הוא כבר לא יכול להיות סמל

ולפני הכל, להפשיט אותו מסרט הקפטן

גיא פניני גדל בשכבה מתחתיי בתיכון אליאנס ברמת אביב. פה ושם, בגלל שהיו לנו חברים או מכרים משותפים (בערך) יצא לנו לפעמים לשחק כדורגל אחה"צ בבי"ס ארזים. במקרה יצא שכשנסעתי לטיול לפני צבא עם חברים לקלאב מד קמר בטורקיה גם הוא היה שם עם החברים המעצבנים שלו. אני לא זוכר אותו כפרובוקטור בתיכון. להפך, אני זוכר אותו כילד שקט וספורטיבי שלא הפריע לי במיוחד. בטח לא ביחס לחברים שלו, אותם לא סבלתי. בכדורגל אני זוכר שאהבתי שהוא שמר עלי, כי היה לי קל לעבור אותו. בכדורסל לעומת זאת, הוא דפק לי שני גגות בטורניר בטורקיה.

כשקלע את שלשת הניצחון ברעננה שמחתי בשבילו. כשזכה בגביעים והצליח להתבסס בנבחרת ישראל, המשכתי לפרגן. כשחתם במכבי תל אביב, לא רק האוהדים הצהובים לא אהבו את ההחלטה אלא גם כמה מחבריי שסלדו ממנו באופן אישי. הפרובוקציות הזולות וההתנהגות הדוחה והאלימה לעיתים על הפרקט, הרחיקו גם אותי. בהתחלה היתה סוג של גאווה לראות את פניני הולך מכות עם יוונים או סרבים ביורובאסקט, אבל מאוד קיוויתי שהמעבר למכבי תל אביב וקבלת סרט הקפטן ישנו את ההתנהלות שלו. באמת שרציתי שיצליח.

אני מאוד מפרגן ליוצאי אליאנס. אחד מחבריי הטובים לאורך כל התיכון (שגם היה מחבורת הכדורגל ב"ארזים") היה עידו לביא, שחקן אס"א תל אביב בכדוריד (היינו בכיתת כדוריד ושיחקנו ביחד עד הנוער של אס"א תל אביב) שגם ערך מספר הופעות בנבחרת ישראל. למי שמכיר כדוריד, עידו שיחק בילדים ובנוער בעמדת המקשר, שבהתקפה משחק עם הפנים לשער, בעיקר מחוץ לרחבת התשעה מטרים. הוא היה גבוה מכולם בשני ראשים ומסיים כל משחק ליגה עם מספר דו ספרתי של שערים. כשעלה לבוגרים ופתאום כבר לא היה תמיר מעל כולם, בעיקר בנו עליו כשחקן הגנה, שמצטרף להתקפה בהתקפות מתפרצות ולפעמים משחק בתפקיד פיבוט, על קו השישה מטרים.

את עידו אני מכיר הרבה יותר טוב מאת פניני. עידו תמיד היה בעל טמפרמנט חם. מגיל הילדים והנוער לא התבייש לצעוק על שופטים או שחקנים אחרים, ולכן לא הופתעתי לראות אותו הולך מכות עם עידן מימון מהפועל ראשון לציון. הוא גם שחקן הבית הוותיק ביותר של אס"א תל אביב, עימה זכה באליפות אחת ומספר גביעים. בזכותו גם יש לי כמה מדליות זרוקות אי שם בבית של ההורים על סגנות אליפות בתי הספר של תל אביב או גמר טורניר סטריטבול 3 על 3 וכו'. אנחנו כבר לא כל כך בקשר, למרות שכשהייתי מסקר כדוריד הייתי מתייעץ איתו לפעמים וכשאני מגיע למשחקים של אס"א בדרך כלל מקשקשים קצת.

כמה שכבות מתחתינו גדל מכביסט נוסף, שירן ייני, לימים קפטן מכבי תל אביב בכדורגל. אני לא מכיר את שירן באופן אישי לכן אני לא יכול לשפוט את האופי שלו. כששמעתי שעולה לבוגרים של מכבי שחקן בוגר אליאנס, שמחתי וכשקיבל את סרט הקפטן, שוב התמלאתי גאווה. העיקר שלא יקראו לנו צפונים מפונקים.

אבל כל הגאווה הזאת לא שווה שום דבר אם פניני באמת אמר ליונתן שולדרברנד את הדברים המיוחסים לו. אין לי בעיה עם פרובוקציות, הקנטות או קצת טראש-טוק בריא (לפעמים גם אני כזה), אבל ברור שאי אפשר להמשיך עם זה לסדר היום.

מכבי תל אביב צריכה לתת גב לפניני כשחקן בית ולא לחתוך אותו, אבל להפשיט אותו מסרט הקפטן (ולתת לליאור אליהו לדעתי) ואולי גם איזה השעיה סמלית (הרי את פרוקום ואלבה הם יכולים לנצח גם בלעדיו). מנהלת הליגה צריכה להעניש גם כן בהשעיה ואילו איגוד הכדורסל לחתוך אותו מהנבחרת. וגם איזה עונש חינוכי לא יזיק, כמו התנדבות עם נוער בסיכון או ניצולי שואה. כואב לי לכתוב את זה על בוגר אליאנס שמאוד רציתי שיצליח להגשים את חלום הילדות שלו, אבל אין דרך אחרת. סוג של שכר לימוד לבוגרים עתידיים.

המאן-קראש שלי על טום בריידי
צומי (על ג'ובאן בלצ'ר ודייויד שטרן)

72 Comments

מכביסט ותיק 3 בדצמבר 2012

כנראה שמבחינתך, עד שהגיע למכבי, פניני היה יונת שלום השתתף במחסום ווץ והיה בארגון נשים בשחור והשתתף בהפגנות למען שווין לנשים. ואז כשהגיע למכבי כוחות השחור והשטן כשפו אותו והוא נהיה איש רע ואכזר.

אולי נאמר את האמת צביעות ואפסיות גם כאן תופסת מקום. כשפניני שיחק בירושלים במשחק גביע ווינר הוא עשה לאליהו עבירה מאחור שהייתה רחוקה של חצי מטר מסיום הקריירה של אליהו. ואיך קיבלו את זה כולם? בקריצת עין בחיוך "הרי זה פניני שלנו שלא מפחד ממכבי" "שובב הפניני הזה". אבל כשפניני במכבי מבצע את אותן פעולות זה כבר שטני זדוני ומרושע זה "מעשה שלא יעשה".

פניני משתמש בטראש טוק עוד מימיו ברעננה ירושלים וכל קבוצה או נבחרת בה שיחק. משום מה זה לא הפריע לאף אחד עד שהגיע למכבי ת"א. פניני=ביבי. צביעות המבקרים. אפרופו פרובוקציות- שמעון אמסלם ביקר אתמול פניני….יש בדיחה גדולה מזאת?

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

הוא לא היה יונת שלום וגם כתבתי על זה. אבל כן, קפטן מכבי ת"א וקפטן מחליף של נבחרת ישראל צריך לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר של התנהגות מזו שהציג בדרבי.

עופר פרוסנר 3 בדצמבר 2012

אני לא מבין את מה שאתה אומר מכביסט ותיק: הוא קרא לשחקן ישראלי אחר נאצי = ערכים לא מקובלים (מעבר לטראשטוק או פאולים מכוערים יותר או פחות = לא להיות בנבחרת. זה נראה לך לא הגיוני? אני שואל באמת, בתור מישהו שאין לו לא מכאן ולא משם על פניני, וכדורסל ישראלי באמת שלא כל כך מעניין אותו. שחקן שאמר דבר כזה לשחקן אחר במדינת ישראל, לא צריך להיות בנבחרת. אתה חושב שכן?

טל בן יהודה 3 בדצמבר 2012

כרגיל בעידן הפייסבוק ו-20 אתרי אינטרנט העוסקים בדבר אחד, כל אחד מנסה להפוך את הסיפור לסנסציוני יותר, כשהמנטליות של האספסוף מתחילה להרים את ראשה המכוער.

ואני דווקא בכלל לא מדבר על דובינסקי, אלא יותר על מי שמתחיל להעלות הצעות מופרכות ואף מצחיקות בהקצנתן, להדיח את פניני מהנבחרת, לא פחות. היי פרוסנר, יש לי רעיון יותר טוב, אולי פשוט נבצע בו נד סטארק בככר רבין ונסיים את הכל.

למי שלא בקיא ברזי הטראש-טוק, פניני אמור להיכנס לראשו של היריב, ולפי המשחק של שולדבראנד אתמול, הוא עשה זאת בצורה מצוינת.

כן, "נאצי" עבר את גבול הטעם הטוב, אין בכלל שום ספק. ואני לא מצדיק אותומחפה עליומזכה אותו. זה מגעיל אותי הדרך שבה פניני התבטא, והאמת היא שדיי נדהמתי לראות את הסרטון. אבל מכאן ועד להפשיט ממנו את סרט הקפטן (ולהדיח אותו מהנבחרת?!) אני חושב שכולם קצת מגזימים.

קנס כספי סמלי + 2-3 משחקים השעיה יהיו עונש יותר ממתאים. הרי חייבת להיות כאן מידתיות. הרי בטראש טוק נאמרים דברים איומים שלא מענישים עליהם כלל וכלל, אז על דבר כזה פתאום לסיים לשחוט בן אדם?

אבל זה מה שקורה כשהאספסוף רוצה דם. להדיח מהנבחרת וגם למחוק את השמות שלו מספרי הסטטיסטיקה. להגלות אותו מהארץ. שישחק בכלל בחו"ל. לא רוצים את פניני בסביבה שלנו.

עופר פרוסנר 3 בדצמבר 2012

חביבי – אם כל אחד אחר שמייצג את ישראל היה מתנהג ככה, הייתי אומר את אותו הדבר. לא דיברתי על מכבי (לא מעניינים אותי) ולא דיברתי על כל הכדורסל האירופי המצחיק הזה שאתם קוראים לו ספורט. יש פה עניין ערכי. אתה בעוונותיך מערב עניינים ערכיים עם איזה מידתיות ש"להגיד ככה" שווה כך וכך כסף או השעיות.

אנחנו לא באותו מישור.

אלכס 4 בדצמבר 2012

הכדורסל האירופי המצחיק הזה שאנחנו קוראים לו ספורט, הוא לפחות כזה…ספורט, ולא הדבר הזה מעבר לאטלנטי, שהוא או שכונה שמככבים בה חביביו של בורוביץ' או שואו שאותו הולכים לראות צופים ולא אוהדים.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

טל, גם אני כתבתי את זה. הוא שחקן כדורסל טוב, זה מקצועו ואין סיבה שלא ימשיך להתפרנס מזה. אבל הוא לא יכול לייצג את נבחרת ישראל.

אורליוס 4 בדצמבר 2012

אני מניח שלפחות פעם אחת בעבר מישהו כבר אמר נאצי על מגרש כדורסל בארץ, אבל פניני נהיה קפטן, והאספסוף חומם במשך שבוע רצוף על הנושא, לצערי הוא יצא טמבל גדול, ומגיע עונש חינוכי גדול, גם קצת עבור האספסוף….

עזי 3 בדצמבר 2012

הוא אף פעם לא היה סמל יואב. ומכביסט ותיק צודק.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

עוזי, הוא שחקן שגדל במועדון, ששיחק באחת מקבוצות הנוער הטובות שהיו להם, יחד עם יותם הלפרין וארז קוחנסקי. הוא קפטן מכבי ת"א, שחקן בית של הקבוצה וקפטן מחליף בנבחרת ישראל. בין אם הוא רוצה או לא, הוא סמל והוא לא יכול להישאר כזה. וכמו שכתבתי, מאוד רציתי שפניני יצליח ובגלל זה אני גם מאוכזב.
ולא, מכביסט ותיק לא צודק. חלק מהקהל של מכבי ת"א התנגד מאוד שפניני יחזור. דבר עם זוהר ישראל למשל שיגיד לך את זה.

אלכס 4 בדצמבר 2012

והסיבה שרוב רובו התנגד לזה שהוא יחזור(בלי שום קשר למה שקרה בדרבי) היא שהוא היה סוג של סמל בהפועל ירושליים וגם שם היה פרובוקטור לא קטן, [ואני אומר את זה בתור אוהד מכבי אדוק, שמאמין ביכולותיו המקצועיות(בלבד) של פניני], וככזה האוהדים של מכבי לא ממש רצו אותו בקבוצה.
בניגוד לזרים שעברו מקבוצות אחרות למכבי(נוריס קולמן, טרנס מוריס), ישראלים שעוברים מקבוצה שיש לה BAD BLOOD עם מכבי, הוא סוג של טאבו לחלק מהאוהדים.
אין לזה שום קשר לערכיות של פניני.

גיל שלי 3 בדצמבר 2012

אני חושב שבמיוחד לאחר שבוע ה"שואה" כהכנה לדרבי המהולל אתמול (אפילו לא טרחתי לראות את המשחק ולא מבין אוהדי מכבי כמוני ש"התענגו" על הנצחון המוחץ על קבוצה שאף שחקן בה לא מתקרב לרמה מספיקה כדי לשחק במכבי), ראוי כן להעניש את פניני בשלילת סרט הקפטן. לאור התנהגותו בעבר אולי היה כדאי לחפש קפטן אחר מלכתחילה. ואת כל זה כותב משהו שמאוד אוהב שחקנים פייטרים שנותנים את כל מה שיש להם כל משחק

7even 3 בדצמבר 2012

יצא לי לראות את פניני המוןןן. ןאני לא בדיוק חובב מכבי – ערוץ הספורט – ת"א (רקנאטי וכו' מה לעשות…)
יצא לי לראות אותו ביורוליג, במשחקי ליגה, ולפחות 10 פעמים במגרש במשחקים זניחים בליגה, פשוט כי אשתי אוהדת מכבי, הבוס שלי מנוי ולא הולך למשחקי ליגה ואחרי 1+1 אני מוצא את עצמי באחת השורות הראשונות מדי פעם במשחקים זניחים של מכבי בליגה, גם הרבה בגלל שאני פשוט חולה כדורסל, תרגילים, דריבלים NBA וכו', ויד אליהו זה הכי קרוב ל NBA מבחינת אולם שיש פה.

בכל אופן חזרה לעניין פניני – כמעט ואין משחק, כולל המשחקים הזניחים המדוברים, שרחוקים מאד מהפריים טיים של חמישי, שפניני לא עושה עבירה קשה מאד(מאד מאד) על שחקן אחר, אם זה מול כולם או אם זה מאחרי עיניי השופטים, שמכעיסה מאד את שחקני הקבוצה היריבה(לפעמים גם מוציאה אותם מאיפוס ונגד מכבי בחוץ זה מספיק), ונגמרת תמיד ב "סליחה לא התכוונתי זה היה בטעות". לא מעט פעמים הדבר מסתיים בישיבה בחוץ של שחקן היריבה עקב המכה הקשה שנעלמה באורח פלא מעיניהם של השופטים.

כאמור – מגעיל היה ויישאר, ולא רק בפריים טיים

משה 3 בדצמבר 2012

לקיחת סרט הקפטן היא צעד שאני מצפה ממכבי לעשות, למכבי יש יותר מדי כבוד מכדי להתגולל בביבים. אחרי ההתנצלות שתגיע אפשר להשעות אותו מהנבחרת לתקופה, הרחקה לכל החיים היא מופרכת לחלוטין. אם שחקנים שסירבו לשחק בנבחרת חזרו אליה מהר מאוד שחקן שדיבר דברים מגעילים בלהט משחק ראוי לסליחה בשלב כלשהו.

Amir A 3 בדצמבר 2012

יסלחו לי המכביסט הותיק וטל בן יהודה, אבל התגובות שלהם מראות למה דברים לא ישתנו בנוגע לתרבות הספורט. המקרה של פניני יכול לשמש אבן דרך בנסיון להפוך את הספורט בישראל לחלק מ"תרבות". אבל ברגע שנדרשת הקרבה אישית מהקבוצה שלכם אז יש להסתפק ב- "קנס כספי סמלי + 2-3 משחקים השעיה". נו, אז מה לנו כי נלין על אנשי בית"ר ירושלים שמגלגלים עיניים אל מול האוהדים שלהם שמציגים גזענות מכוערת, או אוהדי הפועל שלא מבינים מה כל כך נורא בלשיר לבן של פנאן על האבא שלו?
אתם רוצים לתקן את המצב הרקוב שבו נמצא הספורט? תתחילו בבית שלכם, לא בבית של אחרים.

טל בן יהודה 3 בדצמבר 2012

אמיר א,

תמצא מישהו אחר להתחסד על גבו, אתה לא תטיף לי על תרבות ספורט. אתה כן מוזמן להטיף לי על "המון מתלהם" ו"מנטאליות של אספסוף", נראה שאתה מבין בזה המון.

עד עכשיו, לא פרוסנר, לא דובינסקי, לא שלי, ולא אתה – הסברתם מדוע העונש של לשלול את סרט הקפטן מפניני ואו להדיח אותו מהנבחרת, הוא מוצדק ומידתי.

אלא פשוט החלטתם שזה מה שצריך לעשות. כי… ככה

הדבר היחיד שחוזר על עצמו זה "חמור""לא ראוי""לא מתאים""עניין ערכי" (2 מילים פלצניות שנשמעות כמו ביטוי ממש מפוצץ, אבל למעשה אין מאחוריהן כלום ושום דבר).

אני מחכה לשמוע..

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

טל, המידתיות היא שהתנהגות כזו משמעותה שהוא לא יוכל להחזיק בתפקידים סמליים וייצוגיים. שזה אומר לא קפטן מכבי ת"א ולא לייצג את ישראל (לפחות לא בקמפיין הקרוב של היורובאסקט).

טל בן יהודה 3 בדצמבר 2012

שוב, אתה חוטא ב"כלליות".
מה זה "התנהגות כזו".

הרי כפי שכולם כותבים בשעות האחרונות, לפניני תמיד הייתה התנהגות פרחחית (קביעה שאני מסכים עימה ב-100%). אז למה דווקא עכשיו. חלק יטענו שפניני היה ראוי להפסיד את סרט הקפטן עוד לפני שקיבל אותו.

האם זו מהמילה נאצי? האם זה אזכור של שואה?
האם הייתם מבקשים לשלול לו את הקפטן אם זה היה נגמר ב"סרטן"?

אז איפה הסף? האם מותר לו להשתמש ב-N word מבלי להסתכן באיבוד סרט הקפטן ובתפקידו בנבחרת? או שגם זה מצדיק הדחה?

עופר פרוסנר 3 בדצמבר 2012

אני לא כתבתי על מכבי תל אביב, אל תכניס לי מילים לפה. הם אירגון פרטי שיעשו מה שבא להם בתוך הבית.

1. הוא צריך להיזרק מהנבחרת מפני שהוא השתמש במילים שפוגעות בציבור רחב של אנשים במדינת ישראל, והתנהג בצורה שלא מתאימה לאדם שמייצג את ישראל. אני משלם על הוצאותיה של נבחרת ישראל, יחד עם שאר אזרחי מדינת ישראל – ולכן אני מאמין שהוא לא ראוי לייצג. שוב, שבמכבי תל אביב יעשו מה שבא להם, זה לא מעניין אותי.

2. סרטן זה לא נאצי, סרטן לאבא של מישהו זה לא נאצי, גרמני זה לא נאצי, חרא קטן זה לא נאצי. כל הדברים האלה הם מגעילים, אבל אני מוכן לקבל אותם כחלק מטראש טוק.

3. למה צריך להיות סף? אני מאמין שבכל משחק בליגת העל יש מיליון טראש טוק הרבה יותר גרועים מזה. הדבר שפניני עשה שהפך את זה לגרוע, הוא שהוא נתפס. על טמטום משלמים.

טל בן יהודה 3 בדצמבר 2012

אני שייך לציבור הרחב, והוא לא פגע בי.

אבל אם אתה אומר, אתה כנראה יודע.

אזי 3 בדצמבר 2012

השאלה למה עכשיו כולם מתעוררים ומציעים עונשים?
איפה הייתם כל השנים האחרונות?

MOBY 3 בדצמבר 2012

על מה אתם מדברים.
קטן עזב את הנבחרת מזמן והוא קפטן למופת (אם כבר טוב מדי) והוא אפילו סמל.

Amir A 3 בדצמבר 2012

להתחסד? אין כאן שום התחסדות. מצידי שהספורט בישראל ימשיך להתפלש בביצה שהוא, בלי שום תקווה להפוך למרכיב מרכזי בתרבות החברתית כמו בכל מקום מתוקן בעולם.
אולי שלילת סרט הקפטן וההדחה מהנבחרת (או כל עונש אחר שתבחר, העיקר שלא יהיה "משהו סמלי") לא מידתית מבחינה נקודתית (ודרך אגב, אני לא חושב ככה – לדעתי שלילת סרט הקפטן זה עונש ראוי ומידתי), אבל הגיע הזמן לעשות משהו בנוגע למצב האומלל של תרבות הספורט בישראל, ויש לך כאן הזדמנות יוצאת דופן. ואולי מקבוצה שהחזירה את פיני גרשון לשורותיה אחרי הפסקה קצרה למרות נאום המוקה, לא צריך לצפות שתישא את הדגל הזה אחרי המקרה הנוכחי.

אזי 3 בדצמבר 2012

מכבי תישא ותמשיך לשאת את הדגל הזה פשוט כי יש לה המון שונאים.
כמה פרשות מרעישות אתה מכיר בכדורסל הישראלי?
הפיצה? המוקה? הנאצי?
לא מוזר שרק מכבי תל אביב עושה דברים מרעישים…
לי זה נראה מוזר…

אלעד 3 בדצמבר 2012

זאת תגובה קצת מוזרה. כבר חודש שאני שומע האשמות כאלה רק כנגד הפועל…

אזי 3 בדצמבר 2012

ומי בסוף יענש?

אלעד 3 בדצמבר 2012

תגיד לי אתה.
מתי פעם אחרונה מכבי בכדורסל נענשו על משהו?
http://sports.walla.co.il/?w=//2590384

אזי 3 בדצמבר 2012

"ל פי הודעת האיגוד, מדובר בתלונה רביעית נגד אוהדי הקבוצה מאז פתיחת העונה בגין אלימות מילולית והדלקת אבוקה"

במכבי זו תלונה ראשונה…

בועז 4 בדצמבר 2012

בלאט קיבל 15,000 ש"ח על זה שלא אהב את הפיינל פור. מכבי קיבלו 80,000 ש"ח קנס על השלכת ניירות טואלט למגרש. אם כך, נשאלת השאלה אלעד, אתה אמיתי?

אלעד 3 בדצמבר 2012

אם כבר להעניש אותו אז זה על טיפשות. בכל משחק אחר או שבוע אחר יכול להיות שהפרובוקציות האלה היו עוברות מתחת לראדאר (ומי יודע, אולי זאת לא הפעם הראשונה), אבל אחרי שכל השבוע מכבי מתבכיינים בתקשורת על עניין קריאות השואה, ואפילו שרת הלבנת מתגייסת כדי להכתים את הפועל בתור מקדמה על דברים שעוד לא קרו, כלומר… פשוט טיפשות, אין מה לומר. וטל, אל תיתן לו יותר מדי קרדיט על זה שיונתן לא שיחק טוב, הוא לצערי כבר חודש בערך לא בפורמה.

יוסי האדום 3 בדצמבר 2012

שטויות, לא צריך לעשות לו כלום. אם פרשת מוני פנאן נקברה קבורת חמור בלי שזה ישאיר אפילו כתם קטנטן על החולצה של הדון, תוכלו להשכיח תוך יום יומיים את פרשת פניני. מה הוא בסך הכל אמר? לא משהו שמנוגד לסטנדרטים של הקבוצה של המדינה. בסך הכל הוא ילד טוב. וגם האוהדים נהדרים. טועמה מחבל? עזבו שטויות. זה היה בצחוק.

רגע, שנייה… ירדו (איזו מילה עדינה) על אוהדי הפועל בגלל שירי שואה? הכינו להם זינזאנות? שרת הפודיום אמרה שצריך להשבית את הליגה אם חס וחלילה אוהדים ישירו שירי שואה? והאיש בעניבה עם המבטא של מרצה בקולג' אמר שחיות מקומן לא במגרש?

חלאס לשנות נושא. מה זה שייך? בוא נראה מה רפאל נאה כותב מחר בידיעות ונחליט מה לעשות. ואם גם הוא יצטרף לעליהום אל תשכחו כמה גביעי אירופה הקבוצה ששיחקה ביום הזיכרון הביאה לנו.

מכביסט ותיק 3 בדצמבר 2012

אם לא הובנתי קודם מבחינתי לומר ליהודי אחר נאצי זה מעשה שלא יעשה. (לגבי שאר הביטויים בואו לא ננתח מה שחקנים אומרים אחד לשני- אתמול שמעתי ששחקני סכנין קנטרו את מונס דאבור לגבי אביו שמת – אז לכל אחד יש טראש טוק ברמה מסויימת).
אבל מה שעושים כאן לפניני זה חיסול ממוקד. וכפי שכתבתי במייל שלחתי לשמעון מזרחי – אין להפקיר חייל פצוע בשטח. אני לא יודע מה צריכים לעשות עם פניני אבל מכבי צריכה להגן עליו. ולא להשתתף בלינץ. כמו שאני מכיר את מזרחי הוא יגן עליו כמו שאני מכיר את פדרמן האבא הוא יחסל אותו.

עופר פרוסנר 3 בדצמבר 2012

מכביסט ותיק – אני אשאל אותך שוב: האם לדעתך פניני צריך להמשיך בנבחרת אחרי מה שהוא עשה?

לדעתי לא, מפני שהנבחרת מייצגת אותי, וממומנת על ידי, ואי לכך ובהתאם לזאת, אני לא רוצה התנהגות כזו בנבחרת שלי.

מכביסט ותיק 3 בדצמבר 2012

אומר לך את האמת, אין לי מושג. לדעתי לפניני לא אכפת לא לשחק בנבחרת. ולדעתי כל שחקני הנבחרת ירצו שפניני כן ישחק. אם תכריח אותי לענות אומר לך שיעיפו אותו מהנבחרת אבל שלא יפגעו בו במכבי. הוא עשה מעשה נבלה אבל לא מפקירים פצוע בשטח. היחסים בין הטינופות של הפועל ובין מכבי זה כבר לא ספורט. לכן אני לא הייתי זורק את פניני ומקריב אותו. מה שאוהדי הפועל עשו כולל שירים של אבוקסיס ודגו לאחר זכיה בגביע (מכבי נאצים מוקלט) גרוע לא פחות.

Amir A 3 בדצמבר 2012

הוא שאמרתי, כל אחד מוכן להלחם על מראה הספורט בישראל כל עוד זה בא על חשבון הקבוצות האחרות ולא על חשבון הקבוצה שלו. אין עם זה בעיה כל עוד כולם מבינים שהגישה הזו תשאיר את הספורט במקום שבו הוא נמצא.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

מכביסט, אני חושב שההגנה או אי ההפקרה שאתה מחפש תתבטא באי שחרורו של פניני מהקבוצה. הדבר הכי קל שמכבי ת"א יכולה לעשות זה לשחרר את פניני. הפגיעה המקצועית תהיה נסבלת והאמירה הערכית תהיה ברורה. אני נגד, אבל זה הפתרון הקל.

עופר פרוסנר 3 בדצמבר 2012

אני לא התעסקתי עם מכבי. לא אכפת לי ממכבי, כאמור, הם גוף פרטי, וזה כבר עניין שלהם. אבל בנבחרת אין לו מקום.

מר ברוך 3 בדצמבר 2012

אצל צויזנר זה לה היה קורה.

מר ברוך 3 בדצמבר 2012

*לא

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

גדול. כולם אבל סיימו אחרי שורדה נכנסה לתפקיד

מר ברוך 3 בדצמבר 2012

כמובן, מי לא זוכר את הפוטש שהמורים עשו לצויזנר

השביתה, המודעות בהארץ…היו ימים

קרקו 3 בדצמבר 2012

מר ברוך,
שכחת את האנס האתלטי. גם הוא מאליאנס, גם הוא שחקן כדורסל. גם הוא עשה דברים איומים חוצמזה.

יניר 4 בדצמבר 2012

גם לא אצל אילן טל ניר או יהושע ברוך

אורי הברווז 3 בדצמבר 2012

אני היחיד שעניין פניני לא ממש מזיז לו?
חברים, טראש טוק קיים בכל מקום, תשאלו את מי ששמר על ג'ורדן או גארנט. הבעיה היא הרבה יותר גדולה. מה יעזור למכבי להעניש את פניני אם האוהדים מקללים חופשי? אותו דבר על הפועל, הקדושים המעונים, שבוכים על העליהום התקשורתי אבל כולם יודעים מה האוהדים שלהם שרים.

עד שקללות באופן כללי, לא רק גזעניות, יוצאו מחוץ לחוק כל ענישה של שחקן כמו פניני היא חסרת טעם לחלוטין. כן, אסור שיקללו במגרשים, נקודה.

נביא בעירו 3 בדצמבר 2012

אוי הצביעות… אוי העליבות…

"לפניני תמיד הייתה התנהגות פרחחית (קביעה שאני מסכים עימה ב-100%). אז למה דווקא עכשיו" –

ללחוש לבנאדם על האוזן "נאצי" ו"שאבא שלך יקבל סרטן במוח" זו לא "התנהגות פרחחית" זו התנהגות סוטה וחולנית. אם אתה בסדר עם זה שאדם סוטה וחולני יושעה "מ2-3 משחקים" וישאר הקפטן של הקבוצה שלך, זה עניין שלך והוא קצת מעיד על סט הערכים המביך שלך. אבל מה כבר אפשר לצפות ממי שמגדיר "עניין ערכי" כ"2 מילים פלצניות שנשמעות כמו ביטוי ממש מפוצץ, אבל למעשה אין מאחוריהן כלום ושום דבר"?

"האם מותר לו להשתמש ב-N word מבלי להסתכן באיבוד סרט הקפטן ובתפקידו בנבחרת?" –

לטעמי לא. שימוש ב-N WORD צריך גם הוא לגרור עונשי השעייה ארוכים, בטח ובטח שמהנבחרת. לצערי, מלחמה בגזענות נגד שחורים לא כל כך מפותחת בארץ כמו בארה"ב ולכן הטמטום של פניני (לדעתי, אגב, זה לא טמטום. זה מופע קלאסי של תסמונת טורט. מתעסקים שבוע בתקשורת "יגידו נאצים, או לא יגידו נאצים" ואז הטמבל בא וקורא לו, מכל הדברים שבעולם, דווקא "נאצי"…)הוא עוד יותר גדול. מה לעשות, שימוש בשואה, אחרי שבוע של דיבורים על זילות השואה, בהחלט יזכה לגינוי גדול יותר ממי שמשתמש בכינוי פוגעני כלפי שחורים.

צור שפי 3 בדצמבר 2012

מה שפניני אמר חמור כמו מה שהקהל ששר הפועל שר לרגב פנאן ו"שתהיה שואה למכבי" וכו' – אי אפשר להקל ראש באחד ולהחמיר באחר.

מאשקה 3 בדצמבר 2012

אני לא מצפה ממועדון מכבי ( במילעל ) ת"א לעשות משהו נגד גיא פניני, נכון שמעון מזרחי ? (גם שמעון לא ידע על בנק פנאן )
אני כן מצפה מגיא פניני להתנצל בפומבי על הדברים שאמר, גיא הוא לא ילד כאפות, הוא קפטן של קבוצת כדורסל שחושבת כי הקבוצה של המדינה או המדינה בעצמה בצהוב כחול.
אירוע מגעיל ודוחה, וכול השאר היסטוריה.

נביא בעירו 3 בדצמבר 2012

התכוונת מילרע…

מאשקה 4 בדצמבר 2012

צודק, העיקר הכוונה

איציק 3 בדצמבר 2012

מאשקה, פספסת, עשו לו ובצדק.
אולי בכול זאת שמעון חושב שזה לא בסדר בגדול. הרי לרצות את הכלל הוא לא יכול, תמיד יהיו כאלו שיגידו שזה כדי לצאת טוב ושם דבר לא יספיק להם.
אז בואי נתן לשמעון וההנהלה קרדיט שהם באמת חושבים שמגיע לא עונש חמור וכך נהגו.

מאשקה 4 בדצמבר 2012

עד רגע זה לא שמעתי את שמעון מזרחי מדבר בתקשורת על הפרשה.
לפני הדרבי אותו שמעון לא סגר את הפה לרגע, ולא הפסיק להפציץ אותנו בהודעות כי כל קריאת גנאי נגדו תביא למעצר ע"י המשטרה.
סה"כ עצוב לי מאוד שגיא פניני לא ידע לשלוט בעצמו, עצוב שככה מתנהג קפטן של קבוצה, עצוב שכל השנים לא עצרו את גיא פניני מהתנהגותו זו שלו על המגרש, כמי שחיה בכדורסל הישראלי כמה שנים טובות, אותי לא הפתיעה התנהגותו של פניני, רק טעיתי שחשבתי כי הוא התבגר. כנראה שלא, וחבל.

איציק 4 בדצמבר 2012

מזדה עם כל הכתוב, אבל את שמעון מיזרחי היה אפשר לראות ולשמוע בקולו באתר ערוץ 5, ואם הית ממתינה כמה דקות לפני כתיבת שורות אלה, ברבע לשמונה התראין ברשת ב'. כך שנכון שלא שמעת, אבל זה לא בגללו הפעם.
בעיניין פניני, מסכים.

אסף THE KOP 3 בדצמבר 2012

אם גיא פניני אמר מה שאמר, הוא ביזה את המקצוע ואת זכר השואה, ולכן הוא צריך לקבל עונש כדוגמת זה שסוארז חטף – 8 משחקים בחוץ. אם מכבי יחליטו להשאיר אותו כקפטן זה מעיד בעיקר עליהם.

ואחרי שכתבתי מה שכתבתי – האם פניני באמת אמר את מה שטוענים שאמר ?

אזי 3 בדצמבר 2012

אם עד עכשיו הוא לא הכחיש, אז כנראה שכן…

אחד 4 בדצמבר 2012

לא,זו קונספירציה של הסמול.

אסף THE KOP 4 בדצמבר 2012

בסמול הוא היה הופך לגיבור פולקלור.

wazza 3 בדצמבר 2012

האמת שזה מסתדר בצורה די הגיונית, במדינה שמתייחסת הכי גרוע לניצולי שואה מתייחסים בסלחנות הגדולה ביותר לקללות כאלו…

wazza 3 בדצמבר 2012

ואם הייתי אוהד הפועל ת"א לא הייתי ממהר לקטול את פניני

אסף THE KOP 3 בדצמבר 2012

אפשר להירגע ?

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2592931

אני מציע שנעבור לשערוריה הבאה:

שמעון בוסיקלה שמכר את המחווה המרגשת שלו לאמו, לפרסומת מטופשת של חברת סלולר. זה נראה לי נושא מתאים לדיון של יום-יומיים.

הנה – אני אפתח את הדיון: כסף מעוור עיני חכמים.

Amir A 3 בדצמבר 2012

אני חייב להגיד שהקנס הכספי זה חוצפה מצד מכבי. צריך היה לקחת ממנו את כל התפקידים היצוגיים (קפטן, נבחרת, מה שלא יהיה) כי המדובר בעניין חינוכי. אבל לא היה צריך לפגוע לו בפרנסה.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

אני רוצה להגיד שזאת היתה תחושה אינסטינקטיבית שלי. אבל אני רואה הגיון ששחקן שמושעה ממשחקים לא יקבל שכר או יקבל קנס על התקופה שהוא לא שיחק

מנחם לס 3 בדצמבר 2012

הי יואב,
אני ניכנס לאתר הזה פעם ביום לבדוק שהכל בסדר ושלא כותבים שטויות על הספורט האמריקאי, אז נתקלתי בפוסט שלך וראיתי שלמדת באליאנס. תגיד לי, היתה לך מורה למתמטיקה חתיכה בשם שירלי? אם כן, היא בת של חברי הטוב ביותר, וממש כמו בת לי.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2012

מנחם, אני לא זוכר מורה למתמטיקה בשם שירלי (סיימתי ב2000). וכל התיכון היתה לי מורה חתיכה אחת – שרון שני. לספרות.

סימנטוב 3 בדצמבר 2012

דברים איומים, אפשר למנף את האירוע ולהראות שצריך אחרת לכן זה טוב לראות אותו בבושתו, אני לא רוצה לסלוח כל כך מהר אבל זה לא רק פניני שמפספס את הנקודה זה החברה הישראלית שכבר שכחה את השואה (מחנות הריכוז, המקלחות, אפשר להוסיף ולהוסיף) אז מה הפלא שבאירופה יש המתכחשים?
איחל לו שיהיה יתום אני מקווה שהוא זוכר את זה בכל שיחה עם אביו. את אבא שלי איבדתי למחלה הזאת כשהייתי בן 21. כן אני רוצה לראות אותו כואב לא כהענשה אלא בכדי שיהיה כאן שיעור לחברה הבכי והרקע המשפחתי יכולים להוסיף מימד אנושי, זה לא תמונה באתר צהוב זה אדם כואב שמבין כמה איום הוא היה. מצטער גיא אתה כבר לא כל כך חשוב הכאב וההשפלה שתעבור הם לתרופה לחברה חולה. אתה משחק למחייתך מרוויח הרבה יותר מכולנו והגיע הזמן שדמות ציבוריתידוע תשלם את המחיר עבור התנהלות כקלוקלת. כבר נאמר אין מילה ל accountability בעברית והחברה הזאת צריכה את המילה הזאת יותר מכל.

אלכס 4 בדצמבר 2012

לא רק החברה הזאת, סימנטוב.

ניר 4 בדצמבר 2012

בן יהודה,
מה אתה מציע לעשות עם אוהדי הפועל ששרים שירי שואה?
האם הרחקה מהמגרשים בצו שנותן שוטר (חוק הספורט מאפשר והוכל על אוהד הרחקה לשנה לפני משחק או שניים) ? האם מעצר ? שמעתי את מפקד מחוז ירקון מתחייב שהם מצלמים את המשחק וזה מה שיקרה לכל אוהד כזה.
עכשיו תסביר לי בבקשה מה מותר גיא פניני מכל אוהד כזה?

ניר 4 בדצמבר 2012

ועוד משהו קטן:
8 באוקטובר 2007 –
ליאור אליהו –
"הפאול של פניני היה מסוכן והיה יכול לגמור לי את הקריירה". פניני –
"אני לא יודע למה זה קרה, היה לי איזשהו בלקאאוט. אני מתנצל על העבירה, אנחנו חברים טובים והתנצלתי בפניו, וליאור תמיד סולח".
שמעון מזרחי –
"ספורטאים לא מתנהגים ככה לספורטאים אחרים ושום התנצלות שלאחר מעשה לא יכולה לכפר על דבר כזה".
ואז בסוף אותה עונה (2008) מאחר שחוזהו בי-ם לא אפשר שחרור לקבוצה מהארץ החתימה אותו מכבי על חוזה לפיו יעזוב את הפועל ירושלים, ישחק עונה אחת בקבוצה אירופית, ובסיומה יצטרף לשורותיה של מכבי.
המוסר הכפול הזה סופו שהתנקם בחזרה.

יוסי 4 בדצמבר 2012

זבל של בנאדם. אני מקווה לא לראות אותו יותר על הפרקט.

ואם אפשר, אז שיתאבד בזמנו הפנוי. הוא לא יחסר.

אסף THE KOP 4 בדצמבר 2012

במה אתה שונה ממנו ?

אורי הברווז 4 בדצמבר 2012

פניני לתאי גזים לא?

שיימס 5 בדצמבר 2012

מה שפניני עשה זה עוד דבר מגעיל באוסף השימושים והוזלת השואה בתקופה האחרונה,זה חייב להפסק, לא משנה מי התחיל, מי אשם.
אבל:
האם פניני הילד הסורר? האם מכבי הרשות המחנכת? נראה לי שכל המילים שנשפכו בתקשורת בנושא קצת בלבלו אותנו.
ניסיתי להרחיב על זה בפוסט הבא:

http://shaymess.wordpress.com/2012/12/04/%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A4%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-5-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%A6%D7%93%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9B%D7%9C-%D7%9E%D7%98%D7%91%D7%A2-%D7%92%D7%9D/

Comments closed