שבוע קשה להוקי ועצוב לקנדה

מתוך התמונה הקבוצתית של לוקומוטיב יארוסלב. Photostream באדיבות CC Lisence

כמה הערות לא כל כך אופטימיות על קנדה מהשבוע האחרון.

* הידיעות על התרסקות המטוס שהוביל את קבוצת ההוקי הרוסית לוקומוטיב יארוסלב פתחו לא רק את מהדורות חדשות הספורט של "ספורט סנטר" אלא גם תפסו את כותרות ושערי העיתונים הארציים והמקומיים. העיתון החינמי "מטרו" לדוגמא המחולק חינם באוטווה, הביא בשער תגובות של אנשי האוטווה סנטורס על האסון. בין הנספים היו מאמן קנדי, שני שחקני אוטווה סנטורס לשעבר פאבול דימיטרה וקארל ראצ'ונק ובחירת הדראפט העתידית ויטאלי אניקיינקו.  בקהילת ההוקי ומכל קבוצות ה-NHL הביעו תנחומים למשפחות השחקנים.

* בכלל זה קיץ קשה מאוד לעולם ההוקי, אחרי ששלושה שחקני NHL מהעונה שעברה נמצאו מתים. בשבוע שעבר נמצאה גופתו של ווייד בילאק, אחד השחקנים האהובים בליגה, שכנראה ותלה את עצמו בדירתו. שבועיים קודם לכן, נמצאה גופתו של שחקן ונקובר קנאקס בעונה שעברה ריק ריפיאן במה שהוגדר כ"מוות מוקדם ומפתיע" ובחודש מאי מת דרק בוגארד מהניו יורק ריינג'רס משימוש מוגזם בסמים ואלכוהול. עכשיו ב-NHL בודקים אם היה קשר בין המוות של השלושה ומעלים שאלות לגבי הקשר בין הוקי לדיכאון ולפגיעות ראש.

* אחרי שתם העיסוק בקבוצה הרוסית, המהדורות הקנדיות חזרו להתעסק בציון עשור ל-9.11 בכל מיני ראיונות עם מאמנים ש"כמעט היו שם" ועוד. בכלל היתה תחושה שקנדה לא כל כל סגורה על איך לציין את היום. מזל שהיה את היו אס אופן ואת תחילת עונת הפוטבול, כדי שמהדורות הספורט הקנדיות היו יכולות לזנוח כל עיסוק בספורט מקומי ולהתמקד בדרך בה האמריקאים ציינו את התאריך.

* תאמין לי לוינטל, אתה קוטר. מה לא הייתי נותן כדי לראות כדורסל אירופי? מה אתם מקטרים על היורובאסקט? ראיתם את פיבא אמריקאס? אליפות היבשת שקובעת מי יעלו לאולימפיאדה נערכה בארגנטינה ללא ארצות הברית שכבר הבטיחה את מקומה בלונדון  עם הזכייה באליפות העולם אשתקד. ארגנטינה זכתה בטורניר אחרי ניצחון על ברזיל בגמר ושתיהן עלו אוטומטית. קנדה סיימה טורניר בזיוני במקום השישי, אחרי פורטו ריקו, הרפובליקה הדומיניקנית (זכתה בארד) ו-ונצואלה ואפילו לא העפילה לטורניר המוקדמות האחרון ללונדון. כבר נמאס לי לזעוק חמאס על הביזיון שנקרא כדורסל בקנדה.

* באמת שהאמנתי שאנדי מארי לוקח את היו אס אופן. טעיתי. אני מאוד רוצה שהוא ייקח את ווימבלדון שנה הבאה, חודש לפני האולימפיאדה. זה יהיה סיפור אפי. קיוויתי שהוא יוריד את הקוף של הגראנד סלאם הראשון בניו יורק. עדיין יש סיכוי באוסטרליה, מפאריז הוא יכול לשכוח. אגב, את שתי המערכות האחרונות של גמר הפלשינג מדו לא ראיתי בגלל שנסעתי להופעה של ה-WWE באוטווה. אני מנסה כל דבר פעם אחת, אבל זו ללא ספק היתה ההחלטה המטומטמת של השבוע. לפחות בינתיים.

 * יהודיות צפון אמריקאיות זה עם קשה.

דה באזר בפייסבוק

קריסתו של נדאל
ראגבי. להיט עולמי / יותם מלמן

10 Comments

הקומיש 13 בספטמבר 2011

תתפלא גם יהודיות דרום אמריקאיות זההקשה

יואב דובינסקי 13 בספטמבר 2011

יהודים זה עם בעייתי

dice 13 בספטמבר 2011

+1 על הסעיף האחרון.
הל, קח +100.

בני תבורי 13 בספטמבר 2011

מבקש הסברים ודוגמאות לסעיף אחרון…

אורי הברווז 13 בספטמבר 2011

האם תוכל להרחיב על חוויותך מהWWE, או אף יותר טוב, לקשר בין זה לבין הסעיף האחרון?

LSN 14 בספטמבר 2011

ממתי אתה רוצה את הסקירה? מהשנה האחרונה? מהקיץ האחרון? שנתמקד בפרק מתחילת השבוע?

Seven 14 בספטמבר 2011

תנחומים. חבל שכך מסתיימים להם חיים…

רמי מורנל 14 בספטמבר 2011

כתבה יפה ומעניינת..איזה שחקנים שאנחנו מכירים(אם בכלל) משחקים בנבחרת הכדורסל של קנדה? וברמה האישית,אם אפשר,איפה אתה גר בקנדה?
לבי אליך עם העניין של יהודיות צפון-אמריקה,אם כי גם בארץ זו לא חגיגה.עשינו איזו טעות איפשהו בדרך שהעלתה את האגו הנשי לממדים של שחקן אן.בי.איי ואנחנו זקוקים לגלות ארוכה ברוסיה כדי ללמוד מהגברים שם דבר או שניים..

יואב דובינסקי 14 בספטמבר 2011

בהיעדר סטיב נאש שפרש מהנבחרת לפני שבע שנים, לדעתי השחקן הכי מפורסם שם הוא ג'ואל אנתוני ממיאמי. יש להם שחקנים גם בניקס, בסן אנטוניו ובמכללת גונזגה אבל רוב הנבחרת משחקת בקבוצות דרג ב' או ג' באירופה. קארל אינגליש שמשחק בסביליה עשה קריירה יפה ספרד.

Mr. Kate 16 בספטמבר 2011

למרות שדודי בדיוק מנצח את שובר השוויון השני, רואים כמה הוא מתקשה מול העצמות (במיוחד של הסרבים) של הקנדי. אם ראוניץ' ישחק בסופו של דבר זו יכולה להפוך לחוויה כואבת עבור ישראל.
ד"א, יש שידור בקנדה?

Comments closed