ארגון נהדר, קבוצה גרועה

נסעתי לראות את טנסי טייטנס ב11 בספטמבר

הפקה פטריוטית בהמנון (צילום: יואב דובינסקי)
הפקה פטריוטית בהמנון (צילום: יואב דובינסקי)

ברור שזה לא המשחק המרכזי של העונה/המחזור/השעה, אבל היה לי חשוב ללכת למשחק NFL ב11 בספטמבר, אז נסעתי לנאשוויל לראות את הטייטנס נגד מינסוטה וייקינגס. כתבתי בעבר שהטייטנס, שבכלל מקורם ביוסטון (שם נקראו האוילרס), הרבה פחות גדולים בטנסי מהוולונטירס של האוניברסיטה. בסוף השבוע האחרון זה בכלל בלט, כשהוולס ואוניברסיטת וירג'יניה טק שברו שיא מכללות כשלמעלה מ156,000 צופים נסעו לבריסטול שבגבול טנסי-וירג'יניה לראות את קבוצות הפוטבול של האוניברסיטאות מתמודדות על משטח שהוקם על מגרש מרוצי נאסקאר. וירג'יניה טק פתחה עם שני טאצ'דאונים מוקדמים, אבל הוולס סופסוף התעוררו משנת החורף ובסוף דווקא ניצחו די בקלות.

עם הטייטנס זה היה הפוך. טנסי פתחה מצוין והובילה במחצית, אבל הוייקינגס חזרו במחצית השנייה ופתחו מרווח ביטחון שהספיק לניצחון על אחת הקבוצות החלשות בליגה.

זאת היתה הפעם הראשונה שלי כעיתונאי במשחק NFL. כבר הבנתי שלא משנה איפה המשחק, בימים שבהם יש פוטבול העיר תהיה פקוקה אז צריך להוסיף לפחות שעה לתכנון. מעבר לזה, הארגון היה נהדר. אוסף את אישור החנייה ממתחם האימונים, נוסע לאצטדיון, חונה איפה שצריך, יש הוראות מדויקות מאיפה לקחת את האקרדיטציה, מאיפה נכנסים, לאן הולכים, איפה חדרי ההלבשה, יש אוכל, יש מיזוג, יש פלזמות להילוכים חוזרים, יש סטטיסטיקה, תענוג לסקר ככה ספורט.

הדאון-סייד זה שהיציע אטום לרעש מבחוץ, אז מפספסים את האווירה של הקהל. לא שהקהל של הטייטנס זה משהו ששווה להתעכב עליו, אבל כן יצאתי החוצה ונעמדתי על המדרגות בכניסה לאחד מיציעי האוהדים העליונים כדי לצפות במחוות הפטריוטיות ובהמנון. הארגון אחלה, אבל הקבוצה על הפנים. העיתונאים האמריקנים שמכסים את הטייטנס כל הזמן מסתלבטים על הקבוצה ועל כמה שהיא גרועה.

זאת גם היתה הפעם הראשונה שלי שנכנסתי כעיתונאי לחדר הלבשה של קבוצת פוטבול. להבדיל מחדרי הלבשה של קבוצות כדורסל ובעיקר של הNBA שם השחקנים לבושים לכל הפחות בתחתונים או בטייץ כשהם מדברים עם עיתונאים אחרי משחק, התפלאתי לראות שבפוטבול השחקנים פחות צנועים. לפעמים מתעטפים במגבת ולפעמים גם זה לא.

נזכרתי בסרט הדוקומנטרי Let Them Wear Towels מסדרת IX for 9 של ESPN, שיצאה ב2012 לציון 40 שנה לטייטל IX, הסעיף הפדרלי שקידם כל כך את ספורט הנשים בארצות הברית. הסרט עסק במאבק של עיתונאיות שיאפשרו להן גישה לחדרי הלבשה ועל ההתנגדויות בדרך. חלק מהסרט עוסק בסוגיות של ספורטאים ערומים ועיתונאיות שמנסות לראיין אותם.

יש בזה בעייתיות. בכלל, אני לא כל כך אוהב את תרבות הראיונות בחדרי הלבשה. אני מבין שזה חוסך זמן בהתארגנות ושזה גם אותנטי יותר, אבל כל הסיטואציות האלה מאוד לא נעימות בעיני. לא אם הייתי ספורטאי ואנשים היו הולכים לידי כשאני בתחתונים וגם לא כעיתונאי.

סיכום מחזור 3 - עידו גבעון
יומן האליפות של הפטס (1) - הניצחון באריזונה

12 Comments

דיזידין 12 בספטמבר 2016

כתבנו בשטח, איזה כיף.
אבל חסר עורך שיכוון אותך: ראית את הבולבולים של המפלצות האלה, ואתה מספר לנו על הגודל של הקהל??

וחידה של זקנים: מי השחקן הכי גדול של האוילרס?
רמז: הוא לקח אליפויות כמה שנים אחרי שפרש, ועשר שנים אחרי זה הוא עוד ניצח משחקים ועשה נקודות בשתי עמדות שונות.

בני פ 12 בספטמבר 2016

לא שמעתי שארל קאמפבל לקח אליפויות אחרי שהוא פרש. מוזר

אריאל גרייזס 12 בספטמבר 2016

כן, הפרס בוקס בפוטבול אטום ומדכא. טנסי אהבלים, הפסידו על כאלו שטויות

יואב דובינסקי 12 בספטמבר 2016

ממש על שטויות. ולא שהיריבה מי יודע מה

Amir A 12 בספטמבר 2016

חכו לשבוע 12. צפריר אמר שהם יהיו טובים יותר ממה שכולם חושבים )-:

Amir A 12 בספטמבר 2016

WIDE LEFT

קירקגור 12 בספטמבר 2016

כשהייתי בנאשוויל לפני כמה חודשים היה נדמה מרחוק שממש מפרקים את האיצטדיון מבפנים בעבודות בניה, אכן שיפצו אותו או שמא הזיתי? (ואם כן, מזל שהספיקו עד פתיחת העונה, אחרת הם היו צריכים לשחק בנתניה… שזה דווקא לא רע – הנתניה טייטנס)

יואב דובינסקי 12 בספטמבר 2016

לא שיפוץ מסיבי, אבל באמת החליפו את הכיסאות בחלק מהאצטדיון.

7even 12 בספטמבר 2016

משחק נאיבי מאד של הטייטאנס. כמה טעויות בהתקפה.
יש מצב שון היל הראה שלא היה צריך למסור בחירת דראפט תמורת בראדפורד. אבל שוב, זה רק מחזור 1 וזו טנסי.
נראה מול הפאקרס שבוע הבא, אבל עדיין הוא שיחק מעולה

אבו צ'יצ'ריטה 12 בספטמבר 2016

סלח לי שאין לי אמפתיה לתלונותיך על הפרס בוקס (פשוט הקינאה הטביעה אותה…:-) )
חדרי הלבשה נועדו לאפשר לאנשים להתקלח ולהתלבש…גם אני כצופה לא אוהב את הראיונות משם. קצת מופרז בעיני

יואב דובינסקי 13 בספטמבר 2016

אני מאוד אהבתי את הארגון. פעם שניה שלי כעיתונאי בניסאן סטדיום, אבל בפעם הקודמת זה היה בטורניר ידידות בכדורגל נשים. אחלה תנאי עבודה, אבל אני חושב שהאטימות המוחלטת של הפרס בוקס פוגעת ביכולת לספוג את האווירה. כשהייתי בפילדלפיה בקופה סנטנריו זה ממש הפריע לי.
לגבי חדרי הלבשה, זאת דילמה. אני חושב שלא יקרה שום דבר אם למסע"ת הקבועה של המאמן יצטרפו 2 שחקנים ויענו על שאלות חמש דקות ושחצי שעה אח"כ שכל הסגל יהיה מחוייב לצאת לאיזור נגיש לתקשורת כשהם לבושים. מצד שני, לא להיכנס לחדרי הלבשה זה גם אומר לפספס חגיגות אותנטיות או דיכאון והרגעים האלה של שמחה מתפרצת או יגון הם די פרייסלס ואי אפשר לשחזר אותם.

ניינר / ווריור 12 בספטמבר 2016

אנשים אשכרה קונים מנוי למשחקים של הקבוצה האיומה הזו?

Comments closed