ענייני אובמה וספורט

In כללי

ובכן, הייתי בהשבעה. 1.8 מליון אנשים זה הרבה מאד אנשים. כפי שכתבתי היום בעיתון הדבר העיקרי שדי הדהים אותי לגבי האומה האמריקאית הייתה הרצון לראות את הדבר בעיניים. אחרי הכל טלוויזיות טובות לא חסרות פה. המראה היותר מרגש מהארוע עצמו היה לטעמי כאישה לבנה מבוגרת הובילה את מאליה וסאשה אובמה למקומותיהן. בכמה סרטים מסייעת משרתת שחורה לילדות לבנות?

עיתון מקומי בוירג'יניה במקום בו אני מתגורר ניסח יפה את משמעות הארוע (לא ההשבעה, אלא הבחירה). הוא כתב שנדירים המקרים בהיסטוריה שבברור מסיימים תקופה אחת ומסמנים את תחילתה של תקופה אחרת.

ועכשיו למשמעויות ספורטיביות:

כדורסל

רוב עיתוני הספורט מתעסקים בקרבה של אובמה למשחק הכדורסל. הספורט'ס אילוסטרייטד אפילו הקדיש לכך מאמר שלם של אלכסנדר וולף. מסתבר שבצוות של אובמה ובמקורבים אליו יש לו פחות מחמישהעשר שחקני כדורסל. לכדורסל היה כמובן תפקיד מאד סמלי בחייו של אובמה. הוא גדל כילד שחור במשפחה לבנה ובתקופה מסויימת חיפש את זהותו. הבחירה במשחק השחור הייתה דומה לבחירה בתפקיד של פעיל שכונות בשיקגו כמה שנים אחר כך

ספורטאים שחורים

טייגר וודס נשא נאום קצר באחד הקונצרטים שקדמו להשבעה. יש דמיון סמלי מסויים בין טייגר וודס לאובמה. ילד תערובת שגדל בהרבה תרבויות שונות. אבל יש גם שוני אחד גדול: וודס לא נקט מעולם עמדה בענייני זכויות שחורים. אני לא אומר שוודס הוא אדם רע. הוא אמר לא פעם שהוא לאו דווקא רק אמריקאי שחור או אסיאתי. הוא משהו מכל אלו. הוא גם עושה באופן סביר למען חסרי יכולת – בעיקר בתחום בו הוא קצת מבין: גולף. אבל היו שם גם אנשים שלקחו חלק יותר משמעותי במסע הזה

אחד הוא עלי – למרות שהטיף לאידיאולוגיה שונה לחלוטין מאובמה. בניית החברה השחורה והתנתקות מהחברה הלבנה באמריקה. וגם מג'יק ג'ונסון, גם אם תמך בתחילת הבחירות בקלינטון. בכל מקרה צריך לקוות שתפקיד הספורט בחברה השחורה יקטן עכשיו משמעותית.

הפלייאוף בקולג' פוטבול

הצהרת הספורט המשמעותית ביותר של אובמה הייתה רצונו בפלייאוף בפוטבול מכללות  (למען שלום העולם אני מוכן להתעלם מהדברים חסרי הביסוס והאחריות שאמר על השיקגו קאבס). בימים האחרונים – בעקבות שיחות עם כמה עיתונאי ספורט כאן הגעתי למסקנה שההצהרה הזו, בלי להתכוון, היא דווקא בעלת חשיבות מסויימת

זה קרה אחרי שיוטה סיימה עונה בלתי מנוצחת ועדיין סיימה במקום השני משום שלא קיבלה הזדמנות לשחק במשחק bowl גדול. כך שלמעשה השיטה הנוכחית די יוצרת קרטל של מספר מכללות ותיקות וגדולות. ומכיוון שבחלק גדול מהמדינה קבוצת הפוטבול מכללות היא קבוצת הספורט האהודה ביותר, בהחלט יש פה תחושה של מצב לא דמוקרטי

No Comments

עופר 21 בינואר 2009

רונן, אני מקווה שאתה נהנה שם, ואם תשאר לסופרבול, אני מקווה שתתפוס עם וורנר שיחה לגבי האם על השרשרת שהייתה לישו היה מצוייר מגן דוד, או שמא היה זה "חי" גדול.
ותיקון קטן, יוטה שיחקה בבול BCS – השוגר בול, שהוא אחד מארבעת הבולים הגדולים. פשוט לא ניתנה לה אפשרות לשחק במשחק אליפות. לא אכנס לכל העניין של איך נקבעת האלופה בסופו של דבר, כי זה מסובך, אבל היה יכול להיות מעניין אם היה פלייאוף.

גיל 21 בינואר 2009

אני יותר מכל שמח קודם כל שפסטיבל אובאמה נגמר סוף סוף ואפשר לחזור לשגרה. השידורים האינסופיים בשבוע שלפני ההשבעה יכולים להוציא כל תומך אובאמה מדעתו (אם אני שומע עוד פעם שאובאמה מגשים את חלומו של קינג אני דופק את הראש בקיר).

אני ממש לא משוכנע שהשינוי שאובאמה מביא בהכרח ישפיע על מצב השחורים. צריך להזהר מזה שהוא לא יהפך לסמל של שחור מצליח ותו לא, בדיוק כמו שקוסבי למשל היה כזה ולא הרבה השתנה בעקבותיו.

לגבי הפלייאוף אני מאוד מקווה שאתה צודק. לדעתי דווקא USC הייתה הקבוצה הכי טובה השנה ואלמלא מעידה חד פעמית הייתה לוקחת אליפות (או אם היו נותנים לה להמשיך לשחק).

Glen 21 בינואר 2009

Read my lips (JHB): although every descent fan wants it there will be no playoffs.
He (as I said not for the first time) jumped on the popular train that leads to no where.

Academic institutes have nothing to do with this kind of democracy.
Why not?
Because you will have to cancel the Big12, ACC and SEC championships (money). Plus too many colleges will lose (extra-games).
Too many cities will lose (bowls money) and to many obsolete leagues (Big 10?) will lose their dominant
role. And only few gain.

Beside, this year not only Utah (won in mighty Michigan the first week and a BCS bowl after all) were not there but even the best team for years (called USC and I think 6-7 players will go in the first day of the draft) was taken out because of one lost outside to Oregon State.

Glen 21 בינואר 2009

too many obsolete…

Glen 21 בינואר 2009

and another thing , the NCAAB will be against (taking the rating) and also me. I have overdose anyway!

י 21 בינואר 2009

הנה כמה תמונות מאוד יפות מיום ההשבעה
http://www.boston.com/bigpicture/2009/01/the_inauguration_of_president.html
לא קשור לספורט, אבל מילא…

Glen 21 בינואר 2009

GHWB…

גיל 21 בינואר 2009

גלן, לדעתי אתה טועה ובגדול. ראשית, פלייאוף לא יבטל את שאר הבולים. הרי היום אפשר לטעון שהבולים הגדולים מייתרים את השאר וזה לא ממש ככה. במקום המצב של היום, אפשר להפוך את ארבעת הבולים הגדולים לרבע גמר, זה ממש לא ישנה.

בקשר לאליפויות המקומיות, זו יכולה להיות החלטה שלהם. לא חייבים לבטל את משחק האליפות בהכרח והוא יכול להשפיע על הדירוג לפלייאוף. מצד שני, קבוצות שנדחקו ממשחק האליפות בגלל חישובים מוזרים כמו השנה יוכלו לקבל הזדמנות בפלייאוף.

רכק לחשוב שUSC-יוטה יכל להיות השנה חצי גמר, ופלורידה טקסס טק החצי השני. ספורטס אילוסטרייטד כבר נתן כמה פעמים תוכנית מפורטת איך הפלייאוף יעבוד.

לפי דעתי, פלייאוף יגרום לרייטינג בשמיים. רק תחשוב אם משחק האליפות היה השבוע, שבוע לפני הסופרבול. במקרים רבים הוא היה מאפיל עליו.

כמו שציינת, רק השליטה של ראשי הליגות הגדולות מונעת את זה בטיעונים אקדמיים מגוחכים. אולי אם מאמנים יתאגדו בעד הפלייאוף זה יקרה. לדעתי אגב, ESPN שקנתה את השידורים לבולים הגדולים לשנים הקרובות תדחוף את זה בפעם הבאה שהם יתנו הצעה לקניית השידורים. כרגע הם רצו בעלות על המשחקים ואחרי זה כבר יוכלו להכתיב תנאים.

Glen 21 בינואר 2009

Gil: Plans to change are there for years. Nothing moved beside the BCS system because the big leagues are against it. Trust me the Tournament of Roses company will want the Pac10/Big10 money instead of becoming a routine playoff game maybe hosting Utah . And beside the same problems of seniority and level of play will stay since the SEC for instance deserves these days 2-3 teams in the playoffs and the Big10 maybe (only maybe) one.

Don't get me wrong. Playoffs makes sense as long as you give up things such as tradition (in our case probably avouding Notre Dame in the 3rd week), money and academic statue (still they are students, not athlets). So a logical way in this system is quite far.

גיל 21 בינואר 2009

אני מסכים איתך שהחטיבות הגדולות מונעות את השינוי. הן עושות את זה משיקולים צרים של האוניברסיטאות שלהם ושל שליטה. אין כאן שום שיקול ספורטיבי טהור. בסופו של דבר אני מאמין שיהיה מי שיכפה עליהם את השינוי או שיצטרכו להשאר מאחור.

רונן דורפן 21 בינואר 2009

גלן – אני עם גיל בעניין הזה משתי סיבות.
1. ראשית, אם הנשיא מבקש ראשי מוסדות אקדמים זה לא בעלי קבוצות מקצוענית שיכולים רק להגיד לו ללכת לה…

2. הוא רמז שאולי יבחן פה ענייני anti-trust.

כמו שגיל אמר רוב השיטות שמדברים עליהם הן שהבולים הגדולים הם רבעי גמר ואולי יש רוטציה ביניהם לארח את האליפות.

Red Camel 21 בינואר 2009

רונן- תסביר בבקשה את המשפט "בכל מקרה צריך לקוות שתפקיד הספורט בחברה השחורה יקטן עכשיו משמעותית."

רונן דורפן 21 בינואר 2009

גמל – שני דברים:
שילדים בחברה השחורה יבינו שאלא אם יש להם יכולות אתלטיות וספורטיביות נדירות הסיכוי המרכזי בחיים שלהם הוא השכלה. יותר מדי מהם זורקים שנים על אשליות ספורט.

שמי שידברו עבור החברה השחורה יהיו אנשי ציבור ולא כל מיני אלן אייברסונים.

Glen 21 בינואר 2009

Ronen:
1>We will see (I chose Bush words because of the history of this phrase….).

2> Another point will be that schools will have to play only major teams all year (we don’t have enough weeks).
This will mean that a team like Michigan will not play a small team like Miami (OH) and so in the name
of fairness, more “small” universities will suffer a huge financial blow because they depend on this game.

3> In any case I hope that you will be the first one to condemn this anti-trust issue
(I did not hear him talking about it lately) getting into college football. I agree that it makes sense to have
a playoffs but anti-trust argument is ridiculous.
I also want the Champions league to have only the champions
from each league but I don’t need legal tools for that. Just common sense that it will be better. .

Wall Street is far more important to him and us these days.

Red Camel 22 בינואר 2009

רונן- אני זוכר שכשדיברת על איגרוף אמרת שזה עוזר לילדים ולנערים למצוא מסגרת, ומונע מהם להדרדר לפשע. אם אני לא טועה אמרת שאתה חושב שדווקא אלה שלא הופכים למקצוענים מרוויחים מזה הרבה. זה לא על אותו משקל?
(תקן אותי אם לא הבנתי את כוונתך..)

לון 22 בינואר 2009

גם אני התרגשתי למראה האישה הלבנה שהובילה את בנותיו של אובמה.

אני חושב שהשורה המשמעותית בטקסט הזה היא לגבי הקטנת תפקיד הספורט בחברה השחורה. ומכאן, שיתר הנושאים בפוסט הם מאוד קטנים בהשוואה לכך. לכן לדעתי, ראוי שהדיון בפלייאוף בפוטבול המכללות יתקיים סביב תחילת העונה או סיומה ולא בהקשר של ההשבעה. במילים אחרות, לתחושתי העיסוק בכך כרגע, בהקשר לאובמה, מקטין את האירוע ומקטין את הטיעון לגבי מקום הספורט בחברה השחורה. כלומר יתר הטקסט פועל כנגד הטיעון הספציפי הזה.

הבחירה באובמה מבשרת על התקדמות רבה, אבל עדיין דרך ארוכה לפנינו. להערכתי, עדיין רחוק היום בו תפקיד הספורט בחברה השחורה יקטן משמעותית. תזכורת קטנה לדוגמה, אובמה עזב את הסנאט ולא נשאר שם אף שחור. אני סבור שציפייה שמייד (כאן ועכשיו) יהיה שינוי משמעותי אינה ציפייה ריאלית. החשש שלי שכל אלה שמצפים לשינוי מהיר ומשמעותי, יתאכזבו. החשש הוא שאכזבת שחורים תוביל חלק מהם לבדלנות או לייאוש מהמערכת והשיטה האמריקאית.

Amir A 22 בינואר 2009

לון – מחליפו של אובמה הוא שחור

עומרי 22 בינואר 2009

תשמע לא פעם אתה מתאר פה איך נשלחת לאירועי הספורט הנחשקים בעולם, אף פעם לא ממש קינאתי כמו שאני מקנא עכשיו.
כאמריקנופיל אין מקום שיותר הייתי רוצה להיות בו אתמול מבהשבעה, אני באמת סבור שזה רגע מרכזי בעשרות השנים הקרובות בעולם המערבי.

יואב קרני כתב גם הוא טקסט נהדר על היום ההיסטורי:

http://www.notes.co.il/karny/51915.asp

אי פהה 22 בינואר 2009

אוף טופיק:

מישהו יכול לתת לי את סדר המשחקים באוסטרליה ליום הרביעי?
תודה רבה.

בני תבורי 22 בינואר 2009

לאשה הלבנה שליוותה את בנות אובמה קוראים פראו בלוכר. היא ילידת שלזיה עילית (1941 למי שמתעקש), התחנכה במנזר ואח"כ בבית ספר לשוטרים. תפקידה הרשמי הוא: "מלווה ילדים שיודעים את הדרך בעצמם, אבל כללי הטקס you know…"

אריאל 22 בינואר 2009

לאור מה שקרה בפלייאוף הנוכחי של ה-NFL, היתה לי תקווה שאנשים יוותרו כבר על השטות הזאת של פלייאוף במכללות. פלייאוף הוא לא דמוקרטיה – בדמוקרטיה ה"שחקנים" עם הכי הרבה קולות הם אלה ששולטים, בפלייאוף, מי שמגיע עם יום טוב הוא זה שמנצח. אם נשווה את הפלייאוף הנוכחי לדמוקרטיה, אז זה היה כאילו היינו כולנו הולכים לבחור בקלפי, מרצ היתה מקבלת שלושה מנדטים – ועדיין זוכה להיות בראשות הממשלה.
בפוטבול המכללות יכולנו להגיד בודאות ששתי הקבוצות ששיחקו בגמר היו מהטובות שהיו בליגה השנה. אי אפשר להגיד את זה על הסופרבול השנה – וכמעט לא באף שנה (ג'איינטס שנה שעברה, פיטסבורג ב-2005, פטריוטס ב-2001 וכו').

חצי גולדסטאר 22 בינואר 2009

אריאל – מרצ מקבלת שלושה מנדטים ועדיין זוכה בראשות הממשלה? נשמע כאילו שיטת הפלייאוף הנוכחי הרבה יותר טובה מדמוקרטיה.

אריאל 22 בינואר 2009

חצי גולדסטאר, אני איתך, אבל באותה מידה תוכל לקבל את ליברמן בתור ראש ממשלה עם 10 מנדטים..

Red Camel 22 בינואר 2009

רונן- אתה מסתכל על אייברסונים אני מסתכל על מוחמד עלי

ספיידרמן בקיבוץ 22 בינואר 2009

camel
עלי יש רק אחד, אייברסונים יש הרבה יותר….(אחד השחקנים האוהבים עלי, אבל זה לא קשור)

רונן דורפן 22 בינואר 2009

לון (וגם גלן במקום מסויים)- לא הייתי חוזר על עניין הקולג' פוטבול… אלא משום שבעבר הצגתי אותו לדעתי בצורה לא מלאה. חשבתי שיש פה רק עניין פופוליסטי אבל לא ראיתי את זה מהצד של הפתיחות. סטודנטים במכללה כמו יוטה רואים לנגד העיניים מצב בלתי נסבל. הקבוצה שלהם מסיימת עונה ללא הפסד ואפילו לא מקבלת הזדמנות לשחק על התואר.
לכאורה הפתרון הוא שהם יארגנו לוח משחקים חזק יותר, אבל זה לא כל כך אפשרי, כי המכללות הגדולות רוצות לשחק ביניהן בכדי לעשות כסף. בהזדמנות האחת לשחק מול מכללה חזקה – יוטה הביסה בצורה מרשימה את אלבמה.
לכן אני לא מסכים עם גלן. אין לי בעיה שהנשיא יאיים בשימוש ברשות המונופולים…

לגבי אכזבה אפשרית של השחורים. מרבית הנוכחים בהשבעה היו שחורים – יותר מחצי אני מעריך – קצת משום שהם באופן טבעי היו נרגשים יותר וקצת בגלל שוושינגטון היא עיר שחורה. שוחחתי עם הרבה מהם והתחושה שלי שדווקא עבורם רף הציפיות יותר נמוך.
ראשית, הבחירה עצמה היא רגע עצום עבורם בלי קשר להישגי אובמה. היו נשיאים לבנים שעשו המון עבורם: לינקולן כמובן, קנדי, ג'ונסון וקלינטון. ואציין באופן מוזר את הנשיא בוש, שעל כל מגרעותיו תמיד שילב מיעוטים בתפקידים בכירים – פאואל וקונודוליסה רייס במקרה שלו. אבל הבחירה של אובמה היא פשוט הסימן שהם היו צריכים עבור הילדים שלהם. ואם לנסח אותו בפשטות "אל תנסו להיות אייברסון, תנסו להיות אובמה". אובמה לא במובן הנשיא אלא במובן, למשל, בוגר הרווארד.

ולכן, גם כשגיל מעלה חשש "שאנשים יחשבו שאין כבר אפליה" גם זה לא משנה. אני מדבר על המסר הפשוט שהוא הציפיות של האדם השחור מעצמו ומילדיו.

אריאל 22 בינואר 2009

רונן, זה לא קצת יותר מדי לתלות בבחירה אחת? אתה באמת מאמין שבחורה בת 17 שנכנסה להריון והאח שלה הוא סוחר סמים תסתכל על אובמה ותגיד לעצמה – אני אדאג שהבן שלי יילך להווארד? לא יודע, לי זה נראה בקשה מעט מוגזמת מאנשים קשי יום.
לגבי הסטודנטים של יוטה – אם תדבר איתם אני חושב שרובם יהיו מאושרים על זה שהם הביסו את אלבמה ולא מתוסכלים על זה שלא היה להם סיכוי לזכות באליפות. יצא לי להיות בפיניקס כשבויזי סטייט ניצחה את אוקלוהומה בפייאסטה בול (שנערך שם) ולסיים עם עונה מושלמת ומההתרשמות שלי לא היה שם אף אוהד מתוסכל על זה שהוא לא יכל להתמודד על האליפות, כולם היו שיכורי ניצחון – כי זה מה שיש להם לשאוף אליו. אם בויסי או יוטה היו באמת רוצות להתמודד על האליפות הן היו מנסות להצטרף לקונפרנס גדול כדוגמת הפאק 10, אבל זאת פשוט לא השאיפה שלהן.
דבר אחרון, שלחתי לך מייל בתחילת השבוע, הקיבלת אותו?

Glen 22 בינואר 2009

Ronen: again you miss the point. More than once, a few of the presidents of the big universities said that if things like that will happen they will just leave the BCS and WE WILL NOT HAVE A championship game or even a title called by Coaches/journalists at all. Just conferences issue. So for each threat one can find an answer that will heart more ones like Utah . I want my ND and Ohio State or Rose Bowl more than a championship!

And as you said it has nothing to do but only populism because Mr. Obama was probabaly attending less college football games than you and the ones he saw were of the Ivy League anyway.
I will add a quiz for you and the readers that will summarize all my thoughts about presidents and NCAAF championships:
"How could Nixon know so much about college football in 1969 and so little about Watergate in 1974?"
Who said it?
Why?
Who was standing next to Nixon in the game and also stood not so far from Obama on Tuesday?
The prize should be than 2 days in a university in Utah. Got it right go to Utah, got it wrong- go to BYU for a party without drinks

Glen 22 בינואר 2009

hurt….
then….

רונן דורפן 22 בינואר 2009

גלן – זה היה נכון אם נשיא של אוניברסיטה היה רק owner רגיל של קבוצה. מישהו כמו סטיינברנר פשוט היה אומר לאובמה ללכת להזדיין. אבל נשיא של אוניברסיטה הוא לא בעמדה בה הוא יכול להתעלם במופגן מבקשה של נשיא ארצות הברית לפחות לשקול את העניין. לפחות ככה נדמה לי…

אריאל – הרוורד לא תתמלא באנשים שאחרת היו סוחרי סמים. זה שינוי של דור. אבל זה המעבר מחצי-לגיטימיות ללגיטימיות בחברה האמריקאית. אתה כמובן מכיר את אמריקה. והאמריקאים הם אנשים אידיאליסטים שכן הושפעו מיחידים. ולכן ההערכה שלי היא שכן – תהיה השפעה עצומה על שחורים.

אל תשכח – למרות הכל מרבית השחורים אינם חיים בשכונות הפשע של האינר-סיטי. הם מעמד בינוני נמוך שכן שואף לשלוח את הילדים לקולג'. ואם רף הציפיות של כל אחד עולה מעט אז תהיה לכך השפעה.

אריאל 22 בינואר 2009

לדעתי אתה הרבה יותר אופטימי ממני. הלוואי ומה שאתה אומר ייתגשם. לדעתי, המיעוט השחור שקוע בצרות היומיות שלו יותר מדי מכדי שמשהו כזה יראה השפעה מהותית. והלוואי ואתבדה

גיל 22 בינואר 2009

אריאל, אני לא בטוח שיוטה לא היו רוצים לשחק על האליפות. בגלל שהשיטה כזו יכול להיות שהם מסתפקים בזה. אני יודע שUSC למשל כן היו רוצים ופאט קארול אמר שהוא לא חושב שאף אחד היה מנצח אותו עכשיו. אבל עם כל הכבוד לאוהדים של יוטה, מה שחשוב זה הערך או הצדק הספורטיבי. הרבה מאוד אנשים חושבים שהאלופה לא נקבעת בצורה נכונה ושהיא לא בהכרח ראויה. אולי כמו שרונן אמר, אם לא היו מתיימרים לקבוע אלופה זה היה פחות בעייתי אבל כל עוד רוצים לעשות את זה שיעשו את זה בצורה טובה.

קצת קשה לי להבין את המתנגדים לפלייאוף מבחינה עקרונית (לא מבחינת המימוש בפועל שהוא בהחלט מסובך). בשנים האחרונות היו כל כך הרבה עיוותים שברור שהשיטה הנוכחית מוגבלת.

Glen 22 בינואר 2009

Ronen: a president of a university needs money. From his alumni, from the media, from the fans. They are far more important to him than the president request. These are not the FDR days and establishing the NCAA. It is about big money.

Off Topic: yesterday I saw Bashir at last and today the Oscar nomination. I even think you all underestimated this very–very important and amazing film.

Glen 22 בינואר 2009

Gil: everything is relative as we said. Check how many teams like Utah played a big bowl before the BCS (my answer is o). Since the BCS few played and won including UtahX2 so although I want a playoffs,one need t understand that in some scenarios it will be better to stay in the current system.

I refuse to discuss the term

צדק ספורטיבי

גיל 22 בינואר 2009

גלן, זה העניין. מספר בתי ספר כרתו חוזה ביניהן שמחלק את כל הרווחים על חשבון כל הקבוצות האחרות. תחשוב עם לא היה לך מארץ' מאדנס ובמקום זה אותן קבוצות היו משחקות כל הזמן במספר משחקים קבוע. כל היופי זה שגם לאנדרדוג יש סיכוי לקחת את כל הקופה. אני מוצא בשיטה הנוכחית פגיעה באתוס האנדרדוג לטובת הקפיטליזם החזירי.

רונן דורפן 22 בינואר 2009

אריאל – ברור שזה עניין של דור. מי בכלל חושב אחרת? אבל אני אומר לך משהו. האחיין שלי למד באחד התיכונים הטובים בניו יורק. והיו בו לא מעט שחורים – למרות שפחות מהאחוז שלהם באוכלוסיית העיר. עבור ילדים כאלו נשיא שחור כן משנה את התמונה מאד.

אתן לך דוגמא – ג'ורג' דאבל-יו נתן בטחון גדול לכל הרד-נקס חסרי האיי קיו. ובתוך שמונה שנים בלבד גם שרה פיילין רוצה להיות נשיא..

ההשפעה המהירה ביותר תהיה בפוליטיקה. אובמה השאיר את הסנאט ללא סנאטור שחור נבחר – מלבד המחליף שמונה לו. אני רוצה להאמין שבעשר שנים הם יגיעו לייצוג סביר יותר. בעמדות של מושלים, חברי קונגרם וראשי ערים, מצבם ממילא הולך ומשתפר תקופה ארוכה.

רונן דורפן 22 בינואר 2009

גלן – אם אני מזהה נכון את ההיסטריה סביבי, גם האלמניי והסטודנטים לא כל כך ישמחו אם הנשיא אוניברסיטה שלהם יזלזל במשיח…

Glen 22 בינואר 2009

Gil:footabll is not basketball. You can't play 2 games a week or more. As I said this changes willharm in many ways the small universities.

Arial:What I missed in the auguration was a piece of African American poetry. So I will still bring the best piece from this year as a gesture to the new Massiah

She had them Apple Bottom Jeans [Jeans]
Boots with the fur [With the fur]
The whole club lookin at her
She hit the floor [She hit the floor]
Next thing you know
Shawty got low low low low low low low low

Them baggy sweat pants
And the Reeboks with the straps [With the straps]
She turned around and gave that big booty a smack [Ayy]
She hit the floor [She hit the floor]
Next thing you know
Shawty got low low low low low low low low

I ain't never seen nuthin that'll make me go,
This crazy all night spendin my dough
Had a million dollar vibe and a bottle to go
Dem birthday cakes, they stole the show
So sexual, she was flexible
Professional, drinkin X and ooo
Hold up wait a minute, do i see what I think I
Whoa
Did I think I seen shorty get low
Ain't the same when it's up that close
Make it rain, I'm makin it snow
Work the pole, I got the bank roll
Imma say that I prefer them no clothes
I'm into that, I love women exposed
She threw it back at me, I gave her more
Cash ain't a problem, I know where it goes

She had them

Apple Bottom Jeans [Jeans]
Boots with the fur [With the fur]
Got the whole club lookin at her
She hit the floor [She hit the floor]
Next thing you know
Shawty got low low low low low low low low

Them baggy sweat pants
And the Reeboks with the straps [With the straps]
She turned around and gave that big booty a smack [Ayy]
She hit the floor [She hit the floor]
Next thing you know
Shawty got low low low low low low low low

Hey
Shawty what I gotta do to get you home
My jeans full of gwap
And they ready for Shones
Cadillacs Maybachs for the sexy grown
Patrone on the rocks that'll make you moan

One stack (come on)
Two stacks (come on)
Three stacks (come on, now that's three grand)
What you think I'm playin baby girl
I'm the man, I'll bend the rubber bands

That's what I told her, her legs on my shoulder
I knew it was ova, that Henny and Cola
Got me like a Soldier
She ready for Rover, I couldn't control her
So lucky oo me, I was just like a clover
Shorty was hot like a toaster
Sorry but I had to fold her,
Like a pornography poster

Glen 22 בינואר 2009

these changes…

גיל 22 בינואר 2009

גלן, דווקא בגלל שפוטבול הוא לא כדורסל שיטת הפלייאוף מתבקשת. בעונת פוטבול משחקים בערך שליש המשחקים שמשחקים בכדורסל. בלתי אפשרי לקבוע את שתי הקבוצות הכי טובות על סמך מדגם כל כך קטן של משחקים, שרבים מהם נגד יריבות חלשות. יש כל כך הרבה משתנים שמשפיעים בעונה בודדת ששום מחשב שבעולם לא יכול לדרג את הקבוצות בצורה משביעת רצון ולכן ההכרעה צריכה להיות על המגרש.

Glen 22 בינואר 2009

Gil: there are 62 teams in the big confrences. Plus ND it's 63. Now you add more than a hundred other teams as a valid option in few other confrerences. You simply cannot make a fair choice anyway and to say that from this mass of teams in a game that is hard to play more than once a week (still they are students who need to pass exams) you can find a super fair decision is almost impossible. As I said before, show me a method where more teams benefit from the system (especially the "small" teams every one so care about) and then this method will have a chance.

I think the BCS sucks but again Utah had 2 BCS Bowls which it never had before so things did get better and they might continue so.

Last word about Obama: I lately realized that the Doping problem in the USA is much bigger than I thought. I think that some major medical issues being seen more and more in youth including some aspects of violance and hypertension are related. In any case the efforts of the last administration were so-so and the Senat and Congress were not much better. I will adress this problem not in the name of Sport but in the name of health. Far more important than college football .

Everbody knew this sentance about Nixon said by Joe-Pa. In any case Bush the father as the Texas govenor was next to Nixon in that famous championship game in 69 when Nixon decided that Texas will be the Champions. I am not so sure he was wrong but Penn State never forgot including Joe-pa who is a devoted Republican.

גיל 23 בינואר 2009

גלן, הרי אתה בעצמך מודה שיש הרבה מאוד קבוצות, אז נראה לך הוגן לבחור 2 בצורה די שרירותית למשחק הגמר? אף שיטה לא תהיה מושלמת אבל בעוד שיש ויכוח תמידי על מי 2 הקבוצות הכי טובות, הויכוח הזה הרבה יותר חלש לקביעת 8 הקבוצות הכי טובות לפי אותם פרמטרים. בצמרת ההבדלים פשוט כל כך קטנים אבל לא מסובך לקבוע את ה8. נכון שזה אף פעם לא יהיה מושלם, אבל ככה קבוצות שסבלו הפסד זניח בתחילת העונה עדיין יוכלו להאבק על התואר. לא כל הקבוצות חייבות להגיע מהBCS. יוטה השנה הייתה נכנסת בקלות לפלייאוף ובויזי הייתה גבולית.

התירוץ של הבחינות מגוחך לגמרי. מה הבעייה לעשות סיבוב או שניים של הפלייאוף בשבוע שלפני חג המולד ובשבוע שלאחריו כשרוב בתי הספר בהפסקה?

Comments closed