אמריקה פירסט

נבחרת הנשים של ארה"ב הצליחה להוציא את טראמפ נשיאותי

מבחינת כדורגל ארצות הברית נתנה לעולם שיעור באליפות העולם 2019. טייטל 9 מספק לנבחרת האמריקנית עומק שלא קיים בשום מקום אחר. אם ראפינו לא משחקת משום מה, אז המחליפה תיתן גול תוך 10 דקות. לכל שחקנית יש מחליפה ולמעשה ההרכב הכי מאתגר עבור נבחרת ארצות הברית זה הספסל של נבחרת ארצות הברית. האמריקניות שיחקו נגד הנבחרות הבכירות בשלבי הנוק-אאט הטורניר ובכל המשחקים יצאו מנצחות ובצדק. וזה אחרי שהן איבדו שתי שחקניות אייקוניות מהטורניר הקודם: אבי וומבאק שפרשה והופ סולו שפוטרה. את ההצלחה הזאת הן כנראה ימשיכו למנף בשנה הקרובה במסעות משחקים, חגיגות ודרישות לשכר גבוה יותר כשבקיץ הבא מחכה טורניר יוקרתי לא פחות בטוקיו 2020. בין לבין תשוב ותעלה סוגיית הבית הלבן.

להערכתי, מייגן ראפינו ונבחרת הנשים של ארצות הברית עשו שירות אדיר לדונאלד טראמפ. הן הצליחו להוציא אותו נשיאותי ופטריוט. להבדיל מכל מיני ריבים קטנוניים של טראמפ בשנים האחרונות, התגובות שלו לפרובוקציות של ראפינו ולהצלחת הנבחרת היו מדודות מאוד – בטח בעיני מידל אמריקה שלשם הוא מכוון. הוא אמר שקודם ישלימו את העבודה לפני שיתעסקו בחגיגות, מה שנשמע טוב מאוד עבור מעמד פועלים. הוא דיבר על לא לבזות סמלי מדינה. הוא דיבר על הזמנת הנבחרת ולא שחקנית ספציפית. הוא דיבר על אהבת הנבחרת והזמנתה לבית הלבן בין אם תזכה או תפסיד. ולבסוף, הוא וכל האדמיניסטרציה שלו ברכו את הנבחרת. הוא הכיל את הביקורת ועשה וי על כל מה שהיה צריך. הוא יצא נשיא שמאפשר ביקורת מבית, בעוד בעיני הלא משוכנעים המסר של הנבחרת יצא לא קוהורנטי.

את טראמפ לא מעניינות ומעניינים בילי ג'ין קינג, אבי וומבאק, צופי הדיילי שואו, מעריצי ביל מאהר והשמאל שמראש יהיו נגד כל מה שהוא יגיד. למעשה, גם אם היה מועמד רפובליקני פחות מזעזע, נגיד מיט רומני כזה, השמאל עדיין היה תומך באופן כמעט אוטומטי במועמד הדמוקרטי. ככה שמראש זה קהל אבוד. נעזוב לרגע את הניאו נאצים והגזענים שיצביעו לטראמפ. הסיכוי הקלוש היחיד של טראמפ לשמור על הכיסא נמצא במידל אמריקה. המתנדנדים. הם אלה שהביאו אותו לנשיאות. הכוונה היא לא רק לארצ'י באנקרים, אלא לאלה שעדיין פועמת בהם תקווה לגרסה מודרנית של החלום האמריקני של הבייבי בומרס רק עם נטיות ליברליות ועכשוויות יותר.

ננסה להיכנס לנעלי מידל אמריקה לרגע ונשים בצד את הפוליטקלי קורקט או דעות אישיות. נדמיין את ההומר סימפסון התורן של מישיגן או אוהיו, שעובד למחייתו ויש לו בית ו2.4 ילדים שהוא חוסך לקולג' שלהם וגדר לבנה ושכן מעצבן. הוא אוהב את אמריקה, בעד זכויות להט"בים אבל לא ממש מגובש על עמדות לגבי נישואין או אימוץ והוא בעד הפלות, אבל לא מעבר לחודש מסוים ובעד קורטוב של מחאות אבל לא אנרכיזם. הבת שלו, בת 12, והם רואים ביחד את המשחקים של ארה"ב ופה ושם היא גם חוגגת בצורה של ראפינו כשהיא עושה משהו מוצלח. מה הוא יעדיף, שהבת שלו תצבע את השיער לסגול ותגיד שהבית הלבן יזדיין או שהוא ידמיין את עצמו מצלם אותה על מדשאות הרוז גארדן לוחצת יד לנשיא? המחאות של ראפינו יצרו את המשוואה הזאת בעיני מידל אמריקה.

נבחרת הנשים של ארה"ב מייצגת הרבה ממה שמייצג טראמפ. היא לבנה ברובה ומגיעה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יותר ממרבית האוכלוסיה. היא עושה המון רעש, אוהבת תשומת לב ופה ושם מחפשת פרובוקציות או גונבת דעת. כמובן שהדעות שנשמעות מהנבחרת הן ליברליות מאוד והפוכות מאלה של ממשל טראמפ. אולם מצד שני, עד כמה מגוונות הדעות בנבחרת האמריקנית? דעות רפובליקניות לא נאמרות או לא קיימות. מי שלא מתיישרים, או שלא שורדים או שמושתקים. היא עשירה יותר מיתר המתחרות, היא שחצנית, היא פריווילגית ביחס ליתר, היא מנצחת והיא כל הזמן עסוקה בעצמה, בענייני פנים אמריקנים ובסגירת חשבונות מבית. או במילים אחרות, מבטאת מנטליות של אמריקה פירסט.

Oh Danny boy
עולים לרשת -פדאל בחצי גמר ווימבלדון -אלון עידן

115 Comments

No one 9 ביולי 2019

ראפינו לא אמרה לטראמפ להזדיין , היא בסך הכל אמרה שהיא לא תגיע לבית הלבן.
בלי קשר לדעות הפוליטיות שלה , ארה"ב היא עדיין מדינה דמוקרטית ואף אחד לא חייב להיעתר לכל הזמנה לבית הלבן בלי קשר מי הוא הנשיא.
גם טום בריידי אליטיסיט מתנשא מקליפורניה ומסצ'וסצ (או איך שלא כותבים את זה) שהוא בעצמו תומך טראמפ לא הגיע לבית הלבן אחרי שהוא הוזמן .

טראמפ עצמו הוא בדיוק מה שהאנשים מהמיד ווסט שונאים , אליטיסט לבן ועשיר מניו יורק, לא משלם מיסים, פושט רגל כדי לא לשלם לעובדים(אותם אנשי צווארון כחול מהמיד ווסט) בוגד באישתו מאות פעמים,מכניס בחורות להריון על ימין ועל שמאל ומשלם להן על הפלות.

וזה בלי קשר לפוליטיקה ימין או שמאל , אלו רק העובדות

אמיתי 9 ביולי 2019

נו וביבי הוא אשכנזי מהאליטות שלא משלם בכלל ירד מהארץ ובגד בכל נשותיו ובכל זאת..
יוצא שאנשים לא תומכים במי שהעובדות אומרות להם לתמוך בו. כל ההצבעות בזמננו הן הצבעות נגד.
טור מעניין כרגע נראה שטראמפ ישייט לקדנציה שנייה

jhkj 9 ביולי 2019

לניתוח חשוב הייתם רוצים מנתח בינוני או את המנתח הכי טוב, אבל הוא לוקח כסף מתחת לשולחן? למי אכפת איך הם באחד על אחד?
וזה מבלי להיכנס לחלק מהשטויות שנכתבו כמו הירידה מהארץ או זה שבריידי אליטיסט (אתה סתם כועס כי הוא מאכיל אתכם מרורים כל שנה עכשיו כרקש ראיין לא כאן יותר)

אמיתי 9 ביולי 2019

זה לא הדיון. וזה לא מנתח אלא קברן. וירד מהארץ והחליף את השם (לא שיש לי בעיה עם זה).
ופוליטיקה היא בהחלט גם יחסים בין אישיים ומנהיג איננו מנתח. השוואה דיי צולעת.
אגב- פוטרת מהעבודה או משהו? (-:

jhkj 9 ביולי 2019

א. העבודה שלי בסדר, תודה על הדאגה :) אני גם כמובן לא מעודד ומגנה לקיחת כסף מתחת לשולחן או את ההתנהגות הלא ראויה של טראמפ.
ב. הכוונה הייתה, שכשבוחרים ראש ממשלה או נשיא מה שאכפת לאנשים זה מדיניות ולא מי הוא כאדם או אפילו אם הוא מושחת כל עוד הוא עושה את העבודה. לאמריקאים אכפת שטראמפ נגד הגירה הרבה יותר משאכפת להם אם הוא בגד או לא בגד באשתו.
ג. כוונתי הייתה על איך הוא כאדם, אבל חשוב לציין גם שאיך אדם באחד על אחד שונה במצבים שונים, למשל האחד על אחד הדיפלומטי, שהוא האחד על אחד החשוב, הוא שונה לגמרי מהאחד על אחד שבו מאשימים את ביבי שלא כדאי להיות בו כמו אחד על אחד עם מני נפתלי.
ד. הנסיבות חשובות כשמדברים על הירידה של ביבי מהארץ, הוא עבר לארצות הברית כנער עם המשפחה שלו, והוא חזר לארץ כל פעם לשרת בצבא.

אמיתי 9 ביולי 2019

ירד מהארץ אחרי הצבא החליף את השם וכל זה. נקסט.
שים לב לתגובה הראשונה שלי. ייתכן ואתה לא לא מסכים איתי.
חל"ת?

jhkj 9 ביולי 2019

לא הבנתי את עניין העבודה,
הוא למד בתיכון בארצות הברית, בנוגע לשינה את השם אתה צודק, חזר למשפחה שלו בארצות הברית אחרי.
בנוגע לקונטקסט כוונתי הייתה שמי ש"העובדות אומרות להם לתמוך בו" זה לא מי שמתנהג כמוהם, אלא מי שהמדיניות שלו מתאימה להתנהגות והרצונות שלהם.

אמיתי 10 ביולי 2019

אין מדיניות. בטח לא אצל ביבי ובמידה גם אצל טראמפ. המדיניות זה הם. לכן העובדות הן המדיניות.
חצי מישרה זה פנאן אה?

jhkj 10 ביולי 2019

אמיתי, אם מפריע לך שאני מגיב הרבה אנחנו יכולים לא לנהל את הדיון הזה,
בכל מקרה לביבי יש מדיניות חוץ מאוד ברורה, יש לו מדיניות כלכלית עם כמה מאפיינים מאוד בולטים כמו הסרת רגולציה ופתיחת השוק. אין ספק שטראמפ נוקט בקו מאוד אנטי הגירה למשל, וגם המדיניות חוץ של פיוס עם רוסיה וצפון קוריאה וללכת ראש בראש בסין זאת מדיניות. אפשר לא לאהוב את המדיניות שלהם, או לא להסכים לאופן בו הם ממשים אותה, אבל יש להם מדיניות.

אמיתי 10 ביולי 2019

מקווה שנשאר לך זמן לעבוד על ההומור העצמי. תגיב כמה שבא לך. רק מתלוצץ.
אין כמעט שום דבר שביבי/טראמפ עשו -בפועל לא בהצהרות- שיריביהם לא היו עושים. נראה לי שאתה לא עד כדי כך מעודכן- שר האוצר של ישראל הוא איש הסתדרות. בעיית ההגירה והשינויים בחוקי ההגירה החלו ממזמן. ובלי לדבר על מדיניות חוץ- ביבי מאד זהיר באופן יחבי (להתבטאויותיו) ואובמה הוא זה שהחל להסיג כוחות כמריקאים בעולם ולהתערב פחות (ראה סוריה). מה שטראמפ מביא איתו זה חשבון טוויטר ומה שביבי זה תיקים פליליים. הם חסרי אידאולוגיה לחלוטין

אמיתי 10 ביולי 2019

*בזכותי חילצת מחמאות ממאטיפול. תן קרדיט!

jhkj 10 ביולי 2019

הקושי בכתיבה שלא תמיד קל להבהיר את טון הדיבור, מקבל בהומור ולא נעלבתי, השתעשעתי בזה שהרבה מהתגובות הם לך.
בנוגע לטראמפ וביבי אני לא מסכים איתך, אובמה לא עשה שום דבר בנוגע לסין,רוסיה או צפון קוריאה כמו טראמפ ובטח שביידן או הילרי לא היו מתנהגים כמוהו, והם גם לא היו פועלים לחיסול ICE, חומה או מנעו ממוסלמים להיכנס. בנוגע לביבי אני לא מסכים איתך, (לא ידעתי שלכחלון יש רקע בהסתדרות, אשמח אם תרחיב) , אני מסכים שהוא מתנהל בזהירות ביחס לאמירות שלו, אבל התייחסתי למדיניות לפיה הוא מתנהל ולא מה הוא אומר. אלא אם כן תביא ראיות חותכות שביבי לא פועל עבור שוק חופשי ופתיחה , הורדת מעורבות ודי רגולציה, לחץ על הרצועה ואיראן מצד המדינות הסובבות אותה וחבירה למדינות ערביות אחרות (וגם ההתנגדות להסכם הגרעין שהרבה בשמאל גינו), תעדוף של מדינות בצמיחה אדירה כמו הודו וברזיל ואולי גם יפן והמעצמות לעומת עבודה על האיחוד האירופאי, וגם ההתנהלות הזהירה בפאן בבטחוני, אתה לא תשכנע אותי שלביבי אין מדיניות, בין אם היא נכונה או לא זו שאלה אחרת. אני גם לא חושב שאצליח לשכנע אותך, כי זה קצת ברמת הלהוכיח שאין לי אחות.
כמובן תודה על המחמאה, הדיון הזה כולו בכלל לא תוכנן מראש בקפידה בשביל להגיע אליה.

אמיתי 10 ביולי 2019

טראמפ מתחיל מלחמות מול כולם. בלי קשר לדעתי על זה אולי הדבר היחיד שמייחד אותו. עד כה צפון קוריאה ללא בתקדמות אמיתית כמו גם עם סין בסחר. אין חומה ושוב- ההחמרות בהגירה החלו אחרי התאומים. טראמפ רק לקח את זה קצת קדימה. מחנות למהגרי עבודה לא חוקיים היו גם לפניו. בנושאי פנים אמריקאים הוא לא עשה כלום מיוחד וייסלח לי אביאל- רפורמת המס שלו בייחוד תשפיע אל אחוזון קטן של מיליונרים ותאגידים. שום השפעה עעל הבייס שלו.
ביבי ובכלל רוב ממשלות ישראל איננן ימין כלכלי ואף פעם לא היו. רבין הפריט יותר מביבי. זה סתם מיתוס. הכלכלה פה עדיין שבוייה של איגודי עובדים ברוב הענפים וביבי (כמו גנץ לפיד או לא משנה מי זה יהיה) לא נוקף או יינקוף אצבע. אין לו שום אינטרס.
בקשר למדיניות החוץ אתה לגמרי לא בכיוון..ברזיל במשבר אבל מילא. הקשר עם הסעודים התחיל הרבה לפניו ושוב גם גנץ או כאילו שמאל אחר היו עושים אותו הדבר. לטעמי אין הבדל בין הליכוד לכחול לבן מבחינה כלכלית מדינית. זה אפילו לא ניואנסים. ההבדל הוא רק פרסונלי. ביבי בעצמו לא יודע להגיד אם הוא בעד שתי מדינות, להילחם בחאמס, ואם ישראל צריכה לאמץ את תכנית טראמפ. אלו סתם ספינים. נתניהו לא יוזם אלא רק מגיב- אחרי יותר מעשור זו לא יכולה להיחשב מדיניות אלא אם שמך הוא מקיאוולי. ולראיה- אין באמת וויכוחים אידאולוגים לפני הבחירות. רק קישקושים על חסינות והכפשות

jhkj 10 ביולי 2019

תמיד השיח הוא לא על אידיאלוגיה, זה מה שמעניין את התקשורת והרבה אנשים מהשורה שלא מתעדכנים באופן יומי בפוליטיקה, יש בזה רייטינג מבחירת מדרגות מס, התהליכים הבירוקרטים שנאלצים לעבור עסקים קטנים, או ביחס כלכליים ודיפלומטים עם אזרביג'אן. זה לא אומר שאין אידיאולוגיה. אבל אם כמה שאני מסכים שביבי לא מנהיג פה כלכלה אמריקאית, לא רק אני וכל המדדים מראים מגמות מאוד מסוימות, אלא גם בהמשך התגובות אנשים הביאו עוד ועוד דוגמאות למדיניות, גם אם זה לא בהכרח הסטראוטיפ שהדבקת למותג שלהם. כמו שאמרתי הנראטיב שלך מאוד ציני מצד אחד ולא מגובה בהרבה עובדות מצד שני, אתה לא מביא סטירות או הפרכות, אתה אומר שטרמפ נלחם עם כולם ורגע אחרי אתה אומר שזה שהוא נחמד לצפון קוריאה לא מניב כלום, מה שלא קשור לדיון כי לא דנו בכמה אפקטיבית המדיניות אלא האם ישנה, וכמובן צפון קוריאה היא דוגמה סותרת למה שאמרת. קיצר כמו שאמרתי, לא רואה אותנו מגיעים להסכמה על זה ולא רואה דרך שאני יכול להמשיך לנמק לך כשאתה לכאורה מפריך את הטענות שלי במשפטים שאתה לא מבסס כמו כלכלה שבוייה של איגודי עובדים וטראמפ מתחיל מלחמות עם כולם.
בכ

אמיתי 10 ביולי 2019

זה דיי פשוט- אם סתם מדברים עם צפון קוריאה ולא באמת קורה כלום אז זו לא מדיניות. זו אוננות.
אם כל שבוע מאיימים על יבשת אחרת ואז בסוף הכל נשאר אותו הדבר אז זו לא מדיניות. זו קפריזיות.
אם הגירעון גדל והתקציב גם אז זה לא ימין כלכלי. תראה מה קורה עם האבוקדו. או בנדלן ומחיר למשתכן. זה טקסטבוק מדיניות שמאל. כחלון הוא הפטרון ושותפו של נניסקורן. זה הכל ידוע..אתה פשוט לא בעניינים לפי התגובות שלך. אני יכול לסתור אותך עד מחר אבל יש לשנינו עבודה (-:
תן לי תחום אחד בו ביבי עשה משהו כלכלי שגנץ (או יחימוביץ) היו מתנגדים אליו. אחד.
על אובמה בכו שהוא לא תוקף בסוריה והנה טראמפ לא תוקף באירן. זה אותו הדבר.
לא מחפש שתסכים איתי. איכשהו אפילו לא נראה לי שהבנת את הטיעון הראשוני עד הסוף- אין באמת הבדלים במדיניות בין רוב המנהיגים. שמאל ימין דמוקרטים או רפובליקנים. בגלל זה הכל מגיע בסוף לרמה נמוכה של הכפשות ולא למהות. בגלל זה הסיסמאות הן "חזק" "עוצמה" ו"great" ולא "שוק חופשי" "כיבוש עזה" "small boudget"

jhkj 10 ביולי 2019

מעריך את זה שנימקת יותר והבאת דוגמאות, כמו שאמרתי, אני אשמח לשמוע עוד על הרקע של כחלון עם ניסנקורן, אני אכן לא בקיא בעניין. בנוגע למחיר למשתכן, אני מסכים איתך, כחלון הוא לא ימני כלכלית במיוחד, אבל להגיד שזה אומר שביבי בהכרח מאמין בזה גם זה כמו להגיד שהוא בהכרח מתנגד לפונדקאות גאה, ואו לתחבורה ציבורית בשבת רק כי הוא חייב להסכים על הכל עם מי שבקואליציה שלו. אני כן מסכים איתך שלא הכל שחור ולבן, וגם אם ניסנקורן היה שר אוצר מחר העולם לא יתהפך ונעבור לכלכלה קומוניסטית, ולא נהפוך לארצות הברית כנראה גם אם זהות תקבל 20 מנדטים. אבל כן מה שביבי עשה עם ההתנחלויות זה לא מה שעמיר פרץ היה עושה והגישה שלו בנוגע לבתי חולים וביטוחי בריאות שונה מזו של גנץ. סך הכל מה שאני מקבל ממך זה שמדיניות היא בהכרח הישגים מוחשיים ואלו לא בהכרח מחייבים זה את זה. מה מניע אותך כשאתה מצביע אם לא מדיניות

אמיתי 10 ביולי 2019

הבגידה הכי גדולה של ביבי היא במתנחלים..אבל לא זאת הייתה השאלה..
אני באמת לא מכיר את גישת ביבי לבתי חולים וביטוח בריאות כי אפעס אין לו ממש אחת. אין גם שר בריאות /:
מאיפה קיבלת את הרושם שגנץ ינהג אחרת?
ראש ממשלה שממנה שרים גם אחראי להם. היו עוד שרי אוצר תחת ביבי. מה הם עשו? מה הוא עשה?
מדיניות כשהיא נשארת במצע ולא בהסכמים קואליציונים איננה מדיניות. מוכן להתערב שגם במצע הליכוד לא תמצא דברים שלא תמצא בזה של כחול לבן. זה סתם מסך עשן. דה פאקטו אין הבדלים.
אגב גם ארצות הברית היא לא "ארצות הברית" ובשולי הדברים ועם קשר לספורט- ההצלחה של הליגות שם היא קודם כל בזכות השיויוניות הכמעט סוציאליסטית שלהן. אירוני

דוד 10 ביולי 2019

אמיתי- שאפו!
אני די מקבל את זה שהויכוח הפוליטי היחיד בארץ הוא בין זהות למרץ. היתר- בעיקר 2 המפלגות הגדולות, פחות או יותר מאמצים את הסטטוס קוו כשההבדל הוא אך ורק ברטוריקה.
אין כאן דיון אמיתי בשאלת תפקידה של המדינה בחיינו, ולמעשה אני מתערב עם מי שרק רוצה שאתם מאוד תתקשו למצוא מישהו שחייו הפרטיים יושפעו במידה ניכרת מחילופי שלטון בין נתניהו לגנץ.
אני מוצא טעם לגיחוך בעובדה שהרבה אנשים בוחרים לפי "איזה תכונות אני רוצה לראות במנהיג שלי" (שזה פחות או יותר מה שביבי וגנץ מוכרים למצביעים שלהם, שזה קצת אבסורד כי אחד מהם הוא נהנתן חסר תקנה- והשני בחיים לא קנה אוטו בכסף שלו) לדעתי זו עמדה מלוכנית שרואה בשלטון האדם על בני מינו סוג של איזה ערך מקודש.

jhkj 10 ביולי 2019

א. הסיבה העיקרית להצלחת הליגות האמריקאיות היא הכסף, אם בליגה ההולנדית תהיה תקרת שכר, עדיין לא יגיעו לשם טובי השחקנים, כמו שהסיבה העיקרית להצלחות הליגה הספרדית והאנגלית היא שמועדונים שמים הרבה כסף על השחקנים הכי גדולים. מסכים איתך שתקרת השכר יוצרת שיוויוניות (מעודדת, בריידי והסופר טים התורנית בסל עדיין מפרקות את הליגה) ומוסיפה עניין, ועדיין בלי כסף שהגיע בדרכים לא סוציאלסטיות כל השחקנים הטובים היו ביורוליג בדיוק כמו בכדורגל וה-MLS.
ב. בנוגע לגנץ,הוא אמר שהוא יבנה בתי חולים. אם זה יקרה? אין לי מושג, אתה כל הזמן אומר שגנץ היה עושה אותו דבר, אבל לשנינו אין אינדקציה לזה כי הוא מעולם לא היה ראש ממשלה, אהוד ברק לעומת זאת היה ראש ממשלה, והמדיניות של הממשלה שלו הייתה שונה מזו של ביבי קודם גם כלכלית וגם מדינית בין אם זה העלה והורדת מסיים הפרטה במקרה של ביבי כמו עם בזק (לעומת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי שעשה רבין קדנציה קודם) וגם בהסכמים וההצעות שברק הציע לעראפת.

אמיתי 11 ביולי 2019

J נראה לי שנעצור פה. הפער בין הידע שלך למציאות מקשה עליי לנהל דיון..
– כתבתי לך כבר. רבין הפריט יותר מביבי. זוהי עובדה.
-אשכרה הבאת את בזק מתיק 4000 כדוגמא להפרטה מוצלחת של ביבי. בוא ניתן לזה לשקוע כמה דקות.
צא ולמד. אתה עושה עוול קודם כל לעצמך כשאינך מבסס את דיעותך על ידע.
דוד. כתבתי לך מזמן שאנו מסכימים על הרבה יותר ממה שנדמה לך.
אבל (1) אנחנו מגיעים מתפיסות שונות.
אבל (2) אנחנו גוזרים מסקנות שונות.
אני אינני אוהב את רעי (את העולם) כמוני אלא משתדל שאת השנוא עליי אינני עושה לחברי (העולם) אם לתמצת את ההבדל בינינו לדעתי.

jhkj 11 ביולי 2019

אמיתי, אתה בפעם הלא ראשונה מסיט הדיון מהעיקר לתפל, אני השוואתי בין ברק וביבי ואמרתי הנה יש שני אנשים בפוליטיקה היום, שהיו ראשי ממשלה בצמידות, והתנהלו בסיטואציות דומות כתוצאה מזמן בצורה שונה , אף אחד לא אמר מה הפרטה מוצלחת ומה לא, אף אחד לא ספר כמויות, את הדוגמה של רבין נתתי כדי להראות שזה שרבין מוביל בהפרטות או משהו כזה לא הפקטור היחיד (בטח כשאתה מתעלם מהפיל הענק בחדר).
שמע גם אני מאסתי בדיון שבו אומרים לי אני לא יודע, כשאמרת שהתקרת שכר למשל זה הפקטור העיקרי להצלחת הליגות האמרקאיות, אני הסברתי ונתתי דוגמא בלי לזלזל באינטיליגנציה שלך או פשוט להגיד אתה לא יודע. ואם העובדות כל כך ידועות וברורות יכלת להביא אותם, כמו שראית היו מקרים שאמרתי אני אכן לא יודע בא תספר לי את העובדות, לא הבאת אותם. פערי ידע ניתן לתקן, גישה לא, ולכן אמרתי כבר מקודם שהדיון יהיה לא פרודקטיבי, לא משנה כמה חכם אני כן או לא. בכל מקרה שיהיה בהצלחה למנצ'סטר יונייטד,שתמנעו מצלסי או טוטנהאם מקום ברביעייה.

אמיתי 11 ביולי 2019

ברק וביבי מבחינת מדיניות הם תאומים. ועבדו ביחד הרבה שנים. את. אומר שונה- ולא נותן דוגמא במה.
את רבין אני הבאתי. הפרטות היו הרבה לפני ביבי ובכמות גדולה יותר- סותר את טענתך שביבי כזה מפריטן גדול.
בקשר לספורט האמריקאי זו דוגמא להטפלות לטפל שלך- אז נניח שזה הגורם השני להצלחת הליגות? הנקודה עומדת בעינה. ואל תשכח שזה לא רק תקרת שכר זה גם דראפט וחלוקת כספים הוגנת. כל מה שאין בכדורגל האירופאי שהוא אגב עשיר מאד. תחשוב על זה.
בקשר לפערי הידע אז ברמה מסויימת זה הופך לדיון על משחק כשאחד מהצדדים לא צפה במשחק. אתה. מי שלא יודע שכחלון הוא האמא של הסוציאליסטים כמו רוב הליכוד פשוט לא עקב וקצרה ידי מלהשלים לו את הפער פה.
אינני יודע מהו דיון פרודוקטיבי לשיטתך. לטעמי הדיון כן חשוב. לשנינו. אבל אינני קפיטליסט כמוך ואינני מודד כל דבר כפרודוקטיבי כן או לא. רוב הדברים בחיי אשר הם חשובים ובעלי ערך אינם ״פרודוקטיבים״.
לא הייתי מתדיין איתך לו חשבתי שאתה כסיל.
אין לי מחשבה חיובית אחת על יונייטד עד עכשיו. בהכחשה

jhkj 11 ביולי 2019

ביבי לא המציא את ההפרטות, הוא לא המלך שלהם והוא לא הראשון שעשה, בטח במדינה שהתחילה בנקודה שהתחלו בה מתבקש שעם הזמן יהיו הפרטות. אני חושב שהיו הבדלים שנבעו ממדיניות ואידיאולוגיה בין ביבי לברק וכנראה וגם בין ביבי לרבין בהתנהלות מול עראפת, ברק גם טורפד כשניסה לעלות מס עיזבון ורווחי בורסה. אני חושב שהבדלי המדיניות במדינה נעים בין הגישה של הליכוד שדומה לגישה הסקנדינבית של קפטליזם עם תוכניות חברתיות כמו חינוך ובריאות (זה לא סוציאליזם, גם הסקנדינבים מנסים להבהיר כל הזמן), אולי עם קצת יותר אפשרויות פרטיות, אני לא בקיא במצב בתי החולים ובתי הספר הפרטיים במדינות הנ"ל. למפלגת העבודה, שיותר דומים לקנדה והגישה שלהם היא יותר סוציאל דמוקרטית. בנוגע לכחול לבן, ייתכן שאתה צודק אני לא יודע, הם הכלאה לא טבעית שנועדה לנצח את ביבי. בלי ביבי לפיד ובוגי יעלון לא היו יושבים באותה מפלגה. אני לא יודע מה האגנדה המשותפת שלהם חוץ מלנצח את ביבי, כנראה בפאן ההפרדה בין דת ומדינה, כי זה הקהל שלהם.
שמע כשאני מנהל דיון, בעיקר עם מישהו שאני לא מסכים איתו, המטרה שלי היא ללמוד לפחות את הפרספקטיבה שלו, ובתקווה עוד על הנושא, למדתי הרבה על הגישה שלך ומאמין שגם על הנושא, אבל לא כשאתה פשוט אומר אתה לא יודע. אני משער שאני צעיר ממך, את ההיסטוריה של כך חברי הכנסת לפני שהם נכנסו לפוליטיקה או אחריה, אני לא יודע ואם ביום מן היום תחליט לספר לי על זה (יש אנשים כמו חיים כץ שידוע, אבל הוא לא דומיננטי או הכלל בליכוד) אשמח.בנוגע לדוגמה שלך מנקודת המבט שלי זה מרגיש כאילו אתה אומר אתה לא יודע מה קורה במשחק, כי אתה לא ראית מפגש קודם בין הקבוצות לפני שנתיים.
דרך אגב (כדרך אגב :-)) ב-MLS יש את כל הדברים האלה, פשוט עם פחות כסף, כמו שאמרתי כסף הוא הפקטור העיקרי, לצמפיונס ליג הולך אחלה גם בלי תקרת שכר,גם ליורוליג באופן יחסי. אנשים פשוט רוצים לראות את כל השחקנים הכי טובים, וייאמר לזכותן של הליגות בלי תקרת השכר, זה שאומנם יודעים שגם עוד כמה שנים ריאל תצליח בהן, הרבה יותר קשה לנבא מי תהיה האלופה בתחילת כל שנה.
חוץ מזה, תסתכל על הצד החיובי, קרונקי לא הבעלים שלכם, מבחינתו הוא הביא את אובה ולקאזט, אז לא צריך רכש בשנים הקרובות ושמוסטאפי מצדו יפתח כנף ימין. גם המגן ימין שהבאתם נראה כמו אחלה רכש.

matipool 10 ביולי 2019

אמיתי – (-:) לא כולם מבינים תמיד את הסרקאזם והחיוך שלך מתחת לשפם.
J מגיב לעניין ופרודוקטיבי ואם שקט אצלו עכשיו בעבודה ויש לו זמן להיות מאד פעיל כאן אז זה winwin.

אמיתי 10 ביולי 2019

אני,כרגיל, רק מפרגן. לא יודע על מה אתה מדבר..

אביאל 10 ביולי 2019

אמיתי – ממתי לימודים (שני תארים להזכירך) ושירות של המדינה שלך בדיפלומטיה זו ירידה מהארץ? שחזר להילחם באמצע הלימודים במלחמת יום כיפור להזכירך.

אמיתי 10 ביולי 2019

ברגע שאתה משנה את השם ומתחיל לעבוד. מי כמוני יודע- עשיתי את זה חמש שנים.

ביג בו 10 ביולי 2019

מה שיפה זה שאותם אנשים שמציינים, לא בלי התנשאות מסוימת, שמסלול החיים של ביבי שונה לגמרי מזה של בוחריו – באותו זמן שונאים אותו למרות שהמסלול שלו משקף בדיוק את האידאל שלהם (אולי חוץ מהקטע של סיירת מטכ״ל, היום שולחים את הילדים ל 8200).

הלוואי שכל צעיר ישראלי ייסע לכמה שנים בחו״ל, ילמד במקומות ברמה של MIT, יעבוד תקופה בחברה מהליגה של BCG, אולי גם יתחתן עם אמריקאית, ויחזור לכאן. זה רווח נקי לאותו בחור/ה ולישראל. לקרוא לזה ״ירידה״ (שוב, מאותם אנשים שמשלמים כסף לעורכי דין בשביל דרכון מהמדינה שניסתה לרצוח את סבא שלהם) זה מגוחך.

אמיתי 10 ביולי 2019

ה מקום חברותי פה- אפשר לציין שמות..
כתבתי- אין לי בעיה עם ירידה מהארץ. עשיתי את זה.
שנית- ציינתי זהות בין טראמפ לביבי- שניהם מאד שונים מהבייס שלהם. ייתכן שזה לזכותם.
שלישית- אינני שונא איש. הביקורת על ביבי לא נובעת מהביוגרפיה שלו.
אני אכן זכאי לאזרחות של הצורר. מעולם לא עברה בראשי המחשבה לממש אותה. גם לא מבקר שם.
יום נפלא לך

אביאל 11 ביולי 2019

אמיתי – שינה את השם כי הוא השתתף לא פעם בפעילות ציבורית והסברה על ישראל והשם שאימץ אכן יותר קליט, עבד שנתיים, בBCG, פירמה שלא היתה מסוגה בארץ, יש כללים ברורים לירידה מהארץ (מעניק הטבות לחוזרים) ונתניהו ממש לא נכלל בהם.

אמיתי 11 ביולי 2019

נו באמת שינה את השם הישראלי לאמריקאי בשביל ההסברה על..ישראל. מעניין. ועניין ההטבות הוא טכני וברובו התחיל אחרי שביבי חזר. פסדר

אביאל 12 ביולי 2019

אמיתי – בנימין נתניהו זה הרבה פחות קליט באנגלית מאשר בנג׳מין (בן) ניתאי, תנסה לגלגל את זה על הלשון.

אביאל 12 ביולי 2019

ביג בו – דייקת, מקביל לזה שהשמאל מנסה לעקוף כבר שנתיים את נתניהו מימין, אותם אנשים שהובילו אותנו למצב ברצועת עזה, אותם אנשים שהיו מעבירים בדיוק את אותו הכסף לחמאס, אותם אנשים שהיו מבליגים על השריפות בדרום וכו׳, מנסים לצייר לנו תמונה כאילו הם ניצים ימניים שגדלו על ברכי יצחק שמיר.

אבל נו, זה אותם אנשים שלא מפסיקים להתגעגע לז׳בוטינסקי, בגין ושמיר, שלראשון קראו היטלר, לשני רוצח ולשלישי מושחת.

דובינסקי 10 ביולי 2019

אתפלא מאוד לא רק אם ייבחר שוב, אלא אם זה בכלל יהיה קרוב. א-ב-ל, זה גם תלוי בפריימריז הדמוקרטים, מי ינצח/תנצח ומה יהיה הנזק בדרך.

אמיתי 10 ביולי 2019

מעניין. אתה בטח יותר מיודע ממני אבל המשוואה של נשיא מכהן פלוס כלכלה במצב טוב פלוס מפלגה דמוקרטית קניבלית מראה לי מתכון לעוד ארבע שנות דונאלד

yaron 10 ביולי 2019

המפלגה הדמוקרטית עושה עבודה מצויינת למענו, מעבירים בוחרי מרכז לרפובליקנים בשופלים.
דרך אגב, כך גם בדיוק הבנתי את ההתרשמות שלך מהפוסט.

דובינסקי 10 ביולי 2019

מהדיבייט היחיד שראיתי (זה עם ההתקפה של האריס על ביידן), לא קיבלתי את הרושם ששוברים שמאלה חזק מידי. אולי למעט ברני שבא לבעוט ליציע ולדבר עם הבייס. יש מיליארד מועמדים כרגע. כשישארו 4-5 אני חושב שאפשר יהיה לקבל תמונת מצב מדוייקת יותר לגבי איפה הדמוקרטים עומדים.

דובינסקי 10 ביולי 2019

היא אמרה "אני לא באה לבית הלבן המזוין".

jhkj 9 ביולי 2019

שמע בדיבייטים הדמוקרטים, רוב המועמדים העיקרים אמרו שהם בעד לאסור על ביטוחי בריאות פרטיים, לא לאפשר כליאה של מי שחצה באופן לא חוקי את הגבול, וששוהים בלתי חוקיים יזכו לביטוח בריאות. אם ג'ו ביידן לא לוקח את הפריימריז טראמפ יימחץ את המשוגע שישימו לו, ואחרי מתקפת הגזענות של קאמילה האריס ביידן צונח בסקרים. אני חושב שתופתע כמה מהשמאל יהפכו למתנדנדים אם ביידן לא יזכה במועמדות.

דובינסקי 10 ביולי 2019

את מי שטראמפ איבד, טראמפ איבד, אבל עבור גברים לבנים מתנדנדים ביידן הוא באמת המועמד הכי פחות מפחיד.

אורן השני 9 ביולי 2019

אם אתה חושב שהתגובה הזו של טראמפ תשנה משהו ביחס אליו, חכה לשבוע הבא שיקרה משהו אחר וזה יישכח. לדעתי גם יש מעט מאוד מתנדנדים, השאלה רק כמה ייצאו להצביע מכל מחנה.

דובינסקי 10 ביולי 2019

אין לי ספק שלענייני טראמפ-ראפינו השפעה מועטה מאוד ושהתגובות המתונות במקרה הזה לא מנבאות שום דבר לגבי המשך ההתנהלות שלו.

איתמר 9 ביולי 2019

יהודים שהצביעו לקלינטון ב-2016 ולא מחבבים את הגלישה החדה שמאלה של המפלגה הדמוקרטית (גם בהקשר של הביקורת הנוקבת על נתניהו וממשלתו) היו שוקלים להצביע למועמד רפובליקני נורמלי.
ברור שהם לא יצביעו לטראמפ.
הם ייאלצו להצביע למועמד הדמוקרטי.

אגב, יש אפשרות סבירה ביותר שהפער במספר הקולות שיקבל המועמד הדמוקרטי לנשיאות (או המועמדת) לעומת הקולות שיקבל טראמפ יהיה גדול יותר מהפער בין קלינטון לטראמפ ועדיין טראמפ ינצח את הבחירות בזכות השיטה הקלוקלת.

אביאל 10 ביולי 2019

רוב היהודים גם ככה גרים באזורים דמוקרטיים, יצביעו או לא יצביעו.

השיטה אגב לא קולקלת, היא קלעה בדיוק לדעת המייסדים, הם לא רוצים שאנשי החוף יקבעו מי ישלוט במדינה.

דן 10 ביולי 2019

כלומר מה שאתה אומר, זה שצריך להתעלם מדעת הרוב ולתת למיעוט של אולי כמה עשרות אלפי אנשים לקבוע לאומה של 300 מיליון? גישה משונה. זה לא משנה מה המייסדים חשבו או קבעו. הרבה דברים השתנו מאז ומדינה שהיא דוגמטית סופה לרדת מגדולתה.

אביאל 11 ביולי 2019

דן – לא, זה אומר שהקול של מישהו מוויאמינג לא יעלם בתוך ה300 מיליון, בדיוק כמו שבסנאט יש ייצוג שווה לכל מדינה ולא משנה הגודל שלה, השיטה הזאת הוכיחה את עצמה במשך למעלה מ200 שנה ולא לחינם.
ולהגיד שכמה עשרות אלפים קובעים זו באמת פאדיחה גדולה ואפילו בורות.

דן 12 ביולי 2019

שוב, קול של אחד מוויאומינג יותר חשוב ממיליונים בקליפרוניה, זו דמוקרטיה בעיניך? זה נכון לבחירות לנשיאות וגם לסנאט שם למפלגה יש רוב למרות שפחות מחצי מהאנשים תומכים בה. דמוקרטיה זה לא.

אתה זה שבור, תסתכל על תוצאות הבחירות האחרונות. בערך 50 אלף איש שהלכו לצד של טראמפ הכריעו את הבחירות.

אביאל 12 ביולי 2019

דן – ברגע שיהיה קול כללי הקול של האיש מווינאמינג ילך לאיבוד אצל אנשי החוף, זה בדיוק אבל בדיוק מה שהאבות המייסדים כתבו והקול שלהם שווה, שכן האלקטורים לנשיאות מתחלקים בהתאם לגודל של האוכלוסיה בכל מדינה.

אתה משעשע, זה שהפער בארבע המדינות היה 50 אלף איש לא אומר שהם אלה שקובעים, זו שיטה אזורית רובית, זה הסגנון שלה ולא צריך להתייחס לאנשים הללו כאילו הם החליטו מי הנשיא, שאובמה נבחר פעמיים הם לא אלה שקבעו, כנ״ל אצל בוש הבן, אי אפשר לצייר את זה כאילו 50 אלף איש קבעו, האנשים הללו משתנים בכל בחירות.

דן 12 ביולי 2019

מה זה משנה מה האבות המייסדים רצו? הם גם רצו שלאנשים יהיה נשק בתקופה שזה היה אולי רלוונטי אבל עכשיו זה הפך מטורלל. אומה שלא מתחדשת הולכת לאבדון.

והפער משקף את מספר האנשים שקבעו בפועל. בפועל יש אולי 4-5 רלוונטיות לבחירות כשהצבעה ב45 אחרות לא קובעות כלום. למה שרפובליקני בקליפורניה או דמוקרט במיסיסיפי יטרח ללכת להצביע כשהקול שלו לא שווה כלום?

Eyal 10 ביולי 2019

אחלה של טור .
השאלה שלי היא האם האמריקאי יודע מה הוא רוצה ? (שאלה כנה)
טראמפ הוא תוצאה של חברה אמריקאית שמתרחקת מהצורת שלטון הישנה (אובאה על מקיין , אובאמה על רומני , טראמפ על קלינטון) וזה מגיע לדעתי בעקבות עיראק והמשבר הכלכלי .
העם האמריקאי יודע מה הוא רוצה שיקרה בסוף התהליך ? שנות ה 80? אוטופיה פלורליסטית בה כל אחד עובד כדי להוציא את כל הכסף על הקולג של הילדים כדי שהם יחזרו לאותו מעגל ?

דובינסקי 10 ביולי 2019

אין לי ממש תשובה ואני חושב שקשה לדבר על דמות אחת של "אמריקני". גם טראמפ וגם ראפינו אמריקנים והם לא רוצים אותו דבר. טראמפ פונה לנוסטלגיה ויש לזה קהל. הוא גם בור, שקרן ומפלג. לכן אתפלא אם יזכה לקדנציה שניה.

NoOne 10 ביולי 2019

הדיבייטים הפנים מפלגתיים לא משנים כלום, בחירות שעברו היו 11 גמדים רפובליקנים כשמרקו רוביו אומר שלטראמפ יש זין קטן , טראמפ אומר שאשתו של טד קרוז מכוערת וג'ב בוש ישן בעמידה , זה לא שינה כלום ולא ישנה עכשיו כלום , ברגע שיש טיקט ראשי כולם מתיצבים במיוחד שזה מישהו כמו טראמפ.
טראמפ מאד לא רוצה שביידן יהיה המועמד , ביידן המועמד ומישיגן,פנסליבניה ואוהיו הולכים איתו וטראמפ מפסיד את הבחירות , אלו שלוש המדינות היחידות שחשובות בבחירות הבאות , ביידן בניגוד לקלינטון אהוב מאד במדינות האלה ומדבר אליהם הרבה יותר מטראמפ.

דובינסקי 10 ביולי 2019

ופלורידה.

Fluttershy 10 ביולי 2019

Bernie 2020!

גם וורן בסדר. לא רוצה את ביידן, נמאס שהבחירות בארה"ב הן בין ימין לימין קיצוני, רוצה שמאל אמיתי בשלטון.

מצחיק שאני מתעניין ועוקב אחרי מה שקורה בארה"ב ב-3 השנים האחרונות הרבה יותר לעומת מה שקורה בארץ, למרות שאין לי כל קשר אישי לארה"ב. מנוי לדי הרבה ערוצים ביוטוב בנושא. התחלתי מסטיבן קולבר, טרבור נואה וסת' מיירס, ועברתי בהמשך לחדשות אמיתיות ולא לייט נייט – CNN + MSNBC.

משה 10 ביולי 2019

1. לדמוקרטים יש בעיה קשה: השמאל הקיצוני – חברתי כמו AOC, מדיני כמו Ilhan Omar, ומועמדים הזויים כמו סנדרס – מנסה להשתלט על המפלגה וסוחף אותה, לפחות בעיני הציבור, למחוזות אדומים מדי עבור הבוחר הממוצע.
2. אשר לערוצים שאתה מנוי להם – הם פונים למשוכנעים ומוטים מאוד לכיוון אחד בדיוק כמו שהערוצים של ה-alt-right עושים את אותה פעולה לכיוון השני, ובשני המקרים אין דיון פתוח, הוגן ומתורבת.
3. לגבי CNN ו-MSNBC : אלו רשתות מאוד מוטות נגד הרפובליקנים, בדיוק כמו ש-FOX מוטה נגד הדמוקרטים – רוצה לנחש מי מהרשתות חווה ירידה חדה ברייטינג ומי נהנית מעליה? יש בכך סימן לדעתי כי דעת הקהל בארה"ב סולדת מהטפות מוסר ומהאג'נדה של ה-SJW עם כת ה-PC שלהם.
4. עושה רושם שהמרכז המתון בארה"ב נדחק לשוליים וקשה לשמוע אותו מעל לנהמות של השמאל והימין הקיצוניים בארה"ב.
5. אשר לנקודה הישראלית – בהנחה שאתה חי בישראל, לא בטוח שמועמד כמו סנדרס ואחרים המחזיקים בדעות דומות לו יגרום לך לישון טוב בלילה, שהרי זה המועמד שהחמאס בעצמו כינה "our kind of jew".
יש עוד הרבה מה לומר בעניין אבל חפרתי מספיק.

No one 10 ביולי 2019

התיאוריה שהדמוקרטים שוברים שמאלה חזק היא רק תיאוריה שהצד השני אוהב לספר , בכל צד יש כמה חברים מהצד הקיצוני והם עושים הרבה רעש אבל משמעות בבחירות לנשיאות אין להם.
הילרי או ביידן אם יהיה המועמד הם מועמדים מרכזיים שנוטים אפילו ימינה יותר מטראמפ

אביאל 10 ביולי 2019

No one – אי המימון הפדרלי (תיקון לחוקה אם אני לא טועה) להפלות עבר בשיתוף נרחב של הדמוקרטים בזמנו.
אמריקה לפי כל המדדים היא תמיד מדינה מימין לממוצע העולמי, ברני סנדרס יושב בכיף עם הרעיונות שלו אצל הCDU בגרמניה או אצל השמרנים בצרפת.
כמו שכתבתי למטה, הפלה בכל שלב, ביטול ביטוח הבריאות הפרטי, וכו׳ הם שמאל קיצוני באמריקה.
סנדרס היה דמות מוקצית במשך עשורים גם במפלגה הדמוקרטית והיום הוא מיינסטרים כמעט.

No one 10 ביולי 2019

סנדרס הוא לא המועמד ולא יהיה המועמד.
מה ההבדל בינו לבין רנד פול שהיה מועמד בצד השני ורצה לבטל את כל הממשל , להפריט את מכבי האש והמשטרה ולא להוציא חייל אחד מחוץ לגבולות ארה"ב , לכל צד יש את הקיצונים שלו ואף קיצוני לא יהיה מועמד.

אני לא חושה שאפילו אם תחפש עם זכוכית מגדלת לא תמצא מועמדים יותר סנטרליסטים מהילרי או ביידן , זה שני אנשים שהם הממסד הוותיק ומפחדים מכל צל של קיצוניות.

jhkj 10 ביולי 2019

אתה צודק בנוגע לביידן, אבל הוא כבר התחיל לרדת בסקרים, והוא הפסיד כבר שני פריימריז קודם לכן, המועמדים המובילים אחריו בסקרים ובהימורים הם האריס, וורן, וסנדרס, וורן דומה ממש אידיאולוגית לסנדרס ופסיכית עם תעודות (כמו תעודה קבלה לרווארד כאינדיאנית למרות שהיא אחד חלקי 1024 אינדיאנית, מה שהופך אותה לפחות אינדיאנית מהאמריקאי הממוצע.), והאריס קיצונית בנוגע להגירה וביטוח בריאות וזה רק מה שיצא ממנה בדיבייט הראשון. אם ביידן לא יקח, וזה לא מופרך,רוב הסיכויים שיעמוד ברשות המפלגה הדמוקרטית קיצוני.

אביאל 11 ביולי 2019

אני מקווה שהוא לא יהיה המועמד אבל יש הוא במקום השני כרגע והוא מדורג גם כהעדפה השנייה אצל מרבית האנשים שלא בוחרים בו.

Fluttershy 10 ביולי 2019

טוב כתבתי תגובה מאוד ארוכה, אבל אני מקבל הודעה שזה ספאם וזה ממש מעצבן.

בקיצור, AOC תותחית, עומאר סיפור מאוד יפה (אישה מוסלמית צעירה עם כיסוי ראש שנכנסה לבית הנבחרים
על אפם וחמתם של השמרנים, נכון שהדעות שלה בעייתיות), וברני לא הזוי בשום צורה, הבן-אדם סופר עקבי, הוא אומר את אותם הדברים כבר 50-60 שנה. ואין שום דבר קיצוני בהם, שמאל קיצוני זה למשל "פלג הצבא האדום" בגרמניה המערבית של לפני 40-50 שנה.

CNN ו-MSNBC אכן מוטים, אבל הם מוטים לכיוון מועמדים מהממסד, כמו הילארי וברני, ואני ממש לא אוהב את זה.

ואני ישן טוב מאוד בלילה, נכון שזה בזכות הכדורים, אבל אני לוקח אותם בגלל דבריםן אישיים שלא קשורים למצבה של ישראל. :)

Fluttershy 10 ביולי 2019

התכוונתי הילארי וביידן, ונגד ברני.

אביאל 11 ביולי 2019

אהבתי שאתה מגדיר אנטישמיות בסגנון נאצי שכבר בעייתי ושולי. נחמד שאתה מספט חברות קונגרס שמבזות את זכרון השואה, רוצות לבטל את הסיוע הבטחוני לישראל ונפגשות עם מיטב החלאות האמנישמיות שיש לארה״ב וגם בריטניה להציע, שלא נדבר על התמיכה הקבועה בBDS.

אתה כנראה לא צופה בערוצים הללו או קורא את הניו יורק טיימס או הוושינגטון פוסט, הםנלא מפסיקים לתקוף את ביידן כבר שבועות.

Fluttershy 11 ביולי 2019

לא שמתי לב, אם תוקפים את ביידן אז זה בסדר, יש על מה. מחבק סדרתי, נזכר בערגה בימים שבהם עבד עם דמוקרטים שתמכו בהפרדה גזעית, ובכלל חתיאר שעבר זמנו.

אביאל 11 ביולי 2019

אתה חוזר על הקמפיין שלהם, שממש לפני שתי התכתבויות אמרת שלא קיים.
הוא אמנם מחבק סדרתי וקריפי אבל דיי ברור שאין בזה שום דבר שקשור להטרדות מיניות ומעניין שהרפובליקנים העלו סרטונים של זה (מההשבעות לאורך השנים, שכן סגן הנשיא משביע את חברי הקונגרס והסנאט הנכנסים) לאורך כל תקופת אובמה אותן רשתות בדיוק שתקו, כל הסרטונים הם מתקופתו היותו סגן הנשיא של אובמה.
הוא לא נזכר בערגה, הוא עבד עם אנשים דוחים ומגעילים, אבל כולם עבדו איתם בזמנו, פעם היו עובדים יחד הדמוקרטים והרפובליקנים, הנושאים שהוא עבד איתם תרמו מאוד לאמריקה, במיוחד החקיקה בנוגע לפשיעה, שאכן בעקבות החקיקה ירדה בעשרות אחוזים.
ומצחיק לקרוא לו חתייאר, שאליזבת וורן (70) וסנדרס (77) בערך באותו גיל (ביידן בן 76).
כאמור התקפות חסרות טעם, תאמין לי שאני אישית מעדיף שכל אחד מהמשוגעים האחרים יבחר כי זה יבטיח את הבחירה בטראמפ, אבל צריך להיות הוגנים.
ולסיכום אני מציע לך לקרוא קצת יותר על האנשים, המצעים והפעילות שלהם מאשר לצפות בשני הערוצים שהזכרת, לא לחינם הרייטינג שלהם לא מפסיק לרדת.

Fluttershy 11 ביולי 2019

לא רוצה לקרוא יותר על האנשים, ובכלל פוליטיקה לא מעניינת אותי במיוחד, אני מתייחס לזה כאל בידור. והאמת לא יודע למה טרחתי להגיב כאן, למי אכפת מה הדיעות שלי, אפילו לי לא כזה אכפת. מעדיף להתמקד במשחקי מחשב, רוק מתקדם, וכדורגל אנגלי.

אבל רייטנינג זה טיעון טראמפי קלאסי, להרבה תוכניות טראש יש רייטינג טוב ויש הרבה תוכניות טובות שכמעט אף אחד לא רואה, מה הקשר? וברני אולי זקן, אבל המצע והדיעות שלו מאוד מערננות, במיוחד בארה"ב.

אביאל 11 ביולי 2019

מדובר בערוצי חדשות, לא סדרות וכאשר רמת האמינות שלהן נפגעת הרייטינג בהתאם.

אורן 12 ביולי 2019

רצון לבטל את הסיוע לישראל זו אנטישמיות? זו מקסימום אנטי-ישראליות/ציונות, והן מעולם לא נפגשו עם גורמים אנטישמיים מובהקים, אלא אם כן אתה שוב מבלבל (או מטשטש במכוון) בין אנטישמיות לקו ביקורתי נגד ישראל.
וזה קצת מצחיק להאשים אותן בביזוי השואה, כאשר רק השבוע שר החינוך של ישראל כינה את האחוז הגבוה של נישואי התערובת בקרב יהדות ארה"ב כ"שואה שנייה".

אביאל 12 ביולי 2019

אורן – אנטי ציונות התווספה להגדרה של אנטישמיות, של האו״ם, של האיחוד האירופי, של מחלקת המדינה ועוד, זה דבר ראשון, איך אמר מרטין לותר קינג הבן ״בארצות המערב שוב אין זה פופולרי לתת פומבי לשנאת היהודים. כיוון שכך, האנטישמי מחפש תמיד צורות, דרכים ובמות חדשות לטפטף בהן את רעלו. לכן, הוא שוב איננו שונא יהודים. הוא בסך הכול אנטי-ציוני. אבל, ידידי […] אין מקום לטעות. כאשר אנשים מטיחים האשמות בציונות – מטרתם האמיתית היא – היהודים״
שAOC קוראת למחנות המהגרים מחנות ריכוז זה ביזוי השואה.
התמיכה של שלושת הכוכבות של המפלגה הדמוקרטית באופן קבוע בCAIR, שתומך באופן מוצהר בביטוח המדינה היהודית ובתמיכה בחמאס וחיזבאללה זו אנטישמיות.
שעומר אומרת שכסף יהודי עומד מאחורי הברית עם ישראל ואומרת שit's all about the Benjamins, זו אנטישמיות.
איך אמרה ראשידה טאליב, "משהו מרגיע אותי במחשבה על השואה".
תמשיך להיות תמים.

בקשר לשואה השנייה, זה ביטוי נפוץ לעניין ההתבולות, החל משנות ה60, גולדה קראה לזה השואה השקטה והנה ציטוט ממנה: "מבחינתי, כל מתבולל מצטרף לרשימת ששת המיליונים", אז עדיף ללמוד קצת היסטוריה.

אורן 12 ביולי 2019

אז לשיטתך אני מבין שגם החרדים, שהם אנטי-ציוניים במובהק, הם אנטישמיים? אז אם מפלגות אנטישמיות מהוות חלק מהממשלה בישראל, מי אנחנו שנלין על פוליטיקאים מחו"ל?
ולמען הסר ספק, אני רחוק מאוד בדעותיי הפוליטיות מאוקסיו-קורטז, ועדיין יש לי מספיק יושרה אינטלקטואלית כדי לא להאשים ישר את כל מי שמגלה ביקורת כלפי ישראל באנטישמיות, שזה בדיוק מה שאתה עושה. חוץ מזה, AOC תומכת בעקרון שתי מדינות לשני עמים, דהיינו סיום הכיבוש (עם או בלי מירכאות), שזו גם העמדה של סנדרס שלשיטתך אני מבין שגם הוא אנטישמי, שלא לדבר על המוני יהודים אחרים שאוחזים בדעות הרבה יותר קיצוניות ממנו, כולם אנטישמיים אליבא דאביאל. CAIR זו המקבילה של AIPAC אגב.

לגבי הציטוט שייחסת לטאליב, לא שמעתי עליו אז ערכתי חיפוש וזה מה שמצאתי: "יש משהו מרגיע במחשבה על השואה ועל כך שהוויתורים של אבותיי עזרו ליצירת מקלט ליהודים". "אני אוהבת את העובדה שאבותיי סיפקו להם את אותו המקלט, אבל הם עשו את זה תוך כדי שנלקח מהם כבודם העצמי וזה נכפה עליהם".
לא מפתיע, הוצאת את האמירה מהקשרה. ושוב, אני רחוק *מאוד* בדעותיי הפוליטיות מאלו של טאליב.

אורן 12 ביולי 2019

ולגבי הציטוט שמיוחס לגולדה, אם מבחינתך נישואים בין יהודי ללא-יהודי הם כמו רצח עם, אין לך, או לכל אחד אחר שמבצע השוואה דומה, מה להלין על זילות השואה.

אביאל 14 ביולי 2019

אורן – כמה דברים על חרדים, ראשית יש הבדל בין ההנהגה לאנשים, הציבור הכי לאומי ימינה במדינה הם החרדים לפי המחקרים. שנית, החרדים לא ציוניים, אבל הם לא אנטי ציוניים, זו לא משוואה שמי שלא בעד הציונות הוא אנטי, אפשר פשוט לא להיות ציוני, אנטי ציונות זה להתנגד למדינת הלאום היהודית, שאתה זה למעט פלגים איזורטיים (שאוהבים להיפגש עם האויבים הכי גדולים שלנו והם קבועים בהפגנות של הBDS בארה״ב) אין אצל החרדים, לראייה ההצבעה על חוק הלאום.
CAIR תומכים ורואים בחמאס ובחיזבאללה, שתי יישויות שבמצעים שלהם רשום לזרוק את היהודים (הדגש, על היהודים) לים.
יהודים מהסוג של סנדרס (שלהגדרתם הם לא יהודים מבחינת הדת, אלא יהודים אתניים) כבר נאמר ע״י לא אחר מאשר המשיח והכוהן הגדול של השמאל העולמי כבר אמר: ״היהודי עייף מלקבוע מחדש שוב ושוב את זהותו, בפרט לאור המבט האנטישמי המתמשך התובע וממנו הפרכה מתמדת של שלל התכונות השליליות המיוחסות לו. משום כך הוא מחפש מנוחה ומרגוע מעוותים בכניעה ללא קרב, באימוץ טוטאלי של העמדה האנטישמית, ובלבד שייחסך ממנו הצורך בהגדרה עצמית שמתוך חירות, התובעת התגייסות פנימית, התמודדות ומאבק. יהודים אלה מניחים לעצמם להיות מורעלים על ידי דימוי מסוים שיש לאחרים עליהם וחיים בחרדה מתמדת שמעשיהם יתאימו לדימוי זה” או במילים אחרות, ככה הוא הגדיר אוטו-אנטישמיים.

אביאל 10 ביולי 2019

הסברת מצוין למה הדמוקרטים הולכים להפסיד כנראה באופן ודאי אם הם לא יבחרו בביידן, לכל השאר יש אמירות שהאמריקאי הממוצע יצטמרר שהוא ישמע אותם.
אותם אנשים שעוד עוצמים עיניים ואוזניים לאמירות ולהתנהגות של טראמפ הניו יורקי, ישארו בבית ולא יצביעו לאנשים שמציעים הפלה בכל שלב, שהפלות יוממנו מהתקציב הפדרלי, שבעד לבטל את ביטוח הבריאות הפרטי, בעד לתת פיצוי לצאצאים של נפגעי העבדות או שרואים באמריקה גורם מדכא מבחינה היסטורית וכמובן הבון טון האחרון של הדמוקרטים, בית לכל אדם, נראה שבקושי עבר עשור מהמשבר והם רוצים לחזור עליו שוב.

No one 10 ביולי 2019

כל זה רק דיבורים , בינתיים מי שמעביר חוקים באלבמה וטנסי שאסור לעשות הפלה בשום שלב גם אם זה כתוצאה מאונס,גילוי עריות או אפילו אם יש הוכחות שלילד יהיה בעיה מוחית זה השלטון הרפובליקני.

אז תאמר לי , מה יותר גרוע , לדבר דברים קיצוניים שאולי בעתיד איכשהוא יקרו או לעשות וליישם החלטות קיצוניות כמו שהרפובליקנים עושים?

אביאל 11 ביולי 2019

מסכים שכמה רפובליקנים איבדו את הראש אבל סו בעיקר ראקציה ובוא, שלוש מדינות הן לא דגם מייצג, טראמפ אמר לא פעם שהוא תומך ברו נגד וייד.

דן 12 ביולי 2019

כמה רפובליקנים? זה כל המפלגה הרפובליקנים ששותקים מול פשעים של הנשיא רק כי זה מתאים להם.

אביאל 12 ביולי 2019

הכמה מתייחס למחוקקים באותן מדינות.

דן 12 ביולי 2019

כן אבל אותם כמה קובעים למיליוני נשים. העונש על הפלה הוא גדול יותר מהעונש על אונס שמוביל להריון. הם פשוט מנוולים, אין מילה אחרת.

אביאל 13 ביולי 2019

דן – כמו שאמרתי, אני אישית נגד המהלך הזה. שנית, תביא לי דוגמא בבקשה למישהי אחת שנענשה בגלל הפלה, קדימה, עוד פייק ניוז שמאלני.

דן 13 ביולי 2019

נו די, איזה רמת טיעונים ירודה. אם לא מתכוונים להעניש אף אחת אז בשביל מה צריך חוק?

אביאל 14 ביולי 2019

דן – גם היו חוקים לסירוס הומוסקסואלים בהרבה מדינות עד תחילת שנות ה90 וכמובן שלא סירסו אף אחד החל מאמצע שנות ה60.
שתמצא לי דוגמא לענישה כזאת נדבר.

דן 14 ביולי 2019

שוב, אתה מתחמק. אף אחד לא יודע כמה בתי המשפט יתנו וזה לא חשוב. עצם זה שיש חוק דרקוני כזה מעיד על הלך ראש מיזוגני מצד אנשים קנאים וחשוכים. אם הם לא רוצים שאף אחת תלך לכלא למה לחוקק חוק כזה?

yaron 10 ביולי 2019

באמזון מוכרים עכשיו בתים בהרכבה עצמית במחיר $5,000-20,000

דוד 10 ביולי 2019

יש לי 2 הערות חשובות על טראמפ שאני שומר כבר הרבה זמן.. חייב להוציא אותם.
1. למרות הרטוריקה הבריונית, אחד הנשיאים שעשה יותר מכל עבור מה שמכונה personal liberty בארה"ב. הכוונה לרפורמה ענקית ברגולציות נגד עסקים קטנים, הקטנה משמעותית של מס החברות שמשפיעה ישירות כמעט על כל עובד בארה"ב (אמנם יש מקומות שזה לא משנה כי הסטייט לוקח יותר אוטומטית), רפורמה היסטורית של הקלה בענישה על עבירות צווארון לבן, רפורמה נוספת first step act שמגדילה משמעותית את הסיכוי להשתחרר על "התנהגות טובה"- עברה בסנאט ברוב ש 87-12 ותוציא מהכלא ע"פ הערכות שונות כמאה אלף אסירים, רובם שחורים. בקיצור, אם מתעלמים מהסגנון הבעייתי, קשה למצוא אזרח אמריקאי שממש סובל מהפוליסיז שלו.
2. הכלכלה- בלוף עצום. הוא כל הזמן משוויץ שהכלכלה היתה בשפל בתקופת אובמה וכעת היא פורחת. אך השינוי היחיד שנעשה הוא שהאזרחים משלמים קצת פחות מס. הוצאות הממשלה בפועל רק גדלו, ורכבת החוב של ארה"ב דוהרת לתהום עם 21 טריליון דולר שגדל בכל דקה בעוד מיליון. הפד ממשיך להוריד את הריבית, מה שמנפח את הבועה של וול סטריט ל"שיא של כל הזמנים"- פשוט כי עם ריבית כזו מאוד זול ללוות כסף ולהשקיע באשליות. זה לא שמאז שטראמפ נכנס לתפקיד מצאו תרופה לסרטן או שהמציאו שיטה לייצר מטוסים במחיר של מכוניות. זה אמון מוטעה של הציבור בשוק ההון שמתודלק על ידי הפד ובעידודו של הנשיא. מה שלא מספרים הוא שזה בהחלט יכול להיות מפאניקה ששוררת בפד- העלאה של שער הריבית תגרום לציבור לפקוח את עיניו, דבר שיגרור מיידית מפולת.
מעולם בהיסטוריה של האנושות לא היתה אומה עם חוב כזה, ודאי שלא אחת ששרדה לאורך זמן. הפיצוץ הכואב של הבועה הזו זה רק עניין של זמן, ובהחלט יכול לקרות עוד לפני בחירות 2020 (מה שכנראה יביא לבחירתו של נשיא סוציאליסטי שרק יחזור למדיניות ניפוח הבועה מחדש והגדלה נוספת של הוצאות הממשל, כמו שעשה אובמה ב2009).
בקיצור אם אני משלב בין 2 הפסקאות, טראמפ כנשיא מזכיר מאוד את ג'ון קנדי, זה שגם הוריד מיסים, גם הגדיל תקציבים, יצא בסדר עם כולם.

Amir A 10 ביולי 2019

אם מעניינת אתכם פוליטיקה אמריקאית אז עזבו את זה. הסיפור הגדול עכשיו זה ג'פרי אפשטיין ואלכס אקוסטה. יש לי הרגשה שבסיפור הזה אנחנו רחוקים מלדעת את כל הפרטים וכמה גבוה הגועל נפש הזה יגיע.

אמיתי 10 ביולי 2019

אנקדוטה מהתקופה שהייתי יורד כמו ביבי- עבדתי בבית של האפשטיין הזה כמה פעמים- הבית הכי מדהים שראיתי בארהב. בלוק שלם מול הסנטרל פארק. מי האמין מה שהולך שם..

Amir A 10 ביולי 2019

חכה, חכה. הדמוקרטים לא לחינם הולכים בכל הכוח על הראש של אקוסטה.

NoOne 11 ביולי 2019

סתם סיפור מהתחת, האפשטיין הזה הוא לא הפושע המיליארדר הראשון שמקבל הנחות מהממשל , הרבה אנשים קיבלו את זה בעבר , אחד מהם אפילו יושב בבית הלבן

אביאל 11 ביולי 2019

אקוסטה ילך כנראה ובצדק, ברור שאם אתה עשיר מערכת החוק מפחדת מעורכי הדין היוקרתיים שלך וסוגרת איתך זריז וקל.
אגב, טראמפ היה חבר שלו עד 2002 ויש לו התבטאות מביכה על זה שאפשטיין אוהב נשים ונשים צעירות.
אבל מי שבאמת יכול להסתבך זה קלינטון, שעלה על המטוס (לוליטה ג׳ט) של אפשטיין יוצר מ20 פעם ויומני הטיסות מראים גם שמות של קטינות איתו בטיסה, לזכותו נאמר שהוא לא מתקרב לאפשטיין מאז החשיפה לפני כמה שנים.
לעומת זאת מי שעדיין נשאר חברו הקרוב ויצא מהבית שאמיתי סיפר עליו, הוא אהוד ברק, שיצא מהבית עם כובע ביזארי מאיד בשנת 2016 וקיבל ממנו כמה שנים קודם לכן (בזמן היותו איש ציבור, התמודד לראשות נפלגת העבודה באותה תקופה) 2.3 מיליון דולר דרך קרן וקסנר (אפשטיין היה הנאמן שלה) לטובת ״מחקר״, אבל כמובן שזה לא יעלה לסדר היום, בכל זאת, יש בחירות, רק דמיינו אם נתניהו היה מקבל מפדופיל סרסור 2.3 מיליון דולר.

אמיתי 11 ביולי 2019

ביבי קיבל מסרסור מאות מיליונים בתעמולת בחירות. וזו לא רכילות

אביאל 11 ביולי 2019

אמיתי – מי זה הסרסור הזה? אתה עוד פעם אוכל תעמולת שמאל בלי לבדוק את העובדות, אני מבין שלשיטתך שלדון אדלסון היה סרסור, יש לך איזה הוכחה לזה? או שכרגיל כותרת בלי ביסוס.
אגב, אתה מוזמן לפנות למבקר המדינה ולהוכיח משפטית שמדובר בתעמולת בחירות, בהצלחה, כאמור כותרות.

אמיתי 11 ביולי 2019

מי שהרים את הכפפה זה לא ה"עיתון" שבו העורך מתקשר לראש הממשלה לפני הירידה לדפוס. זה העיתון של הבוגדים:https://www.haaretz.co.il/news/politi/.premium-1.7492733

אביאל 12 ביולי 2019

אמיתי – תמשיך לספר לעצמך סיפורים, אראל סגל כבר מדבר על זה שנתיים, פירסמו כבר לפני שנה וחצי במיאמי הראלד את ברק יוצא מהבית של אפשטיין עם כובע מוזר.

אמיתי 12 ביולי 2019

וואלאק אתה בכיין מקצועי- כשלא מדווחים אז התקשורת שמאלנית ושומרת על ברק וכשכן מדווחים גם לא טוב. אתה בכלל שם לב למה שאתה כותב? ועוד כתבת בזמן בחירות.. זה אפילו לא דמגוגיה אביאל אלא פשוט תחושת קיפוח ומצור שהמנהיג שלכם הדביק אותכם בה. מניח שאין לזה תרופה.

אביאל 13 ביולי 2019

אמיתי – אני אמרתי לא טוב? אני אמרתי שהקרדיט שייך לסגל, קצת באיחור פירסמו שם בארץ, בכל זאת התמונה של ברק יוצא מהבית של אפשטיין (כאמור עבריין מורשע כבר אז) מסתובבת על דפי המיאמי הארלד כבר שנה וחצי.
והנה כמובן הפטרונות, המנהיג שלנו הדביק לנו, משעשע ומביך הטיעונים הפטרוניים, אבל ככה זה שהאידיאלוגיה, ההנהגה והדרך הולכים לפח, עוברים לפטרונות, כמו השיח החדש שנתניהו לא עשה כלום בעשור שנות השלטון שלו, כל כך כלום שכל מהלך שלו משגע אתכם.

Amir A 11 ביולי 2019

אביאל, השאלה היא לא האם אקוסטה ילך או לא. השאלה היא האם העסקה שנסגרה עם אפשטיין ב-2008 היתה של אקוסטה או שהיא הגיעה מגבוה יותר? ואם זה המצב, האם זה בגלל שאפשטיין יודע דברים שהרבה אנשים (מאיזה צד של המפה הפוליטית שלא יהיה) היו רוצים לשמור במחשכים? וגם אם זו הייתה עסקה של אקוסטה, האם אפשטיין ינסה להגיע לאיזו עסקה עכשיו עם הפדרליים על מנת לשפר את מצבו בעקבות ההאשמות החדשות? אני יכול להניח שיש הרבה אנשים בחלונות הגבוהים שיש להם כרגע זיעה קרה על העורף. אבל אלו רק השערות. בוא נחכה ונראה לאן זה יתגלגל.

אביאל 11 ביולי 2019

אמיר – הוא כבר הציע, ישב בין 5 ל10 שנים ויתן להם את כל הרשימה של האנשים שהשתתפו שם, בהחלט יהיה מעניין.
הבנתי שהמערכת בפלורידה, שעליה אקוסטה היה אחראי בזמנו היא די אוטונומית וגם הבנתי שאחת הטענות שעלו נגדו בזמנו היה שעדיף לסיים את זה מוקדם בעסקת טיעון כי זה יעלה למדינה (פלורידה) הרבה כסף, כאמור בגלל עורכי הדין של אפשטיין.

אמיתי 11 ביולי 2019

אביאל. רק עונה לך בהתאם לתגובה שלך.

yaron 10 ביולי 2019

בארץ לא מתעסקים עם אפשטיין כי ברק חבר שלו.

7even 11 ביולי 2019

"נעזוב לרגע את הניאו נאצים והגזענים שיצביעו לטראמפ"
בעיית השמאל במשפט אחד. הכללות הכללות ועוד הכללות.

תגיד אתה שומע את ברני סאנדרס לפעמים?
את תומכי ה BDS?
את BLM?
אתה ההתבטאויות ב CNN?
אתה קורא את ה New York Times?
(יכול להביא עוד איזה 100 דוגמאות אבל חייב לחזור לעבוד).

באמת דובינסקי, או שאתה חושב שהקוראים שלך מפגרים, או שאתה בטוח שהם מפגרים.
מצטער, זה חייב להיות אחד מהם.

דובינסקי 11 ביולי 2019

הניאו נאצים שצעקו בוירג'יניה "ג'וז וויל נוט ריפלייס אס" יצביעו לברני… נו באמת.
הכוונה היא שאני מנסה להסתכל מהעיניים של מידל אמריקה. לא מהימין הקיצוני שילך אוטומטית לטראמפ ולא לבילי ג'ין קינג וצופי הדיילי שואו שאוטוטמטית נגדו.

7even 11 ביולי 2019

נדבקת לדוגמא ספציפית?
אנסה לפשט.
אדם גזען כברני סאנדרס…יש לו מצביעים ותומכים נכון?
מה זה אומר על המצביעים? שהם תומכים בגזענות לא?
הנה אני משחק את המשחק שלך…אני מדביק תאוריות ומכליל.

יואב דובינסקי 11 ביולי 2019

מאיפה אתה מביא שברני גזען? הוא טען שהמקסיקנים שעוברים את הגבול הם אנסים ורוצחים? הוא ניסה לאסור כניסה ממדינות מוסלמיות לאמריקה? הוא נצר לתומכי קייקייקיי שמדבר על אנשים טובים משני הצדדים?

7even 11 ביולי 2019

תקרא עליו עוד קצת ותבין.
בלי קשר – מי שרק יודע להגיד על אחרים גזענים(מה שהוא עושה, כמו טיבי, כמו עודה, כמו חבריך משלל המקומותש הגשתי למעלה), רק מוכיח כמה הוא בעצמו גזען כזה מגיע לדברים רציניים.

ואיסור כניסה ממדינות מוסלמיות?
לא ברור איך לא נעשה עוד קודם. מה שמביא שקט הרי זה מבורך.

דובינסקי 11 ביולי 2019

אם אתה חושב שצועדי וירג'יניה יצביעו לסנדרס, וורן, האריס, או אפילו ביידן, זו זכותך המלאה.

אביאל 11 ביולי 2019

דובינסקי – תשווה את מס׳ האנשים שתומכים בארגונים שתוארו וההשפעה שלהם על סדר היום והמפלגה הרפובליקנית ותראה שהם גדולים בהרבה מהתמיכה של הניאו נאצים, שאגב דיי מתעבים את טראמפ, כתב את זה הטרוריסט מבית הכנסת בפיטסבורג וגם זה מניו זילנד.
האיום האנטישמי משמאל חמור בהרבה מהימין, סנדרס אמר אז שישראל מבצעת פשעי מלחמה, לא קשובה לחוק הבינלאומי ושהיא רצחה (שים לב, לא הרגה, רצחה) 10000 פלסטינים חפים מפשע, בעוד שבופעל נהרגו עשירית מכך ו70 אחוז מהם אנשי חמאס, שמוגדרים בארה״ב טרוריסטים.

דובינסקי 11 ביולי 2019

האיום מהשמאל הקיצוני והאנרכיסטי במילא יימצא בראפינו הרבה יותר מהמשותף מאשר בטראמפ. זה לא מידל אמריקה.

7even 11 ביולי 2019

דובינסקי עוד לא ענית לשום עובדה שהוצגה לך בהמשך למשפט המאד מכליל ולא קשור שרשמת.

אל תתחמק נו ידידי.
תגיד טעיתי ותצא חכם. זה בסדר.

יואב דובינסקי 11 ביולי 2019

אני לא מבין מה אתה רוצה ממני. הטקסט שכתבתי בפוסט ברור ואני עומד מאחוריו.

אביאל 11 ביולי 2019

דובינסקי – לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבתי, דיברנו על אנטישמיות ואין בכלל ספק שהאנטישמיות זזה לכיוון של השמאל, בטח עם הBDS ובטח עם מה שהולך באוניברסיטאות.

יואב דובינסקי 11 ביולי 2019

יש אנטישמיות משמאל תחת הצדקה של אנטי-ישראליות. הפוסט לא נוגע בזה בכלל.

דן 12 ביולי 2019

האיום כביכול מהשמאל לא הוביל לשום הרוגים. הימין הנאצי כבר הרג אנשים.

משה 13 ביולי 2019

נדמה שהקורא המלומד דן שכח קצת אז הנה תזכורת: יוזיפ דז'וגאשווילי, פול פוט, מאו צה טונג, הו צ'י מין, קים ז'ונג האב והבן, וזאת היא רק רשימה חלקית. קיצוניות/פונדמנטליזם בכל צד מובילים לאלימות שמתחילה "רק" מילולית וממשיכה לאלימות פיזית.
אל תשלה את עצמך דן – השמאל הקיצוני אלים בדיוק כמו הימין הקיצוני. שניהם כבר ירדו מהפסים.

Comments closed