מסקנות מנסיעה מערבה (חלק ב')

דרום דקוטה–וויומינג–מונטנה–איידהו–אורגון

אחרי 10 ימים, 9 לילות, 12 מדינות, 2,994 מיילים בדרכים, נופים מהממים וגם לא מעט דרמה, בשעה טובה ומוצלחת הגעתי בשלום ליוג'ין, אורגון.

אחרי הביקור הנשיאותי בהר ראשמור עזבתי את דרום דקוטה הנהדרת והמשכתי את המסע מערבה. אם כתבתי על אייווה שהשדות שם מונוטוניים, אז הנסיעה דרך וויומינג ומונטנה היא בכלל שממה. עשרות מיילים של חציר ושום דבר עד שמגיעים לאזור פארק ילוסטון כמובן ואז שוכחים הכל. ישנתי בעיירה החביבה רד לודג', כמה עשרות מיילים מילוסטון ונכנסתי לפארק מדרך שן הדב, אחת הדרכים היפות שנסעתי בהן, לצד כביש מספר 1 בקליפורניה.

הרי הסמוקיז בטנסי וצפון קרולינה הם הפארק הלאומי שמביא אליו את מספר התיירים הרב ביותר מידי שנה באמריקה, יותר מאשר ילוסטון או יוסמיטי. זאת בגלל המיקום המרכזי שלו. כבעל גאוות יחידה של טנסי אני לא יכול להודות שיוסמיטי לוקחים את הסמוקיז, אבל ילוסטון זו בעיני ליגה אחרת. הכניסה המרהיבה משן הדב, הצבעים, עדרי הבפאלו (טטאנקה בעגה האינדיאנית), הלגונות המבעבעות, המפלים וכמובן הגייזרים המתפרצים (בתמונה הגייזר אולד-פיית'פול שמתפרץ כל שעה וחצי) משאירים רושם חזק מאוד. פארק ילוסטון בנוי בצורת 8, עם לופ עליון ותחתון. את העליון עשיתי ברכב ואת התחתון עשיתי בסיור מאורגן מוצלח מאוד, כדי לקחת יום מנוחה מהנהיגה. אפשר לבלות בילוסטון שבוע ורק לגרד את מה שיש לפארק להציע. אני הייתי יומיים ונהניתי מאוד. לא ראיתי דובי גריזלי, אבל הטטאנקות היו להיט מבחינתי, למרות שמיטלוף בפאלו רצוי לאכול כשנמצאים בקרבת שירותים.

למעשה כל הנסיעה הזו עמדה בפניי הדילמה, האם ללכת על מקומות מקומיים או על רשתות. היתרון ברשת זה שאני יודע מה אקבל ולא יהיו הפתעות. כשמדובר במעבר דירה על פני יבשת, יציבות זה יתרון. מצד שני, אם כבר נוסעים קרוס-קאנטרי, להיצמד למותגים יפספס את אמריקה. אז כלל הברזל היה שכשאפשרי והמחיר נורמלי אז לישון במלונות מרשת אמינה ומידי ערב לנסות מסעדות מקומיות. פה ושם הייתי גם במוטלים מקומיים חביבים יותר ופחות. היתרון בבתי עסק מקומיים זה שהם אותנטיים יותר כמובן, אבל לפעמים יש הפתעות שמאתגרות את מערכת העיכול. ככה שלפעמים העדפתי יציבות.

הנסיעה מערבה ממחישה עד כמה כובד המשקל באמריקה נמצא במזרח. בחלק מהמדינות יש עשרות, אם לא מאות מיילים של שממה בלי שום עיירה מסביב. מספר פעמים לאחר הבחירות טענתי שהנהי הדמוקרטי על זה שהילרי קלינטון קיבלה שלושה מיליון קולות יותר מדונאלד טראמפ רק מעצים את הפער בין התקשורת למציאות. בין האוזניים מנהטן ולוס אנג'לס הדמוקרטיות, המתועשות והברנז'איות שם הדמוקרטים נהנו מיתרון של ארבעה מיליון קולות לבין יתר אמריקה שרובה מורכבת ממרחבים בלתי נגמרים במדינות הנמצאות בין ניו יורק לקליפורניה בהם טראמפ ניצח במיליון קולות.

אני יותר מתחבר לנופים של מים וים, אבל אפילו המדבריות של איידהו והדיונות הבלתי נגמרות יוצרות נוף משגע. מה שהיה הרבה פחות משגע, או משגע בצורה הרבה פחות חיובית זה שכשעצרתי לתדלק בשלבי, איידהו, הרכב התחיל לעשות בעיות. אני לא יודע אם זה החום ההיסטורי, המסע הארוך או עייפות החומר של השברולט מליבו 2009 שלי שסחבה בגבורה את רוב הדירה מנוקסוויל, אבל בתחנת דלק בחור באיידהו היא הפסיקה להתניע. הצלחתי להתניע אותה ולנסוע איתה עוד ארבע שעות למלון בקלדוול איידהו (חור נוסף, הנמצא כ25 דקות אחרי העיר "הגדולה" בויזי), אבל שם כבר נמאס לה והיא החליטה לשבות. איזה סרט. הפעלת הביטוח, עצבים על הביטוח, גרר למחרת בבוקר, מוסך בבויזי, להשאיר את המכונית לעוד לילה כי אין מוסכניקים שמטפלים במנוע בראשון. בקיצור, סוף שבוע מעיק באיידהו.

חצי הכוס המלאה זה שהשברולט הפסיקה לשתף פעולה אחרי שכבר הביאה אותי לבית מלון ולא כשאני נוסע ב80 מייל לשעה או באמצע שומקום בלי קליטה סלולרית. ככה שהרבה יותר נעים לחכות לגרר בחדר ממוזג או להעביר לילה במלון עם ג'קוזי וללכת כמה דקות ברגל למסעדת אכול כפי יכולתך של סיזלר מאשר להיות תקוע באיזה מדבר מלא קויוטיז.

כך או אחרת, הרכב היה מוכן בשני בבוקר ואחרי שמונה שעות נוספות של נהיגה, כולל חציית כל איזור טופוגרפי אפשרי (מדבריות, הרים, מקווי מים, יערות עם עצים בגובה 50 מ', עיירות, ערים ומה לא), בשעה טובה הגעתי ליוג'ין, אורגון, בירת האתלטיקה הקלה של ארצות הברית.

כל מאמן או מורה להתעמלות שהיה לי לא האמין ביכולות האתלטיות שלי. אף אחד מהם לא חשב שייצא ממני ספורטאי מקצועני, או שאוכל להוביל את ישראל לתהילה עולמית או אפילו לזכות במדליות בתחרויות בינלאומיות. כל מאמן או מורה להתעמלות שהיה לי צדק. תקשיבו למורים שלכם. אבל וואלה, מרגיש ששרדתי את ראלי אמריקה.

תינוקות באזבי-סיכום הניצחון על לסטר
להתראות פרננדו

85 Comments

גור אילני 15 באוגוסט 2018

מרגש, בהצלחה בבית החדש.

yaron 15 באוגוסט 2018

נשמע נפלא אבל יש הרגשה שאתה קרוע בין לחיות את הרגע ברוד טריפ לבין הרצון להגיע ליעד בזמן.
טיפ קטן – בפעם הבאה תקשיב לאמיר ותקנה יפנית :-)

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

הקונפליקט הזה בין לטייל ולחוות את המקומות לבין להגיע סופסוף לאורגון באמת ליווה את הנסיעה. היה מאוד חווייתי, אבל מתיש.

צור שפי 15 באוגוסט 2018

נו, אני מניח שאם המסע הזה לא הפך אותך לטבעוני (או לאחד שמעדיף רכב יפני/קוריאני) שום דבר כבר לא יצליח לעשות את זה. שיהיה בהצלחה. תמשיך לשתף בחוויות ובתובנות.

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

טבעוני כבר לא יקרה, אבל בהחלט האוכל צריך שדרוג. האמריקנים שמים גבינה מותכת על כל שטות וארוחות הבוקר במלונות בכלל לא לטעמי. בכל מקום אני מרגיש שמתקמצנים על פירות וירקות. אדאג שבבית יהיו לי יותר.

שי פרנסיסקו 15 באוגוסט 2018

יש ביוג׳ין כמה חנויות קטנות עם יופי של פירות וירקות ומוצרים אורגניים. יש לך את הרשת שהיא כמו WholeFoods במספר מקומות בעיר ( שכחתי את שמה ) מעבר לזה יש את סאנדאנס, יש את קאפאלה מרקט, שתיהן יחסית קרובות לאוניברסיטה ( לא שיש משהו לא קרוב בעיר הקטנה הזו ) ואת הקיווה במידה פחותה יותר. *המידע נכון ללפני 7 שנים

YG 15 באוגוסט 2018

Trader Joe's?
Market of choice?
Safeway?

שי פרנסיסקו 15 באוגוסט 2018

אלו רשתות. בחנויות הקטנות האיכות גבוהה יותר ( גם המחיר). TJ לא היה שם שאני גרתי. סייפוואי זה רשת מאפנה. רק אחרי שחזרתי ארצה לפני שנה נזכרתי איזה איכות נמוכה של ירקות אתה מקבל ברוב הרשתות.

YG 17 באוגוסט 2018

אני מכיר היטב ויודע שאלו רשתות, אתה זה שכתבת: "רשת כמו WholeFoods", אז נתתי כמה רשתות מהאיזור ההוא שדי דומות.

shohat 15 באוגוסט 2018

איזה כיף לך. מקומות מרהיבים.
עכשיו כשאתה ביוגין, מקוה שתתמלא גם בהשראה, מרוחם של באוורמן, פריפונטיין, ו Tracktown USA.

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

תודה שוחט. אני לא פריק של אתלטיקה קלה, אלא אצטרך ללמוד את זה. מה שכן, כשמשהו אותנטי, קל לי מאוד להתחבר אליו ולמיטב הבנתי א"ק בDNA של המקום, ככה שאני מאוד מחכה לתחרויות שייערכו פה בשנים הקרובות ובדרך גם ללמוד יותר על המסורת וההיסטוריה.

אלי 15 באוגוסט 2018

יש את האמרה ש
Thier is ny and la and nothing in between.
עושה רושם שה nothing הזה הולך להתפרע ו trump זו רק ההתחלה.

אלי 15 באוגוסט 2018

אבל אחלה פוסט, עושה חשק.

יוני (המקורי, מפעם) 15 באוגוסט 2018

נשמע חוייה מדהימה.

7even 15 באוגוסט 2018

איזה כיף של פוסט.
אמריקה האמיתית(מושג קצת פשטני כמו שאריאל טוען לא מעט) היא אכן פנים הארץ.

ולהיתקע עם רכב באיידהו – ואוו, לא מאחל לאף אחד.
תגיד הרבה תודה שזה אכן קרה סמוך לבית מלון.

לגבי ילוסטון ויוסמיטי – אני תמיד שומע דעות חלוקות.
לי זה מרגיש שיוסמיטי יותר מדי מתוייר, כיוון שהוא בקליפורניה ונגיש הרבה יותר.
בניגוד לילוסטון שבשבילו צריך לנסוע, ליטרלי, שעות על גבי שעות.

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

לדעתי בילוסטון יש יותר חיות נגישות. אין סיכוי שתפספס את הבפאלו. ביוסמיטי ראיתי רק במבי.מה שכן, ביוסמיטי יש את הסקויות, אבל לדעתי הגייזרים של ילוסטון מיוחדים מאוד ומנצחים בנוק-אאוט.

דניאל 15 באוגוסט 2018

ילוסטון זה פשוט נוף אחר שאתה לא יכול לראות בשום מקום בכלל.

גורדון 15 באוגוסט 2018

רק רוצה לחזק את המורים שלך, ולהגיד שגם בתור סתם חבר שלך לא האמנתי מעולם ביכולות האתלטיות שלך.

מצד שני, מקנא על הרוד טריפ הזה. שיהיה בהצלחה ביוג׳ין

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

תזלזל, תזלזל, אבל מי ניצח את טורניר החיובים המשרדי? ותודה רבה.

איש הפח 15 באוגוסט 2018

בהצלחה במעבר. לא מזמן היינו כאן בדירוגים, אז לטעמי ילוסטון אכן לוקח את הסמוקיז, שבתורם לוקחים את יוסמיטי. אבל קניונלאנדס וברייס קניון (שניהם ביוטה) לוקחים את כולם.
ואני צריך שתסביר לי משהו, אם אפשר, על "הפער בין המציאות לתקשורת": למה האנשים בניו יורק או בקליפורניה פחות אמיתיים מהאנשים באיווה/מונטנה וואטאבר?

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

זה לא שהאנשים פחות אמיתיים. אנשים הם אנשים בכל מקום. הכוונה היא שבשתי המדינות האלה נמצאים מוקדי התקשורת, הברנז'ה והתרבות הליברלית (הוליווד וברודוואי), אבל ביניהן יש יבשת שלמה עם מדינות שהן בעיקר מרחבים, עיירות קטנות וערים בינוניות. האמריקה הזו, הפחות נוצצת, היא זו שהכריעה את הבחירות ושם לדמוקרטים יש בעיה.

עומר 15 באוגוסט 2018

זו גם חצי קלישאה לא מדוייקת. האמירה ש-"האמריקה הזו הכריעה את הבחירות" נכונה (כנראה) רק טכנית. אבל בכל זאת עבור הילארי הצביעו 3 מיליון אנשים יותר. זה לא רק שאיזה מיעוט קולני במיוחד היה בעדה.

יואב דובינסקי 15 באוגוסט 2018

זה לא רק טכני. הרי הנהי זה שהיא קיבלה 3 מיליון קולות יותר, אבל בגלל איזה 70 אלף קולות שהתפזרו לטובת טראמפ במדינות המתמנדנדות, הוא ניצח את הבחירות. מה שאני חוזר עליו זה שאם מוציאים את ניו יורק וקליפורניה, קלינטון הפסידה במיליון. כלומר, מחוץ לשתי מדינות ליברליות שעושות המון רעש ושמראש טראמפ ויתר עליהן, הוא לקח בגדול. או שלכל הפחות, לדמוקרטים יש בעיה בכל מה שקורה בין האוזניים (קרי, לא לאורך החופים ).

עומר 15 באוגוסט 2018

מה זה אומר, "ארה"ב, אם מוציאים את ניו-יורק וקליפורניה"? אני לא מבין את ניסוי המחשבה הזה. שתי המדינות האלה הם 50 מיליון אנשים, 15% מארה"ב. אם לא טעיתי בחשבון, זה כמו לומר "ישראל, אם מוציאים את תל-אביב וירושליים".

yaron 16 באוגוסט 2018

זה המקבילה ללהגיד שהילרי (או אל גור) ניצחה ב- popular vote…
או שקדימה ברשאות לבני קיבלה מנדט יותר מהליכוד.
זה טבעם של ניסיי מחשבה, התוצאות קבועות, כל השאר זה "אם ולמה".

עומר 16 באוגוסט 2018

לומר ש-"הילארי ניצחה ב-popular vote" זה לא ניסוי מחשבה, אלא עובדה עניינית לטענה של יואב (וזו לא תגובה בעד הילארי, ולא נגד טראמפ). לומדים ממנה במי תמכו רוב המצביעים, וזה (לדעתי) במידה רבה שובר את הסיפור שיואב מספר.

מעולם בעבר לא ניצח בבחירות מועמד שהפסיד בפער גדול כך כל בקול-הפופלרי (זה קרה רק 4 פעמים לפני טראמפ, ובבחירות צמודות הרבה יותר). הרושם לפני הבחירות, לפיו הילרי פופלרית יותר מטראמפ, לא היה הטייה שנבעה מכך שהמדיה מנותקת מהציבור האמריקאי. הילארי באמת הייתה פופלרית יותר.

yaron 16 באוגוסט 2018

גם זה שאם מוציאים את ניו יורק ואל איי טראמפ מנצח במיליון זו עובדה.
היעדת שטראמפ גם ניצח בשלושים מדינות לעומת 20 של קלינטון?
ידעת שיותר נשים לבנות הצביעו טראמפ מקלינטון?
כל העובדות האלה לא רלוונטיות לשיטה ולכן הן ניסוי מחשבתי.

עומר 16 באוגוסט 2018

כן, זו עובדה, אבל איך היא רלוונטית? אתה מבין שיש נושא והקשר לשיחה כאן, והוא הנארטיב לפיו היה ניתוק בין הייצוג במדיה האמריקאית לבין הלך הרוח הציבורי "האמיתי"? יואב חושב שהיה. אני חושב שלא היה.

השיטה היא בדיוק הסיבה בגללה ייתכן שלא היה כזה נתק, ובכל זאת טראמפ נבחר.

yaron 16 באוגוסט 2018

לדעתי העובדה שטראמפ ניצח ב-30 מתוך 50 מדינות רלוונטית לא פחות מזה שקלינטון קיבלה 3 מיליון יותר. ניתן ללמוד מזה לא מעט, כך גם הבנתי את הטיעון של יואב.

yaron 16 באוגוסט 2018

אני גם חושב שבהחלט היה ניתוק בין מרבית המיינסטרים מדיה לבין מחצית מהציבור

עומר 16 באוגוסט 2018

אפשר ללמוד בזה בעיקר על העובדה (שיואב מתאר יפה) שארה"ב היא ברובה מרחבים פתוחים, והציבור (שעל דעתו אנחנו מדברים) מרוכז ברובו בכמה מוקדים מצומצמים.

מן הסתם (וזה ניסוי מחשבה) אפשר היה להשאיר את הציבור ועמדותיו כפי שהם, ואפילו את התוצאה כפי שהיא (טראמפ זוכה) – אבל לחלק את הגבולות אחרת – ולקבל התפלגות שונה לחלוטין של מספר המדינות בהן הוא ניצח.

מכאן שמספר המדינות בהן כל מועמד זכה הוא אולי נתון מעניין מכל מיני בחינות – אבל זה פשוט לא רלוונטי לשאלת הלך רוחם של האנשים.

רועי 15 באוגוסט 2018

נהדר.
אם במהלך שהותך באורגון יצא לך להגיע לניופורט (אורגון), ממליץ בחום על מסעדת Saffron Salmon, מסעדה קטנה וחמודה עם אוכל מצוין.

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

תודה. תמיד אשמח להמלצות.

שי אורן 15 באוגוסט 2018

עשיתי את ההחלק מילוסטון דרך איידהו עד לפורטלנד. איידהו מדינה מאד מיוחדת והמראה של הירידה לנהר קולמביה אחד היפים שראיתי

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

ההתלבטות שלי היתה האם לנסוע צפונה ואז לחתוך מערבה דרך דרום דקוטה, וויומינג, מונטה ואיידהו לפני שאכנס לאורגון או להתחיל בנסיעה מערבה דרך קנזאס, קולורדו, יוטה ונבאדה ואז לעלות צפונה דרך קליפורניה. ראשמור וילוסטון הכריעו. לא מתחרט על המסלול. בכל מקום שעברתי אפשר לבלות הרבה יותר ולהכיר הרבה יותר לעומק. אני יודע שבאיידהו יש פארקים גדולים, מפלים ועוד שלא הגעתי אליהם.

Amir A 15 באוגוסט 2018

אז לטיול הקיץ של השנה הבאה, ממישהו שעוד לא ביקר בפרקים הגדולים כאן (אני הולך רגע להתבייש בפינה), להיכן הייתם ממליצים לסוע אם מדובר על משהו כמו שבוע?

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

אני מאוד ממליץ על ילוסטון ולהיכנס מצפון מזרח דרך שן הדב (ברתות') ולישון בווסט ילוסטון, העיר שנמצאת מחוץ לכניסה המערבית להר. יחד עם זאת, לא הייתי בגראנד קניון באריזונה או בפארקים של יוטה. אז אני לא יכול להשוות אליהם. גם לא הייתי בהוואי וכשלא נשפכת עליך לבה כנראה שמגניב שם.

Amir A 15 באוגוסט 2018

אני חוכך בדעתי אם זה חכם לקחת עצות ממי שקונה שברולט מאליבו 2009.

דובינסקי 15 באוגוסט 2018

נתנה חתיכת עבודה בשלוש השנים האחרונות. הגיבורה הגדולה של הנסיעה. גם השתלבה תרבותית יפה בטנסי.

Amir A 15 באוגוסט 2018

עוד לא יצא לי לומר לך מברוכ על העבודה והמעבר. אורגון נשמעת לי כמו המקבילה של שירת הסירנות. ברגע שתגיע לשם לא תרצה יותר לעזוב.

אלון 15 באוגוסט 2018

אמיר אני כמוך, מתבייש שלא הייתי שם עם המשפחה. אני תמיד אומר למשפחה שנה הבאה, אז אולי שנה הבאה.

NoOne 16 באוגוסט 2018

זה כמו לקנות סוסיתא
מהנסיון שלי היו לי כל סוגי המכוניות כמעט , החל מסאטורן ו פורדים למיניהם עד BMW , מרצדס,קאדילק ודומיהן
המכונית הכי טובה מבחינת איכות,אלקטרוניקה,סטייל, נוחות ומחיר היא לקסוס , אין מכונית שמשלבת את כל זה ביחד יותר טוב מלקסוס

yaron 16 באוגוסט 2018

הדלקת את אמיר :-)
אין ספק שבארה"ב לקסוס בת 5 היא אחת הקניות החכמות ביותר.

Amir A 16 באוגוסט 2018

אני נוהג בלקסוס. אמנם לא בת 5 אלא בת 15 עם 360,000 ק"מ, אבל עדיין לקסוס. באמת שזה רכב נפלא.

yaron 17 באוגוסט 2018

באיזה גיל ועם כמה ק"מ רכשת אותה?

Amir A 17 באוגוסט 2018

קניתי אותה לפני 3-4 שנים עם 145 אלף מייל. היום היא עם 192 אלף מייל (טעיתי בחישוב מקודם. צריך להיות 310 אלף כקילומטר) ונוסעת חלק.

שי פרנסיסקו 15 באוגוסט 2018

הגרנד קניון מדהים אבל בעיקר אם אתה עושה טרקים דרכו, שלא יודע כמה זה ירוץ עם משפחה. ארצ׳רס (נדמה לי) ביוטה הבנתי מטורף לחלוטין. ציון פארק נחמד אם אתה בסביבה. יוסמיטי גם כן יפהפה. את ילוסטון לצערי לא יצא לי, אבל בהחלט הבנתי שאחד הטובים. ולעשות את אורוגון-קליפורניה מצפון לדרום דרך כביש אחד וכל היערות פלוס Crater lake גם יכול להיות אחלה טיול דרך. עשיתי את כולם כרווק אז לא יודע לגבי עם משפחה.

אריאל גרייזס 15 באוגוסט 2018

רוקיס קנדיים –> גליישר פארק –> ילוסטון.
אופציה אחרת זה לטוס לוגאס ואז לנסוע לגראנד קניון –> ברייס וציון ->> יוסימיטי –>> סן פרנסיסקו (או במקום יוסימיטי לנסוע לארצ'רס וקניונלנד הפחות מתויירים אבל מדהימים לא פחות). עניין של מה אתה מעדיף, הטיול השני מאוד מדברי ומאוד שומם בין פארק לפארק. מרחבים עצומים של כלום. עשיתי את שניהם, הראשון עדיף בעיניי (שבוע כנראה לא יספיק, יותר קרוב לעשרה ימים)

Amir A 16 באוגוסט 2018

קנדה וילוסטון…. יש לי עניין כזה עם דובים, כך שהאופציה השניה קורצת יותר.

NoOne 16 באוגוסט 2018

אופציה אחרת זה לטוס לוגאס , לעשות צ'קאין ב ARIA ולא לצאת מהמלון 4 ימים

רועי 16 באוגוסט 2018

אזור סיאטל -אולימפיק פארק, הר ריינייר.

אריאל גרייזס 17 באוגוסט 2018

זה טיול נחמד אבל לא משתווה לאופציות האחרות בעיניי (עשיתי את כולם). ליואב זה קלאסי טיולים לשם בסופי שבוע ארוכים, הכל מרחק נסיעה לא ממש ארוכה מיוג'ין

דובינסקי 16 באוגוסט 2018

כמובן שאני חושב על טיולים באורגון ובוושינגטון, אבל היות ובדצמבר כנראה שלא אחזור לביקור מולדת אז יכול להיות שזו הזדמנות לעשות טיול פארקים ביוטה-אריזונה ולשלב משחקי NBA בפיניקס ובסולט לייק. מצד שני, אין לי מושג איך המדבר בחורף. כמו כן, יש עוד המון זמן עד דצמבר. סתם מחשבה שאני משחק איתה.

רועי 16 באוגוסט 2018

זה המסלול שאני מתכנן ליוני, מה לגבי גראנד טטון פארק מדרום לילוסטון ? מהפחות מוכרים (לפחות ממה שאני שומע מישראלים), אבל הבנתי שהוא מרהיב.

דובינסקי 16 באוגוסט 2018

קיבלתי המלצות על גראנד טטון, אבל לא הייתי בו. פשוט מבחינת לו"ז רציתי להתקדם לכיוון אורגון. השקעתי יומיים בילוסטון וגם זה רק מגרד את מה שיש לפארק להציע.

רועי 16 באוגוסט 2018

אני חשבתי על 3 ימים ג'ספר, 3 ימים באנף, יומיים גלשייר (רק שישאר משהו אחרי השריפות), ו 6 ימים לילוסטון + גראנד טטון.

אריאל גרייזס 17 באוגוסט 2018

תוכנית טובה מאוד. רק תשאיר לך זמן לנסיעות, מגליישר לילוסטון לוקח לפחות יום-יום וחצי נסיעה. גם הרוקיז הקנדיים מאוד גדולים עם מלא נסיעות. ואם אתה עושה בקיץ אז תדאג להזמין מקומות לינה מראש כי אחרת תהיה בבעיה קשה. גראנד טיטון נהדר, שווה גם ביקור בהחלט

רועי 19 באוגוסט 2018

תודה. הכוונה היתה לילות, לא ימים :)
כמובן שאחשב את המרחקים וזמני הנסיעות בין היעדים.
התכנון הוא ליוני, לא סגור עדיין אם תחילה או אמצע, ההתלבטות היא בין מזג אוויר קר יותר לסיכון של להיות בפארקים של ארהב ב 4 ביולי.

רועי 19 באוגוסט 2018

וצריך לקחת בחשבון גם את יום העצמאות של קנדה, 29.6 – 2.7

Oded 19 באוגוסט 2018

תחילת יוני זה סבבה לגמרי
הייתי בגספר ובאנף בסוף מאי והיה מזג אויר מושלם
1-2 כבישים סגורים עוד מהחורף אבל זה ממש בקטנה

רועי 19 באוגוסט 2018

תודה עודד.

shohat 16 באוגוסט 2018

אמיר, אתה לא באמת יכול "לשגות" בשבוע של טיולי פארקים. (השגיאה היחידה היא לא לנצל הזדמנות…)
אנחנו עשינו לפני שנתיים שבוע של "מעגל" – יציאה וחזרה מלאס וגאס, שכלל את
Sedona Arizona (סלעים אדומים ונחלים – מקסים), הגראנד קניון וסביבתו, לייק פאוול (כולל ההורס שו בנד וואנטלופ קניון), ברייס קניון וZion Park.
כל אחד מהמקומות מצדיק הרבה יותר זמן משהיינו. ולא יכולנו להספיק את מונמנט ואלי, ארצ'ס, קניונלנדס, ועוד.
(שבוע כזה שווה שנתיים של חיים רגילים. גורם להרגיש כמה מהחיים שלנו אנחנו מבזבזים)

אני באמת לא חושב שזה עניין להשוואה, מניח שבילוסטון, יוסמטי והרוקיז היינו מתרגשים ונהנים לא פחות. ונופים אחרים לגמרי – בווייט מאונטיינס ואקאדיה במיין. אבל מבחינתנו הנסיעה היתה בלתי נשכחת.

בכל מקרה, איזה כיף לתכנן טיול כזה, לאן שלא תחליטו לטייל.

צפה בנטלפליקס בסרט הנהדר National Parks Adventures
40 דקות של השראה, רעיונות וקנאה.
הנה פרומו: https://www.youtube.com/watch?v=vgBlFkEsvZQ

Amir A 16 באוגוסט 2018

תודה שוחט. נראה לי נעשה משהו דומה למה שאתם עשיתם.

אלון 15 באוגוסט 2018

מזל טוב על המשרה. בתור פקולטי בביזנס סקול תוכל להרשות לעצמך יותר ממליבו 2009.

NoOne 16 באוגוסט 2018

עשה אפגרייד לפורד אקספלורר 2013
אלא אם הוא בפקולטי של הפוטבול , אז הוא יכול לקנות מייבך

דובינסקי 16 באוגוסט 2018

אני מאוד אוהב את המליבו. אחלה רכב. לא חושב על שום אפגרייד, או טרייד או מכירה או העברה חופשית. 130,000 מיילים אנד קאונטינג.

אלון 16 באוגוסט 2018

לפחות 200 אלף בשנה בביזנס סקול באורגון. יכול לקסוס…

דובינסקי 16 באוגוסט 2018

למינוי שלי? מינוי ראשון באקדמיה מייד אחרי סיום דוקטורט? אולי פול-פרופסור עם ותק של עשור וחצי שהוא ראש חוג מתקרב לסכומים האלה וגם זה נדיר.

אלון 16 באוגוסט 2018

ביזנס סקול משלמים טוב אבל אולי פחות בארגון. יש לי חברים שהרוויחו לא רע כבר מההתחלה.
בכל מקרה, אצלכם במרקטינג יש בחור חרטטן ומעצבן, טרוי. תדע שתמיד הוא היה כזה.

דובינסקי 16 באוגוסט 2018

משלמים יפה מאוד אצלנו ויש מקום להתפתח אם אהיה טוב, אבל הסכום שזרקת לא פרופורציונלי לתפקיד שלי. זה סכום מאוד גבוה למוסד ציבורי. בכירים מאוד מרוויחים אותו. אולי באוניברסיטאות פרטיות זה סיפור אחר, אבל אני פחות מכיר. לתפקיד שלי אני מקבל תנאים יוצאים מהכלל, אבל לא 200,000 דולר לשנה. וכאמור, אני מבסוט מאוד מהשברולט מליבו שלי.

צור שפי 16 באוגוסט 2018

זה רק כג'סטה, להקת אורגון.
https://youtu.be/mjjBjGRPCLw

אסף the kop 16 באוגוסט 2018

דקוטה הדרומית נהדרת. ראשמור, הבלק הילס, מערת ג'ול, כביש 16a המרהיב, קיסטון התיירותית והוט ספרינגס עם כל הספא. בוויומינג שווה להגיע לרולינס הנידחת רק עבור הסיפור על הלינץ שבוצע בעיר בשודד Big Nose George שלאחריו השתמשו במחצית גולגולתו העליונה כמאפרה ומעורו תפרו נעליים אשר ננעלו על ידי המושל הראשון הדמוקרטי בתולדות ויומינג בטקס ההכתרה שלו (הנעליים והמאפרה מוצגות במוזיאון בעיר). מניוקאסל, ויומינג מגיעה אחת מלהקות הפאנק הטובות בארה"ב the lillingtons ועוד…

דובינסקי 17 באוגוסט 2018

זה באמת עוד משהו ששמתי לב במדינות האלה. יש שם סוג של נוסטלגיה לסיפורי שודדים. ג'סי ג'יימס, בילי דה קיד וכל מיני כאלה.

Amir A 16 באוגוסט 2018

המשכורת הממוצעת של אסיסטנט פרופסור בקולג'ים פרטיים של 4 שנים היא $68,500. כמובן שיש מקומות עם משכורת גבוהה יותר. לדוגמא, ייל משלמת לאסיסטנט פרופסור משכורת של 108K בשנה (ככה זה היה בשנה שעברה). סטנפורד משלמים כמעט 18% יותר מייל, אבל החיים בקליפורניה הרבה יותר יקרים מאשר בקונטיקט – לפחות המגורים. עדיין, מרבית האוניברסיטאות הפרטיות לא מגיעות לסכומים כאלו. משום מה קיימת תפיסה שהמשכורת בארה"ב הן כמו דלי מים שנשפך על הראש של העובדים.

Amir A 16 באוגוסט 2018

זו תגובה לשרשור של אלון כמובן.

אלון 16 באוגוסט 2018

זה תלוי באיזה מקצוע. בביזנס סקול זה אחרת. 150 למתחיל באוניברסיטה סבירה זה לא הרבה. אני יודע מחברים אבל כולם בפרטיות.

אלון 16 באוגוסט 2018

שאלתי חבר שהוא דיקן בביזנס סקול. משכורת התחלתית 200 אלף. ציבוריות לא הרבה מאחור למרות שהוא אומר שאורגון בטח לא משלמים הרבה.

Amir A 17 באוגוסט 2018

כן, בתי הספר למנהל עסקים זה באמת סיפור אחר.

בילבו באגינס 17 באוגוסט 2018

הדרך היפה ביותר לילוסטון היא הגעה מדרום , מג'קסונהול וויאומינג דרך הטיטונס , רכס הרים יפהפה ופארק לאומי בפני עצמו .

דובינסקי 17 באוגוסט 2018

דרך שן הדב מרהיבה, אבל לא הייתי בטיטנוס ככה שאני לא יכול להשוות.

ניינר / ווריור 18 באוגוסט 2018

בת דודתי שמתגוררת בבנד, אורגון, לא מפסיקה לספר לי איזה מקום מדהים זה

דובינסקי 18 באוגוסט 2018

עברתי שם בנסיעה מאיידהו ליוג'ין ועצרתי לתדלק. באמת נראה מקום מאוד נחמד. העניין שדי מבודד שם. בנד נראית עיירה חמודה, אבל מסביב די שממה.

Blue Devil 18 באוגוסט 2018

ברכות על המשרה והצלחה באורגון!
במיוחד בהחלפת לוחית הרישוי ;-)
בדיוק קישטנו את הסובארו עם הלוחית של מסצ'וסטס… היה תהליכי

דובינסקי 19 באוגוסט 2018

תודה. אהבתי את המונח תהליכי. עומדים להיות כמה חודשים כאלה. אין ברירה אלא לקחת נשימות עמוקות.

Rocky1 20 באוגוסט 2018

דובינסקי הייתי בפארק ציון ובברייס קניון ביוטה בדצמבר האחרון והיה נהדר, גם מזג אוויר קריר ומשובח וגם מיעוט מטיילים. מומלץ בחום.

חוץ מזה נסיעה לאורך החוף של אורגון חובה, דווקא ביום סגריר כל הקסם יוצא החוצה. הקוסטל של אורגון לוקח את זה של קליפורניה לדעתי (גם אם קצר יותר).

וגם כמובן פורטלנד וסיאטל, כל אחת בניפרד. שתיהן ערים טופ 5 בארה״ב.

Comments closed