הפוטנציאל המהפכני של ברוס ארנה

למנות את אבי וומבאק לעוזרת המאמן במוקדמות רוסיה 2018 ולהכשיר אותה לרשת אותו לקמפיין קטאר 2022

נבחרת ארצות הברית בקופה סנטנריו בפילדלפיה (צילום: יואב דובינסקי)
נבחרת ארצות הברית בקופה סנטנריו בפילדלפיה (צילום: יואב דובינסקי)

הדבר הכי טוב שברוס ארנה יכול לעשות כמאמן הנבחרת החדש/ישן של ארצות הברית יהיה למנות את שחקנית העבר האגדית אבי וומבאק לעוזרת שלו לקמפיין רוסיה 2018 ובכך להכשיר אותה לתפקיד המאמנת הראשית של הנבחרת לקמפיין הבא, במונדיאל בקטאר.

יורגן קלינסמן פוטר מנבחרת ארצות הברית לא רק בגלל הפתיחה החלשה במוקדמות המונדיאל או התבוסה 4:0 לקוסטה ריקה, אלא כי לא הצליח לקיים את האשליה שיצר עם הצלחת גרמניה ב2006 ולא האמין בMLS ובכדורגלן המקומי. גם ברוס ארנה וגם אבי וומבאק ביקרו אותו על זה. הביקורת הוצגה כאמירות נגד מהגרים או שחקנים שלא נולדו בארצות הברית, אבל הכוונה היתה ביקורת על היעדר אמון בשיטה המקומית ובתהליך ייצור השחקנים.

ארנה, שמאז שאימן את הנבחרת אימן כעשור בMLS, נשאל בראיון בESPN על ההתבטאויות שלו. הוא הודה שבחירת המילים שלו לא היתה מוצלחת, אבל הבהיר שאין לו בעיה עם שום שחקן עם דרכון אמריקני שלא נולד בארצות הברית. כמובן שכשאתה בתפקיד לאומי, צריך גם למצוא דרך לרדת מהעץ. רוצה לומר, אם סלחו לארנה, אפשר לסלוח גם לוומבאק.

אז מדוע אבי וומבאק?

דבר ראשון כי היא שחקנית עבר עצומה ואישיות כריזמטית. מגדולות השחקניות שידע המשחק ושהובילה את הנבחרת לזכייה במדליות זהב אולימפיות ובאליפות עולם. היא מודל לחיקוי לילדות בכל רחבי ארצות הברית והשאיפה הבלתי מתפשרת שלה למצוינות לא מסתיימת בהדחה מכובדת לבלגיה אלא בזכייה במדליות.

לגבי הטיעון של שחקני עבר שפורשים ומייד מקבלים נבחרת, זה מקובל בכל העולם. לגבי הטיעון המגדרי, יש מאמנות בNBA ובצוותי אימון בפוטבול. אין סיבה שגם הכדורגל לא יעשה את הקפיצה הזו ואין כמו ארצות הברית להוביל את המהפכה. לגבי ההבדלים בין כדורגל גברים ונשים, לכן היא תוכל להשתפשף קמפיין תחת ברוס ארנה ואולי אחר כך ארנה יוכל להישאר כחונך, כראש וועדה מקצועית או בתפקיד שקר כלשהו אחר כדי לעזור לה בזמן שהיא המאמנת הראשית.

לגבי הטיעון שהיא נתפסה נוהגת תחת שכרות ושחשפה שעשתה קצת סמים במהלך הקריירה, אני תוהה אם אי פעם היה שחקן עבר שעשה סמים במהלך הקריירה ואחריה, זכה במונדיאל ברמאות, סימם נבחרת יריבה ואז אימן את ארגנטינה באירוע הספורט הכי גדול שאי פעם נערך ביבשת אפריקה ועדיין מוערץ על ידי רבים.

הערך החברתי של וומבאק עצום והסיכון שלא לעלות למונדיאל בקטאר מינימלי.. דבר ראשון אישה שמאמנת נבחרת לאומית של גברים יהיה מהפכני. בטח נבחרת של מדינת ספורט כל כך חשובה כמו ארצות הברית, שעשויה לקבל את אירוח המונדיאל ב2026. היות וקונקאקאף איזור מגוחך עם 3.5 כרטיסים למונדיאל, לאמריקנים יש למעשה כרטיס מובטח גם אם יעלו עם הופ סולו בשער.

אפרופו הופ סולו, שכרגע מושעית מנבחרת הנשים כי דיברה בעוקצנות על השבדיות שהדיחו את ארצות הברית מהטורניר האולימפי בפנדלים אחרי ששיחקו בונקר. סולו היתה ממובילות המאבק לשוויון בתגמולים. סולו הסתבכה כבר בעבר אבל לא ספגה עונשים, לכן ההדחה שלה מהנבחרת על ידי ההתאחדות האמריקנית רק כי קראה לשבדיות פחדניות מריחה לא טוב. השחקניות המובילות בנבחרת, ביניהן גם קרלי לויד ואלכס מורגן, נמצאות בסכסוך על החוזה עם ההתאחדות האמריקנית ודורשות שוויון בכסף שהן יקבלו לעומת הגברים. בסוף השבוע הקודם אפילו עסקו בזה בתכנית התחקירים "60 דקות".

בלי להיכנס לנושא של מה זה שוויון, כי יש לא מעט פרמטרים שונים בין הנבחרות, להבדיל מענפים אחרים נבחרת הנשים באמת מכניסה כסף דרך רייטינג ומכירת כרטיסים ויש גם לאן לצמוח. הסכסוך הזה, בשילוב עם ההדחה האמריקנית מריו והוואקום שנוצר כשאין בקרוב אליפות עולם בצפון אמריקה אלא בעיקר משחקי ידידות חסרי משמעות, יכול להאט את המומנטום שמשחק הנשים צובר. מינוי של אבי וומבאק לאימון נבחרת הגברים ימשיך את הצמיחה, ישבור תקרת זכוכית נוספת וגם ישפר את היחסים בין ההתאחדות לנבחרות השונות.

וומבאק דעתנית ומובילה חברתית. חשוב שתהיה מישהי עם קבלות שלא דופקת חשבון לפיפ"א. שתדבר בגלוי על השערוריות ותצא נגד הארגון המושחת. לגבי הנטייה המינית שלה, יעשה רק טוב לעולם הכדורגל אם כפי שעשתה אחרי הזכייה באליפות העולם ב2015 בוונקובר, היא תתנשק עם זוגתה גם אחרי ניצחונות של ארצות הברית במוסקבה, בסנט פטרסבורג ובאצטדיון הפות בקטאר מול פוטין והאולישייחים עם החוקים האנטי-לה"טבים שלהם.

האלמוני מאחרי ההקדשה
הניצחון העצום על פיינורד

85 Comments

משה 23 בנובמבר 2016

מה שאתה אומר בעצם זה שאין לה ניסיון קודם באימון, היא באה מכדורגל שבאופן בסיסי פחות פיזי וטקטי, יש לה פרשיות לא לגמרי אתיות בעבר אבל כדאי לתת לה את הנבחרת כדי להיראות מתקדמים ונאורים. אני הולך לקנות פופקורן, יש לי הנאה גדולה מצפייה בהתרסקות של נבחרות אמריקאיות.

יואב דובינסקי 23 בנובמבר 2016

בדיוק! הכשרה של שנתיים כעוזרת מאמן ואז מאמנת ראשית.

אריאל גרייזס 23 בנובמבר 2016

כמה זמן אחרי שהוא פרש קלינסמן קיבל את נבחרת גרמניה? לדעתי לא הרבה. יש עוד דוגמאות כאלו (הדוגמא של מארדונה, עם כל הכבוד, לא רצינית. גם כי הוא פיגורה במדינה שלו ברמה שוומבק בחיים לא תהיה ובעיקר כי הוא חרא מאמן).
בכל מקרה, נראה לי שהרעיון הזה חי בחלומות שלך בלבד. גם אני בעד שנשים יקבלו לאמן גברים אבל זה צריך להיעשות בדרך ראויה, לא בצורה כזאת שזה ייראה כאילו הסיבה היחידה שהיא מקבלת את המינוי בגלל שהיא אישה. מאמן צריך טראק רקורד מסוים כדי לאמן נבחרת לאומית. להרוויח את זה קצת. לדעתי זה רק יעשה נזק למאבק הפמיניסטי אם יתנו לה את הנבחרת ככה סתם. בשניה שתהיה תקלה הכי קטנה נשמע קולות על איך השחקנים הגברים לא נשמעים לה, כל מצייץ בטוויטר יגיד שהיא קיבלה את הג'וב רק כי היא אישה.
זה רעיון לא טוב בכלל, וזה בלי להיכנס לנושא הדוגמא האישית.

יואב דובינסקי 23 בנובמבר 2016

אני די בטוח שיש המון דוגמאות של שחקני עבר שקיבלו נבחרות אחרי הפרישה בלי ניסיון מוקדם. רייקארד קיבל לאמן את הולנד לקמפיין יורו 2000 אותו ארחה. שיחקו נהדר בטורניר, הגיעו לחצי הגמר והפסידו לאיטליה בפנדלים אחרי שהחמיצו שני פנדלים ב90 דקות. קלינסמן, דונגה, ואן באסטן אימן נוער וכו'.

אין לארצות הברית פיגורת כדורגל בסדר גודל של אבי וומבאק. לא דונבן ולא לאלאס ולא פרידל ולא מיה האם או צ'סטיין. שנתיים היא תוכשר כעוזרת כדי ללמוד את ההבדלים ולצבור ניסיון אימון. רעיון גאוני. שוב אתם בצד הלא נכון של ההיסטוריה.

אריאל גרייזס 23 בנובמבר 2016

התפקיד של "הראשון" הוא מחייב מאוד. ג'קי רובינסון היה הצלחה עצומה בעיקר כי הוא היה שחקן בייסבול נהדר. שחקן הפוטבול שיצא מהארון לפני הדראפט – אני אפילו לא זוכר איך קוראים לו כי הוא היה זניח. רובינסון פרץ דרך, הוא לא.
אם וומבק תקבל את התפקיד (לא נראה לי שמישהו שוקל אותה בכלל, אבל בסדר) ותיכשל, היא תסגור את הדרך במקום לפרוץ אותה.
אני מתפלא עליך, למה לא להריץ את ואן חאל לתפקיד, הוא פנוי

יואב דובינסקי 23 בנובמבר 2016

כרגע הדלת נעולה. מינוי שלה יפרוץ אותו.
מייקל סאם היה שחקן זניח, וומבאק מגדולות השחקניות בהיסטוריה אם לא הגדולה שבהן. מי יעשה לה בעיות, איזה פישר מהMLS?

בני תבורי 24 בנובמבר 2016

הדוגמא של מראדונה הכי רצינית שיש כשאתה בא לבחון רקע מול הזדמנויות והעובדה שבארגנטינה וישראל מוכנים ללקק לו את הסוליות לא מעידה עליו אלא על המלקקים.

תום 24 בנובמבר 2016

יצא לי לקרוא ולשמוע כמה פעמים את דבריה של אבי וומבאק לגבי "חוסר השוויון" כלפי נבחרת הנשים האמריקאית. היא פשוט לא מבינה מה זה ביקוש בכלכלה, באופן ספציפי את זה שיש ביקוש פי עשרות מונים יותר לכדורגל שמשוחק על ידי גברים מאשר כדורגל שמשוחק ע"י נשים. כמו כל ליברל/ית אמריקאי/ת מצוי/ה (גילוי נאות: אני מחשיב את עצמי כסמאלן), הטענה המרכזית שלהם מסתכמת בכך שזה "לא הוגן". לא הוגן שהפרסים שמשולמים לנבחרות במונדיאל הגברים גדולים פי עשרות ממה שנבחרות הנשים מקבלות (תוך כדי התעלמות בוטה מכמה פיפ"א מקבלת עבור זכויות השידור של כל אחד מהמונדיאלים), לא הוגן יותר ספיציפי לגבי זה שהגברים האמריקאים קיבלו יותר מהנשים שזכו בטורניר, לא הוגן שה-MLS מקבל יותר כסף מליגת הנשים – עם רמיזה לכך שצריך לעשות "חלוקה מחדש של ההון" הכולל שהדורגל בארה"ב מייצר (עוד פעם, תוך כדי התעלמות מכך שליגת הנשים בקושי מושכת עניין לעומת ה-MLS ושיש קבוצות בליגה השלישית האמריקאית שמושכות יותר קהל ממשק ליגת נשים ממוצע), ובאופן כללי לא הוגן כי אנחנו (הנשים) הן אלופות (לשעבר) לעומת הגברים שהם בסה"כ נבחרת דרג ג' או ד' בעולם.
עוד משהו, שלפי דעתי די אירוני, הוא השילוב של ה-"אובר-ליברליות" הזו עם גישה אמרקינו-צנטרית כמעט ברמה טראמפית. ארה"ב היא המדינה היחידה בעולם בה כדורגל הנשים וגברים למעשה מחובר הן ברמה הניהולית/עסקית, והן ברמת התפישה של האוהדים והציבור הרחב. כמו כן, הפופלריות של כדורגל הנשים בארה"ב ביחס לענפי ספורט אחרים הוא גבוה פי כמה וכמה לעומת מדינות אחרות בטופ של הספורט (שלא לדבר על כמעט חוסר הקיום שלו ברוב המוחלט של מדינות העולם). אז כשאני קורא/שומע תלונות של אבי וומבק הדבר הראשון שעולה לי בראש זה שהיא פשוט לא יודעת מה קורה מחוץ לגבולות ארה"ב.

עוד נקודה קטנה, כשארגנטינה פירקו את ארה"ב בקופה אמריקנו האחרון כמה משחקניות הנבחרת צחקו על מקבילהם בטוויטר. תארו מה היה קורה אם השחקנים היו מחזירים להם כאשר נבחרת הנשים הודחה הקיץ באולימפיאדה.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

חלק מהביקורת על וומבאק ושחקניות מובילות בנבחרת הנשים האמריקנית זה באמת על המאבק שלהן לשוויוניות בתנאים לעומת הגברים בארה"ב ולמה הגברים טסים פירסט קלאס והן טסות קואוץ', כשבאוגנדה ילדה צריכה לצעוד 20 ק"מ כדי להגיע למגרש הכי קרוב אליה לבית. כלומר, שהמאבק שלהן לשוויון בתנאים בארה"ב מנותק לחלוטין ממאבק בינלאומי לשוויון או לשיפור תנאים לכדורגל הנשים בעולם.

אלון 24 בנובמבר 2016

נבחרת הנשים האמריקאית מכניסה יותר כסף מנבחרת הגברים ועדיין מקבלת פחות. אין לזה שום קשר לפופולריות של כדורגל גברים לעומת נשים.

תום 24 בנובמבר 2016

רק בשנה אחת, בה הן זכו במונדיאל והגברים שיחקו כמה משחקי ידידות. וההערכות שהן נתנו לגבי העתיד התנפצו עקב ההדחה המוקדמת באולימפיאדה והירידה בפופלאריות של הנבחרת/ליגה הנשים.

רומן 25 בנובמבר 2016

כדורגל נשים לא ראוי להתייחסות רצינית, זה איפשהו על הגבול הדק בין הגימיק לקוריוז.
כל קבוצה בליגה ב תתן לנבחרת ארהב 6 חתיכות לפני המחצית וזה אחרי שהם יפסיקו להתגלגל מצחוק רבע שעה על הבדיחה הזאת.

אוריג 13 בינואר 2017

מצוין! (תום)

דיזידין 24 בנובמבר 2016

ברגע שהצעת שיהיה לה חונך כשהיא תהיה מאמנת ראשית, איבדת אותי.
זה אומר שהיא לא כשירה, זה נראה כמו סוג של אפליה מתקנת – וספורט מקצועני ואפליה מתקנת לא הולכים ביחד.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

למה ככה? הם רואים עין בעין לגבי השקעה בשחקן המקומי ובתהליך הייצור האמריקני ולא לחפש כדורגלנים עם דרכון אמריקני שמשחקים בחו"ל. ככה שאידיאולוגית, לפחות על הנייר יש להם חזון משותף והם יכולים לעבוד ביחד. עצם מינוי שלה כעוזרת מאמן, יהיה צעד עצום עם הרבה משמעויות. מאמן אנגליה מינה שחקן עבר לתפקיד עוזר מאמן על סמך זה שחשב שהוא פרשן טוב. גם בקי האמון לא אימנה בשום קבוצת גברים לפני שפופוביץ' לקח אותה לצוות שלו. רוצה לומר, מינוי לעוזרת מאמן, לא בלתי סביר מקצועית ושם יש לה שנתיים ללמוד ולעשות עבודת שטח ולהכיר כל פינה בMLS ובכדורגל הגברים ולהכין למשחקים נגד היריבות.

אם היא חלק מהצוות של ארנה, שדובק במהפכה מסוימת בנבחרת האמריקנית ואם זה יצליח, ראוי שהיא תהיה מועמדת להמשיך את הדרך הזו אחרי הקמפיין הנוכחי. אם שיתוף הפעולה עם ארנה יהיה טוב, למה שהוא לא יישאר בתפקיד בכיר בהתאחדות כשיעזוב את הנבחרת ומשם יעזור לה ברמת המאקרו? מנטור מקצועי זה לא משהו להתבייש בו.

ק. 24 בנובמבר 2016

מינוי כעוזרת זו הצעה סבירה ואפילו מעניינת. גם יש בה הרבה פחות סיכון. אחר כך צריך שתהיה סיבה שארנה לא ימשיך והיא תהיה המחליפה. לתת משרת מאמן ראשי באופן אוטומטי בלי טיעונים מקצועיים מוצקים זו בדיחה דומה ואף גדולה מזו שנתנו למראדונה לאמן.
זה כמו שהיו נותנים לברקוביץ' את הנבחרת רק בלי טיעון הצחוקים.
גם בקי האמון לא מיועדת להחליף את פופוביץ' באופן אוטומטי

Miranda Vera Cruz De La Hoya Cardinal 24 בנובמבר 2016

לא כתבת דבר על הרזומה שלה כמאמנת. לא שאני יודע משהו, אבל לפי וויקי – מעט מאוד. לבחור מאמן משיקולים של אמירה חברתית או כריזמה אישית, שלא על סמך שיקוליים מקצועיים נטו זה לא לעיניין. שתשתשפף ותוכיח את עצמה קודם, ולא תחת המטריה של ארנה.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

כפי שציינתי, הרבה מאוד שחקני עבר קיבלו נבחרות בלי לאמן קודם, בין היתר על סמך הכריזמה שלהם. שלא לדבר על תפקיד עוזר מאמן. היא שחקנית מהגדולות שידע המשחק. היא שברה אינספור שיאים ככדורגלנית ויש לה רזומה שאף אחד מהשחקנים בMLS לא יכול להתקרב אליו. שחקנים צריכים להשפיל מבט כשהיא מדברת אליהם. שתדבר על גמר גביע עולמי וחצאי גמר גביע עולמי וגמרים אולימפיים ומפגשים עם הנשיא ותהלוכות ניצחון וילדות שקונות את החולצה שלה וצבועות אדום-כחול-לבן. דמות ווינרית מהכדורגל האמריקני רק תעזור לשחקנים הבינוניים האלה שבקושי מגרדים מקום ברוטציה של קבוצות דרג ב' או ג' באירופה.

ר.בקצה 24 בנובמבר 2016

מן הראוי לחדד- היא שחקנית מהגדולות שידע משחק הנשים. אם נשווה את זה למשחק הגברים, זה בערך ברמת ליגה א׳ בישראל (גם זה לא בטוח). האם זה אומר ששחקן שהיה אגדה בליגה א׳ לא יכול לאמן נבחרת לאומית? בוודאי שהוא יכול. אך היותו אגדה בליגה א׳ לא ממש נזקפת לזכותו בשיקולי הקבלה למשרה..

דורפן 25 בנובמבר 2016

כן -אבל הסיבה שהיא שחקנית ברמה של ליגה א׳ היא לא שונה מאשר שחקן ליגה א׳ רגיל. הסיבה היא פיסיות גרידה. זה כמו להגיד שהשחקן ה-100 בעולם בטניס מבין יותר את המשחק מאשר סרינה וויליאמס.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2016

אני לא שותף לדיעה של האנשים פה בדיון אבל צריך לומר – כן, פיזיות היא בהחלט חלק מהעניין. כדורגל שהוא מהיר יותר, חזק יותר, שלשחקנים יש רבע מהמזמן לקבל החלטה – הוא שונה לגמרי ודורש הבנה טקטית שונה לגמרי.
דרך אגב, זה נוגע שוב בשאלה למה לשחקנים גדולים קשה להיות מאמנים גדולים. אצל שחקנים גדולים אין צורך בהבנה טקטית יחודית, הם פשוט מקבלים החלטה מאוד מהר וקשה להם להבין למה שחקנים אחרים לא מגיבים כמוהם. הרבה פעמים זה מאוד מתסכל אותם לנסות לאמן שחקן שבבירור נחות מהם. גם פה, אני לא בטוח שלמישהי שמגיעה מכדורגל נשים יש את ההבנה הטקטית של מה שנדרש מכדורגל גברים. זה לא אומר שאשה לא יכולה לאמן גברים – אבל היא חייבת להתחשל בכדורגל הזה קודם כדי להבין אותו.

רומן 25 בנובמבר 2016

אתה חי בסרט אם אתה חושב שהיא יכולה לשחק בליגה א.
היא לא יכולה לשחק בליגה ג' בקבוצה שיש לה 11 חבר'ה באו פיקחים.

בני תבורי 24 בנובמבר 2016

יורגן קלינסמן קיבל את נבחרת גרמניה, נבחרת קונטנדרית אפריורי לכל טוריניר בו היא לוקחת חלק, מבלי שתהיה לו אפילו דקה אימון ברזומה.

no propaganda 24 בנובמבר 2016

כן והוא אפילו הצליח, רק שעדיין זה היה צעד טיפשי מצד ההתאחדות הגרמנית עם הרבה יותר סיכוי לפיאסקו. ההבדל הוא שאם היא תהיה כשלון, זה יסגור לגמרי את האפשרות הזו כלפי נשים.

איציק 24 בנובמבר 2016

צריך הרבה מאד לקרות כדי שנבחרת גרמניה בכדורגל תיכשל גם אם אני אהייה המאמן שלה. הסיכון הוא הבכך שהיא לא מאד תצליח. הסיכון בארה"ב זה שהנבחרת יכולה להתרסק.

אסף כלשהו 24 בנובמבר 2016

למה "אם היא תהיה כישלון זה יסגור לגמרי את האפשרות הזו כלפי נשים"? יש לנשים רק צ'אנס אחד לאמן בגברים? אם מאמן צרפתי היה נכשל ב-NBA זה היה מחסל את סיכויי המאמנים הצרפתיים באשר הם אי פעם?

מה שכן, ייתכן מאוד שכישלון של וומבאק ידחה (אך כמובן לא יחסל) את הופעתה של האישה הבאה בתפקידים בכדורגל הגברים, וגם זה רק בגלל שאנשים הם טיפשים עם דעות קדומות.

אגב, כל אלו שמתנגדים כאן למינוי כי אישה לא מכירה כדורגל של גברים- האם זה אומר שגם גברים לא צריכים לאמן בכדורגל הנשים? כי הרכבת הזו יצאה מהתחנה עוד לפני שבנו את התחנה בכלל…

Miranda Vera Cruz De La Hoya Cardinal 24 בנובמבר 2016

זה לא הופך את הצעד לנכון.
ואין דין מי שהיה חלוץ מהטובים בעולם שזכה בגביע העולם וממונה למאמן נבחרת גברים כדין אישה שזכתה בגביע העולם וממונה למאמנת נבחרת גברים.

רומן 25 בנובמבר 2016

יורגן קלינסמן היה כוכב כדורגל.
והיא אישה, משמע אין לה מושג בכדורגל(אני מתכוון באיך משחקים אותו).

נוקסוויל 24 בנובמבר 2016

ואני לתומי חשבתי שאתה מנסה גם לחנך ולא רק ללמד..ערך חברתי עצום??? נהיגה בשכרות ושימוש בסמים? לא נורא, אצלינו באוניברסיטה זה בשגרה..

no propaganda 24 בנובמבר 2016

אם כבר לתת למישהי הזדמנות כזו אז זו צריכה להיות מאמנת הנבחרת האמריקאית שזכתה בכל התארים ולא שחקנית עם פה גדול שרמת הכישורים שלה מוטלת בספק.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

ג'יל אליס שאימנה את ארה"ב בזכיה במונדיאל בקנדה עדיין מאמנת את נבחרת הנשים. לא חושב שראוי שתתפטר ותהיה עוזרת מאמן הגברים. נוסיף לזה שהיא אנגליה ולא אמריקנית. המאמנת שהובילה את הנבחרת לזכייה במדליות האולימפיות בלונדון ובבייג'ין היא שבדית. לכן, אני לא רואה את הערך המוסף בהצטרפות שלהן לצוות האימון של נבחרת הגברים אלא אם המאמן חושב שהן טקטיקניות מעולות. אני כן רואה את הערך המוסף של אבי וומבאק, כגדולת השחקניות בהיסטוריה שהרבה ילדים וילדות גדלו עליה, שיהיה לה חלק במהפכה שתעבור נבחרת הגברים.

shohat 24 בנובמבר 2016

לדעתי את התקרה הזו תפרוץ בקי האמון כשתהיה למאמנת ראשית באן.בי.איי (אני מקוה) או לפחות תאמן קבוצת גברים ב-division one. אין ראויה ממנה.

איציק 24 בנובמבר 2016

כשסיימתי לקרוא ההרגשה שלי היתה שכל הכתבה הוכנה לקראת הנשיקה הצרפתית שלה עם זוגתה לעיני פוטין ברוסיה או איזה שייח בקאטר. אני מבין שזה עיניין מהותי מאד בספורט המקצועני, ובמיוחד בכדורגל גברים, אבל השאלה היא האם אין ערכים אחרים שיותר חשובים כדי למנות מישהו/מישהי להיות ראש הפרמידה. בכול הפוסט הזה לא ראיתי שום דבר אחר המצדיק מינוי זה.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

כפי שכתבתי, צעד, צעד. קודם עוזרת מאמן והתחשלות שנתיים בתפקיד הזה. אחרי שנתיים שבהם תלמד את המשחק הגברי, אם המהפכה בנבחרת תצליח אין סיבה שלא תהיה ראויה להחליף את ארנה כשהוא יעזוב. אני חושב שהיא וארנה רואים עין בעין את הבעיות של כדורגל הגברים האמריקני. היא היתה ביקורתית מאוד כלפי קלינסמן ואני חושב שיכול להיות לה ולארנה חזון מקצועי משותף. היא פיגורה בעולם הכדורגל יותר מכל אמריקני אחר, בטח מאז שצ'אק בלייזר הפך למודיע של הFBI.

בני תבורי 24 בנובמבר 2016

דובי,
איציק הוא אדם מאוד חכם עם חוש הומור נפלא. אני מתערב שהוא כתב בציניות כרגיל ואין לו כל בעיה עם אישה מאמנת ואין לו ספק שלא היותה אישה לסבית עומד בפני קובעי המדיניות שם אלא כישוריה הנפלאים בלבד.

איציק 24 בנובמבר 2016

בני,
אכן אין לי בעיה עם היותה לסבית ולכן לא ברור לי למה היה צריך לציין זאת, הרי תפקיד מאמן נבחרת צריך להיות על סמך כישורים אחרים לגמרי (ואני מניח שגם יואב חושב שהיא נבחרה מסיבות אחרות). העיניין הוא, שמהפוסט נראה שרוצים לאלץ אותה לתפקיד מהרבה סיבות, רק לא מהסיבות הנכונות. אני לא מכיר מקרה בו בכח שמו מישהו לתפקיד עוזר מאמן לאומי כדי לחנוך אותו להיות מאמן לאומי. עוזר מאמן זה תפקיד אמון שהוא גם בעל משמעות מיקצועית. אני לא מכיר אותה מספיק ואולי היא ראויה לתפקיד כסמכות מיקצועית ובעלת השפעה חיובית על חדר ההלבשה ועוד. משום מה, לא נוצר לי רושם כזה מהפוסט. היותה כדורגלנית מצטיינת לא מכשיר אותה לתפקיד זה. למשל, מורזמו היתה המאמנת של אנדי מארי. שחקנית מאד מוערכת, אך תפקיד זה קיבלה אחרי ניסיון רב שנים בדרגים נמוכים יותר. כך שאין בעיה שאישה תאמן גברים ולהיפך, רק זה צריך להיות בהתאם ליכולות ולא סוג של יחסי ציבור שאותם אני מריח בפוסט זה. אם טעיתי בהרגשתי, סליחה.
נ.ב.: תודה על המחמאות.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

זה לא מינוי שקרה, זה מינוי שיואב היה רוצה שיקרה. אני חושב שמינוי של וומבאק לעוזרת המאמן במטרה שתהיה מאמנת ראשית בעתיד, תעשה טוב גם לכדורגל האמריקני וגם לכדורגל העולמי. אני חושב שהכדורגל האמריקני תקוע ושהיא יכולה לתרום מעצם היותה מגדולות השחקניות בהיסטוריה שעשתה המון לקידום כדורגל באמריקה. בטח כשהנבחרת אמורה להיות מבוססת על תוצר מקומי, כלומר שחקני MLS שלא ימצאו מקום בטופ של אירופה. אני לא חושב שבכדורגל האמריקני יש (או היה/היתה) דמות בקנה מידה העולמי של וומבאק. נבחרת הגברים בבעיה, יש קצת ואקום גם בנשים, יש סכסוכים פנימיים ולכן יש כאן הזדמנות לאחד כוחות. כמו כן, אני חושב שהיותה אישה יפתח דלתות בעולם הכדורגל שהוא מאוד סקסיסטי והיותה לסבית ישבור סטיגמות בעולם הכדורגל שהוא מאוד הומופובי וגזעני. על אחת כמה וכמה בהינתן איפה שני המונדיאלים המושחתים הבאים יתקיימו.

מה שכן, אין לי שמץ של מושג אם אימון זה כיוון שהיא מחפשת. יכול להיות שהיא בכלל רוצה להיות יו"ר ההתאחדות או להמשיך לחלטר פה ושם כפרשנית כפי שעשתה ביורו.

איציק 24 בנובמבר 2016

לעצם הדיון זה הינו הך אם זה אתה רוצה או זה מינוי רשמי. הרי הפוסט הוא על כמה היית בעד לו זה היה קורה ולמה זה טוב. האם היית בעד אייל ברקוביץ' כפרויקט למאמן נבחרת שבוע אחרי שתלה את נעליו? הרי היותו כוכב ענק לא מכשירה אותו לכך באופן מידי. אני גם לא מבין למה שהנבחרת תהייה מורכבת משחקני ליגת MLS שזו ליגה אליה שחקנים באים לעשות קצת כסף ולהינות לקראת סיום קריירה. סביר להניח ששחקן שמשחק בליגה גרמנית או אנגלית הוא ברמה קצת אחרת.
דבר אחרון, להכניס אצבע לעיין לפוטין לא יכול להיות שיקול בבחירת מאמן. זה יכול להיות מהשהו על הדרך.

איאן ראש 24 בנובמבר 2016

מסכים שהרעיון מעניין אך מאולץ משהו, כלומר לא מונע משיקולים מיקצועיים. האם תפקיד מאמן נבחרת הוא לשפר את השחקן האמריקאי? אני לא כל כך בטוח. יותר טוב להיות מאמן קבוצה בעל אג'נדה לקידום השחקן המקומי ולאמן ולשפר אותם על בסיס יום יומי.

יואב דובינסקי 26 בנובמבר 2016

זו בדיוק היתה הגישה של קלינסמן שנכשלה. הוא ליקט את השחקנים שאיכשהו הצליחו להשיג חוזה באירופה או אפילו נולדו באירופה להוריד אמריקנים וניסה להרכיב מהם נבחרות וזה לא הצליח. דווקא המונדיאל עצמו היה טוב יחסית, אבל מאז העסק לא מתחבר.

איציק 26 בנובמבר 2016

זה שהוא לא הצליח לאו דוקא אומר שזה לא נכון. ללכת בדרך שהיא מראש לא טובה רק כי קלינסמן לא הצליח זה לא פיתרון חכם במיוחד.

אמיתי 24 בנובמבר 2016

רגע אז זה הכל תרגיל תאורטי?..אולי היא רוצה להיות מטקית בכלל..

איציק 24 בנובמבר 2016

נראה לי פוטין הולך להידלק על זה… מטקית, אך…

פה איתמר 24 בנובמבר 2016

כדורגל וכדורגל נשים (דש למשה סיני) הם שני ענפים שונים.
בערך כמו למנות את ג'ורדן למאמן אמריקה בכדורגל כי הוא היה ספורטאי ענק.

עידן. 24 בנובמבר 2016

אם אתה עושה צעד כל כך משמעותי וממנה אשה למשרת מאמנת נבחרת גברים יחסית מובילה, כדאי שתהיה בטוח (ככל האפשר) שהיא באמת מאמנת ראויה וטובה מבחינה מקצועית, אחרת ירית לעצמך ברגל. לא דין הכישלון של מראדונה ואח' כמאמני נבחרת חסרי ניסיון ככשלון האפשרי של גב' וומבך.

מה שכן, עוד כמה שנים דור מיכה פורש, אפשר כבר מעכשיו לתת לו את משרת מאמן נבחרת ישראל העתידית.

dk 24 בנובמבר 2016

אני חשבתי לתת לו גרין קארד כדי שישחק בנבחרת ארה"ב אבל וומבאק נגד מתאזרחים ;)

Ljos 24 בנובמבר 2016

יש לך את הקול שלי.

תומר הוותיק 24 בנובמבר 2016

יואב,

מנסה להבין את זה, הכוונה של לתקן אוולות של אפליית נשים היא מבורכת, אבל לדעתי מה שאתה מציע, הוא לא רק לא מתקן אפלייה אלא אפילו יכול לייצר נזק.
אתחיל מכך, מאמני כדורגל בדרך כלל מגיעים או מהאסכולה של ניסיון בתור שחקן או שהם גדלים בתור מאמנים מהמחלקות הצעירות/עוזרים בקבוצות נמוכות ואז מתקדמים (מי מהר יותר ומי לא).

שחקני העבר שאתה מציין ככאלה שקיבלו נבחרות היום מהטופ העולמי (חלקם בטופ ההיסטורי ואחד מהם בשלושת הטובים בהיסטוריה…).
ההשוואה שאתה עושה בין וואמבק לבינהם היא עוול.
היא הייתה שחקנית כדורגל נשים, מלבד הדימיון בחוקים אין קשר בין השניים, פשוט אין, זה משחק אחר לגמרי.
האם אישה בכלל (וואמבק בפרט) לא יכולות ללמוד זאת? אני מאמין שכן, הן יכולות, אבל אז שיתכבדונה ותתחלנה בדיוק איפה שהמאמנים המתחילים (שלא היו שחקני עבר או לא היו שחקני עבר גדולים) מתחילים.
שתוכיח את עצמה שם.

למה אני חושב שזה עוול כלפיה וכלפי הנשים? כי בעיניי חוסר באפליה זה אומר ששופטים אותך לפי היכולות שלך ולא לפי המגדר/מין/צבע, זה הכל, ברגע שהטיעון לבחור בה הוא מגדרי נטו, הוא עושה עוול, כי כאשר היא תיכשל, היא תחסום את הדרך לאישה שכן התאימה ביכולת.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

המינוי של ברוס ארנה זה הליכה אחורה או במקום. מינוי צפוי, בטוח ומשעמם. סתימת חור. אין בו מעוף או שינוי. וומבאק מביאה שינוי. הופכת את הקמפיין הזה למעניין. לא רואה סיבה שהיא תזיק כעוזרת מאמן (שוב, בהנחה שזה משהו שהיא היתה רוצה) ואני חושב שהתרומה שלה תהיה עצומה ושהיא בעצמה תלמד הרבה. אני גם לא חושב שהתרסקות של הנבחרת הזו, שפתחה איום ונורא בגלל קלינסמן, תהיה רשומה על שמה של עוזרת המאמן או שאפשר יהיה להסיק מזה שנשים לא יכולות להיות בצוות מקצועי של קבוצת גברים. לכן בעיני הסיכון פה מינימלי. לגבי מאמנת ראשית, לכן היא תתחשל ותלמד תחת ברוס ארנה ואם הנבחרת תצליח, כשהוא יעזוב היא בצדק תהיה ראויה להיות מועמדת מובילה לתפקיד.

אני דווקא חושב שאם תשים אותה להיות מאמנת ילדים וילדות שנה-שנתיים ואז עוזרת מאמן בקולג' שנתיים ואז מאמנת ראשית בקולג' חמש שנים ואז תיתן לה צ'אנס כעוזרת בMLS לפני שתשקול אותה כמאמנת ראשית לקבוצת גברים, תאבד את כל המומנטום שיש לה מהקריירה כשחקנית, את כל הבאז של הילדות שגדלו עליה משחקת ואת המעמד שלה מול שחקני כדורגל שראו את תהלוכות הניצחון של נבחרת הנשים ורוצים גם.

דורון (אחר) 24 בנובמבר 2016

יואב, אוף טופיק רציני –
קראתי משהו על שחקן פוטבול ממכללת טנסי שרצח את חברתו לשעבר וצייץ על זה (ואז נעצר כמובן). זה אמיתי?
איך התחושות והפעולות שנעשות בקמפוס בעקבות זה?

דורון (אחר) 24 בנובמבר 2016

טוב, קראתי עוד קצת, מסתבר שקולג' בנוקסוויל טנסי, אבל לא מכללת טנסי, והנרצחת היתה תיכוניסטית בת 16 או 17. כמה נורא.

יואב דובינסקי 24 בנובמבר 2016

סיפור נורא. לפני יומיים היתה גם טרגדיה גדולה בצ'טנוגה במזרח טנסי, כשאוטובוס בי"ס התהפך וילדים נהרגו. חדשות לא טובות לקראת ת'אנקסגיבינג.

דורון (אחר) 24 בנובמבר 2016

:(

austaldo 24 בנובמבר 2016

בדבר אחד אני מסכים איתך לגמרי: אין שום סיבה שנשים לא יוכלו לאמן גברים, ושוויון הזדמנויות זו מטרה חשובה וראויה.
השאלה היא איך עושים את זה נכון – בגישה של הצנחה מלמעלה כמו שאתה מציע, או בגישה של בנייה מלמטה (נגיד: לתת מילגות לבנות שרוצות לקבל הסמכה לאימון, לתת תמריצים לקבוצות לקחת נשים לתפקידי אימון … )
להצנחה מלמעלה יש כל כך הרבה חסרונות, אני לא אחזור על כל מה שכבר אמרו לפני. רוב הסיכויים שזה יעבוד הפוך.

צור שפי 24 בנובמבר 2016

אולי כהכנה תשים אותם יחד באותו טנק…

איציק 24 בנובמבר 2016

אוף טופיק לחלוטין. קיבלתי הזמנה להישתתף בקונגרס זה: http://apcstcon.com/
אין לי מושג למה שלחו את זה אלי ואיך הגיעו אלי בכלל (כנראה מעוניינים להוריד שם את הרמה). אם מישהו מעוניין…

אמיתי 24 בנובמבר 2016

תבוא..מטר מהחוף שלי..במקום הודו. שאנטי וקפה עליי

איציק 24 בנובמבר 2016

רוצה לחסוך עלי…

אמיתי 24 בנובמבר 2016

למה לחסוך? שאנטי זה כמו האמפטי רום עם שוורץץ. זה פרייסלס

רומן 25 בנובמבר 2016

לא הבנתי, אתה מציע למנות אישה לאמן נבחרת כדורגל בכירה?
זה בדיחה?פרובוקציה? שעשוע אינטלקטואלי?
החלקתם על השכל פה אה?
אתה מבין שבשיאה לא היה לה מקום בבהרכב של קבוצה בליגה ג שיש לה 11 שחקנים שבאו למשחק בשבת בבוקר שלא אחרי בילוי במלינה או משמרת לילה.
יש גבול לשטויות ה'ליברליות" שאפשר להוציא מהפה.
אישה תאמן נבחרת גברים מקצועית.. חחחחח אני אגיע למאדים רכוב על דרקון דו ראשי לפני שזה יקרה.

Shohat 25 בנובמבר 2016

תחגור חגורה לרכיבה/טיסה.
הכל עניין של זמן והזדמנויות.
כיום ישנן שתי עוזרות מאמן באן.בי.איי. יש עוזרת מאמן קבועה באן.אף.אל. יש מאמנת שהובילה קבוצה לאליפות בהונג קונג (וקיבלה הצעות מהליגה השניה בספרד). לתהליך ייקח עוד זמן.
תוך 20 שנה לכל היותר – אני מקוה שעוד קודם – מאמנת תאמן קבוצת גברים לאליפות בליגה בכירה.

רומן 25 בנובמבר 2016

לא מאמין.
נבא נפל זה ספורט אמריקאי זה לא קשור, שם עושים הכל בשביל הכסף.
אתה יודע מה אולי באמת את נבחרת ארהב תוכל לאמן אישה, אבל זה לא רציני זה יהיה סתם עוד חירטוט ליברלי אמריקאי
בכדורגל אמיתי (אירופה/דרום אמריקה) זה לא יקרה בזמן הקרוב

Shohat 25 בנובמבר 2016

המאמנת הראשית הראשונה בכדורגל גברים מקצועני באירופה היא Corrine Diacre שמאמנת מאז 2014 וגם היום את קבוצת Claremont foot מהליגה השניה בצרפת.

(לפניה מינתה הקבוצה את הלנה קוסטה הפורטוגזית, אך היא לא אימנה בפועל).

ירוק 25 בנובמבר 2016

בלי קשר לדעתי על ההצעה של יואב, תמיד אפשר לסמוך עליך רומן שתבוא עם הקשקוש הרגיל. ברור שתלוי באשה ותלוי במקרה וכו' וכו' וכו'. אבל באופן כללי – אתה באמת חושב שאשה שכדורגל זה החיים שלה, לא יכולה לעשות עבודה ש, למשל, יובל נעים יכול לעשות? אני מסופק.

רומן 26 בנובמבר 2016

לא יכולה.
גבר לא יכול ללדת ואישה לא יכולה לשחק או לאמן כדורגל, זה החיים.

עומרי (ירוק) 26 בנובמבר 2016

אה, גבר לא יכול ללדת.. וואו, איזה מסכנים אנחנו, ממש אפליה.

אתה אשכרה השווית לידה לאימון כדורגל? באמת שאין לי מה להגיד על זה.

רומן 26 בנובמבר 2016

אני אומר פה כבר שנים, ששחורים הם שחורים, לבנים לבנים, גברים גברים ונשים נשים.
ושום ליברל מתנשא לעולם לא ישנה את זה.
זה שיש בצרפת איזה מישהו שהחליט שזה יכול להיות גימיק נחמד שיתן לו קצת פרסום, זה רק מעיד על מה שאני טוען, כי זה ככ לא טבעי וככ מופרך שאשה תאמן גברים בכדורגל אז זה דרך נהדרת להגיע לכותרות.
גם כשכל הליצניות יושבות האולפנים ומדברות על כדורגל זה מטריף אותי, כל השרון פרי וטליה סלנט למיניהן.. עצרת פעם כדור? עליתם לנגיחה? חרשתן את האגף? מגוחך כל הפוליטיקלי קורקט הזה.

אמיתי 26 בנובמבר 2016

ונהגת טנק? ומהנדסת? ולהצביע?..איפה עובר הגבול?
הבעיה של אנשים שחושבים כמוך היא שאתה פשוט לא מבין
את המהות של שיוויון וליברליות. זה לא אומר שכל אחד שווה
ביכולתיו אלא שלכום וכולן יש הזדמנות שווה בהתאם ליכולתם
האישית וללא קשר למין צבע עור וגזע. בדיוק הפוך ממך שפוסל
אנשים ללא קשר ליכולתם אלא רק לפי מגדר גזע ולאום. לכן
הדעות שלך הן גזעניות ולכן קשה לך עם אישה שמדברת על
כדורגל נשיא שחור וכל מי שאי פעם היה באמריקה. תתמודד

רומן 26 בנובמבר 2016

הפוך גוטה.
אני הכי בעד שיוויון הזדמנויות בעולם, אבל לא בכח.
ולתת למישהי ששיחקה כדורגל נשים לאמן נבחרת גברים מקצועית זה בדיוק להיות ליברל מתנשא בכח.
אני בספק אם אתה מבין עד כמה היא לא היתה טובה בכדורגל, אני באמת משוכנע שאין לה מקום בשיאה בהרכב ברוב קבוצות ליגה ג בארץ בשיאה.
אז על סמך מה היא צריכה לאמן נבחרת? ואם שיחקתי בליגה ב כמה שנים גם אני יכול לקבל את נבחרת ישראל?
אני לא הייתי רוצה לשבת בחדר הלבשה שהצניחו אליו אישה שתעמוד מולי ותתן לי הוראות.
אם אשנ רוצה לאמן ברמות הגבוהות היא צריכה להתחיל מהילדים ולהוכיח את עצמה כל מאמן שסיים קורס מאמנים בווינגייט מבלי שהיה שחקן מקצועי בליגה בכירה.

אמיתי 26 בנובמבר 2016

אין לי מושג כמה טובה או לא היא הייתה..פשוט לא
מכיר.. אבל תחזור למשפט הראשון בתגובה הקודמת
שלך. ולמשפט האחרון. שם קבור הכלב. זה נישמע כמו
הווטרינר מהפרלמנט..

רומן 26 בנובמבר 2016

מה יש להכיר? אין לי מושג מי זאת, צפיתי באיזה משחק כדורגל נשים באולימפיאדה, ואני אומר לך שסקציית מעלות האגדית נותנת להם 6 חתיכות עוד לפני המחצית.
זה החיים , תתמודדו

אמיתי 26 בנובמבר 2016

זה העניין. אתה קובע אפריאורית שבגלל שהיא אישה
הרזומה שלה לא חשוב..זוהי גישה של בורות שלא רוצה
לדעת. אתה מודה שאתה לא מכיר ואין לך (כמו לי) מושג
עליה ובכל זאת אתה נחרץ רק משום שהיא אישה. זה לא
התמודדות זו בריחה

רומן 26 בנובמבר 2016

אני קובע נחרצות שכדורגל נשים זה בדיחה.
ולכן להתייחס אליה כמו מישהי שיכולה לאמן בכדורגל על סמך זה שהיא שיחקה כדורגל נשי זה מגוחך

אמיתי 26 בנובמבר 2016

התכוונתי יותר בכלליות.. אני קובע שהכדורסל פה הוא זוועה ובכל זאת בלאט הגיע לnba. צריך לבחון כל מקרה לגופו

shohat 26 בנובמבר 2016

"A jockey doesn't have to have been born a horse." (אמר אריגו סאקי. איפה הוא שיחק?).
מי שנחשב לגדול המאמנים באן.אף.אל, וכמודל לדמות המאמן בכלל – וינס לומברדי – לא שיחק מעולם פוטבול ברמה מקצוענית (שיחק באוניברסיטת פורדהאם. באן.אף.אל ניתן למצוא דוגמאות רבות למאמנים שהיו שחקנים שוליים לגמרי במכללות לא תחרותיות). גם גרג פופוביץ' ומאמני אן.בי.איי נוספים לא שיחקו מעולם כדורסל מקצועני.
אבל לבקשתך נתמקד בכדורגל. שים בצד ליברליזם ופוליטיקלי קורקט. השאלה המעניינת היא אמפירית. אתה מציב אקסיומה לפיה לשחק את המשחק ברמה גבוהה מהוה תנאי הכרחי להצלחה ברמה הגבוהה ביותר.
קל מאוד להפריך את ההנחה הזו עם דוגמאות: איפה שיחק קרלוס אלברטו פריירה? איפה שיחק ארסן וונגר? איפה שיחקו סוון גוראן אריקסן או מוריניו (ליגות נמוכות בשוודיה ופורטוגל).
זו רשימה מאוד חלקית והיא מאוד תתרחב ככל שנפנה לענפי ספורט נוספים.
מצד שני, ברור שניסיון משמעותי והצלחה כשחקן לא תמיד מנבאים הצלחה כמאמן.
כל הדוגמאות האלה מלמדות שסט התכונות למאמן: לימוד והבנת המשחק, שיטה, יצירתיות/חדשנות, מנהיגות, ההשקעה בתפקיד, יכולת ניתוח, קבלת החלטות ועוד – לא בהכרח קשור ליכולת הפיזית (או מגבלות) או לניסיון המעשי ולמידת ההצלחה כשחקן.
האם תתכן גרסה נשית לארסן ונגר? השאלה העיקרית היא לא שאלה של "יכולת מולדת" אלא אם תהיינה נשים בעלות מוטיבציה ועניין דומים – שיקדישו את עצמן לכדורגל כקריירה – ואם יינתנו הזדמנויות.

רומן 26 בנובמבר 2016

לא אמרתי בשום מקום שלהיות שחקן גדול זה תנאי הכרחי ללהיות מאמן גדול.
טענתי שיש שתי דרכים לגיטימיות להגיע להיות מאמן ברמות הגבוהות.
א. להיות שחקן גדול-מקנה לך לגיטימציה לקבל ישר קבוצה גדולה.
ב.להתחיל מלמטה ולהוכיח את עצמך.
האישה הזאת לא עומדת בשום תנאי.

ירוק 26 בנובמבר 2016

רומן, באמת שאני מנסה לנהל איתך דיון נורמלי, אתה הרבה פעמים אומר דברים רציניים ומנהל דיון מעניין. אבל בחייאת..
אפשר להתווכח איכשהו על אשה מאמנת כדורגל (חולק עליך לחלוטין), אבל משפט כמו שאמרת שבחורה לא יכולה לשבת באולפן ולפרשן כדורגל?? זה משפט שוביניסטי בזוי, אין לי מילים אחרות לתאר את זה.
שליימה עצר כדור והיה גם מאמן מנוסה, מעדיף לשמוע בחורה שמבינה עניין לפניו בכל יום. אני מכיר נשים שמבינות כדורגל יותר ממני ויותר ממך, למרות שאתה יודע למסור בנגיעה.
אני מבין ששר הבטחון שלך שלא היה חייל קרבי מעולם, זה בסדר? אבל אשה שתדבר על פאקינג כדורגל (מה אני אגיד לך, ממש פיזיקת קוואנטים) זה לא? הזוי.

ירוק 26 בנובמבר 2016

ואין שום קשר לפוליטיקלי קורקט.

רומן 26 בנובמבר 2016

לא יודע, נשים וכדורגל זה פשוט לא קשור.
כשאני רואה את הטליות סלנט למיניהן אני לא מאמין שכשהן היו ילדות הן אשכרה ישבו וראו כדורגל ואנשים שגילו את הכדורגל בגיל מבוגר , אני לא מוכן להתייחס אליהם ברצינות בנושא הזה.
וכן אני אוהב לשמוע את שליימה למרות שהוא בהמה, כי הוא מבין כדורגל וההערות שלו כשהוא אשכרה רוצה לפרשן מכניסות הרבה תוכן אמיתי.

עומרי (ירוק) 27 בנובמבר 2016

אז אל תפגע, אבל זה שוביניזם מגעיל.

מה זה קשור לגיל? כשהיית בן 10 כתבת תכנה? חוץ מזה, יש לי לפחות 3 חברות טובות שמבינות כדורגל (מגיל צעיר) הרבה יותר מגברים. ואם אתה עדיין חושב שרוני לוי מאמן מעולה אז אולי גם יותר ממך…

אם אתה אוהב את שליימה, באמת שאין לי איך לעזור לך, תבלה.

ואגב משהו אחרון – זה שהיית שחקן ואפילו מעולה, לא אומר שאתה יודע לפרשן. שמעת את אלון חרזי למשל מפרשן? שחקן נהדר שמאד אהבתי. פרשן על גבול המביך.

רומן 27 בנובמבר 2016

רק שתדע לידע כללי.
ששוביניסט זה פטריות לאומני קיצוני.
ובלי קשר אתה חושב שאתה"שחקנית" ראויה לאמן גברים וורלד קלאס רק על סמך היותה "שחקנית"?

עומרי (ירוק) 28 בנובמבר 2016

כן, הזכרת את זה בעבר. תודה (באמת). אבל מן הסתם אתה מבין למה אני מתכוון.

לא יודע אם היא ראויה, באמת שלא. אבל אתה דיברת על פרשניות או אפילו שדרניות. להגיד שנשים לא יכולות לעשות את זה זה מופרך ופוגעני ודי הזוי.

עמית פרוסנר 25 בנובמבר 2016

אני חושב שאפשר למצוא מישהי מהאייקוניות של הנבחרת של היום שמבינה את המשחק הרבה יותר טוב גם מוובמאבך. השם הראשון שעולה לראש הוא כמובן קרלי לויד, שחוץ ממוסר עבודה ברמה של הכי גדולים שיש, גם ניחנת בהבנת משחק עילאית. זה כמובן לא אומר שהיא תהיה מאמנת גדולה, אבל כמו שזה נראה לי לפחות,יש לה סיכוי גדול יותר להצליח.

כדורגל השנים מביא כל שנה יותר ויותר צופים. ברור שיש הרבה מקום לשיפור, אבל לאט לאט זה מתקדם.

ואין בנבחרת שם שום ואקום. כן, עשו 1-1 ועפו בטורניר גדול.קורה. סמנתה מיואיס הופכת להיות שחקנית על ותחליף בבוא היום את לויד ואפילו את אלי לונג.
קריסטל דאן עדיין צעירה, מלאני פיוג כשרון עצום, ויש להן עוד לא מעט שחקניות נהדרות.

יואב דובינסקי 26 בנובמבר 2016

זה לא רק הבנת המשחק אלא גם ההילה שמסביב והאישיות הדומיננטית. לקרלי לויד באמת יש הילה, אבל היא שחקנית פעילה שיכולה לתת עוד כמה שנים טובות בכיף. בשביל להיות מאמנת מקצוענית בקבוצת גברים היא תצטרך לפרוש ממשחק ואני לא רואה את זה קורה או חושב שזה צריך לקרות, כי היא אחת השחקניות הכי טובות בעולם כרגע. לכן אני לא רואה אותה כמועמדת להיות עוזרת המאמן של ברוס ארנה בקמפיין רוסיה 2018. אחרי שתפרוש ואם תרצה לאמן, שיהיה בהצלחה.

הוואקום זה בעיקר כי אין שום טורניר גדול באופק אלא רק משחקי ידידות והטורנירים הבאים יערכו רחוק. אני בספק אם נבחרת הנשים תצליח לשחזר את המספרים שהיו להן ב2015 כשנערכה אליפות עולם שעתיים נסיעה מסיאטל וב2016 כשהיה מסע ניצחון, אירוח טורניר הכנה ידידותי סופר תחרותי עם צרפת, אנגליה וגרמניה, אירוח טורניר מוקדמות אולימפיות ואז משחקים אולימפיים בפריים טיים שעון מזרח.

עמית פרוסנר 26 בנובמבר 2016

בזה אתה צודק. בהחלט לא ברור לי למה צריך הפרש של שלוש שנים ואז אולימפיאדה ומונדיאל שנה אחרי שנה. זה אכן מוריד מהמומנטום שהענף תופס.

Comments closed