אין בעד מה

הבאתי את מי שהביא גביע

בתחילת 2015 קיבלתי החלטה לעזוב את ישראל פעם נוספת, הפעם לטובת דוקטורט באוניברסיטת טנסי והרפתקה באמריקה. היה לי מאוד קשה להתאושש מהאכזבה מהחזרה מקנדה בלי הדוקטורט ואחרי תקופה לא פשוטה החלטתי לתת צ'אנס נוסף ואחרון לחלום הקריירה האקדמית. אחרי כחצי שנה של חיפושים והגשת מועמדויות, נותרו שתי אופציות עיקריות שכל אחת מהן מצאה חן בעיני מסיבות אחרות: אוניברסיטת טנסי – אוניברסיטה אמריקנית קלאסית משהו עם מסורת ופוטבול וכל החוויה הנלווית או אוניברסיטת הספורט בקולון, גרמניה – אולי אוניברסיטת הספורט הטובה באירופה. החלטתי כאמור על טנסי – אחת ההחלטות הטובות שלקחתי בחיי.

יש לי הרבה מאוד כבוד לאוניברסיטת הספורט בקולון וכשהסברתי את ההחלטה שלי למי שאמור היה להיות המנחה המיועד הוא פרגן ונשארנו בקשר. מה שכן, עד לתחילת 2015 עדיין לא הייתי בגרמניה וכמי שחוקר גם את התנועה האולימפית וגם את ישראל, הרגשתי שזה היה חור בהשכלה. אז נסעתי למינכן ולברלין, להשלים חוסרים.

תכננתי את תאריכי הנסיעה למינכן סביב תאריך חצי גמר הגביע הגרמני בין באיירן מינכן לבורוסיה דורטומונד (ואת השהות בברלין סביב משחק של הרטה באצטדיון האולימפי). אחרי חוסר אמון מוחלט בברנדן רודג'רס שבעיני מעולם לא היה וור-טיים-קונסוליירי, ראיתי חשיבות מרכזית בהבאת מנג'ר קילר לליברפול. כזה שזכה בתארים, יבין את רוח המועדון, אבל גם לא יהסס לדרוס. כמו שלא יפחד לעשות צעדים לא נעימים כמו להעיף שוער שדפק לך את גמר ליגת האלופות כדי שיאכל דונר עם ארדואן ולהביא במקומו שוער אמיתי במיליארד דולר.

מהרגע שואן חאל החליט ללכת ליונייטד, קלופ הפך עבורי למועמד המוביל. עם אקרדיטציה שהושגה די בחאווה יש לומר (לצורך כתיבת ספר שלצערי נדחה על ידי מספר הוצאות לאור ומאז המעבר לאמריקה נשאר במגירה), נסעתי לראות את המאמן הרצוי בעונתו האחרונה בדורטמונד. בזווית העין הצצתי גם לכיוון המאמן השני, במידה והדברים עם קלופ לא יסתדרו. לא הבנתי אף מילה ממסיבת העיתונאים, אבל אם דורטמונד מנצחת בדו קרב פנדלים מזעזע באליאנס, אז זה סימן טוב.

מבחינת החיבור לא היה לי ספק שזה הדבר הנכון לליברפול, אבל בשנתיים-שלוש האחרונות החלו אצלי החששות שהוא הופך לנחמד מידי. לספוג שלישיות במחציות השניות גם מול סביליה וגם מול ריאל מדריד ולסיים במקום השני למרות שבירת שיא נקודות, הדאיגו אותי מאוד.

רציתי דרקאריס ואיזה 0:5 והשלמת נקמה על הדחת איאקס. קלופ לא בא לתת הופעה אפית או לנקום, הוא בא לנצח את טוטנהאם במשחק כדורגל. הוא בא לשחק את המשחק ולא את האירוע. בדיוק מה שאיאקס לא עשתה במחצית השנייה באמסטרדם. גול אחרי דקה מפנדל בחאווה שהבקיע שחקן שלא לוחץ ידיים למיכה ולשרן, איבוד שליטה במרכז השדה, לוותר על פירמיניו היצירתי לטובת אוריגי שיבטיח את הניצחון וכמובן השוער. זה שקלופ הביא במקומו של זה שדפק את הגמר הקודם.

בעונה שכולה היתה רכבת הרים רגשית, ליברפול אלופת אירופה אחרי גמר מאוד סולידי, עם מאמן ווינר וקבוצה חזקה. את הדוקטורט השלמתי בעונה שעברה, אבל עכשיו משימתי הושלמה. אין בעד מה. עכשיו שיביא אליפות.

על עונה ועל שוער
באה מאהבה

18 Comments

matipool 2 ביוני 2019

ענק הסרטון שצירפת. קליפ גדול של קלופ ותודה שהבאת אותו לליברפול (-:) הוא באמת הגיע לנצח ולהביא גביע ולא לתת הצגה.
אגב, אני כמעט בטוח שהיום במעמדו וגילו, סלאח היה לוחץ ידיים למיכה ושרן.

דובינסקי 2 ביוני 2019

לא סולח לסלאח על זה. אני שמח שהוא בקבוצה כי הוא טוב בכדורגל, אבל לא אוהב אותו.

יריב ס. 2 ביוני 2019

אני סולח לו כי הלחץ עליו היה עצום. הוא לא התחזה לפצוע כמו אלנאני אלא הגיע ושיחק.
ראה מה קרה לאיראני מהקבוצה היוונית ששיחק נגד קבוצה ישראלית, הוא הודח מהנבחרת וקיבל איומים על חייו.

matipool 3 ביוני 2019

לגמרי, יריב.

משה 3 ביוני 2019

יריב +

דובינסקי 3 ביוני 2019

אני לא.

צור שפי 3 ביוני 2019

עם קלופ בסרטון – יאן אגה פיורטופט, כדורגלן עבר נורבגי שבשנות ה-90 שיחק בין השאר במידלסבורו, שפילד יוניטד וסווינדון וגם באיינטרכט פרנקפורט וראפיד וינה. כיום פרשן כדורגל בטלוויזיה הנורבגית.

Matipool 4 ביוני 2019

נראה כמו ההוא ממודרן טוקינג..

אסף כלשהו 2 ביוני 2019

כשאתה אומר קולון בגרמניה, אתה מתכוון לקלן?
חוצמזה, לא שותף לדעתך על רודג'רס, אני אהבתי אותו וחשבתי שהיה לו חזון וגם יכולת לקחת אותנו גבוה שוב אבל הוא היה צריך זמן (סוארס וסטרלינג עזבו שנה אחרי שנה…). גם התבאסתי שפיטרו אותו, לא חושב שזה היה בצדק…

אבל אז הגיע קלופ והכל נשכח. יש מאמן מצוין, ויש מאמן של פעם בדור. תודה לך יורגן.

דובינסקי 2 ביוני 2019

כן, אני מתכוון לקלן. אתה צודק. Cologne או Koln. דעתי על רודג'רס לא היתה קונצנזוס ולא השתנתה מאז.

זה משנה 3 ביוני 2019

ודעתך על ואן חאל הייתה מגוחכת, כפי ששמחנו להזכיר לך בזמן אמת.

דובינסקי 3 ביוני 2019

אני עדיין חושב שעדיף היה להביא את ואן חאל כשהיה פנוי ב2012 או 2013 (כבר לא זוכר את לוח הזמנים המדויק) ולא את הודג'סון ורודג'רס. אחר כך זה כבר לא היה אפשרי. זה לא השתנה. בשורה התחתונה, צדקתי במציאת המאמן המתאים לליברפול במקומו של רודג'רס.

זה משנה 3 ביוני 2019

בשורה התחתונה ואן חאל נכשל כישלון חרוץ באנגליה, ורודג'רס היה מרחק קצר מאליפות היסטורית. ואן חאל לא יכול להתאים למערכת ש-FSG בנו בליברפול, כי הוא יותר מדי ריכוזי.

ערן (המקורי) 3 ביוני 2019

ברכות על סיום הדוקטורט.
שמח מאד שואן חאל (שכחתי שעשית לובינג עבורו) הלך ליונייטד וקלופ אלינו. האפשרות ההפוכה עושה לי עכשיו צמרמורת :)
בעניין סלאח- אני בעד שתשחרר… היה ילד ותחת לחץ מטורף של תקשורת מצרית אנטי ישראלית. הייתי במשחק ההוא, הייתי נגדו אך לא קינאתי בו. זה כמו שחקני הנבחרת שלנו מהמגזר הערבי וסאגת ההמנון. תמיד יהיה צד שיכעס עליהם בטירוף.
סלאח אישיות טובה גם מחוץ למגרש, למשל בעד שיפור מעמד נשים בחברה המוסלמית. זה לא טריוויאלי.

דובינסקי 3 ביוני 2019

את הדוקטורט סיימתי לפני שנה כבר, אבל תודה. מאחל לואן חאל שיהנה מהזמן עם הנכדים ובגידול פטוניות. מגיע לו והרוויח את זה ביושר. אם הוא מחליט לחזור לאמן, אז שיתרחק מאיאקס, מליברפול או ממכבי. לעומת זאת, את נבחרת ישראל הייתי נותן לו בשמחה.

7even 4 ביוני 2019

יואב,
ספר קצת על האוניברסיטה בטנסי…
מה אופי הסטונדטים? מעמד גבוה? נמוך? מה שכר הלימוד הממוצע בכלל? ןעד כמה האוניבסיטה "נחשבת" באמריקה?
אני מתאר לעצמי שהיא לא הארווארד סטייל, אבל אשמח לשמוע כיצד היא נתפסת, והאם לעובדה שהיא "רק" בטנסי ולא באיזה קליפורניה…ניו יורק או בוסטון, יש השפעה על עניין התפיסה שלה בקרב הציבור או מקומות העבודה שמאתרים כשרונות כאלו ואחרים?

דובינסקי 4 ביוני 2019

כתבתי הרבה על האוניברסיטה. די האוניברסיטה מחוויית הקולג' האמריקני הקלאסי שאתה מדמיין. 100,000 צופים במשחקי פוטבול, מעודדות, תזמורת, וכל הקיטש הזה. הכל שאלה למה אתה משווה. ביחס למאות או אלפי מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בארה"ב, היא נחשבת כמוסד חינוך ציבורי מאוד מכובד. היא R1, שזה הרמה הגבוהה של אוניברסיטה מחקרית וכשאתה אומר שיש לך דוקטורט משם מתייחסים אליך בהערכה. ביחס לאייבי ליג, כמובן שהיא לא שם. דרום-לייט, עם כל המשתמע מכך. לא אלבמה, דרום קרוליינה ומיסיסיפי שהן דרום הארדקור, אבל מדינה רפובליקנית וזה מורגש גם באוניברסיטה. טנסי חלק מרצועת התנ"ך והדומיננטיות הנוצרית מורגשת. מבחינת תעסוקה בתחום ניהול ספורט הייתי אומר שהבוגרים של טנסי משתלבים בעיקר בספורט מכללות, בשוק המקומי ובקבוצות מקצועניות בארה"ב, אבל פחות בשוק הגלובלי והבינלאומי. אני חיבבתי מאוד את נוקסוויל. עיר בינונית שמבוססת על האוניברסיטה ונמצאת כשעתיים וחצי נסיעה מנאשוויל וכשלוש שעות מאטלנטה. אז כשחיפשתי עיר גדולה היה לאן לנסוע. נכון שזה לא ניו יורק או בוסטון או קליפורניה וצריך קונקשנים לטיסות לישראל, אבל מצד שני, לא היו שריפות או הוריקנים כמו שהחבר'ה על החופים סובלים מהם כל כמה שנים. אותי קיבלו מאוד יפה ויש הרבה מילים חמות על החוויה. היה מאוד מאתגר עבורי, אבל אחת ההחלטות הכי טובות שקיבלתי בחיים.

7even 4 ביוני 2019

החכמתי. תודה.

Comments closed