הנהגת הקהל הביתי

פייטון משתמש בפוטבול כדי לאחד, טראמפ כדי לפלג

פייטון מנינג הגיע ביום שישי לאוניברסיטה לתת הרצאה על מנהיגות כחלק מסדרת הרצאות שמקיים החוג למדע המדינה. למעשה זה היה יותר שאלות ותשובות עם ראש התכנית, שלא אתגרו אותו יותר מידי על נושאים שנויים במחלוקת כמו למשל הטענות להטרדות מיניות, דעתו הפוליטית על המחאות או זעזועי מוח וCTE. מנינג כמובן הגיע לדבר מול קהל בייתי, שקיבל אותו בסטנדינג אוביישן ונפרד ממנו בסטנדינג אוביישן. כמות התובנות על מנהיגות שהיו שם ("מנהיגות מרוויחים לאורך זמן, לא מקבלים בגלל הטייטל") לא הותירה איזה תובנה משנת חיים.

למעשה, חלק גדול ממה שפייטון אמר, כבר שמעתי בנאום הפרישה ("אני לא המוסר הכי טוב, אני בוודאי לא רץ הכי מהר, אבל רציתי תמיד להגיע הכי מוכן") או בסיטואציות אחרות. לחובבי הענף זה ידוע, אבל לטענתו את הקריאה "אומהה" פייטון אימץ אחרי שהחדירו מיקרופונים לקווטרבאק ויריבים החלו לשמוע את הדיבורים שלו בטלויזיה. מנינג סיפר שהוא היה חייב לעבור לדבר בקודים ו"אומהה" היה הסימן שעוברים מתכנית A לתכנית B. הוא גם סיפר שבזכות הקריאה מזמינים אותו לסטייקים בנברסקה.

הוא גם סיפר על החוויות באוניברסיטת טנסי, על ההחלטה להישאר לשנת הסניור האחרונה למרות שכבר סיים את התואר בשלוש שנים . שנה אותה הוא הגדיר כאחת הטובות בקריירה (והשווה את עצמו בכך לטים דאנקן) ועל הקשרים שיצר. אם אני כן לוקח משהו פרקטי מההרצאה, זה את היכולת שלו לנתח מה הוא עשה אחרי הניתוח כשהצטרף לדנבר והבין שהוא כבר לא הקווטרבאק שהיה באינדיאנפוליס, שהכתף שלו לא נעה כמו בעבר ושהוא לא יכול למסור באותה מיומנות כפי שעשה בעבר. זה קצת הזכיר לי את מייקל ג'ורדן אחרי הפרישה הראשונה ובכלל גרם לי לחשוב על דברים שהייתי יכול לעשות בעבר שאני כבר לא עושה היום ואיך התגברתי על זה או אימצתי הרגלים אחרים כדי להגיע לאיפה שאני מכוון.

זו לא היתה הרצאה משנת חיים ואפילו לא היו שאלות מהקהל, כפי שהיה נהוג בהרצאות אורח אחרות שהייתי בהן (כמו עם ד"ר אמט אומלו שחוקר את זעזועי המוח בפוטבול, עם השחקן הנהדר אלן אלדה או עם הסוכנים מרפי ופנייה). אפילו ביקשו לא לצלם ולכן התמונה של הכרטיס על רקע האצטדיון. אבל זו היתה שעה נחמדה מאוד של גיבוש ושל מציאת מכנה משותף. האמת, שזה לא מעט בימים אלה.

קבוצת הפוטבול של טנסי, איך נאמר, לא מאוד מרשימה השנה. ניצחנו בחאווה את ג'ורג'יה טק, הפסדנו בשברון לב לפלורידה הבינונית להחריד ובשבת ניצחנו בקושי רב את אוניברסיטת מסצ'וסטס, אחרי משחק לא טוב גם בהגנה וגם בהתקפה. מה שכן, יש לנו ראנינג-באק נהדר – ג'ון קלי. התמזל מזלי ועליתי בהגרלה לקניית כרטיס ב10$ למשחק בשבת הקרובה מול ג'ורג'יה בולדוגס, שלפחות מאז פתיחת העונה נראית כמו הקבוצה המאיימת ביותר בSEC מזרח. בשנתיים האחרונות ניצחנו אותם בזכות קאמבק מרשים, כשלפי דעתי במשחק הביתי מולם ב2015 התחלתי את מסורת היציאה במחצית (בעצם אולי זה היה נגד ארקנסו).

*

רק שתחושת הקהילתיות והחיבור של שישי אחר הצהריים, התנדפה לחלוטין בשעות הערב עם הנאום המפלג באלאבמה. מה היה דחוף לו לקלל ספורטאים. מה הוא היה צריך לפתוח את קן השרצים הזה? מה היה נחוץ לו להגדיר לבעלי קבוצות מה זו נאמנות לדגל? נשיא מפלג, שבכוונה פותח פצעים, דורך עליהם, שופך עליהם מלח ומסובב את הסכין. כאילו שלא חסרות לו צרות מבית עם הרפובליקנים שדופקים לו את הרפורמה לאובמקר או עם רוקטמן.

אמריקה מפולגת מאוד. התיקון הראשון לחוקה אמנם מבטיח חופש ביטוי, אבל בפועל מאוד קשה להתבטא מבלי לפגוע במישהו. בכלל, מתקיים שיח של חרשים כשהטיעונים כל כך מוקצנים שקשה לסנן את המהות. CNN למשל בחרה לקיים דיון על ג'מל היל, השדרית מESPN שקראה לטראמפ ווייט סופרמסיסט, כשהיא מעלה לשידור פרובוקאטור רפובליקני. ידה ידה ידה, הדיון פוצץ, שוב הטיעון הרפובליקני הוגחך ושוב CNN יצאה מצטדקת בפני עצמה.

היל הפכה בינתיים לאחד מסמלי ההתנגדות ואפילו אוזכרה על ידי לברון ג'ימס כשהסביר את ציוץ התמיכה בסטף קרי. אקטיביזם של ספורטאים שחורים החלו לפני עשרות שנים, כריעות הברך החלו בימי אובמה, ספורטאים החרימו ביקורים בבית הלבן גם בימי בוש וגם בימי אובמה, לכן בכל זה אין חדש תחת השמש. מה שכן חדש זה שהנשיא סימן קבוצה שלמה שלא תוזמן ושנשיא קרא לשחקנים "בני זונות" וקרא לאנשים שתרמו לקמפיין שלו מיליוני דולרים לפטר אותם. עד לאירועי שארלוטסוויל חשבתי שהווריורס צריכים להגיע לבית הלבן כאקט של רצון טוב לאיחוד, אולם מאז אותו שבוע עם נאומי "האשמה בשני הצדדים" ו"אנשים טובים בשני הצדדים" היה די ברור שזה לא יכול לקרות.

כבר חשבתי שאחרי שגמגם לגנות את הניו-נאצים והכוח הלבן גם תומכיו במפלגה הרפובליקנית מתחילים להתרחק ממנו, אבל כמו דאוס אקס מכינה הופיעה הילרי קלינטון עם הספר החדש שלה והבייס שוב התאחד. אין על הקלינטונים כדי לאחד את הרפובליקנים סביב טראמפ. כל ראיון שלה, משכיח את הנזק שיוצר טראמפ. אפקט נוסף שמאחד את הרפובליקנים זה הקיטורים הפאסיבים-אגרסיביים בניו יורק ובקליפוניה על הניצחון בקול הפופולרי. רוב אמריקה השלימה עם הבחירה בטראמפ ומנסה להכיל את המצב, אבל פה ושם הוליווד וניו יורק זורקות קטנות בנושא, מייד תגיע תגובת נגד מפלגת על פייק ניוז או תקשורת ליברלית וטראמפ מקבל שקט מבית.

לזכות עולם הספורט יאמר שהיתה התייצבות מאוד חד צדדית לצד השחקנים, כשחלק מהממסד הספורטיבי, אפילו זה שנהנה מתמיכה רפובליקנית חזקה, גינה את נימת דברי הנשיא. מצד שני, ציפיתי ליותר מנהיגות משחקנים לבנים בNFL שיכרעו ברך לצד חבריהם ולא רק יעמדו שלובי ידיים. המחאה באמת קיבלה יותר תהודה ביום ראשון, עם קבוצות שלמות שעמדו שלובות ידיים או שלא עלו להמנון.

מצד שני, השינוי לא יגיע מסטיבי וונדר שכורע ברך מול קהל ביתי בסנטרל פארק שחוגג בפסטיבל האזרח הגלובלי. זה מראש קהל שלא רצה את טראמפ. הבעיה של טראמפ תתחיל כשהמחאות יגיעו לספורט המכללות וכריעות הברך יקרו מידי שבוע באלבמה, בדרום קרוליינה, במיסיסיפי וכשלכל אורך רצועת התנ"ך הבייס הרפובליקני יצטרך לבחור מה יותר חשוב לו: טראמפ או פוטבול.

כשהכסף קצת "בוער" בכיס
יומן אליפות צהובה (14)

141 Comments

NoOne 25 בספטמבר 2017

הסיבה היחידה שמאניג נשאר לשנה האחרונה בקולג' היא שלג'טס היה את הבחירה הראשונה בדראפט , ארצ'י מאנינג נפגש עם ביל פרסלס ופרסלס לא הסכים להבטיח למאנינג שפיייטון יהיה הבחירה הראשונה.
טעות קשה של פרסלס כי בתגובה פייטון נשאר לעוד שנה בטנסי ופרסלס נשאר עם ויני טסטיורדה וריי לוקאס

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

אני בהחלט מניח שגם היו לזה סיבות פרקטיות. יחד עם זאת, להישאר עוד שנה בקולג' כשאתה יכול להיבחר סיבוב ראשון זה סיכון לא קטן.

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

אני חושב שזה קצת האשמת קורבן להגיד שהספר של הילארי אשם בחיזוק הבייס. טראמפ יודע מה הוא עושה, זה בטוח.

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

דבר ראשון אני לא רואה את הילרי קלינטון כקורבן (גם אם הרוסים וקומי אכלו לה שתו לה). שני נשיאים תמכו בה, מיליונרית, קראה לימין דפלורבלז, הבחירות האלה בכלל לא היו צריכות להיות קרובות. להפך, תחושת ההתקרבנות לדעתי פוגעת מאוד בדמוקרטים (שלדעתי גם מפחדים שהיא תחליט כן לחזור מתישהו). אבל כן, שים לב שכל פעם שהיא עולה לכותרות, ההנהגה הרפובליקנית מתקבצת ביחד במקום לקרוע את טראמפ.

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

לא אמרתי שהיא הקורבן, דיברתי על זה שלהאשים את הביוגרפיה שלה בזה שטראמפ מתחזק זה סוג של האשמת קורבן. אני גם לא חושב שטראמפ באמת מתחזק. הוא דואג לשמור את הבסיס שלו מרוצה. נראה לי טפשי להאשים בזה את קלינטון או את מי מהדמוקרטים. זה בערך כמו להאשים את שחקני הפוטבול שכורעים ברך בזה. ההנהגה הרפובליקנית, וזה כבר ברור מאוד, תאוות שלטון מדי מכדי לעשות משהו נגד טראמפ. חצי שנה שהוא זורע הרס והם עשו כלום נגדו

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

אני לא מאשים את הביוגרפיה שלה בזה שטראמפ מתחזק ואני מצטרף אליך במחשבה שהוא לא מתחזק. מה שאני טוען זה שאחרי שארלוטסוויל אלה לא רק הדמוקרטים או הממסד הרפובליקני שהפסיד לטראמפ שיצאו נגדו, אלא גם תומכים שלו. כבר התחיל להתגבש כדור שלג בקרב הרפובליקנים נגד טראמפ, אבל אז קלינטון יצאה עם הספר ובמסע ראיונות שבו היא קוראת לטראמפ "קריפ" ומאשימה את כל העולם חוץ מאת עצמה. זה לדעתי השקיט את המומנטום האנטי-טראמפי בתוך המפלגה הרפובליקנית. הטינה לקלינטונים מאחדת אותם.

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

ממה שאני שמעתי, היא ממש לא מאשימה את כל העולם חוץ מעצמה. הגיוני שהרפובליקנים יקחו משם את מה שמתאים להם

yaron 25 בספטמבר 2017

יש את הספר בדיסק?

נתי 25 בספטמבר 2017

אריאל, אלו אופציות עומדות בפני הרפובליקנים מלבד להציב חסמים בקונגרס ובסנאט כמו שעשו למשל ביחס לאובמהקר?

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

לגבי אובמקר – יש בדיוק שלושה רפובליקנים שחסמו את חוק הבריאות החדש, כן? ובקונגרס הוא עבר (ואלו שחסמו אותו שם בהתחלה בכלל היו מהצד השמרני של המפה שחשבו שהחוק החדש לא מספיק "מתקדם"). באופן כללי, הם לא חסמו את טראמפ בשום דבר, הם מצביעים איתו בכל דבר (כולל ג'ון מקיין שחוץ מחוק הבריאות הצביע משהו כמו 95% מהזמן איתו), אתה לא שומע את מרביתם יוצאים נגדו. ואנחנו מדברים על מנהיגים רפובליקנים שחטפו ממנו בראש בפריימריז ופתאום מגינים עליו.

נתי 25 בספטמבר 2017

התכוונתי אם יש משהו חוץ מלהצביע נגדו בשני הבתים… אתה לא באמת מצפה שמעכשיו הם יתנהלו כאילו הוא נשיא דמוקרטי.
פעמים רבות יש התבטאויות נגדו, כמו למשל אחרי שארלוטסוויל

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

יש הרבה התבטאויות, יש מעט מאוד מעשים. בסוף הם כולם מיישרים קו

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

בוא נגיד ככה, אם היו חשדות כאלו לגבי אובמה בנושא של רוסיה – מזמן כבר היה מתחיל תהליך של אימפיצ'מנט (לא תהליך שאני בעדו, רק אומר)

אנונימוס 25 בספטמבר 2017

זה הכי האשמת הקורבן יואב. אתה בעצם אומר שכל העולם אמור לשבת בשקט וללכת על קליפות ביצים, עד שהרפובליקאים יואילו בטובם להוציא את הראש מהתחת ולהבין שהם מכרו את נשמתם לשטן.

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

לא טענתי את מה שאתה מייחס לי. ושוב, אני לא רואה את קלינטון כקורבן.

אנונימוס 25 בספטמבר 2017

כשאתה אומר שקלינטון היתה צריכה לשתוק, זה בעצם מה שאתה אומר. שהיא לא היתה צריכה להוציא תא הספר מתי שהוציאה מתוך התחשבות בזה שזה עשוי לעורר שדים רפובליקאים רדומים משנתם, ובכך לעכב את ההתפכחות שלהם. מה לא הבנתי נכון?

יואב דובינסקי 26 בספטמבר 2017

אני לא יודע אם זאת הטרלה או הבנת הנקרא, אבל אתה שוב מייחס לי דברים שלא כתבתי. לא התייחסתי בכלל אם הילרי קלינטון היתה או לא היתה צריכה להוציא את הספר מייד אחרי שארלוטסוויל או היתה או לא היתה צריכה לשתוק. בהחלט יכול להיות שלהוציא את הספר עכשיו משרת מצוין את הילרי קלינטון ואת המטרות העכשוויות ו/או העתידיות שלה. גם אם הספר וסבב הראיונות שלווה אליו משרת אותה, זה פגע במומנטום האנטי-טראמפי, במפלגה הדמוקרטית ובאמריקה. אבל זו גם חלק מהביקורת שיש על הקלינטונים, שהכל סובב סביבם ומה משרת אותם.

אנונימוס 26 בספטמבר 2017

אוקי. אני מבין את הטענה שזה פגע במומנטום כלשהו. אני לא יכול להבין טענה שעקב כך היא לא היתה צריכה לעשות את זה, וכנראה הבנתי לא נכון שזאת הטענה שלך

yaron 25 בספטמבר 2017

חשבת על האפשרות שהשמאל יואיל בטובו להוציא את הראש מהתחת?

אמיתי 25 בספטמבר 2017

יואב אתה לא חושב שזה בסופו של דבר טוב לאמריקה המאבק האזרחי הזה? רק ככה מתקדמים..פעם אחרונה שהיו מחאות אזרחיות כאלו היו בסיקטיז. והרבה דברים השתנו לטובה בסוף

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

ההרגשה שלי מבפנים כרגע היא שאמריקה במצב של פילוג שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לאחות אותו. אני מקווה שאני טועה, אבל הכיוון כרגע מאוד בעייתי (ואני מאמין גדול באמריקה)

אמיתי 25 בספטמבר 2017

שוב. הרבה דברים טובים יוצאים מפילוג. עדיף להיות בצד הזה של הסקאלה מאשר בצד של צ. קוריאה.. בשביל מה יש דמוקרטיה אם לא בשביל האפשרות להאבק על רעיונות? הלוואי עלינו מאבק כזה. אדישות היא המחלה הכרונית של דמוקרטיות

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

טראמפ לא יוצר שיח, הוא יוצר פילוג. הוא מחפש פצעים פתוחים בחברה ובכוונה פותח אותם לשם הריב וזה משרת אותו ואת הבסיס שלו. שיח חיובי זה לייצג דיאלוג קהילתי בין אוכלוסיות חלשות לשוטרים ולהתקדם משם ביחד. מה שטראמפ עושה זה ההפך המוחלט.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

לא מסכים. טראמפ הוא רק זרז. הוא לא יצר את הבעיות. האחריות היא של כולם. מלחמת האזרחים האמריקאית היא האירוע המכונן ביותר של אמריקה. לא היה שם שיח חיובי גם כן וכך גם במאבקים בסיקסטיז. אני חושב שזה בריא

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

אתה יודע שמלחמת האזרחים, יותר מ-150 שנה אחרי, היא עדיין פצע פתוח באומה האמריקאית?
יש שיח ויש לייצר שתי מדינות שונות שלא מסוגלות לדבר בינהן. זה מה שקורה היום. טראמפ הוא כבר הרבה יותר מזרז

אמיתי 26 בספטמבר 2017

פצע מגליד.. אבל טוב שהיה את הפצע הזה. אני באמת חושב שזה התחיל לפני טראמפ. וגם יימשך אחריו. אתם נותנים לו יותר מידי קראדיט. הוא לא יצר משהו. הוא רק רוכב עליו

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

ברור שהוא לא יצר אותו. אבל בזה שהוא רוכב עליו הוא בעצם פותח את הפער הזה, משהו שיהיה קשה מאוד לסגור אחר כך. בציניות חסרת תקדים הוא מייצר דברים שמעמיקים את הקרע על מנת להיבחר ואחר כך להישאר בשלטון.

יואב דובינסקי 26 בספטמבר 2017

אני עם אריאל פה. בפראפראזה על אחת האמירות המפורסמות שלו במהלך הבחירות: סאץ' א נאסטי מאן.

אמיתי 26 בספטמבר 2017

אי אפשר להגיד שמלחמת האזרחים היא פצע פתוח ובאותה נשימה להאשים את טראמפ במחלוקות.. אני זוכר אחרי שבוש נבחר גם היו אנשים שהרגישו שגנבו להם את המדינה. אתם שוכחים מהר. טראמפ תופס גלים ולא מייצר אותם

אמיתי 26 בספטמבר 2017

ולמה הבוטים של הסקס תוקפים רק פוסטים של אוהדי ליברפול למה??

שמעון 25 בספטמבר 2017

טראמפ יקח גם את הבחירות הבאות כמו שביבי יקח פה ואז השמאל גם פה וגם שם בכלל יתפוצץ.

ההבדל הוא שביבי פה לא טוב אבל אין כ"כ אלטרנטיבה.
טראמפ לארה"ב הוא נשיא נהדר.

טראמפ לא מפלג אף אחד. מהשנייה שנבחר השמאל מנסה להפיל אותו בכל דרך אפשרית ועכשיו הוא עבר לקמפיין אחר ע"י אימוץ הבוהמיה של קליפורניה וניו יורק כמובילי דעת קהל (ספורטאים, זמרים וכו') אבל זה לא יעזור להם.
מצחיק שפופוביץ קר קרי ולברון ליכלשכו ראשונים וקרי אמר שלא יבוא ואז משחק אותה שה תמים שטראמפ ביטל את הזימון.

טראמפ עושה נכון, צריך להיכנס בהם כמה שיותר ואסור לשתוק להם, ספורטאים, זמרים וכלי התקשורת לא יקבעו מי יבחר לנשיא לפי האגנדה שלהם המנותקת לחלוטין מהעם כי הם חיים באחוזות שלהם הרחק מהכל (כמו הצפון תל אביבים שבעד הסודנים עד שהכניסו את הסודנים לבריכה שם חח).
אז אם הם מורדים ומכפישים את מותר גם להכפיש אותם. ברוך השם הפוליטקלי קורקט המזוייף נגמר.

מה לא המציאו על טראמפ, שהוא תומך בנאצים חח (מישהו מאמין בכלל שטראמפ בליבו תומך בנאצים?? כקולות הם בהחלט טובים כמו שהשמאל הקיצוני תמך באובמה והילרי)
כמה ניסו לןהפיל אותו על קשרים עם רוסיה? חח אז מה הוא ניהל קשרים עם המעצמה מספר 2 בעולם, מה הבעיה בזה? נפגש בחשאי עם הרוסים? מה הבעיה בזה? זכותו, ארה"ב רק יכולה להרוויח מיחסים טובים עם רוסיה.

תפס לבחורות בישבן, וואו חח, מה לא ניסו להמציא והוא אמר להם את האמת בפנים.

אני אישית מאד אוהב את טראמפ ומאד אוהב את זה שהוא מעביר מסרים בטוויטר ולא דרך התקשורת של השמאל שם.

גם בבחירות הבאות "מובילי הדעה" כדוגמת אדון לברון או קרי או הניו יורק טיימס יבינו שהם לא קובעים אלא האלקטורים קובעים וזה המזל.

טראמפ צריך ב-8 שנים שלו לתקן את הנזקים הכמעט בלתי הפיכים שאדון אובמה גרם (אבל אובמה לפחות ידע לדבר יפה ולחייך ולהריץ דאחקות עם הבוהמיה של אופרה, לברון והחברים ואני בטוחו שהכושים וההיספנים בארה"ב מצבם השתפר בהרבה עקב אובמה, פחחח…)

צור שפי 25 בספטמבר 2017

טראמפ אולי לא פרו נאצים אבל כן גזען ומיזוגן עם קבלות. איש נאלח. כמה שאני לא סובל את נתניהו ההשוואה ביניהם היא עלבון לראש הממשלה שלנו.

שמעון 25 בספטמבר 2017

איך אתה יודע שהוא גזען? אתה מכיר אותו? או כי זה מה ששמעת בתקשורת? או שלקרוא למישהו לטינו והיספנו הופך אדם לגזען? חשבת על זה שהאמריקאים רגישים יותר מידי? או שכושי קורא ללבן סנואו וויט או וויט טראש זו גם גזענות?
ידוע שהאמריקאים אובר רגישים ומחפשים את הגזענות בכל מקום גם שהיא לא קיימת.
מעניין שאת הגזענות של השחורים בארה"ב איש לא משמיע, הכל במחתרת כמו שיש נאצים בארהב יש בלאק פאוור במחתרת אצל הכושים ובטוח שגם להיספנים יש אז מה? זה אומר שטראמפ שייך אליהם?
אולי ביבי גם שונא תימנים? מאיפה לנו לדעת? אם הם לא אומרים בעצמם בגלוי הכל זה ספקולציות.
זה שהשמאל מנסה לצייר את טראמפ גזען לא אומר שהוא כזה.
אם כבר ראיתי עויינות וגזענות זה אצל כמה עיתונאים שחורים בטלוויזיה בארהב שרואים כמה גזענות נוטפת מדבריהם ובראשם הגזען סטיבן איי סמית שצריך לשים לו רק כובע בצבע שחור של הKKK.

גל ד 25 בספטמבר 2017

אללה איסטר.

Wazza 25 בספטמבר 2017

דעותיך לגיטימיות אבל קשה לי לקחת ברצינות את כל ה חחחחח הזה!

תומאס נוימן 25 בספטמבר 2017

שמעון אתה כותב מתוך בורות ו/או עצימת עיניים (מקווה בשבילך שלא מתוך גזענות). צר לי עליך.

שמעון 25 בספטמבר 2017

בינתיים השמאל יצא בור בכל מהלך שלו. אובמה הרס את העולם בכל מהלך שהוא עושה. שיטת קליטת ההגירה ממיליון מדינות נכשלות כמו מרוקו טוניס אלגיר מדינות אפריקה ומדינות ערב לאירופה ואה"ב יצרו את הבעיה הזאת וזה הסיבה שהימין עולה, אנשים לא רוצים רוצחים ונכשלים אצלהם, שהאנשים האלו ישפרו את המדינות שמהם הם באו במקום לכפות שריעה באירופה ובארה"ב.
באירופה אתה רואה אחמד בכל מקום ואחמד רוצה לאנוס את האירופאיות ולהביא את תרבותו המפגרת ולכפותו בשריעה, זוהי מטרת אחמד ולא להפוך לאמריקאי ליברלי ומשתלב בחברה.

שמעון 25 בספטמבר 2017

עוד דבר, אנשים רבים ושונים יש בעולם שלנו לבנים, כושים, סינים, היספנים ולקרוא להם בשמם זה לא גזענות. יש לי מלא חברים כושים והם בסבבה עם זה וצחוקים.
בארהב הכושים קוראים אחד לשני כל היום ניגה אז הם פתאום נעלבים? כל שירי הראפ מכילים את הטקסטים האלו? אז די להתחסד.
לי באופן אישי האוכלוסיה היחידה שיש לי בעיה איתה זה גברים ערבים מוסלמים. כל השאר בכיף אין לי בעיה עם אף אחד.
הימין עלה בכל מקום עקב טעות השמאל שחשב שיוכל למלא את המדינות שלו באוכלוסיות מהגרים נכשלות שלא מעוניינות להשתלב בחברה והם יהיו רחוקים מהם באחוזות שלהם ויתנו לאנשים הרגילים להיקבר איתם בדיוק כמו שקורה בדרום ת"א. אם הילארי רוצה את אחמד היא מוזמנת לקחת הרבה מהם לביתה ולפרנס אותם יש לה מספיק כסף. כנ"ל מרקל.
השמאל לא ידע לשים גבולות ולהגביל את ההגירה ולפתע אזרחי המדינות הלבנים ראו עצמם מוקפים באחמדים רבים ומשונים ומותקפים ונאנסים ונשדדים ממש כאילו חיו בישראל אז החליטו שעדיף להם להגן על עצמם מאשר להיות "הומני" ולטמון ראש בחול כמו בת יעאנה.
תפנים מתקיימת מלחמת תרבויות בין העולם הנאור לאיסלאם כמו שבזמנו היה עם מסעות הצלב. המוסלמים הבינו שהדרך הכי טובה זה לחדור למדינות האלו בלי בעיה כי הן מזמינות את זה והם נאיבים אחרי 2 מלחמות העולם.

רני 25 בספטמבר 2017

שמעון
הטיעון שלך מסביר את מה שקורה באירופה מבחינת התמיכה במפלגות הימין הקיצוני אבל לא את העליה של טראמפ בארה"ב.
את האמריקאים שהצביעו לטראמפ ההתאסלמות של אירופה לא מעניינת. מעניין אותם המצב הכלכלי שלהם וההתלכדות של הציבור הרפובליקאי מאחוריו הייתה תגובה להתרחבות הפערים הכלכליים בין העשירים לכל היתר במה שנתפס, במידה רבה של צדק, כפועל יוצא בלתי נמנע של מדיניות הממשל הדמוקרטי שהקלינטונים נתפסים כמייצגים שלו וטפלון אובמה הצליח לצאת נקי. ברני סנדרס שגם הוא הגיע משום מקום רכב על אותו גל וכמעט ניצח את הילרי. ויכול מאד להיות שאם הוא היה גובר עליה הוא ולא טראמפ היה היום נשיא ארה"ב.
אני מסכים איתך שטראמפ לא גזען. זה לא הופך אותו לליברל כמובן. הוא גס רוח ובור והבחירות שלו מתי ואת מי לתקוף את תועלתניות. אם הוא היה הומוסקסואל סביר להניח שהוא היה מטריד מינית בחורים צעירים ולא בחורות בדיוק באותה דרך.
בנוסף לכך ואולי זו הבעיה הכי גדולה, יש לו אופי של מהמר ואת הטקטיקות שלו מעולם העסקים הוא מביא לניהול ארה"ב. רק ששם הוא פשט רגל וכאן זה יכול להיגמר בפצצה אטומית על ניו יורק וזה באמת נזק בלתי הפיך. דרך אגב, מי שמזלזל באפשרות שהתרחיש הזה יתממש שיבדוק עם עצמו בכנות כמה סיכוי הוא נתן לניצחון של טראמפ לפני הבחירות.

שמעון 26 בספטמבר 2017

כן הוא גס רוח אבל זה עדיף על החיוך המזוייף של אובמה. יש הבדל עצום בין גס רוח לגזען. כמו כן ברור שהוא עושה מהלכים לטובתו האישית כמו כל פוליטיקאי זה המשחק. דונט הייט דה פלייר הייט דה גיים. אובמה פשוט נהנה מתמיכה של הבוהמיה התקשורתית שפחדה לבקר אותו במאמרים ארסיים בגלל שהוא שחור. אם היו עושים לו מה שעשו לטראמפ כל הכושים היו צועקים גזענות גזענות אירועי שארלוטסוויל היו כלום לעומת מה שהיה קורה. אבל הממסד כתוצאה מפחד זה ליקק לו יפה. היה פה מישהו שאמר שאיראן וקוריאה וכלכלה והכל משתולל בגלל טראמפ הפוך חביבי אובמה דאג לזה 8 שנים שזה יקרה. טראמפ עכשיו מנסה לעצור את זה. בכלל ללבנים בארהב אסור לומר כלום נגד השחורים אבל ההיפך מותר. כמו שהימרתי על טראמפ שינצח הוא גם יקח את הבחירות הבאות השמאל לא מבין שאנשי העם הפשוטים לא מעוניינים בפוליטקלי קורקט שלהם. טראמפ נבחר כתוצאה מ2 דברים תגובת נגד וכי אמר דברים בפנים ולא הסתתר מאחורי חיוכים מזוייפים כמו של אובמה. זה שהוא שחקן וליצן זה רק מוסיף רייטינג הרי אתה לא באמת מאמין לפוליטיקאים נכון? כולם אותו חרא שדואגים לעצמם בכל המדינות ורוצים כסף קשרים וכוח. אבל טראמפ הוא השואו הכי טוב בעיר והוא יעשה גם הרבה יותר ממה שעשה אובמה. בכלל מצחיק לראות אותו ואת הקוריאני במלחמות התקשורת. הלוואי שיפציץ את צפון קוריאה זה יהיה מצחיק איך ימחקו אותם תוך כמה דעות אבל לא יקרה כי גונג גם רוצה כסף וכוח הוא סתם עושה שואו לעולם עם טיזינג

תומרג 25 בספטמבר 2017

תומאס, נראה לי שתקוותיך נכזבו

BRT 25 בספטמבר 2017

אוי איזה מתוקים אתם
להתנשא זה כזה גרבוזי

Eyal 25 בספטמבר 2017

בסוף חשוב לזכור שאנחנו מקבלים את רוב המידע שלנו מהתקשורת שהיא אחד הגופים הכי אינטאסנטים שקיימים. טראמפ בסופו של יום מנסה לעשות טוב לפי ראות עיניו (ובשביל זה בחרו אותו ). לטובתו יאמר שהוא מוציא הכל על השולחן . אובמה לדוגמא היה מאוד נשיאותי אבל בפועל הוא די מוטת את אמריקה מבפנים ואת ההשפעות שלו נרגיש רק עוד הרבה שנים קדימה

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

איך אובמה מוטט את אמריקה? הסבר בבקשה.

Eyal 25 בספטמבר 2017

אובמה קודם כל לקח את כל עולם "חוק הפטריוט" שלב מטורף קדימה. אנחנו יכולים לראות את זה היום בזה שמזלטים מרגלים אחרי אנשים בלי צו בית משפט בכמה מדינות ושכבר פעמיים מנסים להעביר חוק שייתן את כל מידע הגלישה האינטרנטי למדינת ארצות הברית. אבל זה בקטנה הבעיה אמיתית עם אובמה היא שהוא בתכלס מכר את אמריקה לתאגידים. כמה דוגמאות קטנות לנושא. יש בעיית השמנה מאוד קשה באמריקה, זה קורה למרות שהילדים שם עושים ספורט (למרות מה שבטוחים), מחקרים גילו שהבעיה נמצאת בסוכר וג'אנק פוד, בשביל לפתור את זה הממשל הפדרלי הוציא חוק שכל בית ספר חייב להגיש 50% ירקות בארוחת צהריים. אבל, ירקות זה יקר אז החברה של האוכל לבתי הספר (שהיום שולטת ב 40% מהשוק) החליטה שבפיצה יש עגבניות ולכן זה תופס כ 50% ירקות (סה"כ מרעיל את הילדים שם, לא נורא). עוד נושא נחמד הוא בתי הכלא ששם אובמה הכניס פטנט גאוני, להפוך את בתי הכלא לפרטיים תחת תאגידים. אבל מה, תאגידים אוהבים כסף אז הם משחדים שופטים שיחמירו עם העונשים וישלחו יותר אנשים לכלא (על עבירות תנועה, שימוש עצמי של מריחואנה או התחצפות למורה במקרה קיצון) ככה נוצר מצב שהיום יש יותר אסירים בארצות הברית הנאורה מאשר בסין הקומוניסטית.אתה גם יכול לבדוק את זה בנושא של תרופות מרשם, מעבר לפרסום בלתי פוסק של סמים בטלויזיה האמריקאית הם דוחפים לאנשים סמים (מאוד ממכרים) על כל בעיה שיש, אתה מכור להרואין? בוא תיקח קוקטייל של 4 סוגי תרופות מרשם שונות וזה יוציא אותך מזה, ככה לפחות תעזור לתאגידים להרוויח כסף (המצחיק שאותם אנשים שאמורים לפקח על הנושא הולכים ברגע שהם מסיימים לעבוד אצל אותן חברות). כל זה באמת על קצה המלזג,האמריקאים רוצים שינוי ובצדק, אובמה לא היה הגורם היחידי ורוב הדברים עובדים כבר שנים, הוא פשוט היה האיש שדחף אותם מעבר לצוק

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

מעניין איך כמות האסירים בארהב בירידה מאז שאובמה נשיא אחרי נסיקה מטורפת בשנים לפניו. איך זה מסתדר עם הטענות שלך?

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

השקעתי 5 דקות כי מה שאמרת נשמע לא הגיוני ואובמה עשה בדיוק ההפך ממה שטענת. הוא ניסה לבטל את שיטת בתי הסוהר הפרטיים. למעשה, ממשל טראמפ ביטל את התוכנית שלו בפברואר.
מאיפה המצאת את הדברים האלו? אם אתה לא יודע אז לפחות לא להמציא. ואתה עוד מפרט על דברים שהם בדיוק ההפך.הזוי!
לגבי התזונה, מבלי לבזבז יותר זמן על בדיקת הטיעונים הלא מבוססים שלך, יש לי הרגשה שגם פה אתה טועה בגדול.

shadow 26 בספטמבר 2017

לא יודע איך הצלחת לקשר את מה שרשמת לאובמה, לפחות בעניין של התזונה. הטריק של להרעיל את העם שלהם עם סמים ואוכל זבל הוא בן 90 שנה בערך.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

יותר מזה, מישל אובמה היא זו שהריצה תוכנית גדולה מאוד לאוכל בריא בבתי הספר (בתור אחד שהילדים שלו פה במערכת החינוך – בעיה מאוד גדולה). אין שום קשר בין מה שכתוב בטקסט לבין אובמה. סתם בורות

שמעון 26 בספטמבר 2017

בדיוק. הוא אחד הנשיאים שגרם לבלאגן הכי גדול בעולם עם ההפיכות שעשה במצרים לוב וכו. לפחות ממצרים יצא לנו משהו טוב למרות תכנונו שהאחים המוסלמים ישלטו שם. הכי מצחיק שהוא קיבל פרס נובל לשלום מיד עם כניסתו לתפקיד בגלל שהוא שחור. עוד ליקוק יפה של הממסד. את הנזקים של אובמה יקח שנים לתקן

רן הנרגן 25 בספטמבר 2017

שמעון את גם אוהב את אורן חזן?

Trailblazer 25 בספטמבר 2017

הרבה יותר גרוע,הוא אוהב את ראסל ווסטברוק..

שמעון 25 בספטמבר 2017

ראסל הוא המלך!!

שמעון 25 בספטמבר 2017

אין לי אהבה לפוליטיקאים כלשהם יותר מידי. הם כולם אותו חרא במסכה שונה. את טראמפ אני אוהב כי הוא גורם לי לצחוק הרבה איך שהוא שוחט את הפרות הקדושות האמריקאיות אובמה אופרה לברון דוראנט וקרי.

יובל 25 בספטמבר 2017

פייטון ירוץ על הטיקט של הרפובליקנים בבחירות בעוד 7 שנים, אחרי שהרפובליקנים יתרסקו עם טראמפ או מי שזה לא יהיה שיחליף אותו.

תומרג 25 בספטמבר 2017

לא כל כך הבנתי איך מנינג נשאר בקולג' אחרי שהוא גמר את התואר. זה מותר בכלל? מה הוא עשה שם? רק שיחק פוטבול? עשה תואר נוסף?

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

יש אליג'בליטי לשחק 4 שנים, הוא ניצל את זה

תומרג 25 בספטמבר 2017

נו זה ברור לי, אבל באיזה מעמד?
הוא למד משהו או סתם היה חבר בנבחרת של המוסד?

גל ד 25 בספטמבר 2017

אני מתאר לעצמי שהוא עבד בתור מתרגל.

יובל 25 בספטמבר 2017

הוא למד בביה"ס לתארים מתקדמים.

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

הוא לקח כמה קורסים לתואר שני

Amir A 25 בספטמבר 2017

נכון ש-CNN חטאו שהם הביאו אידיוט כזה לייצג את הרפובליקאים (אני לא אתפלא אם זה היה בכוונה). אבל בתוך בליל המילים שלו הוא העלה שאלה מעניינת. אם הרשת פיטרה את קורט שילינג אחרי פוסט כנגד חוק השירותים בצפון קרוליינה, למה ג'מל היל לא זוכה ליחס דומה?

Amir A 25 בספטמבר 2017

* הרשת כמובן היא ESPN

גל ד 25 בספטמבר 2017

א. כי הם חסרי עמוד שדרה.
ב. יש סיכוי שהם מעסיקים טרנסג'נדרים והפוסט שהוא שיתף נחשב (אם מתאמצים) לפגיעה באותם עובדים זוטרים יותר, אבל טראמפ לא עובד ב CNN, אז אין בעיה להעליב אותו.

גל ד 25 בספטמבר 2017

ESPN, סליחה.

יואב דובינסקי 25 בספטמבר 2017

זו בדיוק הנקודה. יש טיעון מאוד רציונלי, שמשווה בין קורט שילינג שפוטר אחרי ששיתף פוסט בוטה נגד חוק השירותים בצפון קרוליינה לבין ג'מל היל שקראה לטראמפ ווייט סופרמסיסט. אני דווקא חושב שהדוברת של הבית הלבן דיברה בצורה מאוד רציונלית, אבל במקום שCNN יביאו גורם מתון שיגיד את זה, הביאו שדר רדיו שידוע בהיותו פרובוקטיבי. ברגע שהוא מתחיל לדבר על "תיקון ראשון וציצים", כל מהות הדיון הולכת לאיבוד ורפובליקנים ממוסגרים בצורה מאוד מסוימת, מה שיוצר טינה לCNN כפייק ניוז והגלגל מסתובב.

yaron 25 בספטמבר 2017

נשגב מבינתי איך ולמה הם לא לומדים את השיעור הזה.
בואו נגיד לציבורים שלמים שהם מטומטמים ואח"כ נתפלא שהם לא מצביעים "נכון"…

Amir A 25 בספטמבר 2017

ירון, CNN זה עסק. אם להיות ממלכתיים, שקולים ואובייקטיבים היה מביא להם רייטינג גבוה ומפרסמים היית רואה אותם הופכים לאמא תרזה תוך שניה. מה לעשות שמלחמות עם טראמפ מביאות יותר רייטינג מאשר ניתוח פוליטי ומדיני שקול. זה השיעור היחידי שמעניין אותם.

yaron 25 בספטמבר 2017

מסכים לגמרי ומהמחינה הזאת טראמפ המועמד והנשיא הכי טוב שהיה לתקשורת. התקשורת גם החזירה לו כשנתנה לו זמן מסך ששווה ביליונים בחינם.
מה שלא ברור לי זה הפליאה כשאלה התוצאות.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

לא יודע אם מטומטמים זה המילה הנכונה… אבל להצביע לחולה נפש עם אופי של ילד בגן חובה זה משהו שקשה להתמודד איתו (בחיים לא הייתי מדבר ככה על רומני או מקיין).

yaron 25 בספטמבר 2017

זאת לא הנקודה, זכותך המלאה לחשוב שהם מטומטמים.
העניין הוא שלעשות שיימינג לציבורים שלמים (לבנים ללא השכלה אקדמאית ונשים שבוחרות טראמפ לדוגמא) תוך כדי מערכת הבחירות ואז להתפלא שהם לא הצביעו לך זה גם סוג של טיפשות…

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

בגדול אני מסכים אבל שטראמפ אמר שהוא יכול לירות במישהו ולא לרדת בסקרים אני האמנתי לו. ולכן, למרות שזה לא עוזר לרדת על התומכים שלו, זה גם לא הזיק. סתם הוצאת תיסכול.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

נשיא שלא מכבד את התפקיד שלא יתפלא שלא מכבדים אותו.

הבעיה הגדולה היא שכרגע, לפי סקר חדש, 79% מהרפובליקנים מאמינים שטראמפ מצעיד אותם לכיוון הנכון. Wtf?

BRT 25 בספטמבר 2017

כי אולי רחמנא לצלן
אתה לא מבין
והם כן

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

אולי. אם אתה מבין אתה יכול בבקשה להסביר לי? אבל בבקשה תסביר לאט – אחרת אני לא אבין.

yaron 25 בספטמבר 2017

הם בחרו בו והוא עושה פחות או יותר (לפחות מנסה) את מה שהבטיח.
למה שלא יהיו מרוצים?

אריאל גרייזס 25 בספטמבר 2017

הוא לא עושה כלום. לא קיים אפילו אחת מהבטחות הבחירות שלו. הוא בינתיים רק מדבר

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

מנסה לבטל להם את הביטוח בריאות בניגוד להבטחות. מתכנן רפורמת מס לעשירים ולא למעמד הביניים. לא עשה שום דבר לגבי מקומות עבודה (למעשה לא שינה כלום מתקופת אובמה) – כל ההבטחות לגבי הסכמים עם מדינות אחרות נשארו. לא מתכוון לגרום למקסיקו לשלם על החומה. לא יבש את הביצה אלא בדיוק להפך (הפך את הממשל לעסק משפחתי). מה אני מפספס? איזה הבטחת בחירות הוא מקיים? אני שואל בלי ציניות. יש לי הרגשה שאני חי בעולם אחר מהבוחרים שלו.

Eyal 25 בספטמבר 2017

אתה יכול לראות בדיוק את אותו מקרה בארץ עם ביבי . בתקשורת אתה שומע כמה לאנשים נמאס (וגם בתל אביב בתכלס ) בפועל לאנשים טוב פה והם מרוצים , בגלל זה הוא ממשיך להיבחר . טראמפ זה די דומה , האנשים סבלו במשך המון שנים (בעיקר בגלל חוסר עתיד ותאבת בצע משוגעת של החזקים בארה"ב) וכרגע הם מרגישים שהם נותנים ביטוי לשינוי שלהם . כדי להבין למה הם מרוצים כדאי להבין מה מפריע להם

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

לא ענית על השאלה. מה הוא עשה/עושה בשבילם? אני מנסה להבין ופשוט לא מצליח כי אף אחד (לפחות בנתיים) לא מצליח לתת לי דוגמאות לדברים שטראמפ עשה לשפר את חייהם של מצביעיו. אני מחפש דוגמה למשהו שהוא עשה ולא הרגשה. טראמפ הוא בדיוק הדוגמא לתאוות בצע של העשירים. הקריירה שלו מלאה בסיפורים על איך הוא דפק קבלנים בשביל להתעשר. ואם הם מרגישים שהוא האיש שיעזור להם אז נראה לי שהם עלולים להתאכזב קשות.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

ואם תוכל בבקשה להסביר לי איך מינוי של חברים מיליארדרים (ובני משפחה) בממשלה וביטול רגולציות של בדיוק אותם חברות רודפות בצע שאתה תיארת עוזר למעמד הביניים?

yaron 26 בספטמבר 2017

עסק שחור,
אתה לגמרי חי בעולם אחר מהבוחרים שלו. יש לך בכלל ספק בכך?
נסה להיכנס לראש של בוחר טראמפ ממוצע. תשאל את עצמך למה בחרת בו, האם יש לך בעיה עם הסגנון, האם היית מרוצה ממצבך הכלכלי וסוג העבודות הזמינות עבורך, מה אתה חושב על קלינטון, מה אתה חושב על התקשורת. עכשיו שאל את עצמך האם אתה מתחרט על בחירתך וחושב שהיית צריך לבחור קלינטון.
גם בתור בוחר קלינטון, האם טראמפ מפתיע אותך לרעה? ציפית למשהו אחר?
אנשים יצאו מהבית ובחרו במי שנראה להם יותר מתאים, אתה יכול לחשוב שבוחרי טראמפ בורים חסרי שכל, זה לגיטימי, אבל אם זה מה שהם הם אמורים להיות מרוצים יחסית לא? הם בטח לא אמורים לחשוב שהם עשו שטות והיו צריכים לבחור קלינטון.

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

ירון
א. אין לי ספק שאני חי בעולם אחר מבוחרי טראמפ. אני לא מכיר אף אחד שהצביע לו – לא בעבודה ובטח לא חברים ומשפחה. אני מנסה להבין למה הם מרוצים.
ב. לא טענתי שום טענה מעליבה לגבי הבוחרים של טראמפ חוץ מזה שאני לא מבין למה הם מרוצים ממנו.
ג. ברני סנדרס זה המועמד שכל חייו נלחם עבור מעמד הביניים. אנשים יכלו להצביע עבורו בבחירות הדמוקרטיות. אני מבין שהקליטונים לא באים טוב לחלק מהבוחרים אבל טראמפ? הוא נוכל. את מרבית חייו הוא העביר בדפיקת מעמד הביניים. לא נראה שהוא עושה משהו אחר עד עתה בתור נשיא. ושוב, עוד אין דוגמא אחת לעשייה של טראמפ שעוזרת לבוחרים שלו.

שמעון 26 בספטמבר 2017

עסק שחור לצפות שמנהיג ישפר את חיים של מישהו זה קצת מתאים לגיל 10. אתה יודע שאין מנהיג כזה. בוא תסביר לי איך אובמה או קלינטונים או בוש שיפרו חיים של אנשים? בכלל מנהיגים רק יכולים להזיק עדיף שלא יגעו במה שעובד. זה שהוא סידר גובים למקורבים יש נשיאים שלא עושים את זה? בשביל להעביר החלטות אתה צריך אנדים עם מיינד סט כמו שלך. בוא תגיד לי מה אובמה עשה חוץ מלגרום למלחמות בכל העולם ולהטיל סנקציות על פוטין שאין לי מיושג איך טראמפ בכלל לא ביטל את כל זה עדיין אבל אין לי ספק שהוא יעשה את זה בעתיד. אני מקווה שאתה מבין שכדי להיות נשיא בלתי אפשרי לצאת נגד בעלי ממון כולם כי גם העשירים ביותר צריכים קשרים. ברור שהחומה במקסיקו מעולם לא הייתה נבנית ומי שהאמין לזה באמת תמים ואם כן זה היה בשביל לסדר הרבה דולרים לאיזה חבר שיקבל פרוייקט בדיוק כמו שהיה פה עם גדר ההפרדה פה היה הכרחי אבל מישהו מקורב למערכת הבטחון גרף קופון. גם בארהב צריך חומה עם מקסיקו אבל זה לא בראש סדר העדיפויות שם. אגב טראמפ הקשיח תנאי הגירה לארהב מאז שנבחר שזה היה אחד הדברים העיקריים בקמפיינים שלו אבל היי תן לו 8 שנים ואחרי זה תסכם.

shadow 25 בספטמבר 2017

מה מהדברים שהבטיח הוא באמת עושה?

יואב דובינסקי 26 בספטמבר 2017

כבדיחה, כהטרלה וכתשובה רצינית – ניצח.

shadow 26 בספטמבר 2017

אז כרגע הוא בסך הכל גורם לחלק להרגיש יותר טוב כי הוא קורא לליצן מקוריאה איש הטיל או כי הוא אומר את ה"אמת" על הספורטאים הבני זונות כפויי הטובה האלה. אין לזה קשר למציאות כל שהיא או לעשיה.

לצערי אני חושב שאם קלינטון היתה נבחרת זה לא היה פחות גרוע רק אחרת.

זה מתקשר למה שאמיתי רשם למטה על איך שאנשים מצביעים אבל גם לאיזה אלטרנטיבות יש ולאן הולכת הדמוקרטיה עם הדברים האלה.

יואב דובינסקי 26 בספטמבר 2017

עד עכשיו הכהונה שלו לא עוברת בצורה חלקה בלשון המעטה. המינויים שלו זוועה, כל שבוע פיטורים עד שהוא נשאר רק עם קרובי משפחה וגנרלים, צפון קוריאה מתפרעת, איראן עושה מה שבא לה, רוסיה עושה מה שבא לה, אסונות טבע בכל מקום, מאות אלפים אזרחים אמריקנים חיים בתת תנאים, רפורמת הבריאות מקבלת התנגדות מבית, שום חומה, בית המשפט זרק אותו מכל המדרגות בכל נושא איסור הכניסה לתושבי מדינות מוסלמיות (עכשיו הוא מנסה שוב), אני הפסקתי לעקוב אחרי מי נחקר ועל מה…. אפשר להמשיך ככה כל היום. מה שכן, הוא הבטיח שינצח והוא ניצח ובהפרש מאוד מכריע, גם את סוללת הרפובליקנים שעמדה מולו וגם את הילרי קלינטון.

BRT 25 בספטמבר 2017

טראמפ אולי לא היה חכם בדרך ההתנסחות שלו
(וזה לא חדש)
אבל הוא בהחלט צודק במשמעות הדברים.
מי שלא רוצה לכבד את המדינה
הוא לא ראוי,ולא ההפך.
מה לעשות שהבון טון השלט פה
זה של אלו שרואים את העולם מזווית עקומה,
או בקיצור
היידה שמעון (;

עידן. 25 בספטמבר 2017

אחד הדברים שניצחו לאובמה והפסידו להילרי את הבחירות היו אחוזי ההצבעה של המצביעים השחורים (הצביעו לאובמה ונשארו בבית אצל קלינטון).

צריך לראות מי יהיה המועמד הדמוקרטי, אבל גם אם טראמפ יצליח איכשהו לשמור על הבייס שלו, אחוזי הצבעה גובהים בבחירות הבאות של לטינים ושחורים וזה גיים אובר.

yaron 25 בספטמבר 2017

יותר מחצי מהנשים ובערך שליש מההיספנים הצביעו בבחירות האחרונות לטראמפ…

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

חחח. כנראה שההגדרה שלך לחצי ושליש היא שונה.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

נשים – קלינטון 54 טראמפ 41
היספנים – קלינטון 66 טראמפ 28

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

שחורים – קלינטון 89 טראמפ 8
לבנים – קלינטון 37 טראמפ 37

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

לבנים – טראמפ 57

yaron 25 בספטמבר 2017

בימים שלאחר הבחירות הבאתי כאן נתונים בדוקים ש51% מהנשים בחרו טראמפ ואני אנסה לחפש שוב (חשוב לציין שגם הנתונים שלך שאני מקבל מבוססים על exit polls ולא על ספירה). אבל לצורך הדיון, אני חוזר בי, 54% מהנשים לקלינטון רק שבקרב הנשים הלבנות יתרון לטראמפ. גם ה"עובדה" הזאת מופיעה בהמון מקומות אבל נתון קשה לא הצלחתי למצא (אני מנסה כבר חצי שעה…)
השאלה המעניינת (אותי) היא למה קלינטון והשמאל מתעלמים / מסרבים להתמודד עם הנתון הזה ?

yaron 25 בספטמבר 2017

חשוב לציין שלפי ה- exit polls קלינטון ניצחה בבחירות… תופעה ידועה ברוב העולם המערבי שבוחרים מהימין מתביישים להודות במי בחרו.
שוב, אני לא מנסה להתנצח כאן, ה-exit polls הם מה שיש ואיתם צריך לעבוד.
אם מישהו מכיר תוצאות אמת אשמח לראות.
ועדיין, אם יותר מחצי מהנשים הלבנות הצביעו טראמפ זה מה שצריך לעניין את קלינטון.
אותו דבר נכון גם לגבי היספנים גם אם זה 28% ולא 33…

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

מכיר. אבל זה סקרים ראשוניים. בכל מקרה, נראה לי שאנחנו מסכימים לגבי המספרים.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

לפי הבנתי אין נתונים רשמיים. הסתכלתי על שני סקרים (exit poles) שהיו ממש דומים.

אני לא מייצג של השמאל ואפילו לא התעניינתי בפוליטיקה עד שטראמפ הופיע. באופן אישי אין לי מושג איך להתמודד עם תופעת טראמפ ומה השמאל צריך לעשות. אני די עובד עצות. מה השמאל אמור לעשות לדעתך עם הנתון הזה (שנשים לבנות הצביעו לטראמפ)? איך הם אמורים לגרום לאנשים לרצות להצביע עבורם?

אני כרגע מרגיש שהפער בין הצדדים הוא כל כך גדול שאין מה לעשות. מבחינתי כל הערכים שאני מאמין בהם (מדע, חינוך, ביטוח בריאות לכולם, זכויות שוות לכולם) תחת מתקפת קיום. אני כל כך בז לטראמפ שאני חושב שכרגע אין טעם בכלל לנסות לפנות לתומכים שלו. עד שהוא לא ידפוק אותם כהוגן (ואין לי שמץ של ספק שהוא מעוניין לקדם רק את המשפחה שלו ולא אף אחד אחר) דעתם לא תשתנה. ואז לדעתי כבר יהיה מאוחר מידי. אני די ויתרתי.

yaron 25 בספטמבר 2017

הפעם האחרונה שהשתתפתי בבחירות היתה אי שם בשנות ה-90.
מבחינתי זה נבלה וזה טריפה גם בארץ וגם בארה"ב למרות נטייתי הטבעית ימינה.
אני לא יודע מה השמאל יכול לעשות אבל זלזול והתנשאות אף פעם לא העבירו בוחרים מהימין לשמאל.

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

אתה צודק שזלזול והתנשאות לא עוזרים. אצלי זה נובע מתסכול וכעס ולא מתוך אסטרטגיה. שפוליטיקאים עושים את זה (לדוגמא קלינטון וה deplorables ובערך כל מה שטראמפ אומר), זה רק מזיק.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

ירון. שני הסנט שלי
גם הימין פה ושם לא עשה משהו מיוחד בשביל לעלות לשילטון. הרוב מצביעים סוג של הצבעת נגד או שהם מזדהים עם אישיות ספציפית או סולדים מאחת. זה כבר מזמן לא קרב אידאולוגי

yaron 26 בספטמבר 2017

אני חושב שאם מזקקים את זה לבייסיק, הימין בארץ אמר ואומר no more oslo והבוחרים של טראמפ אמרו "די למיליוני מהגרים לא חוקיים". בלי קשר לדעתי או דעתך בנושא, אלה כן עמדות " אידיאולוגיות".

אמיתי 26 בספטמבר 2017

לדעתי לא.. ההבדלים בין הימין מרכז לשמאל מרכז לא קיימים דה פאקטו בארץ. אוסלו מכובד עי הליכוד גם ואין הסכם חדש על הפרק. זה הכל אישי. ואגב גם מבחינה כלכלית אין ממש הבדל בין רפובליקנים ודמוקרטים ובין ביבי לבוז׳י. אותה גברת. מדגיש. שוב. רוב האנשים מצביעים הצבעת נגד וגם בתגובתך איששת את זה. להיות נגד זה הסוג הנצמוך ביותר של אידאולוגיה

שמעון 26 בספטמבר 2017

אמיתי אני מסכים איתך פה. אנשים בוחרים כי הם מעדיפים שאחרים לא יקחו. רוב האנשים מודעים היום שפוליטיקאים זה שחקנים והכל הצגה גדולה ואיש מהם לא יעשה משהו בשביל האזרח, אולי פה ושם יזרקו פירורים. בכל מדינה בעולם.

אידיולוגיה כבר לא קיימת עשרות בשנים ואולי מעולם לא הייתה קיימת והאנשים של פעם פשוט היו תמימים ונאמנים למנהיג.

אני לא חושב שמישהו בארץ הולך להצביע ומאמין לאיזשהי "אידיולויגה" של מפלגה או מנהיג.

אכן אין באמת ימין ושמאל (לא מדבר על שמאל קיצוני כמו בלד ומרצ וכו או ימין קיצוני כי בן גביר וכאלו) בין הליכוד לעבודה ליש עתיד אין הבדל. מי שיהיה בשלטון יפעל כמו ביבי בנושאים הבטחוניים וגם מבחינת דת ומדינה ולא משנה מה הוא אומר כרגע.

אבל כמו שאמרת הרוב בוחר במישהו כי הוא שונא את האחרים, הרע במיעוטו. אני מניח שכך זה היה גם בארה"ב.

אמיתי 26 בספטמבר 2017

יאללה מצטרף לטים ווסטברוק (-:

עידן. 25 בספטמבר 2017

זו לא שאלה של מי הצביע אלא יותר שאלה של מי שנשאר בבית.

אם 80% מהשחורים שהצביעו הצביעו קלינטון אבל רק 50% בערך הלכו לקלפיות אז תעשה את החשבון בעצמך.

yaron 25 בספטמבר 2017

צודק לגמרי, ה-exit polls בודקים רק את מי שהשתתף.

שמעון 26 בספטמבר 2017

בדיוק אובמה ניצח רק בגלל צבע עורו הכושים בחרו בו כמעט כולם בלי שבכלל שאלו רק בגלל שהיה להם אותו צבע עור.

תמיר 25 בספטמבר 2017

אובמה היה נשיא מפלג לא פחות אבל לזכותו עמדו יכולת ביטוי מרשימה וכל התקשורת ותעשיית הבידור בארצות הברית

עסק שחור 25 בספטמבר 2017

דוגמאות בבקשה.

BRT 26 בספטמבר 2017

סתם לגביי ההערות שלך
באופן אישי לא ממש אכפת לי מה קורה בארה"ב
אותי מעניין היהודים וישראל
וטראמפ לאין שיעור עדיף על חוסיין אובמה.
ועדיין אני חושב שהוא כן עושה מה שהוא הבטיח בבחרות,
ולעניין הדוגמאות לפילוג/עיורון של אובמה

http://mida.org.il/2015/02/10/%D7%90%D7%95%D7%91%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%97-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%9B%D7%A9%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%96-%D7%99%D7%A8%D7%99/

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

מאיזה בחינה טראמפ עדיף ליהודים וישראל מאובמה? עזוב דיבורים או להצמיד לו את החוסיין כאילו יש לו משמעות? בוא נדבר עובדות:
– אצל טראמפ יש עליה גדולה בתקריות אנטישמיות כולל צעדות של ניאו נאצים ברחובות. בתי קברות מחוללים וכו
– טראמפ לא העביר את השגרירות לירושלים, כמו שהבטיח
– טראמפ מאפשר לאירן דריסת רגל גסה מאוד בסוריה ומאפשר לה להשתלט על המדינה ולהוות איום קרוב הרבה יותר ממה שהיתה
– טראמפ לא מאפשר להרחיב התנחלויות (אם אתה חושב שהתנחלויות טובות לישראל, מה שאין לי כח לריב עליו עכשיו).
– אצל אובמה קיבלנו את חבילת הסיוע הבטחוני הכי גדולה מארה"ב אי פעם.
אז בבקשה – תן לי קריטריון אחד שבו טראמפ יותר טוב ליהודים או לישראל מאשר אובמה.

שמעון 26 בספטמבר 2017

1. ה"עלייה באנטישמיות" ממונמנת ע"י הצד שכנד להראות שיש אנטישמיות. מה הבעיה לשלם למישהו 100 דולר שירסס צלב קרס על בית כנסת? אפשר בשנייה למצוא מיליוני אנשים שיעשו את זה.

2. טראמ לא העביר את השגרירות לי-ם כי ביבי סמרטוט שמפחד מתגובת הערבים במדינה והוא לא רוצה ולא לוחץ למרות שזאת הזדמנות שכנראה לא תחזור כבר, הוא פיספס את הרכבת.
3. טראמפ מאפשר לאיראן דריסת רגל?? התבלבלת אריאל זה אובמה, המלחמה שם התחילה בגלל אובמה שניסה להפיל את אסד.
4. בטח שטראמפ מאפשר, אם ביבי רוצה הוא יבנה וזה גם יקרה שיהיה לביבי נוח פוליטית או משהו כזה-הנה היום היה פיגוע בהר אדר זו יכול להיות תמריץ לביבי. תהיה בטוח שטראמפ לא יתנגד.

5. אובמה נתן את הסיוע כי הכל כבר היה סגור ואם לא הוא אז טראמפ היה נותן, הוא לא עשה כלום ואפילו ניסה לסחוט בשביל הסיוע הזה.

6. טראמפ תומך בישראל בכל הזדמנות בכל מקום ובתקשורת בניגוד לאובמה.

אובמה היה הנשיא הגרוע ביותר בשנים האחרונות לישראל וגם לארהב

BRT 26 בספטמבר 2017

אריאל שמעון ענה לך,
אבל מעניין שאף 1 ממגיני אובמה פה
לא ענה על הקישור ששלחתי,
הקדוש מתעלם מהפיגוע האנטישמי,
וזה לא מפריע לכם
אולי תעשו בדק בית בתמיכה העיוורת שלכם בו

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

אותי כן מעניין מה קורה בארה״ב כי אני אזרח וגר פה.
לתת לחולה נפש שנעלב מכל הערה כלפיו לפקד על הצבא הכי חזק בעולם זה לא טוב לאף אחד. פוטנציאל הנזק גדול מידי.
והוא כל כך טוב ליהודים שהרוב המוחלט של יהודי ארה״ב הצביעו לקלינטון.

BRT 26 בספטמבר 2017

הרוב המוחלט מצביע תמיד למען הדמוקרטים ,
הפעם באופן יחסי היה רוב קטן יותר.
ואם נפריד בין הרפורמים לאורתודוכסים
אז שם זה יותר בולט,
עצם התגובה שלך שאתה קורא לו חולה נפש מעידה על אי האובייקטיביות שלך
והשטיפת מח מהתקשורת המוטה שאתה אוכל ממנה בכפית

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

זה לא בגלל נטייה תקשורתית – אני נשוי לפסיכיאטרית. הוא חולה נפש.

שמעון 26 בספטמבר 2017

ליהודי ארה"ב יש את האינטרסים שלהם, אם טראמפ היה האינטרס שלהם הם היו מצביעים לו, כסף לפני הכל. הולכים איפה שהחמאה מרוה, כמו כספי שיודע בליגת האןביאיי איפה החמאה מרוחה ומה צריך לומר אחרת הוא יגמור כמו קאפרניק.
הם לא מדד, זה קצת דומה למדינת תל אביב.

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

הוא כתב וכתב ולא אמר כלום.
אין שום דוגמא אמיתית לפילוג פה. בטח שמשווים את זה לטראמפ. נראה לי שהכותב לא מבין את משמעות המילה מנהיגות.

תמיר 26 בספטמבר 2017

אובמה בא לטקס זיכרון לשוטרים שנרצחו (בידי פעיל שמאל) וביקר את המשטרה. אתה קורא לזה 'מנהיגות' כי אתה תומך באובמה אבל אין הבדל מהותי בין התגובה של טראמפ אחרי הפיגוע בוירג'יניה לתגובה של אובמה כאן רק שאובמה היה יותר חוצפן ובא לזרות מלח על הפצעים של בטקס הזיכרון בדאלאס

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

הנה מה שהוא אמר אחרי האירוע. אין פה שום ביקורת על המשטרה:
https://www.google.com/amp/amp.timeinc.net/fortune/2016/07/08/transcript-obama-dallas-police-shootings/%3Fsource%3Ddam

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

והנה מה שאמר בהלוויה. אין פה אפילו שמץ של ביקורת על המשטרה. גם אם מנסים ממש בכול אין. סתם דמגוגיה של הכותב (הכתבה ששיתפת):
https://www.google.com/amp/amp.timeinc.net/time/4403543/president-obama-dallas-shooting-memorial-service-speech-transcript/

yaron 26 בספטמבר 2017

הסגנון שונה לחלוטין מהסגנון של טראמפ אבל טראמפ לא היה מתחמק מאמירה כזאת:
And I understand these protests — I see them. They can be messy. Sometimes they can be hijacked by an irresponsible few. Police can get hurt.

(APPLAUSE)

Protesters can get hurt. They can be frustrated. But even those who dislike the phrase “black lives matter,” surely, we should be able to hear the pain of Alton Sterling’s family.

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

הציטוט פה זה בדיוק ההפך מפילוג. הוא מנסה לגרום לאנשים להבין את הצד השני ועדיין יוצא בחריפות נגד האלימות. זאת מנהיגות.

yaron 26 בספטמבר 2017

נכון,
דמיין את טראמפ אומר שהאלט רייט יכולים להיות לפעמים messy…
או hijacked by an irresponsible few…
וכל זה בהלוויה של מישהי שהיתה נהרגת מהדריסה…

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

אז אתה משווה אירוע שבו הרוב המוחלט של המשתתפים הפגין נגד אי שיוויון ואלימות משטרתית לאירוע שבו הרוב המוחלט היו נאצים?
נאצים צריך לגנות. אלימות צריך לגנות. שני אלו הם נגד הערכים האמריקאים. אנשים שמפגינים ללא אלימות בעד שיוויון זכויות צריך לנסות להבין. זה חלק מהערכים האמריקאים.

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

אבל אולי אובמה לא היה צריך להגיד את זה בהלוויה. הטיימינג לא טוב. למרות שאני מסכים עם המסר וחושב שזה מסר מפייס.

אז למה אני חושב שהאמירה של טראמפ שהיו אנשים טובים משני הצדדים מקוממת? כי על נאצים אין צורך להגן. האידיאולוגיה שלהם מנוגדת לערכים האמריקאים של שיוויון. ולכן אמירה כזאת היא מפלגת.

yaron 26 בספטמבר 2017

אני לא מנסה להגן על טראמפ בשום צורה למרות שהוא צודק, שני הצדדים היו אחראים לאלימות.
האלט לפט הגיעו לשם עם אלות והשתמשו בהן ראשונים.
ועדיין, האמירה שלו מקוממת כי אני חושב שניאו נאצים לא צריכים להיות בשום משוואה עם שני צדדים.

כל זה לא קשור בשום צורה לזה שמה שאובמה אמר בהלוויה גם לא היה במקום אפילו אם הוא צודק. אתה לא אומר בהלוויה של שוטרים שהמפגינים יכולים להיות לפעמים messy…
או רומז שהרוצח היה שבוי של "בודדים חסרי אחריות" חמישה שוטרים נרצחו!

ההבדל הוא שאת טראמפ קורעים ולמה שאובמה עשה קוראים מנהיגות…

yaron 26 בספטמבר 2017

וזה מה שהוא אמר אחרי הפיגוע בסופר היהודי בפריס"
"It is entirely legitimate for the American people to be deeply concern when you have a bunch of violent, vicious zealots who behead people or randomly shot a bunch of folks in a Deli in Paris."

מנהיגות…

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

אוקיי. אני לפחות מסכים חלקית עם מה שאתה אומר. למרות שאני חושב שאתה עושה לאובמה, בקשר לפיגוע בפריז, את מה שהתקשורת עושה לטראמפ. אתה לא נותן לו להנות מהספק ומחפש בנרות מה לא בסדר. בקשר להלוויה שכנעת אותי שהוא לא היה צריך להגיד את זה (במקרה הזה היה עדיף להיות חכם מצודק).
את טראמפ באמת מחפשים. ויורדים עליו על כל דבר. אבל יש לו עבר כל כך מפוקפק וכל כך הרבה אמירות שנויות במחלוקת שאי אפשר להתייחס אליו באובייקטיביות. הוא די הרוויח ביושר את ההתייחסות השלילית לגביו.

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

ואני גם רוצה להתנצל על חלק מהתגובות המזלזלות שלי (במיוחד החחח). זה לא היה במקום. נהניתי מהדיון איתך.

yaron 26 בספטמבר 2017

גם אני מאוד נהנה מהדיון איתך ומעריך מאוד את הקישורים והציטוטים שאתה משקיע בלהביא (זאת גם שריטה שלי).
לא העלבת ולא פגעת בשום צורה, הכוונה שלי היתה מאוד כללית שלהעליב ציבורים שלמים ואז להתפלא שהם לא מצביעים נכון זה דיי מגוחך.
בלי קשר – אני לא מכחיש שנטייתי הטבעית היא ימינה (ימין אמיתי, לא במובן של טראמפ, בוש, ביבי וכדומה) אבל מבחינתי כל המפלגות וכל הפוליטיקאים שחקנים באותה הצגה שמובילה אותנו לעולם "תאגידי" ולכן אינני משתתף בבחירות.
נקיטת העמדה הכביכול "ימנית" שלי כאן היא בבחינת "חייבים לבחור קבוצה" :-)

עסק שחור 26 בספטמבר 2017

האמת, הוא כן יצר פילוג על ידי זה שהוא שחור, משכיל ומצליח. זה באמת ממש מפלג.

אסף the kop 26 בספטמבר 2017

מישהו יכול להסביר למה השחקנים השחורים כורעים ברך בעת נגינת ההמנון ?

שמעון 26 בספטמבר 2017

אמיתי אין לך מקום בראסל טים הביאו את כרמלו במקומך אולי תעלה מהספסל לדקות מנוחה של כרמלו. בכלל רק כדי לחזק את טענתך מה עשו רבין פרס ברק אולמרט ביבי כראשי ממשלה רק נזק לאזרחים אבל דבר אחד הם לא עשו שהרגשת שזה ממש עזר לך בכיס שלך כאזרח. לעומתם כחלון הוזיל את מחירי הפלאפון מ700 שח ל50 שח וזה דבר אחד ויחיד אבל עדיין יותר מכל האחרים כמה שצחקו על זה וזילזלו בו. כמו כן הוא הכניס תחרות לשוק התקשורת שכרגע מועטה אבל אני משלם 160משח לסלקום טיוי במקום 275 להוט והתכנים בסלקום הרבה יותר טובים. כבר 2 דברים. שנכנס כשר אוצר אמרו שלא יעשה כלום וכמה שביבי ניסה להכשיל אותו הצליח לעדות מחיר למשתכן אז נכון שזה טיפה בים אבל זה יותר ממה שכולם עשו ואלו שזכו בזה בשבילם זה המון המון. ועוד מעיזים לצחוק עליו ואת כל זה הוא עשה יחסית במעט שנים בפוליטיקה הישראלית. עפי ההיגיון כולם צריכים לבחור בו אבל למה לא בוחרים לו?סטיגמות לא בא להם טוב בעין מזרחי לא כריזמטי ומיליון סיבות למה לא. אני בכל מקרה בחרתי בו בבחירות האחרונית בגלל הסלולר רק על זה מגיע ובטח שאבחר בו שוב בבחירות הקרובות. לזכות ביבי או ישראל כץ תבחר ניתן לזקוף את הרכבות לפחות אבל חוץ מזה כלום הכל דיבורים. בקיצור כחלון עשה 3 דברים לטובת האזרח ושאזרחים אשכרה הרגישו בכיס שהם יותר ממה שעשו 6 ראשי הממשלה האחרונים בישראל ועדיין אין לו סיכוי בבחירות להיות ראש כי הוא לא מקושר ומערבב מספיק

אמיתי 26 בספטמבר 2017

שתי נקודות (כי אני קלע שלשות לא משו)
ההשפעה של נשיא ארהב ושל הממשלה בארץ על הכלכלה בכללותה היא קטנה לדעתי. כמו שכתבת רק שלא יפריעו..
שנית אני מודה שבפן המדיני יש לפוליטיקאים שלנו מעין מילכוד. גם מימין וגם משמאל. אין באמת מה לעשות. לא מלחמה ולא שלום. לכן כולם לא ממש עושים משהו וגם אין תכנון ארוך טווח.
בקשר לכחלון לוידע. סלולר זו התחלה טובה. אין המשך. אני בטח לא מאשים אותו במחירי הדיור כמו שברור לי שמחיר למשתכן לא ממש תעזור לזוגות צעירים. כרגע זה גדול עליו. מה שכן הוא הכי אמין והכי מתון שיש בממשלה כרגע, כמה שזה לא חוכמה

שמעון 26 בספטמבר 2017

תשמע יש לי רעיון לפתור את המשבר בקוריאה מה אתה טראמפ vs גונג באוקטגון. נראה לי ימכור יותר ממיוותר מקרגור והמנצח לוקח הכל אם טראמפ מנצח ההוא מפסיק עם הפצצות שלו ולהיפך טראמפ מפנק אותו בכמה מיליוני דולרים ויורד לו מהגב

אמיתי 26 בספטמבר 2017

בגשר אלנבי. רק שיעזבו אותנו לנפשנו. זה כמו תכנית ריאלטי גרועה על קרקס מעופף

Comments closed