גיבור טריוויאלי

הזכיות של בולט הפכו לצפויות מידי והמניירות מתישות, אבל אחרי שנה איומה לאתלטיקה ובזמן שריו עושה כל טעות אפשרית בנוגע לארגון התחרויות, האצן הג'מייקני עדיין הדבר הכי טוב שיש למלכת הספורט להציע

הצגת יוסיין בולט לפני גמר 200 מ' (צילום: יואב דובינסקי)
הצגת יוסיין בולט לפני גמר 200 מ' (צילום: יואב דובינסקי)

הזכיות של יוסיין בולט כמעט קלות מידי. אין לו באמת תחרות, לא ב100 מ' ולא ב200 מ'. כבר שלושה משחקים אולימפיים שהוא עושה מה שבא לו בספרינטים. אולי הוא לא יכול להאט לקראת הסיום כדי לשמור את שיפור שיא העולם למועד אחר, אבל תחרות או יריבות אמיתית אין לו. בשלב מסוים ב100 מ' היה נראה שג'סטין גאטלין מוביל עליו, עד שבולט שם גז. בגמר ה200 מ' לא היה אף אחד בסביבה.

הייתי בקן הציפור בבייג'ין, באצטדיון האולימפי בלונדון ובאצטדיון האולימפי בריו כשבולט זכה בכל מדליות הזהב האינדיבידואליות שלו במשחקים האולימפיים (לא הייתי בכל תחרויות השליחים). אחרי גמר ה100 מ', בולט הלך ישר לקהל ואת הפוזות לצלמים הוא עשה בסוף. הפעם, אחרי ה200 מ', הוא דווקא התחיל עם המניירות מול הפלאשים. בגמר ה100 מ' עוד נשארתי לראות את החגיגות שלו, מה שעלה בתורים ארוכים גם ביציאה מהאצטדיון וגם בתחנת ההסעה. הפעם נתתי לו 2-3 דקות של חסד ויצאתי.

בייג'ין, לונדון או ריו, בולט האטרקציה של האתלטיקה. אתמול באצטדיון האולימפי התחרו גם אליסון פליקס, אשטון איטון וקסטר סמאניה ונשברו והושוו שיאים אולימפיים, אבל שום דבר לא מתקרב לציפייה לראות את בולט עושה את הדבר הכי צפוי, לנצח ריצה קצרה ולעשות קצת פרצופים לפני או אחרי.

משחקי 2008-2012-2016, יעמדו בסימן יוסיין בולט ומייקל פלפס. מי ביניהם יותר גדול? תלוי איך מסתכלים. לגבי כמות מדליות, כמובן שפלפס. מה עוד שפלפס זכה במדליות גם באתונה והתחרה גם בסידני, מה שבולט לא עשה. מצד שני, מלכת הספורט זו האתלטיקה והתחרויות הכי יוקרתיות הן של האיש המהיר בעולם וככזה לבולט אין תחרות. מצד שלישי, בולט עדיין מתחיל ונגמר בריצות קצרות, כך שאפשר לטעון שאפילו באתלטיקה, ספורטאים שזכו במדליות במספר אולימפיאדות גם בריצה וגם בקפיצה לרוחק מגוונים מבולט (למשל קארל לואיס). אני בספק אם אפשר לטעון משהו כזה לגבי פלפס בשחייה.

יחד עם זאת, סביב האתלטיקה בריו אין את ההילה שיש סביב מלכת הספורט במשחקים קודמים. בבייג'ין היה אש, בלונדון מו פארה הרעיד את האצטדיון. בריו האתלטיקה קצת נדחקת. גם השנה הקשה שעברה על הענף עם כל פרשיות הסימום וההרחקה של האתלטים הרוסים וגם ההפרדה בין אצטדיון האתלטיקה לפארק האולימפי, שמקשה על ההגעה לתחרויות שאמורות להיות במוקד המשחקים. הדבר האחרון שברזיל צריכה זה לבנות אצטדיון אולימפי רק בשביל המשחקים האלה, אבל מרחק של כמעט שעה נסיעה מאיפה שרוב התחרויות נערכות פוגע בנגישות. כמו כן, זה שהלפיד האולימפי בכלל נמצא במראקנה בו נערכים רק טקסים ומשחקי כדורגל ולא באצטדיון בו האתלטים מתחרים, גם נוגס במעמד המיוחד שיש לאתלטיקה במשחקים האולימפיים. לכן יוסיין בולט כל כך חשוב למשחקי ריו 2016. כל עוד הוא לא נתפס על סמים, הוא נותן לאתלטיקה את הגיבור שהיא זקוקה לו נואשות כדי להחזיק את הענף ולריו את הספורטאי הבינלאומי שישפר את המשחקים. אפילו אם הזכיות והמניירות שלו כבר הפכו לטריוויאליות.

חידון מספר 514. מסכמים את ריו
בצל של זלאטן: הנצחון על ווטפורד

85 Comments

אריאל גרייזס 19 באוגוסט 2016

האיש לגמרי רוק סטאר. הדבר הכי קרוב שיש באתלטיקה לכוכב משחקי כדורגל או כדורסל. מהבחינה הזאת של כריזמה, מייקל פלפס לא רואה אותו מקילומטרים

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

אבל זה לא קצת נמאס? כשכולם מחכים שכבר יעשה את תנועת החץ או איזה פרצוף, זה מאבד מהאפקט, לא? מרגיש קצת אפילו כמו קרקס שמחכים שהליצן יירצה את הקהל.

tom 19 באוגוסט 2016

נמאס לגמרי וגם מוגזם לגמרי,
בנאדם שעושה שתי תחרויות בשנה (אולי) מתנהג כאילו הוא הספורטאי הגדול בהסטוריה.
ובכלל באופן אישי תמיד חשבתי שהאתלט הטוב בעולם נמצא בקרב 10 ולא בספרינט, ומה שהוא עשה השנה בעייני מרשים הרבה יותר.

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

תענוג גדול לצפות גם באשטון איטון. הרבה פחות מניירות ומתבסס כאגדה.

אריאל גרייזס 19 באוגוסט 2016

קרב 10 זה משהו שקשה מאוד להתחבר אליו. כל הנקודות האלו לא אומרות כלום (שמעת, איטון שם 9000 נקודות בגמר אתמול! זה לא ממש משפט שתשמע ממישהו) ובכלל לא קל להתחבר למקצוע שבו אתה לא באמת הכי טוב באף אחת מהתחרויות. וזה בלי להוריד מהגדולה של איטון, זה פשוט לא סקסי.

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

גם נכון.

איציק 19 באוגוסט 2016

שאלה, קרב 10 זה מקצצוע שבו האתלט יכול תאורטית לשבור 11 שיאי עולם (בנשים בקרב 7, 8 שיאי עולם). האם היו בהיסטוריה אתלטי קרב 10 (או 7) שהחזיקו בשיא עולם במיקצוע בודד? אני יודע שג'קי ג'וינר היתה קרובה לשיא בקפיצה לרוחק, אך האם יש מי שהחזיק/ה ממש בשיא?

אריאל גרייזס 19 באוגוסט 2016

זה קורה פעם בשנתיים, זה לא רונאלדו שעושה את זה על בסיס שבועי. והקהל מצפה לזה אז אולי זה כמו ליצן אבל עליי זה עוד לא נמאס. אני בטוח שנתגעגע לזה

karim the dream 19 באוגוסט 2016

אני לא חושב שגדולה של אתלט משעממת. אני מסכים שתחרות הייתה מועילה מאוד לצופים ולבולט בעצמו, אבל אין מה לעשות, הוא כל כך טוב יותר מכולם.

karim the dream 19 באוגוסט 2016

לגבי ההצגות אי אפשר להיות אדיש. יש את הרוב שמוצאים את זה מרגש ומחכים לכל רגע שהוא יעשה את הפרצופים ולאחר מכן משאיר אבק למתחריו. לחלק מהצופים זה שחצנות, חוסר כבוד לספורט, צפוי וחוזר על עצמו יותר מדי.

אני לא ראיתי אתלט פופולארי כמו בולט, אז אני אניח שההצגות שלו עושות טוב לספורט ולרוב הצופים.

יורם אהרוני 19 באוגוסט 2016

הכתרת מייקל פלפס בספורטאי הגדול ביותר בהיסטוריה והשוואה עם יוסיין בולט או עם מישהו אחר היא מופרכת וחסרת טעם. יש ענפי ספורט בהם ניתן לזכות במדליה אחת אחת בלבד בכל משחקים אולימפיים ויש כאלה בהם אפשר לזכות בשמונה. אפשר לדוגמה בהרמת משקולות להעניק מדליה בסיכום הכולל. בכל סגנון בנפרד, להחזיר גם תחרויות שהיו פעם כמו סגנון לחיצה והרמה ביד אחת, להוסיף גם תחרות קבוצתית (ולעשות גם סיכום קבוצתי בכל סגנון) ואולי גם תחרויות מתחום "הרמות הכוח" כמו לחיצה בשכיבה וסקווט. מה לעשות, בהרמת משקולות ספורטאי יכול לזכות רק במדליה אחת. זה שקרל לואיס הצטיין גם בקפיצה לרוחק לא עושה אותו גדול מבולט. אולי בגלל זה שלואיס התחרה גם ברוחק הוא הגיע להישגים פחות טובים מבולט בריצות הקצרות. לפי כמה שנים שאל אותי דורפן אם אני מאמין שבולט ינסה לזכות בזהב גם בריצת 400 מטר. השבתי לו שאני חושב שהוא לא יעשה את זה כי כל זמן שהוא הכי טוב בריצות ל-100 ו-200 מ', אין לו סיבה לנסות את כוחו גם בריצת 400 מ' ברמה האולימפית. זה דורש אימונים אחרים לגמרי.

austaldo 19 באוגוסט 2016

אפשר להשוות כמה פלפס יותר טוב ביחס לשאר הספורטאים בענף שלו לעומת ספורטאים בענפים אחרים וגם כשלוקחים בחשבון את זה רואים שהפער בין פלפס לכל שחיין אחר בהסטוריה הוא פסיכי לעומת הפער בין בולט לאתלטים אחרים. אבל כן, ההשוואות האלו חסרות טעם. אני למשל חושב שהיילה גברהסלאסי גדול לא פחות, מה לעשות שאין מרוצי שליחים 4X10000 ולריצות ארוכות אין את ההייפ המוגזם של ריצת 100 מטר?

karim the dream 19 באוגוסט 2016

אני לא חושב שזה הייפ מוגזם. כרוצים להתחרות, לא מציעים אחד לשני בוא נתחרה למרחק של 1569 מטר ונראה מי טוב יותר. האינסטינקט הטבעי הוא להתחרות למרחק קצר ולראות מי המהיר ביותר, וזו הסיבה ש100 מטר מעניין יותר את הצופה הממוצע משחיפים שנראים כאילו לא אכלו ימים (לא דעתי אגב, כתבתי מה שהרבה חושבים).

צביקה 20 באוגוסט 2016

אל תשכח שבולט מביס את כולם גם באליפות העולם (זכה ב-11 מדליות זהב מתוך 12 שגם בו הוא נפסל ולא הפסיד) בשונה מפלפס.

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

מסכים שיש בעייה בהשוואות. די תחמתי את זה ל2008-2016, אבל באמת הזכרתי את קארל לואיס כהדגשה על אתלטים שהיו מגוונים מבולט.

איציק 19 באוגוסט 2016

ואם כל הלגיטימיות שיש לדעה זאת, ולנכונות הטענה כשלעצמה, עדיין אף אחד, לא בשחייה, ולא בהתעמלות מכשירים לא עשה אפילו משהו קרוב למה שפלפס עשה. כנראה הוא עשה משהו שונה, ומשהו טוב יותר. לכן לא כדאי לזלז בהישג הזה ולהוריד אותו מסדר היום.
לא בא להוריד מגדולתו של בולט, גם לא יודע בדיוק איך משוים בינהם, אבל יש בסיס להכריז שפלפס גדול מבולט באותה מידה כמו שיש בסיס להכרזה שבולט גדול יותר.
מבחינה אישית, אצלי פלפס תמיד גדול מבולט, בלי צורך בשום קריטריון, פשוט הרגשה פנימית של חובב שחייה (אתלטיקה זה גם בסדר, אבל במקום שני).

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

זה לא כדורגל שקל לקבוע שעד שמסי לא זוכה במונדיאל, אין מה להשוות בינו לבין מראדונה ופלה.

איציק 19 באוגוסט 2016

מסכים, ועדיין, האם בגלל זה אתה כן יכול להשוות בין מסי לקרויף? (אני מעדיף את קרויף בכל רגע, אבל זה סוביקטיבי לחלוטין)
האם רונאלדו תמיד מתחת לפלא ומרדונה כי אין לו סיכוי לזכות במונדיאל? (אני חושב שהוא פחות טוב, אבל לא בגלל המונדיאל)

karim the dream 19 באוגוסט 2016

אבל מראדונה לא זכה בליגת האלופות..

גיא זהר 19 באוגוסט 2016

קצת היה קשה לו לזכות במשהו שלא היה קיים בזמנו.

איציק 20 באוגוסט 2016

אבל כעובדה, הוא לא זכה…

ויכסלפיש 20 באוגוסט 2016

נכשל פעמיים עם נאפולי מול ריאל מדריד ב-88' וספרטק מוסקבה ב-91'

שפי 19 באוגוסט 2016

צודק 100 אחוז. נכון שיותר "קל" לזכות במדליות בזכיה. אבל 14 מדליות זהב אישיות? אין אף אחד שאפילו מתקרב לזה.

אגב – למרות מה שאמרתי בטבלת זוכי המדליות 15 מתוך 21 הספורטאים שזכו בהכי הרבה מדליות מגיעים מתחום השחיה והתעמלות המכשירים. רק אחד מהם מגיע מתחום האתלטיקה (נורמי) ובכל ה50 הראשונים יש רק 2 מתחום האתלטיקה (קרל לואיס הוא האתלט הנוסף) כך שברור שהרבה יותר קשה לצבור מדליות באתלטיקה.

יורם אהרוני 19 באוגוסט 2016

פאבו נורמי? בתקופה שלו היו יותר מדליות ופחות מתחרים. נוסף על ריצות 1500, 5000, 10,000 ו-3000 מכשולים הייתה אז גם ריצת שדה שבה הוא קיבל שתי מדליות (אישית וקבוצתית – שתי מדליות על אותה ריצה!) והייתה גם ריצה קבוצתית ל-3000 מטר. מאחר שרצו הרבה יותר לאט מאשר היום ולא היו בסביבה אתיופים, קנייתים- טנזנים ,מרוקאים ושאר אפריקנים, היה יכול אתלט אחד לזכות בהמון מדליות. ככל שהרמה עולה ומגיעים מתחרים מכל ארצות העולם המשימה הזו הופכת לבלתי אפשרית. ההסתכלות על מספר מדליות בהן זוכה ספורטאי במשחקים האולימפיים מעידה פשוט על אי הבנה. קרל לואיס הוא ענק לא פחות מפלפס לא בגלל שהוא זכה ב-4 מדליות זהב בלוס אנג'לס 1984 אלא מאחר שהוא זכה ב-4 מדליות זהב בקפיצה לרוחק. ספורטאי הוא גדול אם הוא שולט במקצוע שלו שנים ארוכות. אדווין מוזס וסרגיי בובקה לא פחות גדולים מפלפס. שניהם לקחו את השיא העולמי במקצועות שלהם למחוזות אחרים. אם היו לבובקה תחרויות קבוצתיות במוט וגם תחרויות אחרות עם מוט כמו קפיצה לרוחק במוט (יש עדיין מקומות שמתחרים בזה) הוא היה יכול לזכות במספר מדליות כמו פלפס.

אלכס דוקורסקי 19 באוגוסט 2016

1+

איציק 19 באוגוסט 2016

אדוין מוזס ובובקה גם לא גדולים פחות מבולט. מה זה קשור? פלפס לא אשם בכך שהיתה לו אפשרות לזכות בהרבה מדליות. זה הענף בו הוא היצטיין ועשה זאת על הצד הטוב ביותר. כמות מדליות אינו הפרמטר היחיד, כמו גם הפוהולריות של הענף או המקצוע הספציפי. גם הרמיזה שההישגים של פלפס אפשריות כי הענף לא בשל חסר אחיזה. אם זה היה נכון אז לפני 30 שנה הינו צריכים לראות הרבה שחיינים עם 30 מדליות אולימפיות. אין אחד חוץ מפלפס שקרוב ל-20. הבא אחריו זה 12, פחות מחצי. רק כמות הזהב שלו, 23, גדולה כמעט פי 2 מהבא אחריו בכללי (לא רק בזהב). אם זו לא שליטה בענף, ובענף האולימפי השני אחרי האתלטיקה, אז לומר שהוא לא יכול להתמודד על גדולה בגלל שזה לא אתלטיקה. הוא שלט מעל לעשור, שבר המון שיאי עולם, ולא, הוא לא רץ 100 מטר, אז???
שוב, אני לא טוען שהוא גדול מבולט, בובקה או מוזס. אני טוען שיש לו קייס להיות הגדול מכולם כמו לכל אחד מהם. פופולריות לא יכול להיות פרמטר מהותי, כי אז ביונס גדולה בכמה מידות על בטהובן, ורדי וכל גדולי המלחינים, או פברטי ודומינגו. וגיספן כנראה שם את נחצ'ה ז"ל בכיס הקטן. לא יודע, משום מה זה לא משכנע אותי.

אבירם 20 באוגוסט 2016

קפיצה לרוחק במוט?! רק לי זה נשמע כמו התאבדות?

משה 19 באוגוסט 2016

זה נכון שהמניירות של בולט מעצבנות כבר וילדותיות אבל בורכנו לראות אתלט כל כך דומיננטי ואלגנטי בפעולה וצריך להתמקד בעיקר בזה.

אלכס דוקורסקי 19 באוגוסט 2016

לא נמאס בכלל לראות את בולט ומקווה שימשיך להופיע. כל ההופעה שלו, החל מהחימום וכלה לאחר הניצחונות, היא מאוד נעימה, חיננית ומצחיקה.
איטון, שגם עליו נכתב בפוסט, הוא כמובן "קלאס אקט". יכולתו לאורך שנים להופיע בצורה כל כך יציבה במגוון מקצועות – שלא מעטים מהם טומנים בחובם סכנות של פסילות, אי מעבר גובה התחלתי, היתקלות במשוכות וכו' – היא כמעט בלתי נתפסת עבורי.
הפירגון שלו ליריביו (מה שמאפיין רבים מהאתלטים במקצוע) הוא גם נהדר בעיניי.

karim the dream 19 באוגוסט 2016

זה נהדר לראות את הפרגון ההדדי בין המתחרים. גם בהתעמלות מכשירים ראו את זה בעת חלוקת המדליות.

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

באמת בסיום הקרב 10, היו המון ברכות הדדיות בין הספורטאים. זה היה משהו שלא רואים ברוב המקצועות התחרותיים.

אלכס דוקורסקי 19 באוגוסט 2016

זו מסורת במקצוע.

יורם אהרוני 19 באוגוסט 2016

זו מסורת חדשה למדי. לא ראיתי את דיילי תומפסון רץ עם הגרמנים בסוף אליפות עולם או משחקים אולימפיים…

אלכס דוקורסקי 19 באוגוסט 2016

צודק.

Ivan Pedroso 19 באוגוסט 2016

מסכים עם כל מילה

מתן גילור 19 באוגוסט 2016

גם אם אני שם בצד את ההבדל בין כמות המתחרים הפוטנציאלים בריצה (רוב העולם בגיל הרלוונטי, כפי שדנו בעבר) ולבין כמות המתחרים הפוטנציאלים בשחייה, בולט הכי מהיר לשני מרחקים תחרותיים למשך 8 שנים רצופות (לפחות) ושיאן עולם בשניהם. פלפס היה מהיר למרחק בודד ולזמן קצר (ולא שיאן עולם).
עכשיו בואו נחזיר את מה ששמנו בצד – יש סיבה למה מוחמד עלי נחשב יותר גדול מפרנק דוקס – כי הענף שלו יותר מרכזי.
בקונבינציה של שתי הסיבות לעיל, לדעתי האישית, בולט גדול יותר.

איציק 19 באוגוסט 2016

איך אתה יכול כך לטעות…
:-(

karim the dream 19 באוגוסט 2016

לגמרי

מתן גילור 19 באוגוסט 2016

אפשר אולי לחלוק על המסקנה, אבל רוב התגובה מורכבת מעובדות מוצקות.

עמי ג 20 באוגוסט 2016

אני באופן אישי מעדיף את פלפס וחושב שהוא ענק. הוא הספורטאי האולימפי מספר אחד בכל הזמנים.
ואני לא סובל את המניירות של בולט ולא מזיז לי אם זה טוב לענף או רע לענף (אגב – במה זה טוב לענף? למה זה חשוב בכלל).
אבל בדבר אחד אני די בטוח – השיאים של בולט ישארו חקוקים על הלוח עוד הרבה הרבה שנים. הרבה יותר מהשיאים של פלפס. השחצנות שלו נמאסה עלי לגמרי. אבל כמות הכשרון בגוף שלו – לא חושב שנזכה בחיינו לראות משהו דומה.
ועם כל הכבוד לבולט והייפ סביבו – הדבר שהכי ריגש אותי ב-200 היה בכלל הארד של למטרה. זה היה הסיפור האמיתי בריצה הזו. בולט שם וי על הלוח. למטרה נגע בלב.

עמי ג 20 באוגוסט 2016

בשיאים הכוונה כמובן לשיאי העולם ב-100 ו-200. לא מספר הזכיות והטריפלים האולימפיים.

אלכס דוקורסקי 20 באוגוסט 2016

שמחתי גם בשביל למטרה. ויתר על אליפות אירופה כדי להתכונן לריו, ובעונה שאיכשהו נראתה בינונית עד לפני כמה ימים, הצליח לזכות בארד.
חבל בשביל אדם ג'מלי, שפספס מדליה בפוטו פיניש.

איציק 20 באוגוסט 2016

מי בכלל מסתכל על עובדות :-)

אלכס דוקורסקי 20 באוגוסט 2016

נדמה לי שפלפס שיאן עולם במאה מטר פרפר (היחיד שירד את חמישים השניות, אם אינני טועה) ולדעתי החזיק בשיאים גם במרחקים אחרים. הוא גם מאוד מגוון, ושוחה מעולה גם בסגנון חופשי וכמובן במעורב אישי.
גם הגיאוגרפיה של השחייה הולכת ומתרחבת, וישנם שחיינים מעולים ממדינות שבעבר לא היו דומיננטיות בענף.

לי מאוד קשה להשוות ביניהם. בולט הוא הספרינטר הטוב בהיסטוריה אבל לא הייתי קובע שהוא האתלט הטוב ביותר, כי אשטון איטון, למשל, אינו נופל ממנו, גם אם כמות המדליות האולימפיות שלו מעטה יותר, מסיבות ברורות (כנ"ל לגבי אדוין מוזס, למשל או אל אורטר).
פלפס הוא השחיין הטוב בהיסטוריה. שמירה על דומיננטיות כזו לאורך ארבע מהדורות אולימפיות, היא חסרת תקדים וראויה להערכה רבה.

שניהם, לעניות דעתי, עומדים זה לצד זה כטובים בתחומם ומבחינתי בלתי אפשרי לדרגם האחד לפני השני.

איציק 20 באוגוסט 2016

הוא אכן היחיד שירד מ-49 שניות ב-100 פרפר, וכשזכה ב-8 מדליות עשה 7 שיאי עולם ב-7 משחים שונים, לכן הוא לא רק היה הכי טוב במשחה גמר אולימפי, הוא היה הכי טוב אי פעם. עדיין על שמו רשומים שישה שיאיי עולם, שלושה אישיים, 100 ו-200 פרפר ו-400 מעורב אישי, ושלושה שיאים קבוצתיים. הגיוון שלו כלכך גדול שלמרות שלא היה שחיין 100 מטר חופשי נכנס לנבחרת השליחים האמריקאית והיה אחד השותפים לשיא עולם.

עמי ג 20 באוגוסט 2016

הוא לא היחיד שירד את ה-50 שניות ואפילו לא הראשון. קאביץ׳ הקדים אותו בכך באליפות העולם ברומא. בגמר פלפס שיפר שוב את השיא וניצח את המשחה.

עמי ג 20 באוגוסט 2016

וכמובן – אלו שיאים שקצת מרמים כי הושגו עם החליפות.
ואיזה יופי שאמריקה ופיליקס לקחו את 4*100

איציק 20 באוגוסט 2016

אלו שיאים בעייתיים משהו אך רבים מהם כבר נשברו. זה שיא שעומד ולא נראה שמישהו מתקרב. כנראה שהוא היה דיי איכותי.
ויפן לקחו כסף בשליחים 4X100, שאפו גדול, זה לא המהירות, זה ההחלפות.

איציק 20 באוגוסט 2016

לשם שינוי האמריקאים לא הפילו את המקל…

איציק 20 באוגוסט 2016

אכן כך, שכחתי את זה.

איציק 20 באוגוסט 2016

וכדי להבין כמה פלפס גדול: https://www.youtube.com/watch?v=aWJ7SmOVUO8

מתן גילור 20 באוגוסט 2016

אלכס, שים לב שדיברתי על להחזיק שיא עולם הכי מהיר. אני חושב שכולנו נסכים ששחיית פרפר אינה הדרך המהירה ביותר לעבור את הבריכה, אלא סגנון חופשי (כמובן בלי התחכמויות של לרוץ מחוץ לבריכה או להשתמש באופנוע ים).

איציק 20 באוגוסט 2016

אני לא יודע האם כתבת בטעות או בכוונה חופשי ולא סגנון חתירה, כיוון שבהחלט יתכן שבקרוב זה לא יהייה אותו דבר מבחינת הדרך המהירה לעבור 100 מטר שחייה.

מתן גילור 20 באוגוסט 2016

בכוונה. לא רוצה להסתבך עם הנוצרים והשיא של ישו בצליחת הכנרת.

איציק 20 באוגוסט 2016

זה יותר קשור לראיין לוכטה מאשר לישו

איתן 8 19 באוגוסט 2016

כשילדים מתחרים בינהם בריצה זה למרחקים קצרים, זה הכי ראשוני ובסיסי. מי הילד הכי מהיר? לא מי מחלק כוחותיו טוב יותר או בעל סיבולת לב ריאה גבוהה יותר. ריצה קצרה היא התחרות הספורטיבית הראשונה של בני אדם וברור שתופעה מדהימה כמו בולט זוכה לכזאת הערצה גורפת. זה לא שנפלנו על שנים חלשות מבחינת איכות האצנים. בולט פשוט כל כך טוב ועוד לא היה מישהו כזה

צביקה 20 באוגוסט 2016

מסכים ומוסיף שיוהאן בלייק הרץ השני הטוב בהיסטוריה (לפחות מבחינת שיאים) ב-100 ו-200 מטרים זכה במדלית זהב אישית בודדת והוא עשה זאת כשבולט נפסל.

ColoColo 19 באוגוסט 2016

אני קורא את כל הפוסטים שלך ו…..אתה די מתלונן על הכל. אולימפיאדה נהדרת, מתח, סיפורים, צבע, צילומים. יש בעיה אחת גדולה של קהל וחוץ מזה באמת אולימפיאדה נהדרת. ובולט מלך, מתי היה אצן כוכב רוק? תן להנות.

יואב דובינסקי 19 באוגוסט 2016

ועוד לא התחלתי עם זה שצפוף בהסעות, נוגעים בי ומשתעלים עליי.

ColoColo 19 באוגוסט 2016

אתה חייב לנסוע לאולימפיאדה הבאה…הכל יתקתק כמו שעון והם שמים מסכות ככה שלא תהיה בעיה עם השיעולים ;)

עדי 20 באוגוסט 2016

נו, נשמע כמו חוויית נסיעה באגד, רק שבריו בטח פחות צפוף, אתה לא משלם על ההסעות מכיסך ואנשים משתמשים בדיאודורנט.

פה איתמר 20 באוגוסט 2016

+1
דובינסקי, הרשמים מהפוסטים שלך הם שאתה קוטר דיי רציני.
ונראה שרוב ההערות של ברנז׳איות.
לא בטוח שהם רלוונטיות לקהל הרחב.
אז אין הרבה אירופים ואסייתים בקהל.
אני בטוח שיש הרבה דרום אמריקאים בכלל וברזילאים בפרט שבאו לראות אולימפיאדה ועל הדרך את ריו בפעם הראשונה.

המאמן 19 באוגוסט 2016

הפוסט הזה חותר תחת הרעיון של עצמו. הרי מטרת הג'סטות של בולט היא בדיוק פוסטים מהסוג הזה

עמי ג 20 באוגוסט 2016

תחרויות האתלטיקה מאורגנות בצורה שמקשה מאוד לעקוב אחריהן. ממתי שמים גמרים אולימפיים בהצגת הבוקר או בצהריים?
בלי ששמתי לב פספסתי לגמרי את גמר המשולשת גברים.
השיא ב-10 אלפים נשים נקבע באיצטדיון חצי ריק.
התחרויות נהדרות אבל האוירה מסביב נראית כמו גמר תחרות תיכונים ולא גמר אולימפי. נראה שאת הכבוד האמיתי המדליסטים יקבלו בתחרויות סוף העונה של ליגת היהלום.

אלכס דוקורסקי 20 באוגוסט 2016

שיבוץ של חלק מהגמרים בבוקר ובשעות הצהריים המוקדמות הוא באמת לא שגרתי. ייתכן שזה נועד להביא קהל רב יותר לתחרויות הבוקר, שלרוב נערכות באצטדיון ריק למדי (ובגלל גודלם של האצטדיונים האולימפיים, הדבר בולט היטב).
לפי מה שראיתי בטלוויזיה, האצטדיון עדיין לא היה מלא, אבל אולי אלמלא הגמרים, הוא היה ריק עוד יותר.
נקודה מעניינת נוספת היא שעל אף הטמפרטורה, שלרוב די גבוהה בשעות הללו, התוצאות (ואתייחס כאן לשני הגמרים, שעבורם טמפרטורה גבוהה עלולה לפגוע בהישגים) היו טובות מאוד. שיא עולם ומבול שיאים אישיים ב-10,000 של הנשים ושיא אולימפי ב-3,000 מטר לגברים (אם אינני טועה, בגמר ה-10,000 הטמפרטורה היתה 25 מעלות, בקירוב, שזה נוח יחסית, ובמכשולים כ-35 מעלות עם אחוזי לחות גבוהים).

מעניין אם באירועים הגדולים הקרובים, נראה גם גמרים בשעות הבוקר.

יואב דובינסקי 20 באוגוסט 2016

אני לא נגד פיזור כמה גמרים בבוקר, שגם יתאימו לשעון אירופאי.

איציק 20 באוגוסט 2016

זה בסדר, אבל מבחינה פיזיולוגית היתה תופעה מוזרה. אומרים שבבוקר התוצאות פחות טובות. בשחיה ראינו את זה מאד בולט בנבחרת הישראלית (ואולי פשוט היו בכושר לא טוב), ובכל מקרה זה משהו שמקובל לחשוב. מצד שני, התוצאות היו פנטסטיות. משהו לא מסתדר.

עמי ג 20 באוגוסט 2016

בשחיה דווקא שחו אחרי צהריים (1 עד 3) . לא בבוקר. וזה דווקא הזמן שלכאורה אמור להיות נוח.

איציק 20 באוגוסט 2016

אני חושב שאתה מדבר על הגמרים, אני מדבר באופן כללי שמשחי הבוקר איטיים יותר והבאתי כדוגמא את נבחרת ישראל. אף ישראלי פרט לטומרקין לא שחה אחר הצהריים, וכולם שחו לא טוב במשחי הבוקר (שוב פרט לטומרקין שאחר הצהריים שחה גרוע ממשחה הבוקר).

יואב דובינסקי 20 באוגוסט 2016

הייתי נזהר מלפתח תאוריות גלובליות בספורט עפ"י אי הצלחה ספורטיבית של ישראלים.

איציק 20 באוגוסט 2016

בגלל זה סייגתי את זה, אך על פי מה שאומרים ברמות הגבוהות, וניסיון אישי של כמה שנות שחייה תחרותית, אכן הרבה יותר נח לשחות משחה תחרותי אחר הצהריים מאשר בבוקר.

עב״ד 20 באוגוסט 2016

אפרופו מדליות (אני לא הטרול מתחילת האולימפיאדה), אבל נכון לאתמול לארה״ב היו 100 מדליות על 300 מיליון תושבים, כלומר אחת ל3 מיליון. לישראל יש מדליה ל4 מיליון, וזה עם אפס השקעה. אז אם המתעמלות ייזכו בעוד מדליה מצבנו לא רע בכלל. (או שארה״ב לא כזו מדהימה, אפילו שיש לה בערך פי שתיים מדליות מאשר מדליות לשניה בתור)

עמי ג 20 באוגוסט 2016

ארהב השאירה במשחקים האלה את כל העולם מאחור.
עכשיו רק שיתעשתו בזמן ויזרקו את טראמפ לכל הרוחות

פה איתמר 20 באוגוסט 2016

יש הגבלה על כמות משתתפים מעל מדינה,
אחרת ארה״ב ומדינות אחרות לא היו משאירות אפילו פירורים לנמושות.

עדי 20 באוגוסט 2016

טוב שלא אמרת "בניכוי חרדים וערבים". באותה מידה אפשר להשוות לג'מייקה ואז מצבנו בקאנטים.

ויכסלפיש 20 באוגוסט 2016

בואו נעשה סדר: במדד מדליות לנפש per capita במקום ה-49 הלא מכובד, אפשר להעיף את גרנדה (כ-100 אלף תושבים?) ובהאנס, אבל אז נגלה הרבה מדינות מאירופה (שרידי יוגוסלביה ברית המועצות וסקנדינביה בעיקר).

ויכסלפיש 20 באוגוסט 2016

ישראל במקום ה-49 וכל אלה לפנינו וגם בריטניה גרמניה ואיטליה

עדי 20 באוגוסט 2016

שוב השוואה לא נכונה – שרידי יוגוסלביה לא התחרו בכל כך הרבה אולימפיאדות. למשל, לקוסובו זו אולימפיאדה ראשונה, מונטנגרו השתתפה בשלוש, וכנ"ל סרביה (לפני כן השתתפו כמדינת "סרביה ומונטנגרו").

יואב דובינסקי 20 באוגוסט 2016

אחדד משהו לגבי הלפיד. הלפיד נמצא במראקנה, אבל הוא כבוי, כי במראקנה בקושי משתמשים. מסתבר שיש רפליקה שלו אי שם במרכז העיר שכנראה כן או לא מודלקת. לא ממש ברור לי הקטע הזה. בכל מקרה, באצטדיון האתלטיקה אין לפיד בוער.

איציק 20 באוגוסט 2016

אמור להיות העתק קטן יותר שדולק.

צביקה 20 באוגוסט 2016

כנראה בברזיל חושבים שאולימפיאדה זה בעיקר כדורגל, וזה בסדר הבעיה היא שהם בטוחים שגם כל העולם חושב כך.

MOBY 20 באוגוסט 2016

״מי יותר?״ זה בהחלט שאלה שלעולם לא תהיה בה תשובה.
פלפס הוא השחיין הטוב ביותר המגוון ביותר וכזה שהמרחק בינו לשאר העולם הוא הרחוק ביותר שראיתי.
ויש לו כמה מדליות להסתמך עליהם, ועובדה אחת פשוטה, אף אחד, אבל אף אחד לא התקרב עליו בכלל.
בולט הוא חוויה והוא רוצה להנות מהרגע. לא נראה לי כיף גדול להיכנס לאיצטדיון ואחרי 9 וקצת שניות או 19 וקצת לקחת את עצמך ולצאת ממנו. תנו לו להנות מהרגע.
ואחרי שעשינו שאמרנו זאת אני חושב שלקארל לואיס יש יותר מדליות מבולט (לא זהב אבל מדליות, לא בדקתי את זה, זאת התחושה שלי).

קלבדוס 20 באוגוסט 2016

9 זהב. עוד 1 מכסף. ועוד אחת שאין, בגלל תקלה בשליחים (מוקדמות ובלעדיו), כרגיל.

אבירם 20 באוגוסט 2016

לדעתי פלפס גדול יותר מבולט כי מעבר לענף האישי שלו הוא הוכיח את שאיפותיו העליונות בענף הספורט הלאומי של ג׳מייקה.

http://gawker.com/5143692/merman-michael-phelps-caught-smoking-bong

עד שבולט לא יוריד קילו הוט-דוגס ב-20 שניות אין כאן דיון בכלל.

צביקה 20 באוגוסט 2016

בתור אחד שהתוודע לאהבתו הרבה לאתלטיקה במהלך האולימפיאדה, אשמח לדעת מתי האירוע הקרוב שבו מתמודדים הטובים?

Comments closed