פרובוקציות זולות

לאס וגאס ונבחרת ארה"ב דורשות צומי

השנה הראשונה שלי כמרצה באורגון הסתיימה וכדי לציין את האירוע נסעתי לארבעה ימים למדבר. כלומר ללאס וגאס ומשם לקחתח סיורי יום מאורגנים לגרנד קניון (הקניון יפה אבל הסיור היה מעפן באוטובוס עם 50 איש ונהג מעיק) ולפארקים לאומיים ביוטה (ברייס היה נחמד, לא התלהבתי מזאיון). בכלל, אני יותר איש של חופים ויערות מאשר של מדבר. גם וגאס לא ממש הטעם שלי. לא בטיול משפחתי כתיכוניסט ולא עכשיו.

חם מידי, צפוף מידי, פלסטיק מידי, יקר מידי וטראשי מידי. השתייה הסתכמה בברד פינה קולדה מחוזק. בשלב מסוים הייתי ברווח של 15 דולר במכונות, אבל הפסדתי את זה ופרשתי. התקמבנתי על כרטיס להופעה "אופיום" שמשלבת בדיחות גסות ולא מצחיקות, קאברים שונים, קצת פרובוקציות, סיפור מסגרת מטופש על טיסה לחלל (הבדיחה השחוקה על יור-אנוס) ואקט חביב אחד שכולל טריקים עם בועות. את יתר הזמן העברתי בכמה הליכות על הסטריפ, מזרקות בבלאג'יו, בריכה עמוסה, בופה מגעיל שלא מצדיק את המחיר ומלון בצורת טירה בשם המחייב "אקסקליבר" (המלך ארתור גיבור ילדותי). רוצה לומר ובטח לא לחדש – וגאס מלאה בפרובוקציות זולות ויקרות למשוך תשומת לב, אבל התוצאה ברובה פלסטיק.

במהלך הטיול לפארקים ביוטה נבחרת הנשים של ארצות הברית שיחקה מול תאילנד. התעדכנתי בטוויטר תוך כדי הנסיעה והמחצית הראשונה הסתיימה ב0:3 צפוי. במחצית השנייה התאילנדיות התפרקו וארה"ב החליטה לתקוף בכל הכוח וסיימה את המשחק עם 0:13. כשראיתי את תוצאת ההתפרקות לא התפלאתי, אבל זה גם לא הפריע לי יותר מידי. לא תוצאה מקובלת בכדורגל, אבל בהתחשב בהבדלי הרמות בין האמריקניות המקצועניות לתאילנדיות החובבניות זה אפשרי.

רק כשחזרתי למלון הבנתי שארצות הברית לא רק הבקיעה בסיטונאות, אלא שהכוכבות הגדולות בעולם גם חגגו בצורה מאוד מוחצנת מול החובבניות השבורות. על פי מספר פרסומים שקראתי, רוב שחקניות נבחרת ארצות הברית מרוויחות מכדורגל בין 100,000 ל500,000 דולר לשנה, לא כולל פרסומות, ספונסרים ופעילויות נוספות. קרי, אמנם לא כולן מיליונריות, אבל מדובר במקצועניות לכל דבר ועניין. בסקר שנערך לגבי תאילנד, הן מרוויחות פחות מ5,000 דולר לשנה כדי לשחק כדורגל. קרי, חובבניות לכל דבר ועניין. כחובב כדורגל, החגיגות המוחצנות של האמריקניות נראו מאוד לא לעניין וחסרות קלאס. למעשה, בעיניים בינלאומיות הן נראו כניסיון פתטי למשוך צומי בכוח.

מה ששוב הוציא אותי בדעתי זה כרגיל הפער בין התקשורת האמריקנית שעוסקת בתחת של עצמה לתקשורת הבינלאומית. בתקשורת האמריקנית די היללו את השחקניות שהן צריכות להמשיך לשחק ולהבקיע כמה שיותר ושיחגגו כמה שהן רוצות ושלגברים לא היו באים בטענות על התנהגות כזאת. בכלל, שהחגיגות האלה נחוצות כדי למשוך תשומת לב מבית ושידברו עליהן בתקשורת האמריקנית בהקשר של מאבקי השכר מול ההתאחדות האמריקנית והדרישה להשוואת הבונוסים לגברים.

כשספורטאים בינלאומיים נדרשו לעניין, הם דיברו על חוסר טעם טוב בהשפלת היריבה. אסקולה אחת טענה שראוי שישחקו בשיא הכוח עד הסוף, כולל להבקיע כמה שיותר, אבל שמצופה שימתנו את החגיגות בגלל פערי האיכות והמעמד בין הנבחרות. אסקולה אחרת טענה שראוי להוריד את הרגל מהדוושה ובוודאי שלא לחגוג במוחצנות.

אני בדעה שהחגיגות היו חרפה לא מכבדת ששוב הציגה בפני העולם את האמריקני הפריווילגי המכוער שעסוק בעצמו ומתעלם מנורמות תרבותיות בינלאומיות. לגבי התוצאה, אני בדעה שכשהמשחק הוכרע (נגיד ב0:5) היה צריך להכניס את המחליפות במקומן של הכוכבות (אלכס מורגן למשל כבשה חמישייה במשחק ומייגן ראפינו חגגה בצורה מוחצנת ודוחה במיוחד) ושהן ישחקו כמיטב יכולתן, אבל ימתנו חגיגות. הטענה על סטנדרט כפול בין גברים לנשים מופרכת בעיני והייתי מצפה מנבחרת הגברים של צרפת לנהוג באותה צורה אם הם ישחקו נגד טונגה.

בפוסט הקודם שיתפתי קידום משותף של פוקס והנבחרת האמריקנית בו הנבחרת ממותגת כ"גוליית" ושכל העיניים עליהן. לפני המשחק השני מול צ'ילה, הטוויטר הרשמי של הנבחרת שיתף ציוץ של האלק הוגן בוא הוא טוען שנבחרת ארצות הברית "תמחה את צ'ילה מהמפה". אלה לא קידומים מקובלים בשום מדינה בטורנירים בינלאומיים. לא גברים ולא נשים. אחרי ההתנהגות ב0:13 אלכסי לאלאס, הפאנליסט החופר באולפן המצוין של פוקס בפאריז, אמר שנבחרת ארצות הברית היא עכשיו "הביריון והנוול". זה בהחלט הרושם שהתקבל הן מהפרומואים שהובילו לאליפות והן מהתנהגות הנבחרת עצמה במשחק הראשון.

ארצות הברית מתמודדת במאבק כפול. בצד אחד המאבק הספורטיבי באליפות מול אירופה המשתפרת והכוחות העולים ממדינות נוספות ומצד שני מאבק על תשומת הלב של הקהל, בעיקר באמריקה. האליפות נערכת בפאריז והמשחקים בבוקר. כפי שציינתי, זו לא האליפות בקנדה עם שידורים בפריים טיים ומשחקים שמתאימים לטיול יום מהגבול. גם הבאז סביב הרייטינג בעולם (כ19 מיליון צופים בברזיל, 12 מיליון בסין, כ9.8 מיליון בצרפת), לא שם את ארצות הברית במרכז (כ2.6 מיליון צופים במשחק של ארה"ב מול תאילנד ו5.4 מיליון במשחק מול צ'ילה). הסיקור של האליפות בפוקס נהדר, אבל בESPN מתעלמים מהטורניר כמעט לחלוטין. בשבוע האחרון הוכרעו סדרות הגמר של ההוקי ושל הNBA, עונת הטריידים החלה וליגת הבייסבול מתנהלת כסדרה.

התדמית האמריקנית השתפרה מאוד בעיני במשחק מול צ'ילה. נבחרת ארה"ב ערכה שבעה שינויים (מה שאומר שכל שחקניות הסגל למעט השוערות המחליפות שותפו בטורניר עד כה) ועדיין נראתה חדה מאוד ומכוונת מטרה. זאת היתה תצוגת כח מצד כל הסגל ששלחה מסר שלא משנה באיזה מערך או מי על המגרש, ארה"ב מסוכנת והראתה עד כמה עמוק כדורגל הנשים באמריקה. התוצאה הסופית אמנם היתה "רק" 0:3, אבל כל השערים הובקעו במחצית הראשונה ואלמלא השוערת המצוינת כריסטיאן אדלר מפאריס סן ז'רמיין, גם צ'ילה היתה סופגת שמינייה וצפונה. גם הקהל האמריקני השאיר רושם מאוד חיובי כשמילא את האצטדיון בפאריז ואפילו הביע הערכה לשוערת היריבה.

המשחק האחרון בשלב הבתים מול שבדיה יהיה על מיקום בבית, ככה שלפחות בשלב הבתים ארצות הברית לא תיתקל ביריבה שנלחמת על חייה. מה שאומר שכדי למשוך רייטינג ולהגביר את ההייפ מתעסקים גם בשטויות. יש לנבחרת ארצות הברית הרבה תוכן וכדורגל. החל משמינית הגמר כשהמשחקים יתחילו להיות תחרותיים, אני מקווה שהנבחרת תחזור להתעסק בעיקר ולא בפרובוקציות זולות.

עולים לרשת -סיכום השבוע הראשון -אמיתי סיידל
נובחים בירוק 126-באנו לטייל במורה

54 Comments

רומן 18 ביוני 2019

למה לא תדווח ככה בהתלהבות על אליפות הקיץ של ישובי חוף הכרמל? או של טורניר הקיבוצים האגדי של מועצה אזורית מגידו? מבטיח לך שם רמה הרבה יותר גבוהה, ודרמות קורעות לב.
חשבתי שכותבים פה על ספורט, מה שהן משחקות לא קשור לספורט.

אלעדכ 18 ביוני 2019

יפה שאתה מיישר קו עם הכותרת של הפוסט

דובינסקי 18 ביוני 2019

אלעד, יופי של תגובה.

ניינר / ווריור 18 ביוני 2019

הבנאדם תקוע עמוק בדוקטרינה הסובייטית, למה אתה מצפה?

matipool 18 ביוני 2019

לראות את "צ'רנוביל" דחוף. לא תצטערו.

בני תבורי 18 ביוני 2019

מצוין אלעד

matipool 18 ביוני 2019

רומן – קצת הטרלת כאן אבל בין הדברים מסתתרים להם הקופה אמריקה שהתחילה שלשום ואליפות אפריקה שתתחיל ביום שישי (אמן מצרים של סלאח או סנגל של מאנה יזכו). אשמח מאד אם מישהו בדה באזר שהנושאים קרובים לליבו, יכתוב על זה מדי פעם.
מודה שהעניין שלי באליפויות הנ"ל נובע בעיקר משחקני ליברפול שמשתתפים בהם כשמצד אחד אני מאחל להם הצלחה בנבחרות הלאומיות שלהם ומצד שני, אני חרד מפציעות וחושש מעייפות מצטברת לקראת עונת הפרמיירליג הקרובה.

רומן 18 ביוני 2019

אליפות אפריקה זה בדיחה, הקופה אש. אני צופה אדוק, קם מוקדם בבוקר רואה שידור חוזר.
סבבה שאתם מתיפייפים פה ומסתלבטים עליי, אבל זה בדיוק הנקודה שלי, יש קופה וכותבים פה על הבדיחה הזאת, של בחורות שמנסות לבעוט בכדור, ועוד בשיא הרצינות אעעללקק..
כמה צביעות.
יאללה תקראו לי סובייטי חשוך ושוביניסט, תטפחו לעצמכם על האגו הפסאודו ליברלי אבל אני סהכ אוהב ספורט וכדורגל בפרט, ומה שהן משחקות לא קשור לכדורגל ולא לספורט.
אני יכול לארגן מהטלפון שלי 11 חבר'ה שיתנו בראש לארהב 5,6 חתיכות אחרי יום עבודה ארוך והשכבות של ילדים.
אז הנקודה של הקופה אמריקה זה נקודה מעולה, כשבמאדם שטוען שהוא אוהב כדורגל וגר בטיימזון המתאים ומחליט לכתוב על הבדיחה הזאת במקום על הקופה אז יש לזה ריח חריף של חטרא

משה 18 ביוני 2019

אליפות אפריקה מעניינת אותי הרבה יותר מהקופה. לא רואה תחרות רצינית לברזיל בקופה הזו ובפעם האחרונה שברזיל עניינה אותי טונינו סרטן איבד כדור כשהיה שחקן אחרון והרג את העתיד.

משה 18 ביוני 2019

טונינו סרזו כמובן

רומן 18 ביוני 2019

שמע חבר..
יש 3 דברים בעולם הזה שהיופי שלהם הוא אבסולוטי ולא יכול להיות עליהם שום וויכוח
והם נבחרת ברזיל, רוג'ר פדרר והביטלז.

משה 18 ביוני 2019

הקביעה שלך על ברזיל הזויה – בשניים האחרים אני איתך. כל כך הרבה נבחרות של כדורגל סתמי הם הוציאו במהלך השנים.

רומן 19 ביוני 2019

ואללה נכון, כל הזבל של דונגה וסקלוארי היו בושה לחולצה הצהובה, אבל עכשיו עם טיטו הם חזרו להיות ברזיל!
ואלהים שישמור עד עכשיו לא הבנתי על פסלו לחסוס וקוצ'יניו את הגולים הלילה, באמת בלי להתמם לא הבנתי מה היתה הבעיה?

קלופ 18 ביוני 2019

זהירות רומן… פמנסטיים וזכרי בטא נעלבו עכשיו…
נו באמת, רמת כדורגל שמביישת נערים בני 13…שוערות ננסיות והגנות עלובות. כל בעיטה שבטעות מגיעה למסגרת נכנסת בגלל השוערות. זה לא כדורגל.

רומן 18 ביוני 2019

ששששש חשוך, גזען, פנאט, שוביניסט, מתלהם, לך לוואן.

נולי 18 ביוני 2019

פוסט מעניין מאד. תודה!

משה 18 ביוני 2019

מאוד מקווה שהאמריקאיות יקבלו בעיטה בתחת וכמה שיותר מהר.
הטיעון שלגברים לא היו באים בטענות כאלה הוא מגוחך, בכייני ועושה שירות דוב לכדורגל הנשים.

matipool 18 ביוני 2019

לגמרי.

רן מפעם 18 ביוני 2019

אני לא זוכר בכל חיי חגיגות כאלו של גברים כנגד יריב מפורק. איזה גבר יחגוג כך ב11-0? ומה ילחשו לו החברים שלו?
אילו היה לי יותר חוש הומור הייתי מציע את המשחק הזה כ Case study בחוג ללימודי מגדר.

no propaganda 26 ביוני 2019

הגרמנים לא חגו ככה בשערים האחרונים נגד ברזיל ב7:1 וזה היה אירוע היסטורי לא התעללות בנבחרת קיקיונית

cookie-monster 1 ביולי 2019

בדיוק מה ששם את הכל בפרספקטיבה הנכונה.
ממש מגעילות.

שחר אלוני 18 ביוני 2019

תודה על הפוסט, מודה שכמתעניין לייט פלוס בכדורגל עולמי, לא הייתי נחשף יותר מדי למונדיאל הנשים ללא פוסטים כאלה.
אגב, מה זה משנה שהרמה בכדורגל נשים היא לא כמו בכדורגל גברים?
גם בריצת 100 מטר זה לא אותן תוצאות, ועדיין זה מעניין לעקוב אחרי נשים באתלטיקה, יש שם הרבה סיפורים טובים ואת הרוח האולימפית

רומן 18 ביוני 2019

כי 100 מטר נשים נראה איכותי וטוב, הן יותר איטיות סבבה, אבל זה עדיין מעניין, גם טניס נשים מאוד מעניין כי יש שם איכות, אולי לא מכות אותה עצמה אבל יש אחלה משחק.
אבל בכדורגל הרמה שלהן כל כך נמוכה שאי אפשר לקרוא לזה משחק אפילו, זה כאילו נראה ממש עלוב, חוסר יכולת טכנית בסיסית ממש לא קשור.

אמיתי 18 ביוני 2019

אוקי גבר. אבל מה דחוף לך לספר לנו את זה דווקא פה?

אלכס דוקורסקי 18 ביוני 2019

תודה על הפוסט. בהקשר הזה, זכור לי שקראתי באחד הגליונות של "שם המשחק" על ניצחון בלמעלה ממאה הפרש של ישראל בכדורסל על נבחרת ונצואלה באחת המכביות של שנות השמונים.

אלעדכ 18 ביוני 2019

פיני גרשון היה המאמן, וביקש מהשחקנים ללחוץ על כל המגרש. לדעתי ההפרש התקרב ל-200… אכן ביזיון

Ollie Williams 18 ביוני 2019

וואי אני גם זוכר את הכתבה הזו…..
מבדיקה קצרה: נגמר 229-33, ג'מצ'י קלע 83 נק' וכולם הרגישו ממש רע בסוף.

אלכס דוקורסקי 18 ביוני 2019

אפשר להבין את ההרגשה הרעה…

No one 18 ביוני 2019

נותנים אגוזים למי שאין לו שיניים , דובינסקי , גבר רווק מגיע לוגאס משתי סיבות , הימורים וסקס , אין שום סיבה אחרת.

בנוסף מה זה הפח אשפה הזה של האקסקליבר , אפילו רקונס מפחדים לאכול או לישון שם.

אני לא ממש צופה בכדורגל באופן כללי לכן אין לי דיעה על העניין הספציפי הזה אבל אני מבין מאיפה רומן בא.
הוא מגיע מהאסכולה הסובייטית שבא נשים עומדים בתור לתפוחי אדמה ולחם בעוד הגברים שותים וודקה בצד , ואם אין מספיק אוכל לכולם אז אמא של ג'ון מלקוביץ' תפתח את הרגליים ל 20 חיילים כי זו בעצם המהות הסובייטית.

רומן 18 ביוני 2019

אם אתה לא צופה בכדורגל אז למה אתה מגיב פה?
בשביל להראות איזה פלוץ נאור אתה?

דובינסקי 19 ביוני 2019

לגמרי לא הטיפוס של לאס וגאס. כמובן שככל שהייתי משקיע יותר כסף, ככה גם החוויה היתה יוקרתית יותר. בגדול, הנסיעה היתה מדוייקת ובתקציב ראוי.

7even 18 ביוני 2019

יואב, ראיתי עכשיו את התקציר (בזכותך).
כמה נקודות
1. לא ראיתי חגיגות מוגזמות. קצת אובר אבל לא הרבה יותר מזה.

2. רונאלדו גם חוגג באותה צורה 0-7 מול נומנסיה או ב 0-8 מול לבאנטה ועליו אומרים שזו מקצוענות לשמה שמראה כמה הוא נותן את הלב בכל מהלך ומהלך.

3. אם זו הרמה של נבחרת שעלתה למונדיאל…מה הרמה של אלו שהיא הדיחה בדרך לשם? איך בדיוק עובדות המוקדמות לזה?

4. וגאס – כל מילה. קלאסי הדוד סם. אובר הייפ על כלום בעצם.

5. אם אתה כבר בוגאס יש שם אגם מגניב באיזור שהאמת שכחתי את שמו. 10 דקות נסיעה. ברייק מהסטריפ המאד מאד מעיק. אולי גוגל יענה על השאלה

שי 18 ביוני 2019

דווקא ירדו על רונאלדו אחרי שחגג בצורה מוגזמת את הפנדל שקבע 4-1, בהארכה של גמר הצ'מפיונס מול אתלטיקו.
זה שיש לו חגיגה קבועה לשערים – סטנדרטי למדי. אפילו אם שלו ראוותנית יחסית.

matipool 19 ביוני 2019

החגיגה של רונאלדו את הפנדל ההוא מופיעה ליד הערך "פתטי" במילון.
פנדל בדקה 120, הקבוצה שלך מובילה 3:1 אחרי שחזרה מהמתים בזמן פציעות של הזמן החוקי + שני שערים בהארכה (לא שאתה כבשת) הניצחון מובטח ושחקני אתלטיקו מיואשים אחרי שהניצחון היה אצלם בידיים ואתה מוריד חולצה ועושה שרירים וחגיגות למצלמות כאילו הכרעת את המשחק עכשיו במבצע אישי מרהיב.

אמוץ כהן-פז 19 ביוני 2019

לא בדיוק אותו הדבר, אבל…
בגמר היורו 2012 כשספרד הובילה 2:0 במחצית השניה וטיאגו מוטה, שזה עתה נכנס בחילוף שלישי, נפצע והותיר את איטליה ב10 שחקנים, אמרתי לאשתי שעכשיו הספרדים רק יעבירו את הזמן ולא ישפילו את האיטלקים… טעיתי (פעמיים).

קלבדוס 21 ביוני 2019

ספרדים אף פעם לא יורידו הילוך, היי באר שבע, עד מה שנראה כאכזריות.
מסורת. קורידה וכל זה.

דובינסקי 19 ביוני 2019

החגיגות היו מוגזמות, כולל של הספסל ושל הכוכבות ראפינו ומורגן. רונאלדו מקבל ביקורת, אבל זה לא ממש בר השוואה כי הוא עדיין משחק מול שחקנים מקצוענים שמשתכרים יפה מאוד מכדורגל, זה המקצוע שלהם והם משחקים מידי שבוע באחת הליגות האיכותיות בעולם. כמעט לא רואים את התוצאות האלה בגברים. פה ושם בתחרויות גילאים בין חובבנים (במונדיאליטו נורבגיה ניצחה 0-12 את הונדורס כשהחלוץ כבש תשיעייה) או לפעמים באוקיאניה בין ניו זילנד או אוסטרליה (לפני שהיא עברה לאסיה) לנבחרות של איי שלמה וטונגה למיניהן. ברגע שהמשחק מוכרע, לרוב המקצוענים מפסיקים לחגוג כשהם מבקיעים.

דוד 18 ביוני 2019

לאמריקאים יש תרבות ספורט שונה וכל העליהום הזה נגדם בא ממקום מאוד אירופאי.
בתוך הזירה הם בחיים לא מכבדים את היריב כי זה נחשב מאוד לא מקצועי, זאת בעוד לאוהדים ביציע אין שום בעיה לעודד ולצרוח בהתלהבות אחרי ביצוע מרהיב של שחקן יריב- תופעה נדירה ביותר באירופה.
ולעומת זאת אתה לעולם, לעולם לא תראה שאגות שמחה כשהכוכב של הקבוצה היריבה נפצע, כמו שעשו חלק מהאוהדים בקנדה כשדוראנט ירד מהמגרש. בספורט האירופי זה דווקא מחזה די שגרתי.

דובינסקי 19 ביוני 2019

אני מסכים שיש הבדלי תרבויות, אבל ארה"ב היא גם האמא של הטנקינג. ככה שלא הייתי יוצא מגדרי על הכבוד לתחרות. גם מקובל להוריד את השחקנים הבכירים לספסל כשהמשחק הוכרע. מה שכן, זה נכון שברוב ענפי הספורט באמריקה אין את העניין של הפרש שערים/סלים.

דוד 19 ביוני 2019

המונח המדויק זה לא 'כבוד' לתחרות (שזה גם משהו נורא אנגלי/גרמני), אלא הגישה המקצועית לתחרות, והטנקינג הוא בהחלט חלק מזה.

משה השונמית 18 ביוני 2019

דובינסקי אתה שיצוב של קמצן ומתלונן סדרתי

49ers 19 ביוני 2019

תודה דובינסקי, נהנה לקרוא את כתוביך. קלילים ועם הומור.
עכשיו כל מה שנותר לעשות הוא לחכות לטלפון שרומן ירים לחברה' שלו ולשבת בכסיסת ציפורניים בהמתנה לתוצאה בין גברברי השכונה לאמריקאיות נטולות הקשר לכדורגל… יהיה מעניין!

austaldo 19 ביוני 2019

אוייייויויוווו האמרקאיות חגגו על יריב מפורק, לערוף את ראשם!!!!!1
טרחתי לראות תקציר של המשחק רק כדי להבין על מה המהומה, אז ככה:

– אצל האמריקאים לא מורידים את הרגל מהגז עד שריקת הסיום. אתם יכולים לראות לא מעט משחקי פוטבול מיכללות שניגמרים 60:0. גברים כמובן.
– האמריקאים חולים על סטטיסטיקות ומיילסטונס. במיקרה, בשער ה 11 האמריקאיות השוו את שיא השערים במשחק בטורניר שהיה שייך ליריבות שלהן – ניבחרת גרמניה (הפתעה: לא רק האמריקאים המרושעים דורסים ללא רחמים יריבים חלשים). מכאן החגיגות בשער ה 11-13.
– בשום חגיגה לא היו הקנטות כלפי היריב, רק הם והאוהדים שלהם
– אצל האמריקאים, כשניגמר המשחק כולם חברים. קארלי לויד, הלכה וחיבקה את השוערת התאילנדית וגם אלכס מורגן עמדה המון זמן עם אחת מהשחקניות התאילנדיות. התנהגות הכי ספורטיבית שאפשר.
– יפה שכולם נעלבים בשם התאילנדים, אבל אולי כדאי לשמוע מה הם אמרו? אז המאמנת של תאילנד אמרה שהם מרגישות רע כי הן שיחקו רע והתפרקו ואין להן שום טענות לאמריקאיות, ולהפך – זה היה מעליב ומשפיל אם האמריקאיות היו מעבירות זמן.
בקיצור, מהומה על לא מאומה. תרגעו. אם לא בא לכם לראות משחקים כאלו תיפנו לפיפ״א ותבקשו שיקטינו את מספר הקבוצות מאסיה ואפריקה בטורנירים כאלו, אבל אז זה יבוא על חשבון קידום הענף באיזורים האלו.

דובינסקי 19 ביוני 2019

תצפה בתקציר של ה0-11 בין גרמניה לארגנטינה (שתי מדינות שסוחבות מטען של יריבות ספורטיבית היסטורית) ותראה את הקלאס של הספורטאיות הגרמניות. מפסיקות לחגוג במוחצנות החל מהרגע שהן מבינות שהמשחק הוכרע (במקרה שלהן זה היה החל מהשער השלישי) ושהן משחקות מול יריב שהוא חובבן לגמרי. החגיגות האמריקניות לא היו הקנטות, סתם התלהבות מאוד מוחצנת של ספורטאים מקצוענים, אלופי עולם מכהנים ואלופים אולימפיים לשעבר משערים נגד חובבנים מפורקים כשהמשחק הוכרע.

austaldo 19 ביוני 2019

לא השתכנעתי.
כמו שאמרתי קודם, מהשער ה- 11 הם חגגו את השיא. ציון של הישגים סטטיסטיים זה מאוד אמריקאי ומאד מקובל שם לחגוג על זה, כמו שאתה בטח יודע.

יובל 19 ביוני 2019

התגובה של אוסטלדו עשתה לי פלאשבק ל"ראנינג אפ דה סקור" של הפטריוטס הדוחים משנת 2007. זה לא אותו מקרה (בכל זאת ניצבו מולם שחקנים מקצוענים וכו' ) ועדיין אותו אטיטוד דוחה ואותן חגיגות מגעילות כשהמשחק כבר הוכרע.
אני מאוד מקווה שלאמריקאיות זה ייגמר באותה צורה (ורצוי שהיריבה מולם תחבוש קסדה :) )

דובינסקי 19 ביוני 2019

התירוצים שלהן לחגיגות המוגזמות היו שהן היו מאושרות עבור השחקניות שהבקיעו שערים ראשונים במונדיאל והחגיגה המוחצנת במיוחד של מייגן ראפינו והספסל הוסברה כבדיחה פנימית. אני מקווה שבנוק-אאוט הן יפגשו את היריבות הכי מאתגרות בכל שלב. אם ייזכו אז וואלה, להריע לאלופה נפלאה. אם יודחו, לצחוק עליהן עד לקץ הדורות על השחצנות.

משה השונמית 19 ביוני 2019

בונה אתה אידיוט … דובינסקי, אסכם לך את זה במשפט אחד בתור אוהד ספורט אמיתי ולא צעצוע כמוך…
אני מעדיף פי מיליון שחקן שחוגג בשער ה11 מאש ״אוהד״ שהולך במחצית. הבנת? מה הבנת?

דובינסקי 20 ביוני 2019

התייחסתי לכך בעבר ואחזור בפעם האחרונה. נא להטריל בצורה מכובדת. קרי "בונה אתה אידיוט… ד"ר דובינסקי" . ומשם תמשיך להטריל כמה שאתה רוצה. עבדתי מאוד קשה על הדוקטורט. אז נא לשמור על כללי השיח.

רומן 20 ביוני 2019

דוקטור למה?
יש לי הרגשה שלא בדיוק למדעי המחשב מהטכניון/אוניברסיטה עברית/תל אביב.

צבי 20 ביוני 2019

דובינסקי,
בהזדמנות זו ועם חצי קשר רופף שעיקרו "מה נהיה מהאמריקאים" הייתי רוצה להמליץ לך לצפות בדוקו "המלך",
שעוסק בעלייתו ונפילתו של אלביס בהשוואה די הדוקה למצב באמריקה.
עשוי מציין, צילומים נפלאים, והמון מוזיקה טובה שעושה קווץ' לנשמה במיוחד מצד יוצרים יחסית אלמונים.
מי כמוך יוכל להעריך ולהתחבר לנרטיב של הסרט.
זה הטריילר – https://www.youtube.com/watch?v=csXtdjsqYLM

אסף the kop 21 ביוני 2019

הכל שטויות.
מה שחשוב זה האם הן מחליפות חולצות בסוף המשחק ?

קלופ 25 ביוני 2019

חחח אסף!!! אתה ענק כמו תמיד!

אמוץ כהן-פז 22 ביוני 2019

נורבגיה – אוסטרליה, משחק מטורף.

Comments closed