ממסי לאדן

בדילוג קטן מברצלונה למדריד

אף שהיום הוא יקבל כמעט בוודאות את כדור הזהב הרביעי ברציפות (עוד שיא שיוכל לספר עליו לנכדים), לאו מסי נמצא ב"משבר" עמוק. ב-2013 פדרו הבקיע יותר שערים ממנו.

 עכשיו ברצינות, אני מבין את האנשים שנמאס להם מהארגנטינאי הקטן. למעשה, הם לא נגדו אלא נגד הזרם המרכזי של 99% מהאנשים בעולם שמעריצים אותו (האחוז הנותר שייך לכריסטיאנו רונאלדו, ז'וזה מוריניו ומשפחותיהם).

 לא אספר שוב על השערים, הבישולים, התארים והמהלכים שהספיק לעשות השחקן בן ה-25. אציין רק משפט אחד שנוהג לומר אנדרס אינייסטה, “יריבו” באירוע של פיפ"א בציריך,  וחברו לקבוצה. הוא אמר את זה מספר פעמים, לאחרונה לעיתון "אל פאיס": "מסי הוא הטוב ביותר בגלל מה שהוא עושה והפעמים שהוא עושה זאת. קשה מאוד תמיד לעשות את ההבדל במשך זמן כה רב, והוא עושה זאת בטבעיות גמורה".

נעלה על המטוס ונגיע למדריד הבוערת בגלל המדורה שמדליק מוריניו שבוע אחרי שבוע. המאמן חוטא פעמיים. בפעם הראשונה, כשהוא מעניש את קסיאס רק כדי להשתיק אותו בחדר ההלבשה, וגם מתוך ניסיונו לראות עד איפה מגיע הגבול של הסבלנות והכיס של הנשיא פלורנטינו פרז. בפעם השנייה, כשהוא הורס את השוער הצעיר אנטוניו אדן, שאינו אשם בדבר. הוא לא סתם בחור אלא הכוכב בשער של השנים האחרונות בנוער של ריאל, ואלוף אירופה עם נבחרת ספרד עד גיל 19.

 נכון, אמש הוא טעה במסירה לקרבאליו (אף שזו גם טעות של הבלם וראן), אך בל נשכח שכמה דקות אחר כך איקר הגדול עשה אותה טעות, ואפילו גרועה יותר. כיוון שאתמול מוריניו לא העז לצאת מהספסל, חלק מהאוהדים שרקו בוז לאדן, אך התכוונו למאמן. זה מה שאמש אמר מוריניו, בצדק. הבעיה היא שלבחור שכל החיים חלם להיות השוער הראשון בברנבאו, זה סיוט להגשים את החלום ולקבל שריקות בוז.

 מישהו שמכיר היטב איך מתנהלים הדברים בחדר ההלבשה אמר לי לפני כמה ימים: "פלורנטינו לא באמת יודע מה מחפש מוריניו. הדבר היחיד שהוא יודע זה שהוא מעניש ומשפיל סמל של המועדון ושהיחסים שלו עם איקר ושחקנים אחרים גרועים מאוד".

 אסיים עם משפט ששלושת האדונים הבאים מסכימים עמו : איקר הוא "מדרידיסטה", אדן הוא "מדרידיסטה", ומוריניו הוא "מוריניסטה".

האם דווייט האווארד יגמור את השנה בברוקלין?
כמו פתח תקווה, רק בכפר סבא

21 Comments

דני 7 בינואר 2013

בשורה התחתונה מוריניו הוא המאמן והוא מחליט.
אסור ששחקן יהיה גדול יותר מהמועדון.
איקר גדול ככל שיהיה צריך לעשות מה שמוריניו אומר ואף אחד לא יודע מה מתרחש מאחורי הקלעים בחדר ההלבשה.
נראה מה ריאל יהיו שווים בלי מוריניו.

איתי 8 בינואר 2013

דני- גם אסור שהמאמן יהיה יותר גדול מהמועדון.

צור שפי 7 בינואר 2013

יאללה, שחמוריניו יארוז ויתחפף. וחוץ מזה מברצלונה למדריד לא לוקחים מטוס אלא AVE (הרכבת המהירה, הדבר היחיד בספרד שעוד עובד, חוץ ממסי).

מאיר 7 בינואר 2013

הנקודה על אדאן מצוינת, אתה כביכול מטיב עם שחקן, אך למעשה מקריב אותו עולה תמימה על מזבח אישי של אינטרסים.

(קצת) דומה למה שדייויד בלאט עושה למורן רוט במכבי.

ומוריניו, אין מילה אחרת, מוג לב. למרות שהפעולות שלו לכאורה מלמדות על "אומץ" ו"תעוזה". זו תמצית הפחדנות, מדריד היא עוד קבוצה נפלאה שנדונה לשנים רעות וקשות בעידן פוסט מוריניו.

בני תבורי 7 בינואר 2013

זו לא הפעם הראשונה שמוריניו מעמיד את שלמות האגו לפני טובת הקבוצה. זה תמיד מגיע כשנמאס לו, או כש"מיוחדותו" נסדקת.

שיימס 7 בינואר 2013

אהבתי מאד את האבחנה לגבי הפגיעה ב-אדן. באמת חבל ששחקן מגשים את חלומו הגדול בצורה כזאת עקומה, תוך שנקלע למאבק שלא קשור בו.

ירושלמי 7 בינואר 2013

אין ספק שנכון לעכשיו זאת השנה הכי גרועה שהייתה למסי.
מה גם שהוא כובש רק מהנקודה הלבנה.
שחקן של טריק אחד…

כפיר 7 בינואר 2013

הכי מעצבן אותי זה שמוריניו משתמש באדן כדי להתנקם בקסיאס.
יכול להיות שאדן שוער טוב אבל אין מה לעשות.
כשאתה מתחרה מול השוער הכי טוב בעולם אתה לא אמור לראות הרבה מגרש.
אז על אחת כמה וכמה כששוער כזה לא רואה מגרש, מוריניו מכניס אותו רק כדי להתנקם בקסיאס ואלר כך עוד בא בטענות לקהל שלא נותן כבוס לאדן ?
חתיכת אפס.
הוא צריך לפחות להביא את הדסימה כדי שאסלח לו על מה שהוא עושה לקבוצה הזו.

אביאל 7 בינואר 2013

בתור אוהד ריאל מגיל חמש, מוריניו כמאמן הוא מעל קאסיס שעל אף שהוא השחקן האהוב עליי בקבוצה, הוא עדיין לא צריך לעשות צרות בחדר ההלבשה, בתוך לא למוריניו שהוא את ריאל מהחושך שהיתה שקועה בו במשך שנים. גם לסמלים אין זכות לעשות למאמנים בעיות בחדר ההלבשה.

אפי 8 בינואר 2013

אביאל, לא יודע בן כמה אתה – אבל בוא נניח 18, מה שאומר שאתה אוהד ריאל משנת 2001. בשנים האלה ריאל לקחו 3-4 אליפויות, גביע 1, אלופות 1 ועוד כמה סופר-קאפים, לקבוצות וכו'.

מזל שמוריניו הוציא את הקבוצה "מהחושך שהיתה שקועה בו במשך שנים" במילותיך…

מוריניו הימר על ניצחון נגד מלאגה כשקסיאס על הספסל. ריאל שלו הפסידה (שוב) והוא אכל שיט-סטורם ברמות שגם הוא לא התמודד איתן אף-פעם, כשלפי סקרים שונים 3 מתוך ארבעה אוהדים רוצים להיפרד ממנו.
כל הסיפור של מוריניו וה-"מדרידיזם" התחיל קצת אחרי שהגיע למועדון, בגלל הסיטואציה החדשה למוריניו והקושי שלו להסתגל אליה.
מוריניו בפורטו, צ'לסי ואינטר הביא את רוב השחקנים לשיא הקריירה המובהק שלהם והם, בצדק, היו ונותרו אסירי תודה לו. להבדיל, בריאל הוא מצא שחקנים כמו קסיאס ורונאלדו (גם ראול), שעם כל הכבוד עשו כמה דברים לפני מוריניו ודי בטוח שיעשו גם אחריו, או במקביל עם הנבחרת.
מוריניו הראה בקדנציה שלו בריאל, כולל העונה הקודמת שהייתה מדהימה מכל בחינה, שהוא מתקשה לעבוד עם כוכבים גדולים באמת.

ניינר 7 בינואר 2013

הסבוטאז' שמוריניו עורך בריאל זה דבר שלא ייאמן. הכלב הזה נושך בלי חשבון את היד שמאכילה אותו

בן יהושע 7 בינואר 2013

מעניין אותי לדעת איך הגעת לזה ש99% מהאנשים בעולם מעריצים את מסי ורוצים שיזכה, כשלפי סקר באתר פיפא שנעשה ובטוויטר שלהם. אלו התוצאות:
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/303549_10151313575434178_612866345_n.png

הופמן 8 בינואר 2013

הטוויטריסטים הם בדיוק האחוז שהוא מדבר עליו

אופיר 7 בינואר 2013

"המטופש" ממשיך להרוס את ריאל מדריד עם מתקפת המגלומניה שלו. באופן אישי אני נהנה לראות אותו ואת הקבוצה צוללים, רק לא ברור למה ההנהלה משאירה את מי שבמופגן עושה סבוטאז'.

יפתח 7 בינואר 2013

אני חושב שכדור הזהב כבר מזמן לא הפך להיות רלוונטי, ראה ערך נבחרת 2012 שכולה משחקת בספרד. נו באמת. זה כל כך מגוחך לכל אוהד כדורגל רציני, שכל הטקס נהיה חסר משמעות אמיתית על איכות שחקנים.

עם זאת, מסכים מאוד עם האמירה על מסי – היציבות שבה הוא מחזיק היא פשוט יוצאת דופן ביכולת הבקעת השערים, בישולים ודומיננטיות במגרש. לא שאין לו משחקים רעים, אבל גם בהם בסופו של דבר יש לו משמעות מהפחד שהוא מייצר בשחקני היריבה. מעניין לחשוב כמה אחראית לכך התקשורת וההעצמה של מסי כנפלא כל כך – אולי הם בעצם עוזרים לו להיות גדול עוד יותר ממה שנוצר בראשם של אחרים.

לגבי ריאל, אין ספק שהמצב עגום, אבל לדעתי מוריניו חוצה פה קו אדום מסויים ובעייתי מאוד. אני לא יודע לגבי משחקי האגו בחדר ההלבשה, או פוליטיקות פנימיות בתוך המועדון, אבל ממאמן שאני באמת תופס ממנו כאחד הגדולים, הייתי מצפה למקצועיות גדולה יותר, יעני שהנצחון של הקבוצה שלו יהיה מעל לכל, ולשים את אדאן בשער זה פשוט חוסר מקצוענות שמאוד מאכזב.

הופמן 8 בינואר 2013

אחלה פוסט.

רבלינו 8 בינואר 2013

http://www.youtube.com/watch?v=sbM-KFVmreM

משהו מענין על מסי

אביאל 8 בינואר 2013

ממש מפליא לראות דאגה גדולה כל כך מאופיר או ניינר כלפי ריאל מדריד, כנראה שמוריניו גורם לאנשים לדאוג לריאח, גם אותה דאגה מבוססת על כלום בעצם, עד שמוריניו הגיע ברצלונה שייטה בקלות לאליפויות וריאל לא עברה את שמינית הגמר באלופות במשך יותר מדי שנים אז דיי עם השטויות.

גיל 8 בינואר 2013

לדעתי מוריניו נשלח על ידי צוות פסיכולוגים שרוצים לבדוק את ההשפעות שיש לפסיכוזת המונים על הקהל. כל הדיבורים והמניפולציות שהוא עושה זה רק כדי לראות איך כולם מגיבים.

נר הלילה 9 בינואר 2013

מוריניו הוא פשוט מאמן נהדר בעונה הראשונה שובר שיאים בשנייה ואח"כ שורף את עצמו. וכשהוא שורף את עצמו זה נגמר בפיצוץ. זה ממש דפוס –

פורטו – חצי עונה (מקום 3) ואז דאבל וגביע אופ"א בעונה המלאה הראשונה, אליפות וליגת האלופות בשנייה ועזב לצ'לסי.
צ'לסי – אליפות בשתי העונות הראשונות, שנה שלישית גביע (תחילת התדרדרות), שנה רביעית פיצוץ, הוחלף במר תחת.
אינטר – שנה ראשונה אליפות, שנה שניה טרבל ואינטר שיחררה אותו לריאל תמורת 8 מליון אירו בלבד למרות שהיה על חוזה לעוד שנתיים, מישהו התחיל להמאס…
ריאל – אותו כנ"ל.

מורן 10 בינואר 2013

עושה צחוק מכולם…

Comments closed