נס חג ההודיה 2018

גם לנבחרת היה יכול להיות נס, אבל האוסטרי פתח בלי דור מיכה

אני אוהב את ליגת האומות. כלומר, אפשר להתווכח על פורמט כזה או אחר, אבל אני אוהב את הרעיון של מוקדמות שלכל נבחרת יש סיכוי לעלות לטורניר. אני די מקנא בנבחרות של דרום אמריקה שכולן משתתפות בקופה אמריקה. זו חגיגה של היבשת. יורו של 16 נבחרות, זה עדיין יורו בו יותר מ2/3 מהיבשת לא בפנים ויותר ממחצית היבשת בלי סיכוי אמיתי לעלות. ביורו 24 לפחות במוקדמות יש יותר נבחרות רלוונטיות. בליגת האומות כולן רלוונטיות. יש בזה משהו מבחינתי.

אני לא אהבתי את המינוי של האוסטרי (המינוי החלומי שלי זה פקרמן, אבל הייתי מתפשר על ואן חאל). לא הבנתי מה מוצאים דווקא בו. סוג של הטרלה. רק מה, הוא הביא לי את זה בהפוכה. במשחק הראשון של ליגת האומות הוא שילב את דור מיכה והפלא ופלא, בדיוק כמו שטענתי כל הזמן, הנבחרת נתנה קמפיין תחרותי ראשון מזה שנים וישראל הגיעה למצב שהיא צריכה תיקו כדי לעלות לפיינל פור על כרטיס לטורניר גדול. הכל היה מוכן להרכב החלומות שלי: שוער, שחקן, שחקן, שרן, שחקן, שחקן, שחקן, שחקן, דור מיכה, שחקן, ערן. הרכב שהיה קורע את הסקוטים וסולל את הדרך ליורו המפוזר הזה.

רק שהאוסטרי משום מה לא פתח עם דור מיכה במשחק המכריע בסקוטלנד, אז קיבלנו שלוש חתיכות והודחנו. רוצה לומר, אתם יכולים להתעסק בכל מיני תמונות ששחקנים מעלים לאינסטגרם או במי נתן לילדים מעילי גשם בהמנונים או בכל סיבוב אחר שעושים עליכם, אבל כל עוד תמשיכו לא להקשיב לד"ר לניהול ספורט עם תעודת מדריך כדורסל ככה גם תיראו.

מיותר לציין שהניתוח המקצועי המדויק שקיבלתם בחינם מתבסס על זה שלא ראיתי אף אחד ממשחקי הנבחרת בליגת האומות. השעות בחוף המערבי מאוד מקשות על צפייה בכדורגל, בטח בימי שלישי שבהם אני מלמד.

הסמסטר הראשון שלי באורגון על סף סיום ואת סוף השבוע הארוך אני מעביר בעיקר בכתיבת מבחני הגמר, הכנת השבוע האחרון ובדיקת עבודות. בטנסי הייתי מנצל את סופי השבוע כדי להכיר את הסביבה, אבל באורגון בקושי יוצא לי לטייל. בשבועות האחרונים יצא לי לעשות כמה טיולי יום למפלים באזור (חלק נחמדים יותר, חלק בזבוז זמן ודלק) ולבריכת מעיינות חמים ביער (נורא ואיום, מלא בילדים). לא שווה את הטרראם. גם טעימת יין באיזה יקב בקאנטרי היה אוברייטד. המון שירי חג מולד מעצבנים ברדיו.

החורף אמנם התעכב יחסית, אבל הוא הגיע אלינו. מעכשיו ועד למאי בערך נקודת המוצא זה שיורד גשם. בחמש כבר חושך מצרים ויוג'ין למעשה מתחילה להיות מכותרת כי בהרים מסביב יורדים שלגים אז כבישי גישה נסגרים. ככה שחלק מהאטרקציות שדחיתי בגלל המעבר (לייק קרייטר או נסיעה לוושינגטון), יצטרכו להידחות בעוד כמה חודשים. אולי אם יקרה משהו מעניין בסיאטל זה יצדיק נסיעה במהלך החורף. מאוד מפתיע ומאכזב כמה שהתחזוקה של הכבישים גרועה, בעיקר בכל הקשור בתאורת לילה.

העלויות הגבוהות והוצאות בלתי צפויות גם דחו את השופינג שתכננתי לבלאק-פריידי. מה שכן, בחג ההודיה יש הרבה פוטבול בטלויזיה. למעשה, מעכשיו ועד לקיץ יש ספורט מעניין נון-סטופ. בסוף השבוע הזה היו בפוטבול המכללות משחקי היריבות, שזה מחזור משחקים של דרבים בתוך המדינה או בין קבוצות עם יריבויות היסטוריות. במוקד היה המשחק בין אוהיו סטייט למישיגן על הכרטיס לגמר הביג 10, הדרבי של וושינגטון על הכרטיס לגמר הפאק 12, האיירון בול – הדרבי בין אלבמה לאובורון ודרבים רבים נוספים. טנסי הפסידה לואנדרבילט ולא תשחק במשחק בול, אורגון ניצחה את אורגון סטייט ב"מלחמת האזרחים" ותשובץ למשחק בול בינוני. שבוע הבא יערכו משחקי גמר הקונפרנסים ואחריו ייבחרו ארבע הקבוצות שיתמודדו בחצאי הגמר וישובצו משחקי הבול השונים.

לדעתי אין מנוס מלהרחיב את הפלייאוף ל8 קבוצות. 5 האלופות של הפאואר פייב, הקבוצה מחוץ לפאואר פייב שמדורגת הכי גבוה ועוד שתי קבוצות שיבחרו על פי ועדת השיפוט. תמיד יהיו ויכוחים, כבר עכשיו דנים בסיטואציה מה יקרה אם אלבמה (מדורגת ראשונה, אלופה, הקבוצה הכי טובה במדינה) תפסיד במשחק צמוד לג'ורג'יה בגמר הSEC. האם שוב הSEC יקבלו שתי נציגות (שהגיעו לגמר בעונה שעברה), או שאלבמה תישאר בחוץ? קלמזון ונוטרדאם כנראה בפנים ואליהן תצטרף אלופת הSEC. אם אלבמה תנצח, אז להערכתי הוועדה תצטרך להחליט כנראה בין אוהיו סטייט לאוקלהומה (בהנחה ששתיהן ינצחו במשחקי גמר הקונפרנס שלהן). אם ג'ורג'יה חביבתי תנצח, אז גם אלבמה תהיה במיקס של הדיונים. מעבר לזה, קשה לי לראות מי עוד ראויה.

בכל מקרה, דצמבר זה גמרי קונפרנס ומשחקי בול. ינואר זה משחק האליפות והפלייאוף של הNFL יתחיל. בפברואר הסופרבול. חודש אח"כ מארץ' מאדנס ובאפריל יתחיל פלייאוף הNBA שיימשך עד אמצע יוני. בזה האמריקנים אלופים. להבדיל מאירופה שדוחפת את כל העומס לאפריל-מאי עם זליגות ליוני, האמריקנים מווסתים את המינון יפה ככה שכולם יקבלו מקום של כבוד וחשיפה ראויה (קרי רייטינג, זכויות שידור, ספונסרים וכו'). ככה שלמעשה, גם אם אני תקוע בבית בגלל מזג האוויר, מעשיו ועד לסיום השנה האקדמית יהיה פה ספורט מעניין.

אז מה נס חג ההודיה בזה? שהצלחתי לקנות כרטיס לאיאקס-באיירן במחיר נקוב. לא הודות לכם כמובן. אני רק מקווה שהטיסה לאמסטרדם ולישראל בעוד שבועיים לא תידחה או תבוטל מסיבות כאלה ואחרות. אוי כמה שאני שונא לטוס.

ארבעים הרוגים בין 2013 ל-2016
הסופרקלאסיקו. חורחה לואיס בורחס

17 Comments

קלבדוס 25 בנובמבר 2018

חייב לומר, הקטע הזה שלך, כשאתה מגיע למקומות הכי מגניבים בעולם בערך, ומשתעמם למוות, כבר הפך לקאלט… קבל את זה כמחמאה.

פה איתמר 25 בנובמבר 2018

טור נחמד
הכותרת פחות

Jhkj 25 בנובמבר 2018

איידע אותך שזהבי ושירן ייני היו חושך במיוחד במשחק האחרון, ודווקא הקישור של כיאל נאתכו ודור פרץ היו מצויין, ללא מיכה שירן וערן יהיה מצוין. בכל מקרה אם יש שחקן שיכול להרים את הנבחרת ולא משחק זה אוראל דגני, לא ברור איך בן הרוש ייני וטהא פותחים בלמים ודגני שהוא מנהיג ובלם מצוין מאחת ההגנות הכי טובות בליגה לא מקבל הזדמנות.

יואב דובינסקי 25 בנובמבר 2018

רעיון גרוע מאוד. לא נגיע ככה לשום דבר.

רומן 26 בנובמבר 2018

אולי אתה תסביר לי איך מאמן אחרי מאמן מרכיבים את שרן ייני, אצלי לדוגמא הוא לא היה אפילו נמצא ברשימת הטלפונים למקרה קיצון שאולי אצטרך להתקשר אליו. אני לא ממש מבין מה הקשר שלו לכדורגלן.
מה אני לא מבין שאחרים מבינים?

גיללתר 26 בנובמבר 2018

יש מצב שכדורגל…
הוא אינטליגנט, מחויב ואחראי. בנוסף הוא מצטיין בדבר שלכדורגלנים ישראלים הכי קשה לעשות- להקשיב למאמן.
היה לו משחק לא טוב, קורה, בעיקר למי שלובש את המדים הכחולים/לבנים

Jhkj 27 בנובמבר 2018

יש מצב שהוא מנהיג או משהו אני לא יודע אבל זה מופנה אלי אין לי שמץ של מושג יש בארץ מספיק בלמים יותר מוכשרים ובטח ובטח קשרים אחוריים, ובכל זאת הם הולכים עם שירן, לא רואה מה הם רואים במאמנים או האם הם מונעים מבניית כימיה סביב סגל מרובה מכביסיטים שיונהג על ידי ייני אבל בפועל זה לא עובד

אבי 2 25 בנובמבר 2018

יואב, לגבי איאקס, קצת קשה לעקוב בגלל הליגה המשעממת שלה, אבל האם מתפתחת פה קבוצה אטרקטיבית ונשכנית שיכולה ללכת רחוק בצ'מפיונס?
חייב לציין שמהמעט שראיתי מדובר פשוט בקבוצה שכיף לצפות בה. שילוב יפה של צעירים מוכשרים כמו ואן דה ביק, דה ליכט, נרס וזאייץ' עם הותיקים בלינד, טאדיץ ולאסה שונה.

יואב דובינסקי 25 בנובמבר 2018

בקושי יצא לי לראות אותם השנה. מחצית פה, תקציר שם. כנראה שגדל שם משהו מעניין. כנראה שיעלו שלב בליגת האלופות. טאץ' ווד. יחד עם זאת, פ.ס.וו. בדרך לאליפות ורק נובמבר.

אבי 2 26 בנובמבר 2018

די מרגיז כי איאקס בעונה נהדרת, אבל פ.ס.ו פשוט עם 100% הצלחה. לא נורמלי.

יוני (המקורי, מפעם) 25 בנובמבר 2018

יופי של הומור עצמי. המחייה באורגון יותר יקרה מטנסי?

יואב דובינסקי 25 בנובמבר 2018

לא ברמה של קליפורניה, אבל כן.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2018

אין מצב שאלבמה לא משחקת בפלייאוף. היא ניצחה את כל המשחקים שלה השנה בהפרש של 20 נקודות.
כמובן, אין גם מצב שהיא לא מנצחת את ג'ורג'יה

יואב דובינסקי 25 בנובמבר 2018

אלבמה פייבוריטית מול ג'ורג'יה, אבל ג'ורג'יה נהדרת והמשחק באטלנטה. הגמר של המכללות שנה שעברה היה נהדר והוכרע בהארכה.

NoOne 26 בנובמבר 2018

Lol
השנה הק"ב של באמה ישחק מהרגע הראשון
שחיטה כשרה זה מה שיהיה שם

גיאקו 26 בנובמבר 2018

"כל עוד תמשיכו לא להקשיב לד"ר לניהול ספורט עם תעודת מדריך כדורסל ככה גם תיראו".
קאלט

דובינסקי 26 בנובמבר 2018

גם אני חשבתי שזו ההברקה של הפוסט הזה.

Comments closed