אייר קנדה (פודקאסט עם יואב בורוביץ׳)

הקוסמופוליטיות שעשתה את הטורונטו ראפטורס

 

משחק הnba הראשון אי פעם נערך בטורונטו, הניו יורק ניקס שיחקו עם הטורונטו האסקיז ובשתי החמישיות היו לא פחות משישה יהודים. זה לא כל כך מפתיע כי הסיבה העיקרית לייסוד הליגה הייתה שבעלי האולמות רצו ענף אחר לימים שאין משחקי הוקי.

70 ומשהו שנים אחר כך עולם אבסורדי. קנדה כבר 24 שנים ללא אליפות הוקי אבל קרובה לאליפות בכדורסל. לעונה הזו יש גיבורים רבים. מקוואי לנארד לבעלים לארי טננבאום ולמנהל המזהיר מסאי יוג׳ירי. אבל לפחות בתחילת הדברים נזכרנו באיש שמעשית גרם לפרנצ׳ייז הזה לשרוד ולשגשג.

 

אייר קנדה!

לפודקאסט יש גם סאונדקלאוד

רולאן גארוס -סיכום היום הרביעי -דנה ברגר ואור לוי
שוב מתעוררים מוקדם

19 Comments

סמיר 30 במאי 2019

קצת מוקדם להכתיר כתרים על יוג׳ירי והמהלך השלו. מניח שאם ייקחו אליפות יוצדק לא משנה אם קוואי יעזוב או לא.

אבל אם יפסידו וקוואי יעזוב(שני הימורים פייבוריטים) והרפטורס יתדרדרו אל תהום הלוטרי או גרוע מכך יהפכו לשארלוט על סף הפלייאוף אבל עם חוזים גדולים למזדקנים שלא ישתפרו- האם אז המהלך יהיה גאוני מבריק וכל הסופרלטיבים שיואב שפך עליו?

הם אולי לא זכו באליפות או אליפות המזרח אבל היו תחרותיים, והגיעו לפלייאוף וניצחו כמה סדרות. זה לא דבר של מה בכך. האוהד המקומי עוקב כשיש קבוצה מצליחה. בעיקר כשרואים המון מועדונים שעדיין תקועים בשלב ההרכב הראשון והסיבוב הראשון.

אפשר להיזכר בטעם המר שנגמרו עונות דרוזן, אבל האוהדים שחיים בעיר זוכרים גם את ההצלחה היומיומית ואת הידיעה שיש להם קבוצה טובה ומתחרה. דרייק לא מגיע למשחקים אם לא השנים האחרונות.

לתת את כל זה עבור עונה אחת זה נקודת מבט של עיתונאי שמחפש סיפור לא של אוהד שקונה חולצה.

אלעדכ 30 במאי 2019

הוא הלך all-in. לפעמים הגבול בין הצלחה עצומה לכישלון טוטאלי הוא דק ביותר, ותלוי לא מעט גם על מקריות ומזל.
הם הרי היו ב90-90 במשחק 7 – זה באמת יכל ללכת לכל כיוון. ואם היו עפים בסיבוב השני, אין שום הבדל משנים עברו.

אבל מנגד – עם דרוזן הם יכלו באמת להיות קונטנדרים? כנראה שלא

איציק 30 במאי 2019

אני מסכים שדרואזן הוא אולד סקול עם מיד ראנג' וכל הסיפורים המוכרים, רק הערב אחרת לגבי זה, קוואי הוא אפילו יותר שחקן מיד ראנג' מדרואזן שאכן שיפר את הקליעה מ-3, אבל זה החלפט מיד ראנג' טוב במיד ראנג' ענק. אז לאוהבי מיד ראנג' (סוף סוף מצאתי נקודה חשובה ביותר בה אני ובורוביץ' רואים עין בעין) טורונטו השתפרה בעמדה זו.
דוראנט טס עם הקבוצה. אולי אני מדמיין אבל נראה לי שההליכה שלו למטוס היתה די צולעת. ככה לא נראה שחקן שהתאושש ממפציעה. אולי באמת לקחו אותו כדי למזער רינונים. ואולי שזה סתם נראה לי ככה.
לגבי הגמר בשבת, לצערי אני די בטוח שהעונה של ליברפול תסתיים בבכי ללא תארים. עונה אדירה ושיברון לב. הגיבור הטראגי של העונה בכדורגל העולמי.

יריב 30 במאי 2019

איציק, זה פשוט לא נכון. תסתכל על סטטיסטיקת הזריקות של שני השחקנים ותראה את ההבדל. קוואי זורק גם זריקות מיד-ריינג', אבל הרבה פחות גם מזריקות צמוד לטבעת וגם משלשות. הוא גם קולע אותן באחוזים גבוהים יותר, אבל עושה בהן הרבה פחות שימוש. (הנתונים הם מהשנה הנוכחית, אבל אתה יכול להסתכל גם על שנים אחרות. תראה תמונה דומה, אם כי פחות קיצונית).
https://www.basketball-reference.com/players/d/derozde01/shooting/2019
https://www.basketball-reference.com/players/l/leonaka01/shooting/2019

איציק 30 במאי 2019

אני מסכים, גם כתבתי שקוואי פיתח את הזריקה משלוש. בעבר היתה הרבה פחות טובה אצלו. זה עוד כלי, אבל עם כל הכבוד לשלשות ולחדירה המיד ראנג' נשאר אצלו כלי שהוא ממשיך להשתמש בו ולא כמו שחקנים אחרים שהזניחו אותו כמעט קליל. קוואי הוא מטבעו שחקן מיד ראנג', ולדעתי לא פחות טוב מדרוזן, שהוסיף לארסנל כלים אחרים. דרוזן גם חודר לא רע בכלל, אז בגלל זה לפסול אותו כמיד ראנג'?
אם תסתכל על מה ששלחת, דרוזן פשוט אסון מטווח השלוש, אז כנראה זורק משם רק כשאין בררה או ממש פנוי. קוואי עכשיו מסוגל להעלות בלי שלוש ולקלוע באחוזים טובים, אז למה שלא יזרוק? לא ספרתי, אבל נראה לי שמספר זריקות המיד ראנג' אצל קוואי לא פחות ממספר הזריקות משלוש. אני מניח שאצל הארדן או ווסטברוק כדוגמא, המצב קצת שונה.
https://www.reddit.com/r/rockets/comments/aj121k/james_harden_20182019_season_shot_chart_from/

יריב 30 במאי 2019

גיימס הארדן הוא האנטיתזה לדרוזן, שחקן שלא זורק מידריינג' בכלל, אבל הוא המקרה הקיצוני ביותר בליגה. ווסטברוק דווקא זורק, קצת פחות מקוואי. קוואי אולי זורק קצת יותר מהמקובל מהטווחים האלו, אבל לא באופן חריג. דרוזן חריג מאוד.
להשוואה, שיעור הזריקות לשתי נקודות מ16 רגל או יותר אצל 24 השחקנים המובילים בזריקות למשחק (לפי basketball-reference, 24 כי דרוזן הוא ה24. כמו כן, השחקנים המובילים בזריקות למשחק בעונה הרגילה, שיעור הזריקות כולל את הפלייאוף):

הארדן – 1.8%.
גריפין – 3.3%.
הולידיי – 5.6%.
אנטטקומפו – 5.9%.
מיצ'ל – 7.5%.
אמביד – 8.4%.
ווקר – 10.6%.
ראסל – 10.6%.
קרי – 10.8%.
ג'יימס – 11.2%.
ג'ורג' – 11.3%.
בוקר – 11.6%.
דייויס – 12.0%.
וול – 12.7%
לאווין – 12.7%.
לילארד – 13.1%.
ווסטברוק – 13.1%.
אירווינג – 13.5%.
לנארד – 14.4%.
ביל – 14.5%.
מקולום – 15.3%.
דוראנט – 18.9%.
תומפסון – 21.7%.
דרוזן – 24.0%.

איציק 30 במאי 2019

שוב יריב, השאלה היא למה הוא זורק כל כך הרבה. לדעתי יש שתי תשובות אשר משלימות אחת את השנייה:
1. הוא קולע טוב משם,
2. הוא קולע לא טוב משלוש.
אני מניח שאם הקליעה שלו מ-3 היתה ברמה של קרי, רק כדוגמא, אז האחוז היה יותר נמוך מבחינת הזריקות ל-2. מהבחינה הזו תומפסון הוא היוצא דופן ובמידה מסוימת גם דוראנט. האחוזים של לנארד הם סבירים ביותר, מלקולם ואירווינג הם לדעתי עוד שני שחקנים שממש טובים במיד ראנג' והם זורקים פחות או יותר בכמות דומה לזו של קוואי (מבחינת אחוזים, לא יודע אבסולוטית). אני מניח שכקוואי היה פחות טוב מ-3 והרגיש פחות בנח עם הזריקה הזו, אחוז הזריקות במיד ראנג' היה גבוה יותר.

יריב 30 במאי 2019

הוא לא קולע טוב משם, הוא קולע בערך 40%. כל שאר השחקנים שהזכרת בתגובה (קרי, תומפסון, דוראנט, לנארד, מקולום ואירווינג) קולעים באחוזים טובים יותר (קרי ותומפסון – 43%, אירווינג ולנארד -46%, מקולום – 50%, דוראנט – 53%). זו פשוט תוצאה של הקליעה הלא טובה שלו משלוש (באופן לא מפתיע הוא לא טוב גם בזריקות ארוכות לשתיים).

מבחינת הזריקה של קוואי, הוא תמיד היה קלע שלשות טוב (תמיד – מאז שהוא בליגה), אז זה לא רלוונטי. אחוז הזריקות שלו מהטווח הזה היה בשיאו לפני שנתיים, והוא גם זרק יותר שלשות אז מאשר היום.

איציק 30 במאי 2019

אז אני לא מבין את הטענה, הוא זורק מיד ראנץ' כי הוא לא טוב מ-3, או שעדיף שלא יזרוק גם משם כי גם משם הוא לא טוב? אולי כיוון שהוא לא טוב משני הטווחים עדיף שיזרוק מ-3, אם כבר אז כבר, או שישחק כמו סימונס, רק קרוב לטבעת? להבנתי אתה מצביע שדרוזן פשוט שחקן לא טוב, לא רחוק ולא מיד ראנג'. בטח פחות טוב מקוואי. הסטטיסטיקה שאתה מציג תומכת בכך.

יריב 31 במאי 2019

אני לא אומר לדרוזן איך לשחק, אם כי אני מניח שהוא זורק כי הוא צריך איום בזריקה כדי לשפר את סיכויי החדירה. מה שאני אומר הוא שהסגנון ההתקפי שלו שונה משל קוואי. קוואי הוא לא "שחקן מיד-ריינג' משופר", הוא לא שחקן מיד-ריינג' בכלל (לא במובן של הארדן, זה פשוט לא משחק שמאפיין אותו יותר מהמקובל בליגה).

באזיל 30 במאי 2019

מיד ריינג׳ במיד ריינג׳ מעולה והגנה בינונית – בהגנה מעולה.
ואם דני גרין מתעורר מתרדמת החורף אז בכלל שיחוק.

סמיר 30 במאי 2019

אין השוואה בין קוואי לדרוזן. גם במיד ריינג׳. הכוונה שלי היא שעדיין קשה להכתיר את יוג׳ירי לג׳רי ווסט החדש כל עוד (וכנראה שלא)קוואי יאריך את החוזה. או שיזכו באליפות.

אחרת הוא ויתר על שחקן שעוד לא היה בן 28 דאז, טופ 20 (25?) בליגה, שהכניס אותו לפלייאוף באופן קבוע וניצח סדרות, ורצה להיות שם כל הקריירה עבור עונה אחת. קשה למצוא טופ 20 מוכח בליגה, בעיקר כשאין להם כעת טונות של כשרון לטרייד.

הרבה פיניקסים וניקסים היו רוצים להיות במצב של טורונטו ערב הטרייד.

לא יודע אם דרוזן יכל לקחת את הראפטורס לגמר. אבל ללא לברון ראינו שהמתחרים האחרים מוגבלים וחסרי ניסיון. וכמובן לאור הטרייד על גאסול, איזה מהלכים יכל יוג׳ירי לעשות כדי לתת לדרוזן עזרה.

דורפן 30 במאי 2019

סמיר – אני מתחבר לסנטימנט שלך, אבל ג׳נרל מנג׳רים הם מי שאמורים לפעול בלי סנטימנט. ובליגה של 30 קבוצות, ובינהן שושלות, הזדמנות לזרוק פעם אחת את הקוביות לסדרת גמר נחשבת הגיונית. ומה שיצא זו סדרת גמר נגד גולדן סטייט ללא דוראנט – שזה בערך המצב הכי אופטימלי שניתן לבקש

yaron 1 ביוני 2019

לא חושב שיש או שצריך להיות דיון על אם ההחלטה היתה נכונה.
הדיון היחיד (והמשעמם) הוא אם ההחלטה היתה נכונה בזמן אמת.

סמיר 30 במאי 2019

רונן- אני חושב שהמהלך מלא אופטימיות קנדית. אבל אני חושב יהודי- יכול להיות להם יותר גרוע. הרבה יותר גרוע.

הרי אתה אוהד ניקס. מה היית מעדיף (מקצין בכוונה) עונה אחת גדולה ועוד עשרים שנים במדבר או רלוונטיות זעירה (לתואר) ותחרותית מאוד(בליגה/פלייאוף) לעשר/שתיים עשר שנים?

ואני מניח שאולי לא אקבל את התשובה שאני מכוון אליה

אלעד כץ 30 במאי 2019

20 שנים של רדידות (מאת ג.ג. מרקס) קורות בקבוצות כמו הניקס ודומיה. בקבוצה עם ניהול נכון, גם אם הלכת אול-אין ונפלת יכול לקחת לך 3-5 שנים של עבודה נכונה כדי לחזור להיות קבוצה לגיטימית, גם אם לא קונטנדרית (וזה לא שהם היו באמת קונטנדרים לפני שנה).
בעיני מהלך מצויין גם אם ה-4 באונסים נופלת בחוץ בסוף.
ואם יקחו אליפות הוא יהיה מלך קנדה לא משנה לאן ילך אח"כ.

איציק 30 במאי 2019

השאלה לרונן לא רלוונטית לדעתי כי שצי האופציות הזויות. הם לא יהיו מועמדים חד-פעמיים ולא תחרותיים לאורך זמן. אתה סתם יוצר לו ציפיות. בגדול, מסכים עם אלעד כץ. הדוגמה הטובה ביותר הליקרס. כמה שנים רעות ואוטוטו הם שוב על הסוס, מועמדים ליפול ממנו.

סמיר 30 במאי 2019

נכון, מסכים שהקונטקסט של הראפטורס מאוד ספציפי. אבל אם אני אוהד טורונטו ורואה תוכניות ספורט אמריקאיות בבוקר כמעט כל יום מדברים על איפה יהיה שנה הבאה, אני מתכווץ.

השאלה היא אם הקבוצה שלכם הייתה במקום הזה, האם אתם לא חוששים שאם יעזוב תישארו עם פיתה בלי כלום ביד. וכשנזכרים כמה קל להידרדר לתהום ההיא של חולשה או בינוניות אמיתית, זה עונת חרדה לצד ההצלחה האמיתית

אבי 30 במאי 2019

מילא משחק הנ.ב.א הראשון. הכדורסל הומצא על-ידי קנדי

Comments closed