תקווה ורוח קרב חדשה לספורט הישראלי


בלי שום ציניות, הבחירה ביואל רזבוזוב לכנסת מרגשת אותי ומפיחה בי רוח אחרת, חדשה, של תקווה לספורט הישראלי. יחד עם הציניות שאוחזת בי כלפי יאיר לפיד ומפלגתו, אני מלא השראה שסופסוף מגיע לבית המחוקקים הישראלי ספורטאי אולימפי לשעבר, שהצליח להגשים חלום למרות המערכת ולא בזכותה. ספורטאי שהגיע פעמיים לגמר אליפות אירופה, שייצג את ישראל באולימפיאדת אתונה הנהדרת לפני התמיכה הכלכלית של סידני פרנק. ספורטאי שהלך ללמוד מנהל עסקים וכמחזיק תיק הספורט בעיריית נתניה, פעל להפיכתה ולמיתוגה כעיר ספורט ולא עיר פשע.

רזבוזוב מכיר את תחלואי הספורט הישראלי,  הוא הפגין נגד הקריטריון של הוועד האולימפי לספורטאים ישראלים ויצא לא פעם כנגד היושב ראש הפורש צביקה ורשביאק. יש לו אג'נדה מפורטת לשינוי תפיסת הספורט בבתי ספר והוא פעל לקידום גם תשתיות הספורט בנתניה וגם להטמעת ענפי ספורט חדשים כמו התעמלות אמנותית. אבל בעיקר הוא שונא את שיטת המרכזים ואת הכוח הפוליטי שיש להם. רזבוזוב מגיע מ"יש עתיד", זו לא מפלגת העבודה המחוברת להסתדרות ולמרכז הפועל, לא מפלגת הליכוד המחוברת לבית"ר, לא אליצור והדתיים ובטח שלא מכבי שמחוברים לכולם. רק מישהו שלא יהיה תלוי בתמיכת המרכזים יוכל באמת להילחם בהם. רק ספורטאי עבר יזכה לאמון ולכבוד מהספורטאים עצמם ולא יתקפל כל פעם שאיגוד יאיים ש"יזרקנו אותנו מאירופה" אם תהיה התערבות.

ראיתי כתבה יפה של חברי גבריאל היידו שליווה את רזבוזוב ביום הבחירות והבוקר קראתי את הכתבה של נדב צנציפר עם הג'ודוקא לשעבר. הכתבות האלה נגעו בי. אני מאמין שסופסוף יהיה בכנסת מישהו שילחם עבור הספורט הישראלי ושעתיד הספורט בוער בעורקיו ולא ישתמש בפרויקט אתנה או בי"א חללי מינכן כדי למתג את עצמו ולקבל כותרות בתקווה שבחלוקת התיקים הבאה יקבל ג'וב יותר טוב.

ישראל מצטרפת ללא מעט מדינות בהן ספורטאי על נכנסו לפוליטיקה. הרבה בזכות שר הספורט לשעבר פלה בשלוש השנים הבאות תארח ברזיל את המונדיאל ואת האולימפיאדה, חבר הפרלמנט לשעבר סר סבסטיאן קו אירח לפני כמה חודשים את כל העולם בלונדון במשחקים אולימפיים מלאי השראה ובארצות הברית ראש העיר KJ נלחם בימים אלה להשארת הקינגס בסקרמנטו.

יש ל"יש עתיד" התייחסות רחבה לספורט במצע, יאיר לפיד מתאגרף ומתאמן בקראטה ועפר שלח פרשן כדורסל ותיק ורץ מרתון, ככה שיש מודעות במפלגה. אני מקווה שהם יתנו לרזבוזוב לעמוד בפרונט בכל הקשור לספורט בישראל ולא לשלח. רזבוזוב מגיע מעשייה, מהשטח, הן כספורטאי והן כמנהל, הוא מודל לחיקוי אבל לא רק סמל. בפעם הראשונה מזה הרבה מאוד זמן, אני מוצא את עצמי כותב טור אופטימי עם תקווה לשינוי המצב הספורטיבי העגום בישראל.

יואל רזבוזוב, שיהיה בהצלחה.

פוסט מאד קצר על נושא מאד מצער
תעשו לו לייק!

10 Comments

עזי 24 בינואר 2013

ברזיל קיבלה את מה שקיבלה לא בגלל כהונתו של פלה כשר ספורט (תפקיד אותו עזב בשנת 2000) אלא בגלל שפלה זה פלה. גם זיקו אגב היה שר ספורט בברזיל.
עם כל הכבוד לרוזבוזוב הוא נבחר לא בגלל יכולותיו – ויש לו כאלו בהחלט – אלא כי במקרה יאיר לפיד מתאמן איתו. זה קצת כמו לשמוח לקהילת הספריות בארץ עם צובעת הגבות של לפיד היתה נכנסת לכנסת.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2013

עזי, גם סב קו לא עמד בראש הוועדה המארגנת בגלל קדנציה עם הקונסרבטיבים. הם המשיכו בפעילות שלהם גם אחרי הפרישה, שימשו כשגרירים ותרמו לספורט במדינה תוך כדי התפקיד הפרלמנטרי ואח"כ.

אני מאמין שאת הדעות הפוליטיות שלי אתה יודע, יש לי מעט מאוד אמון ביש עתיד והבעתי את דעתי על היו"ר יותר מפעם אחת. יחד עם זאת, גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום ונראה לי שרזבוזוב יכול להיות הברקה בכל הקשור לספורט.

הוא בנה את עצמו, יש לו רקע גם ספורטיבי, גם ניהולי, גם אקדמי, הוא מכיר את יחסי הגומלין בין אגודה-רשות מוניציפלית-מנהל הספורט, יש לו רקורד של עשייה ברמה בנתניה ואני חושב שהוא יכול לתרום מאוד ברמה הלאומית. אגב, גם כפרלמנטר מהשורה ולא רק כמחזיק תיק הספורט, בין אם כסגן שר החינוך או בכל קונסטלציה אחרת.

עזי 24 בינואר 2013

יואב, הכוונה שלי היא שפלה עשה את מהב שעשה והיה שגריר בלי שום קשר לכהונה שלו כשר ספורט בברזיל, שהסתיימה עם חדשות שחיתות אגב, ואני מעריץ גדול שלו.
שנית, אני לא רואה כל כך מהר את רוזבוזוב שר ספורט, יש עתיד רוצה ממשלה קטנה, בצדק, לפיד, פירון, פרי, גרמן ושלח יהיו המועמדים לשרים בסדר הזה.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2013

דווקא בגלל שיצומצמו השרים והמשרדים ויש עתיד תקבל 5-6 משרדים, אני רואה תסריט סביר מאוד שפירון מקבל את החינוך, תיק הספורט חוזר למשרד החינוך (גם יש יותר תקציב לספורט שם) ורזבוזוב לא יהיה שר אבל יהיה סגן שר החינוך או מחזיק תיק הספורט במשרד החינוך או משהו בסגנון.

איציק 24 בינואר 2013

ורשביאק גאון, ידע מתי לברוח :-)
האמת, שיהיה בהצלחה.

משה 25 בינואר 2013

הלוואי שאתה צודק, הצלחת להדביק אותי באופטימיות שלך.

matipool 25 בינואר 2013

גם אותי הוא הרשים .
יש לו המון רצון ומוטיבציה ולפעמים זה כל מה שצריך ( ברור שהידע והניסיון שלו רק יעזרו ) .

שמעון כסאח 26 בינואר 2013

אני פסימי, דבר לא ישתנה, אכפתיות ורצון בלבד לא יספיקו פה.

בני תבורי 26 בינואר 2013

שמעתי את רזבוזוב מספר פעמים ובהחלט התרשמתי ממנו. אני גם חושב שאין שום דבר שיכול למנוע ממנו, במסגרת כישוריו, למלא תפקיד חשוב מאוד בקידום הספורט בישראל. באופן אישי אני מאוד מרוצה מהכניסה שלו ושל עופר שלח לכנסת, נראה לי שהמפגש הבא עם כוכבי גולסטאר כבר לא יראה כל כך מביך מבחינתם…

תומר חרוב 27 בינואר 2013

בתור מחזיק תיק הספורט בנתניה הוא לא עשה יותר מידי ותפקד בעיקר בתור בובה של ראש העיר. אולי עם יותר אחריות תבוא גם יותר יוזמה, נקווה לטוב.

Comments closed