האריה השקט: פרידה מרגשת מאדווין ואן דר סאר

אדווין ואן דר סאר פרש אתמול באחר צהריים מרגש ונוסטלגי של כדורגל באמסטרדם ארנה. "עשיתי טעות שלא החתמתי את אדווין אחרי שפיטר שמייכל פרש", אמר עליו אלכס פרגוסון, "אני הצלחתי לסלוח לעצמי, אני מקווה שגם הוא".

ואן דר סאר שוער גדול ואישיות גדולה. הוא לא היה אריה שואג כמו שמייכל שמטריף את ההגנה, אבל הוא היה אריה מסוג אחר, שמשרה שקט וביטחון על הגנה צעירה וחוששת. אולי השוער עם משחק הרגל הבטוח ביותר, משהו שהוא למד ביסודות באיאקס וכשיש שוער שאפשר למסור אליו אחורה, זה מקרין ביטחון על ההגנה.

אני יכול להתחיל לפרט על אליפויות הולנד, הזכייה ההירואית בצ'מפיונס ב-95' וכל הגביעים אחר כך ולהמשיך באכזבה על האליפויות במנצ'סטר וההחלקה של טרי… אבל עזבו דוקטרינות, תיאוריות, פילוסופיות, טקטיקות וסטטיסטיקות, כשזה מגיע לרגע כזה, הכל שטויות. אני מניח שזה היה רק עניין של זמן עד שיונייטד היתה זוכה באליפות ה-19. אז אם מישהו היה צריך לשבור לי את הלב, עדיף שזה יהיה ואן-די.

ערב הפרידה החל במשחק בין קבוצות הילדים של איאקס למנצ'סטר יונייטד, המשיך במשחק בין איאקס 95' (הקבוצה הטובה אי פעם) באימון ואן חאל להולנד מודל 98' (איזה גול של ברגקאמפ מול ארגנטינה, הא?) והסתיים במשחק בין הקבוצה הבוגרת של איאקס לקבוצת הכוכבים של ואן דר סאר, אותה אימן פרגוסון. ככה נפרדים מאגדות. תודה.

מארק אוברמרס הוביל את איאקס מודל 95' לניצחון בשער וירטואוזי

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ברגקאמפ כבש את שער הניצחון לזכות כוכבי ואן דר סאר

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ובסוף ואן דר סאר האבא עוד הספיק לעצור פנדל לואן דר סאר ג'וניור

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

רצה הגורל ויומיים לפני משחק הפרידה, השוער הנוכחי של איאקס ונבחרת הולנד, מרטין סטקלנבורג, חתם ברומא. בשקט בשקט סטקלנבורג הפך ליורש ראוי מאוד לואן דר סאר גם באמסטרדם וגם בנבחרת. יותר מכך, עד לתחילת השבוע הוא גם היה השחקן היחיד באיאקס שבאמת היה ראוי ללבוש את מדי הקבוצה. המעבר של סטקלנבורג לרומא משאיר את איאקס של פרנק דה בור עם קבוצה עלובה מאוד, שכבר הספיקה להפסיד לטוונטה את גביע יוהן קרויף – מגן הצדקה ההולנדי.

הקבוצה שזכתה באליפות בעונה שעברה היתה אחת הקבוצות העלובות שאני זוכר שהיו לאיאקס. ערב הפרידה מואן דר סאר היה תצוגת תכלית לאימפריה שאיאקס היתה עד לא מזמן. כדי לחבר את הקבוצה הנוכחית לאגדות העבר, פרנק דה בור צריך להחזיר את הכבוד וההילה לשם ולסמל. או במילים אחרות, להחזיר לאמסטרדם לעונת פרישה את אחרון המוהיקנים מדור הזהב, את יארי ליטמנן.

דה באזר בפייסבוק

ליגת שוקי ההון: "דה באזר" שומר על החסכונות שלכם
ההתרסקות של הפועל פ"ת: על קוזאק נגזל ובטלנים בתקשורת

19 Comments

D! במולדת 5 באוגוסט 2011

ועל זה נאמר
פאק בוסמן!!!

אלעד ב.א. 5 באוגוסט 2011

אחח…אייאקס 95…אהבת הילדות שלי שלעולם לא אשכח.
ממש כמו קבוצת הכדורסל של ספליט, הכסף הגדול שתה את כל הכוכבים ההולנדים לליגות יותר גדולות והקסם התפוגג לו…

יואב דובינסקי 5 באוגוסט 2011

גם שלי (לגבי איאקס, לא ספליט)

אריאל 5 באוגוסט 2011

אני פריק של שוערים אבל ואן דר סאר אף פעם לא עשה לי את זה. לא יודע, פועלים שקטים כנראה לא עושים לי את זה. אני לוקח את שמייכל עליו בכל יום בשבוע וגם בשבתות

יואב דובינסקי 5 באוגוסט 2011

היה בו חן כי הוא לא היה מטורף כמו בארטז, שמייכל או צ'ילברט

אריאל 5 באוגוסט 2011

טוב, אז אולי חן לא עושה לי את זה.. :-)

שחר 5 באוגוסט 2011

פוסט יפה
משחק הרגל ויכולתו לכוון את ההגנה הם תכונות הבולטות שלו.
המעבר של מראה שיכך לאיאקס זמן רב לחזור לצמרת הגבוהה וגם הנמוכה יותר .

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

עזבו את התוכן של הפוסט המקסים, השאלה החשובה היא מה יש בהם באוהדי ליברפול, שיודעים לפרגן גם ליריב מרושע? עם כל הכבוד לואן שהגן בחירוף נפש על שער אייקאס ויובה אהובותי, את פרק הקריירה המרשים ביותר שלו הוא כתב ביונייטד והמניה שלו בהצלחה שלהם לא שווה פחות מזו של קנטונה או כ רונאלדו למשל.

כוכב עליון 5 באוגוסט 2011

הגזמת ידידי, להשוות לרונאלדו ניחא, אבל השינוי שקנטונה עשה ביונייטד הוא מעבר לכדורגל, סליחה אני מתקן השינוי שקנטונה עשה בכל התפיסה של הליגה האנגלית מעטים עשו (אם בכלל).וגם הסטטיסטיקה לטובתו 6 שנים באנגליה 5 אליפויות (והיחידה שלא לקח הוא בעצמו איבד אותה..)

כוכב עליון 5 באוגוסט 2011

ועוד משהו קטן, כשהיה מה לפרגן לכם עשינו זאת בצער, יותר מדי פעמים אפילו בגילאי העשרה שלי…

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

ישו,
סנטתי בחיבה, אני מעריץ גדול של קנטונה. הנה עוד פעם אוהד ליברפול מתמסר… :)

כסיפוביץ 5 באוגוסט 2011

משחקים גדולים היו אתמול.
מרגש לראות את כל החברה הטובים על המגרש.
ואן דר סאר לטעמי הוא אחד הגדולים בשני העשורים האחרונים.
שוער ענק ואדם גדול

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

לגמרי. דווידס לא השתנה והוא ממשיך לרוץ כאילו עלה אתמול מהנוער. אוברמרס עדיין אחד הכדורגלנים הפיקחים שראיתי וברגקאמפ הגדול שכל מילה לגביו מיותרת.

איש 5 באוגוסט 2011

בני- אתה, דובינסקי, אלפסי- אני חושב שבעלי דה-באזר פרגנו לכם בענק. פעם בכלל לא האמינו שסקאוסרים יודעים לכתוב (ופרגון ממני- תענוג לקרוא אותכם).

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

איש,
They received an offer they could not refuse

דורפן 6 באוגוסט 2011

הנה מי שאוהדים כותבי דה באזר באנגליה- לא חושב שיש יתרון מסויים ליונייטד.
דורפן – יונייטד
אברהמי – יונייטד
לוינטל – ארסנל
קרמר – לא אוהד קבוצה באנגליה. נזכר באיזו חיבת ילדות לליברפול
מילר – ליברפול
לס – ארסנל
אלפסי – ליברפול
זנדר – יונייטד
תבורי – ליברפול
פרוסנר – ארסנל
שלי – יונייטד
דובינסקי – ליברפול

זיגפריד 7 באוגוסט 2011

דורפן, אתה אוהד יוניטד??
ותמיד, תמיד – אבל תמיד – יש יתרון ליונייטד.

אפריים 8 באוגוסט 2011

מעניין אם המעגל הזה של יונייטד-ליברפול-ארסנל יישבר אי-פעם ונראה כמויות של אוהדי צ'לסי-טוטנהאם-מנצ'סטר סיטי בדה באזר של שנת 2050.

כנראה שלא…

איש 7 באוגוסט 2011

דורפן- כשהתחלתם עם דה באזר המאזן היה שונה. אאל"ט זה היה אתה, אברהמי ולוינטל.

Comments closed