קרלטו וסאן איקר

קרלטו אנצ'לוטי טועה. המאמן הגדול של ריאל מדריד לא טועה כשהוא בוחר בדיאגו לופז, אף שאני עדיין חושב שאיקר קסיאס שוער טוב יותר. לאנצ'לוטי יש כל זכות ואת החובה לשים בשער את מי שהוא מרגיש שנמצא בכושר הטוב ביותר, ואין ספק שלופז שוער ענק. אך הוא טועה לדעתי בהחלטה שיש שוער לליגה ושוער לצ'מפיונס.

דיברתי עם שני שוערים בליגה שחושבים כמוני. המאמן תמיד צריך להיות עם השוער הטוב ביותר, בליגה ובצ'מפיונס. נכון שבספרד המסורת של הקבוצות הגדולות אומרת שהשוער השני משחק בדרך כלל בגביע המלך. אך עם כל הכבוד לחואן קרלוס, התואר הזה לא מתקרב לתואר האירופי  היוקרתי.

דבר אחד ברור. אנצ'לוטי מעדיף את לופז בגלל סיבה מקצועית גרידא, כמו מצבו באימונים, העובדה שהוא גבוה הרבה  יותר  מאיקר וכמה פרמטרים נוספים. מוריניו לעומת זאת העניש את איקר מסיבות לא מקצועיות. בכדורגל אין זיכרון, אך אנו חייבים לזכור שמוריניו שלח את איקר לספסל כדי שאדן הצעיר ישחק.  רק כשאיקר נפצע הביאו את לופז. העונש של מוריניו ברור, כי בשנתו הראשונה בריאל הוא אמר שאיקר הוא השוער הכי טוב בעולם. אך ברגע שהקפטן של ריאל ושל נבחרת ספרד התקשר לצ'אבי כדי להנמיך את להבות המלחמה של הקלאסיקוס, הוא הפך לאויב של הגנרל מוריניו. איקר חשב עם חבריו בבארסה על שלום בית בנבחרת. לכן גם ויסנטה דל בוסקה ומוריניו לא ממש מסתדרים, בלשון המעטה.

אם לופז ישחק כל הליגה (אם הוא בכושר כמו שראינו נגד ויאריאל אף אחד, לא משנה אם הוא קדוש כמו איקר, לא ייקח לו את המקום), ואם ואלדס  ימשיך להיות כל כך טוב, לדל בוסקה תהיה פצצה מתקתקת במונדיאל.

לואיס, צריכים אותך
בונדסליגה רולז 51.5

17 Comments

LEONIDAS 17 בספטמבר 2013

לופז לא משאיר צ'אנס להישארות של קסיאס בריאל בשנה הבאה.

אני גם לא רואה איך דל בוסקה ממשיך להשתמש בקסיאס עד לגביע העולמי בברזיל.

שי 17 בספטמבר 2013

לדל בוסקה יש צרות של עשירים בעמדת השוער, במיוחד אם זוכרים את דה-חאה. מקסימום – שיזמן את לופז. שוער נהדר. אני לא חושב שהמנהיגות של קסיאס היא פקטור מכריע בשביל הנבחרת.

אריאל גרייזס 17 בספטמבר 2013

לא מבין איך אפשר לספסל סמל כמו קסיאס, שלא לדבר על האיכויות שלו. אתה לא חושב שקסיאס מספיק טוב? תמכור אותו.
אבל להחזיק אותו על הספסל רק בשביל הצ'מפיונס ליג, זה מגוחך ומעליב. שלא לדבר על זה ששחקן צריך לראות מגרש יותר מאשר 6 פעמים בשלושה חודשים כדי להיות טוב.
מה גורם למאמנים שמגיעים לריאל לאבד כל חוש הגיון בסיסי?

ארז (דא יונג) 17 בספטמבר 2013

אריאל, כאוהד ריאל כואב לי הלב על הספסול של איקר, אבל מצד שני דייגו לופס לא נותן שום סיבה להחליף אותו. הרי אם אנצ'לוטי יחליט על איקר כשוער ראשון, ובמשחקים שלאחר מכן איקר יעשה טעות או שתיים, כולם יבקרו אותו על כך שהחליף שוער בכושר שיא במישהו שבקושי שיחק השנה.

אותי מרשימה המקצוענות של שני השוערים שלא פותחים את הפה ולא נותנים לתקשורת שום דרך ללבות את האש.

אריאל גרייזס 17 בספטמבר 2013

איקר קסאיס לא צריך להיות שוער שני, נקודה. החלטת שהוא שוער שני? תן לו הזדמנות לשחק במקום אחר. זה לא הגיוני, הדבר הזה.

ארז (דא יונג) 17 בספטמבר 2013

אני פשוט לא בטוח שאיקר ביקש לעזוב.

זו לא החלטה כזו פשוטה לעזוב את המועדון בו גדלת ועוד בנסיבות כאלה.

D! בארץ הקודש 17 בספטמבר 2013

אריאל, אם לא היינו בדיוק מביאים שוער צעיר הייתי אומר שאנחנו צריכים ללכת עליו בכל הכח.

משה 18 בספטמבר 2013

1+
ע"ע פפה ריינה.

ברבור שחור 17 בספטמבר 2013

קסיאס בטוח לא צריך להיות שוער שני בשום קבוצה. העניין הוא שהוא במצב בלתי אפשרי מצד אחד לופז בכושר הכי טוב בקריירה שלו (מטורף פשוט מגנט לכדורים) ומצד שני זאת שנת מונדיאל והוא חייב לשחק.
לא מקנא בו…
ההערכה שלי היא שבחלק השני של העונה נראה כבר קאסיאס בין הקורות,בכל זאת הכושר המטורף של לופז לא יכול להימשך כל העונה,
ועם צל כל כך גדול כמו של קאסיאס יהיה לו קשה עד בלתי אפשרי להתמיד בכך

אפי 17 בספטמבר 2013

רק לי נראה ברור שלופז ישחק כל העונה, מה שיביא לעזיבה של איקר, ואז ריאל תישאר בשנים הבאות עם שוער די בינוני (אחרי שלופז ירד מהשיא שהוא נמצא בו עכשיו) ותראה את איקר הופך לבורג מרכזי באחת האריות של אירופה?

תומר ש 17 בספטמבר 2013

ארסנל חייבת להביא את קסיאס בינואר. סוגר להם פינה קטלנית.

שי 18 בספטמבר 2013

כל הקיץ חיכיתי שהם יביאו את לופז, אבל נראה שריאל נצמדת לשוערים שלה בכל הכוח וזה כנראה לא ישתנה בינואר.

בלעם 17 בספטמבר 2013

סאל, זו החלטה דיפלומטית נטו. שלב הבתים באלופות חשוב פחות מאיבוד נקודות בתחילת העונה מול ברצלונה, מה שעלה להם באליפות בשנה שעברה. העובדה היא כשדי לזכות באליפות בספרד אתה חייב אחוזי הצלחה מטורפים, ולכן דייגו לופז משחק שם.
שלב הבתים באלופות זה אמנם רק שישה משחקים, אבל זו במה גדולה ומתוקשרת יותר והפלייאוף מתחיל רק אחרי הפגרה. זו בדיוק הסיבה שהביאו את אנצ'לוטי, כדי שיכבה את השריפה הזו גם אם קסיאס פחות טוב. אתה חושב שאם בנקודת הזמן הנוכחית ריאל הייתה צריכה לשחק ברבע או חצי הגמר קסיאס היה פותח? לא נראה לי.

החלמה מהירה, אגב.

אמנון 18 בספטמבר 2013

נראה לי שגם בהחלטה של אנצ'לוטי יש מרכיב פוליטי-פנימי.
תראה את ההבדל בין צ'לסי שנותנת כבוד לצ'ך ומשאילה שוער מעולה כמו קורטואה בשביל לא לייצר מריבות מיותרות על האפודה.

והיא לא עושה את זה רק מנחמדות יתר. פשוט מריבות בין שוערים זה דבר הרסני לקבוצת כדורגל, שבסופו של דבר יכול לערער את הביטחון גם לקסיאס וגם ללופז. זה מזכיר את העונה בה יונייטד עשתה ניסויי כלים בין דה חאה לבין לינדגארד, וקיבלה בקושי לינד או חאה.

הניחוש שלי-לופז התעקש לשחק בקבוצה גדולה מליגת האלופות לקראת המונדיאל כי הוא מאמין בעצמו, וכנראה שמספיק בכירים בריאל ראו בזאת הזדמנות לסגור איזה חשבון עם הקפטן.

פשוט 18 בספטמבר 2013

אני חושב שיש סיטואיציות בחיים שגדולות על האנשים שמנהלים אותם או ששותפים לה. וזה בדיוק המקרה הזה,לא מאמין שמישהו רצה שזה יהיה המצב בו אחד השוערים הכי טובים בעולם כיום- לופס, נמצא בתחרות עם הסמל הכי גדול של המועדון בעשור האחרון.
זה מצב שהתגלגל ונוצר מכל מיני סיבות (הסיכסוך עם מוריניו,הפציעה של איקר וכו') והגיע למקום קצת סתום. לא מאמין שאנצ'לוטי מחזיק בקסיאס בכוח,אני בטוח שגם לקסיאס יש עניין בכך שהוא עדין בריאל ומתחרה על האפודה, שכן אם הוא היה דורש ללכת לא בטוח שהיו עומדים בדרכו. וזאת גם החלטה מובנת מבחינתו של איקר, זה הבית שלו כל כך הרבה שנים ודי מובן שהוא ייתן לעצמו עוד קצת זמן לבחון את עצמו בתחרות מול שוער טוב כמו לופס. במקרה הכי גרוע, יש לו את ינואר, ומאז עוד מספיק זמן כדי לחזור ולהרשים את דל בוסקה ולהיכנס לתחרות על האפודה הראשונה בנבחרת עד למונדיאל.
באשר לאנצ'לוטי, אני חושב שהוא נהג נכון, או לכל הפחות, הדרך שלו מתקבלת על הדעת- לתת לאחד השוערים לשחק בליגה ולשני את ליגת האלופות. במצב הזה,שהוא מקרה מיוחד, שבו יש לך שני שוערים ברמה כל כך טובה, ואתה בשלבים הראשונים של העונה, טוב לתת לכל אחד מהם את הבמה שלו וההזדמנות. לשנות ולוותר על אחד מהם במידה והכושר של אחד מהם יורד, תמיד אפשר.(ולמי שהשווה אותם ל לדה חאה הצעיר בעונתו הראשונה בפריימר ליג ולינדגראד, אני חושב שהוא קצת מתבלבל בסיטואציות)

דנידין 18 בספטמבר 2013

דייגו לופס, איקר, דה חאה, ולדס. לא להאמין 4 שוערים שמשחקים בקבוצות הכי טובות בעולם וכולם ספרדים. איזה כאב ראש יפה יש לדל בוסקה. ולחשוב שהאנגלים לא מצליחים לפתח שוער אחד נורמלי.

בלעם 18 בספטמבר 2013

שוער דווקא יש להם. אני חושב שאתה מתבלבל עם חלוץ שני, ופליימייקר, וקשר אחורי, ושחקנים שיודעים לעשות עוד דברים חוץ מלרוץ.

Comments closed