אמריקה מבינה רק כוח

הנבחרת התיישרה על פי ראפינו. אליפות או כישלון

ארצות הברית עסקה השבוע בהתבטאות של מייגן ראפינו על זה שהיא לא הולכת ל"פאקינג בית הלבן". התבטאות שהובילה גם לתגובה של דונאלד טראמפ שהדגיש שהמשימה עדיין לא הושלמה ושהוא יזמין את הנבחרת בין אם תזכה או לא. לשם שינוי, ענה לפרובוקציה בצורה מכובדת. הבאקלאש היה כמובן אוטומטי וצפוי כשנציגים לא רשמיים של כל מחנה פוליטי טוענים בדיוק את מה שמצפים מהם.

לא אהבתי את ההתבטאות של ראפינו, אבל צריך לשים אותה בקונטקסט. זה לא ראיון במסיבת עיתונאים במהלך המונדיאל בו היא עוסקת באיפה יחגגו אם וכאשר יזכו, אלא ראיון עם מגזין שנערך בתחילת 2019 . מאז פורסם כמה וכמה פעמים שגם ראפינו וגם אלכס מורגן לא יגיעו לבית הלבן אם וכאשר. ראפינו כמובן לא שרה את ההמנון ודיברה בעבר בצורה מאוד בוטה נגד טראמפ. ככה שמבחינת מהות אין בזה משהו באמת חדש, למעט שהוידאו יצא לפני משחק גדול מול צרפת. משהו שלמיטב ידיעתי אינו בשליטת ראפינו.

ראפינו היא לא הספורטאית הראשונה או האחרונה שמחרימה ביקורים בבית הלבן או שיוצאת באופן פומבי נגד ממשל טראמפ או שמקדמת נושאים חברתיים וזכויות נשים ולהט"בים דרך הנבחרת. לישראלים בטח לא צריך להסביר שהיא לא הספורטאית הראשונה שלא שרה את ההמנון של המדינה מסיבות אידיאולוגיות. היא גם לא הספורטאית הראשונה שמחפשת תשומת לב או שמנסה לבלוט דרך תספורות בצבעים שונים.

מה שקיבל פחות תשומת לב תקשורתית זו התשובה לשאלה הבאה בראיון המצולם. "Championship or bust?" (אליפות או כישלון?) היא נשאלה. "Championship or bust!" היא ענתה. כלומר, כל תוצאה מלבד זכייה רביעית באליפות העולם וכל הקמפיין הזה של הנבחרת ייחשב כקמפיין לא מוצלח. ברור לנבחרת שאם לא יהיה רייטינג מאבקי השכר שלהן בסכנה ובלי שיתחרו על הגביע לא יהיה רייטינג.

אמריקה של טראמפ מעריכה כוח, ניצחון ובוטות. דרך ראפינו ודרך קמילה האריס שתקפה את ג'ו ביידן בצורה מאוד ישירה בדיבייט הדמוקרטי הראשון, אפשר לראות שזה חילחל גם לשמאל. אם רוצים תשומת לב, צריך להיות בוטים ואם ינצחו בסוף, הדרך תישכח. קרי, כדי לנצח צריך להיות בוטים.
המנטליות הזו באה לידי ביטוי בהתנהלות של הנבחרת מההכנות, דרך קמפיינים "גוליית" ו"כל העיניים עלינו", החגיגות המוחצנות נגד תאילנד ומשחקים מאוד לא נוצצים אך יעילים נגד ספרד וצרפת. התנהלות שלעיתים קיבלה ביקורות על מוחצנות ושחצנות יתר וביקורות על כדורגל לא מרשים. ברור לכולם שאם ארצות הברית תפסיד, זו תהיה פארסה ושהסכינים כבר בחוץ. מצד שני, אם ייזכו לאף אחד לא יהיה אכפת מחגיגות מול תאילנד מלפני חודש, אלא רק יתעסקו בשיאים, בתהלוכות ניצחון ובכסף שהן יגרפו.

"יש נבחרות שנתקלות בלחץ, אנחנו חיים בלחץ", אמרה המאמנת ג'יל אליס לפני רבע הגמר מול צרפת. משחק שסומן כבר מההגרלה כ"גמר האמיתי" אולי מול הנבחרת היחידה שיכולה להעמיד הרכב ראשון שלפחות על הנייר מבחינה טכנית לא נופל מההרכב האמריקני.

על הנייר, צרפת נבנתה לרגע הזה. הצרפתיות ניצחו את האמריקניות בשניים משלושת המשחקים האחרונים ביניהן. בעוד האמריקניות רבות עם הנשיא ומגמדות את הישגי נבחרת הגברים (בצדק, כדורגל הגברים באמריקה זה קאנטרי קלאב עבור רוני, זלאטן ויתר האירופאים שבאים לנפוש), נבחרות הגברים והנשים של צרפת התקבלו בחום על ידי עמנואל מאקרון לפני המונדיאל. ליון נחשבת לקבוצת כדורגל הנשים הטובה בעולם והמשחק בפאריז.

ארצות הברית הכתה את צרפת שוק על הירך טכנית וטקטית. ארצות הברית פתחה חזק יותר, הגיעה לבעיטה לשער תוך שלוש דקות ותוך חמש דקות מייגן ראפינו הבקיעה אחרי שאלכס מורגן הוכשלה. בכל אחד ממשחקיה במונדיאל האמריקניות כבשו ב12 הדקות הראשונות. הרגליים של היריבות רועדות ועכשיו לכו תרדפו אחרי אלופת העולם. ההגנה האמריקנית חלשה? למרות שהאמריקניות ויתרו על מרכז השדה, צרפת הגיעה לשתי הזדמנויות כל המשחק. החילופים של אליס היו מדוייקים, השער השני של ראפינו הדגיש בדיוק את ההבדלים באיכות הטכנית והטקטית בין הנבחרות והאמריקניות גם כבשו שער שלישי יפה שנפסל. אחרי שצרפת צימקה, האמריקניות הכניסו את קרלי לויד וכריסטן פרס ולא התקשו לבזבז זמן עד לסיום.

זה לאו דווקא היה יפה לצפייה כל הזמן, אבל העליונות האמריקנים לא הוטלה בספק. אולי יגיע היום שבו יהיו מספיק ילדות שישחקו ביחד עם בנים באקדמיות של ארסנל, ברצלונה או יובנטוס שיעמידו נבחרת איכותית יותר ממה שהאמריקניות יכולות להציע. לפחות מהמשחק מול צרפת, הפער הטקטי והטכני של ארצות הברית עדיין מאוד משמעותי. כל זה לא אומר שאנגליה לא יכולה לעקוץ בחצי הגמר או שגרמניה/הולנד תהיה טרף קל בגמר כי גם להן יש כמה שחקניות איכותיות (לאיטליה ולשבדיה אין כלים להתמודד עם האמריקניות), אבל האמריקניות יגיעו לפיינל פור בליון כפייבוריטיות ברורות.

עם הניצחון על צרפת, ארצות הברית ממשיכה את הרצף כשבכל אליפות עולם האמריקניות הגיעו לפחות לחצי הגמר. צרפת משתפרת מאוד. התמונה בפוסט היא ממשחק בטורניר She Believes Cup מול ארה"ב בו הייתי ב2016 ושהוכרע רק משער מאוחר של מורגן. העתיד אולי מבטיח, אבל ההווה מבאס משהו. עבור צרפת, משמעות שברון הלב הוא לא רק הדחה מהמונדיאל אלא גם אי העפלה למשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ הבא. אכזרי שרק שלוש נבחרות אירופאיות יהיו בטוקיו ושצרפת לא תהיה שם למרות שלא הודחה על ידי יריבה אירופאית. רוצה לומר, יש לכדורגל הנשים האירופי עוד כברת דרך לעבור.

האנשים שבוחרים להיות מנהיגים
שוברת השוויון

95 Comments

אמיתי 29 ביוני 2019

נקודה מאד נכונה בקשר לבוטות ולהקצנה שמחלחלת גם לספורט וכמובן בפוליטיקה מכל הכיוונים. הבחירות החוזרות הן תוצאה מובהקת של התהליך המסוכן הזה וגם זה שטראמפ בעצם לא ממש עשה הרבה בקדנציה שלו. שיתוק (מוחין)

דובינסקי 29 ביוני 2019

אני חושב שהבוחר רוצה לראות את הדמוקרטים שורטים אחד את השני ולא יושבים על האולימפוס במן חיוך הילרי קלינטוני זחוח של "כשהם יורדים נמוך, אנחנו עולים גבוה". קמלה האריס היתה הראשונה להוריד את הכפפות. ועוד פתחה את ההתקפה על ג'ו ביידן בצורה פאסיבית אגרסיבית נפלאה כשפנתה אליו: "אני לא מאמינה שאתה גזען". כרגע זה נראה כמו ביידן, האריס, וורן וברני. וורן שיחקה נגד קונוסים. ברני נראה שאין לו כוח להתעסק עם מועמדים שהם דגי רקק והיה סולידי.

jhkj 29 ביוני 2019

הבנתי שגם לבוטיג'ג' היה ערב טוב יחסית, לדעתך אין לו סיכוי? דרך אגב סנדרס ממה שראיתי הותקל חזק וגם נאלץ להודות שהוא יעלה את המיסים, וגם התקשה לתאר איך יעשו את המעבר לביטוח בריאות ציבורי לכולם והיה לו סך הכל ערב רע, וכשאליזבת וורן מנסה לעקוף משמאל חושבשמצבו לא משהו.

דובינסקי 29 ביוני 2019

את סנדרס אפשר יהיה לבחון לעומק באמת בדיונים מול אליזבת' וורן. היא היתה בדיון הראשון, ללא רוב המועמדים המובילים וממה שהבנתי היתה בסדר גמור (ראיתי רק את הדיון השני). היה לסנדרס ערב בסדר. שיחק סולידי, נתן את המצע שלו. הותקל קצת גם על הנושא של רכישת נשק אוטומטי חזרה מתושבים, אבל בסך הכל יצא ללא פגע אמיתי. האריס יצאה מנצחת, ביידן קיבל קצת בראש. אחרים הבליחו פה ושם, אבל לדעתי לא מעבר. איך אפשר לקיים דיבייט רציני עם 20 מועמדים בשני שידורים של שעתיים שנפרשים על פני יומיים? זה הכל סאונד בייטס.

jhkj 29 ביוני 2019

הדיבייטים היו משמעותיים בעיקר למי שהפסיד באופן בוטה כמו ביטו אורורק, או מי שהצליח למצב את עצמו כפרונט ראנר ויוזמן לכל הדיבייטים השווים כמו קאמילה האריס ובוטיג'ג', מעיין אודישן כזה לחברה הפחות רציניים. מה שכן אני חושב שתמונת המצב הנוכחית שבה כולם הלכו מאוד שמאלה ותוקפים אחד את השני טובה דווקא לביידן שבסופו של דבר יחשבו שהוא המתון מבין כולם ולכן יכול לגנוב קולות מטראמפ

צור שפי 29 ביוני 2019

זו דינמיקה די קבועה בשתי המפלגות, בפריימריס המועמדים מושכים לכיוונים רדיקליים יותר כדי לבלוט ולקבל קולות מהבייס ואחרי שנבחר האחד (או האחת) הוא מתמרכז כדי לזכות בקולות המתונים שאינם נמצאים בכיס של אף אחד מהצדדים.

jhkj 29 ביוני 2019

אתה צודק, אבל היום יש את הוידאו על זה והאינטרנט זוכר, אז הדברים הולכים קצת אחרת, ואני גם חושב שהדמוקרטים מסתכלים הפעם יותר אל מי ינצח את טראמפ ופחות במי המועמד הכי טוב. לכן אני עדיין חושב שזה שביידן נתפס כמתון והשקול מכולם יהווה גורם מרכזי בזה שביידן יזכה במועמדות.

אביאל 30 ביוני 2019

צור – יש למשוך לכיוון רדיקלי ויש לדבר על הזכות להפלה של גבר טראנסג׳נדר, זה כבר אלכימיה או משהו איך שלא נקרא לזה מהעולם העתיק.

אמיתי 29 ביוני 2019

אני לא עד כדי כך מעורה בפוליטיקה האמריקאית אבל התהליך הזה הרסני- ללא קונצנזוס דמוקרטיות לא עובדות. נראה שהדמוקרטים מעתיקים פרקים נהחרים מהספר של מפלגת העבודה

jhkj 29 ביוני 2019

אמיתי מה זה לא עשה הרבה? מלחמת הסחר עם סין, יצא מהדיל עם איראן ודיל פריז, התקרב לרוסים, הוריד את אחוז האבטלה באופן גורף, מינה שופטים לעליון, מביא לסגירת משרדי ממשלה והכי חשוב יצא בלי אישומים מהמולר ריפורט, זה מקצה הראש דברים שלא קשורים לישראל. אפשר להסכים עם מה שעשה או לא, אבל זה לא מעט למועמד רפובלקני שבאופן עקרוני מאמינים שהממשלה צריכה להיות פחות מעורבת.

אמיתי 29 ביוני 2019

הדבר הרציני היחיד שעשה זה רפורמת המס. מלחמת הסחר עוד בעיצומה. האבטלה לא קשורה אליו.
בלי קשר לטוב או רע בעיני הרבה תכניות והבטחות שלו לא התקרבו להתממש- תכנית תשתיות העניין עם אובמה קייר ודברים כאלה. הסאבטקסט שלי הוא שללא שיתוף פעולה בין המפלגות קשה להזיז דברים וזה נכון לא פחות לתקופת אובמה

jhkj 29 ביוני 2019

מקבל מה שאתה אומר, חושב שמצב האבטלה קשור גם אליו, וגם לעזיבת אובמה בין היתר. ייאמר שהוא הבטיח המון, אין חומה בין ארהב למקסיקו, הוא לא ביטל את אובמה קר, בהנחה שאתה מתכוון לרשימת הישגים ולא לעשייה פיזית אז אני מסכים שהוא לא עמד בכמה מהמטרות היותר עיקריות שהוא הציב לעצמו..

אמיתי 29 ביוני 2019

האבטלה החלה לרדת בצורה ברורה ועיקבית הרבה לפני טראמפ. רובה קרתה תחת אובמה. לדעתי, בלי קשר, לנשיא השפעה קטנה מאד על האבטלה ובאופן מסויים על הכלכלה בכלל.

jhkj 29 ביוני 2019

חלק ממלחמת המס עם סין, היא כדי שאנשים יקנו מקומי ולייצר עבודות, והיו גם מקרים ספציפים כמו עם עובדי הפחם שטרמפ הסיר רגולציות מסוימות שעזרו לעסקים מסוימים, במאקרו אתה צודק לדעתי, ההגידול יהיה ככה או ככה, אבל טראמפ גם עשה צעדים שהשפיעו לכיוון יצירת מקומות עבודה, גם במחיר של דברים אחרים כמו במלחמת הסחר עם סין. יאמר לזכותו שבנוגע לכלכלה ההבטחה העיקרית שלו באמת הייתה עוד עבודות.

אמיתי 29 ביוני 2019

מלחמת הסחר (שלדעתי יש לה בהחלט סוג של הצדקה אמריקאית) לא יצרה משרה אחת. גם לא שום צעד אחר שטראמפ עשה כולל הקלות המיסים. זהו סייקל בשילוב עם גורמים אחרים כמו הרבה מישרות חלקיות ודברים כאלה.
לא חושב שתימצא כלכלן רציני שיזקוף את זה לזכות טראמפ.
אגב ללא המאזן המסחרי מול הסינים האמריקאים לא היו יכולים לצרוך ככ הרבה בככ זול. זה לא סיפור פשוט

jhkj 29 ביוני 2019

ברור לי שמלחמת סחר לא פשוט שווה עבודה ולא רק שיש לה חסרונות רציניים אלא גם שהיא לא ממציאה עבודות יש מעיין,אבל יש שווקים למשל ייצור ברזל אם אני לא טועה, שעקב הפסקת ייבוא מסין והסרת הרגולציה צמחו בעשרות אלפי עובדים תחת טרמפ, מתנגדי טראמפ אומרים שזה על חשבון עבודות אחרות ויכול להיות שהם צודקים, אבל מדיניות כן יוצרת מקומות עבודה, אני מסכים שהשוק גם דואג לזה בעצמו, הוא פשוט לא הגורם היחיד לדעתי.

אמיתי 29 ביוני 2019

אני לא מתמצא בנתונים עד כדי כך (זה משיק לתחום עיסוקי) אבל רוב הגידול במשרות הוא בתחומי השירותים וכיוב. מפעלי הפלדה ששבקו במידל אמריקה לא יחזרו ומן הסתם כידוע מי שהיה צריך סחורות מסין הצטייד באקסטרא לפני הטלת המכסים. לא חושב שאפשר ליחס את הירידה באבטלה לעניין הזה

jhkj 29 ביוני 2019

יכול להיות שהסיפורים האלה הם טיפה בימים, נשמע שאני מתמצא בנתונים פחות ממך ואקבל דבריך בעניין.

אמיתי 29 ביוני 2019

אשמח שאתה והמגיב איציק תאמצו את העניין הזה מעתה ועד עולם. יחסוך לי זמן. תודה מראש
(-:

jhkj 29 ביוני 2019

אם תמיד נסכים איתך יהיה פה מאוד משעמם :-)

רוני יובל 29 ביוני 2019

נשיא פרוטקציוניסט, ואתה אומר שהוא עשה "לא מעט למועמד רפובלקני שבאופן עקרוני מאמינים שהממשלה צריכה להיות פחות מעורבת". בחיי שאתה בוט נבער. או שאתה פארודיה?

jhkj 29 ביוני 2019

אתה אומר שאני קורא לכל מי שלא מסכים איתי מרקסיסט וגלובליסט ואז אתה הולך וקורא לכולם טיפשים ובוטים, ואני הפארודיה, עזוב אותי ולך לחפש עוד הידהודים למה שאתה רוצה לשמוע, מציע לך לצעוק את הדעות שלך לתוך מערה, אתה תשמע רק את מה שאתה מאמין בו.

רוני יובל 29 ביוני 2019

העובדה היא שאין לך מושג ירוק לגבי עמדות שמרניות ורפובליקניות, וכרגע אתה פשוט מביך את עצמך. אתה מפגין בורות מדהימה. תעשה עם זה מה שאתה רוצה.

jhkj 29 ביוני 2019

סטיבן קראודר למשל, הסמן הימני הכי בולט ברשת האיש שהותקף בוקס אדפוקליפס, , שעבד עם וברשת פוקס והערוץ השמרני הכי גדול ביוטיוב מתאר את תפקיד הממשלה כשופט הוקי שאחראי רק לוודא שהשחקנים לא נפצעים וכולם שומרים על חוקי המשחק. זה הכי מינימאליסטי שאפשר לתאר את זה. בן שפירו גם בתפיסה מאוד דומה, קצת פחות בהפרדת דת ומדינה. טד קרוז למשל הוא הדוגמה הקלאסית לתפיסה הזו, טראמפ קצת פחות אבל בממוצע זו המפלגה. לטענתם הממשלה לא צריכה להתערב בחינוך, בבריאות , בכלכלה, לקחת כמה שפחות מיסים ולהיות כמה שיותר קטנה, דברים שדרך אגב לרוב טראמפ מתיישר איתם. מה אתה רוצה?

רוני יובל 29 ביוני 2019

אם בן שפירו וטד קרוז הם מקורות ההשכלה השמרנית שלך, אז כדאי שתעשה חושבים.
אם אתה חושב שנשיא שמטיל מכסים על כל העולם ואשתו ומתרועע ומתמנגל עם כל הדיקטטורים והטיראנים של העולם הוא בעל תפיסה רפובליקנית שמרנית, אז אתה באמת לא יודע על מה אתה מדבר.

jhkj 29 ביוני 2019

א. לא אמרתי שטראמפ שמרני, הטאריפס שהוא מטיל על סינים מאוד לא שמרניים ולרעייה בן שפירו אומר שזה לא נכון כל הזמן
ב. אלו עובדות, תתווכח איתם כמה שאתה רוצה. אתה מוזמן להמשיך להילחם בתחנות רוח, או שתסביר את עצמך בצורה צנועה ומכבדת, או שלא ולא אתייחס. כמו שראיתי יש מקרים שבהם אנחנו מסכימים, אבל זה לא אומר שבמקרים שלו אתה צריך להתבטא כך.

אביאל 30 ביוני 2019

רוני (אגב, גם מהטוויטר? התווכחנו לא מזמן) – יש את הצעדים של טראמפ בנושאי סחר כאידיאלוגי ויש כמנוף לחץ, על הסינים גם אחרוני הרפובליקנים מסכימים שמה שקורה שם זו הונאה בסדר גודל היסטורי, לארה״ב יש גרעון מסחרי מול גרמניה של 30 אחוז, מול הסינים זה 300 אחוז, זו רמאות לשמה.
הוא פתח את Nafta כמו שהבטיח, הוא איים על מקסיקו ממש לא מזמן עם סט של מכסים שיעלה בכל חודש והמקסיקנים התקפלו, ככה שנראה שזה בעיקר כלי ופחות אידיאלוגיה ואתה יודע מה, בתור אדם (אני) שנוטה לסחר חופשי, אפשר מדי פעם לעשות בו שימוש פוליטי, בטח מול רמאים.

אביאל 30 ביוני 2019

אמיתי – רפורמת המס של טראמפ לבדה יותר מאשר עשה אובמה ב8 שנים מבחינת השפעה על אמריקה ואם תוציא את המלחמות בעיראק ואפגינסטן יותר מאשר בוש הבן.

אמיתי 30 ביוני 2019

חולק עלייך- אובמה קייר השפיעה ותשפיע הרבה יותר מההקלות הללו. אבל ם אובמה סבל מאותן בעיות של טראמפ. חוסר יכולת לעבוד עם היריבים שלו ולהגיע לפשרות. ועם כל הכבוד הקלות מס (באמריקה…) אינן הישג כה גדול. כשיתחיל להקטין את הגירעון נדבר

אביאל 30 ביוני 2019

השפיע מאיזה בחינה? מאז אובמה קר יש ירידה בתוחלת החיים בארה״ב, ככל הנראה מהגדלת מרשמים במימון המדינה למשכחי כאבים.
רפורמת מס היא כמעט הבסיס להתנהלות של ארה״ב ברמה הפדרלית על כל מדינותיה, בפעם האחרונה שמישהו הצליח לעשות שינוי בסדר הגודל של טראמפ, היה צריך את רייגן והפופולריות שלו.
לא מדובר בהקלות מס, אלא בשינוי יסודי של כל שיטת המס, קלינטון, בוש הבן ואובמה כולם ניסו וטראמפ הצליח.
מסכים לגבי הגרעון, למרות שיש כלכלנים שיגידו שכל עוד הדולר הוא המטבע השולט בעולם, זו בעיה על הנייר בלבד, בלי שום איום ממשי על ארה״ב.

אמיתי 30 ביוני 2019

תוחלת חיים קשורה בהמון גורמים וקשה לי לקבל קביעה שהיא יורדת בגלל אובמה קייר. השינוי העצום במיליוני אנשים שלא היו מכוסים מתווסף לשינוי התודעתי שיש לאובמה קייר על הציבור האמריקאי. זו נקודת מפנה שייקח זמן לקבל עליה פרספקטיבה. תאהב או לא תאהב את זה – זה חסר תקדים.
שינוי המס לעומת זאת ישפיע בעיקר על העשירים. משהו שגם הילארי הייתה שמחה לעשות.
שוב- לדעתי לנשיא, כל נשיא, אין השפעה כזו גדולה על הכלכלה.
אז עם מה אנחנו נשארים? תמונה עם קים זונג הו? אירן בחזרה בתכנית הגרעין? רוסיה חזקה במזרח התיכון שוב?
לא חושב שיש לטראמפ הישגים משמעותיים בקדנציה הזו, מצד שני נראה שתהיה לו עוד אחת.
אה. ויישוב על שמו ברמת הגולן. זה בטח היה שווה בשבילו הכל

אסף the kop 29 ביוני 2019

יש שם יותר קרחות ביציעים מאשר במשחק טיפוסי של בית"ר ת"א.

דובינסקי 29 ביוני 2019

התמונה הזו היא ממשחק בין צרפת לארה"ב מטורניר ידידות ב2016. המשחק נערך באצטדיון של טנסי טייטנס שמכיל 69,000 מקומות. הגיעו 25,000 צופים.

אלון3131 29 ביוני 2019

נגיד וחודש הבא דורפן או יואב יכתבו פוסט על אליפות העולם בשחייה, שהרייטינג וכמות הצופים שלה נמוכה יותר מאליםות העולם לנשים. אתה גם אז תציק להם בפוסטים על הרייטינג של האירוע?

דובינסקי 29 ביוני 2019

הרייטינג דווקא רייטינג מאוד משמעותי. בברזיל היה רייטינג של למעלה מ30 מיליון צופים לשמינית הגמר מול צרפת. זה משחק כדורגל הנשים הכי נצפה בשוק מקומי. לצורך העניין, רייטינג כפול מזה שמקבלת סדרת גמר הNBA בארה"ב. כשסין התמודדה היה שם רייטינג של למעלה מ10 מיליון. באיטליה, הולנד, אנגליה, צרפת, זה רייטינג של עשרות אחוזים ומיליונים. בארה"ב המשחקים של הנבחרת מקבלים רייטינג יותר גבוה מגמר ליגת האלופות, מהקופה אמריקה ומהגולד קאפ המצ'וקמק של הגברים.

אסף the kop 29 ביוני 2019

נו זה ברור דובינסקי…
ברמות הגבוהות של הכדורגל גברים אין להם כרגע מה למכור.

אסף the kop 29 ביוני 2019

להם לא.
לך כן.

רומן 29 ביוני 2019

תגיד דוקטור,
בעיטה עם המלא הראפינה הזאת יודעת לתת? ובשמאל?
לעצור בנגיעה אחת רכה לכיוון התנועה היא יודעת?
מה עם דריבל יש לה?

מדבר פה על רייטינג מול הקופה ועוד קורא לעצמו אוהד ספורט, חחחח, מה עם האח הגדול? גם לו יש יותר רייטינג.

רוני יובל 29 ביוני 2019

רומן, אני מזהה כאן חוסר ביטחון עצמי בגבריות שלך. או שאתה גיי בארון, וחבל כי אין מה להתבייש, באמת. או שיש לך איבר מין קטן, וגם בזה אין מה להתבייש (הגודל לא קובע). אבל בחיי שאין סיבה למופע הטמטמת שאתה מציג כאן. לך לים, תשתה שייק פירות. תשמע קצת בוסה-נובה. רק תחסוך מאיתנו, בבקשה ממך.

רומן 29 ביוני 2019

יש מצב אחי, עלית עליי..
מופע הליצנות פה הוא של החבורת פלצנים פה שמתעלמת לחלוטין מהטורניר כדורגל אמיתי ומרתק שמתקיים כרגע, ומתרכז בפארסה הזאת.
ככה שנראה לי שלא ממש הבנת את הכוונה ידידי, הבעיה היחידה שלי זה שאנשים מתפלצנים במקום ליהנות מכדורגל אמיתי.
ולגבי נשים.. אני להבדיל מהליברליים המשיחיים, שם לב שיש הבדלים מהותיים בין 2 המינים, אני מתכנת במקצועי, ואני מאמין שנשים ככלל לדוגמא מתכנתות יותר טובות מאיתנו הגברים, בנות גולשות גלים נפלא(לא פחות טוב מגברים), משחקות טניס, בהתעמלות בקטע של טכניקה וגמישות אין תחרות..
כדורגל הן לא יודעות לשחק, ושוב בתור אוהד כדורגל אמיתי, מה שמציק לי והסיבה שאני חופר בזה כל כך הרבה, כי זה מעצבן שאנשים שלכאורה אוהבים כדורגל מעדיפים להתפלצן ולהתנשא ולשקר במקום לראות כדורגל ולדבר על כדורגל וליהנות.
אבל אחלה פרשנות פסיכולוגית, יצאת פרויד.

אסף the kop 29 ביוני 2019

בתכל'ס מתנהלים בימים אלה 2 טורנירים אדירים ומעניינים יותר רומן…
אליפות אפריקה והקופה אמריקה.
גם היורו עד 19 מהנה מאוד.

אבל שם אף אחד לא מדבר נגד טראמפ.

רומן 29 ביוני 2019

לצורך העניין אם זה היה אופנתי לדבר על אליפות אפריקה, או הדבר הזה של צפון אמריקה, אני מניח שהיתי מגיב בצורה דומה.
יש לי אלרגיה לחרטא

רוני יובל 29 ביוני 2019

אם באמת הייתה לך אלרגיה לחרטא, היית נאלץ להתאבד. אני מסופק שאתה אלרגי לכך.

רוני יובל 29 ביוני 2019

1. אף אחד לא חושב שנשים יותר טובות מגברים בכדורגל.
2. אף אחד לא חושב שהליגה הישראלית טובה יותר מהליגה הפורטוגלית.
3. ועדיין אנשים רוצים לראות כדורגל נשים, או ליגה ישראלית. מי אתה שתגיד להם לא לצפות בזה? מי אמר לך שהם לא רואים גם קופה אמריקה? מי אתה שתגיד להם לא לכתוב על כדורגל נשים? מי אתה שתגיד שכדורגל נשים לא יכול להיות מהנה כשלעצמו, גם אם הרמה בו נחותה משמעותית מזה של הגברים? הגישה שלך היא ילדותית ומטומטמת בצורה מדהימה כמעט, שאני מתקשה להחליט מאיפה בכלל לתחיל להסביר לך את הטיפשות המהדהדת שאתה מפגין כאן.

רומן 29 ביוני 2019

תנסה אותי ידידי, תנסה להסביר לי, אני לא כזה טיפש כמו שאתה חושב.

קלופ 29 ביוני 2019

רומן, חבל שאתה אוהד יונייטד…

עדי אבני 29 ביוני 2019

אני חושב ההפך מרומן בערך בהכל, ויחד עם זאת לא מוצא שום סיבה בעולם לרדת לאן שירדת עם התגובה הזאת.
והכי גרוע, כל הירידות שלך, למרות הפאסיב אגרסיב שלהן, משתמשות בסטראוטיפים הכי שובניסטים שיש.
זה אולי היה נראה לך הפוך על הפוך- להחזיר לשובניסט בנשק שהוא מבין, אבל זה בסופו של דבר אותו שובניזם עצמו רק במעטפת אירונית פריכה.

רוני יובל 29 ביוני 2019

יש בזה משהו. אקח לתשומת ליבי

רומן 29 ביוני 2019

אתה יודע מה זה שוביניסט אגב? :-)

אמוץ כהן-פז 29 ביוני 2019

לשרות הציבור
https://fr.wikipedia.org/wiki/Chauvinisme

רומן 29 ביוני 2019

חוץ מזה, על סמך מה בכלל החלטת שאני שוביניסט, כשפעם אחר פעם אני אומר שזה לא הגיוני שאנשי כדורגל מעדיפים את זה על הקופה…
איפה זה ואיפה איזשהו זלזול בנשים?

דובינסקי 29 ביוני 2019

לא כל משחקי הקופה אמריקה משודרים בחבילת הערוצים שיש לי בארה"ב ואלה שכן משודרים בספרדית. איני דובר ספרדית. גם הVAR מאוד מעיק עליי את הצפייה בקופה כי לא מראים למה דברים נפסלים. היות וכמעט כל שנה יש קופה אמריקה זה פחות מלהיב אותי מאשר טורניר של פעם בארבע שנים. את אליפות אפריקה ואת אליפות אירופה עד גיל 21 לא משדרים פה. את הגולד קאפ כן משדרים, אבל קונקאקאפ איזור מגוחך.

במובן מסוים, לעקוב אחרי מונדיאל הנשים זה קצת כמו לעקוב אחרי מארץ' מאדנס. אתה נחשף לכל מיני סיפורים, מתחיל לחבב אנשים ואז מהנוק אאוט הם מפסידים ואתה מרגיש שעברת איתם חתיכת דרך. בנוסף, אתה משווה את המשחק לאיפה שהיה לפני ארבע שנים. כדורגל הנשים כל הזמת מעמת אותך עם ניגודים פנימיים. זה מסע מאוד מיוחד.

jhkj 29 ביוני 2019

אני ראיתי קופה ולא מונדיאל נשים אתמול, אבל לפעמים אני גם רואה הפועל במקום ליגה ספרדית או אנגלית, אתה תגיד גם לפרנקו לו לכתוב על הפועל? אם זה מה שהוא אוהב לראות יבושם לו, אתה ואני מעדיפים לראות את פוית ילד הזהב, וזה בסדר גם כן.

רוני יובל 29 ביוני 2019

נו, לפעמים אנחנו גם מסכימים

D! פה ועכשיו 29 ביוני 2019

אני נהנתי מאד מהמשחק אתמול.

דובינסקי 29 ביוני 2019

גם אני. הצדיק את ההייפ.

טירזיאס 29 ביוני 2019

זה הקופה הרביעי/ חמישי שאני צופה, אני לא זוכר שראיתי משחק גדול אחד. תשוקה יש, אלימות יש, מתח יש, כדורגל איכותי אין אף פעם.
מתאים לחובבי משחק חפירות עם תאקלים שכבר לא רואים באירופה, אבל הנבחרות בדרא"מ כבר מזמן לא ברמה של הטופ הארופאי.
לבחור לצפות במונדיאל הנשים זה לגיטימי, במיוחד כשהקופה חוזר שנה הבאה כי conmebol הם בדיחה. אני בוחר שלא כי איפה שאני נמצא מעדיפים לשדר את האמריקאיות השחצניות והבלתי נסבלות. נאחל בהצלחה לאנגליות ולברזילאים בחצי הגמר.

jhkj 29 ביוני 2019

זה בא בגלים, ב-2014 דרום אמריקה ניצחה כל יריבה שהיא לא גרמניה, 2018 היה מונדיאל שבו הארופאיות די שלטו (למרות שלדעתי זה קצת עניין של מזל, ברזיל ואורוגוואי לדעתי היו מנצחות את אנגליה וקרואטיה.). השנה בקופה זה תקופת מעבר חסרת מאמן בארגנטינה, ברזיל תמיד לא יציבה בקופה, אבל אני חושב שאורוגוואי נראית נהדר. בקיצור אני חושב שקצת מוקדם להספיד את דרום אמריקה.

רוני יובל 29 ביוני 2019

לגמרי. נראה שחובבי כדורגל בארץ אוהבים לשפד את הכדורגל הדרום אמריקאי, בלי להבין יותר מדי, ויותר מזה – בלי להתחשב בכך שמדובר ביבשת הרבה יותר קטנה מבחינת מספר המדינות. וללא ספק – מדובר בגלים.

דן 29 ביוני 2019

צ'ילי הפסידו להולנד ב2014, שוויץ את אקוודור.

jhkj 29 ביוני 2019

לא ספרתי את הבתים,בבתים גם גרמניה לא ניצחה הכל ולא תמיד המשחקים שם חשובים, אבל אתה צודק, בנוקאאוט רק גרמניה האירופאית היחידה שהדיחה דרום אמריקאיות

דן 30 ביוני 2019

אתה דמגוג. רק ארגנטינה ניצחה יריבות אירופאיות בנוקאאוט, כך שאין שום עליונות דרום אמריקאית על אירופאיות כפי שמשתמע מהדברים שלך. בסך הכל יש שתי נבחרות, אחת אירופאית ואחת דרום אמריקאית שניצחו יריבות מהיבשת של השנייה ובסוף האירופאית ניצחה את הדרום אמריקאית אז הייתי אומר שהיתרון הוא של אירופה.

jhkj 30 ביוני 2019

לא הסתכלתי על זה ככה מצד אחת אתה צודק, מצד שני עדיין סיימו בבתים לפני איטליה, אנגליה, ספרד. גם הסיבה שהם לא פגשו אירופאיות זה כי מהבתים עלו מעט אירופאיות.

רומן 29 ביוני 2019

חביבי בקופה הזה אתה צופה בפלא המכונה סלסאו..
אמרתי פה באחד הבלוגים אחרי ההדחה הכואבת מול בלגיה, תוך כדי ניגוב דמעות שלפחות לא אצטרך לשמוע יותר את המיתוס של נבחרת ברזיל הגדולה שהודחה עי נבחרת אירופית ממושמעת ב 82, כי יצא לי לחוות את זה בעצמי :-).
אז מאז ברזיל רק הלכה והשתפרה, צ'יצ'ה החזיר לנו את הסלסאו שהיא פסגת הכדורגל היפה, ה ז'וגו בוניטו המקורי אם תרצה(כמו חאזן אורגינל ). כל משחק שלהם זה חוויה, 90 דקות שהם עם גב זקוף תוקפים גלים גלים..
ויש לך את אורוגוואי הנושכת והקשוחה עם המשמעת הטקטית האירופית וסוללת אתלטי העל שלה, ויש לך את צ'ילה שלא ברור למה ואיך תמיד שם ותמיד מצליחה, ואת ארחנטינה השנואה, האפורה, המעצבנת הנושכת שאני פוחד ממנה פחד מוות, והלילה נפרדנו בעצב מקולומביה האדירה שהיא הדבר ההכי קרוב שיש לברזיל בעולם..
זה נקרא משעמם??
הקופה זה שילוב של כוכבי על מגה טכניים, עם רוצחים אינדיאנים, בונקרים והברקות, מלא מלא תשוקה וכל זה עם פסקול אדיר של סלבה ברזילאי, שכל משפט שלט זה פנינה..

jhkj 29 ביוני 2019

יפה אמרת, חוץ מעל ארגנטינה שהיא מרגשת עם קהל מטורף, קוסם, צמד חלוצים אדיר שחקנים עם מלא לב וסראביה על הספסל תודה לאל, חשבתי ששחקני הפריימר ליג בהרכב יגרמו לך לפחות לסמפט אותם.

חייב לציין אבל שלקרוא לנבחרת בלגיה ממושמעת קצת מוריד מבלגיה, היא הרבה יותר ממושמעת ויש לה סגל מעולה עם עם כמה שחקני על.

רומן 29 ביוני 2019

J,
אני לא מבין את זה..
איך אתה יכול לאהוב נבחרת מפוצצת בכשרון, שתמיד תמיד בהגדרה משחקת כדורגל דוחה, אפור, נושך, מציק.. כאילו תחשוב על זה, זה ארגנטינה, לא משנה כמה כוכבים, הנבחרת הזאת חיה ממשחק מכוער, עוד ממונדיאל 90 שאני זוכר, הגניבה מול ברזיל, ולאורך כל השנים, זה תמיד אפור, תמיד מדברים על כל השמות הלטיניים הסופר מוכשרים ובסוף מה? משחקים כמו פראגוואי.. למה שתאהד אותם אלא אם כן אתה ארגנטינאי או משהו כזה

jhkj 29 ביוני 2019

א. אני ארגנטינאי,
ב, אנסה להיות אובייקטיבי, בניגוד לברזיל, לארגנטינה אין טיאגו סילבה, מירנדה, מרקיונס, דני אלבס, מרסלו, אלכס סנדרו, פיליפה לואיז, אליסון, אדרסון, אז היא חייבת להגן עם יותר שחקנים. אתה זוכר איזה התקפית הייתה ארגנטינה ב-2006? הפירוק של סרביה היה אחד ממשחקי הכדורגל הכי יפים של קבוצה שראיתי, לארגנטינה היה אז את זאנטי, סורין, סמואל היינצה, מסצ'ראנו קשר אחורי, נבחרת כזאת יכולה להחזיק כדור ולשחק גבוה, כי היא ידעה שאם היא תיאבד אותו היא לא תקבל גול. אם פוית היה תוקף אתמול ארגנטינה הייתה מקבלת שש כי הוא בחיים לא היה מדביק את מאצ'יס בדרך חזרה.

רומן 29 ביוני 2019

לא יודע.. טליאפיקו סופר מהיר, גם אוטאמנדי.
ומה היה ב 2014? זה כבר היה ממש לא מזמן, גם מלא כוכבים, גם מאשצ'ראנו בשיאו, ושוב כדורגל אפור.
אני לא מצליח להבין מה אני מפספס למה כל האפור הזה מושך כל כך הרבה אוהדים?
(לא ארגנטינאים)
ובוא נזכר ב"יד האלהים", בזוהמה של סימאונה ימח שמו ב 98.. תמיד מרמים, תמיד מתחזים, ה"נצחון" מעל הכל, אין שום ערכים ספורטיביים, הכל מותר.. אפילו פוטצ'ינו לא מזמן אמר שהוא לא מבין מה רוצים מצוללנים, מבחינתו לעבוד על השופט זה חלק מהמשחק.
זה לא דוחה אותך הגישה הזאת?

jhkj 29 ביוני 2019

שמע יש סימאונה ופוטצ'ינו ויש רדונדו ואיימאר, ארגנטינה חיה תמיד על השילוב בין הקוסמים מלפנים והגרזנים ושחקני נשמה מאחור, אני אוהד ברסה כמו שאתה כבר יודע, אבל אני מחבב מאוד את אתלטיקו כי הם נותנים את כל הלב והנשמה כמה דקות שצריך, מסצ'ראנו הוא גם שחקן כזה. ככה זה ארגנטינה על כל אידיאליסט יש פרגמטי. צ'ילה לקחה קופה כי חרה דחף אצבע לתחת של קבאני, ואנגליה עשו הצגות ב-2002 מול ארגנטינה (דרך אג הקטע עם 98 די בכיינות אנגלית), רמאות זה לא פטנט ארגנטינאי ולנבחרות שלא יש קטעים משלהם ברזיל שחצנים ובכיינים, גרמניה כסחנים, האיטלקים בונקריסטים, ההולנדים פראיירים, אין נבחרות מושלמות והמקרים של הרמאות הארגנטינאית אלו כתמים שאני נאלץ לחיות איתם.

העניין בהגנה של ארגנטינה של אז לעומת היום הוא לא רק המהירות, הוא שארגנטינה לא יכולה להגן באחד על אחד, שחקני ההגנה לא מספיק טובים סך הכל ולכן ארגנטינה חייבת לשחק צפוף מאחור, במונדיאל 2014 גם הולנד וגרמניה שיחקו ככה, ברזיל שיחקה גבוה וקיבלה שבע. כארגנטינאי אני אומנם אוהב כדורגל יפה אבל אני מעדיף לחיות מכוער מלמות יפה, אני יכול להבין למה את לא מתחבר לזה, אני גדלתי לזה.

לאור כל זה לא ברור לי למה אני אוהד ארסנל

רומן 30 ביוני 2019

J,
בסוף על כל הדיבורים על האפרוריות, ארחנטינה היחידה שהבקיעה ב רבע…

jhkj 30 ביוני 2019

זה נכון, וזו הסיבה שהיא משחקת יחסית הגנתי, כי אם לא גם ונצאולה הייתה מבקיעה.
דרך אגב, גם חוסה פקרמן שמשחק כדורגל שאתה מאוד אוהב, הוא לא סלסאו, הוא ארגנטינאי.

משה 30 ביוני 2019

איזה טורניר נורא זה עד כה. 3/4 רבעי גמר מוכרעים בפנדלים אחרי 0:0. מזלו שבאליפות אפריקה אפילו את זה אין.
לא מבין איך אפשר לבוא בטענות למונדיאל הנשים עם כאלה קבלות.

NoOne 29 ביוני 2019

אני לא מבין מה כואב פה כל כך לאנשים(אני דרך אגב לא צופה בכדורגל באופן כללי) ,
שיש בכלל מונדיאל נשים?
שדורפן או דובינסקי כותבים על זה?
שמישהו מעז בכלל לצפות בזה?

אם זה כל כך מפריע אני לא חושב שדורפן יכעס עם אותם אנשים יכתבו בלוג במקום אחר וידברו כל היום עד כמה עדיף לצפות בקופה אמריקה ושנשים לא מסוגלות לשחק כדורגל.

ו

שי 29 ביוני 2019

100+

אסף the kop 29 ביוני 2019

NoOne

אין בעיה שיש מונדיאל נשים.
ההערות שלי בנושא היו בעיקר לגבי הרייטניג והעניין של הטורניר הזה והעובדה שההתעסקות 'הספורטיבית' בו נובעת כי הקפטנית של נבחרת ארה"ב תופסת תחת על טראמפ.
ממש ז'אן דארק.

דובינסקי 29 ביוני 2019

הרייטינג זה כי מדובר במוצר טוב וכי הנבחרות מעוררות הזדהות במדינות שלהן. בארה"ב מתעסקים בפרובוקציות, גם כי זו אמריקה עם ההבנה האפסית שלה בכדורגל וגם כי הנבחרת משחקת משחק כפול שתלוי גם ברייטינג. הרייטינג בעולם לאליפות הזו זה רייטינג שמתחרה כמעט בכל אירוע ספורט שמתקיים בקיץ, אולי למעט אליפות העולם בקריקט שם. למשחק בין הודו לפקיסטן צפו היו 229 מיליון צופים בהודו וכ300 מיליון ברחבי העולם. אין לי מושג בקריקט, אז אני לא כותב על זה. אבל כנראה שמישהו צריך.

פרינס מרסר 29 ביוני 2019

אז מה שאתה בעצם אומר אסף, זה שאם שחקנית אמריקאית אחרת תבקיע מחר גול נצחון ותקדיש אותו לקרובי משפחתה הישראלים שמשרתים בצה"ל ונילחמים נגד הטרור הפלשתני הרייטינג ייפול? או אולי בעצם יעלה?
כדורגל נשים נמצא בעלייה מתמדת מכל מיני סיבות, זה בטח לא רפיניו שהרימה את הרייטינג לבדה. אם אתה לא אוהב את מה שהיא אומרת, סבבה, זה דיון לגיטימי. אבל זה מקומם שאתה ואחרים מושכים את הדיון סביב הענף הזה לאיזה גחמה של ליברלים. אגב, הערוץ שמשדר את הטורניר באמריקה הוא פוקס.

NoOne 30 ביוני 2019

אני בכלל לא מבין את הקטע על טראמפ ומה זה בדיוק משנה , מדי יום טראמפ מדבר "שיט" על בן אדם כלשהוא וזאת זכותו , ומדי יום מישהו מדבר "שיט" על טראמפ וזאת גם זכותו לעשות זאת.
אין חוק שאומר שלנשיא ארה"ב מותר לאמר מה שהוא רוצה, לפגוע ולהעליב ולאנשים רגילים אסור, דברים כאלה קורים ברוסיה שפוטין רוצח כל עיתונאי שמעז לכתוב נגדו.

אסף the kop 30 ביוני 2019

לא פרינס

אני אומר שאם הכוכבת "הצבעונית" של נבחרת ארה"ב לא הייתה מקשקשת נגד טראמפ, לא היו נכתבים כל כך הרבה פוסטים על הטורניר הדי מגוחך הזה ב"דה-באזר".

דובינסקי 30 ביוני 2019

לא יכול לדבר בשם דורפן, אבל הייתי כותב על צרפת-ארה"ב עם או בלי ראפינו. למעשה, לפני הטורניר שקלתי לעשות את "יומן האליפות של ארה"ב", אבל בגלל מחוייבויות מסוימות ידעתי שאפספס שני משחקים בשלב הבתים ואולי את אחד מחצאי הגמר, אז אסתפק ב3-4 פוסטים. אני מתכנן לכתוב לפחות עוד פוסט אחד על המונדיאל הזה בלי קשר לפרובוקציות מחוץ למגרש.

רומן 30 ביוני 2019

לא לא, אתה טועה.
הפלצנות התחילה עוד הרבה לפני המוקיונית הזאת.
בכל מקרה בלילה בין שלישי לרביעי יש את אחד ממשחקי הנבחרת הגדולים שקיימים בעולם, יודע מה? לא יכול לחשוב על יותר גדול, אולי גרמניה אנגליה?
אני מאוד בספק אם מישהו פה יכתוב משהו על המשחק הזה, רוב הסיכויים שיהיו עוד פוסטים על איזו עלמת חן חביבה שמשחקת בכדור.
מאוד מאוד מאכזב מה שקורה פה בבלוגים.
מה שהיה פעם אתר שכותב על ספורט, הפך להיות בטאון של איזה אג'נדה פלצנית ולא ברורה.
תמיד מאכזב אותי לגלות שאנשים שחשבתי שאוהבים כדורגל, לא באמת כל כך אוהבים.

פרינס מרסר 1 ביולי 2019

רומן, תהנה מהמשחק, בלי ציניות. אבל הקופה לא ממש מעניין את חובבי הכדורגל שמחוץ לדרום אמריקה, יכול להיות שכולנו טועים אבל זה המצב. אני חי בניו יורק ויכול לראות את המשחקים בשעות נוחות אבל מוותר. לא חסרים פה מקומות שמשדרים כדורגל (בדגש על הפרמיירליג). אצלנו בבר השכונתי משדרים את מונדיאל הנשים ויש אווירה נהדרת סביב הטורניר. אולי אם הייתי גר באזור יותר ספרדי של העיר הייתי יותר מתחבר לקופה.
רפיניו? בקושי מדברים עליה.
לא ברור מה קשה לך ולאחרים לקבל כדורגל נשים ולמה אתה חייבים להתבטא מעליבה ומזלזלת על טורניר כדורגל לגיטימי לחלוטין.

משה 1 ביולי 2019

רומן, די עם הקופה אמריקה הזו. ממוצע השערים שם שואף לאפס והיכולת בהתאם. אתה יכול לפמפם עד מחר על המשחק הגדול ביום שלישי אבל למי זה עוזר כשבארבעה משחקים ברבע גמר הובקעו שני שערים.
ניסיתי, השתדלתי אבל זה פשוט טורניר חלש מאוד עד כה.
מקווה שהמשחקים שנותרו יכפרו על כך.

אמיתי 1 ביולי 2019

הקופה מעניין רק במקרה אחד- אתה בברזיל או קולומביה במהלכו וגם הולך להן. מבחינת כדורגל זה לא זה

matipool 1 ביולי 2019

ברזיל – ארגנטינה במסגרת תחרותית שווה מאמץ גם אם זה בשעה לא נוחה ובטח כשזה משחק נוקאאוט.
זה יהיה המשחק הראשון בקופה שאצפה במלואו כנראה.
עד עכשיו הסתפקתי רק במשחקים של מצרים באליפות אפריקה (שער יפהפה אתמול של סלאח בחופשית) וממליץ למי שמעוניין לשמוע לשים יד על טרגזה המצרי. שווה יותר מהליגה הטורקית.

רומן 1 ביולי 2019

טרזגה אדיר.
סלאח זה אגדה.
אבל מצרים די גנבה את המשחק..

jhkj 1 ביולי 2019

רומן אני מסכים איתך, ארגנטינה ברזיל זה משחק הנבחרות הכי גדול שיש (אנגליה גרמניה? והם לא מתקרבים ליריבות של ארגנטינה ברזיל,הארגנטינאים שונאים את האנגלים הרבה יותר משהגרמנים שונאים אותם, וגם יותר ממה שהם שונאים ברזילאים), זה מסוג המשחקים שלדעתי כל מי שאוהב כדורגל ולא רואה מפסיד, ואם הם יעדיפו לראות שבדיה הולנד או משהו במקום נשים זה הפסד שלהם, אבל אין יותר מדי מה לעשות בנוגע לזה.
יהי מבאס אם אף אחד לא יכתוב על המשחק, אבל במקרה הכי גרוע נפתח דיון בתגובות.

רומן 1 ביולי 2019

אז J לפי מה שאתה אומר ארנטינה אנגליה זה המשחק ההכי גדול לא?
אגב אם כבר, תסביר בבקשה מה טיב היחסים בין ברזילאים לארגנטינאים? קנאה? רגשי נחיתות? מה הולך שם ביניהם? תמיד עניין אותי.

רומן 1 ביולי 2019

משה אתה יודע למה אין גולים?
בגלל החרא הזה שקוראים לו ואר.
לא יאמן שאנחנו ב2020 לא יכולים לעשות טכנולוגיה שתקבל תשובה ברגע.
אם לא יכולים? אז לא צריך, עדיף לחיות עם הטעיות מאשר לחיות עם מה שיש עכשיו.
לא ייתכון שכל פעם עוצרים את המשחק לכמה דקות.. כדורגל זה משחק של מומנטומים, תמיד בכל רגע נתון יש קבוצה שיש לה מומנטום, וברגע שעוצרים את המשחק מאפסים את המומנטום הזה. ברזיל כבר ממש ננעלה על השער של פרא, ואז בום השופט עוצר ל 7 דקות, פרא תפסו אוויר, איחדו את הכוחות צופפו את הבונקר וצאו מזה..
וזה כל פעם קורה וזה ממש ממש מעצבן, הכדורגל נהיה חרא עם הואר הזה.

jhkj 1 ביולי 2019

כמו שיכלת לראות ב-98 ו-2002 ארגנטינה אנגליה זה משחק נפיץ, אבל הנבחרות האלה לא פוגשות הרבה אחת את השנייה אז הן לא ממש יריבות ספורטיביות וגם האנגלים לא כל כך שמים על ארגנטינה,אז לא כל כך הדדי, כל כל מדינה שהבריטים פלשו אליה, בעיקר אם הם שמרו חלק ממנה, השנאה היא די חד צדדית.
ברזיל וארגנטינה בניגוד לארגנטינה וואנגליה השנאה לא פוליטית וברזיל לא כבשו את המאלבינס. בכל אמריקה הלטינית שונאים את ארגנטינה, חוץ מבקוסטה ריקה שבאופן די משעשע הוקמה על ידי מגורשי ארגנטינה. הסיבה לשנאה היא שארגנטינאים הכי פחות אינדיאנים מבין כל עמי דרום אמריקה, ומסתכלים עליהם כמתנשאים וגזענים. מכיוון שהכדורגל הוא הדת של שתי המדינות האלה, הן שתי המדינות הגדולות והמצליחות בכדורגל ושברזיל מדינה בעלת אוכלוסייה כהת אור, כל המתחים תמיד התפוצצו מסביב למשחקי כדורגל בין אם זה בקריאות גזעניות בקהל או כעיתונים, האשמות ברמאות ועוד והויכוחים על גדולה היסטורית וןסיבב המשחקים הלכו והפכו ליריבות של היוםץ
יש משפט שנאמר על ידי דמות בכדורגל הארגנטינאי על המשחק בין ברזיל לאנגליה ב-2002, והפך לפתגם משפחתי אצלי שהולך כך: "לעולם לא נסלח לאנגלים על זה שגרמו לנו לעודד את הברזילאים."

אמיתי 1 ביולי 2019

תיקון קטן- לא רק בדרום אמריקה שונאים את ארגנטינה

רומן 1 ביולי 2019

J, תודה על ההסבר.
אבל האורוגוואים עוד פחות אינדיאנים מהארגנטינאים, לא?

jhkj 1 ביולי 2019

רומן, לפי הארגנטינאים אין דבר כזה אורוגוואי, אורוגוואי הופרדה מארגנטינה וקיבלה עצמאות רק כדי שהנהר בין ארגנטינה לאורוגוואי יחשב לנהר בינלאומי ולא נהר של ארגנטינה. הם מדינה קטנה למדי ,ואין לה את ההיסטוריה הארוכה של ארגנטינה ולכן אף אחד לא יבוא ויגיד שהיא מתנשאת, ורוב הבעיות שהיו לדרום אמריקה עם הארגנטינאים לא המשיכו לאורוגוואי בדומה לזה שגם הקוסטה ריקנים ארגנטינאים ואף אחד לא זוקף את זה לרעתם.

רומן 2 ביולי 2019

J,
תודה על ההסבר, מעניין מאוד.
יחסים בין עמים זה מסוג הדברים שאי אפשר לקרוא עליהם בוויקיפדיה.
החכמתי..
עכשיו אני אלך להציק לחבר "אורוגוואוי" שלי .

פרינס מרסר 1 ביולי 2019

*חייבים להתבטא בצורה

Comments closed