בחזרה לקרקע

יש באז סביב טנסי, המומחים דרגו אותה תשיעית בNCAA, הלימודים הושבתו בגלל שידור ארצי, ד"ר בנט אומאלו הגיע להרצות, כבר חושבים על אלאבמה ומשחקי Bowl, רק שאפ סטייט הצנועה כמעט וחוללה הפתעה גדולה במשחק פתיחת העונה. ניצחנו בחאווה

שחקני טנסי נכנסים למגרש דרך הT המפורסם (צילום: יואב דובינסקי)
שחקני טנסי נכנסים למגרש דרך הT המפורסם (צילום: יואב דובינסקי)

בעקבות סיום עונה מוצלח עם ניצחון מרשים בBowl לא חשוב ועונה שלוותה בכמה הפסדים צמודים ליריבות איכותיות כמו אוקלהומה, פלורידה ואלבאמה, בהם טנסי עוד הספיקה להוביל לקראת הסיום לפני שבעטה בדלי, יש באז מיוחד סביב הוולונטירז העונה. אני עדיין לא מבין איך נקבע הדירוג במכללות או מי נשלח לאיזה משחק בול בסיום, אבל מומחי העסק קבעו שטנסי מדורגת תשיעית במדינה. גם רשתות השידור התלהבו והוחלט להקדים את משחק פתיחת העונה מול אפ סטייט מאונטנירז מסוף השבוע ליום חמישי, כדי שישודר בפריים טיים.

אין יותר מידי היתממות לגבי חשיבות קבוצת הפוטבול טנסי וולונטירז לנוקסוויל ולמדינה. אם רשתות השידור והNCAA הגיעו להחלטה שהוולז משחקים ביום חמישי בשבע וחצי, אז זה אומר שיותר מ100,000 אנשים יגיעו לאצטדיון נילנד באותו אחר צהריים וצריך לאבטח את הסיפור הזה ולהפוך את החניונים בהם משתמשים הסגל והסטודנטים לחניונים של מנויים, אז זה מה שקורה. גם אם צריך לבטל יום לימודים באוניברסיטה ולהוסיף יום לימודים בדצמבר.

יום לפני המשחק ד"ר בנט אומאלו, אותו שיחק וויל סמית' בסרט Concussion, הגיע להעביר הרצאה באוניברסיטה. אומאלו פרץ דרך בכל הקשור במחקר על השפעת פגיעות ראש בספורט ובעיקר בפוטבול על מקרי מוות של ספורטאיי עבר. בזמן שהוקצה לסטודנטים ולסגל לפגוש אותו, בדיוק החל מחוץ לבניין הפפ ראלי לקראת משחק הפוטבול עם המאמן והשחקנים והמעודדות. כך שמחוץ לבניין היתה ההתלהבות מפתיחת העונה ובתוכו הדוקטור נפגש עם אנשים שבאו להרצאה על פגיעות ראש וזעזועי מוח בפוטבול. הוא היה אדיב ונחמד והצטלם ודיברנו חצי דקה והוא לחש לי משהו באוזן שבטח לחש למי שבאו לפני ואחרי.

כשעלה להרצות בשעה 19:00, מראש נאמר לקהל שעל פי הוראת המשטרה ב20:30 האולם צריך להיות ריק מסיבות בטיחותיות בגלל משחק הפוטבול שיערך למחרת באצטדיון הצמוד לאולם. במשך קצת פחות משעה וחצי, ד"ר אומאלי סיפר כיצד החיים הובילו אותו מחלומות להיות טייס שמבלה לילות עם נשים אוסטרליות בסידני, צרפתיות בפאריז ואמריקניות בסן פרנסיסקו, ללמוד רפואה בניגריה ואיך התגלגל לארצות הברית והחל לעבוד כפתולוג. ניכר שהוא מאוד גאה בסרט ובוויל סמית'. בסיפור האישי שלו הוא שם דגש גם על הדיכאון שליווה אותו. הוא מודה שלא הבין דבר בפוטבול כשהגיע למסקנות על הפגיעות המוחיות שספורטאים סובלים מהם לפני שפרסם על הCTE ושאולי דווקא כי בא מבחוץ ולא חי את הפוטבול הוא היה יכול להגיע למסקנה שנסתרה מרופאים אמריקנים.

הוא כמובן דיבר על היחס של הNFL, שניסו גם עניינית לסתור את מסקנותיו וגם אישית לתקוף את אומאלו כשקראו לו רופא וודו. בסיכום ההרצאה הוא טען שלדעתו צריך לאסור על ילדים לשחק פוטבול ולעסוק בענפי ספורט אלימים שיכולים להוביל לפגיעות ראש תכופות, כמו אגרוף וUFC. זה היה שיא מעניין מאוד לערב והמתבקש היה להמשיך לעוד חצי שעה של שאלות מהקהל, על היחס של גופי הספורט המקצועניים והאינטרסים המסחריים שלהם וכמובן על המקום בו הוא מדבר, כשיממה אחר כך יבוטל יום לימודים לטובת משחק פוטבול מכללות ובכלל סוגיות שקשורות בסטודנטים-אתלטיים. רק שהוא סיים לדבר ב20:22 והמארגנים הודיעו שחייבים לפנות את האולם, כי למחרת יש משחק פוטבול וככה המשטרה אמרה. אז לא היו שאלות.

*

אחרי שלא עליתי בהגרלה הראשונה לכרטיסים מוזלים וקניתי כרטיס רגיל למשחק הביתי השני העונה מול אוהיו (שוב, חשבתי שמדובר באוהיו סטייט מהטובות במדינה ומדובר באוניברסיטת אוהיו הדי אנונימית), התבשר לי שבהגרלה השניה, שנערכה בין הכרטיסים שלא נרכשו בהגרלה הראשונה, דווקא כן עליתי, אז קניתי כרטיס ב10$ ליציע הסטודנטים.

התארגנות למשחק פוטבול זה עניין של כמה שעות. אי אפשר להחנות קרוב לאצטדיון, אלא מרחק של לפחות חצי שעה הליכה בחניה מאולתרת של בית ספר או כנסייה שגובים עליה 10-15$. גם אי אפשר לקחת לאצטדיון בערך שום דבר, אז מראש ויתרתי על מטרייה. כמובן שתפס אותי מבול בדרך והגעתי לאצטדיון ספוג מים. היות וזה יציע סטודנטים, אז חלק יושבים במקומות שלהם וחלק לא אז יש ברדק שאני לא ממש מתחבר אליו. כמו כן, אין כסאות אלא ספסל אחד ארוך שגם עליו כל המשחק עומדים. אני קצת זקן בשביל הדברים האלה, אז תכננתי להישאר עד למחצית או עד שנוביל ביתרון של שלושה טאצ'דאונים, מה שיבוא קודם.

לא היתה איזה תחושת מתח לקראת אפלצ'יאן סטייט. בתקשורת דיברו על ניצחון באנקר ובקלות. הזכירו איזה ניצחון של אפ סטייט על אחת המישיגניות לפני כמה שנים, אבל מי ספר אותם? מדברים כאן על הקרב בבריסטול מול וירג'יניה טק אליו יגיעו כ150,000 צופים למקום שבכלל מארח מרוצי נאסקאר ועל המשחקים מול אלאבמה ופלורידה ועל Bowl יוקרתי ואולי אפילו על פלייאוף. אפ סטייט היתה אמורה להיות מתאבן קל.

לא מתאבן ולא נעליים. ההגנה אמנם עשתה את שלה בפוזשן הראשון אבל הספיישל טים של טנסי פתח עם פאמבל שהוביל לטאצ'דאון של אפ סטייט. ההתקפה הגיבה רק בשער שדה ואפ סטייט המשיכה להקשות עם טאצ'דאון נוסף ברבע השני. זה נראה רע מאוד. הכל הלך הפוך לטנסי. משחק מבולגן, הרבה מאוד טעויות, שחקן שהורחק. שום דבר לא הסתדר. הדבר החיובי היחיד היה הבועט של אפ סטייט שכל קשר בינו לבין שערי שדה היה מאוד מקרי.

למעשה, דבר נוסף שיחק לטובתנו. בפיגור 3:13 ברבע השני החלטתי שהספיק לי ושאם אתחיל את המסע לרכב, אספיק להגיע לרבע האחרון בבית ולראות בנוחות כשאני לא רטוב וסטודנטים לא נוגעים בי או צועקים לי באוזן. אז ללא המנחוס שלי באצטדיון ועם בועט שפספס נקודת בונוס אחרי טאצ'דאון, איכשהו הצלחנו להשוות. הבועט עוד הספיק להחמיץ בעיטה שהיתה יכולה להכריע את המשחק ובדרייב האחרון המאמן לא סמך עליו לבעיטה מרחוק אז אפ סטייט עשתה עוד שני מהלכים מיותרים שסיבכו אותה ובזבזו לה זמן ולא הצליחו לייצר מצב לבעיטה נוספת לפני שהרבע הרביעי הסתיים.

בהארכה הקווטרבאק של טנסי, ג'ושוע דובס, ניסה להאריך דאון שלישי ולהיכנס לאנד זון במהלך אתלטי. הוא איבד את הפוטבול שנפל בתוך האנד זון ואיכשהו למרות שהתגלגל בין הרגליים של שחקן אפ סטייט, שחקן של טנסי נפל עליו ראשון והשופטים קבעו טאצ'דאון. אחרי צפייה נוספת הם השאירו את ההחלטה. לא confirmed, פשוט לא היה מספיק כדי לשנות אותה. לחלוטין טאצ'דאון בחאווה. אפ סטייט לא הצליחה להגיב בטאצ'דאון משלה ואיכשהו גירדנו את המשחק הזה שלא ממש הגיע לנו מול קבוצה הרבה יותר חלשה שהוציאה מעצמה הרבה מאוד.

היה רגע יפה בסיום כשבוטש ג'ונס, מאמן טנסי, ניגש להאדל של אפ סטייט וברך את השחקנים שלהם על המאמץ. לא רואים את זה בהרבה משחקים שמאמן שניצח מצטרף להאדל של הקבוצה שהפסידה. הניצחון לא היה אסתטי במיוחד, אבל יפה ששחקני היריבה הצנועה קיבלו את הכבוד המגיע להם, בזמן ששחקני טנסי חוגגים עם הקהל לצלילי מקהלת גאוות הדרום שמנגנת לכבוד הניצחון את ואלס טנסי ואת שיר הקרב הנפלא רוקי טופ.

מס על פנטזיות
לקראת האולימפיאדה

25 Comments

אודי 2 בספטמבר 2016

ה-upset של אפ סטייט היה מול מישיגן ב-2007. מישיגן (אז עוד לויד קאר) היו מדורגים 5 בפריסיזן. אפ סטייט עוד הייתה קבוצת FCS בזמנו

אריאל גרייזס 2 בספטמבר 2016

יצאתם בזול, אפ סטייט הרגו למישיגן את העונה ב-2007. וזה לא שאתה זקן מדי, אתה פשוט זקן בנשמה. אין דבר יותר כיף מלשבת ביציע של הסטודנטים במשחק פוטבול. אתה רווק לעזאזל, הייתי נותן הרבה כדי להיות רווק כשקבוצת הפוטבול שלי מנצחת. תגניב פנימה בקבוק של ג'ק ואתה מסודר

יואב דובינסקי 2 בספטמבר 2016

אני כל פעם חושב שזה ממש כיף לי ואיך אני נהנה מהמשחקים אז אני קונה כרטיס ומגיע וזה טרראם עצום ובעיקר כואבות לי הברכיים. במשחק הבא לפחות אשב על כיסא ואם אצליח להשיג כרטיס למשחקים מול פלורידה ואלאבמה אלך. סטודנטים אמריקנים שתויים מגעילים אותי ברמות.

NoOne 2 בספטמבר 2016

כשאתה נראה כמו אוטיסט ואתה משחק כמו אוטיסט אתה כנראה אוטיסט.
והג'וש דובס הזה הוא חתיכת אוטיסט, זה ק"ב זה? לא הייתי נותן לו להיות לונג סנאפר , חתיכת מוח של גפרור בגוף של חסידה.
הוא בטח לוקח אותם סטרואידים של פייטון מאנינג כי הוא כבר עובר אותו בסקוור פיט של המצח , חבל שהוא משחק כמו רוכבת אופניים הולנדית שנתקעה במדרכה והתהפכה על הראש .
מי נותן לרוג'ר מאמריקן דד בכלל להיות ק"ב ? רק מאמן אידיוט כמו הבוץ' הזה , לא רק שקוראים לו בוץ' הוא גם נראה כמו בוץ' מאיזה דייק באר בנאשוויל תחתית.
החבורת אפסים האלה והדאפי דאק הזה שמנסה להיות מאמן יצאו בקרוב מאד מהטופ 25 לחלוטין.
כשהם ישחקו נגד באמה באוקטובר הליין בטח יהיו משהו כמו 28 נקודות וזה בדיוק מסוג הקבוצות המטומטמות שסאבן שם עליהם 42 נקודות כבר בתחילת הרבע השלישי ומשחק עם המחליפים של המחליפים שהם יותר טוב מההרכב הראשון של טנסי.

Maldini 2 בספטמבר 2016

הלך הלייבור דיי וויקאנד בטיחואנה

אריאל גרייזס 2 בספטמבר 2016

אז אני מבין ששמת את הכסף על טנסי, הא?

Amir A 2 בספטמבר 2016

עונת הפוטבול לא מתחילה עד שאתה לא זורק איזה TANTRUM מכובד על איזו קבוצה שדפקה לך את התוכניות לסופשבוע

(-:

בני תבורי 2 בספטמבר 2016

אבל צריך להודות שזו חתיכת חוויה לראות משחק בלילנד למרות שגם אני ראיתי שם את המשחק הכי מחורבן שיצא לי לראות אי פעם, אבל לפחות הוולס ניצחו.

יואב דובינסקי 2 בספטמבר 2016

משחק פתיחת העונה שעברה, כשהפסדנו לאוקלהומה, היה מחוויות הספורט הכי מיוחדות שהייתי בהן. כולל משחקים אולימפיים ומכבי ת"א-איאקס.

יוסי מהאבטיחים 2 בספטמבר 2016

יש לך צרות של עשירים, יואב.
לא אוהב להיות צמוד לסטודנטיות שיכורות בחולצות קצרות שקופצות על ספסל כשיורד גשם…

משער שעזר מאד למאמן לקבל את התפקיד בטנסי כשהבינו שקוראים לו בוץ'.

עידן. 2 בספטמבר 2016

בינתיים אני רואה שארה"ב סוערת על זה שקפרניק לא מוכן לעמוד בזמן שירת ההמנון.

מצד אחד די מגוחכת כל ההתעסקות האמריקאית (וגם הישראלית) במה שחקנים עושים בזמן ההמנון. מצד שני מעניין אותי איפה הייתה המחאה של קפרניק שהוא היה עדיין הגולדן בוי, לפני שהוא קיבל את החוזה הענק והמובטח שלו. כנראה הרבה יותר קל למחות כשלאף אחד לא אכפת ממך כשחקן.

אריאל גרייזס 2 בספטמבר 2016

http://www.csnbayarea.com/49ers/kaepernick-pledges-1-million-community-activism
המחאה של קפרניק מגיעה עכשיו, כי עכשיו יש הרבה רעש מסביב להרג שחורים על ידי שוטרים. כשהייתי בארה"ב לפני שבועיים שמתי לב שבשער הכניסה לניוארק תלויות כל מיני תמונות, אחת מהן היא של צמד האצנים השחורים שהרימו את האגרופים שלהם בטקס חלוקת המדליות. אם אני זוכר נכון, בזמנו המדליות נשללו מהם והם היו אאוטקאסט לגמרי. היום הם לא סתם מיינסטרים אלא מתגאים בהם, אם תולים אותם בכניסה למדינה. זה נכון עוד יותר לגבי מוחמד עלי, סמל עצום בארה"ב, שחטף בראש על הסירוב שלו לשרת במלחמה ועל ההתאסלמות שלו. אולי קפרניק לא ראוי להיות בשורה אחת עם האנשים האלו, בעצם בטוח שלא – אבל צריך לזכור שמי שחוטף בראש עכשיו הוא כנראה הרול מודל עוד 20 שנה.

עידן. 2 בספטמבר 2016

הם עשו את המחאה שלהם על הפודיום אחרי שזכו במדליות הזהב והארד באולימפיאדה. אם קפרניק היה עושה את המחאה שלו כשהוא שיחק בסופרבול היה מקום להשוות אותו אליהם.

אני רק מנחש ואולי טועה, אבל לדעתי אם הוא עדיין היה שחקן מוביל בליגה שמעניין נותני חסות גדולים (ובטח לפני קבלת החוזה הגדול), הוא לא היה ממהר למחות.

דורפן 2 בספטמבר 2016

אז הפרשנות שלך הפוכה למציאות העיסקית. להיפך – אז הוא היה מוגן יותר – עכשיו הוא עלול להחתך ולהפסיד הרבה כסף. מעבר לכך שתנועת BLM – למי שאוהב אוה או לא – קרתה עכשיו ולא אז.

יוסי מהאבטיחים 2 בספטמבר 2016

לא מסכים כלל.
כשאתה על הגל ופוטנציאל להמון חסויות, הכי קל לשתוק ולהיות יפה.
כשאתה has been, וזו הגדרה די מדוייקת לקאפ של השנתיים האחרונות, אתה תעשה הרבה כדי להישאר בתודעה.

כל זה לא בא לפקפק או להטיל ספק במה שקאפ עשה. אני בטוח שזה אכן בוער בו. יש הרבה שאפילו את זה לא עושים.

Maldini 2 בספטמבר 2016

הוא היה עלול להיחתך בגלל סיבות מקצועיות, עכשיו בגלל המחאה הסיכויים שהוא ייחתך ירדו כי הניינרס יפחדו שכל העולם ואישתו יקפוץ עליהם ויאשים אותם בגזענות.

לקאפרניק יש סעיף בחוזה שהופך את כל המשכורת בעונה הבאה למובטחת במקרה של פציעה העונה, כך שהאינסנטיב של הניינרס לתת לו לשחק העונה היה נמוך מלכתחילה. אם ביומיים הקרובים הם לא יחתכו אותו אז נדע שהם לא עמדו בלחץ.

AdamB 2 בספטמבר 2016

כרגע כל החלטה בנוגע אליו תחשב נגועה בגזענות.
מבחינה מקצועית נטו כנראה עדיף לניינרס לחתוך אותו. לעבור עוד עונה עם 4 נצחונות. ולנסות למצוא
בדראפט ק"ב. צריך לזכור גם שהפותח המיועד בליין גאברט היה באסט מהדהד בג'קסונוויל. אם קאפרניק נשאר,
סביר מאוד שתוך 5-6 שבועות הוא חוזר להיות הפותח.

מה שמעניין הוא איזו קבוצה תיקח אותו מהוויברס. יש מחסור בק"ב סבירים, ואנחנו עוד לפני פתיחת העונה.
איפשהו בשבוע 10-12 כל מי שיכול לזרוק ולקרוא פלייבוק יוכל לקבל הזדמנות.

יוסי מהאבטיחים 2 בספטמבר 2016

לא שגאברט הוא המושיע, אבל כל שחקן ברוסטר של הג'אגס הוא מקרה סעד . פשוט קבוצה בעעע

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2016

איתו או בלעדיו לא נעשה יותר משלושה ניצחונות כך שמבחינה זו הוא לא רלוונטי. הלוואי ויחתכו אותו בגלל שהוא חרא שחקן.

יוסי מהאבטיחים 2 בספטמבר 2016

תחתכו אותו, תביאו אחר, יציבות זה לא הקטע שלכם בשנים האחרונות. גם צ'יפ קלי הוא לא סימן להמשכיות.

אלון 2 בספטמבר 2016

אתה נמצא ביציע סטודנטים במשחק פוטבול בטנסי, זה עלה לך 10 דולר ואתה מתבכיין. אני מבין שזה לא כיף כמו התעמלות אמנותית ושחיה צורנית אבל עדיין יותר מ 100,000 באים לראות ככה שכנראה יש בזה משהו.

יואב דובינסקי 2 בספטמבר 2016

לא אמרתי שאין בזה משהו. האווירה מאוד מיוחדת ופה ושם יש צמרמורת. אירוע שמאוד מחבר את הקהילה ואני משתדל ללכת למשחקים. רק שזה טרראם לוגיסטי וגובה מחיר פיזי. על הנייר זה נשמע לי תמיד מאוד כיף אבל בפועל רוב הזמן זה לא ככה. צריך לצאת שעתיים פלוס קודם, חונים רחוק, הולכים הרבה הלוך ושוב, מגיעים הרבה זמן קודם, רועש מאוד… מה עוד שהסטודנטים ביציע צעירים ממני ב15 שנה. די, זקנתי.

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2016

אוהב מאד את הכתבות שלך על המשחקים ועל הוולס בכלל. אל תישבר!

יואב דובינסקי 2 בספטמבר 2016

קורעים אותם היום בתקשורת המקומית. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הם היו מפסידים.

חדש 6 בספטמבר 2016

שבוע הבא VT ינצחו אותכם

Comments closed