לא לפיצול

ההיסטוריה תשפוט את תומאס באך אם ייזכר כנשיא פחדן שרוקן את WADA מתוכן או כמי שמנע משבר פוליטי בתנועה האולימפית

תומאס באך והוועד האולימפי הבינלאומי החליטו שלא להשעות באופן גורף את הוועד האולימפי הרוסי מריו והעדיפו להעביר את האחריות להתאחדויות הבינלאומיות במקום להכריע בעצמם. הסנקציה המרכזית היתה שספורטאים שהושעו בעבר על עבירות סימום לא יוכלו להשתתף והוערמו כמה סעיפים שהספורטאים וההתאחדויות צריכים לעמוד בהם, מה שעשוי לסרבל את הבירוקרטיה להוכיח שאין להם אחות. התקשורת הרוסית כבר באה בטענות למה ילנה אינסיבייבה לא אבל ג'סטין גאטלין וטייסון גיי כן וספורטאים עשויים לעתור לCAS, אבל בגדול הממשל הרוסי מאוד מרוצה.

יש פה המון בעיות. דבר ראשון, יריקה בפנים של WADA. נזיפה ומכה על היד על סימום מערכתי ומעורבות של הממשלה והמשטרה החשאית בהשמדת ראיות, משאירה טעם רע מאוד. זה יהיה כתם שיעיב על המורשת של תומאס באך כנשיא הוועד האולימפי הבינלאומי ויעמיד בצל גדול את הרצינות שלהם במאבק בסימום בספורט ובשמירה על ניקיון הספורט.

גם ההשעיה של המלשינה על כך שאינה עומדת בקריטריונים שהוצבו משדרת מסר לא טוב כלפי חושפי שחיתויות. כמובן שהביקורת המרכזית היא שבאך, שהצליח להחליק את משחקי סוצ'י 2014 למרות כל השערוריות והחוקים הרוסים המפלים, שוב מתגלה כידיד טוב של ולדימיר פוטין. הפעם כשברור לכל שהשלטון הרוסי משתין מהמקפצה על טוהר הספורט.

כל האופציות גרועות, ההחלטה של הIOC לא מנקה אף אחד ומעבירה אחריות מהגוף הכי חזק לגופים חלשים יותר, אבל שעוקבים יותר מקרוב אחרי הספורטאים שלהם. ואחרי ככלות הכל והתמונה, החלטה שאפשר לחיות איתה.

נכון, דגל רוסיה יתנוסס בריו ורוב התאחדויות הספורט הבינלאומיות יתקפלו ולא ילכו בעקבות איגוד האתלטיקה וסב קו ולא יודיעו על השעיה גורפת, אבל מעכשיו ספורטאים רוסים יהיו תחת זכוכית מגדלת ויצטרכו להוכיח מעבר לכל ספורטאי אחר שהם לא חלק מהשיטה. השעיה גורפת של רוסיה היתה בוודאות פוגעת בספורטאים נקיים, אבל יותר מהכל היתה מובילה לדינמיקה פוליטית שאף אחד לא יודע איפה היתה מסתיימת.

למעט נושאים כמו טרור או גזענות, אני לא רואה את העולם כטובים נגד רעים, אלא כמאבק בין אינטרסים ובין מדינות וגופים שמנצלים את היתרונות היחסיים שלהם כדי לקדם את עצמם. אני רואה פיצול של התנועה האולימפית כאפקט גרוע הרבה יותר מאשר ההשלכות של ההחלטה הזו. אני חושב שהמשחקים האולימפיים הם האירוע הכי גדול שמקיימת האנושות וטוב עושה הIOC כשהוא נאבק כדי לא לפצל את התנועה. באך והIOC קיבלו החלטה שינתחו אותה בראייה היסטורית. יכול מאוד להיות שבאך ייזכר כנשיא שעיקר את התוכן מWADA, אולם יכול להיות שגם הציל, דחה או מנע פיצוץ פוליטי. הדחות והשעיות קולקטיביות, הם בעיני מוצא מסוכן מאוד. אני לא יודע איפה הקו האדום, אבל אני מקבל את זה שהעולם עדיין (או כבר) לא שם.

תיאום ציפיות מול עמידה בציפיות/עידו גבעון
הכל נשאר במשפחה

55 Comments

אלעד כץ 25 ביולי 2016

החלטה רעה מאוד של באך, בחסות הצאר.
בעצם אין שום משמעות לכל עבודת החקירה והגילוים בנוגע לשיטות ההסתרה של המערכת.
מי שנענש הם ספורטאים שכבר נתפסו בעבר (מה הקשר? ובאמת למה לא גיי וגאטלין?) וכל הספורטאים שלא נתפסו בחסות המערכת ישתתפו. והגרוע מכל שמי שהקריבה ויצאה בגלוי ובזכותה כל הסיפור התפוצץ מושעית גם כן. אני מניח שזו גם בא כדרישה של הצאר. בזיון.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

השעיית המלשינה זה הדבר הכי מטומטם שנעשה.
בבחינת ייראו ויראו. אין טמטום גדול מזה ואין פגיעה גדולה מזה בוועדה למניעת סימום בספורט.
אבל הכל עובר מתחת לגשר…..
פוטין המלך!

באבא ימים 25 ביולי 2016

יתכן שמה שקרה (או יקרה) בעקבות ההחלטה הזו, הוא שכל עניין המאבק בסימום בספורט יהפוך להיות נחלת העבר. כמו חובבנות בספורט אולימפי.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

אז צריכים להכשיר את השרץ! שכולם יוכלו להסתמם…

D! פה ועכשיו 25 ביולי 2016

בדיעבד, לאחר ההחלטה – מאד מאכזב. מה הטעם לחשוף שחיתות גדולה כל כך, מה הטעם להוציא מיליונים על בדיקות, מה הטעם להעניש ספורטאים בודדים על דברים שייתכן שאפילו לא היו מקרי סימום למען שיפור ביצועים אם בסופו של יום מערכת כלכך גדולה עובדת, נחשפת ולא מוענשת. לא אתפלא אם בעוד ארבע שנים ישברו טריליון שיאי עולם של כל מיני מדינות וספורטאים שירגישו בצדק שהושארו מאחור.

וחבל.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

זו תוצאה של פוטינופוביה. בסופו של דבר פוטין רואה שהפחד ממנו עובד.

איציק 25 ביולי 2016

לדעתי לא היה בנימצא פתרון טוב כי אם הרע במיעוטו. הפתרון הזה הוא לא הרע במעיוטו כי הוא זורק את ההחלטה לאיגודים הקטנים כאשר אחד יחליט א' והשני ב'. לדעתי לאפשר לכל אלו שאף פעם לא נתפסו להשתתף זו הפגיעה המינימאלית אך היתה אמורה להיות מוכלת גם על האתלטים. כל אלו שנתפסו פעם ריצו את עונשם ונקיים היום, שיפגעו כי הם כבר זכו ביתרון כלשהו. היתי עושה זאת גם לגבי גאטלין, מלולי (אם הוא עדיין שוחה) וכל השאר. שספורטאי ידע, נתפסת, אולי תחזור להתחרות, אבל לעולם לא באולימפיאדה. באולימפיאדה משתתפים רק אלו שחשודים כנקיים.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

המשפט האחרון לפנתיאון.

אלעד כץ 25 ביולי 2016

איציק, פגיעה בכל מי שנתפסו אי פעם, אך אי פגיעה בכל מערכת ההסתרות שבזכותה לא נתפסו ספורטאים רבים, זו יריקה בפרצוף לכל עבודת החקירה ול WADA ולמלחמה בסימום בספורט באופן כללי. וכמו שבאבא כתב למעלה, יתכן שזה יהרוג את המוטיבציה להלחם בזה באופן כללי. זה לא הרע במיעוטו זה הרע במירבו.

איציק 25 ביולי 2016

אלעד, הרשה לי לחלוק עליך. ראשית, להעיף פרט סורר מהאולימפיאדה לכל החיים זה שוט רציני לכל ספורטאי אולימפי. בעייתי לגבי כדורגלן או שחקן קריקט, אבל שם גם ככה אין אכיפה. שנית, אם בני זונות רוצים לשנות חוקים (כללים) שיודיעו, מהיום, כול גוף שניתפס שפועל באופן מסודר כל הספורטאים שתחתיו נפסלים ללא קשר להיותם נקיים או לא. אירגון יכול להיות אגודה, ענף, משרד הספורט. כלומר באגודה יכולים להיות ספורטאים ממדינות שונות וכולם אאוט. משרד זה כל הספורטאים הפעילים במדינה. תודיע ומפה והלאה תבצע. אף אחד לא יוכל לבוא בתלונות. מה שעושים עכשיו באתלטיקה מאד בעייתי בעיני.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

כל כך מטומטם שלא הזהירו עד עכשיו. אנחנו כבר עם בדיקות סמים בספורט עשרות שנים ואף אחד לא דאג להזהיר את הוועדים האולימפיים על עונש גורף?

אלעד כץ 25 ביולי 2016

איציק, לענ"ד אתה קצת מיתמם. זה לא מקרה של "המניאקים שינו את הכללים ולא הודיעו לי", כבר עשרות שנים בודקים ומשעים ספורטאים שנתפסו. מה שקרה פה זה מקרה חמור שבעתיים. משרד ממשלתי של מדינה היה אחראי על טיוח בדיקות באופן שיטתי וגורף. להגיד נו נו נו, תזהרו כי פעם הבאה נשעה את כולם זו בדיחה. ברגע שארגון עובר על חוק בצורה כ"כ בוטה – יש מקום להעניש את כל הארגון, גם אם נפגעים כמה חפים מפשע בדרך.

איציק 25 ביולי 2016

ממש לא, היה מקרה ארמסטרונג ששם היה טיוח שיטתי. אז היתה הזדמנות להוציא הוראה שמהיום, כל אירגון שנתפס יורחק. במקרה זה, היתי תומך בלהעיף את כל המשלחת. לא עשו זאת, השאירו את זה ברמה הפרטנית. זו היתה הטעות החמור. אני ביחד עם ההודעה אתמול היתי מוציא את ההודעה של אחריות קולקטיבית, כדי שאי הרחקה זו לא תהווה תקדים לאחרים. חבל שלא עשו זאת.

גל ד 25 ביולי 2016

די כבר. מגיע לוועד הרוסי ליהנות מהספק כי לא הודיעו להם במפורש שעבירה שיטתית על החוק תוביל לסנקציות? חשבתי בהתחלה שזו הציניות המפורסמת שלך, אם אתה רציני זה מביך.

אורן השני 25 ביולי 2016

1+

ממש מסכנים, אף אחד לא הזהיר אותם שאסור לסמם ולטייח בשיטתיות מערכתית, לשקר שזה קרה, להוקיע "מלשינים", להכחיש את העובדות ולבכות שבכלל רודפים אותם בגלל פוליטיקה.

אורן השני 25 ביולי 2016

אני מתקן, להזהיר שזה יביא להרחקה.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

זוהי הפוטינופוביה. לא מתעסקים עם האיש הכי מסוכן היום בעולם. יש לי הרגשה שאנשי הוועדה או לפחות חלקם קבלו איומים על חייהם מטעם שליחיו.
גם האמריקאים לא מתעסקים אתו מעבר לקצת חרמות ואמברגואים וקצת דיבורים על התנהלותו שום דבר רציני לא קורה בגלל הבעתה הזו. אוייביו יודעים שימיהם ספורים. האוליגרכים שנשארו ברוסיה הם הכלבלבים שלו ומשמנים אותו בכספים ותענוגות עד כדי כך שקיימת טענה שהוא כנראה האיש הכי עשיר ברוסייה.
כח ועוד כח זה מה שמניע אותו.

no propaganda 25 ביולי 2016

נו באמת, כאילו שאם היו תופסים את סין או את ארה"ב על אותו הדבר אז היו משעים אותן. יש מדינות שיש בעיה אמיתית להתמודד איתן ןזה לא קשור ספציפית לפוטין.

אורן השני 25 ביולי 2016

אתה מבין את ההבדל בין האמריקאים שחוקרים את עצמם ומשעים את ספורטאיהם לעומת הרוסים שמתכננים ומבצעים את הסימום ברמת המדינה ואח"כ מטייחים הכל, נכון?

זה ששתיהן מעצמות לא רלוונטי לנקודה שלי.

אורן השני 25 ביולי 2016

לפי מה שאני זוכר עד עכשיו סימום תמיד היה ברמת המעבדה והקבוצה (אם דיברתם על ארמסטרונג לדוגמה) ואילו המדינה חקרה ויצאה נגד זה בצורה אקטיבית.
פה יש סימום ברמת המדינה וטיוח, זה חמור פי כמה. איך אתם מציעים להעניש אותם בדיוק?

בקיצור, אני מדבר על חומרת המעשים והענישה ולא על המדינה עצמה.

אחרת בואו נשפוט כל מדינה לפי גודלה והשפעתה ונכריז "לא משנה מה חומרת המעשים, הכל פוליטיקה!"

no propaganda 25 ביולי 2016

התגובה הייתה לד"ר הופמן ו ה"פחד מפוטין". לא אמרתי שהאמריקאים מתנהגים כמו הרוסים(הם לא). אלא אם היו מתנהגים כך ונתפסים גם אותם לא היו מעיפים בכזאת קלות מהאולימפיאדה.

אורן השני 25 ביולי 2016

אני מסכים כמובן, התכוונתי שלאור הממצאים אפשר היה להעניש אותם בחומרה גם כשמדובר במעצמה. ואני כן חושב שהכוח הפוליטי של פוטין מתבטא פה.

איציק 25 ביולי 2016

הבעייה שלי היא לא עם הרוסים, שידפקו אותם עד העצם. הבעייה עם הספורטאים שלא נגועים. עליהם חבל. לכן, בזה שאתה מכה ברוסים כקבוצה אתה מכה גם בכאלו שלא אשמים. אם יש לך דרך לברור, אני בעד כל סנקציה. תקנוס אותם, תשהה מאירגון תחרויות, תקח מהם את זכות ההצבעה בועדים ובועדות, תמנע מהם בדיקות סמים אצמעיות ושהם יממנו את ההוצאות על בדיקות חיצוניות. סנקציית, פגיעה בכל אלו שלא אשמים צריכה להיות מפלט אחרון כאשר כולם יודעים על סנקציה זאת. היה מקרה מבחן באוכלוסיות קטנות, מקרה ארמסטרונג. למה שם לא הפעילו את הסנקציה על כל הקבוצה? כי זו קבוצה אמריקאית? אז שחטו את ארמסטרונג ושאר האשמים, ובצדק, אך הקבוצה יכלה להמשיך. אז נוח לצאת על הרוסים כי הם הרעים (והם באמת הרעים), אבל לא זו הדרך הנכונה. המטרה לא מקדשת את האמצעים.

ניר 25 ביולי 2016

הועד האולימפי נקלע בין הפטיש לסדן ומצא פתרון ביניים שמשמר את הקיים, כלומר התאחדויות שעד היום העלימו עין מסמים ימשיכו לעשות כן וכאלה שנלחמו ימשיכו להלחם.

עד כמה שאני מבין ה WADA מצא ששיטת הסימום המאורגנת היתה קיימת באתלטיקה וענף זה אכן נזרק מהאולימפיאדה, כך שמבחינה זו אני לא חושב שזלזלו ב WADA, כמובן שזה יהיה תמים לחשוב שהממשל היה מעורב רק באתלטיקה ולא בענפים אחרים.

לגבי הספורטאית שהושעתה אני לא מצוי בפרטים, אבל על פניו נראה שזאת ההחלטה ה-גרועה באמת שהתקבלה, על כל המשמעויות שלה.

מפאת קוצר הזמן, החלטה גורפת גם היתה לא הוגנת כלפי הספורטאים הנקיים וגם היתה פוגעת קשות באירוע ובתנועה בכלל.

בעיית הסמים בספורט היא בעיה קשה ושורשית, ונדרש טיפול הרבה יותר עמוק או שינוי של כל הגישה כלפי הסמים, והבעיה היותר גדולה לטעמי היא דווקא בענפים הפופולריים שהמשחקים האולימפיים הם עוד תחרות עבורם ולעיתים גם זה לא.

פאקו 25 ביולי 2016

מסכים עם כל המבקרים את ההחלטה. המאבק בסימום (וברמאויות) בספורט הוא אולי החשוב ביותר שיש. פניית הפרסה של ה-IOC משולה לגלגול של הסלע בחזרה מפסגת ההר. המסר פה צריך להיות שאין כאן כפרה לרמאים, גם לא משיקולי ריל פוליטיק, וה-IOC בחר בדרך ההפוכה. התחושה החריפה עכשיו של מי שאוהד ספורט בכלל היא שזה הכל בולשיט. חבל מאד.

no propaganda 25 ביולי 2016

מה סף המדינות שהיית מוכן לקבל את אי השתתפותן.
נניח חצי מהמדינות(ברור שזו הגזמה) היו אומרות שהן לא משתתפות, עדין נקיון הספורט חשוב יותר?

פאקו 25 ביולי 2016

קודם כל השאלה היא היפותטית במקרה הזה, וזו הנקודה החשובה לדעתי. ההשפעה של רוסיה (או של כל מדינה אחרת לצורך העניין) על מדינות אחרות היא הרבה יותר נמוכה מאשר בעבר. אם גם בתנאים האלו לא מוכנים לקחת החלטה, אז ממש אין טעם בכל הגוף הזה.
וברמה ההיפותטית שהצגת – אנחנו זוכרים את השיאים של המזרח גרמניות, חלקם עדיין קיימים, ורואים בהם כמשהו שהוא בכלל מחוץ לתחרות. אז אם המחיר הוא למנוע השתתפות של מדינות או לשים כוכבית על ההישגים של הספורטאים שלהם – אני בוחר באפשרות הראשונה.

no propaganda 25 ביולי 2016

אל תשכח שאותן הכוכביות יושבות גם על שיאים של ארה"ב, בריה"מ, צ'כיה וסין(אולי יש עוד אני פשוט לא זוכר כרגע).

הבעיה בפילוג שבו חצי מהמדינות לא מתחרות מול החצי השני שזה מביא לכאוס בענף, זה קרה בשחמט ובאיגרוף וזה בעייתי לשנים קדימה. לדעתי התזמון של החשיפה לא איפשר לחשוב על פתרון טוב. הרי אם זה היה קורה אחרי האולימפיאדה, היה אפשר לחשוב על משהו יצירתי כמו(סתם מחשבה) בדיקות סמים שבויות לכל הספורטאים הרוסים שמשתתפים. דבר נוסף שמוזר לי שלא עשו, זה שלא לקחו לרוסיה את המדליות.

מיקיג' 25 ביולי 2016

אין מילים לתאר את תחושת הבחילה. כשאדם מצהיר בלי למצמץ שאין אצלו בעולם טוב ורע שחורג מענייני טרור, לא פלא שהוא מסדר לעצמו במילים יפות לגיטימציה לכשל ערכי גדול כל כך. הכישלון החוזר של הרלטיביזם המוסרי.

ברלה 25 ביולי 2016

זה לא מה שהוא אמר. ואם הוא שיפוטי לגבי טרור וגזענות כנראה שהוא גם לא רלטביסט תרבותי אז אתה יכול להירגע

ניר 25 ביולי 2016

המגיבים השונים מביעים תחושת קבס קשה מהחלטת הועד האולימפי, אין ספק שיש תחושה של פוליטיקה, אבל לא הייתי מטיל את כל יהבה של המלחמה בסמים על התנועה האולימפית.

סימום בספורט היה נהוג לאורך כל ההיסטוריה, זה לא בעיה ששייכת לעת הזו בלבד.

בנוסף כפי שדורפן כבר טען בעבר, כל נושא הגדרת הסימום בספורט הוא מאד בעייתי, ולפעמים ההבדל בין ספורטאי מסומם ללא מסומם הוא האם אותו ממריץ אסור לפי פקודת הסמים או מותר.
ומי מחליט מה מותר ומה אסור? גם פוליטיקאים כאלה ואחרים תוך הפעלת לחץ של גופים מסחריים.

אמנם תפסו את הרוסים שפעלו באופן שיטתי אך יש עוד גופים רבים שפועלים כך ובטוח עוד ספורטאים רבים שהם מסוממים על פי ההגדרה וההבדל בינם לרוסים או רק העובדה שאלה נתפסו ואלה לא.

הרי היום ילדים שעוסקים בספורט ויש סיכוי שיהפכו למשהו כבר מקבלים כל מיני הורמונים ותרופות שנמצאות במקרה הטוב בשטח האפור כהה.

לכן הנושא מאד מורכב, וזאת עוד מבלי להיכנס לתזמון של כל העניין, ובפרפראזה לדברי איציק, היום כל הספורטאים הם בגדר חשודים בין אם כמסוממים ובין אם כנקיים, ובזאת החלטת הועד האולימפי לא תעלה ולא תוריד.

אלעד כץ 25 ביולי 2016

נכון, אך הבעיה עם החלטה כזו היא הורדת המוטיבציה לבצע חקירות מסועפות של אירגונים שונים שפועלים בדרכים מלוכלכות. להבדיל מתפיסות מקריות של ספורטאים, שקורות כל הזמן, יש פה אולי בפעם הראשונה הזדמנות להכות על ברזל לוהט, וליצור הרתעה אמיתי מפני יצירת "ארגוני פשע" שכאלו.

ניר 25 ביולי 2016

אין ספק שההחלטה בעייתית מבחינת ההשלכות שהיא יוצרת, אבל כל החלטה אחרת היתה גם כן בעייתית מבחינת ההשלכות שלה.

אני לא יודע אם זו ההחלטה הטובה ביותר, אבל בכל מקרה "ארגוני פשע" כמו שאתה מתאר ימשיכו לפעול במלוא כוחם בענפים כמו בייסבול, פוטבול ועוד כאלה שהתנועה האולימפית לא מזיזה להם, וכל עוד אלה ימשיכו לפעול התעשייה תמשיך לשגשג ולגלוש גם לענפים אולימפיים.

כך שפגיעה פוטנציאלית במוטיבציה לתפוס גופים כאלה אשר ממילא ימשיכו לפעול במתכונת כזו או אחרת אל מול פגיעה בטוחה בתנועה האולימפית ובאולימפיאדה הנוכחית היא אולי בגדר הסביר וכמו שגיל ברק אומר על החלטות שיפוט קשות להכרעה: לא יודייייע.

no propaganda 25 ביולי 2016

אם יש משהו שאני לא מבין זה למה לא משעים ספורטאים לכל החיים על שימוש סמים?
הכוונה היא לא מקרים גבוליים אלא מקרים ודאיים שתופסים דגימות אחרי התחרות או דגימות שנתפסות בדיעבד כשפותחים אותן אחרי כמה שנים.

אלעד 25 ביולי 2016

"למעט נושאים כמו טרור או גזענות, אני לא רואה את העולם כטובים נגד רעים"

אהבתי את המשפט הזה… אז אם הגרמנים יתחילו עכשיו להתרחק ממוסלימים אחרי 4 פיגועי טרור בשבוע, מהם 3 על ידי "פליטים", זה נחשב גזענות או התנהגות נורמלית לחלוטין?

ברלה 25 ביולי 2016

מה הקשר בין מה שהוא כתב לתגובה שלך? הוא מדבר על יחסים בין לאומיים והעובדה שכל אחד מנסה לדאוג לאינטרסים שלו ואתה דוחף כאן מוסלמים

אלעד 25 ביולי 2016

אני דוחף אותם לפה כי לצערי לא היו פה פוסטים על הטירוף המתחולל בגרמניה ורציתי באמת ובתמים להבין אם התנהגות כזו שמצופה מהגרמנים נחשבת לגזענות. כי הוא אומר שגזענות היא הרוע המוחלט.

אורן השני 25 ביולי 2016

אז תרשום פוסט ושלח לאחד הכותבים במקום להתבכיין.

ד"ר רזי הופמן 25 ביולי 2016

אורן מה קרה? למה בעצבים?
נראה לך לא במקום ספור עד שלוש ונקסט.

אורן השני 25 ביולי 2016

מה זה משנה איך אני מגיב? יותר גרוע שיש מגיבים שחושבים שהכותבים עובדים אצלם ומתווכחים לשם הויכוח ולא באמת מעניין אותם מה עונים להם, אולי ככה הם יבינו. מי שלא טוב לו שילך למתנ"ס, כדברי ד"ר רזי הופמן.

ברלה 25 ביולי 2016

אלעד, גם אם זה מעניין אותך זה לא קשור למה שהוא אמר ואתה סתם מסיט את הדיון לכיוון אחר שיפגע במטרת הפוסט והיא ההחלטה של הועד האולימפי.
הדרך שבה אני מפרש את האמירה שלו היא שכל מדינה דואגת לאינטרסים שלה, בפוליטיקה ומן הסתם גם בספורט, ולכן אם מישהו חושב שזה רק עניין רוסי ומספיק להיפטר מרוסיה כדי לבער את השחיתות הוא טועה. סביר להניח שגם ספורטאים ממדינות "יותר נורמטיביות" מקבלים סיוע או חיפוי בצורה כזו או אחרת. ברגע שאתה מבין את זה אז הציפיות שלך ממדינות הן יותר קטנות, יואב שם את הגבול שלו בגזענות או טרור (ז"א שהוא כן יגנה את אירן על תמיכה בטרור או את רוסיה על חוקים הומופובים ויקווה שישעו אותם מהמשחקים האולמפיים בגלל דברים כאלה) אבל לגבי כל השאר ברור לו שאלה כללי המשחק וצריך ללמוד לחיות עם זה בצורה כזו או אחרת.
אגב, מדינת ישראל מאז ומעולם נקטה בגישה כזאת של "ריל פוליטיק" ולא הכניסה שיקולי מוסר בקשרי החוץ שלה.
לגבי הנושא של גרמניה וגזענות, אני לא מאמין שרוב האנשים כאן חושבים שזה נותן הצדקה עכשיו לגרמנים להיות גזענים, כמו שהרוב כאן טוען שאסור להיות גזענים לערבים למרות המצב בארץ. אני כן מסכים איתך שהמצב באירופה יכול לשים מראה מעניינת מול צדקנות אירופאית שהרבה פעמים מופנית כלפינו, אבל לא בגלל שאני מצדיק גזענות אלא כי אני חושב שהביקורת הרבה פעמים מוגזמת ומראה תמונת מצב מאוד לא מאוזנת של מה שבאמת קורה כאן

יואב דובינסקי 25 ביולי 2016

הביקורות שלכם כלפי ההחלטה מובנות ומוצדקות. גם כפי שחלקכם ציינתם, יש בעייה להכיל הכל ולא להשעות את רוסיה רק כדי לא לפצל את התנועה ולמנוע כמה פרישות (שככל הנראה לא יהיו בסדר גודל של שנות ה80). גם כנראה שאם לא היה מדובר ברוסיה אלא במדינה בסדר גודל קטן יותר ופחות משמעותית לתנועה עם מנהיג פחות דומיננטי שפחות מקורב לנשיא הוועד האולימפי הבינ"ל, התגובה היתה אחרת. זאת החלטה שרחוקה מלהיות אידיאלית. אני חושב שההחלטה עושה פחות נזק לתנועה מאשר הרחקה גורפת שאת ההשלכות שלה אי אפשר להעריך, אבל אני שופט את ההחלטה הזאת נקודתית.

הטיימינג של WADA לא טוב. לפרסם כזה דו"ח שבועיים לפני המשחקים האולימפיים, מעמיד את כולם במצב מאוד בעייתי שצריך לקבל החלטות בלי לבדוק לעומק את הממצאים וההשלכות. אם היה מפורסם לפני חצי שנה ואפשר היה זמן ללמוד את הדו"ח יותר לעומק היה אפשר להגיע לפתרונות טובים יותר. יכול להיות שגם אז לא היה צריך השעייה גורפת, אבל אולי אפשר היה להגיע לפתרון שהיה מעצים את הכוח של התאחדויות הספורט למשל, שכרגע נראה שמתקפלות.

ניר 25 ביולי 2016

במידה ו WADA יכלו להציף את הנושא כבר לפני חצי שנה ובחרו דווקא בתזמון הזה, אז זה קצת מזכיר את פרשת נבחרת ההתעמלות של ישראל, WADA בחרו תזמון שישים אותם בכותרות גם על פני הישג אמיתי ואפשרות למתן בדיקה עמוקה ורצינית.

שפכו כאן את המים עם התינוק בצורה מסוימת, ובסוף דרך אגב הפתרונות גם די דומים, איזשהו פיקוח הדוק יותר ואחר כך אלוהים גדול.

יואב דובינסקי 25 ביולי 2016

התחקירים של הטלויזיה הגרמנית הם מלפני שנתיים. גם אם לאחרונה נודעו לWADA דברים חדשים דרך הדלפות, הם היו מודעים לטענות כנגד הרוסים כבר תקופה ארוכה. גם אם פרסום ההחלטה במועד הזה לא נבע משיקולים זרים (פוליטי, לקבל חשיפה), זה תזמון מאוד בעייתי שדורש קבלת החלטה חפוזה.

איציק 25 ביולי 2016

אם רוסיה לא תפרוש בעצמה ותנסה למשוך עוד ארצות לחרם משלה היא יוצאת סמרטות.
אתלטים אווט;
7 שחיינים אווט;
עכשיו כל ענף יחליט את מי להעיף.
זה יותר משפיל מהעפה גורפת. עכשיו כל איגוד מרשה לעצמו לנגב רגליים על הרוסים.
נכון, צריך להעיף כל ספורטאי משתמש (ולא רק רוסים); נכון, צריש להוריד פטיש על ההתאחדות הרוסית, אבל אפילו לזה יש דרך, ובתח לא 11 יום לפני האולימפיאדה. יש פה איזה צייד מכשפות (ויש שם הרבה מכשפות, אך משפילים גם את הפיות).

אמיתי 25 ביולי 2016

חחח משפילים פיות..פיטר פן אתה

איציק 25 ביולי 2016

אני פויה ;)

יואב דובינסקי 25 ביולי 2016

מסכת השפלות לספורט הרוסי זה המחיר כדי שדגל רוסיה יתנוסס במשחקים. אם פוטין מחליט לפרוש, זה כבר צעד אגרסיבי שלו לא כלפי ארה"ב וקנדה אלא כלפי העולם. יש לו מונדיאל לארח עוד שנתיים, יש אולי משחקים אירופאים ב2019, יש לו מה להפסיד מבידוד ספורטיבי.

איציק 25 ביולי 2016

הוא כבר מבודד ומושפל עד אפר. אם התאחדות השחיה מרשה לעצמה לערבב את המשלחת הרוסית איך שבא לה, מה הלאה? רכיבת סוסים וחץ וקשת? כרגע מדבריך מחזיקים אותו בביצים, אם תעשה משהו, יקחו לך את המונדיאל, או אליפות אירופה. אם הוא יגיד, על הזיין וייקח איתו קמה מדינות איתו, אז בעוד זמן לא רב יתחננו למצוא פתרון "הוגן" כדי שיחזו הוא והלווינים שלו. רוסיה לא חזקה כמו פעם, אבל ברור שבלי רוסיה, חלק מהמדליות יהיו עם כוכבית גדולה, ואת זה אף אחד לא רוצה. שוב, זה לא אומר שרוסיה לא צריכה לקבל פטיש, אבל גם פטיש צריך לדעת להוריד.

יואב דובינסקי 26 ביולי 2016

לא מחזיקים אותו בשום מקום, אבל יש לו מה להפסיד אם הוא שובר את הכלים.

איציק 26 ביולי 2016

לכולם יש מה להפסיד עם הוא שובר את הכלים. הוא מפסיד בכל מקרה, גם אם שובר את הכלים וגם אם לא. השאלה מתי הוא ירויח יותר. לדעתי משבירת הכלים במאזן הכללי.

איציק 26 ביולי 2016

נו, אמרתי לכם… אחרי שחייה…
חתירה זרקה 3 רוסים
קאנו זרקה 5 רוסים
בואו נהמר:
1. איזה ענף יזרוק מספר זוגי של רוסים
2. איזה ענף יזרוק מספר אי-זוגי ולא ראישוני של רוסים
* אתלטיקה לא נחשבת כי שם זו השעייה גורפת.

יואב דובינסקי 26 ביולי 2016

טוב מאוד מה שקורה. לפחות חלק מהאיגודים הבינ"ל לא מתקפלים. לא השעיות גורפות, אבל מדיחים חלק גדול מהמשלחת הרוסית. הרבה יותר חזק בעיני מהשעייה גורפת של כל המשלחת.

איציק 26 ביולי 2016

אחרי שראיתי את התוכנית סרט תיעודי בשם 9.79, הרוסים פריירים אם הם מגיעים לריו… גם ניגבו איתם ואת הרגליים וגם על כל מי שיגיע יסתכלו כמו על מצורעים. עדיף לא לבוא מיוזמתם. וזה לא שהרוסים לא עשו מעשה נבלה, אבל כואב על הספורטאים שלא אשמים (הנקיים לכאורה כמובן).

איאן ראש 25 ביולי 2016

החלטה אומללה והזויה שמחייבת חקירה על מצב חשבון הבנק של באך וחברי הוועד.

Comments closed