משמעות החלטת האו"ם

מתקרב יום האולטימטום: ספורט ממוסד בשטחים וסנקציות בינלאומיות או פגיעה בריבונות ישראל

הפלייר מהכנס בסנטה פה (צילום: יואב דובינסקי)
הפלייר מהכנס בסנטה פה (צילום: יואב דובינסקי)

בנובמבר 2015 העברתי הרצאה בכנס של סוציולוגי ספורט בצפון אמריקה שנערך בסנטה פה, ניו מקסיקו, על ספורט בישראל במהלך מבצע "צוק איתן". בכנסים בינלאומיים לפעמים יש שאלות קנטרניות שהמטרה שלהן לא לקבל תשובה אלא יותר לתת הצהרה פוליטית. כתבתי לפני כחודש על השאלות שהשוו בין היריב המצרי של אורי ששון למחאת קולין קופרניק, אז גם בסנטה פה היו כאלה, בעיקר לגבי בית"ר ירושלים.

בערב הראשון של אותו כנס ב2015 היה מינגלינג ובין היתר היו מי שחילקו פליירים על מפגש של הBDS, שניסו למנוע מעורבות של חברת אבטחה ישראלית בריו 2016. למחרת בערב באתי למפגש הזה לשמוע הכצעקתה ובנועם הסברתי שגם אם אני לא ממש מסכים למדיניות הבניה בהתנחלויות, אני רואה צביעות גדולה בדרישה של פלסטינים למנוע מישראלים לאבטח משחקים אולימפיים. כן, בגלל טבח מינכן. אחרי הדרופ-מייק, עזבתי לארוחת ערב מחלקתית.

בכל מקרה, ההרצאה הקצרה שלי התמקדה בהשפעה של הלחימה בקיץ 2014 על הדיפלומטיה הספורטיבית של ישראל ועל הספורט הישראלי: דחיית ליגת הכדורגל ופגיעה בהכנות לעונה, קבוצות ישראליות שנאלצו לארח בחו"ל והודחו מוקדם, נבחרות ישראליות בכדורסל ובטניס שארחו בחו"ל, ביטול טורניר ATP, אלימות נגד ספורטאים ישראלים שהתחרו בחו"ל, ביטויי גזענות של אוהדי מכבי נגד ראדי, גילויי פטריוטיות אך גם ביקורות על ספורטאים ישראלים במדיה חברתית לרבות קרב הציוצים בניון-ברטון, שחקן נבחרת ישראל בכדורמים בר רהב ז"ל שנהרג בעזה, ההלוויה של שון כרמלי ז"ל, ספורטאים ישראלים שביקרו חולים, ספורטאים ישראלים שהתגייסו לקמפיין "קודם כל ישראלי", בידים שלא זכינו בהם ועוד השלכות נוספות. המיקוד היה בתקופת הלחימה, אבל המשכתי לעקוב אחרי ההשלכות השונות עד לסיום עונת 2014/2015, כולל כנס פיפ"א, בו כמעט והועלתה הצעה להשעות את ישראל.

פיפ"א ארגון רקוב והכנס ההוא היה הפארסה הגדולה מכולן, עם הסדינים והמעצרים. ועדיין, לא נעים להיות בצד שרוצים להדיח, בטח אם גם ככה אנחנו לא בדיוק משחקים ביבשת שאנחנו שוכנים בה ודי עשו לנו טובה שקיבלו אותנו לאירופה בתחילת שנות ה90, כחלק מאופטימיות על הסכמי אוסלו. רוצה לומר, אם נושעה מסיבות אפרטהיידיות, לכו תדעו אם, איך ומתי יקבלו אותנו בחזרה, כי אוסלו אין כאן.

ישראל מתקוממת על ההשוואה לאפרטהייד הדרום אפריקני ודי בצדק. דרום אפריקה הושעתה מהתנועה האולימפית משנות ה60 ועד ברצלונה 92' כי עברו על תקנות התנועה האולימפית ולא אפשרו לספורטאים לייצג את המדינה על בסיס גזע. זה לא המצב בישראל, כי ערבים ישראלים מייצגים את המדינה בכדורגל ובענפי ספורט נוספים בתחרויות בינלאומיות ולפלסטינים יש ועד אולימפי ומוסדות ספורט משלהם.

גם אם אפרטהייד אין, כיבוש יש וזה פוגע בספורט הפלסטיני. הדרישות הפלסטיניות להשעיית ישראל במאי 2015 התמקדו בעיקר בפגיעה בחופש התנועה (למשל מעזה לגדה או אירוח קבוצות מחו"ל), בגזענות בישראל כלפי ספורטאים ערבים ובקיומן של קבוצות ומועדונים בהתנחלויות. אז נכון שבמאמצים דיפלומטיים נמנעה ההצבעה וטוקיו סקוואלה (שמצד אחד ישב עם מנדלה בכלא ומנגד נחשד בשחיתות ופרש מההתמודדות על נשיאות פיפ"א) מגיע לבקר פה כל כמה זמן כדי לעשות "נו, נו, נו" ולוודא שהשוק בשליטה ואיכשהו מצליחים למשוך זמן, אבל הכנס הבא של פיפ"א ייערך במאי 2017 אצל השייחים בבחריין, שהם לא בדיוק בוגרי האצ"ל והלח"י.

לגבי חופש התנועה, זה עניין בטחוני שצריך לפתור בדרגים מדיניים וניהוליים. לגבי נושאי גזענות, אם יהיו סנקציות בינלאומיות נוכל להאשים בעיקר את עצמנו כי הכתובת מזמן על הקיר. לגבי סוגיית הקבוצות בהתנחלויות, גופי הספורט הבינלאומיים עד כה נמנעו מלהתעסק עם זה ודי בצדק. מה שכן, החלטת האו"ם מיום שישי עשויה לסבך את הסוגיה ולא לטובתנו. כי אם עד עכשיו ארגוני הספורט הבינלאומיים כיבדו את אי ההתערבות בסוגיית מה גבולות ישראל, עכשיו המציאות היא שהאו"ם קבע מה לגיטימי ומה לא וזה יכול לאתגר מאוד את המצב של אגודות ספורט הפועלות בהתנחלויות ואת היחס של התאחדויות הספורט הישראליות.

לחץ פלסטיני על התאחדויות ספורט בינלאומיות בנוגע למעמד אגודות ספורט וליגות בשטחים, עשוי להעמיד את הספורט הישראלי בבעיה. יכול להיות שזה רק עניין של זמן עד שהספורט הישראלי יצטרך להתמודד עם אולטימטום: או לתמוך באותן אגודות ולא להישמע לגופי הספורט הבינלאומיים ובכך להיות חשופים לסנקציות ואפילו להשעיות, או שלא להכיר באותן קבוצות ולא לתחזק ליגות באופן רשמי ובכך לתת פתח לגופי ספורט בינלאומיים להתערב בריבונות ישראל.

פרשת וישב - קנאה שנאה ותחרות
יומן האליפות של הפטס (16) - הניצחון על הג'טס

480 Comments

איציק אלפסי 24 בדצמבר 2016

גם אם השטח נמצא במחלוקת אין שום מניעה להקים שם מועדוני ספורט. כל עוד המועדונים האלה לא מפלים בין יהודים לפלסטינים או שוללים באיזשהו אופן זכויות של אזרחים פלסטינים (נגיד, מגרש האימונים הוקם על קרקע פרטית ששייכת לפלסטיני) לא יכולה להיות כלפיהם שום טענה לגיטימית. אם הבעיה היא זה שהם משחקים בליגה הישראלית, אז גם מונאקו משחקת בליגה הצרפתית וברצלונה מן הסתם תמשיך לשחק בליגה הספרדית גם אם קטלוניה תקבל עצמאות.

שלומי 24 בדצמבר 2016

אין מניעה? כי איציק אלפסי מאשר?

מה דעתך על זה שמגרשי האימונים והמגרשים בבקעת הירדן אריאל ומעלה אדומים הוקמו על אדמות שהופקעו מפלסטינים? יכול להוכיח לי שלא?

Amir A 24 בדצמבר 2016

אם אני לא טועה, במערכת הכללים הישראלית (ובכלל בעולם המודרני) אדם הוא זכאי עד שהוכחה אשמתו ולא ההיפך….

אריק ב 24 בדצמבר 2016

תלוי את מי שואלים ומתי.

סמובר 24 בדצמבר 2016

טענתך לגבי חזקת החפות:

1. ראשית הטענה נכונה רק לגבי המשפט הפלילי, לא לגבי המשפט הבינ""ל הפומבי.

2. נניח והיא כן נכונה, הטריבונל השופט הוא שגרירי המדינות באו"ם. אם אתה בונה על צדק והיגיון שם, אז שיהיה לנו בהצלחה.

Amir A 25 בדצמבר 2016

סמובר, הטענה שלי היא ערכית ולא משפטית. אין לי מושג במשפט בינלאומי כדי לקבוע אם אתה צודק או לא.

אלי 24 בדצמבר 2016

ואתה יכול להוכיח שכן?

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

אז אני מבין שהכריזו על נסיכות פלסטין ולא הודיעו? עם הסכמים וגבולות ברורים מול ישראל?
אם כבר השווית למונאקו.

אם קטלוניה תהיה אוטונומיה במצב מדיני לא חד משמעי, עם קולוניות מדרידאיות ברחבי מה שמוסכם כשטח קטלוניה – בעוד הקולוניות ישחקו בליגה הספרדית אבל ברצלונה ואספניול לא – אז ההקבלה תהיה במקום.
אולי אם פ.צ. רמאללה, ריאל רפיח ואתלטיקו ג'נין היו משחקות בליגות הישראליות ההשוואה הייתה נכונה.

לא שאלה של מי צודק ומה צריך לעשות – זה בדיוק המצב בשטח ולכן ההקבלות שלך לא מדויקות.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

דובינסקי.
הכל טוב ויפה עד ה- 20.1.17.
לאחריו חוסיין הולך הביתה.

נתחיל עם העברת השגרירות האמריקאית לי-ם ונקווה שממשלת הימין תספח סוף סוף את שטחי c.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

אסף למה כל כך חשוב לך לקרוא לו בשם האמצעי? מה היית חושב על אלו שמתעקשים לקרוא לנתניהו בן ניתאי ומדגישים את עברו כסוכן אמריקאי? לגבי שני הדברים האחרים הם לא יקרו ולמה להיעצר רק בשטחי c? הבא נספח את כל נחלות אבותינו.

אריק 24 בדצמבר 2016

השגרירות תעבור, אבל את מי זה מעניין? ולמה שלא תהיה בירושלים המערבית שגרירות?
גם שטחי C יסופחו בסוף לדעתי כולל ת.ז כחולות, וגם עם זה לא רואה בעיה עקרונית.
אסף והימין מחכים למשיח טראמפ והם הולכים להתאכזב לדעתי. כל המדינות כולל רוסיה ואנגליה היו בעד ההחלטה ופה מתרכזים בלנאץ את המדינה היחידה שנמנעה.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

לגבי השגרירות, אף אחד כמעט לא מעביר לירושלים בגלל שהמעמד שלה לא מוסדר מ48 (כזכור היתה אמורה להיות שטח בינלאומי) דה פקטו כולם מכירים בהיותה החלק המערבי הבירה, אבל עד שלא יוסדר לא נראה שתוקם שגרירות אמריקאית אם כי אצל טראמפ הכל יכול להיות. לגבי סיפוח שטחי C בלי קשר לדעתי (סוף פתרון שתי המדינות – מדינה פלסטינית עצמאית לא תוכל להתקיים בשטחי A וB), אף ממשלה ישראלית לא תעשה דבר כזה, על זה שם את ראשי (דרך אגב גם מזרח ירושלים ורמת הגולן לא סופחו – הוחל עליהם החוק הישראלי, יש הבדל). לא מנאצים את ארה"ב, את זה אף אחד לא יעז לעשות, מנאצים את אובמה. העעיקר שהשגריר בניו זילנד נקרא להתייעצויות, חתיכת הפגנת שרירים.

אביאל 24 בדצמבר 2016

גיא – למה מדינה פלסטינית עצמאית לא תוכל להתקיים רק בשטחי A וB ? באמת אני תוהה על סמך מה אתה קובע את זה ואיפה הקריטיות של שטחי C.

אגב, אני נגד לספח את שטחי C, בשביל מה זה טוב ? ואני מסכים ששום ממשלה (ימנית ככל שתיהיה) לא תעשה את זה.

S&M 25 בדצמבר 2016

שטחי A ו-B הם 40% מהשטח (כ-2,300 קמ"ר). חלקם הגדול מדבריים. גם באלו שאינם מדבר, כמעט ואין מקורות מים.
מתגוררים בהם כמיליון איש, שאליהם יצטרפו עוד מי יודע כמה "פליטים" מכל רחבי המזרח התיכון. מדינה כזו לא יכולה להתקיים.

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

גיא על תשים את ראשך על שום דבר. כל עוד הפלסטינים לא משנים את הגישה מהים לנהר, זו האלתרנטיבה היחידה להיפרדות, קרי לתת להם מדינה בכח ובלי שלום כשאנחנו מורידים התנחלויות וישובים ערביים ויוצרים עובדה. הגבולות יהיו סגורים בגדר עד בוא המשיח.:)
כן, תהיה עזה 2 אבל בינינו אני מאמין שאבו זומזום ומחליפיו לא יעשו את הטעות שעשו בעזה פעמיים. אז עזה של הגדה תהיה כנראה פחות מאיימת.

yaron 24 בדצמבר 2016

אין שום הגיון בלספח את שטחי c.
מה שצריך לעשות זה לפנות באופן חד צדדי 75% מיהודה ושומרון (כולל ישובים מבודדים) ולהעביר לשליטה פלשתינאית. תהיה להם אוטונומיה מלאה על השטח וכשיחליטו שהם מוכנים לפשרה אפשר יהיה לקבוע גבולות סופיים.

צור שפי 24 בדצמבר 2016

ירון, אני תומך בפתרון שתי המדינות, אפילו על בסיס קווי 67, אבל מול הפרטנר הנוכחי כבר ראינו מה קורה כאשר אנחנו מפנים שטח. קיבלנו בסיס טילים ומנהרות ואם ננהג כמו שאתה מציע התוצאה תהיה זהה. הדבר העיקרי שממשלה ישראלית צריכה לעשות הוא להודיע שהיא מוכנה להסדר על בסיס קווי 67 (נתניהו היה מוכן לזה ביזמת קרי שכללה גם הכרה בישראל כמדינה יהודית, הפלסטינים סרבו) אבל בגלל תקדים ההתנתקות שום מוכנות ליציאה מהשטח עד להסדרת נושאי הבטחון (פירוז וכו׳). במקביל להודיע על עצירת מוחלטת של הבניה בהתנחלויות ויוזמה לעידוד תושבים מההתיישבות שם לדיור חלופי בישראל. המהלך הזה היה מראה מי שוחר שלום ומי סרבן. את השטח אי אפשר לעזוב במצב הנוכחי.

yaron 25 בדצמבר 2016

צור, אני מדבר על יציאה מ-75 אחוז מהשטח.
בקעת הירדן, גושי ההתיישבות ומרחק בטוח מנתב"ג וכדומה בידינו.
אם היינו יוצאים מרוב הרצועה אבל נשארים בדרומה וצפונה המצב היה שונה לגמרי.

פרילי 25 בדצמבר 2016

מרחק בטוח מנתב"ג לאחר הפינוי???? חחחחח אתה חי בסרט כבר עכשיו זה לא בטוח

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

פרילי

חומה באזור עם טילי כיפת ברזל והבטחה לתגובה קשה ולא פרופוריונאלית עם שיניים במקרה של ניסיון שיגור יכולים לעשות את העבודה וזה בתנאי שהתגובה אכן תהיה לא פרופורציונלית כמו למשל חיסול של הכפר ממנו נורה הטיל.

צור שפי 25 בדצמבר 2016

דר׳ הופמן, אם אתה מתמצא בחוק הבינ״ל אתה ודאי יודע ש״תגובה בלתי פרופורציונלית״ כהצעתך היא בהגדרה פשע מלחמה. גם מקבלי ההחלטות אצלנו יודעים את זה ובמבחן אמפירי אתה יכול להיווכח שצה״ל הרבה יותר מרוסן מאשר צבאות המערב באפגניסטן, עיראק וכו׳.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

כו אני רואה את זה ובוכה.
למה לנו אסור להפציץ בתי חולים בעזה בהם מסתתרים מאות מחבלים ולרוסים מותר להפציץ בתי חולים דומים?
אנחנו והם לא באותה הסירה.

צור שפי 25 בדצמבר 2016

נו, זו הצביעות הידועה, כי הם מעצמות ואנחנו לא. אתה מכיר את השאלה איפה יושבת גורילה ששוקלת שמונה טון. התשובה – איפה שהיא רוצה.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

צור, כולם יודעים מי הסרבן אבל זה לא מעניין אותם.
כולם יודעים שיצאנו לגמרי מעזה וקיבלנו טילים. צריך פה מקל וגזר. תקבלו את שטחי A ו B בגדר גבול ובלי שלום.
תהיו בסדר עוד 20 שנה, תקבלו עוד 20-10 ואחר כך נראה. התנחלויות רק בגושי התנחלות ובקעת הירדן. חילופי שטחים בסוף כי אף אחד לא רוצה פה את ערביי וואדי ערה.

אלי 24 בדצמבר 2016

יש כבר חוק אמריקאי להעביר את השגרירות לירושלים, אבל לנשיא יש זכות לדחות את המעבר.
בינתיים כל הנשיאים האחרונים החליטו לדחות.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אריק
אני לא מחכה למשיח טראמפ.
אני רק אומר שאחרי שהכישלון שנמצא שם עכשיו יסתלק סוף-סוף מחיינו, כל מי שיחליף אותו יהיה יותר מחובר למציאות ולא נאיבי על סף הטומטום כמו חוסיין אובמה.

קירקגור 24 בדצמבר 2016

ימין או שמאל, לטעון שטראמפ מחובר למציאות מטילה ספק במציאות.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

יש מצב

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

גיא

מה זה משנה לך אם אני מכנה את שטיח האיסלאם הזה בשמו, שניתן לו על ידי הוריו ?

לגבי מה שכתבת על נתניהו והיותו סוכן…. אני מניח שכתבלבי "ידיעות אחרונות" רק מתייחמים מהמחשבה.

וכן, היינו צריכים ב 67 לספח את כל השטחים המשוחררים ולגרש את הפולשים המוסלמים לירדן, מדינתם.
היום זה טיפל'ה יותר מסובך.

אריק 24 בדצמבר 2016

זאת אג`נדה ריקה אסף. עזוב 67 (50 שנה!) מה היום? מה עם האוכלוסיה הערבית בשטחי איו“ש. אני שומע ממך רק נגד. סמול. שתי מדינות. הענקת תעודות זהות. מה כן?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

הם אזרחים ירדנים.

אריק 24 בדצמבר 2016

אז משאיות?
אני מנסה להבין מה אתה מציע. כי לא שומעים ממך כלום.
הרי לא יהיה טרנספר ואתה יודע את זה.
מה עוד אתה מציע?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

הימים של המשאיות עוד יגיעו.
בינתיים שיצביעו לממשלה הירדנית.

אריק 24 בדצמבר 2016

יופי פרודקטיבי מעשי וקוהרנטי. את הבעיה שלי עם הפתרונות של השמאל אני לפחות יודע להגדיר…

S&M 24 בדצמבר 2016

בדיוק!

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אריק
אתה מתרגש יותר מדי.
רשמתי כבר – סיפוח שטחי c יספק להפעם.
הפלסטינאיים לא יכפו פתרון באו"ם. זה לא עובד ככה.
לכל מעשה יש תגובה.

אביאל 24 בדצמבר 2016

אריק – נלך עם הראש שלך, בוא ספר לנו איך נגמור במדינה דו-לאומית מבחינה טכנית, איך זה יעבוד ?

אריק 24 בדצמבר 2016

המטרה לדעתי היא להוציא מספר רב ככל האפשר של פלשתינאים אל מעבר לגבול. מבחינה זאת אני מסכים עם אסף. מדינה אחת היא אסון גדול יותר מ2 ואלה שתי האלטרנטיבות. הבחירה לא יכולה להיות שימור המצב הקיים לאורך זמן. אני לא מניח שיהיה שלום ולא אוהב את ההלקאה העצמית, זאת הבעיה שלי עם השמאל – זה מנותק וזה מוביל לאותו מקום שהימין מוביל אליו. בגלל זה השיח לא פרודקטיבי והרסני. הדיון צריך להיות סביב פתרונות. אשמח לשמוע כאלה בצורה יותר רצינית משני הצדדים בעיקר זה שבשלטון שלא מציע דבר. בנתיים כנראה שכולם בצפון תל אביב ובאפרת נהנים מהמצב הקיים בין אם מחבקים אותו ובין אם מנערים את עצמם ממנו.

אביאל 24 בדצמבר 2016

אריק – מה שאלתי ומה ענית, בקשר למה השולטים עושים, ראשית, למרות צוק איתן וטרור הסכינים אנחנו עדיין נמצאים באחת התקופות הרגועות בהיסטוריה של ישראל, הכלכלה צומחת יותר מהר מהמערב, שיא התמיכה של הציבור האמריקאי בישראל ועוד, במזרח תיכון השברירי ביותר מאז מלחמת העולם הראשונה ובעולם שמשתנה במהירות אולי עדיף שלא להחליט, אולי דווקא הפלסטינים שירוויחו הרבה יותר משלום יעשו את הצעד, בדיוק כמו שירדן ומצרים הבינו אחרי מלחמת יום כיפור שהיהודים פה להישאר וחתמו על הסכמי שלום, יהיה שלום רק שהפלסטינים יזניחו את הרעיון לזרוק מפה את היהודים, יש שני צעדים פשוטים שהם צריכים לעשות, הראשון להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולזנוח את רעיון השבת הפליטים, אחרי זה הדרך פתוחה. תשאל מה אנחנו צריכים את ההצהרות שלהם? פשוט מאוד, זה יראה שהפלסטינים זנחו את התוכנית שלהם, שתי מדינות, אחת פלסטינית נקייה מיהודים, השנייה מדינת כל אזרחיה, עם זכות השיבה שהמאזן יהיה רוב יהודי קטן שיצטמצם מהגירה יהודית או מגידול דמוגרפי, שהתוכנית הזאת תתנדף מראשי הפלסטינים יהיה שלום, כמו עם מצרים וירדן.

אריק 24 בדצמבר 2016

זה לא יעבוד ככה. לצערי. הצמיחה שאתה מדבר עליה (ואפשר להתווכח עליה) לא תמשיך ללא תמיכת המדינות שכרגע אותתו לך להגיע להכרעה.
ואם זאת התוכנית אז ביבי לא עשה עבודה מדינית טובה בשנים האחרונות. שלא תבין אני מסכים איתך על המון נקודות ( אני אגב חושב שיש הסכמה כללית על הרבה מהדברים בין רב האזרחים כאן)לא בטוח שהזמן לטובתנו. זה מה שמדאיג אותי. השיטה של לשמור על הקיים ולא להכריע היא שקולה אבל קצת קצרת רואי.

אביאל 25 בדצמבר 2016

אריק – אתה לא באמת מאמין במשפט הראשון שכתבת, אנחנו לא בשנות ה70, יש שוק חופשי ואני לא רואה חברות אמריקאיות, סיניות וכו׳ מפסיקות להשקיע בישראל, ההפך הוא הנכון, הכיוון הוא ליותר השקעה, במיוחד שכל העולם נשען על היי-טק ואנחנו בחוד החנית. מספיק לראות שהחברה הגדולה ביותר בעולם (אפל) פתחה דווקא כאן את מרכז הפיתוח הראשון שלה מחוץ לארה״ב, עם כל הכבוד לממשל כזה או אחר, דעת הקהל בארה״ב היא זו שקובעת לטווח הארוך ומאז שנות ה80 דעת הקהל כלפי ישראל בעליה חדה, תראה את הסקרים משבוע שעבר, התמיכה בישראל שוברת שיאים ועוד תחת הנשיא הכי לעומתי שהיה כאן לישראל מאז קרטר.

אני דווקא רואה את הדברים שונה, נכון שקיבלנו אתמול מכה מוראלית, אבל במקומות החשובים באמת, קרי הממשלות והלכי הרוח בהן ישראל פורחת, תמיד הכו בנו באו״ם, אבל תראה את הממשלה בבריטניה שחסמה אפשרות בחוק לBDS, את טראמפ, הקונגרס והסנאט, את הולנד ומי היה מאמין שאפילו מנהיג הסוציאליסטים בצרפת מחזק את הקשרים עם ישראל, שלא נדבר על זה שאם מארי לה פן תעלה אתה יכול לחשוב על מדינת וטו נוספת שזה נוגע לעניינים עם מוסלמים. העולם מקבל הרבה פחות את הרב תרבותיות של שנות ה90, את הנאיביות שהליברליזם יצר, גלי הטרור גורמים למדינות הללו להרגיש את זה על בשרן וישראל בהחלט מרוויחה מכך.

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

הסברתי יותר מפעם אחת. חרם בינלאומי ודרישה פלסטינית ל one man one vote.

אתה סומך כרגע על שני דברים: שהמגמות הפרו ישראליות בארה״ב ימשכו ושהערבים ימשיכו לירות לעצמם ברגל.

בוא נזכור משהו- לכל טראמפ יש מוצאי טראמפ. עד עכשיו הוא דיבר, עכשיו הוא צריך לעשות. הסיכוי שהוא יצליח לקיים 10% ממה שהוא הבטיח שואף לאפס והניצחון שלו, מרשים ככל שיהיה ברמת האלקטורים רחוק מלהרשים כאשר את מסתכל על סך המצביעים.

אני לא אומר את זה כדי לטעון שהוא לא נשיא לגיטימי. בוודאי שהוא כן. אני אומר את זה כדי להצביע על זה שהזכיה שלו היתה מאוד שבירה. אם תרצה, טראמפ הוא סוג של לסטר- קבוצה שזכתה בתואר עם מספר שערי הזכות הנמוך ביותר בעשור האחרון בעיקר בגלל עונות עלובות של היריבות שלה.

ככל שטראמפ ישכב על הגדר עבור ישראל בקדנציה שלו, כך תהיה לגיטימציה למשטר שיחליף אותו להיות עוין כלפי ישראל. מבחינת יחסי המפלגות בארה״ב טראמפ הוא סוג של בוש על סטרואידים. אחרי בוש קיבלנו אובאמה. אתה באמת רוצה אובאמה על סטירואידים?

אביאל 25 בדצמבר 2016

באבא – ואתה רואה ממשלה אמריקאי או אפילו בריטי וצרפתי לא מצביע וטו על עניין כזה ? אגב, מתי בפעם האחרונה בהיסטוריה האו״ם או יותר נכון מועצת הבטחון דרשה דבר כזה ? אף פעם. בייחוד שההחלטה האחרונה מדברת על שתי מדינות לשני עמים וכל המגמות הולכות לשם באופן קבוע, לא באו״ם ולא בשום מדינה מערבית מדברים על מדינה דו לאומית, הם יודעים שזה יגרום למלחמה, ככה שהרעיון הזה לא מבוסס על כלום, נראה לך שהאו״ם יכריז על מצב שיוביל למלחמה ? אתה כנראה לא מבין שמדובר בגוף שיפעיל גמישות מרבית כדי לא להיות אחד שיוצר הרוגים, זו תזה שלא מחזיקה מים, לא היסטורית ולא ריאלית בהתחשב במה שהאו״ם משדר לגבי האזור.

מה טראמפ קשור ? אתה חושב שהילארי היתה מתנהגת שונה ? אולי היא לא היתה ממנה שגריר כזה או יוצאת בהצהרות כמו של טראמפ אבל המדיניות שלה היתה ברורה מאוד לגבי ישראל, המשך הקו שאובמה קטע, היא בעצמה הודתה שההקפאה של אובמה, הנאום בקהיר וכל המהלכים של אובמה במזרח התיכון בכלל ומול ישראל בפרט היו טעות.

מגמות פרו ישראליות בארה״ב ? ממ תקרא את הסקרים מהשבועות האחרונים, תגיד לי לטובת מי המגמה הולכת.

בקשר לפסקה האחרונה שלך, מתי זה בדיוק קרה ? ישראל היא קונצזוס אמריקאי מוחלט, תקרא את התגובות הדמוקרטיות למהלך של אובמה, ישראל היא לא כלי לניגוח של פוליטיקאים אמריקאים, הם לא יורים לעצמם ברגל, בניגוד להנחה שלך שהערבים יפסיקו לירות לעצם, שזה יקרה אגב יהיה תהליך שלום.

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

גיא חבל שלא עשינו את זה וחבל שלא יצרנו פה מדינה בכלל בלי הפלסטינים. אם בן גוריון היה יודע מה שאנחנו יודעים עכשיו לא היה נשאר פה פלסטיני אחד. אבל צריך להיות מעשי ולחשוב על העתיד.
המצב כמו היום לא טוב, צריכים להיפרד ואי אפשר לסלק את מי שנשאר מפה.

S&M 25 בדצמבר 2016

בן גוריון ידע, ונתן הוראה לנקות את ישראל מערבים. זה מה שצה"ל עשה ב-1948-1949. אם לא היו עושים את זה, לא הייתה כאן דמוקרטיה היום. הייתה מדינה דו-לאומית עם משטר צבאי.
המקומות היחידים בהם השטח לא נוקה מערבים, זה המשולש-ואדי ערה, בגלל טעות והתלהבות יתר של מי שרצו לכבוש עוד שטח, והגליל בגלל קצין מצפוני (אנגלוסקסי) שסירב פקודה.
אז היה אפשר לגרש ערבים. היום זה "קצת" יותר קשה.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

עוד המצאה של האויב הערבי ותועמלניו.
היכן מופיעה ההוראה? האם מי שלא מילא אחריה נענש?

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

כל כך לא נכון מה שאתה אומר.
מה עם ערביי יפו, לוד, חיפה, עכו וכו. לא מבין מהיכן אתה מביא את הנתונים שלך. להאשים קצין מצפוניסט? מה בן גוריון והצבא לא ידעו את זה? ניתן היה לעשות פה מדינה ללא ערבים בכלל

אמיתי 25 בדצמבר 2016

נושא סבוך ואפשר להגיד שרובם של הפליטים לא גורשו אלא
ברחו מפחד או בהמלצת ההנהגה הערבית. דווקא לוד רמלה ואף
חלק בחיפה גורשו וכך גם בחלקים בגליל.
לא ברור מה בדיוק הייתה ההוראה ומי נתן אותה אך ברור שהרבה
לא מילאו אותה. ישראל כמדינה רק הוקמה. היה בלאגן

מאשקה 24 בדצמבר 2016

יואב, מאמר נהדר, תודה לך

שמעון כסאח 24 בדצמבר 2016

מתי משעים את הפלסתינים בגלל הגזען שמשמש כיו"ר הועד האולימפי והתאחדות הכדורגל?
מתי משעים את הפלסתינים המקיימים תחרויות ספורט לכבוד גזענים רוצחי יהודים?
איך בכלל קיבלו אותם לועד האולימפי אחרי הטבח במינכן?

"לגבי נושאי גזענות, אם יהיו סנקציות בינלאומיות נוכל להאשים בעיקר את עצמנו כי הכתובת מזמן על הקיר" – עולב

מתן גילור 24 בדצמבר 2016

+1

the bird 25 בדצמבר 2016

פלוס גדול !!!

אריק האדום 24 בדצמבר 2016

אז הלך על מכבי יפו…

ניינר / ווריור 24 בדצמבר 2016

מתי וממי קיבלת את הקושאן המופרך הזה?

ניינר / ווריור 24 בדצמבר 2016

עוד יותר מופרך
ממש נגיע רחוק מאד עם הגישה היהירה והגזענית הזו. עם סגולה ללא ספק

מוריניו גוניור 24 בדצמבר 2016

רינוס, חשבתי שאתה מאמין רק בטוטאל פוטבול וקרוייף. איך שפפ הגיע לאנגליה זה הופך מהר לשבתאי צבי כזה…

מוריניו גוניור 24 בדצמבר 2016

כמו הדתיים הימנים- הבוז הכי גדול הוא לכמוך. מצוטטי ישעיהו והקושאן ביום שבת. לכן למעשה אתם המיעוט האידיאולוגי הכי זניח בארץ שהוא אולי מעניין ואמיץ אבל בתכלס לא תופס ממטר. אין לכם באמת מנהיג ומה פלא שזה שאולי הוא הפוטנציאלי להיות כזה (ראש הממשלה) אומר עדיין שתי ארצות לשני עמים ועושה הסכם בחברון. כל השאר גג נהיים כמו אריה אלדד וזה מסתיים בתוכנית רדיו. כנראה שהרוב מעדיף את המקור האידיאולוגי (בנט) מאחד כמוך.
בקיצר אתה חיה מטקבקת בשבת זניחה במרחב שלנו. זה שאתה משתמש בשם של מאמן אגדי, נו שוויין. מורינו באמת לקח אותו ב180 מעלות לכיון ההפוך. אבל אמת, מיכלס היה דגול מרבבה. ככה גם שנות ה70 שנתקעת בהם.

מוריניו גוניור 24 בדצמבר 2016

בארצות הברית לכל סטייט יש מין מוטו יפה.
נראה לי שלישראל זה צריך להיות 'אכלו לי, שתו לי'. בכל רבד אישי, חברתי ולאומי זה הופך לבונ-טון. אולי צריך להוסיף את זה ללוחיות הרישוי של המכוניות

אמיתי 24 בדצמבר 2016

חח. בדיוק חשבתי על זה השבוע וזה המוטו שאני מציע לישראל:
Home of the worst drivers in the universe

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

וולה סטארט אפ. אני קונה את הפלייר הראשון:)

ווילי בימן 24 בדצמבר 2016

ביקרת פעם בסין?

אמיתי 24 בדצמבר 2016

אם אתה שואל אז..
נהגתי בהודו. על אופנוע
נהגתי בארהב. על משאית
נהגתי בברזיל ובמרכז אמריקה וקצת בספרד
אנו אלופי עולם..
אבל זה עניין של טעם וריח אז..

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

נהגת במרכז אמריקה, ובישראל הנהגים גרועים יותר?

חרטא

צביקה 25 בדצמבר 2016

בבני ברק עדיין לא נהגת.
לא מומלץ.
לא עם אופנוע ולא עם משאית, ברגל מגיעים יותר מהר.

אמיתי 25 בדצמבר 2016

נהגתי די והותר בבני ברק. מאתגר פלוס. סטייל הודו.
ר. ההרגשה היא שפה מנסים להרוג אותך. במקסיקו
לדוגמא פשוט לא ככ אכפת להם. הם זורמים. אבל אני
מסכים שזה שונה כי בברזיל וגווטמלה לדוגמא רצוי לא
לציית לרמזורים משעות מסויימות..

ב"פ 25 בדצמבר 2016

נהגתי בבני ברק לא מעט. נהגתי בכל הארץ, ומעולם לא היה לי חוויה כל כך מפחידה כמו נסיעה ברומא.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

אחוק,
אני בוגר מערכת התעבורה במקסיקו.
השארתי על הכבישים שם בערך 10 שנות-חיים ומיליון שערות לבנות.

אמיתי 25 בדצמבר 2016

מוריד את הסומבררו ומבטל את המוטו..בהכנעה

ניינר / ווריור 24 בדצמבר 2016

אין על זה של ניו המפשייר

מוריניו גוניור 24 בדצמבר 2016

לגמרי

S&M 24 בדצמבר 2016

יואב, אני רוצה קודם כל להתחיל ב"גופו של אדם", ואח"כ להמשיך לעניין עצמו.
יכול להיות שבגלל שאתה הרבה בחו"ל, אתה מגן על מדיניות ממשלה שברגיל לא היית מסכים עם מדיניותה. אנשים בחו"ל יותר פטריוטיים מאשר אם היו בישראל. ואני מציין את זה לחיוב דווקא. כל הכבוד על כך. אני שם את עצמי בנעליך, ואם אני הייתי בחו"ל, לא הייתי מגן על הממשלה. הייתי רוצה להתנתק כמה שיותר ולא להיות מעורב בכלום. ואילו אתה מתפקד כמו שגריר, משתתף בכנסים, מדבר – באמת כל הכבוד.

משפט אחד בטקסט שלך קומם אותי. שישראל אינה מדינת אפרטהייד. אני טוען שישראל מדינת אפרטהייד בהגדרה. מילונית, לא פרשנית.
ישראל מתחלקת לשתיים: גבולות 67 – בהם אין אפרטהייד. יש קיפוח, יש אפליה, יש… עזוב, לא חשוב. אין אפרטהייד.
החלק השני – השטחים "הכבושים" – הם המדינה השניה, ובה יש אפרטהייד מילוני.

כאן מונחת הבעיה הגדולה ביותר של הימין הישראלי. הגדרת השטחים ככבושים. בשנים האחרונות הם התחילו להתקומם נגד המונח "כבושים". ודווקא זה מעמיד אותם בבעיה עוד יותר גדולה. הם אומרים שהשטחים לא כבושים כי לא הייתה מדינה פלסטינית, והירדנים ויתרו עליהם כי אף פעם לא סיפחו אותם, ואין עם פלסטיני, וכו'.
אבל למרות שהם לא כבושים, הימין מסרב לספח את השטחים. ותגובתי נכתבת אחרי שאסף כתב למעלה "תספח את שטחי סי". ועזוב את העניין המילולי "נספח", כלומר זה לא שלנו אלא ניקח ממישהו אחר. לא אכפת לי. זה בסדר. החלת החוק הישראלי על שטחי סי, או כל שטח אחר, משמעה קבלת אלפי/מליוני ערבים למדינת ישראל. זה לא קרה עד היום, ואני בספק אם זה יקרה מהיום.

אבל קח את המצב המשפטי החל בשטחים כבר 50 שנים. זה מצב שבו על שטח אחד קיימות שתי מערכות חוקים, אחת לאוכלוסיה א', ואחרת לאוכלוסיה ב'. לאנשי א' יש מערכת כבישים נפרדת, מערכת חינוך נפרדת, מערכת משפט נפרדת, מערכת כלכלית נפרדת, ועוד. לאנשי ב' מערכות נפרדות משלהם.

זה לא אפרטהייד מילוני?

לגבי הרעיון של אסף, שמייחל לסיפוח שטח סי. במפתיע, אני לא נגד. אני אומר שהימין יהיה נגד. אסף היום אומר שהוא בעד, אבל אני מבטיח שברגע האמת הימין יתקפל ויתנגד. ולמה? כי שטח סי הוא גושי ההתנחלויות. המשמעות של סיפוח שטח סי הוא שאחריו תעלה השאלה – אז מה יש לכם לחפש ביהודה ושומרון?! צאו ותנו להקים מדינה פלסטינית. המשמעות היא המילה שהימין הכי מפחד ממנה – התנתקות. היום יש לישראל תירוץ כי היא יכולה לומר, כל עוד אין הסכם שמגן על ההתנחלויות, אנחנו לא יכולים לוותר על הנוכחות בתוך/מסביב לשטחי איי ובי. אבל ברגע שתיקח את סי, גמרנו, ויתרת על איי ובי. הימין לא מסוגל לזה נפשית.
לכן, במפתיע, אני דווקא בעד שהימין יספח את שטחי סי. כי המשמעות של זה היא התנתקות. מוכן, כהרגלי, להקים כאן התערבות כספית (לטובת תרומה לדה-באזר), שבטווח של 5 השנים הקרובות, הימין לא יקיים מהלך חד-צדדי של סיפוח שטחי סי. ומצביע ימין שמצביע לבית היהודי או לליכוד מתוך מחשבה שזה מה שהם יעשו, הוא שוטה גמור.

ועד שזה אלא יקרה, הנוכחות הישראלית ביהודה ושומרון מיישמת אפרטהייד. לכן, בהגדרה המילונית של המונח, ישראל היא מדינת אפרטהייד.

שי 24 בדצמבר 2016

שאלה קטנה, ממי השטח נכבש בדיוק?
מאיזה מדינה ריבונית? ואיך זה בדיוק קרה?
כל הגבולות פה במזרח התיכון הם מדינות ששורטטו על מפות באימפריה הבריטית והצרפתית והשלטון עליהן ניתן למי שהיה חבר הכי טוב שלהן.
אין דבר כזה ערבי סורי, ערבי ירדני או לבנוני, כן יש ערבי סוני, עלוואי ושיעי.
הערבים שחיים בשטח של המדינה שלנו הם סונים ולכן נושאים במפת אינטרסים זהה.
לגבי שטחי C גם אני בעד שתהיה שם מערכת חוק אחת אבל במידה ובכל זאת לא הבנת את ההבדלים, בין מה שקורה שם לבין דרום אפריקה אז תן לי לחדד לך מעט. בדרום אפריקה היתה הפרדה גזעית בישראל יש ישות איסלמית קיצונית שמעוניינת לחסל את העם היהודי.

יריב 24 בדצמבר 2016

שלטון כיבוש הוא צורת שלטון, מה שמכונה גם "תפיסה לוחמתית".

דה כוכבית 24 בדצמבר 2016

נו, אז ישראל היא מדינת אפרטהייד לפי המילון. אז מה? זה עדיין לא אומר שאנחנו לא פועלים בהוגנות באזור.
האמת הפשוטה היא ששתי הברירות הפורמליות, אלה שמופיעות במילון, פשוט לא ישימות למצב שמדינת ישראל נקלעה אליו.
להחזיר את כל שטחי 67? צעד אווילי, כאשר ברור שהערבים הסונים ישתמשו בשטח הזה נגדנו ויקיזו באמצעותו המון דם (רובו ערבי)
לספח? לא כל עוד המצב הדמוגרפי בעינו.
אז מה שנשאר (כמו המון פעמים בחיים) זה לחיות שלא על פי המילון ולנסות לעשות זאת בהוגנות. זה לא אומר שאין עוולות, אבל ביחס לאלימות ולתוקפנות נגדנו ובהתחשב ביחסי הכוחות, אז אנחנו סה"כ בסדר.
יש בערבית פתגם שלאדם יש שני קולות: הקול של הפה והקול של הנעליים. בקיצור, מה שקובע באמת זה לאן אדם בוחר ללכת בפועל ולא מה שהוא אומר. עצם העובדה שרובם האקסטרה-מוחלט של ערביי ישראל בוחר להישאר כחלק ממדינת ישראל ולא לעבור (משפטית, לא פיזית) לריבונות פלסטינאית אומר הכול ושומט הרבה מאד מהכוח של טענותיהם.

יריב 24 בדצמבר 2016

ישראל היא לא מדינת אפרטהייד לפי המילון, היא מדינה כובשת. סיפוח שטחי C יביא את ישראל למצב דומה לאפרטהייד (בתקופת הבנטוסטנים), אבל אין הגדרה לאפרטהייד.

המצב הקיים אינו יציב, ולא ניתן יהיה להחזיק אותו למשך עוד 50 שנה בלי השלכות דיפלומטיות הרסניות, אז גם זה יהפוך בקרוב ללא מושך במיוחד. אני מניח שבמצב זה נבחר להתפנות מהשטח, זה לא יהיה טוב, אבל אולי הרע במיעוטו. השאלה הגדולה, בעיני, היא איך מעודדים את החברה הפלסטינית לכיוון שיהפוך מלחמות נגד ישראל לפחות סבירות (ואם אפשר, מלחמות בכלל). שאלה קשה.

אף אחד לא בוחר "לא לעבור לריבונות פלסטינאית", אם כי אולי רבים יבחרו כך בעתיד. אין ריבונות פלסטינית.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

שששש. אסור לדבר על אפרטהיד. לגבי שטחי C, הם לא בדיוק גושי התנחלויות אלא למיטב זכרוני כ40 משטח יו"ש. בשטחי C יושבים בסך הכל עשרות אלפי פלסטינים שלפי ה"תוכנית" של בנט יקבלו אזרחות ישראלית. אחרי שהפלסטינים יסכימו לוותר על כל תביעותיהם העתידיות לעולמי עולמים תנתן להם בשטחי A וB סוג של מדינה כשאת הקשר בין האזורים שלה יפתרו באמצעות מנהרות, גשרים ושאר ירקות.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

למה אסור לדבר על אפרטהייד ?
חובה לדבר על האפרטהייד כנגד הפלסטינאיים בירדן, מצרים ולבנון.
כאן זה גן עדן לעומת מה שהם רגילים שם.

אריק 24 בדצמבר 2016

בלבנון מותר להם לפנות סבל ולנקות משרדים. מצבם טוב.

S&M 24 בדצמבר 2016

אסף, מעולם, ואני מדגיש – מעולם, לא שמעתי ממך מילה אחת רצינית.
התחכמויות, קלישאות, לעג, השתטות – לרוב. אבל משפט אחד בעל משמעות, לא קראתי בכל שנותיי כאן.

כאן זה גן עדן לעומת מה שיש שם. אז לכן מוצדק לעשות להם אפרטהייד. ושיגידו תודה.

אחלה מדיניות.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

סאדו מאזו
ממליץ לך על שטיפת אוזניים.
לא שמעת ממני מילה רצינית ? אז כנראה שאתה פשוט סתום.

אשמנו, חטאנו. יהודים תמיד ידעו להאשים את עצמם. רק לא ברור לאיזה פריץ אתה מפסק הפעם.

S&M 24 בדצמבר 2016

שוב, אומר כלום ושום דבר.
ככה זה הימין, קלישאות ושום תוכן.
אומרים לכם אפרטהייד, התשובה – בסוריה יותר גרוע. וואלה, סוריה היא מקור להשוואה עבור היהדות.

ואני סתום.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אתה לא סתם סתום
אתה סתום בלחץ.
ראינו את מה שגאוני השמאל בישלו לכולנו עם הסכם אוסלו ויודן-ראוס מעזה.

ולא ליצן, הבכיינות שלך היא לא פיתרון מדיני.
ואפרטהייד – רק בראש שלך. מדובר באזרחי אוייב.

רן הנרגן 24 בדצמבר 2016

אתה עדין לא עונה על שאלתו אלא מחרף ומגדף

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אהה… אתה אשכרה זיהית בביוב שלו שאלה ?

S&M 24 בדצמבר 2016

אין סיכוי שתענה. רק קללות ותת-רמה. אין לך פתרון. שיצביעו לירדן זה הפתרון שלך. מהפכני. :)

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

מי שפתח בהתקפה אישית ושקרית זה אתה.
בולשביק הוא בולשביק…
יאללה, תילל אפרטהייד.

S&M 24 בדצמבר 2016

שי,

התייחסתי לכך בדברי. אמרתי שהימין בשנים האחרונות טוען שהשטח לא נכבש. גם אני טוען, שעכשיו, בשעה 11:38 בבוקר, זה לילה והירח זורח. מעשית, השטח היה בשליטת ירדן, ונכבש מירדן. אתה אומר שירדן החזיקה בו באורח לא חוקי? אז גם אתה מחזיק בו באורח לא חוקי.
אבל זה בולשיט של סמנטיקה. השטח לא רלוונטי, מה שרלוונטי זה האוכלוסייה.

כדי שיהיה לך קל, ישראל לא כובשת שטח. היא מרחבת מעל האדמה בגובה מטר, ולא כובשת שטח. היא משחררת נחלת אבות, ארץ בחירה, הבטחה אלוהית.
אבל היא כן כובשת של אוכלוסיה. והיה מדכאת אוכלוסיה באמצעים צבאיים, ומתייחסת לאוכלוסיה א' בצורה אחת, ולאוכלוסיה ב' בצורה שנייה.

וזה, היחס השונה לאוכלוסיות, זה אפרטהייד.

אגב, אנשים שוכחים, אבל גם בדרום אפריקה היו שתי מדינות. מדינה אחת, מדינת האם, ומדינה שנייה מדינת חסות "של השחורים". אפילו זה דומה דמיון מסוים לשטחים.

עכשיו לגבי האבחנה שלך בין "גזע" ל"דת". מה זה מעניין אותי המוצא הגזעי?! למה אפרטהייד מתייחס רק לגזע ולא לדת? אפרטהייד זו הפרדה, זה יחס שונה לאוכלוסיות. השוני יכול להיות גזעי (שחור לבן, או שמי ואירופאי), או דתי (מוסלמי יהודי) או פיזי (נמוכים גבוהים) או מיני (זכרים נקבות). מה זה רלוונטי בכלל ששם זה היה שחורים וכאן מוסלמים?
מה, שהמוסלמים רוצים להרוג יהודים? וואו, ברור שזו הסיבה שכבשנו את השטחים, כי המוסלמים בשטחים רצו להרוג אותנו, אז כבשנו אותם. חלאס עם סיפורי הסבתא. תסתכלו לאמת בעיניים. ואם לא תסתכלו, אז יסתכלו בשבילכם.
לו אני פלסטיני, מחר בבוקר אני מגיש תביעות אישיות נגד כל מתנחל ומתנחל בכל בית משפט שיקבל אותה. ברגע שמועצת הביטחון ובעקבותיו מליאת האום יאשרו כי ההתנחלויות לא חוקיות, הולכת להיות מערכה גדולה על הראש של כל מתנחל. האקזיט שנעשה בעמונה עוד יעלה ביוקר.

רן הנרגן 24 בדצמבר 2016

+ 1

איציק 24 בדצמבר 2016

אתה שוב חוזר על הכלת החוק על אוכלוסיה אחרת, וכיוון שהחוק שונה, זה אפרטהייד. זה לא נכון. יש להם משטרה משלהם, בית מישפט משלהם וענישה משלהם. אנחנו מגנים על אזרחינו. לא מכילים עליהם שום חוק, מודיעים להם, אם תסכנו את אזרחינו תענשו. כל מדינה שפויה היתה עושה זאת בכול מקום בעולם. ברגע שהם מסכנים, אנחנו מגיבים. זה שבמקביל בונים כבישים ומספקים חשמל לאזזרחים שלנו, זו חובתה של המדינה כלפיהם (לא מדבר על אמונה או התיישבות לא חוקית אחרת).

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

S&M

מסכים אתך לגבי זה שיש פה מצב ושלא ניתן לשנות אותו. יש פה אוכלוסייה של ערבים שנוח להם להיקרא פלסטינים ושצריך לתת להם מדינה ולהיפרד מהם. מצד שני לא חייבים לתת להם הכל, גם לא שלום. בשנים שאחרי אוסלו הם הוכיחו שאין להם שום כוונות בכוון וגם היום למרות שערפת וחבריו באו לפה קיבלו נשק ושוחחו עם ברק ואולמרט לא חל שינוי לטובה. מה זה אומר מבחינתך כאדם עם שכל על הכתפיים? עבר יותר מדור מאז אוסלו ניסינו הכל ולא הלך. ערבים זה ערבים (בהכללה גסה שגם אני מתבייש בה!) ואין פיתרון שיהיה מוסכם עליהם מלבד מדינה דו לאומית שבה הם בסופו של דבר ישלטו עלינו ויחפפו אותנו בסוף. לכן צריכים לתת להם מדינה בכח על חלק מהשטח, שכבר ממילא בשילטון שלהם, ובלי רצונם. להוריד התנחלויות וגם כפרים ערביים. זה לא טוב לביבי ולא לאבו מאזן כי מבחינתם המצב הנוכחי הוא האידאלי. ביבי ימשיך לשלוט וכך גם אבו מאזן ויורשיו.

S&M 25 בדצמבר 2016

נכון. לא מתווכח.
זה כי בניגוד לדעה הקדומה בימין, אני כסמולני, לא חושב שהערבים צודקים, או טובים, או שיש לי עתיד איתם, או שאני רוצה שלום איתם.
רוצה להתרחק מהם.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

ורוצה שיקחו אתם גם את ערביי ואדי ערה.
אין לנו ברירה כיום אלא להיפרד ורצויה שעה אחת קודם!

סימנטוב 25 בדצמבר 2016

+1

S&M 24 בדצמבר 2016

גיא, שטח סי הוא 60% מיהודה ושומרון. לכן, כשאסף אומר נספח את שטח סי, או שהוא לא יודע שזה 60% או שהוא חי על ענן ואוכל מרשמלו.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

עדיף על סמי השלום שלך…
הם מרבית השטח הפלסטינאי אבל מבחינת אוכלוסיה פלסטינאית כמעט וכלום.
עכשיו לך תקטוף עוד פטריות.

S&M 24 בדצמבר 2016

אני לא משתמש בסמי שלום.
אני רוצה הפרדה מהפלסטינים.
אתה זה שמתעקש לחיות איתם.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אתה רוצה טילים על ת"א.

S&M 24 בדצמבר 2016

מה מונע היום טילים על תל אביב? עזה יכולה לירות טילים על תל אביב בכל רגע. חיזבאללה יכול לירות טילים בכל רגע. מצרים, סוריה, אירן, כולם יכולים לירות טילים.
והם לא יורים. הפלא ופלא.
כי יש הרתעה, וכך יהיה בכל מקום.

הבנתי מה אני רוצה. אתה עדיין מתחמק בפחדנות מלומר: א. מה אתה רוצה; ב. איך מה שאתה רוצה הוא לא אפרטהייד.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

הרתעה ?
כל קיץ שני יש לך מבצע צבאי.
על איזו הרתעה אתה מדבר. כמו הרבין שלך שטען שלא יירו על ישראל מעזה, אתה רוצה מחבלים פלסטינאיים על גב ההר שכל מישור החוף פרוס מתחתם.
ואתה מילל לי על אפרטהייד מדומיין…

קירקגור 24 בדצמבר 2016

אז מבחינה לוגית אתה אומר שההתנחלויות הן הערובה לבטחון?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

מבחינה לוגית ובחינת לגו אני טוען שנוכחות צבאית בשטחים המשוחררים היא חובה.
עקרונית יש לנו הזכות להקים ישוב יהודי בכל שטח משוחרר, יחד עם זאת לא זאת היא העת. מאידך, על כל מהלך פלסטינאי בינלאומי יש לנקוט בפעולת סיפוח.

קירקגור 24 בדצמבר 2016

אה קול, אז אפשר לפנות את ההתנחלויות (או לפחות לגנות) ולהשאיר את הצבא שם. אז מה מפריע לך?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

הזכויות לרעיון הזה הם של באבא ואין לי בעיה איתו.
תמורת פיצוי הולם כמובן למפונים.

באבא ימים 24 בדצמבר 2016

זה בוודאי יפתור את שאלת האפרטהייד. אז השטח הזה יהיה שטח כבוש פאר אקסלנאנס וכיבוש שטח הוא חוקי לפי הדין הבינלאומי. בתוך השטח הלא כבוש יש חוק אחד לכולם.

אם טיעון ההחזקה בשטחים הוא טיעון בטחוני זה הפתרון עד שנשתכנע שיש פארטנר אמיתי לשלום דבר שאני לא רואה קורה בימי חיי אם אתה בוחן את המגמות בחברה הפלסטינית בשטחים.

העניין הוא שחלק מאל. שטוענים שעלינו להשאר בשטחים מסיבות בטחוניות עושים את זה מן השפה ולחוץ ואם תעמת אותם מול האלטרנטיבה של להותיר בשטחים רק את הצבא, יגלו את הסיבה האמיתית בגללה עלינו להשאר בשטחים לדעתם- להביא את הגאולה.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

לא, מי שטען זה ביבי, שהבטיח שהוא "ימוטט את שלטון החמאס". וכידוע מה שביבי רוצה הוא משיג

שמעון כסאח 24 בדצמבר 2016

והיכן יעבור קו ההפרדה?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אל תטריד את הגאון הזה בשאלות בטחוניות.
הוא רוצה שייפסק איזה אפרטהייד מומצא.
ביטחון תושבי ישראל מעניין לו את קצה הזבורית.
הוא גם בטח בעד החזרת רמת הגולן לסוריה.

אריק 24 בדצמבר 2016

איך אתה מגדיר את מצבם של הפלשתינאים? הרי אתה אומר שהשטחים לא ירדניים. אז גם הם לא. הם אוכלוסיה תחת שלטון צבאי ואי אפשר להתחמק מלהגיע להכרעה לגביהם. הלוואי והיו נעלמים. איוש מקום יפה ואם היה ריק מאנשים זה מצב נהדר. אבל מה לעשות שמאז 67 לא החלטנו. זה מצב דפוק.סיפוח סי בלבד לא יפתור אותו.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אזרחי אויב בעלי אזרחות ירדנית. פולשים וכובשים.

סיפוח c יגרום לפלסטינאיים להבין שכל צעד המקדם פיתרון כפוי יענה בסיפוח שטחים.

שיעשו את החשבון לבד עם איזה שטח הם ישארו לבסוף (בהנחה שלא יסולקו קודם לירדן).

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

אסף אני מבין לליבך ובכל זאת, אתה חושב שאם נספח את C זה יהיה בלתי הפיך? ביבי לא יעשה את זה כי הוא יודע שלא יקבלו את זה בעולם ונהיה מנודים. הכלכלה שלנו תתמוטט והוא יאבד את השלטון. ובסוףףףף נצטרך לבטל את הסיפוח.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

סיפוח זוחל.
על כל מהלך באו"ם מספחים עוד כמה חלקות ומרימים בניינים.
אל תדאג מהעולם, כבר עמדנו בחרמות קשים בעבר.

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

עמדנו אבל אתה רוצה שנחייה פה בצנע כמו בשנות החמישים?
אין יותר אידיאולוגיה התישבותית יותר תהיה פה ירידה המונית של יהודים.
לא ימכרו לנו נשק ומטוסי קרב להגן על עצמנו.
תהייה ריאלי. גם אם יום אחד יקבלו את דעתי שצריך מדינה ערבית, לא נגיד פלסטינית, בין ההר לנהר העולם לא יהיה מוכן לשמוע על סיפוח.

צור שפי 24 בדצמבר 2016

אסף, אני מבין את ההגיון שהסיפוח שטחי c: מכסימום שטח מינימום אוכלוסיה. ביחס לתושבים שבכל זאת גרים שם יהיה קשה לדעתי להסתפק בתעודות זהות כחולות ויהיה צורך להעניק להם אזרחות מלאה. זו בעיה מישנית. הבעיה העיקרית היא העולם. הוא לא ייתן לנו מנוח. אתה פוטר את זה ב״כבר עמדנו בקשיים״. אני חושש שאתה מפחית מעוצמת הנזק וגם מגזים ביכולת העמידה. אחרי 50 שנה התחושה שלי היא שההתיישבות מעבר לקו הירוק לא באמת הפכה לקונצנזוס, אם תרצה – לא התנחלה בלבבות. אנחנו לא בדור המייסדים היום. אם המשמעות תהיה שלישראל ישראלי יהיה יותר קשה לעשות קניות באוקספורד סטריט או לנסוע לקאלסיקו, או חמור מזה, הבנקים שלנו יספגו סנקציות שידרדר את הכלכלה, לדעתי אתה תראה שהרוב יתנערו מהמיזם ההתנחלותי.

yaron 25 בדצמבר 2016

אריק, איו"ש זה לא מקום, זה אוגדת יו"ש.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

נכון שכחתי שבנט צנוע ומסתפק ב60 ולא מאוד צנוע. לכן לא הבנתי איך שטחי C מקבילים לגושי התיישבות. כשיהיה כאן פתרון כפוי אולי אנשים יבינו באיזה סרט הם חיים

yaron 24 בדצמבר 2016

S&M,
שטחי c הם 40% מיהודה ושומרון וחיים בהם לכל היותר כמה עשרות אלפי פלשתינאים שיקבלו אזרחות ישראלית מלאה אם יוחלט על סיפוח. אני מתנגד לסיפוח של כל שטחי c אבל סיפוח של חלק מהם (גושי ההיישבות + בקעת הירדן) הוא הפתרון הזמני הטוב ביותר כרגע.
בשטחי a יש לפלשתינאים אוטונומיה מלאה. אולי זה לא מושלם אבל זה גם רחוק מאוד מאפרטהייד.
הרעיון הוא העברת השליטה הבטחונית (אזרחית כבר יש להם) בשטחי b וחלקים מ-c בסדר גודל של 75-80%לידי הרשות.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

נכון, כשבודקים את המפות רואים שמדובר במעט יותר מ 40%. אפשר לפנות את הערבים ובה בעת לפנות התנחלויות שיושבות על שטחים צמודי A ו B ולגדר אותם בצורה כמה שיותר הומניטרית.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

בכל זאת יש בעייה עם חברון ומערת המכפלה.
אין לי פיתרון לזה.

yaron 25 בדצמבר 2016

יש הרבה יתרונות לתוכנית הזאת:
1. 95% מהפלשתינאים יחיו באוטונומיה מלאה (רחוק מאוד מאפרטהייד)
2. צרכי הביטחון של ישראל לא ייפגעו בצורה משמעותית.
3. רובה המכריע (לא כולה) של ההתיישבות לא תפונה בשלב הזה.
4. העולם יראה שישראל מתכוונת ומתכוננת להסכם קבע ביום שהפלשתינאים יהיו מוכנים לשלום אמיתי.

לגבי חברון – להשאיר בשליטתינו עד הסכם הקבע – כשהפלשתינאים יבקשו מעבר בטוח מעזה ליו"ש אנחנו נבקש מעבר בטוח לחברון וריבונות על החלק היהודי של האתר.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

למה אוטונומיה ולא מדינה? אתה חושב שהעולם יסכים לזה? אני חושב שלא.

yaron 25 בדצמבר 2016

אתה יכול לקרא לזה מדינה אם זה מרגיש לך יותר טוב אבל מדינת ישראל תשלוט בגבולות החיצוניים ובמרחב האווירי.

yaron 24 בדצמבר 2016

זה לא אפרטהייד כי לפלשתינאים יש רשות פלשתינאית עם שליטה אזרחית מלאה בשטחי a ו-b ושליטה בטחונית בשטחי a.
בכל מקרה אני לא חושב שיספחו את שטחי סי אבל כן צופה מהלך ישראלי חד צדדי כמו נסיגה חד צדדית משטחי b למשל.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

גם בדרום אפריקה היו לחלק מהשחורים מדינות חסות עם שליטה אזרחית

yaron 24 בדצמבר 2016

להגיד שפלשתינאי מראמאללה חי במדינת אפרטהייד זה הזוי במקרה הטוב…
אני לא טוען שזה מצב מושלם או דמוקרטיה במאה אחוז אבל אפרטהייד זה לא.

אביאל 24 בדצמבר 2016

גיא – סתם שתדע, ב20 כתבי העת הטובים ביותר של מדע המדינה ניסו לפרסם בערך 60 מאמרים שונים שניסו להראות שמתקיים אפרטהייד בישראל, אתה יודע למה אף אחד מהם לא אושר ? לא בגלל שהעורכים הם אוהבי ישראל (למעשה כמעט להפך) אלא בגלל העובדה שמומחים לאפרטהייד, משפט בינלאומי וכו׳ פשוט אומרים שאי אפשר להשתמש במילה אפרטהייד בנוגע למצב בישראל, זה לא נכון מדעית, עכשיו פוליטיקאים אומרים את זה, עיתונאים וכו׳ אבל בנוגע להגדרות הייתי מסתמך על אנשים שמבינים בזה.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

זה הפתרון של המחנה שלך באוסלו. למי אתה בא בטענות?

יואב דובינסקי 24 בדצמבר 2016

אני לחלוטין לא מגן על מדיניות הממשלה ואני דווקא מרבה לבקר את ישראל ואת גופי הספורט בארץ, אבל אני לוקח קו מאוד פרו-ישראלי בכל מה שקשור לטרור ולטבח מינכן ובכל מה שקשור בהחרמת ספורטאים ישראלים ובאפלייה נגדם.

איציק 24 בדצמבר 2016

יש משהו עקום בלוגיקה שלך. השטח יכול להיות לא שייך לאף אחד (היה שייך לאנגלים שויתרו עליו, אולי היה שייך לירדנים שגם ויתרו עליו ולא חשוב באילו נסיבות). אנחנו נמצאים בשטח ולא מספחים אותו, ולא חשוב מאילו סיבות (עם חלקן אני מסכים ואחרות לא). זה לא שטח כבוש ולא מסופח, זה שטח שבו נימצאים אנחנו, ונימצאים אלו שקוראים לעצמם פלסטינאים. אנחנו שומרים על אזרחים שלנו מפני הפורעים מהצד השני. לא שתי מערכות משפט, כי אם אזרחי מדינת ישראל כפופים לחוקי מדינת ישראל, וכשטח שלא שייך לאף אחד (כיוון שאלו שהיו בעלי הקרקע עזבו ולא טובעים זעכות עליה) אנחנו מנסים על שטח ללא זהות להטיב עם אזרחינו ולהטיב איתם. אם יש עוד אנשים החיים בשטח זה, שידאגו לעצמם, וכל עוד לא מזיקים לנו, אנחנו לא פוגעים בהם. ברגע שהם מנסים לפגוע בנו אנחנו מגנים על עצמינו. לא משליטים עליהם את חוקינו ולא שום חוק אחר, כי אם מגנים על עצמינו. הם דרך אגב לא מסתפקים בשטח שלא שייך לאף אחד כי אם רוצים את השטח שלנו (לפחות חלקים ממנו). אז אנחנו לא בשטח כבוש ולא נעלים, כך שכל דיבורי אפרטהייד עם שתי מערכות משפט זה תעמולה שבאה לרוב לא בכוונה לפגוע במדינת ישראל ולעמים אחרים זה מאד נח, במיוחד שליריבים שלנו יש רוב מובטח.

באבא ימים 24 בדצמבר 2016

זה בוודאי שטח כבוש. לפחות לפי חוקי מדינת ישראל.

איציק 24 בדצמבר 2016

למה כבוש ולא משוחרר. אני לא טוען זאת, אך לפי מה מחליטים?

אריק 24 בדצמבר 2016

לפי חוקי מדינת ישראל והחוק הבינלאומי, אני מניח. זה מסוכן לא לקבל את זה. ושילוב של החוקים האלו קובע שזה שטח כבוש וההתישבות היהודית לא חוקית. זה המצב. זה ככה פשוט. רוצה לקרוא לזה אחרת ולנהוג אחרת – תשנה את החוק לפי כללי המשחק. עד אז באבא מגדיר נכון.

איציק 24 בדצמבר 2016

אריק, אתה כנראה לא מבין את השאלה. אני לא כתבתי שבאבא לא צודק, וכיוון שאני יודע שבאבא יודע את החוק טוב ממני, שאלתי שאלה פשוטה, למה?
אסביר מה הבעיה שלי עם אמירה החלטית של באבא בנושא. כאשר שטח זה היה ירדני לפני 67, ופתאום ב-67 עבר לידינו, ברור לי שאפשר לקרוא לכך שטח כבוש (באם אני אוהב זאת ובאם לא). מצב זה היה נכון עד אשר הירדנים התנערו משטח זה וקם גוף אחר (פאלשטיני לצורך זה) ודרש חזקה לשטח זה. זה לא משנה האם הירדנים מסכימים עם זה או לא, אבל לכל הפחות זה אמור להיות שטח לא מוגדר, שטח מריבה או כל הגדרה אחרת. לו הירדנים היו דנים איתנו על שטח זה והינו מחזירים להם אותו, יכלו לתת אותו כמתנה לגוף שטובע את זכותו עליו. מרגע שויתרו עליו, אין להם שום זכות עודפת מאיתנו או כל אחד אחר, ולכן אינו יכול להחשב יותר ככבוש.

אביאל 24 בדצמבר 2016

באבא – אבל אתה גם יודע שזה לא מוגדר כשטח כבוש רגיל, כמו רמת הגולן לדוגמא, מכיוון שהוא נכבש מכובש (ירדן) שלא היה חוקי שם בעצמו ובמקום להקים מדינה ערבית חדשה כמו שהוחלט באו״ם ירדן, מצרים וסוריה רבו מי ישלוט על ירושלים ונכנסו פנימה. וכן כמה שזה נשמע מצחיק, יש פרשנים משפטיים כמו השופט אדמונד לוי בתמיכה של אחד מגדולי המשפט הבינלאומי אלן בייקר הראו את הטענה כי במקום מסוים הכובש מכובש פטור, אבל וזה אבל גדול, יש אוכלוסיה שצריך למצוא לה פתרון ולהקים לה מדינה עצמאית. אם נפשט את המציאות כמה שיותר פתרון ההפרדה הוא הקונצזוס והויכוח המרכזי בין הימין מרכז והשמאל מרכז הוא באיך להגיע לזה, הימין מחכה שהפלסטינים יעשו את הצעד, השמאל רוצה להניע בעצמו. בחינה היסטורית מראה שהשמאל טעה, כל נסיגה ישראלית הגיעה עם שובל של דם ולכן התנועה ימינה של העם, לא שום סיבה אחרת, תמורת שלום בסגנון מצרים וירדן יש קונצזוס לצאת מהשטחים ולתת את מזרח ירושלים.

yaron 24 בדצמבר 2016

כשאתה אומר מזרח ירושלים אתה אומר הכותל, הר הבית, גילה ועוד.
אין קונצנזוס בעם לפנות את כל מזרח ירושלים אלא חלקים ממנה.

אביאל 24 בדצמבר 2016

ירון – גילה זה דרום ירושלים, הכוונה היא לכפרים המזרחיים ולהסדר בינלאומי בעיר העתיקה.

yaron 25 בדצמבר 2016

אם זאת הכוונה אז תגיד חלקים ממזרח ירושלים, אל תגיד שיש קונצנזוס להחזיר את הכותל וכל העיר העתיקה.
גם גילה מעבר לקו הירוק בין אם תקרא לה דרום או מזרח.

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

איציק ואביאל:

התשובה היא פשוטה. מדינת ישראל החליטה שזה שטח כבוש. לפני המשפט הפנימי של מדינת ישראל חל על השטח הזה המשפט הבינלאומי. זו היתה העמדה הרשמית של פרקליטות המדינה ומשרד המשפטים במשך שנים. זה לא משנה ממי הוא נכבש. סיפור עמונה לא היה בא לעולם אלמלא השטח הזה – לפי חוקי מדינת ישראל- הוא שטח כבוש. אם זה היה שטח ישראלי לא היתה בעיה כי מותר להפקיע קרקע פרטית לצרכי ציבור היא שעל פי המשפט הבינלאומי הכח הכובש יכול להפקיע קרקע פרטית רק בשני מקרים: צרכי בטחון או רווחת האוכלוסיה המקומית. אף אחד מן המקרים הללו לא מתקיים בעמונה.

לא צריך להיות אלן בייקר. כל סטודנט שנה א למשפטים יודע את זה.

איציק 25 בדצמבר 2016

באבא, תודה, אך מה לעשות, לי אין אפילו סמסטר במשפטים ולכן לא התוכחתי כי אם ביקשתי הסבר. עדיין, לא ברור לי למה צריך להגדיר משהו כשטח כבוש אם אין גוף שהוא ניכבש. זה שיש שם אוכלוסיה, זה לא גוף רשמי כלשהו. מה היתרון שיש למדינת ישראל מהכרזת שטח זה כשטח כבוש. למה לא להגדיר שטח זה לא ככבוש ולא כשטח מדינת ישראל? במשא ומתן יקבל השטח הגדרה בהתאם למה שיוסכם.

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

כי אם זה לא כבוש ולא שלך מה שאתה עושה הוא בהגדרה בלתי חוקי. כדי שהכיבוש יהיה חוקי אתה צריך להגדיר את השטח כשטח כבוש.

שים לב שהחלטת מועצת הבטחון לא קבעה שהכיבוש הוא בלתי חוקי היא קבעה שההתנחלויות הן בלתי חוקיות. משפטית זו החלטה נכונה בגלל סעיף 49 לאמנת גנבה הרביעית האוסרת על הכח הכובש להעביר אזרחים שלו לשטח הכבוש.

יריב 25 בדצמבר 2016

באבא, אני חושב שאתה לא מדייק. מדינת ישראל החליטה שזה שטח כבוש, אבל טוענת שאמנת ז'נבה לא חלה בגלל שהוא לא כבוש מאף מדינה. בית המשפט מעולם לא דן בשאלה האם זו עמדה סבירה, בגלל שהמדינה הודיעה שהיא מחילה באופן וולונטרי את ההגנות שהאמנה נותנת לאוכלוסיה, ולכן בית המשפט לא חושב שצריך לדון בעמדה עצמה (אני חושב שדבר דומה נעשה בזמנו עם מבקשי מקלט – בקשות של מי שזכאים ל"הגנה קולקטיבית" לא נבדקות בטענה שאין בכך צורך).

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

גם אם כן, אין מחלוקת שמדובר בכיבוש. לגבי תחולת אמנת גנבה, בית המשפט מעולם לא החליט שהיא איננה חלה ונמנע מלפסוק שההתנחלויות כמדיניות היא חוקית או. בית המשפט על פי רוב קבע, שמכיוון שכדי שאמנה בינלאומית תקנה לאינדיווידואל זכות תביעה מכוחה, היא צריכה דבר חקיקה שיהפוך אותה לחלק מן הדין המקומי. זה לא קרה ביחס לאמנת גנבה. מה שזה אומר שזה שאמנת גנבה אולי חלה ואולי לא אבל בגלל שאמנת גנבה איננה חלק מן החוק הישראלי בית המשפט איננו מוסמך לקבוע עם היא הופרה או לא כי הנושא לא שפיט.

ברגע שבית המשפט קבע את זה, כל שאר האמירות שלו הן הצהרתיות ולא מחייבות.

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

אם הפרדה היא הקונצנזוס אז הימין מחוץ לקונצנזוס. הימין עושה כל שלאל ידו להפוך את ההפרדה לבלתי אפשרית.

אביאל 25 בדצמבר 2016

באבא – ראשית, יריב ענה בדיוק כמו שרציתי לכתוב בנוגע למהות הכיבוש הישראלי ובגלל זה זה לא כיבוש סטנדרטי, בגלל זה כן צריך את אלן בייקר אגב.

בנוגע לקונצזוס, אני לא רואה איזה איזה מהלכים בלתי הפיכים, בפועל יש הקפאה כמה שנתיים-שלוש מחוץ לקו הירוק, למעט פרויקטים מעטים וקטנים, מדינת ישראל הוכיחה שבמקרה הצורך היא יכולה להוציא אוכלוסיה גדולה מתוואי שטח מבולגן יחסית (ההתנתקות), תוסיף את העובדה שרוב הגושים הגדולים נשארים, יחד עם מרבית האוכלוסייה שנמצאת שם, זה קיים בכל מתווה עם הפלסטינים בחסות בינלאומית במסגרת של חילופי שטחים, זה לא שבונים עכשיו התנחלויות חדשות או בעשור האחרון, זה גם הפתטיות האמריקאית של ממשל אובמה בנוגע לגילה לדוגמא, בשום תהליך שלום גילה לא אמורה להתפנות אז מה זה משנה אם בונים בה עוד יחידות דיור ? ההתנגדות הזאת נובעת או מבורות או פשוט לחפש את ישראל.

איציק 25 בדצמבר 2016

זה לא מדויק, הימין הקיצוני שמתעלם מהימין השפוי ומדעותיו עושה זאת. לצערינו, אין כרגע אף מפלגה שמיצגת את הימין השפוי והליברלי.
יש את לפיד שנקרא לו מרכז (למרות שאני לא בטוח מה הוא); יש שמאלה ללפיד, ויש ערב רב הזוי ימינה ללפיד. אין ימין שפוי. את החרדים אני מחריג כי דעתם כעומק הכיס.

צביקה 25 בדצמבר 2016

מקדולנס באמת לא משלמים כלכך טוב.

איציק 25 בדצמבר 2016

אכן אכן

צביקה 25 בדצמבר 2016

אכן לא.

holden 24 בדצמבר 2016

מבלי להיכנס להשקפה פוליטית, ברור שברק חוסיין אובמה שלח לבנימין נתניהו מתנת חג- מולד , אלא שהמקום לעטוף אותה בסרט ורוד היא הוגשה בהרמת יד בוטה ונמרצת של הג'ינגית המנומשת,
אובמה באקט האחרון שלו כלפי ישראל יזכר לדראון עולם לרעה מבחינת העם היהודי,
לא יעזור המזחלת שלג שהוא העניק לנו(מטוס החמקן)

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

למה אובמה יזכר באקט הזה לדראון העם היהודי בלי להיכנס להשקפה פוליטית?

holden 24 בדצמבר 2016

מבלי להיכנס להשקפה פוליטית נכתב בציניות,
אובמה עשה מעשה שלא יעשה בימיו האחרונים, הוא לא הצליח להשאיר מורשת משלו במזרח התיכון, עשה כאן את כל הטעויות האפשריות במרחב שלנו, הוא כאמור בערוב ימיו הנשיאותיים בחר להגיד את דברו בהנפת יד?
אקט פחדני ונלוז מהמדרגה הראשונה.

אבל באמת בלי קר להשקפה פוליטית ההצבעה הזו שעברה לא טובה לישראל, היא גם לא טובה למחנה הימין ולא למחנה השמאל,
זו הצבעה סמלית אמנם ואין לה שיניים, אולם גם לסמלים יש כוח ואנרציה משלהם

S&M 24 בדצמבר 2016

אתה טועה שאין לה שיניים. יש לה שיניים והיא בלתי הפיכה.
ההצבעה הזו כמוה כחוק. כי מליאת האום תאשר אותה. במליאת האום יש רוב אוטומטי נגד ישראל, אין ספק שהיא תאושר.
וכאשר המקור החוקי הבינלאומי היחד שיש קובע שמשהו הוא לא חוקי, בית המשפט הבינלאומי בהאג יעשה מזה חגיגה.

טראמפ לא יכול לשנות את ההחלטה. הדרך היחידה לשנות אותה היא להעלות הצעת החלטה במועצת הבטחון שתגיד ההפך. ולזה לא יהיה לו רוב. ועל זה יטילו וטו.
טראמפ יכול להשתדל, ללחוץ שלא יהיה תביעות, לתת צ'ופרים, אבל לא לשנות את ההחלטה.

מבחינה זו, אובאמה הגיש את הנקמה שלו קרה, ותקע לביבי ולמתנחלים את הסכין עד העצם.
ביבי הוא אסון לישראל, ואסון עוד יותר גדול לימין בישראל. עכשיו תהנו.

holden 24 בדצמבר 2016

איך קבעת שאני ימני?
אני לא ימני ובטח לא שמאלני שחזר מהודו עם שרוואל מטונף מכתמים של אוכל הודי מטוגן,
להחלטה אין שיניים מבחינת זה שהיא לא יכולה לכפות כלום בכוח, ברור שזו הצבעה לא טובה גם אם היא סמלית,

ההכרזה גרועה לישראל, גם למי שלא ימני.
למעשה ההכרזה מאשרת את קיומו של העם הפלשתינאי,
זה סוג של הצהרת בלפור המודרנית מבחינת הפלשתינאים

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

ממש לא מאשר קיום של עם. כבר ב47 נקבע שלפלסטינים מעברו המערבי של הירדן מגיעה מדינה. מה שלהבנתי הוחלט שההתנחלויות לא חוקיות

holden 24 בדצמבר 2016

בכל מקרה במנגנון החוקים של ארגון האומות המאוחדות יש סעיפים וחוקים מגוונים, ההצבעה אמש היתה שייכת לתת קטגוריה שממוקמת שם תחת ערך הצהרתי אם אני לא טועה בתת סזפר מספר:6, הכרזות כבדות משקל אמורות לעבור ולעמוד להצבעה תחת ספר או נספח מספר 7 ודורשות רוב של המליאה ללא ווטו,
ככה שלשם לא יצליחו להפיל אותנו לבור העמוק באמת,
מה שכן מסכים עימך שאובמה הגיש את הנקמה קרה וכואבת וחדה כתער, אשכרה סובב לביבי הסכין בגב,
הוא כאילו הוציא על ישראל כל התיסכול מכך שטראמפ נבחר, עדיין לטעמי זה לא מעשה אתי שנשיא מכהן בסוף כהונתו מחליט לעשות דווקא,

אובמה היה נשיא כושל שנבחר בגלל הרצון לראות נשיא שחור מכהן, הנשיאות של אובמה הזו תנטרל ותסכל כל סיכוי לכהונה נוספת של נשיא מכהן שחור,
הספיק להם הליברליזם, בלעו אותה עם כף עמוקה, זו הסיבה שטראמפ נבחר, לעם האמריקאי נמאס מהאובר פוליטקלי קורקט

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

הולדן, לגבי כושל או לא כושל בהיבט פנים אמריקאי (מה שקורה במידל איסט מעניין את האזרח האמריקאי כשלג דאשתקד) ימים יגידו. שים לב שרומני קיבל יותר קולות מטראמפ ושאובמה "הכושל" הצליח להוציא את המצביעים גם בפעם השנייה. אולי הבעיה לא הייתה עם אובמה אלא עם הילארי? לגבי אי הטלת הוטו המסורתי יש כאן אכן עניין הצהרתי' אבל כשראש ממשלה של מדינה קטנה נואם בקונגרס כנגד הנשיא של המדינה שנותנת לו בכל שנה שלושה מליארד דולר, שלא יצפה שלא יבואו איתו חשבון.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אובמה זה פגר מת.
מתייחסים כאן יותר מדי ברצינות למהלך אתמול.
במקום נתניהו, אני פועל מחר לסיפוח e1 ומוריד את הדרג הדיפלומטי עם ניו זילנד לקונסוליה בלבד.

Amir A 24 בדצמבר 2016

תזהר לא לתלות יותר מדי תקוות בטראמפ. אחרי הכל, אם הוא יצטרך לבחור בין לגנוב סוסים עם פוטין ובין לתמוך בך משהוא אומר לי שהוא יבחר בפוטין. ופוטין זה אחד מאלו שהצביע אתמול בעד ההחלטה.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

שיהיה.
הלכתי שבוע שעבר לצולנט בכצנלסון פינת משגב עם.
טעים רצח והבעלים הוא קובי מיכה, שחקן עבר בבית"ר ת"א ואבא של דור מיכה.

Amir A 24 בדצמבר 2016

אלוהים אדירים, מה נהיה מהעיר הזו? גבעתיים הפכה להיות מעצמה קולינרית? העיר הזו שבית מנדבלט היה פעם המרכז שלה (כשהוא עוד שימש בתור מרכז מפלגת העבודה)? זו שאת ההגדרה הטובה ביותר לה (ואני לא אומר את זה לשלילה) ייצג מיכה חריש ששימש בתור יו"ר האגודה למען החייל בגבעתיים?

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

יש

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

יש 8 פאבים רק בכצנלסון…
אני ברצינות שוקל לפתוח במרכז העיר שווארמיה נורמלית (אין בכל גבעתיים).

Amir A 24 בדצמבר 2016

עד כמה שאני זוכר השיפודיה בצומת של דרך בן-גוריון וכצנלסון היתה לא רעה. אבל זה באמת רחוק ממרכז העיר.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

שאול ובניו ?
זה רמת גן בכלל…

holden 24 בדצמבר 2016

אסף, לא עדיף תפתח בגבעתיים חומוסיה?
נראה לי אין לכם שם חומוסיה ראויה לשמה,
גבעתיים חזקה בסביח, חזקה בבתי קפה כמו טאטי וכו, חזקה בנשים סקסיות , בחומוס? נראה לי חסר שם חומוס ראוי לאכילה.

Amir A 24 בדצמבר 2016

לא היתה איזו חומוסיה גדולה בכיכר נגה? בהצטלבות של כצנלסון ו-וויצמן?

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אה
קוראים לזה כיכר נגה ?
יש פה כמה חומוביות – חומוס גבעתיים שזה שם הגיוני כמו סביח קמברידג', בוהדנה, עוד את ששכתי את שמה ויש גם בקניון.
תכל'ס הן לא שוס גדול. אני צורך את החומוס שלי בראשון לציון.

AMIR A
בפעם הבאה שאתה מגיע לישראל תקפוץ אלי לביקור.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

חומוסיות
ששכחתי

צור שפי 25 בדצמבר 2016

אסף – היה שם פעם קולנוע נגה. בפינה הצפון מזרחית.

Amir A 25 בדצמבר 2016

יפה צור. אכן היה שם את קולנוע נגה. וכשממשיכים הלאה בכצנלסון ומגיעים למפגש עם סירקין זה כבר כיכר נוח.
אסף, תודה על ההזמנה. קח בחשבון שהיינו בישראל בקיץ האחרון ואני לוקח את מנות החותנת שלי בצורה מדודה. פעם ב- 4-5 שנים.

תומר חרוב 25 בדצמבר 2016

תקרא לה השווארמה הבולשביקית?

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

הבקשישיה

holden 24 בדצמבר 2016

גיא, אכן נתניהו הרגיז את הפריץ, הכעיס אותו בנאומיו מול הקונגרס ובאינספור עקיצות דיפלומטיות,
הבעיה שאובמה החזיר מנה אחת אפיים לא רק לביבי אלא לכולנו, לכל ישראלי באשר הוא,
אני לא באמת חושב שישראל היא קרובה בכלל למדיניות האפרטהייד שהיתה נהוגה בזמנו בדרום אפריקה,

אובמה הנאור הליברל , התרבותי, בין רגע לא שלט בעצביו ובחר לפגוע במדינת ישראל, הרצון לנקום בביבי היה חזק ממנו,
ממנהיג אמיתי מצופה שיהיה מאופק,
לשמחת רבים אובמה כבר הסטוריה, עושה רושם שלא ישעמם תחת כהונתו של ה-דונאלד.
מה שמרגיז שאבו מאזן יזקוף לזכותו במידה לא מעטה של צדק את ההחלטה האמוציונאלית של אובמה וימנף אותה לעצמו

ניתאי 24 בדצמבר 2016

איך ההחלטה הזאת משפיעה עליי? אחד שחי בתוך הקו הירוק ואין לו בעיה לפנות התנחלויות (חוץ מזה שאם יהיו חרמות הממשלה כנראה תפנה לשם תקציבים?

שמעון 25 בדצמבר 2016

האו"ם יכול להחליט מה שבא לו, בפועל אף אחד לא שם עליהם לא הסורים, לא הרוסים ובטח לא אנחנו, נתניהו אתמול לגלג עליהם ועל אובמה בצדק. האו"ם זה חבורה של אנשים שמקבלים מעטפות מהערבים ומיליוני דולרים כמו בפיפא, אופא או הועד האולימפי ומצביעים לפי הדולר ואוכלים קרואסונים. אם לי היו משלמים מיליון יורו גם אני הייתי מצביע נגד ישראל וצועק אפרטהייד :) אפילו מפגין נגד ביבי עם שלט.
כל קשר בין האו"ם למציאות מקרי בהחלט. אז שיחליטו.
ברק אובמה ב-8 שנותיו עשה יותר בלגן בעולם מאשר כל נשיא אחר ובמדיניותו הוא הראה בדיוק איזה אידיוט הוא.
הכי מצחיק שרק בגלל שהוא כושי הוא קיבל פרס נובל לשלום מיד עם היבחרו, חח.
אני עובד עם ערבים והדרך היחידה שאני עושה איתם עסקים זה בצעקות!! ממש צועק עליהם וככה הם אוהבים את זה, ככה הם מעריכים אותך וככה הם יודעים שאתה לא פראייר ורק בגלל שאני צועק עליהם הם עושים איתי ביזנס.
הערבים סוגדים לכוח ולכבוד, זה 2 הדברים שהופך אדם לחזק ונערץ בעיניהם, מי שלא מבין את זה לא מבין כלל את המנטליות הערבית.
עכשיו רוב הערבים בגלל שהם בורים (זאת האמת אין מה לעשות-לא קשור לגזענות) אז הם כמו עדר והם מאד דומים לחרדים בקטע הזה והם מאמינים לשטויות שהם שומעים מהמנהיגים שלהם ומאנשי הדת שלהם.
זו הסיבה שהערבים בכל מדינות העולם נשלטים ע"י כוח הזרוע ומובלים ע"י חונטות.
אין להם אומץ להילחם מול המנהיגים שלהם אלא רק להתלונן.
אני שומע פה בדיחות על סיפוחים ושטויות, אני אומר לכם גם אם נעזוב את ארץ ישראל לחלוטין ונשאיר אותה לערבים הם יתחילו לשחוט אחד את השני פה ביניהם!! הם יהפכו את ישראל למדינת עולם שלישי.
אין קשר ליהודים וערבים, הסכסוך של הערבים הוא מול העולם המודרני ומול דתות אחרות, היהודים, פלסטינים ושטחים זה רק שטויות ותירוצים לתרץ את מסעות ההרג שלהם.
למה יש פיגועים בכל אירופה? מה פריז לונדון ברלין זה שטחים כבושים? למה דעאש אלקעידה או כל ארגון אחר שוחטים סתם אנשים להנאתם?
אין הבדל בין חמאס פת"ח, דעאש, אל קעידה, זה רק שמות שונים אבל זה אותם אנשים ואותו זן, פסיכופתים אלימים שאוהבים רצח ואונס ומרגישים גברים מזה ואין לזה שום קשר לשטח כזה או אחר, זה רק תירוצים למה לרצוח.
העולם לאט לאט מבין (יקח עוד הרבה זמן אבל בסוף יפול האסימון) שאין מה לדבר עם אנשים אלו כי הם רוצים לערוף לך את הראש, הם לא חושבים בצורה הגיונית כמו שהאירופאים המפגרים חושבים שאם ישלבו אותם בחברה אז הם ישתלבו, חח.
זה כמו שיש רוצחים סדרתיים ואז הפסיכולוג אומר שזה בגלל שאבא שלו התעלל בו, חח. אז מה אם אבא שלו התעלל בו הוא עדיין רוצח סידרתי.
לצערי נגזר עלינו לחיות כל הזמן במלחמה עד שיהיה מלחמת האיסלם נגד שאר העולם ואז אחרי שיטהרו כמה מליוני מוסלמים אולי יושג שקט זמני.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

שמעון, כל מילה…
שכחת סגידה לבקשיש:)

holden 24 בדצמבר 2016

היא עלולה ועוד איך חלילה להשפיע על כולנו, היא כמעט והופכת את ישראל לדרום אפריקה, זה עלול להגיע להחרמות של בנקים וגופים מסחריים ושאר עסקים, ברגע שזה יקרה זה ישפיע גם עלי ועלייך,
זה מלבד הפאן הפוליטי מדיני,

ניתאי 24 בדצמבר 2016

מה בהחלטה גרם לך להגיע למסקנה הזו?

אביאל 25 בדצמבר 2016

״היא כמעט והופכת את ישראל לדרום אפריקה״ – תראה לי אדם אחד שאמר את זה חוץ ממך, אפילו בעיתון הארץ לא הלכו כל כך רחוק. אולי כדאי שתתמקד בעובדות, להחלטה יש יותר אופי של הלך רוח והרבה פחות של מעשים יום יומיים, האו״ם הוא רחוק מאוד מלהיות איזה ממשלה על לאומית, את ההחלטות הרציניות מקבלות ממשלות, אף אחת מהן לא מוותרת על הריבונות שלה בנושאי חוץ ובטחון, אפילו באיחוד האירופי ההחלטות הקריטיות מתקבלות על ידי מועצת השרים או בפורום ראשי המדינות ולא על ידי הפרלמנט או נשיא האיחוד, מדינות היום לא מוותרות על הריבונות שלהן בנושאים האלה כל כך מהר. בנוגע לממשלות, לישראל אין הרבה בעיות, הפלסטינים לא מעניינים אותם, אפילו בצרפת שהיתה חוד החנית נגד ישראל מאז 67 יש ירידה של 60 אחוז בדיווח על הפלסטינים מאז פיגועי פריז.

the bird 24 בדצמבר 2016

רומני קיבל פחות קולות מרומני
63 מול 60

the bird 25 בדצמבר 2016

חחח מטראמפ סליחה

אלי 24 בדצמבר 2016

גיא זהר – ב 47 נקבע שתהיה מדינה ערבית ולא פלשתינאית, מכיוון שלא היתה זהות פלשתינאית אז.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

הם לא נקראו אז פלסטינים, ולא כינו עצמם כך. דובר על מדינה ערבית.

S&M 24 בדצמבר 2016

לא קבעתי שאתה ימני.

אין קשר בין ההחלטה לקיום עם פלסטיני.

ההחלטה קובעת שזה כיבוש (הפתעה!), ושהתתנחלויות אינן חוקיות (תדהמה!!).

רק הימין חי באשליה שאם הוא יגיד שאין כיבוש כי אין עם פלסטיני ואין בכלל פלסטינים כי אין פ"א בערבית, אז כל העולם יתיישר.

בדבר אחד הימין צודק. מדיניות חוץ נקבעת בכוח. אם עם הנצח ימשיך לכבוש בכוח, הוא יקבע עובדות. רק שלא ישקרו את עצמם ויכחישו קיום של מדיניות כיבוש בכוח ואפרטהייד. זה הכל.

בני תבורי 24 בדצמבר 2016

אלה שלא ימנים ולא שמאלנים הם הכי ימנים שיש

holden 24 בדצמבר 2016

בני, למה אתה סבור כך?
אני ריאליסט, מזמן הפסקתי לחלום על שלום עם שכנינו ועל בלון כחול שעף קשור בסרט אל עבר השמיים הכחולים והנקיים מענן,
אנו חיים באזור קשה ומחוספס, מהבחינה הזו קוללנו ולא בורכנו ,
יחד עם זו אני אוהב את ישראל על כל מגרעותיה וחסרונותיה,

ישראל ניצבת בדילמה והדמוגרפיה לא ממתינה, אני מודע לכך שהזצן לרעתנו וחייב למצוא פתרון למבוך הזה,
ישראל היא כמו פרח עדין שנשתל בין ערוגות של פרחים קוצניים,
זקוקים בדחיפות לגנן מוכשר שיצליח לגזום את הקוצים אולם לשמור על יופי הפריחה,
מסכים עם האענה שביבי לא הכי מוצלח בקטע הפוליטי, ביבי מוכשר בלנאום ולגנוב דעת, הבעה שבטח ובטח בוזי או אהוד ב לא ראוים במקומו,

ישראל ממתינה … אבל למי?
אני לא מאלו שבטעות סבוריםשגבי אשכנזי עם המפץ הגול שלו יצילנו ,
אגב,
לצערי אני לא מאלו שסבורים בטעות שישראל היא מעצמה צבאית, זה שלישראל יש נשק הרתעתי מאיים לא עושה לי את זה,
הספיק לי לראות במו עיניי את עיר הולדתי מתרוקנת ביום א בצהריים וחנויות מוגפות לאור יום כאשר ארגון שהיה בזמנו זניח זרק על ישראל טילים פרימיטיביים מהשמיים,
שם באותו היום ראיתי את ישראל החזקה במערומייה

בני תבורי 24 בדצמבר 2016

יש לי עדכון בשבילך: גם אני, שמאלן חזק, ריאליסט ולא חי בחלום. עם זאת, אני לא חושש להגדיר את עצמי גם אם ההגדרה הזאת לא מוצאת חן בעיני מישהו אחר. מרבית המתלבטים שפגשתי עד כה, ובהחלט יתכן וזה אינו כולל אותך, בחרו בהתלבטות כמפלט מפני החלטה ברורה וחד משמעית כי ההליכה נגד הזרם קשה ומתסכלת.

holden 24 בדצמבר 2016

אז אם ככה הכל טוב, אני לא ימין ובטח לא ימין קיצוני, אני גם לא שמאלני,
לדעתי ישראל בבעיה אמיתית שתלך ותחריף עם הזמן,
לי אין פתרון,
לא במלחמות ולא בשלום,
אם יש למישהו איזשהוא משיח שיש לו פתרון קסם לסיום הסכסוך עם שכנינו הביאנו אלי,
ישראל בפלונטר מדיני וגיאו פוליטי,
עדיין ישראל חיה ובועטת בינתיים,
מתפלל ומייחל לטוב.

shadow 25 בדצמבר 2016

אני גם כבר לא שמאל אבל זה ממש לא עושה אותי ימין (רחוק אבל ממש רחוק מזה). אני פשוט לא יכול להסתכל על השמאל.

אם כשאני מסתכל במראה אני רואה את בוז'י או את ברק אז אני רוצה לשבור את המראה.

אביאל 24 בדצמבר 2016

S&M – מעניין שאתה הפרשן היחיד שרואה שלהחלטה יש שיניים, בניו יורק טיימס ובוושינגטון פוסט כתבו במפורש שאין כאן משמעות אופרטיבית, אבל מה הם יודעים.

אגב, חרמות, ישראל וכו׳ שיעבור עוד לא הרבה זמן החוק בקונגרס שכל מי שמחרים את ישראל ופועל נגדה בזירה הבינלאומית מוחרם בארה״ב (בסגנון החוק הפיננסי שביטל את הבנקאות החשאית בשוויץ) כולנו נהנה יותר חכמים, אגב יש מחקר של תמיר שפר ושאול שנהב משנה שעברה שבו הם הראו שהקונגרס האמריקאי יותר ימני מהישראלי הממוצע שזה נוגע לדעה הבטחונית הישראלית.

נקודה נוספת, מדברים פה כל הזמן על אפרטהייד, זכויות אדם, דמוקרטיה וכו׳, איזה החלטה היא פחות דמוקרטית מלשבור מדיניות של 40 שנה בחודש האחרון של הכהונה שלך, כאשר העם שלך דיבר בדיוק ההפך בתפיסה, כאשר רק בשבוע שעבר פורסמו מחקרי התמיכה בישראל בקרב הציבור האמריקאי של מכוני המחקר הנחשבים בעולם שהראו שיא של כל הזמנים בתמיכה הציבורית האמריקאית בישראל, איפה הליברליזם של אובמה כאן ?

אני אצטט את איאן ברימר, מדען מדינה מפורסם וכתב פוליטי שלא ידוע כאיש ימין, בדיוק להפך, מאתמול:

If Obama wanted to move on Israeli settlements issue at UN, he had 8 years. After Trump's election it's a farce. Credit deserved: Zero.

S&M 25 בדצמבר 2016

נחיה וניראה כשיתחילו התביעות והחרמות נגד ישראל, תאגידים ופרטים נגד ישראל.

אביאל 25 בדצמבר 2016

מעולה, בינתיים האיומים האלה קיימים 50 שנה, אם היית טורח היית רואה שהחלטת מועצת הבטחון נשענת על סעיף 6, סעיף הצהרתי ו״חלבי״ בפי פרשנים, סעיף 7 הוא סעיף מחייב ובעייתי ולשם הפלסטינים לא הצליחו להגיע.
בבחינה של הרמה הממשלתית, זו שאכן מקיימת את הסנקציות (כמו אלה שהיו נגד איראן) אתה מכוסה, הבריטים העבירו חוק שמונע את זה ולקונגרס יש חוק כזה בקנה, שהולך לסרס כל אפשרות כזאת, לפי ההצעה כל חברה או מדינה שתחרים את ישראל לא יכולה לעשות עסקים בארה״ב, עכשיו תמצא לי חברה או מדינה שתוותר על השוק הגדול והחשוב בעולם בשביל הפלסטינים, בהצלחה.

S&M 25 בדצמבר 2016

אוי, נו, תעשה לי טובה, תפסיקו לצטט כל מיני טמבלים שמבדילים בין פרק 6 לפרק 7.
כן, פרק 6 עוסק בפתרונות של שלום, ופרק 7 עוסק בסנקציות.
אובמה לא היה מעז להעביר החלטה עפ"י פרק 7. למעשה, זה לא אפשרי, כי לפרק 7 אין לו שותפים. אנגליה, צרפת, ואפילו רוסיה וסין לא ייתנו יד להטיל על ישראל סנקציות.
אבל בכלל לא איכפת להם להצהיר את המובן מאליו, משהו שכולם מסכימים עליו – קונצנזוס עולמי – שההתנחלויות אינן חוקיות.

רק כדי שלא תרקוד משמחה יותר מדי לקול מצהלות פרשני הימין שמברברים על פרק 6 שהוא כלום ושום דבר:
החלטה 242 נקבעה בפרק 6.
החלטה 338 נקבעה בפרק 6.
שתי החלטות שהן לרעת ישראל, אבל ישראל מכירה בהן ולא תעז לפקפק אחריהן.
לכן כל הברבורים על סיפוח זוחל, סיפוח חלקי, סיפוח שטחי סי – חלאס קשקשת ברשת.
אני אומר לימין – בואו ניראה אתכם. אני בעד. אם הייתי חבר כנסת מהשמאל, היום הייתי מגיש הצעה לספח את כל השטחים. הימין היה מטרפד אותה.

בקיצור, ההחלטה שקבעה שההתנחלויות אינן חוקיות, והן, למעשה, פשע מלחמה, היא בדיוק כמו כל החלטות מועצת הביטחון עד היום, שישראל חיה לפיהן כי אין לה ברירה. זה החוק הבינלאומי. רוצה לא להיות כפוף להן? תפרוש מהאו"ם.

עכשיו, כשניתן פסק הדין של מועצת הביטחון, כל מה שנשאר זה להגיש תביעות. בוא ניראה בית משפט אנגלי שיגיד שההתנחלויות חוקיות, למרות שהמדינה שלו הצביעה באו"ם והצהירה שהן לא חוקיות.
הולך להיות קרקס סביב העניין הזה. כדאי למתנחלים למהר לטייל עכשיו בחו"ל, כי בקרוב זה לא יהיה אפשרי.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

קשקוש גמור- אפילו בשמאל הקיצוני לא מדברים על העמדת מתנחלים לדין, וממילא לא מדובר בהחלטה ראשונה מסוגה של מועצת הביטחון.
goo.gl/k9D4tH

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

השנה עוד לא הספיקו להתארגן אבל מהשנה הבאה הנוצרים יפסיקו לחגוג יום הולדת ליהודי שנולד באסם לא לא חוקי.

אביאל 25 בדצמבר 2016

S&M – שמע, אני ואתה ותיקים כאן אם אני לא טועה וסביר להניח שנהיה כאן בשנים הקרובות (בדה באזר הכוונה), אז בוא פשוט נשב ונראה מה יקרה, ביום שיעמידו בכירים ישראלים לדין או מתנחלים (תרשה לי בבקשה פחחחחח) אז נדבר, עד אז אתה כמו עיתון הארץ, נבואות זעם שלא מתגשמות.

בקשר להחלטות שציינת, העובדה היא שישראל אף פעם לא עמדה לדין בינלאומי בגלל התנחלויות, ההחלטה האחרונה לא תשנה את זה, דרוש יותר עוקץ (אכן סעיף 7) כדי לעשות את זה.

בקשר לסיפוח, אנחנו מסכימים בהחלט שזה רעיון שאין סיכוי שזה יקרה, בנט וחבריו יכולים לברבר עד מחר, בלחץ הם יקבלו עוד שישה קולות מהליכוד למהלך, כל השאר יתנגדו, גם בעתיד הנראה לעין.

shadow 25 בדצמבר 2016

אני מסכים איתך שזה היה מהלך מלוכלך ונבזי אבל בתור עם שאצלו הכבוד משחק תפקיד כל כך חשוב מישהו מתפלא שזה מה שקרה?

אז הוא לא פגע בביטחון ונתן סיוע והכל, אבל הכניס לנו בכבוד בחזרה.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

מדובר בצ'יקן-שיט. חשבת שינהג אחרת?

רן הנרגן 24 בדצמבר 2016

על היברייס נענשים.

מזמן לא קראתי טקסט כל כך יהיר ונפוח כמו שכתב כאן אחד שמכנה עצמו רינוס (שנמחק משום מה)

shadow 25 בדצמבר 2016

עכשיו אני ממש מתבאס שלא הגעתי בזמן.

הדיון שנשאר למעלה סיקרן אותי.

Amir A 24 בדצמבר 2016

טוב, שני דברים על ההצבעה באו"ם. הראשון והמשעשע הוא שסין, רוסיה, צרפת, אנגליה, יפן, ספרד (וכל שאר החברות במועצת הביטחון) הצביעו בעד ההחלטה ועדיין אני לא שומע "פוטין הכלב", "להחזיר את זהבי מסין", "להפסיק למכור לצרפתים כבד אווז" או כל התגוללות אחרת עליהן. אה, כן, החזירו את השגריר מניו-זילנד. משום מה כנראה נוצרה למישהו התחושה שארה"ב שייכת לישראל בטאבו וכדאי שתיזהר שלא לעצבן את ישראל. הגדיל לעשות חבר הכנסת קיש שנתן ציונים לאובמה על בגידתו, על המחטף שעשה ועל "הכתם הגדול ביותר שהוא משאיר אחריו". ועל זה נאמר, מזל שהיתה ההצבעה הזו באו"ם אחרת מי היה שומע על חבר הכנסת קיש?
הדבר השני הוא ביחס לדבריו של אסף דה-קופ. אני מודה שאני עוקב אחרי מה שהוא כותב הרבה זמן. הרבה פעמים הם מצליחים להכנס לי מתחת לעור כמו שקורה כאן לאחרים, אבל אני חושב שאם מנתחים את דבריו רואים משהו מעניין שהתובנה לגביו התפתחה אצלי עם הזמן.
גם השמאל וגם הימין ממשיכים לומר את המנטרה ש"כולנו רוצים שלום". לפי השמאל אם רק נקים מדינה פלסטינאית אז יבוא שלום (כי זה בעצם מה שכולם רוצים גם בישראל וגם במדינות ערב). לפי הימין אם רק יפסיקו את ההסתה בראשות הפלסטינאית ויקבלו את זכותנו להתקיים במרחב כעם יהודי יבוא השלום (כי זה בעצם מה שיקבע את התודעה הפלסטינאית, והשאיפות הפלסטינאיות למדינה הן רק בדרג שני לתודעה הזו). אבל המשותף לכולם זו "הכמיהה לשלום". אסף, לתחושתי, מבטא גישה אחרת, זו האומרת במפורש שצריך לטאטא את המילה "שלום" החוצה מהחדר כי פשוט היא לא היתה ולא תהיה רלוונטית. הפתרון למצב במזרח התיכון יהיה פתרון אלים ולא משנה מה, ובמצב כזה מן הראוי שישראל תעשה כל שביכולתה על מנת שברגע המבחן היא תהיה זו שתסיים את הסיפור עם הרגל על הצוואר של הצד השני. למרבית האנשים קשה לקבל גישה כזו כי "אבל כולנו שואפים ורוצים שלום, לא?". מרבית הטענות כנגד אסף בנויות על הנחה סמויה שהשלום הוא המטרה האסטרטגית שאליה צריך לשאוף, ובעולם שזו התפיסה ששולטת בו אכן דעות כמו שאסף מבטא הן מוקצות. אבל האמת (ואת זה אני אומר בתור איש שמאל) לא ברור לי היכן נקבע שהשלום באמת צריך להיות המטרה האסטרטגית? אולי קיימים חלקים בעולם שלגביהם שלום הוא אוטופיה שאין מה לשאוף אליה, והשאיפה הזו היא יותר מסוכנת ממה שנדמה? באותו האופן שקיימים חלקים בעולם שלגביהם דמוקרטיה היא אוטופיה שאין מה לשאוף אליה (ומספיק לראות את הנסיונות להפוך את עיראק לדמוקרטית)?

דיזידין 24 בדצמבר 2016

נדמה לי שאתה טועה.
מאז כישלון אוסלו השמאל מדבר על הפרדה יותר מאשר על שלום.
השאלה איננה מלחמה או שלום, אלא מדינה דו לאומית או שתי מדינות.

Amir A 24 בדצמבר 2016

דיזידין, אם שלום הוא לא רלוונטי אז מדוע רק שני הפתרונות שאתה מציע? אתה יכול לעשות טרנפסר (אתה בעצם לא יכול כי העולם לא יתן לך, אבל ניחא), אתה יכול לאמלל את חייהם עם התנחלות תחת כל חלון ועם סבל בירוקרטי בלתי יתואר עד שמרצון בסופו של דבר תתחולל כאן נדידת עמים (נראה לי שזה הפתרון שממנו חוששים במדינות ערב הסמוכות יותר מכל), ואתה יכול למשוך את הזמן עד הפיצוץ הגדול שיגיע (ולשיטת אנשים כמו אסף אם אני מבין נכון הוא יגיע גם יגיע) ואז הכל כשר.

דיזידין 24 בדצמבר 2016

אמרתי פעם לאסף שהאמונה בפיצוץ גדול שיגיע ויטרוף את על הקלפים היא הגירסה החילונית לאמונה במשיח.
לא כדאי לגבש מדיניות לפי זה.
ובטח, יש כמה וכמה אפשרויות, השאלה איזו הכי טובה לנו.

Amir A 24 בדצמבר 2016

אבל בניגוד למשיח, פיצוץ גדול שטורף את כל הקלפים כבר הגיע במהלך ההיסטוריה ויותר מפעם אחת.

דיזידין 24 בדצמבר 2016

לא יודע מה לענות.
איזו מסקנה אופרטיבית צריך לגזור מזה מלבד שישראל צריכה להיות חזקה בטירוף?
גם רעידת אדמה תגיע בסוף ותחריב את ירושלים.

Amir A 24 בדצמבר 2016

אם הייתי אסף הייתי עונה לך "בדיוק. ישראל צריכה להיות חזקה בטירוף". מדכא? מייאש? אולי. אבל נגזרת הכרחית של המקום בו ישראל נמצאת.

דיזידין 24 בדצמבר 2016

אני מסכים עם אסף. אני בעד קיר הברזל של זבוטינסקי.
לדעתי בלי השטחים אנו חזקים יותר.

Amir A 24 בדצמבר 2016

לזה גם אני מסכים, שלא תבין לא נכון. ההמצאות בשטחים היא אסון לישראל, ולו רק בגלל שנגזר על השיח הפוליטי בישראל להסתובב סביב שאלת זכותינו האלוקית על הארץ במקום סביב מערכת החינוך, הבריאות, הרווחה ועוד.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

פיצוץ גדול זאת מלחמה עם איראן או מלחמת עולם שלישית.
סילוק הפלסטינאיים הוא לכל היותר זיקוקי די-נור בחגיגות יום העצמאות של עיירת שדה.

Amir A 24 בדצמבר 2016

כן, אבל גלי ההדף מזיקוקי הדינור שלך ידליקו את אבק השריפה של הפיצוץ הגדול

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

Shit Happen

ככה זה שהשכנים שלך הם מוסלמים.

Amir A 24 בדצמבר 2016

לא הייתי מייחס את השיט הזה לדת דווקא. שיט האפנד למרבית האירופאים כאשר השכנים שלהם היו נוצרים נאורים לפני 70 שנה לערך, שיט האפנד לבני הטוטסי כאשר השכנים שלהם היו ההוטו, ושיט האפנד למזרח אירופאים כאשר השכנים שלהם ממזרח היו רוסים שונאי דת.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

יכול להיות
אבל השכנים שלנו מוסלמים

Amir A 24 בדצמבר 2016

בהחלט. אבל הם גם מדברים בח'ית ור'יש. כנראה ככה זה כשהשכנים שלך מדברים בח'ית ור'יש.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

הסובלנות המוסלמית, בעיקר באזורינו, מהמפורסמות היא.

גיא זהר 24 בדצמבר 2016

גם סילוק היאהוד כמו שאתה אוהב לקרוא לנו הוא הערת שוליים. הרי מדינה עצמאית אמיתית היינו מאז חורבן הבית הראשון פחות ממאתיים שנה במצטבר.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

גיא
כל אחד והחלומות שלי.
זכותך לרצות בפלסטין הגדולה, יודן-ראוס. אתה לא תהיה הראשון.

S&M 24 בדצמבר 2016

אמיר, איפה שיש מוסלמים לא יהיה שלום.
תסתכל על הגלובוס, איפה שיש מוסלמים יש מלחמה.
אוסלו שווק כתוכנית שלום, כשבמהותו הוא תוכנית הפרדה.

Amir A 24 בדצמבר 2016

S&M, והתושבים המקוריים של צפון ודרום אמריקה אמרו שאיפה שיש לבנים לא יהיה שלום, והחרדים אומרים שאיפה שיש את החילוניים לא יהיה שלום, ולפני כמה מאות שנים אמרו שאיפה שיש נוצרים לא יהיה שלום, ויהיו אלו שיאמרו שאיפה שיש יהודים לא יהיה שלום, ובאפריקה הקולוניסטים אמרו שאיפה שיש שחורים לא יהיה שלום, ואם אני לא טועה אז החדגליים שחיים על הכוכב השלישי מימין למערכת השמש XB-539 אומרים שאיפה שיש בני אדם לא יהיה שלום. ונראה לי שמבין כולם הם הכי צודקים.

אורן השני 24 בדצמבר 2016

"אומרים" לא שווה לעובדות בשטח.

S&M 24 בדצמבר 2016

אמיר, ובינינו, ככה בלי שאף אחד שומע – כולם צדקו.

יריב 24 בדצמבר 2016

אם מסתכלים יותר מחמישים שנה אחורה, הכלל הוא "איפה שיש אנשים לא יהיה שלום". היום זה נראה כמו "איפה שיש אנשים לא יהיה שלום, אלא אם הם אירופאים שחיים בדמוקרטיות", אבל אולי זו רק פלקטואציה.

Ljos 24 בדצמבר 2016

מה הטעם לחיות במקום שהנורמליות שהוא שואף אליה היא מלחמה?

Amir A 24 בדצמבר 2016

א. אני האחרון שיש לו זכות לענות על השאלה הזו.
ב. לא מדובר כאן על שאיפה למלחמה אלא על הכרה שמלחמה היא בלתי נמנעת.

Ljos 24 בדצמבר 2016

גם אם המלחמה היא בלתי נמנעת, אני אסרב לשנות את החיים שלי לצורה האלימה שהיא דורשת.
גם אם תגיד לי שמחר נפתחת מלחמה, ואין לי סיכוי למנוע אותה, אני לא אלך ואתחיל לירות כבר עכשיו.
גם אם אסור לחלום על שפיות (ומלחמה גדולה בזמני היא דרך חיים לא שפויה מבחינתי), לא אומר שאפסיק.

אנונימוס 24 בדצמבר 2016

אני חושב שזה מעבר לכך. ישראל מדינה קטנה באיזור עוין. אין לה סיכוי לשרוד לטווח הארוך כמדינה יהודית בבסיסה בלי לגיטימציה מעצמתית ובינלאומית. ה"לנצח נאכל חרב" לא באמת יעבוד לעד. מתישהו הלגיטימציה שלנו גם בארה"ב תיעלם אם נמשיך במסלול הנוכחי. וכמו שמוכח השכם וערב, שאר מעצמות העולם וידידותינו הגדולות רוסיה וסין הרבה יותר ציניות מאיתנו ובגדול לא שמות עלינו. וכמו שזה נראה אפילו טראמפ מצטרף אליהן בגישה (במקרה אצלו הציניות עובדת לטובתנו בינתיים).
במצב כזה, אנחנו הראשונים שצריכים לעמוד בתור בדרישה לשיח מוסרי ולא מבוסס ריאל פוליטיק וציניות כוחנית כשמדובר ביחסים בינלאומיים. ובמקום זה אנחנו שוחקים את ההון המוסרי שלנו בשביל תשוקה ילדותית להחזיק בכח בשטחים הכבושים.

yaron 24 בדצמבר 2016

קל להגיד את זה כשיש מישהו אחר שעושה את העבודה המלוכלכת בשבילך.

צביקה 25 בדצמבר 2016

סתרת את עצמך.

ד"ר רזי הופמן 24 בדצמבר 2016

אמיר

גם אני בגישה שבה צריך להתפקח, לא יהיה שלום בשנים הקרובות ולכן צריך להיפרד בכח ובלי שלום.
תן להם חלק, תשאיר אצלנו חלק וזהו. בחלק שלנו הרוב ישאר לא מיושב כדי שאם (אם בהדגשה) משהו ישתנה בצד השני ונראה שמתנהגים שם יפה ויש נכונות לשלום (אחרי שאבו מאזן ימות) יהיה על מה להתמקח.

צביקה 25 בדצמבר 2016

כנראה צריך לגדול בגבעתיים בשביל להבין את אסף, לא כולנו זכינו.

Amir A 25 בדצמבר 2016

(-: שמע, נקודת המוצא שלי כאן היא שמי שמגיע לדהבאזר וטורח להשתתף בדיונים, יש לו משהו בין האזניים. במקרה של אסף אני גם מסתמך על בני שכנראה מכיר אותו אישית והיה מליץ יושר שלו כמה פעמים. נכון, הסגנון בעייתי והרבה פעמים, כמו בסיפור על הצב והעקרב, יש תחושה שדברי טעם נשטפים במלל שתחליתו היחידה היא לתקוע לצד השני אצבע בעין, אבל כשמנקים את כל הרעשים אזי מתגלים טיעונים שצריך להתמודד איתם.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אל תאמין לבני למילה

טל המנצ'סטרי 24 בדצמבר 2016

אותי מעניין לדעת מתי הפלסטינאים יתחילו לדאוג לעצמם, על אמת, כמו חלק מהיהודים בארץ ישראל?
כי לפני שטחים, כאלה ואחרים, צריך לבנות חיים בשביל הרצון לחיות, לצד שכנים וגם אם לא אוהבים אותם במיוחד.
ביום שאני אראה שבצד השני בונים יותר ויותר מוסדות לימוד וששם, באותם מוסדות לימוד ילמדו אותם אחרת מהתכנים שנמצאים שם היום, ביום שאני ראה שבונים שם מוסדות תרבות, מוסדות ספורט, בתי חולים, פארקים, כבישים, תשתיות, ובקיצור מדינה לתושבים שלה, אז אני אדע שאפשר יהיה להגיע לאיזה הסכם, ועל השטח וגבול…אפילו לא נצטרך ללכת לרב בשביל זה.
אבל עד שהחלום הזה יגיע, אני מציאותי, אין עם מי להגיע להסכם בצד השני וזה לא משנה מה נעשה, שטחים או הושטת יד.
לא היה לישראל ולעולם נשיא אמריקאי גרוע כמו אובאמה, אני מעדיף בכל יום את הלא פוליטקלי קורקט שטראמפ בוחר בו, על פני כסיל כמו אובאמה וליצן החצר שלו, קרי.

S&M 24 בדצמבר 2016

טל, לא תיראה. העולם המוסלמי לא הולך להשתנות.
ואני שואל, דווקא בגלל שאתה יודע שהעולם המוסלמי כזה, אלים, לא סובלני, ורוצה להרוג אותך – למה אתה מתעקש להמשיך לשבת בתוכו?
זה לא שהיה מצב שאתה ישבת והם באו (גרמניה), אלא זה מצב שבו אתה לפני 50 שנים החלטת לכבוש, ואחר כך החלטת להישאר, ולא רק להישאר, אלא להתערבב עוד יותר ולעבור לגור בתוכם.
את הלעבור לגור בתוכם אני לא קולט. כי אתה מבין שהם רוצחים, ובכל זאת מתעקש לעבור לגור איתם על אותם שטחים.
יש לך טריטוריה (הקו הירוק) שכבר ייצבת. שאתה שולט באוכלוסיה העויינת שבה גם מכוח היותך רוב, וגם מכוח היותה מפורזת על שטח נרחב. תסתפק בחיים השלווים האלה. למה אתה מתעקש להיכנס למקום רע, אם אתה יודע שהם לא בונים בתי ספר אלא מעבדות טרור?!

אז כשאתה אומר – עד אז אני לא מוכן לדון על מסירת שטחים – זו חוכמה קטנה מאוד והיתממות גדולה מאוד. ידעת שהם כאלה עוד כשנכנסת. ידעת שהם כאלה כל משך שהותך. ואתה היום אומר לי – בגלל שאתם רוצים להרוג אותי, אני אעשה לכם דווקא ואמשיך לגור איתכם.
ראה למשל מה אומר אסף למעלה – התשובה לטרור תהיה עוד יותר סיפוח. אתה מבין, הטרוריסט שרוצה שלא תלך כדי שהוא יוכל להמשיך להרוג אותך, הוא זה שיקבע לך איפה להיות.

כל ספר גרילה שנכתב אי פעם, אמר שלוחמי גרילה רוצים למשוך אותך לטריטוריה שבה יש להם יתרון, ובה הם יכולים להיטמע באוכלוסיה. ואנחנו, כמו מטומטמים, עושים בדיוק את זה. ועוד חושבים שבגלל שאנחנו עושים את זה, אנחנו מענישים את הטרור. אנחנו לא, אנחנו משחקים לידי הטרור.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

תקשיב לו טל.
הוא לא ינוח עד שהטרוריסטים האלה יישבו עם טילי נ"מ מ-48 (לא צריך חדישים יותר) על הגבעות שמזרחית ליהוד.

שמעון כסאח 24 בדצמבר 2016

לא צריך טילי נ"מ, שני פצמ"רים בשבוע על המסלולים ואף חברת תעופה לא תטוס לפה יותר.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

אבל יש הרתעה… מה אתה יודע…
טוב, תמיד אפשר לסגת גם לקווי 48 ולבסס את התעופה על מטוסים יומיים.

הגאון יודע למה אנחנו צריכים לחזור לקווי 67. אני בקושי עוצר את ההתרגשות שלי מלשמוע מה דעתו על זכות השיבה וכיצד הוא ינהג שיפרקו אוטובוסים עם כמה אלפים שרוצים לחזור 10 ק"מ מערבה ליפו.

בטוח שלשמאל שלנו פתרון אינטליגנטי גם לכך.

אסף the kop 24 בדצמבר 2016

מטוסים ימיים.

טל המנצ'סטרי 24 בדצמבר 2016

S&M

קודם כל אני מאמין בצדקתנו על הארץ הזו וזו לא התחילה מתאריך או שנה שנוחה לך ובגלל מה שאתה מאמין בו.
יש עובדות בשטח שאי אפשר לסלף אותן, אי אפשר להמציא דברים ואם אתה בוחר לעשות זאת אזי אתה חי בעיוורון.
יחד עם זאת, אני לא מקדש אדמה ורק בגלל שמדובר באדמה, אבל יודע, גם כי למדנו על בשרנו, כל שטח שניתן, הוא רק יקרב את המלחמה לדלת ביתנו בפנים הארץ.
הקונספציה של שטחים תמורת שלום פשטה את הרגל ממזמן.

במערכת החינוך בישראל יש אופציה של למידת שפה זרה, אחת מהן היא ערבית.
האופציה הזו קיימת כי יש בתוכנו ערבים ישראלים והשכנים שלנו מסביב הם ערבים גם כן, חלק מהסיבה שניתן ללמוד ערבית במערכת החינוך הישראלית היא בכדי שנוכל להבין את הערבים, לדבר איתם.
כל עוד בצד השני אין מערכת דומה, שרוצה להכיר ולא לדבר איתנו אלא לפגע ולהרוג, איזה היגיון יש לקרב אותם אלינו?

אז תבוא ותגיד לי, אין עם מי לדבר, זה נכון, אז קדימה, בוא נקבע אנחנו את המציאות בשטח, בוא נתנתק חד צדדית.
ובכן, גם את זה ניסינו ועשינו, ומה קיבלנו בתמורה? עוד מלחמה, עוד הרוגים וקירבנו את הטרור לרק רק לקצה אלא ללב ליבה של ישראל.

עכשיו אני מקווה שברור לך שהרשות הפלסטינאית, אבו מאזן, הם והוא נושמים עדיין ונמצאים בשלטון הרבה בזכות ישראל, והרי ראינו מה קרה כשיצאנו מעזה ולא היינו שם על המשמר, החמאס זרק את הפתח מהגגות.
מה אתה חושב שיקרה אם נתנתק לגמרי מהפלסטינאים ביהודה ושומרון?
ראית מה קורה בסוריה? זה בדיוק מה שיקרה להם, לפלסטינאים, את דעא"ש שוחטים כבר לא נראה רק בסרטונים שמעבירים בקבוצות וואטס אפ אלא נראה זאת במשקפת, מעבר לגבול, ואז מה? אז אתה תגיד, איך יצאנו והפקרנו אותם למוות, סברה ושתילה מספר 2 ובדיוק כמו שיש כאלה, מתוכנו שקוראים להתערבות צבאית שלנו בנעשה בסוריה…

אנחנו במלחמה, גם אם לא מעשית כרגע.
השטחים הם שטחי ארץ ישראל, שלנו, אבל ביום "רגיל" אני מוכן להגיע לפשרה ופשרה זה אומר לוותר על שטחים, אבל כשהתנאים יבשילו לכך, וכרגע זה לא מציאותי ומאוד יכול להיות שזה לא יהיה מציאותי בשנים הקרובות או גם שיהיו לי נינים.

נמשיך לחיות על חרבנו לצערי אבל לחיות.

אנונימוס 24 בדצמבר 2016

בהקשר של ההתנתקות כדאי לזכור שישראל התעקשה לקיים את המהלך בלי תיאום עם הרשות הפלשתינית שדרשה והתחננה לתיאום והזהירה מההשלכות של מהלך חד צדדי. כזכור שרון התעקש שאבו מאזן "אפרוח בלי נוצות" וסירב לשתף פעולה. גם בישראל מן הסתם היו רבים שהזהירו מהסכנה שבמהלך בלי תיאום (כולל בשמאל).

אביאל 25 בדצמבר 2016

אנונימוס – זה חכמה קטנה להגיד שהתנגדו בשמאל לאי תיאום, את מי זה עניין אז בשמאל-מרכז ובשמאל ? הם כל כך היו להוטים להראות שהם הטובים בסיפור ולצאת מעזה שהם נתנו לראש ממשלה מושחת להישאר בשלטון רק כדי שיבצע את חלומם, זו הבגידה האמיתית של הליברלים כביכול מהשמאל. שהליברליות נבחנת מבפנים הם נכשלים פעם אחר פעם, ״מאתרגים״ ראש ממשלה מושחת, קוראים להחליף את העם לאחר שהעם לא בחר בצד שלהם בבחירות דמוקרטיות, מבקשים לחץ חיצוני (בינלאומי) ומערערים את ריבונות המדינה – כשזה נוגע אליהם אין תוקף לליברליות, הם לא מבינים שליברלים נבחנים בראש ובראשונה במעשיהם שלהם, לכן האלקטורט שלהם הולך ונשחק, שזהבה גלאון יוצאת במחול ובשמחה בגלל הכרזה חד צדדית ממוסד מוטה נגד המדינה שלה שלא תתפלא אם היא תקום בבחירות הבאות מתחת לאחוז החסימה, זה לא קשור לדמוקרטיה וחופש הביטוי ולא לשום דבר אחר זה קשור בערכים בסיסיים של אזרחים במדינה, ברגע שאתה חושק בהתערבות חיצונית נגד המדינה שלך אתה פועל נגד כל אבות הנאורות והרעיונות שיסדו את הקידמה המדינית, אתה הורס את המחשבות של המודרניות שהגיעו מהובס, יום, מיל, לוק וכו׳.

אנונימוס 25 בדצמבר 2016

יכול להיות שהשמאל-מרכז מושחת וחרא והכל נכון. ויכול להיות שהם קוראים השכם וערב ללחץ בינלאומי (לא שאני ראיתי, אבל יכול להיות שהחמצתי). ויכול להיות שזהבה גלאון היא אבי אבות כל הטומאה ו5 המנדטים שלה הם האחראים לכל דבר רע שיצא לישראל מההתנתקות, הרבה יותר ממפלגת השלטון של הימין (כולל נתניהו) שיזמה והוציאה לפועל את המהלך, ואנשיה הם אלו שהמשיכו לתמוך ברוה"מ המושחת ולא התפטרו כאיש אחד מממשלתו הנוראית.

בכל מקרה זה בכלל לא מה שהתייחסתי אליו. כתבו פה שיצאנו מעזה וחמאס השתלט והרש"פ לא הצליחה לעשות כלום. אז הזכרתי שהיא לא הצליחה לעשות כלום כי לא נתנו לה לעשות כלום וסירבנו לשתף איתם פעולה בשום צורה למרות שהם התחננו לזה והזהירו חזור ושוב שמהלך חד צדדי הוא טעות.
זה הדבר היחיד שהיה לי בעצם חשוב לאמר.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אין גבול להזיות של שמאלנינו…
עכשיו גם השתלטות החמאס על הרצועה היא בכלל באשמת ישראל… אם רק היינו עושים את זה בשיתוף פעולה הרצועה הייתה הופכת לבירת הויפאסנה העולמית…
שוב פעם היאהוד האלה… הם אחראים לטבח של החמאס באנשי הפת"ח… והציונים בכלל שולטים בבנקאות העולמית.

שמעון 25 בדצמבר 2016

חחח, אנחנו היהודים מקור כל הצרות בעולם אתה לא מבין את זה? יש לך אף ארוך וכיפה?

yaron 25 בדצמבר 2016

מה לעשות אסף, זה נכון.
בוש ואבו מאזן לחצו על שרון לסגת ממעט שטחים ולהעביר לרשות והוא סרב רק כדי לצאת מכל הרצועה ולהעביר לחמאס.
אתה יכול להנגד לנסיגה האת אבל תסכים איתי שאם היינו נשארים בדרום ובצפון הרצועה מצבינו היה טוב יותר.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

לא

אביאל 25 בדצמבר 2016

חוסר הדיוק ההיסטורי שלך מעורר תהייה, ראשית שיצאנו מרצועת עזה אש״ף שלטו שם ותתפלא עד לבחירות שהם קיימו עזה צמחה כלכלית, מעברי הגבול העבירו סחורות יותר מתמיד וכו׳ והיתה תנועה חיובית לכיוון נורמליזציה, אבל מה קרה ? משהו ששכחת לציין, בחירות חופשיות לראשונה בעזה ומה תושבי הרצועה בחרו ? לעלות לשלטון (בצורה דמוקרטית לחלוטין) ארגון טרור, אז החלה הדרדרות, אש״ף היו נאיביים וחשבו שהחמאס ישחק משחק דמוקרטי, ישלוט וכו׳ ובבחירות הבאות הם ינסו להחליף אותו, אבל מה קרה ? החמאס זרק אותם (תרתי משמע) מהגגות וזו הסיבה לכך שמאז גם לא מתקיימות בחירות ביהודה ושומרון.

דיי עם ההלקאה העצמית.

אנונימוס 25 בדצמבר 2016

אין ספק שהפלשתינים לא צדיקים גדולים. אבל אנחנו עדיין אזרחי ישראל ושולטים בעיקר על מה שההנהגה שלנו עושה, וצריכים לקחת אחריות עליה. כנ"ל גם (לא רק ) אנשי הליכוד כולל נתניהו שצריכים גם הם לקחת אחריות על מה שהובילו והצביעו בעדו.
ההנהגה שלנו בחרה אז לבצע מהלך חד צדדי תוך הצגת ההנהגה הפלשתינית היותר מתונה כחסרת משמעות, וסירוב לבצע את המהלך בשיתוף פעולה איתה. זה רק חיזק את הקיצונים הפלשתינים ומבחינתם (ומבחינת הציבור שתמך בהם) הוכיח שצדקו בכך שטענו שצריך להמשיך את המאבק המזוין כי רק הוא מביא הישגים (מה שהוכח כנכון אחרי שנים של קסאמים ופיגועים שיצאו מעזה, בניגוד לטענה שהמצב שם רק הלך והשתפר. אם היה משתפר לא היינו יוצאים משם בכלל הרי).
כל זאת כמובן הובל ע"י מנהיג מושחת (אתה אמרת) שהישראלים בחרו, ומפלגת השלטון הישראלית המשיכה לתמוך בו ולא הדיחה אותו או הצביעה נגד המהלכים שהוביל.

אביאל 25 בדצמבר 2016

אנונימוס – אני לא מבין מה אתה רוצה, אתה מאשים את ממשלת ישראל במצב בעזה בגלל חוסר שיתוף הפעולה, העובדה היא שמאז ההתנתקות בספטמבר עד ינואר אשף שלט ברצועה בלי שום בעיה וכמו שכתבתי דיי בשגשוג ובשיתוף פעולה שגרתי עם ישראל, הגיעו הבחירות, הדמוקרטיות, החמאס עלה, עשה הפיכה נוסח היטלר לאחר מכן ומאז המצב הדרדר, לא ראה איך ממשלת ישראל אשמה ומה זה קשור לשיתוף הפעולה בעת ההתנתקות ?

בני תבורי 25 בדצמבר 2016

אביאל,
מרצ הצביעה נגד ההתנתקות בדיוק מהסיבות האלה. וגם אחד…נתניהו נדמה לי..

אביאל 25 בדצמבר 2016

בני – לא בודקים לפני שכותבים ? זהבה גלאון, יוסי שריד, אבשלום וילאן, רן כהן וחיים אורון הצביעו בעד.

נתניהו הצביע מסיבה אחרת, הוא רצה משאל עם ורצה לסיים כמה רפורמות (שאכן הסתיימו) במשרד האוצר, לאחר מכן הוא התפטר.

בני תבורי 25 בדצמבר 2016

נכון, אתה צודק. ביילין היחיד שהצביע נגד ושלל מכל וכל את תוכניתו של ראש הממשלה. "גישה מסוכנת", "אסון לישראל" ו"פרס לחמאס" היו רק אחדים מהניסוחים הבוטים שבהם השתמש כדי לתאר את השלכותיה.

אביאל 25 בדצמבר 2016

בני – למרצ היו שישה חברי כנסת באותה עת, גלאון, שריד, וילאן, כהן, אורון ורומן ברונפמן שנכנס ברשימה עם הבחירה הדמוקטרית. הכנסת ה16 היתה בזמן ההתנתקות, ביילין לא כיהן אז בכנסת, הוא חזר בכנסת ה17.

צביקה 25 בדצמבר 2016

לא הבנתי הרפורמות חשובות יותר ממניעת תכנית ההתנתקות?

אביאל 25 בדצמבר 2016

צביקה – התוכנית (ההתנתקות) היתה עוברת עם נתניהו או בלעדיו, הרפורמות, שאת התוצאות שלהן ניתן לראות גם בהתמודדות המאוד מוצלחת של ישראל לגבי המשבר הכלכלי אי אפשר היה להעביר בלי נתניהו, מה כל כך קשה להבין.

צביקה 25 בדצמבר 2016

אני משער שאם נתניהו היה יוצא נגד תוכנית ההתנתקות מתחילתה (כמו לנדאו וריבלין למשל), הרבה חכי"ם אחרים מהליכוד כדוגמת הנגבי, לא היו הולכים בעיניים עצומות אחר שרון, ואולי היה לו יותר קשה להעביר את החוק.

אביאל 25 בדצמבר 2016

צביקה – לשער דברים בפוליטיקה זו מלאכה כמעט בלתי אפשרית, העובדות הן שזה מה שקרה עם נתניהו או בלעדיו.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

נתניהו הצביע בעד. בממשלה. ואז בכנסת. ואז שוב בכנסת. רק אומר

באבא ימים 25 בדצמבר 2016

טל,

אני רוצה להעיר משהו על ההצדקה ההיסטורית. אני חושב שההצדקה ההיסטורית יכולה להיות בסיס לעצם קיומה של המדינה באיזור אבל לא יכולה ללמד אותנו יותר מדי על גבולותיה של אותה מדינה כי הם השתנו לאורך השנים.

אני אתן דוגמא- אם אנחנו מקבלים את התיאור המקראי כנכון הרי שמתי שהוא במאה העשירית לפני הספירה ממלכת שלמה התפצלה באופן וולנטרי לשבטים בגלל מלחמות פנימיות. הזכות לשטח הצפוני של הממלכה עברה לידי עשרת השבטים אשר כידוע נעלמו לאחר גלות אשור. הזכות ההיסטורית לשטחים הללו לא יכולה להיות זכותם של של היהודים של ימינו היות שאלו אינם צאצאי עשרת השבטים. השאלה לכן- יש הצדקה היסטורית למדינה? סבבה. אבל איך אתה יכול לגזור את גבולות המדינה תוך שימוש בתזת ההצדקה ההיסטורית?

צביקה 25 בדצמבר 2016

כשיבואו עשרת השבטים תהיה להם הזכות המלאה לדרוש את חלקם, עד אז זה יותר שלנו (בני דודיהם) מאשר של הישמעאלים (על הצד שהפלסטינים צאצאיהם) שהם בני דודים שניים.

מצד שני, בתנ"ך מוזכר שארץ ישראל ניתנה לנו ואת זה כולם יודעים לצטט מבן-גוריון עד נתניהו, אבל הם שוכחים שארץ ישראל נתנה לנו בתנאי מסויים: "אם בחקותי תלכו", הימין הדתי שמקפיד על החוקים הללו יכול לדרוש את הארץ (אני מדבר על הדתיים שמקפידים על עוד מצוות חוץ מיישוב ארץ ישראל), אבל נתניהו?? (מהזמנת חשמלאי ביום כיפור ועד אכילה במסעדות טריפה עם אדלסון) ממש לא, נתניהו יכול לחיות איך שהוא רוצה זו זכותו המלאה, אבל שלא יסלף את מה שכתוב בתנ"ך.

Amir A 25 בדצמבר 2016

הא! גדול צביקה. הייתי רוצה לזרוק לנתניהו או אחד משריו את השאלה הזו באיזו מסיבת עיתונאים.

צביקה 25 בדצמבר 2016

לפני מספר שנים קראתי מאמר מערכת בעיתון "יתד נאמן" (אני מקווה ששמעת עליו), שבו נכתב ששגריר ישראל באו"ם חיים הרצוג ציטט באחד מנאומיו באו"ם את ההבטחה שניתנה לנו, ושגריר סעודיה שאל אותו האם אתם מקיימים דברים אחרים שכתובים בתנ"ך או רק את זה.
אין לי מושג מה הוא ענה לו (אם בכלל), והאם המקרה הוא לא פרי דמיונו של הכתב, בכל אופן לא מצאתי תיעוד של המקרה במרשתת.

אמיתי 25 בדצמבר 2016

זה בדיוק מה שלייבוביץ דיבר עליו. העם היהודי והמדינה שלו
אינם דתיים יותר וההבטחה לא תקפה. מצד שני בקוראן ירושלים
לא ממש מוזכרת ועדיין..

צביקה 25 בדצמבר 2016

מכיר. בגדול דבריי מבוססים על דעתו בעניין.

תומרג 25 בדצמבר 2016

לא בטוח שאני זוכר היטב אבל ההבטחה ניתנה לאברהם, נכון? "לך ולזרעך אתן את הארץ", לא ככה?
ישמעאל הוא לא מזרעו של אברהם?

צביקה 25 בדצמבר 2016

היא גם ניתנה ליצחק וליעקב, ולא ניתנה לישמעאל ולעשיו.
וכן כתוב "ויאמר אלקים אל אברהם אל ירע בעיניך על הנער ועל אמתך כל אשר תאמר אליך שרה שמע בקלה כי ביצחק יקרא לך זרע".

תומרג 25 בדצמבר 2016

איך אפשר להבין מהפסוק הזה שישמעאל איננו זרע?

צביקה 25 בדצמבר 2016

צודק,הייתי צריך לצטט את הקטע במלואו ולא רק את הפסוק.
ותרא שרה את בן הגר המצרית אשר ילדה לאברהם מצחק: ותאמר לאברהם גרש האמה הזאת ואת בנה כי לא יירש בן האמה הזאת עם בני עם יצחק: וירע הדבר מאד בעיני אברהם על אודת בנו: ויאמר אלקים אל אברהם אל ירע בעיניך על הנער ועל אמתך כל אשר תאמר אליך שרה שמע בקלה כי ביצחק יקרא לך זרע.
רש"י: "מצחק" – ל' *ע"א כמו שנא' (שמות לב) ויקומו לצחק **ד"א לשון גילוי עריות כמה דתימא לצחק בי ד"א ל' רציחה
כמה דתימא (ש"ב ב) יקומו נא הנערים וישחקו לפנינו וגו'.
"שמע בקולה" – (בקול ***רוה"ק שבה) למדנו שהיה אברהם טפל לשרה בנביאות. (בשביל הפמיניסטיים שבינינו :-) ).
*ע"א – (נדמה לי) עם הארץ.
**ד"א – דבר אחר.
***רוה"ק – רוח הקודש.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

אז יש גושפנקא רייבה צביקה? :)

צביקה 25 בדצמבר 2016

אני מנסה למצוא, אשמח אם תעזור.

איציק 25 בדצמבר 2016

אכן צודק, רק דרכיו מאד עמומים, שיואיל בטובו לפרש את עצמו. המפרשנים מטעם עושים צחוק מעבודה, ולסמוך על כל מיני רבנים ובאבות, עדיף פשוט השכל הישר. כנראה ברוב המקרים יהייה קרוב יותר לכוונה האמיתית. לכן מבחינה זו, נתניהו והחשמלאי הרבה יותר קרובים לישום כונתו (בהנחה שקיים וציווה) מאשר כל המדברים בשמו.

צביקה 25 בדצמבר 2016

אתה באמת חושב כך?
איך השכל הישר שלך מפרש את זה "וכל הנפש אשר תעשה כל מלאכה בעצם היום הזה (יום כיפור) והאבדתי את הנפש ההוא מקרב עמה".
או את זה "כל אשר אין לו סנפיר וקשקשת במים שקץ הוא לכם". לא ידוע לי שלשרימפס יש סנפיר וקשקשת.

ולמה את ההבטחה לעם ישראל נתניהו כן מקיים, האם ההבטחה הזאת יותר חד משמעית? האם פה הוא לא מסתמך על רבנים ובאבות ופרשנים מטעם עצמם (או מטעמו)?

אני ממליץ לך לקרוא את פרשת בחוקותי (ויקרא בו ג-מא), בלי פירושים בלי כלום, אם נתניהו עדיין חושב שהארץ המובטחת שלו רק בשל היותו יהודי, הוא פשוט לא יודע לקרוא.

איציק 25 בדצמבר 2016

עזוב, היכן כתוב שצריך להתלבש כמו שמתלבשים ולירוק על מי שלבושה לא כמו שרוצים. היכן כתוב שאסור להדליק טלויזיה או לנסוע באוטו, וצריך לזרוק אבנים על מי שעושה זאת. אם אתה רוצה להמשיך, אני מניח שכיוון שהחטאים הגדולים הם בין אדם לחברו ולא בין אדם למקום, אז כנראה שאכילת שריפמפס פחות חמורה מהביזוי שאתם מנסים להעביר את כל החברה, החרדית והלא חרדית כאחד. מה אתה חושב על שחיטות הכשרות שמותנת בשמירת השבת כשאין קשר בין שני הדברים, וחיוב תשלום כספים שחורים לפקחי הכשרות במלונות, או ביטול הכשרות למי ששם עץ אשוח במלון לקראת מסיבת השנה האזרחית שאין לה שום פן דתי (האם עץ אשוח אסור לפי ההלכה). אז שחרר אותי מהשרימפס (שאני אישית לא אוכל כי הוא לא טעים לי), ובא נחזור לדברים הפשוטים בין אדם לחברו. שים לב אני לא מדבר על ייחסים בזוים בין אדם לחברו שקיימים גם אצל החילוניים ואצל החרדים כי האנשים רעים מטבעם. אני מדבר על פשעים בין אדם לחברו בחסות התורה שהרבנים מכשירים על ימין ועל שמאל, והחברה החרדית מקבלת אותם באהבה גדולה.

צביקה 25 בדצמבר 2016

אני לא מבין גדול באלקטרוניקה וחשמל, אבל נדמה לי שבהדלקת טלוויזיה או התנעת רכב יש איזו הצתת אש.
ואסור לזרוק אבנים על מי שנוסע בשבת, את זה אני אומר לך.
לגביי משגיחי הכשרות, אז כל המקרים שהבאת אלו מקרים של משגיחי כשרות מושחתים שתפסו אותם, רובם ממש לא כאלה, הרי זה שהתפרסם שמגיש חדשות מסויים הטריד בחורה מסויימת לא אומר שכל מגישי החדשות הטרידו בחורה מסויימת (או כמה כאלו), וזה שזמר מזרחי נתפס שהעלים מיסים לא אומר שכל הזמרים המזרחיים מעלימים מיסים ועוד.
ותראה לי בבקשה הוראה של רב (לא איזה באבא, בטח לא בימים) שמכשיר לעבור על פשעים בין אדם לחבירו בבקשה!

דבר נוסף הוא שאצלנו יש תורה נוספת, תורה שבע"פ, שם בגדול מפורשים כל האיסורים שדיברת עליהם.
תורה שבחינתנו היא לא פחות תורה מהשמיים.
שים לב שלא דרשתי מנתניהו שישמור על מה שכתוב שם כי הוא לא משתמש במה שכתוב שם בשונה מבתנ"ך.

צביקה 25 בדצמבר 2016

והנקודה הכי חשובה היא, שאני לא אמרתי שאנחנו מושלמים בשמירת המצוות לא בין אדם לחבירו ולא בין אדם למקום, הרי "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא", ויש הרבה מה לתקן בהתנהלות החרדית אני בטוח, אבל נעבור אחד לאחד על המצוות שכתובות בתנ"ך אתה חושב שיש מה להשוות בינינו לנתניהו, אנחנו אולי חלשים בשמירת מצוות מסויימות, נתניהו ויתר על הכל, וכן אנחנו אולי לא מתייחסים כלכך יפה לאלה שרוצים לאכול שרימפס (לא כשר, כמובן) או לחלל שבת (לפעמים בצדק לפעמים לא) אבל לא הלכנו נגד הדין הבינלאומי.
כמובן שאני מסתייג ואומר שאם נתניהו דורש מדינה יהודית על סמך מקורות אחרים יש (אולי לא נכנס לזה) צדק בדבריו, אני מדבר על ההסתמכות על התנ"ך.

ואני אוסיף ואומר שאני כאדם שמשתדל לקיים מצוות, את כל מה שכתוב בתנ"ך ובתלמוד, ועדיין אני לא חושב שהגעתי לדרגה של "בחוקותי תלכו", אם נתניהו כן אז אשמח לדעת איך הוא עושה זאת.

איציק 25 בדצמבר 2016

אני לא מצפה ממישהו הגם שהוא דתי שיקיים את כל תרי"ג המצוות. אני פשוט אומר שכל פעם שמתחילים לספר לי מישהו שלא מקיים מצוות מתחילים מחזיר, שרימפס ושבת. אלו הדברים הקטנים יש לזכור. הדברים הגדולים הם בין אדם לחברו. תשפוט את ביבי על זה (גם בזה אני לא בטוח שהוא טוב, אבל זה המבחן היותר חשוב). אני חושב שהתורה תהייה יותר סלחנית לאוחלי חזיר אשר עונים על כל מצוות בין אדם לחברו מאשר על מישהו ששומר על השבת מכל משמר ואוכל רק כשר אך מתנהג חרה לבני האדם (אני מבין שיש גם כאלו שהם חרה בהכל ומתקרבים לרמה גבוהה בשני התחומים, אותם נוציא לצורך הדיון). נושא של פגיע בפרנסה של אדם על ידי לקיחת כשרות כי עובדים בשבת, או שמים עץ אשוח ועושים מסיבת שנה אזרחית זו בושה ובחסות הרבנים והרבנות. התניית קבורה בתשלום גדול לחברת קדישה, יציאה לכבישים בשבתות וזריקת אבנים שהיתה מאד פופולרית (למרות שאתה נגד, הרבנים היו בעד). כל אלו חמורים בהרבה מהשרימפס בשבת. קודם הייה אדם, אחר-כך נדבר על מה שבין האדם למקום. והטענה שלי שהרבה עברות הציבור הדתי עובר במיצוות הרבנים, ואם תגיד לי שזה לא כך, לא אאמין לך.

צביקה 25 בדצמבר 2016

יש רבנים קיצוניים אני מסכים איתך, רובם לא כאלה, אני משער שאף פעם בחייך לא דיברת עם רב, וכל ההיכרות שלך איתם היא דרך התקשורת או דרכים עקיפות אחרות.
תראה לי הוראה של רב שמתיר לזרוק אבנים על מחללי שבת.
אבל עזוב רגע את הרבנים, אתה הזכרת פעם אחת את שני המרצים החרדיים שהיו לך באוניברסיטה מאוד לטובה, לו נניח מחר אתה מקבל הארה משמיים שבה מודיעים לך שאלוקים אמת ותורתו אמת וצריך לעשות את מה שכתוב בתורה והשכל הישר שלך יאמר לך שהאמת נמצאת שם (הכל בתאוריה כמובן אבל בכנות תנסה לדמיין כזה מצב), האם תבחר ללכת כמו המרצים החרדיים שלך וכמו הרב פירר או כמו הדרך של ביבי, או יותר מיזה האם יש משהו בדרך של ביבי שמזכיר קצת את מה שכתוב בתנ"ך.

איציק 25 בדצמבר 2016

צביקה, אני לא יכול להיות מליץ יושר של ביבי. ביבי מבחינתי כמו המקרה של פושע יהודי אכזר שהלך לעומלמו. באים לרב ואומרים שצריך לומר דברים טובים על המנוח, מה עושים. עונה הרב, בואו לקבורה ויהיה בסדר. כל הכפר בא לקבורה כדי לשמוע את דבר הרב. מגיע רגע ההספד, עולה הרב ואומר "בהשוואה לאבא שלו, המנוח היה זהב." על-כן, ביבי מבחינתי טוב רק מהרבנים הרבים שמנהיגים את הקהילה החרדית. אני לא יודע האם היום תמצא רבנים שיתמכו בזריקת ערבים, אך פעם הם היו בראש הזורקים. היום הם תומכים בביזוי נשים שלדעתם לא הולכים צנוע (ואל תספר לי שהאברכים עושים זאת על דעת עצמם ולרבנים אין מושג). בחיי דירתי עם רבנים, לא הרבה אבל כן, אף אחד לא מהזרמים החרדים, לא יודע אם זה למזלי או למזלם. אני מקווה שלעולם לא אשתה, או אבלע משהו שיגרום להארה כמו זו שדיברת עליה. ללא קשר לכך, לעולם לא ארצה ליות כמו ביבי.
נ.ב.: אתה כל פעם מתחמק מלדבר על הכשרות ועל גזילת הפרנסה מאנשים וסחיטת כספם באמצעות הרבנים של הרבנות. אני מבין שזה לא נעים. אתה רוצה על המקוואות בהם הרבנים דורשים לצפות במתגיירות תובלות ולא הבלניות. יש עוד, אבל אשמח שתתייחס לזה לפחות. מעניין איך תצדיק זאת.

צביקה 25 בדצמבר 2016

על דברים שאני לא יודע אני לא יכול לענות, כל שלגביי המתגיירות אין לי איך לענות לך.
ומה הבעיה בכשרות ובסחיטת הכספים אף פעם לא פירטטת.

איציק 25 בדצמבר 2016

כתבתי אך לא הפנמת, נותנים כשרות למסעדות רק אם הן סגורות בשבת. דיברתי עם הרבה אנשים דתיים (אחד אפילו בן של רב אך אינו רב בעצמו), וכולם אומרים שאין קשר בין שמירת שבת לכשרות. הדרישות למתן כשרות בתנאי שיעסיקו משגיח מאעם הרבנות אך גם ישלמו את משכורתו, במקום שהרבנות תשלם, וכך סוחטים משכורות עתק אחרת המשגיח לא ייתן את ההכשר. בירושליים הרבנות הודיע למלונות שהכשרות תילקח למי שיעמיד עץ אשוח בכניסה למלון או יעשה מסיבה בלילה מה-31 לדצמבר 2016 ל-1 בינואר 2017. אלו עיניינים בין אדם למקום, גזל פרנסתו על דברים לא קשורים כדי לאנוס אותו לעשות דברים כנגד רצונו.
נ.ב.: אם אתה לא מבין מה הבעיה בסחיטת כספים, זה אומר שאתה יכול להיות לא רק רב, אלה אדמו"ר וגדול בתורה.

צביקה 25 בדצמבר 2016

"לא עם הארץ חסיד" – הוא אדמו"ר.
ברבנות יש הרבה עסקנים חלקם גם נושאים בתואר "רב", בשביל לקבל תואר רב, אפשר להיות מושחת כופר ועוד כל מיני דברים טובים, הדרישה היחידה היא להיבחן על כמות מסויימת של ספרי הלכה, ולגדל זקן עדיף שיהיה ארוך ככל האפשר, אני למשל לא אוכל בהכשר הרבנות אני לא סומך על המשגיחים שמה (בטח לא על כולם).
לגביי כשרות ושבת אז אני לא מומחה בטח לא כמו המכר שלך, אבל כן נראה לי שיש קשר בין שני הדברים, אני לא יכול לצטט לך מקורות, אבל כן יכול לספר לך שלפני מספר שנים פגשתי באדם חילוני שסיפר (לא משנה למה) על מסעדה שבה הוא אוכל, והוא הוסיף שהוא משער שהיא לא כשרה כי היא פתוחה בשבת, אפילו אדם חילוני מבין את ההקשר.
לגביי התשלום אז הם ממש צודקים, הם מרחיבים את מספר הלקוחות וזכותם להשתתף לפחות חלקית בסכום הזה.
ו"משכורת עתק" מהכרות אישית עם משגיח הם מרוויחים סכומים ממש נמוכים.
ולגביי הסילבסטר, אז אני חושש שמי שחוגג את הסילבסטר הוא עובד עבודה זרה, אבל אני לא ממש יודע מה חוגגים בסילבסטר, ויש עניין נוסף קוראים לו "ובחוקותיהם, לא תלכו" ומכיוון שעץ אשוח וחגיגת הסילבסטר מקור המנהגים הם חוקות הגויים אז זה די אסור, חוץ מיזה אתה לא יכול לרקוד על שתי חתונות גם לרצות כשרות וגם לחגוג סילבסטר, תבחר.

איציק 25 בדצמבר 2016

שים לב, בשום מקום לא כתבתי סילבסטר, וזה במכוון. חגיגות הסילבסטר זו המצאה ישראלית, אין לי מושג למה דווקא נתנו שם זה (אני מכיר את הקשר בין סילבסטר לראשון לינואר, אך אין לזה קשר לחגיגה). החגיגות הם של שנה אזרחית חדשה ללא שום קשר לדת. בברה"מ תמיד חגגו יום זה תמיד עם עץ אשוח והדת היתה אסורה. רוב יוצא ברה"מ ממש לא מבינים את הקשר לדת, כי אם עוד סיבה לשמוח, מה רע בכך. בכול העולם יש מופע זיקוקים ומסיבות שאין להם שום הקשר דתי. החג הנוצרי הגדול הוא ב-25 לדצמבר, המולד. האשוח הוא לא סממן דתי אלה עץ מאד נפוץ בצפון אירופה שאותו קישטו ומתחתיו שמו מתנות לילדים. הרבנות טיפסה על העץ הלא נכון אבל זה מאפשר לה לתפוס באיזור המפסעה אנשים ולהכאיב להם. לתת לחגיגה זו פרשנות דתי זה ניצול ציני.

צביקה 25 בדצמבר 2016

השנה האזרחית היא שנה נוצרית במקור, לא?
ואולי גם שלאחר שנים של רדיפות ע"י הנצרות אולי התחלנו גם לפחד מהצל שלנו.
מה שכן כשאתה חוגג עם עץ אשוח וכו' זה דבר אחד אבל בבתי מלון פונים בעיקר (תקן אותי אם אני טועה) אל האורחים הנוצרים שפוקדים את הארץ בתקופה זו, לא בשביל יהודים, הם יכולים להסתפק בסנטה קלאוס עם שטריימל ופאות.

איציק 25 בדצמבר 2016

מה לעשות שהעולם כולו מתנהל לפי הלוח הנוצרי, גם הסינים וההודים, גם הגוש המזרחי שהיה חילוני התנהל כך (עכשיו הוא כבר לא חילוני). אז לא צריך לבלבל בין מקור התאריך למשמעות החג. זה שמגיעים נוצרים כתיירים זו ברכה והם באים בשביל המולד, ואם נשארו עוד כמה ימים אז למה לא לעשות מסיבה שאין בה לא תפילה ולא ריטואל דתי, ולהרויח עוד קצת. הישראלים חגים בהמוניהם את החג, וגם להם אין שום משמעות דתית כי אם סיבה לשמוח, הרי בחגים היהודים אין שימחה, פרט לשימחה לעיד, אלוהים רצח את ההוא, השמיד את ההם, באו נומר ימח שמם ונוכל הרבה. אז פה יש סיבה חילונית לחלוטין לשמוח, והרי אין מצווה להיות כל הזמן עצוב. ולא, אתה לא יכול לזלזל בלקוחות שלך, אם הם רוצים לשמוח, אז תכבד אותם ושיהיה מכל הלב, תן להם עץ אשוח, סנטה קלאוס או סבא שלג, המון מוזיקה ושימחה, עד ד'לא ידע. נסה פעם לגרום לגוים לחייך, אולי תראה שהם יחייכו אליך גם ולא תהיה מנותק, מנוקר וכאוס. אין פה אפילו עברה על ההלכה, רק דווקאות לשמה. חבל. אפילו כשאפשר להיות נחמדים היהדות מנסה להשניא את עצמה. מי מרויח מכך? חוץ מהרבנים ו"גדולי הדור"

צביקה 25 בדצמבר 2016

אני אומנם לא מסתובב בעולם אבל אני משער שברוב המקומות אין מצות (בטח לא כשרות) בפסח, ואין סוכה וארבעת המינים בסוכות ואין אוזני המן בפורים חנוכיה בחנוכה וכו' ועדיין אני ממש לא חושב שהם לא מכבדים אותי בגלל זה, יש יהודים שחושבים שצריך לכבד את הגויים אפילו יותר ממה שהם דורשים, אני לא כזה.
ואין מתפקידה של הרבנות לדאוג לרווחים של בעלי המלון, זה התפקיד שלהם, שיהיו יצרתיים.

צביקה 25 בדצמבר 2016

תגיד זה לא בושה שאף אחד לא מצטרף לדיון הפעם, איפה כולם?
בכל מקרה שיהיה לך חג חנוכה שמח, שנה טובה, ולילה טוב. אני הולך לישון.

איציק 25 בדצמבר 2016

אתה מתנהג בדיוק כמו היהודי הקטנוני אשר מחפש איך לחרבן לאחר את החיים. אם יבואו המוני יהודים למלון בחול, תאמין לי שהם יכינו להם סופגניות ויעמידו חנוכיה כדי שיבואו גם בשנה הבאה, כי זה ביזנס. אף אחד לא מבקש לדאוג לרווחים של בעלי המלון, מבקשים מהם לא לתקוע מקלות בגלגלים כאשר אין בזה שום עברה על שום הלכה, ופשוט מאפשר קבלת אורחים בסבר פנים יפות. אני לא מכיר איזה חוק מהתורה המחייב לחרבן לאורח את השהות. אבל בסדר, זו התורה והפרשנות שאתה והרבנים שלך אוהבים, ובגלל זה אתם משניאים את עצמכם על הציבור ועל העולם, ואתם גאים בכך.

אהד 26 בדצמבר 2016

צביקה, בחוקותיהם? אז אם מחר יחליטו באירופה שאסור להגיש אוכל כשר בגלל איסור נוצרי דומה, זה יהיה בסדר מבחינתך?
מה גם שזה קשקוש לדעתי.. עצי האשוח נועדו לא כדי שהאורחים היהודים ילכו בחוקותיהם של הנוצרים אלא כדי שהנוצרים יוכלו ללכת בחוקותיהם שלהם..

צביקה 27 בדצמבר 2016

אהד
אוכל זה דוגמא לא טובה, כי בלי אוכל אי אפשר להתקיים בשונה מסמלים כגון עץ אשוח, אבל אם למשל היו אוסרים עליי להדליק נרות חנוכיה בבית מלון נוצרי שנהנה מכשרות נוצרית כל השנה, אני ממש יבין אותם, אני אמנם לא כלכך אתחשב בהם אבל זה עניין אחר.
"ובחוקותיהם" זה על זה שבעל המלון שם עץ אשוח לא על זה שנוצרים שמים עץ אשוח.

צביקה 27 בדצמבר 2016

יש עניין נוסף והוא שעבודה זרה בשונה מעבירות אחרות זו עבירה שאסור ליהודי לעזור לגוי לקיים.

תומרג 27 בדצמבר 2016

עץ האשוח הוא לא עבודה זרה
אני תוהה אם יהודי חרדי אמריקאי יימנע מלשהות במלון בארה"ב בגלל שיש שם עץ בלובי בחג המולד

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

ערביי ישראל יודעים עברית מצויין ויודעים שמעטים פה יודעים ערבית
לכן רבים מהם, מוסלמים ולפעמים גם נוצרים (מניסיון) מדברים ערבית בינם ובין עצמם כשהם בנוכחות יהודים בידיעה שאלו לא מבינים ערבית וניתן לעבוד עליהם. זו אחת מהסיבות שאינני הולך יותר למוסכי חאפרים של בני דודנו, מוסלמים או נוצרים. אני נותן למוסכניק היהודי לדפוק אותי :)

דוד 24 בדצמבר 2016

s&m אתה מבין שזה קצת מוזר שהשמאל מטיף להפרדה והימין מוכן לספח ולחיות יחדיו, נכון?
זאת אומרת: קשה להאמין שאיש שמאל מדבר על הפרדה רק ממקום תועלתני-כדאי, אלא עולה מחשבה שמא דברים אחרים מנחים אותו.
איך יכול להיות שאנשי שמאל הכי קיצוניים מתנגדים בטירוף לסיפוח כל השטחים? הרי בשביל הפרט הפלסטיני אזרחות ישראלית זה גן עדן ומבחינה חברתית, זו האמירה הכי חזקה שכולנו בני אדם שווים. ולגבי השאיפות הלאומיות. נעשה את זה במשאל עם.
עכשיו, עזוב אם זה נכון או לא נכון לעשות. הנקודה שלי היא שגם הצעה כזו, שאין דמוקרטית ממנה, שתושבי יהודה ושומרון יבחרו בעצמם (ברוב מיוחס אפילו) אם להסתפח, תזכה להתנגדות מוחצת משמאל. אשמח לשמוע למה

yaron 24 בדצמבר 2016

השמאל גם חי באשליה שלערביי ישראל יש שיוויון זכויות ושמקובל עליהם לחיות במדינה יהודית "דמוקרטית".
ההגיון של השמאל אמור להוביל למדינה דמוקרטית בלי אפליה לטובת יהודים (חוק השבות).
אבל כרגיל, הצדק עוצר בגבולות 67 ואל תבלבל אותם עם עובדות.

S&M 25 בדצמבר 2016

הימין מוכן לחיות ביחד זו אחלה התחלה של בדיחה. אל תעצור כאן, אפשר לפתח עם זה אחלה קריירה.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

עוד תגובה לעניין של גאון "דה באזר"

דוד 25 בדצמבר 2016

היי, חשבתי שאתה דווקא רציני. ביי

גל ד 25 בדצמבר 2016

אין שום משמעות למשאל עם כזה. נניח ש 70% תומכים בהתאזרחות. מה תעשה עם שאר ה 30%? תצפה מהם לוותר על השאיפה לאמנסיפציה? תטרנספר אותם? גם בדמוקרטיה הרוב לא יכול לקבוע מה שבא לו עבור המיעוט.

Duncan 25 בדצמבר 2016

מה הבעיה עם שטח כבוש? תוצאות של מלחמה זה שטחים כבושים. אמריקה כבשה את קליפורניה. אז מה? החזק מנצח.
הערבים צריכים לעבור לחיות עם שאר הערבים בסוריה וירדן ששם יש רוב "פלסטיני"
השמאל מתעסק בשטויות. השמאל מחפש היכן היהודי טועה. כי היהודי 2000 שנים מנסה לרצות את הגוי. ועדיין מנסה לרצות את הגוי.
לתת מאה אלף דולר לכל ערבי ואזרחות זרה ויאללה לעוף.
לא מבין איזה אינטרס יש לישראל לוותר על שטח שהיא החזקה מבין הכוחות באיזור. למה לתת משהו עבור כלום? אף שמאלן לא ייתן תשובה על זה כי אין לו.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

סמי השלום.
Since 1993.

Duncan 26 בדצמבר 2016

מזמן אני לא דן בפוליטיקה עם שמאלני. הסיבה היא שלא ניתן. הם לא יודו הטעויות ורק ישקרו. הפעם האחרונה היתה לא מזמן אותו שמאלן טען שהבריחה מעזה היה טובה. לשמאל יש יכולת לראות את השמש כירח ואת הלילה כבוקר

שמעון 25 בדצמבר 2016

איך הפלסטינים אומרים שהם פלסטינים בכלל? הם אפילו לא יכולים לבטא "פ" בערבית, הם אומרים "ב" במקום, אז זה בלסטין אולי וכולנו טועים?

נביא בעירו 25 בדצמבר 2016

פלסטין. בפ"א לא דגושה. בור…

שמעון 25 בדצמבר 2016

אז נזמין אותך לביצה, רוצה ביצה עם פטריות, טונה או זיתים, או לשבת ב-ברלמנט של האו"ם?

הבור היחיד פה זה אתה.

Ljos 25 בדצמבר 2016

מה אתה אומר, נפסיק לריב, נשב בפנאן, נאכל איזה אפתר ונסתכל על איזה פלאח עובד מרחוק, או על איזו שאפה?
פא לא דגושה.

Ljos 25 בדצמבר 2016

רק אל תתחרפן.

שמעון 26 בדצמבר 2016

אם אחרי פעמיים לא הבנת את הבדיחה…..

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

שם בדוי

מי שנתן שם לערבים של מדינת ישראל היו הבריטים והם לא קראו לארץ Falestine או Phalestine אלא Palestine עם פה דגושה.
בסדר?

Ljos 25 בדצמבר 2016

מתוך בית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב:
"השם פלשתינה, בלטינית Palaestina היה בשימוש בספרות ההלניסטית-רומית עוד לפני ספירת הנוצרים, אך ניתן כשם רשמי במקום פרובינציית Judea רק לאחר מרד בר כוכבא שדוכא בשנת 135 לסה״נ. משם עד הכיבוש הערבי חולקו חבלי ארץ הנמצאים כיום בישראל, ירדן, סוריה ולבנון מספר פעמים בין פרובינציות שונות שהכילו את השם פלשתינה כמו Palaestina Prima, Palaestina Secunda ו-Palaestina Syria.
המקום הראשון הידוע לנו בו נזכר השם פלסטין בערבית (فلسطين, מבוטא Filastin), הוא לאחר כיבושו של הח׳ליף עמר בן אל-ח׳טאב את האזור בשנת 638. אמנם בשפה הערבית המדוברת מוחלפת פ׳ ל-ב׳, אך קיימים מונחים שמיים רבים בהם ה-פ׳ הדגושה מבוטאת כ-פ׳ רפה. דוגמה לכך היא חג הפסח המבוטא בערבית ב-פ׳ רפה (عيد الفصح). המונח הלטיני ״פלשתינה״ עבר שערוב ל״פלסטין״ יחד עם שמות רבים באזורנו. ההגייה של חלק מהשמות כמו למשל סוריה נשמרה, אך ההגייה של שמות אחרים השתנתה. כך לדוגמה מקור שמה הערבי של שכם-נבלוס הוא שמה הרומי של העיר, Neapolis ושם הכפר בדרום הגדה המערבית תרקומיא מקורו בשם היווני טרי-קומיא שמשמעותו הפשוטה היא שלושה כפרים, בדומה לכפר בצפון הגדה, פנדוקמיא שמקורו פנטה-קומיא, ביוונית חמישה כפרים. קשה למצוא חוקיות בהפיכת ה-פ׳ הדגושה ל-פ׳ רפה או ב׳ כפי שקורה עם הסבת הצליל ch לעתים ל-ש׳ (כמו במקרה של תה, בסינית מנדרינית- chai ובערבית שאי) ולעתים לאות צ׳ (מקור השם סין, הוא Chin השושלת הקיסרית הראשונה נהגה בערבית כ״אל-צין״-الصين). ״שיבושים״ מסוג זה נפוצים מאוד בשיום אותו נותנים דוברי לשון אחת למונחים מלשון אחרת. התנ״ך ובעקבותיו העברית המדוברת מלאים בשיבושי שמות של מקומות ואישים מהאימפריות השכנות, מצרים ופרס. כך או כך, המונח פלסטין (בפ׳ רפה!) נמצא בשימוש לפחות 1388 שנה, הרבה לפני עידן הלאומיות."

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

התיוג בישראל ל״ימין״ ו״שמאל״ כיום הוא אכן מטעה ואף מגוחך, ונוצר כפי שהוא כדי לשרת אינטרסים ברורים.
האחראי העיקרי לכך ב 20 השנים האחרונות הוא ביבי, שהפך את המילה ״שמאל״ לקללה המייצגת אנטי-יהדות ובוגדנות (הלחישה הארסית לרב כדורי כי השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים).
כל מי שמתנגד לביבי מבית ומחוץ, בשל התנהלות עקומה, חשדות לשחיתות, וכו- מתויג על ידו כ״שמאל״. וזהו ספין.
אם נתעלם לצורך הדיון מחלוקה ימין/שמאל בהיבטים כלכליים, ונתמקד רק בשאלה הנוגעת לסכסוך הישראלי-פלשתיני:
אלה שנקריש כאלה הרוצים להישאר בשטחים לנצח נצחים. חלקם מסיבות בטחוניות (טריטוריה בשליטתנו) תוך מיזעור משמעות של שליטה באוכלוסיה אזרחית עוינת.
חלק מהרוצים בשטחים, בנט למשל, מונעים מסיבות דתיות/משיחיות. הויכוח מולם אין ימין/שמאל אלא ניהול מדינה וסכסוך בהסתמך על דת וספרי קודש.
מנגד:
יש ישראלים שלא רוצים פלשתינים, לא רוצים ערבוב אוכלוסיות, לא רוצים רוב ערבי מים לים. סבורים שיום אחד, עוד 10/20/50 שנים, יהיה חובה לתת זכויות הצבעה לאוכלוסיה הערבית בשטחים. ואז, כאשר יהיה רוב ערבי בכנסת, ישראל לא תהיה מדינה יהודית ודמוקרטית. וזה במידה רבה סוף לציונות של הרצל, בן גוריון, ואחרים, ותחילה של סרט אחר לגמרי. אני מנוי על קבוצה זו. אני רוצה הפרדה בין אוכלוסיות. איפה שאפשר- גדר (כל עוד יש חשש לטרור. כנראה תמיד). אני רוצה רוב יהודי במדינת ישראל. לדעתי הגישה הזו, הרוצה ברוב יהודי במדינת ישראל, מייצגת ימין אמיתי ושפוי. כמובן שאצל ביבי, המוחזק כבן ערובה של קבוצת מתנחלים קטנה, קיצונית ורעשנית, אלה נקראים שמאל. אבל זהו ספין נוסף של ביבי.
איך ביבי יגדיר את ז'בוטינסקי, הליברל, שהגדיר את 5 הממים?
ואיך את בגין, מנהיג הליכוד (המשפחה שלי הצביעה עבורו) שהחזיר שטחים למען שלום?
ומה גם שרון- שעשה (באופן עקום מאד) מהלך חשוב ביותר (היפרדות מאוכלוסיה סופר עוינת של 2 מיליון תושבי עזה), אחרי היסטוריה של בניית ההתנחלויות?
האם כל אלה, מנהיגי התנועה הרביזיוניסטית לדורותיה- הינם ״שמאלנים״ יפי נפש ומחבקי ערבים?
האם רק ביבי, שרה וילדיהם הם ימניים?
כשמתעלמים מהספינים, ובראשם את התיוג כ״שמאל״, ניתן להסתכל באופן קונקרטי וענייני על סוגיות שעל הפרק.

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

נכתב במענה לדוד.
תיקון לאייפון: אלה שנקריש כאלה = יש כאלה

דוד 25 בדצמבר 2016

עקרונית, אני מבין את התשובה שלך וגם מכבד אותה, אך הבעיה היא מעשית: רעיון ההיפרדות מושתת על הנחה שאפשר להיפרד, כלומר שהם יסכימו מצדם להיפרד, שזה אומר: יסכימו לשלוט בסופן של 70 שנה רק על 23% מהשטח בין הירדן לים. כל האינדיקציות מורות על כך שהם לא יסכימו לכך והאמת, אם לטענתם זהו שטח מוסלמי, אין שום סיבה שיסכימו. לכן, הפתרון הזה יורד מהפרק.
ייתכן שחלק מהשמאל (מונח שכלל אינו משוקץ בעיני. ועזוב את ביבי. שמאל מדיני וזהו) עדיין מאמין לכך שיסכימו. כנראה שגם אתה. לי זה נראה כמו היאחזות נואשת ברעיון שפג תוקפו.
לעומת אותו שמאל הגון אך תמים, יש חלקים בשמאל אשר מונעים גם מאנטי חזק מאד לכל לאומיות יהודית בשטחים, כחלק ממלחמת תרבות בין חילונים לדתיים. הם אינם מעוניינים במדינת לאום יהודית כי זה נשמע להם דתי/פאשיסטי ולכן נלחמים בכל מאודם במה שנתפס בעיניהם כביטוי של זה- ההתנחלויות.
נקודה למחשבה- הפתרון של סיפוח בעתיד על פי משאל עם פלסטינאי יותיר את הפלסטינאים עם תחושת תבוסה הרבה פחות גדולה.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

הם לא יסכימו, לכן אני אומר שצריך לעשות את זה בכח. המצב הנוכחי הוא טוב לאבו מאזן שדוגל בתורת השלבים כפי שנקבעה מראש ובלי שינוי. כל פתרון שירחיק אותו מהמטרה לא קביל.

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

בגין: http://bit.ly/2i6GOBV

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

שמעון ידידי.
יש דיבורים ויש מעשים. מנהיגים נמדדים בעשייה ולא בדיבור (ביבי מקבל מדליית זהב בדיבורים, וציון נכשל ענק במעשים).
בגין היה מנהיג אמיתי. ואמיץ. נבחר ב 77 וזמן קצר לאחר מכן עשה הסכם שלום עם מצרים- המעצמה הערבית הגדולה, חזקה וחשובה ביותר.
בגין פינה יישובים יהודיים – ימית, אופירה, וזה לא היה קל. הרבה התנגדות ובכי, מחזות קשים.
והעביר זאת בממשלה ובכנסת.
היה מנהיג אמיתי. אמיץ. צנוע (דירת 2 חדרים בתל אביב). הגון.
זה מצער, מביך ומבאס שנתניהו, האופורטוניסט, הנהנתן וחסר הבושה, המוסר והערכים, כבר 20 שנה עומד בראשות התנועה של ז'בוטינסקי ובגין.

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

אם היית יודע משהו על תפיסות בגין באמת, לא היית כותב את שכתבתה על החזרת שטחים, אתה מוזמן ללמוד על תפיסת בגין את ארץ-ישראל ועל ההבדל מבחינתו בין סיני ליהודה ושומרון, אפשר למצוא ברשת אתה מוזמן לחפש.

פתאום בשמאל מתגעגעים לבגין, לך תבדוק מה אמרו עליו גם לפני שנבחר וגם אחרי, אצטט רק את יוסי שריד מיד לאחר הבחירות "הכנתי מברשת שיניים וציוד אישי לרגע שיבואו לקחת אותי".

the bird 25 בדצמבר 2016

ואותם מנטרות היו כשהוא נבחר
"שצריך להחליף את העם"
מנהיגי הימין אף פעם לא רלוונטים
עד שמשתמשים בהם כמטבע עובר לסוחר בשמאל

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

כתבתי למעלה: יש דיבורים (״תפישות״), ויש מעשים.
אני מתייחס למעשים.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

כן, יוסל'ה ז"ל תמיד היה דרמטי.
עם כל השמאל והימין הדמוקרטיה הישראלית כל כך חזקה ואף אחד לא ישנה את זה בין אם הוא שמאל או ימין. גם לא במה שמתנשא עלינו ואומר שהדמוקרטיה הישראלית בסכנה. אין דבר יותר מטעה מזה.

גל ד 25 בדצמבר 2016

אז אני יכול להרגיע אותך, אם קצב גידול האוכלוסיה הנוכחי יימשך, ולא ניפרד מהפלסטינאים, עדיין רוב האוכלוסיה בארץ לא תהיה ערבית.

אלא חרדית.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

כל המחנה שלך מתנגד להגדרתה של ישראל בחוק כיהודית. הפסק לספר מעשיות.

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

שתהיה לי בריא חביבי. באמת אין לך מושג. שטפו לך את המוח יופי.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

האמת כואבת- המחנה שלך התנגד לחוק הלאום. כלומר, לעיגונה בחוק של ישראל כמדינה יהודית.

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

מנקורה לרפיח, מהנהר עד לים זוהי אדמת ווקף איסלאמי ואין לאף מוסלמי זכות לוותר עליה, רק למוסלמים מותר לשלוט בה, היהודים יחיו בה רק ברצונם של המוסלמים וגם אז כבני חסות נחותים.

זה היסודות, זה לא ישתנה. שכל אחד יסיק את מסקנותיו.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

אכן

אריאל 25 בדצמבר 2016

2013 – 21 החלטות נגד ישראל, 4 מדינות אחרות (איראן, סוריה, אוקריאנה, צפון קוריאה)
2014 – 21 החלטות נגד ישראל, 4 מדינות אחרות (איראן, סוריה, אוקריאנה, צפון קוריאה)
2015 – 22 החלטות נגד ישראל, 2 נגד מדינות אחרות (איראן, צפון קוריאה – סוריה לא ברשימה)

רצח עם, עבדות, סחר בילדים, סחר באיברים, מוות מתחלואה רעב ותת תנאים זה רק חלק ממה שקורה בעולם עכשיו כיום כרגע.
גם על פי המתודה הכי שמאלנית שיש ישראל לא נמצאת אפילו באזור החיוג הזה.

אני לא תמים מכיר את הנטיה האנושית ליישר את המציאות לפי האג'נדה שלך. אז אלה שרוצים לעשות זאת, בכיף תעצמו עיניים ותספרו לעצמכם מה שאתם רוצים. למי שכן רוצה לשמוע אני אומר: מה שאתם רואים כאן זאת לא צביעות. זאת אנטישמיות פר אקסלנס.

תומרג 25 בדצמבר 2016

החלטות איפה?
במליאה? בוועדת זכויות האדם? במועצת הבטחון?

אריאל 25 בדצמבר 2016

להבנתי בעיקר במליאה ובוועדות.
במועצת הביטחון יותר קשה להם.

דיזידין 25 בדצמבר 2016

להבנתי אין לך מושג.
גם לי אין.
הנה 100 ההחלטות האחרונות של מועצת הביטחון, שפטו בעצמכם
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_Nations_Security_Council_Resolutions_2301_to_2400

אריאל 25 בדצמבר 2016

לך אין מושג זה בטוח.
הלינק שהבאת הוא להחלטות של מועצת הביטחון.
דבר שני, החלטות יש המון אני מדבר על החלטות שמגנות מדינות.
מעבר לכל זה, אם אנחנו חלוקים על העובדות אני שמח. זה פתיר.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אתה לא היחיד שיודע לצטט מתוך ויקיפדיה:

In recent years, the Middle East was the subject of 76% of country-specific General Assembly resolutions, 100% of the Human Rights Council resolutions, 100% of the Commission on the Status of Women resolutions, 50% of reports from the World Food Programme, 6% of United Nations Security Council resolutions and 6 of the 10 Emergency sessions

These decisions often criticize Israel for its "occupation of Palestinian land and its oppression of Palestinians." A number of observers have described this criticism as excessive. For example, according to the UN Association of the UK, General Assembly resolutions in the period 1990–2003 show bias against Israel, condemnation of violence against Palestinians, but only occasional discussion of violence against Israelis. In addition, the UNHRC was criticized in 2007 for failing to condemn other alleged human rights abusers besides Israel.

The United States has been criticized as well by the OIC and other Arab organisations, for vetoing most Security Council decisions critical of Israel, the so-called Negroponte doctrine. Since 1961, Israel has been barred from the Asian regional group. In 2000, it was offered limited membership in the Western European and Others Group. On 29 November 2012, the UN General Assembly adopted United Nations General Assembly resolution 67/19 changing Palestine's "entity" status to "non-member state" by a vote of 138 to 9, with 41 abstentions. Some sources claim that these measures implicitly recognised its sovereignty.

In an interview on December 16, 2016, UN Secretary General, Ban Ki Moon, said that the UN has issued a "disproportionate volume of resolutions, reports and conferences criticizing Israel

דיזידין 25 בדצמבר 2016

אין לנו ויכוח.
אני מכיר היטב אנטישמיות שמסווית כביקורת על מדיניות ישראל.
רק לא רואה טעם לצטט נתונים מפוקפקים שלא מבינים.

אריאל 25 בדצמבר 2016

הנתונים לצערי ולצערך לא מפוקפקים בכלל.
אנחנו אמורים להיות מזועזים מזה שיש אנטישמיות לא בסתר לא בשוליים אלא בשיא הקונצזוס ועל הבמה המרכזית.
אם לזה אתה לא רואה טעם אני לא יודע למה כן.

אריאל 25 בדצמבר 2016

ראה בלינק פירוט החלטות העולם וישראל 2015
http://www.unwatch.org/un-to-adopt-20-resolutions-against-israel-3-on-rest-of-the-world/

תומרג 25 בדצמבר 2016

ב-1.3.80 גינתה מועצת הביטחון של האו"ם את ישראל על הבניה ב"שטחים הכבושים" (החלטה 465). החלטה דומה להחלטה שהתקבלה בליל שבת. ארה"ב, תחת ממשל קרטר, תמכה בהצעה (ולא נמנעה, כפי שעשתה הפעם).

ב-30.7.80 גינתה מועצת הביטחון את ישראל על חקיקת חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל. ארה"ב, תחת ממשל קרטר, נמנעה.

ב-21.6.81 גינתה מועצת הביטחון את ישראל על תקיפת הכור הגרעיני של עיראק. ארה"ב, תחת ממשל רייגן, תמכה בהצעה.

ב-17.12.81 גינתה מועצת הביטחון את ישראל על חוק הגולן. ארה"ב, תחת ממשל רייגן, תמכה בהצעה.

תומרג 25 בדצמבר 2016

(וכל הזכויות שמורות לבלוג של אורי הייטנר שממנו העתקתי את הנ"ל)

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

רייגן היה ונשאר (כן! גם אחרי מותו) סמולן, פעיל של הקרן החדשה, חבר של רביב דרוקר ואילנה דיין, ואישתו מעולם לא היתה פסיכולוגית ילדים. הגיע הזמן להסיר את המסיכה מעל פניו של רייגן

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

עוד תובנה
הבית הלבן מספק פה את תמצית ההתנהלות של ממשל אובמה ב 8 השנים האחרונות וזה מתבטא במשפט למטה
"לא מדובר בנקמה, זהו מהלך שפועל לטובת ישראל ונועד להציל אותה מעצמה, כי ללא פתרון שתי מדינות לא תוכל ישראל לשמור על ביטחונה ועל מעמדה כמדינה יהודית דמוקרטית" המשפטים האלה מעידים על התנשאות וחוסר הבנה. לאנשים האלה נתנו את היד לעשות הסכם עם אירן שצועקת מכל במה שיש להשמיד אותנו. הממשל הזה ומדיניות החוץ המתנשאת שלא למדה כלום במהלך 8 השנים והסתובבה פה במזרח התיכון כמו פיל בחנות חרסינה כשהיא שוברת כל דבר ביהירות הזו. זו אותה מתנשאת שקראה לראש ממשלה מכהן בישראל צ'יקן שיט. אני מניח שאלו מילים של קרי ואובמה שלא היו נאמרות על ידיהם מפאת פוליטיקלי קורקט אבל נאמרו מצד אנשיהם ששמעו את הביטויים בחדרי חדרים.
למזלנו הממשל משתנה ויש לקוות שטראמפ שהוא קודם כל ביזנס מן ולא…. יתקן חלק מן השטויות שעשה פה נשיא שלא מבין כלום בניהול יחסי חוץ.

עידן. 25 בדצמבר 2016

אם זה נראה כמו צ'יקן שיט, הולך כמו צ'יקן שיט ומקרקר כמו צ'יקן שיט אז ההמשך ידוע.

יפה לראות את נתניהו כל כך תקיף כלפי אובמה פחות מחודש לפני שזה מסיים את תפקידו. מעניין שרק לפני מספר חודשים, לאחר חתימת הסכם הסיוע, היה אובמה הידיד הגדול של ישראל לפי נתניהו. מישהו אגב רוצה לנחש האם נתניהו היה מתבטא כך אם הילרי היה הנשיאה הנבחרת?

מאוד אהבתי גם את הצעדים הנחושים נגד ניו זילנד, סנגל ואוקראינה. אני בטוח שהצעדים נגד רוסיה, סין, בריטנה והאחרות פשוט מתעכבים…

S&M 25 בדצמבר 2016

השגרירים הוזמנו לנזיפה.
אין על ביבי. תותח.

צביקה 25 בדצמבר 2016

מצד שני גם ניו-זילנד סנגל ואוקראינה גיבורות גדולות כשזה נוגע לישראל, נראה אותן תומכות בהחלטה כזאת נגד רוסיה למשל.

עידן. 25 בדצמבר 2016

ניו זילנד ואוקראינה (כמובן) תמכו בהחלטת האום נגד רוסיה לאחר שזו פלשה לחצי האי קרים. סנגל נמנעה.

גיבורות או לא, עם ישראל צריך לשאול את עצמו איך יתכן שבנושא ההתנחלויות כל מדינות העולם ללא יוצא מהכלל, כולל כל הדמוקרטיות המערביות וכולל כל הידידות הגדולות וההיסטוריות שלנו (למעט אולי מיקרונזיה), חושבות שאנחנו פועלים בניגוד לחוק הבינלאומי.

נראה לי שאם מעל 190 מדינות אומרות לך שאתה שיכור כדאי שתלך לישון.

אולי בימים הללו של חוקי הסדרה לא חוקתיים והוצאת עשרות מיליונים מקופת המדינה להעתיק כמה מבנים שהוקמו בלי רשות של אף אחד, נעצור לרגע ונשאל את עצמנו האם הרוב השפוי במדינת ישראל (ימין ושמאל כאחד) מאמין במפעל ההתנחלויות ובהרחבתו, חרף הנזקים הכבדים שהדבר מביא (בין אם מדיניים או כלכליים).

צביקה 25 בדצמבר 2016

לכל המדינות הללו שאתה מדבר עליהם, אין בעיה להנציח את ה"כיבוש" ואת מפעל ההתנחלויות, אם זה באמצעות עסקאות נשק עם ישראל ועוד, אבל כשזה מגיע לאו"ם שם הם מתחילות להתייפייף, לא נראה לי שלמדינות המוסריות הללו יש בעיה אמיתית עם ה"כיבוש" ומפעל ההתנחלויות, הן פשוט מנצלות את האו"ם שהוא גוף די חסר שיניים (אני מקווה) בשביל להראות שיש בהם גם צד מוסרי (לטענתם, כמובן).

Amir A 25 בדצמבר 2016

הסיפור של כל מדינה מאוד פשוט והוא משוואה של כדאי לי או לא כדאי לי. מה ייצא לי אם אתמוך בישראל ומה ייצא לי אם אתמוך בפלסטינאים. המדינה היחידה כמעט שלא צריכה לקחת בחשבון את האריתמטיקה הזו היא ארה"ב. ואולי זו הבעיה הגדולה של האמריקאים, הקושי שיש להם להבין את מגבלות הכח שלהם עצמם כפי שבא לידי ביטוי בכשלונם בלתכנן את היום שאחרי בהרבה מקרים. מישהו יודע, דרך אגב, אם היה איזה מחקר שהשווה את הההצלחה של תוכנית מארשל לכישלון בעיראק מהבחינה הזו?
התמיכה בפלסטינאים, דרך אגב, היא גם אחת האופציות האחרונות שנשארו לכל מיני מדינות קיקיוניות לתקוע אצבע בעין למעצמות. בלי שום קשר לשאלת הסכסוך הישראלי-פלסטינאי.
הדרך היחידה להפוך את הסיטואציה הנוכחית היא להעביר את התמיכה של ארצות מוסלמיות מבוססות, כגון מצרים וסעודיה, לישראל במקום לפלסטינאים. והדרך היחידה לעשות את זה היא כלכלית. אפשר לנסות את הדרך הפוליטית כמו שעשו הפעם וגרמו למצרים למשוך את ההצעה אחרי לחץ מטראמפ, אבל זו חרב פיפיות. גם כי טראמפ לא תמיד יהיה פה וגם כי המצרים מסתובבים עם תחושה שהישראלים שוב פעם דפקו אותנו עם הדוד העשיר שלהם. לעומת זאת, אם הדרך תהיה כלכלית (דרך פרוייקטים משותפים, השקעות ולא יודע מה) אז כבר יהיה מדובר על אינטרס משותף ואת זה לפלסטינאים יהיה קשה לשבור.

צביקה 25 בדצמבר 2016

מסכים.
רק הסתייגות לא הכל מסתכם בכדאי לי או לא כדאי לי אלא הרוב (עוד עיין "יוסף" בפוסט של אלפסי, קצת תמימות לא מזיק אף פעם).
אני משער שרוב המדינות לא היו תומכות בגרמניה הנאצית גם אם היא לא הייתה רוצה להשתלט על כל העולם.

אמיתי 25 בדצמבר 2016

בקשר למשפט האחרון אתה ממש טועה.. רוב המדינות שתמכו
או לא תמכו בנאצים עשו זאת רק משיקולי כדאיות. סד באט טרו.
בהתאמה הרבה מהמדינות שמתנגדות לישראל עושות זאת לא
מטעמי מוסר אלא מטעמי אריטמיקה דיפלומטית

תומרג 25 בדצמבר 2016

אכן
עד קרוב מאוד להכרזת המלחמה, היו קולות חזקים באנגליה שתמכו בכריתת ברית עם גרמניה הנאצית.

אמיתי 25 בדצמבר 2016

בדיוק הזכרנו את פינלנד בחידון של דורפן שהייתה בת
ברית של גרמניה לפחות בתחילת המלחמה מהפחד מהרוסים
ובגלל אינטרסים כאלו ואחרים. הם פחות התעמקו במיין קאמפ..

צביקה 25 בדצמבר 2016

כתבתי לא היו תומכות – לא מתנגדות – גם אם זה היה משתלם להם.
לגביי המקרה של אנגליה אני לא כלכך מכיר.

the bird 26 בדצמבר 2016

עוד פעם "הרוב השפוי" הגיע לבקר בדה באזר
מעניין מי שמך לקבוע מיהו
בתודה מהרוב "האמיתי" שהוא בעד ההתנחלויות תודה !

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

אלה התומכים בטרנספר (של יהודים. רק יהודים), נסיגה מהשטחים המשוחררים והקמת מדינת חמאס נוספת, יודן ריין, על גב ההר, החולשת מגובה על כל ישראל, הם השפויים.

אלה המבינים שהזזת כמה מבנים בעמונה, או הרחבה קלה של יישובים קיימים כמענה לגידול טבעי זה כלום מבחינת ההשפעה על הפלסטינאיים

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

צבי

אני חושב שאתה טועה בנקודת המבט שלך.
ניו זילנד וסנגל ואוקראינה קיבלו הוראה מאובמה להצביע בעד ההצעה. אני מניח שלפחות אחת מהן היתה נמנעת עם לא היתה מקבלת את ההוראה מנשיא אמריקה. המצרים שהעלו את ההצעה משכו אותה וחטפו על הראש מאובמה. מה זה אומר? האיש רוצה לרדת מהבמה עם קול טריקת דלת. הוא רוצה להשאיר ליורשו השנוא אדמה חרוכה. בפועל הנקמה של טראמפ תהיה כואבת מאד כשיבטל את כל או לפחות את רוב ההישגים של אובמה מבית. אני מכין לו וזלין כי זה הולך לכאוב מאד. הייתי שמח אם היה משאיר את אובמה קר אבל הוא ימסמס את זה ככל הנראה. עוד דבר, שמעתי הערכות שטראמפ ישאר קדנציה אחת בלבד. אל תהיו בטוחים בזה בכלל. זה תלוי בעיקר בו ואם יתחשק לו להישאר.

צביקה 25 בדצמבר 2016

זה שאובמה צריך לקבל על הראש זה ידוע, זה שהוא לא מקבל מספיק זה מאכזב אבל אין מה לעשות.
לגביי המדינות האחרות, אז גם אם אובמה שכנע אותן אני עדיין חושב שהן צריכות לחטוף על הראש והייתי אומר את זה גם במקרה הפוך שבו ישראל תומכת בהצהרה נגד מדינה מסויימת שלכאורה לא מגיע לה, רק בגלל אובמה (א"כ ברור שישראל הייתה שומעת בקול הדוד).

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

אז מדוע אובמה הגיבור שמר את אי הטלת הווטו לחודש האחרון של משרתו? ממה הוא מפחד?

yaron 25 בדצמבר 2016

כי אז האשמה על ניצחון טראמפ היתה נופלת עליו.

Guss 25 בדצמבר 2016

אחח… האירוניה, האירוניה.
מצחיק שאנשים פה מאשימים את אובמה בזה שהוא הרס את המזה"ת, והתנהל כמו פיל בחנות חרסינה. לא, ישראל ממש בלרינה שמרקדת פה. כאילו לא ניסתה לייצר שלטון בובות בלבנון שהתפוצץ לה בפרצוף, ועל הדרך יצרה את חיזבאללה כאויב הגדול מהצפון. כאילו לא ניסתה לייצר שלטון בובות בגדה כדי להלחם באש"ף ועל הדרך יצרה את חמאס כאויב הגדול מהגדה ועזה.
מצחיק שאנשים מאשימים את אובמה על ההחלטה הזו (קוראים לו חוסיין וכל השאר) ומתעלמים שהוא הנשיא שהגן בצורה הכי נחרצת על ישראל במועה"ב, יותר מכל שאר הנשיאים קודמיו שנתנו להחלטות נגד ישראל לעבור במספרים גדולים יותר. ועוד חתם על הסכם ביטחוני נרחב יותר מוקדמיו עם ישראל. וגיבה את פיתוח כיפת ברזל, וגיבה את פיתוח מערכות החץ.
מצחיק שאנשים מפספסים את האסון המטורף שביבי הוליך אותם אליו – בניגוד גמור להבטחותיו ומציאות שאותה תיאר. רגע, זה לא ביבי שדיבר על כך שלעולם לא איכפת כבר מהכיבוש ומהשטחים? רגע, זה לא ביבי שדיבר על מצב דיפלומטי מעולה של ישראל? זה לא ביבי שהוא גאון הסברה? זה לא ביבי שהבטיח שהברית עם סוריה חשובה לדיפלומטיה הישראלית? זה לא ביבי שעלה ושתק דקה על במת העצרת הכללית? נו, איך העולם מתעלם מהשטחים? נו, איך המצב הדיפלומטי של ישראל? איך הולך באמת עם ההבטחות של ביבי, תגידו?
ואגב הבטחות שלו, הוא לא אמר שוב ושוב שיש לו קשרים טובים עם הממשל בארה"ב, שהכל שפיר? שיש יחסי עבודה ותיאום והבנה הדדית? כשכל המומחים הזהירו שוב ושוב נגד מעלליו של ביבי בארה"ב, אתם שתקתם כי חשבתם שהוא קוסם, נכון? אז טה-דהההה! הקסם שלכם פה. כשביבי ביזה והשפיל את הנשיא של המעצמה החשובה ביותר, וזאת שהיא המטריה הדיפלומטית של ישראל, שתקתם כי "ביבי גבר" ו"הוא מראה לאובמה מאיפה משתין הדג". כשהוא תמך באופן ברור במועמד הרפובליקני לפני 4 שנים, שתקתם. כשהוא מינה לשגריר אדם שמחובר בעבותות למפלגה הרפובליקנית, שתקתם. כשהוא עזר למנהיג הרפובליקנים בקונגרס להשפיל את הנשיא, ולהגיע באופן חריג וחסר תקדים לנאום בקונגרס ללא הזמנה נשיאותית, חייכתם וחשבתם שהוא הגבר נכון? כששוב ושוב, דמוקרטים ידידי ישראל התחננו שישראל לא תהפוך את המדיניות שלה למפלגתית, שמה שנבנה בעשרות שנים של תמיכה בין-מפלגתית נהרס בגלל טעויות קשות, הלכתם שולל בגלל כל מיני מאמרים באתר מידה שהם בכלל שונאי ישראל, נכון? וכשהילרי התמודדה (ולא היתה נותנת בחיים להחלטה הזו לעבור), קראתם לה אנטישמית ושונאת ישראל, נכון?
שבוע אחר שבוע, חודש אחר חודש, ביבי עמל והרס כל טיפת הערכה, כל טיפת אמון בו בבית הלבן. יום אחר יום, הימין הישראלי הכפיש, ביזה והיכה כל קשר שנוצר לאורך עשרות שנים עם המפלגה הדמוקרטית. אפילו איפאק נותרה חסרת שיניים, כי כמעט לא נותר לממשלת ביבי אף ידיד אמת במפלגה הדמוקרטית.
לא שאלתכם את עצמכם שום שאלה, נכון? לא שאלתם – "רגע, למה באמת ביבי פשוט לא התקשר לאובמה וסגר את העניינים ביניהם? זה קרה קודם עם ראשי ממשלות אחרים, למה לא הפעם"? לא שאלתם "רגע, למה הלובי היהודי לא הצליח לייצר לחץ מאסיבי על אובמה ושאר הדמוקרטים"? לא שאלתם "למה ידיד ישראל מתוך המפלגה הדמוקרטית לא הפעילו השפעה פנימית על המהלך?".
אולי לא שאלתם את השאלות הללו כי אתם מתעלמים מהמציאות. או שאתם דווקא מבינים את המציאות טוב מאוד – ביבי ריסק לחלוטין את הקשר עם הבית הלבן ועם המפלגה הדמוקרטית. וזה נזק שלא מתמצה בהצבעה אחת באו"ם. זה נזק לדורות. נכון, אובמה עוזב עוד 3 שבועות את הבית הלבן. אבל לא לעולם חוסן. הילרי הפסידה את האלקטורט, אבל לא את תמיכת רוב הציבור- מוקדם מאוד לדעת, אבל למועמד/ת דמוקרטי אחר/ת יש סיכוי טוב לנצח בעוד 4 שנים. הרפובליקנים שמרו על הרוב בסנאט, אבל הפער צומצם ב-2 מושבים- מוקדם מאוד לדעת, אבל יש סיכוי לא רע שבועד שנתיים יצליחו הדמוקרים לכרסם עוד קצת והם צריכים רק עוד 3 מושבים כדי לחזור לרוב. אבל הכוחות הפרו-ישראליים חטפו ב-8 שנים האחרונות כאלו מכות מביבי שספק אם יתאוששו.

Guss 25 בדצמבר 2016

*רוסיה, לא סוריה

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

תמשיך לחגוג עד ה-20.1.

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

נכון, טראצפ הוא המשיח על חמור לבן.
אותו טראמפ שמינה עכשיו את באנון האנטישמי הלא נסתר לתפקיד מפתח.
טרמאפ הוא Loose Cannon- לא צפוי, לא רואה אף אחד ממטר, ובטוח לא חייב משהו למדינת ישראל או נלחץ מביביהו.

the bird 25 בדצמבר 2016

שמענו כבר על האנטישמיות שלו
להזכירך הוא כבר נבחר אפשר להפסיק עם זה.
מאז הוא מינה כבר מספיק ימניים דתיים שיטפלו במזרח התיכון,
שיותר קרובים בדעות שלהם לבנט וימינה

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

אז מינה שגריר שהוא יותר בנר מבנט. זה נכון. ולפני כן מינה את באנון לתפקיד בכיר יותר.
טראמפ הוא לא אנטישמי. והוא גם לא חובב ישראל מהחברים של ביבי.
הוא טיפוס שונה, חיצוני, לא צפוי. לא פועל לפי הכללים והחלוקות הרגילין ומוכרים לנו. ההיפך מהילרי.
האם זה אומר שהוא יילחם את המלחמוצ של ביי? אולי
אבל אולי גם יחליט לתפוס את ביבי באוזן ולגרור אותו, בלי דיפלומטיות מרובה, אל שולחן המשא ומתן.
אף אחד בעולם לא יכול לצפות את טראמפ.
אגב, בבחירות הוא לא היה תלוי בקול היהודי. לא מרכזי הכוח היהודיים של ניו יורק וקליפורניה הכניסו אותו לבית הלבן.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

כמו שאמרתי, השמאל, הפלסטינאיים וארגוני הג'יהאד בהחלט יכולים לחגוג עד ה 20.1.
יש לכם את כל הסיבות.

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

בנט, גופשטיין, דניאלה וייס, אתה ושאר מטורללי הימין יכולים לחגוג עד 20 בינואר.
הכאפה מטראמפ, המלך המושיע שלכם, שלא רואה אתכם ממטר, תהיה מצלצלת.
השלב הבא: תתחילו לבנות על פוטין. גם הוא ״אח״ אמיתי.
יהיה כיף לראות, מכין פופ קורן.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

ערן
ככל הנראה טראמפ הוא הסיוט שלך ושל חבריך לג'יהאד העולמי.
נחכה ונראה בכל הקשור למי בדיוק יקבל את הכאפות.
בינתיים, אתה ואחיך מרמאללה יכולים להמשיך עם הכנאפות.

ערן (המקורי) 26 בדצמבר 2016

נכון, נכון. מה שתגיד, חמודי. כל אדם שלא מאוהב כמוך בסגול השיער וכתום הרעמה – כל אדם כזה הינו חלק מהג׳יהאד, בשרה מבשרה של דאעש, מרמאללה. כולם כאן בעצם מוסלמים שהסוו את עצמם מצוין.
האמת קצת עצוב לי עליך, יהיה כואב מאד כאשר תפקח עיניים יום אחד.
שיהיה לך חג שמח, לילה קסום ומלא חלומות משיחיים (במימון שלדון).

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

מצחיקון.
לא כולם, רק אתה.
תזהר מפליטה בשעה שאתה חולם על התעמולון של מוזס.

משה ו 25 בדצמבר 2016

Guss, תגובה מעולה שבמעולות.

S&M 25 בדצמבר 2016

אין שכל, אין דאגות.

"מעולם לא היה מצבנו טוב יותר".

ואז בום.

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

זה אותו אובמה שבנאום קהיר(2009) השווה בין שואת העם היהודי לנכבה?

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

אובמה שהגיע להסכם הגרעין עם האיראנים מאחורי גבה של ישראל, שיקר ועדיין משקר למה שכתוב באמת בהסכם.

"U.N. Agency Publishes Secret Iran Deal Docs On Exemptions Obama Admin Dismissed"
http://tws.io/2itQ6o1

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

דברי הבל, כמובן-
מתוך המפלגה הדמוקרטית גינו את המהלך של אובמה.
http://www.businessinsider.com/un-israel-vote-obama-democrats-2016-12
חזור לשולחן השרטוטים.

גל ד 25 בדצמבר 2016

לדיבורים של פוליטיקאים אין משמעות, למעשים יש.

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

פה הטעות שלך מסתבר

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

מה זה קשור לדיון?
המגיב המקורי טען שנתניהו הרס את הקשר עם המפלגה הדמוקרטית. הוכחתי לו שמתוך המפלגה הדמוקרטית מגנים את המעשה של צ'יקן-שיט אובמה, ולכן הטיעון שלו לא מחזיק מים.

תומרג 25 בדצמבר 2016

עקרונית, יכול להיות שהם מגנים את ההחלטה גם אם הקשר הרוס.
וכמובן תמיד אפשר לשאול איך קרה שהם לא פעלו למנוע את ההחלטה הזו קודם (בהנחה שכך היה קורה אם הקשר לא היה נהרס

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

אם דבקים ב"עיקרון" שלך, כיצד ניתן להוכיח שהמגיב המקורי טועה?

תומרג 25 בדצמבר 2016

קצת איבדתי אותך כאן :)
מי זה "המגיב המקורי" כדבריך?

לדעתי לא הפרכת את הטענה של Guss מאחר ואפשר לטעון שנתניהו הרס את הקשר עם המפלגה הדמוקרטית גם אם וועידת המפלגה יצאה בהודעת גינוי להימנעות ממשל אובמה.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

הכוונה לתגובה מס. 21.

אם הטענה שלך נכונה, והקשר של ישראל עם המפלגה הדמוקרטית נהרס על אף שהדמוקרטים (או חלקם) גינו את מעשיו של צ'יקן-שיט אובמה- כיצד ניתן להפריך את הטיעון שהקשר לא נהרס?

תומרג 25 בדצמבר 2016

המפלגה הדמוקרטית יכולה להיות בעד ישראל אבל נגד ביבי אתה יודע, ואז הם יכולים למחות נגד פעולות שנעשו על ידי הממשל (כגון, סתם דוגמא, הימנעות מהצבעה על החלטה עוינת במועצת הבטחון באו"ם) אבל לא לצאת מעורם כדי למנוע אותן מראש.

בלי להבין יותר מדי, הייתי מצפה למשל לעדות על תיאום שנעשה עם גורמים במפלגה, על תקשורת בין משרד ראש הממשלה לועידת המפלגה, דברים כאלה.
אתה יכול לטעון, ובצדק, שגם Guss לא גיבה את טענתו ולכן אפשר להטיל ספק באמיתותה. הבעייה היא שניסית להפריך אותה בטיעון שלפחות לוגית, אינו תקף.

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

זה לא היה הטיעון שלו.
הוא כתב שנתניהו הרס את הקשר של *ישראל* עם המפלגה הדמוקרטית.
למעשה, הטיעון הוא מעגלי- ההצבעה של האמריקנים באו"ם מעידה על הרס הקשר עם המפלגה הדמוקרטית, שעליו אנו לומדים מההצבעה האמריקנית באו"ם.

אביאל 25 בדצמבר 2016

גל – זה שרביב דרוקר וחבריו אוהבים להגיד שישראל הרסה את הקשרים עם הדמוקרטים, איך נגיד את זה מזכירים את הגמישות שדרוקר גילה עם סיום המדגמים בבחירות האחרונות כאשר הוא הרכיב ממשלה עם ליברמן, מרצ ותמיכה של הערבים מבחוץ, בקישור שטויות שלא מהעולם הזה. מספיק היה לשמוע את התגובות של הסנאטורים הבכירים של הדמוקרטים בסופ״ש למהלך, מספיק לראות את ההצהרות ההיסטוריות מהמחנה, את הדיבורים של הנבחרים בבחירות האחרונות (לא רק של הילארי, אלא גם של סנאטורים וחברי קונגרס שרצו) בנוגע לישראל וגם את מחקרי דעת הקהל לאורך השנים. כן יש חבורה של 30 חברי קונגרס שהם בעייתים לישראל, אבל הם חסרי כוח והשפעה (זה אותם אלה שהחרימו את נאום נתניהו), אם אני לא טועה קראתי שמחציתם הוחלפו מאז, ישראל היא קונצזוס מאוד מאוד רחב בארה״ב, מהבודדים שמצליחים לייצר כזו תמיכה רחבה ומקיפה ובמיוחד בשמונה השנים האחרונות שהיו שיא הידרדרות ביחסי רפובליקנים-דמוקרטיים.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

הדמוקרטים בקריסה טוטלית.
רלוונטים לחיי האמריקאיים כמו השמאל בישראל. כלומר, הרבה רעש בעיתונות, בקמפוסים ובמדינות החופים. בפועל כורלם נחרץ.
ישראל לא צריכה לעשות כלום. איפה שיש מוסלמים המצב חרא. תנו לאירופה להנות מהם, תנו לקצפוסים בארה"ב להשלט על ידם.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

קריסה כלכך טוטאלית שקיבלו 3 מיליון קולות יותר. אתה חי בסרט.
הבחירה של טראמפ היא צירוף של כל הכוכבים שהסתדרו במקרה, הדמוגרפיה בארה"ב נגד הימין, והנצחון שלו שקול לניצחון מקרי של השמאל בארץ. הוא אפילו לא הביא יותר קולות מרומני.

אבל תהנו כל עוד זה נמשך, לצערי פעם הבאה יבוא דמגוג פופוליסט משמאל, ויוכיח שכאלה יש בשני הצדדים.
לצערי רק פופוליסטים מסוגלים לנצח בחירות בימינו, ימים בהם לאמת אין חשיבות (ימין, ושמאל)

Guss 26 בדצמבר 2016

הדמוקרטים בקריסה טוטאלית?
בבחירות לנשיאות, לא רק שהילרי קיבלה יותר קולות מטראמפ, אם נסתכל על כל 7 הבחירות לנשיאות האחרונות מאז 1992, הדמוקרטים זכו בקול הפופולרי ב-6 מתוכם (פעמיים ביל קלינטון, אל גור, פעמיים אובמה, הילרי קלינטון). אז נכון שהשיטה מעניקה נשיאות לפי אלקטורים, אבל קשה לקרוא ל-6 מתוך 7 נצחונות בקול הפופולרי קריסה.
הלאה – סנאט. הדמוקרטים עדיין במיעוט, אבל צמצמו את ההפרש וזכו ב-2 מושבים שהיו קודם של הרפובליקנים בבחירות האחרונות. המצב היום 52-48 (כשמחשבים את העצמאיים ביחד עם הדמוקרטים). בטח לא קריסה ולא בטיח, הם דווקא התחזקו.
בית הנבחרים – יש פה הפרש מושבים גדול לזכות הרפובליקנים. אבל! עדיין הדמוקרטים החזירו לעצמם 6 מושבים יותר מהרפובליקנים וצמצמו מעט את הפער שנוצר לפני שנתיים. מעבר לכך – כשסופרים את כלל הקולות, המועמדים הרפובליקנים קיבלו 49.1% והדמוקרטים 48%. הבדל מזערי של 1.1% בסך ההצבעות לחברי בית הנבחרים. שוב, לקרוא לזה קריסה זה מגוחך, בהתייחס לזה שהם דווקא התחזקו.

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

הדמוקרטים מגנים את ההחלטה כי לטענת רובם זה פוגע בסיכוי לשלום. גם טראמפ אמר את זה אגב. אז אני מבין שאתה מעודד מו"מ לשלום?

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

זה אגב מקריאה בקישור שהבאת

ר.בקצה 25 בדצמבר 2016

בוודאי.
אתה לא רוצה שלום?
כעת ספר לנו- האם הטענה של המגיב הראשון נכונה, או שלאור הקישור שהבאתי מדובר בקשקוש אופייני למחנה שלכם?

סימנטוב 25 בדצמבר 2016

+1

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

חזק ומדויק, Guss

the bird 25 בדצמבר 2016

לא נורא יעבור לך בקרוב מאוד,
תחגוג עם המיעוט שלך פה באתר
זה כל מה שנשאר לכם

אריאל 25 בדצמבר 2016

חיים הרצוג (אבא של בוז'י), לפני ארבעים שנה, על החלטת האום שציונות היא סוג של גזענות.
https://www.youtube.com/watch?v=ANA0Gi8Sc-8

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

בכל העולם דיבורים הפכו לחשובים ממעשים, להיות צודק הפך שוב מלהיות חכם.
בכל ויכוח או סכסוך, מקטן לגדול, הכי חשוב זה להראות שהצד השני טועה ו/או יותר גרוע ממך, ולא להתייחס לשום טענה בנוגע אליך.
אפס אחריות עצמית, אז פלא שזה המצב?

הרי זה שהפלסטינים אחראים במידה רבה למצב שלהם עצמם – משלל סיבות – לא בהכרח אומר שלישראל אין שום יד או רגל במצב שלהם. כי תחזיקו חזק – גם ישראל לא מושלמת. מצד שני, ישראל לא כזו פושעת מלחמה נוראית שמתעמרת באוכלוסיה תמימה ושוחרת שלום. למי חלק גדול יותר בעניין זה כבר פתוח לדיון ותלוי בנק המבט. אבל עד שלא תהיה הבנה גם אצלנו שיש לנו חלק בנושא – מינורי יותר או פחות – לא נצא מהלופ המסריח הזה.
וזה נכון גם לגבי החלטות באו"ם. זה שיש מדינות אנטישמיות באופן עקבי לא אומר שכל מי שמצביע נגדנו הוא סתם אנטישמי למרות מה שביבי מספר.
ועוד משהו: נראה לכם שמישהו מאמין שבפיגועי דקירה, יריות קסאמים ואפילו בפיצוצי אוטובוסים מישהו מאמין שהוא ישמיד את העם היהודי? אז לא. אבל הפחד מלחטוף דקירה ברחוב, להדרס בתחנת אוטובוס או להתפוצץ בפיגוע הוא זהה והסיכוי לכך מרגיש שווה. ואם 3/4 מדינה חיה בפחד, את שלהם הם עשו, כי סיר הלחץ הזה בסוף יתפוצץ עלינו.
זכור לי במעומעם איזה פתגם שמסביר את זה יפה – "לכבש לא באמת אכפת אם השוחט ישחט אותו, או הזאב יטרוף אותו". והפכו אותנו, את כולנו, לוואחד עדר כבשים…

אבל ברגע שאמרתי את זה יקראו לי סמולן בוגד ויזרקו עוד שלל ססמאות על נוני מוזס וה 20 לינואר ואוסלו ויתעלמו לחלוטין מהתוכן של מה שאני כותב פה

ערן (המקורי) 25 בדצמבר 2016

+1

שמעון 25 בדצמבר 2016

לכן צריך לחסל את מי שזורע את הפחד מהדברים שציינת ולהיות הראשון שמחסל, לכן צריך יד ברזל ושהצד השני ממש יסבול אבל ממש והוא לא סובל מספיק, במיוחד המחבלים האמיתיים.

Ollie Williams 25 בדצמבר 2016

ונחזור לנק' שבה הם רק מפלצות ואנחנו רק מלאכים כי זה עובד לנו מצויין

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

גם להם

Ollie Williams 26 בדצמבר 2016

"הרי זה שהפלסטינים אחראים במידה רבה למצב שלהם עצמם"

איפה בדיוק אמרתי שזה עבד להם מצויין?
בניגוד לאסף, נראה ליש אתה מסוגל להבין את התגובה המקורית שלי

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

הבנתי חביבי
אני רק מדגיש שיש שני צדדים למטבע.
אנחנו לא מלאכים וגם הם לא. בתכלס חבל שלא היינו יותר שטניים כשיכולנו, היום צריכים להיפרד ובסוף זה יגיע.
בעברי לא רציתי לשמוע על שתי מדינות לשני העמים. היום ברור לי שאין ברירה. השאלה היא מה ניתן ומה נקבל. אין לי תקווה לקבל כלום מהערבים המכונים פלסטינים ואני מוכן לתת להם מדינה בלי שלום אבל רק על השטחים שכיום בידיהם.
האג'נדה שלי מופיעה לעיל ולכן לא אחזור עליה.

Ollie Williams 26 בדצמבר 2016

אז אני לא רואה שאתה אומר משהו שונה ממני.
לא רואה איפה לא אמרתי שיש שני צדדים למטבע.
יש פשוט צד אחד שיותר בשליטתי, וצד שני שיש לי ממנו אפס תקוות וציפיות ואני לא רואה טעם לחפור בו. הצד השני הזה אגב, בין השאר, משחק את משחק הפוליטיקה הבינ"ל בצורה הרבה יותר חכמה מאיתנו, גם כשהם משקרים במצח נחושה.
אבל ברגע שגם החיים עצמם כבר לא חשובים כמו כבוד וזקפה לאומית, כשיש אפס סובלנות למינימום שבביקורת עצמית, וכשצעקות ויבבות לאוויר חשובות פי כמה ממעשים בפועל – איזה אופציות עוד נשארו?

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אתה צריך לדבר עם מישהו לגבי החששות שלך.
זה בטח נורא קשה לחיות ככה.
ואתה צודק, הבעיה היא היאהוד. תמיד הייתה ככה. הם אשמים בהכל.

Ollie Williams 26 בדצמבר 2016

תמיד אפשר לסמוך עליך שתוכיח בדיוק את הנקודה כי לא בכבוד האריות-של-הצל שלך אשכרה להבין מה אנשים כותבים

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

נו
למה כבר אפשר לצפות מלאומן פלסטינאי כמוך ?

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

שאלה: בהחלטה שמועצת הביטחון קיבלה ביום שישי מוזכר מספר פעמים המושג "שטח פלסטיני כבוש מאז 1967", ב1967 כבשנו שטח מירדן ומצרים, השטח לא היה פלסטיני, ממתי השטח הפך לכזה ובאילו נסיבות?

רן הנרגן 25 בדצמבר 2016

ב 29 בנובמבר 1947 התקבלה באו"ם החלטה על סיום המנדט הבריטי באזור המכונה ארץ ישראל / פלשתין והקמת שתי מדינות בשטח זה. האחת יהודית והשניה ערבית. היהודים קראו למדינה שלהם ישראל והערבים תכננו לקרוא למדינה שלהם פלשתין.

במאמר מוסגר אציין שבהחלטה שהתקבלה לפני יומיים יש אישור (לא בפעם הראשונה) לקוי 67 וישראל אינה נדרשת להשיב את השטחים שיועדו למדינה ערבית ונכבשו במלחמת השחרור.

מקוה שזה עונה על שאלתך

שמעון כסאח 25 בדצמבר 2016

תודה אבל לא.

אומנם ריבונות ירדן לא הוכרה בינלאומית אך עד 67 לא היו החלטות, לא של מועצת הביטחון ולא של העצרת הכללית שקראו להקים בשטח מדינה, גם לא התקיימה שום פעילות דיפלומטית המכוונת לכך או שדרשה זאת, זאת ועוד ארגון שחרור פלשתין הוקם ב64 ודרש את שטח מדינת ישראל ז"א מבחינת הערבים עד 67 מדינת ישראל הייתה פלשתין.

בנוסף ע"פ ההחלטה המוזכרת ירושלים אמורה להיות שטח בשליטה בינ"ל ולא חלק מהמדינה הערבית, ההחלטה מיום שישי קובעת שהיא שטח כבוש.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

ילה חברה יום ראשון הגדול מתחיל
מי שאוהב אן בי איי עכשיו יש משחק במדיסון סקוור גרדן כשהניקס נארחים את אהובת נפשי הירוקה מבוסטון והלפריקון איזי תומס. בתשע וחצי מותחן צמרת בין הלוחמים מסן פרנציסקו לרוכבי הסוסים מקליבלנד. שיהיה ערב נפלא עם קצת וויסקי טוב ופיסטוקים לכולם :)

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

והנה לינק למשחק הראשון למי שמתעניין
http://www.feed4u.tv/watch/1841584/1/Boston-Celtics-vs-New-York-Knicks.html

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

סיכום קצרצר
הלפריקון והפיות (לא גייז) הירוקות עשו תעבודה למרות שוויון דיי מלחיץ לקראת הסוף. לניקס אין איזה קארי או ווסטברוק שיצילו את המולדת
בתכלס זה היה משחק של קבוצה ירוקה ומגובשת נגד פרימדונות (רוז את מלו). נכון שהניקס לקחו יותר ריבאונד אבל הסלטיקס עם מעל לפי 2 אסיסטים ועבודה נכונה בהגנה. 6 שחקנים עם דבל פיגרז ועוד שנים קרובים. בוא נגיד שהקבוצה היותר טובה נצחה ושמרה על מקום שלישי במזרח. עכשיו קליבלנד פרנציסקו

Harry hole 25 בדצמבר 2016

מעצבן כמה שאתה צודק לגבי הניקס

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

לניקס יש מן הסטוריה כזו אז לא נשבור אותה:)

אמיתי 25 בדצמבר 2016

לא גלשת היום??..יום לא רע בכלל. לא צריך וויסקי ולא נעליים

צביקה 25 בדצמבר 2016

אני גלשתי היום, אפילו יותר מדי (ברשת כמובן).

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

סטורי אוף מיי לייף.
יש לי דלקת באוזן ואני מפחד שזה יחמיר.
הלב אומר לך לים הראש אומר תן לאוזן להחלים ותגיש כבר מאמר ראשון ל 2017.
אז יש עכשיו פסק זמן והניקס מובילים. שווין טוב שיש ויסקי :)

holden 25 בדצמבר 2016

אין על ויסקי ובירות בערב כזה חגיגי
,אצלי מככבים בקבוק גוני רד ששורט את הוושט בנעימות חמימה ועוד שישיית קופסאות פח של באדוויזר הצ'כית,
בקטגורית המחיר שלה הבאדוויזר הצכית היא הלאגר הכי משובח ביי פאר,
לאגר מושלם,
לוגמים כמה לגימות הגונות ממנה ומדי פעם דופקים שאט מהג'וני והחיים נראים לפתע ורודים מאי -פעם,
בצד חריץ הגון של גבינת רוקפור וכמה קבנוסים עם ירקות טריים ומקולפים

אמיתי 25 בדצמבר 2016

עלית על הפיתרון לסיכסוך!!!
שהמוסלמים יתחילו לשתות להשתכר ולהרגע..
מעולם לא הייתה מלחמה בין שתי ישויות שאכלו רוקפור וקבנוס
ויקפדיה פאקט

holden 25 בדצמבר 2016

לא חשבתי על זה האמת,
פשוט בשבת בבקר אני רגיל ואהב לטגן קבנוסים עם בייצים מקושקשות במחבת, נשארו לי כמה אז זו ההזדמנות,
קבנוס בן לוויה מושלם לבירה צוננת,
רוקפור? שמע, רוקפור זה סוג של מאכל שמבחינתי הולך עם כל דבר,

אמיתי 25 בדצמבר 2016

קבנוס עושה פלאשבקים ממארבים בלבנון..
רוקפור זה אחלה רק טיפה דומיננטי לפעמים

holden 25 בדצמבר 2016

נכון, לרוקפור יש טעם דומיננטי, עדיין אוהב מדי פעם,
ידידי, אני יודע שבתקופה מאוחרת חילקו בפקלים ללוחמים קבנוסים,
שאני שירתתי בלבנון ב 83 ו 84 היה מקסימום חלבה של אחווה, סוכריות של "כרמית" ולפעמים שוקולד של " השחר העולה"

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

עם לחם פרוס טרי

איציק 25 בדצמבר 2016

תפסיקו להתכתב על אוכל!!!
אני רעב מת, עוד לא החלטתי מה אני רוצה ואתם מריצים לי את מיצי הקיבה.

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

לך על פיצה ומהר לפני שסוגרים

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

ואל תשכח לגרד גבינת רוקפור

Harry hole 25 בדצמבר 2016

איציק, לקח 400 תגובות טרחניות על סכסוך שאין לו פתרון עד שהתחילו לדבר פה על מה שחשוב באמת ואתה מתלונן?

איציק 25 בדצמבר 2016

ממש לא, אכלתי, אפשר להמשיך. אפילו חשוב להמשיך ;)

holden 25 בדצמבר 2016

ידוע שאוכל טוב ומשקאות הגונים מקרבים לבבות,
אמנם בזמנו בועידת מדריד היו בכינוסים בין המשלחות תרמוסים של קפה ועוגיות מזרחיות, מעניין מה באמת יקרה אם הנציגים הנכבדים ילגמו סקוטש או בורבון עם רוקפור וקבנוס?
מעניין מה הוגש בקיטון של גולדה מאיר?
הרינג ושוטים של וודקה?
אולי סתם איקרה פשוטה?
מסקרן האמת

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

אוחחח גולדה מאיר?
היית מקבל כוס תה עם תיון מלפני שבוע וסיגריה של דובק:)

holden 26 בדצמבר 2016

אני מאמין שבמטבח של גולדה היה תמיד בקבוק קוניאק תחליפי:סטוק 84 או :777,
מה שבטוח גולדה עישנה צ'סטרפילד

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

777 זה איכס
תסלח לי על הביטוי
גועל נפש מרוכז

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

אני אוהב את זה נקי אז הולך על מקאלן סינגל שישב טוב בשתיים שלוש חביות פרי לפני שבוקבק.
באמת ערב משובח והירוק עשה מה שהוא עושה טוב מאז חזר הגמד מפציעה. הלפריקון הזה עושה שמייח על המגרש.
אני מקווה שאיינג עם תוכניות גדולות לינואר כי בוסטון עם עוד שחקן גדול יכולה לעשות את ההבדל ואם לא השנה אולי בשנה הבאה.
גונסון הזה יכול ללכת בתרייד ו 12 מליון מתפנים למשכורת מקסימום למי שיבוא ועוד ישאר עודף.

Amir A 25 בדצמבר 2016

Wild Turkey 101

holden 25 בדצמבר 2016

את המקאלן הראשון שלי קניתי בדיוטי פרי באבו -דאבי,
טסתי לתאילנד וויאטנאם עם חברת "אלתיחאד", זה היה סוג של טיול :
מעבר ממסוף גבול סמוך לבית שאן ואז נסיעה של כשעתיים בכביש מפותל בואכה רבת עמון, משם טיסה של כ 3 שעות לנסיכות ואז המתנה לטרנזיט לבנקוק,
בחזור רכשתי באבו דאבי מקאלן שאם אני לא טועה כבר לא מיוצר יותר או לפחות לא נמכר מסחרית, זה היה מקאלן שיושן בחבית של עץ אלון,
באותו דיוטי פרי אחזתי בקוניאק משובח של רמי מארטן, ספינת הדגל של רמי מרטן: לואי טרז,
מנהל החנות בכבודו ובעצמו אץ אלי לוודא שאני יודע מה אני אוחז בידי, החזקתי הבקבוק כמו תינוק בעריסה, תג המחיר אז היה כ :12000 שקל,
המקאלן אגב עלה כ -50 דולאר

אמיתי 25 בדצמבר 2016

רוצה להיות חבר שלי?

holden 25 בדצמבר 2016

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח,
פשוט נזכרתי במקאלן הראשון שלי,
אגב גולת הכותרת של אותה נסיעה לפני כעשור היתה נהר המקונג ו מפרץ האלונג ביי בוויטנאם,
בזמנו כבר הרבצתי כל יום כמה מרקי ראמן בהאנוי , הרבה הרבה לפני שכל זב חוטם בתל אביב התיימר למכור במסעדות מרק ראמן אסאייתי

אמיתי 25 בדצמבר 2016

אם כבר ראמן וביקורת אוכל פה וגשם ואני גמור
מגלישה אז ממליץ על הראמן של אובן קובן (זה
עם הפרות הנמוכות..). ווליו פור מאני

holden 25 בדצמבר 2016

גם מרק פו הולך לא רע בהאנוי,
אגב, בתל אביב באקסטרא -ברוט על נחלת בנימין מגישים כל יום שני בערב כריך באן מיי לא רע בכלל

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

אני הייתי קודם. הרמי מרטן מתגלגל טוב בזיכרון

אמיתי 25 בדצמבר 2016

תודה על הקישור. יחסית איכות טובה.
המשיכו כאילו הפיינלס היו אתמול. חוץ מזה
שיש עכשיו דוראנט

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

כן, היו לו הדקות שלו.
אבל אי אפשר בלי הקטעים של זלעטן אז אני מרשה לעצמי בלינק הבא ואחרי כמה צייסרים של וויסקי באמת טוב אין כמו השטויות שלו (הראשון משמאל) להעלות את המורל. מקווה שמחר הוא יהיה כשיר למשחק מול סנדרלנד
https://www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic/

אמיתי 25 בדצמבר 2016

זלעטן זה אח. כפרה עליו לא כל השייבות במקום אצלו

ד"ר רזי הופמן 25 בדצמבר 2016

כל הריבועים אחולשקשוקי. ראית יש לו כמעט 22 מליון עוקבים באינגסטרם לראות מה השטות הבאה שיש לו בראש.
יש לו וואחד סטייל אבל הוא יכול רק לחלום שיתקרב למלך קנטונה. קנטונה עזב כדורגל בגיל צעיר כי נגמר לו הדרייב ואז הלך לעשות בשביל הנפש. זה אדם שהיה אומן במגרש ואז גם בבית. אומן בנפשו

אמיתי 26 בדצמבר 2016

קצת פארסה עם הריוויו בסוף אבל גולדן סטייט
במופע צוקריות לעילא ולעילא. קיירי הזה יודע
את העבודה

שמעון 26 בדצמבר 2016

איזה פסיכי קיירי אירווינג!!!! השתלט לגמרי ב7 הדק האחרונות היה 14 הפרש לגולדן 7 דק לסוף!!! ופאקן קיירי נכנס לזון של החיים!! לברון היה במשחק ענק וגם דוראנט וקליי, יש למה לצפות בגמר האןביאיי כנראה.
היה משחק ענק.

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

בכלל לא בטוח שזה יהיה הגמר.
אני חושב שלברון פוחד יותר מפופ וחבורתו.
מה שכן אירווין מוכיח שיש שם ביג 3 אמיתי ושיש לו מקום בין עשרת השחקנים הטובים באן בי איי כיום.

אמיתי 26 בדצמבר 2016

יש ביג 2

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

טוב

אני עדיין מחזיק מקווין לאב שחקן גדול. אולי לא בעשרייה הפותחת אבל בטח ב 20.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

אגב
בתסריט המופרך בו מתיישבי יהודה ושומרון ו/או חיילי וקציני צה"ל יהיו מבוקשים למשפט בהאג, כתוצאה מפעילות נגדם של ארגונים ישראליים, יש לשקול חיבולים ממוקדים של אנשי אותם הארגונים.

אסף the kop 25 בדצמבר 2016

חיסולים.

צביקה 25 בדצמבר 2016

מה שאתה אומר זה, שבתסריט המופרך שבתסריט המופרך …

דיזידין 26 בדצמבר 2016

האג שמאג

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

אני דווקא בעד שינסו להעמיד ישראלים לדין בהאג.
שיישפטו מתנחלים לעשרות שנות מאסר על "פשעי מלחמה".

אפשר רק לדמיין מה יילך פה בקרבות הרחוב.

דיזידין 26 בדצמבר 2016

סוף סןף הסכמה בינינו.
גם אני בעד

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

נתראה ברחובות

אריק 26 בדצמבר 2016

הפגרה לא עושה לך טוב. אסף. זה היה נמשך עוד שבוע היית מארגן מלחמת עולםצולא מסתפק באחים.

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

צודק
הכל בגלל רוס ברקלי

צביקה 26 בדצמבר 2016

אובמה = טופיז?

צביקה 26 בדצמבר 2016

זה לא רק מתנחלים, כיום גם ללכת להתפלל בכותל זה אומר לעבור על החוק הבינלאומי, ואולי זה טוב, אולי עכשיו הקרן החדשה תסיר את תמיכתה בנשות הכותל, או שהם יעברו להתפלל במקום אחר.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

אתה מתבלבל, הם יהיו מבוקשים בהאג בגלל שהם עוברים על החוק הבינ"ל

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

אתה זה שמתבלבל
אם יועמדו ישראלים למשפט בהאג עקב תפירת תיק במיוחד עבורם ע"י בני עמם, תפתח עונת הצייד אחר אנשי השמאל הקיצוני.

קשקשן בקומקום 27 בדצמבר 2016

הגעת מהר מפעילות של אירגוני שמאל ל"תפירת תיק". יכול להיות ששלטון צבאי של 50 שנה על אזרחים, והעברת אוכלוסיה לשטחים כבושים (זה לא אני אמרתי, זה בנט ואריאל אמרו "המדינה שלחה אותם") פשוט מנוגד לחוק הבינ"ל?

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

יכול להיות.
יכול להיות גם שלא.

ההחלטה במועצת הביטחון יכולה בהחלט שלא לענות בקנה מידה אחד עם החוק הבינלאומי וכבר נמצאו המשפטנים שהמציאו חוות דעת לפיהן הישובים בשטחים המשוחררים הינם חוקיים.

מעב לכך, הקביעה שלך שמדובר בשטחים כבושים היא עצמה בכלל שנויה במחלוקת, וזאת בהתאם להוראות החוק הבינ"ל עצמו.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

אגב ישראל ברחה מהצבעה על וועדת חקירה על חאלב לפני שבוע, כי זה היה מרגיז את פוטין. עבד טוב. העיקר שאנחנו מחלקים ציונים לעולם על ההתייחסות שלו לסוריה (רק, אבל רק כשבא לנו להגן על עמונה או דומיה, אחרת למי זה מזיז, ילדים. אחרי הכל הם ערבים)

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

פוטין הוא לא אובמה ואנחנו לא רוצים להסתבך איתו.
האיש הוא סכנה לעולם וגם לעמו, כמה שהם אוהבים אותו.
הבחירה שלהם בו היא הצורך באדם שמשדר כח רב ולא משנה שהוא גורר את רוסיה לתקופה קשה מאד בגלל הסנקציות.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

הבנתי, אז בואו נטנף על ההוא שנותן לנו מטוסים וכיפת ברזל במקום…

ד"ר רזי הופמן 27 בדצמבר 2016

מה הקשר?
בכלל אני חושב שמי שמוביל פה את המהלך נגד ישראל זה קרי. אובמה הוא כבר ברווז צולע לפי העיתונים ונראה שקרי רוצה שיזכרו אותו בספרי ההסטורי אז הוא עושה בלגן של הרגע האחרון עם אישור של אובמה.

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

מעניין איך היו מגיבים ה"אמנון אברמוביצים" ושאר מאונני השמאל אם ממשלת מעבר בישראל הייתה מעבירה החלטות על מנת לסנדל את הממשלה הבאה, בתקופה שבין תום הבחירות ועד השבעת הממשלה החדשה…

זה בדיוק מה שעושה חוסיין אובמה.

אסף the kop 26 בדצמבר 2016

הצבעה איפה ?

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

באו"מ

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

איפה הקישור ?

אסף the kop 28 בדצמבר 2016

דפק אותנו בדיל.
העולם ציני.
אתה יודע.

קשקשן בקומקום 26 בדצמבר 2016

באמת מדהים שאנשים כלכך שונאים את אובמה שהם לא שמו לב ששלושת רבעי המפלגה הרפובליקאית כולל חצי מסיבת התה התנגדו לטראמפ. אתם כלכך מאוהבים בהתנחלויות שלכם שאתם בכלל לא מוטרדים, למשל מהאפשרות שהוא ימכור את כולנו, (התנחלויות או לא) לפוטין בדקה. שר חוץ שמנתגד לסנקציות ברוסיה ואיראן, הערצה לפוטין, כל זה לא מזיז לכם, הכל כדי להפיל את אובמה.
בכלל לא מדבר על העובדה שהבן אדם שקרן פתולוגי, שאין לו שום בעיה לא לשקר ("לא מצטער – עובדה שניצחתי) ושהדבר היחידי שמעניין אותו זה נצחון או הפסד. אפילו את ההחלטה באו"מ הוא לא גינה – פשוט אמר שישראל "הפסידה בגדול".

אתם עוד תתגעגעו לאנשים כמו אובמה (או כמו רומני/מקיין/ראיין לצורך העניין)

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

כן
נתגעגע אליו כמו אל סכין בגב

Ollie Williams 27 בדצמבר 2016

ביבי וחבריו פשוט רגילים שהשאלה היא לא מה אתה עושה ולא מה אתה אומר אלא מי אתה. ושאם אתה בצד ה"נכון", תמיד יהיו מספיק כבשים בעדר שירוצו להגן עליך ולדקלם את הססמאות שלך בכל מקום, ימצאו את מי להאשים במקומך ויצביעו לך שוב בבחירות.
אז הם מצפים שהם יוכלו לעשות מה שבא להם בכל זירה אפשרית ושיצביעו לטובתם רק על סמך השם "ישראל" ופתאום הם מגלים שבחיים עצמם זה לא עובד ככה.
אז מאשימים את השמאל, ומלכלכים חופשי על זה שגם ככה לא יהיה רלוונטי עוד 3 שבועות כדי לצאת גברים, ועושים שרירים שלא מאיימים על אף אחד (אוי לא! שרים ישראלים לא יסעו לפריז, לונדון וניו זילנד! אוי לאובדן) אבל נשמעים יפה מאוד למעריצים האוטומטיים. לפרטים: אסף.

מה שכן, אני סקרן לראות איך יצליחו להאשים את הסמול ואת אובמה בפעם הראשונה שטראמפ יזרוק לנו זין ענק לפנים וישליך אותנו תחת גלגלי האוטובוס של פוטין. יש לי הרגשה שלא נצטרך לחכות הרבה

אסף the kop 27 בדצמבר 2016

עומד לך מעצם המחשבה הזאת שטראמפ ישים עלינו זין אה ?
ואתה עוד מדבר על עדר יא משובט ?

Ollie Williams 28 בדצמבר 2016

בניגוד אליך פוליטיקה לא מעוררת אותי מינית, וספינים זולים לא עושים עלי רושם.

מה שכ מקווה שכשאתה מתענג על הפוסטים של ביבי וטראמפ אתה משתמש רק ביד ימין, שהשמאל לא תבגוד בך בטעות

אסף the kop 28 בדצמבר 2016

דווקא עושה רושם שכן.
אתה מרייר ואף פולט כאן לא מעט בעודך מפנטז כיצד טראמפ ידפוק אותנו.

צביקה 28 בדצמבר 2016

הכל טוב איתכם?

צביקה 28 בדצמבר 2016

יש פה ילדים.

Ollie Williams 28 בדצמבר 2016

וואו אסף, יש לך את זה ביותר "אני מתנסח כמו בן 4 ואין לי קאמבק מוצלח"?

וצביקה, אני בסדר. לא יודע לגבי המקלדת של אסף, עם כל הקצף שבטח יוצא לו מהפה עכשיו הוא כנראה יצטרך לקנות חדשה

Comments closed