המשחקים טובים והארגון משתפר

התחרויות הספורטיביות בריו 2016 מצוינות וגם הוועדה המארגנת לומדת מטעויות. יש גם צדדים חיוביים בברזיל

כמחצית ממשחקי ריו דה ז'ניירו 2016 עברו מה שמאפשר מבט קצת יותר מפוקח על התחרויות והוועדה המארגנת. מבחינה ספורטיבית, המשחקים האולימפיים הצלחה גדולה. שיאי עולם נשברים ואגדות ספורטיביות ישנות וחדשות רושמות את שמן בפנתיאון האולימפי. בשני ענפי הספורט המרכזיים שהגיעו לשיאם, התבססו אגדות חדשות וישנות. בראש ובראשונה מייקל פלפס בבריכה אחרי קאמבק נוסף, מסיים כל משחה גמר עם מדליות, לרוב מזהב. לצידו חברתו לנבחרת קייטי לדקי שמנפצת שיאי עולם כשברקע נגיעתה בקיר אין עוד אף אחת בפריים. גם קטינקה הוסו ההונגריה מבדלת את עצמה מהיתר.

גם בהתעמלות מדברים על שני האלופים כספורטאים היסטוריים. את סימון ביילס כבר משווים לנאדיה קומאנץ' ובגברים קוהיי אוצ'מורה נמצא בדיון לגבי המתעמל הטוב בכל הזמנים. עוד ספורטאי שמשחקי ריו 2016 הכניסו לפנתיאון ההיסטורי הוא הג'ודוקא טדי ריינר, שהוסיף לשבע אליפויות העולם שלו זהב אולימפי שני ברציפות (יש לו גם ארד מבייג'ין). כמה שריינר אכזר על המזרן, כך הוא ספורטאי מכבד מחוצה לו. אפשר היה לראות את הכבוד הרב שהוא רוכש לענף וליריבים גם בסיום הקרבות וגם במסיבת העיתונאים אחרי הזכייה.

יש הפתעות מיוחדות, כמו נבחרת פיג'י ברוגבי שביעיות. אי של כ900,000 תושבים הדיח את ניו זילנד והביס את בריטניה בגמר, כדי לזכות במדליית זהב היסטורית. היה פודיום מאוד מרגש, כשכל שחקן קד קידה כשהוענקה לו מדליית הזהב. מצד שני, יש גם נבחרות אגדיות שחזרו בידיים ריקות. נבחרת הנשים של ארצות הברית בכדורגל, אלופת העולם ופעמיים ברציפות האלופה האולימפית, הודחה כבר ברבע הגמר על ידי שבדיה בפנדלים. כך שיש אגדות, יש הפתעות, יש שיאי עולם בענפים נוספים כמו הרמת משקולות, חץ וקשת, אופניים ואתלטיקה, ככה שספורטיבית מדובר במשחקים מצוינים.

עבור ישראל, כמובן שהמשחקים הללו מצוינים בינתיים. ישראל מעולם לא זכתה ביותר משתי מדליות אולימפיות באותם משחקים אולימיים וכבר לאחר מחצית מהתחרויות, השיא הושווה. הג'ודו הישראלי שהיה מהכישלונות הגדולים של המשלחת רק לפני ארבע שנים בלונדון, סיפק לא רק שתי מדליות אולימפיות, מה שלא היו לישראל בענף מאז 1992, אלא גם שני חצאי גמר מה שמעולם לא קרה קודם. שיטת הנבחרות מוכיחה את עצמה. מצד שני, בשני הענפים המרכזיים עד כה, שחייה והתעמלות, המשלחת הישראלית נראתה לא טוב.

ארגונית, אין ספק שהוועדה המארגנת פחות מדויקת מזו של בייג'ין או של לונדון. הבעיות של ברזיל ידועות וזה משפיע על הארגון. מצד שני, הם משתפרים ומנסים לפתור בעיות ובדרך כלל גם מוצאים פתרונות כאלו ואחרים. יש גם חידושים שלא ראיתי במשחקים קודמים, כמו הנוחות בשימוש בWiFi באוטובוסים. בכלל, להבדיל ממשחקים קודמים בהם לקחו מאות דולרים כדי שאפשר יהיה להתחבר לאינטרנט במתקנים, כאן אחרי הרשמה מהירה השימוש בחינם. מה שחסכוני מאוד גם עבור העיתונאים ובסופו של דבר גם עבור הוועדה המארגנת שיכולה להפנות לכל מיני אפליקציות ולגלישה באינטרנט במקום להדפיס דפי סטטיסטיקה ולאייש עוד כוח אדם.

עבורי ועבור המחקר שאני עורך על ישראל והתנועה האולימפית אלה משחקים מצוינים שמספקים הרבה מאוד חומר. הנצחה רשמית של י"א חללי מינכן כמובן וגם כמה אירועים פוליטיים כמו האוטובוס הלבנוני, החרמה של ספורטאית סעודית מחשש שאם תנצח תפגוש את גילי כהן ואי לחיצת יד של הג'ודוקא המצרי. גם הפגת הלאומיות סביב הזכייה במדליות לא מזיקה.

יחד עם זאת, אני קצת אשנה אסטרטגיה בנוגע להמשך המשחקים. עד כה הייתי הולך ל3-4 אירועי ספורט כל יום. 1-2 אירועים מרכזיים שבהם הייתי מתמקד ועוד 1-2 על הדרך, מה שהכי קרוב ואיפה שהיה זמן. אני מרגיש שלא יוצא לי לחוות את ריו ואת ברזיל מחוץ לבועה האולימפית, כך שבעשרת הימים הקרובים שנשארו לי כאן אשקיע יותר גם בזה. גם אם המשמעות תהיה שיהיו ימים שאלך בהם רק לאירוע ספורטיבי אחד או שניים. למשל האמנתי מספיק בחנה מיננקו שתעבור את המוקדמות, כדי לקחת בשבת בבוקר טיול מאורגן לפסל של ישו ולהר הסוכר.

אתלטיקה תעמוד במוקם המשך המשחקים, אבל יש עוד הרבה מאוד למה לצפות. ענפי הספורט הקבוצתיים סיימו או מסיימים את שלבי הבתים ויכנסו לתחרויות הנוק אאוט. עבור ישראל, יש עוד כמה ספורטאים מעניינים שיכולים לעשות משהו. מעיין דוידוביץ' נכנסת לשיוט מדליות כשהיא תלויה בעצמה וניצחון בשיוט יבטיח לפחות ארד אם לא יותר. אם חנה קנייזבה תהיה בשיאה בגמר היא יכולה להפוך לאתלטית הראשונה של ישראל שזוכה במדליה אולימפית. ימי התחרויות של אילנה קרטיש בהיאבקות ורון אטיאס בטקוואנדו יכולים להתפתח להיות מעניינים וכמובן לפינאלה יש את נבחרת ההתעמלות האמנותית שתנסה להתחרות על מדליה ביום האחרון של המשחקים. עד כה ריו 2016 היתה טובה מאוד וגם יש עוד הרבה למה לצפות.

כשהמקצוענות גוברת על העסקנות
ליגת שוקי ההון - עולם הערכות השווי

58 Comments

איאן ראש נטול שפם 13 באוגוסט 2016

אחרי הטקסט שלך דיגדג לי לכתוב "יאללה הפועל" אבל עדיין לא שילמו לי משכורת.

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

יאללה מכבי!

ברוכי 13 באוגוסט 2016

הפשוש של דה באזר

משה 13 באוגוסט 2016

נשמע כיף.
לגבי ההשוואה בין בילס לקומאנץ׳, אני מעריך שזה הדיבור בתוך הבועה האמריקאית, מחוצה לה זה נשמע מגוחך.

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

לא רק

חיים הצהוב 14 באוגוסט 2016

ממש לא מגוחך, זה לא נשמע רק באמריקה אלא בכל העולם, למעשה זוהי כבר עובדה שסימון מבחינת יכולת עולה על כל מתמודדת בהיסטוריה, עכשיו נותר לה רק לגבות את זה במדליות אולימפיות

עדי 13 באוגוסט 2016

חבל שערוץ הספורט לא משתפר. השידורים בישראל נוראיים, ועל שידור באינטרנט (כמו שהיה בלונדון בערוץ 1) אין מה לדבר. מפתיע שערוץ מסחרי לא מצליח לתת פייט לערוץ הראשון הכושל לרוב.

על קוהיי אוצ'ימורה היה כבר אחרי לונדון דיבור כמתעמל הטוב בעולם, גם היסטורית. כיום זה כבר לא דיון, זו די עובדה בענף. אפילו נדיה קומנץ' עצמה דיברה עליו כך.
ביילס מדהימה, אבל היא עוד צעירה ומתעמלות לרוב פורשות בגיל מוקדם יותר מגברים, אז עוד קצת מוקדם לטעמי לסכם את פועלה תחת כותרת "של כל הזמנים". קוהיי בכל זאת סוחב מדליות עוד מבייג'ינג, ומדליות זהב באליפויות עולם מ-2009.

חיים הצהוב 14 באוגוסט 2016

יש לך זיכרון מאוד קצר, השידורים של ערוץ 5 נהדרים בהשוואה לערוץ 1

צור שפי 14 באוגוסט 2016

עדיף שידור פחות טוב בערוץ פתוח לכולם.

חיים הצהוב 14 באוגוסט 2016

קצת קטנוני מה שאתה אומר, נכון שפעם היה ערוץ פתוח אבל היה רק ערוץ אחד ששידר השנה יש לך את ערוץ 26 שפתוח לכולם, ערוץ 5 ו5+ פתוחים לכל מי שיש יס והוט ורק ערוץ 58 הוא בתשלום, ככה שערוץ פתוח בכל מקרה יש לך ובנוסף קיבלת 3 ערוצים נוספים ששניים מהם פתוחים לרוב האוכלוסייה.
ואגב הערוצים בתשלום לאולימפיאדה בארץ זולים משמעותית מערוצים לאולימפיאדה בחול, בארה"ב לדוגמא תשלם בסיבות ה150 דולר לערוצים (8 ערוצים)

matipool 14 באוגוסט 2016

הוט התקשרו אלינו לפני שבוע לבשר לנו שהם פותחים לנו את כל הערוצים בחינם .
חשבתי שזה בגלל החופש הגדול והאולימפיאדה אבל אמרו לאשתי שזה בגלל התחרות ושזה עד הודעה חדשה .
בינתיים אני נהנה מ-3 ערוצי HD בחינם שמשדרים את האולימפיאדה .

אריאל גרייזס 14 באוגוסט 2016

רק אחד מהערוצים האלו הוא ב-HD (ערוץ 26). אנחנו מקבלים יותר ערוצים ממה שקיבלנו קודם, מצד שני יש לא מעט תוכניות אולפן של דיבורים מפגרים שבהם מציגים לי בדיחות מפייסבוק או מראים לי בפעם המאה את אורי ששון זוכה במדליה. הרבה מאוד פעמים נותנים את אותו שידור בחלק מהערוצים. אם אני רוצה לראות תקצירים מהלילה באינטרנט אז לך חפש את החברים שלך. אם אני רוצה לראות משהו אחר ממה שמשדרים בערוצים אז לך חפש את החברים. לא הכל רע אבל בטח שאפשר יותר

עדי 14 באוגוסט 2016

שכחתם את הדבר הכי חשוב: ערוץ 1 איפשר צפייה חופשית באינטרנט במבחר תחרויות. אתה מחבר את המחשב לטלוויזיה והבחירה בידך. שידור ברשת הוא מינימום של מינימום ב-2016, וגם את זה ערוץ הספורט לא נותן. שלא לדבר על מלא תוכניות ברברת וקשקשת (למה צריך לראות מישהו קורא ממחשב איפה ממוקמת השייטת במשך חצי שעה? זה אנטי טלוויזיוני ויש לנו מחשב בבית כדי לבדוק בעצמנו), העובדה שפעמים רבות בשני ערוצים משודר אותו הדבר, שיש כל הזמן ספיישלים על "דרכה של יסמין ג'רבי" במקום לשדר שידור חי מתחרויות שקורות כרגע, וגרטל וצ'יץ' שהכריזו באחד הלילות פעמיים על הזוכה הלא נכון בתחרויות השחייה ואחר כך טענו שזה בגלל שהצלמים לא יודעים לצלם…

matipool 14 באוגוסט 2016

אריאל – גם ערוץ 58 + אחד מבין 55 /56 משודרים ב- HD .

Ljos 14 באוגוסט 2016

ערוץ 26 פתוח למי שאין הוט או יס?
ומה עם האינטרנט עבור אלו (אני למשל) שזו הדרך היחידה שלהם לראות טלוויזיה כיום?

צור שפי 14 באוגוסט 2016

חיים, ארצות הברית, גם במקרה הזה, היא דוגמה לאיך דברים לא צריכים להיעשות. במדינה שבה אני נמצא כרגע השידור הוא חינמי ופתוח בערוץ הציבורי. ככה זה צריך להיות בלי כל מיני התפתלויות.

ישרון 14 באוגוסט 2016

אני רואה את האולימפיאדה עם Fios tv החבילה הבסיסית ואני מקבל לפחות 5 ערוצים ואני יכול לקבל כמעט כל תחרות, הכי חשוב ה משחקים של הספורטאים האמריקאיים נמצאים ב NBC בערוץ פתוח

אורי 13 באוגוסט 2016

בוז דובינסקי! מצידי תישן שעתיים בלילה רק תמשיך להביא לנו את הפוסטים שלך!
אין דבר כזה רק אירוע – שניים ביום.
אם אתה רוצה קח שבוע חופש על חשבון דהבאזר אחרי האולימפיאדה ותרבוץ בקופאקבנה.
בנתיים תעשה את העבודה שלך.

יואב דובינסקי 13 באוגוסט 2016

תרמו לדה באזר!

אלון 13 באוגוסט 2016

יש הסבר לקרחות ביציעים? חוץ מזה האולימפיאדה תענוג(מפה לפחות)

יואב דובינסקי 14 באוגוסט 2016

אחד ההסברים לפחות זה מחירי כרטיסים גבוהים ביחס לשכר.

חצי גולדסטאר 13 באוגוסט 2016

תודה על הדיווחים, יואב – תענוג לקרוא!

קראתי על ריינר בויקיפדיה אחרי הנצחון על ששון. ספורטאי ענק (תרתי משמע: 2.05 מ׳, מעל 130 קילו, האלמנט הפסיכולוגי כבר מביא לו חצי מהניצחון) שלא הפסיד קרב מאז 2010.

כולם מציינים כמה הוא מכבד את היריבים אבל לפי ויקיפדיה אחרי ההפסד האחרון שלו הוא סירב ללחוץ את יד היריב בטענה שהשופטים שדדו אותו. תוהה אם ריינר השתנה מאז, או שפשוט יותר קל לפרגן כשאתה מנצח.

איתמר 14 באוגוסט 2016

הייתי שמח אם נבחרות ברזיל וארגנטינה בכדורסל היו נוטשות את הטורניר האולימפי ומקיימות סדרה של הטוב מחמישה/שבעה משחקים.
זה היה משחק כדורסל בלתי נשכח.
לנבחרות הכדורסל של ברזיל וארגנטינה יש את מה שחסר לנבחרות הכדורגל של שתי המדינות : תשוקה אדירה.

יואב דובינסקי 14 באוגוסט 2016

לצערי את המשחק הזה פספסתי

NoOne 14 באוגוסט 2016

מה עם איזה כתבת תחקיר על דאריו סאריץ'?
בחור בשם אלעד פה אמר שהוא הולך לקרוע את ה NBA בשנה הבאה

אלעד כ 14 באוגוסט 2016

הוא תואם בן סימונס. אני חוזה שהוא יהפוך לבחירת דראפט סיבוב שני עוד לפני פברואר.

NoOne 14 באוגוסט 2016

יש מצב שזה יהיה אפילו בחירת סיבוב שלישי

אריאל גרייזס 14 באוגוסט 2016

אולי המשחק כדורסל הכי טוב שראיתי בשנים האחרונות

קירקגור 14 באוגוסט 2016

על מה המחקר, יואב?

יואב דובינסקי 14 באוגוסט 2016

ספציפית לגבי המשחקים האלה, בהקשרים של ישראל כל נושא הפוליטיקה סביב ההשתתפות של ישראל, הנצחת חללי מינכן כמובן. בראייה רחבה יותר איפה ריו 2016 משתלבת בקונטקסט המחקרי של משחקים אולימפיים, מיתוג מדינות ודיפלומטיה ציבורית. העברתי הרצאה אחת במהלך המשחקים על התפיסה המורכבת של אולימפיזם בישראל ומחרתיים מעביר הרצאה נוספת בנושא הכיסוי התקשורתי של בייג'ין 2008 ולונדון 2012.

איתמר 14 באוגוסט 2016

אם אתה מחפש עוד התרחשות בעלת משמעות פוליטית.
לטעמי יש אצלנו נטיה להפריז בעיסוק באירועים שהם בסך הכל שוליים וזניחים.
https://mobile.twitter.com/RZimmt/status/764535937636401152

אסף THE KOP 14 באוגוסט 2016

עם כל הסמל ישו שמה בריו זה ממש מפתיע שמדינות ערב לא פרשו או לכל הפחות דרשו לכסות אותו בחיג'אב.

אסף THE KOP 14 באוגוסט 2016

פסל ישו

7even 14 באוגוסט 2016

השתגעת?
ברזיל מצביעה איתם באו"ם

שמעון כסאח 14 באוגוסט 2016

אתה לא יודע שישו פלסטיני?

austaldo 14 באוגוסט 2016

המוסלמים מחשיבים את ישו כנביא של האיסלם – נבי עיסא. הכל בסדר.

שמעון כסאח 14 באוגוסט 2016

ג'יזיה כבר שילמת השנה?

עדי 14 באוגוסט 2016

אם כבר, זה מפתיעה שמירי רגב לא שלחה מכתב תלונה על זה לוועד האולימפי, ושהחרדים לא קראו להחרים את האולימפיאדה. אנחנו די מדינת ערב בעצמנו.
חוץ מזה, פסל ישו עם הידיים הפרושות עומד בדרכם של הסמסים של רגב לרב ובחזרה, הוא עוד עלול ליירט לנו את הסיבה האמיתית שבעטייה ניצחנו (אולי בגללו לא קיבלנו זהב!).

אסף the kop 14 באוגוסט 2016

לקח זמן אבל נמצא זה שיקפוץ להגן על הכבוד המוסלמי תוך ביזוי זה היהודי

austaldo 14 באוגוסט 2016

אני לא רואה בתגובה שהגבת עליה איזשהי ״הגנה״ על האיסלם, ומי שביזה את היהדות זו מירי רגב בעצמה. מעניין אם אורי ששון לא זכה בזהב רק בגלל שמירי רגב לא שולחת אסמסים בשבת.

אסף the kop 14 באוגוסט 2016

ההתעסקות במירי רגב היא כבר רטרו

תחדשו

איציק 14 באוגוסט 2016

כל עוד היא בתפקיד זה לעולם לא רטרו.
צריך מחות נגד זה, ולהדגיש את הביזיון בכל הזדמנות. בושה למדינה שזאת השרה שלה.
ואם תספר לי שיש בושות גדולות יותר, אולי, אך לא מנחם.

אסף the kop 14 באוגוסט 2016

שטויות
היא תמדד בתקציב שתביא לתחום עליו היא ממונה והחלוקה הצודקת שלו.
כל השאר פטפוטי ביצים של שמאל היסטרי

איציק 14 באוגוסט 2016

בולשיט, יתנו לך כסף מרוח בחרה, תיקח? זה מה שהיא עושה.
חלוקה צודקת, בטח לא תראה ממנה.
ולניראות יש ערך גדול גם כן.

אלון 14 באוגוסט 2016

נקודה מעניינת

גיאקו 14 באוגוסט 2016

לא קשור – מה הרוחות הטובות למעין דוידוביץ'? ומה התחזית לרוחות הערב??

איציק 14 באוגוסט 2016

תיכף נשאל איזה מעלה באוב. היא מומחית לרוחות.
ככלל מעיין היא לא בחורה קלה, לכן רוחות יותר חזקות עדיפות לה.

איציק 14 באוגוסט 2016

אולי השתפר אבל לא חסרות פדיחות. השחייניות של חצי גמר 50 חופשי שנתקעו בפקק ולכן היה צורך לשנות את התוכנית, להמתין שיספיקו להתחמם ויעלו לשחות חצי גמר… שויסטרום עדיין לא הגיע אליו. באמת פדיחה גדולה שאני לא מתאר לעצמי שיכלה לקרות בלונדון, ביג'ין, אתונה, סידני, וכך עד לעת העתיקה.
חבל, כי האוליפיאדה הזו היא חוויה בלתי רגילה מבחינה ספורטיבית.

איציק 14 באוגוסט 2016

שאלה שאולי תדע לענות. מה הקטע שלהם נגד יפימובה? היא לא היחידה שנתפסה על סמים. היו שחיינים נוספים בנבחרת הרוסית שנתפסו, היה את מלולי שנתפס וזכב ב-2 זהב בלונדון. יש כאלו בענפים אחרים כולל איזה רוסי בשם גאטלין. למה דווקא נגדה?

מאנו 14 באוגוסט 2016

מצטרף לשאלה. נראה כמו צביעות. גאטלין ובלייק גם שאלו את עצמם.

austaldo 14 באוגוסט 2016

כי אפימובה מתנהגת בצורה שחצנית ומעוררת אנטגוניזם.
היריבות שלה לא סובלות אותה, ביחוד רוצה מיילוטיטה הליטאית שהיתה היריבה הגדולה שלה בשנים האחרונות ששונאת אותה בצורה גלויה .
בגלל זה כולם גם עפו על הטראש טוק של לילי קינג שכמו גדולה גם גיבתה את זה בניצחון. ואגב, כששאלו את לילי קינג היא אמרה שגם גאטלין לא ראוי להשתתף באולימפיאדה. מלכה.

איציק 14 באוגוסט 2016

היא אולי מלכה, אבל אני שואל לגבי הקהל. גאטלין לא פחות שחצן ממנה, ועדיין לא ניצח את בולט אפילו פעם אחת באירוע משמעותי. אז אולי זה מסביר את חיבתם של המתחרות כלפיה, אך מה לגבי הקהל?

יורם אהרוני 14 באוגוסט 2016

האם י"א חללי מיכן הונצחו בכתובים? חיפשתי פעם חומר עליהם ולא מצאתי כמעט כלום. רונן דורפן ערך תחקיר מעולה על מרק סלבין שהיה לי הכבוד לראות אותו מתאמן לקראת מינכן יחד עם אליעזר חלפין בהדרת מוני ויינברג סמוך ליציאתם למינכן. מה אני יודע על יוסף גוטפרוינד? יעקב שפרינגר? את עמיצור שפירא יצא לי לראות לא פעם ואני מכיר לא מעט אנשים שהכירו אותו ושמעתי עליו לא מעט. חניכיו אפילו הוציאו ספר הדרכה באתלטיקה מהמחברות שלו אבל נדמה לי שאין מספיק חומר ביוגרפי על הי"א.

צור שפי 14 באוגוסט 2016

תיקון לשוני: המבט מפוכח ולא מפוקח.

אור שחולם להיות אלבס 14 באוגוסט 2016

התפלק לך "במוקם" במקום "במוקד".
חוץ מזה תענוג לקרוא את רשמייך, מחכה להמשך :)

Duncan 14 באוגוסט 2016

זע לראות את מפלי האיגווסו

יובל 15 באוגוסט 2016

טדי רינר ספורטאי מכבד רק כשהוא מנצח, בפעם האחרונה שהפסיד ( וזה היה מזמן – גמר משקל פתוח באליפות העולם יפן 2010 ), הוא התנהג יותר גרוע מהמצרי. לא לחץ יד ליריב, לא קד קידה. התבכיין לכל העולם שהשופטים שדדו אותו ( כנראה שזה היה נכון, זו היתה החלטת שופטים שהבייתיות השפיעה עליה מאוד ). חוכמה מאוד קטנה לכבד את כל העולם כשאתה מנצח כל הזמן. אגב, לדעתי זו גם הסיבה לכך שכששאלת אותו לגבי ההתנהגות של המצרי הוא התעלם ממך. הוא ידע שהוא עשה בדיוק אותו דבר.

Comments closed