכדורסל האמריקאית הם הטופ ריקרוטקס שעושים וואן אנד דאן בקנטקי\דיוק וכו' ואז נבחרים טופ 5 בדראפט.

לארי בירד 18 במאי 2019

מצד אחד לא מפסיקים לדבר על קבוצה היסטורית (ובצדק), מצד שני לוקחים את הקבוצה היחידה שניצחה אותה יותר מ 4 פעמים בשנתיים האחרונות (ניצחה 10) ואומרים שהיא בלוף. לפי זה גם יוטה היתה בלוף.
ואגב – לדבר על הפציעה בשנה שעברה כ"תירוץ", זה לא רציני

לארי בירד 18 במאי 2019

יוטה של מלון וסטוקטון, כמובן

Comments closed