פארסת האולסטאר

פופוביץ' ידריך את קובי שיוריד את החליפה כדי לשחק במערב ולו אחרי שלושה משחקים נקבע לאמן את המזרח. רק שכמה קולות לכספי לא יפגעו בטוהר האירוע

ההשלכות של פיטורי דייויד בלאט ממשיכים לככב בכל תכנית כאן. סדר היום זה בערך קאם ניוטון מדבר על זה שמתקשים לקבל QB שחור מוחצן, לברון, פרשת בלייק גריפין שהכה עובד והNFL שיבדוק יותר לעומק את תחקיר אל-ג'אזירה על פייטון מנינג. בטנסי כמובן חוגגים את ההעפלה של מנינג לסופרבול אחרי הניצחון על הלאומנים מאנגליה החדשה.

ביממה האחרונה פארסת לברון-בלאט-קליבלנד-לו-ושות' עלתה כמה מדרגות. בבוקר לברון ג'ימס אמר שלא חתר תחת אף מאמן מאז הליטל-ליג וברבר על אינטלקט הכדורסל העצום של עצמו ועל שתי הטבעות בהן זכה. הכינוי "קואוץ' קילר" חזר כמעט בכל פאנל שניתח את ההצטדקות. לא שזה ישנה משהו לגבי המורשת של בלאט, אבל לדברים של לברון כבר לא מתייחסים ברצינות. פיטרת מאמן, לפחות Own it.

רציונלית אני מנסה להתנתק, אבל ממשיך לחטט בפצע ולהקשיב לדיונים על הפיטורים. השתכנעתי שהתקשורת המבריקה בקליבלנד לא סבלה אותו (הפרשנות הדתית ל"דה קאפ אוף יור סיסטר" נהדרת). מצד שני, לא מעט מאמנים בליגה מדברים על עבודה מקצועית רצינית מאוד. מה שלברון עושה עבור הקהילה נהדר והוא אקטיביסט ומעלה סוגיות חשובות לסדר היום, אבל ככל שלברון מהלל את עצמו בפאסיביות-אגרסיביות, קל יותר להבין למה לכישרון הגדול ביותר שהליגה ראתה מאז ג'ורדן יש רק 2 טבעות, שגם הן הושגו כשלצידו הול אוף פיימרים עתידיים.

כל פעם שאני חושב שעייפתי מלעסוק בפיטורי בלאט, הפארסה הזו עולה מדרגה. אחר הצהריים הליגה יצאה בהודעה רשמית שפופוביץ' יאמן את המערב ולא לוק וולטון. פופוביץ' שהפגין קולגיאליות לבלאט אחרי התבוסה לגולדן סטייט, התבדח גם על האולסטאר במשחק מול יוסטון כשאמר למסינה שהם נוסעים לאכול פסטה בטורונטו. קובי בראיינט, שביממה האחרונה כיכב עם צ'פחה לנוביצקי שקלע סל ניצחון על הלייקרס ובישיבה על הספסל בחליפה במקום שחקן רוקי שנאלץ לשבת על הפרקט, יפתח כזכור בחמישיית המערב. בערב הפארסה הושלמה כשאחרי הניצחון של קליבלנד על פיניקס, טיירון לו אחרי שלושה משחקים כמאמן ראשי הוכרז כמאמן המזרח. כמה קולות לעמרי כספי הפריעו לכם הא? חס וחלילה שטוהר המשחק הזה לא ייפגע.

טיירון לו עובר אמין כשהוא אומר שלא חתר תחת בלאט. אין ספק שהוא הציל לבלאט את הקריירה עם אותו פסק זמן מול שיקגו. מצד שני, יש בו משהו קצת מתפתל. בינתיים אחרי ההפסד לשיקגו קליבלנד ניצחה שני משחקי בית שהייתה צריכה לנצח, מול מינסוטה ופיניקס. תיארתי לעצמי שמתישהו קליבלנד תגביר קצב, אבל חשבתי שזה יקרה כמה שבועות אחרי פגרת האולסטאר ואחרי שלברון יקבל קצת חופש.

אני חושב שהפיטורים חרפה. אני חושב שכמעט כל שחקן בקליבלנד התקדם תחת בלאט כמאמן, שקליבלנד הגיעה רחוק יותר ממה שהיתה אמורה שנה שעברה והעונה לאט ובהדרגה ממשיכה לשפר נקודות חלשות (למשל ניצחונות חוץ ומשחקי באק-טו-באק) ואני חושב שאחרי ככלות הכל והתמונה, לקליבלנד עם בלאט היה סיכוי לזכות באליפות. גם טיירון לו אמר שיש להם חומר שיכול להתחרות על האליפות ורמז כמה פעמים שאם לא יזכו העונה, כנראה שהוא הבא בתור ללכת. אולי זה מה שלברון רוצה; או אליפות ביתית שתשדרג את הנרטיב של הקריירה שלו אחרי שלא הצליח לזכות בשבע אליפויות במיאמי, או שאחרי בלאט גם לו יחפש מקום חדש וסופסוף הוא יוכל למנות את המאמן שרצה מלכתחילה.

כניעה ללא תנאי
הגבורה בקרב במתלה (בראשון לציון)

165 Comments

עסק שחור 28 בינואר 2016

אם זה נכון שהשחקנים לא סבלו את בלאט האם אתה לא חושב שזאת היתה ההחלטה הנכונה? אם בלאט באמת התרפס בפני לברון אתה לא חושב שזאת היתה החלטה נכונה?
שלא תבין אותי לא נכון אני ממש אוהב את בלאט וחושב שהוא מאמן מצוין. אבל אם לא נתנו לא לאמן מההתחלה אז עדיף כבר לגמור עם הסיפור הזה. לפחות עכשיו ״הכשלון״ לא יהיה שלו.

עסק שחור 28 בינואר 2016

ובאמת מביך שלו מאמן את האולסטאר למרות שאני לא מבין מה הביג דיל. סתם נשמע לי כמו סינג׳ור.

ניק 28 בינואר 2016

אם תביא מאמן שלא יתרפס בפני לברון, אפשר להגיד שיש הגיון. או בכללי אם תביא מאמן טוב בהרבה.
אבל לו? נו באמת..

עסק שחור 28 בינואר 2016

אני חושב שהדברים האלו לא תלויים אחד בשני. כלומר יכול להיות שההחלטה לפטר את בלאט נכונה אבל לקדם את לו לא.
אני לא כל כך מכיר את לו אבל נשמע כאילו יש לו ביקוש בליגה. האם יש מאמן גדול שזמין כרגע? לדעתי לא. האם לו יהיה מאמן גדול? לא יודע אבל רוב הסיכויים שלא. אני חושב שהם לקחו הימור – במצב שלהם שהסיכויים כרגע לאליפות נמוכים אני לא בטוח שזאת החלטה שגויה. בכל מקרה, כל מה שכתבתי לא מונע ממני לרצות לראות את לברון ולו מושפלים בפלייאוף ועדיף אפילו לפני הגמר.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אני חושב שעם בלאט היה להם סיכוי לזכות באליפות. אני חושב שקליבלנד היתה במגמת עלייה איטית ובטוחה ושהפיטורים היו מהלך של פאניקה. אני חושב שלהגביר קצב בצורה דרסטית עכשיו, יכול לגרום להם לפציעות ואז כל העסק יתפרק. להבדיל משנה שעברה שהיה לקליבלנד לא מעט מזל שהגיעה לגמר, העונה אין שום קבוצה שמתקרבת אליהם במזרח. נאדה. אין לי ספק שעם בלאט קליבלנד היתה מטיילת לגמר ומגיעה לשם רעננה. בלי קשר למי שהיה מאמן את קליבלנד, גולדן סטייט וסן אנטוניו היו מגיעות כפייבוריטיות אבל אחרי דרך קשה יותר.

צי'ז הד 28 בינואר 2016

אני תומך בתזה שהבחירה בלו היא ניסיון של גריפן להפיל את האשמה על לברון במקרה של כישלון. בבחינת לא הנחתתי לו עוד מאמן על הראש אלא נתתי לו את מי שהוא רצה ועדין לא הצליח לקחת אליפות.

זיו 28 בינואר 2016

האם להביא שחקן עבר של 11 עונות ועוזר מאמן של 7 עונות זה לא הגיוני ?
לפי ההגיון הזה מכבי לא היתה צריכה למנות את קטש או את גודס (בעצם…)

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

כתבתי על זה בעבר, החל משלב הנוק-אאוט, הייתי בכל מסיבות העיתונאים עם בלאט באולימפיאדת לונדון. הצורה שבה הוא דיבר על קירילנקו, לא שונה מהותית מאיך שהוא דיבר על לברון בקליבלנד. מה בלאט לא אמר על קירילנקו, השווה אותו לגיבורים יוונים, אמר אחד מחמשת השחקנים הכי טובים בNBA, ים של מחמאות מוגזמות. אז אני לא רואה בזה משהו חדש. מה עוד שאני חושב שעם בלאט כמאמן, לברון היה יותר מנהיג מאשר בכל מקום אחר.
לגבי שחקנים שלא אהבו אותו ועדיין תפקדו, גם זה לא חדש. למה אלכסיי שבד אהב את בלאט? ובזכות שבד רוסיה ניצחה את ארגנטינה וזכתה בארד.

עסק שחור 28 בינואר 2016

אוקיי. התכוונתי ללא כיבדו ולא לא אהבו. לא צריך לאהוב את המאמן שלך אבל אם אתה לא מכבד אותו אז זאת בעיה. מאמן צריך להיות מנהיג ונראה שבלאט לא הצליח המישור הזה (לא באשמתו אבל זה לא באמת משנה).

קשקשן בקומקום 28 בינואר 2016

בצער רב – קליבלנד לא התקדמו. הדבר היחידי שקרה זה ששיקגו ואטלנטה נחלשו מאוד, המזרח יותר איכותי במקומות 4-10 אבל בצמרת חלש, ולכן קליבלנד בטוחים במקום הראשון. נגד סן אנטוניו וג"ס ראו שאין להם מה למכור.
ומעבר להכל – כוכב ומאמן לא מתסדרים אז המאמן הולך הביתה, תמיד קרה ותמיד יקרה. אין חדש תחת השמש

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

ביחס לפתיחת העונה שעברה, בוודאי שזו פתיחה יותר טובה. ביחס לפתיחת העונה הנוכחית, גם יש שיפור ככל שהעונה מתקדמת.
כן, שיקגו ואטלנטה נחלשו מאוד.

גיל 28 בינואר 2016

פתיחת העונה שעברה היא לא מדד עם כל הכבוד. זו הייתה קבוצה חדשה לגמרי שגם סבלה מהרבה פציעות. השנה הם היו אמורים להיות יותר מגובשים ולהציג כדורסל גדול שאולי יוכל להתחרות עם זה של המערב ובפועל אין מזה. הם מובילים את המזרח אבל יש להם כבר 12 הפסדים.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

הם באופן מאוד מודע פתחו לאט. עכשיו מציגים את זה כאילו הכדורסל שלהם איטי ומכוער כדי להצדיק את הפיטורים, אבל מתחילת העונה הם דיברו על זה שהם ישקיעו יותר בחלוקת דקות. מה עוד שקיירי לא פתח את העונה והשתלב תוך כדי בהדרגה. אני מעריך שאת הכדורסל השוטף היינו מתחילים לראות כחודש אחרי האולסטאר, כשלברון היה חוזר משבועיים גימלים שהיה מקבל, הפעם כתירוץ על זה שבזמן שהחברים שלו היו בפגרה הוא נאלץ לעבוד. בהתחלה הקצב היה עולה בהדרגה ומול קבוצות טנקינג, אבל זה היה ממשיך גם לפלייאוף.

גיל 28 בינואר 2016

הכדורסל שלהם לא מבריק ומאוד אינדיבידואלי. ראינו אותם מול הספרס וגולדן סטייט ושיקגו אפילו. אין להם תקרה גדולה יותר כרגע. אי אפשר יהיה לדעת מה יהיה בעתיד אבל כשיש לך שחקנים לא מרוצים אז בהכרח התפוקה שלהם לא תהיה מקסימלית.

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

להגיד שקבוצה מאזן 11-30 לא מתקדמת זו בדיחה טובה.
ברוב העונות אין יותר מקבוצה אחת גג 2 שמשיגות מאזן של 60 ניצחונות ותבדקו אותי.
בטח לא במזרח .
קליבלנד הייתה בדיוק איפה שיא הייתה צריכה להיות בתקופה הזו של העונה…ולא שכחתי שקיירי רק לא מזמן חזר מפציעה ארוכה ואת הבעיות החוזיות עם תומפסון שלא התאמן ומביא תפוקה פחות טובה ואת …הצורך בהתאמה עם לאב.
בשורה התחתונה קרו אחת משני הדברים הבאים (לפחות).
1. לברון לא רצה את בלאט וגריפין בניגוד לאשתקד נכנס לפאניקה מכך.
2. התבוסה לג.ס הכניסה את המערכת לפניקה…יכול מאד להיות שאם ג.ס הייתה קורעת קודם את ס.א ורק אז את קליבלנד התוצאה הייתה מתקבלת יותר בפרופורציה זה לא קרה וקאבאס נבהלו ופיטרו.
לגוף העניין ומבלי להיכנס ליחסי אנוש ושאר רכילויות הפיטורים הנ"ל הם טעות מקצועית רבה מאד ובעיקר
1. קליבלנד עד כה עומדת בציפויות בתמונת המקרו
2. בלאט כבר הוכיח את יכולת ההתאמה שלו בפליאוף ….לו לא הוכיח ולדעתי לא יוכיח .

גיל 28 בינואר 2016

להגיד על משהו שהוא בדיחה בלי להבין את הטיעון זה בדיחה. אף אחד לא טוען שקליבלנד לא הכי טובים במזרח. אבל אין אצלם כרגע שום דבר שהוא טוב משמעותית ממה שהיה להם שנה שעברה. בשנה השנייה מיאמי השתפרו מאוד ואצל קליבלנד רואים דריכה במקום. זה מספיק למזרח אבל כמו שראינו לא מספיק כרגע למערב. מה יקרה בעתיד קשה לדעת אבל כשיש לך מאמן שאין לו אמון של השחקנים אז שם זה נגמר בין אם תרצה או לא. כקבוצה איך שהם בנויים זו התקרה שלהם.

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

1. ממתי מחפשים קידום בליגה הרגילה ? בנ.ב.א עד בלאט המבחן היה מבחן התוצאה ובמבחן הזה בלאט הצליח והקידום הוא גדול ביחס לאשתקד.
2. לא לשכוח שהקבוצה הייתה פצועה ופגועה גם העונה ( קיירי) ומאז שהוא הגיע עברו בקושי כמה שבועות …תוך כדי תנועה לדבר על שיפור זה לא רציני .
3. המבחן והמדד האמיתי היה צריך להיות בפליאוף לא בליגה הרגילה ….שם אתה מנצח זה מספיק ( לפחות כך היה עד היום אצל כל קבוצה).
4…כתבת לא מספיק כרגע למערב …התכוונת לקבוצה אחת בלבד ג.ס …כי הכדורסל עד כה הספיק ל אוקלהומה ול.א ו אפילו מול ס.א היה פייט רציני . בחוץ בקבוצה שאף אחת לא ניצחה.
בקיצור במקרה הטוב הוא פוטר בגלל משחק אחד יוקרתי אך לא מי יודע מה משמעותי …או כתירוץ לסיפוק גחמותיו של לברון .

גיל 28 בינואר 2016

מבחן התוצאה היה שהוא הפסיד לכל המתחרות המרכזיות שלו ולא היה ממש תחרותי נגדן, זה מבחן התוצאה. זה לא היה ממש קרוב גם נגד הספרס למרות שהתוצאה לא ממש מראה את זה.

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

בכל הכבוד לא נראה לי רציני לתחשב ככה שלושה משחקי ליגה רגילה 2 מהם בחוץ.
זה לא היה קריטריון בשביל אף מאמן בנ.ב.א עד כה.ניחא היו מובסים אשתקד 4-0 בסוויפ היה ניתן לטעון שבלאט לא מסוגל לבצע התאמות …אבל בלאט בהחלט הרשים בגמר אשתקד….גם משחקי החוץ בס.א ובג.ס לא ביו טרגדיה גדולה….נשארמשחק בודד…בקיצור לא רציני .

גיל 28 בינואר 2016

לך לא נראה, להנהלה כן, זה מה שחשוב. הם לא ראו איזו עבודת אימון מופלאה שהפכה את קליבלנד לאיזו קבוצה שסך חלקיה יותר מהפרטים בה. הם בטח ראו את השימוש המוגבל בלאב ואת זה שהוא חור בהגנה והחליטו לשנות כיוון. לא בהכרח מוצדק אולי אבל הגיוני מבחינתם. אני חושב שהם ראו בבלאט פוטנציאל אחרי שנה שעברה אבל אחרי שהשנה לא נראתה התקדמות והייתה תסיסה מהשחקנים החליטו לחתוך כדי שלא יהיה שיחזור של שנה שעברה. גם לדעתי זה לא יעזור כי פשוט היריבה תהיה טובה יותר אבל זה לא הגיון מופרך זה מה שאני אומר.

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

זו בדיוק המחלוקת בינינו .
אני לא חושב שההנהלה ראתה חוסר התקדמות ולכן פיטרה את בלאט מהסיבה הפשוטה שבמבחן התוצאה בלאט עמד וזה הקריטריון היחיד.
ובכל למה דווקא עכשיו ?
בעיני היה משהו כזה בערך.
1. בלאט מונה.
2. לברון חזר.
…אם סעיף 2 היה מוקדם בשבועיים סעיף 1 לא היה בא לעולם .
3. עכשיו נוצרה בעיה וההנהלה לא רצתה לפטר כי זה היה נראה גס מדי ,בנוסף הייתה כנראה אמונה שיהיה ניתן לנהל את לברון שיקשיב למישהו ( להנהלה ואולי גם למאמן ).
4. בתקופת הכישלון אשתקד ( אגב מאזן שלילי אחרי חצי עונה….מעמיד בגיחוך את טענת חוסר ההתקדמות ).
עדיין האמינה ההנהלה שאפשר יהיה לאלף את לברון לכן אז בלאט לא פוטר …אז זה היה הגיוני .

5. אחרי שבלאט הגיע לגמר בתנאים הלא פשוטים שהיו לו …לא ניתן היה לפטר אותו גם ההערכה של לברון לבלאט כנראה גדלה במקצת ( באופן זמני ).

6. גם השנה לא הייתה כל סיבה בלאט להזכיר כבר הניף את תואר מאמן החודש והקבוצה רצה טוב למעט ג.ס…נו גם ס.א חטפה 30 בראש.
מול הקבוצות הטובות האחרות הקבוצה עמדה בצורה טובה כולל בס.א ומול ל.א ואוקלהומה …
7. בכל זאת בלאט פוטר כי ההנהלה הבינה שכל המערכת יותר מדי תלויה בלברון והוא מה לעשות לא מעוניין בדיוויד.
בהנהלה הבינו שעכשיו יש תירוץ ….ואוטוטו בלאט מקבל הכרה באולסטאר …והחליטו לחתוך עכשיו .
מי שסיכם זאת הכי נכון בעיני היה ט.ב.י מהאתר שאמר בפשטות כל הסיפור של בלאט הוא בגלל שלברון לא רצה אותו …זה כל הסיפור.
8. מדהים איך שמדינה שלמה משתעבדת לגחמות של אדם אחד …שכבר ברח מהם בהזדמנות הקודמת ומחזיק אותם קצר שנה שנה.
בכל הכבוד כאן נראית לי גדולתו של ריאלי .. שאמנם השיג את לברון אך בתנאים שלו …וגם כשיום אחד לברון החליט לחזור עם הכישרון שלו לאוהיו ….הארגון לא נפל מהכיסא ובנה קבוצה לא רעה בכלל.

גיל 29 בינואר 2016

אבל שוב, אתה חוזר על האמירה שהוא עמד במבחן התוצאה כשהוא לא, לפחות בעיניהם. המאזן במזרח הוא די קשקוש והוא לא יוצא דופן לקבוצות שלברון משחק בהן. שנה שעברה זה לא דוגמא לכלום כי כל הקבוצה הייתה חדשה עם מאמן חדש ולקח להם זמן להתחבר. אז הם התחברו במידה מסוימת אבל לא הגיעו למשהו מעבר לזה השנה. במשחקים קובעים נגד קבוצות מהמערב הם היו לא תחרותיים ונראו לא מחוברים. זה מה שמדאיג את ההנהלה ולא אליפות המזרח. אתה יכול לומר שהראייה שלהם מעוותת ושזה לא יעזור ואני גם נוטה להסכים, אבל אי אפשר לומר שיש כאן מדד אובייקטיבי ומקובל של מבחן התוצאה כי ברור שאין.

יותר מזה, במבחן התוצאה בלאט לא התחבב על השחקנים. כן באשמתו, לא באשמתו, לא משנה. יש שם קרקס והם חשבו שככה זה מתכון לאסון. לברון הוא חלק מזה כמובן אבל אם השחקן הכי טוב בקבוצה שלך ואחד הטובים בעולם לא רוצה אותך אז זה אומר שהקבוצה לא בריאה ואין לה תקרה גדולה יותר כי הוא לא מתחשב ומקשיב למאמן.

לגבי העיתוי, תמיד תוכל לומר שהעיתוי לא נכון. אם היו מפטרים אותו אחרי העונה שעברה זה היה נראה מופרך כי מה שהקבוצה עשתה בגמר נראה בלתי אפשרי לפניו. אם היו מפטרים אותו לפני חודש או חודשיים היו אומרים שזה מוקדם מדי. עוד חודשיים זה מאוחר מדי לערוך שינוי. תמיד יש סיבה למה לא.

ולא, הם לא עמדו טוב מול הספרס. תסתכל על המשחק שוב ותראה איך שוב ושוב הספרס הלכו על לאב לסלים קלים. בלאט לא הצליח לשלב אותו ונתן לו תפקיד מוגבל וזה לא עובד.

ניק 28 בינואר 2016

כבדיחה על לברון אבל שואל ברצינות,
האם היה אי פעם מקרה של שחקן\מאמן בNBA?

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

בוודאי, ביל ראסל. לא בדיחה בכלל.

איציק 28 בינואר 2016

לא, ראסל היה מאמן שחקן. לברון הוא שחקן מאמן. הסדר חשוב ;)

shohat 28 בינואר 2016

טירוויה:
היו 40 שחקנים-מאמנים בתולדות הליגה.
האחרון היה דייב קאוונס בסלטיקס עונת 78-79.
חוקי הליגה אוסרים זאת מאז עונת 84-85.
שני מאמנים-שחקנים בלבד זכו באליפות: באדי ג'נט (1948) וביל ראסל (פעמיים).
לני ווילקנס היחידי שנכנס להול אוף פיים גם כשחקן וגם כמאמן. שימש כמאמן-שחקן בשתי קבוצות שונות.
שמות בולטים נוספים: בוב פטיט, דייב דה בושר, בוב קוזי, דולף שייז, רד הולצמן.

איציק 28 בינואר 2016

אז לברון עובר על חוקי הליגה?
ועדת חקירה במיידי!!!

thomas 28 בינואר 2016

לברון שתול

ד"ר פיל 28 בינואר 2016

ג'קי מון

49ers 28 בינואר 2016

אני חושב שאתם וכל העולם נותנים יותר מדי קרדיט לתקרית פסק הזמן.. לא הציל לו את הקריירה, אני מאמין שהם היו עוברים את הבולס בכל מקרה.
בחייכם, כמה פעמים ראיתם שחקני נ.ב.א גדולים מגיעים לאירופה ופתאום מבקשים פסק זמן כשהם אוחזים בכדור ותחת לחץ?
הכל שייך לשכר לימוד. נקודה.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אני לא מתייחס לזה בביטול בכלל. רוצה שכר לימוד, לך תהיה עוזר חמישי. אם היו עפים לשיקגו בגלל זה, היה צדק מקצועי בפיטורים של בלאט. אגב, אני חושב שהיו כמה נקודות שבהן הייתי מבין פיטורים, כמו בפתיחת העונה שעברה כשהם היו 20-19 או משהו כזה ואחרי סדרת הגמר כשהם הפסידו 3 ברצף.

rami 28 בינואר 2016

"אני חושב שכמעט כל שחקן בקליבלנד התקדם תחת בלאט כמאמן" – לאן התקדמו הייווד/לאב/לברון/מריון/מילר/שאמפרט/סמית'/ג'ונס/? – לא היה לחלקם לאן להתקדם ללא שום קשר לבלאט כי הם עוד שניה בפנסיה/קוראים להם לברון/פשוט לא התקדמו.

היחידים שאפשר לתת קרדיט כלשהו לבלאט על התקדמות זה נגר שנקרא דלבדובה שעבר ממצב לא רלוונטי למצב של לוחם גרילה ומוזגוב. תומפסון לא השתפר אצלו – סגנון המשחק שלו מתאים לקרבות הפלייאוף הפיזיים והוא נתן מה שהוא יכול. לא יודע לגבי קיירי – אבל רק בשביל הקטע נניח שבלאט שיפר אותו (למרות שלא ברור לי איך זה בא לידי ביטוי).

"קליבלנד הגיעה רחוק יותר ממה שהיתה אמורה שנה שעברה". לא בדקתי, אבל שעה לפני משחק מס' 1 של העונה הרגילה היחס הנמוך ביותר לנציגת המזרח בגמר היה על קליבלנד – ככה זה שהאזור הוא גרוע ולברון בקבוצה שלך.
קליבלנד הגיע בדיוק למקום שהיא היתה אמורה להגיעה ואין לבלאט שום קשר לזה. לעבור את בוסטון/שיקאגו (שהקשתה עליו עד שגאסול נפצע) ואת אטלנטה החלבית זה המינימום ולא המקסימום.

rami 28 בינואר 2016

עכשיו כן בדקתי וזה היה בדיוק המצב: אחרי חתימתו של לברון קליבלנד היתה פייבוריטית ברורה לקחת המזרח שלא לדבר על לקחת את הגמר כולו.
השיג את המינימום.

אחד 28 בינואר 2016

כי יחסי הימורים זה המדד המדוייק ביותר לפוטנציאל של קבוצה…

rami 28 בינואר 2016

רשמתי שזה המדד המדויק ביותר?
זה אחד המדדים.
יש לי תחושה שאם לא בלאט מאמן את קליבלנד אלא X לכולם ברור שגמר זה המינימום (מה שבעצם ברור לכולם, פרט לכמה אנשים בישראל)

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

רק שאם היית שואל זאת ומספר שבקליבלנד לא ישחק לאב כי הוא יהיה פצוע עוד לפני סיבוב הפליאוף השני וגם קיירי לא ישחק כמעט כל הגמר המזרחי …מסופקני אם יחס ההימורים היה אותו הדבר.

rami 28 בינואר 2016

פציעה של קיירי לא רלוונטית לזכיה בגמר המזפח.
העדרותו של קווין לאב לא רלוונטית כי הוא היה על תקן נעדר בלי שום קשר לפציעה – יתרה מכך, הפציעה שלו הגדילה משמעותית את כמות הדק' של תומפסון שסגנון המשחק שלו תורם הרבה יותר בפלייאוף (משהו שלא חשבתי על לאב כשהגיע לשם והחזקתי ממנו שחקן טוב אבל בדיעבד מדובר בשחקן גדול לקבוצות קטנות).

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

אבל ההימור היה לפני הבדיעבד…אם היית מספר לכולם שלאב לא יתאים וקיירי פצוע לא בקלות היו מהמרים על קליבלנד …עזוב תן לי אותה סיטואציה עם לאו ואני לא מהמר העונה על -קליבלנד .

rami 28 בינואר 2016

אתה מערבב פה שני עונות – הדיון הוא על העונה שעברה וקיירי נפצע אחרי שעזר לזכות במזרח. קווין לאב לא היה רלוונטי לזכייה הזו, כי במהלך השנה הוא היה סוג של עציץ ולברון – עם צוות מסייע ברמה בינונית – מספיק כדי לזכות במזרח החלש.

אבל אם כבר ערבבת. התחזיות לקראת העונה הנוכחית היו שקליבלנד (עם סימן השאלה סביב חזרתם של לאב וקיירי מהפציעות) תיקח את המזרח – כן, עד כדי כך הוא גרוע.

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

סליחה אתה ערבבת .
אשתקד היו תחזיות מסוימות…העונה התחזיות היו לאחר שכולם ראו את הפלייאוף האחרון וההצלחה של בלאט שהיה פקטור משמעותי בה בהרכבים החסרים

rami 29 בינואר 2016

ממליץ לך לקרוא שוב את ההודעות הקודמות שלי – לא נאמרה שם מילה על העונה הזו.
ההצלחה של בלאט לאור ההרכבים החסרים נגד בוסטון(קבוצת על!)? נגד שיקאגו שלה בעצמה היה הרכב חסר? נגד אטלנטה? קבוצה שבעצמה לה האמינה שיש לה סיכוי לעבור את קליבלנד והובסה? או שבעצם אתה מתכוון ל2 המשחקים שהוא ניצח בגמר?

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

גילי ננסה פעם אחרונה.
מבחן התוצאה היה עד כה מבחן המאזן …בטח בנ.ב.א לא ניצחון כזה או אחר נגד קבוצה כזו או אחרת.
זה מבחן התוצאה יהיה עוד מבחן תוצאה והיא הצלחה בפליאוף.
בשני מבחני תוצאה אלו בלאט עמד בכבוד.
אם השנה היה עומד למבחן בפליאוף ונכשל היה בכך הגיון כמו שדנבר פיטרו את קארל מאמן העונה בהנף פוטר מכיוון שהטענה הייתה משהו כמו פלייאוף וליגה הם דברים שונים ובכל הכבוד לליגה אנו רוצים קידום בפליאוף….טענה הגיונית ולראייה דנבר לא נוצחה מאז ולו משחק פלייאוף בודד !…נחזור לדיוויד .הוא. הוכיח עצמו שהוא יודע לבצע התאמות ולהתמודד עם כל קבוצה בפליאוף …גם המאזן משביע רצון …מה פתאום פחדתם שמה שהוא הצליח לעשות אשתקד בפליאוף הוא לא יצליח השנה ? על סמך מה ?.
כאן ראוי לומר עוד דבר להסב את תשומת הלב….בלאט לא מונה סתם הוא מונה על סמך הישגיו באירופה….אמנם ניתן לומר ששנוי במחלוקת אם מאמן אירופאי יכול להצליח בנ.ב.א אך זה נכון לתקשורת ואולי ליתר הקבוצות .
קליבלנד ואותה. הנהלה האמינה בלאט על סמך הישגיו …מכאן שלמדו קצת את הישגיו …ואם היו לומדים היו רואים שהוא קיבל בראש מצסקא וריאל כמה וכמה פעמים שלא לומר פעם אחר פעם …אך ידע לתת להם בראש מתי שצריך ו להביא גביע ….ולקבל חוזה.
אז אם כל כך התרשמתי מבלאט באירופה היה לך לראות שהוא מקבל בראש מתי שאפשר זה מוטיב כמעט קבוע עם בלאט ( גם בליגה הישראלית וגם אשתקד בקליבלנד).
לכן קשה לקבל שפתאום פחדת שדווקא מאמן שידוע בהתאמה שלו וביכולת השיפור ברגע האמת…דווקא הוא ידעך פתאום בפליאוף.
שבת שלום ומבורך.

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

סליחה על השגיאות כתיב .. זה הנייד

גיל 29 בינואר 2016

היסטוריון, אין כאן שום קשר למה בלא יכול לעשות במצב אידיאלי. המצב בקליבלנד לא כזה. כמה פעמים אפשר לחזור על זה, מבחן התוצאה הוא לא מבחן המאזן אלא הכדורסל עצמו כפי שהוא נתפס על ידי ההנהלה. בעיניהם, ובמידה רבה של צדק, הכדורסל של קליבלנד טוב למזרח החלש ולא טוב מספיק למערב. אתה רואה איזו קבוצתיות יוצאת דופן? ניצול מקסימלי של השחקנים? הרי כל הטענות הן שלאב לא מנוצל מספיק ורק משתמשים בו לזרוק שלשות. ההנהלה חושבת שזו התקרה של הקבוצה ובהתבסס באווירה העכורה שיש שם הם לא רואים פוטנציאל לשיפור גדול. זה לא משנה מי אשם אבל לדעתם, עם לו הם יכולים להשיג יותר ולו רק בגלל שלברון בוטח בו.

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

מבחן תוצאה לא יכול להיות מבחן הדרך.
מבחן התוצאה נמדד במאזן ונמדד בפליאוף.
אתה מדבר על מבחן הדרך ….הדרך ארוכה ומפותלת.
אבל אם אתה מחליט למדוד מישהו במבחן הדרך גם שברמת התוצאה הוא מצליח אז
1. זה לא קרה אף פעם בכדורסל בנ.ב.א .
2. לפחות תן למאמן קצת זמן להתגבש עם כל השחקנים…הרי קיירי היה פצוע כמה חודשים וכדורסל זה לא הוקוס פוקוס.
מסקנה:
חוזרים לנקודת ההתחלה לברון החליט להנהלה וכל היתר תירוצים בעלמא.
שבת שלום ומבורך.

גיל 29 בינואר 2016

זה לא הדרך אלא מה שרואים בעיניים. קליבלנד היא קבוצת כדורסל לא ממש טובה מבחינה קבוצתית. היא משיגה ניצחונות בגלל עדיפות בכישרון לא בזכות קבוצתיות. המאזן מסתיר את זה כי המזרח חלש.

וזה שזה לא קרה בעבר לא אומר כלום. פעם הבאה שיפטרו מאמן באותה צורה זה יהיה מוצדק רק בגלל שהיה לזה כבר תקדים?

ישי 28 בינואר 2016

אם כבר, מה הפיטורים של בלאט עשו ליחס?

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

1. אין מה להשוות את ההרכב החסר של קליבלנד לשום קבוצתה בפליאוף כולל שיקגו
2. אשר לאטלנטה אני מזכיר לך שהם סיימו ראשונים במזרח המאמן שלהם נבחר למאמן העונה ,באופן חסר תקדים החמישייה כולה נבחרה לשחקן החודש במזרח ….להגיד שהם לא האמינו ביכולתם מול ההרכב החלקי של הקבאס זה קצת מרחיק לכת.
.

rami 29 בינואר 2016

1. ההרכב החסר של קליבלנד בדרכה לגמר = העדרותו של קווין לאב. העדרות שרק תרמה לה – וזה עובדתי.
2. מה הקשר בין מאמן שנבחר למאמן העונה לבין התבוסה המחפירה שהיא ספגה מקליבלד? זה ממש לא מרחיק לכת ומרבית פרשני/עוקבי הליגה לא האמינו ולו לשניה אחת שיש לאטלנטה סיכוי לנצח את לברון. העונה הרגילה זה עולם אחר מהפלייאוף, באמת לא ידעת את זה?

היסטוריון של ספורט 29 בינואר 2016

1. לא ברור. לי כלל שלאב לא היה עוזר מול ג.ס למשל.
2. גם קיירי לא שיחק כמעט מול אטלנטה וזה נגמר בסוויפ מהדהד.
אם היית מהמר על תוצאה בין אטלנטה לקליבלנד נטולת לאב וקיירי היית אולי מקבל ניצחון קליבלנד ( ספק) אך צמוד מאד.
כנ"ל בגמר מול ג.ס
נגיד זאת כך
אני עצמי לא מהמר על קליבלנד שלוקחת את המזרח אם אתה מבטיח לי אותם נתונים העונה בפליאוף ( בלי לאב וחצי קיירי ) אך לו במקום בלאט ..

rami 29 בינואר 2016

1. אני מתחיל להתייאש. אני מדבר על הפלייאוף עד הגמר ואתה ממשיך לדבר איתי על לאב והגמר. מה הקשר? לאב לא היה פקטור משמעותי לאורך 82 משחקים ולא היה פקטור גם אם לא היה נפצע. להפך, תומפסון קיבל דק' וזה הועיל להם הרבה יותר מאשר לאב החלבי.
2. אתה מצדיק את הטענה שלי שאטלנטה היא פשוט קבוצה חלשה מדי להתמודד עם קליבלנד. זה שהיא סיימה במאזן טוב ממנה בעונה הרגילה לא מעיד בשום דבר על הפלייאוף ולראיה 4-0 בלי לאב ובלי קיירי (ב2 מתוך 4 משחקים). ואני חשבתי כך בזמן הפלייאוף – שאין להם שום סיכוי.
גם אם השנה לאב וקיירי יפצעו קליבלנד תופיע בגמר כנציגת המזרח. ככה זה כשהאזור מביך ברמתו.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

נראה לי לקחת את הפיטורים של בלאט יותר קשה ממנו. הוא היה כמו בחור ממש טוב אבל גם די מכוער שאיכשהו קיבל הזדמנות לצאת עם הבחורה הכי יפה בשכבה וכל הזמן חשב שהיא out of his league ובסוף גם היא חשבה ככה.
להגיד שאיתו היה להם סיכוי לאליפות? שהוא שיפר כמעט כל שחקן בקבוצה? חוץ מדלבדובה, את מי הוא בדיוק שיפר? מה הקשר בין הלאב שאנחנו רואים עכשיו ללאב שראינו במינסוטה? הפיטורים האלו היו רשומים מרגע שלברון הגיע לקבוצה. לבלאט לא היה שמץ סיכוי – לברון לא רצה אותו שם ולברון קובע. זה שהוא החזיק עונה וחצי זה סוג של נס. זהו.
ואכן, ביזיון שלו מאמן את האולסטאר של המזרח. קצת פחות ביזיון מזה שאנשים אשכרה מתייחסים לאולסטאר הדבילי הזה או מצביעים לו.

איציק 28 בינואר 2016

ד"א, לאב אמר שללוו מגיע לאמן באולסטאר כי יש לו מעל 66% הצלחה (כמובן שזה היה בהומור ועקיצה). לבלאט היו מעל 70%, כנראה גם הוא עמד בקריטריונים. לא נורא, לוו יתגבר על העקיצה.

קורא אדוק 28 בינואר 2016

שוב,כל מילה של גרייזס, וכמו שראיתי שאייל גיל כתב בטור נפלא שאני ממליץ לקרוא, איפה היו כל הטורים האלו כשגרינברג פוטר ממכבי חיפה אחרי שלקח אליפות? או במקרים אחרים דומים?

ההתנהלות של רוב התקשורת הישראלית פשוט מביכה לאורך כל הפרשה הזו (שלא נדבר על הישראלים עצמם-אבל מהם אני לא מצפה ליותר מדי) ולי באופן אישי בא להקיא מהפרובנציאליות הזו. הבן אדם נכשל בתור המאמן: איבד חדר הלבשה,שנה וחצי לא הצליח לייצר התקפה ראוייה שתשלב את הכוכבים,ובוא נגיד את האמת-הוא פשוט לא מתאים לרמות האלו. וזה מגיע מאדם שמאוד אוהב את בלאט.

איציק 28 בינואר 2016

דווקא על גרינברג דיברו הרבה, וגם אחרי הפיטורין מירושלים.
זה היה הזוי מה שעשו לו.

עידן. 28 בינואר 2016

אני לא יודע איך אפשר לקבוע שהוא "לא מתאים לרמות האלו". הרי ראינו באירופה שלבלאט יש מוח כדורסל אדיר (ויצירתי בהרבה מרוב המאמנים בנבא). ובסופו של דבר כדורסל הוא כדורסל, גם אם הרמה הפיזית בנבא גבוהה יותר.

הוא באמת איבד את חדר ההלבשה, אבל לא היה לו סיכוי לזכות בו כשלברון מלכתחילה לא מאמין בו ולא רוצה אותה. ככה זה, חדר ההלבשה בדר"כ הולך אחרי המנהיג. במצב כזה גם לא היה לבלאט הרבה סיכוי להנחיל את עקרונות הכדורסל שלו על לברון.

בסופו של דבר אני מסתכל על ליצנים שאימנו בנבא ולא נראה לי שיש להרבה מהם את הידע והמקצועיות שיש לבלאט. אני באמת מאמין שבקבוצה נכונה הוא יכול לעשות דברים יפים מאוד.

ד"ר רזי הופמן 28 בינואר 2016

קורא אדוק, או שאתה אריה מליניאק או שאתה מצטט ממנו.
מסכים שהפיטורים של גרינברג היו הזויים ברמות ובכל זאת זה לא סותר את העובדה המטומטמת שפיטרו את בלאט על תככנות של לברון/לו/ השחקנים/ כל התשובות נכונות ובלי קשר עם זה שאני ישראלי ויהודי. האישו הוא ששני הפיטורים הללו לא יאים בלי קשר אחד לשני ובלי קשר שלא שמעת תלונות לגבי פיטורי גרינברג.

קורא אדוק 28 בינואר 2016

רזי, אני לא מליניאק :-) ודווקא הכתבה הרלוונטית הייתה של אייל גיל,הגיוני שאחרים גם העלו את הנקודה הזו.
ולגבי האישו- זה בדיוק העניין, בעיניי הפיטורים שלו מאוד הגיונים ומאוד נכונים,כאשר לגבי ההתנהלות גם אני מסכים שלא הייתה במקום אבל בטח שלא התרגיל המסריח כביכול שכולם עשו מזה,ובינינו,כמה פיטורין שנעשו "בצורה טובה" אתה מכיר.

הצעד החכם לעשות בעיניי היה לפטר אותו כמה שיותר מהר מהסיבות שרשמתי לעיל.

MOBY 28 בינואר 2016

גרינברג לא פוטר מחיפה. הוא עבר ירושליימה.

ארז 28 בינואר 2016

מסכים עם גרייזס.

49ers 28 בינואר 2016

במינסוטה, לאב היה הלברון שלהם..
כשהגיע למפגש עם הלברון האמיתי, נראה בדיוק כמו שהמאמן שלו נראה.
יש הבדל גדול בין להיות ראש לשועלים מאשר צלע נוספת באריות, בייחוד שהאריה הגדול מאד גדול בצלע שלו.
דווקא קידם, לדעתי, את לאב, בכך שהכניס אותו לאט לאט לרוטציה (בין אם במכוון ובין אם לאו).

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

זה שלאב לא מתאים לשחק עם לברון, זה די ברור. לא כל כך עניין של להיות זנב לאריות אלא פשוט בקטע מקצועי, הם יושבים על משבצת דומה. זה לא משנה את העובדה שלאב היה כמעט נון-פקטור בקליבלנד והויתור על וויגינס בשבילו נראה עכשיו כמו טעות. ומה לעשות, זה תפקידו של מאמן. בכל מקרה, אני לא רואה אף אחד באמת שהתקדם שם. קיירי נראה פחות טוב מבעבר וגם לברון הרבה פחות אפקטיבי.

גל ד 28 בינואר 2016

תגלול לסטטיסטיקה המתקדמת. העונה שעברה היתה הטובה בקריירה של קיירי בהפרש עצום.

http://www.basketball-reference.com/players/i/irvinky01.html

YG 28 בינואר 2016

בקריירה בת ה-12 שנים?

גל ד 28 בינואר 2016

לא הבנתי את השאלה.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

הם השתפרו תחת בלאט. אם אתה רוצה לתת את הקרדיט ללברון, זכותך, אני לא חושב שהוא עושה שחקנים טובים יותר.
טריסטן תומפסון היה המחליף של ורז'או והפך לסנטר מאוד לגיטימי בליגה שמאיים על כל ריבאונד התקפה. מוזגוב היה עב"ם והפך לאיום על כל מי שנכנס לסל. שאמפ וסמית' היו שני שחקנים סופר בעייתיים שלא הסתדרו במארג קבוצתי ומצאו מקום בתמהיל. קיירי היה בכלל שכונה שכל זריקה היה מסיים באיזה נפילה מוזרה, ככה שלא היה יורד להגנה. כמה תבוסות הם קיבלו על הראש שנה שעברה בגלל השטויות שלו? תראה אותו עכשיו, אחלה רכז. כפוי טובה, אבל רכז. את לברון בלאט לא יכול ללמד כדורסל, אבל תחת בלאט לברון הנהיג יותר מאשר בכל מקום אחר ולכן מסתכלים על זה הרבה יותר ולא על החטאת הזריקה בסיום המשחק הראשון שהיתה מעלה את קליבלנד ל0:1 עם קיירי בריא. כן, לאב הבעייתי בסיפור. גם בלאט אשם בחוסר היכולת למקסם את לאב.
מה לעשות, אני חושב שאם קליבלנד בריאה, היא יכולה לקחת אליפות כי הדרך שלה לגמר השנה צריכה להיות הרבה יותר קלה גם ביחס לעונה שעברה וגם ביחס ליריבות שיקיזו דם אחת לשניה. אני חושב שקליבלנד במצב טוב ביחס לאיפה שקבוצה צריכה להיות בינואר. עד לפיטורים אני חושב שקליבלנד התנהלה בצורה די בוגרת, הבינה שצריך לחלק דקות, להוריד קצב, לתת לקיירי לחזור מהפציעה. לכן גם המאזן הטוב, תדירות ההתרסקויות המנטליות הרבה יותר פחותה מאשר בעונה שעברה, יש שיפור ניכר מאז תחילת העונה במשחקי חוץ, יש שיפור גם במשחקי באק-טו-באק שהיו בעייתיים אצל בלאט. כפי שכתבתי, אני לא חושב שזה היה המוצר המוגמר, אלא שאפשר היה לראות עליה הדרגתית באינטנסיביות אחרי שלברון היה חוזר מחופשת פוסט האולסטאר. אני חושב שההנהלה נכנסה לפאניקה במקום להמשיך להתקדם לאט ובביטחון לעבר הגמר ושמעבר לחרפה הפיטורים היו טעות.

אחד 28 בינואר 2016

מה כל ההמולה סביב האולסטאר? סתם משחק ראווה…

קלבדוס 28 בינואר 2016

הצדק הפואטי (אם יש מקום לכזה) עבור בלאט יגיע השנה בסדרת הגמר, כשקליבלנד תינגף בפני גולדן סטייט. ואז כולם יתייחסו לסדרת הגמר הקודמת, 2:4 עם רוסטר של שישה וחצי שחקנים, בתור הישג שלא ישוחזר. והוא לא.

טיפה סרוחה 28 בינואר 2016

קראתי איפשהוא שעוזרי המאמן הם אלה שאחראים לספור את פסקי הזמן ולהודיע למאמן כשהוא מנצל את כולם.
מישהו יודע אם יש אמת בדברים?
אם זה נכון יש מצב גם שלו לא הודיע לבלאט במתכוון כדי לצאת הגיבור ברגע האחרון(מתאים לו)

איציק 28 בינואר 2016

א. יש אמת.
ב. דיברו על כך המון בזמן אמת.
ג. עדיין הוא היה מספיק עירני כדי לתפוס את בלאט, ועכשיו תפס את מקומו…

shohat 28 בינואר 2016

יש התייחסות מעניינת לנושא הזה של פסקי הזמן בפודקאסט האחרון של זאק לואו עם ווינדהורסט. בגדול בלאט התקשה עם כל הניואנסים הטכניים של ניהול פסקי הזמן (מתי לקחת משיקולים פורמליים לסוגיהם) והוחלט שלו ינהל את זה.

האפשרות שלו לא הודיע במתכוון כדי לצאת גיבור היא לא ריאלית. דייויד סימן טיים אאוט ועמד על המגרש. השופט הסתכל עליו ישירות וראה את זה בבירור. העבירה הטכנית נעברה, רק שהשופט החליט לא לשרוק. זה שלב שבו זה כבר לא תלוי בלו והוא לא היה מעז לקחת סיכון כזה כשהמשמעות היא פיגור 1-3 בסדרה.

טיפה סרוחה 28 בינואר 2016

הבנתי אז זה לא פדיחה רק של בלאט כמו שכולם אומרים,זה פדיחה של כל הצוות

Yavor 28 בינואר 2016

לדעתי כל עניין בלאט משול קצת, במחוזותינו (ולהבדיל אלף אלפי הבדלות), לפטירה של בן משפחה:
כל השבוע היה לחץ ועצב וכעס, ועכשיו, בתום ה"שבעה", אנשים מתחילים להפנים שככה זה וצריך להמשיך בחיים.

אני אגב שותף לדעה של יואב לגבי סיכויי קליבלנד. מלבד הנושא הטחון (אך נכון לדעתי) של הכושר-הירוד-של-קבוצות-של-בלאט-בינואר והעובדה שמשחקים בפלייאוף רק עוד כמה חודשים – אני גם מאמין לחוסר המשמעות של משחק אחד באמצע עונה רגילה. רבאק – הלייקרס חטפו 34 הפרש במהלך סידרת הגמר (!!), בלי שתהיה עוד חצי עונה + פלייאוף לתקן ולשנות, ובכל זאת לקחו את הסידרה והאליפות! אז על מה המהומה? יש המון זמן לעבוד ולתקן, והתוצאות של ג"ס בהמשך השבוע מראות ש"זה לא אני, זה אתם" – כלומר לא שהקאבס היו כ"כ חלשים כמו שהווריורס בכושר מטורף כרגע.

אני גם מסכים איתך שעלייה לגמר לא היתה מובנת מאליה שנה שעברה, בטח עם כל הפציעות וההרחקות, ובלי יתרון ביתיות בגמר המזרח.

ולסיום, זה הרי אתר שגולשים בו לא מעט עיתונאים (נכון?) – האם מישהו ירים את הכפפה וינסה להשיג ראיון עם רומאו טראוויס? האיש הוא מהמעגל הקרוב של לברון, וגם שיחק פה בארץ שנה או שנתיים, אפילו מול קבוצותיו של בלאט. אולי הוא יכול לתת איזה אינפוט בעניין? ואולי מאמניו/חבריו לקבוצה בעבר יכולים להצביע על מקרה חריג במשחקים שלו נגד בלאט ומכבי? קשה להאמין שאחרי מינויו של דיוויד, לברון לא התייעץ עם חבר הילדות שממש ראה ושיחק נגד קבוצותיו של בלאט. לא נשמע לכם מעניין?

איציק 28 בינואר 2016

אני מסכים עם הכל, אבל לברון לא צריך להתייעץ, הוא מח כדורסל מבריק והוא מודה בזה.
מח… אה,
כדורסל מבריק… כל הזמן רואים מקבוצותיו, בזכותו, בדקות האחרונות…
מעניין איזה מראה יש לו בבית.
ועדין, שחקן ענק, כמעט ללא כל קשר למח.

סופוט 28 בינואר 2016

פוץ, אתה לא לברון.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

אולי פטירה של דודה שלא סבלת יותר מדי..
אני כמובן בעד בלאט, אבל ממש שמח שההמולה התקשורתית מסביב עכשיו נעלמת לאט לאט (כלומר, כולם עדיין דשים בזה אבל תוך שבוע יעברו הלאה). זה היה מציק ומעיק, במיוחד בפלייאוף.

איציק 28 בינואר 2016

בפלאיי-אוף זה יחזור בענק. לא רק כאן, גם שם.
אם קליבלנד יתרסקו, יגידו שאתם רואים איזו טעות עשיתם.
אם קליבלנד יצליחו מעל המשואר ויתנו כדורסל מהנה, שוב יצאו הסכינים על בלאט.
לא תברח מזה עד לעונה הבאה.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

לא באותן רמות. לא נשמע מה אמר עיתונאי זניח על בלאט, מה איש הציוד של לברון חושב וניתוחים מפה ועד מחר על כל טיים אאוט.
יותר מזה, אני לא אצטרך לשמוע אנשים שבקושי יודעים איפה זה קליבלנד מדברים בעבודה על משחק ההגנה של לברון. הפלייאוף עוד שלושה חודשים, עד אז ישכחו מלברון ורק ישמחו כשהוא יפסיד.

איציק 28 בינואר 2016

זה נכון, ועדיין פה ושם יצוף שוב.

אחד 28 בינואר 2016

עכשיו יחזרו לעומרי כספי

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

קודם כל, עדיף. כספי מדבר על המגרש, אפשר לספור כמה נקודות הוא קלע וכמה הוא תרם לקבוצה שלו. חוץ מזה, הוא לא באמת משמעותי והקבוצה שלו לא מספיק טובה
כשאני חושב על זה, איזה מזל יש לנו שנחסך מאיתנו פסטיבל בלאט באול סטאר

the bird 28 בינואר 2016

נחסך לך
"לנו" זה נראה לי המיעוט פה,
לי זה לא היה מפריע
ולעוד רבים

ניינר / ווריור 28 בינואר 2016

נחסך לנו. לכולנו. ותודה על כך ללברון

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

הניסוח שלי היה מדויק. זה נחסך מכולנו. יכול להיות שאתה אהבת את זה ומרבית המדינה אהבה את זה, אבל לכולנו זה נגמר כרגע. וטוב שכך

the bird 28 בינואר 2016

אתה יכול לנסות לנסח את זה איך שבא לך.
כשרוב האנשים בעד משהו
הלנו שלך הוא מתייחס למיעוט.
קלבדוס
ענה לך בדיוק
למה

קלבדוס 28 בינואר 2016

פסטיבל קליבלנד המאוס, בניגוד לפסטיבל גולדן סטייט המוצדק, כי כולנו נולדנו באיך קוראים לזה, bay area? אני עדיין לומד כדי להתקבל.
רוב תקשורת הספורט המקומית מאוסה. דווקא העניין עם קליבלנד מציק? לא טוב, לא קוראים.
חוץ מזה, ב(כמעט) כל אהדת ספורט יש אלמנט פרובינציאלי. אם זה מאמן ישראלי באוהיו, קבוצה משיקגו שראית פעם באמצע הלילה והתאהבת, או חודש שהיית מובר בניו יורק ומאז אתה מה-זה-אוהד-ניקס. הכל פרובינציאלי, נלעג וטבעי ביחד. הכל בסדר :)

אחד 28 בינואר 2016

איזה פסטיבל גולדן סטייט? לא כותבים עליהם עשירית ממה שכותבים על קליבלנד ובלאט(כאן בארץ,כמובן)
וסליחה שאני מעדיף שיכתבו על קבוצה ברמה היסטורית שמשחקת נהדר מאשר על קבוצה שהישגה הגדול ביותר הוא החתמת מאמן שבמקרה הוא ישראלי.

-גיסנו- 28 בינואר 2016

תראה, אני לא רואה ריאליטי למיניהם, ולא קורא על זה שום דבר כי זה לא מעניין אותי. אבל זה עדיין מרגיז משהו, שב 3/4 מאתרי החדשות הגדולים פעם ביומיים יש לפחות 2 כתבות ראשיות על מה ראינו בפרק האחרון של הישרדות/האח הגדול/ריאליטי-מוזיקה-תורן-וגרוע.

בני תבורי 28 בינואר 2016

קלבדוס,
אשכרה מוצאת חן בעיני התגובה שלך :)

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אריאל, זה סיפור ענק כאן. זה לא השאלות בגמר הפלייאוף על הישראלים שקמים בבוקר. העיסוק בבלאט הופך להיות עיסוק צדדי כחלק מעיסוק בלברון ואני מעריך שפחות נשמע עליו אחרי האולסטאר, אבל כרגע השם בלאט מוזכר כמעט בכל שידור של משחק שאני רואה (לא משחקים של קליבלנד) וכמעט בכל תכנית אולפן.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2016

לא הבנתי את הקשר למה שאמרתי

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

לאורך העונה שעברה לא חשבתי שקליבלנד הקבוצה הטובה במזרח ואני חושב שהיה לה המון מזל בסדרה מול שיקגו, גם עם פסק הזמן וגם עם הפציעה של גאסול. אטלנטה בכלל היתה פצועה וחבולה בגמר המזרח ולא הזכירה את הקבוצה שסיימה עם המאזן הכי טוב באיזור.

7even 28 בינואר 2016

מיאמי חטפו 40 מהספרס ב 2012 וניצחו את הבא

ד"ר רזי הופמן 28 בינואר 2016

לא אתפלא אם לברון בסוף העונה יעבור מקליבלנד למקום אחר אם לא יגיע לגמר המזרח או אם יעוף בסוויפ מול מי שתבוא מהמערב.
לברון שחקן ענק שתורם רבות לקהילה ולחבריו אבל מסתבר שהוא תככן לא קטן. הוא לא ממש מתחבר עם המאמנים שלו ואולי עם לו כחבר כן יש לו שפה משותפת. צר לי אבל תמיד תהיה אמביוולנטיות לגביו כמו גם על קובי וג'ורדאן.
לגבי לו, ברור שאי אפשר להשליך על משיכת היד של בלאט בשנה שעברה לגבי התככנות שלו. כשאתה רוצה להגיע לגמר לא תפגע במאמן שיכול אולי להביא לך טבעת. השנה הוא כבר היה הרבה פחות לויאלי. במקום לגשר הייטב בין בלאט לשחקנים הבעייתיים ולקרב ביניהם, הוא דפק את העסק. יואב, אם הוא היה מגשר ביניהם לא היינו מגיעים לפיטורים בכלל. עכשיו כשמדברים על הסבוטאז של השחקנים שהחליטו להפסיד משחקים כמו זה נגד פורטלנד. אני סבור של-לו יש גם כן חלק בעניין.
לגבי תומפסון, האיש כפוי טובה ברמות. בלאט קידם אותו בשנה שעברה כמו את דלי מוזגוב וסמית. שלושת האחרונים לפחות אמרו מילה טובה. מי שבגד בבלאט זה האוברייטד הזה שקיבל חוזה ענק על כלום. קליבלנד תפול חזק מאד בעתיד בגלל החוזה הארוך הזה.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אין לי מושג מה ידע ומה לא. את המשחק בפורטלנד אפילו לא ראיתי. רק קטעים בדיעבד. לפי מה שהבנתי, כעוזר מאמן כנראה שהוא היה אומר לשחקנים דברים שהם רצו לשמוע. טיירון לו קצת סימן שאלה. הוא נתפס כאמין כשהוא מפרגן לבלאט. אני לא יודע אם זאת הצגה, או שהוא חושב ששמו אותו במצב שאם אין אליפות הוא הבא בתור ללכת.

ד"ר רזי הופמן 28 בינואר 2016

ברור שהוא פוחד. אם ג"ס מגיעה בריאה לגמר אין לקליבלנד שום סיכוי.
מה שנכון זה שלא מגיע ללו להדריך את המזרח באולסטאר כמו שלא מגיע לפופ להיות שם אבל מסתבר שבכדורסל האמריקני אין פייר.
ברור שהצדק דורש בלאט מול וולטון. לא ברור לי מדוע לו מול פופוביץ זה פשוט לא הגיוני. אם כבר אז לו מול קאר.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

קאר לא יכול כי אימן שנה שעברה. במזרח היו צריכים לתת לצוות של טורונטו להוביל את המזרח. המשחק גם נערך בטורונטו, אז זה כמעט מתבקש.
שפופוביץ' יתחלק בשלל ויתן לצוות שלו לאמן. מחצית אחת מסינה, מחצית שניה בקי האמון. זהו, שכנעתי את עצמי, שאישה תאמן באולסטאר. זכתה בליגת הקיץ. מגיע לה.

אחד 28 בינואר 2016

גם אם סן אנטוניו תגיע לגמר אין לקליבלנד שום סיכוי.

פאקו 28 בינואר 2016

החוק בו אסור למאמן שאימן בשנה שעברה לאמן שוב הוא ע"ש פאט ריילי, שכאשר אימן את הלייקרס זכה תשע פעמים רצופות בראשות המערב (אאל"ט).
מעבר לכך, האמריקאים מרובעים לחלוטין בכל מה שקשור לכללים. גם אם לו היה מאמן משחק אחד, הוא היה המאמן של המזרח. מניח גם שזה היה מרכיב בהחלטה לפטר את בלאט בתזמון הזה (לפטר את זה שאימן באולסטאר וגו').

-גיסנו- 28 בינואר 2016

אני רק מקווה שהג'וב הבא של בלאט יהיה בקבוצה עם סגל וציפיות שיתאימו לו ב NBA (לבינתיים לפחות). כמו שהיה בקליבלנד בנקודת הזמן שבה הוא חתם שם.
נראה לי שלאף מאמן שמגיע מאירופה, טוב ככל שיהיה, אין סיכוי להצליח בשנה הראשונה בקבוצה עם לברון, קיירי וקווין לאב.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

זהו, שאני לא עושה לו הנחות. אני חושב שהוא כן צריך להצליח ושמאמן צריך לדעת להסתגל לסיטואציות משתנות. אני פשוט חושב שהוא הצליח.

גיל 28 בינואר 2016

יואב, הוא לא הצליח כי שחקנים לא רצו אותו. לא משנה שמראש הייתה להם אג'נדה נגדו ושזה לא ממש באשמתו כנראה אבל בשורה התחתונה אי אפשר לאמן קבוצה ככה.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

הם היו ב11-30 כשהוא פוטר. כן אוהבים אותו, לא אוהבים אותו, זה אחלה מאזן ולא היה על קליבלנד שום איום במזרח.

גיל 28 בינואר 2016

אבל אין עליהם איום זה אקסיומה בכל קבוצה שלברון משחק. זה לא מה שאתה שואף אליו.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אני לא מסכים עם זה. בקדנציה הראשונה של לברון בקליבלנד, כמעט כל שנה הם היו מפשלים בדרך לגמר. במיאמי היתה קבוצת על סביב לברון. אפשר להשוות בכלל את דוויין ווייד שהיה אלוף לקיירי שלא עבר סדרת פלייאוף? עזוב בוש-לאב שזה הנוק אאוט המתבקש, יש לקליבלנד שחקן בקליבר של ריי אלן שהציל את האליפות השניה? ווייד ואלן הם שני שחקנים שבלי שום קשר לתקופה עם לברון במיאמי היו נכנסים להיכל התהילה. כרגע אין אף אחד בקליבלנד שבכלל יכול להיות בדיון.

גיל 28 בינואר 2016

אני מדבר על העונה הרגילה. ובקדנציה הראשונה הוא עדיין לא היה לברון של מיאמי והיום. אירווינג בהחלט יכול להיות מושווה לוייד ששיחק במיאמי ובוש ללאב. גם אם הם פחות טובים, עדיין יש להם ביי פאר הכי הרבה כישרון במזרח.

ובכלל לא בטוח שבוש הוא שחקן היכל התהילה וגם וייד הוא גבולי בעיניי.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

בוש לא בטוח. בטח לא בלי התקופה במיאמי. דוויין ווייד וריי אלן היו נכנסים בלי קשר לשנים עם לברון.

גיל 28 בינואר 2016

ריי אלן כן ווייד ממש לא בטוח. השיא שלו היה קצר מדי אם כי בצורה שבה מנהלים את ההאל בכדורסל הוא כנראה היה נכנס, אבל לא בבחירה ראשונה.

אהד 28 בינואר 2016

בוש בבירור לא אמור להיכנס להיכל. וייד? אין סיכוי שלא.

גיל 28 בינואר 2016

וייד יכנס זה ברור, רק שאני אומר שלדעתי הוא לא שם. נתן עונה אחת גדולה באמת בשנה לפני שלברון הגיע שלא הביאה את מיאמי לשום מקום ואז היה שחקן משני ללברון. כן, הוא לקח אליפות כששאק כנראה היה השחקן המרכזי בקבוצה ועם שיפוט מאוד אוהד בלשון המעטה בגמר.

-גיסנו- 28 בינואר 2016

אני לא חושב שזה הנחות. אני די מסכים פה עם גרייזס, בלאט מצא את עצמו בסטואציה שונה לגמרי ממה שכוון אליה כשקיבל את ההצעה של קליבלנד, וזה היה עניין של זמן עד שיהיה פיצוץ. לא חושב שזה הנחות כי שום דבר פה לא באמת היה תלוי בו.
אם הוא הצליח מקצועית או לא זה בכלל לא העניין. הוא מההתחלה היה במצב שבו בהיררכיה הוא מתחת לחלק מהשחקנים, מה גם שהוא קיבל טריו מפוצץ אגו במיוחד – והוא כולה "המאמן הזה מאירופה שבחיים לא דרך בנ.ב.א". כמעט כל דבר שעבד טוב בקליבלנד נזקף לזכות לברון וכל דבר רע נזקף לחובתו של בלאט. אם בלאט היה מקבל סגל, מבחינת יכולות ואופי שחקנים, כמו שיש בסן אנטוניו או גולדן סטייט, הסגנון האירופאי שלו היה הופך ליתרון. כשיש לך שלושה כוכבים סופר "אמריקאיים" באופי ובסגנון המשחק שלהם, אתה יכול רק להחזיק את הראש מעל המים כמה שרק תצליח, בסוף יטביעו אותך בלי קשר לתוצאות שאתה מביא – ועכשיו קיבלנו את ההוכחה

גיל 28 בינואר 2016

באמת מגזימים בניתוח האירועים. נכון שלברון אשם בפיטורים שלו והיה האחראי הראשי שהוא לא השתלב, אבל הסיטואציה פשוט לא טובה לבלאט. היה לו הרבה מה ללמוד בנבא מעבר למתי קוראים לפסק זמן. למשל, לדעת לנהל את הדקות של השחקנים, לשלוט על מערכת של עוזרי מאמנים בכמות שאין באירופה וכו'. הוא הסתדר יפה מאוד אבל לא ראינו שום דבר גדול מקליבלנד וגם אם זה לא באשמתו פשוט לקבוצה הזו איתו אין תקרה גדולה יותר במצב הנוכחי.

בלאט יקבל עוד הזדמנות לאמן, בקבוצה קטנה כנראה, ואם לא יצליח שם אז כנראה שכבר לא נשמע ממנו. אבל הרחק מההמולה תעשה לו רק טובנ ויש סיכוי שבאמת יתנו לו לאמן.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

זה אכן מה שהיה צריך להיות מלכתחילה. אני מקווה שיקבל את הצ'אנס, למרות שאני חושב שהסיפורים על מרד שחקנים ירתיעו בעלים וGMים הרבה יותר מאשר הפסדים בגמר לגולדן סטייט או סן אנטוניו.

איציק 28 בינואר 2016

ההרגשה שלי שזה עכשיו עיניין של פרנציפים. כל מקום שבלאט ילך לאמן ב-NBA, לברון יעבור לשם כדי לגרם לפיטוריו.
נבלה.

ד"ר רזי הופמן 28 בינואר 2016

בגלל זה הוא צריך להגיע לקבוצה מוכה כמו ברוקלין, שם הבוס לא שם על מה שלברון אומר, ולהנהיג. הוא היה מנהיג במכבי ובנבחרת רוסיה. אין שום סיבה שלא יעשה את זה גם בקבוצה אחרת שדורשת מנהיג. הוא לא חייב להביא את ברוקלין לפליאוף. רק לשקם את הכבוד העצמי שלהם כי יש שם פוטנציאל. להגיע ל 30, 35 ניצחונות השנה זה לא בשמים!

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אם לא NBA, לא אתפלא אם יחזור לאמן את רוסיה עד שיחליט מה הלאה.

אחד 28 בינואר 2016

לשם אפילו לברון לא יוכל להגיע!

ירושלמי 28 בינואר 2016

לברון בהודעה לעיתונות: קניתי את רוסיה, אני רוצה לשחק בנבחרת.
כתב: אבל זה מנוגד לחוקי פיב"א.
לברון: תן לי שניה… קניתי את פיב"א.
בלאט: :(

ayalon 28 בינואר 2016

"…לכישרון הגדול ביותר שהליגה ראתה מאז ג'ורדן יש רק 2 טבעות, שגם הן הושגו כשלצידו הול אוף פיימרים עתידיים."
לא הבנתי, היה איזה שחקן שלקח לבד קבוצה לאליפות בלי הול אוף פיימרים סביבו? אני ממש ממש לא מחובבי לברון, אבל צריך להיות הוגנים: מייקל לקח אליפויות כשלצדו סקוטי פיפן, הול אוף פיימר וודאי, וכמה שחקנים שהיו מהטובים בעמדות שלהם (בזמנים שונים): קוקוץ',רודמן, וגראנט. היה את אולאג'וואן בעונה המקוצרת, וזה מה שאני מצליח לזכור עכשיו. יש למישהו עוד דוגמאות?
היו גם קבוצות שלקחו אליפויות בלי שני הול אוף פיימרס, אבל שם היה תלכיד של כשרונות וקבוצתיות מדהימה, סטייל דטרויט על הלייקרס.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

הכוונה שחקנים שגם בלי התקופה המשותפת עם לברון במיאמי היו נכנסים להול אוף פיים. ספק אם פיפן היה הול אוף פיימר בלי ג'ורדן. ריי אלן בוודאות היה נכנס להול אוף פיים גם אם לא היה עובר למיאמי ומציל את האליפות השניה ואני מעריך שגם דוויין ווייד שלפחות בשנתיים הראשונות עם לברון הנהיג את הקבוצה, היה נכנס להול אוף פיים בלי קשר לארבעת הגמרים עם ג'ימס. כיום אין שחקן אחד בקליבלנד (למעט לברון) שבמעמדו הנוכחי הוא הול אוף פיימר.

ayalon 28 בינואר 2016

פיפן הול אוף פיימר כמעט וודאי גם בלי מייקל, בטח לא פחות מריי אלן. בכלל, המעמד "הול אוף פיימר" הוא בעייתי: אני בכלל לא בטוח שאלן ופירס, לדוגמא, הם הול אוף פיימרס בלי החבירה שלהם ושל גארנט (שבתור אוהד סלטיקס אני מברך עליה בהחלט!) והאליפות המשותפת.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

ריי אלן קלע השלשות הכי טוב בהיסטוריה (עד שקארי יעבור אותו). היות ורג'י מילר בהוף אוף פיים, גם ריי אלן היה נכנס.

סופוט 28 בינואר 2016

דאלאס

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

נוביצקי וקיד בוודאות. אולי גם JT

The Beyonder 29 בינואר 2016

נוביצקי עשה את זה לבד. קיד בגיל 40 היה נון-פאקטור, וטרי? אתה רציני, ג'ייסון טרי?

היסטוריון של ספורט 28 בינואר 2016

אם לו יעבור חצי מהבעיות שהיו לבלאט הוא לא בגמר הליגה.
הצפייה מבלאט הייתה גמר לפחות…היא הייתה ראלית בתנאים ראלים…בלאט עמד בציפייה למרות התנאים הקשים.
מקובל לומר ובצדק שבלי לברון בלאט לא היה בגמר זה בוודאי נכון.
יחד עם זאת לי אין ספק שגם בלי בלאט …לברון לא היה מגיע עד הגמר אשתקד.
הקבוצה הייתה פצועה ובלאט עשה המון התאמות והצליח להפיל בזה אחר זה את טובי מאמני המזרח וגם בגמר הליגה הוא עשה מעל ומעבר ליכולת האוביקטיבית שהייתה לו.
הוא לא חף מטעויות מקצועיות (יותר מדי דקות משחק ללברון ).
אך עצוב ומקומם שמנסים לזכור לו את אותה הטעות בפסק הזמן ההוא.
לדעתי לברון יתרחק מאד מהטבעת מכאן ואילך (אולי כשחקן משנה כמו שאק במיאמי ) …
ובלאט יוכל לזכות בהכרה בקבוצה ללא סופר סטאר בולט כמו לברון …עכשיו כשצבר ניסיון ולמד את הליגה הוא יוכל בשקט לקבל תפקיד מכובד בקבוצה כמו מינסוטה ,אורלנדו או וושינגטון שכזו .

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

אכן אין לי ספק שבלי לברון קליבלנד לא היתה מגיעה לגמר. אני מקווה שבלאט יקבל עוד הזדמנות ואני חושב שהיא מגיעה לו, אבל אני חושש שהנרטיב הזה של מרד שחקנים יכביד על הסיכוי שלו לקבל קבוצה אפילו יותר מאותו פסק זמן.

חובב 28 בינואר 2016

אני בספק אם בלאט יקבל עוד צ'אנס.
יש הרבה מאמנים טובים במחכים בתור, ובלאט לא בראש התור.
לדעתי הוא יחכה עונה אחתף=, לא יקבל קבוצה ויחזור לאירופה.

גיל 28 בינואר 2016

הוא בטוח יקבל עוד צ'אנס. מעריכים אותו ומקסימום הוא יוכל להיות גם עוזר בכיר.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

השאלה אם אפשר לרדת ממאמן קליבלנד ואלוף מזרח לעוזר מאמן של ג'יסון קיד במילווקי (סתם דוגמא שאין לה קשר לכלום) או משהו בסגנון?

גיל 28 בינואר 2016

לא, אבל אפשר להיות עוזר מאמן בקבוצה בכירה כמו אוקלהומה למשל או אולי קליפרס ואז לקבל קבוצה אחרת או כשהמאמן מפוטר. בכל מקרה, אין לו למה למהר. הוא יכול לחכות שנה בחוץ. יש כלפיו הערכה.

Ljos 28 בינואר 2016

עם כל יום שעובר יוצאים עוד ועוד ליכלוכים עליו מאנשים שמסביב לקליבלנד וכתבים של הקבוצה. נראה שלחכות שנה שהכל ישכח הוא דווקא הדבר היחיד שהוא יכול לעשות.

גיל 28 בינואר 2016

יותר מהכל, הדבר מעיד על הבלאגן שיש בקליבלנד. הרי כולם יודעים שזה בגלל לברון כך שלא חושב שמשהו רציני נדבק לבלאט.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

לברון חוטף המון אש. אמנם לא בצורה ארסית כמו בלאט, כי לברון בכל זאת מחזיק את כלכלת אוהיו בביצים, אבל בתקשורת הארצית מאוד מבקרים אותו ובהכתבים בקליבלנד טוענים שמעכשיו לשחקנים אין תירוץ למה לא לזכות באליפות והפסד בפלייאוף יהיה עליהם ובעיקר על ג'ימס. גם פרשנים שמסכימים עם פיטורי בלאט, מבקרים את לברון על זה שהוא מתחמק מאחריות ולא עומד מאחורי מהלכים שהוא מוביל.

גיל 28 בינואר 2016

נכון, הוא חוטף אש ובצדק אבל בסיכומו של דבר, הוא הסיפור ולא בלאט.

ayalon 28 בינואר 2016

אולי לא מילווקי, אבל אם נגיד לוק וולטון מקבל משרה ראשית בשנה הבאה (תרחיש סביר), אני לאבטוח שבלאט יסרב לתפקיד של עוזר מאמן בכיר בגולדן סטייט ולעבוד עם קר, שכבר רצה אותו. אני רק מקווה שהוא לא יילך לברוקלין, זה מסתמן כבית קברות.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

גם סצנריו סביר

ד"ר רזי הופמן 28 בינואר 2016

למה בית קברות?
מהמצב בו ברוקלין נמצאים כרגע הם יכולים רק להתרומם. ברור שאין להם עתיד (בחירות שחקנים בדראפט) אבל יש אוליגרך שיכול בקלות לקנות את מה שבלאט רוצה. אם תשימו לב, בשנה הבאה המשכורות בברוקלין יורדות ל 60 מליון ושנה אחרי כן ל 35 מליון אז מתפנה כסף ומאמן טוב עם סקאוטים טובים יכול למצוא שחקנים טובים ולבנות קבוצה טובה. אני חושב שהשילוב הזה של פרוחובסקי עם בלאט יכול להיות שילוב מנצח. לא קבוצה שמגיעה לגמר האן בי איי אלא קבוצה שמצליחה להגיע לפליאוף ואולי אפילו עוברת שלב 1. מה עוד שפרוחובסקי תמיד הולך בדרך של עצמו ולא דומה לבעלים של הקבוצות האחרות.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

בהחלט סצנריו סביר שהוא לא יקבל עוד צ'אנס.

גיל 28 בינואר 2016

מיהם אותם המאמנים הטובים שמחכים בתור? מרק ג'קסון?

NoONE 28 בינואר 2016

מה זה הנרטיב הזה שבלי בלאט קליבלנד לא היו מגיעים לגמר שנה שעברה?
בלי קשר ל-לברון , בלאט הוא לא המאמן היחיד בעולם ויש מספיק מאמנים שיכולים לקחת טיים אאוטס ולעשות חילופים

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

לרגע לא טענתי שרק בלאט היה מביא את קליבלנד לגמר. מצד שני, אני לא חושב שעם כל מאמן הם היו מגיעים לגמר, רק שזה לא מובן מאליו שהם הגיעו לגמר, כי בעיני היו 2 קבוצות יותר טובות מהם במזרח. בתחילת העונה שעברה הימרתי שקליבלנד תעבור סיבוב אחד בפלייאוף ותודח אחר כך, אבל חשבתי ששתי הקבוצות הטובות במזרח יהיו שיקגו ואינדיאנה, לא אטלנטה.

גיל 28 בינואר 2016

לא הייתה באמת קבוצה טובה מהן בסוף העונה, והיריבות די התפרקו.

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

חלק מהעניין זה להגיע בשיא לפלייאוף. קליבלנד היתה שם. והיה לה גם מזל וליריבות יותר מזל נאחס. בגלל זה לא מקבל את הטענות שקליבלנד משחקת לאט מידי עכשיו.

גיל 28 בינואר 2016

אתה עכשיו מנחש לגבי העתיד. הניחוש של המנהלים היה שהם לא יגיעו הרבה יותר חזקים. יכול להיות שהם טועים אבל זו בהחלטה דיעה לגיטימית מצידם.

ברלה 28 בינואר 2016

אני מאוד אוהב את בלאט וחבל לי בשבילו אבל זה לא מאוד שונה מהפיטורים של בניטז מריאל. גם כאן יש מאמן שמודח לטובת עוזר חסר ניסיון בגלל שהוא לא הסתדר עם השחקנים ונראה לי שרוב אוהדי הכדורגל קיבלו את זה בהבנה (גם אם לא בהכרח בהסכמה). זאת המציאות, היה לבלאט הרבה זמן לרכוש את האמון של השחקנים שלו ומכיוון שזה עולם של כוכבים, במיוחד ברמות האלה עם כל המשמעויות הכלכליות, מרגע שהוא לא הצליח הקבוצה החליטה לשנות. זה אולי הימור אבל בטח לא בושה וחרפה

יואב דובינסקי 28 בינואר 2016

בניטז לא הוכיח הצלחה בריאל מדריד. חוץ מזה, יש מערכת חולה יותר מריאל בהקשר למעמד המאמנים?

ברלה 28 בינואר 2016

הוכיח שהוא יכול להוביל אותם להיות הקבוצה כמעט הכי טובה בספרד, זה פשוט לא נחשב הישג מבחינת הפוטנציאל שלהם. כמו שלהיות הקבוצה השלישית הכי טובה באן.ביי.איי זה לא הישג מבחינת קליבלנד.
וריאל זו אולי מערכת חולה אבל הנקודה היא שזה משהו שקורה הרבה פעמים ובהרבה קבוצות ואם היה מדובר במאמן אחר ולא דיויד בלאט (נניח אם היו מפטרים את המאמן של אוקלהומה אחרי שהביל אותם לגמר לפני כמה שנים) זאת לא היתה כזאת סנסציה בעניי רוב האוהדים. כמו לדוגמה הפיטורים של קווין מקהייל אחרי גמר מערב. פשוט כאן יש גם את כל הטלנובלה בין לברון לבלאט שמעוררת הרבה מאוד עניין בתקשורת

יואב דובינסקי 29 בינואר 2016

כפי שכתבתי לאריאל, זה לחלוטין לא רק התעניינות ישראלית. זה אחד מארבעת הסיפורים הפותחים החל מהפיטורים ועד לאתמול (היום פשוט אני לא בבית אז לא יוצא לי לראות ESPN, אבל אני מעריך שידברו על המאמנים באולסטאר), כששניים אחרים קשורים בצורה זו או אחרת לסופרבול.

ולא, זה לא קורה שהמאמן של הקבוצה המובילה של האיזור מפוטר רגע לפני האולסטאר. זה לחלוטין לא טריוויאלי ואם לא חסר תקדים, אז אירוע נדיר שקורה פעם ב15-20 שנה בארצות הברית. להשוות את ניהול הספורט האמריקני לתרבות הניהול המופלאה של ריאל מדריד או של הכדורסל הישראלי, זה מגוחך.

ברלה 29 בינואר 2016

אם אתה היית שם 200 מיליון דולר על חברה ולא היית בטוח שהמנהל שלך יכול להוביל אותך להצלחה היית משאיר אותו רק כי זה לא נעים או לא תרבותי או חסר תקדים? היה הרבה יותר קל לגריפין להישאר איתו, הרי הוא שם את המוניטין שלו על המינוי שלו, אבל הוא בכך זאת החליט לחתוך אותו כי הוא לא האמין בו. וזה הגיוני שלא יאמין בו אם אחרי שנה וחצי ביחד ואחרי כל הפלייאוף ההירואי השחקנים עדיין לא סומכים עליו. וברור שזה מעניין את התקשורת אבל החשיפה התקשורתית המאסיבית נובעת בעיקר מזה שלברון ג'יימס בעניין. כבר עכשיו העיסוק עבר לשאלה האם ג'יימס הוא קואץ' קילר, בלאט כבר לא נושא לדיון אלא עוד דוגמה בוויכוח לגבי לברון

גיל 29 בינואר 2016

אבל יואב, אתה מפספס את הסיפור העיקרי כאן. בלאט הוא סתם פיון. אף אחד לא מתעניין בשיטות האימון שלו ואיזו קבוצה תקפוץ להעסיק אותו כי הרי נעשה עוול כזה גדול למאמן העצום הזה. כל הדיבורים הם על לברון.

יואב דובינסקי 29 בינואר 2016

כן, בלאט כבר לא הנושא, הוא יותר לוואי.

austaldo 29 בינואר 2016

אני לא מבין את כל העיסוק במשחק האולסטאר – פעם זה היה שעשוע נחמד ובשנים האחרונות הפך לבידחה גרועה שאפילו כבר לא מצחיקה. (אגב, לא רק ב NBA)
ולגבי טיירון לו – אני שונא את המגעיל הזה עוד כשהוא שחקן בקצה הספסל בלייקרס שעולה להרביץ לשחקן שקובי בראיינט אמור לשמור עליו כדי שלקובי המאוס יהיה יותר קל. לעולם אני לא אשכח איך באותה סידרת גמר נגד פילדלפיה הוא עלה להרביץ לאלן אייברסון שגם ככה בקושי עמד על הרגליים.

עזי 29 בינואר 2016

אני חושב – עם כל הידידות שלנו יואב וההערכה הרבה שאני רוחש לך – שמי שהיה בעד הקמפיין לשיתוף כספי באולסטאר לא יכול לכתוב על שום דבר 'פארסת האולסטאר'

יואב דובינסקי 29 בינואר 2016

בדיוק להפך. המצב הנוכחי של שני מאמנים שעל בסיס מקצועי לא אמורים להיות המאמנים המובילים, רק מגביר את הגיחוך לעצם התנגדות לזה שבתחרות פופולריות כמה ישראלים, ניסו לשכנע כמה ישראלים אחרים להצביע לשחקן ישראלי.

יואב דובינסקי 29 בינואר 2016

אני חושב שבלאט בהתחלה ניסה לצייר את עצמו כמי שגדל על התקפת פרינסטון והושפע מהמאמן שלו בתיכון כדי להראות שהוא אמריקני אבל עשה טעות כשהתייחס די בביטול להתאמות שהוא צריך לעשות במעבר מאירופה לNBA. סתם כדוגמא, הוא השתמש בעונת האדריאטית כדוגמא לניסיון בעונת 80 משחקים, אבל יש הבדל משמעותי כשנוסעים למשחק חוץ בחולון או ירושלים ושעה אחרי היציאה מהאולם הוא בבית עם המשפחה לבין שכל משחק חוץ מצריך טיסה ולפחות לילה או שניים במלון. הוא הציג עודף ביטחון מוחצן וזה די בצדק זוהה כמגננה. כתבים זיהו את הפער בין מה שהוא אומר לבין ההסתגלות שהוא עבר ומשם נוצר כל השיח על הרוקי-קואוץ' שבלאט מאוד לא אהב וזה בין היתר הוביל ליחסים עכורים עם התקשורת. היה אפשר להימנע מזה. לא בטוח שזה היה משנה משהו מול לברון, אבל לפחות את הסכינאות עכשיו היה יכול למנוע.

אגב, טור מצוין של אלון עידן בהארץ בנושא בלאט.

יואב דובינסקי 29 בינואר 2016

לגבי הטענות על שיטת המשחק, אייסולשן, כישרון אינדיבידואלי וכו', אני חושב שיותר רלוונטי להצדקה לפיטורים מאשר הסיבה האמיתית. אני חושב שברגע שיש אינטרס קל מאוד למצוא דרכים להצדיק אותו והאינטרס של דייויד גריפין היה לרצות את לברון ולהצדיק את פיטורי בלאט מסיבות שהם לא לברון. אז הוא בחר ללכת על כמה קאץ' פרייזים נחמדים כמו Pretty good is not good enough, לדבר על חדר הלבשה לא שמח אחרי ניצחונות ולדבר על זה שהוא סוחב טראומה מפיניקס שכשהוא עבד שם היתה להם את הקבוצה הכי מוכשרת בליגה אבל הם התפרקו כשהיה קשה אז הפעם הוא החליט לפעול מייד והצדיק את זה שכולם בקליבלנד All in, שזו הסיסמא שבה הם משתמשים. זה עובר מצוין, אבל בין זה לבין הסיבה פיטורי בלאט אני לא חושב שיש הרבה קשר, מלבד הצורך להצדיק את החרפה ולהימנע מהחשש הגדול – שלברון יחליט לעזוב. ככה גם שמו את האחריות על השחקנים וגם השאירו תכנית ב', ג' ו-ד'; להאשים את לברון באי זכייה באליפות ולשים עליו את הלחץ שיחליט איך הוא רוצה שהמורשת שלו תיראה, אם לברון נשאר אפשר לפטר את לו ואם לברון עוזב עדיין נשארים עם לו שהיה מועמד לגיטימי עבורם לבנות את הקבוצה.

שני נרטיבים שגריפין שלל לגבי בלאט, זה שטיירון לו היה זה שניהל מקצועית את הקבוצה. אני לא יודע אם כמחמאה לבלאט או כדי להסיר אחריות מלו, הוא אמר שבלאט האציל סמכויות בדרך שבה מאמנים בליגה לא עושים ונתן יותר סמכויות לעוזרים ולכן ראו את השחקנים מתייעצים עם לו, בעיקר בנושאי הגנה שעליהם לו היה אחראי. נרטיב נוסף זה לגבי התפרקות אחרי הפסדים ושם גריפין דווקא אמר שהקבוצה התגבשה ושהבעיה היתה אחרי ניצחונות. הוא מאוד שלל שהסיבה היתה ההפסד לגולדן סטייט, מה שעמד בניגוד מוחלט למה שטיירון לו אמר שאחרי ההפסד לווריורס שחקנים איבדו ביטחון. בקיצור, הכל בולשיט. כולם חיפשו שם דרך להצדיק את הפיטורים מבלי להגיד במפורש כי לברון רצה.

ד"ר רזי הופמן 30 בינואר 2016

מעניין שלא מפסיקים לדוש בבלאט ובפיטורים שלו.
חשבתי שזה יירד כי עבר שבוע ובלאט עצמו לא אמר מילה מאז הפיטורים.
איכשהו זה כל הזמן צף והנה קטע שמצאתי ברשת ממש בטעות בלי שחיפשתי.
תקראו תראו ותהנו כי אותי זה הצחיק בטירוף על הבוקר. שבת שמחה לכולכם:)
זה נקרא
Hey, LeBron, the Cup of Your Sister!

http://www.tabletmag.com/scroll/197192/hey-lebron-the-cup-of-your-sister

עוד דבר, בין לברון לטריסטאן תומפסון עבר חתול שחור גדול מאד (מי שראה את הירידה למחצית), מעניין איך העניין יפתר כי לברון צרח עליו וחזק קבל עם ועדה….לדעתי זה רק מוכיח שלברון הוא הבוס בקליבלנד כמו שתמיד אמרנו.

ד"ר רזי הופמן 30 בינואר 2016

אההה, זה מה שיוצא כשמשתמשים בגוגל תרגום:)

יואב דובינסקי 30 בינואר 2016

אני חושב שניצחון על סן אנטוניו הלילה (מה שלדעתי יקרה) יכניס שקט למערכת. הפסד יתקבל בהבנה.

פאקו 31 בינואר 2016

מצחיק, חוץ מהקטע שנכתב על בקי גריפין שהיא אחת הפרשניות המבריקות.

Duncan 31 בינואר 2016

משחק רביעי קצוף שהקאבס מגיעים ל114-117 נקודות.
בלאט כנראה לא גרם להם לשחק טוב

גיאקו 31 בינואר 2016

כמה נקודות קצרצרות:
1) הסיכוי של קליבלנד – עם בלאט, בלי בלאט לא משנה – לקחת אליפות, הוא רק אם לברון יעשה טוניה הארדינג לסטפן קארי.
2) אתה צודק ב-100% לגבי טירון לו והאימון שו באולסטאר – פארסה שמדגישה עד כמה הפיטורין של בלאט הם פארסה.
3) ממש לא מסכים לגבי קובי. הגיוני ומתבקש שיעשה לו כבוד באולסטאר האחרון שלו. להזכירך, מג'יק נבחר לאולסטאר בלי לשחק משחק אחד באותה עונה וזה היה אחד ממשחק האולסטאר המופלאים בהיסטוריה.
4) לא הבנתי למה המאמן של גולדן סטייט (וולטון, קר לא משנה) לא מאמן את המערב?
5% כתבת יפה כהרגלך!

יואב דובינסקי 31 בינואר 2016

לגבי קובי, אין לי בעיה עם הבחירה שלו לאולסטאר. היא רק מדגישה שבחירת החמישייה היא עפ"י פופולריות ולכן גם לא הפריע לי הקמפיין פרו כספי.
אותו מאמן לא יכול לאמן שנתיים ברציפות והיות ורשמית סטיב קאר היה המאמן של גולדן סטייט הליגה גם לא נתנה לוולטון.

Comments closed