בשם ההגנה (פודקאסט עם טל הרמן)

איפה יונייטד נמצאת אחרי עסקת מגוויאר?

בסיום העונה שעברה חשבתי שהצעד הראשון שסולשיאר צריך לעשות הוא לקנות שחקני הגנה ושחקנים פיזיים מתוך הליגה האנגלית. הקיץ גילה לי את ההבדל בין רעיונות נהדרים ומציאות. יונייטד בינתיים עשתה באמת את מה שחשבתי שצריך לעשות. רק שבגלל שלקבוצות האנגליות יש כסף, המשא ומתן איתן מתיש וארוך, ושני שחקנים שמאד מאד מתאימים לתבנית עליה חשבתי – הארי מגוויאר וארון וואן-ביסאקה נרכשו אבל במחיר גבוה מאד של זמן וכסף. אגב, גם ברכש הנוסף יונייטד אמנם קנתה שחקן התקפה אלמוני, אבל כזה שמוסיף לה אלמנט פיזי של מהירות עצומה – דניאל ג׳יימס הוולשי. 

ועדיין, למרות המחירים, אני חושב שטוב שכך נעשו הדברים. חסרים ליונייטד עוד לא מעט דברים. פתרון לבעיית פוגבה שהשארותו נגד רצונו תהיה בעיה מאד מאד מורכבת. פתרון לקישור הדפנסיבי ועוד תפקידים בהם כדאי להתחזק. גם שחרורם של שחקנים שעבר זמנם הוא חשוב. אני מאד מקווה שחלק מזה, אפילו חלק גדול מזה ייעשה, עד תום חלון ההעברות ביום חמישי. לפני הכל בקישור.

אבל גם אם לא אני מאמין שההגנה התחזקה מאד. עם שני שחקני איכות מוכחים ועם אקסל טואנזבה המבטיח, לפני שוער בשפיץ של התחום שלו. הם אמורים להחזיר את יונייטד לאזורי החיוג של 30-35 בעמודת הספיגה. וזה מספר שאפשר לעבוד איתו. לעבוד על קפיצת מדרגה אצל מרשיאל וראשפורד. אולי על התאוששות של אלכסיס. התאקלמות של פרד ושילוב של גרינווד. אתם רשאים להוסף תקוות כהנה וכהנה. עם הגנה דולפת כל התכניות הללו היו נכשלות. משחקים בלחץ גדול. פיגורים מוקדמים. חרדה מכל איבוד כדור. ודמורליזציה שמכלה כל חלקה טובה.  אם יונייטד ייבשה את הביצה ההגנתית ובנתה חומה לפני דה חיאה, היא תוכל לחפש זהות התקפית. גם עם הקשיים של החומר הקיים. ויותר בקלות עם מהלכי רכש. 

ומעבר לזה, קיץ הזה ממחיש לי שסולשיאר הוא כרגע איש נכון לתפקיד. מה הסיכויים שלו להצליח לטווח ארוך ולהפוך למנג׳ר זוכה תארים? אינני יודע. אד וודוורד מוסיף להיות חתיכת משקולת. אבל גם בקיץ הזה סולשיאר שינה דברים. האימונים קשים יותר. מסיבות העיתונאים – בהם לא הראה תסכול או עויינות לשחקן – הפכו מקום בו המנג׳ר עובד עבור המועדון ולא עסוק ברקורד שלו. הרכש מבטא היררכיה ברורה של טיפול בבעיות הקבוצה. הוא יקדם את יונייטד. 

ויש סאונדקלאוד

אירופה
לידס יונייטד - זה שלנו ובפער גדול

109 Comments

עידן. 4 באוגוסט 2019

לקראת סוף העונה שעברה כתבתי מספר נקודות שנראו לי הכרחיות בכדי שיונייטד תתקדם העונה (כמו השארת דה חאה למשל). אחת הנקודות הראשונות הייתה להחתים בלם על בכל מחיר.

רק שנקודה אחר כך כתבתי שאסור לדעתי בשום פנים ליונייטד לבזבז בערך 40 מיליון פאונד על שחקנים אנגליים בינוניים סטייל הארי מגוויר…

בקיצור יונייטד, באופן די מדהים אני חייב לציין, הצליחה גם לא להביא בלם על וגם להוציא על הארי מגוויר 80 מיליון פאונד.

אבל אהבתי את האופטימיות.

דורפן 4 באוגוסט 2019

אתה תתבדה לגבי מגוויאר

עידן. 4 באוגוסט 2019

קבענו להיפגש כאן בסוף העונה ולראות מי צדק לגבי מגוויר.

בלי קשר, אם הייתי אוהד יונייטד הייתי מאוד מודאג כרגע. 2 שחקני הגנה "אפורים" זה טוב ויפה, אבל העובדה שמבין כל השמות הגדולים שנקשרו ביונייטד הקיץ (מילינקוביץ'-סאביץ, קוטיניו, דיבאלה, אריקסון ועוד), אף אחד עדיין לא חתם, יכולה להצביע על הירידה באטרקטיביות של הקבוצה עבור כוכבי על.

הסיפור עם פוגבה בכלל נראה לא טוב. כבר לפני חודש הסוכן שלו אמר דברים שאמורים לסגור כל סיכוי להישארות של פוגבה ("מנצ'סטר יונייטד היא בדיחה עצובה, ופול גדול יותר מהמועדון"). העובדה שהסאגה הזאת עדיין לא הסתיימה ומצדו של סולשיאר עדיין נשמעים דיבורים על רצון להשאיר אותו היא הזויה.

matipool 4 באוגוסט 2019

עידן – תחשוב איזה שינוי אדיר עשו ואן דייק ורוברטסון בליברפול. אם וואן ביסאקה ומגוויאר יעשו משהו קרוב לזה ביונייטד, זו זכייה בפיס.
שחקני הגנה היום יכולים להיות כוכבים לכל דבר ומשני משחק.

עידן. 4 באוגוסט 2019

מתי- מסכים לגמרי (וגם כתבתי את זה בהודעה הראשונה). השדרוג שיכול לעשות בלם על, על רמת הקבוצה בכלל, הוא עצום.

רק שמצפייה בלא מעט משחקים בליגה האנגלית, אני רחוק (מאוד) מהרושם שמגוויר הוא בלם ברמה של ואן דייק. אני אפילו אעז לומר שלדעתי הוא לא יותר טוב ממה שכבר יש ליונייטד להציע בעמדה.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

בדיוק ראיתי את המשחק מול מילאן. לא פשוט בכלל יהיה העונה.
הגנה איננה רק הבלמים ובלמים טובים זקוקים ליותר מתג מחיר כדי להצליח. לא פשוט בכלל.
הבעיה הגדולה הייתה ותהיה בקישור. אין שם שחקן אחד שהוא לא בינוני. לא פשוט.
אה. ומסתמן כרגע שאין חלוץ.
הרבה לחץ על אולה

ברשו 4 באוגוסט 2019

אמיתי, זה די ברור שיונייטד תביא עוד קשר ברמה גבוהה. לדעתי אם לוקאקו בסוף יימכר יביאו, בנוסף, גם חלוץ (השמועות מדברות על וויסאם בן יידר מולנסיה).

אין לי ספק שזה לא הסגל הסופי.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

אשרייך. מקווה מאד.
לוקח בחזרה את עניין הקישור כחלק הקריטי. הסימן שאלה הגדול ביותר הוא על הספסל.
חייב להודות- מת שפוגבה יעזוב.

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

אמיתי,

אם יש מסקנה אחת שצריך לקחת מהמשחק נגד מילאן זה שאי אפשר לעלות בהרכב עם מאטה ופריירה ביחד, זה איטי מדי.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

גם. האיבוד של מאטיץ? הבעיה בהנעת כדור מאחור? החוסר ברעיונות התקפיים? חלוץ כבר אמרתי?
ראשפורד ומארסיאל נראים טוב. זה הצד החיובי היחיד בערך

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

מאטיץ' מדאיג אבל דה חאה סיבך אותו לחינם עם פס כשהוא צמוד ל 2 שחקנים.
בחלק ההתקפי יש המון גולים בפוטנציאל, לוחצים גבוה, יש יותר מהירות.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

דורפן כתב על ספיגת 35 שערים בעונה. כמה נבקיע לדעתך?
* עונה גרועה הגנתית כמו הקודמת סביר שלא תחזור

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

אוכל לענות לך על זה אחרי יום חמישי? :-)
נראה מי יגיע עד אז.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

סבבה. 70 אןבר אנדר. אני באנדר..

ארז 8 באוגוסט 2019

טל,
חמישי הגיע… :)

אבי גלברט 4 באוגוסט 2019

כרגע נראה לפי ההתחזקות של ששת הגדולות שאתם תוכלו להיות רק לפני צ'לסי .
ארסנל התחזקה , טוטנהאם התחזקה , סיטי וליברפול מראש בנויות להרבה זמן .המאבק השנה בטופ 6 ראה חזק מתמיד .

ברשו 4 באוגוסט 2019

ארסנל לא באמת התחזקה. היא הביאה שחקן אחד שיכול להיות שיתן לה מחץ ויכול להיות שיחווה עונת הסתגלות לא קלה לקצב ולפיזיות.

מעבר לזה, שום דבר מעניין.

טוטנהאם נמצאת על פרשת דרכים אבל נראה שהיא עסוקה בעיקר במריבות בין הבעלים למאמן. זה דבר שיכול לפרק קבוצה. איבדו קשר מוכח ברמת הליגה (אריקסן שכנראה בחוץ) והביאו שחקן, שוב, שייתכן ויסבול מקשיי הסתגלות. לא זוכר מי הקשר האחרון שעבר ישירות מהליגה הצרפתית לאנגלית ולא התקשה. דוגמאות הפוכות יש למכביר.

צלסי נראית בהתפוררות בגלל איסור ההחתמות.

בתלות ברכש נוסף ובהתחברות של השחקנים, הייתי אומר שאת צלסי כנראה נעבור, את ארסנל ייתכן שנעבור ואת טוטנהאם יש לנו סיכוי לעבור.

מסכים שהשאר לא רלוונטי.

matipool 4 באוגוסט 2019

אני חושב שמוקדם מדי להערכות. יש עוד 5 ימים לחלון ונראה שיונייטד, ארסנל ואולי גם טוטנהאם מנסות לעשות עוד כמה מהלכים.
מה שלא מוקדם מדי להעריך זה החשש שסיטי תסיים שוב אלופה והפעם בהפרש של 8-12 נקודות. אולי אולי יש קצת תקווה בפרישה של קומפאני שהיה מנהיג ומוביל מעבר לקטע המקצועי ואני מחזיק אצבעות שסאנה יעבור לבאיירן. אם אכן זה יקרה – המירוץ לדעתי נפתח.
לגבי ליברפול – יש עלינו העונה עומס עצום (בדצמבר יש את אליפות העולם למועדונים, בשבוע הבא כבר נתקע באמצע הסופרקאפ האירופי), סיימנו את העונה שבועיים וחצי אחרי כולם למעט טוטנהאם ושחקנים מובילים שלנו שאין להם תחליף שיחקו בקופה ובאליפות אפריקה וקיבלו חופשות קצרות מאד. קלופ התלונן אפילו על זה שהקדימו לנו את משחק הפתיחה ליום שישי כשהיום יש את הסופרקאפ אחרי שסיימנו את העונה הקודמת אחרונים. כל יום חשוב מבחינתו.

סער 4 באוגוסט 2019

אם הייתי קלופ הייתי שולח לאליפות העולם למועדונים את קבוצת הנשים של ליברפול. שהסתומים שמנהלים את הכדורגל שיש גבול לכל תעלול בהמצאת טורנירים טיפשיים שרק הורגים את השחקנים.

jhkj 4 באוגוסט 2019

לא מסכים איתך שארסנל לא התחזקה, פפה שחקן גדול שגם אם לא יעשה כלום על המגרש, נותן פתרון לזה שמייטלנד ניילס הדבר היחיד בהתקפה מימין לפעמים, וגם מרווח את המשחק לשני החברים להתקפה. הבעיה שארסנל סגרה חור אחד אבל את בעיית מוסטאפי וההגנה היא עוד לא טיפלה, אוזיל ממשיך להיות לא יציב וראמזי הלך ואין עומק בקישור. הייתי מעדיף לפתוח עם מייטלנד ניילס או נלסון ושיביאו בלם לעניין.

רומן 4 באוגוסט 2019

א.
איפה הקישור היצירתי? עוד פעם בונים על הוירטואזיות של אשלי יאנג וג'סי לינגארד??
למה לא מתאבדים על קוצ'יניו או אפילו על ניימאר?
ב.
מה עם חלוץ? נשארים עם רומלו וראשפורד?
מרגיש כמו עוד עונה אבודה, לכל היותר קרב על הטופ 4.

אוהד 4 באוגוסט 2019

לא ברור לי איך הגיעו למחיר של 80 מיליון על כזה בלם?
קשה לי להאמין שהוא יצדיק אפילו חצי מזה.
בימינו בלם חייב להיות מהיר ואני לא רואה אותו עומד בקצב של החלוצים בליגה, אולי מול לוקאקו…

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2019

הלואי ואתבדה, אבל השארתו של פוגבה תהיה המהלך שישפיע יותר מכל על העונה הקרובה והרבה אחר כך,כשהוא כבר לא יהיה. אם ישאר, זה יהיה מצב תקדימי של אילוץ שחקן בסדר גודל כזה להמשיך במקום שבו הוא לא רוצה להיות, ובגלל מרכזיות התפקיד שלו, זו תהיה בכיה לדורות(קצת הגזמתי כאן) ויש לנו נסיון עם התכשיט הזה.
יונייטד עם פוגבה ומגוויר תספוג פחות אבל לא תהיה קבוצה דורסת, ועוד, יונייטד עם פוגבה תהיה יונייטד בלי מי שצריך היה לבוא למשבצת הזו ולשחק בה עבור המועדון.
נחיה ונראה.

ברשו 4 באוגוסט 2019

פוגבה הוא לא שחקן ששובר כלים ועושה סבוטאז. ואני מודאג יותר מהקישור הגנתי מאשר מההתקפה. נראה די ברור שנחתים עוד קשר התקפי (ניימאר אוברייטד ורוצה לברצלונה, קוטיניו לא ישחק בקבוצה אנגלית שהיא לא ליברפול). פרננדז או אריקסן נראים כמו תוספת יפה שתהפוך את משחק ההתקפה העומדת שלנו לטובה יותר (במתפרצות אנחנו נהיה קטלניים גם ככה, עם המהירות שיש לנו בחוד).

אבל מקטומיניי לא יכול להחזיק קישור לבד, פרד (עדיין?) לא שם. מאטיץ נראה גמור (האיבוד כדור הנוראי שלו הוביל לשער של מילאן שלא עשתה כמעט כלום עד אותו רגע). דיברו על לונגסטאף שלא יבוא, אבל מישהו אחר חייב להגיע. צריך מטאטא מהסוג של נגולו קאנטה. מישהו זריז וחכם שעוצר התקפות לפני שהן קורות. גם ככה מרכז ההגנה שלנו לא מאוד מהיר, ואנחנו בונים על משחק לחץ גבוה.. אם גם הקישור שלנו איטי אנחנו נתקשה מאוד מול התקפות מהירות של הצד השני.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

נו. הפיסקה השנייה שלך זה בדיוק מה שהתכוונתי בתגובה למעלה. וזה דיי סותר את המסקנות/תקוות של בעל הבלוג.

ניק 4 באוגוסט 2019

יוסי,
זה לא בדיוק מצב תקדימי. יש לנו 2 דוגמאות כאלה – רונלדו שהתבקש להשאר עוד עונה לפני שעבר לריאל ודה חאה שנתקע לו הפקס. שניהם רצו לעזוב ודה חאה רעיונית אפילו באמת עזב לרגע.
אבל שניהם נתנו עונות מעולות.

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2019

זו לא אותה סיטואציה. עם רונאלדו היתה הסכמה שישאר עוד שנה דה חאה לא הכריז שיונייטד קטנה עליו כמו הסוכן של פוגבה והוא נשאר בלי שום משקעים.

7even 4 באוגוסט 2019

אוף טופיק – אפשר רגע הסבר מה אומר הפייר פליי הפיננסי מבחינת אופ"א (או פיפ"א) שמגביל פה ושם קבוצות ?
לא ממש הבנתי את העיקרון.

matipool 4 באוגוסט 2019

בעיקרון ובצורה הכי בסיסית, אתה לא יכול להוציא כסף (רכש, משכורות וכו') שלא נכנס לך בטור ההכנסות.
הטענות כלפי קבוצות כמו סיטי ופ.ס.ז' זה שהן משחקות עם ההכנסות כביכול מהסכמי חסות של בעלי הקבוצה כשבפועל זה פשוט הזרמת כספים לא חוקיים למועדון.

ארז 4 באוגוסט 2019

יש גם פרצה נוספת שדסקל הסביר יפה – את המכירות שלך אתה מראה מיד, את סכום הרכישה+משכורות של עסקת רכישה אתה פורס על כל התקופה. כך אתה מעוות את התמונה האמיתית.

יואב 4 באוגוסט 2019

ארז,
אני חושב שסכום קניה גם כך מגולם שנתית. הקניה לא נופלת כולה רק על השנה בה התבצעה.

ארז 4 באוגוסט 2019

הי יואב,
זאת בדיוק הפרצה:)
היעדר הסימטריה בין פריסות רכישה וחוזה (על כמה שנים) לאופן הצגת המכירה.
אני מניח שאחרי כמה רכישות וכמה שנים נהיית גיבנת ואז יש בעיה חדשה, אבל ייתכן שהכנסות מטלוויזיה, קהל, ספונסרים וכו' כבר אפקטיבית מוחקת את זה. אני לא מספיק שולט בחומר כדי לדעת מה קורה אז.

אוהד 4 באוגוסט 2019

זה לא פרצה, זה חשבונאות בסיסית.
ובלי קשר בטווח הארוך זה מתאזן אז זה לא באמת עוזר.

ארז 4 באוגוסט 2019

אוהד,
ממה שהבנתי, לא מדויק.
אני לא מצליח להעלות את הלינק, הכוונה הייתה למאזן ההכנסות וההוצאות מדי שנה.
ולגבי הטווח הארוך, אתה מדבר מידיעה או משער?

אוהד 5 באוגוסט 2019

ידיעה.
נניח לדוגמא שקבוצה קונה כל שנה שחקן ב 100 מיליון וחותמת איתו חוזה ל 5 שנים.
במצב כזה הקבוצה מכירה בהוצאה של 100/5 = 20 מיליון כל שנה על אותו השחקן.
נחשב עכשיו את ההוצאה בכל שנה:
שנה ראשונה: יש לה רק שחקן אחד אז היא מכירה בהוצאה של 20 מיליון.
שנה שנייה: כבר יש לה שני שחקנים אז היא מכירה בהוצאה של 40 מיליון.
בשנה החמישית היא כבר בהוצאה של 100 מיליון לשנה.
קח בחשבון שבעצם בשנה הראשונה כבר יש לה את ההוצאות על שחקנים שנרכשו קודם אז בעצם כבר מההתחלה (אין באמת התחלה) היא בהוצאות מלאות.

אוהד 5 באוגוסט 2019

דרך אגב ארז, זה נכון לגבי כל רכש קבוע של חברה בכל העולם.
לדוגמא: כשחברה קונה רכב אז הרכישה היא לא הוצאה, אלא החברה מכירה בהוצאה של 20% מהמחיר בכל שנה, אבל כשהחברה מוכרת את הרכב היא מכירה בכל ההכנסה באותה השנה, אבל גם בהוצאה של כל מה שנשאר מהרכישה שלא הופחת במשך השנים.
כנ"ל לגבי נדל"ן, ריהוט, מכונות ועוד.
ההבדל היחיד הוא במספר השנים שיש להפחית את הרכוש הקבוע.

ארז 6 באוגוסט 2019

תודה.
לגבי חברות אני מכיר את זה, ואין ויכוח.
לגבי הפייר פליי, מה שקראתי יותר מפעם אחת הוא שהמטרה הייתה לייצר איזון גם במבחן עונתי, ולא רק לאורך זמן. לכן חשבתי שכאן ההתנהלות שונה.

יואב 4 באוגוסט 2019

מאטי,
מותר לך מינוס שנתי מסויים(זה נמדד על פני שלוש עונות) אבל לא לחרוג ממנו. למכבי לדוגמא, מותר היה מינוס של 30 מיליון יורו על פני שלוש שנים.

ארז 4 באוגוסט 2019

קודם כל תודה לטל ולרונן. עדיין לא הקשבתי אבל שמחתי לראות שהפודקאסט עלה ושיש טקסט על יונייטד :)
רק הבוקר קמתי ובהיותי אנטי סוציאלי (מבחינת רשתות חברתיות) שאלתי מה נסגר שאין כלום כבר שבועות…

אם הייתי צריך להמר, לוואן ביסקה אפסייד גבוה בהרבה וסיכוי להיות שחקן משמעותי אמיתי אצלנו לאורך זמן.

לגבי מקגווייר, אני מתקשה לראות את זה. מסוג ההחתמות שאצל פרגי היית אומר "על פניו לא הכי הגיוני, אבל מה אני מבין", אצלו הוחתמו לא פעם שחקנים מוגבלים בעליל והוא כבר היה עושה את האלכימיה שלו. אבל היום אתה כבר יודע שאין לנו יותר מדי על מי לסמוך, ולכן סומך על העיניים שלך יותר ויותר. מתי השווה את ההחתמות לואן דייק ורוברטסון, אז אם בעמדת המגן אני יכול לראות את זה – בעמדת הבלם אני לא. ואני לא מדבר על רמה עולמית, לא וידיץ'/ריו ו אפילו סתאם, אני מדבר על בלם שהוא באנקר ראוי ל-4 הראשונות.
הלוואי, הלוואי שאתבדה לגביו.

בכל מקרה, חולם על דיבאלה, אשמח לראות את מילינקוביץ/ סאביץ' ו/או את פרננדש. מחכה שפוגבה יעשה כבר את הפוזות שלו במקום אחר.

כרגע אין כישרון התקפי ברמה ובנפח שדרושים לנו, לא רואה לאן זה הולך הדבר הזה.

שאלה שעולה לי יותר ויותר בקיצים האחרונים: מה נהיה שמרגיש כאילו כל העברה גדולה הפכה להיות לידת עכוז + מלקחיים?
אני מבין שהצפת הכסף בליגה האנגלית ובמספר מועדונים יצרה מצב בו נפנוף בשטרות לא סוגר עסקה. אבל למה הכל כל כך כבד ואיטי ומסורבל? מה אני מחמיץ? או שלא השתנה כלום והתחושה שלי מוטעית?

matipool 4 באוגוסט 2019

להבהרה – לא בדיוק משווה כי ואן דייק הוא באמת יחיד בדורו אבל אני בטוח ששניהם ישדרגו מאד את ההגנה של יונייטד. הבעיה העיקרית שיכולה להיות עם מגוויאר זו המהירות שלו או יותר נכון האיטיות מול סילונים.

אדם 4 באוגוסט 2019

איך מכל ההרכב של אייאקס ואן דה ביק עוד לא מצא אף קבוצה גדולה ולמה לא ניסו במנצ'סטר לשים עליו את היד.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

בטח הוא לא דרש מספיק כסף

matipool 4 באוגוסט 2019

יש דיבור חזק ביומיים האחרונים שהוא בדרך לריאל שהתייאשה מהניסיונות להביא את פוגבה.

יריב ס. 4 באוגוסט 2019

הערה לגבי חלון ההעברות. לא ניתן להעביר שחקנים בתוך אנגליה, אבל אפשר להעביר שחקנים למדינות אחרות בהן החלון עדיין פתוח. כלומר סאגת פוגבה לא הסתיימה ותמשיך לחפור לכם עד 31.8.19 ללא אפשרות להביא מחליף

אוהד 4 באוגוסט 2019

אפילו עד ה 2.9, כי 31.8 זה שבת.

אריאל גרייזס 4 באוגוסט 2019

אני אוהד ליברפול וחושב שהרכישה של מקגוויר מעולה ליונייטד. כל הזמן מתעסקים בשאלה האם הוא שווה 80 מיליון או לא, וזאת פשוט לא השאלה הנכונה. השאלה החשובה היא – האם הוא יכול לייצב את ההגנה של יונייטד. והתשובה לזה היא – בהחלט. מדובר בשחקן נהדר שאני חושב שדווקא בגלל שהוא אנגלי הוא אנדרייטד. יש נטיה לזלזל באנגלים פשוט כי הם כאלו אבל אם הוא היה הולנדי כולם היו אומרים כמה הוא גדול. הוא גבוה, חזק ואמנם לא ממש מהיר אבל מחפה על זה בחוכמת משחק נהדרת. וגם יודע לכבוש שערים. כאוהד ליברפול, האוף סיזן של יונייטד בהחלט מטריד אותי.

אמיתי 4 באוגוסט 2019

הבעיות יותר עמוקות מבלם טוב ככל שיהיה. תדאגו מהשכנים שלנו

רונן דורפן 4 באוגוסט 2019

אריאל – לגמרי. הוא גם ז׳לוב מכוער למדי. קצת כמו פיטר בירדסלי. שאם היה איטלקי נאה היה נחשב לאחד הכדורגלנים האלגנטיים של דורו.

ארז 4 באוגוסט 2019

יותר מתיו לה טיסייה

רומן 4 באוגוסט 2019

בלמים איטלקים לא נוטים לשקול 100 קילו.
אני לא זוכר את בארזי בתור בחור יפה..

matipool 4 באוגוסט 2019

אריאל – אכן מתחיל זמזום טורדני מצידם אבל אני אכנס לפאניקה אם הם יביאו את פרננדס.
מדהים אותי איך לא מתחוללת מלחמה אמיתית בין הקבוצות הגדולות עליו. יש לו הכל. לחשוב כמה שערים הוא היה מבקיע אצלנו מהקישור כשהוא בעמדה מאחורי השלישייה ואולי יכול להיות גיבוי גם בצדדים למאנה וסלאח.

jhkj 4 באוגוסט 2019

חשבתי שקשר כזה זה הדבר היחיד שעומד ביניכם ללהתשלט על אירופה שנה שעברה, מסתבר שטעיתי, ועדיין לא מבין איך לא קניתם שחקן כזה עם כל הפקירים שמחליפים ידיים.

jhkj 4 באוגוסט 2019

אריאל, אני חושב שהעניין הוא לא רק האם הוא שווה 80 מיליון אלא מה יונייטד הייתה צריכה לעשות עם התקציב שלה, כי שמונים מיליון על מגוייר זה שמונים מיליון שלא ילכו על דברים אחרים חושב שביאסקה מהלך סופר חכם, חושב שהיה שווה להוציא הרבה יותר כסף כדי להביא שחקן כמו קוליבאלי או אפילו מירנדה המובטל מאינטר.ששהיה עולה הרבה פחות. זה שהוא בלם טוב אי אפשר לקחת ממנו,אבל אם בונים בתקציב צריך לבנות בחוכמה, בעיקר כשההתקפה והקישור של יונייטד גם לא מבריקים במיוחד

יאיר אלון 4 באוגוסט 2019

שילמנו על מגוואייר המון כסף אבל מה איכפת לי כאוהד? זה לא יוצא מהכסף שלי ואיך שוודי מתנהל לא נראה שזה בא על חשבון יותר מדי שחקני על אחרים.. לכל היותר נביא עוד את פרננדס בכמה עשרות מיליונים או את דיבאלה בטרייד.
מבחינה מקצועית אני לא בטוח לחלוטין לגביו או לגבי ואן ביאסקה אך לחלוטין מוכן לתת להם צ'אנס והם יכולים להתברר כאחלה שחקני הרכב שיביאו שדרוג אמיתי לקבוצה.

עניין הקישור הוא החלק המאכזב ביותר, אנחנו ככל הנראה נשארים עם פוגבה שלא ממש רוצה להיות פה. אין לנו שום שדרוג לחלק האחורי מה שאומר ששוב נצרך לטחון את מה שעוד נשאר ממאטיץ' וגם מבחינה יצירתית כרגע לא הגיע כלום (ואני מזכיר שהררה הלך). יכול מאוד להיות שכפי שהזכרתי קודם ברונו פרננדס יגיע וזה אכן אחלה חיזוק, אולם תעלה השאלה מבחינתי לפחות למה זה היה צריך לקחת כ"כ הרבה זמן ולא לאפשר לו לעשות את ההכנה עם הקבוצה.
הרי אף אחד לא חושב שבסוף נשמע שקנינו אותו ב20-30 מיליון אלא זה ככל הנראה יהיה סביב מה שספורטינג דרשה ביוני-יולי.

בהתקפה ג'יימס נראה כאחלה פרוספקט ע"פ משחקי ההגנה אולם זה כמובן לא מדד לכלום ונצטרך לחכות למשחקי הליגה כדי לשפוט. מה שמשמח אותי זה שלמרות ששיחק בעברו בקו שמאל אצלנו הוא מתפקד לפחות ממה שאני ראיתי בעיקר על קו ימין והגיע הזמן שהמנג'ר שלנו יבין שיש שם בעיה הדורשת טיפול. אני ממש לא חושב שרק רכש ב-100 מיליון יכול לפתור בעיות, סקאוטינג טוב ועבודת אימון נכונה שוות לא פחות. הלוואי והוא יהיה החלק החסר בפאזל ההתקפי.
לגבי שאר חבריו להתקפה שוב אנחנו מקווים שאלכסיס יתאושש, שרשפורד ומרסיאל יוכיחו שהם יכולים לעשות קפיצת מדרגה ובעצם עברה שנה ושום דבר לא ממש השתנה בחלק הזה.
אני כן מסכים איתך שאי אפשר לתקן את כל מה ששבור בקבוצה בחלון העברות אחד ולכן רק נותר לקוות שהחבר'ה הצעירים והבאמת מבטיחים שלנו יקבלו את הצ'אנסים שלהם בהתקפה, אולי יתרמו בעצמם ואולי סתם יייצרו תחושת תחרות לאחרים שתדחוף אותם קדימה.

לסיכום קיץ שעד עכשיו נראה לא מספיק מעודד אבל ההתרגשות לקראת פתיחת העונה תמיד קיימת ותמיד בשיאה, בטח כשעוד שנייה פוגשים את צ'לסי.

בן 4 באוגוסט 2019

היה חסר טיפה שיח על דייגו דאלוט והתפקחד שלו בהגנה פלוס יכולת לתרום בהתקפה.
הוא צעיר נחשב שמאוד בונים עליו.
גם צ׳ונג וגומז

ארז 4 באוגוסט 2019

דיברו על דאלוט לא מעט בפודים בשנה שעברה.
ועל שני האחרים טל מדבר כבר ממש מזמן.
כולל דיווחים ממשחקי מילואים, אימונים, שיחות עם הדודה על המפרום שצ'ונג אוכל לפני משחק ועל הסרטים שאמא שלו אכלה עם התסרוקת שלו מאז שהוא קטן :)

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

ארז,
רד כבר לעם ותצטרף לקבוצה בפייסבוק!

ארז 4 באוגוסט 2019

שמע נשמה שלי…:)
אני כזה בורגני ובנאלי שעד שיש לי ייחודיות מסוימת, אפילו בשקל, אני נאחז בה בשיניים.

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

אתה ואסף דה קופ, היחידים שאני מכיר שעדיין לא נכנעו וכל הכבוד על כך (בלי ציניות).

matipool 4 באוגוסט 2019

גם אני וסביר שגם לא אכנע.

סימנטוב 4 באוגוסט 2019

מתי, לא חבל על כל הלייקים שתקבל?

דודיק 4 באוגוסט 2019

גם אני טרם הרמתי ידיים

matipool 5 באוגוסט 2019

(-:
מה אעשה עם הלייקים, סימנטוב?

סימנטוב 5 באוגוסט 2019

מתישהו צריך להיות חלק מהעולם! "לייק תחת לייק, שייר שייר" :)

טל המנצ'סטרי 4 באוגוסט 2019

בן,

זה נראה שעם ואן ביסאקה מדובר בזכייה בטוטו (טפו טפו) ולכן הסיכוי של דאלוט לראות יותר דקות לדעתי זה אם יצליח להשתדרג כקיצוני בצד ימין.
הוא מהיר, נוח בצורה לא רעה בכלל עם הכדור, יש לו יכולת הגבהה מצויינת וגם כאשר שיחק כמגן בעונה שעברה הנטייה ההתקפית שלו היתה בולטת יותר מאשר עבודת הגנה.

בן 4 באוגוסט 2019

כן ברור
התכוונתי שיש התקפה מגוונת בצעירים בכל העמדות כך שאני פחות מודאג מי יבוא בחלון.

רומן 4 באוגוסט 2019

מבחינה מקצועית ההחתמה הזאת מבשרת רק רע.
מגוויר זה בלם מהסבנטיז, שמתאים לכדורגל אפור ושבלוני.
הוא לא מאפשר משחק לחץ ושליחה של שחקנים רבים קדימה כי הוא לא יכול לעמוד גבוה בגלל היעדר מהירות. זה בלם של קבוצת תחתית או שמתנהלת כמו קבוצת תחתית, חבל..

ברשו 4 באוגוסט 2019

הוא בלם איטי וקצת מגושם, אבל עם משחק רגל טוב מאוד ויכולת מסירה נהדרת. לא מעט מהשערים של לסטר (שבנתה על מתפרצות) התחילו בכדורים יפים שלו לשטח מת. יש על זה סטטיסטיקה איפשהוא. זה די ברור שזה יהיה נשק משמעותי שלנו בשנה הבאה והתוספת הזאת הופכת את הנשק הזה למסוכן יותר.

ציוות שלו עם בלם מהיר (טאונזבה) יהיה נהדר.

אדם 4 באוגוסט 2019

פיקה?

Srtest - ארטסט 7 באוגוסט 2019

אתה מגיב מהסבנטיז אז זה מתאים.

גלעד בלום 4 באוגוסט 2019

באיזה עולם ואן דייק שווה 75 מליון ומקגווייר 80 מליון? אבל מה אני מבין… מקגווייר זה שחקן שיכול להיות אדיר עם ואן דייק לידו, כלומר יונייטד צריכים בלם טכני ומהיר לידו, יש להם מישהו כזה? מקוויייר לבד לא מחזיק הגנה…

ואם אתם משאירים את לינגארד מאטה כשחקני רוטציה אתם תאכלו הרבה קש, אין לכם קישור עולמי זה ברור, האמת אריקסן תפור עליכם, אולי קחו אותו ותביאו את פוגבה? פוצ׳ כבר יאפס את פוגבה ואריקסן כבר מאס בחולצה הלבנה של התרנגולים

חיים 4 באוגוסט 2019

בעולם שיש בו מימד של זמן.ואן דייק שווה היום 75?

אמיר המקורי 4 באוגוסט 2019

אם אני לא מתייחס לסכומים(לא יוצא מהכיס של אף אחד מאיתנו) אלו התובנות מהקייץ, השורה התחתונה, גם השנה נסבול!
1. הרכש ההגנתי שבוצע הוא טוב.
2. סולשיאר טעה שלא הניף את הגרזן על כל המאכזבים / הפצועים הכרוניים/ המבוגרים בשלהיי הקריירה בכל החוליות.
3. סולשיאר טעה בהערכת פוגבה ונאמנותו למועדון, היה חייב לשחרר אותו כבר לפני חודש ויותר ולדאוג למחליפים.
4. אם פוגבה ובלעדיו, זה קישור חלש הגנתי / התקפי, לא מסוגל לקחת את יונייטד קדימה, חייב היה לבוא רכש, אזל הזמן!
5. שחקנים בינוניים כגון דניאל גיימס, ברירת המחדל היא הגעה מהאקדמייה ולא מרכש.
6. ראשפורד / מרסיאל / לינגארד לא מסוגלים לתת יותר ממה שראינו מהם, עוד כמה שערים יותר משנה שעברה לא ישנו את
התמונה העגומה, געגועיי לרוד, לאנדי קול, לאולה, שחקנים שמשתי הזדמנויות עשו שער.
7. שחקני הדרג הראשון האירופאי כבר לא סופרים את היונייטד והמשכורות המפתות שהיא מציעה.

אדם 4 באוגוסט 2019

3. אתה יותר בקיא ממני ולכן אני שואל – למה סלושיאר הוא האחראי לאי מכירת פוגבה? זה לא האנשים שמעליו אמורים לעשות?
6. סיומת מול השער זה בהחלט משהו שאפשר להשתפר בו, בטח שחקן כמו ראשפורד שהראה שיש לו את זה לפעמים.

יואב 4 באוגוסט 2019

אדם,
הוא כותב שיחרור פוגבה ככה באהלן אהלן. כן, בוא ניתן את שחקן המאה מיליון בחינם. עזוב בחייך, החיים יותר מורכבים מהשחור או לבן האבסולוטי הזה, בטח ברמת הסכומים, שכל הבלוג ואישתו לא ירוויחו בעוד 17 גילגולים. כן, אולה היה חייב "לשחרר" אותו. נו, שוין. כאילו מדובר במהארן ראדי

אדם 4 באוגוסט 2019

אני יכול להבין את הטענה שאולה היה חייב לעשות כל שביכולתו בשביל שהאנשים שמעליו יצליחו לסגור עסקה כי בגדול המצב הזה בעייתי בתור מאמן, או לפחות ככה נראה לי. המשפט של טל גורם לי לחשוב שאולי אולה בכלל לא היה בטוח שהוא רוצה לשחרר אותו…

יואב 4 באוגוסט 2019

אדם,
אולה אומר את כל הדברים הנכונים. גם כמאמן וגם בהקשר למומ עתידי. אבל למכור את פוגבה, זאת עיסקה מסובכת כלכלית. מה שכן, יונייטד חייבת להביא קשר יוצר בלי קשר לפוגבה. ולעניות דעתי, גם גרזן איכותי. והשעון מתקתק…

השמן 4 באוגוסט 2019

בינינו יואב, מי גרם לך יותר שמחה בחיים, פוגבה, או ראדי?
על אלברמן אני אפילו לא מדבר

יואב 4 באוגוסט 2019

ב ר ו ר. גם קולאוטי הביא לי יותר אושר מפוגבה((:

השמן 4 באוגוסט 2019

חחחחחחח:-):-):-)

אמיר המקורי 4 באוגוסט 2019

הנורבגי אחראי מהסיבה הפשוטה שהוא המנגר,אתה רואה שחקן בימיו של הסר שלא מעוניין לשחק במועדון ופרגי לא בועט אותו לכל הרוחות?!
ראשפורד שחקן טוב מאוד,סט כישורים מצויין,אבל,אחוז ניצול המצבים שלט נמוך,לא 9 קלאסי חיית רחבה כמו החברים שציינתי

יואב 4 באוגוסט 2019

אמיר,
לי יש הרגשה שמחכים למחיר הנכון עבורו. זה לא רק אולה. וזה לא קורה בנתיים.

אדם 4 באוגוסט 2019

כרגיל אנשים נופלים במלכודת של להשוות לתקופת סר אלכס, זה פשוט לא בר השוואה. אולה, מאמן צעיר שרק הגיע לא יכול לכפות את דעתו על שחקן שנקנה לפני רגע בסכום כזה גבוה. הוא יכול להביע את דעתו, לומר מה הוא רוצה ומעדיף, אבל הוא פשוט לא יכול לבעוט את הנעל בחדר ההלבשה.

אוהד 5 באוגוסט 2019

כן, רונאלדו

גלעד בלום 4 באוגוסט 2019

ראשפורד ומרסיאל ראויים לעונה שלמה שהם החלוצים העיקריים בלי לוקאקו על הראש אבל עם שני קשרי על שיספקו להם כדורים( וקישור הגנתי ), מאטה כבר לא מספיק מהיר וטוב, לינגארד זה לא חלוץ לא קשר, נכנס לכולם למשבצת, פוגבה היה אמור להיות הפתרון אבל הוא לא…בעולם מושלם הייתי מביא לכם את אריקסן ומודריץ, בהנחה שההגנה תתייצב אתם חייבים קשרים בונים, ועוד חלוץ מחליף לראשפורד מרסיאל

יואב 4 באוגוסט 2019

הרכש עוד לא הסתיים.

ברשו 4 באוגוסט 2019

אז בהנחה שאי אפשר לקנות חצי קבוצה בחלון אחד, יביאו עוד קשר בונה (אריקסן, פרננשז, דיבאלה…) וחלוץ מחליף (מנזוקיץ, בן יידר, וואטאבר).

עם השאר יסתדרו שנה הבאה. מניח ששנה הבאה פוגבה יימכר ובכסף יעשו מקצה שיפורים למרכז השדה.

יאיר אלון 4 באוגוסט 2019

וכן יש עוד כמעט חודש לכן נחכה בסבלנות אבל איך יכול להיות שמסכם כ"כ רווי בינוניות היחיד שהועזב עד כה הוא טוני…

יואב 4 באוגוסט 2019

החלון נסגר בחמישי הזה לדעתי.

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2019

באנגליה נסגר ביום חמישי אבל יכולים לשחרר לאירופה עד 31 לחודש.

לדעתי זה עוד יכול לקרות עם פוגבה, בלי שנוכל להביא מחליף, וכאן אם זה יקרה, זו נקודה שלילית למי שלא נערך לזה לפני חודשיים, כולל אולה.

רומן 5 באוגוסט 2019

אני לא מבין מה הולך עם בייל.
למה לא מביאים אותו?

אמיתי 5 באוגוסט 2019

יש כמה בעיות עם בייל- בתמצית זה לחזור על הטעות עם סנצז. לא סתם אין עליו קופצים

רומן 5 באוגוסט 2019

מה הקשר בין בייל לסאנצ'ז? בייל הוא וורלד קלאס שחקן שלוקח כדור בקצה אחד של המגרש ומסיים בקצה השני.
סאנצ'ז שחקן נהדר, אבל לא משנה מציאות, גם לא בשיאו בארסנל, שחקן שתלוי בקבוצה ותורם לקבוצה אבל לא עילוי פיסי כמו בייל.

אמיתי 5 באוגוסט 2019

העניין הוא לא מבחינת כדורגל פרופר. אלא מבחינת מצב בקריירה, אגו, כסף, ועצירת ההתקדמות של מרסיאל ראשפורד וצעירים בכלל. באופן כללי נראה שאולה ממאמן עם אוריינטציה לצעירים. שוב- למה אין עליו הצעות משאר אירופה?

matipool 5 באוגוסט 2019

כי השכר שלו מטורף ונראה גם שנוצרה לו תדמית של טראבל מייקר בשנה האחרונה.
רציתי מאד שיבוא לליברפול כי הוא ורסטילי ויכול לשחק בשני הצדדים (יכול להיות גיבוי מושלם לסלאח ומאנה) וגם מאחורי החלוץ ואפילו חלוץ אם אין מישהו אחר בסביבה אבל השכר שלו הוא פי 1.5 מסלאח שהוא בעל השכר הבכיר בקבוצה והוא גם לא יהיה שחקן הרכב כנראה כשכולם בריאים.

אמיתי 5 באוגוסט 2019

נווווו. סוג של אלכסיס

jhkj 5 באוגוסט 2019

בייל אחד השחקנים הכי טובים בעולם, ווינר, מפלצת אתלטית, שיכול לשחק אפילו מגן. כן גם הוא וגם סאנצז, יכול לשחק בשני הצדדים ומקדימה, ולשניהם היה ריב עם הקבוצה שלהם. שחקן אחלה שיכול להוביל קבוצה מהדרג השני-שלישי של אירופה, בייל בתקופות החשובות של השנה היה השחקן הכי טוב באלופת אירופה.

שי 5 באוגוסט 2019

לא יודע אם יש לו תדמית של טראבל מייקר, כמו שנראה שהכסף מעניין אותו יותר מהכדורגל. ואצל שחקן מוביל זה מאוד בעייתי, בטח בסכומים שהוא דורש. קבוצות מהטופ מעדיפות כבר להסתדר בלעדיו ולא להרוס את חדר ההלבשה.

רומן 6 באוגוסט 2019

טוב נו אם לא בייל אז..
למה לא קוצ'יניו? אוווו אם כבר לפנטז אז למה בעצם לא ניימאר??

אמיתי 6 באוגוסט 2019

אותה גיברת וכו. לא הייתי לוקח אף אחד מהם. בטח לא את שחקן התיאטרון והאמת בטח לא את האקס סקאוזר. לדעתי גם בחינם ליברפול לא מחזירים אותו ובטח לא אנחנו. יונייטד צריכה חלוץ. וקשר אחורי.
קוטיניו יכול להתאים ליובה או ביירן. ניימר שיפרוש כבר

רומן 7 באוגוסט 2019

באמת לא הית רוצה לראות את ניימאר?
אני יודע שזה לא יקרה.
אבל ככה בפנטזיה.

אמיתי 7 באוגוסט 2019

בחיי. לא שם הפיתרון ליונייטד

matipool 8 באוגוסט 2019

גם אני לא הייתי רוצה את ניימאר בליברפול.

רומן 8 באוגוסט 2019

מה יהיה עם חלוץ?
יונייטד מתכוונת להסתמך על ראשפור בתור 9? שחקן שבועט שפיץ בימין מצד שמאל של הרחבה?
זה השחקן שאמור לתת את הנגיעה הקלינית בשבריר שניה?

אמיתי 8 באוגוסט 2019

בגלל זה הצעתי לטל התערבות על מספר השערים שנבקיע…

משה 7 באוגוסט 2019

מגוייר הבלם היקר בהיסטוריה, אני בספק אם הוא הבלם הטוב בפרמייר ליג.

matipool 8 באוגוסט 2019

זה משה האורגינל, אוהד ליברפול שכותב בציניות או מגיב נוסף באותו שם?
כי ואן דייק, כי לאפורט..

משה 8 באוגוסט 2019

אני משה אוהד ליברפול אבל נדמה שלא מי שאתה מתכוון.
לי יש בלוג חדש יחסית בנושא כדורגל ובו התייחסתי, בין היתר, גם לנושא מגווייר. לטעמי הוא לא הבלם הטוב באנגליה אבל לו היתה יונייטד משכילה לרכוש אותו בעונה הקודמת ייתכן שלא הייתה מחמיצה את ליגת האלופות. זה שווה לה הרבה יותר מ80 מיליון.

ברשו 8 באוגוסט 2019

די הזוי שהקבוצה איבדה שני שחקני מרכז שדה (הררה ופלאייני), שמרכז השדה שלה היה מגוחך גם בשנה שעברה, שאחד משני השחקנים דהיו אמורים להחזיק את המרכז (מאטיץ) כנראה גמור והשני (פוגבה) היה מעדיף לא להיות בה, שהיה לה כסף לשחרר ושלא מעט שחקנים היו פנויים ואף עברו קבוצה בחודש האחרון, לא עשתה כלום.

אין פה אפילו את הפאסון של "רוצים לתת לצעירים" כי אין לנו כאלה במרכז (חוץ מגיימס גארדנר שאף אחד לא חושב שיכול לתרום ברמה הזאת). פשוט ואקום עצוב.

ואתם יודעים כלפי מי זה בעיקר לא הוגן? כלפי הצעירים, ראשפורד, מרסיאל, גרינווד, צ'ונג, גומז (אם יישארו…) כי הלחץ לכבוש בתנאים לא אפשריים כאלה לא בריא, וכי האשמה על זה שהקבוצה לא תצליח לכבוש שלא במתפרצת כי אין לה מרכז שדה תהיה עליהם.

עגום.

Comments closed