תדמית הלוזרלנד

טורונטו שעד העונה לא עברה סדרה של הטוב מ7, הפגינה אופי ושחטה גורילות. זה יספיק ל5 משחקים גג מול קליבלנד שטיאטאה פעמיים כשהיא מכוונת להוריד קוף שיושב כבר 50 שנה על הגב

קיירי, לברון ולאב בריאים ודרוכים (צילום: יואב דובינסקי)
קיירי, לברון ולאב בריאים ודרוכים (צילום: יואב דובינסקי)

בשבת בערב שודר לראשונה הפרק החדש מסדרת 30 על 30 של ESPN שנקרא Believeland, העוסק בבצורת האליפויות של קבוצות הספורט של קליבלנד מאז זכו הקליבלנד בראונס באוליפות הNFL ב1964. היה את "הדרייב", כשאלווי הוביל את דנבר לקאמבק ושנה אחר כך את "הפאמבל" וגם הפסד דרמטי של קליבלנד אינדיאנס בגמר הוורלד סיריס. היתה את "הקליעה" המפורסמת של מייקל ג'ורדן וכמובן את התקווה שהפיח לברון ג'ימס יליד אקרון ושברון הלב סביב "ההחלטה". הסרט, שכולו מהול בלוזריות אך באופטימיות לגבי העונה הבאה, מסתיים בטעם מתוק חמוץ – החזרה של לברון וההפסד בגמר הNBA. עוד מפח נפש, אבל תקווה לעתיד טוב יותר.

הקמפיין של קליבלנד העונה זה "אול-אין" וכיוון בלתי מתפשר לאליפות עכשיו. לצערי הרב, דייויד בלאט היה הקורבן המרכזי. טיירון לו קיבל קבוצה עם מקום מובטח בפלייאוף ואיזור לא תחרותי, כך שהיה לו מספיק מרווח ביטחון לעשות ניסויים, גם אם יעלו לו בעוד 2-3 הפסדים. העיקר שקליבלנד תגיע בריאה לפלייאוף ועם הסיכוי הטוב ביותר לנצח.

זה לא סוד שבקליבלנד צפו בדריכות ובהערצה אחרי מה שקורה בגולדן סטייט ובסן אנטוניו. הגארבג' טיים שנקרא המזרח נתן להם את הזמן להיערך בהתאם. הטרייד שבו עזב אנדי ורז'או, אחד השחקנים האהובים בקבוצה והוביל להגעתו של צ'נינג פריי, נתן לקאבס אופציה לשחק נמוך ומהר יותר (טימופיי מוזגוב בכלל ירד לספסל ואני בספק אם לברון ג'ימס בכלל מזהה את סשה קאון). השנה לא יהיו תירוצים. קליבלנד נחה יותר מכל קבוצה אחרת, היא בריאה והיא התכוננה לסדרת גמר הNBA מול הווריורס במשך חצי עונה לפחות. מול אוקלהומה גם ככה יש לקליבלנד מאץ' אפ מצוין.

לפני גמר הNBA, יש לקליבלנד סדרה מול טורונטו שנתפסת בעיקר כמטרד. בעוד הקאבס טאטאו בארבעה משחקים גם את דטרויט וגם את אטלנטה, הראפטורס היו צריכים להזיע שבעה משחקים קשוחים מול אינדיאנה ומיאמי, כשבשתי הסדרות הם מפסידים את המשחק הראשון. לזכותם יאמר שהם הראו אופי ופעמיים הצליחו לחזור מפיגור.

אם הקנדים נחשבו לילד החנון שהליגה עושה טובה שמשתפת אותו והראפטורס לסוג של קוריוז שמעולם לא עברו סיבוב פלייאוף של הטוב מ7, בפוסט סיזן הזה טורונטו חשפה שיניים, התלכלכה ואפילו נהנתה מהחלטות שיפוט ומזל. היא גם גדלה והשתפרה תוך כדי הפלייאוף. בסדרה מול הפייסרס היו צריכים לשלוח חוליית סיירים כדי למצוא את קייל לאורי ודמאר דרוזן. גם מול מיאמי חלק מהסדרה הם שיחקו עם סלעים על הרגליים, אבל לפחות במשחקים האחרונים לאורי השתחרר ובשביעי כבר הכל התחבר. אם את אינדיאנה היא עברה גם בזכות עבירה שלא נשרקה, את המשחק השביעי מול מיאמי טורונטו ניצחה בנוק-אאוט.

פלייאוף עצום של דוויין ווייד שלקח את מיאמי מרחק משחק אחד מסדרה פיקנטית מול לברון, אבל הקבוצה הזאת משחקת כדורסל איום ונורא. בלי ווייטסייד שנפצע ובוש שלא ברור מה מצבו, זו קבוצה חלשה מאוד שמשחקת כדורסל שבלוני. אני חושב שההיט היו לוקחים משחק אחד מול קליבלנד כי לברון נוטה להיחנק כשהוא מגיע למיאמי, אבל בהרכב כל כך חסר זו היתה סדרה לא תחרותית בעליל.

טורונטו קבוצה חסרת כישרון, אבל לפחות משחקת כמו קבוצה, מניעה כדור ויוצרת מצבי זריקה. השחקנים שם חלשים מאוד ולראייה ששתי קבוצות חלשות עם סופרסטאר אחד הצליחו לגרור את הרפטורס לשבעה משחקים. עכשיו מחכה קליבלנד בריאה שטיאטאה פעמיים ונחה. גם דטרויט ואטלנטה המוגבלות הצליחו לאתגר את הקאבס בשלושה מארבעת המשחקים. טורונטו קצת פחות מוגבלת מהן לכן אני צופה שגם היא לא תובס בקלות ואולי אפילו תנצח משחק אחד, אבל שם זה ייגמר. הלוואי שאני טועה כפי שטעיתי לגביהם בפלייאוף הזה ושתהיה סדרה.

יאללה קנדה, עם הנצח איתכם.

בין האג לאוזן-בר
סיכום העונה הסדירה בליגת ווינר

71 Comments

AdamB 16 במאי 2016

הימרתי על טורונטו לגמר המזרח לפני תחילת הפלייאוף. וחמש דקות לתוך הרבע הראשון במשחק אחד מול אינדיאנה
התחרטתי על כך. קבוצה פשוט לא מספיק טובה.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

לא האמנתי בטורונטו בעיקר כי יש להם היסטוריה של צ'וקרים. הם גם הראו לא מעט צ'וקריות בפלייאוף הזה אבל גם הרבה אופי. זאת קבוצה מאוד לא מוכשרת. היא יכולה להציק קצת לקליבלנד, אבל אני לא רואה סצנריו שהסדרה חוזרת למשחק שישי בטורונטו.

איציק 16 במאי 2016

אני חושב שקליבלנד עדיפה בהרבה על הקנדים, אבל הניתוח שלך לדעתי שגוי. לקנדים יש קבוצה בהחלט טובה (לא מצוינת, רק טובה), ןאם ולנצ'ונס יחזור אז גם טובה פלוס. הסיבה שהיא נגררה לשבע משחקים בשתי סדרות היתה אי תפקוד הכוכבים. תחשוב שבקליבלנד לברון וקרי לא מתפקדים, או ב-SA דאנקן ואלדריג' לא מתפקדים (הם באמת לא תפקדו ועפו), דוראנט ווסטברוק או קרי ואחיו (טוב, זה לא יקרה אם הם בריאים). כל הקבוצות הללו בבעיה בלי הכוכבים, ככה זה עם כוכבים. אם לאורי חזר למצב הרגיל ודה-רואזן יתן עוד חצי צעד קדימה, אז זו קבוצה אחרת לחלוטין. אם ולנצ'ונס ישחק בכושר סביר, אז בכלל לקליבלנד יהיו חיים קשים. הם ינצחו אבל יסבלו כל משחק.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

זה חלק ממה שטענתי על טורונטו, שהם צ'וקרים. כוכבים נוצצים בפלייאוף לא בעונה הסדירה מול אורלנדו. פול ג'ורג' ודוויין וויין הצליחו לבד לקחת שלושה משחקים מטורונטו. מיאמי בריאה (כולל בוש) לא רק עוברת את טורונטו אלא שווה 6-7 משחקים מול קליבלנד.

דיזידין 16 במאי 2016

אני מחבב את לאורי ואת המכשפה הפולניה טובת הלב, אבל הם בסך הכל הערת שוליים בסיפור מסעו של המלך שהחזיר לעצמו את הכתר שנמנע ממנו בשנה שעברה.

אורן השני 16 במאי 2016

להחזיר את כתר המזרח זו לא כזו בעיה ;)

איתי 16 במאי 2016

כל הפלייאוף השנה סיפורים של פציעות.
פורטלנד אומרים שנתנה פלייאוף טוב למשל… אבל בחייאת. הכל פציעות של היריבות.
ולעניינינו, אם יונאס עדיין פצוע אין לטורונטו מה לחפש בסדרה. יחד. איתו (וכשיר ב100%) אני רואה גיים 7.
ולו רק כי ברגע שיהיה מותח וצמוד קיירי יחזור להיות אגואיסט וכל ההרמוניה תופר.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

למעט קליבלנד, יתר המזרח היה מותח. לא כדורסל טוב אבל סדרות צמודות. סן אנטוניו-אוקלהומה היה אחלה.

גל ד 16 במאי 2016

טורונטו חייבת את קיירי אגואיסט. זה לא עניין של הרמוניה, רק ככה הם יודעים לשחק. השחקן היחיד שם שיודע פחות או יותר למסור זה קורי. ללאורי ודרוזן פשוט אין את סט הכישורים הזה שמאפשר לשלוח כדור ישר ליד של שחקן בקבוצה שלך. ולגבוהים על אחת כמה וכמה.

dmc 16 במאי 2016

אתה מדבר על לאורי? זה שהיה שביעי בליגה באסיסטים העונה? וסיים את המשחק השביעי עם 9 אס'?

גל ד 16 במאי 2016

כן. לא כל אסיסט זו מסירה מדוייקת.

גל ד 16 במאי 2016

עשיתי פה סמטוחה, כתבת על קיירי ואני הגבתי בנושא לאורי. אני עומד מאחורי מה שכתבתי אבל זה לא באמת קשור למה שאתה כתבת.

ק. 16 במאי 2016

אני מסכים עם איתי. בלי ולנצ'יוס כשיר יהיה להם קשה למתוח את הסדרה ולאתגר את קליבלנד.
יואב, זה נחמד שהיו סדרות טובות ומותחות ביתר המזרח, אבל העניין פה מוגבל, בערך כמו התחרות על המקום השני בכדורסל בישראל ברב שנותיו של הדון (בשנים האחרונות המצב שונה כמובן)

איציק 16 במאי 2016

"קשה למתוח" זו ואחד אנדרסטיטמנט… נותן אופטימיות להמשך.

ק. 16 במאי 2016

למתוח=להאריך מעבר ל-4 משחקים. אני לא בונה על יותר מזה.
למעשה אני בעיקר בונה על סטף והחבר'ה (אם יעברו בשלום את OKC)

ישראל 16 במאי 2016

אני חושש לסטף ולחבר'ה בשתי הסדרות הקרובות.
כמובן שג"ס פייבוריטית בשתיהן, אבל בשתי הסדרות הפתעה בהחלט בהחלט אפשרית.
אם אוקלהומה תמשיך את הרצף ואת הרמה מהסדרה נגד ס"א, לך תדע איך גולדן תתמודד עם זה.
וקליבלנד – אם הצליחו לקחת לג"ס שני משחקים בגמר בלי קיירי ולאב, ועם יחסי בלאט לברון, לך תדע מה קליבלנד הנוכחית תצליח.

קל זה לא יהיה, חוששני.

ק. 16 במאי 2016

מבחינת גולדן סטייט אני מודאג בעיקר מ-OKC (שאגב, אני די מחבב אותם).
מבחינת לברון (שמבחינתי האישית כבר שנה שישית כל פלייאוף הוא בקמפיין "רק לא לברון"), אני חושש שיש להם סיכוי לא רע מול OKC

7even 16 במאי 2016

מיאמי פשוט קבוצה הרבה הרבה יותר טובה מטורונטו.
רק מה…כש 2 מ 5 מהשחקנים הכי טובים שלך מושבתים(וויטסייד ובוש למי שהיה ספק), שחקן חמישייה נוסף נפצע באמצע הסדרה(דאנג), ואתה עולה עם רוקי בגובה 2.01 לשחק סנטר ב-2 משחקי הפסד והביתה…אי אפשר באמת להוציא יותר מזה.
מיאמי קידמו 2 רוקיז השנה בצורה מצויינת והם גם קיבלו וואחד ניסיון פלייאוף עם 2 משחקי 7. זה הכי ניסיון שיש למעט סדרת גמר.
בוש פשוט פותח את הצבע ומעיף את 2 הגבוהים החוצה מהצבע עם הקליעות מבחוץ. ווייטסייד, למרות שהוא שומר סביר מינוס הוא עדיין נוכחות אדירה בצבע, ובלי שניהם, ביומבו פשוט הרגיש בטיילת החל ממשחק 4.

הם יצטרכו הרבה חושבים עם בוש כדי לראות מה מי מו. אני מהמר שהם יוותרו עליו
לגבי ווייד – עוד חצי שנה הבחור משלים 35, ועומד על 20 מיליון דולר. עם איך שהוא שיחק ועם חוזה הטלוויזיה החדש, אני לא בטוח שהוא יעלה למיקי אריסון פחות בעונה הבאה.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני מסכים שהסכם הטלויזיה החדש עומד לטרוף כמה קלפים, אבל אני לא רואה סיבה למה שווייד לא יסיים את הקריירה במיאמי.

פאקו 16 במאי 2016

מהכותרת חשבתי שמדובר בצסקא.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני מאבד עניין במפעלים שמכבי ת"א מודחת מהם.

א ח 16 במאי 2016

אם קליבלנד לא יהיו אלופים השנה, אז פרק גדול ומשמעותי יכתב בלוזריות שלהם…
אין תירוץ השנה שלא ללכת עד הסוף. בינתיים זה נראה כמו מחנה אימונים, ובטח שיותר קל מהעונה עצמה( בטח במסע במערב…)
בזמן שהיריבות שלה יורקות דם 7 משחקים, ובמערב הסדרות צמודות למרות שהיו רק 5,6 משחקים.. גולדן סטייט ואוקלוהמה הולכות להתקוטט …
ואם הם לא יזכו, החבילה תתפרק.. כל הלכלוך יצא החוצה, והעיר קליבלנד תמשיך לחכות לאליפות

פאקו 16 במאי 2016

להפסיד לג"ס זה לא לוזריות. החבילה לא תתפרק בין השאר כי ללברון מתאים השטיח הזה שנקרא מזרח ואין אף קבוצה אחרת במזרח שנראית כמו קונטנדרית.

איציק 16 במאי 2016

אין לי מושג על איזה כביסה מלוכלכת אתה מדבר. עד כמה שאני מבין הכל שם אידיליה. מרגע שהם זרקו את זה שהורס את חדר ההלבשה, הכל שם סבבה. אם הם יפסידו זה בייחד ואם ינצחו אז בטח שביחד.

karim the dream 16 במאי 2016

אתה חושב שאם הם לא יזכו החבילה תתפרק? לאן לברון יעבור? אני לא רואה קבוצה אחרת במזרח עם יותר כישרון מקליבלנד.

אבל, אם הם ינצחו את גולדן סטייט זה יהיה ההישג הגדול ביותר בקריירה של לברון, ובטח שזה יהיה כנגד כל הסיכויים. אני לא האמנתי בהם בכלל לפני הפלייאוף ואפילו עברו מחשבות בראשי שלמיאמי יש סיכוי (איזה טמבל אני..), אבל הם נראים מצוין והם מפציצים משלוש, מזכירים לי קצת את דאלאס של נוביצקי ב2011, ואנחנו יודעים איך זה נגמר.

א ח 16 במאי 2016

להפסיד לג״ס זה לא לוזריות..
לא לנצח אליפות עם הסגל שנבנה, זו בטח לא הצלחה, והרי שום תירוץ ושום סיבה לא יסתיר את זה… הרי כותרות העיתונים בקליבלנד לא באמת יזעקו משמחה אחרי שהיא תהיה אלופת המזרח ולא אלופת הליגה.. או שהיא תפסיד בצורה ברורה, והתקשורת תקרע אותם, או שיפסידו סדרה צמודה, ששאלת האופי תעלה ותצוף…
זה די ברור שיש שקט בקבוצה , עכשיו, שהליגה הסתיימה בצורה חלקה, והם אחרי שני סוויפט.. השאלה, מה יקרה שיפסידו.. העבר הוכיח שהלכלוך יעלה ויצוף..
אולי לברון ישאר, אבל אני לא רואה איך ארווינג ולאב נשארים , הרי מישהו יצטרך לשאת על גבו את ההפסד…

או שהם נותנים בראש גם ל ג״ס…
זה לא דמיוני, ואולי הגיוני שכך יקרה..

karim the dream 16 במאי 2016

שמח בשביל טורנטו ולאורי שבמשחק השביעי התפוצץ ושיחק כמו אולסטאר. אין להם הרבה סיכוי בסיבוב הבא מן הסתם, אבל הישג יפה מאוד מצדם אחרי שכולם חשבו אחרי המשחקים הראשונים מול אידיאנה שאין להם סיכוי לעבור את מיאמי ושזה אפילו יגמר בסוויפ.

לסדרה הבאה, אם צמד האולסטאר שלהם ישחקו כמו שהם יכולים, כי בתכלס אף פעם לא ראיתי צמד שחקנים ששיחקו כל כך גרוע בפלייאוף ועדיין הגיעו לגמר האזורי (מראה כמה המזרח פתטי) אז אני חושב שתהיה סדרה, ואם לא יהיו שישה שבעה משחקים לפחות יהיו משחקים צמודים.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני גם חושב שיהיו משחקים צמודים, אבל אתפלא אם הסדרה תחזור לטורונטו.

7even 16 במאי 2016

לקאבס יש סיכוי לתואר ב 2 מקרים:
1. התאנדר מדיחים את הווריירס
2. התאנדר לוקחים את הווריירס למשחק 7 ורוב משחקי הסדרה נגמרים בהארכות מתישות

וגם אז לקאבס אסור יהיה להפסיד בבית

ישראל 16 במאי 2016

באופציה 2 צריך להיות כתוב "… נגמרים בהארכות מתישות + קרי נפצע וגומר את העונה".

אחרת גם זה לא יעזור

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

כמובן שאם קרי פצוע הכל פתוח. אני מקווה שכולם יהיו בריאים, גם בג"ס וגם בקליבלנד. בלי תירוצים וכוכביות.

קורא אדוק 16 במאי 2016

הטורים שלך לגבי קליבלנד הפכו לשטאנץ קבוע שבו תמיד אתה תהיה צודק או צודק,חכם בדיעבד:
אם קליבלנד אכן מטאטאים קבוצות במזרח,אז המזרח חלש מאוד והקבוצות שהתמודדו מול קליבלנד מביכות ולברון וטיירון לו לא השיגו כלום שבלאט לא היה משיג
אם קליבלנד יודחו או יגיעו לשבעה משחקים- לברון חלש,לוזר צ'וקר,שונא ישראל ולא מתאים לרמות האלו ואז אתה יוצא הגאון שידע מראש שפיטורי בלאט רעים לקבוצה. (עזוב את כל מה שאתה מתעלם ממנו מאז שבלאט פוטר ורואים בבירור שהשתנה לטובה וכל כך חשוב לקבוצה מקצוענית-בכמה מילים- כימיה בחדר הלבשה,תחושת אחדות והכדורסל עצמו)

לא הייתי רושם את התגובה הזו אם לא הייתי אוהב בכללי את הטורים שלך שמאוד מעניינים בעיניי ומאוד משכילים ,אבל (ואל תקח את זה אישית) הטורים על קליבלנד פשוט מביכים. לי יש תחושה שאני קורא טור בוואן. לא מצפה מזה ממך. אני מצפה לניתוח מקצועי רציני.
כמו שרשמו לך פה כבר בעבר, האובססיה הזו מביכה ואלא אם כן אתה האח החורג של בלאט באמת לא הגיונית. ואני אגב אהיה בעד הקבוצה מהמערב לא משנה מה,והאחרון שאפשר להגיד עליו שלא אוהב את בלאט \או אוהב את לברון.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

לא מסכים בכלל עם הביקורת. תקרא שוב את הפסקה הראשונה מהפוסט הקודם שלי על קליבלנד שנקרא הנכבה.

קורא אדוק 16 במאי 2016

אותה פסקה שבה אתה אומר שהמזרח חלש,טורנטו צ'וקרים ומיאמי קבוצה מוגבלת וטיפשית?שבה אתה קורא לפיטורים "פוטש"? האם היית קורא לזה פוטש גם אם המאמן לא היה בלאט? האם היית ממשיך להתעסק בצורה אובססיבית כזו בקליבלנד? נשמע לי מזלזל ומוגזם

בכל מקרה,תודה על התגובה,עדיין אוהב את כתיבתך בד"כ…

איציק 16 במאי 2016

האם לא היתה קורא לזה "פוטש" אם זה היה מאמן אחר ולא בלאט?

קורא אדוק 16 במאי 2016

לא הייתי קורא לזה פוטש, בעיניי הפיטורים היו מוצדקים ,יכלת לראות שאין כימיה בין השחקנים למאמן ,שהאווירה בחדר הלבשה עכורה ,שהשחקנים לא מחזיקים מהמאמן, שקווין לאב לא בא לידי ביטוי ועוד ועוד ועוד הפיטורים היו מוצדקים בעיניי.וזה לא אומר שהוא האשם היחיד,ברור שהוא לא האשם היחיד,אבל כן הוא זה שצריך להיות מפוטר.
גם לרפא בניטז היה מאזן מעולה מבחינת אחוזים עם ריאל מדריד,וגם שם הפיטורים היו מוצדקים.

http://espn.go.com/nba/story/_/id/14629892/nba-final-unraveling-david-blatt

איציק 16 במאי 2016

אתה צודק בעובדות אך לא צודק בסיבות. קליבלנד במידה רבה משחקים היום כמו שבלאט דיבר על זה בקייץ. לברון לא רצה את בלאט מהיום הראשון וכמנהיג השחקנים עשה פוטש, עד שהמצב הפך בילתי ניסבל. היה חייב להיות שינוי ואולי אפילו בהחלפת בלאט, אך זה לא אומר שזה לא בגלל פוטש. לדעתי מי שהיה צריך ללכת זה ה-GM, אותו האחד שהביא את בלאת ואת לברון. המנכ"ל היה צריך להראות לו את הדרך הביתה. למה? כי הוא לא עשה את עבודתו שנה וחצי, הוא היה צריך להעמיד את כולם במקום, את הכוכב, את האחרים, את בלאט, מי שלא יהיה. כמו שפט ריילי ידע לעשות זאת, כך היה אפשר לעשות זאת כעת. אז היה פוטש, שהביא למצב שהיה הכרח לעשות שינוי. בלאט שילם את מחיר הפוטש (לא ציפיתי שיעיפו את לברון, אבל בהחלט היה אפשר להסביר לו את מקומו).

אלון 16 במאי 2016

גם ריאל משחקים עכשיו כמו שבניטס דיבר על זה בקיץ

איציק 16 במאי 2016

רק בלאט בכל מקום הוכיח שהוא יודע לממש את מה שהוא מדבר עליו. מי מהשחקנים חתר תחת בניטס מהיום הראשון בתפקיד? אז קל לקחת משפט, להוציא מההקשר ולכתוב משהו לא קשור.

אלון 16 במאי 2016

אתה עושה צחוק? כמעט מהתחלה היו דיווחים שרונאלדו לא מרוצה מבניטס ורוצה שיעזוב. מישהו דיבר בכלל על פוטש באישהוא מקום? וגם בניטס עשה דבר או שניים בכדורגל

איציק 16 במאי 2016

היו דיוחים שרונאלדו… כאן לא היו דיווחים, כאן לברון אמר בקולו, אני בוחן אותו, נראה איך הוא מתאים, וכו'. זובור בשידור חיי, שום קלאסה, שום כבוד. אתה משווה בין שני המצבים? וכן, בניטז עשה דבר או שניים ועדיין הוא רחוק מההישגים של בלאט באופן יחסי, למרות שגם זה לא מצדיק ייחס מזלזל.

אלון 16 במאי 2016

יש גבול גם לפרובינציאליות/פטריוטיות. רחוק מההישגים של בלאט? זכה בליגת האלופות ולקח אליפות בליגה הטובה בעולם

איציק 16 במאי 2016

כמה אליפויות יש לבלאט (עזוב את האליפויות בישראל), אליפות אירופה לקבוצות, אליפות יורוליג, מדליה אולימפית, וגמר ה-NBA. אז אני ממש לא מזלזל בבניטז, אבל עדיין המרחק רב. זה כמו להשוות את פיני גרשון לאוברדוביץ', פיני גרשון היה מאמן מאד מוערך, אבל בכול זאת… ואין כאן שום פרובינציאליות כי אם שלך בניסיון להראות כאיש העולם הגדול והבילתי מוטה. לגבי הפטריוטיות, מודה ולא מתבייש כלל וכלל.

אלון 16 במאי 2016

בניטס אימן רוב השנים בליגות ברמות הכי גבוהות וגם זכה בתארים. בלאט אימן בסה״כ שנה וקצת ברמות הכי גבוהות. הרמה באירופה לא מדגדגת את הnba

איציק 16 במאי 2016

זו טענה דמגוגית לספר שהליגות האירופיות בכדורגל מושוות ל-NBA. הן רחוקות שנות אור מה-NBA. אם מכל הליגות באירופה היתה בונה ליגה אחת של נניח 40 קבוצות הכי טובות, זו היתה ליגה מתחרה ב-NBA, וכל שאר הליגות היו מה שעכשיו הכדורסל. כיוון שלא זה המצב, אז הליגות הטובות בכדורגל הן האקויולנט של ליגות אירופאיות בכדורסל עם חיזוק של 2 או 3 קבוצות חזקות שהן לרוב זוכות בליגות שהזנב מאד ארוך ולא רלוונטי כמעט.
נ.ב.: זה לא מוריד כלום מקריירת האימון של בניטז רק שם אותה בפרופורציות.

אלון 16 במאי 2016

אתה הדמגוג. אפילו לשיטתך אז ליגת האלופות היא מקבילה לnba. הגיע פעמיים לגמר כולל זכייה אחת ועוד עונות מוצלחות. גם לקח גביע אופא. הוא לא רואה את בלאט ממטר

בני 16 במאי 2016

ב30 השנה האחרונות מספר האליפויות בליגה הספרדית של קבוצות שהם לא ברצלונה או ריאל מדריד-5
2 מהם שייכות לרפא בניטז

איציק 16 במאי 2016

לא ליגה האלופות בכלל. בליגה הזו לא מרוכזות הקבוצות הטובות ביותר, ויש שחקנים טובים בהרבה שלא משחקים שם כי נימצאים למשל שקבוצות שלא עלו לליגת האלופות אך תמיד מועמדות להיות שם כגון צ'לסי. האם מכבי תל אביב היא אחת מ-40 הטובות? אם זו היתה ליגה סגורה כמו ב-NBA שמושכת את כל הטובים ביותר, אז יכולת להשוות. ליגת האלופות זה הכי קרוב שיש ועדיין רחוק מאד מה-NBA.

אמיתי 16 במאי 2016

אבל מה זה משנה הרמה של בניטז? ועוד מול בלאט?
עשו לו פוטש אכול בלועה. חוץ מזה שזה ריאל והם באמת
קירקס סהכ מקרה זהה. אפחד לא הגן עליו. גם לא ההורים
שלו בטח.

איציק 16 במאי 2016

העיניין הוא שהם לא חירבנו מהמקפצה כמו במקרה בלאט, רק השתינו בברכה. זה לא יפה אך מדי פעם יש כאלו שעושים. מקרה בלאט זה כבר אומנות מודרנית.

אסף 16 במאי 2016

"בלאט בכל מקום הוכיח שהוא יודע לממש את מה שהוא מדבר עליו" אתה רציני איציק? הירוליג היחיד שהוא לקח רשום על טייריס רייס, שחקן שבלאט רצה להעיף, וההנהלה התעקשה עליו. ואיזה כדורסל הוא מימש אז? תן את הכדור לרייס והוא ינצח?

נתנו לבלאט את הצאנס של החיים שלו, לוקח אליפות ממשיך, לא לוקח לא ממשיך. הרי אם מראש לברון היה מגיע לא היו מביאים אותו, אז נתנו לו צאנס בכל זאת.

איציק 16 במאי 2016

בלאט מימש עד תום את הכלים שהיו לו, והם לא היו משהו. אז הוא לא רצה את רייס (טעה, בסדר), מרגע שרייס נשאר היה לבלאט מספיק שכל לתקן את הדעה המוקדמת ולנצל את יכולותיו. אני לא טוען שבלאט לא טועה, אבל היחס בין טעויות לדברים שהוא עושה נכון בהחלט נוטה לטובתו.
לגבי בלאט, האם באמת נתנו לא צ'אנס? זה היה נכון עד שלברון הגיע, הוא קיבל צ'אנס לא נורמאלי. מרגע שלברון הגיע, הצ'אנס שקיבל נלקח ללא שום סיכוי להצלחה. אם התוצאות של שנה ראשונה, עם הרגליים שלברון שם לבלאט, ואם הפציעות שהיו לו הוא גרר את סדרת הגמר לשישה משחקים ועדיין זה נחשב לכלום כי זה הרי הכל לברון, אז על איזה צ'אנס מדובר? מה הוא לא לקח ויכל לקחת? אליפות או כלום ללא קשר למצב לזה אתה קורה צ'אנס… אתה נדיב. שלא ישתמע מהכתוב שלבלאט היו אפס טעויות. ודאי שהיו. היתה אחת שתזכר לכל החיים למרות שיצא במזל ממנה (ולא היה האשם היחידי בה), אך שוב, כמות הפעולות הטובות היה מאד גדול במצב כמעט בילתי אפשרי (אולי אם היה בא לשתוף ללברון את הבית היה עדיין בתפקיד). הדבר היחיד עליו אני מצר בהתנהלות של בלאט זה הליקוק הבילתי פוסק ללברון בכל הראיונות. אם נגזר למות בכול מקרה אז לפחות זקוף.

אסף 16 במאי 2016

בוא נשאל את זה ככה, כמה מאמנים היו משיגים פחות עם קליבלנד ממה שהושג בתקופת בלאט בקליבלנד?

איציק 16 במאי 2016

רובם לא היו עושים זאת, בטח אחרי מה שקרה עם קרי ולאב. מה שהוא עשה עם תומסון ודלנדובה זה פחות או יותר נס, כולל ההתאמות שביצע. אבל עזוב, בוא נסכם ככה:
1. בלאט חרה של מאמן,
2. קיבל עם קשרים וללא קשר ליכולת צ'אנס לא מוצדק למאמן ברמתו,
3. לא היה לו מושג מה הוא עושה ולכן פישל בגדול,
4. לא מגיעה לו הזדמנות נוספת כי לכישלון כמוהו לא מגיעה היתה גם ההזדמנות הראשונה,
5. ביגללו קליבלנד איבדה אליפות שהיתה לה ביד ב-100%.

אסף 16 במאי 2016

יופי, סוף סוף מסכימים, לא האמנתי שתשתכנע!

אלון 17 במאי 2016

לא מסכים
1. לברון חרא של שחקן,
2. קיבל עם קשרים וללא קשר ליכולת להיות כוכב ולהוביל קבוצה
3. לא היה לו מושג מה הוא עושה, ידוע שיש לו קריירת NBA עלובה, ולכן פישל בגדול,
4. לא מגיעה לו הזדמנות נוספת כי לכישלון כמוהו לא מגיעה היתה גם ההזדמנות הראשונה, היה צריך להעיף אותו עוד לפני שהגיע, בלעדיו קליבלנד הייתה הרבה יותר הישגית
5. בגללו קליבלנד איבדה אליפות שהיתה לה ביד ב-100%, .

איציק 17 במאי 2016

עכשיו תבין איזו מעצמה קליבלנד יכלה להיות בלי בלאט ולברון ביחד.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני חושב שהמזרח העונה חלש מאוד. הפלייאוף הזה לא הראה הבדל מהותי בין קבוצות 2 עד 7 כשכל הסדרות ביניהן נגמרו ב6-7 משחקים והסדרות מול קליבלנד הסתיימו בסוויפ. עם ובלי בלאט טענתי שקליבלנד בליגה אחרת מיתר המזרח והיות והיא תגיע לגמר הNBA עם יותר מנוחה מהקבוצה שתגיע מהמערב ולכן גם יש לה סיכוי. אין לזה יותר מידי קשר לבלאט או ללו כי פערי האיכות מיתר המזרח גדולים מאוד.

אני חושב ששנה שעברה היו במזרח שלוש קבוצות טובות שיכולות לנצח אחת את השניה; שיקגו שהיתה גם מוכשרת וגם רצה כמה שנים ביחד, אטלנטה שהיתה הכי קבוצתית ועם מאמן העונה וקליבלנד שהיתה הכי מוכשרת אבל עדיין התגבשה (בתחילת העונה הימרתי שקליבלנד תודח בסיבוב השני בפלייאוף). קליבלנד היתה במרחק טעות שיפוט מהפסד כמעט ודאי של הסדרה מול שיקגו בגלל בלאט. מכת פציעות הכריעה את אטלנטה שלא היתה תחרותית מול קליבלנד עם קיירי ולברון. בשלושת המשחקים הראשונים של סדרת הגמר בלאט הכין את הקאבס בצורה נהדרת ובשלושת האחרונים לא היו לו פתרונות.

אני חושב שמאוד ברורה העדפתי לבלאט בגלל הזהות הישראלית ואימון מכבי. זה מאוד על השולחן. כמו שאני שמח בהצלחתם של בוגרי אליאנס ושחקני בית במכבי ורוצה את כספי בתחרות השלשות באולסטאר ואת ברודי בהול אוף פיים. אם אתה קורא אותי, אתה יודע שחיבור לוקלי חשוב לי.

דווקא אותי מאוד מצחיקה השפה של פוטש ונכבה ותסריט בלהות. זה שיש לי את מי לאהוד או איזה נבל רשע מוסיף לי פלפל לעונה.

טיפה סרוחה 16 במאי 2016

טורונטו ממש מזכירים לי את נבחרת בלגיה בכדורגל,כשאתה מפרק אותם לגורמים יש שם אחלה של חומר שחקנים,אבל השלם שווה פחות מסך חלקיו.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

לא מסכים. חמרי הגלם לא משהו וכשלם הם בגמר המזרח. עבודת אימון יוצאת מהכלל בעיני.

יוסי מהאבטיחים 16 במאי 2016

חומר הגלם בסדר גמור, בטח טוב יותר מכל קבוצה במזרח למעט הקאבס (ואולי מיאמי).
לזה תוסיף עבודת אימון טובה מאד ומשחקים בשתי סדרות נגד קבוצה מוגבלת ביותר שנשענת על שחקן אחד (מיאמי בגלל פציעות, אינדי בנויה ככה) וקיבלת גמר מזרח.

אגב, המזרח חזק הרבה יותר משנים שעברו. רק שגם קליבלנד פוסט בלאט חזקה הרבה יותר.

קלבדוס 16 במאי 2016

מצטרף לקורא אדוק.
אתה כותב רהוט ומעניין. בקשר לקליבלנד, זו הטפה רוויית ארס.
והו-כמה-מפתיעה: להצטרף לנראטיב העבש בעולם, לברון ג'יימס שנוא, צ'וקר, שמוקר, ריי אלן הציל אותו, האנטישמי פיטר את בלאט (לא זכרתי שבלאט היה יקיר ישראל בזמן אמת אבל ניחא), המזרח הוא שטיח, המזרח הוא פתטי, המזרח הוסלל ודוכא ונוחשל (סליחה, זה מדיונים עבשים אחרים), גרבאג' טיים מתמשך, בוא כבר סטף, בוא כבר גאל אותנו מיסורינו, וכו' וכו' וכו'.

לא יודע, נדמה לי שכדאי יותר לכתוב ממקום של אהדת ספורט ורצון בתחרות (ולצורך העניין אם אתה מתאבסס על לברון וקליבלנד, אולי משהו עם טורונטו נניח), ובעיקר תשוקת נצחון, מאשר לחיות על נבלות חמוצות של מפסידנים.

ובתבוסת קליבלנד ולברון ג'יימס ננוחם.

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני אשם שהמזרח גרוע? ששיקגו קטסטרופה עם כוכבים מזכוכית? אני אחראי לקריש הדם של כריס בוש? מה לעשות שמיאמי ושיקגו הן הקבוצות היחידות שיכולות לאתגר במשהו את הכישרון העדיף של קליבלנד. גם בארקלי טוען שאין מספיק כוכבים בליגה. אפשר בכלל להשוות את איכות הכדורסל במזרח לסדרה בין אוקלהומה לסן אנטוניו או לכדורסל הכיפי שהיה בסדרה בין פורטלנד לגולדן סטייט?

הפוסט הבא באמת יתמקד בטורונטו.

יוסי מהאבטיחים 16 במאי 2016

המזרח אף פעם לא היה כיפי. מי שרוצה משחקים שנגמרים 120 – 114 עם היילייטס שיתניע מערבה.
בכל הסדרות המיתיות של המזרח ב 25 שנה האחרונות היה חרא כדורסל ביחד עם מלחמה ודם-
פיסטונס בולס
בולס ניקס
ניקס פייסרס
פיסטונס פייסרס
פיסטונס היט
סלטיקס קאבס
קאבס פייסרס

זו רק הנוסטלגיה שמפריעה לנו לראות נכוחה…

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

לא, לא, לא. אל תשווה כדורסל גרוע למלחמה על כל פוזשן סטייל סדרות מיאמי-ניקס-אינדיאנה של שנות ה90 או לבד בויז שסיימו את שושלת הסלטיקס ועיכבו את נסיקת ג'ורדן. זה ממש לא המצב עכשיו.

יוסי מהאבטיחים 16 במאי 2016

יואב, אתה נוטה לנוסטלגיה.
הכדורסל היה לא טוב בלשון המעטה גם אז.
על כל סדרה טובה היו גם סווויפים לרוב וקבוצות seed 1 או 2 ששייטו לגמרים האזוריים

יואב דובינסקי 16 במאי 2016

אני לחלוטין לא לוקח את זה לדיון נוסטלגי. אני טוען שהכדורסל העונה במזרח גרוע ושהסדרות הצמודות והמותחות נובעות מפערי רמות קטנים בין קבוצה גרועה לקבוצה בינונית ומוגבלת. אני לא נכנס בכלל להשוואות היסטוריות לגבי איכות הבראקט שקליבלנד קיבלה לעומת זה של ניו ג'רזי של קיד למשל. זה לא רלוונטי. אני כן חושב שיצא לה טוב הבראקט הזה כי קבוצות שכן היו יכולות לאתגר אותה ולקחת משחק-שניים כמו שיקגו, אינדיאנה או מיאמי, לא פגשו אותה בשני הסיבובים הראשונים.

יוסי מהאבטיחים 16 במאי 2016

שיקגו זו פיקציה. כמו נבחרת אנגליה בכדורגל הם מועמדים מטעם עצמם, רק שלא עשו את זה כבר המון שנים.
אפילו פלייאוף במזרח הם לא עשו, איך יאתגרו את קליבלנד?

לא חושב שאינדי טובה יותר מדטרויט ובטוח שיש לה מאצ'אפ פחות טוב מלפיסטונס מול הקאבס.

בכלל, המזרח יותר חזק השנה (בוא נתפשר על "פחות מביך") אבל קליבלנד של החודשיים האחרונים הרבה יותר טובה. אין קבוצה במזרח שתיקח להם יותר ממשחק גם בהרכב מלא, ואני חושב שגם במערב אף אחת לא מגיעה למשחק 6 מולם להוציא את הפיינליסטיות.

Duncan 16 במאי 2016

המזרח זה מדבר. בינוניות. מלבד הקאבס.
הקאבס נראים הכי טוב מאז שלברון חזר.
הרפטורס מזעזעים.
הקאבס ב4. Bring on GS

יואב דובינסקי 17 במאי 2016

לכל הטוענים שהתסכול אוכל אותי, הנה לינק לכתבה שלי בכלכליסט על השינויים שנעשו בקליבלנד תחת טיירון לו:

http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3688265,00.html

אמיתי 17 במאי 2016

תדע לך שקראתי וזה פליק לק לאחור עם צוקהרה…(-:

Comments closed