מחשבות אחרונות על קליבלנד

האחים ואן גנדי קורעים את הנהלת קליבלנד ואת התקשורת וטיירון לו כנראה לא אויב האנושות כי הוא חושב שהקבוצה צריכה לעשות כיף

אמנם ג'ונאס עושה יותר נזק צפונית מאתנו, אבל ביום רביעי הושבתו מוסדות הלימוד בגלל שתי סופות שלגים ואתמול ושלשום בערך כל הרשויות הזהירו שמי שיוצא החוצה עושה זאת על אחריותו האישית, ככה שאת רוב השבת ביליתי בתוך הבית, כשברקע המשיכו סיפורי קליבלנד.

בפוסט הקודם הייתי קשה מידי עם הביקורת על היעדר קולגיאליות מצד מאמנים בליגה. אחרי שהשוק הראשוני שקע, אתמול מאמני הווה ומאמני עבר תקפו בצורה מאוד חריפה את הפיטורים ומאוד שיבחו את העבודה שבלאט עשה בקליבלנד ואת בלאט כמאמן. סטן ואן גנדי קרא לפיטורים "תיאטרון של אבסורד" ותהה אם בלאט לא הזמין אוכל מתאים לקבוצה אחרי משחק או לא נתן לגריפין מתנה מספיק יפה לחג המולד, כי בציפיות המקצועיות הוא עמד ושאל "איך לעזאזל בלאט פוטר ולנו יש עבודה? כי ההנהלה שלהם פחות משוגעת משלנו". אחיו ג'ף היה פחות חריף כלפי ההנהלה אבל החמיא מאוד לבלאט בשידור של המשחק מול שיקגו, תקף בצורה מאוד חריפה את התקשורת שכיסתה את הפיטורים ולקחה חלק ברצח אופי של בלאט עם ציטוטים בעילום שם וממש חתך את הכתבים שמנסים להתחבב על מקורות חדשים על ידי הכפשת מאמנים מפוטרים. האחים ואן גנדי היו מאוד חריפים אתמול. בשידור גם מרק ג'קסון החמיא לבלאט על העבודה וגם דאג קולינס באולפן.

הדיווחים על פיטורי בלאט החלו בשישי בצהריים, כשבESPN משודרת רצועה יומית של שלוש תכניות קבועות: Highly Questionable, Around the Horn וכמובן PTI. שלושתן כנראה מוקלטות מוקדם יותר, כי הנושאים שעליהם דיברו לא היו קשורים לבלאט ובמהלכן עברו לספורטסנטר וחזרו חזרה לאותם נושאים טריוויאלים. אני גם חושב ששישי בצהריים זה לא הצוות המרכזי של ESPN, ככה שהראשונים שטיפלו בנושא בלאט לא היו העיתונאים הבכירים וזה גם הוביל לשיח מאוד רדוד שהתמקד ברכילויות ובכביסה המלוכלכת. בשבת כבר היה שיח הרבה יותר רציני.

במסיבת העיתונאים של טיירון לו באימון הבוקר, לפני המשחק מול שיקגו, הוא הכניס כמה קטנות לבלאט אבל למען ההגינות גם דיבר על "עבודה פנומנלית". לו באמת אמר שלא יעשה דברים אחרת אלא יותר טוב. כשביקש לפרט, הוא אמר שישחק יותר על קווין לאב, גם אם זה אומר להשתמש בו עם ההרכב המשני ושירחיב את הרוטציה וישתמש יותר במו וויליאמס ובג'ימס ג'ונס ורק לקראת הפלייאוף יקטין אותה שוב עם השחקנים המתאימים.

קליבלנד נראתה רע מאוד אתמול, לא עמדה בקצב והיתה קטסטרופה מהעונשין. שיקגו לקחה פיקוד על המשחק בסיום הרבע הראשון ולאורך רוב המחצית השנייה הובילה ביתרון דו ספרתי שכמעט ולא עמד במבחן עד לסיום. הקהל בקליבלנד שרק בוז לקבוצה גם בסיום הרבע השלישי כשהבולס עלו ליתרון 17 וגם בסיום. קצת קשה לעשות את הסוויץ' וממקום של לחבב את דלי ושאמפ וקיירי וטריסטן, לייחל להפסד שלהם. פאו גאסול נשמה.

אחרי המשחק לו אמר שדבר נוסף שינסה לעשות יהיה לרוץ יותר ושהקבוצה לא במצב גופני מספיק טוב בשביל סגנון המשחק הזה. לו כנראה שלא אויב האנושות. השינויים שהוא מציע הגיוניים. בסיום העונה שעברה קליבלנד רצה יפה והיה כיף לראות אותם. ראיתי לא מעט את קליבלנד העונה ובעונה שעברה הם באמת היו יותר מלהיבים. הניצחון ביוסטון היה מכדורסל איום ונורא והניצחון על קליפרס היה אחרי האק-א-ג'ורדן. הקבוצה כרגע במצב שהיא די הבטיחה את המקום בפלייאוף, ככה שעד לסיום העונה היא יכולה להרשות לעצמה לעשות התאמות ולהתרגל ומול כל קבוצות הטאנקינג יהיה להם יותר קל לרוץ ולצבור ביטחון בסגנון המשחק הזה.

יותר מהכל, לו אמר שחסר לו שהקבוצה עושה כיף, אז כדי להלהיב את השחקנים הוא החזיר את הצגת השחקנים לפני המשחק, משהו שלברון החליט להפסיק איתו בימי בלאט. אולי זה גם שינוי סמנטי להראות שהוא יכול לעשות דברים שלברון לא רצה, אבל מבלי באמת להרגיז את הבוס. אם אתה כבר עושה הצגת שחקנים נגד שיקגו, לפחות תלמד מהם איך עושים את זה נכון.

עונת 2015-2016 את מוכנה כבר להיגמר ?
בשארית כוחותיו

54 Comments

רמי 24 בינואר 2016

לברון ביטל את הצגת השחקנים לפני המשחק??? זה אמיתי? כשאני לוקח חברים למשחק נבא ראשון בחיים אני בדכ אומר להם תגיעו מוקדם בשביל החוויה של הצגת השחקנים. אם זה אמיתי זה בעיניי מהדברים הקיצוניים ביותר שהוא עשה נגד המשחק והליגה.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

ככה על פי הכתבים של קליבלנד.

shohat 24 בינואר 2016

צריכים תזכורת איך זה נגמר?https://youtu.be/tYJ2riKsErI

shohat 24 בינואר 2016

לברון לא פראייר במופע אינטרו.https://youtu.be/BuRjy3eSDa8
העיקר שאותרה הבעיה. גאונות.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

גם בקליבלנד היו להם כמה אינטרואים מאוד יפים בעונה שעברה, עם החזרה שלו הביתה ואח"כ עם All In.

cookie-monster 25 בינואר 2016

לטענתו/תם כדי להראות שהם באים "לעבודה" והולכים על כל משחק ברצינות

איציק 24 בינואר 2016

שמעתי את לוו והוא נשמע רע. הוא נשמע כמו מישהו שמנסה לצאת בסדר אבל לא מצליח לו. כמו העקרב מהסיפור עם הצפרדע.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

הוא קצת משאיר רושם של תולעת, אני מסכים.

איציק 24 בינואר 2016

אני מוחא על השימוש במילה "קצת"

cookie-monster 25 בינואר 2016

בגלל זה לברון רוצה אותו בטח. משהו שאפשר לשלוט בו 100%

יואב דובינסקי 25 בינואר 2016

לברון אמר שהם חברים מאז שהוא בן 17

49ers 24 בינואר 2016

לברון מלך… ובארה"ב
The king takes it all
זה מה יש, אנחנו לא נבין ולא נוכל לשנות.
אגב, מישהו יכול להסביר לי מה יש לאתר וואלה ובעיקר לצמד הירש את האוזמן, נגד בלאט?
נראה כאילו יש מסע צלב נגד המאמן, עושים הכל, אבל הכל כדי להקטין ולגמד אותו.
משהו שפספסתי?

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

אני לא אוהב את הדיונים בתגובות כנגד עיתונאים בארץ. לא לעניין בעייני. דברו איתם בטוויטר או משהו ותשאלו.

חיים הצהוב 24 בינואר 2016

אתר וואלה מחכה לנפילה של בלאט עוד כשהיה מאמן מכבי

ארז 24 בינואר 2016

זה נקרא "סיקור עיתונאי", "פרשנות מקצועית" ו"הצד השני של המטבע".
לא כולם רואים במהלך מזימה אנטישמית.

איציק 24 בינואר 2016

אני לא יודע מה הם כותבים ואולי אפילו צודקים, אבל נראה לי מהתגובות שלך שכל מה שנגד בלאט זה "סיקור איתונעי" "פרשנות מקצועית." האם יתכן שבלטט עשה גם משהו סביר?

ניב 24 בינואר 2016

איציק-הוא מתכוון כנראה לסיקור עיתונאי ללא משוא פנים ולא נניח פובליציסטיקה.
וכמובן שללא ספק כל מי שלא חושב כמוהו חושב שזו מזימה אנטישמית.
הפוסל במומו פוסל הלא כן?

ארז 24 בינואר 2016

ניב, אנשים פה לקחו פרשנות מקצועית וקראו לה "מסע צלב" שמיועד "לגמד ולהקטין" את בלאט.
אני קראתי את האוזמן והתרשמתי שמדובר בטור מקצועי לחלוטין עם תבונה והיגיון.
אני מאוד מעריך את היכולות המקצועיות של בלאט אבל יכול למצוא היגיון גם בסיום דרכו במועדון, למרות שהעיתוי והאופן אכן מוזרים.
השפה שבה תקפו את הטורים והכותבים לא ראויה בעיניי ומעידה על גישה קטנונית ותקיפה אישית במקום להתייחס לטיעונים המקצועיים והענייניים שהעלה האוזמן.
איפה הבעיה מבחינתך?

גל ד 25 בינואר 2016

בטיעונים שהעלה האוזמן יש חור בגודל של טיירון לו ובאורך של 3 שנים. נקסט.

ארז 24 בינואר 2016

אתה די מעוות את דבריי.
לא כל מי שמוצא היגיון במהלך הוא אוטואנטישמי עוכר ישראל.
לגבי הירש אני לא יודע, אבל האוזמן מפרשן כדורסל נהדר וכותב טוב מאוד בעיניי.
והעובדה שהוא כותש את הקבוצה האהובה עליי חדשות לבקרים לא הופכת אותו לפחות מקצועי.

ניב 24 בינואר 2016

ארז, מקבל לגמרי ואפילו די מסכים (הירש בצד), מדבריך הבנתי כאילו אתה טוען שכל מי שלא אוהב את הסיקור התקשורתי מייחס למסקרים אנטישמיות או לכל הפחות חוסר לגיטימיות על רקע לא מקצועי או רלוונטי.
מותר לבקר ביקורת, מותר אפילו לבקר עיתונאים (שלא לדבר על זה שמדובר בפובליציסטים במקרה זה), בטח אם מזהים לאורך תקופה מה שנראה כמו ביקורת לא עניינית.

ארז 24 בינואר 2016

בוודאי שמותר.
אבל כשאני רואה שכל מי שמעז להצביע על ההיגיון שבמהלך מותקף אישות ומתויג כעוין, זה מעצבן.
דברים כאלו מעצבנים ומכוערים בעיניי בלי שום קשר לדעה האישית שלי.

שי ס. 25 בינואר 2016

בלי שום קשר לפיטורי בלאט, האוזמן "פרשן" כדורסל איום ונורא והטורים שלו מעולם לא באמת מדברים על כדורסל. על אודי הירש בכלל אין מה להרחיב.
בנוגע לפיטורי בלאט אציין רק אנקדוטה: שנה שעברה ראיתי עם כמה חברים את משחק מספר ארבע נגד הבולס כן זה עם התרגיל והשלשה. מדובר על חברים שלא ממש מתעניינים באן ביי איי בלי בלאט והם היו בשוק שאני בעד הבולס, אני ניסיתי בכל כוחי להסביר להם שאני אוהד בולס (בכל זאת הייתי ילד בשנות ה90) ושלבלאט השפעה אפסית על העדפותיי באן ביי איי. כמבן שחבריי תירצו זאת בכך שבלאט "מכביסט" ולכן אני שונא אותו למרות שאני דווקא דיי מחבב את בלאט.

ארז 25 בינואר 2016

שי,
ממה שאני קראתי, האוזמן היה הראשון להצביע – במפורש, בלי פחדנות, כולל שמות מפורשים (בניגוד ל"שמירת הקשרים" המקובלת במקומותינו), על כל מה שרקוב במכבי ובהפועל בתחילת השנה. ויצא צודק כמעט בכל מה שאמר.
חשוב יותר – אם אתה שונא מכבי וגדלת בשנות ה-90, איך יצאת אוהד שיקאגו?
יש לך 29 אופציות אחרות (או כמדומני 26 באותן שנים), כולן למעט זאת ששלטה אז בליגה. :)

שי ס. 25 בינואר 2016

זה בסדר בילדותי גם סגדתי לקטש, אני מניח שאם ג'ורדן לא היה פורש או לחלופין ההנהלה של שיקאגו לא היית מבזבזת איזה 2000 בחירות דראפט הייתי לומד גם לשנוא את שיקאגו, אבל ברגע שהם הפכו לארגון דיי כושל כנראה היה לי יותר קל להמשיך איתם :).
ובנוגע להאוזמן להצביע על כל מה שרקוב בתוך המועדון זה עדיין לא פרשנות על כדורסל אלא בדיוק מה שהאוזמן, ורוב פרשנינו אם להיות הוגנים תמיד מדברים עליו, המסביב..

ארז 25 בינואר 2016

הצבעה בזמן אמת ולא בדיעבד על כשלים מקצועיים מבניים וקונספטואליים זה לא "פרשנות פרקט" אמנם אבל ראוי וחשוב ומעיד על הבנה של המאקרו.

שמעון 25 בינואר 2016

מסכים איתך אי אפשר לשמוע את האוזמן בחדשות הספורט וכמות השטויות שהוא פולט, אפילו שליימה והקופ מתביישים.
אודי הירש זה בכלל קריקטורה, כל קשר למציאות מקרי בהחלט.

איציק 24 בינואר 2016

אין לי בעייה עם בקורת, גם אני העברתי עליו. הוא בטח לא חף מטעויות. פשוט היתה לי הרגשה מהתגובות (מהזכרון, לא חזרתי לקרוא אותן), שאתה ממש חושב שהיה חובה לפטר אותו כי הוא ממש לא מתאים לא רק ל-NBA, גם לא לליגה הלאומית בארץ. אם טעיתי, לא היתה כונה רעה.

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

איציק. צריכה להיות ביקורת על בלאט כשהוא לא מתפקד ותשבחות כשהוא מצליח, אבל אצל השניים האלה יש רק לשון רעה ואין בלאנס ואתה יודע מה אין מה ללמוד מהם. לומדים יותר מבלוגים בדה באזר!

איציק 25 בינואר 2016

לא על זה היה הדיון. אף פעם לא קראתי אותם אז אני לא יכול לשפוט. לעומת זאת את הבלוגרים של דה-באזר אני קורא הרבה.

bhr 25 בינואר 2016

הם מבלבלים כי בכסות מקצועית בעצם מסתתרת מיזנתרופיה. הדה בושס חזרה.

ד"ר רזי הופמן 25 בינואר 2016

ניינר, תסביר לי דבר אחד.
למה לקרוא כתבות של אנשים לא אובייקטיביים כמו הירש או האוזמן? אלו סתם מבלבלים במח ולא הוציאו מילה טובה על בלאט אף פעם, גם כשהיה טוב.
מי צריך למכור קרח לאסקימוסים?
אני בטוח שהשניים האלו קבלו את האורגזמה של החיים שלהם כהתפרסמה ההודעה על הפיטורים.
אתה יודע מה? לא שווה בכלל להתייחס לשנים כאלה שהביקורת שלהם היא אישית ולא עניינית.

טל לא בן יהודה 25 בינואר 2016

Why Be A King When You Can Be A God

NoOne 24 בינואר 2016

זה עלה התאנה שלך? קולינס, סטן ואן גנדי ומרק ג'קסון?
שלושת האידיוטים האלה לא יודעים לצייר עיגול

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

אני אומר, שלשום היחיד שגינה את הפיטורים באופן ישיר היה ריק קרלייל והיו עוד 2-3 שהרימו גבה והיתר די שתקו וזה הרתיח אותי. אתמול כבר שמעו יותר קולות אחרים אז הוגן לציין את זה.

גל ד 25 בינואר 2016

לצייר עיגול זה אחד הדברים הכי קשים שיש, בגלל זה הומצאה המחוגה.

רוצ'ו 25 בינואר 2016

יוסי מחוגה

עסק שחור 24 בינואר 2016

לו נתן לג׳ונס 7 דקות ולווילאמס 3. לא בדיוק הרחיב את הרוטציה. אולי הוא התרגש ולכן שיחק עם רוטציה קצרה (שלברון משחק 40 דקות) או שאולי ממש רצה לנצח את המשחק הראשון שלו.
לא יודע מה אני חושב על לרוץ יותר – לברון בלתי ניתן לעצירה במתפרצות אבל זה גם אומר לשחק איתו פחות דקות. מוזגוב לא מתאים לסגנון וכנראה שגם לאב לא (למרות שאפשר להשתמש במסירות הארוכות שלו אחרי ריבאונד הגנה). הם לא נראים לי מספיק אתלטים בשביל לשחק בסגנון הזה.
הדבר הכי חשוב לדעתי זה תנועה ללא כדור והנעת הכדור. שקליבלנד מפסיקים לעשות את זה הם נראים נוראי. רק לפני שבוע סמית אמר שבלאט כל הזמן מזכיר להם את זה – אז או שהשחקנים לא שמו עליו ולא רצו ליישם או שהם לא מספיק אינטליגנטים להבין שזה הסיכוי היחיד להתחרות בגולדן סטייט וסן אנטוניו.

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

מוזגוב לא רץ, אבל שנה שעברה למשל היו מתלהבים ממסירות הQB של לאב ללברון אחרי ריבאונד הגנה והשנה זה פחות קורה. אני מסכים שחסר משחק במגרש פתוח, בעיקר של לברון, קיירי ואולי גם שאמפרט וג'י אר.

duncan 24 בינואר 2016

תחזית:
לאב עובר בטרייד. הקאבס לא אלופים.
גריפין מובטל בקיץ

יואב דובינסקי 24 בינואר 2016

תסריט סביר

MOBY 25 בינואר 2016

מה אני הייתי שואל לו הייתי מחזיק תעודת עיתונאי בפרשה הזו.
גריפין:
1. אוקי אז חדר ההלבשה לא שמח ויש נתק בין המאמן לשחקנים, מי בדרך כלל אמון על השמחה בחדר ההלבשה? לא הכוכבים? ועוזרי המאמן? תגייס את הראפר GBD והוא יעשה שמח, אפשר גם את מרים רגב והיא אחראית על הכפיים.
אני לא הייתי מעולם בחדר הלבשה של מקצוענים, אבל הדבר האחרון שהקאוץ למיטב זכרוני מהתיכון הוא לרקוד הולה בחדר ההלבשה. בדרך כלל זה נכנס לדקה וחצי אומר כל הכבוד מחר אימון ב…, אבל זה רק אני.
2. בסיטואציות הקשות שמצריכות פתרונות יצירתיים, האם מחבל (עוזר) המאמן שיש לו 0 ניסיון בלהעביר משחק, ולהבדיל מקיד למשל, הוא גם לא היה משהו בניהול משחק כשחקן, הוא יושיע אותך? למשל כששניים מהכוכבים שלך פצועים ואתה מתמודד מול קבוצה שיש לה מספר פתרונות כמעט לא מוגבל. להפוך את דלנובה לשחקן לגיטימי בנבא (ולא לגרסת מקל האוסטרלית). האם את זה, לו יכול לתת לך?
למה לא להביא מאמן תותח על?

איציק 25 בינואר 2016

אתה כזה מיושן…
בן-אדם, תתקדם

טל לא בן יהודה 25 בינואר 2016

מעניין כמה אוהדים בארץ עברו מקליבלנד לגולדן סטייט תוך פחות מ10 שניות…

סמובר 25 בינואר 2016

אני :\

cookie-monster 25 בינואר 2016

o\

cookie-monster 25 בינואר 2016

אבל השאלה אוהדים של מי או של מה

ארז 25 בינואר 2016

טל,
בפעם המי יודע כמה אתה מספק הוכחות למהותך האדומה בתכלית.
התחלתי לבדוק לך את נושא הגיור כמו שביקשת, נדבר על זה בפרטי.

גל ד 25 בינואר 2016

הנה שני הסנט של פרשן שאין לו סוס במירוץ (סליחה על הקלישאות):

https://www.youtube.com/watch?v=IbO_505V3Uo

יואב דובינסקי 25 בינואר 2016

מצוין!

איציק 25 בינואר 2016

כתבה מגמתית נגד לברון. ממש לא יפה. יכלו לפחות לומר שהוא יפה.

LEONIDAS 25 בינואר 2016

אותי מעניין מה יגידו דן לה- בטרד ואביו על לברון "אךהובם".

LEONIDAS 25 בינואר 2016

אהובם

Comments closed