מניימאר למיכה

משיחות שערכתי בברצלונה עם כמה שחקנים ואנשי ברסה, המסקנה היא שהברזילאי ניימאר הוא רכש משמעותי וכמובן חיוני. כל כך חיוני לדעתם עד ש-57 מיליון היורו שברסה שילמה בסוף הם מחיר זול. "ניימאר יתרום לקבוצה הרבה", אמר לי צ'אבי.

דרך אגב, כמה אנשים שאלו אותי  בימים האחרונים איך צ'אבי כאדם. כמובן איני מכיר אותו מספיק כדי לענות על כך, אך מהשעה שבילינו ביחד במסגרת הריאיון שערכתי עמו וממה שאחרים חושבים עליו עולה שמדובר באדם פשוט, שחוץ מהיותו עוד אוהד שרוף של ברסה הוא אחד השחקנים הכי טובים באירופה. לדעתי, בעוד עשור הוא יהיה מאמן מפורסם.

בשנתיים האחרונות ראיינתי את קסיאס וצ'אבי (עבור "ישראל היום"), ושני הקפטנים של נבחרת ספרד נראים לי אנשים רגילים מאוד וצנועים. החיבור ביניהם ותפקידם בתוך המגרש ומחוצה לו הוא אחת הסיבות להצלחת הנבחרת.

נחזור לניימאר. שאלתי אנשים רבים האם הברזילאי יצליח בברסה או לא, אך לא יכולתי לשאול את האיש שבאמת יכול להכריע. אני מדבר כמובן על לאו מסי. אבל את השאלה הזו המועדון כבר שאל אותו לפני שהחתים את הברזילאי.

מי שקורא את העיתונים ממדריד עשוי לחשוב שעם ניימאר יהיה פיצוץ בחדר ההלבשה של ברסה בגלל מלחמת אגואים. מי שקורא את העיתונים של קטלוניה עשוי לחשוב שעם ניימאר ברצלונה תשחק יותר טוב מפלייסטיישן. אבל זה לא כך ולא כך. הזמן יהיה השופט הטוב ביותר, אך אין ספק שמבחינה ספורטיבית ברסה מרוויחה נשק איכותי משמעותי.  תלוי גם בטיטו, שחייב לדעת כיצד משלבים שחקן כל כך שונה ווירטואוז' במכונת המסירות של ברסה.

השנה ראיתי הרבה משחקים של מכבי תל אביב ונראה לי שלדור מיכה צריך להיות מקום בסגל של נבחרת הבוגרים. כן, הבוגרים. אני חושב שלא לזמן אותו לנבחרת הצעירה זו טעות מקצועית. עם כל הכבוד וההערכה למאמן של הנבחרת, ישראל לא מפוצצת בשחקנים איכותיים במידה כזו שמאפשרת לה לוותר על מישהו כמו מיכה שיודע לאיים על הגנות.

אמרו לי שיש סקס אחר
ליגת שוקי ההון - כשאנחנו מוכנים ללמוד

13 Comments

דניאל 9 ביוני 2013

סאל תתעורר חמוד בשביל שמיכה יהיה באחת מנבחרות ישראל כל מה שהוא צריך זה לעבור לסוכנות של דודו דהאן

דניאל 9 ביוני 2013

"לכאורה"

רועי מ 14 ביוני 2013

++

ליאור ר 9 ביוני 2013

אני מסכים שאין שופט טוב יותר מהזמן. אבל אין מה לעשות, כל אחד אוהב להיות נביא ולנסות לנחש מה יקרה עם ניימאר (גם אני, מודה). תסכים גם שלהעביר תובנות עם אנשים אחרים יכול להשפיע לך על צורת ההסתכלות כמדובר בניימאר ומה שמסביבו. תוכל לראות תובנות של אחרים לגבי מסי שלא היו לך ולצרף את זה עם תובנות על ניימאר וזה גם יכול לסקרן יותר איך מאמן בסך הכל בן 40 (וחולה סרטן) ינסה להתגבר על האתגר הזה.
בשביל זה הרי נוצר האתר הזה, לא? הרי מישהו אחד שם לב שלאנטוניו ולנסיה יש רק מהלך אחד ואחר שם לב שגם לאבאטה יש רק את אותו מהלך, ושניהם נמצאים בקבוצות שנחשבות לטופ האירופי (הייתי מכליל את מילאן ב-10 הקבוצות הטובות באירופה).זה מראה לך איפה יש תכונות יותר חלשות אצל קבוצות (למרות שאני חושב שאבאטה הוא בכלל לא נקודת חולשה אצל מילאן) וכשיונייטד תפגוש נגיד את באיירן, אתה יודע שבאגף שמאל בהגנה לבאיירן לא אמורה להיות ביעה גדולה כל כך.

גיסנו 10 ביוני 2013

מקווה שניימאר לא יצא עוד רוביניו. למרות שמהמעט שראיתי, בניגוד לרוביניו לניימאר יש גם חכמת וראיית משחק טובות. בניגוד לרוביניו, לא מצפים ממנו לבוא לסחוב אחריו את הקבוצה אלא לבוא ולהשתלב במכונה הקטלונית.

ממה שהבנתי שמספרים על ניימאר, אמנם מחוץ למגרש הוא לא מופת לצניעות (בלשון המעטה) אבל כשעולים על הדשא הוא מקצוען מדרגה ראשונה ומחפש את טובת הקבוצה. מה גם שעכשיו הוא כבר לא יהיה בקבוצה שבה ברור שהוא 3 דרגות מעל כל שאר הסגל. עושה רושם שלמרות הסכום הגדול ששולם, הוא ידע את מקומו בשרשרת המזון של ברצלונה.

יהיה מעניין זה בטוח. מה שכן, אם ריאל באמת תשלם סכום מופרע ותנחית את בייל זה יהיה קרב מעניין במיוחד. מצד אחד צמד קטלני של גמדים זריזים וטכניים בטירוף, מצד שני שני מטוסי סילון מפחידים באגף.

ובסוף באיירן תנצח.

גיסנו 10 ביוני 2013

וכמובן שאני לא יכול שלא להסכים לגבי דור מיכה.
תמיד היה מוכשר, ובפלייאוף העליון סוף סוף גילה את התכל'ס.

Comments closed