לילה לבן

ברסה נראתה אתמול כמו ילד חלשלוש שמשתעשע עם הכדור עד שמגיע המבוגר החזק ומנחית עליו כאפה

ברסה נראתה אתמול כמו ילד חלשלוש שמשתעשע עם הכדור עד שמגיע המבוגר החזק ומנחית עליו כאפה. אתמול ריאל מדריד ניצחה בגדול ובצדק, אך לדעתי הגול הכי חשוב היה השער של וארן במשחק הראשון בברנבאו. אז היו לברסה כמה הזדמנויות מצוינות לגמור את העניין, כמו זו של פדרו (מה עוד הוא צריך לעשות רע כדי לא להיות באחד-עשר?) לבד מול השער. אך אם אתה לא הורג את ריאל, היא הורגת אותך. היא מחסלת מקצועית, בלי סנטימנטים.  יעילות

אם השחקנים של מוריניו היו רוצים, הם היו מצליחים להגיע למספר הקסום של חמישה שערים. הם הפגינו משמעת, כוח ויציאה להתקפה מהירה וקטלנית. אין זה סוד שנגד ברסה הם מעדיפים לשחק בקאמפ נואו מאשר בברנבאו. עכשיו השאלה הגדולה היא האם אותו מודל יצליח במנצ'סטר.

 ברסה קיבלה אמש מכה שאולי תגרום לה להתעורר לפני שיגיע משחק העונה מול מילאן. אם היא תשחק כמו אתמול, היא תסיים את העונה "רק" עם תואר הליגה. בשני המשחקים החשובים ביותר טיטו ויתר על שחקנים כמו כריסטיאן טייו ודויד וייה, והציב את ססק במגרש. הקבוצה נראית צפויה יותר, וכמובן איננו רואים את אינייסטה הטוב ביותר כשהוא במרכז המגרש. הטעות של טיטו/רוארה היא שבשני המשחקים הכי חשובים העונה (בינתיים), הם הפסידו מול תסריט ידוע מראש. מוריניו לא הפתיע אתמול. מה שהפתיע, פעם נוספת, הוא חוסר ההתאמה והפתרון של ברסה.

אסיים עם לאו מסי. עכשיו כשכולם מבקרים אותו, חשוב לי לומר שאני עדיין סבור שהוא השחקן הטוב ביותר בעולם, ואם אצטרך לבחור בין לשלם על כרטיס כדי לראות את כריסטיאנו רונאלדו או את מסי, אעדיף את האחרון. הפורטוגלי הוא רוצח ברחבה, עם כוח מפלצתי, והארגנטינאי הוא משורר שנגד מילאן ומדריד היה סגור ומבוצר.

תחשבו מה היה קורה אתמול אם מסי היה בקבוצה של מדריד ורונאלדו בברסה. מה היה עושה מסי מול ההגנה המביכה של הקטלאנים, ואם לרונאלדו לא היה קשה מול כל כך הרבה שחקנים של מוריניו בהגנה ובאמצע המגרש.

יחד עם זאת, הייתי מצפה ממסי למנהיגות רבה יותר במצבים הקשים. בעיקר כאשר מי שנמצא בספסל לא יודע להגיב בזמן.

בניגוד לכל עקרון
מלוזרים לווינרים

55 Comments

אלברט פירות 27 בפברואר 2013

כרגיל,כל מילה בסלע

איתן בקרמן 27 בפברואר 2013

+

fish 27 בפברואר 2013

פתאום אתם רוצים שנחשוב מה היה קורה עם ליאו היה במדריד ורונאלדו בבארסה.
למה לא אמרת את זה ב4 שנים האחרונות?
אני יגיד לכם מה היה קורה מסי לא היה מצליח להרים את ריאל כי הוא לא באמת גדול כמו רונאלדו!!!!

חיכיעבנהמ 27 בפברואר 2013

אחת הבעיות הקשות בברסה זה שאין לה מי שיבעט מרחוק עם כל השטחים שהיו להם 20 מטר מהשער רונלדו היה מכניס איזה גול או 2.
ההגנה שלה חלשה עכשיו רואים שפיקה הוא בלם פח. ואלבס, חור יותר גדול ממנו אי אפשר לבקש.
כשכל שיטת המשחק שלך מסתמכת על החזקה בכדור ותסכול היריב מול קבוצה שבאה ממושמעת עם הגנה בינונית פלוס זה לא עובד.

אלפורטנייו 27 בפברואר 2013

סאל, אני חוזר על משהו שכתבתי במקום אחר, אשמח להתייחסותך.

התלות של בארסה במסי נעשתה חסרת תקדים. והוא פשוט סיפק את הסחורה, לבדו, כמעט כל שבוע. אני מזמין אותך לראות את נתוני ההבקעה שלו – הם לא נורמליים. אבל מה שיותר מעניין – הוא גם המבשל המצטיין, יותר מצ'אבי-אינייסטה המהוללים *ביחד*, בפור גדול, וכבר תקופה הוא כזה.

לכן, בארסה שהיא לכאורה קבוצה מאוד מאורגנת, מסודרת, עובדת עפ"י שיטה, "טוטאל פוטבול" – היא בעצם קבוצה שנשענת על יכולת פנומנלית של שחקן אחד.

ובמקרים הנדירים שהוא "לא מגיע", או שסוגרים אותו באמת טוב? בום! משחקים מחרידים. כל יתר המכונה לא מתליחה להתעלות ולחפות על "היעדרו". בארסה היא כמו מים עומדים כשמסי עושה גלים. באיזשהו שלב זה מתחיל להסריח.

כסיפוביץ 27 בפברואר 2013

יופי של פוסט!!

אזי 27 בפברואר 2013

לשאלתך,
כדי לא להיות בהרכב הפותח, פדרו צריך מכונת זמן, ולא לגדול בלה מסאיה.

ברסה התאהבה בקונספט של הרכב משחקני בית, וזה באמת קונספט יפה.
אבל אם זה הקונספט שהולכים עליו, אי אפשר להתלונן שחלק מהשחקנים לא טובים מספיק.

MCMANAMAN 27 בפברואר 2013

תחשוב מה היה קורה אם פלה היה משחק בברצלונה? אם ג'ורדן היה משחק בפורטלנד ולא בשיקאגו? חלומות זה יפה אבל לא קשור למציאות.

לכריסטיאנו יש בעיטה עוצמתית שלא מחייבת אותו להגיע לרחבת החמש בעוד למסי יש שליטה כזאת פנומנלית בכדור שהוא לרוב יכול כמעט ללכת (ככה זה נראה מהצד) עד השער ופשוט לשאול את השוער לאיזה פינה הוא רוצה את זה.

מסי עם הכשרון שלו התאים בדיוק לסגנון המשחק שברסה אימצה עוד מימי קרויף בעוד רונאלדו היה בדיוק השכיר חרב המתאים לשיטה של מוריניו. 2 עולמות שונים ולא ניתנים להשוואה.

הייתי משווה מחיר לראות את שניהם אבל אני עדיין מעדיף את רונלדיניו או זידאן משני צדדי המגרש…

RED ISLINGTON 27 בפברואר 2013

אהה , שמעתי שמסי (שנולד וגדל בארגנטינה ) משחק בחינם . הוא בברצלונה בשביל צדקה . לעומת זאת , רונאלדו , הוא כמובן שכיר חרב . ואתה ידידי , סתם דביל . ככה זה בחיים

MCMANAMAN 27 בפברואר 2013

שלום לך טמבל. אני מניח שאתה אוהד ריאל שרואה רק את מה שאתה בוחר לראות. מכל מה שכתבתי זה מה שהבנת? שרונאלדו שכיר חרב? אז אתה יודע מה, ביחס למישהו שמגיל 13 הוא באותו מועדון רונאלדו הוא כן שכיר חרב. לא אמרתי שאחד מהם יותר טוב אלא רק ציינתי שאחד מהם כבר עבר 3 מועדונים ויש מצב שהוא יעבור עוד

אביאל 27 בפברואר 2013

MCMANAMAN – תעשה טובה, אם ברצלונה הופכת לקבוצה בינונית, תוך שנה מסי יקח את הרגליים ויעזוב ואין בזה שום דבר רע.

RED ISLINGTON 27 בפברואר 2013

האמת , אני מתנצל שהשתמשתי בלשון בוטה .

מאז עלייתם של מועדוני צעצוע כמו סיטי ופסז' , אנשים משתמשים במונח "שכיר חרב" בלי היכר על כל שחקן שלא נולד וגדל ברחוב שליד האצטדיון של הקבוצה .

אני אוהד של רונאלדו , ופשוט מאוד הרגיזה אותי האמירה הזאת .
רונאלדו נותן את הגוף והנשמה בכל מועדון , נבחרת ומקום שהוא נמצא והוא דוגמא ומופת לכל ספורטאי ולכל אדם .

ניפגש בשמחות

MCMANAMAN 28 בפברואר 2013

מקבל ומבין לגמרי
אני אוהד ריאל ושנאתי את רונאלדו מימיו ביונייטד אבל מהרגע שמוריניו הגיע למדריד(גם אותו לא סבלתי מהתקופה בצ'לסי) הוא השתנה על המגרש והוא באמת נותן את כל כולו והוא דוגמה לספוראי עילאי.
יש לי בעיות עם האופי הנרקסיסטי והשחצני שלו אבל זה לא קשור למה שקורה במגרש.
גם זה לא כאילו הוא מרוויח יותר ממסי אז גם בזה הייתה לך נקודה

הלוואי ובשבת נחגוג ניצחון 2 ברציפות בקלאסיקו :)

לאביאל – אני חושב שמסי, כמו רונאלדו, הוא שחקן שהופך כל קבוצה למעל לבינונית. אני לא רואה שום מצב שברסה או ריאל יהפכו לבינוניות ב 10 שנים הקרובות אם בכלל

wazza 27 בפברואר 2013

למרות שתמיד שנאתי אותך, מסכים ((-:))

אוהד נ. 27 בפברואר 2013

סאל

עד כמה גרוע מצבו של וילנובה? מה הרכילות בין עיתונאי הספורט?

צור שפי 27 בפברואר 2013

לדעתי לבקש מנהיגות ממסי זה לעשות לו עוול. אפילו בימיו הטובים ביותר הוא לא מנהיג על המגרש, קוסם כן, מנהיג לא. ולכן מבחינתי הוא גם לא בליגה של הלוטוגוץ (רק אני הבחנתי בדימיון?) מראדונה

אוביק 27 בפברואר 2013

והוא גם לא מפסיק לדבר שטויות כמו הלוטוגוצים,

LEONIDAS 27 בפברואר 2013

סאל-הבעיה של בארסה היא אי מציאת פתרון למשחק מול קבוצות ממושמעות ואיכותיות שמתגוננות עם כל 10 שחקני השדה מאחורי הכדור.

הבעיה כבר אובחנה במפגש חצי הגמר מול צ'לסי של חוס חידינק,כאשר היא נזקקת לשיפוט מאד סלחני ושער מושיע של אינייסטה בבעיטה מחוץ לרחבה.
ההבאה של זלטן נועדה למעשה לפתור את הבעיה הזאת. אך זה לא הועיל לה כאשר היא נתקלה בדיוק באותה הבעיה מול אינטר לפני שלוש עונות ובקושי עוברת את ריאל לפני שתי עונות ונכשלת שוב מול צ'לסי בעונה שעברה.
אם לא די בבעיה שלעיל ,התווספה לה גם החולשה שנוצרה באיכות העבודה ההגנתית של כל הקבוצה. מסי שומר יותר על כח(בגלל ההתבססות הטוטאלית עליו במשחק ההתקפה),צ'אבי ופויול מבוגרים יותר ופיקה הרבה פחות טוב.

אלל 27 בפברואר 2013

אתה לא אמיתי.
4 עונות כל קבוצה בספרד מתגוננת עם 10 שחקנים מאחורי הכדור וברסה דוחפת להם 6-0. איו פתרון זה מה שיש וזה אפשרי עם שחקנים כמו מסי ואיינסטה..
המשפט היחיד שאפשר לרשום הוא שלקבוצות גדולות כמו מילאן ריאל צלסי אינטר, יש מאמנים גדולים עם חומר שחקנים יותר טוב, לפעמים זה עובד לברסה כששחקני מפתח מתעלים (כמו ב2 גמרים נגד היונייטד, כמו בקלסיקו בחצי הגמר שמסי שם צמד ויש עוד דוגמאות..) ולפעמים לא כמו אתמול כמו נגד אינטר לפני שנתיים ונגד צלסי לפני שנה.
ונגד צלסי ב2008 זה דוגמא רעה חבר, צלסי היו יותר טובים מברסה בהרבה, שלטו יותר הגיעו לפי 3 הזדמנויות, אולי מאז המשחק הזה, היו 2,3 משחקים שהיריב היה הרבה יותר טוב מברסה.

שניר (אחר) 27 בפברואר 2013

ואף מילה על ההנהלה של ברצלונה שעם כל הצער צריכה להגיד לטיטו, כפרה צריך פה מישהו אחר,א"א להסתפק ברוארה?
כמה שזה אולי לא פולטיקלי קורקט, המצב של ברסה נראה על הפנים,וההחלטה (היהירה) של ההנהלה שהקבוצה יכולה להסתדר בלי מאמן למשך חודש וחצי חודשיים בשלב כזה של העונה מתבררת כהחלטה גורלית ורשלנית.

קיש 27 בפברואר 2013

ושוב – אולי עכשיו מישהו ייתן סוף סוף את הקרדיט העצום שמגיע לפפ, וגם לטיטו. הם היו צוות האימון הכי גדול בהיסטוריה, כך מסתבר.

ליאור 27 בפברואר 2013

באמת צוות אימון אדיר. לא יודע אם ההכי גדול…גם מוריניו מאמן לא פחות טוב (ואולי אפילו יותר) מגווארדיולה. גם המאמן של אייאקס בתחילת שנות ה-70 (שכחתי את שמו) היה מאמן גדול. גם אוטמר היצפלד ובוב שיינלי מליברפול. שלא לדבר על פרגוסון..

קיש 27 בפברואר 2013

פפ שינה את המשחק. צורת המשחק של צ'לסי, אינטר, מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד נגד בארסה הומצאה כדי לנטרל את בארסה, ולא שום דבר אחר. לא תראה אף אחת מהקבוצות האלו משחקת ככה נגד אף קבוצה אחרת. כל השמות שהזכרת (וגם אלו ששכחת את שמם) הם מאמנים גדולים, אין בכלל ספק. אבל שוב, פפ וטיטו פשוט שינו את המשחק, את ההתייחסות אליו, ואת ההתמודדות מולו. לכן, בעיני, הם כן הכי גדולים. ובוודאי שלא מספיק מוערכים, לפחות נכון לעכשיו.

אביאל 27 בפברואר 2013

אני לא חושב שהיא הומצאה, ריאל בהתחלה היתה מאוד פיזית ואלימה מול ברצלונה וזה עלה לה לא פעם בהרחקות שגמרו לה את המשחק. היום היא יותר הסתגלה למשחק של ברצלונה ורואים בשתי העונות האחרונות שהיא עומדת מעולה מול ברצלונה בלי איזה בונקר יוצא דופן.

אינטר במשחק הראשון לא שיחקה בונקר ונתנה שלישיה לברצלונה, צ'לסי של חוס הידניק עשתה בונקר בקאמפ נואו ומצד שני הגיע להמון מצבים (ופנדלים) בבית.

היחידה ששיחקה כרגיל היתה יונייטד, פעמיים בגמרים (לעומת העונה האחרונה של רייאקרד היא שיחקה הגנתי מאוד ועברה את ברצלונה) היא שיחקה בלי התאמות מיוחדות ופעמיים היא חטפה מברצלונה.

קיש 27 בפברואר 2013

1. ריאל הייתה אלימה – וחטפה, וגם זה כי מוריניו חשב שהוא יותר חכם. במידה מסוימת – מה שאתה קורא "הסתגלות" של ריאל היא הודאה של מוריניו שבארסה פשוט משחקת כדורגל יותר טוב.
2. אינטר עשתה בונקר אדיר, אבל יצאה למתפרצות שהיו קטלניות – וניצלה עונת שיא של מיליטו. וגם זה, היה עם גול מנבדל.
3. יונייטד וסר פרגי היקר – היה הראשון, אני חושב, ששיחק בונקר כזה – ואני לא מדבר על הגמרים. עונה אחת קודם הוא שיחק בונקר מגעיל בחצי הגמר פעמיים – בראשון גנב 0-0 (עם החטאת פנדל של כריסטיאנו בדקה השלישית) ובבית גנב גול מגעיל של סקולס, נעל את הרחבה וגנב לאברם את הגביע.

אביאל 28 בפברואר 2013

קיש – באותה מידה אני יכול להתלונן על ראורה שהוא מתחכם ומתנשא שהוא מעדיף לפתוח עם פאברגאס במקום אחד החלוצים, אני לא רואה בזה שום הודאה, הוא מצא דרך לנצח את ברצלונה ובשנתיים האחרונות זה עובד לא רע בכלל.
ב.בבקשה לא להתחיל עם טעויות שיפוט, ברצלונה באירופה זוכה ליחס חם של השופטים לאורך השנים, אינטר בעטה פי שניים לשער באותו משחק מברצלונה, לא היה בונקר מול בסן סירו, זה שברצלונה מחזיקה רוב הזמן בכדור לא אומר שיש בונקר בצד השני.
3.התייחסתי לכך בתגובה הקודמת "(לעומת העונה האחרונה של רייאקרד היא שיחקה הגנתי מאוד ועברה את ברצלונה)", בשני הגמרים שברצלונה ניצחה את יונייטד, יונייטד שיחקה פתוח לגמרי מול ברצלונה וחטפה, היא ופרגסון אולי נשארו עם הכבוד אבל בלי תואר.

כוכב עליון 28 בפברואר 2013

גול מגעיל של סקולס? מגעיל? מרבית השחקנים של ברצלונה אם הם בועטים מאיפה ואיך שהוא בעט לא מגיעים לשער. ואהבתי את המשפט גנב 0-0 עם החטאת הפנדל של רונאלדו. אני מתקשה להזכר במצב אחד של ברצלונה במשחק ההוא, מצד שני עברו כבר 5 שנים, זה כנראה משפיע על כולנו.

אביעד 28 בפברואר 2013

וואו.
הבונקר של היונייטד בקאמפ נואו לא היה מול פפ אלא מול רייקארד ולכן לא רלבנטי בכלל לגוארדיולה. הגול של סקולס אולי לא מצא חן בעינייך, אבל בוודאי שלא היה מגעיל. ואף אחד לא גנב מגרנט כלום. היונייטד לקחה בדיוק מה שהגיע לה. כולם זוכרים את ההחלקה של טרי, אף אחד לא זוכר איך צ'לסי הבקיעה באותו גמר.
ולעניין הטיעון הראשון שלך – בשביל "לשנות את הכדורגל" אתה צריך לא לשנות את הצורה בה קבוצות מגנות מולך אלא לשנות את הצורה בה קבוצות מתנהלות באופן קבוע. כלומר, בשביל שפפ ישנה את הכדורגל צריך לראות שקבוצות אחרות מחקות אותו. צריך לחכות קצת ולראות מה קורה…

זן נדיר 1 במרץ 2013

יחיו הקנאים ויסבלו.

תומר ש 1 במרץ 2013

כנראה שיש לנו הגדרות שונות למושג "מגעיל":

http://www.youtube.com/watch?v=BR9s-uWyIB8

רומן 27 בפברואר 2013

סאלי, יכול להיות שאתה מעתיק ממני?!
תראה את התגובה שלי לכתבה על המשחק בין מילאן לברצלונה…
כתבתי שם שברצלונה זה כמו חבורת ילדים שמתרוצצים ומתלהבים במגרש קטרגל עד שבאים המבוגרים המקצוענים שמים להם קצת גוף ושולחים אותם הביתה…
לא יפה :-(

ירון 27 בפברואר 2013

Q .מילה על הסופר קלאסיקו..

אמש ריאל ובארסה התפוצצו אחת על השנייה

וגם בשבת הן יעלו במטרה לנשוך..

שנה שעברה הסופר קלאסיקו יצא לשתיהן על השבוע של החצאים

בו הודחו ע"י צ'לסי ובאיירן באחלה פאדחה.

לא יעזור.. הקבוצות הספרדיות לא ערוכות/יכולות לשחק

שני משחקים אינטנסיביים באותה שבוע אז על שלוש בכלל אין מה לדבר ..

השנה, אולי כחלק מהסקת מסקנות,

הן העבירו את הקלאסיקו לתאריכים של השמינית..

ושתיהן הזדיינו..

לדעתי כמו שבשביל ארסנל זה יהיה טוב בתור ארגון/מועדון לקחת מקום חמש

ולעשות בדק בית / שידוד מערכות גם בשביל הספרדיות הדחה בבושת פנים

בתחילת מרץ תאלץ אותן לבדוק מה קרה לליגה הספרדית שהתרוקנה

מתוכן ע"י אותן שתי מפלצות..

[אלבא, אלבש, וייה בתור דוגמאות מייצגות]

חוסר השיויוניות עברה ממזמן ובהרבה את גבול הטעם הטוב/הגיוני.

ליאור 27 בפברואר 2013

אני לא יודע למה אתה מספיד את ריאל אבל סה לא כזה חשוב…
נגד צ'לסי ברצלונה שיחקו מצויין ולולא שער נהדר של אסיין או יותר דיוק בהתקפה, ברצלונה הייתה עולה. אל תשכח שבאיירן לא פראיירית (חוץ מבגמרים אולי) וזה שיש שתי אימפריות בספרד, לא אומר שאין אחת (או האמת שתיים) בגרמניה.

אביאל 27 בפברואר 2013

ליאור – השער של אסיין הוא לפני ארבעה עונות, בשנה שעברה, דרוגבה כבש בגשר ובקאמפ נואו רמירס וטורס כבשו ואכן ברצלונה הגיעה אז להמון מצבים שאת רובם צ'ך או המשקוף הצליחו לעצור.

עדי אופיר 27 בפברואר 2013

חולק על שני דברים בלבד – איניאסטה בשמאל כל כך הרבה יותר טוב !!
השני – חבל שמתוך שלושה הזכרת רק אחד – פאברגס, בוסקטס ופיקה עושים הרבה יותר מידיי טעויות כל העונה וגם בגלל שני האחרים ברצלונה נהייתה שבלונית – תבדוק אותי ותראה שכל מהלך ששלושתם לא היו מעורבים בו היה טוב בהרבה.
מה עוד שמסי איבד את כדור השער אחרי שבוסקטס עשה את הבלגן. והפנדל הגיע אחרי גלישה אינפנטילית שמתאימה יותר לטיבי מאשר לפיקה – לא פעם ראשונה שלו שקבלת ההחלטות שלו היא הכי פחות טובה שאפשר.

ליאור 27 בפברואר 2013

זה לא רק הם. אלבס ואלבה לא חזרו מספיק מהר להגנה מה שגרם לשער הראשון ולשני. זה יפה שהם עולים, אבל אין קבוצה שיותר טובה במתפרצות מראיל וראורה (או לפחות טיטו) היה צריך לחשוב על זה. כל המשחק היה נדמה שבארסה משחקת 2-5-3. יכול להיות שפה מתחילה הבעיה (לפחות אחת מהן). יכול להיות שהם צריכים להחליף מגנים או פשוט להביא בלם(ים) ולשחק 3-5-2, כי לשחק עם שני שחקני הגנה כשאחד כבר הרבה אחרי גיל ה-30 והשני לא בעונה מצויינת בהגנה, ולהתמודד נגד רונאלדו (ובשער השני גם די מאריה).

MOBY 27 בפברואר 2013

וחמשת הסנט שלי לדיון.
מסי סיים ברגליו את הויכוח על הגדול מכולם. רק גביע במארקנה יתחיל את הרינונים שוב. ועכשיו מבינים שהזכייה השלישית של הקטן הייתה פוליטית הפוטוגלים החזירו לריאל מה שאבד לה ב5 שנים האחרונות.

אלל 27 בפברואר 2013

איזה משפט מביך המשפט הלפני האחרון שלך.
פתאום ריאל יודעת לעשות הגנה אה.
ולפני שנתיים שמסי רץ מהחצי בחצי גמר האלופות ועבר את כולם לא אמרת שקשה לו?
כמעט אותם שחקנים שיקחו אז והיום וגם אותו המאמן.
ופתאום ברסה לא יודעת לעשות הגנה.
בגלל זה אלבס ופיקה בנבחרת השנה ופויול 10 שנים אחד הבלמים הטובים בעולם?.
רונלדו ענק אתה בנאדם קטן שאתה אוכל את עצמך ולא יכול לרשום את זה.
אם רונלדו היה בברסה?
הוא היה מסיים עונה עם 100 גולים ומשחק עם 8 גולים לרשת של חטפאה.
למה אם רונלדו נוגע 10 פעמים בכדור הוא מכניס 2 גולים.
אם הוא היה נוגע 100 פעמים כמו שמסי נוגע, לא נעים הייתי אומר.

אביאל 27 בפברואר 2013

אלל – נבחרת השנה היא בדיחה, בטח מבחינת ההגנה, באיירן וצ'לסי היו טובות בהרבה הגנתית בעונה שעברה בליגת האלופות בטח, צ'ך היה הרבה יותר מקאסיס ועם כל הכבוד לפלקאו, דרוגבה שהביא לבד ליגת האלופות למועדון בפעם הראשונה היה משמעותי יותר, מאש שצורת הבחירה השתפרה הגביע הזה הפך לבדיחה.

אביאל 27 בפברואר 2013

סאל – רונאלדו ידע תמיד להתמודד (במיוחד ביונייטד) גם שסגרו אותו ארבעה שחקנים, גם מול ברצלונה (מטבע השיטה) יש סביבו שחקנים, רק שהוא שחקן יותר מגוון ממסי ולכן פורץ משני האגפים, מהאמצע, מחכה לכדורים מהאגפים וכו' ולכן הרבה יותר קשה לשמור עליו.
רונאלדו במיוחד מאז שהגיע לריאל לוקח על עצמו הרבה יותר, גם במשחקים הגרועים מול ברצלונה בשתי העונות הראשונות שלו הוא לא הפסיק לנסות שוב ושוב, לוקח על עצמו יותר ויותר, זה משהו שאנחנו לא רואים ממסי בתוך החממה של ברצלונה ובטח ובטח בנבחרת ארגנטינה.

שי 27 בפברואר 2013

טוב, הוא הרבה יותר מהיר וחזק ממסי, זה מצופה ממנו…

אביאל 28 בפברואר 2013

בדיוק, לכן לדעתי סאל טועה כאן שהוא אומר שאם היו מחליפים בין רונאלדו למסי זה היה נראה אותו דבר.

חיפני לשעבר 28 בפברואר 2013

זו בדיוק התגובה שאני רציתי לכתוב. נדמה שכותב הבלוג שכח מול איזה הגנות רונאלדו התמודד בשהותו באי הבריטי, שהיו פי עשר קשוחות ובלתי חדירות מזו שמתמודד מולה מסי אצל ריאל מדריד. ראינו מה רונאלדו עושה מול הגנות קשות באי הבריטי, והוא עשה לא רע בכלל. ראינו מה מסי עושה מול הגנות קשות בשני המשחקים האחרונים שלו – מול ריאל ומול מילאן, והתוצאות לא משהו.

אפי 27 בפברואר 2013

אין דבר כזה קבוצה בלי מאמן!!!

גם לא עם השחקן הטוב בעולם.

אנדרס 27 בפברואר 2013

כולכם פשוט מפגרים.
אתם והתקשורת כבר מדברים שברצלונה בינונית{??}
יש אפילו אוהדי ריאל מפגרים רובם ילדים שאומרים שרונאלדו יותר טוב ממסי…נו באמת.. אין טעם להגיב.

יודה 27 בפברואר 2013

אנדרס בא נתערב שאתה ילד ………..

שי 27 בפברואר 2013

בכדורגל כמו בפוקר, מי שלא דואג להשתפר ולקחת את המשחק שלו קדימה ימצא את עצמו יותר ויותר מאחורה, בזמן שהאחרים מסתגלים אליו ומפתחים את המשחק שלהם. וברצלונה, כבר חודשיים לפחות, לא מפתחת את המשחק שלה. בניגוד לפתיחת העונה הנהדרת שבה היא הרחיבה את הרפרטואר ההתקפי שלה – עם שימוש חכם באלבה (בעיקר יחד עם וייה) ועם כדורים ארוכים – ברסה כרגע בעיקר הולכת אחורה ומתבססת על המשחק הרגיל שלה, כשהוא חלוד מהרגיל. ועל ההגנה שסופגת הרבה יותר אין צורך לדבר אפילו.

Madridista 7 Forever 27 בפברואר 2013

סלח לי מר אמרגי, יכול להיות מאוד שהייתי מסכים עם המאמר, אך לצערי השורה האחרונה הרסה הכל.
מי מבין ורואה כדורגל קצת לפני עידן אוהדי ההצלחות, יגיד לך שלצפות ממסי לקחת מנהיגות זו נאיביות.
הבחור לא מנהיג, מעולם לא היה ומעולם גם לא יהיה, הוא לא קורץ מהחומר הזה. המנהיגים, אלו שהיו צריכים לקחת את עצמם בידיים בזוועה של אתמול הם המנהיגים האמיתיים, צ'אבי, פויול, אינייסטה. לצערם של אוהדי ברצלונה, פויול המזדקן נהיה גרוע יותר ממשחק למשחק, צ'אבי לא נעשה צעיר… ובכל זאת הילד המפונק, שכבר לא ילד אגב, לא עשה מאום, ולעולם גם לא יעשה. הוא לא מרדונה, הוא לא ראול, הוא לא דל פיירו, הוא לא גיגס, הוא פשוט לא… הוא יכול להיזכר ככדורגלן מוכשר בעל יכולת כדרור מדהימה ויכולת הבקעה מדהימה, אך אופי של מנהיג בחיים הוא לא יפתח.
דעתי האישית.
ולסיום, סיכום למשחק שראית, ללא מילה אחת על צ'אבי אלונסו???
שהעלים לחלוטין את המרכז של ברצלונה?
נקודה למחשבה
לילה טוב לכולם

סתם 1 במרץ 2013

תגובה מעולה!
שווה יותר מכל הכתבה

גיסנו 28 בפברואר 2013

ההגנה של בארסה חלשה כבר שנתיים. מאז שפיקה התחיל לצאת עם סלביות הראש שלו פחות במגרש ולא סתם גווארדיולה ספסל אותו לא מעט שנה שעברה. פויול כבר פשוט מעבר לשיא ואין איך לסובב את זה. ועדיין הרכש שמגיע לבארסה הוא כמעט תמיד התקפי, הפכו את מאסצ'רנו לבלם בלית ברירה, ונראה לי שבלם הרכש האחרון היה צ'יגרינסקי שהיה פשוט נורא. במקום שבארסה תשים עין ויד על איזה בלם עולה בסגנון מאטס הומלס למשל, רק מחפשים את מי אפשר לקחת הפעם מארסנל.

הבעיה העיקרית של בארסה לדעתי היא שאננות וקבעון. כ"כ התרגלו שהכל הולך בקלות, שברגע שיש קושי אף אחד לא מאלתר, כולם ממשיכים בשבלונה הרגילה והבעיה העיקרית היא שאין גב הגנתי. וזה קורה לדעתי בעיקר כי רואורה פשוט לא מאמן. וילאנובה שיפר וחידש המון אלמנטים במשחק של בארסה שבחודשיים האחרונים נעלמו. אין את אותו המחץ. פברגאס הולך לאיבוד איפושהו בין החצי ל 16 ולא מעורב בכלל, והכל נראה כמו אותו פרק של הנסיף המדליק מבל אייר, שהמהלך הטקטי היחיד הוא "pass it to will". רק מחפשים את מסי ומחכים לנס, קצת כמו שקרה עד לא מזמן בנבחרת ארגנטינה. וכשמגיעות קבוצות שלומדות את בארסה ויודעות לצופף הגנתית כמו שצריך, מסי נעלם בין 3 שומרים אישיים ואף אחד אחר לא מנסה כלום.

ריאל שכללה בשנים האחרונות של משחק המתפרצות שלה לרמה שלדעתי לא נראתה מעולם. המעבר מהגנה להתקפה כ"כ מהיר וכ"כ קטלני, שנראה שהוא פשוט נבנה והותאם רק כדי לנצח את בארסה, ואז מה אם נפסיד עוד הרבה משחקים אחרים בדרך. אבל בקטע הזה זה עובד נהדר.

לגבי "חילופי התפקידים" – רונאלדו לא היה עושה הרבה יותר ממסי במשחק די עומד כשאף אחד אחר בקבוצה לא עושה כלום. כמו שהמשחק הרגיל של בארסה, כשיש לה מאמן חזק ויצירתי על הקווים, ממקסם את היכולות של מסי – המשחק של ריאל ממקסם את היכולות של רונאלדו. וגם הוא נעלם כשריאל משחקת מול קבוצה שמצופפת וכופה משחק סטטי לחלוטין. היי, לפעמים הוא אפילו כובש שער עצמי.

רונאלדו הוא כמו מטוס אף-16, ומסי כמו אפאצ'י משוכלל במיוחד. קטלניים מאוד, כל אחד בצורה שלו.

עידו 28 בפברואר 2013

רונאלדו יותר גדול ממסי ותמיד היה טוב ממנו.תמיד חשבתי ככה ושום משחק לפה או לשם לא ישנה את זה, רונאלדו היה מפיק יותר ממצבים שמסי לא מצליח להפיק כלום כי הוא פשוט יותר טוב. אין מה לעשות הוא בנוי יותר טוב וזה משהו שחשוב בכדורגל.

שיימס 2 במרץ 2013

הכדורגל בשיא הפופולאריות שלו בזמננו, אבל מי באמת אחראי לזה- מסי או רונלדו?

http://shaymess.wordpress.com/2013/03/02/%D7%94%D7%90%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%92%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A1%D7%99/

cartier glasses 14 ביוני 2013

pleasant and helpfully post thank you for the share this

cartier frames 18 ביוני 2013

excellent and helpfully blog post thanks a lot for the share this

Comments closed