לא הכל מעודד

הוולז סיימו את הליגה בהפסדים מביכים ובהרי הסמוקי פרצה השריפה הכי גדולה שידעה טנסי במאה השנים האחרונות

מעודדות במשחק כדורסל של טנסי (צילום: יואב דובינסקי)
מעודדות במשחק כדורסל של טנסי (צילום: יואב דובינסקי)

אסון טבע פקד את מזרח טנסי בשבוע האחרון. שריפה גדולה פרצה בהרי הסמוקיז והתפשטה לערי התיירות גטלינבורג ופיג'ן-פורג' והותירה הרס אחריה. לפחות 13 אנשים נהרגו ולמעלה מ14,000 אנשים נאלצו לעזוב את הבית. רק לפני שבוע, במהלך חופשת ת'אנקסגיבינג נסעתי לטיול של יום בפארק הלאומי הכי מבוקר בארצות הברית ובאמת היה המון עשן בפסגות. כמה ימים אחר כך פרצו השריפה הכי גדולה שידעה טנסי במאה השנים האחרונות. עדיין לא ברורים מימדי ההרס. הגיבורה המקומית וילידת האיזור דולי פרטון שפתחה את פארק השעשועים דוליווד, מלונות ורשת מסעדות באיזור, הודיעה שהקרן שהקימה תתרום 1000 דולרים כל חודש לכל משפחה שאיבדה את הבית בשריפה למשך חצי שנה.

יומיים אחרי השריפה הגיעו סופות טורנדו שפקדו את הדרום. הסופות פגעו קשה בעיקר באלבמה ובג'ורג'יה אבל המשיכו גם למזרח טנסי. היה חוסר ודאות לגבי השפעת הסופות על השריפה, כי מצד אחד הגשם עזר לכבות את האש, אבל מנגד היה חשש גדול שהרוחות יביאו להתפשטות השריפות באזורים נוספים. נוקסוויל נמצאת כ50 ק"מ מהרי הסמוקיז והעיירות שמסביב, אז למזלנו הסתפקנו בגשם זלעפות ולא יותר.

כשהסתיים המבול, נסעתי לראות משחק כדורסל נשים של הליידי וולז, אותן עדיין לא ראיתי העונה. למיטב זכרוני, הלכתי העונה לשני משחקי כדורגל נשים של האוניברסיטה, ארבעה משחקי פוטבול של הוולז, משחק כדורסל גברים ומשחק כדורסל נשים של האוניברסיטה. רק בקאמבק המופלא מול פלורידה נשארתי עד לסיום. רוצה לומר, בשבעה משמונת משחקי האוניברסיטה שהלכתי אליהם יצאתי מוקדם. אם מחשיבים גם את משחק פוטבול התיכונים שהלכתי אליו ואת משחק הNFL ב11 בספטמבר, אז רק ב2 מ9 נשארתי עד לסיום. בצעדה חזרה לאוטו אחרי שיצאתי במחצית משחק הליידי וולז, הרהרתי בנושא.

תמיד היתה לי יותר חיבה לאוהדי הפרוות והרולקסים שיוצאים רבע שעה לסיום כדי לחסוך פקקים, מאשר לאוהדים שמקללים וחושבים שאין ספורט בלעדיהם. אוהדי הרולקסים לא מפריעים לי. ייצאו מוקדם, לא ייצאו מוקדם, זה לא ענייני. הם לא מפריעים לחיי. המקללים מעיקים על ההנאה שלי מהמשחק.

בחזרה לקהל האמריקני ולספורט המכללות. להבדיל ממשחקי הפוטבול שמאוד צפוף באצטדיון וצריך ללכת יותר מחצי שעה מהחנייה וזה טרראם של איזה חמש שעות ברוטו, התנאים בכדורסל ובכדורגל נשים הרבה יותר נעימים עבורי. יותר מבוגרים וזקנים, יש יותר מקום, פחות רועש, פחות סטודנטים שתויים, אפשר למצוא חניה יותר קרוב, אין בעיית כרטיסים… ועדיין יוצא מוקדם. הבעיה שלפחות בשלב הזה של העונה זה לא מספיק מעניין.

אין לי ספק שאם בפוטבול היו תנאים נעימים יותר לזקן כמוני, הייתי נשאר עד הסוף. עונת הפוטבול של טנסי שהחלה בקאמבקים מופלאים ובניצחונות מהייל-מארי, הסתיימה במפח נפש. אם את ההפסד הדחוק לטקסס A&M והתבוסה הצפויה לאלבמה עוד אפשר היה לעכל, באו הפסדי חוץ מביכים בדרום קרולינה ובסוף השבוע הקודם בדרבי לוונדרבילט. המשמעות היא שלא זכינו בSEC מזרח, לא נעלה לגמר המחוז באטלנטה ונקבל משחק Bowl בינוני. קיווינו לקצת יותר, אבל לפחות הייתי בניצחון היסטורי על הגייטורס וזו חוויה מיוחדת שלא נופלת משום תחרות שהייתי בה בריו.

אמנם אני די בור בהיסטוריה של פוטבול מכללות, אבל הדרום משפיע עליי ובהחלט התחברתי העונה לNCAA יותר מאשר לNFL. יחד עם זאת, כשהגיעו משחקי סיום העונה והחלו החישובים על הדירוגים והגמרים המחוזיים, שוב איבדו אותי. לא אוהב את הדירוגים הסובייקטיבים, לא אוהב שהפסד לקבוצה שלא במחוז לא נחשב בטבלה המחוזית בעוד שלא כל הקבוצות מתמודדות אחת מול השנייה (למשל חשבתי שזה לא הוגן שפלורידה לא שיחקה מול אלבמה שזה הפסד SEC ודאי ולכן היתה מקדימה את טנסי גם אם לא היינו מפסידים לוונדרבילט), אז אני עדיין לא שם.

עדיין לא החלטתי אם אני מתחבר או לא מתחבר לתרבות המעודדות. קצת קשה לי עם זה, כי מבחוץ זה נראה לי סקסיסטי אבל זה כל כך עמוק בתרבות פה וחלק מהסטודנטיות הכי פמיניסטיות והכי דעתניות שהיו לי, היו מעודדות בתיכונים שלהן ומאוד אהבו את זה. רואות ורואים בזה חלק בלתי נפרד מהשואו, הן רואות בזה ריקוד והופעה מול קהל ואפילו ספורט תחרותי כשיש תחרויות מול "קבוצות ספיריט" אחרות. לא החלטתי מה דעתי בנושא.

דבר נוסף שמאוד מוטבע בתרבות הספורט כאן, זה כמות הסטודנטים שמעורבים בהפקת המשחקים של באוניברסיטה. בזכותם ההפקה של כל תחרות סטודנטיאלית, מושקעת כמעט כמו משחק מקצועני. משמעות התחרות התעסוקתית ותרבות האינטרנשיפ, זה שהתנדבות או התמחות בקבוצות הספורט מאוד מבוקשת, בעיקר במחלקה שלי. גם יש רמות של התמחויות ושום תפקיד לא מבזה, מחלוקת חולצות, ניגוב הפרקט, להיות הדי-ג'י של קבוצת הפוטבול, לבדוק כרטיסים וכו'. עוד התמחות ועוד התמחות ועוד התנדבות וכל אחת מוסיפה נטוורקינג ובסופו של דבר, כשיתפנו תפקידים, אלה שנמצאים ברוטציה יקבלו עדיפות.

סמסטר הסתיו הארוך והמייגע הגיע בשעה טובה לסיומו. בהרצאות סיכום הסמסטר, סיכמתי גם את האירועים המרכזיים שהספורט האמריקני עבר בשלושת החודשים האחרונים. לוכטה וקופרניק וסערת המחאות ב11 בספטמבר והאולסטאר בניו אורלינס והאחות קנדס והאליפות של הקאבס וכמובן דיבור חדר ההלבשה של טראמפ.

אפילו לסמולני מרמת אביב ההתבכיינות של הדמוקרטים על ניצחון ב2.5 מיליון הצבעות בקול הפופולרי אבל תבוסה מוחצת ב74 אלקטורים מעייפת. די, אולי גם אנדי רודיק צריך לצעוק אכלו לי-שתו לי כי לקח יותר משחקונים מפדרר בגמר ווימבלדון או מיאמי בכלל צריכה לתת את האליפות לסן אנטוניו כי הם קלעו יותר נקודות בסדרה, או שהספרס בעצמם יתנו את האליפות לדטרויט מאותה סיבה. תכניות הבידור שיורדות על טראמפ בכלל בלתי נסבלות.

כדי לסיים בנימה חיובית, אתן שאוט-אאוט לתכנית הספורט הספורט הכי טובה בטלויזיה: "ספורט אמיתי עם בריאן גאמבל" בHBO. בלי יחסי הציבור של ביל סימונס ובלי ההפקה הדינמית של ESPN, כבר 20 שנה שהחבר'ה שם נותנים עבודה רצינית מאוד. כל תכנית שניים-שלושה תחקירים סופר רציניים על הנושאים הכי כואבים בספורט: הטרדות מיניות, ניצול ילדים, שחיתויות, אלימות, תחקירים מקומיים ובינלאומיים וסרט עצום על איך ספורט הצייד הוביל לקלות הבלתי נסבלת בהשגת רובי 15-AR ששימשו לירי המוני. זו לא תכנית סקסית, אבל היא רצינית, חזקה ומומלצת בחום.

חידון מספר 530: מה עוד הם שיחקו?
סבסטיאן קו וגישת ה-Multi-pace training (חלק ראשון)

33 Comments

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2016

את המציתים תפסו כבר?

אמיתי 3 בדצמבר 2016

בכל זאת סמוקי מאונטיינס..

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2016

you got a point there
ואם נהיה רציניים שניה, פה לא מפסיקים לדבר על ההתחממות הגלובלית אבל איכשהו בארץ – איפה שזה אולי יותר משמעותי – זה תמיד נדחק לשולי הדיון. כל השריפות וההצתות אם היו לא היו יכולות לקרות אם מזג האוויר לא היה מתנהג כמו שהוא בשנים האחרונות. וזה רק ההשפעה הכי קטנה של התופעה הזאת. זה רק עניין של זמן עד שישראל תעבור מידבור מוגבר, החקלאות תסבול, משק המים יסבול ואלוהים יודע מה יהיו ההשלכות על מלחמות מקומיות וכו'. זה לא שלישראל יש הרבה מה לתרום בתחום של הקטנת פליטת הפחמן וכו', בסך הכל אנחנו שחקנים קטנים בתחום הזה, אבל זה משהו שצריך לשבת לנו בראש כל הזמן. זה ישפיע הרבה יותר מהרבה מאוד דברים אחרים בשנים הקרובות

אמיתי 3 בדצמבר 2016

דווקא מדברים על זה..בכל מקום אמרו שזה היה מזג אוויר
קיצוני ואני גם לא זוכר כמעט 10 ימים של שרב מזרחיות כזה.
אבל אני לא ככ יודע איך זה ישפיע על החיים עצמם פה. החקלאות
כבר ממזמן לא משמעותית כמו פעם וההתפלה גרמה לזה שמשק
המים מתנהל אחרת לגמרי. יש תוכנית להזרמת מים מותפלים לכנרת
לדוגמה. אנשים מסתגלים דיי מהר והטכנולוגיה עוזרת לנו מאד בזה.
האבין סייד טאת המצב של האקלים באופן כללי בעולם יצור עוד הרבה
בעיות כמו הוריקנים והצפות. אם אני חושב שיש פיתרון הוא חייב להיות
כוללני כמו טיפול מלאכותי בגזים באטמוספירה. הקטנת הזיהום נראת
לי מעט מידי מאוחר מידי

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2016

כן, גם אני חושב שזה הכיוון שזה יילך אליו. הייתי בתערוכה באיזה מוזיאון מדע לפני שנתיים שדיברו בדיוק על זה – פתרונות שחושבים עליהם כדי לטפל בגזים או בכלל לקרר את כדור הארץ. אחד הדברים שהם אמרו שם זה שבני אדם תמיד מוצאים פתרונות ומסתגלים. הרי אף אחד לא חשב לפני 100 שנה או אפילו 50 שנה שיהיה אפשר להאכיל שישה או שבעה מיליארד אנשים על כדור הארץ.
ולגבי ישראל – אני מאמין שישראל כמדינה יכולה למצוא פתרונות, התפלה כמו שאמרת. אבל יש לנו שכנים שהצרות שלהם יהיו מאוד גדולות. מלחמות בדרך כלל פורצות על משאבים. כמויות הפליטים בגלל שינויי אקלים הולכות להיות עצומות.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

לא ככ מסכים לחלק האחרון..המלחמות במזרח התיכון לא
פורצות בגלל משאבים למרות שהמחסור במים והנפט שכן
יש לא עוזרים. והפליטים זה בכלל סיפור אחר ומורכב..

אריאל גרייזס 3 בדצמבר 2016

מלחמת קדש פרצה בגלל תעלת סואץ. מלחמת ששת הימים בגלל שסגרו את מיצרי טיראן. קרבות עם הסורים בגולן היו תדיר בגלל מפעלי הטיית מים. מלחמות עיראק 1 ו-2 היו כולן מלחמות על נפט. למעשה כמעט כל המצב הנוכחי במזרח התיכון מחוץ לישראל הוא כתוצאה מקרבות על נפט. אולי לא הכל, אבל בהחלט מלחמות במזרח התיכון פורצות בגלל משאבים.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

מיצרי טיראן זו סיבה ישירה. והם לא בדיוק משאב טבע. יותר
כמו טבע..והמלחמות שלנו עם הערבים בטח לא היו בגלל נפט
כמו גם מלחמת האזרחים בלבנון ולמיטב זיכרוני גם מלחמת
אירן עירק..ברגע שיש לך ככ הרבה דתות ומקומות דתיים על
שטח יחסית קטן משם יפתחו הרעות. כל האביב הערבי לא קשור
ישירות לנפט אבל השרידות של הדיקטטורות אולי כן.

איתמר 3 בדצמבר 2016

כאשר יימצאו תחליפים לנפט אף אחד לא ייצא למלחמות על נפט.
הידע של ישראל בתחום ההתפלה יכול להשפיע על יחסיה עם שכנותיה. זה תחום שצריך לגלות בו נדיבות ונכונות לשיתוף פעולה אזורי.
הלוואי שישראל היתה משקיעה משאבים גדולים יותר בתעשיות עתירות ידע שמיטיבות עם האנושות במקום בתעשיות ביטחוניות.
הדברים נכונים גם לארצות הברית שמוכרת נשק למשטרים שבוחרים באופציית המלחמה כתחליף להתמודדות אמיתית עם מצוקות כלכליות וחברתיות.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

סומך על האנושות שיימצאו משהו חדש להילחם עליו.
כבר הייתה מלחמה שהתחילה בגלל כדורגל..

בר 4 בדצמבר 2016

החקלאות היא דווקא סוג של פיתרון בישראל, אם לא היתה חקלאות השרפות היו הרבה יותר גדולות כאן לא אירופה, וכל שטח לא מעובד מתמלא בקוצים ודרדרים, גם כמה שיש יותר ירוק מגדיל את כמות החמצן באוויר מקטין את ה CO2 ומעלה את הלחות. ומים כבר מזמן לא בעיה כאן (יש בעיה של מחיר לא כמות) גם אנחנו המובילים בעולם בפער עצום בשימוש במי ממוחזרים, וגם ההתפלה יוצרת עודפי מים (המפעלים עובדים בקצב קבוע 24/7/365) שהדרך היחידה לטפל בהם זה או להחזיר לים או לתת לחקלאות.

MOBY 3 בדצמבר 2016

ישראל עוברת מדבור, אבל פרויקט התפחות המים כבר מפעק כמעט 50% מהמים שאנחנו משתמשים בהם. והאחוזים יעלו במידת הצורך.
בנוגע לזה ולאנרגייה ממקורות לא מוגבלים אנחנו במצב טוב יחסית לעולם.
הסביבה הקרובה שלנו בהחלט במצב גרוע יותר, ומסוכנת יותר.
אני מקווה שהתרעלה ששופכת השרה רקב (או מירי שקר שזה השם היותר מתאים לה) לא תפגע בחיפה ושכנותיה.

אנונימוס 3 בדצמבר 2016

אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה עם המעודדות. אם זה כזה נהדר ואמנותי, איך זה שאין להקות מעודדים?
(אם יש אז לי לפחות לא יצא לראות)

אלון 3 בדצמבר 2016

ברוב האוניברסיטאות יש.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2016

כפי שאתה רואה בתמונה, יש גם גברים בקבוצת הספיריט.

אנונימוס 3 בדצמבר 2016

לא אמרתי שאין גברים. אני יודע שיש בשוליים (תופעה יחסית חדשה אגב לדעתי). אני אחדד. אין מקבילה גברית – להקות על בסיס גברים בלבוש יחסית חושפני שמתעסקות בתנועות ריקוד שהן פעמים רבות על גבול החושניות, ושברמות הגבוהות נתונים לעיתים קרובות לדרישות יופי שמזכירות יותר דרישות של מועדון חשפנות מאשר להקת ריקוד.

Amir A 3 בדצמבר 2016

בסידרה הבית הלבן יש סצינה שבה שלושה סנטורים דמוקרטים באים להתלונן על זה שאיזו חוק שהבית הלבן הצליח להעביר ברוב תוך שיתוף בין המפלגות יכול לפגוע בעובדים האמריקאים ובייצור בארה"ב. טובי זיגלר עוצר את הדיון ושואל את אחד הסנטורים באיזה רכב הוא נוהג. כשזה עונה טויוטה אז זיגלר אומר לו לסתום את הפה.
יש לי ילדים בקולג' ובתיכון ואני מכיר יפה מאוד את איך שהילדים רואים את תרבות המעודדות. בשביל הבנות זו דרך להיות פופולרית ובשביל הבנים להסתובב (וכמובן שאני משתמש כאן במילה עדינה, אחרי הכל ילדים קוראים את הפורום) עם מעודדת זה חותמת פופולריות גם. אז לפמניסטיות שגאות בתרבות המעודדות אני אצטט את טובי זיגלר: "תסתמו את הפה".

אמיתי 3 בדצמבר 2016

מה?? לא הבנתי.. מישהי שבגיל עם ההכי הרבה הורמונים מנסה
להיות פופולרית לא יכולה להיות גם פמניסטית? צריך תקופת צינון
בין להיות מעודדת ללימודי מגדר?
אין קשר בין פימניזם למעודדות. ומה שרשמת מיצג תפיסה מאד צרה
של מה זה פמיניזם. אישה יכולה להיות גם חשפנית ועדיין פמינסטית
הדברים האלה בחיים לא ככ פשוטים. ואיכשהו נראה לי עקום שדווקא
גבר יקבע (בטח לאישה…) מה זה פמיניזם.
אינני אוהב מעודדות ואם תהיה לי בת שתרצה להיות מעודדת אין לי מושג
איך אגיב אבל מה שאתה אומר מזכיר לי קצת את אלה שמאשימים נאנסות
בזה שהלכו עם חצאית לבד בלילה. פמניזם זה לאפשר גם למעודדות להתלונן
על שוביניזם

Amir A 3 בדצמבר 2016

וואו, איזה סלט עשית כאן. מזכיר לי את הויכוח בברייאן כוכב עליון שבו אחד הגברים דורש הכרה בזכותו ללדת וזה לא משנה מבחינתו שהוא לא יכול ללדת ביולוגית. העיקר שתהיה לו הזכות. אז כן, גם לבנות בגיל ההתבגרות יש את הזכות להיות מעודדות של קבוצות הספורט של הבנים (ודרך אגב יופי של שאיפה זו – להיות מעודדת של מישהו אחר במקום שמישהו אחר יעודד אותך), וגם לבנות בגיל ההתבגרות יש כאן את הזכות להתנהג כמו מטומטמות גם אם יש להן שכל, כי הטמטום הזה הוא מה שהבנים הפופולרים אוהבים (וזו לא שטות מה שכתבתי. אני מכיר כמה וכמה בנות כאלו, כולל של חברים, שבוחרות במודע להתנהג בטמטום כדי להיות פופולריות). ודרך אגב, מעניין שהבנים לא מנסים להראות חכמים, או בוגרים יותר בגילאים הללו כי זה מה שהבנות אוהבות. אבל אחר כך אל תצקצק בלשון כשתגלה שהחברה מתנהלת כפי שהגברים רוצים לראות אותה, גם אם יש מקומות כמו טייטל 9 שמנסים לסגור את הפער.
בבסיס התפיסה של המעודדות היא העובדה שהבנות נמצאות שם כדי לשרת את הבנים וכל נסיון לקשט את זה בג'יבריש פמיניסטי על זכותן לבחור וכיוצא בזה זה בולשיט.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2016

כמובן שהענף המרכזי זה פוטבול, אבל התמונה מהפוסט הזה צולמה במשחק כדורסל נשים שנערך ביום רביעי. ככה שיש עידוד ותזמורת גם בספורט נשים. מה שכן, אני לא זוכר אם היו מעודדות ומעודדים במשחקי כדורגל נשים שהייתי בהם.

Amir A 3 בדצמבר 2016

יואב, לדעתי הקטע הזה של צ'ירלידר במשחקי נשים או בכלל בתור פעילות בפני עצמה הוא איזה נסיון להכשיר את השרץ. אני יכול רק לומר לך שכשהילדה שלי היתה מאוד צעירה הודעתי לה שהיא בחיים לא תהיה צ'ירלידר. שאם כבר אז מישהו אחר יהיה הצ'ירלידר שלה. ודרך אגב, מעניין שהגברים שעוסקים את זה אף פעם לא מופיעים בחזה חשוף, ירכיים בוהקות ותחתונים שנכנסים להם לחריץ של הישבן.

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2016

אני מסכים שזה מחפיץ ושהבגדים צמודים וצריך לשמור על גזרה מסויימת. מה אני אגיד לך, אני לא עד כדי כך נחרץ נגד. עבור בנות שאוהבות לרקוד, זאת פלטפורמה, עם המון כוריאוגרפיה, דרושה יכולת אתלטית לעשות פליק פלאק אחורה מהמקום, אימונים במשמעת, עבודת צוות, יש קהל, מטיילים הרבה למשחקי חוץ, אני רואה גם איך זה בונה ביטחון עצמי ומעשיר.

Amir A 3 בדצמבר 2016

יואב, כמו שיש צ'ירלידרס יש, לפחות בתיכון של הילדים שלי, קבוצות ריקוד. זה מאוד מושקע עם תחרויות והכל. מה הבעיה ללכת לזה, איפה שאת לא נדרשת להתלבש כמו פרוצה בין אם את רוצה ובין אם לא (אמיתי, אין לי בעיה עם המקרה הראשון ויש לי בעיה עם השני) וגם לא נדרשת להיות שם בשביל מישהו אחר אלא בשביל עצמך?

יואב דובינסקי 3 בדצמבר 2016

יש קבוצת ריקוד כחלק מה-spirit squad. זה מחולק לעידוד, ריקוד ולהיות הקמע סמוקי.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

הקמע סמוקי. זה בחור או בחורה בפנים?..
חבר שואל

אמיתי 3 בדצמבר 2016

סלט ערבי
גם בנים וגם בנות עושים שטויות בגיל ההתבגרות כדי להיות פופולריים. סו וואט?
יש הרבה דברים שבנים עושים כדי לצאת גבריים ולרצות את החברה בדיוק כמו
נערות. לא מבין מה ההבדל..
אין מה ליפות במעודדות כמו שאין מה ליפות אצל מישהי שלבושה פרובוקטיבי. אתה
זה שטוען שעצם העידוד היא אמירה אנטי פמניסטית לא אני. אני רק טוען שזה לגיטימי
להיות מעודדת ופמניסטית כי אין ממש קשר בין השניים ולא תרבות הצירלידרס היא
זו שגורמת להבדלים בשכר בין גברים לנשים. אני חושב שהגישה שלך היא זו המתחסדת
כשאתה מתנה זכויות שלדעתי הן טבעיות בהתנהגות "נאותה". שיויון במובן הזה לא יכול
להיות על תנאי כי אז הוא לא באמת שיויון

Amir A 3 בדצמבר 2016

אמיתי, כשבחורה הולכת חשוף היא לא אומרת "אני הולכת חשוף כי אני רוצה שתבוא ותמשש אותי". לעומת זאת התפקיד של צ'ירלידר (וגם המשמעות המילולית של המילה צ'ירלידר) היא להיות שם בשביל מישהו אחר. אני אשכרה לא מבין למה אתה שם את זה באותו הסל.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

אולי אבל גם בחורה מעודדת לא אומרת אני שווה פחות. בדיוק כמו שאם אני אוהד ומעודד עם צבעי פנים ותחפושת קבוצת פוטבול זה לא אומר (לכאורה) שאני ליצן.. זה אתם לדעתי שמייחסים לזה חשיבות. לטעמי זה די שולי ולא מהווה הצהרה אידיאולוגית אלא מסורת לא כזאת מדהימה.
בסעודיה אין צ׳ירלידרס וזה לא בדיוק מקדם את מעמד האישה שם

Amir A 3 בדצמבר 2016

בוא נסכם את זה בעובדה הפשוטה שאני אשכרה חי את זה דרך הילדים שלי ואתה לא.

אמיתי 3 בדצמבר 2016

מסכים על העובדה הפשוטה הזו. פחות מסכים עם המסקנה שהגעת אליה. אבל לא חייבים להסכים..

ניינר / ווריור 3 בדצמבר 2016

העיקר, המזקקה של מיסטר דניאלס בלינצבורג שרדה את פגעי הטבע?

נתי 4 בדצמבר 2016

קודם כל תודה על הפוסטים האלה.
בעיקר מההיבט של להעביר משהו מההווי והחוויה של הדברים האלה שמישהו שלא חי שם לא מבין עד הסוף.
וגם מההיבט של להביא את הצד של הדרום, שאפילו למישהו לא "סמולני" כמוני, רואה אותו רק דרך הפריזמה התקשורתית הנפוצה והבעייתית.

אני חייב להגיד שאני לא מבין את ההגנה הזאת על תרבות המעודדות, וכאן יש לחלק לשני עניינים:
1. עצם ה"עידוד" כלפי מישהו אחר. אני מסכים עם אמיר אבל על המוסד הזה נטען עוד לטעון ולהתווכח, וזה אכן מוסד כנראה עתיק, פסול בעיניי, אבל ניחא.
2. הלבוש הפרובוקטיבי והריקודים שעושים היום – אני לא יודע איך להגן על זה. בסרט "hoosires" או משהו כזה, רואים מעודדות בסגנון אחר… אז ברור שכל החברה היום מתלבשת באופן חושפני יותר וזה מראה, אבל, זה הלך הרבה מעבר לזה. אז נכון שניתן למצוא זאת בתחומי תרבות נוספים, כמו אופן הלבוש של זמרות פופ, אבל נשגב מבינתי איך ניתן להגיד שזה לא מחפיץ ולא סקסיסטי

יואב דובינסקי 4 בדצמבר 2016

זה לא שאני לא מסכים, אבל תסתכל על הלבוש בתמונה. זה לא לבוש חושפני יותר מאשר לבוש רגיל של סטודנטיות באוניברסיטה. גם הריקודים זה לא לאפ דאנס, אלא כמה בעיטות באוויר ופליק פלאק.
אני ממשיך להתחבט בסוגייה. אולי אקדיש לכך פוסט נוסף בהמשך.

Comments closed