נאש חוזר לכדורגל. לאט אבל בטוח

פוסט מאת יואב דובינסקי (אוטווה, קנדה)

 

הבטן הקנדית הרגישה התהפכה בדצמבר. יממה אחרי שבתו השלישית נולדה, סטיב נאש הודיע לאשתו שהוא רוצה גט.

רגע, סטיב נאש? האיש הטוב, זה שעומד בראש ארגונים חברתיים, שמחובר לקרנות שתורמות על כל אסיסט שהוא מוסר? זה שעורך אירועי צדקה? קייטנות ספורט? מכירות פומביות שההכנסות מהן הולכות לילדים מעוטי יכולת? זה שביים סרט על טרי פוקס (לטור נפלא של בני תבורי עליו) כמודל שלו לחיקוי? לא יכול להיות.

ברצינות? סטיב נאש – הסטיב נאש? סטיב נאש הפציפיסט שמתנגד למלחמות? ההוא שבזמן שהיה בדאלאס העיז לבקר את המלחמה בעיראק אליו יצאו הנשיאים הטקסאנים? סטיב נאש, גיבור פיניקס, שיצא נגד חוקים גזעניים באריזונה? אבל הוא בחור כל כך טוב.

לפי מדורי הרכילות, נאש מנהל כבר תקופה רומן עם בחורה בת 22 וגם אשתו לא היתה נאמנה במיוחד. אבל ככה לעזוב יום אחרי הלידה? מאוד לא נאשי.

השמועות היו שהילד שחור. מדורי הרכילות טענו שהילדה בכלל לא של נאש, אלא של שחקן פיניקס לשעבר ג'ייסון ריצ'רדסון ,שבמקרה כשהפרשה התפוצצה הוטס בטרייד לאורלנדו. אשתו לשעבר אלחנדרה התראיינה למגזין "אריזונה פוטהילז" והצטלמה עם הילדים. התינוקת לבנה.

לברון ג'ימס וקובי בראיינט גורמים לך לרצות לבוא לראות אותם עפים. סטיב נאש גורם לך להאמין שאפילו אתה היית יכול להיות שחקן כדורסל אם רק היית מתאמץ יותר. וגם יותר מזה, הוא גורם לך להאמין שכדאי לך לשלוח את הילד לחוג, כדי שילמד על עבודת צוות ומנהיגות, וגם אם לא יגדל להיות סופרסטאר הוא יגדל להיות אדם טוב יותר.

נאש אחד הספורטאים המרגשים. לא פגשתי אותו, אבל אני מאמין שהוא איש נחמד ושיש בו טוב לב אמיתי. שהוא באמת מאמין שדרך כדורסל הוא נוגע באנשים ושהוא פעיל חברתיות כי אכפת לו ולא רק לצורכי ניכוי מס.

לא סתם הוא הוטס מהאול-סטאר של האן.בי.איי כדי לרוץ עם הלפיד בטקס הפתיחה של אולימפיאדת ואנקובר בשנה שעברה. כי זה סטיב נאש. סטיב נאש הוא קנדה. הוא נשמה טובה. וכמו קנדי טוב, הוא יודע לחטוף מכות ולחזור למשחק.

שימו לב לדיון החביב הזה שמעלה הפרשן הצבעוני דון צ'רי.

נאש מכור לכדורגל. ג'ון נאש, אבא שלו נולד בטוטנהאם והיה שחקן כדורגל בדרום אפריקה. אחיו מרטין שיחק באנגליה ואף רשם מעל 30 הופעות בינלאומיות במדי נבחרת קנדה. סטיב עצמו, שנולד בדרום אפריקה והיגר לקנדה בגיל שנה וחצי, זכה באליפות אזורית של בתי הספר ונבחר לשחקן המצטיין של מחוז בריטיש קולומביה. הוא אוהד טוטנהאם וברצלונה וב-2007 אפילו היה במגעים עם דניאל לוי לרכישת הספרס.

תראו איך הוא מתלהב כשהוא פוגש את רונאלדיניו ואיך הוא מטריף את שחקני פיניקס עם הווייט סטרייפס: 

אפשר להוציא את נאש מקנדה, אבל לא את קנדה מנאש. השמש בפיניקס בשקיעה ובין אם יישאר שם או לא, ימיו על הפרקט ספורים. סיום העונה המאכזבת של פיניקס משאיר לו יותר זמן פנוי להתמקד באהבה הראשונה.

נאש חזר למקורות, לבריטיש קולומביה ולכדורגל. הוא אחד מבעלי ואנקובר וויטקאפס, שהצטרפה השנה ל-MLS. האח מרטין זכה עם הווייטקאפס בשתי אליפויות כשהקבוצה שיחקה ב-USL (United Soccer League) ועכשיו תור האח הגדול להחזיר עטרה ליושנה.

סטיב אומר שיש הרבה דמיון בין כדורגל לכדורסל, ותסמכו עליו שהוא ינסה ליצור משהו מעניין מהסיפור הזה, לפתח משהו שלא חשבו עליו קודם, כמו האולטרא-טיקי-טקה, או כמו שהוא יקרא לזה – התקפת שבע השניות.

ונסיים בפרסומות הנהדרות של נאש ולנדון דונבן לפיפ"א 2011
 

סמלים מופלאים
יומן ספרדי (1): אהיה מה שהקלאסיקו יעשה ממני

15 Comments

דניאל 14 באפריל 2011

אני גם מת על נאש. מי לא?!

יוסי 14 באפריל 2011

אחד השחקנים האהובים.
ומשהו שהעיר אחד מידידיי בפורום אחר – אם תסתכל על התינוק בתמונה הוא אכן לבן, אבל הרגליים שלו שחורות!

רותם 14 באפריל 2011

הפרסומות אדירות!!!
כמה צחקתי

תבורי 14 באפריל 2011

יובל,
פוסט אדיר ומפתיע בתוכנו. בהחלט דיסונאנס בלתי פתיר, אבל הסיפור לא גורע מאום מההערצה שלי אליו.

תבורי 14 באפריל 2011

אחרי שראיתי את הקליפ שצרפת עם רונאלדיניו, תאר לך מה היה אילו היה אוהד ליברפול ולוקח את החברים לקופ…

דובינסקי 14 באפריל 2011

הקליפ עם רונאלדיניו ריגש אותי. בעיקר הקטע שהשחקנים שרים.
אני לא רואה איך "לעולם לא תצעדי לבד" משתלב בספורט האמריקאי.

בני תבורי 14 באפריל 2011

זה התחיל באמריקה, במחזמר של רוג'רס והמרשטיין.

תומר חרוב 14 באפריל 2011

פוסט מעולה, קשה לא לאהוב את סטיב נאש, בעצם בלתי אפשרי. הוא לא רק גורם לך להאמין שיכולת להיות באן בי איי, גם היית רוצה לשחק ביחד איתו רק כדי שיהיה עם מי לשחק פיפ"א ולראות כדורגל ביחד בין המשחקים והאימונים.

מנחם לס 15 באפריל 2011

הי יואב,

פוסט טוב וחשוב.
אני מכיר את סטיב נאש אישית. שוחחתץי איתו כמה וכמה פעמים, ובאחד האול-סטארים איש לא ישב בשולחנו מלבדי ושוחחנו לפחות חצי שעה.
הוא בחור על הכיפאק, אבל הכי חשוב – גבר פשוט ואמיתי. עם כל הדברים הנפלאים שהוא עושה (כולל בית ספר גדול באפריקה) הוא בחור פשוט ולעניין. כמוך כמוני.
וזה שהיה לו (או יש לו) רומן עם צעירה בת 22, הוא אשר אמרתי: הוא גבר צעיר כמוך כמוני (כמוני מלבד הגיל, וחשבון הבנק…). זה העניין: הכוכבים האלה הם בשר ודם. עושים דברים טובים ורעים בדיוק כמונו. אני לא יודע בקשר אליך, אבל לי יש את החבילה שלי. אבל מאחר ואינני כוכב, אף אחד לא מתעניין ולא יודע על כל השטיקים שלי-שלך. לי זה לא מעלה ולא מוריד כהוא-זה שהוא זיין איזו אחת בת 22 (בוודאי חתיכה שמיימית). וגרושיו? אולי הוא אפילו התאהב ב-22 הזאת. רוב הנשואים מתגרשים. מה כאן הסיפור? מותר לו.

דובינסקי 15 באפריל 2011

מנחם, איך אתה מבלה בישראל?
בוודאי שמותר לו, הוא לא אנס אף אחת. בקנדה זה היה סיפור רכילותי גדול והגירושין יום אחרי הלידה נתפסו כמשהו שלא מסתדר עם התדמית האצילית של נאש. תכניות הבידור בסגנון "אנטרטיינמנט טונייט" צהובות ורדודות מאוד.
הוא מודל לחיקוי על המגרש ומחוצה לו.

סימנטוב 15 באפריל 2011

נהנתי, תודה

matipool 15 באפריל 2011

ממש לא מסתדר לי הסיפור על הגט יום אחרי הלידה עם סטיב נאש .
מנחם – בטח שמותר לו להתגרש והכל , אבל למחרת הלידה ?! סטיב נאש ?!
משהו כאן לא הגיוני . אולי הילדה באמת לא שלו אבל אם זה כך , הוא בטח ידע את עוד לפני כן .

galo 15 באפריל 2011

אם הוא אכן ידע שהילדה לא שלו, אזי העובדה שהתאפק עד לאחר הלידה היא מאוד אצילית בעיני.

galo 15 באפריל 2011

אם הוא אכן ידע שהילדה לא שלו, אזי העובדה שהתאפק עד לאחר הלידה היא מעשה מאוד אצילי בעיני.

YB 15 באפריל 2011

מנחם- מסכים לחלוטין. אני לא רואה שום דיסוננס בסטיב נאש. שחקן ענק, אדם ענק (כפרסונה), אבל למי אכפת בנוגע לגירושיו? לכל אדם המניעים שלו להתחתן/להתגרש ומתי, וזה לא ממש עניינינו מתי נאש החליט להתגרש. אודה, יש לי גם פינה חמה בלב לספורטאים שחולשותיהם התפרסמו ברבים. זה רק הופך אותם ליותר אנושיים. השילוב בין האנושי לבין היכולת השמיימית היא מה שיכולה לעתים לעשות ספורטאי על לכל כך מרתק.

Comments closed