ה-0-4 על צ׳לסי במגרשנו

התמונות הקטנות שינו את התמונה הגדולה

נתחיל מהשלילי כמובן!

זה היה כדורגל מאד אפור ועמלני של יונייטד. לא כדורגל טוב. צ׳לסי במידה רבה נראה קולחת ומהוקצעת יותר התקפית. סולשיאר הבטיח קבוצה שתעבוד קשה ובהרבה דקות זה היה כל מה שהיה לה למכור. זו התמונה הגדולה.

אבל הרבה תמונות מיקרו שינו את התמונה ואת התוצאה המאד מוזרה הזו. במידה רבה התסריט הפסימי והאופטימי התרחשו באחת. הקישור היה אפור. אבל ההגנה נתנה להתקפה שקט וזה הסתיים בכמה שערים ממש יפים.

ראשית ואן ביסאקה ומגוויאר בבכורות בסך הכל מצויינות. מחריד להזכר ששואו ולינדלוף החשודים הגנתית נחשבו לשניים היותר טובים בהגנת יונייטד בעונה שעברה. הם נשארו די שבירים. אבל כששני האחרים טובים מהם ולא גרועים מהם, זה עולם אחר לחלוטין. ואז גם דייב הוא דייב. רשת נקיה ראשונה העונה.

במחזורים הבאים אני צופה הרבה לחץ על לוק שואו, כי קבוצות לא ירצו להתקיף באגף של ביסאקה.

ב-0-1 לא עמדנו לנצח את המשחק הזה. ואז קרו שלושה דברים ברציפות. תמי אברהם ניסה לעבור בסיבוב את מגוויאר. מגוויאר לא קנה, הוציא ממנו את הכדור בתקיפות אנגלית (לא ברמה עולמית) והוציא את המתפרצת. אנדרס פריירה החזיר על האמון בהרכבתו (לא הצלחה עצומה) בכדור מצויין פנימה. ואנטוני מרשיאל נכנס לכדור בבדיוק טיפה נחישות שחסרה אצלו בעבר כשיש מצב לא אלגנטי על סדר היום.

ואז פוגבה. אם הוא רואה מסיבה הוא מגיע! והוא עושה שמח! שני בישולים גדולים ממש. אבל אני רוצה לתת לו קצת יותר קרדיט ממי שסתם הצטרף לחגיגה. צ׳לסי באה לכסח אותו. זה קצת ערער אותו בתחילה אבל הוא התעשת והחזיר מלחמה. ואז כמובן שהוא שחקן.

וזה נכתב לפני המשחק:

לפני כמה ימים כתבתי בפורום של אוהדי יונייטד של טל הרמן את דעתי – שהקיץ הזה, בו לנוכח משבר משמעותי מאד בכוח אדם, ההוצאה נטו על רכש הייתה נמוכה אפילו מתשלומי הטלוויזיה – ממחיש שבעלי מנצ׳סטר יונייטד עסוקים עכשיו בחליבת המועדון.

כמובן שתמיד עניין אותם רק כסף, אבל הם בהחלט הבינו שהצלחה מביאה יותר כסף מכשלון. אלא שעכשיו הם רואים מציאות אחרת. שקשה מאד להצליח. התחרות קשה ואין להם קלף מנצח בדמות המנג׳ר שלפני המנג׳ר שלפני המנג׳ר שלפני המנג׳ר הקודם. אז התכנית שלהם היא לחלוב. ובאותה הזדמנות כנראה ימתנו את ההתנגדות למכירה מלוכלכת לרודנים או פושעים אחרים, אם ירצו באפשרות. 

ומישהו כתב לי בהודעה פרטית שזה היה מאד מדכא והוציא לו את הרוח מהמפרשים לקראת העונה. 

באמת הופתעתי. זו לא הייתה כוונתי. לתומי חשבתי שאנשים חיים על כדור הארץ. שהעובדה שמיליארדרים אמריקאים חושבים שהם רשאים לנצל באי אכפתיות נכס תרבותי של ציבור גדול לטובתם לא תדהים מישהו. אבל מסתבר שזה נפל על אותו קורא וחבר כרעם ביום בהיר. 

*

אני לא מדוכא. המצב הוא שלמנצ׳סטר יונייטד יש בעלים ומנהל חלאות. אוקיי. הלאה. שחררו. 

היו בכדורגל לא מעט מקרים בשנים האחרונות של הצלחות לנוכח סיטואציות ניהוליות קשות. קבוצות ניצלו עונש עוצר העברות (כמו שיש על יריבתנו היום) דווקא כדי להתחזק פנימית. אני זוכר מקרה כזה ברומא. קקפוניה כלכלית יצרה מצב של עליית מעמד המנג׳ר עד מצב שהוא השולט המעשי בקבוצה – כפי שקרה באתלטיקו. לא הכל בכדורגל הוא ״מה אנחנו יכולים לקחת מאחרים״. אפשר לראות גם מה אפשר לקחת מעצמך. מהלב פנימה. 

אז ההנהלה שלנו דרעקית מתמיד, זה נתון. נתון גם שהמגן הימני והבלם יותר טובים. כך סולשיאר מתחיל את עונתו הראשונה כמאמן קבוצה בכירה. 

החסרונות ברורים, אני לא אתאר חסרונות כיתרונות, ואגיד שיש איזשהי תכנית חכמה מאחרי הדברים – אבל מצד שני אולי עדיף למאמן מתחיל קצת פחות לחץ להתמודדות על האליפות. אני רואה זאת כך: מצד האוהדים תהיה יותר סבלנות כי הם רואים מה קורה. מצד ההנהלה תהיה יותר סבלנות. לא בגלל רגשי אשמה אלא בגלל הידיעה שבעוד החלפת מנג׳ר הם יצטרכו להשקיע הרבה כסף. ומצד התקשורת יהיה הלחץ הרגיל להכתיר ולהפיל אחרי כל מחזור. 

ובמדיה החברתית אנשים הם קצת אוהדים וקצת תקשורת.

*

הדבר העיקרי שהיה טוב בשוק ההעברות הזה הוא כשאתה באילוצים כלכליים יחסיים העניין העיקרי הוא לא לטעות. אם נתנו לך 80 מליון נטו בלבד, אל תהמר על ארבעה שחקנים. תביא שניים שבוודאות ישפרו אותך במקום בו היית גרוע. וזה נעשה. יש עוד עמדות בהן יונייטד הייתה גרועה ולא השתפרה אבל לדעתי השיקול היה נכון. אפשר היה תאורטית לקנות שחקנים זולים יותר לכל העמדות החסרות – אבל אז היית נופל בחלקם. אם ואן ביסאקה או מגוויאר יהיו נפילה, זו תהיה מכה קשה מאד. אבל להערכתי הם הדבר הקרוב ביותר ל״בטוח״ שהיה בנמצא. 

פעמים רבות במהלך הפגרה התייחסתי לנתון של 65-54 – שהוא מאזן השערים של יונייטד בעונה שעברה. הנתון של 54 בטור הספיגה הוא שערורייתי לאור השוער שיש לקבוצה. והוא הנתון בו הושקע הכסף. אז הציפיות הן ירידה דרסטית של בערך 20 שערים בכמות השערים שהקבוצה סופגת. אם זה יקרה. הכל יהיה בסדר. 

בצד ההתקפי של המגרש ובמיוחד בקישור – לא הובא שום חיזוק שאפשר לבנות עליו. דניאל ג׳יימס מסוונסי הוא נסיון של הצוות המקצועי של יונייטד להראות את יכולתו באיתור שחקנים אלמונים ופיתוחם. אבל על תרומה עצומה אי אפשר לבנות ממנו. שני שחקני הנוער המרכזיים – גארנר וגרינווד – נראים כשחקנים עם עתיד גדול לפניהם. גם על זה צריך לקוות אבל אסור לבנות. אולי, למשל, הם כן שחקנים בינלאומיים בהתהוות אבל זה יקרה רק עוד שנתיים? גם זה תסריט מצויין.

השורה התחתונה היא כזו: סולשיאר שינה את השיטה ושינה את הסגנון וכמה שחקנים בחלק הקדמי יצטרכו להבנות מזה.  השיפור הפנימי שלהם הוא תכנית העבודה. ראשפורד ומרשיאל צריכים להבין שזהו – הקריירה שלהם הגיעה לצומת דרכים. אפשרות אחת היא שהם שחקנים נחמדים, עם כמה הופעות בינלאומיות, כמה גולים חשובים, אבל כמו מאות ואלפי אחרים שעולים ויורדים מהבימה במחזה הכדורגל האינסופי. או שהם יותר. כמו גיגס. כמו ווין רוני. 

זה נכון, בסדר הגודל אחר, לפרד ולפריירה וללינגארד. הגג והריצפה יותר נמוכים, אבל המשמעות דומה. 

*

ולגבי פוגבה. פגשתי אותו הבוקר לקפה.

קצת מוזר כי אני בבלגרד, באתי לראות כדורסל אתמול, אבל נשבע לכם – פגשתי אותו הבוקר לקפה! אני בטוח שזה היה הוא. בכדי לא להלחיץ אותו, דיברתי איתו על כדורסל ומוסיקת היפ הופ וענייני השעה. אבל לפני שנפרדנו אמרתי לו כך: ״אח שלי – אני יודע שלא היה לך קיץ אידיאלי אבל גם האוטו שלי היה פעמיים במוסך ואוגוסט רק התחיל. אתה שחקן שכנראה יזכה בכל התארים בכדורגל. כי אתה בנבחרת הנכונה ויכול לעבור לקבוצות הנכונות. כל השאלה לגביך לאיזה קבוצה אתה שייך? אלו שמתאימים לסיטואציה מנצחת או אלו שיוצרים אותה. מעט מאד אנשים נולדים עם פוטנציאל להיות שחקנים היסטורים. רק חלק קטן מאלו מממשים אותה. תעשה עם מה שאמרתי מה שאתה מבין. וכמובן שיהיה לך בהצלחה״.

הוא נתן לי היי פייב גדול ויצא לדרכו מלא עיזוז. צעדיו קופצניים מתמיד.  

ההפסד להיבריס ביום חמישי
כאן זה לא אירופה

83 Comments

קירקגור 11 באוגוסט 2019

מי יתן ונמצא עצמנו מלאי עיזוז גם כן במהלך העונה. בהצלחה.

מומין 11 באוגוסט 2019

נפלא! מקווה שהוא לא נתן לך לשלם על הקפה ;)

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

זה מה שכתבתי הבוקר:

זאת היתה פגרת קיץ קשה ביותר, בגלל איך שסיימנו את העונה שעברה, בגלל שיצאה לנו הנשמה עד שהחתמנו שלושה שחקנים חדשים ואני בטוח שכל אחד מאיתנו ציפה/קיווה שיהיה לפחות עוד רכש אחד, בטח למרכז השדה כאשר זו החוליה החסרה שלנו כבר שנים על גבי שנים.

זאת היתה פגרת קיץ קשה ביותר בגלל שאנחנו סובלים מפוסט טראומה במשך 6 שנים מאז פרישתו של מרן פרגוסון, כאשר כל מנג'ר שהגיע אחריו היה עם סימני שאלה כאלה ואחרים.

סולשיאר לא שונה ממוייס, ואן חאל או מוריניו בהקשר הזה, גם הוא צריך לענות על לא מעט שאלות.

סיפור ידוע מהכדורגל הסקוטי הוא על משחק של פטריק טיסל לפני לא מעט שנים ובמהלכו החלוץ המרכזי שלה, קולין מקלשאן, קיבל מכה בראש ואיבד את ההכרה.

לאחר טיפול של מספר דקות מקלשאן התאושש אך רופא הקבוצה אמר למנג'ר ג'ון למבי כי השחקן לא זוכר מי הוא ושאל מה לעשות?

המנג'ר למבי ענה לרופא, תגידו לו שהוא פלה ושיחזור לשחק.

אם לאולה גונאר סולשיאר היתה את האפשרות לגרום לזה שמספר שחקנים יאבדו את ההכרה על מנת שהוא יוכל לספר להם שבעצם הם מישהו אחר, אני לא בטוח שהוא היה פוסל זאת על הסף.

לפוגבה הוא היה אומר שהוא דארן פלטצר על מנת שמוסר העבודה של הסקוטי היה בא לידי ביטוי ביחד עם הכישרון של הצרפתי.

לראשפורד הוא היה אומר שהוא ואן ניסטלרוי על מנת שהחלוץ הצעיר ירגיש בטוח יותר מול השער.

ככל הנראה התכנית הזו היא לא ברת יישום וסולשיאר יצטרך לפעול בדרכים אחרות כדי להוציא מכל השחקנים את המיטב.

כפי שזה נראה כרגע סולשיאר בחר בשיטת המקל והגזר.

פרד הגיע ליונייטד בקיץ שעבר בסכום לא מבוטל של 50 מיליון פאונד.

זו היתה עונה ראשונה כושלת של הברזילאי ואם נפתח סקר אוהדים עם השאלה האם מישהו היה מתנגד לו יונייטד היתה מחפשת למכור את השחקן כבר עכשיו, אני חושב שהיה רוב גדול אשר היה בוחר בהחלטה למכור.

אני גם בטוח שרוב רובם של האוהדים חסרי אמונה לגבי האפשרות שפרד בכל זאת יוכל להתפתח ולהפוך להיות שחקן מספיק טוב עבור יונייטד.

בין היתר היכולת הרעה והמפוזרת של פרד בעונה שעברה גרמה לזה שהוא איבד את המקום שלו בסגל נבחרת ברזיל ולא זומן למשחקי הקופה אמריקה לפני חודשיים.

פרד בעוד החלטה שלומיאלית בחר עוד קודם לכן להתחתן בקיץ בתאריך שהוא זמן קצר לאחר משחקי הקופה עם מחשבה שיהיה זה זמן מנוחה לגיטימי עבורו והוא לא יצטרך להגיע לאימוני תחילת העונה ביונייטד.

התוצאה, לאחר מספר ימים ראשונים, פרד עזב את אימוני יונייטד ופספס חלק נכבד מההכנות ומשחקי טרום העונה.

לסולשיאר היו את כל הסיבות הנכונות להתפוצץ עליו ובפועל?

לפני מספר ימים פרד צייץ על שיחה שהיתה לו עם "מיסטר אולה" ובה הוא הודה לו על שהיה כל-כך מבין כלפי הסיטואציה והצרכים שלו.

לפני 3 שנים באחת ההחלטות הראשונות שלו, ז'וזה מוריניו לקח למרסיאל את החולצה מספר 9 והעניק אותה לזלאטן, עונה לאחר מכן כאשר זלאטן עזב המספר עבר ללוקאקו.

אם תשאלו אותי, כל עניין המספרים הוא בעיקרון בולשיט אחד גדול.

להוציא את מספר 7 המיתולוגי אצלנו, זה באמת משנה מי לובש איזה מספר?

הרי זה השחקן שעושה את המספר ולא להיפך, אבל אני רק עוד אוהד מהיציע כאשר שם על הדשא מתרוצצים שחקנים מקצוענים ויש להם לא מעט אגו וחלקם כן רואים חשיבות ומעמד אישי גם לפי המספר שעל הגב.

לא רק זה, למרות הכישרון שלהם ולמרות שמרוויחים סכומי כסף עצומים, הם בשר ודם עם נפש ורגשות בדיוק כמו כל אחד אחר ולפעמים גם חסרי ביטחון או עם דימוי עצמי נמוך שצריך לקבל חיזוקים על מנת שאפשר יהיה להוציא מהם יכולת טובה.

מה שמוריניו עשה בפעולה של לקיחת המספר ממרסיאל היה במילים אחרות להגיד לו שהוא לא סופר אותו, ככה לפחות הרגיש השחקן.

מרסיאל, אז בן 20 בסך הכל, כשעדיין לא היה מגובש או בוגר מספיק (על ומחוץ למגרש) ובהחלטה ההיא נזרעו הזרעים למערכת היחסים העכורה ביניהם.

לפני מספר ימים מרסיאל קיבל בחזרה את החולצה עם המספר 9.

אלו הם הגזרים, והמקלות?

זה לא סוד שבאימוני טרום העונה סולשיאר קרע לשחקנים את הצורה.

כמובן, כחלק מתוכנית מסודרת והדרגתית שנבנתה ביחד עם מאמני הכושר, אבל לא על מנת להעניש אותם אלא כדי לבנות כושר גופני אחר לגמרי מזה שהיה לקבוצה בעונות האחרונות.

כושר שיאפשר לשלב מספר נגיעות מקצועיות שסולשיאר מכוון אליהם כמו משחק לחץ וקצב משחק גבוה בהרבה לאורך דקות ארוכות.

בחופשת הקיץ שלו ג'סי לינגארד צילם את עצמו ואת חבריו בחדר בבית מלון שבו נפשו, סרטון ילדותי ודבילי שעדיף לו היה שומר זאת לעצמו ולא מפרסם ברשת חברתית שכל העולם יראה את הטמטום.

הסרטון הזה יצר כותרות שליליות ומיותרות בהקשר של לינגארד והמועדון.

סולשיאר נשאל על כך באחת ממסיבות העיתונאים הראשונות הקיץ, הוא ידע לנפנף את העניין אבל מספר גורמים יודעים לספר כי בין השניים היתה שיחה קשה שבה סולשיאר הבהיר לשחקן חד משמעית, דיר באלכום, לא עוד שטויות שכאלה, אתה מייצג את מנצ'סטר יונייטד וזה הולך איתך לכל מקום.

דיווחים מאימוני הקבוצה סיפרו על שלינגארד לאחר מכן עבד קשה יותר מכל אחד אחר באימונים.

סולשיאר יודע שמקצועית אין לו את הסגל הכי טוב בעולם, הוא מודע לכך שיש כמה בורות שעדיין לא טופלו, אבל הוא גם יודע שבצורך להוציא את המקסימום מהקיים (ולא מדובר בסגל רע, רחוק מזה), מעבר לעבודה מקצועית דרכה הוא ינסה לקדם שחקנים, הבסיס להכל קם ונופל על יחסי מנג'ר שחקן.

מהרגע הראשון סולשיאר חיבק את השחקנים, ער לצרכים ולרגשות שלהם והוא בעיקר מאדיר ומפרגן להם בתקשורת.

פוגבה עוד מהעונה שעברה דרך הקיץ אמר במילים כאלה ואחרות, אני רוצה לעזוב את יונייטד.

סולשיאר כאשר מכיר את המגבלות של יונייטד מבחינת תקציב, מבחינת וודוורד, במקום לשבור את הכלים אל מול פוגבה הוא התעלם ושוב חיבק.

סולשיאר מנסה להרוויח את השחקנים כאשר לא מחפש להשתמש ב"דרגות" שלו כבוס של הקבוצה, אך באותה הנשימה ידרוש מהם מחויבות ללא פשרות כאשר הם דורכים על כר הדשא.

העונה הקרובה תגדיר לאן תלך הקריירה שלו כמנג'ר.

האם ימשיך לאחוז את ההגה באולד טראפורד או שיחזור לאמן במקומות פחות נוצצים ובקבוצות קטנות יותר?

לכן הוא לא הולך לתת לאף שחקן להרוס לו את ההזדמנות.

לאורך השנים למדנו להכיר מצויין את סולשיאר, את האישיות שלו.

נינוחה, חייכנית, כובשת (ולא רק שערים), אבל שלא תטעו, פראייר הוא לא.

גם אם הוא מחייך ומשדר רוגע, זה רק מקשה על היכולת לקרוא אותו באמת וזה יתרון וכוח גדול כשצריך להתמודד מול חדר הלבשה ושחקנים מכל הסוגים.

מדובר בתחילת תהליך עם תאריך יעד, לא אני הצבתי אותו אלא סולשיאר בעצמו.

בעוד שנתיים תהיה הקבוצה השלמה שהוא מבקש לבנות, זה התכנון של האיש, גם ע"י קידום של שחקנים צעירים תוצרת בית.

האם בעוד שנתיים הפרוייקט של סולשיאר יהיה חי ובועט?

אין תעודת ביטוח לשום דבר אבל הבטן שלי מקרקרת מהתרגשות וציפייה כפי שלא הרגשתי בשום קיץ ב 6 השנים האחרונות ואני אוהב את זה.

לפני 20 שנה באיזה ערב חמים בברצלונה, קלייב טילדסלי השדר של ITV אמר:

Manchester United have reached the Promised Land

זאת לאחר שסולשיאר כשחקן הוביל אותנו לשם עם שער ניצחון בזמן פציעות בגמר ליגת האלופות.

עכשיו התפקיד שלו הוא להוביל אותנו בחזרה לאותה ארץ מובטחת מכסא המנג'ר.

קדימה אולה, אנחנו מאחוריך ושיהיה לנו בהצלחה!

דורפן 11 באוגוסט 2019

כתבת פה הרבה דברי חוכמה. אבל השורה לפנתאון היא ״פרד בעוד החלטה שלומיאלית בחר עוד קודם לכן להתחתן ״

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

אני דווקא בעד להתחתן, אבל התזמון… אלוהים ישמור :-)

אבי התל אביבי 11 באוגוסט 2019

אתה לא יודע דבר על הנסיבות. לפעמים יש שעון של תשעה חודשים שמתקתק

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

נולד להם ילד לפני כמה חודשים….

ניק 11 באוגוסט 2019

אני חושב שאשתו ילדה כבר. אם אני זוכר נכון בגול שלו נגד וולבס הוא חגג עם כדור מתחת לבטן.
אם הוא מוזמן לנבחרת זאת הייתה החלטה נכונה כי אז זה באמת התקופה היחידה שבה יכל לעשות את זה.
יפה שהוא נשאר אופטימי :)

אבי התל אביבי 11 באוגוסט 2019

לא ידעתי :)
אז השלומיאליות האמיתית הייתה בשנה הקודמת….

ארז 11 באוגוסט 2019

נהדר, טל על הדברים והרוח ודורפן על שגרם לי לצחוק בקול.

טל, אני כל-כך רוצה להאמין בתרחיש האופטימי שעולה בין השורות שלך.
לצערי אני פסימי ונראה לי שלאור מה שזימנו לנו השנים האחרונות אנו צריכים להיזהר במיוחד מווישפול ת'ינקינג.
בניתוח קר, במיקרו ובמאקרו, אני חושש שאנחנו רק הולכים ומתרחקים מהארץ המובטחת.
הלוואי, הלוואי שאתבדה.

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

ארז,

אבא שלי אמר לי פעם שבניווטים בצבא בקורס קצינים אמרו להם, אם הלכתם לאיבוד אל תנסו להגיע ליעד אלא תנסו לחזור לבסיס.
זה בדיוק מה שאולה מנסה לעשות, לבנות קבוצה שתוכל לשחק כדורגל קצבי עם משחק לחץ ללא פשרות, שזה סגנון יוזם ולא מתגונן ומחכה ליריב כפי שידענו בשנים האחרונות, משם ועל זה נבנה הלאה.
כמובן שיש גם ווישפול ת'ינקינג ומצד שני ולאחר שנתיים למשל שאני רואה ב MUTV את מייסון גרינווד (הוא ברמת כישרון של גיגס בגיל 17) ועוד מספר צעירים מוכשרים שהצטרפו לסגל הראשון, תשמע, זה הכי קרוב להזכיר את מה שהיה לנו בדור של 92 מבחינת רוח ופוטנציאל ואולה בשונה מואן חאל שנתן הזדמנויות לצעירים באין ברירה בגלל פציעות או מוריניו שהיה בעיקר גונב דעת גם כשנתן פירורים פה ושם, הולך לנסות לקדם אותם מתוך בחירה ותוכנית עבודה מסודרת וזו יכולה להיות תוספת כוח אדירה תוך כדי תנועה העונה.

ארז 11 באוגוסט 2019

לי אמרו שאם אני לא חוזר עם כל הנ.צ. אני יכול לארוז :)
כאמור, אני כל כך מקווה שאתה צודק.
כולנו מחפשים במה להיאחז בתחילת עונה והכל כל כך נזיל, גם אם נבנה תיאורטית משהו יפה 2-3 תוצאות רעות ולחץ עלולים למוטט הכל ולהיפך – מומנטום יכול להיווצר וקבוצה יכולה להיבנות דרך כמה תוצאות טובות.
מקווה ל-3 נקודות היום או לפחות שנראה דברים מעוררי תקווה להמשך.
אני מתחבר לדברים של דורפן ושלך במובן הזה שדרך ושיטה וכדורגל חיובי חשובים יותר מתארים כרגע או אפילו מהתמודדות עליהם. תן לראות קבוצה וכל השאר יהיה בונוס.

no propaganda 11 באוגוסט 2019

נראה לי שלינגארד עבד הכי קשה באימונים גם לפני השיחה עם סולשיאר

ניק 11 באוגוסט 2019

הוא השחקן שסופג הכי הרבה רעל מהאוהדים שלנו, אפילו טל לא מת עליו.
אני אישית מאוד אוהב וחושב שיש לו מקום בקבוצה.

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

אני לא סובל את ההתנהלות הילדותית שלו, אני כן חושב שהוא שחקן טוב שמשחק עם הראש אבל חייב להיות יותר יציב ויותר נשכן מבחינת תוצרת. בגיל 26,27 אי אפשר להחליק לו כל הזמן.

אבי התל אביבי 11 באוגוסט 2019

רונן, ביקשת ממנו גם למתן את התסרוקות, בשביל טל?

דורפן 11 באוגוסט 2019

אמרתי לו להתעלם מטל ולהסתפר איך שבא לו

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

גם אני בעד שפוגבה יתעלם ממני, אני רק מקווה שהוא יקשיב לאולה.

אבי התל אביבי 11 באוגוסט 2019

:)

ניק 11 באוגוסט 2019

ברוכה השבה מנצסטר יונייטד לדה באזר.
אחרי קיץ מתיש ומדכא בקבוצה של טל (שאם לא הוא ואתה הייתי כבר מזמן בורח משם) מקווה סוףסוף לקרוא דיבורים יותר אופטימיים פה.
כמובן שבשביל שזה יקרה הקבוצה צריכה להשתפר ורוב הדברים שאמרת צריכים לקרות.
והקבוצה הזאת יכולה – לא יודע מה קרה לקבוצה אחרי הנצחון בפאריז בשנה שעברה אבל עד לשם וגם אחרי בכל המשחקים הגדולים יונייטד הייתה במשחק ושחקה לא רע בכלל ועם כושר גופני שאמור להיות עשרות מונים טוב יותר מבשנה שעברה אנחנו יכולים להיות פקטור בצמרת.

טל המנצ'סטרי 11 באוגוסט 2019

מה שקרה לאחר הניצחון בפריז זה פציעות וסגנון משחק שאי אפשר היה להתמיד בו עם הכושר הגופני הירוד של השחקנים.
לאחר מספר תוצאות לא טובות גם החוסן המנטלי הירוד של הקבוצה היה גדול מדי ואי אפשר היה להפוך את הקערה על פיה.

ניק 11 באוגוסט 2019

דווקא אחרי פריז השחקנים התחילו לחזור מהפציעות אבל חזרו חלודים כאילו היו פצועים חצי עונה.
הכושר הגופני לא אמור להוות מכשול השנה, לדעתי זה מהדברים שהכי קל לשפר ואנחנו יודעים שנתנו על זה המון דגש בקיץ.

אריאל שתיל 11 באוגוסט 2019

העונה הזאת תקום ותיפול ככל הנראה על שני פרמטרים מרכזיים שאי אפשר לחזות. על היכולת של פרד ומקטומיניי (אולי גם גארנר ומה שנשאר ממאטיץ') לתת קישור 50:50 ברמה של קבוצת צמרת ועל היכולת של הקו הקדמי ליצור ולנצל מצבים איכותיים בימים שפוגבה מאבד ריכוז.

אישית אני גם מקווה שאולה יצליח להוציא משהו מאלכסיס. החוזה שלו מזעזע אבל עדיין מדובר באחד השחקנים שהכי נהניתי מהם בעשור האחרון. יכול להיות ששווה לנסות להזיז אותו לתפקיד אחורי יותר.

יאיר אלון 11 באוגוסט 2019

התרגשות גדולה לקראת משחק פתיחת העונה. לאחר כל עונה כושלת אני פותח את העונה הבאה עם אמונה שהפעם יהיה אחרת וכך גם הפעם וזאת למרות שאותם מנהלים מנוולים לא נתנו לי כמעט אף סיבה לחשוב כך.

אני לא מאמין בכך שאתה קונה שני שחקנים לרביעייה האחרית והופ כמות הספיגות יורדת, אבל עם שני שחקנים טובים יותר בהרכב וסגנון אחר (אשרינו לחץ גבוה), יותר ריכוז וכו' אז כן נוכל לשפר את טור הספיגות דרמטית כבר בתוך עונה וגם אם מגווייר הוא לא ואן דייק.

זה מוביל לעניין המרכזי והוא עבודת אימון. מיד עם הגעת סולשיאר ראינו את אותו הסגל שתחת מוריניו שיחק כדורגל גרוע ותוצאות גרועות נותן תצוגות, מדיח את פריז בסנסצייה ענקית והכל רק בזכות שינה בגישה.
אז הסגל של יונייטד לצערנו הרב לא השתפר מספיק אבל כן אפשר להציג איתו כדורגל אחר, יפה יותר לעין, מחוייב יותר ועל זה אני בונה. את זה אפשר לראות כבר מהמשחק הראשון אגב.

לגבי הצעירים אני חייב להגיד שאני עוד פחות אופטימי מההישגים של הקבוצה לגבי ההשתלבות שלהם וההצלחה שלהם. אבל! אם החוסר הזה בקישור ובהתקפה ייתן לנו להרוויח אותם שנים קדימה זה היה שווה את זה.
גארנר יוכל לנצל מחסור עומק ואיכות באמת חמור בקישור.
גומז, גרינווד וצ'ונג יכולים להסתער על החולשה של בעצם כולם אבל בעיקר מאטה, לינגארד ואלכסיס.
ואפילו טאוזנבה יכול לצבור לעצמו דקות משמעותיות עם כל הבינוניות שיש בהגנה מעבר ללינדלוף ומגווייר.

אולי מנצ'סטר יונייטד האדירה תוכל לבוא קטנה לעונה הזאת ולצאת גדולה… הלוואי.

אבי התל אביבי 11 באוגוסט 2019

אנחנו בעצם בונים על ראשפורד מרשיאל ומקטומיניי, שיהפכו לשחקנים ברמה עולמית בתפקידם.
קפיצת מדרגה (או שתיים, או שלוש) אצל שלושה שחקנים יחד. מאחריהם מחכים ילדים.

וכפי שאריאל שתיל כותב, ניתן גם לקוות לתחייה של אלכסיס.

איזה כיף! בהצלחה!

סמיר 11 באוגוסט 2019

כאוהד ארסנל ממש הזדהתי עם הקיץ של יונייטד. לפעמים התבלבלתי על איזה קבוצה מדברים. ארסנל יונייטד ירדה מ״שם שראיתי משחק שלוש פעמים״. הציפייה הזו שהנה הנה ההנהלה תשתמש ב״שריר הכלכלי״ שלה כדי לעשות מסע רכש פריזאי. או לפחות כמו סיטי או צ׳לסי של פעם.

וזה לא קורה. ושוב הכל נדחק ליום האחרון. הפעם ארסנל יצאה עם איזשהו שלל. אבל שוב שורת ההוצאות הסופית קטנה מדי ביחס לחוזק הכלכלי של הקבוצה. יונייטד הודיעה עוד לפני שלא יקרה כלום, לתדהמת אוהדיה. ולא רק אוהדיה

זוהי כמובן חליבה גרידא של שתי המועדונים. ג׳ון הנרי לא רחוק משם והיה שם בעצמו עד שמצא את קלופ.

נדמה לי שהמחנה המשותף של הבעלים מארה״ב הוא ששווה להם לפגוע בערך הפוטנציאלי של העסק שלהם על מנת למקסם את הרווח שלהם. אם יילך פונט אם המאמן כמו קלופ או פרגי סבבה. אם לא רכבת הכסף הטרנס אטלנטית הזו ממשיכה

הם לא מוכנים להשקיע כאן ועכשיו עוד כמה עשרות מיליונים כדי לגרום לקבוצה להתמודד פוטנציאלית בטופ.

אני לא אוהב שאומרים שהקבוצה התחזקה בתחילת העונה. לא כל רכישה מצליחה גם כאלה שנראו כסף בטוח. אבל לא לקחת את ההימור הזה כשהפער מול סיטי וליברפול רק גדל כי הרווח הקיים מספק את הבעלים, זה לא מפתיע.

הלוזריות וההתבטלות של אנשי עסקים ״שחיים את התחרות״ היא הכביכול המפתיעה בסיפור. אבל למעשה לא. לא אתפלא לשמוע אותם מתבכיינים על הכסף של הסיטי ״משלמים פה בארץ לשחקנים סכומים לא הגיוניים״.

סליחה, שימו כסף יא בני **** למה הילד ההוא הלך לאתלטיקו והילד ההוא נשאר בצרפת?? הוצאתם כסף כמו הסיטי השנה אבל איפה הייתם שהשייחים הדפיסו שטרות של מאה מיליון??

מצד שני לא רק אי ההשקעה דומה אצל ארסנל ויונייטד, אלא גם קבלת ההחלטות של המנהלים. מאוד דומה. העונה שתיהן השקיעו די נכון. אך לא מספיק

תבורי 11 באוגוסט 2019

אוי סמיר סמיר, מה יהיה עם העובדות מה…
הנרי קנה את ליברפול ב 2010, כיסה מכיסו את כל חובות המועדון, שיפץ יציע והרחיב את תכולת המועדון ל 54 אלף מקומות ישיבה. ב 2015 הגיע קלופ.

סמיר 11 באוגוסט 2019

לא כל כך מבין איפה העובדות פגומות. גם בארסנל הבטיחו השקעות מופלגות אחרי בניית האמירויות. לא קרה.

האם לא היו תלונות של אוהדי ליברפול על חוסר ההשקעה של הנרי בשוק בשנים עברו? אפס תלונות?

השקעה מכיסו הפרטי. הוא קנה כמה שחקנים גדולים בזול יחסית ומכר ביוקר. אז אולי הוא התנהל טוב יותר, אבל אני לא זוכר שהוא הוציא סכומי סיטי/צ׳לסי או קרוב לכך. ואני לא חושב שזה ישתנה

אמיר המקורי 11 באוגוסט 2019

גארי לב אדום נוויל כתב השבוע כי הוא מרוצה מהתנהלותו של אולה חברו בשוק העברות לאור המגבלות השונות,לצערי אני מסכים איתו,את ניקוי האורוות יהיה צורך לבצע הדרגתית,הייתי מריע לנורבגי אם היה מעיף כבר עתה עוד כמה בינוניים,פצועים כרוניים,סתם לא מתאימים שהצליחו לשרוד תחת הכאוס הניהולי של השנים האחרונות.
הצורך בעוד 2-3 חלונות משאירים אותנו גם העונה עם רמת ציפיות נמוכה שמסתכמת בציפיה נואשת לרמת משחק משופרת בהרבה בהיבט הויזואלי,ובמקום 4 בסוף העונה.
בפוסט הקודם שאחרי רכישת מגווייאר כבר רובנו הסכימו כמו שכותב דורפן שהסיכוי להתייצבות ההגנה הוא יותר מסביר,אני עדיין חושב שלוק שואו הוא אובר רייטד גדול מקצועית וכלכלית,גם לינדלוף הוא לא כוס התה שלי כבלם מוביל ביונייטד.
העונה הבעיה שלנו תיהיה שוב איך לא בקישור ובהתקפה,מאטיץ איבד את זה,הגנתית והתקפית הוא כבר מזמן לא שייך לדרג המבקש ליגת אלופות כמינימום,ופוגבה,רק לאלוהים ולפוגבה עצמו היכולת לדעת מה נראה ממנו העונה,על שאר שחקני הקישור רק אומר,חולצת המועדון גדולה עליהם מלכתחילה וחבל שבכלל קיבלו אותה.
מי שבחן את הסטטיסטיקה של לוקאקו,ראשפורד,מרסיאל,ובכן בפוסט באחד האתרים בוצעה ההשוואה,ממוצע שער לדקת משחק של הבלגי טובה בעשרות אחוזים מאלו של שני חבריו הצעירים שנבחרו להוביל השנה את ההתקפה של המועדון.
איני זוכר בתקופתו של הסר מצב שמספר 9 המוביל של המועדון הוא ילד בן 22,איני זוכר מצב שהסר נותן את המושכות לשחקן שהרקורד שלו אינו מוכיח אפשרות ל 20-25 שערים בעונה,קיץ שלם ידעו במועדון שהבלגי יילך,חייב היה להגיע מישהו במקומו,דווקא הרעיון של מנדוקיץ היה טוב,הזכיר לי נשכחות וימים יפים של שרינגהאם קשישא ואפילו לארסון שהיו שם כגיבוי איכותי עם טונות של ניסיון ומקצוענות.

אדם 11 באוגוסט 2019

ווין רוני כמובן

אמוץ כהן-פז 11 באוגוסט 2019

אני אופטימי.
אני זוכר את משחק ההכנה שלנו נגד ליברפול בארה׳ב לפני שנה. ההרכב הראשון שלנו הלך לאיבוד נגד הילדים שלהם… השנה מורגשת יד מכוונת.
סולישיאר אדם מעשי. כשקיבל את התפקיד היה עליו להבטיח את החוזה הקבוע. כשזה נחתם הוא הפסיק להזריק לקבוצה את סמי המרץ. עכשיו מתחיל עבורו האתגר הבא. הוא יעמוד בו.

אלון 66 11 באוגוסט 2019

לא יודע באיזה צד של האופסימיסט אני נמצא, אבל כותרת המשנה המופלאה של הספר לא מבשרת טובות.
"הכרוניקה המופלאה של היעלמות סעיד אבו אל-נחס אל-מֻתַשאאִל"
החלף את סעיד בפוגבה / אלכסיס / פרד / מאטה / מאטיץ' והאופטימיות ממני והלאה.

מצד שני,
תן לי גרינווד + גארנר + מקטומיני ושאר הצעירים ומלחמה על כל כדור 90 דקות ואני אופטימיסט חסר תקנה.

שתהיה לנו שנה מופלאה ולו בגלל Olegend.

עידן. 11 באוגוסט 2019

כאוהד ליברפול יש לי תחושה שאני לא בטוח שקיימת לאוהדי יונייטד, והיא שהשנה- שנתיים הבאות הן קריטיות עבורם.

אוהדי ליברפול הוותיקים זוכרים שהיינו הקבוצה הכי טובה והכי גדולה בעולם, עד לרגע בו הפסקנו להיות.

וככל שעובר הזמן ואתה לא מצליח לחזור לקדמת הבמה זה הולך ונעשה יותר קשה. פתאום שחקנים דרג ב' מעדיפים ללכת לקבוצות אחרות שלפני כמה שנים לא ראית בעיניים (נניח מחיטריאן לדורטמונד). פתאום שחקנים ברמה שכבר הצלחת לגדל רוצים ללכת למקומות גדולים יותר (טורס, סוארס, סטרלינג וכו').

לתחושתי, יונייטד נמצאת בדיוק על הסף של חוסר הרלוונטיות (היחסי כמובן) של הקבוצות הגדולות. עוד עונה- שתיים של סיום מחוץ לרביעייה באנגליה ובלי ליגת האלופות, וזה מגיע. אפשר האמת לראות שזה כבר מתחיל- פוגבה רק רוצה לברוח והסוכן שלו מדבר על כך שהוא "יותר גדול ממנצסטר יונייטד". דיבאלה לא רוצה לבוא.

אז נכון תמיד נשארת המסורת והאהדה, אבל עם כל הכבוד לזה עדיף לא לחכות 30 שנה ויותר עד זכייה באליפות.

יואב 11 באוגוסט 2019

עידן,
יש לנו עוד 24 שנים!!! כדי להיות אתם. מה הסיכוי שזה יקרה? קטן עד לא קיים(בעיני) מכל מיני סיבות…

אורי 11 באוגוסט 2019

למה 24? אינסוף
זה לא שהם הולכים לזכות באליפות

קודי 11 באוגוסט 2019

כיף שחזרת דורפן!

קודי 11 באוגוסט 2019

אחחח כמה שהתגעגעתי

אמיתי 11 באוגוסט 2019

אני לא אופטימי ומצד שני ללא ציפיות..
מה שהכי חסר לי מאז הסר זו חדוות המשחק (ועוד כמה דברים). מקווה שגם בגליצים וגם בשערים יהיה איזה ניצוץ

Danny - Long Island 11 באוגוסט 2019

יש כרגע תחושה נעימה בקבוצה וגם כאוהד אני מרוצה שהולכים לשלב צעירים מוכשרים. אי אפשר רק להאשים את בעלי הבית – הם השקיעו ושפכו כסף רב גם על מאמנים בעלי שיעור קומה וגם על שחקנים שאותם מאמנים ביקשו. קשה לומר שהגלייזרים לא הוציאו כסף… זה נכשל ובגדול! יש שינוי כיוון מעמדת המאמן ומטה. הוא מנסה ליצור דבר שונה ועל כך הוא יבורך. אני כשלעצמי הרבה יתור אופטימי ותומך כעת מאשר תחת אותו צורר שעזב בשנה שעברה.

שחר ע. 11 באוגוסט 2019

עידן!
לצערי התרחיש שלך מתקיים אצלנו פוגבה כמשל, יש לציין שהיו לכם כמה קבוצות נפלאות בתקופת הזמן

סימנטוב 11 באוגוסט 2019

מאמין שיהיה טוב, המועדון חזר לעצמו במידת האפשר. המאמן והצוות לקחו על עצמם את המשימה. זה הכי שפוי שאפשר עכשיו.

שימחה ריף 11 באוגוסט 2019

סולשיאר לא ישיג מקום בצ'מפיונס,ולדעתי לא יסיים את עונה.
מגווייר לא שווה 80 מיליון פאונד
ג'יימס לא מספיק טוב כרגע
יש מחסור מחץ בהתקפה עם עזיבתו של לוקאקו
פוגבה היה חייב לעזוב עם כל המסביב לו,עכשיו יוצא שהוא יותר חזק מהמאמן(מוריניו)ויכול להיות יותר חזק מסולשיאר,התרומה במגרש לא הייתה מספיקה כמו שבאינסטגרם…אריקסן וברונו פרננדס יכלו לתרום יותר.
לעומת זאת הרכישה של וואן ביסאקה הייתה מעולה

יוסי מזרחי 11 באוגוסט 2019

קראתי עכשיו, 20:55, חצי שעה אחרי סיום המשחק.
אני עוד מנגב את הדמעות.
פירכוסי הצחוק כבר עברו.
עכשיו מתחיל לחזור למציאות.

צור שפי 11 באוגוסט 2019

באיזה רכב אתה נוהג? פריט לאספנים?

דורפן 11 באוגוסט 2019

יש לי אוטו נהדר. פולקסוואגן עם גג נפתח שקניתי בת עשר שנים בזיל הזול בגרמניה. ילדים חולים על תהליך פתיחת הגג וסגירתו

יעקב 11 באוגוסט 2019

פרירה
מקטומני
לינגראד.

שחקני הרכב .מביך.
אבל אין משהו אחר…
ובתוספת של השחקנים האובריטד פוגבה .שואו ורשפורד..אין הרבה למה לצפות.
לפחות לקהל יש את ואן ביסאקה עם הגליצים כדי להתרגש ממשהו.
מול שליש הרכב של צלסי ללא הזארד..קאנטה.
רודיגר..הדסון…באמת כדורגל מביך אבל בלי שחקן אחד טוב בקישור אין הפתעות..

אורי 11 באוגוסט 2019

נכון, צ'לסי בלי בזארד אבל גם יונייטד בלי קנטונה

שימחה ריף 11 באוגוסט 2019

צודק,סאנצ'ז לא מספק את הסחורה,לינגארד נותן 5 משחקים טובים בעונה,מרשיאל מנסה להתאושש מעונת מוריניו…היו צריכים להביא את בייל\ניימאר\זהאה או אפילו טרייד של לוקאקו תמורת איקרדי עם איזה עוד 20 מיליון…עבור עונה ארוכה להסתכל על הספסל היום זה פשוט קבוצת נוער בתוספת מאטיץ

אורי 11 באוגוסט 2019

נכון, צ'לסי בלי הזארד אבל גם יונייטד בלי קנטונה

כספרי 12 באוגוסט 2019

וגם בלי באסט וצ'רלטון…

Lord Anthony 11 באוגוסט 2019

יותר קל לכתוב את זה אחרי התוצאה של היום, אבל אני לא חושב שהתקמצנו השנה בבניית הקבוצה, הביאו בדיוק את מה שצריך.
יונייטד של העונה שעברה היתה מאוד אנדר אצ'יברית, היא לא התקרבה אפילו למצות את הפוטנציאל שלה. רק היה צריך קצת לשפץ את ההגנה, להוסיף עומק בקישור, ובעיקר לסדר לשחקנים את הראש, וזה בדיוק מה שעשו ואפילו נפטרו מלוקאקו שתקע את כל ההתקפות.
סה"כ לא קיץ רע בכלל.
זה קיץ שמציב את יונייטד בוודאות ברביעייה הראשונה, אני לא רואה לא את ארסנל ובטח שלא את צ'לסי מסיימים את העונה לפני יונייטד.

יעקב 11 באוגוסט 2019

קל להיות אופטימי אחרי תוצאה כזו אבל רוב הבעיות נשארו וחלקן אף החמיר.
קישור .אין מחזיק קישור ברמה.
פוגבה לא עושה הגנה..מאבד כדורים בלי סוף.
מאט את המשחק ..ולא רוצה להיות כאן.
חסר חלוץ אמיתי.
בצד שמאל מרסיאל ורשפורד משחקים באותה עמדה.
בצד ימין חסר קיצוני עם רגל שמאל.
לינגארד..פרירה..אינם מספיק יציבים .
ספסל לא קיים .שתייים שלוש פציעות מאטב ומטיץ ישחקו.
בקיצור לא לתת לתוצאה להטעות.

Lord Anthony 11 באוגוסט 2019

גם אם היו מביאים את מסי ורונאלדו ליונייטד היית מתלונן.
יש ליונייטד הרכב שבנוי על כדורגל מהיר ודינאמי, נפטרו ממי שתקע את המשחק, חיזקו את ההגנה גדי שלא יהיה צורך כל הזמן להסתכל אחורה, ועכשיו יונייטד יכולה להתחיל למצות את הפונציאל שלה.
ואת פוגבה, דרך אגב, הביאו כדי לעשות התקפה, לא כדי לעשות הגנה.

יעקב 11 באוגוסט 2019

ואלה .
קשר שלא עושה הגנה.חידוש טקטי.
גם התקפה ךא משהו.איבודים בעיקר
..תקיעת משחק..התחכמויות

Lord Anthony 11 באוגוסט 2019

גם מוריניו לא מכיר שחקנים כאלו.
לספר לך איך זה נגמר, או שיוצא לך מדי פעם לראות משחקים של יונייטד?

יעקב 11 באוגוסט 2019

נראה לי רק את מכיר שחקנים כאלה ורק את צופה במשחקים.
רק השאלה אם אתה בכלל מבין מה שאתה רואה?

טל המנצ'סטרי 12 באוגוסט 2019

בצד שמאל ראשפורד ומרסיאל משחקים באותה עמדה?
מרסיאל אתמול היה 9 לכל דבר.

אייב 11 באוגוסט 2019

אבל איך בדיוק הוסיפו עומק לקישור?

Lord Anthony 11 באוגוסט 2019

הביאו את דניאל ג'יימס ונפטרו מאנדר הררה, הרווחת שני שחקנים טובים לקישור.

יואב 11 באוגוסט 2019

לורד,
ממש לא הבנתי. יונייטד חסרה איכות בקישור(חדר מנועים) וג'יימס הווינגר לא קשור לזה בכלל.

Lord Anthony 11 באוגוסט 2019

יונייטד לא חסרה באופן דרמטי איכות בקישור.
כולכם הפכתם את פוגבה לשחקן שבקושי יש לו מקום בקבוצת תחתית בצ'מפיונשיפ, אבל כשמשתמשים בו נכון הוא אחד השחקנים הטובים בעולם בתפקידו.
גם את לינגארד הפכו לחצי נכה, וממקטומיניי שכבר שנתיים נראה כמו הבטחה גדולה מאוד בקישור בכלל מתעלמים.
תן לג'יימס להיות המחליף באגף ימין במקום לינגארד שאין לו מה לחפש שם וקיבלת שלישיית קישור מעולה של פוגבה, מקטומיניי ולינגארד, וכשאת השלישייה הזאת מגבים מהספסל מאטיץ' ומאטה המצב לא כזה גרוע.
הקישור של יונייטד נראה נכה כי מוריניו הצליח לשחק עם השחקנים האלו בעיקר בתפקידים שהראו את החולשות שלהם, אבל אם משתמשים בהם כמו שצריך מדובר בשחקנים מעולים.

יואב 11 באוגוסט 2019

לורד,
הלוואי. אני חושב שכולם טעוני הוכחה ולפוגבה היו הופעות הוליווד כאלה(והיום כשהמשחק היה קצת גמור) בכל שנותיו ביונייטד. אני מתקשה להאמין לו.
והררה מרגיש לי שהיה משתלב בנוחות בקישור שלנו היום. וזאת גם לא בשורה גדולה.

Lord Anthony 12 באוגוסט 2019

לדעתי, הבעיה הכי גדולה של מוריניו הייתה שהוא לא הצליח להבין מה העמדה שבה פוגבה באמת משפר את הקבוצה.
בסופו של דבר, פוגבה הוא לא שחקן כל כך מגוון כמו שתג המחיר שלו מרמז, אבל במה שהוא כן יודע לעשות הוא מהטובים בעולם.
נראה שיונייטד הנוכחית, הרבה יותר מתאימה לסט היכולות שלו מאשר הקבוצה של מוריניו, וזה הדבר הכי מעודד.
אני מאמין שאם נמשיך לראות את יונייטד מהירה ולוחצת, אז גם נראה את פוגבה מספק הופעות כאלו על בסיס יותר קבוע.

קירקגור 11 באוגוסט 2019

היה עיזוז.

מתן 11 באוגוסט 2019

יכולת פושרת, בעיקר מהקישור שלא ממש היה קיים לאורך רוב חלקי המשחק. התוצאה מדהימה, אבל עם כדורגל כזה אנחנו לא ננצח בוולבס ובטח שלא נגיע לצ'מפיונס בעונה הבאה. מאוד שמח בשביל ג'יימס, ראו כמה זה חשוב לו.

Danny - Long Island 11 באוגוסט 2019

עם כדורגל כזה מגיעים למקום רביעי … לדעת לנצח בגדול גם כשרוב המשחק לא מבריק…קונה כל שבוע

ק. 11 באוגוסט 2019

דני, זאת ההגדרה (אחת מהן…) ליונייטד של פרגי. ניצחו הרבה יותר במשחק לא מבריק מבמבריק.
לפי התקציר היה פה 4 מ4 מרשים בשיטת בונקר-מתפרצות (מניח שהמשחק עצמו היה קצת יותר מאוזן)

אדם 12 באוגוסט 2019

לא ממש. עד הבליץ של שני השערים צ'לסי ללא ספק היו טובים יותר ושלטו במשחק. אחרי זה הם נשברו לחלוטין.

שימחה ריף 11 באוגוסט 2019

אני חושב שצריך להרגיע את האוהדים,הקבוצה לא רצה לאליפות,והמשחק היה יכול להיות מאוד שונה אם 2 הקורות של צ'לסי היו נכנסות לרשת במחצית ה1…לאמפארד משלם שכר לימוד בפרמייר ליג,בינתיים יונייטד נהנתה מכך…

רומן 11 באוגוסט 2019

יוניטד ניצחה היום בקרב חשוב מאוד במאבק על המקום החמישי.

Danny - Long Island 11 באוגוסט 2019

רביעי………

רומן 11 באוגוסט 2019

סיטי, ליברפול, טוטנהאם, ארסנל(לאו דווקא בסדר הזה)

שי 11 באוגוסט 2019

לא יודע לגבי העונה הזאת של ארסנל, אבל אמרי משלב צעירים וזה מרגיש כמו כיוון טוב. אני חושב שעוד שנה-שנתיים הם יחזרו לתת פייט.

שלו 11 באוגוסט 2019

לא סבלתי, זה גם משהו השבוע.

אבו צ'יצ'ריטה 11 באוגוסט 2019

כפי שרונן נהג לומר- הצטיינה: התוצאה (MVP ממש)
אני מקווה, והמשחק הזה מעודד מבחינה זו, שכל שחקן שהולך לפגוש את יונייטד העונה יידע שהוא יצטרך לרוץ ממש הרבה וממש מהר

אמיתי 11 באוגוסט 2019

משחק בינוני. תוצאה מעולה.

Danny - Long Island 11 באוגוסט 2019

ושמחת בחגך

אמיתי 11 באוגוסט 2019

תשעה באב היום..

טל המנצ'סטרי 12 באוגוסט 2019

המשחק ותוצאה אתמול הזכירו את שני המשחקים הראשונים בעונה השנייה של מוריניו, ה 4-0 נגד ווסטהאם וסוונסי?
בשני המשחקים ההם לא שיחקנו טוב ולא הרשמנו.
אומנם החזקנו ושלטנו בנוחות בכדור מול היריבות החלשות אבל היתרון 2-0 מול ווסטהאם ו 1-0 מול סוונסי הפך להיות ל 4-0 בסיום בזכות בליץ' של מתפרצות בעשר הדקות האחרונות.

הבליץ' שלנו אתמול לא הגיע בדקות הסיום אלא ב 2 דקות לאחר שעה של כדורגל
אבל זה לא היה משחק מרשים למרות תוצאת הסיום.

ההחלטה הכי מרכזית ודי אמיצה שסולשיאר לקח מבחינת ההרכב אתמול היתה ההושבה של מאטיץ' על הספסל.
הסרבי היה השחקן הכי חלש בכל משחקי ההכנה לעונה וטוב שזה לא נעלם מהעיניים של הצוות המקצועי.
אומנם הוא הפרופר קשר האחורי היחיד בקבוצה (אם לא לוקחים בחשבון את גארנר הצעיר) אבל למרות הרצון לקוות שזה יהיה בסדר ברגע שהכדורגל האמיתי מתחיל, זה היה סיכון גדול מדי ואולי דווקא הספסול הזה יהיה מה שיעזור למאטיץ' להתאפס על עצמו בקרוב.
יחד עם זה, שילמנו ביוקר על היעדרות של קשר אחורי שיכול לנקות ולנהל את המשחק מאחור.

עלינו למחצית שנייה שבה צופפנו יותר מאחור, לא בונקר או משהו כזה אבל משחק מבוקר.
צ'לסי התקשתה להגיע להזדמנויות ואנחנו היינו סולידיים יותר כאשר המטרה של סולשיאר היתה ברורה, לעקוץ באיזו יציאה מתפרצת קדימה.
זה בדיוק מה שהוביל לשער השני ומשם החיים היו נוחים יותר, בטח בעקבות השער השלישי שגמר סופית את המשחק.

מגווייר היה איש המשחק בזכות בכורה מושלמת, משחק נטול טעויות ממש.
היו שם מגוון פעולות מרשימות, עליונות אווירית, נוחות ורוגע עם הכדור מאחור, עצירת התקפות בזכות עמידה בעמדה מושלמת לסגור מסירות אבל מה שאהבתי במיוחד זה שבחגיגת השער הראשון כאשר כל השחקנים התחבקו ביחד, אפשר היה לראות את מגווייר עושה שם שיחת שחקנים, סוג של אומר, חבר'ה זה רק 1-0, יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות, האיש לוקח מנהיגות מהרגע הראשון.

פוגבה, כרגיל, אנחנו מתמודדים עם שני פוגבה בקבוצה.
פוגבה הראשון הופיע למחצית ראשונה בה איבד כדורים טיפשיים בסיטונאות מעצבנת, חלקם הובילו גם למצבים מסוכנים של צ'לסי והוא האט את המשחק שלנו בכך שלא שיחרר את הכדור נכון ובזמן.
פוגבה השני עלה למחצית השנייה וניפק שני בישולים מצויינים, אומנם במצב נוח שבו כבר הובלנו ביתרון של שני שערים ובכל זאת מסירות שמעידות על היכולת האישית שאלוהים העניק לו.
הבישול לראשפורד הזכיר את שיתוף הפעולה ביניהם בכיבוש השער נגד לסטר בחוץ בעונה שעברה.

ראשפורד, במחצית הראשונה הוא בעיקר הלך עם הראש בקיר.
כולל כמה ניסיונות לתת עקבים מיותרים שגרמו לי לצעוק מול הטלוויזיה, בחייאת ראבק, זה לא הזמן לדברים האלה.
לזכותו הוא יצר לעצמו מצב שהוביל לפנדל וגם קבר את הכדור ברשת כמו שצריך.
במחצית השנייה היה שיפור כי שיחק בצורה פשוטה ויעילה יותר.
איזה הבדל זה כשיש שחקני התקפה שלא מטפלים בכדור כאילו נעלו נעלי צבא.
זה לא היה כדור קל להשתלט עליו בשער השלישי, ראשפורד היה חייב לעצור את הכדור בצורה מושלמת על מנת שיהיה לו את האקסטרה שנייה לבעוט רגע לפני שהבלם סוגר אותו לגמרי וזה בדיוק מה שראשפורד עשה.

דניאל ג'יימס, הדבר שהכי אהבתי לראות ממנו אתמול לאחר שנכנס כמחליף זה איך שהקדים בשנייה את קאנטה וסחט ממנו עבירה וזה אחד הדברים שהוא הולך לעשות עבורנו לאורך כל העונה, לסחוט עבירות באזורים מסוכנים.

המשחק בשבוע הבא נגד וולבס יהיה מבחן קשה הרבה יותר מאשר צ'לסי אתמול.
המפגשים מולם בעונה שעברה יושבים על הגב כמו איזו מעמסה מנטלית מעיקה וכמו שאנחנו מסוכנים בהתקפות מתפרצות, זה נשק קטלני שגם הם משתמשים בו, יהיה מעניין לראות איך נגיב לעוד משחק חוץ שם.

ניק 12 באוגוסט 2019

אני ראיתי שהשחקנים עשו שיחת מוטיבציה קצרה אחרי כל גול. אפשר לראות את מקטומני מדרבן אותם להשאר מרוכזים אחרי הגול השלישי. חשוב להשאר מלוכדים גם בתוצאות פחות טובות.
לגבי וולבס – אל תשכח שהם יגיעו אחרי משחק בחמישי ואנחנו אחרי שבוע של מנוחה. אני בכללי לא רואה אותם משחזרים את היכולת שלהם מהשנה שעברה.

טל המנצ'סטרי 12 באוגוסט 2019

למרות ניק שוולבס יהיו אחרי ארבעה משחקים בקצב של משחק רשמי לכל דבר וזה אומר קבוצה בכושר טוב יותר.
חבל שהמשחק לא ביום ראשון אלא בשני בערב, יש להם יותר זמן להתאושש.

ניר 12 באוגוסט 2019

מגווייר אכן היה טוב, אבל זה ממש לא היה משחק מושלם שלו. אני מזכיר לך את המצב הראשון של צ'לסי שנגמר בקורה, שבו הוא וחברו להגנה לא ידעו מה כל אחד רוצה מהשני ובסוף סיימו בלי הכדור ועם כמעט גול של צ'לסי. חוסר התיאום מובן, והוא בהחלט שחקן עם פוטנציאל, אבל לא מושלם.

אמיתי 12 באוגוסט 2019

הכי חשוב- שיחק עם ביטחון. גם בהנעת כדור

Comments closed