אדישות כללית

הסופרבול לא מרגש ונבחרת הכדורגל לא מרשימה

המגרש בצ'טנוגה (צילום: יואב דובינסקי)
המגרש בצ'טנוגה (צילום: יואב דובינסקי)

ההייפ סביב הסופרבול די מפספס את טנסי השנה. אם לשפוט מהשבוע האחרון, החדשות המקומיות במדינה בה פוטבול היא כמעט דת, התעסקו הרבה יותר בהשלכות הSigning Day מאשר באירוע הספורט השנתי הגדול ביותר באמריקה. Signing Day זאת המקבילה האוניברסיטאית לדראפט. זה היום בו תלמידי תיכונים מודיעים באיזה מכללה הם מתכוונים לשחק, לפעמים גם בשידור ישיר בטלויזיה כשהוא שם את הכובע המתאים על הראש. על פי החדשות והראיונות, יש הרבה אופטימיות בטנסי כשעל פי התחזיות יש כמה שחקנים מבטיחים ובכלל האוניברסיטה חזרה להיות אטרקטיבית עבור תיכוניסטים שכנראה טובים בפוטבול.

בטנסי ובכלל במדינות דרום המזרח (אולי ג'ורג'יה יוצאת מהכלל בסוף השבוע הזה), פוטבול המכללות פופולארי לא פחות אם לא יותר מאשר הליגה המקצוענית. יש עניין בNFL כמובן וכמות הספורטאים שנבחרים בדראפט משקפים גם כן את ההערכה והמוניטין של האוניברסיטה. הסופרבול לא נבלע, עדיין מדברים עליו כמובן ויש אייטמים בחדשות על איזה פינגווין יבחר את המנצחת, אבל זאת לא התחושה המרגשת שהיתה בעונה שעברה עם הפייטון-בול אלא אווירת אדישות כללית.

אם במשחק עם כדור ורגל עסקינן, אז ביום שישי נבחרת הכדורגל של ארצות הברית הגיעה לטנסי לערוך משחק ידידות מול ג'מייקה, בעיר צ'טנוגה הנמצאת כשעה וחצי נסיעה מנוקסוויל. צ'טנוגה עיר פועלים אפורה שלצערנו עלתה לכותרות לפני כשנה בעקבות פיגוע טרור בבסיס מארינס. האצטדיון של הקבוצה החובבנים המקומית די קטן במונחים אמריקנים (כ20,000 מקומות), מיושן והדשא סינתטי שסימני מגרש הפוטבול בולטים עליו. כל זה לא הפריע ל18,000 אוהדים בצ'טנוגה לצאת מהבית ביום שישי קר ולהגיע לעודד.

ארצות הברית המדינה היחידה שאני מכיר בה יותר שחקניות בנבחרת הנשים בכדורגל מאשר בנבחרת הגברים. לא היה שחקן אחד בהרכב הפותח של ברוס ארנה שזיהיתי. בסגל עצמו יש כמה שמות מוכרים כמו דמרקוס ביזלי וג'וזי אלטידור שפתחו על הספסל, אבל זו נבחרת שנשענת על כישרונות הMLS וככה היא גם נראית. הפתיחה של ברוס ארנה בנבחרת לא היתה גרועה, אבל גם לא מלהיבה במיוחד. אחרי 0:0 עם סרביה, היא ניצחה בדוחק 0:1 את ג'מייקה משער די חביב.

אני לא מתחבר לאופטימיות שמנסים לצייר סביב ההתרחבות של הMLS לגבי פריחת הענף בארצות הברית. כלומר, במדינה ענקית כזו יש מקום לליגה מקצוענית עם קבוצות שיכולות להביא 15-20,000 אנשים למשחק אם מנהלים את העסק נכון, אבל לא מורגש צמצום פערים ברמה. הליגה עצמה במקרה הטוב מתחרה בליגה בינונית באירופה והנבחרת הלאומית משחקת רע מאוד, חסרת כישרונות ולא מאיימת על זכייה במונדיאל והענף בטח לא מאיים על ההגמוניה של הפוטבול, גם כשהפלייאוף מאכזב וכשהסופרבול לא מלהיב.

ההפסד בהאל
בוקר טוב, היום סופרבול

11 Comments

אריאל גרייזס 5 בפברואר 2017

אתה מפספס את הקטע של signing day – אין מכללה שבה לא מדובר ביום ההחתמות הכי טוב בהיסטוריה והבטחה עצומה והגיעו אלינו התיכוניסטים הכי טובים בעולם.
ואני מסכים שההייפ סביב הסופרבול לא גדול השנה, אם כי טנסי היא באמת לא המקום לבדוק את זה..

יואב דובינסקי 5 בפברואר 2017

אני מסכים איתך, אני לא לגמרי מתחבר לסיינינג דיי. השנה הרגשתי את זה יותר מאשר בשנה שעברה, אבל כל הקטע הזה מוזר מאוד בעיני.
אני חושב שגם בחדשות הארציות יש פחות התלהבות מהמשחק, לא רק בחדשות המקומיות.

אריאל גרייזס 5 בפברואר 2017

אני מסכים לגבי ההתלהבות, כתבתי על זה בטור שלי, אין סיפור אמיתי מאחורי המשחק. תשים שם את גרין ביי או דאלאס במקום אטלנטה ותקבל סופרבול הרבה יותר מעניין תקשורתית

תומרג 5 בפברואר 2017

לדעתי ברוב ארה"ב, פוטבול המכללות פופולארי לא פחות מה NFL

אריאל גרייזס 5 בפברואר 2017

זה מאוד תלוי איפה, אי אפשר לדבר על ארה"ב בתור מיקשה אחת. בדרום, פוטבול המכללות באמת יותר פופולרי, גם במדינות כמו מישיגן או אוהיו. בחוף המזרחי בכלל בייסבול כנראה הכי פופולרי בכלל. כל מדינה בפני עצמה. אני חושב שמבחינת רייטינג, ה-NFL מנצח את המכללות באופן כללי (ובכלל, פוטבול מכללות גם פופולרי מאוד בגלל הימורים)

תומרג 5 בפברואר 2017

נכון, ולכן כתבתי "רוב"
גם בדרום קליפורניה ה NFL אינו מאוד פופולרי ורוב האנשים שאוהדים פוטבול שפגשתי שם היו אוהדי USC או UCLA. על אלבמה ומיסיסיפי אני בכלל לא מדבר.

בכלל, הרושם שלי הוא שפוטבול הוא משחק של המידווסט והחוף המזרחי, משחק של צווארון כחול.

אריאל גרייזס 5 בפברואר 2017

פוטבול משחק של כולם. הרייטינג שלו קורע כל דבר אחר. משחק יום חמישי טוב מביא יותר רייטינג ממשחק 7 בגמר ה-NBA

Amir A 5 בפברואר 2017

אצלנו בקונטיקט זה הוקי. אז מה אם ה-Hartford Whalers עזבו לקרוליינה לפני 20 שנה.

אלון 5 בפברואר 2017

Go cans

אלון 5 בפברואר 2017

אצלנו במסצוסס טוחנים יותר מדי על הסופרבול. שום דבר על sighninig Day אפילו שדיוק לקחו טייט אנד מלאומינסטר.

פורד פרפקט 6 בפברואר 2017

תפרסם שוב את הטור הזה בעמוד הראשי :-)

Comments closed