ה-19. כמו לראשונה

נדאל אלוף ארצות הברית

קודם כל כאוהד נדאל. דווקא כשהדלת פתוחה לשיא הסלאמים. דווקא כשתקווה הפכה לציפיה. קיבלנו אוהדיו את התזכורת למה הוא הספורטאי האהוב עלינו. לא שיאים ולא סטטיסטיקות. במשחק שזיקק את הקריירה שלו, את דמותו, את הזכרונות שישאיר בלב תומכיו וגם אנשים אחרים. ה-19 כמו לראשונה.

*

זה היה הסלאם הראשון זו תקופה ארוכה בלי משחק בתוך השלישיה הגדולה. אבל קלאסיקה שעומדת בשורה אחת עם כל משחק גדול בהיסטוריה. דניל מדבדב עשה הקיץ את הדרך מהפלוטון אל הצמרת הגבוהה. אבל הערב עשה דרך ארוכה עוד יותר. יש לו המון תכונות טובות כטניסאי, שיש גם לעוד שחקנים מהדור הצעיר, אבל יש לו מוח טניס נדיר.

*

מדבדב גם נשא בסיום נאום נפלא, הומוריסטי. רוח הטניס במיטבה. הומור רוסי ממש במיטבו! (למי שלא צפה. על המסך הגדול שידרו סרטון של כל 19 הזכיות של נדאל ומדבדב אמר ״חשבתי לעצמי – מה הייתם מקרינים אם אני הייתי זוכה?״).

*

לפני המשחק דיברה פם שרייבר עם מאמנו הצרפתי של מדבדב. הוא אמר דבר מוזר לגבי ההפסד 3-6, 0-6 לנדאל בקנדה. הוא אמר שחניכו צריך להאריך את הנקודות. בניגוד לאינטואיציה וגם בניגוד לפרשנים האחים מקנרו שכל המשחק דיברו שהוא הולך ונשחק. והוא מי ששלט בנקודות הארוכות.

ונדאל היה צריך למצוא את הדרך.

העברת שלטון מסודרת
במחנה מומחה החימר (פודקאסט עם ציפי שמילוביץ׳)

17 Comments

פרסלני 9 בספטמבר 2019

שלושה תותחים – שני הטניסאים וזה שזיקק את התחושות. קרב אדיר.

ארז 9 בספטמבר 2019

היטבת לתאר :)
שמחה גדולה, תודה דורפן

ק. 9 בספטמבר 2019

+1.
יופי של גמר, של זכייה ושל סיכום
מדבדב איתגר אותו גם בנקודות הארוכות, גם בהגברת העוצמות, גם מנטלית (שבירה אחרי שבירה של נדאל בשלישית ביתרון שתי מערכות).

matipool 9 בספטמבר 2019

וואו!
הלכתי לישון אחרי המערכה השנייה בידיעה שהשלישית כבר בכיס של רפא (בכל זאת צריך לקום ברבע לשש כל בוקר) כי כל המומחים אמרו שהסיכוי היחיד של מדבדב זה רק אם ייקח את המערכה הראשונה או השנייה.
פתחתי את האייפאד איך שקמתי והייתי בהלם. 5 מערכות וכמעט 5 שעות של משחק אבל ככה זה יותר מתוק ועילאי. איזה כיף.
אגב דורפן – זה נכון ויפה מה שכתבת בפסקה הראשונה אבל הפיל בחדר יותר מתמיד. שיא הסלאמים עכשיו כבר ממש על השולחן ואני אתאכזב מאד אם רפא לא ישיג אותו או לפחות ישווה.

אורן השני 9 בספטמבר 2019

אני הלכתי לישון ב-2 מערכות לנדאל ושמתי הקלטה של 5 תוכניות של יורוספורט ברצף (מי מקצה לגמר בטניס 3 שעות?), אבל התאפקתי בבוקר בציפייה לראות אותו סוגר עניין בשלישית, מפה לשם איחרתי לעבודה בצורה מוגזמת :) למזלי המשחק נגמר ממש חצי דקה לפני סוף ההקלטה האחרונה בהחלט

sp 9 בספטמבר 2019

יפה! אין כמו להקליט 5 תוכניות קדימה… ובסוף להיות גבולי.

בובו 9 בספטמבר 2019

כנ"ל. שונא את השעות של האליפות הזו. וגם את הקהל שלה.

ניר 9 בספטמבר 2019

הדור הבא עדיין לא יציב, ואולי פשוט הרף גבוה מדי, אבל אין ספק שמדבדב כאן כדי להישאר, ואולי הוא יוכל לאתגר את הגדולים עוד בחייהם.

לגבי הדיון האינסופי על שלושת הטנורים, בסופו של דבר כל אחד וטעמו הוא, אבל אין ספק שבסוף הם יגידו תודה האחד לשני כי אף קריירה לא הייתה נראית אותו דבר בלי התחרות והרף שעלה כל הזמן, שליטה שלא תיאמן.

בתור אוהד פדרר עם השנים למדתי להעריך את נדאל ובלית ברירה גם את נולה, עכשיו אני משתדל להנות ממה שנשאר, כי אחרי זה הטניס לא יהיה אותו דבר.

אליובל 9 בספטמבר 2019

מסכים עם ניר. הטניס של עוד חמש שנים הולך להיות ענף מאוד משעמם. קצת כמו לפני תחילת השליטה של פד. ראיתי את שלוש המערכות הראשונות, הטייק שלי הוא שפדרר (תמיד) ונדאל (שמחוץ לרולאן גרוס) הם גרסה חלשה משמעותית ממי שהיו פעם. נדאל של פעם היה מפרק את מדבדב בשלוש מערכות בלי לעצור, אפילו הפעם היו לו הנחתה אחת החוצה, ואחת לרשת במצבים שהיו משאירים לו את השבירה של מדבדב ביד. מאוד לא אופייני לו.

ארז 9 בספטמבר 2019

הבן שלי התקשר אליי בהפסקה מביה"ס כדי לשמוע קצת רשמים מהמשחק.
אמרתי לו שאני מאחל לו שיידע לתת את כל מה שיש לו בשביל מה שחשוב לו כמו נדאל, וגם שיידע להתרגש מההישגים שישיג כך כמו נדאל…
אני מאוד אוהב ספורט ומעריך ספורטאים גדולים, יש מעטים שבא לי ממש לחבק אותם כמו את נדאל…

matipool 9 בספטמבר 2019

+1 פעמיים.
אחד בשביל הבן שלך שהתקשר בהפסקה (!) לשמוע רשמים מהמשחק ושני על התשובה שלך.

איציק 9 בספטמבר 2019

נדאל שחקן ענק, ובן-אדם עוד יותר ענק.
מאחל לו לזכות בעוד כמה סלאמים, ובכול זאת כאוהד פדרר מאחל לו שלמרות כל הזכיות הנוספות, שלא יעבור את פדרר. מה שכן, קשה לי בעצמי להאמין בזה.
ולגבי הרוסי, הפתיע אותי לטובה, במיוחד אחרי פיגור שתי מערכות. נקווה שסוף סוף יהיה מי שיסתכל לשלושת הגדולים בעיניים, אבל כרגע זה לרתום את העגלה… היה כבר את פדרר הקטן שחשבו שיכנס בינהם (עכשיו הוא איפשהו סביב המקום ה-50 נדמה לי), ואחריו באו רבים אחרים כמו תים, ציפרס ועוד. צריך להמתין. יש מצב דווקא שלא יגיע מחליף אלה יצמחו כמה שכל אחד במגרש מסוים בטורניר מסויים יהיה שם ולא מישהו שבאופן עקבי יהיה בין שלושת הגדולים. איך אמרו גדולים ממני, בין שלושת הגדולים יכולים להיות רק שלושת הגדולים…

אמיתי 9 בספטמבר 2019

לא זוכר שאמרתי את זה אבל נישמע הגיוני..

שמעון פנדלוביץ 10 בספטמבר 2019

הגששים אמרו משהו דומה:
"שמתם לב רבותי, שמכבי ת"א איננה בין שלושת הראשונים. אילו הייתה מכבי ת"א בין שלושת הראשונים, אז אחת הקבוצות מבין שלושת הראשונים לא הייתה בין שלושת הראשונים! מה שמוכיח לנו – שבין שלושת הראשונים יכולים להיות רק שלושת הראשונים ולא מכבי ת"א שנמצאת במקום אחר ולא בין שלושת הראשונים".

איציק 10 בספטמבר 2019

פנדלוביץ – הם הגדולים ממני שאמרו…

שמעון פנדלוביץ 10 בספטמבר 2019

אם אפשר טור ממישהו לרגל 50 שנה לג"ס ה*שני* של רוד לייבר אחרי זכייתו בניו יורק ב 1969.

Comments closed