הקהל הכי טוב

בלי מוות, בלי אלימות, בלי שואה, בלי לשרוף את המועדון ויוצאים מוקדם כדי להקדים את הפקקים

הרולקס המפורסם ליד חנות של רולקס בז'נבה (צילום: יואב דובינסקי)
הרולקס המפורסם ליד חנות של רולקס בז'נבה (צילום: יואב דובינסקי)

לפני שיצאתי לטיול אחרי הצבא (ניו יורק-מקסיקו-קוסטה ריקה-ניו יורק) קרוב משפחה ביקש ממני שאביא לו שעון רולקס מזויף מניו יורק. כל פעם שעברתי ליד רוכל בדקתי את הסחורה, משקפי אוקלי, בשמים, שעונים ממותגים, אבל לא רולקס. האכזבה היתה כל כך גדולה, עד שזו ממש הפכה להיות משימה עבורי ביומיים האחרונים לטיול.

רק בערב האחרון שלי, כשאני צועד חזרה מהמדיסון סקוור גארדן אחרי הופעה של REM ומהרהר על החוויות ועל החזרה לישראל ותחילת הפרק האקדמי בחיי באוניברסיטת תל אביב ובביה"ס לעיתונות כותרת, מצאתי את השעון המיוחל. שילמתי 25 דולר תמורת רולקס בלינג בלינג מצופה זהב וכסף (ראו תמונה), רק כדי לחזור לישראל ולגלות שאחרי כל הטרראם בעצם קרוב המשפחה לא רוצה שעון מחוגים.

במשך שנתיים-שלוש ענדתי את השעון בגאווה גדולה. בין אם יחד עם מכנס יפה וחולצה מכופתרת או מכנסי ברמודה וכפכפים, הרולקס היה עליי. בשלב מסוים הכפתור המכוון בשעון נשבר ואי אפשר היה להזיז את המחוגים משעון קיץ לשעון חורף, אז הייתי משלים שעה בעצמי. באחד החגים בערוץ הספורט נתנו למחלקה שלנו שי של מספר שעוני סווטש. היות והיו יותר עובדים במחלקה מאשר שעונים הוחלט לעשות הגרלה מי יקבל. רק שבהצבעה פה אחד שלא היתה קשורה בי בכלל, הוחלט שלפני שתיערך ההגרלה שעון אחד ילך אליי, העיקר שאחליף את הרולקס. נכנעתי ללחץ החברתי.

אני זוכר בחיבה גדולה את הרולקס המזויף ואני בהחלט מתחבר להלך הרוח של קהל הרולקסים. מה שכן, אני חושב שראוי להביע חמלה לאוהדים המסכנים שאוכלים את הלב ושנה הבאה יחזרו ללאומית ולא להביע שמחה פומבית בצורה חסרת קלאס.

קהל הרולקסים לא מפריע לי. הוא לא שר שיאי שואה, הוא לא אלים, הוא לא שורף בובות, לא מתעסק במוות של שחקנים/אוהדים, לא שר על אונס, לא שורף את המועדון, כולה יוצא חמש דקות לפני הסיום כדי להקדים את הפקקים. קהל שרואה ספורט כחוויה בידורית ואם האירוע הפסיק לבדר (כלומר הוכרע), אז יאללה, ההצגה נגמרה והחיים ממשיכים ומחר יש בית ספר או צריך לקום מוקדם או סתם רצוי להגיע בשעה סבירה יותר הביתה.

נכון, יש פוזה ובאים לראות ולהיראות, אבל אם אני בוחר שלא להיות דוש שיפוטי, במה בדיוק הם מפריעים לחיי? כלומר, הם לא יורקים עליי מהיציע העליון בדרבי המפורסם עם פניני-שולדרברנד והם לא זורקים אבוקות או מקללים בצורה כזו שמביך אותי לקחת איתי אנשים למגרשים והם לא מקללים בגזענות שחקנים. הם לא מפריעים להנאה שלי מהמשחק. אז הם לא מביאים שלט ענק עם ציורי סטאר וורס או ברייקינג באד או שהם משאירים כמה שורות ריקות כשהמשחק נדמר. לא רק שאפשר לחיות עם זה, כל מי שיאפשר לי יותר מקום לרגליים הרי זה מבורך.

בכלל, מעולם לא התחברתי להאדרת האוהדים או לסיסמאות כמו אין ספורט בלי אוהדים במגרש. למעשה, רוב הזמן איני צורך ספורט מהמגרש. כלומר, נחמד לראות שיש שירים ואווירה במגרש, אבל אם אני צופה במשחק בטלויזיה לא מאוד מפריע לי אם זה משחק רדיוס ללא קהל או שהיציעים לא לגמרי מלאים. כן, אם אתם לא מתנהגים יפה, אתם נטל.

ושוב, אני חושב שאפשר להפגין קלאסה ואצילות נפש ובנפול אויבך אל תשמח וכל הג'אז הזה.

ולעניין הספציפי של ההלוויה ושריפת הבובה, אני מסכים עם ידידי המכביסטים לגבי הסכנות שמגיעות משער 11 ואני מקווה שכל מי שמופיעים בסרטונים האלה לא יורשו להיכנס למשחק של מכבי תל אביב יותר בחייהם או לפחות לתקופה של כמה עונות. לצערי זה לא יקרה, אבל זה מה שאני מקווה שיקרה.

לגבי הציפיות שלי ממכבי תל אביב – להמשיך לפעול לחוויה ספורטיבית מהנה ונקייה יותר. אני מאוד אהבתי את הסרטון שהקבוצה הוציאה לפני כמה שנים, כנגד הקריאות הגזעניות של הקהל שלנו.

זאת לא עונה סופר-מוצלחת עבור כל מחלקות הספורט של מכבי תל אביב, ידענו הישגים גדולים יותר ויש בדק בית שצריך להיעשות. החיבה לרולקסים היא לא איזה כמיהה למצב סוציו-אקונומי טוב יותר, אלא קבלה של מסר מקהל שזה בסך הכל ספורט וגם אם לא הכל הולך כמו שצריך, השמש תזרח ותמיד יש את העונה הבאה ביורוליג/בליגת העל.

תובנות משחק 1 גמר מערב
אובראצ'יברס

61 Comments

יאיר אלון 15 במאי 2017

יפה

אריאל 15 במאי 2017

אחד המצחיקים… וגם שפוי אבל זה בונוס. שייני הפי שנים לא שמעתי והקליפ כל כך מתאים. יפה…

Amir A 15 במאי 2017

ויאמרו אמן.

רונן דורפן 15 במאי 2017

האסימון נפל אצלי באוטרכט – עיר הולנדית מפונפנת – כשראיתי שם את הולנד מקסיקו הולנד במונדיאל. כמה אלפי אנשים שרו את ההמנון ובזמן ההמנון המקסיקני נעמדה בחורה מקסיקנית ושרה לבד. כולם הקשיבו לה בשקט ומחאו לה כפיים. והבנתי שהם לא אוהבים כדורגל פחות מהדור שלנו.

כל מיני אוהדים מערביים מפונקים שמתנהגים באלימות כאילו הם אנשי איגודים מקצועיים זועמים בשנות החמישים זה פתטי.

יואב דובינסקי 15 במאי 2017

מסכים, אבל גם בהולנד לא חסרים חולירות. אתמול זכתה באליפות קבוצה שהאוהדים שלה שרים "חמאס, חמאס, יהודים לגז".

דורפן 15 במאי 2017

ברור – אבל אוטרכט זה לא מקום כזה. אבל דרך אגב – למה הקהל של הווריורס הפריע לך ברולקסים שלו? כי הם לא היו מזוייפים?

יואב דובינסקי 15 במאי 2017

להפך, קהל מכביסטי כלבבי.

בובו 15 במאי 2017

גם באוטרכט היו בעיות חוליגנים לפני 15 שנה. פשוט זה טופל ועכשיו כיף לשבת גם עם האוהדים השרופים. בכלל כיף ללכת שם למשחק. יש אשכרה מועדון עם דיג'יי וכמה אלכוהול שתרצה מתחת ליציע והוא פעיל בזמן המשחק!

yaron 15 במאי 2017

אחלה פוסט.
אולי זה בגלל 13 שנה בניו יורק אבל אני מתחבר לכל מילה.

גיל שלי 15 במאי 2017

כל מילה ומילה

שי 15 במאי 2017

מצויין.

אלון 15 במאי 2017

זה מזכיר לי תמיד תגובות, גם באתר הזה, מאנשים שחושבים שההתנהגות של האמריקאים במגרשים מראה שהם בעלי פחות תשוקה לקבוצה שלהם.
האמריקאי אוהב את הקבוצה שלו לא פחות מהארופאי/מזרח תיכוני שמגיע למגרש שעתיים קודם, מוריד חולצה ומקלל 4 שעות. יאללה רולקס מלחמה.

חמלגד 15 במאי 2017

חושב שאפשר לראות את זה שאוהד אמריקאי פחות אוהב את הקבוצה שלו בכך שעבור האמריקאים ספורט הוא חוויה הרבה פחות דתית. לא תראה חנות שמוכרת דשה מפוקסבורו אבל כן תראה מהקמפ נואו, יש כנסייה שמאמינה שמארדונה הוא שליח האל, ואפילו פרצו מלחמות בגלל כדורגל. אני חושב שזה עובד הפוך ובגלל שכדורגל הוא הדבר הכי קרוב לחוויה דתית שיש הוא גם נושא טעון. לכן כמו שיש אנשים שאין להם סבלנות דתית או פוליטית, יש גם אנשים שאין להם סבלנות כלפי אוהדים של קבוצות אחרות. האהדה היא חלק פחות מרכזי מהאישיות של רוב האמריקאים לעומת תושבי מדינות אחרות ובייחוד אוהדי כדורגל. אני חושב שזה נובע מכך שהלאומיות שלהם ממלאת את המקום הזה.

יוסי מהאבטיחים 16 במאי 2017

ובכן, במקרה חזיתי במו עיניי בתור שהשתרך לבוסטון גארדן הישן בתקווה לזכות בחתיכת פרקט ישן או בממורביליה של הברויינס (תמורת הון כמובן).

וכל מי שראה איך אמריקאי מתייחס לפוטבול מכללות שלו מבין שזה לא פחות בפנאטיות מהאולטראס של מדריד או כל קבוצת אוהדים אחרת.

הייתי בקלאסיקו פעמיים. הייתי גם בדיוק צפון קרוליינה.
אין
מה
להשוות

Amir A 16 במאי 2017

ששש…. אל תפריע עם עובדות

אלון 16 במאי 2017

החברה מהכנסייה של בריידי אפילו גנבו לו את החולצה של הסופרבול.

blue devil 16 במאי 2017

עובד איתי איש דתי – הולך לכנסיה, מתנדב וכאלה, קצת לפני הפנסיה… כשאני שואל אותו ביום שני איך היה הסופשבוע, התשובה בדרך כלל קשורה למה אוהיו סטייט עשו (בעונה – עכשיו זה האינדיאנס)… מהפחות משנה שאני פה – המרחק בין הספורט לדת לא מאוד גדול (גם בבית הכנסת מספרים בדיחות על הברואנס).

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

לפני משחקים של אונ' טנסי (100,000 צופים וצפונה) יש תפילה באצטדיון. זה כנראה נוגד את התיקון הראשון של החוקה האמריקנית, אבל עושים את זה בכל זאת כי כאן זה רצועת התנ"ך ויהיו ההשלכות אשר יהיו. אל תבלבלו בין שירת הדי-פנס הבנאלית בספורט המקצועני לבין מחשבה שאין קשר אדוק בין ספורט, אהדה ודתיות באמריקה.

חמלגד 16 במאי 2017

שמח ללמוד משהו חדש. היכרתי את המימדים של ספורט קולגים, אבל לא יודע פרטים כמו הפרקט. על אף שאני עדיין חושב שזה שונה ממקום למקום וכדורגל בדרום אמריקה יותר "קדוש" מהספורט באמריקה, לא ידעתי שהערצה האמריקאית מגיע למימדים האלה. בנוגע לגניבת הגופייה של בריידי המניעים היו כלכליים ממה שידוע לי. בכל אופן תודה רבה, חידשתם לי הרבה

ארז 16 במאי 2017

לא מתיימר להתווכח עם השורה התחתונה שלך כי אין לי יכולת השוואה, אבל הקלאסיקו הוא לא בדיוק דוגמא לאווירה גם בקנה מידה אירופי.
רק בספרד יש דרבים הרבה יותר חמים, שלא לדבר על מדינות אחרות.

חמלגד 16 במאי 2017

דרך אגב דיברתי יותר על דברים כמו הקלאסיקו הארגנטינאי ופחות על ברסה ריאל.

ZORK 17 במאי 2017

אתה מודע לעובדה שהקלאסיקו הוא משחק הכדורגל הכי מודרני שיש שסורס לחלוטין מכל שביב של תרבות קהל אוטונומית ומקומית?

miranda vera cruz de la hoya cardenal 15 במאי 2017

אני איתך.
אני לא יודע עד כמה הסרטון הזה מייצג חוסר סובלנות כלפי קללות לשחקנים ב NBA, אבל הלוואי שזה היה היחס בכל מקום:

https://www.youtube.com/watch?v=fp85buyxIDg

וזה שהיא התקפלה והתביישה מהר מאוד זה לזכותה.

NoOne 16 במאי 2017

עוד זונה מאוקלנד , יש שם הרבה כאלה

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

זה באמת היה הכרחי? אפשר להשתמש גם בשפה קצת יותר נקייה בתגובות בבקשה.

אלון 16 במאי 2017

צודק. הוא היה צריך לכתוב זונה מעיר ליד סם פרנסיסקו.

NoOne 16 במאי 2017

זה שפה לא נקייה?
דווקא הייתי נחמד איתה

תומר 16 במאי 2017

אין ספק שבורכת ביכולת לתאר דברים בנחמדות

Handsome Dick Manitoba 17 במאי 2017

הסרטון הזה גורם לי כל פעם לגעגועים לארה"ב. הציפיה הבסיסית לכבוד ו-decency בין בני אדם, ואם צריך לאכוף אותה בכוח על מי שנותן לעצמו הנחה היא נאכפת, ומיד – לברון לא מוכן לקבל את היחס הזה, ואיש האבטחה לא מוכן, וגם לא האוהדים האחרים שמקיפים את הבחורה, והיא באמת מתביישת ומבקשת סליחה.

רק להשוות לסרטים כמו טיסת השוקולד, או סתם להתנהגות שכולנו חווים כאן ברחוב מדי יום. וזה לא שהאמריקאי הממוצע טוב יותר מהישראלי הממוצע, אלא שהמערכת עובדת כדי להגן על מי שמשחק לפי החוקים ולא מרחמת או פוחדת לטפל במי שמשתין על השאר. מהקופאי בסופר דרך המורה בכיתה א' ועד השופט בבית המשפט העליון.

אוריה 15 במאי 2017

מעולה!
קול שפוי, שירבו כמותך בעיתונות ובמגרשים.

קקדילא 16 במאי 2017

דובי סקי האיש שנולד זקן

אלכס(אחר) 16 במאי 2017

מצטער יואב (ואחרים), לא מסכים!
אפשר להיות ספורטיבי ולא מוגזם, להפגין אמוציות וקשר לקבוצה בלי להתדרד לאלימות וגועל-נפש. הפיתרון הוא לא הסינתטיקה האמריקאית נטולת הספורטיביות ומוכוונת ה-SHOW, לפחות זו של ה-10 פלוס שנים אחרונות (אם מדברים על ה-NBA, המקצועות האמריקאים נטו האחרים לא מעניינים אותי כקליפת השום למרות שאני חי שם) שבאופן מופגן מייצגת וממצבת אותו.
הכותב הינו אזרח ותושב מישיגן.

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

גם לרולקסים יש אמוציות וחיבור לקבוצה.

NoOne 16 במאי 2017

אם הייתי גר במישיגן עם שלג צהוב בחורף והבונקר של החמאס גם אני הייתי מוצא משהו להתלונן עליו

אלכס(אחר) 16 במאי 2017

וואו, איזה מבריק אתה NoOne

NoOne 16 במאי 2017

זה לא הברקות , זה מה שראיתי בעיניים במישיגן
כלבים משתינים על השלג שמצטבר ברחובות וכל פינת רחוב יש מסגד עם חבורת חמאסיניקים בחוץ

אלכס(אחר) 16 במאי 2017

כל פינת רחוב זה בדירבורן, פרבר של דטרויט, הריכוז הערבי/מוסלמי (ולא רק) הגדול בארה"ב…זה מרחק שעה וחצי ממני, אז זה לא ממש רלוונטי.
חוץ מדירבורן, החמאסניקים לא ממש פופולרים במישיגן, מעבר להזויים באן-ארבור וכל מיני WANNABES. במערב מישיגן, איזור גראנד-ראפידס, שזהו איזור היעד שלנו בעוד שנתיים-שלוש, אין כאלו בכלל.
לגבי השלג, כן יש פה חורף אמיתי, אז יש שלג והרבה, לגבי הכלבים והצהוב, תרשה לי לא להתייחס.

אורן השני 16 במאי 2017

בימינו הרולקסים עוזבים את ההיכל מוקדם כדי לא לצפות בהשפלות שהולכות שם.

אריק י. 16 במאי 2017

חחחחחח

גלעד בלום 16 במאי 2017

אני חושב שבאמריקה עושים ספורט בצורה סדירה מגיל קטן ולומדים מהי ספורטיביות ולכן הם מבינים קצת יותר לעומק את הדבר הפשוט שהוא- זה כולה ספורט! הייתי במאות משחקי כדורגל וכדורסל ומעולם, אבל מעולם לא התעוררו בי רגשות אלימות, אין שום הסבר רציונלי לבן אדם שהולך מכות בארוע ספורטיבי ולא משנה כמה קריטי המשחק(זה משחק,כן?). גם הבכי של אוהדי הפועל ש״ירדו ליגה״ הוא פאטתי. כולה כדורגל, ועוד עלוב ביותר, וניהול מביש. אני אישית די מרוצה שירדנו, הגיע לנו באוסול.

ואני בן אדם שראה במגרש דאבל בשנת אלפיים בלי להחמיץ משחק כולל בית וחוץ וכל שלבי הגביע, כך שלאהוב כדורגל ואת הפועל אני אוהב אבל זה רק פאקינג ספורט וחוץ מלהתנצח פה בדה באזר אין מה להקדיש לזה , לכל אלה שמפעילילם אלימות- גט א פאקינג לייפ, מי בכלל רוצה להיות איתכם באותו יקום, כלומר האלימות לא קשורה לכדורגל. גם באמריקה ראיתי אלימות במגרשים אבל היא שונה וקשורה לאלכוהול יותר מאשר למתחים פוליטיים או שנאה בין מועדונים. לזכותנו ייאמר שלא המצאנו את זה.

וכל המפגרים שחגגו על הדם של הפועל- זה ילדותי ולא מעניין, אפילו לא שווה אזכור, לא אלה ולא אלה שהרביצו לשחקני הפועל באימון המסכם,תתי אדם. הבעיה היא שהם לא בכלא או מורחקים מהמגרשים לצמיתות.

ישי 16 במאי 2017

ילדותיות זה סבבה. כל עוד זה בטוב.
ולגבי כלא, גם השחקנים של הפועל (תמוז ודגני) צריכים להיות שם.

ששון 16 במאי 2017

את דגני הייתי שם בכלא בלי שום קשר למכות עם השוטרים.

גלעד בלום 16 במאי 2017

מה זה קשור למה שכתבתי?(לישי), אם הייתי רואה את דגני ברחוב לא הייתי מזהה אותו, ותמוז בכלא של המוח שלו שזה העונש הכי גדול.

תל אביבי כזה מגניבי 16 במאי 2017

רק דבר אחד לא הבנתי – אתה חושב שקהל זה לא הכרחי ?
כנראה כדורגל זה לא הצדק החזק שלך, סליחה, להגיע למגרשי כדורגל זה לא הצדק החזק שלך.
תראה מקרוב ותבחן את זה.

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

קהל במגרש זה חשוב אבל לא הכל ואם חלק מהקהל לא יודע להתנהג, אז אפשר גם בלעדיו. אני אוהב ללכת למגרשי כדורגל, אבל במידה. הייתי במגרשי כדורגל בלא מעט מדינות ובמספר יבשות, כולל טורנירים גדולים. לעומת זאת, אני רואה משחקי כדורגל בטלויזיה כמעט כל יום (בארה"ב אמנם פחות, אבל עדיין כמה בשבוע).

shadow 16 במאי 2017

מעולה במיוחד בקטע של והאלימות/אהדה "אמיתית".

אני יכול להבין למה ילדים עושים שטויות במגרשי ספורט אני פשוט לא מבין למה נותנים לעבריינים להסתובב שם חופשי.

חיים הצהוב 16 במאי 2017

הכי מעצבן בכל ה"תהלוכת קבורה" שהייתה זה שהחבורה הזאת לקחה משהו כל כך טהור ויפה כמו השמחה על כך שהפועל ירדו ליגה והפכו את זה למשהו פתטי, הוציאו את כל הכיף

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

מצטרף, לחלוטין הוציאו את כל הכיף.

גדי 16 במאי 2017

הייתי אתמול בטדי.
מאז כל הזמן מזמזם: "ראדי מזיין כבשים, ראדי מזיין כבשים… "

כל כך טבעי וכבר לא באמת צורם.

איתמר 16 במאי 2017

אם רמת האלימות בחברה הישראלית היתה זהה לזו שקיימת בספורט הישראלי, אפשר היה להכריז שבישראל מתקיימת חברת מופת.
והעדר האלימות בספורט האמריקני לא מעיד דבר על החברה האמריקנית, אלימה ורצחנית לאין שיעור מהחברה הישראלית.
כאשר הספורט איכותי וברמה גבוהה אפשר להסתדר עם קהל רדום ונטול תשוקה.
בישראל יש כמה קהלים שמצילים את הכדורגל והכדורסל משקיעה לתהומות של אדישות וחוסר עניין.
לפעמים יש לזה מחיר מסוים אבל הוא בהחלט סביר (לפחות למי שממשיך ללכת למשחקים).

איתמר 16 במאי 2017

אגב, אפשר למצוא ביוטיוב את קהל הרולקסים שר ביד אליהו את סלים טועמה מחבל, כולל פרקליטה בכירה מאוד בפרקליטות מחוז תל אביב.

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

אז גם את קומץ הרולקסים ששרים על מחבלים אפשר להשעות מהמגרשים ל15 שנה.

עדי אבני 16 במאי 2017

אז מה, דובינסקי- עדיין בטוח שהפועל תישאר?

יואב דובינסקי 16 במאי 2017

אני כבר יותר אופטימי

זינק 16 במאי 2017

כל כך נכון.

זה תמיד כיף להגיע למשחק שהקהל מעורב ודוחף והאווירה חמה.
אבל אם המשמעות של זה שירים מטונפים, בריונות ואווירה אלימה – מעדיף דממה.

בתחילת העונה לקחתי את הבנות שלי לכמה משחקים בהיכל (בתקווה שידבקו בחיידק).
היה משחק מול חולון באחד מערבי מוצ"ש ולהערכתי היו בהיכל כששת אלפים צופים.
יציע 4 אוכלס באוהדי חולון ויתר הקהל הורכב בעיקר ממשפחות, שרובם המכריע כנראה קהל "אורח" שקיבל כרטיסים מבעלי המנויים (מי שמגיע להיכל באופן קבוע, יודע לזהות את זה בקלות).
המשחק היה די מנומנם (זה עוד היה בזמן שחשבו שמכבי שווה משהו השנה…) כשברקע שמעו בעיקר את הקהל החולוני שעודד בצורה יפה. תחרות בעניין הקהל לא הייתה שם ובטח לא שום דבר שמבשר על אווירה אלימה בין הקהל של חולון "לאין" קהל של מכבי.
פתאום משום מקום, התחילה מהומת אלוהים ביציע של אוהדי חולון, כשחלק גדול מהקהל של חולון ניהל תגרה עם מאבטחים. התגרה התחילה ביציע וזלגה עד לטבעת שמפרידה בין היציע העליון לתחתון.
הילדות שלי די נבהלו ותוך כדי כך שאני מרגיע אותן ומסביר להן שאין להן ממה לפחד, שואלת אותי הקטנה – אבל למה הם רבים? תשובה לא הייתה לי.
שלא יובן שאני חושב שהקהל של חולון שונה במשהו מקהלים אחרים (אני אפילו די מסמפט את חולון).
בריונים יש בכל קהל ולצערי הרב במגוון תחומים רחב מאוד בארץ. בריונות על הכביש, בריונות של חברות כאלה ואחרות כלפי צרכנים וכו'.
לצערי הרב התחושה של רבים היא שבריונות זו תופעה מותרת ואפילו לגיטמית, במקום להפוך אותה לתופעה בזוייה שהעונש בגינה ירתיע.

מאשקה 16 במאי 2017

כדברי השיר:
"תל אביב עולה באש" ( מכבי ת"א כדורגל + כדורסל + הפועל ת"א כדורסל ).
נתנחם – בני יהודה שאולי יניפו בשבוע הבא את גביע המדינה. מגיע קצת נחת בלי רולקסים

בלייק 17 במאי 2017

אחלה שיר. לא אלים בכלל.

נתי 17 במאי 2017

מצוין!

אנונימוס 17 במאי 2017

"מה שווה כל המועדון הזה אם אנחנו לא יכולים לשרוף אותו?"

ZORK 17 במאי 2017

"במה בדיוק הם מפריעים לחיי?"

בין סוגי הקהל שאתה מציין יש מלחמת תרבות במגרשים. זה לא שאי אפשר לחיות ביחד, מעט מאוד מועדונים הם 100% אולטראס או 100% רולקסים, אבל כמו שאותך מביך להיות ליד אוהד מקלל שמוריד חולצה אותי מביך להיות ליד אוהד שותק שגולש בסמארטפון. ולא אכפת לי שמבחינתו זה רק בידור, הפרספקטיבה האישית שלו לא מעניינת אותי כשהוא נמצא ביציע. ואגב, בסופו של דבר, כמו ברוב מלחמות התרבות הפוליטיות, הצד השליו והנינוח הוא לחלוטין הצד האלים יותר שמגרש את "הברברים".

יואב דובינסקי 17 במאי 2017

באמת חיכיתי להשוואה בין חוסר הנעימות של לראות כמה כסאות ריקים לחוסר הנעימות בשירים על שואה ומוות (שלא לדבר על אלימות פיזית או פריצות למגרש) שבגללם מקבלים משחקי רדיוס או הפחתת נקודות.

Comments closed