ג׳קי חרונן, מנצ׳סטר יונייטד

הולנד בגמר!

שוחחתי אחרי רבע הגמר עם יואב לוי והמסקנה שלנו הייתה שהולנד היא הנבחרת הכי דומה בסגנון המשחק שלה לכדורגל המזוהה מסורתית עם המדינה בין הגברים. ספרד וברזיל עוד לא שם. אנגליה משחקת משחק די שונה ויותר קרקעי מנבחרת הגברים ונבחרת הגברים של ארצות הברית מעולם לא הייתה ברמה שחייבה איזשהי התייחסות לסגנון שלה. 

ה-3-3-4 מאד מובחן, ואן דה סנדן ובירנסטיין קיצוניות מאד הולנדיות בעבודה שלהן בהרחבת המגרש ויצירת פערים בהגנה, ואן דה דונק היא פליימקרית טכנית עם הבנה מאד הולנדית, ושמונה מבקיעות שונות בטורניר מצביעות על סגנון מאד גמיש. לא פחות הולנדי: הרבה איומים מרחוק, דיברנו על שרידה ספיצה, והיום 53 שנים אחרי בובי צ׳רלטון מול פורטוגל, מבקיעה גם ג׳קי חרונן ממנצ׳סטר יונייטד מחוץ לרחבה כדי להעלות את נבחרתה לגמר העולמי.

ארצות הברית ואנגליה זללו כותרות בגלל התקשורת בארצן, צרפת כי הייתה המארחת, אבל עלתה לגמר הנבחרת האירופאית החזקה ביותר. ביורו האחרון – אמנם בבית – זכתה בגביע כשהיא עוברת את סיבובי הנוקאאוט בוואלס – 0-2 על שבדיה, 0-3 על אנגליה, ו-2-4 על דנמרק.

אבל הסיבה שהיא תטריד את ארצות הברית היא שהיא ברמה הגנתית שונה לגמרי מצרפת ואנגליה. סארי ואן ויאנדאל בשער, והבלמיות ואן דה גרחט ובלינדוורת מתואמות וממושמעות ולעתים רחוקות מאד ההגנה ההולנדית מאבדת צורה. ובגלל האיומים מרחוק, הולנד יכולה להתקיף עם הרבה פחות הרפתקנות. היא אנדרדוג מסוכן. 

*

ועדיין הענף לנשים קרוב יותר לימי החובבנות. חרונן הייתה בנערותה ג׳ודאית – אלופת הולנד ושלישית באירופה בגילאי נוער. תופעה שאני זוכר מגדורגל הגברים בעבר. 

*

ואני נזכרתי בפרסומת להייניקן בתקופה שגרתי באנגליה שהחלה במלים: האם נזכה לראות את הולנד זוכה בגביע העולם?

עולים לרשת סיכום היום השני -נדב חזן
עולים לרשת -נדאל מנצח את קיריוס -אורח-דוד גור

37 Comments

אופיר 4 ביולי 2019

אפרופו מנצ'סטר יונייטד, קראתי על החוזה החדש של ראשפורד ונתקפתי בפרפור חדרי. עכשיו, תעשו עם הכסף שלכם מה שאתם רוצים (בעיקר לשפוך על אלכסיס סאנצ'ז תקציב של מדינה – אם כבר אז כבר), אבל לא נהיה כבר קצת מוזר (אני מתבטא בעדינות) שהפתרון היחיד שהבנקאי מכיר הוא לשפוך עוד כסף על הבעיה, ובזמן הזה לא נרשמת שום התקדמות?

לגבי ראשפורד עצמו, תרומתו העיקרית מבחינתי היא להזכיר לי כמה רוני היה גדול באמת, ולא סתם מכונת הייפ.

Matipool 4 ביולי 2019

טירוף. פשוט טירוף.
פאקינג 300,000 פאונד לשבוע. שחקן טוב והכל אבל השתגעו שם לגמרי.

אופיר 4 ביולי 2019

אפילו אם זה "רק" 250k – מי הוא בכלל…?

יואב 4 ביולי 2019

יונייטד צריכה להתחיל איפשהוא וראשפורד הוא האיפשהוא. נכון, מאד יקר אבל יונייטד משלמת על מעמדה היורד. לפחות זה על ילד שלה וילד מאד מוכשר שעד גיל 21 נתן המון רגעים יפים ותקווה לעתיד.

רומן 4 ביולי 2019

עזוב אותך, אחלה שחקן אבל אובררייטד לגמרי, לא יותר טוב מדני וולבק.
אין לו רגל שמאל והוא רוצה להיות חלוץ 9?

יואב 4 ביולי 2019

רומן,
זמן יגיד. דני וולבק מעולם לא היה עילוי ואני חושב שראשפורד בלוול כישרון אחר ממנו.

רומן 4 ביולי 2019

אני רואה אצלו הרבה פגמים טכניים.

אופיר 4 ביולי 2019

אחלה יואב, כל הדברים שכתבת נכונים, רק שכשמסתכלים על הסגל שלכם רואים חבורת חתולים שמנים שיודעים שלשחק ביונייטד של עידן וודוורד זה קודם כל לקבל משכורת עתק ורק אחר כך (לא בהכרח) לנסות להצדיק אותה, וכולנו זוכרים כמה מהחבר'ה (שוויני, אלכסיס) שבאו לסדר לעצמם את הפנסיה אצלכם.

לדעתי הסנונית הראשונה של התופעה הזאת היתה לוק שואו, אשכרה ילד בן 18 שלא עשה כלום, ולזכות מוריניו (שלא רצה אותו בצ'לסי) יאמר שהוא הבין שילד שדורש כאלה סכומים במו"מ, הראש שלו לא במקום הנכון. אז ראשפורד שחקן בית, homegrown, ויש לו גם כשרון. בגילו רוני כבר הרעיד את אירופה. סכומי עתק (במקום מתוקן) משלמים לסחורה מוכחת.

יואב 4 ביולי 2019

אין לי ויכוח איתך אופיר. זה לגמרי מתאר את השבר בו יונייטד נמצאת. יכול רק לקוות שמעז יצא מתוק. שראשפורד יהווה דוגמא לשאר הכישרונות שעולים מהאקדמיה, שניתן לעשות את זה גם ביונייטד. אני מקווה שראשפורד חזק בראש.כי כדורגלנית, הוא פרוספקט מאד מרגש(והביקוש שלו בברצלונה לפי מה שהבנתי היה רציני מאד).
האופציה לאבד אותו, קשה יותר בעיני בקיץ בו אנחנו הולכים לאבד נכסים יקרים(אבל לא מועילים). צריך להתחיל מאיפשהוא. ומכיוון שכסף הוא לא בעיה אקוטית ביונייטד, אצטרך לחיות עם העיקום הזה. עדיין צריך להעמיד קבוצה תחרותית והוא בן 21. בהתנהלות נכונה, אפשר להרוויח אותו מקצועית וגם למכור בטונה כסף.

יריב ס. 4 ביולי 2019

וכשאתה נזכר שאף שחקן בליברפול לא מקבל יותר מ 180K…

מארק 4 ביולי 2019

ואן דייק וסאלח שניהם מקבלים 200 (יריב)

matipool 4 ביולי 2019

מבדיקה בכמה אתרים, יש הבדלים לא קטנים בחלק מהנתונים אבל כולם מסכימים על זה שסלאח הוא בכיר המרוויחים עם 200.
פירמינו שחתם על חוזה חדש משודרג עלה ל-180.
ואן דייק בחלק מהמקומות 180 ובחלק 150.

אמיתי 4 ביולי 2019

אדוני רואה חשבון?

matipool 4 ביולי 2019

(-:) ממש רחוק מזה.
סתם עניין אותי בעקבות השרשור כאן.

אמיתי 4 ביולי 2019

מתחזה!!

אמיתי 4 ביולי 2019

וברצינות יותר- צריך לזכור שאין פה דמי העברה וזה שלקן בית. ואנחנו משחקים באירופית. כסף לבד לא יחזיר עטרה ליושנה אבל זאת התחלה

מארק 4 ביולי 2019

החוזה שלו יכול להגיע ל300 עם בונוסים וזכויות תמונה, שונה לגמרי מ300 שבועי.
הבסיסי נמוך הרבה יותר, 150.

matipool 4 ביולי 2019

בדקתי שוב. אתה צודק ש-300K זה עם בונוסים אבל הבסיס הוא 200K.
הכותרות שראיתי בשבוע שעבר היו על 300 ולכן כתבתי כך.

רומן 4 ביולי 2019

ווואו איזה סיפור מטורף זה יכול להיות אם פרו תיקח את הקופה..

אוהד 4 ביולי 2019

חחח
אין עליך

צור שפי 4 ביולי 2019

התעוררתי בעוונותי בשלוש וחצי וראיתי את המשחק. פרו היתה נפלאה מול צ'ילה שזקוקה דחוף להתרעננות וחילופי משמרות.

רומן 4 ביולי 2019

הולך להיות משחק עם גולים..

jhkj 4 ביולי 2019

רומן אל תהיה כל כך בטוח, מצד אחד עומד השוער הטוב בעולם, והמצב השני אליסון שהוא גם סבבה. נבחרות שלא ספגו יותר מדי למעט המשחק ביניהם, ובו פרו לא עלתה בהרכב מלא. מקווה שפרו תפתיע שוב

אסף כלשהו 4 ביולי 2019

צ'ילה, כמו אורוגוואי, אלו נבחרות שמשחקות עם אותו הרכב בגדול כבר כמעט עשור. אלכסיס, וידאל, בוסז'ור, מדל, איסלה, אראנגיס ו-וארגס (ממי שאני זוכר עכשיו) הם כבר עידנים בנבחרת. גם באורוגוואי- קאסרס, סוארס, קבאני, גודין, לודיירו, מוסלרה ובטח יש עוד שמות שאני לא זוכר כרגע. זה כמובן הגיוני כי מדובר כאן בשני דורות משוגעים שהביאו את הנבחרות שלהם חזרה לקדמת הבמה העולמית, אבל אצל שתי הנבחרות ניכרת מאוד עייפות החומר.
עכשיו אם אצל אורוגוואי רואים קו התחדשות ברור כשטבארס המדהים משליט שיטה ומשלב לתוכה גם שחקנים צעירים שאמורים בתורם להפוך לעמודי התווך הבאים (כמו שגודין התלמד בהתחלה אצל לוגאנו וסוארס וקבאני שאבו השראה מפורלאן)- מה שגורם לי להניח שהם יישארו בטופ לפחות כל עוד טבארס המאמן, אצל צ'ילה לא ברור אם יש דור שיכול להיכנס ולהשתלב במקום הדור המזדקן, ויש חשש שהם יחזרו להיות נבחרת דרג ב' בדרום אמריקה.

*ויאללה הולנד בגמר הנשים (לא ראיתי את המשחק אתמול אז לא אכתוב עליו אבל אני תמיד נגד האמריקאים שכבר שולטים במספיק ענפי ספורט…)! מה שכן אני חייב להגיד שארה"ב-אנגליה היה משחק קצבי וטוב ושהאמריקאיות באמת נראות כמו אלופות- הן חזקות מאוד וגם יודעות להיות פרגמטיות כשצריך. מקווה שההולנדיות אכן יצליחו להצר את צעדיהן ולהבריק בהתקפה. מניח שככל שהמשחק יתקדם והאמריקאיות לא יבקיעו זה ייצר אצלן לחץ ושם ההולנדיות יכולות להיכנס ולהלום.

jhkj 4 ביולי 2019

אני דווקא חושב שמבחינת אורוגוואי עכשיו זה רגע השיא, כי הדור הצעיר עם וולורדה בנטקור וטוריירה מחסה בדיוק את מרכז הקישור שהיה נקודת החולשה של אורוגוואי לאורך השנים והם נבחרת יותר שלמה ממה שהיו ב-2010 או 14. לאורוגוואי יהיו יורשים לגודין בדמות חימנז וגומס את סוארז וקבאני אבל לפחות במקרה האחרון סביר להניח שלא יכנס לנעליים.

אסף כלשהו 7 ביולי 2019

שלמה שלמה, אבל מי יבקיע שם אחרי שסוארס וקבאני יפרשו?

jhkj 8 ביולי 2019

מקסי גומז. לא ייכנס לנעליים אבל יהיה שחקן מצויין, אבל עד שהם יפרשו הם במצב מצוין

Trailblazer 4 ביולי 2019

העם רוצה פוסט של רומן על הקופה

דני 4 ביולי 2019

לא מצליח להבין איך יש לנו כבר איזה 10 ערוצי ספורט ש90% מהזמן משדרים שידורים חוזרים, ואף ערוץ לא מרים את הכפפה ומשדר את זה. במקום זה צריך להסתפק בשידורים קטועים באתר של כאן.

רומן 4 ביולי 2019

אתה באמת לא מצליח להבין :-)?

חיים הצהוב 4 ביולי 2019

אף אחד לא מוכן לשם עבור הזכויות וכאן שמחזיקה זכויות לא מוצאת (די בצדק) בשביל המשחקים זמן מסך, בטח לא שעות של המשחקים.

אריאל 4 ביולי 2019

בהקשר הזה חייב שאפו ענק לכאן. הפך להיות הערוץ האיכותי ביותר ביי פר בכל מה שנוגע ליצירה מקומית. גם מחלקת החדשות לא רעה. רק לפני שנתיים היה ערוץ אחת ואיזה הבדל.

חיים הצהוב 4 ביולי 2019

לגמרי, לכן זה די מובן ההחלטה שלהם לא לשדר את המשחקים, לשדר משחק במונדיאל נשים בפריים טיים בזמן שיש לך יצירה מקומית איכותית שיש לה קהל זאת החלטה לא טובה.
לגבי ערוץ הספורט ו5 הערוצים שיש לו זאת בושה וחרפה, 5 ערוצים שלא משדרים כלום זאת בדיחה עצובה ואני לא מאשים אותם, אני מאשים את מי שעושה מנוי לכל ערוצי הלייב למיניהם

jhkj 4 ביולי 2019

הם משדרים אליפות אפריקה וווימבלדון וכנראה גם טור דה פראנס, לכולם יותר צופים ממונדיאל הנשים

אלכס דוקורסקי 4 ביולי 2019

צפיתי בפרק הראשון של "ליגה ג"" ונהניתי מאוד.

צחי 4 ביולי 2019

זה בעצם לקחת את הסרט של רינו צרור ("בית שאן סרט מלחמה")
ולהפוך אותו לסידרה בת כמה פרקים.
סידרה אנושית ואותנטית – שזה כלל לא פשוט עם כל הפלסטיק שמסביב בעת הזאת,
מומלץ למי שכדורגל בשבילו הוא הרבה מעבר לנתונים,זכיות,של מי יותר גדול ושאר ירקות
וגם כאלו שלא מאוהבי המשחק.

אסף the kop 4 ביולי 2019

למה אף אחד לא משדרנאת משחק האימון של בית"ר ת"א נגד מכבי ?

Comments closed