קליר אייז, פול הארט, דונ'ט רייפ

ירי המוני, אפליה ואונס הפכו כמעט לשגרה במערכת החינוך האמריקנית ולפעמים גם בספורט

אוניברסיטת טנסי לפעמים נראית כאילו יצאה מסרט אמריקני גנרי. קבוצת פוטבול דומיננטית, מעודדות, תזמורת, אזור הפרטרניטי/סורוריטי אלפא-סיגמא-גמא-דלתא, תאי סטודנטים, יום המעבר שהורים מקפיצים את הילדים לקמפוס ונפרדים מהם כאילו מדובר בגיוס בבקו"ם וכל הג'אז הזה. יש את המסורות המקומיות ויריבויות וגאוות דרום וספורטאי על שמונצחים ושיר קרב נפלא ומאוס ואקדיש לכל אלה פוסטים נפרדים, אבל רציתי להתעכב על כמה נושאים מרכזיים מטרידים מאוד שליוו בחודשים האחרונים את החיים בארצות הברית ומתבטאים בשגרת היום-יום באוניברסיטאות, חלק גם בתחום הספורט.

אולי הנושא הכי בוער כיום בארצות הברית זה הפיקוח על אחזקת נשק. כמעט כל שבוע יש ירי המוני אחר וכמעט כל חודש זה קורה באוניברסיטאות ובמוסדות חינוך. בין אם המניע מחלה נפשית, התנגדות להפלות או טרור רדיקלי, הקלות בלתי נסבלת והתדירות מאוד מפחידה. הנשיא המבריק של אוניברסיטת ליברטי נאם החודש בפני הסטודנטים והניע אותם, כולל הצעת קורס בחינם, להוציא רישיון לנשיאת נשק ולבוא איתו לקמפוס כשהוא נוגע בכיס האחורי של המכנסיים שלו ומדגיש שהוא מסתובב באוניברסיטה מצויד. באופן כמעט מיידי הוא הפך לגיבור בפוקס ניוז.

נושא רגיש ונפיץ נוסף זה האפליה כלפי מיעוטים ובעיקר שחורים. אלימות משטרתית מלוות בהפגנות ברחבי ארצות הברית ובאות לידי ביטוי גם בהתגייסות ספורטאים להעלאת מודעות. על רקע האווירה הזאת ומספר אירועים גזענים באוניברסיטת מיזורי ותרבות מפלה, הסטודנט ג'ונתן באטלר החל בשביתת רעב ודרש את התפטרותו של נשיא האוניברסיטה. האירוע קיבל תהודה ארצית כששחקנים מקבוצת הפוטבול הצטרפו לקמפיין והודיעו שלא ישתתפו במשחקי קבוצת האוניברסיטה, מה שהוביל להתגייסות יתר השחקנים והמאמן. המחאה סוקרה בESPN ומשם גם ביתר הרשתות הארציות ולבסוף הובילה להתפטרות נשיא האוניברסיטה. האירוע קיבל תהודה גם בתקשורת המקומית בטנסי ועורר לא מעט דיונים גם אצלנו באוניברסיטה גם לגבי אפליה במוסדות לימוד וגם לגבי תפקיד תקשורת הספורט בהעלאת מודעות לנושאים חברתיים.

הנושא השלישי שרציתי להתעכב עליו זה תקיפות מיניות. הסרט הדוקומנטרי The Hunting Ground יצא בתחילת 2015 והיכה גלים בארצות הברית כשהציג מגוון סקרים ומחקרים משנות ה80 ועד היום שמראים שבין 20-25% מהסטודנטיות באמריקה יותקפו מינית במהלך הלימודים לתואר. הסרט ברובו מציג עדויות של סטודנטיות (אבל גם של סטודנטים) שנאנסו או הותקפו מינית במהלך הלימודים בשנים האחרונות ואיך האוניברסיטאות והממסד התייחסו אליהן ואל התוקפים. הסרט קיבל תהודה ארצית, כולל בMSNBC ובCNN שם הקדישו ערב שלם לסרט ולדיונים על הנושא באחד מסופי השבוע.

חלק מהבעיה מתבטאת גם בספורט האוניברסיטאי, בסטודנטים-אתלטיים שכופים את עצמם או סטודנטיות-אתלטיות שסבלו מהטרדות ועד פרשת סנדוסקי המזעזעת. לפעמים המקרים גולשים לתקשורת ויוצרים הד, אבל לא פעם הם מטואטאים בצורה כזו או אחרת, בין אם כדי לשמור על הספורטאי כדי שיוכל לשחק בקבוצה שמייצרת הכנסות או לשמור על שם האוניברסיטה. למרות שרק אחוז קטן מהמקרים מדווח, כמעט ולא היה חודש ללא כתבות בתקשורת מקומית או בתקשורת ארצית על פרשיה כזו או אחרת הקשורה בהטרדות מיניות, התקפה מינית או אונס, במוסד חינוכי אמריקני ובהקשר ספורטיבי.

אחד מרגעי השיא היה העדות של סטודנטית מפלורידה סטייט נגד ג'יימיס ווינסטון, אז כוכב האוניברסיטה וכיום הקווטרבק של טמפה ביי:

אנחנו נוטים להזכיר את טייטל 9 בעיקר בהקשר להשוואת תקציבים ומלגות בספורט שהובילה לפריחת ספורט הנשים בארצות הברית, אבל החוק הרבה יותר רחב ומתמקד במניעת אפליה במערכות החינוך, בין היתר גם בתנאי העסקה ובמניעת הטרדות מיניות. אני יכול להעיד על אוניברסיטת טנסי שכשרק הגעתי הייתי ביחד עם המרצים החדשים בתדרוך מה צריך לעשות במידה ואני כמרצה חושש שסטודנט או סטודנטית שלי נמצאים במצוקה או הותקף או הותקפה מינית או כמובן אם אני צריך עזרה. יש מחלקה מיוחדת באוניברסיטה העוסקת בזה.

לימדתי הסמסטר קורס שנקרא Socio-cultural foundations of sport and recreation ולקראת סיום הסמסטר התייחסתי גם לנושא אלימות בספורט, כולל אלימות מינית ואיך זה בא לידי ביטוי באוניברסיטאות. הרגשתי מתגובות הסטודנטים שזה היה שיעור טעון והיה לי עצוב להסתכל על הכיתה שלי ולתרגם בראש את אותן הסטטיסטיקות למחשבה שאחת מחמש סטודנטיות שלי, קרי 3 מבין הבנות החביבות שמקשיבות ומסכמות את הברבורים שלי, בוהות בי בפני עגל או סתם מעמידות פנים בזמן שהן בפייסבוק, תותקף מינית במהלך התואר.

גם איימי שומר, אולי הקומיקאית הכי פופולרית כיום באמריקה, העלתה את הנושא דרך מערכון סאטירי על פריידי נייט לייטס

מה שקורה בפייסבוק לא תמיד נשאר שם
שומרים שתיקה

35 Comments

יג 19 בדצמבר 2015

יואב, יש שחקן טניס ישראלי ששמו איגור שמשחק אצלך באוניברסיטה. תהיו בקשר. בהצלחה

49ers 19 בדצמבר 2015

טור מעניין ומרתק. מעלה תהיות מה קורה באוניברסיטאות שלנו, למרות שברור מאליו שבהעדר תרבות ספורט במוסדות הגבוהים אצלנו, אין הרבה (אם בכלל) אתלטים ו/או ספורטאים במעמד חברתי גבוה, ש"מרגישים" מספיק "חזקים" לכפות את עצמם על אחרים. אין ספק שספורט הוא דבר נהדר, שכמו כל דבר טוב, נושא בחובו גם תופעות לוואי.
תוכל לפרט מה הסיפור עם הק"ב של טמפה?

Jamas 19 בדצמבר 2015

המון לבנים סובלים מגזענות של שחורים, אבל זה לא מספיק סקסי לתקשורת השמאלנית כדי לדווח עליו.

אריאל גרייזס 19 בדצמבר 2015

רחמנות על הלבנים האלו באמת, לא נותנים להם להתקבל לכל החברות האלו שבשליטת שחורים או לקנות בתים בשכונות שחורות למרות שהם מתחננים

Jamas 19 בדצמבר 2015

יופי, לקחת אספקט אחד "בגזענות" הזאת ובנית תאוריה.
זו הבעיה עם השמאל, ההגנה האוטומטית על "חלשים" ומיעוטים.
הייתי באמריקה וראיתי כמה השחורים באופן כללי עצלנים ובעלי מנטליות של "מגיע לי"… ואוהבים, מה זה אוהבים, מתים להשתמש בקלף "הגזענות" כמישהו אפילו מעז לבקר אותם (כי בעולם המערבי מספיק להאשים מישהו "בגזענות" וזה יכול להרוס קריירה ומוניטין. עולם משוגע) ומה זה אוהבים להזכיר לכולם את העבדות כשמאשימים אותם בעצלנות וחוסר חשק לעבוד ולהתקדם.

Cule 19 בדצמבר 2015

לבן רוצח שחור, כל השחורים יוצאים לרחובות ודורשים צדק (מתעלמים לגמרי ממאות השחורים שרוצים כל יום את "אחיהם הניגרז", כי רק לשחור מותר להגיד ניגרז. לבן זה גזען)
שחור הורג לבן???? זה קורה, זה בסדר כי עבדות וכו..

אריאל גרייזס 19 בדצמבר 2015

לאור העובדה שמרבית האסירים הם שחורים, שיש הוכחות ברורות שגזר דין ממוצע של שחור גדול יותר מאשר של לבן על אותה עבירה אני לא רואה איך בכלל הטענה הזאת עומדת במבחן המציאות.
לא אומר שאין גזענות שחורה אבל הטיעון הזה כל פעם קופץ כשמדברים על אפליה כלפי שחורים כאילו מדובר באיזה שהיא בעיה אמיתית. גם מה שקיים לא ממש משפיע על החיים של הלבנים, בעוד שהלהפך משפיע מאוד. זה בערך כמו הטיעון שקופץ תמיד בנושא הטרדה מינית על תלונות שווא. ישר ממהרים לבכות על הצד השני במקום להתמודד עם הבעיה.

NoONE 19 בדצמבר 2015

זה מזכיר לי דיונים לפני 10 שנים…

אריאל גרייזס 19 בדצמבר 2015

לא יודע, ראיתי בעיניים שלי את תרבות המסיבות בקמפוסים האמריקאיים, ילדים בני 18 שדופקים את הראש כמו משוגעים, עם נסיון אפס בשתיה או ביחסי מין, כל העסק הזה יוצר אווירה שבה קשה מאוד להבחין בין מין בהסכמה לכזה שלא. אני לא חושב שיש להם רצון לשנות את התרבות הבסיסית שם ועל כן הניסיון להלחם בתקיפות מיניות לבד, בלי להתייחס לקונטקסט, הוא נדון לטעמי לכשלון.
אני לא פוריטן ובעד פתיחות מינית ובסך הכל, הלוואי עלינו בגיל הזה לבלות במסיבות במקום לרוץ עם רובה בג'בלאות אבל צריך להבין מאיפה זה מגיע.

Amir A 19 בדצמבר 2015

אני מנסה להבין את ההתנגדות הגורפת של תומכי ה-NRA לפיקוח על הנשק וקצת מתקשה. אני בטוח שהבולשיט של הגנה על ה-Second Amendment הוא לא הסיבה האמיתית מפני שאינטואיטיבית אני מאמין כי מרבית תומכי ה-NRA יתנגדו לשריפת דגל ארה"ב מול ביתם תחת הגנת ה- First Amendment.
האפשרות השניה היא התסכול מהעובדה שהממשלה רוצה לקחת ממני משהו שאני אוהב בגלל שמישהו אחר עושה בו שימוש אסור. אני מניח שמרבית מבצעי הירי ההמוני אינם חברי NRA ועולה השאלה מדוע לשלול מ-4.5 מיליון חברי ה-NRA (לפחות זה המספר לטענתם) או מ-24% מהאזרחים שבבעלותם נשק (לפי סקר של מכון פיו מ-2013, ואני מניח שהכוונה היא לנשק ברשיון) את הזכות לשאת נשק בגלל שמספר קטן של מטורפים עושים בו שימוש אסור? למה מקביל הדבר? תתארו לכם שעקב פיגועי הדריסה האחרונים בישראל הממשלה תחליט שהפתרון הוא למנוע מאזרחים את האפשרות להחזיק ברכב פרטי ושהתנועה תהיה אך ורק בתחבורה ציבורית.
השאלה הגדולה כמובן היא מהיכן יש ל- NRA כח פוליטי גדול כל כך? איך הצליח גוף יחסית קטן (4.5 מיליון איש בארה"ב זה כלום) להפוך ללובי מספר אחד בפוליטיקה האמריקאית? זה נראה שקול לתנועה הפונדמנטליסטית שהצליחה בסופו של דבר להביא לאיסור על משקאות אלכוהולים בארה"ב ועקב כך לצמיחה של הפשע המאורגן. תנועה קטנה שבאמצעות לחצים על פוליטיקאים הצליחה להעביר חקיקה פדרלית דבילית.

S&M 19 בדצמבר 2015

מה השאלה המוזרה הזו? הם מממנים חצי מהקונגרס. אין קשר בין מספר בעלי הנשק לכוח פוליטי, כי הוא מושג בכסף.
בדיוק כמו תשובה בארץ, ולובי הנפט באמריקה בעבר. אגב, בדיוק כמו הלובי היהודי.

Amir A 19 בדצמבר 2015

כן, זה ברור. השאלה היא אבל מדוע תומכי ה- NRA מצליחים להפוך לכח פוליטי גדול יותר ממתנגדיהם? הרי כלכלית אני משוכנע שאפשר למצוא יותר כסף אצל המתנגדים מאשר אצל התומכים. באותו סקר של מכון פיו מצאו שתומכי ה-NRA הרבה יותר פעילים פוליטית (תרומות וכאלו) מאשר מתנגדיהם. השאלה היא למה?

Ljos 19 בדצמבר 2015

אפשר להוסיף עוד כמה שאלות?
מה אנשי ה-NRA בכלל עושים עם נשק בזמנם הפנוי? בניגוד לכלי תחבורה, שמוות הוא תוצאת לוואי נוראית או מקרה חמור אבל שהיה יכול להתבצע גם עם מברג, יש לו מטרה אחרת שאינה הריגה. לנשקים אין.
כמה מ-24% מהאזרחים שבבעלותם נשק, הם כאלה שהתפקיד דורש מהם (שוטרים, חיילים, מאבטחים)?
והשאלה האחרונה שלך מאוד מעניינת.

Amir A 19 בדצמבר 2015

לגבי מה עושים עם הנשק, עד 1999 מרבית מחזיקי הנשק אמרו שהם עושים זאת לשם צייד. מאז יש היפוך מגמה והיום רוב מחזיקי הנשק אומרים שהם עושים זאת להגנה עצמית. אני מניח שזה קשור לתעמולה של ה-NRA שנלחמת בנסיונות להגביל החזקת נשק באמצעות הטענה שאם בכל זירת אירוע היה מישהו עם נשק ועם שפיות אז הארוע היה יכול להימנע.

יואב דובינסקי 19 בדצמבר 2015

טראמפ משחק חזק מאוד על הטיעון הזה והתמיכה אליו רק הולכת וגוברת.

גיל 20 בדצמבר 2015

זה קשור בעובדה שרפובליקנים תמיד מעוניינים שהמדינה תתערב כמה שפחות בחיי האזרחים ובעיניהם הזכות לנשק זו זכות חשובה. להמון אנשים יש נשק בארה"ב, חלקם משתמש בו לצייד, והחשש הוא שכל הגבלה תוביל בסופו של דבר לאיסור מוחלט. גם הם לא צריכים להיות רוב בשביל לשבש כל יוזמת חקיקה בנושא.

S&M 19 בדצמבר 2015

20-25% זה מספר מחריד! וואו.

גיל 20 בדצמבר 2015

ומספר לא נכון.

אלון 19 בדצמבר 2015

אני לא חושב שזה 25% מותקפים מינית אלה מוטרדים מינית. לפי דעתי זה לא רחוק מהמספרים של בנות גילן במקומות אחרים. לדוגמא אצלנו בגדוד 100% מהבנות הוטרדו מינית במהלך השרות הצבאי אבל למיטב ידיעתי רק אחת הותקפה (ע"י המג"ד) שהכוח שלו היה הרבה יותר מאשר של ספורטאי מכללות.

לגבי סטודנטים אתלטים ותקיפות מניות, אני לא בטוח שהאחוזים שונים מאשר אצל סטודנטים אחרים. כולם מכירים את מקרה ווינסטון, מיזורי וויק פורסט אבל אני בטוח שהיו עוד מקרי תקיפה באותן אוניברסיטאות שאף אחד לא מדבר עליהם.

יואב דובינסקי 20 בדצמבר 2015

בסרט ובמחקרים מתייחסים לsexual assault, להבדיל מsexual harassment.

red sox 19 בדצמבר 2015

יואב, מאז שחזרת כל פוסט בול בפוני ודהבאזר מרוויח בגדול.
עכשיו רק נשאר להחזיר את אברהמי.

NoONE 19 בדצמבר 2015

ומה בדיוק היה עם קבוצת הלקרוס של דיוק?
מה עם הדיווח השיקרי ברולינג סטונס בשיתוף עם פעילות נגד אונס על מקרה שלא היה בוירג'יניה?(וירג'יניה תבעו את רולינג סטונס 25 מליון דולר)
ומה קורה עם כל ה"סטודנטיות" שמעלילות על גברים כי הן פוחדות מהחבר\אבא,אמא שלהן או רוצות לסחוט קצת כסף
בחורות הולכות לקולג', משתכרות יחד עם כולם , עושות סמים יחד עם כולם ואז מצפות שאנשים יתנהגו באופן נורמלי?
אם בחורה נכנסת לחדר עם מישהו אחרי שהם שתו ביחד 8 בקבוקים של וודקה האם היא באמת מצפה שהבן אדם ישלוט על עצמו?
זה כמובן חמור מאד ופשע אם הוא יאנוס אותה אבל אולי יהיה יותר חכם לא לשתות כמו משוגעים , לא להסניף קוק מהפטמה של החברה שלך ולא ללכת למקומות כאלה אם את חוששת לגופך

כדי למנוע אונס אות תקיפות בקולג' הדבר הראשון שצריך לעשות זה להחמיר עם האכיפה והעונשים של שתייה אנדר אייג' ועל לקיחת סמים לא חוקיים(אני לא מדבר על גראס) ובשביל זה צתריך להשקיע כספים במערכות שיטור ומעבר לזה , ללכת נגד כל מה שהקולג' בארה"ב הוא (חופש,התנסות,ליברליות) וזה בחיים לא יקרה

גיל 20 בדצמבר 2015

הייתה גם את הסטודנטית בקולומביה שהאשימה אשמת שווא סטודנט באונס והפכה את זה למיצג כחלק מפרוייקט הגמר שלה באמנות ויזואלית. היא סחבה למשך שנה מזרן על הגב עד שהוא יגורש מהאוניברסיטה והוא תובע אותה ואת האוניברסיטה על הטרדה ושיימינג אחרי שלא האוניברסיטה ולא התובע הכללי מצאו ממש בהאשמות שלה.

Ljos 20 בדצמבר 2015

המחקר האחרון שראיתי בנושא תלונות השווא של "הסטודנטיות", או בכלל נשים בחברה, שם את המספר על פחות מאחוז (במשך חצי שנה מסוימת, למשל, 35 תלונות שווא מתוך 5651 תלונות). זה בעיקר מיתוס שפוגע בנשים שכן נפגעו.
באמת קשה לבקש מגבר לשלוט על עצמו? אנחנו כולנו חיות חסרות בינה והבנה ונטולים לחלוטין לאינסטינקטים מסוימים (סקס) אבל לא אחרים (סוציאליים. להבין שהפרטנר\ית לא נהנה\ית)?

NoOne 20 בדצמבר 2015

אם אתה מבקש מבן אדם(גבר או אישה) לשלוט בעצמו אחרי שערב שלם הוא דחף לתוך הפה אלכוהול והסניף לאף כל מה שהיה על השולחן אז זה בעייתי
וזה לא אומר שזה בסדר , אבל זה אומר שהדבר היחיד שיצמצם מספרי אונס במקומות כמו קולג' זה אכיפה של אנדר אייג' דרינקינג ואכיפה של שימוש בסמים לא חוקיים וזה לא כזה מסובך, בכל קולג' כולם יודעים מי מוכר מה , איפה המסיבות ומתי
אבל זה דבר שהקולג'ים בארה"ב בחיים לא יעשו כי חצי מהאנשים שנרשמים למקומות האלה(ומשלמים הרבה מאד כסף) לא היו באים

Ljos 20 בדצמבר 2015

גם אדם שיכור אחראי למעשיו. אבל, אתה צודק, יש פחות סיכוי שהוא מודע לסביבה ולמה שהוא עושה.
מסכים גם שצריך לאכוף הרבה יותר את הסמים (לא גראס).
בקשר לאלכוהול, יותר קשה לי. עדיין לא הבנתי למה גיל השתייה שם הוא כזה גבוה.
אני חושב שהפתרון הכי טוב הוא חינוך מגיל אפס לשיוויון בין המגדרים ומהגיל המתאים למין שווה. ככה יהיו פחות מקרי אונס ואולי השאקיל/דאנדרה ג׳ורדן הבא יסכים לזרוק זריקת סבתא למרות שזה כביכול נשי.

גיל 20 בדצמבר 2015

לא מדובר בתלונות שווא בהכרח אלא בהגדרה רחבה מדי למהי תקיפה מינית ואונס. כשקובעים שאישה שלא נתנה הסכמה מודעת בגלל שהיא שיכורה זה אונס, אז זה עיוות לגמרי של המושג.

ורק לידיעתך, מאז שנות ה80 יש ירידה של 85% במקרי אונס בארה"ב ובעשור האחרון הייתה ירידה של 64%. אלו ירידות מגובות היטב במחקרים.

גיל 20 בדצמבר 2015

כל הדיבורים על תרבות האונס והמספרים שמועלים לאוויר הן אגדות אורבניות. המספרים הללו לא מבוססים על שום מחקר רציני ואין 25% שמותקפות מינית אלא אם כן כוללים כל סטודנטית שיכורה ששכבה עם מישהו בגלל שלא נתנה הסכמה. זה לא אומר שלא חיפו על וינסטון ושתלונות בנוגע לאונס מטופלות כמו שצריך אבל קשה לנהל דיון בעניין כשמציגים נתונים כל כך מעוותים.

גיל 20 בדצמבר 2015

ועם או בלי קשר, האווירה האקדמית בקמפוסים בארה"ב נוראית. היום אסור לומר משהו שעשוי קצת לערער את העולם של הסטודנטים כי כל דבר הוא פוטנציאל לפגיעה. מה שקרה בייל עם התחפושות להאלווין פשוט נשמע כמו מערכון.

Amir A 20 בדצמבר 2015

מה שקרה בייל עם התחפושות צולם למעשה על ידי מונטי פייטון לסרט החיים על פי בראיין אבל בסוף הם העדיפו לחתוך את זה כי המערכון שבו גבר דרש את ההכרה בזכותו ללדת כיסה את הנושא. ומי שיצא לו לראות את הסטודנטית צורחת על בעלה של האישה שכתבה את מאמר הדעה שהצית את הכל לא יכול לתהות על שיקול הדעת של האוניברסיטה הזו. מבחינתי היו צריכים לזרוק את הסטודנטית הזו מכל המדרגות ולומר לה לחזור רק כשהיא תלמד לכבד אנשים אחרים.

אריאל גרייזס 20 בדצמבר 2015

אתם צריכים להרחיב

גיל 20 בדצמבר 2015

חפש yale halloween 2015 יש כתבה באטלנטיק. בקצרה, האוניברסיטה הוציאה איזה מנשר שלקראת ההאלוואין סטודנטים צריכים להזהר עם תחפושות מסוימות שלא יעליבו אנשים אחרים, ואישה אחת שהיא אשת פרופסור בקמפוס ומרצה בעצמה כתבה שדווקא סטודנטים יכולים להעלב לפעמים ושום דבר רע לא יקרה וזה אולי אפילו יעורר אותם קצת לחשוב. בעקבות זה התנפלו עליה והיו הפגנות בטענות שהיא גזענית ומה לא. אפילו קארים כתב על זה בטור שלו בטיים. היום אסור להעליב סטודנטים מפאת פגיגה בנפשם הרכה.

Amir A 20 בדצמבר 2015

והווידאו שעליו אני מדבר הוא סטודנטית שהתקילה את הבעל של אותה אישה שפרסמה את המאמר ודרשה ממנו התנצלות על המאמר. וכשהוא סירב אבל ניסה לקיים איתה דיון היא צרחה עליו שישתוק תוך נפנופי אצבע לפרצופו ולא יודע מה. ואחרי תצוגת האימה הזו סובבה אליו את הגב והלכה לדרכה בלי לנסות לשמוע אותו.
אם אני הייתי נשיא האוניברסיטה הסטודנטית הזו היתה היום מחפשת מקום אחר שיקבל אותה ללימודים, כי הכלל הראשון של מוסד אקדמי צריך להיות היכולת להקשיב ולנסות ללמוד גם מדעות שונות משלך. וגם בגלל חוסר הכבוד שבהתנהלותה. אבל הסיכויים שזה יקרה הם פחות מאפס.

עופר פרוסנר 20 בדצמבר 2015

האמת, שזה באמת מדהים מה שקורה בקולג'ים בארה"ב. הכתבה על אוברלין והמחאה המטופשת ביותר בהיסטוריה (בעיני), כולל דרישה שהסטודנטים יקבלו משכורת על הזמן בו הם מוחים – פשוט מדהים.
http://www.thedailybeast.com/articles/2015/12/20/oberlin-students-cafeteria-food-is-racist.html
אי אפשר להמציא את הדברים האלה.

גיל 20 בדצמבר 2015

כן, יש גם את מחאת היוגה בקנדה מלפני חודש. הציביליזציה המערבית קורסת.

Comments closed