אני מאוהב (מילות פרידה לבלוג)


אני מאוהב. ועוד באמריקנית, שלא נדע מצרות. היא יפה וחכמה (אולי אפילו מדי), רומנטית ותרבותית. אוי, ואיך שהיא מבשלת. וספורט – את מה שאני יודע היא כבר שכחה. היא לא משעממת כמו הקנדיות, היא מלאת ניסיון חיים, כן, יש לה היסטוריה. היא יודעת מי היא, אבל מלאת תסביכי חוסר ביטחון. עם פלפל, מהפכנית, לא צפויה, אבל עם רגליים על הקרקע. נכון, היא קצת קרה, אבל בצורה פלרטטנית משהו, מזמינה. לפני 17 שנים כשנפגשנו אני זוכר שהיה נחמד, אבל היא לא השאירה עליי רושם חזק. אבל אז הייתי ילד, לא ידעתי מהחיים שלי. אני מאוהב בבוסטון.

סוף השבוע האחרון בבוסטון הפיל אותי מהרגליים. סופסוף פיצה אמיתית בליטל איטלי בנורת' אנד וכמובן בירה בצ'ירז הנוסטלגית. אבל זו ההיסטוריה, התחושה שאתה הולך בשביל החירות וסופסוף מרגיש שמשהו קרה ביבשת הזאת. שיש מחשבה ופילוסופיה וגאווה מקומית. שלא הכל פלסטיק ומהגרים. ואת הגאווה הזאת מרגישים בכל פינה, בכל רובע.

היות והאן.בי.איי ממשיכים בשביתה המטופשת שלהם, הסלטיקס לא שיחקו, מה שלא הפריע לי ללכת למוזיאון הספורט של ניו אינגלד שנמצא בקומות החמישית והשישית של ה-TD גארדן.

אין שם פירוטכניקה מרשימה, רק תמונות משני צידי המסדרונות מסביב לקומה. בהתחלה הרגשתי שבזבזתי 10 דולר כדי לראות פוסטר ופסל מפלסטיק של לארי בירד, אבל אחרי שעברתי את אזור הסלטיקס מגיעים אל הברואינז והרד סוקס והפטריוטס והרבולושן ולהיסטוריה של המפגשים בין הארווארד וייל, ספורט תיכונים, ספורטאים אולימפיים, משחקי נבחרת בענפים שונים שנערכו בבוסטון, רוקי מרציאנו, הספיישל אולימפיקס שנערכו במסצ'וסטס, ציור קיר גדול עם קריקטורות של כל גיבורי הספורט המקומיים וכמובן חתיכות פרקט מהבוסטון גארדן.

הכל כדי להמחיש למי שבא – יש כאן היסטוריה, יש כאן תרבות ספורט. תהרגו אותי, משגע אותי שלא מצליחים לעשות דברים כאלה בישראל.

כמו שמסתמן כרגע, סביר מאוד שגם יהיה להם מועמד לנשיאות. בהיעדר אן.בי.איי, מדי ערב אני צמוד לחדשות על הפריימריז במפלגה הרפובליקנית. זה הדבר הכי מצחיק שקיים. ג'ון סטוארט חוגג עליהם בתוכנית היומית, אבל גם בלעדיו, רק מלהקשיב לדיונים, אני בוכה מצחוק.

מיט רומני, מושל מסצ'וסטס, נראה המועמד הנשיאותי ביותר מטעם הרפובליקנים, אבל הוא איכשהו מצליח להסתבך במילים של עצמו, ואפילו על רפורמות חברתיות, שהצליחו מאוד במסצ'וסטס הוא איכשהו נתקע עם האשמות על סוציאליזם. לזכותו ייאמר שכשהוא שותק, המתחרים מצליחים לעשות יותר שטויות ממנו. בעימות בלס וגאס רומני כמעט הלך מכות עם ריק פרי, מושל טקסס, שעבד בקמפיין המפלגה הדמוקרטית של אל גור.

אבל מעל כולם במדד הפסיכופטיות נמצא הרמן קיין, שנכון לשבוע שעבר היה המועמד המוביל – תשדיר הזוי שמבליט את מנהל הקמפיין שלו מעשן לתוך המצלמה, האשמות על הטרדות מיניות, הצעות חוק שאף אחד לא מבין וציטוטים כמו "אני לא יודע מי נשיא אוזבקיבקיבקיסטן, כשאבוא לבקר שם אני אדע". הבעיה שכל פעם שמישהו מהשלושה פותח את הפה, הוא פולט שטויות שסותרות ב-180 מעלות את מה שאמר בראיון הקודם. קורע.

הביקור הקצר בבוסטון ובהרוורד נתן לי תחושה מאוד נעימה. תחושה שאולי צפון אמריקה כן יכולה לרגש אותי. שבכל זאת אפשר למצוא אצל החברים של מנחם היסטוריה אמיתית ורומנטיקה וגאווה של מאות שנים בתרבות המקומית, לא רק להיכנס לפאניקה בכל פעם שהם שרים את ההמנון עם הפצצות באוויר.

ובנימה רצינית יותר, סוף השבוע בבוסטון היה נשימת אוויר אחרונה במה שנראה כמו צלילה עמוקה לתוך הספרים. את החודשים הקרובים אני עומד לבלות בכמה פרויקטים של הדוקטורט, שאני מקווה מאוד לסיים לפני אולימפיאדת לונדון. בצער רב, אזניח את קצב הכתיבה בבלוג. מקווה לשוב בקרוב. רק אושר ואהבה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

"דה באזר" בפייסבוק

אנושי, אנושי מדי. בין פורום תקנה לג'ו-פא
אלכוהול ומסורת > התמסחרות הכדורגל

24 Comments

סלונים 11 בנובמבר 2011

לא שמעתי ממך מאז שמחקת אותי מהפייסבוק בפעם המי-יודע כמה… אז רק אספר לך שהיה לי כיף לשמוע שאתה מאוהב, עצוב לשמוע שזה לא באישה, וכיף שוב לדעת שביקרת בעיר האהובה עליי בעולם… אגב, בטח תשמח לדעת שאחרי אלף פעמים שאמרת את זה, סוף סוף במכבי תל אביב כדורסל החליטו להקים היכל תהילה, עדיין לא מאוחר מדי לחלום שתהיה לנו תרבות ספורט אמיתית, גם את השושלת של הסלטיקס לא התחילו ביום אחד…

שיהיה בהצלחה בלימודים, והלוואי ותמצא אהבה שאפשר גם לחבק לפני השינה

יואב דובינסקי 11 בנובמבר 2011

אני שמח שהלחץ הציבורי עשה את שלו.
בוסטון מדהימה, הלוואי שייצא לי ללמד שם. בינתיים בכל מסעותיי בצפון אמריקה זו העיר הראשונה שאני יכול לראות את עצמי גר בה באופן קבוע.
ולגבי עם מי אני קם בבוקר, אתה לא באמת מצפה שאכתוב על זה בבלוג.

dice 11 בנובמבר 2011

שיהיה בהצלחה,
מקווה שתחזור לכתוב כשקנדה תפשיר.

יואב דובינסקי 11 בנובמבר 2011

תודה, מקווה שהחורף יהיה נסבל. באופן מפתיע, בינתיים אפילו לא יורד שלג באוטווה.

בני תבורי 11 בנובמבר 2011

יואב,
מפתיע קצת בהתחלה אבל ממש לא מאכזב. איפה בכלל מוצאים אישה כמו בוסטון. תצליח ותחזור מהר.

יואב דובינסקי 11 בנובמבר 2011

תודה נשמה. אין כאן שום פרידה דרמתית, אני עדיין כאן, פשוט לא יכול לעמוד בקצב כתיבה קבוע. אז אכתוב מידי פעם.
אני פשוט מאוד רוצה לסיים כל מיני שלבים בדוקטורט עד לקיץ כדי להקל על עצמי את ההמשך. אני מקווה שאספיק כמה שיותר. אפילו ביטלתי ביקור מולדת בשביל זה. אבל אל חשש, הכל בסדר ואני כאן. באמת שאין שום דרמה.

מנחם לס 11 בנובמבר 2011

תהנה מאמריקה כמה שאתה רק יכול. אתה נמצא במרכז העולם ושימותו כל הקנאים.

אבו ציצריטה מהבלקברי 11 בנובמבר 2011

אחד המאפיינים, או לפחות אחד המרכיבים השכיחים בכתיבה העיתונאית הישראלית או בכלל בחלק מהשיח הישראלי, זה נטייה מובנית לזלזל באמריקאים ובאמריקה. הסטריאוטיפ של התרבות השטוחה, השמרנות, הפלסטיקיות. אני לא אומר שזה דוקא מאפיין את יואב, אבל זה בהחלט בא לידי ביטוי בטור הזה. יש כל כך הרבה פרובנציאליות ובורות בהתנשאות הזו, שהיא מאד מקוממת אותי. ושוב – זה לא טענה אליך יואב, גם אם אני משתמש בטור הזה כדוגמה: השבחים לבוסטון באים בתדהמה , ואני חושב שאולי אין מקום לתדהמה הזו שנעוצה בעיני באותן דעות קדומות וסטריאוטיפים. בהצלחה בדוקטורט וסליחה שתפסתי על הפוסט שלך טרמפ לנושא שמציק לי

יואב דובינסקי 11 בנובמבר 2011

אני מאוד אוהב את התגובה שלך. והיא במקום. כמובן שחלק נכתב בהגזמה, אבל ההשוואה שלי היא לא בוסטון לישראל אלא בוסטון לקנדה. אם עקבת אחרי הטורים שלי, אני מדגיש מאוד את היעדר ההיסטוריה והיעדר הגאווה הלאומית בקנדה, דבר שבא לידי ביטוי בין היתר בספורט בזה שלקנדים כמעט ואין ליגות משל עצמם והם צורכים מידי יום את הטלויזיה האמריקאית. כשאתה הולך באוטווה, בירת קנדה, אתה לא מרגיש שזה מקום שקרה בו משהו היסטורי. בבוסטון כן. זאת הנקודה.
אבל אין ספק שאני מגיע ממקום יורוצנטרי. ובמובן הזה אתה צודק.

ולגבי השמרנות הפלסטיקית ולסטריאוטיפים, כן, מרוץ הפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית היא קריקטורה אחת גדולה בעיני.
קבל את ריק פרי, מושל טקסס, מהעימות אתמול. המטומטם הזה רוצה להיות נשיא ארצות הברית. זה לא קריקטורה?
http://www.youtube.com/watch?v=4TEOUdrsbfE&feature=related

אבו צ'יצ'ריטה 16 בנובמבר 2011

סחתיין על התגובה היפה לביקורת. ראיתי רק עכשיו.
ורק בגלל שמישהו מטומטם אתה רוצה לפסול אותו מלרוץ לנשיאות? נשיאות זה לא דוקטורט חביבי, הקריטריונים יותר גמישים קצת

מנחם לס 11 בנובמבר 2011

אוקיי ציצריטה. אנחנו חיים בתרבות שטוחה, שמרנית, ופלסטית, אבל כמה שזה מקומם אותך, אנחנו מרכז העולם והדופק שלו. אז תשב בשקט בחור בו אתה נמצא, ועזוב אותנו האמריקאים ואמריקה – שבלעדנו העולם היה מעניין כמו מגורים בירח – במנוחה: יואב בבוסטון, ואני במים החמימים של פאלם ביץ' (ואתמול והיום החל כדורסל ב-4,000 מכללות, הערב פוטבול ב-11,000 אצטדיוני תיכון (ז"א 22,000 קבוצות), מחר פן סטייט נגד נברסקה (ועוד איזה 1,800 משחקי מכללות), ומחרתיים NFL (ושכחתי הוקי קרח כל ערב). ושמעת על הסרט החדש J.EDGAR שביים קלינט איסטווד, וליאונרדו דה-קפריו השחקן הראשי על אדגר הובר? הוא מתחילמ הערב בעשרות אלפי (אם לא מאות אלפי) בתי קולנוע. בקרוב בישראל. בינתיים תחזה בכיף ב-"סלסלה תל אביב" או משהו כזה.
אני מקווה שימשיך להציק לך עד שתתפוצץ.

אלטמן 11 בנובמבר 2011

מנחם אתה רציני או שהמים החמימים של פאלם ביץ' שיבשו לך את יכולות הרידינג קומפריהנשן? ציצריטה לא אומר שזה באמת המצב אלה שזה הסטריאוטיפ הישראלי לצפון אמריקה..
וליואב – בתור אחד שחי בקנדה בעשר שנים האחרונות, אני חושב שקנדה שהובילה במירוץ המטורף להיות רבתרבותית (אפילו לקריסמס לא קוראים כאן קריסמס) התחילה להבין בשנים האחרונות שזה מתכון להתאבדות.
דווקא היום שמציינים את יום הזכרון הקנדי, אני רואה שיש גאווה קנדית. בטיולים ברחבי קנדה, אתה תתראה שהערים הקטנות יותר ובפריפריות אתה תראה אנשים שגאים מאוד להיות קנדים.
אני חצי מסכים איתך לגבי הספורט, יש ליגה CFL (המקבילה לNFL)ומספיק ליגות מקומיות בהוקי שזה הספורט הלאומי קרלינג ולה קרוס אם אני לא טועה ועוד כל מיני ענפי ספורט שהם קנדים נטו.
אפשר לפתח שיחה שלמה על למה זה קורה, אולי הקנדים בטוחים יותר מהאמריקאים במי שהם ולא צריכים להוכיח לאנשים שהם קנדים ואולי הם באמת מאבדים קצת מהצביון שלהם (בייחוד בגלל הפוליטיקלי קורקט בערים הגדולות). אני חושב ששני הגורמים קשורים אחד בשני ולמעשה הראשון תורם להתפתחות הגורם השני.
זהו.. אלא השני סנט (הקנדים :)) שלי..

אביאל 11 בנובמבר 2011

מנחם – אבו צ׳צ׳ריטה התכוון בדיוק ההפך ממה שאתה כותב, הוא כתב שיש זלזול ותפיסה מוטעת לגבי ארה״ב בישראל ובדה באזר, הוא בדיוק בצד שלך :)

אחוול 12 בנובמבר 2011

עשרות אלפי? אפילו לא 2000
http://boxofficemojo.com/movies/?id=jedgar.htm

ניר 15 בנובמבר 2011

שניכם מדברים שטויות.

צ'יצ'ריטה: מעט מאד עמים בעולם אוהבים את את ארה"ב (בצדק ולא) כמו הישראלים. זה נבדק אובייקטיבית בסקרים כל שנה ואתה יכול גם לבדוק סובייקטיבית בטיול הבא שלך לאירופה, או דרום אמריקה, או כל מקום אחר בעולם.

מנחם: הסרטים שיוצאים בקולנוע השכונתי שלי במנהטן (איפה שעושים בכורות עולמיות של סרטים, לא בחור שלך בפלורידה שההצגה של 7 בערב נחשבת סרט חצות לצעירים משוגעים בני 65) תוך שבועיים מגיעים לקולנוע בקניון בבאר שבע. אפילו מאניבול מגיע עוד מעט. מבחינת תרבות וחיי לילה תל אביב לוקחת כל עיר אמריקאית חוץ מניו יורק בהליכה. את המחסור המצער באוכל מקסיקני וקוריאני מאזן החומוס של דורון ואבו דאבי, אם הם עוד קיימים.

מה שכן מבחינת ספורט אמריקה באמת שולטת ללא עוררין, ולו רק בגלל שרק שם יש פוטבול.

אריאל 11 בנובמבר 2011

גם אני התאהבתי בבוסטון, עיר אירופאית במדינה אמריקאית.

מנחם לס 11 בנובמבר 2011

אריאל, אנחנו גרים באמריקה. מי צריך 'ערים אירופאיות' כאן? זה רק מה שחסר לנו.

ניינר 11 בנובמבר 2011

עיר נפלאה עם תרבות והסטוריית ספורט כבירה, ובירה בת זונה. צריך יותר מזה?

Walter Sobchak 11 בנובמבר 2011

Boston is indeed an amazing city…but only #2 in the states…. after the one, the only, my love, the City By The Bay.

תום 11 בנובמבר 2011

יואב, אוטוווה כמעט כמו כל בירה מתוכננת זה מקום עקר וחסר יחודיות. בזמן הקצר שביליתי בונקובר לפני 6 שנים ממש לא הרגשתי את "היעדר ההיסטוריה והגאווה הלאומית" הזאת שאתה מדבר עליה. קשה לי לנסח את במילים, אבל יש משהו בונקובר ובתושביה שלא היה בסיאטל.

סימנטוב 13 בנובמבר 2011

בהצלחה!

D! ליד מינכן 13 בנובמבר 2011

יואב היה תענוג לקרוא כאן
מקווה שאחרי הספרים והכתיבה תמצא את הרצון לחזור ולחלוק איתנו..

שיהיה שמח

אבו צ'יצ'ריטה 16 בנובמבר 2011

מנחם כבר הקדימו אותי בלהעיר שמה שכתבתי הוא בדיוק ההפך ממה שהתלוננת שכתבתי…נו שוין, זה יפה שבגילך אתה עדיין קופץ בלי לבדוק מה אתה אומר.

Avnas 4 בדצמבר 2011

הממונים ב"שוקן" רוצים לצמצם את ספורט הארץ
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000702326
מחאה חדשה צריכה להתחיל

Comments closed