100 ניצחונות ברציפות

למרות היריבות עם אוריימה והפער של קונטיקט מהיתר (98 מהניצחונות היו בהפרש דו ספרתי), מכביסט אמיתי יעריך את ההישג

אנחנו בטנסי לא ממש חובבי ג'ינו אוריימה, מאמן קונטיקט ונבחרת ארצות הברית. מעבר ליריבות שהיתה לו עם פאט סאמיט, בקיץ היה קטע לא לעניין כשקנדס פארקר לא זומנה לנבחרת ארצות הברית למשחקים האולימפיים. למרות שהוא ניסה לשדר שידיו נקיות ושוועדה קבעה לו את הסגל, התחושה הרווחת היתה שהנבחרת שהתחרתה בריו דה ז'ניירו היתה בעיקר ארצות הברית האסקיז ושבוגרות טנסי נמחקות מהמורשת של כדורסל הנשים.

רק שפארקר, מכביסטית כמו אחיה, הגיבה בזכייה ראשונה בWNBA כשהיא נבחרת לMVP של סדרת הגמר, על הראש של מיה מור, בוגרת קונטיקט.

כדורסל מכללות הנשים לא תחרותי בעליל. אין לקונטיקט שום יריבה ובארבע השנים האחרונות ההאסקיז זכו בNCAA ובריאנה סטיוארט נבחרה לMVP בכל עונה. בין 2000 ל2004 קונטיקט ניצחה את טנסי שלוש פעמים במשחק הגמר ובשמונה השנים האחרונות ההאסקיז זכו שש פעמים באליפות, כשטנסי אפילו לא הגיעה לפיינל פור.

במהלך סוף השבוע הליידי וולז שלי הפסידו לג'ורג'יה אחרי שהובילו ביתרון דו ספרתי אבל לא קלעו סל שדה בשמונה הדקות האחרונות. עדיין מגיעים אלפי אוהדים לכל משחק ויש מסורת נהדרת ואווירה טובה ומחוייבות, אבל תכנית הכדורסל כבר לא במקום שהיתה בימיה הגדולים של פאט סאמיט.

יש פערים עצומים במכללות בין קונטיקט לבין היתר. למעשה, אפשר לומר זאת גם על כדורסל הנבחרות שם נבחרת ארצות הברית זכתה בשש מדליות זהב אולימפיות רצופות. במהלך המשחקים האולימפיים בריו דיברתי עם אוריימה על המשמעות של פאט סאמיט שהלכה לעולמה לעולם הכדורסל והוא כמובן לא חסך במחמאות, בדרך מאוד מכביסטית.

אוריימה לא מאמן קל. שמעתי ראיונות עם שחקניות עבר לאורך השנים ולמרות התארים והנוסטלגיה, הן סבלו ממנו מאוד ומספר בוגרות של התכנית סיפרו שכל אחת מהשחקניות בקבוצות שהן שיחקו בהן, סיימה אימון בדמעות בגללו.

הלילה ההאסקיז שלו השיגו ציון דרך מרשים של 100 ניצחונות רצופים, כשגברו על דרום קרוליינה המדורגת שישית במדינה. כבר כמה שבועות שבתקשורת האמריקנית סופרים אחרי כל ניצחון של קונטיקט מתי הם יגיעו ל100 והמשחק עצמו היה מפגש מחזור חגיגי של בוגרות התכנית, ביניהן סו בירד, מור וסטיוארט.

כדי להבהיר את פערי הרמות, מתוך 100 הניצחונות הללו, 98 היו בפערים דו ספרתיים. ממוצע ניצחון היה בלמעלה מ30 נקודות וחלק היו גם בהפרשים של 60 נקודות ומעלה. למרות היריבות עם קונטיקט ואוריימה ולמרות הפערים ברמות, אני יכול להעריך את זה כמכביסט.

ריחות וטעמי ילדות ומשחק כדורגל אחד קטן
אז שחר רוצה לשחק עם הצעצוע שלו, מה תעשו לו?

27 Comments

גיא זהר 14 בפברואר 2017

למיטב זכרוני בתחילת השנה קונטיקט לא היו מדורגים ראשונים. התשובה המוחצת שלהם – הנחלת תבוסה לנוטר דהם שהיו מדורגים שניים.

יואב דובינסקי 15 בפברואר 2017

בריאנה סטיוארט שלטה ארבע שנים בכדורסל מכללות. גם עם הפער שקונטיקט יצרה מהיתר, לאבד כוח מרכזי כזה זה לא עניי פשוט. לדרום קרוליינה למשל יש יתרון בפיזיות ובגודל על קונטיקט ועדיין הן לא החזיקו מעמד יותר ממחצית אחת צמודה.

איציק 14 בפברואר 2017

"במהלך סוף השבוע הליידי וולז שלי הפסידו לג'ורג'יה אחרי שהובילו ביתרון דו ספרתי אבל לא קלעו סל שדה בשמונה הדקות האחרונות."
הכי מכביסטי שיש ;)

אמיתי 14 בפברואר 2017

"כדורסל (מכללות הנשים) לא תחרותי בעליל" = "אני יכול להעריך את זה כמכביסט.."

yaron 14 בפברואר 2017

:-) :-) :-)

איציק 14 בפברואר 2017

אתם צינים

אמיתי 14 בפברואר 2017

היה לנו מרצה טוב

yaron 14 בפברואר 2017

צנינים

השמן 14 בפברואר 2017

כאחד שלא עוקב אחרי כדורסל מכללות נשים, מה הסיבות לפער העצום הזה בין קונטיקט למכללות אחרות?

יואב דובינסקי 14 בפברואר 2017

אין הרבה כישרונות על בענף ורובן הולכות לקונטיקט.

yaron 14 בפברואר 2017

מה המצב בתיכונים?

kirma der faux 14 בפברואר 2017

לדעתי התשובה קצת בגוף השאלה.
בגלל חוסר עניין בענף אין משיכה גדולה של כישרונות.
יש שם מעגל הרסני שמזין את עצמו של דומיננטיות אדירה של יוקון שמביאה לזה שהן היחידות שמסוקרות שמביא לזה שיש להן כח גיוס לא פרופורציונלי לשאר המכללות (המקבילה של טונות של כסף במושגי המכללות) שמעצים את הדומיננטיות שלהן.

יובל 14 בפברואר 2017

בתור מי שעוקב אחרי הענף כבר מעל ל-20 שנה (מאז האליפות הראשונה של יוקון ) – הסיבה המרכזית היא אוריימה.
פאט סאמיט ז"ל היתה האלטרנטיבה הקבועה היחידה (למעט כל מיני הבלחות כמו סקיילר דיגינס מנוטר-דם ובריטני גרינר מביילור ) וגם זה נגמר.

Amir A 14 בפברואר 2017

קודם כל הנוף כאן מדהים. מצד אחד יש לך את החולות של לונג איילנד ומצד שני את מפלי קנט. דבר שני זה האוכלוסיה. בגריניץ' יש לך את הסנובים שעובדים בפיננסים בניו-יורק אבל רוצים להרגיש כאילו הם גרים בהאמפטונס בלי לגור בהאמפטונס ובבריסטול יש לך את החברים של אארון הרננדז (ה- TE של הפטריוטס לשעבר שהיום יושב בכלא על רצח). אתה נמצא באמצע הדרך בין ניו-יורק ובוסטון, מחזיק באחת האוניברסיטאות המובילות בעולם, הבירה שלך היא גם בירת הביטוח של העולם, חילופי העונות הן דבר מדהים, וג'וליה רוברטס פעם מכרה פה פיצות. זה למה קונטיקט משאירות לכולן אבק.

יואב דובינסקי 14 בפברואר 2017

עם זה קשה להתווכח

ניינר / ווריור 14 בפברואר 2017

אמיר, בכללי תושבי קוניטקט אוהדים את הקבוצות המקצועניות של בוסטון או ניו יורק?

Amir A 14 בפברואר 2017

הגבול הוא הקו שעובר בין ניו-הייבן והארטפורד. אם אתה חי מערבית לקו הזה אתה עם הקבוצות של ניו-יורק. מזרחית לקו הזה אתה עם הקבוצות של בוסטון.

אריאל גרייזס 14 בפברואר 2017

תמיד חשבתי שזה עניין של צפון ודרום, לא מזרח ומערב, מצחיק

אלון 14 בפברואר 2017

חשבתי שכל מה שיש בקונטיקט זה תחנות דלק עם סאבווי בדרך לניו יורק.

Amir A 14 בפברואר 2017

זה ה- I-95. קונטיקט, ניו-ג'רזי, צפון קרוליינה או בולטימור. בכל מקום האוטוסטראדה הזו נראית אותו הדבר.

Amir A 14 בפברואר 2017

*מרילנד כמובן

אלון 14 בפברואר 2017

עברתי משהו כמו 10 פעמים בקונטיקט אף פעם לא עצרתי ליותר מדלק וסנדוויץ'.

אריאל גרייזס 14 בפברואר 2017

זה לא ספורט, יוקון הרגו את הספורט הזה, היחיד בספורט הנשים שהיה לו משמעות בארהב ברמת המכללות כמעט. מדובר בכמעט אסון לספורט הנשים, די מדהים שראשי המכללות לא עושים משהו בנושא. גם ככה כדורסל נשים לא כזה אטרקטיבי, בלי תחרותיות הוא חסר ערך לחלוטין

יואב דובינסקי 14 בפברואר 2017

שיוסיפו חוק רוסי וחוק צעירים ושיטה שמשתנה כל שנה ולו"ז שמשתנה כל שבוע ואם אפשר אז גם לטבל בשירים על התאבדות, כי חופש ביטוי וזה.

יובל 15 בפברואר 2017

+1

אולי שיאפשרו לקבוצה השנייה לצלם את הסיידליינס והווק-ת'רו של יוקון. זה עבד מצויין בספורט אחר….

אלון 15 בפברואר 2017

אוהו, הקוזאק הנגזל

יובל 15 בפברואר 2017

YOU HATE US CAUSE YOU AIN`T US

:)

גם ב-NBA לא היתה שום תחרותיות בשנים שבוסטון שלטו בליגה בתקופת ראסל וקוזי, לא שמעתי אותך בוכה על זה שהאליפויות של בוסטון חסרות ערך לחלוטין. אותו דבר תקופת UCLA של עבדול-ג'אבר ו-וולטון.
התקופה של יוקון תיגמר ברגע שאוריימה יפרוש וזה לא כ"כ רחוק. עד אז כיף ליהנות משבירת כל שיא אפשרי.

Comments closed