חשיפה: במדבר הקרח נמס (פלייאוף הוקי, המערב)

 פוסט מאת יואב דובינסקי (אוטווה)

אחרי סקירת המזרח, מבט על פלייאוף ה-NHL במערב מעלה שאלה גדולה לגבי השילוב של הוקי קרח ושמש.

למרות שהקנדים שולטים בליגה, הקבוצות הקנדיות די אכזבו העונה. אוטווה סנטורס התחרתה על תואר הקבוצה הגרועה במזרח, וטורונטו מייפל ליפס, אחת משש מייסדות הליגה (יחד עם מונטריאול, שיקגו, דטרויט, בוסטון וניו יורק ריינג'רס) כבר שבע שנים לא מגיעה לפוסט סיזן.

קלגארי פליימס, אהובתו הראשונה של ידידי לוינטל, פספסה במעט את הפלייאוף במערב, ויריבתה האלמותית אדמונטון אוילרס, הקבוצה הקנדית שמזוהה יותר מהכל עם וויין גרצקי, סיימה עם המאזן הגרוע בליגה. הקבוצה הקנדית המרשימה ביותר העונה היתה ואנקובר קנאקס (1 במערב), שסיימה עם המאזן הטוב בליגה. בסיבוב הראשון הם פוגשים את שיקגו בלאק הוקס (8), מחזיקת הסטנלי קאפ.

כילד היתה לי חיבה לאנהיים מייטי דאקס בגלל טרילוגיית הסרטים של דיסני "אלופים על הקרח". כשדיסני הקימה באנהיים את המייטי דאקס היא הפיקה סרטים כדי לפרסם ולחשוף את הקבוצה ולשפר את המותג. בהתחלה הקבוצה היתה רווחית, אבל לא לאורך זמן. לדיסני נמאס, הם מכרו את הזיכיון, אבל דרשו לשמור את הזכויות על השם, אז אנהיים כבר לא מייטי, אלא נקראת רק "דאקס".

הלכתי למשחק אחד שלהם העונה, לא "וי מעופף" ולא אמיליו אסטבז. בקושי ברווז עיתונאי. בסיבוב הראשון בפלייאוף אנהיים דאקס (4) פוגשים את נאשוויל פרדטורס (5). לפני כחודש מייק פישר עזב את אוטווה (אחרי 11 עונות בסנטורס) ועבר לנאשוויל כדי להיות קרוב לאשתו, זמרת הקאנטרי וזוכת "אמריקן איידול", קרי אנדרווד. די ברור מי לובשת את המכנסיים בבית.

דטרויט רד-ווינגס (3) טיילה בסיבוב הראשון אחרי סוויפ קליל על פיניקס קויוטיז (6). כאוהד פיניקס סאנס רציתי להביע סולידריות עם קבוצה נוספת מהעיר, אבל כל השילוב בין פיניקס להוקי מגוחך לחלוטין. העיר לא רוצה את הקבוצה, מה לאריזונה המדברית ולהחלקה על הקרח, הקבוצה מצידה לא רוצה את העיר, האולם ריק, כולם שם רבים עם כולם על שכירות ובעלות על המגרש, כל הסיפור בבוררות – בקיצור, זה רק עניין של זמן עד שהזיכיון ימצא מקום חדש.

על הסדרה בין סן חוזה שארקס (7) ללוס אנג'לס קינגס (2) אין לי הרבה לכתוב. המעבר של וויין גרצקי מאדמונטון ללוס אנג'לס ב-1988 גרם לפריחה של הוקי קרח בארצות הברית וקבוצות חדשות החלו לצוץ. אבל גל ההתלהבות עבר והיום אפשר רק לתהות מה פתאום קליפורניה החמימה והקיצית צריכה שלוש קבוצות הוקי קרח מקצועניות (יחד עם אנהיים)?

ונסיים עם תקציר מהיר של הטרילוגיה

 

יומן ספרדי (7): Asi gana Madrid (ככה מנצחת מדריד)
לא שחקן העונה

2 Comments

בני תבורי 22 באפריל 2011

המעבר של גרצקי ללוס אנג'לס בעקבות הפנטזיות של אשתו עשה לי פריחה. למה דווקא לשם? נעלבתי בשביל הקנדים.

תום 22 באפריל 2011

מדהים שיותר מ-20 שנה אחרי עדיין יש אנשים שחושבים שאשתו של גרצקי היא זו שגרמה למעבר שלו ללוס-אנג'לס.
גרצקי עבר כי אדמונטון פשוט לא יכלו לשלם לו את מה שהוא היה שווה והבעלים של לוס-אנג'לס הציע סכום מטורף בזמנו.

Comments closed