להפנים וליישם

אסור לפספס את המסר מהג'ירו

היה לי ממש חבל שפספסתי בישראל את ימי תחרויות הג'ירו ד'איטליה, גם כאוהד ספורט וגם כי השימוש בספורט לצורך כוח רך זה בדיוק בתחום המחקר שלי. לא רק שלא הייתי יכול לחוות את ההתרגשות בעצמי, אלא שאפילו אי אפשר היה לצפות במרוץ בטלויזיה בארצות הברית. גם אם הייתי מרחיב את החבילה של קומקאסט (רשת הכבלים המרכזית) למקסימום, המרוצים פשוט לא שודרו. אפשר היה לצפות רק באינטרנט אם הייתי משלם לאיזה אתר אחר. אז הסתפקתי בעיקר בתקצירים ביוטיוב או במה שראיתי ברשתות חברתיות. רק לקראת סיום היום השלישי הצלחתי למצוא פיד לסיום המרוץ לאילת. מהמעט שיצא לי לראות, היתה הפקה מרשימה מאוד ואפילו צילום מהאוויר של המצפה התת-ימי גרם לי להתרגש.

התמונות ביורוספורט באמת מרגשות ומעבירות מסר של נורמליזציה. יחד עם זאת, שלושת ימי התחרות והפסטיבל שמסביב גם הראו עד כמה ישראל רחוקה מלהיות נורמלית. מה שישראל ארחה זה השוליים של השוליים של הליגה של הגדולים בספורט. אין בזה כדי לגמד, אלא פשוט להבהיר. אלה שלושה ימים מתוך כל התחרות והתחרות עצמה היא יחסית תחרות שולית ביחס לתחרויות הגדולות (משחקים אולימפיים, מונדיאל וכו'). זה אפילו לא מרוץ האופניים הכי חשוב בעולם והוא אפילו לא משודר בטלויזיה בארצות הברית.

תחרויות בסדר גודל כזה או גדול בהרבה האירופאים, מדינות המפרץ וכמובן מדינות העולם הראשון מארחות לפחות פעם בשנה אם לא יותר. עבור ישראל זה אירוע הספורט הכי מורכב שהמדינה ארחה (נגיד ושוכנעתי שזה אירוע מורכב יותר מהמכביה). מעבר לציוד הלוגיסטי, זה אירוע שדרש היערכות עם חיל האוויר בנוגע למרחב האווירי במדינה והוא מומן ברובו על ידי מיליארדר. אמנם יש יותר הפנמה שישראל יודעת לארח אירועי ספורט, שקהל ישראלי מגיע ושהפידבק לרוב חיובי, אבל ישראל עדיין מארחת אירועי ספורט שוליים. כלומר, יורו הצעירות זה לא מונדיאל ולא אליפות אירופה. היורובאסקט זה גם כן יבשתי ורק שלב בתים. שחייה גם לא היה עולמי וגם רק בריכות קצרות. אתלטיקה לא בדרג הראשי. אז אולי בענפים קטנים יותר, כמו ג'ודו או שייט או התעמלות אומנותית, ישראל יכולה לארח את התחרויות המרכזיות. למרות שגם, לרוב זה במסגרות אירופאיות. כלומר, מה שעבור ישראל נחשב אירוע חסר תקדים, עדיין ביחס לעולם מדובר בשוליים.

הקטארים למשל לא רואים אותנו ואני בכלל לא מדבר על מונדיאל או אירועים בסדרי גודל של מיליארדים, אלא על תחרויות קבועות שהם מארחים או השקעה בספורט עולמי לטובת חשיפת המדינה. אנחנו עושים עניין מכ30 מיליון דולר בג'ירו שרובם מומנו על ידי גביר. הנסיכויות לא סופרות כזה סכום בכלל. זה פחות מהסכום השנתי שהקטארים היו שמים כספונסרשיפ על ברצלונה. על פי פרסומים, הסעודים שילמו יותר מזה כדי לארח תחרות WWE. עכשיו אפשר לזלזל בהם ולהגיד שאם גם לנו היה נפט וכו', אבל זה עניין של סדרי עדיפויות. למשל במחיר של הרבה פחות מF-35 אחד, ישראל יכולה לקבל אירוח של אליפות עולם בשחייה. אני נגד המונדיאל בקטאר כי הוא הושג בשוחד על ידי מדינה שאין שום הגיון לארח שם אליפות עולם בכדורגל ואני לא אוהב את האפליה נגד הספורטאים הישראלים, אבל זה שהם משקיעים את הכסף שלהם בספורט במקום בהכנסת עוד כלי מלחמה לחבית הנפץ האזורית זה בסך הכל די עדיף לעולם.

אני עוסק לא מעט בסוגיות של אתיקה בספורט. אחד הנושאים האהובים עלי זה לאתגר את הכיתה לגבי מורשת לאנס ארמסטרונג. האם עדיף היה לעולם שאחרי שהחלים מסרטן במקום להיות ספורטאי תחרותי, שהיה הופך להיות מדריך ספינינג מקומי? כלומר, הוא היה הופך למקור השראה מקומי, אבל לא זוכה בטור דה פראנס או מתחרה בתחרות מקצוענית. כלומר, הוא לא היה הופך לרמאי הספורט הגדול בכל הזמנים (לא רק בגלל הרמאות אלא בעיקר בגלל האיומים והכיסתוח) אם לא מחשיבים סימום מערכתי כמו במזרח גרמניה ורוסיה. מצד שני, הוא גם לא היה מגייס חצי מיליארד דולר למחקר על המלחמה בסרטן. חצי מיליארד דולר שנאספו דרך צמידים צהובים בזכות רמאות במרוצי אופניים. חצי מיליארד שבלעדיהם האנושות היתה יודעת פחות על המחלה הנוראית ואיך מתמודדים איתה. מחקר שבזכותו חיים ניצלו, חיים הוארכו או איכות החיים של חולי סרטן השתפרה. כלומר, האם האנושות היתה במקום טוב יותר אם חצי המיליארד האלה לא היו מגויסים והיה רמאי אחד פחות בתחרויות אופניים?

עכשיו התיק הזה נפל עלינו. מה אנחנו צריכים לעשות עם זה שהוא רוצה לבוא לג'ירו? לא לתת לאיש הכי מעניין בהיסטוריה של עולם האופניים אקרדיטציה לכסות את הענף שהוא ביזה? לא לאפשר לו לעבור את האימיגרשיין בנתב"ג? אז בא באופן פרטי ונהנה וקיטר וראה קצת אופניים וקשקש בפודקאסט והכל בסדר.

עכשיו כשהג'ירו חוזר לאיטליה צריך לוודא שהמורשת לא תתפספס. ראיתי שרבבות ישראלים יצאו לרחובות לעודד את הרוכבים ולהשתתף בפסטיבל ורבים נוספים צפו בטלויזיה. יכול להיות שזה יוביל לקטעים בטור דה פראנס ויכול להיות שעוד עשורים קדימה ידברו על הג'ירו כאירוע הספורט הגדול ביותר שישראל ארחה. כך או כך, אסור שהמסר המרכזי מהימים האחרונים ילך לאיבוד. בין אם חובבי ספורט או סתם רצו לראות על מה המהומה, כל מי שיצאו לצפות בג'ירו ברחובות או התרגשו לראות את השידורים בטלויזיה חייבים להפנים וליישם את מה שעיניהם ראו והמוח קלט – לאופניים אין מנוע.

עד הקצה
בייסליין- האם בוסטון בשלה לנצח את לברון ?

136 Comments

עידו ג. 7 במאי 2018

אתה לא באמת השווית את סדרי העדיפויות שלנו לאלה של הקטרים (ולא אני לא מתכוון להשקעה בביטחון)?

רומן 7 במאי 2018

יש יורוספורט פלייר, 5 יורו בחודש לאיכות hd בלי תקלות.

7even 7 במאי 2018

עצרתי בהשוואה לסעודים לקטאר…
נו באמת…
שאל את האזרחים שם…הם יספרו לך. אתה חוקר לא ?

Guss 7 במאי 2018

מסכים עם ה-thesis, לא עם ה-premise. ישראל במצבה הנוכחי לא בנויה לארח אירועי ספורט ענקיים, אך בניגוד להנחה המובלעת בפוסט שזה מצב בעייתי (דרך הבאת השוואות פחות רלוונטיו), המצב דווקא הגיוני לחלוטין, סביר, ואולי אף רצוי, all things considered. זה אנומליה למדינה קטנה, מנותקת איזורית, ללא טביעת רגל רצינית במקצועות ספורט, לארח אירוע ספורטיבי גדול בסדר גודל עולמי. אין פה משאבים, אין םה מתקנים, אין פה יכולת הגעה מהירה מרוב המקומות בעולם, יש פה קשיים בטחוניים ולוגיסטיים. באותה מידה שלא תציע לארח את גמר הצ'מפיונס באיצטדיון דוחא, אין שום סבירות לארח פה אולימפיאדה או מונדיאל, או אליפות עולם במקצוע ראשי.

דהיינו – יש את שאלת המשאבים, שכל מדינה סבירה שואלת את עצמה למעט מקבץ זעום של מדינות נפט, שדווקא אותן הבאת כדוגמא. אם יש לך 200 מיליון דולר פנויים, והצלחת לשכנע שספורט הוא היעד הכי חשוב להוצאת הכסף הזה, עדיין תצטרך לשכנע שלארח אירוע של שבוע יותר חשוב מלהוציא את הכסף הזה על 100 מגרשי כדורגל חדשים באיכות סבירה ברחבי הארץ, או כך וכך מרכזי ג'ודו, או כך וכך איצטדיוני אתלטיקה, או הוצאת 1,000 מאמנים צעירים (בספורט כזה וכזה) לקורסי הכשרה מקצועיים באירופה וארה"ב, וכו'. אני די בטוח שאני מעדיף את ההשקעה הרוחבית וארוכת הטווח, מאשר השקעה באירוע יוקרתי זה או אחר.

יש את שאלת הכדאיות, שקשורה בטבורה לעניין המשאבים – חשוב לזכור שמרוץ אופניים הוא כנראה אירוע הספורט הכי קל משאבית לארח – ההשקעה בתשתיות היא שולית, הכבישים קיימים, צריך רק קצת לשפץ, וכל הארגון של האירוע הוא רק בלוגיסטיקה. לרוב ענפי הספורט האחרים אין לנו משאבים קיימים לארח אירוע בסדר גודל עולמי, וקיימת שאלה אמיתית האם כדאי להשקיע בהקמת אולמות/מגרשים שלא ברור האם יקיימו את עצמם לאחר מכן.
יש עוד אלף שאלות, שכולן מביאות למסקנה שזה לא כשל פנימי שצריך לתקן, אלא מצב סביר. אנחנו מדינה קטנה בעלת 9 מיליון תושבים. אנחנו מנותקים גיאוגרפית מאירופה (וכמובן מיבשות אמריקה, אסיה המרכזית, אוסטרליה וכו'), וממדינות רבות בסביבתנו, אין לנו משאבים גדולים, אין לנו תשתיות רציניות קיימות. אנחנו לא *אמורים* לארח מונדיאל.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

הכוונה שלי לא היתה שישראל עכשיו צריכה להרים ביד אולימפי. הג'ירו בסך הכל היה אחלה וחבל לי שפספסתי אותו, אבל גם את הג'ירו אנחנו לא היינו יכולים לארח אלמלא יהודי טוב שתרם את הכסף. זה יופי של דבר, אבל הוא גם מדגיש עד כמה אנחנו בפיגור מיתר העולם שמרים תחרויות ב30 מיליון דולר בלי למצמצם.

ישרון 7 במאי 2018

מדויק!!
מסכים איתך לגמרי.

Zork 7 במאי 2018

אני לא מבין למה אתה חושב שיתר העולם מרים את התחרויות האלו "בלי למצמץ" לא דרך גבירים, ספונסרים והמון כסף פרטי?

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

לרגע לא טענתי שלא דרך כסף פרטי וספונסרים.

DS 7 במאי 2018

פוסט קצת מנותק.. כל האירועים הגדולים לא צריכים להיערך במדינות קטנות חסרות משאבים ובעיקר ללא מסורת רבת שנים באותו ענף. זה יוצר פילים לבנים, חובות כבדים ואשליה שהכל בסדר למרות שלא.

להפנים וליישם – מסורת מייצרים מלמטה לא קונים as is.

DS 7 במאי 2018

האירוע עצמו היה מדהים וכיף גדול. הבעיה העיקרית היא שזה מסוגי הספורט האידיווידואלים שמי שרוצה להיכנס אליו ברצינות לא יכול לגור ולהתאמן בארץ, מה שמגביל מאוד את היכולת של ישראלים להגיע לרמה הגבוהה ביותר של הטורים. פשוט עניין של תשתיות וגודל מדינה (ומיקום). איך אומרים, location location location.

גל ד 7 במאי 2018

אתה באמת מנותק. ישראלים לא יצאו כדי לראות. יצאו כדי להיראות.

שי 7 במאי 2018

ברור, הרי כולם יכולים לראות מי יצא לצפות בג'ירו. זה ממש הגיוני מה שאתה אומר.

udi 7 במאי 2018

נראה לי שהוא התכוון שהם יצאו רק כדי שיהיה להם סטורי באינסטוש ולא בגלל שמעניין אותם הספורט הזה.

אלעד כץ 7 במאי 2018

שטויות. הם (אנחנו) יצאו כדי להיות חלק מארוע בקנה מידה מידה בינלאומי. להיות חלק מהחוויה.

udi 7 במאי 2018

כמובן שיש ויש. בתור אחד שהתחיל לראות מרוצי אופניים עוד מהתקופה של יאן אולריך אני כנראה בצד שלך. אבל הגבתי לשי כי באמת היום כולם יכולים לראות מי יצא לצפות בג'ירו(דרך הרשתות החברתיות)

אביאל 7 במאי 2018

נו ונניח שזו סיבה לצאת בשבילה, מה הבעיה איתה ?

אלעד כץ 7 במאי 2018

לא חושב שזו היתה המוטיבציה העיקרית. אולי המשנית.

דובי מילר 7 במאי 2018

"…מה שישראל ארחה זה השוליים של השוליים של הליגה של הגדולים בספורט. אין בזה כדי לגמד, אלא פשוט להבהיר. אלה שלושה ימים מתוך כל התחרות והתחרות עצמה היא יחסית תחרות שולית ביחס לתחרויות הגדולות (משחקים אולימפיים, מונדיאל וכו'). זה אפילו לא מרוץ האופניים הכי חשוב בעולם והוא אפילו לא משודר בטלויזיה בארצות הברית…"

אתה טועה וחבל…
הג'ירו הוא מירוץ האופניים השני בחשיבותו (הראשון הוא כמובן הטור דה פראנס).
זה שהוא לא משודר בארה"ב בטלביזיה לא אומר כלום מכיוון שארה"ב לא ממש סופרת את העולם שמסביבה אלא אם יש לה אינטרס אמיתי.
גם הפורמולה-1 עד לפני 10-15 שנים לא שודר ישיר אלא שאז הבינו שבכדי להיות חלק מהעולם הזה צריך להתחבר אליו ולא להתנשא מעליו.
בארה"ב אין שום תחרות אופניים שמשתווה לטור או לג'ירו, רק לטור של קליפורניה יש איזו קירבה וגם היא לא בשיא, עובדה, הקבוצות הגדולות לא שולחות את הרוכבים הבכירים לשם.

וזה מבלי להתייחס לנקודה הישראלית, יחסי הציבור והתיירות אליהם זכינו.
וכן, גם לנו, למרות הכל מותר ליהנות מאירוע בינ"ל וזו הייתה בהחלט חוויה לצפות בו מקרוב.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אתה צודק, אבל זה לא סותר את מה שכתבתי. ביחס לאולימפיאדה ולאירועי הספורט הגלובלים, הג'ירו זה השוליים. ושלושה ימים מתוך שלושה שבועות, זה השוליים של התחרות. לכן השוליים של השוליים של הליגה של הגדולים.

דני 7 במאי 2018

שוב, כמה מדינו מארחות אולימפיאדה או מונדיאל? מה ארחו בשנה האחרונה מדינות כמו הולנד, בלגיה, או שבדיה נניח?

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

שבדיה ארחה את גמר הליגה האירופאית שנה שעברה. בלגיה ארחה שנה שעברה קטעים בטור דה פראנס. שני אירועים שגם הולנד ארחה בחמש השנים האחרונות ולא כאיזה פרויקט לאומי.

דני 7 במאי 2018

אז מה שעשינו בארץ אולי מדרגה אחת פחות מכל אחת מהן אבל בטח לא שוליים שבשוליים. אם היית אומר שישראל לא מארחת ארועים כאלו כדבר שבשגרה אז לא חושב שמישהו היה חולק עליך, אבל ברגע שאתה מפגין כזה זלזול לארוע ספורט חשוב, זה נשמע מאוד קיצוני.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

זה בדיוק מה שאני טוען ולא הפגנתי שום זלזול. טענתי שעבור ישראל זה האירוע הכי גדול שנערך בעוד במדינות אחרות זה עניין די שגרתי. הולנד ארחה יורו וגמרי אלופות ואליפויות אירופה בשחייה (בריכות ארוכות) וכו'. בלגיה ושבדיה מארחות דיאמונד ליג מידי שנה. אין בזה לגמד את הג'ירו, רק לשים אותו בפרופורציות. וכן, ביחס לאירועי ספורט גדולים הג'ירו נמצא בשוליים וביחס לג'ירו שלושה ימים מתוך שלושה שבועות זה שוליים. לכן זה השוליים של השוליים.

דני 7 במאי 2018

אני לא מסכים איתך. הג'ירו הוא ארוע ספורט חשוב לא פחות מהדיאמנוד ליג. במצטבר, יש יותר צופים בג'ירו מבכל תחרות דיאמונד ליג. שלושה ימים ראשונים זה אולי לא שיא הג'ירו, אבל הם חלק אינטגרלי מהתחרות. לפי ההגיון הזה כל יום בודד הוא שוליים כי זו תחרות ארוכה.

אוהד 7 במאי 2018

אל תשכח שהולנד, בלגיה ושבדיה האירופה.
ישראל לא.

אלי ארמסטרונג 7 במאי 2018

נגעתם בהכל חוץ מהתחרות הספורטיבית.

הנופים והעתיקות באיטליה לא פחות מלהיבים.
לא בטוח שההתלהבות מהבחינה הזאת תרד בשלבים הבאים.

אין שום התייחסות לפאן המקצועי בתחרות כי הוא באמת לא היה מעניין כמו ההתלהבות הישראלית מהאירוח והשידור של יורוספורט ליד הבית.

D! פה ועכשיו 7 במאי 2018

מה שגוס ומה שדובי מילר אמרו, ובטח לגבי האמריקנוצנטריות של הדיון שלך.

+ הבעיה בארץ היא לא שאין ספורט בינלאומי ברמה גבוהה אלא שאין ספורט עממי רחב. כל כך מעט עושים פה ספורט באופן עממי אך מאורגן וכל כך מעט עושים ספורט עממי לא מאורגן שאין תשתית אמיתי של קהל (שאכן צמא לדברים).
כשזה יקרה – יהיו פה גם הופעות גדולות. סליחה, אירועי ספורט גדולים. ולא חשוב אפילו האם זה נחוץ או לא (וכמו שגוס אמר – עדיף להשקיע בעם).

הולנד מלאה מרגשי כדורגל/קטרגל קטנים עם שערים ורשתות ברזל, פה ישראלים לא משחקים אם אין להם רשת כאילו הם בקלסיקו. גרמניה מלאה בשולחנות פינג פונג עם רשתות מתכת – והם מלאים בכל הזמדנות אפשרית – לישראלים זה א. לא נאה לשחק בלי רשת, ב. אין.

לא יודע מה המצב באמריקה, במקומות שאני יוצא לי להגיע אליהם באירופה, אנשים יוצאים החוצה יותר מפה לעסוק בפעילויות ספורט מאורגנות ושאינן מאורגנות.
זו הבעיה ושם צריך להשקיע כסף

אנונימוס 7 במאי 2018

בעיניי זאת הנקודה באמת. היה יותר חשוב שישקיעו את המאה מיליון האלה בספורט עממי, כך שתיבנה פירמידה. במקום זה, במהלך ישראלי קלאסי למדי, זורקים אותם על איזה מופע ראווה. אז עמדתי בצומת, התעקשתי שהילדים יחכו למרות שהשתעממו, ראינו אופניים עוברים ל3 דקות (אנטי קליימקס מוחלט), והמשכנו בחיינו. כמה השפעה יש לזה על משהו? זניחה לדעתי.

אם באמת רוצים שדברים כאלו יהפכו לנורמה צריך שיהיה בסיס, ושמהבסיס הזה באופן אורגני יצמח העניין שיוביל לכך שאירועים כאלו ירצו להגיע לישראל, ושיהה לזה מימון (ולאל מאיזה משוגע משועמם חד פעמי).
אפילו היוזמה של אותו אדאמס שיהה טור דה ישראל היא הרבה יותר הגיונית בעיניי ממופע הראווה הזה.

D! פה ועכשיו 7 במאי 2018

מעניין כמה אנשים היו יוצאים לראות את הטור דה ישראל?
באמת, בלי ציניות. או תוך כמה זמן זה היה נהפך לאירוע משמעותי באזורנו.

ואפרופו אזורנו, טור דה המזרח התיכון, מלבנון עד מדבריות מצרים היה יכול להיות משהו מדהים

אמיתי 7 במאי 2018

מסכים עם שניכם אגב הדיון שהיה לי עם גרייזס. הפכו את היוצרות

נבות 7 במאי 2018

סילבן אדאמס גם משקיע כסף בהקמת וולודרום בהדר יוסף. השבוע בגארדיאן גם הופיע ציטוט שהוא רוצה להפוך את ישראל להולנד של המזרח התיכון. יש לו שאיפות שיהיה פה בסיס כזה.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אם לפתח את הזווית הזאת, אז לג'ירו באמת יכולה להיות השפעה מאוד חיובית על קידום תחרויות בינלאומיות של ספורט עממי. כלומר, להתמקד בהבאת התייר כמשתתף ולא כצופה. מרתונים, אופניים, טריאתלונים, מים פתוחים, איירון מן, אולי גולף וכו'. כי באמת הנופים בארץ וההיסטוריה של המקומות בישראל מאוד מיוחדים וגם מזג האוויר בחורף מאוד נוח ביחס לאירופאים. זאת החלטה אסטרגית מעניינת שישראל יכולה לקבל.

D! פה ועכשיו 7 במאי 2018

אני חושב שמזג האוויר יותר משמעותי מהנוף.
יש מעט מאד נופים באמת מיוחדים בארץ. הייחוד היחידי אולי זה היכולת לעבור יחסית מהר מזוג נוף אחד לשני.

אני גם לא בטוח למה צריך להמקד בלהביא תייר ולא בלהפוך את רבים יותר מהתושבים לפעילים ספורטיבית

yaron 7 במאי 2018

פוסט לא ברור…
נהדר שיש מדי פעם אירועים בינ"ל אבל לא הייתי רוצה שיביאו לכאן ויממנו אירועים רק מסיבות פוליטיות. דגש על *רק*.
אם יש הצדקה כמו בג'ודו, שיט, כדורסל וכדורגל זה מצויין ואז הערך המוסף הפוליטי הוא נהדר.
אם יש ספונסר שמממן את רוב האירוע והמדינה תומכת כמו בג'ירו זה גם יופי.
להפוך את זה ל-100% פוליטי זה שחיתויות לאורך כל הדרך.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

יכול להיות שלא הבהרתי מספיק את הנקודה, אבל המסקנה מהפוסט זה שאפשר לנתח את הג'ירו מכל מיני זוויות אבל על דבר אחד אין מחלוקת – רבאק, תפסיקו עם האופניים החשמליים.

D! כאן ועכשיו 7 במאי 2018

נכון. אופניים חשמליות צריכות לעבור דרך רישיון יעודי לבני 60 פלוס

נבות 7 במאי 2018

למה להפסיק? שירדו מהמדרכות ויתנהגו לפי חוקי התנועה (גם אופניים בלי מנוע).

אורן השני 7 במאי 2018

היה שידור חופשי באתר ערוץ הספורט, לא יודע אם ימשיכו אותו (באתר) גם לאיטליה.

דני 7 במאי 2018

הג'ירו הוא בטח לא ארוע שולי או השוליים של השוליים כמו שקראת לזה. נכון, זה לא מונידאל או אולימפיאדה אבל כמה מדינות ארחו אחד מהשניים? למה לגמד ארוע רק כי הוא לא מונדיאל או אולימפיאדה? יש הרבה ארועי ספורט חשובים שאינם אולימפיאדה או מונדיאל ולנתח את זה לפי מה שמשודר בטלביזיה האמריקאית לא יביא אותך רחוק. תנסה למצוא את גביע העולם ברוגבי, או אליפויות עולם ואירופה בכדוריד וכדורדעף, שלא לדבר על קריקט. לא תמצא כלום.

בשורה התחתונה, זה ארוע חשוב. לא הכי חשוב אבל גם לא שולי. ההבדל הוא שמדינות אחרות מארחות הרבה ארועים כאלו ואנחנו רק אחד או שניים אבל זו התחלה.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אני כל הזמן מקטר על היעדר שידורי הספורט בארה"ב, אבל מה שכתבת לא מדוייק. אליפות העולם ברוגבי בוודאי ששודרה בשידור ישיר. בגמר בוודאות (ולדעתי גם באחד מהחצאים) אפילו צפיתי. יש ערוץ אולימפי שבו משודרות אליפויות עולם כמעט על בסיס יומי, לרבות אליפות העולם בכדורעף. אליפויות אירופה, למעט יורו, באמת לא משודרות. לגבי קריקט, לא בדקתי.

דני 7 במאי 2018

אוקיי, אבל הם משודרים בערוצים מיוחדים שצירך לשלם עליהם במיוחד. באירופה הג'ירו משודר בחינם או עם חבילת בסיס לכולם.

Lord Anthony 7 במאי 2018

משדרים גם טורנירים שאין בהם מתחרים אמריקאים?
אני מניח שאם היה בג'ירו רוכב אמריקאי עם סיכויים לזכות (או לכל הפחות לקחת את אחת החולצות) כבר היה מי שדואג לרכוש את זכויות השידור.

מתן 7 במאי 2018

אשמח לציטוטים מדויקים של שר הבטחון או הרמטכ"ל על זה שעדיף לארח אירוע ספורט ע"ח F-35. לקבוע שסדר העדיפויות פה לא נכון זאת קביעה לא ברורה לטעמי. קטאר וסעודיה ממש לא ברות השוואה לישראל משום בחינה, ואין סיבה להגיד שאם הן יכולות אז למה לא אנחנו.

Amir A 7 במאי 2018

אני קצת מבולבל מהסיפור של הבחור הקנדי. לא נשמע לי הגיוני שאדם פרטי מנסה לדחוף איזה שגעון שמעניין אותו ובעקבות כך מדינה שלמה חוסמת את עורק התחבורה הראשי שלה לשעות.
אל תבינו לא נכון, אני לחלוטין בעד אירועי ספורט שכאלו, כולל סגירת כבישים וכדומה, אבל לא כשזה מגיע מאיזה גביר עלום כלשהו מארץ אחרת. אירועים כאלו צריכים להיות ברמה מוניציפאלית/לאומית.

ישרון 7 במאי 2018

הסר דאגה מלבך גם ראשי הערים וגם השרים/ח"כ היו בעד, במיוחד שהוא ממן את זה. אם הבנתי נכון זה סוג של מתנת יומלדת לישראל

Amir A 7 במאי 2018

זה בדיוק העניין. אדם פרטי לא אמור להביא, מתוך גחמה אישית, לסיטואציה של סגירת עורקי תחבורה ראשית.
אם מקובל על מנגנוני השלטון שארועי ספורט "שווים" את ההקרבה הזו (וכמו שציינתי, אני חושב שהם שווים), בבקשה, שיתכבדו ויכניסו את זה לסידרי העדיפויות שהם מציעים לאזרחים, ואלו פעם בארבע שנים יוכלו להצביע ולהכריע האם זה מתאים להם או לא. אבל שיגיע אדם פרטי ויניע מדינה ריבונית לדבר כזה נשמע לי מופרך. ודרך אגב, העובדה שהיוזמה היתה של אדם פרטי מבטיחה שלא תהיה לזה המשכיות.

ישרון 7 במאי 2018

אולי אני סתם אופטימי אבל אני מקווה שעכשיו אחרי שראו את הפוטנציאל הם יכניסו את זה לסדר העדיפויות. לא צריך לקפוץ מעל הפופיק ולהציע ביד מונדיאל, האירועים הקטנים שעומדים בתקציב שלנו מספיקים (לי לפחות) בהחלט.

נבות 7 במאי 2018

אדאמס עלה לישראל לפני שנתיים, לא חושב שזה אמור לשנות את הנקודה שלך.

Amir A 7 במאי 2018

אכן, זה לא רלוונטי. לאדם פרטי לא צריכה להיות זמינה האפשרות לנכס לעצמו את המרחב הציבורי. הדבר הזה פותח דלת ענקית לשחיתות ברמות שלא יאמנו.

Amir A 7 במאי 2018

הדרך הנכונה לעשות את זה היא שמשרד הספורט (יש דבר כזה?) יכין תוכנית רב שנתית לאירוח ארועי ספורט ברמה עולמית, ישיג תקציב בדיוני התקציב, ואת השאר (אם יהיה צורך בסכומים נוספים) ינסה להשיג באמצעות חסויות בין אם מחברות ובין אם מיחידים. אפשר להבטיח לנותני החסות במצבים כאלו פרסומת, פוטו-אופ או לא יודע מה הם אוהבים שם באלפיון העליון. אבל מה שאי אפשר לתת להם זה לנהל את המשאבים הציבוריים רק בגלל שיש להם כסף.

נבות 7 במאי 2018

לא יודע כמה כסף הוא שם בעצמו על האירוע (להבדיל מעל Israel Cycling Academy). אני רוצה להאמין שמה שהוא עשה זה לדחוף את הרעיון למארגני התחרות ואחר כך או במקביל להציג אותו למשרדים הרלוונטיים בישראל, והם לקחו בשתי ידיים.

Amir A 7 במאי 2018

הוא שם 70 מיליון שקל מתוך 100 מיליון שנדרשו (עד כמה שהבנתי). משרדי ממשלה שמו עוד 30 מיליון ו-20 מיליון נוספים הגיעו ממקורות אחרים. בקיצורו של דבר, מה שהוא עשה זה לא "לדחוף את הרעיון". עם כל היופי שהבאה של אירוע ברמה כזו לישראל, אסור בשום פנים ואופן שלאדם פרטי תהיה גישה שכזו למרחב הציבורי. מה השלב הבא? לסגור את נתב"ג לחצי יום כי רד-בול זקוקים למשאבים שם לצורך ה- Red Bull Air Race World Championship?

Ljos 7 במאי 2018

ברוך הבא לישראל?

אביאל 7 במאי 2018

אמיר – הטענה שלך דיי מצחיקה, במיוחד לאור העובדה שאתה חי בארה״ב, שם הספורט (המקצועי) ממומן כולו מידיים פרטיות או מנותני חסות גדולים.

שום שגעון של בחור קנדי, ראשית הוא ישראלי, שנית הוא הביא רעיון וזה עבר דרך משרד התיירות (שנתן גם כן כסף) ודרך כל הרשויות והבירוקרטיות, זה גם לא עניין לא שגרתי שהמירוץ מתחיל במדינה אחרת ככה שאין פה שום ״שגעון״, את השגעון אתה צריך להפנות לדוגמאות שיואב נתן בהם המפרציות שופכות מילארדים כדי לקנות תדמית, זה שגעון שהאירופאים ואיגודי הספורט משתפים איתו פעולה בשל האהבה שלהם לכסף קל.

שלישית, הטענה של הימין הכלכלי היא בדיוק ההפך, לא הייתי רוצה איזה מנהלת עמוסה בעסקנים שמסדרים לחבריהם מקומות או חוזים מפוקפקים, הייתי רוצה שזה יבוא מידיים פרטיות כי זה יעיל ולא מושחת, למה אנשים שבאופן קבוע מתלוננים על המדינה רוצים לתת לה תמיד עוד כוח ? זה עניין שלא ברור לי אף פעם.

אביאל 7 במאי 2018

אגב, זה בדיוק מה שגייטס ובאפט עושים עם היוזמה הברוכה שלהם, הם עשו הרבה כסף וככה הם מחזירים לחברה, עוקפים את המדינה ומשקיעים ישירות, אתה יודע כמה אנשים חייבים את חייהם לביל גייטס על ההשקעות הענקיות בחקר סרטן שהקרן שלו ושל אשתו עשו ? היית מחכה למדינה שתגבה ממך מיסים על זה ותבצע את זה בחוסר יעילות ?

Amir A 7 במאי 2018

אביאל, אתה מפספס את הנקודה. אני בעד השקעות פרטיות. מה שאני לא בעד זה ניכוס של משאבי הציבור לטובת ההשקעות הללו. לא ראיתי את גייטס או באפט סוגרים כבישים ציבוריים מרכזיים כדי לממש את חזונם.

אביאל 7 במאי 2018

אמיר – המכונים האמריקאים לבריאות שהם תורמים להם זה אותו רעיון, הם מנווטים את הכסף למערכת, ככה זה עובד, אנשים לא יזרקו כסף בלי איזה בקרה או רצון.

לא היה פה ניכוס של משאב ציבורי, היה פה פעילות ששלושה רבעים ממנה מומנו ע״י תורם שאוהב את המדינה ואוהב את הספורט (מה אתה צריך יותר מזה ?) והכל נעשה בהסכמה ובחסות של המדינה.

Amir A 7 במאי 2018

שוב אביאל, אתה מפספס את הכיוון של הטענה שלי. אני לחלוטין בעד השקעה פרטית, אבל השאלה היא מי יגן על האינטרסים של הציבור שאין לו את המשאבים הכלכליים מאותם מתי מעט שכן יש להם?
בוא נלך לקיצוניות. נניח מחר יופיע איזה נדבן עם כיסים עמוקים ויציע להקים בישראל בית חולים, רק בתנאי שבית החולים ימוקם על פסגת התבור. כן? לא?

אביאל 7 במאי 2018

אמיר – כמו שאמרתי, הכל עבר דרך הגורמים הרלוונטים, יש גבול גם להתערבות של התורם. ברור שיש אנשים עם בקשות ביזאריות או כל מיני אינטרסים נחבאים וברור שגם הם יצליחו פה ושם, אבל לבטל באופן גורף וכללי את התרומה של המגזר הפרטי זה מחיר כבד מדי לחברה, ראה בתי חולים ואוניברסיטאות, אפשר בהחלט לדון ולקבוע כללים וחוקים בעניין או בקיצור רגולציה.

בכל מקרה, זה לא המקרה כאן, הוא הביא רעיון, הסכים לממן וזהו, לא משאב ציבורי ולא כלום, באותה מידה זו היתה יכולה להיות יוזמה של השר עצמו שהיה מביא את כל הכסף מהמדינה, אני לא רואה שום הבדל כאן בכוונות ובתוצר הסופי.

Amir A 7 במאי 2018

אביאל, סגרו את נתיבי התחבורה הראשיים של המדינה לשעות. אם זה לא משאב ציבורי אז אני לא יודע מה זה משאב ציבורי.

אביאל 7 במאי 2018

לטובת תחרות ספורט, כאמור באישור המדינה וכו׳, כמו שעושים בכל העולם בסוג הזה של הספורט, סוגרים כבישים, שום דבר מיוחד, אם בצרפת, ספרד ואיטליה ופה גם קראתי שבקליפורניה, אז זה נראה לי בסדר גמור.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

זה שהרעיון מגיע ממיליארדר יהודי ולא משר בממשלה, זה בסדר. המדינה לא צריכה לפסול שיתופי פעולה עם המגזר הפרטי. הבינו שבמחיר מציאה מבחינת עלות ציבורית אפשר להראות במשך שלושה ימים ביורוספורט את מדינת ישראל לאירופה. יבשת בה באופן כללי ישראל מקבלת בו כיסוי עוין. להראות את הנופים וההיסטוריה והאווירה החיובית בתחפושות סופרמן או בבגדי גוף ורודים. בלי ענייני הסברה על עפיפוני נפץ. המדינה השתכנעה שזה כדאי והחליטה לתמוך וכנראה שהביצוע היה מוצלח. לטוב או לרע, אני יותר רואה את זה כאירוע חד פעמי של נורמליזציה. פחות מיממה אחר כך חזרנו לטירוף של פחד מהאיראנים ולדחוף לראש הממשלה היפני שוקולדים בתוך נעליים.

Amir A 7 במאי 2018

אני חושב שגם אני וגם אביאל (ואתה) הבהרנו את נקודת הראות שלנו היטב. אני מתנגד לדרך שבה הסיפור הזה התגלגל כי לדעתי זה פותח את הדלת לשחיתות ובעלות של בעלי הון על המדינה.
כן, יש את זה בכל מקום וצריך להילחם בזה. בארה"ב היה עכשיו סיפור גדול על האחים קוך והתרומה שהם נתנו לאוניברסיטת ג'ורג' מייסון בתמורה לקול בהצבעה את מי שוכרים למשרה שהם תמכו בה וכן קול בנוגע למי צריך לפטר מהסגל האקדמי. יש דברים שבהם לא צריכה להיות למגזר הפרטי דריסת רגל בגלל העובדה שיש לאנשים כסף. מחקר אקדמי הוא דוגמא לכך. שימוש במשאבי הציבור הוא דוגמא נוספת.
והקטע של הנעליים לקינוח הוא ענק. אין דברים כאלו. אפילו מונטי פייתון לא היו חושבים על זה.

שמוליק 7 במאי 2018

השחיתות תעצר והיעילות תעלה כשיתנו יותר כוח לאנשים פרטיים ועשירים לעשות ככל העולה בראשם. גאונות לשמה. איך לא חשבנו על זה? רק אם נחזור לתקופת הצמיתים והאדונים תיגמר השחיתות. גאונות, אביאל. אתה גאון.
ימנים כלכלים הם צדיקים.

z 7 במאי 2018

מסכים עם העובדה שאנחנו שנות דור מאירועי הספורט הבאמת גולים, אבל 2 הסתייגויות משלי:
1 –
זה *הכל* עניין של כסף, ומה לעשות – לקאטרים וחבריהם יש יותר ממנו.

2 –
בהנתן המצב, אני עדיין מעדיף את ה F35, בלית ברירה

אביאל 7 במאי 2018

שתי הערות\שאלות

1.״זה אירוע שדרש את סגירת המרחב האווירי במדינה״ ???

2.זה שמדינות דיקטטוריות שמות כסף גם על ספורט, לא אומר שהן חוסכות על נשק, זה לא בא במקום אלא בנוסף, ההשוואה הפופוליסטית של מחירי הF35 היא קצת מצחיקה, ראשית בגלל שהיא ממומנת בכספים שהאמריקאים נותנים לנו לעשות רכש במדינה שלהם, שנית שבניגוד למטוסים הקטארים או הסעודים שנרקבים במדבר אנחנו באמת צריכים את המטוסים האלה, אתה יודע איראן, חמאס, חיזבאללה וכו׳.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

1. כן, בגלל הצילומים מהאוויר.
2. איזה צבא יש לקטאר או ליתר האמירויות? מבחינה צבאית, כל מדינות האזור כובשות אותן במהירות שסדאם כבש את כווית. קטאר והאמירויות למיניהן החליטו שבמקום להשקיע את הכסף הבלתי נגמר שלהם בצבא חזק להשקיע בכוח רך כדי להיות שחקנים מרכזיים. אז הקטארים הקימו את אל ג'אזירה ששינו לגמרי את העולם הערבי ומדינות המפרץ מארחות תחרויות ספורט מפה ועד הודעה חדשה. אנחנו כישראלים רואים את זה כמשהו שלילי בגלל השוחד למונדיאל ובעיקר כי הם מפלים נגדנו (ענייני ויזות וכו') ומשפילים אותנו (להתחרות בלי דגל), אבל בעקרון אלה בייבי סטפס לכיוון המערב ולא לכיוון האיסלאם הפונדמנטליסטי. אין בזה להגיד שישראל צריכה להפוך להיות קטאר או ערב הסעודית עם כל המשתמע מכך בנושאי זכויות חברתיות וזכויות האזרח, אלא שהכל עניין של סדרי עדיפויות.

ליאור 7 במאי 2018

המרחב האווירי ממש לא נסגר. נתב"ג ושאר שדות התעופה פעלו כרגיל.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אתה צודק, הגזמתי. לא התכוונתי שהפסיקו טיסות לישראל, אלא שהיה תיאום מסיבי עם חיל האוויר. גם חידדתי בפוסט.

yaron 7 במאי 2018

גם לא מאסיבי, אני ראיתי מסוק אחד (מניח שהיו שניים) שטס בגובה נמוך. זה מצריך תיאום אבל בטח שבמדינת ישראל זה לא פרוייקט מאסיבי.

אביאל 7 במאי 2018

בירושלים היו שלושה מסוקים, ככה לפחות קראתי.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

היות ואני לא נמצא בישראל אני ניזון מהתקשורת הישראלית (כתבות וציוצים של עיתונאים), אבל תיאום מסיבי ביחס לאירוח אירוע ספורט בישראל, לא ביחס לששת הימים.

yaron 7 במאי 2018

על הקרקע בהחלט היה מבצע לוגיסטי רציני ואני מודה שנאנחתי אנחת רווחה גדולה כשהכל הסתיים בשלום.
הכל נראה מאוד מקצועי ועדיין מאוד חששתי מאיזה דביל או קבוצת דבילים שיעשו משהו ממש מפגר ושזה ישודר בכל העולם…

איתמר 7 במאי 2018

עיקר התיאום (הביטחוני) עסק בהימנעות מצילום אתרים צבאיים.

אביאל 7 במאי 2018

1.אני מניח שכמו בכל מדינה שבה מעלים מטוסים או מסוקים לאוויר יש תיאום עם הרשויות.

2.טוב בדקתי נתונים, לקטאר אכן יש צבא קטן יחסית, אבל האמירויות הוציאו 23.5 מיליארד דולר בשנת 2016, שזה יותר מהתקציב הישראלי (אם מוציאים את הסיוע האמריקאי, לינק בתגובה הבאה), שלא נדבר על הסעודים עם כמעט 90 מיליארד דולר.
ברורים לי היתרונות של soft power ואפילו השתתפתי פעם בסמינר שהעביר ג׳וזף ניי על הנושא (שהוא זה שהמציא את המונח אם אני לא טועה) אבל כמו שהוא אמר בסוף, hard power עדיין המלך ובראש ובראשונה זה מתנקז לכוח צבאי וכלכלי, ראה ארה״ב.

אביאל 7 במאי 2018

קישורים

תקציב איחוד האמיריות – https://www.globalsecurity.org/military/world/gulf/uae-budget.htm

תקציב הסעודים – https://tradingeconomics.com/saudi-arabia/military-expenditure

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אם נכנסים לג'וזף ניי, שהוא באמת החוקר שהתווה את המושג ואני מצטט אותו לא מעט גם בדוקטורט וגם במאמרים שנמצאים כרגע תחת שיפוט, אז הוא באמת טוען שלסופט פאואר יש גבולות ושהשימוש המושכל ביותר בכוח זה שילוב של סופט פאואר והארד פאואר, מה שהוא מגדיר כסמארט פאואר – כוח חכם. כלומר, שעדיף לגרום לאחרים להזדהות איתך ולפעול על פי האינטרסים שלך מבלי להפעיל כוח קשה (קרי סנקציות צבאיות או כלכליות), אבל כשזה לא עובד כדי לגרום לצד השני לעשות מה שאתה רוצה תצטרך שלך יהיה מקל חזק יותר.

אביאל 7 במאי 2018

בדיוק, אני למדתי עליו וגם הסמינר במסגרת של דיפלומטיה ציבורית.

איציק 7 במאי 2018

מעניין אותי אילו מדינות בסדר גודל של ישראל בעולם המערבי קיימו תחרויות בסדר גודל של גראנד טור, גראנד סלאם, אליפות אירופה בכדורגל, מונדיאל, אולימפיאדה. אפילו אליפות עולם באתלטיקה בטח אין הרבה במדינות בגודל זה. הייתי רוצה שיהיה באופן קבוע טורניר בסדר גודל של ריקליס בטניס, איזה מירוץ בינלאומי חד- או דו-יומי, משהו ברכיבת שטח אולי. להמשיך במסורת של תחרות ג'ודו בינלאומית כמו שיש בחולון בהתעמלות אמנותית. מה שאתה מצפה לא ישים ולא צריך לצפות לו. אם יהיה עוד טור שיעבור פה, בית באליפות אירופה בכדורסל ועוד אירועים כאלו, דיינו.
לגבי ארמסטרונג, חד משמעית לוותר על הכסף לחקר הסרטן. ברגע שאתה מכשיר פעילות פסולה על-ידי הלבנה במעשים טובים זה מדרון מאד חלקלק שבסופו של דבר הנזק בצידו יהיה גדול יותר. אל תרמה ואל תעביר כסף באמצעות זה.

אמיתי 7 במאי 2018

אם כבר מרמים ומרמים אז עדיף שייצא מזה טוב. זה לא שעכשיו כולם יתחילו לרמות בשביל לתרום

איציק 7 במאי 2018

התשובה שלך לא קשורה, השאלה הייתה מה עדיף שארמסטרונג לא יחזור אחרי המחלה, לא ירמה ולא נשיג את הכסף, או שירמה אבל על הדרך גם יצא טוב. התשובה שלי מתייחסת לשאלה האתית שנשאלה. אם אלו שתי הברירות אני לא רוצה את הכסף שלו ולא את הרמאות שלו. אם הוא מרמה בכול מקרה, זו שאלה אחרת שלא הייתה אחת מהאופציות שהוצגה.

אמיתי 7 במאי 2018

לוידע מה היו האופציות אבל במציאות זה מה שקורה. אם אני חולה סרטן אני עוזר לו להזריק

איציק 7 במאי 2018

על זה פעם אמרה גאולה כהן שאם בנה יהיה חס וחלילה חטוף על-ידי מחבלים היא תהייה מול בית ראש הממשלה 24/7 ותדרוש שישחררו את כולם כדי לקבל את בנה. היא גם אמרה שהיא מקווה שראש הממשלה לא יענה לדרישותיה. זה ההבדל בין מה שאתה הצגת לראיה מערכתית. המערכת לא אמורה לעודד התנהלות כזו.

אמיתי 7 במאי 2018

אני זה לא המערכת

איציק 7 במאי 2018

ברור, אבל השאלה הוצגה כשאלה אתית ולא כשאלה שבאה לפתור את הבעיות של אמיתי. בכול מקרה, הבעיות של אמיתי בלתי פתירות אז חבל על הזמן.

אמיתי 7 במאי 2018

אין קשר. אתיקה זה לא אומר מערכת..
קודם הצגת תסריט בדיוני ועכשיו אתה מצפה ממני לדמיין שאני משהו אחר. חובב סיי פאיי יעני

איציק 7 במאי 2018

אתיקה זה אומר שלא באם לפתור בעיה פרטית של מישהו ספציפי אלה לדון במצב כלשהו. היום זה אמיתי, מחר חזן, התשובה לא אמורה להשתנות עקב כך.
לגבי תסריט דמיוני אתה מדמיין.

אמיתי 7 במאי 2018

ברור שהיא תשתנה אחרת מה הטעם בדיון. זה מוסר לא לוח הכפל

איציק 7 במאי 2018

מה שאתה מתאר זה מוסר כפול, תדון על זה עם מישהו אחר.

אמיתי 7 במאי 2018

מי שמאמין במוסר אוניברסלי כנראה לא פגש בני אדם מעולם. (לא חושב שאתה מאמין במוסר אוניברסלי. פשוט נכנסת באין כניסה)

איציק 7 במאי 2018

ממש לא מאמין במשהו אבסולוטי בחיים האמתיים, אבל השאלה היא שאלה אתית שניתן לתת לה תשובה של הרצוי. במצוי זה אולי לא יעמוד במבחן המציאות ונדון במקרה של אמיתי כמקרה פרטני עם הניואנסים שמבדילים בין המקרה שלו לתאוריה. אתה מנסה לעוות את השאלה שנשאלה בפוסט ולהוביל למקומות שלא קשורים ולא מעניינים. ברור שבמצבי קיצון אנשים עושים דברים קיצוניים שאין כל קשר בינם לבין מוסר.

אמיתי 7 במאי 2018

חשבתי שמדברים על החיים האמיתיים..תרתי משמע.
אנשים לא צריכים מצבי קיצון כדי לנהוג בחוסר מוסריות.
dont hate the player. play the game

איציק 7 במאי 2018

בסדר, שכל אחד יעשה מה בא לו, שאחרים יתגברו על זה אם זה מפריע להם.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

תגדיר מה זו מדינה מערבית בסדר גודל של ישראל. אוסטריה (יורו, אולימפידת חורף לנוער)? יוון (כל אירוע ספורט שאתה חושב עליו)? הונגריה (לאחרונה רק אליפות עולם בשחייה והיתה בביד אולימפי)? שוויץ (יורו, אולימפיאדת חורף לנוער, מקום מושבם של כל מושחתי הספורט). בחר איזה מדינה בסדר גודל של 7-12 מיליון תושבים והם כנראה ארחו תחרויות יותר יוקרתיות מישראל. התחרויות שאתה מציע ישימות. לדעתי היה טורניר ATP שהיה אמור להגיע לישראל אבל בוטל בגלל צוק איתן. לגבי ג'ודו, באמת אין סיבה שישראל לא תארח תחרות בסבב על אפם וחמתם של האיראנים והאמירויותים.

לגבי ארמסטרונג. אנשים חיים בזכותו.

איציק 7 במאי 2018

אנשים חיים בזכותו זה לנגן על הרגש. אולי גם בזכות אל קאפונה היו אנשים שנצלו מאומללות. האם אתה חושב שזה מוצדק. יש אנשים שתרמו מחלקות בבתי חולים גם בארץ והתגלו כמושחתים. אנשים חיים בגלל זה זה הלבנת חטא בלתי מתקבלת על הדעת בכול מקום מסודר. אתה מתחיל להצדיק את זה בסוף תקבל הרבה דברם שלא חשבת עליהם.
אליפות עולם בשחייה היא עם כל הכבוד לא בסדר גודל של ג'ירו או גראנד סלאם והביד ירד. אם הם היו זוכים כנראה חצי עולם היה צריך לעזור להם. לא רואה איך הונגריה עם הכלכלה שלהם מסוגלת להרים מבצע כזה למרות שיש להם מתקנים ועדיין. אוסטריה ושוויץ אכן מדינות בעלות יכולות כלכליות ותרבות ספורט (כלומר מתקנים קיימים) ברמה שלנו אין איך להתחרות. אבל קח את בלגיה, דנמרק, שבדיה, גם הם לא מקיימים טורנירים בסדר גודל זה על בסיס קבע.

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

אל קאפונה היה רוצח. אין בכלל מה להשוות. טוב שלא אמרת אסקובר. ארמסטרונג רימה בתחרויות אופניים ואיים על כמה אנשים שישתקו. למיטב ידיעתנו, פיזית הוא לא פגע באף אחד. השאלה אם רמת ההסרחה עולה על רמת התרומה לעולם. לא אומר שהוא רובין הוד, אבל זה לא שאנשים איבדו את חסכונותיהם לטובת הקרן של ארמסטרונג. כולה הוציאו דולר על צמיד צהוב שעולה סנט לייצר.

לפני שנה הטור דה פראנס עבר בבלגיה, שארחה לפני 18 שנה את היורו ביחד עם הולנד. שבדיה ארחה את גמר האירופה ליג שנה שעברה ומגישה ביד אולימפי ל2026 ומארחת דיאמונד ליג. דנמרק תארח את אליפות העולם בכדוריד בקיץ הבא וחלק מיורו 2020. אנחנו ארחנו שביעית ג'ירו. לא תחרות שלמה, שביעית. 3 ימים מתוך 3 שבועות.

איציק 7 במאי 2018

ודאי שארמסטרונג לא אל קאפונה, וטוב שכך. הטענה שלי שברגע שאתה מתחיל להזיז את הגבולות של מה נסבל ומה לא מאד קשה לעצור זאת כי על המטר שאתה מזיז מישהו אחר יזיז עוד מטר או שנים ולא יהיה לזה סוף. מבחינה אתית אני נגד, בפרקטיקה כמובן שיש מדרג ולא תולים את ארמסטרונג.
בלגיה ארחה ביחד עם הולנד, כלומר לא לבד (ואני לא מזלזל, הלוואי עלינו), דימונד ליג זה יפה מאד אך עדיין משהו הרבה יותר קטן שמתרכז באחר צהריים אחד באצטדיון אחד. אליפות עולם בכדוריד זה גם לא יורו אלה משהו קטן בהרבה. כל מה שהדגמת מאד מכובד והלוואי ונוכל להשתוות לכך, אבל זה לא מונדיאל, יורו או משחקים אולימפיים. בכול אופן, הייתי מציע שישראל קודם תמצב את עצמה כמדינה שמסוגלת לארגן אירועים קטנים יותר, תייצר תשתיות מתחרות לתחרות. בסוף אולי גם תוכל להרים משהו באמת גדול. איפה בארץ ניתן לארח אירוע של דימונד ליג, של מירוץ פורמולה 1 או אפילו אליפות אירופה בכדוריד?

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

לא טענתי שכל מדינה עם 10 מיליון תושבים יכולה לארח מונדיאול/אולימפיאדה, אלא שמה שעבור ישראל זו תחרות של פעם ב70 שנה, במדינות אחרות זו תחרות שבשגרה.

אי אפשר לארח בישראל את התחרויות שהזכרת. למעשה, למיטב ידיעתי היה אצטדיון אתלטיקה אחד בארץ שהיה צמוד אליו אצטדיון אימונים כפי שמתחייב בתקנים לאירוח תחרויות בינלאומיות. אני כותב היה, כי למיטב ידיעתי בנו עליו וולודרום.

איציק 7 במאי 2018

אולי תהייה לנו אליפות עולם באופניים בוולודרום :-)

D! פה ועכשיו 7 במאי 2018

אי אפשר להתעלם מהעובדה ששיראל מבודדת לחלוטין, מכל שכנותיה, ומהיבשת שבה היא מתחרה.
ברור שזה מגביל את היכולת לשנו לארח.
בעולם נורמלי היינו מארחים את אליפות אסיה בכדורגל, למשל.

זה הגבול. אולי תחרויות משותפות עם מצרים (שמבחינת גודל באמת יכולה לארח תחרויות גדולות). אולי.

ק. 8 במאי 2018

אני עם איציק לגבי לאנס. זה שבדיעבד התרמית הענקית הייתה של חולה סרטן לשעבר וזה השיג תרומות, לא מכשיר את השרץ. אם היו אומרים לך בזמן אמת: אתה מוכן שאמסטרונג יפעיל את מערכת הסימום והאיומים ויזכה בזכות זה בכל הטורים שזכה, כי אחר כך יהיה אפשר לגייס חצי מיליארד תרומות – מה היית אומר?
כמו הדוגמאות שניתנו – פבלו אסקובר, הציל את עניי מדיין, האצטדיון והאגף והמחלקה על שם מזהם העיר וכו'…

אמיתי 8 במאי 2018

הדוגמה של אסקובר והאחים עופר מופרכת- ארמסטרונג לא הרג וסימם אחרים ובשונה מהם רוב הכסף לא הלך אליו. בלי לדבר על זה שהכסף שאסקובר נתן לא ממש הציל אף אחד. אולי הפוך.
אחלוק איתכם סיפור שאני נוהג לספר לפני שבועות- לפני שנים שביקרתי בפרו בדיוק התחלף הנשיא המושחת פוג׳ימורי ונבחר נשיא ממוצא אינדיאני. שאלתי בכמה הזדמנויות מקומיים אם עכשיו יגיע שינוי והאם הם אופטימיים. בגדול התשובה שקיבלתי לרוב היא שהם מעדיפים נשיא מושחת שגונב קצת אבל מביא השקעות וכסף למדינה מנשיא ״חסר שיניים״. המסקנה שלי היא שלבני אדם חשובים יותר הצרכים הבסיסיים שלהם יותר ממידות טובות. כשחסר לך אז המוסר נהייה יותר זול

אמיתי 8 במאי 2018

וכמובן שאני שמח שארמסטרונג נתפס ונשללו ממנו תאריו. אבל המציאות מורכבת

איציק 8 במאי 2018

אמיתי הסיפור שלך יפה, ובמצב שהוא פחות מבסיסי (מחסור במזון, סניטריה ועוד) הוא גם נכון, בטח שברמת הפרט. ברמת הכלל שלטון מושחת לאורך זמן לא יביא לשגשוג (ואל תביא לי את ביבי כדוגמה).

אמיתי 8 במאי 2018

זה לא מדוייק- לא צריך להיות עני מרוד בשביל לרצות כסף מושחת. העולם מלא בפוליטיקאים שאנשים עשירים הריצו. הכל יחסי.
בעולם אידיאלי אין שחיתות והכסף מופנה למו״פ של תרופות. בעולמנו שלנו צריך לשלם לעדי מדינה מיליונים כדי להגיע לגרייטר גוד. אפשר לראות בארמסטרונג עד מדינה..

ויכסלפיש 7 במאי 2018

https://sports.walla.co.il/item/3155838

מניח את זה פה, מה דעתכם?

יואב דובינסקי 7 במאי 2018

משהו בכוונה של הפוסט הזה התפספס. בהן צדק הפוסט נולד ממחשבה שאני מקווה שכל מי שצפו בג'ירו יבינו שאופניים חשמליים זה חולירע. סביב הפאנץ' הזה כתבתי את הפוסט. הכוונה היתה לכתוב פוסט עם משמעויות שנויות במחלוקת ולסיים במסקנה מאוד פשוטה (לאופניים אין מנוע) על בעיות יומיומיות יותר. משהו התפספס. לא נורא.

Amir A 7 במאי 2018

בפוסט שלך יש 776 מילים. המילה מנוע מופיעה פעם אחת. במיקום ה-776.
עם יד על הלב, אם סטודנט שלך היה מגיש עבודה שבה המסר העיקרי מופיע במילה אחת, המילה האחרונה במסמך של 776 מילים, איזה ציון היית נותן?

שי 8 במאי 2018

אז פוסט רגיל שלך נולד לרוב ממחשבות על דור מיכה?

אמיתי 8 במאי 2018

לא ברור לי מה יש לך נגד אופניים חשמליות..זה כלי שמזוהה עם הפועל?

Ollie Williams 8 במאי 2018

הבעיה העיקרית עם אופניים חשמליים היא שהן נהוגות בידי נהגים ישראלים

איציק 8 במאי 2018

זו הכללה גסה. ראיתי ערבים, עובדים זרים עולים שאינם יהודים, וכולם עם אופניים חשמליות. אתה כבר גיירת את כל רוכבי האופניים החשמליות, ואני די בטוח שנגד רצונם. פתאום זכויות האדם לא חשובים.

D! פה ועכשיו 8 במאי 2018

הוא אמר שהם ישראלים איציק, לא יהודים. אפילו שעבורך זה אמור להיות אותו הדבר

אמיתי 8 במאי 2018

אין לו אתיקה לזה. מצב שמשתמש בממריצים

איציק 8 במאי 2018

Ollie Williams, סליחה ומחילה… פספוס בלתי נסלח, ובכול זאת מקווה שתצליח.
נעבור לתיירים ;)

Ollie Williams 8 במאי 2018

אכן, רוב הישראלים נוהגים נורא ללא הבדלי דת גזע ומין.

אני רוכב 8-9 ק"מ לכוון כל יום על אופניים ללא מנוע. אני יכול להבטיח לך שהולכי רגל ורכבים סיכנו אותי יותר מכל חולירה על אופניים חשמליים. ולא חסר כאלה. חולירות מתניידים בכל מיני צורות

איציק 8 במאי 2018

למה כלי רכב סיכנו אותך, אתה לא על שבילי אופניים? הולכי רגל אני מבין, רבים הולכים על שבילי האופניים אבל כלי רכב לא ראיתי שם. כשאתה על כביש זו בעיה, אתה מהווה הפרעה לתנועה סדירה. זו לא סיבה לדרוס אותך אבל אתה לא אמור להימצא שם.

Ollie Williams 8 במאי 2018

איציק, צר לי, אבל התגובה הזו בעיקר מפגינה בורות. בדיוק הגישה שהופכת את האינטראקציה בין אמצעי תחבורה שונים לבלתי אפשרית.

איציק 9 במאי 2018

תודה על תגובתך המלומדת, אך הבורות היא שלך אם זו תגובתך. הרבה שנים הייתי רוכב אופניים ועוד יותר שנים אני הולך רגל.

Ollie Williams 9 במאי 2018

אה, כי "מה אתה עושה בכלל על הכביש" מעיד על כל כך הרבה….
שמע, לא יודע מתי רכבת פעם אחרונה, ועוד כאמצעי תחבורה ולא סתם רכיבה נחמדה עם הילדים בפארק. בטוח שבדנים האחרונות לא רכבת עם ילד בן שנה בכסא מותאם. בוא תעביר נסיעה בת"א "רק על שבילי אופניים" ודבר איתי אחרי כך.
אנשים במדרכה (כולל פקחי הרשויות אגב) שולחים אופניים לכביש, ואז באוטו הם מתעצבנים ושולחים אותם למדרכה. שביל אופניים? ל 75% מהאנשים זה בקושי המלצה. ברכב וברגל, תלוי איפה שפכו קצת צבע וציור דהוי של אופניים.
פשוט לאנשים נורא קל לומר שכל האופניים זה קקה ולנקות עצמם מכל אשמה.
וכמו שאמרתי בהתחלה חולירות מתניידים בכל בצורות וזה לא שכל הרוכבים צדיקים, רחוק מזה. אבל מילת המפתח היא תשתיות.

ואגב, אני יודע שזה מפתיע, אבל למרות שאני רוכב לא מעט, לא נולדתי עם כסא רכיבה שיוצא לי מהתחת, אני גם הולך ברגל ונוסע בתחב"צ/רכב מדי פעם.

איציק 9 במאי 2018

תקשיב, יש הרבה חולרות על 4 גלגלים על הכביש ונהגי אוטובוסים הכי גרועים, לא פעם הורידו אותי מהכביש. מצד שני צריך להבין שרוכבי אופניים הרבה מאד פעמים תופסים מסלול שלם ולא נוסעים בצד (בטח לא בשוליים כי זה אסור על פי החוק). נהג שבכביש של 60 קמ"ש נתקע אחרי אופנים זה בעייתי; נהג בכביש צר של 50 קמ"ש שנתקע מאחורי אופניים כי זה כביש דו סיטרי צר שאפילו שתי מכוניות לא יכולות לעבור זו בעיה. עם כל הכבוד, הפתרון זה לא רוכב אופניים על הכביש אלה לחץ מסיבי על העיריות לייצר שבילים בכול העיר. זה הדבר הנכון. רוכב אופניים על הכביש מסכן את עצמו ובהרבה מאד מיקרים תוקע את התנועה. כן, גם אני עשיתי זאת (לא מתוך כוונה רעה אלה כי זו המציאות, ומאמין שגם אתה לא), אך מישהו שממהר בבוקר לעבודה, או ממהר לקחת ילד מהגן וניתקע ב-15 קמ"ש (או מה שלא יהיה) אחרי אופניים זה הדבר האחרון שהוא צריך. זה לא אומר שצריך להוריד אותו אבל זה מאד מעצבן. אם אתה נוסע עוד עם ילד קטן אז אתה מסכן גם אותו, לא כי אתה מתפרע אלה בגלל הסביבה. מאחל לך הצלחה. אני הפסקתי עם רכיבה על אופניים לעבודה בדיוק בגלל זה. עכשיו מבאר-שבע לתל-אביב זה גם לא מעשי אבל זה דבר אחר.

Ollie Williams 10 במאי 2018

תראה, מתנצל על הטון התקיף פשוט באמת מייאש אותי להרגיש מותקף מכל הכוונים כאילו אופניים זו הבעיה היחידה בג'ונגל התחבורתי בישראל. בטח לא כשאנשים משוכנעים שגם אם יש שביל אופניים זה רק המלצה.

אני מודע להכל, כמו שאמרתי אני גם נתקע באוטו מאחורי רוכבים, והם גם כמעט נתקעים בי כשאני הולך ברגל כי לארוב האנשים פה לא באמת אכפת מהסביבה שלהם. אישית אני עושה כמיטב יכולתי להפריע כמה שפחות.
אבל אי אפשר שכל הסנקציות יהיו בכוון אחד בלבד.

עם הילד שלי אני רוכב על המדרכה בלבד. הכביש מסוכן מדי כי אנשים לא רו לחשוב לשניה איך זה מרגיש לרוכב כשחותכים אותו במרחק 2 ס"מ ב 60 קמ"ש. כשאני על המדרכה אני נוסע לאט ולא מצלצל לאף אחד, מחכה להזדמנות לעקוף או שאנשים יזוזו מיזמתם אחרי שראו אותי ולא נבהלו. אני יודע שאופניים ללא תשתיות ראויות זה קשה אבל חלק גדול מאוד מהבעיה הוא הגישה של אנשים. הפסקתי לספור כמה פעמים צעקו לי באותה נסיעה לעוף מהמדרכה ולעוף מהכביש.

למזלי כרגע בערך 3/4 מהרכיבה שלי דרך פארק הירקון אז לפחות רכבים אין. הולכי רגל (וגם רוכבים) דפוקים לצערי לא חסר.
האירוניה היא שכשאני רוכב בפארק באים מולי המון רצים על השביל, וכשאני רץ בשביל הולכי הרגל ברים מולי המון רוכבים :/

איציק 10 במאי 2018

הכל טוב, זה לא שאני כואס עליך, פשוט כהולך רגל כאשר רוכב אופניים מצלצל לי ועוקף אותי בטיסה כשאין לי מוסג מאיזה צד הוא מגיע, זה מאד מעצבן (ועכשיו עם החשמליים זה בכלל אסון). כשאני עם רכב פונה ורוכב אופניים חוצה את מעבר חצייה בלי להאט ואני בולם בכח, כי מי ראה אותו ואוטו בא אלי מצד שני זה מסוכן. כשרוכבי אופניים נוסעים לי בזיגזג ולא נותנים לאכוף (ויש כאלו) צריך לתת להם קנס כמו לכל נהג משתולל. וזה בנוסף לכל הרוכבים הבסדר שיש בעיה כיוון שאין להם שבילים. אז כן, זה מטריף את הדעת. לא בגללך כמובן.

Ollie Williams 11 במאי 2018

כפי שאמרתי, כיוון אני גם הולך ברגל ונוהג ברכב פה ושם אני לחלוטין מבין מה אתה אומר ומסכים איתך. מצד שני כיוון שאני גם רוכב יש הרבה מצבים שאני מבין אחרת מהנהג הממוצע שלא עלה על אופניים מאז שהיה בן 12.

אבל כשעולה פוסט שהסאב טקסט שלו הוא שאופניים חשמליים אשמים בהכל וצריך להשמיד את הכלי ולהוציא להורג את כל הרוכבים, זה מעצבן.
וזה מעצבן גם מהסיבות שציינתי, ובעיקר כי כולם מסרבים להבין שהכלי הזה יכול להיות פתרון לכ"כ הרבה בעיות אם ישתמשו בו נכון. בלי פקקים בלי חניה בלי זיהום. שזה אומר להתאבד על תשתיות ראויות, ולהסדיר בחוק ענייני רישוי, ביטוח והשתלבות בתנועה. החוקים היום ארכאיים והאכיפה בזיונית ונועדה להעשיר קצת קופות עירייה ותו לא.
עוד משהו שאף אחד לא טורח לחשוב עליו הוא שנניח ועכשיו אסרנו על רכיבה בעיר באופן גורף. על 1000 רוכבים אני מעריך שנזכה ל 500 מכוניות נוספות על הכביש ו 300 נוסעים נוספים בתחב"צ. וכיוון שאין פקקים והתחב"צ מתקתק ביעילות שיא זה לא יורגש ב-כ-ל-ל.

Ollie Williams 11 במאי 2018

וכמובן מעל לכל חינוך חינוך חינוך חינוך חינוך חינוך
אבל זה בכלל קרב אבוד

איציק 11 במאי 2018

Ollie Williams,
בגדול כתוב נכון, אך אם נפרט, תראה מה כתבת:
1. צריך שהרגולטור, כלומר הרשות המחוקקת תעביר חוקים ותקנות בעניין,
2. שהרשות המבצעת תאכוף את התקנות והחוקים,
3. שהעיריות והרשויות הציבוריות יכינו תשתית הפרוסה בכל (רוב) העיר למסלולי אופניים,
4. חינוך של הציבור לרכיבה שלא מסכנת ציבור אחר.
ועכשיו תגיד לי האם זה מעשי :-(

Ollie Williams 11 במאי 2018

עד שמישהו יזיז את התחת למעלה יקח יובלות אם בכלל.
אבל למה להם? הרוב הגדול עסוק בלהטיף נגד רוכבי אופניים על כל סוגיהם כי אז הרשויות הולכות עם הפופוליזם, שלא לדבר על כל הכסף שאפשר לקחת מהאזרחים על הדרך עם דו"חות וקנסות….

אבל זה לא אחריות הרשויות שאנשים יתנהגו טיפה כמו בני אדם. חצי מהקונפליקטים על המדרכה היו נמנעים אם אנשים היו מסתכלים קצת לאם הם הולכים, ואם לזוז חצי צעד ימינה או שמאלה לא היה פיחות כבוד בשבילם.

אמיתי 11 במאי 2018

חברהס- אם היו לוקחים את כל התקציב והאנרגיה מהרכבת הקלה ומשקיעים באופניים ושאר הכלים החשמליים היה עדיף.
ואיציק. שנים לא האמינו שתהיה רכבת תחתית בתל אביב ועד שזה קורה זה כבר לא רלוונטי

איציק 11 במאי 2018

שניכם, משום מה אתם חושבים שהבעיה היא תל-אביב. יש המון ערים בארץ עם אותה הבעיה ולא בונים שם רכבת קלה. רכבת קלה זה תירוץ בשבילכם התל-אביבים, ומה עם כל השאר? אההה, אני יודע, מחוץ למדינת תל-אביב לא מעניין אף אחד.

אמיתי 11 במאי 2018

קודם כל כן- מחוץ לתל אביב לא מענייו..
שנית מה הקשר? שיבנו תשתיות (גם חוקיות) לאפניים בג'הינום בו אתה גר. לא סותר

איציק 11 במאי 2018

ודאי שלו, רק הרכבת הקלה לא שייכת לגן נר או באר-שבע ועדיין חסר שם תשתיות לאופניים. כלומר הרכבת הקלה זה תירוץ קל למה אין תשתיות ולא הסיבה האמתית.

אמיתי 11 במאי 2018

הרכבת הקלה זה פרוייקט לאומי. זה על חשבון המון דברים בכל הארץ

Srtest - ארטסט 9 במאי 2018

לצערי אני נאלץ להסכים עם השילוב הזה בין מכביסט לתל-אביבי. כנראה משום שמנגד הולך השילוב נהג + ישראלי. מה שנקרא הרוע הפחות…

Ollie Williams 11 במאי 2018

"השילוב הזה בין מכביסט לתל אביבי"?
מבין שאני לא בנאדם בשבילך למרות שהדיון פה לא קשור בשיט לאיזה קבוצה אוהדים
יש לך את זה ביותר ילד חרא מתנשא?
או שאתה סתם אחד מהמאגניבים האלה שחושב שלקלל את תל אביב יביא לך לייקים וליקוקים?

איציק 8 במאי 2018

היה מנוע? אני חושב שמגיע לנו פוסט מקצה שיפורים בנושא "לאופניים אין מנוע."

shohat 8 במאי 2018

המודל הקטארי שלא רואה אותנו ממטר הוא מודל "אבא תקנה לי", כשאבא עשיר מספיק.
300 אלף אזרחים ו2.7 מיליון עובדים זרים.
כשהאמיר היה ילד הוא רצה לשחק טניס, אז אבא הטיס אלין את בוריס בקר כדי שידריך אותו.
והיום הוא קונה מונדיאל ומירוצים וקבוצות כשעשוע לנתינים שלו, מופעי רהב.
אני אקנה כי אני יכול לקנות. אין בזה שום ערך אותנטי, כמו שציור של סזאן שנקנה ב400 מיליון דולר לא באמת מעיד על ערך הבעלים שלו.
אנחנו לעומת זאת קיבלנו פינוק חד-פעמי מהדוד מאמריקה (טוב קנדה) ומאד התרגשנו ונהננו, אבל אנחנו יודעים שזה לא חלק מהיום יום שלנו.
והאמת, טוב שכך.
הלקח האמיתי מהג'ירו הוא שתרבות ומסורת של מעל מאה שנה מצמיחה ספורט מרגש כל כך. והלוואי שכמה ילדים שנדלק בהם משהו כשהפלטון עבר, יגשימו חלום וירכבו בעצמם בפלטון כזה.
חוץ מזה, כמה היה חסר לי ינס ווכט.

Comments closed